Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Amerykanie chcą kupić fabrykę od Ursusa

Posted by Marucha w dniu 2019-06-14 (Piątek)

Amerykański producent maszyn rolniczych chce kupić od Ursusa jedną z jego fabryk. Alamo Group przejęłaby nie tylko budynku zakładu Ursusa w Dobrym Mieście, ale także zapasy i własność intelektualną oddziału.

Ursus negocjuje warunki sprzedaży zakładu w Dobrym Mieście amerykańskiej Alamo Group.

We wtorek 11 czerwca 2019 roku władze Ursusa – polskiego producenta ciągników i maszyn rolniczych – poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego z Alamo Group Europe.

Podpisanie dokumentu to początek negocjacji dotyczących sprzedaży fabryki Ursusa w Dobrym Mieście pod Olsztynem w woj. warmińsko-mazurskim.

Obecnie w fabryce w Dobrym Mieście produkowane są m.in. prasy zwijające (do 700 sztuk rocznie), rozrzutniki do obornika (700 szt.), ładowacze czołowe (400 szt.), przyczepy rolnicze i komunalne (razem ok. 1000 szt.) oraz inne maszyny komunalne.

Co ciekawe, jeszcze niedawno władze Ursusa informowały, że to właśnie do fabryki pod Olsztynem zostanie przeniesiona z Lublina produkcja najważniejszych dla firmy produktów, czyli ciągników rolniczych o mocy 110 – 150 KM. Z obecnie produkowanych maszyn miałaby zostać jedynie produkcja pras zwijających i przyczep. Teraz może się okazać, że te plany są już nieaktualne.

Amerykanie mają uzyskać możliwość produkcji maszyn rolniczych w Dobrym Mieście
Rozmowy Ursusa z Alamo Group mają dotyczyć możliwości odkupienia przez amerykańską spółkę zarówno wszystkich nieruchomości wchodzących w skład zakładu w Dobrym Mieście, jak również zapasów, praw własności intelektualnej związanych z dobromiejskimi wyrobami oraz innych istotnych elementów będących integralną częścią działalności prowadzonej w oddziale w Dobrym Mieście”.

Alamo Group Europe jest firmą działającą na rynku europejskim, głównie we Francji i Wielkiej Brytanii, która należy do amerykańskiej Alamo Group z Teksasu. Alamo oferuje m.in. maszyny rolnicze, w tym opryskiwacze, kosiarki i agregaty oraz maszyny do prac leśnych i utrzymania zieleni. Grupa działa od 50 lat i zatrudnia około 3,5 tys. pracowników w 26 zakładach w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Brazylii.

Ursus na krawędzi ze stratą 3 mln złotych

Na początku czerwca 2019 roku zarząd Ursusa przedstawił też wyniki finansowe spółki za I kwartał 2019 roku. Przychody Ursusa wyniosły 19 mln złotych, a koszty własne to 17,5 mln złotych. Co oznacza, że Ursus wypracował marzę na poziomie 1,5 mln złotych. Jest to o tyle istotne, że w 2018 roku marża brutto była ujemna.

Jednak po uwzględnieniu m.in. kosztów sprzedaży, okazało się, że Ursus w I kwartale miał stratę netto na poziomie 3 mln złotych. Warto też odnotować, że Ursus zredukował koszty ogólnego zarządu o 16% w porównaniu do I kwartału 2018 roku.

– Wyniki za pierwszy kwartał tego roku pokazują, że pierwsze cięcia kosztów i optymalizacja posiadanych zapasów, zwłaszcza produkcji już za nami. Widać też oczekiwany trend na rentowności naszych produktów. Mam nadzieję, że w czerwcu pokażemy kolejne kroki realizacji Planu Restrukturyzacyjnego dotyczące dezinwestycji opisanych w tym planie. To będzie jasny sygnał dla rynku, że spółka powoli ma największy sztorm za sobą i może łapać odpowiedni kurs na kolejny odcinek drogi – wyjaśnia Agnieszka Biała, wiceprezes Ursusa.

Czy ten kierunek odpowiada wszystkim udziałowcom Ursusa będzie można przekonać się 24 czerwca 2019 roku. Na ten dzień bowiem zwołano Zwyczajne Walne Zgromadzenie Udziałowców. Odbędzie się ono w Dobrym Mieście. Być może po raz ostatni właśnie w tym oddziale.

Problemy innych firm wchodzących w skład grupy Ursus

Problemy ma nie tylko spółka wchodząca w skład grupy Ursusa i odpowiedzialna za produkcję ciągników i maszyn rolniczych.

10 czerwca 2019 roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odrzuciło ofertę Ursus Bus na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego. Mowa tu o ogromnym kontrakcie na podstawę ponad 1000 autobusów elektrycznych do 2023 roku. Wartość całego projektu była oceniania na ponad 2,5 mld złotych.

Ursus musiał także zdecydować się na otwarcie przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursus Dystrybucja, która jest spółką córką. Na takie rozwiązanie zgodził się sąd 31 maja 2019 roku.

Paweł Mikos
https://www.tygodnik-rolniczy.pl

I komentarz czytelnika:

Stanislaw Kmita
Trzeba było Ursusa doprowadzić do zadłużenia , żeby kolesie mogli kupić.

Komentarzy 37 to “Amerykanie chcą kupić fabrykę od Ursusa”

 1. ? said

  „Ursus na krawędzi ze stratą 3 mln złotych”

  To są żadne pieniądze. Jeśli ma się swój przyjazny firmie bank.

 2. ? said

  „Narodowe Centrum Badań i Rozwoju odrzuciło ofertę Ursus Bus”

  Bez certyfikatu koszerności nie mają szans na pieniądze z NCBR.

 3. kojak said

  To typowy przyklad dla ZYDORP kiedy kryminalisci zydowscy przejmuja polski majatek ! To standowa i zelazna metoda ZYDORP !

 4. piwowar said

  Ursus wygrał przetarg na produkcję tysiąca autobusów elektrycznych. Gdy przyszło do podpisania kontraktu, kredyty dla firmy zostały anulowane, a te istniejace (o ile Piwowar rozumie) akcelerowane. Piwowar nie wie czy w dodatku wszedł do akcji urząd skarbowy. Kontrakt przyznano albo planuje się przyznać firmie zagranicznej.

  Homologacja traktorów w Niemczech nie doszła do skutku. Piwowar nie wnika w szczegóły, czy to był wynik zaniedbania czy sabotażu. Skutkiem tego, sprzęt mozna eksportować tylko do Afryki. Jednak Afryka rezygnuje z kupna, ponieważ polski rząd obiecał dać dotacje na zakup, a nie dał.

  Świat się robi coraz bardziej niezrozumiały.

 5. Siekiera_Motyka said

  ALG jest w rekach rekinów finansowych. Oto jeden

  12%
  „BlackRock, Inc. is an American global investment management corporation based in New York City. Founded in 1988, initially as a risk management and fixed income institutional asset manager, BlackRock is the world’s largest asset manager with $6.5 trillion in assets under management as of April 2019.[3] BlackRock operates globally with 70 offices in 30 countries and clients in 100 countries.[4] Due to its power and the sheer size and scope of its financial assets and activities, BlackRock has been called the world’s largest shadow bank.[5][6] „

 6. bryś said

  Czym jest dzisiejszy Ursus? W latach 90 produkował jeszcze 60 tys. traktorów rocznie. A dziś co tam się dzieje? Coś mi się wydaje że ktoś tu budzi sentymenty.

  Tu mam coś sprzed 7 lat:

  Dnia 29 czerwca 2011 roku URSUS oficjalnie ogłosił upadłość.

  Od firmy Pol-Mot Warfama zależy jak potoczą się losy naszej legendy. I choć nasz Ursus już kilkakrotnie w swej historii upadał i powstawał, jak feniks z popiołów, to za każdym razem był słabszy. Prawdopodobnie i tym razem nazwa „Ursus” nie zniknie pod skrzydłami Pol-Motu, a będzie pewnie firmować jakieś licencyjne produkty. Dziś Ursus nie produkuje już nic. Leżąc pokonany wypatruje, w którą stronę skieruje się kciuk Warfamy. Od tego zależy czy otrzyma pomoc, czy cios w serce. Po dawnej potędze Ursusa dziś został ledwo cień.

  http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/redakcja/630-sia-ursusa-cz-iii-licencje-kontra-wasna-myl-techniczna175?showall=1

 7. brys said

  „Ursus na krawędzi ze stratą 3 mln złotych” – jaja sobie robią? Przecież to większy dom w dobrej lokalizacji.

 8. RomanK said

  Nie sprzedawac Amerykanom…quzwa tylko nie im….bedziem robic miotly z wikliny, ale z napisem Made in Ursus….:-))))i sprzedamy w Rosji…i zarzucimy nimi Chiny!
  Panowie lod na krocza..na lby szkoda lodu…..

  ————-
  Niech się Pan nie martwi.
  Najlepsze polskie firmy rządy umiały doprowadzić do upadku i sprzedaży za grosze różnym „inwestorom”.
  Tak było i tym razem.
  (A z USA to bym zerwał stosunki dyplomatyczne).
  Admin

 9. Historia Ursusa jest powiązana od czasów Gierka z USA, a rozchodzilo się o wielkie zagrożenie jakie stanowił dla pierwszego silnika wysokopreznego na ropę firmy Perkinks.
  Producentem i konsyruktorem wynalazca patentu na ten silnik pierwszy w świecie był Wollece-Chapman, którego jestem „spadkobierca” I z tego powodu mam pełny dostęp do historii Perkinsa z pierwszej ręki.
  Odkryłem, że Ursus z Polska ekipa konstruktorów opracowali I wyprodukował silnik lepszy i otanszej technologii, który zagrażal koncernom USA w tym jak Ford.., dla którego dziadek Charles pomógł zbudować silnik olejowy, którym dziś Państwo jezdzicie.
  Niestety za Gierka doszło do zaprzestania produkcji Silników URSUSA pod wpływem nacisku lobby , które moim zdaniem już wtedy przejmowało Polskę rozpoczynając jej demontaż.
  I tak historia dziadka, który napisał książkę o swojej firmie, silnikach zwanych I słynnych w świecie Perkins , który wspomniał Polska fabrykę w swym raporcie … ukazała obraz korupcji polskich elit w PRL i jej prawdziwej Masonskiej (?) Twarzy.
  Historia Perkinsa – te książkę mam tylko ja I kopie skryptu mają Żydzi.

 10. Czy Państwo wiecie, że silnik polskiego ciągnika Ursusa 30 , tego super ekonomicznego, ” niezniszczalnego” , pracującego w każdych warunkach..można było I był adoptowany jako silnik samochodowy ?
  Tak, już za Gierka mogliśmy jeździć samochodami disla o własnej konstrukcji.
  Pytanie do Gajowki, czemu tak się nie stało…?

  Bo Gierek nie zapobiegł reformom w Kościele.
  Admin

 11. abc said

  Panie Gajowy, polecam umieścić bardzo ciekawy artykuł do którego podał link Bryś (6 koment) o Ursusie który zaczął upadać od 1974 roku:
  „Zakup licencji od Fergusona w 1974 roku był w historii Ursusa momentem przełomowym. Od tego, bowiem czasu historia marki przybiera charakter walki o przetrwanie. ”

  Może to był przedsmak taktyki jak upadnie ówczesna Polska (PRL)
  Na prawdę warto przeczytać cały, długi artykuł
  http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/redakcja/630-sia-ursusa-cz-iii-licencje-kontra-wasna-myl-techniczna175?showall=1

 12. ABC, „Fergudon” – banksterzy z USA wcześniej kupili za grosze Perkinsa.Zainstalowali swojego ludzika tak jako dyrektora, który miał podnieść wydajność finansowa Firmy Perkins a on ja rozwalił I sprzedał Fergusonowi, który od lat planował przejęcie. To samo sie działo potem w Polsce. Pytam się, kim był Pan Gierek, czy naszym niedoszłym wybawca, czy po prostu kimś przeciwnym? To tylko pytania, Panie Gajowy. Czy Panu przesłać książkę „mojego dziadka”? On tam wyjaśnia wszystko z liczbami co do funta od momentu kiedy założył firmę Perkins.
  Po przeczytaniu tylko tej książki,nie będzie się Pan mi dziwił, że sceptycznie podchodzę do wielu tematów…

  Sceptycyzm jest wskazany.
  Znajomość faktów również.
  Admin

 13. JO said

  Ufam, ze o nim troche wiecej bedzie kiedys tu:
  https://charleswallacechapman.wordpress.com/

 14. Troll Polonii said

  11
  ABC
  Glupoty
  Ja bardzo dobrze pamietam afere Ursusa.
  Jest takie stare chinskie przyslowie, ktore ostatnio przypomnial chinski prezydent Xi, na Forum Ekonomicznym w Petersburgu:

  Jesli ci zimno w kozuchu, w ktorym jestes ubrany – to nie wrzucasz kozucha do pieca.
  Zadna zachodnia interwencja ‚gospodarcza’ nie wyszla Polsce na dobre.

  I pamietam pare lat temu ogromna propagande powtarzana przez zadzumionych idiotow, ze Huta Lenina byla przestarzala i nalezalo ja sprzedac bo sie nie oplacala!!!!
  Tylko kretyn moze takie bzdury powtarzac.

  A gdy chodzi o „Fergusona’ to podobno Solidarnosc miala poprawic wszystko to, co zapieprzyl…Gierek.
  I dlatego puscilismy z dymem stocznie i wiele innych zakladow bo sie …nie oplacaly.
  Dobry dowcip.

 15. Isreal said

  (A z USA to bym zerwał stosunki dyplomatyczne).
  Admin

  wizy dla ameryków i talmudczyków od zaraz – stosunki znikną w tri miga …..

 16. troll Polonii said

  8
  Marucha
  Ogladalem dzisiaj w Polsacie wizyte Dudy w USA. Naopowiadal sie za wszyskie czasy, ale najbardziej mi spodobalo, ze Duda ma nadzieje, ze byc moze pod koniec kadencji pana Trumpa, Polska dostanie bezwizowy wjazd do USA.
  Pomyslaem sobie, ze Trump znowu bedzie kubanil Polonie, zeby na niego glosowala.
  I wydaje mi sie dziwne, ze tylko z panstw Unii, Polska, jedyny bastion USA w Europie, i Rumunia – drugi slugus koniokradow, nie maja wiz do USA.
  I co na to pan Duda?
  I tlumnie zebrana na tym spotkaniu Polonia?

 17. JO said

  ad.14. Pan wie, ze to nie SIOLIDARNOSC a podszywajacy sie pod Solidarnosc KOR. Po co Pan takie banialuki antypolskie powtarza? Chce Pan odebrac nadzieje nam Polakom? Chce Pan udowodnic, ze my Polacy nie umiemy myslec, ze jestesmy bez serca, ze zawsze dazymy do samego zla, szubienicy?

  Po co Pan tak splyca problem na tej ziemi w tym polityke, ktora nie jest taka jaka Pan sugeruje ze jest?
  Kazdy juz wie dzis, by Polakow oszukac, trzeba bylo uzyc wszystkich mozliwych srodkow z zewnatrz I wewnatrz.
  Oszukana I zdlawina SILA zostala Solidarnosc, oraz oszukani zostali patrioci w PZPR , ktorzy SILA zostali zdlawienie rowniez!!

  Po co Pan KLAMIE TRLOLLU???

  Czy to retoryczne pytanie, ktore nawiazuje do Pana pseudonimu z tupetem????

  ——–
  Tym razem stanę po stronie JO.
  Nie obarczajmy ludzi Solidarności łajdactwami jej wrogów.

  Tak, dali się wywieść w pole. Ich wrogowie mieli jednak 4000 lat doświadczeń w oszustwach, malwersacjach i szwindlach. A za Polakami stała ich (nieuleczalna chyba) naiwność, brak profesjonalizmu, nierzadko zaś zwykła głupota.
  Admin

 18. Troll Polonii said

  17
  Marucha
  Ja nie oskarzam oszukanych i naiwnych w Solidarnosci.
  Wiele razy o tym pisalem.

  Mamy jednak problem.
  Jeszcze nikt oficjalnie nie oglosil ani zdradzieckiej roli KOR- ktory zalozyl Solidarnosc, ani roli pana Walesy w calej tej narodowej tragedii. Od samego poczatku do samego konca przywodcami , doradcami Solidarnosci i wielkimi entuzjastami Solidarnosci byli ci sami ludzie.
  Tlumy ludzi.
  I nikt nie oskarzyl Reagana o ‚mieszanie sie w polskie sprawy’ i fundowanie ‚walki z komunizmem’ w Polsce.

  Szefowie i zalozyciele Solidarnowci dalej ciesza sie wielkim szacunkiem w spoleczenstwie i niemalym majatkiem oraz roznymi dziwnymi stanowiskami i nadaniami.

  Solidarnosc jest dalej firmowana jako wielkie zwyciestwo nad komunizmem, ktorego w Polsce nie bylo.
  I Solidarnosc dalej nie rozliczyla sie z funduszy. A byly ogromne!

  Wiec jesli nie wolno krytykowac Solidarnosci – to znaczy, ze nie wolno krytykowac ani zalozycieli ani fundatorow ani UB?

  To dlaczego wolno krytkowac PZPR, ktora miala wielu uczciwych pracowitych czlonkow – duzo bardziej przydatnych Polsce niz najwierniesi czlonkowie Solidarnosci?

  I nic mnie nie przekona do ‚naiwnosci’ oszukanych czlonkow Solidarnosci, ktorzy niszczyli polskie zaklady pracy i popierali ogromne szkody materialne.
  Ja wiele rzeczy widzialem zanim wyjechalem.
  I teraz nie ma winnych?

  A JO jest tak glupi, ze uwaza, ze krytykowanie efektow rewolucji ubeckiej jest antypolskie???

 19. JO said

  Panie Gajowy, caly odlam Patriotow w PZPR zostal wyrolowany w ten sam sposob a moze I gorzej, bo tak dochodzilo do mordertw skrytych od samego poczatku, manipulacja stanowiskami, mieszanymi malzenstwammi o ktorych sami Polacy nie zdawali sobie sprawy, ze zenilis ie z zydowkami – patrz raport Albina Siwaka.

  Solidarnosc, by byla oszukana, uzyto JPII I Kosciol w PRL obstawiony agentami JPII – caly judeopepiskopat, ktory poniej bral udzial w Magdalence I obradach okraglego stolu.

  Nas przeciwstawili sobie samych -Polakow Patriotow z Solidarnosci, przeciwko Polakom Patrotom z PZPR , niby naszymi rekoma wszystko rozwalili przejmujac.., ale to NIBY wyszlo na jaw I jezeli nie zorganizujemy sie I nie zadoscuczynimy sprawidliwosci szubienicami o odebraniem majatku juz dzis ich dzieciom.. to tylko dlatego, ze w PRL BIS jest Dyktatura Trockistowaka, jaka nie miala miejsca od czasow rewolucji w Rosji, dyktatura z ultranowoczesnymi metodami walki.
  Pan pomysli, czemu na RAKA poumierali nasi Estradowi Tworcy, naszych wielu Sedziow, Prawnikow…? Jakos zydzi z tych miejsc zyja, ale Polacy jakos dziwnie chorowali I umarlo I’m sie.. to samo z lita profesorow akademickiech…

  Ilu Polakow wyrzucono I wyrzuca sie z Polski po to by utrzymac przeciez wladze…
  Oni znaja nasza sile I jej przeciwdzialaja.
  My nie rozumiemy po dzis ich przebieglosci,, klamstw , nie w takiej skali jak powinnismy, bo odebrano nam wiare, ale to minie, wiara powraca, my z prochu powstaniemy…

 20. JO said

  ad.18. Co Pan plecie. KOR nie byl zalozycielem Solidarnosci.

  Solidarnosc prosze Pana to Duch wymordowanych w Katyniu, Lwowie, Wolyniu, to Duch Polski Podziemnej, to Duch Wyzwolenczy w Polakach, To duch Tradycynie Katolicki, ktory zawsze istnial I sie odnawial za kazdym razem jak niszczono, mordowano tych, co go nosily w sobie.

 21. Marucha said

  Re 18:
  Mój zarzut jest taki, że Pan zbyt mało niuansuje różnicę między „Solidarnością” Anny Walentynowicz, a Solidarnością Tuska i Komorowskiego.

  Jeszcze nikt oficjalnie nie oglosil ani zdradzieckiej roli KOR- ktory zalozyl Solidarnosc, ani roli pana Walesy w calej tej narodowej tragedii.

  KOR nie założył Solidarności. On się do niej wkręcił.
  Cala masa ludzi pisała i o KOR-ze, i o Wałęsie… ale chyba nie oczekuje Pan, że rządy RPIII zajmą oficjalne stanowisko w tej sprawie i same sobie wykopią stołek spod nóg? Myśli Pan, że Rzydy będą atakować KOR?

  To, że pseudodziałacze pseudo-Solidarności wciąż cieszą się niejakim szacunkiem u części Polaków – wynika głównie z ich głupoty.

  Nie sądzę, żeby prawdziwi solidarnościowcy chcieli niszczyć polską gospodarkę. Uczynili to tacy, jak Balcerowicz, Lewandowski, Kaczmarek, Wąsacz, Kaczyński.

 22. Ad.18.Panu Gajowy wyjaśnił że szefami I, założycielami Solidarności byli Polacy I patrioci…a Pan swoje.
  Czy Pan robi to specjalnie? Ja uważam że Pan robi to celowo by jatrzyc między nami.
  Nikt nie ma pretensji do frakcji polskiej PZPR a winę widzimy w Żydowskim jej odlamie w tym KOR, który przejął SILA Ruch Solidarność.. udsjac w nim Polaków, Katolików, Patriotów.
  O co Panu chodzi Panie Troll? O łączenie a nie konstruktywna rozmowę na bazie której wyciągamy wnioski I planujemy działania.To jasne, że od początku Pan miesza Prawdę z Kłamstwem.Nie uznaje Pan nikogo w Gajowce za autorytet I miesza Pan z G każdego.

 23. …wracając do tematu Ciągników, przypomnę WSZYSTKIM Gajowiczom, że Dziadek- Charles Wallace Chapman- TWORCA pierwszego na swiecie Wysokopreznego Silnika na Olej, silnika do samochodów osobowych, ciężarówek, traktorów, zwanym Silnikiem Dizlowym ( z Dizlem Niemcem mało wspólnym.. )Perkinsa, BYL RZYMSKIM KATOLIKIEM, zyjacym za czsow Piusa XI I Piusa XII I swietle owocow pontyfikatu Piusa X.
  Dziadek byl Geniszem mechaniki samochodowej , byl Wspoltworca Silnikow do damolotow SPITWJER , ktorymi latali Polacy w Dywizjonie 303.
  Dziadek, to „Tesla” w swiecie mechaniki pojazdowej, ktorego patentach dzis jedzie cały żydowski świat.
  Tacy są Katolicy!!

 24. RomanK said

  Panie JO…ja jestem zainteresowany ksiazka panskiego dziadka.

  DO dzis…natomiast „oficjalnie” nie oglasza NIKT, ze Solidarnosc zostala zdelegalizowana jej majatek przejety przez Sluzby PZPR, a ludzuie wymordowani, rozegnani i zmarginalizowani.
  Ze TWory tych Sluzb..zarejestrowaly nowy Zwiazek do ktorego wstapili tylko czlonkowie PZR i oportunisci… z 11mln stalo sie ponizej milionowa organizacja 1/3 PZPR….
  Pierdoly o KORze zalozycielu Soldarnosci to haggada Sbecka:-))0
  Mowia o tym swiadkowie wydarzen glosno i uzywajac swoich nazwisk..mowila o tym i sw,Ania Walentynowicz i A. Jurczyk., i A Gwiazda i sp Miroslaw Krupinski i dziesiatki innych w tym i ja….od lat …
  Przytacza pan wiersz sw Pamieci Miroslawa krupisnkiegho panei Gajowy…oficjalnie…on tam o tym wlasnei pisal przewidujac oficjanie ..jek bedzie wygladala oficjalnosc:-)))))))
  Nie prze4widzial tego co sie dziejke teraz na nasych oczach…bo szczerze sie przyznam -ze ja tez nie wierzylem ,ze ten wariant moze sie udac…
  BO to oprocz wielu innych rzeczy daje szase Prawdzie na zaistnieni w Polsce….
  Oby tylko Polacy umieli to wykorzystac a nie zmarnowac, zniszczcy , opluc nasrac…zanim rozpakuja….. jak wiele innych szans dawanych nam przez Boga!

 25. Ad.24.Panie Romanie, Napier Pan do mnie pod adress: polakortodoks@gmail.com

  Te ksiazke dziadek zostawil jako manuskrypt o historii firmy Pekins, Korea zalozyl wraz z Perkinsem, od którego nazwiska była firma. Perkins był angielskim szlachcicem a dziadek miał „zle” nazwisko robotnika- Chapman, choć po prawdzie był dzieckiem katolika Szkocko- Irlandzkiego pochodzenia – Wallace, ktorego przodek wydziedziczyl syna, no ozenil sie z prosta Kobieta o nazwisku Chapman.
  Dziadek opisuje cala historie firmy, ktorej sercem i celem produkcji właśnie był ten silnik na rope, pierwszy w świecie, który zmienił świat I losy II Wojny Światowej..Radzieckie Tanki, to silnik dziadka!
  Spiteajery, to silnik dziadka!
  Wracając do Książki, tam opisany lub wpisany w angielskiej dyplomatycznej osnowie jest kryminał, z którego jasno wynika jak ta firma była dolowana przez Banksterow I lobby ich w Rządzie GB od samego początku…z wnioskiem, by doprowadzić ja do upadku, by przejąć Patenty, bo dziadek zapisał je na Ltd by dostać kredyty na produkcję silników.
  Dziadek był geniuszem matematyki..
  I ta książka to wiele liczb, bo on był tam I Dyrektorem produkcji I osoba odpowiedzialna za finanse.
  Dziadek po wojnie sprzedał udziały firmy, rozpoczął proces sądowy…
  Założył swoją firmę, która jest dziś liderem w patentach I innowacji technicznej przemysłu samochodowego. Niestety, ta firma nie jest moja. Dziadek, jest z adoptowanej rodziny z obu stron, której to co zostało po CWC jestem spadkobiercą…
  Wspaniała historia katolickiej w Anglii Rodziny.
  Dziadek był też pisarzem książek, które były jego autobiografiami , które opisały historię firmy I tam osób. Te Książki też będą wydane przeze mnie. Świat chce o nim zapomnieć…bo katolik.. bo geniusz, którego patenty po prostu skradziono wyrafinowane czychajac na momenty w całym okresie jego życia! ..w tym patenty jego ostatniej firmy.
  Nie mniej! Silnik URSUSA był lepszy od jego silnika pod wieloma względami I o to toczyła się wojna z Ursusem pomiędzy już M-Ferguson a PRL, ale schemat kradziezy byl ten Sam n.a. Perkinsie jak I n.a. Ursusie I innych wielkich zakladach PRL.
  Zestawienie dziadka ksiazki ze zmianami w PRL obnaza kryminalistow, siec mafijna wielopokolenipwa dzis widzimy jak na dłoni.Oni działają systememami I dlatego są niewidoczni a wychodzi zawsze, że to co robi system w istocie , naocznie robi SAM PODZKODOWNY!! Czysty Talmud!

 26. Marek said

  Nie sprzedawac Amerykanom…quzwa tylko nie im….bedziem robic miotly z wikliny, ale z napisem Made in Ursus….:-))))i
  ===
  Typowa reakcja psa Pawłowa.
  Przewidywalna do boolu, hamerykanina z chachłackim genem.

 27. Marek said

  Żydy 100 mln zł kradną od Polaków na jakiś kirkut w Wawie, a tu strata 3 mln zł powodem bankructwa.
  Widać, kontrolowanego.

 28. RomanK said

  NO wlasnie…a ty, jak zwykle pomiedzy jedna …..a druga noga???…
  Swoja droga jak t jest , ze polska firma musi byc utrzymywana dotacjami???? zkiezni reszt Polakow…to nie lepszy interes kupicstary kirkut?????

 29. JO said

  Panie Romanie CWC byl konstruktorem silnikow do lodzi podwodnych podczas II WS oraz silnikow do torped, nie mowiac o silnikach do statkow…:

  Pan napisze do mnie:
  polakortodoks@gmail.com

 30. Niedźwiedź said

  Panie Polak Ortodoks, widzę że Pan wie sporo nt Ursusa więc niech Pan powie czemu kupiono licencję na traktory z tak skrajnie schrzanionymi skrzyniami biegów, hydrauliką, podnośnikiem i sprzęgłem WOM jak Ursus 5314 i podobne. Silnik Perkinsa miał doskonały ale jedyną zaletą skrzyni (nie ZF) były precyzyjnie wskakujące biegi. Jeśli Pan wie o czym piszę oczywiście. Koncentracja durnych pomysłów w obrębie skrzyni biegów i tylnego mostu była niewiarygodna jeśli nie zetknęło się z tym osobiście brudząc ręcę.

 31. Troll Polonii said

  21
  Marucha
  Ja niczego nie ‚niuansuje’ – powtarzam za oficjalna prasa po obu stronach Oceanu Atlantyckiego.
  O ile zgadzam sie z powiedzeniem, ze ‚ sukces ma wielu tatusiow a niepowodzenie jest sierotka’, to rozumiem, ze Reagan i CIA uzurpowali sobie prawo do zwyciestwa nad sowieckim blokiem.
  Musze tez wierzyc raportom Margaret Thatcher Foundation, w ktorej opisano kontrakt jaki Anglia podpisala z ZSRR na eksploatacje i zakup gazu jamalskiego, na ktory amerykanska administracja nie wyrazila zgody.
  A przeciez ‚ojcem chrzestnym Solidarnosci byl …Zbigniew Brzezinski. To on nazwal ten ‚ruch robotniczy’ Solidarnoscia.

  I trudno mi uwierzyc, ze Anna Walentynowicz – ktorej pamiec bardzo szanuje, byla w stanie zalozyc Solidarnosc.
  Od samego poczatku think- tank Solidarnosci eliminowal tych, ktorzy ‚nie zrozumieli celu tak wielkiego przedsiewziecia jak walka z komunizmem”.
  Bylo to dosc widoczne. Niektorzy krytycy Solidarnosci ‚wylatywali’ przez okno.

  Ani zwiazki zawodowe robotnicze w Polsce ani zwykli czlonkowie Solidarnosci, ani Anna Walentynowicz i paru innych dzialaczy przesladowanych przez ubecje – nie mieli funduszy na tak zakrojona na szeroka skale dzialalnosc.
  Dlaczeo Walesa i Kaczynski byl inaczej traktowany w czasie stanu wojennego niz inni czlonkowie Solidarnosci?
  Przeciez w czasach PRL kazdy protest przeciwko wladzy byl niemozliwy.
  Solidarnosc wiec musiala miec potezne poparcie i ogromne pieniadze, zeby sie nie bac tak otwarcie dxialac w podziemiu!
  Pomost wydawany byla w USA, a Sprzeciw w Szwecji. Proze poczytac sobie pare numerow Sprrzeciwu: jak ogromna pomoc w materialach propagandowych szla ze Szwecji. Jak cel mieli Szwedzi, zeby fundowac ruch antykomunistyczny w Polsce?

  Czym sie zasluzyl dla kraju zupelnie nieznany Lech Walesa, ze go tak masowo popierano i uwielbiano?? Widocznie, rzeczywiscie spadl z nieba …Watykanu.

  Solidarnosci nie zalozyli ci, ktorzy nie zgadzali sie z Walesa.
  Byly wydane ogromne fundusze nie tylko na sama propagande.
  Do dzis laury zbiera KOR i wladcy Solidarnosci.

  Ladnie sie nazywali:KOR?
  Moj wujek byl robotnikiem w hucie. Mial 5 ro dzieci i ostatnia rzecza o jakiej marzyl to byla walka polityczna. Ciotka nigdy nie pracowala.

  41 lat temu powstał Komitet Obrony Robotników | dzieje.pl – Historia Polski

  http://dzieje.pl/aktualnosci/rocznica-powstania-komitetu-obrony-robotnikow

  Solidarnosc byla operacja specjalna CIA – mowil o tym od samego poczatku Jerzy Urban; potwierdzili to Amerykanie i Klub inteligencji polskiej:

  Solidarność była operacją specjalną CIA

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/06/solidarnosc-byla-operacja-specjalna-cia/

  Urban – Solidarnośc to płatna agentura 1987 – YouTube

  Na czym sie tak nieprawdopodobnie wzbogacil Lech Walesa, zanim dostal Nagrode Nobla? I za co dostal te nagrode?

  Lech Wałęsa i jego wygrane w Lotto – YouTube

  Carl Bernstein
  http://www.carlbernstein.com/magazine_holy_alliance.php

  Soros fundowal Solidarnosc

  http://rense.com/general61/thecaseofgeorgesoros.htm

  In case of Poland, we know that Solidarity was an Union and as such its leadership had to be members of the Communist Party ONLY [or communist agents]. Soros was allegedly helping the CIA to secretly finance the Solidarity, when the secret pact between the Pope John Paul II and unsuspecting [deceived] Ronald Reagan was established, and the later uncovered Polish communist agent Lech Walesa [code name BOLEK] and his "independent" Union were able to receive Soros's money and help through channels communists would normally shut down in matter of hours. Wow !

 32. Troll Polonii said

  21

  To nie moje sa ‚niuanse’:

  Solidarity | Polish Poland
  http://polishpoland.com/tag/solidarity/

  Rzeczywisty twórca Solidarności | Justice4Poland.com

  https://justice4poland.com/2016/12/14/rzeczywisty-tworca-solidarnosci/

  Zbigniew Brzeziński jest amerykańskim politykiem i strategiem globalnej polityki. Jest nazywany jastrzębiem polityki zagranicznej USA. Henryk Pająk w książce „Bestie końca czasu” cytuje Johna Colemana: „Komitet 300” rozkazał Klubowi Rzymskiemu zniszczenie Kościoła katolickiego oraz przygotowanie warunków do interwencji sowieckiej w Polsce. Solidarność była tworem Zbigniewa Brzezińskiego z Komitetu 300. To Brzeziński wybrał nazwę tego „związku zawodowego”, wytypował jego organizatorów i przywódców. Nigdy „Solidarność” Brzezińskiego i jego kumpli z Klubu Rzymskiego nie była „ruchem pracy”. Była to masowa, populistyczna organizacja stworzona po to, aby wywołać zmiany w bloku sowieckim, absolutnie konieczne do kontynuowania budowy Jednego Rządu Światowego”.

  The USA provided significant financial support for Solidarity during the 1980s. This funding is thought to have been as much as 50 million US dollars.

 33. Niedzwiwdz- ze skrzynia jest tak po dziś dzień:)) a licencję kupiono by ratować Fergusona przed wsparciem go przez polskiego Ursusa, to raz, po drugie, by rozwalić Polska myśl techniczną- samochodowa,by przejąć rynki.
  Perkins był silnikiem doskonałym ale drogim w produkcji a Ursus Doskonałym I tanim oraz praktycznym w użyciu dla małych rolników.
  Pan zauważy, że Anglia po przejęciu Perkinsa właściwie straciła cały przemysł samochodowy, który jest w rękach żydów z Niemiec lub Indii.., w Indii, którzy Ukradli nam Ursusa.

  Pan Troll, Henryk Pająk napisał o Solidarności Drugiej, która jakiś żyd przecież musiał ukraść, przerobić I sprzedać z zyskiem :)) , przecież Uni NIC nie potrafia sami zrobić a kraść I kłamać wyłącznie I tak Brzeziński z JPII ukradli I okłamali.
  Wydaje się, że Pan Pająk opisał Solidarność druga z pominięciem pierwszej, lub przypisał wszystko Żydom, co jest błędem.

 34. Boydar said

  Pan JO za chwilę uznany zostanie za eksperta od wysokoprężnych i w ogóle od enginów (engine – silnik, po angielskiemu). To pomaga w relacjach. Gratuluję.

 35. RomanK said

  Tow. Boydar… pewien znajomek jechal z Amarillo do Dallas…nagle w szczerej prerii zgasl mu silnik w trucku…Lazi patrzy..nei ma pojecia co sie stalo…Robilo sie juz szrawo i nagle slyszy glos ..wez kij i popukaj w pompe paliwowa bo ci sie zawiesila….
  Facet patryz a tu stoja dwa konie jeden kary, druig gniady….I gniady powiada -Zrob jak ci mowie…
  Jim popukal i truck zapalil..nei czekajac na nic nacisnal gaz i zatrzymal sie po jakiej godzinie w pierwszym napotkanym saloonie…caly czs bedac w szokui szoku…
  Wpada do saloonu wola —nalej mi szybko…..
  Paru cowboys siedzi patrza i pytaja…
  -0A tobie so sie stalo???
  – _ JIm opowiada…ci sluchaja…i jeden z nich pyta…
  – A ktory to kon ci powiedzial ???
  – Gniady..
  – TO masz szczescie…bo ten kary to sie gowno zna na truckach ..a radzi kazdemu kto sie trafi….

 36. Boydar said

  I szczerą prawdę Pan Kolega napisał; że to niby Niedziela ? Myślałem że tylko w Wigilię.

 37. abc said

  do JO (#29)
  Dlaczego Pan podaje jako swój e-mail do Polak-Ortodoks bo chyba tymi osobami nie jest jedna

Sorry, the comment form is closed at this time.