Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Niech nas Bóg broni!”. Rosja ostrzega Polskę.

Posted by Marucha w dniu 2019-06-14 (Piątek)

Ostra reakcja Rosji na wojska USA w Polsce. „W przypadku jakiegokolwiek konfliktu, niech nas Bóg broni, terytorium Polski stałoby się oczywistym celem akcji odwetowej, jeśli nasz kraj zostałby zaatakowany” – powiedział agencji Interfax Władimir Dżabarow z komisji spraw zagranicznych Dumy.

Agencja Reutera przytacza też słowa kremlowskiego rzecznika Dmitrija Pieskowa, który powiedział, że rosyjskie wojska będą uważnie śledzić amerykańskie plany wzmocnienia swojej obecności wojskowej na terenie Polski. Celem tych obserwacji jest „upewnienie się, czy jakiekolwiek akcje ze strony USA nie zagrożą bezpieczeństwu Rosji”.

To reakcja Kremla na deklarację prezydenta USA o gotowości do rozmieszczenia w Polsce dodatkowych 1000 żołnierzy. Deklaracja padła podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie, przy okazji podpisania polsko-amerykańskiej deklaracji o współpracy obronnej w zakresie obecności sił zbrojnych USA w Polsce. Dokument mówi między innymi o utworzeniu w Polsce Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego USA oraz eskadry bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Sił Powietrznych USA.

Moskwa jest zaniepokojona decyzją Warszawy i Waszyngtonu o rozmieszczeniu w Polsce eskadry amerykańskich bezzałogowych statków powietrznych. – Powstaje pytanie, jak to się ma do ustaleń między Rosją a NATO – oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow.

W oświadczeniu rosyjskiego MSZ czytamy, że resort postrzega rozmieszczenie dronów jako „oznakę przygotowań do dalszych rozmieszczeń na szeroką skalę”. Zdaniem cytowanego przez agencje Reuters i RIA Riabkowa, „pod zmyślonymi pretekstami realizowane są programy o charakterze głównie destabilizującym” i eskalacyjnym, a decyzja o wzmocnieniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce może być wyrazem „agresywnych intencji” Waszyngtonu.

Przed konsekwencjami decyzji Trumpa ostrzegają przytaczani przez agencję Reutera rosyjscy parlamentarzyści. – W przypadku jakiegokolwiek konfliktu, niech nas Bóg broni, terytorium Polski stałoby się oczywistym celem akcji odwetowej, jeśli nasz kraj zostałby zaatakowany – powiedział agencji Interfax Władimir Dżabarow z komisji spraw zagranicznych Dumy.

Weteran rosyjskich jednostek specjalnych Władimir Szamanow z komisji obronnej jest zaniepokojony planowanym rozmieszczeniem dronów, które „mogłyby służyć do przenoszenia ładunków jądrowych”.

– Świat zbliża się stopniowo do niebezpiecznego momentu, porównywalnego z kryzysem karaibskim – powiedział Szamanow, nawiązując do kryzysu kubańskiego w 1962 roku, gdy wskutek napięć pomiędzy ZSRR a USA świat stanął na krawędzi wojny atomowej. – Będziemy zmuszeni do zastosowania środków odwetowych i mamy je w swoim arsenale – cytuje Szamanowa agencja Interfax.

Trump podkreślił, że do Europy nie zostaną wysłane dodatkowe oddziały, a żołnierze zostaną przekierowani do Polski z Niemiec lub innych miejsc w Europie. W Niemczech stacjonuje teraz 35000 żołnierzy USA, w Polsce jest ich 4500.

Agencja DPA podkreśla, że wysłanie wojsk z Niemiec do Polski to dla Trumpa praktycznie jedyna możliwość realizacji nowej obietnicy w ten sposób, by nie musieć wysyłać do Europy nowych żołnierzy. Niemcy są tym krajem europejskim, gdzie obecność amerykańska jest najsilniejsza.

DPA pisze także o „demonstracyjnym spokoju” Berlina jako reakcji na obietnice Trumpa i porównuje to do innych reakcji Berlina na „ataki werbalne” amerykańskiego prezydenta. – Nie ma w tym niczego nowego – stwierdził minister spraw zagranicznych Heiko Maas w Berlinie. Rozmieszczenie wojsk Berlin zamierza „uważnie obserwować”.

Wzrost bezpieczeństwa

Na decyzję Waszyngtonu pozytywnie zareagował sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uznając to za „silną deklarację USA wspierania europejskiego bezpieczeństwa”. Także Litwa uważa to za dobry krok. – Rozmieszczenie wojsk USA w Polsce jest nie tylko dobre dla Polski, lecz także dla krajów bałtyckich – powiedział litewski minister obrony Raimundas Karoblis.

Za: https://wiadomosci.wp.pl/

Komentarze 24 to “„Niech nas Bóg broni!”. Rosja ostrzega Polskę.”

 1. piwowar said

  Tysiąc owych żołnierzy to kucharze, mechanicy i kwatermistrzowie. Głupi to Amerykanie nie są. Nie aż tak, żeby sie podkładac Putinowi pod guzik. Ruscy nie są głupi. Te wszystkie przepychanki to jak dotychczas spektakularny taniec wojenny, z którego poza coraz intensywniejszym dążeniem do przepokraczenia Polski w Polin nic nie wynika.

  ———-
  Oby ten, jak Pan mówi „taniec wojenny”, się nie wykoleił – jak przyjacielskie poklepywanie się po plecach zmienia się nieraz w bijatykę.
  Admin

 2. Ad.1. Dosłownie. Przez lata całe dekady, następuje przesunięcie genetyczne na terytorium Polski.
  Polin, już bez Polaków będzie najsilniejszym Europejskim państwem jak to było za Jagiellonów.

 3. 4:0 zawsze said

  Usuńcie wy sejmowe antypolskie bydlaki to amerykańskie gówno z naszego terytorium. Tak chce większość Polaków. Komu wy bydlaki rządowe służycie? Rosja i Rosjanie są nam najbliżsi i tak pozostanie. Wy pieprzeni zdrajcy, żydowskie folksdojcze. Polacy chcą mieś dobre stosunki z Rosją i tak ma pozostać.

 4. piwowar said

  Oby ten, jak Pan mówi „taniec wojenny”, się nie wykoleił

  Wątpliwe. Terytorium jest bardzo niezbędnie konieczne pod Polin. Kraj bedzie kiedyś piękny i bogaty, a z nas pozostanie grupka aborygenów.

 5. Marucha said

  Re 4:

  Wrośnięci w ziemię korzeniami,
  które sięgaja w Antypody,
  trwamy. Trwa Polska razem z nami,
  choc giną państwa i narody.

  Tanio sprzedane, oszukane,
  i uwiklane w sluszność świata.
  Którym, że będą zapomniane,
  jedyna dola i zapłata.

  Historia was znieczuli ciszą,
  bo będzie w niej że was nie bylo…
  Od lat już tę historię piszą
  i wkrótce wcisną wam ja siłą,
  (…)
  Mirosław Krupiński

 6. Marucha said

  Re 4:
  Nie wyobrażam sobie kraju, gdzie rządzą Żydzi, który byłby piękny.
  To plemię wprowadza brzydotę, szpetotę, ohydę i tandetę wszędzie, gdzie się pojawi – a co zastanie pięknego, to zniszczy.

 7. Boydar said

  Bo po co ma im przypominać prawdziwego Boga, piękno tylko od Boga pochodzi. To psuje nastrój.

 8. Yah said

  Ad 4 i ad 6

  Kraj może i będzie piękny, ale będzie ( już jest) bezduszny, bez serca. Pozostały enklawy, gdzie jednostki żyją z pracy własnych rąk, a nie kosztem kogoś;

 9. Marucha said

  Re 8:
  Będzie co najwyżej taki piękny, jak centra handlowe.

 10. Kwal said

  Zgoda z Panem Maruchą co do joty odnośnie żydostwa. Żydzi nie są żadnym narodem, to jest społeczność plemienna, której jedynym czynnikiem wiążącym jest lichwa i zbrodnia, a więc chodzi o społeczność lichwiarzy i zbrodniarzy. Żydzi to genetycznie szubrawcy, złodzieje i pasożyty. Henry Ford słynny producent samochodów powiedział, że żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Żydzi to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki nigdy nie istniał, tylko został wymyślony przez ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to, jako talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to plemię wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To plemię mącicieli, intrygantów i zdrajców…a jak potrzeba to i morderców !

 11. Yah said

  Ad. 9

  Tak.

 12. kojak said

  No coz ? Putin juz powiedzial ; ,Jesli Polska chce w imie amerykanskich interesow byc zrownana z ziemia to prosze bardzo ! Te syjonistycze bydlo nie zdazy uciec do swojego izraela i zostanie po bydlakach tylko kupa smierdzacego miesa !

 13. JO said

  Dopoki Pan bedzie tak myslal o Zydach, dopoty Pan bedzie bladzil I placil tego cene, gorzka cene.
  Zydzi to Narod a laczy ich Duch.

 14. Zerohero said

  Atak jądrowy z bliskiej odległości może okazać się tak gwałtowny, że nie będzie szans na reakcję. Rosjanie mogą w pewnym momencie uznać, że koncentrujące się w Polsce wojska amerykańskie należy zniszczyć prewencyjnie.
  Nie będzie walko o przesmyk suwalski. Rosjanie nie mają środków konwencjonalnych aby trwonić je na takich walkach. Jeden węzeł komunikacyjny – jedna atomówka.

 15. revers said

  prezydent Izraela Reuven Rivlin zaprosil Putina do Auschwitz na rocznce wyzwolenia obozu w 2020 roku, po co polski MSZ, Duda, jak w TelAvivie moski juz zalatwiaja dyplomacje?

  https://tass.com/politics/1063728?fbclid=IwAR0VO-ty6tjnL-SGw35ygerHcAEPCbVTIQ1612miiObZjThBmqSx5bm1JfA

 16. Rafal Cz. said

  Rosja zgrozenieem? Dla kogo?
  Najpierw USA zaczely niebieczna gre w celu wykorzystania Ukrainy przeciwko Rosji (opanowanie Ukrainy jako strtegicznego przyczulka) a jak to sie nie udalo pieja o zagrozeniu. Stad powstala mityczna „agresywna Rosja” i na tym jada polityczni klamcy.
  Rosja jest znana z tego ze jesli pojawia sie zagrozenie dla jej istnienia reaguje nie mniej zdecydowanie niz USA.
  Tak wiec reasumujac cale to zajscie zwiazane z Ukraina jest skutkiem dzialan USA. Pamietacie Vitorie Nuland (Fuck the UE)?

 17. Rusofobiczne żydo-qurwy PiS-PO zrobili z Polski istny dom WARIATÓW ! said

  Wy głupi wykołowany motłochu zamieszkały między Odrą a Bugiem zapłacicie STRASZNĄ cenę za PRZEKUPCZENIE swojej własnej POLSKIEJ godności przez tych anty-polskich PODŁYCH squrwysynów żydów z gangów PiS-PO, którzy Polaków kołują i ZNISZCZĄ !

  Rosja nie ma do Polski rozczeń terytorialnych, ani logicznego powodu do atakowanian Polski, do momentu kiedy nikt nie organizuje śmiertelnego ciosu dla Rosji z terytorium Polski.

  NIESTETY ale od 2015r i teraz US Army, czyli zbrojne RAMIE żydoskiej złodziejskiej międzynarodówki WPUSZCZONE na terytorum Polski, które też jest sprowadzone jako OKUPANCI, którzy morderczo się rozprawią ze wszystkimi, którzy będą chcieli zwalić rządzących ŻYDÓW z centralnych piedestałów władzy „warszawki”.

  „Ambasador Krzysztof Baliński o dialogu Żydów z Żydami, Mosadzie i loży B’nai B”rith.:

  Aby unicestwić to śmiertelne zagrożenie dla Rosji z terytorium Polski zamienionej na MIEJSCE przyszłej WOJNY przez żydowskich przekupionych parszywców PiS-PO, Rosja NIE będzie miała wyjścia jak ZLIKWIDOWAĆ czyli WYSADZIĆ w powietrze to żydo-amerykanskie zagrożenie TERAZ ulokowane na terytorium przez anty-polskich PSYCHOLI rusofobów squrwieli gangów PiS-PO.

  Żydo-złodzieje bandyci z centralnej żydoskiej MELINY „biały dom” w Waszyngtonie NIE prowadzą swoich wojenek na swoim terytorium, a przecież by mogli przypuścić swój atak na Rosję z terytorium Alaski . . .

  Żyd-masoni złodzieje z Waszyngtonu wybrali sobie miejsce Polski z kąd planują ZAATAKOWAĆ Rosje . . .
  Te rządzące żydy z USA znaleźli sobie PŁATNYCH przygłupów, płacąc im łapówki tym suqinsynom żydoskim z przestępczych anty-polskich gangów PiS-PO, aby cały awanturniczy atak to zbrojne RAMIE żydostwa czyli US Army przeprowadziło atak na Rosję z terytorium POLSKI i to jest to ŚMIERTELNE zagrożenie dla polskich obywateli z czego wykołowany MOTŁOCH w żydo-mafijnej III RP do dzisiaj NIE rozumie !

  Polscy obywatele MUSZĄ odgonić od koryta centralnej władzy „warszawki” tych sprzedajnych suqinsynów gangsterów PiS-PO, a jak tego polscy obywatele w obecnych wyborach nie zrobią to w najbliższej przyszłości WSZYSCY ZGINĄ !!!

  Polska powinna być krajem NEUTRALNYM ale z doskonale uzbrojonymi przeciętnymi obywatelami tak jak Szwajcaria i współpracującym krajem dobrosąsiedzko ze wszystkimi swoimi NAJBLIŻSZYMI sąsiadami, a w tym też z Rosją !

  Niestety ale rozwydrzone ZŁODZIEJSKIE żydostwo rządzące z anty-polskich przestępczych gangów PiS-PO przekupione łapówkami międzynarodówki żydowskiej dołują i BLOKUJĄ etnicznych Polaków i przeciętnych Polaków, tak aby się NIE byli w stanie dostać się na piedestały centralnej władzy „warszawki” i bronić przetrwania Panstwa Polskiego.

  Te żydoskie squrwysyny złodzieje mafiozi z PiS-PO zawsze byli i są rakiem złośliwym na ciele Polski, dlatego że wykołowani emeryci i to leniwe najmłodsze wykołowanie pokolenie bezkrytycznie GŁUPIO oddaje swoje głosy w wolnych wyborach na największych swoich żydowskich i masońskich OPRAWCÓW pasożytów żerujących na Polakach, którymi od 30 lat są żydo-solidaruchy z przestępczych gangów PiS-PO-SLD-PSL

 18. Ad. 9

  Będzie co najwyżej taki piękny, jak centra handlowe.

  Piękne centra handlowe ktoś zaprojektował. Wyszło pięknie, bo dziś poglądy na to, co jest piękne są właśnie takie. Ale to się zmienia. Wraz z wulgaryzacją każdego aspektu życia pojęcie piękna także się zmieni. I już nie będzie komu projektować pięknych centr handlowych.

  Powoli, ale nieuchronnie wszystko zejdzie na psy – tak działa prymat zysku nad wszystkimi innymi wartościami.

 19. revers said

  No a kto Rosje obronii? jak angole juz przeorientowuja swoich komandosow i instruktorow na operacje specjalne z uzyciem w Rosji

  https://russian.rt.com/world/news/641211-specnaz-rossiya-posolstvo?utm_source=smi2&fbclid=IwAR1EyontQ7MQuI2YfLlhe5bmu6dHOIjhZA77s6r1FcWpZiSc4ZCYG8vnQYQ

  jak to ma miejsce w Syrii, gdzie sa bardzo aktywnii lacznie z ich bialymi i bardzo groznymi chellmami, ktore potrafia pozorowac rozne akcje uzycia srodkow masowej zaglady, by scignac na Assada gniew globalnego zandarma z odpalaniem Tomahawkow, nalotow wylacznie.

  Pod Moskawa jest mnostwo roznych tadzyckich, kauskaskich band ktore chetnie wplota sie w rozne zadymy jak i na obrzezach FR czekaja dzihadzisci, muhadzewini w pulkowych silach do siania terroru, chaosu na terenie Rosji ala Syria, armie wyzwolencze.

 20. Ad. 17

  No a kto Rosje obronii? jak angole juz przeorientowuja swoich komandosow i instruktorow na operacje specjalne z uzyciem w Rosji

  A Rosja zrobić czegoś takiego nie może? 🙂

 21. Marucha said

  Re 18:
  Panie Krzysztofie, mam nadzieję, że Pan (i inni czytelnicy) dostrzegli ironię w zdaniu:
  Będzie co najwyżej taki piękny, jak centra handlowe.

  Czy Rzydzi gdziekolwiek stworzyli coś pięknego? Jakieś zamki, palace, warownie, świątynie, ratusze, miasta, ogrody?

 22. Okadwa said

  Nowe kuchenne rewolucje…
  Ma przyjść tysiąc kucharzy od Trampa.
  I co?… pozwolim tak se w kaszę dmuchać?
  Pewnie tak… ale na razie to mus Rosję jakoś uspokoić.
  Niech ministerstwo nic nie mówi a ino wyśle wielce wymowny a znany tekst:
  „Lecz choćby przyszło tysiąc atletów
  I każdy zjadłby tysiąc kotletów,
  I każdy nie wiem jak się wytężał,
  To nie udźwigną, taki to ciężar.”
  I wtenczas Władimir Dżabarow zrozumie i wzywać Boga ku obronie nie będzie musiał.
  … tylko trzeba myśleć.

 23. RomanK said

  Panie Okadawa….dej pan spokoj….Toc w polskeij Ziemi…..
  Obojetnei czym bys nie karmil Polakow..z gory wiesz -ze czy tak, czy siak wszystko i tak zanienia w zolte, smierdzace w najbardziej widocznym miejscu:-)))))
  Zatem nie trac pan nadzieji…i smialo rankiem wyjdz sobie na ganek..i bez wzgledu na to czy leje czy swieci, na wszelki wypadek rozpalaj…… kaganek:-)))))-
  .dla nich moze pan wiele zrozbic….naprawde wiele….. byle sie ich nie pytac- jak chca?????
  Bo z nimi nie zrobi pan ..NIC!!!

 24. Sarmata said

  Re. 14. Zerohero said 2019-06-14 (Piątek) @ 23:12:05
  cyt.:
  „Atak jądrowy z bliskiej odległości może okazać się tak gwałtowny, że nie będzie szans na reakcję. Rosjanie mogą w pewnym momencie uznać, że koncentrujące się w Polsce wojska amerykańskie należy zniszczyć prewencyjnie.
  Nie będzie walko o przesmyk suwalski. Rosjanie nie mają środków konwencjonalnych aby trwonić je na takich walkach. Jeden węzeł komunikacyjny – jedna atomówka.”

  Człowieku (jeszcze bardziej wykształcony wojskowo od Piłsudskiego)!
  Jedno puknięcie w głowę – jedno echo.
  Słyszałeś o tym? Wypróbuj.

  Puknięcie – w czyją głowę? Sarmaty? To zgoda.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.