Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Wolne tematy 30 – 2019

Posted by Marucha w dniu 2019-06-14 (Piątek)

Polacy przeżywają kolejny orgazm z powodu sukcesu naszego państwa: prezydent Andrzej Duda został przyjęty w Białym Domu na siedząco.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/06/05/wolne-tematy-29-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/06/18/wolne-tematy-31-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 209 to “Wolne tematy 30 – 2019”

 1. Listwa said

  @ 270 Boydar

  Moge nawet w jednym zdaniu , jeśli ważniejsza jest krótka opinia, niż znajomość tematu.

  Nowe tłumaczenie jest niepotrzebne, gdyż motywowane jest niewłaściwymi przesłankami, a i tak nie zastąpi to dogłębnego zrozumienia tekstu.

 2. JO said

  Katolicki Ruch Oporu:
  Pielgrzymka katolickiego Ruchu Oporu do Puy-en-Velay;
  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/14/pielgrzymka-katolickiego-ruchu-oporu-do-puy-en-velay/

 3. yattakaj said

  Jak sie nie ma do czego … to wykładzina podłogowa kłóci sie z kolorami tejże potrawy 🙂 z przymrużeniem…… tam kiwi i:)

 4. yattakaj said

  ale co tam .. być drugim przy tak zacnym towarzystwie 🙂

 5. osoba prywatna said

  Homoseksualizm niszczy homoseksualistów!

  Długość życia homoseksualistów.

  Wobec przedstawionych wyżej obserwacji nie dziwi fakt, że średnia długość życia homoseksualistów jest znacznie niższa niż średnia dla całej populacji. Dziwne byłoby raczej, że ludzie prowadzący tak niehigieniczny tryb życia, nie umierają przedwcześnie. Jednak przywołanie tego faktu przez jednego z uczestników debaty, wywołało agresywne ataki ze strony mediów masowych. Amerykański psychiatra, Paul Cameron, zajmujący się badaniem społecznych skutków homoseksualizmu, przeprowadził proste badanie długości życia homoseksualistów. Zbadał mianowicie 6737 nekrologów, które ukazały się w ciągu 13 lat w osiemnastu amerykańskich pismach dla homoseksualistów. Z nekrologów wynika, że średnia długość życia homoseksualistów nieznacznie przekracza 40 lat. Średnia wieku z nekrologów zamieszczanych w zwykłych gazetach, pokrywa się z danymi statystycznymi i znacznie przekracza 70 lat.
  https://www.fronda.pl/a/homoseksualizm-niszczy-homoseksualistow,128125.html

 6. Boydar said

  Tak, mniej więcej i ja tak uważam. Podobnie jak jestem głęboko przekonany że nie należy bachora kąpać we wrzątku, to jest również niepotrzebne. A teraz pytanie dodatkowe, po co to jest robione.

  Może Pan ewentualnie powstrzymać się od odpowiedzi, gdyż krótkie żołnierskie słowa nie są w Pańskim guście.

 7. osoba prywatna said

  Atak na tankowce w Zatoce Omańskiej. Mike Pompeo: Zgodnie z oceną USA stoi za nim Iran
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,24897675,atak-na-tankowce-w-zatoce-omanskiej-mike-pompeo-zgodnie-z.html

  cmok_wawelski wczoraj
  Wojna w Wietnami zaczela sie DOKLADNIE z takiego samego powodu. Tylko ze ddodatkowo – zostal on wymyslony przez CIA.
  Tryliony dolarow (w dzisiejszych pieniadzach) pozniej – wiele milionow Amerykanow nadal nie ma ZADENGO ubezpieczenia zdrowotnego a wiele dziesiatkow milionow ma symboliczne a jeszcze wiecej, nie ma 400 USD na naprawe auta czy mandat.
  I tak sie fajnie kreci a Prezydentem jest OSZUST Trump. Po prostu zajebiscie.

  sebi905 wczoraj
  ten sam wywiad ktory tierdził że saddam ma broń chemiczną?

  Na 1000 % do N to sprawka pojebusów z CIA. Prowokacja w celu wywołania wojny z Iranem.
  Nie bez przyczyny trampek wezwał wolskiego dupusia.

 8. osoba prywatna said

 9. gnago said

  Za taką forsę co obiecał na tronie Dupę powinni posadzić. Ale są i wieści ile kosztuje meksykaniec rocznie w cętkowatym jankeskim mundurku. Dzięki Dudzie znamy tą wartość.
  Liczby nie przytoczę bo warte wqr..nia

 10. osoba prywatna said

  Rodzina piątej generacji myśliwców bombowych stealth Lockheed Martin F-35 Lightning II ma „rosyjskie pochodzenie” i cechy wspólne z radzieckim Jak-141. Pisze o tym amerykański portal „Task and Purpose”.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201804287863649-mysliwce-rosja-Sputnik/

  Kamil Podżorski
  Warto też dodać, że technologia stealth, w której Amerykanie uważani są za pionierów to dzieło rosyjskiego fizyka Piotra Ufimcewa. Bez rosyjskiej technologii F-35 nie miał by ani napędu, ani właściwości ograniczonej wykrywalności.

 11. bebrave2019 said

 12. osoba prywatna said

  Turcja: „sankcje USA nie pozostaną bez odpowiedzi”
  http://xportal.pl/

 13. osoba prywatna said

  Protest w Volvo Polska. Powód? Rekordowa sprzedaż. a pracownicy nie zarabiają nawet średniej krajowej
  https://strajk.eu/protest-w-volvo-polska-powod-rekordowa-sprzedaz-a-pracownicy-nie-zarabiaja-nawet-sredniej-krajowej/

 14. Uważam ODPOWIEDŹ Warszawskiego Biura ONZ za OBCESOWĄ i Niewłaściwą. Jako Ofiara policji politycznej III.RP zwróciłem się po raz II do Warszawskiego Biura ONZ o obronę mego Mienia i statusu cywilnego przed hakerami policji politycznej, gdyż jestem Darczyńcą ONZ, co uważam za spłatę Protektoratu ONZ nad mym kapitałem, na Dowód czego załączam certyfikat czeku z podpisami ONZ, FBI i Interpolu, aby nie został UKRADZIONY przez policję polityczną III.PR, jak mi to napisano, ale to jeden z mniej ważnych przyczynków.
  Zwracałem się Wielokrotnie z tymi sprawami do Policji państwowej, ale jest ona TERRORYZOWANA przez policję polityczną i BEZRADNA. Załączyłem dokumenty z Biura ONZ w Londynie i Lome, gdzie jest mój kapitał GWARANTOWANY przez ONZ, co z Waszej strony powinno być wzięte pod uwagę.
  Dziękuję za Deklarację: „Jednocześnie informuję, że nie mamy listy Państw, Instytucji i Indywiduów, które dopuściły się wobec Pana oszustw i nie zajmujemy się praktykami Huawei’a.”
  Proszę zwrócić uwagę, że list Warszawskiego Biura ONZ kwalifikuje moją Dwuletnia korespondencję z ONZ na Oszustwo Nigeryskie a w świetle tej korespondencji na oszustwo policji politycznej III.RP czyli Mossadu. Jednak korespondencja POD SZYLDEM ONZ podlega śledztwu Z Urzędu, od czego Warszawskie Biuro ONZ się odżegnuje ŁAMIĄC TYM Kodeks Napoleona – a już to, że Nie Jest Od Praktyk Huawei’a kwalifikuje je na organ policji politycznej III.RP.
  W związku z tym muszę oświadczyć, że praktyki Huawei’a mieszczą się w kwalifikacji ChRL jako Folwarku Rotszyldów, czyli Zakonu Trucicieli Chińskich jako formacji Mossadu, jak KGB. W samo Południe Niedzieli Świętojańskiej 2000 zaczepił mnie facet, który zaczął zaraz opowiadać, że był w Gierkowskim Komandzie Śmierci, które jeździło po świecie i mordowało polskich nacjonalistów. Było 43 kilerów, których wymordował Jaruzelski, że zostało 3. Na niego też był zamach w Zagłębiu, po którym jest kaleką. Zapytałem, z którymi służbami im się najlepiej pracowało, na co odpowiedział Z RÓŻNYMI, ale najlepiej z Mossadem, CIA i Trucicielami Chińskimi.
  W związku z tym wypada zapytać: Przed kim to Mao Tse-tung BIŁ CZOŁEM ??? Przed tajnymi kontami izraelskimi, czy satelitarną detekcją Złota ???

 15. piwowar said

  Dzień dobry.

  Piwowar dziś rano usiadł sobie na spokojnie, przetarł oczki kaprawe, podparł łysą głowę steraną na dłoni (znów ten ryż), spojrzał na wp.pl i skonstatował, że nie rozumi po polsky. Może to z uwagi na wiek, może na oddalenie, a może z uwagi na ewentualne jużnieistnienie Starego Kraju. Otóż na owym portalu (nie mylić z portalami na szelkach) ukazała się wiadomość o ataku na tankowce, za którym bez żadnej wątpliwości stoi Iran. Następnie zamieszczono zdjęcia z podpisem, iż przedstawiają one irańskie jednostki przy owych tankowcach, z których żołnierze (chyba marynarze?) rozbrajają miny przytwierdzone do tych tankowców. Także poinformowano, iż irańskie statki ewakuują zagrożone załogi płonących jednostek.

  Albo polski język Piwowara zardzewiał, albo ktoś tu jest głupi.

  Pozdrowienia dla Gremium.

 16. piwowar said

  Piwowar przypadkiem i mimochodem dowiedział się, że w USA mieszka taki poczciwy a naiwny jegomość, który kręci filmy nie tylko nie szkalujące Polaków, ale wręcz biorące ich w obronę. Dotychczas nakręcił o Polish Holocaust, a ostatnio dzięki składkom społecznym wyjaśnienie sytuacji 447 miliardów. Ponoć zamieścił ten film na youdupie, ale obejrzeć go nie można, ponieważ wyświetla się komunikat o zablokowaniu filmu z uwagi na mowę nienawiści. To ważna informacja. Jakiekolwiek pozytywnie brzmiące wzmianki o Polsce i Polakach to mowa nienawiści. Druga konstatacja – jakiekolwiek przejawy polskości na światowym forum są bezwzględnie zduszane w zarodku.

  Kto pamięta epokę ciemną peerelu, może wrócić do systemu double talk. Kto nie pamięta, przepadł…

 17. Marucha said

  Re 16:
  Powiem rzecz ewidentnie oczywistą: jeśli przypomnimy sobie sobie, w czyich rękach są media (wliczając w to internety), to sekowanie wszystkiego, co polskie, jest normalne.

 18. Listwa said

  @ 6 Boydar

  „A teraz pytanie dodatkowe, po co to jest robione”

  – jest też pytanie kto to robi – teoretycznie Franciszek. Jakieś kadry pilnują.

  Kiedyś przekręt pchali na „posłuszeństwo”, potem na praktykę duszpasterską. Teraz próbują pchać na „reinterpretację doktryny i Objawienia”, bo to niby trzeba lepiej rozumieć i dostosować do dzisiejszych czasów.

  Chyba się wydaje że doszli do ściany i zobaczyli że bez „poprawienia tłumaczenia nie za bardzo się da”.

 19. Te.6. Wyświetla się I można oglądać ten film tu, jeżeli tego kogoś Pan ma na mysli:
  https://fsspxranglia.wordpress.com/2019/06/09/jewish-nazi-and-soviet-collaborators/

 20. osoba prywatna said

  Wpływowy amerykański think-tank: ludzie za mało kochają USA i za mało boją się Rosji
  https://strajk.eu/ludzie-za-malo-kochaja-usa-i-za-malo-boja-sie-rosji/

 21. piwowar said

  No tak, ale na youtubie o dużym międzynarodowym zasięgu nie ma tego filmu, a za to jest napis o mowie nienawiści. Dziękuje za linka, na fsspranglia.

  Film był na Youtube, ściągnąłem go do siebie.
  Admin

 22. osoba prywatna said

  Pogarszają się relacje Indii z Ameryką
  http://autonom.pl/?p=27010

 23. Boydar said

  Ja to sobie myślę tak …

  W „i nie wódź nas na pokuszenie” jest prawda. Pan Bóg udzielił bowiem Szatanowi prawo kuszenia, zwodzenia, wystawiania na próbę. Nic innego Szatan nie czyni, decyzje i wykonawstwo należą do człowieka. Szatan jest Wielkim Inkwizytorem.

  Próba sfałszowania tej prawdy ma na celu tylko jedno – zakwestionowanie istnienia piekła, wieczystej konsekwencji grzechów przeciw Bogu. Trudno powiedzieć czy na szczęście, ale piekło generalnie ma takie próby w dupie. Gdyż podobnie jak Kościół Katolicki jest zwyczajnie nie do ruszenia. Choć można, paradoksalnie, powiedzieć, że jednak jest jak z gumy, wszyscy chętni się zmieszczą bez problemu.

  I świadomość tej perspektywy muszą zniszczyć. Bo świadomość zniszczyć można, mimo że zajmuje to czasem wiele zachodu.

 24. Listwa said

  ad 18

  „Według świeckich członków wspierających zakon, siostry zostały oskarżone o różnorodne „przestępstwa” przeciwko „współczesnej wrażliwości”, w tym angażowanie się w „zbyt wiele modlitw”, stosowanie tradycyjnych zwyczajów, „dewiacyjny autorytaryzm”, „zbyt klasyczne” myślenie i bycie „niewzruszonym” w przestrzeganiu charyzmatu Instytutu”.

  wiecej:

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2019/06/12/rozwiazano-francuski-konserwatywny-zakon-zenski-oto-pierwsze-efekty-reformy/

 25. Listwa said

  ad 18

  Wielki Mistrz Zakonu Maltańskiego zakazał odprawiania Mszy trydenckiej

  Rezygnacja Festinga nastąpiła po przesileniu i miesięcznej batalii z przedstawicielami Watykanu. „Fra” Festing w porozumieniu z patronem Rycerzy Maltańskich, kard. Raymondem Burkiem i po przeprowadzeniu śledztwa, pozbawił funkcji oraz członkostwa w zakonie Wielkiego Kanclerza Albrechta von Boeselagera. Jego brat Georg von Boeselager został mianowany członkiem zarządu Instytutu Dzieł Religijnych, czyli Banku Watykańskiego w 2016 r., Wielkiego Kanclerza przywrócono na stanowisko po tym, jak watykańscy urzędnicy zmusili o. Festinga do rezygnacji.

  Tuż po wyborze, „Fra” Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto potwierdził wolę reformowania zakonu, by go nieco uwspółcześnić. Reformie patronuje kard. Giovanni Angelo Becciu, osobisty delegat papieża Franciszka. Został on mianowany w lutym 2017 roku, by zająć się rozwiązaniem konfliktu wewnętrznego. Kardynał jest zdecydowanym stronnikiem zdymisjonowanego Wielkiego Kanclerza Albrechta von Boeselagera.

  Obecnie Zakon Maltański, istniejący od prawie tysiąca lat, działa w 120 krajach, realizując w nich ponad 2000 projektów w dziedzinie społeczno-medycznej i mając przeszło 120 tys. wolontariuszy i personelu lekarskiego.

  https://forumdlazycia.wordpress.com/2019/06/14/wielki-mistrz-zakonu-maltanskiego-zakazal-odprawiania-mszy-trydenckiej/

 26. Rich Oporu: Kazanie..;
  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/14/kazanie-dotyczace-sytuacji-w-fsspx-wygloszone-w-dniu-26-maja-2019-roku-przez-ks-pierre-epinay/

 27. Boydar said

  „… Irak opracował własny czołg Kafeel …”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019061310553018-Sputnik-irak-czolg-na-bazie-radzieckiego-t-55/

  Te drugie „e” to z uwagi na RODO ?

 28. PISKORZ said

  15-latka trafiła na oddział psychiatryczny dla dorosłych za zgodą jej matki: na oddziale dla młodszych pacjentów nie było miejsc….BO NIE BYŁO MIEJSC..!! O CZYM TO ŚWIADCZY..?! ODDZ. PSYCH. ZAPEŁNIAJĄ SIĘ…młodymi pacjentami..!!

 29. PISKORZ said

  NIESTETY, TO SMUTNA PRAWDA…
  4 czerwca 1989 niewielu dostrzegło żydowską mordę IIIRP”

 30. piwowar said

  U mnie na jutubie pojawia się mowa nienawiści. Może to chwilowe – spróbuję jeszcze raz jutro.

 31. piwowar said

  Bakcyl dziennikarskiej ignorancji nie opuszcza także redakcji Sputnika. Karabin o kalibrze 125 mm. Nie podejmuję się złożyć do strzału z czegoś takiego.

 32. revers said

  re7

  co innego mowi wlasciciel tankowca Yutaka Katada

  https://img.thedailybeast.com/image/upload/c_crop,d_placeholder_euli9k,h_1725,w_3068,x_0,y_63/dpr_1.5/c_limit,w_608/fl_lossy,q_auto/v1560506741/RTX6ZABP_aapmbg

  ktory widzi latajacy obiekt z mina, prawdopodobnie cia, mossad dron ktory atakuje tankowiec, iranska szybka lodz patrolowa, deaktywuje ladunek wybuchowy.

  https://www.thedailybeast.com/japanese-oil-tanker-owner-says-us-is-wrong-about-gulf-attack

 33. RomanK said

  ad 26..Nie…. ze wzledu ze w arabskim Kafel wymawia sie – Kafil..w zapisie angelskim Kafeel..
  Samo slowo jest stare i znaczy Piastun w takim jak staropolski piastun znaczeniu…ktos kto sie opiekuje, ochrania, broni i zachowuje,…. Stad wiele organizacji dobroczynnych , zdrowotnych, ochronek, opikunczych, czy obronnych nazywaja dosc powszechnie Kafel…

 34. Lily said

  Ciekawa wypowiedz,Pana Macieja M.

  Zrodlo;CW24tv

 35. revers said

  Innych zdrowotnie osadzajaa w unijnych bolnicach, bo za duzo publikuja z nagran np. u Sowy

  .https://youtu.be/Wo1fYnsDqU8

 36. revers said

  „R.E.D.: – Już są np. potworzone specjalne spółki [w ich zarządach zasiadają m.in. b. szef Mo$$adu Rafi Etan (zmarł 23.03.2019), Moshe Stern, Andrzej Gąsiorowski, etc.], które mają zarządzać przejętym polskim majątkiem narodowym. Zaś Matthias Muravetsky sprowadził do Polski żydo-masoński bank JP Morgan(który onegdaj ekonomicznie wsparł działalność Adolfa Hitlera), który ma się zajmować finansowymi transferami przejętego mienia. Rozwijane jest szkolnictwo rabiniczne, a studia językowe promują naukę języka hebrajskiego. W Polsce panuje „rządowa bardzo przychylna żydom atmosfera”. Lowelas Lejb Fogelman (senior-partner w globalnej kancelarii prawniczej Greenberg Traurig, która brała udział w większości prywatyzacji polskich przedsiębiorstw zgarniając krociowe zyski) spotkawszy w Monako Aarona Frenkla (głównego sponsora wyborczego Aleksandra Kwaśniewskiego, zarządzającego tajnymi szwajcarskimi kontami polityków lewicy, zamieszanego w afery związane ze sprzedażą sprzętu lotniczego dla MON, etc.), znanego strojnisia – ponoć miał go zapytać: – Czy wiesz co się teraz nosi w Warszawie? Widząc zdziwioną minę rozmówcy – wyjaśnił: – Teraz w Warszawie nosi się żydów! Na rękach, żeby im się przypadkiem nic nie stało! Ten żart dobrze odzwierciedla sytuację skrajnego uprzywilejowania żydów w Polsce.”

  https://lotna.neon24.pl/post/149341,akt-447-stanowi-smiertelne-zagrozenie-dla-narodu-polskiego?fbclid=IwAR1B0SCcJI4XNVG_Sjlz40EEr-K1je6AMokpXUSSccc6qP8SFBkf_2mreXY

  shalom i do przodu, bez alleluja , gdy kk w kieszeni moskow

 37. KTO NIE JEST KRAMARZEM NIECHAJ TU NIE SIADA

  Po Północy obejrzałem film BAADER-MEINHOF. To była wojna Kupczyków z Domami Towarowymi czyli Wielkim Międzynarodowym Kapitałem Handlowym pod hasłem NIE KUPÓJ U ROTSZYLDA. Przyznam się, że Śmieszyło mnie nacjonalistyczne zawołanie: WRAZ Z NAMI ZNIKNĄ NIEMCY, ale gdy zobaczyłem najazd na Polskę Solidarnościowych HIPERMARKETÓW i Skurwysynów Aldików to zrozumiałem, że nie było w tym krzty przesady.
  Nawet mnie starali się skłonić do deklaracji, że HIPERMARKET TO NISKIE CENY. Nabrałem szacunku do Francuzów, którzy TAK ZACIEKLE walczyli z Hipermarketami.

 38. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Przyszła mi do głowy jeszcze jedna oczywista oczywistość, pierwszy i intuicyjny wręcz powód mego wqurwienia. Otóż, jeśli stanie się zwyczajne że można gmerać przy „Ojcze Nasz”, to znaczyło będzie że można gmerać przy wszystkim. Oczywiście, ciągle gmerają na wszystkich frontach, ale nigdy przy aż tak fundamentalnych (od początku manipulują przy Piśmie, widać jednak mało skutecznie, co Bóg obiecał zresztą od początku). Wracając – fundamentalnych dla … Tradycji. Bo proszę zauważyć, w jakim obszarze dzieje się poprzez tą hucpę największe zło; czy Bóg odrzuci modlitwę ? Nie. Czy Ona przestaje mieć znaczenie jako akt ? Nie. Czy dla nas bezpośrednio to jakaś różnica jakich słów użyjemy ? Nie. To w czym problem ? Problem w tym, że tysiąc (dwa tysiące) lat ustalonej normy idzie się pieprzyć. I to jest nasz problem i naszych potomków. Bo to jest fałszywy drogowskaz, że żadnej normy już nie ma.

  Ja pominę znaczenie melodii samego tekstu, bo naukowego dowodu na wpływ układu słów na modlącego się nie znajdę i nie podam, choć on bez wątpienia jest. I pierwszy tłumacz wiedział/czuł jak to uczynić/przetłumaczyć na polski najlepiej, nie bez udziału Ducha Świętego.

  Syrach ostrzega – niesłuszny gniew nie może być usprawiedliwiony.
  Czy potrzeba jednak większego usprawiedliwienia ? Tam nie ma Rosjan !!!. Pomodlę się dzisiaj i jutro – Boże, uwolnij już nas od tej zarazy. Zastanowię się też, czy Panu Bogu nie trzeba jednak jakoś pomóc. Jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje to słowa Mateusza – albowiem cóż pomoże człowiekowi choćby cały świat pozyskał a na duszy swej szkodę poniósł.

 39. Boydar said

  @ Kolega Piastun

  No nooo … Szacun Kolo … 🙂

 40. Greg said

  O. Augustyn Pelanowski: Tylko nieliczni ocaleją.

  ,,Za rok, dwa ludzie będą szukać kapłanów, jak Diogenes człowieka. Kapłanów, którzy właściwie posługują sakramentami. Będzie ich mało. Trudno tego słuchać. Wiem. Dlatego wcale się nie dziwię jak zostanę oskarżony o to, że jestem nienormalny, chory psychicznie albo padną insynuacje, że odszedłem od zmysłów, albo jeszcze gorsze rzeczy zrobiłem. Może zresztą znajdą się ludzie, którzy zaświadczą przeciw mnie”

  https://gloria.tv/article/2zgsTXjLw6RKBhMaa3gUpvG4A

  Nie za rok, dwa, ale już teraz.

 41. osoba prywatna said

  Ile kosztuje w polin amerykański SOŁDAT ?
  .https://www.youtube.com/watch?v=m9NfHBtbYYI&t=201s

 42. Katarzyna T said

  Ad.40 Może O.Pelanowski i inni zaczną w końcu słuchać najbardziej krytykowanych proroctw na te czasy , a są kontynuacją tego co otrzymała św. Faustyna. http://www.paruzja.info.Jest też podana recepta na ratowanie siebie i innych.http://www.paruzja.info/modlitwy.php

 43. Lily said

  Re 36; Revers
  CZY ???. Znalezione w internecie.
  http://xdisciple.blogspot.com/2012/05/michael-and-leo-greenberg-talented-and.html
  Zrodlo; jak powyzej.

 44. Lily said

  Duda,w barwach narodowych Izraela,kupil…
  Jarek kazal,bo On wszystkim rzadzi.
  Znalezli sobie rynek zbytu,w „Polin”.A.D.
  Bedzie sprzed, na „przyjaciela” wojny.
  „Mowia,glosuj na Kaczynskiego Pis,a z
  Polski/ Polskosci,pozostanie NIC.

  Zrodlo;Suwerenny PL

 45. osoba prywatna said

  Warszawscy włodarze podpisali 12 czerwca umowę na zakup koreańskich tramwajów Hyundai na kwotę ponad 1.8 mld złotych. Wśród przegranych firm jest bydgoska Pesa, której oferta była podobno znacznie droższa od koreańskiej. Pytanie jednak czy, aby na pewno droższa?
  https://prawy.pl/102548-warszawa-zakupi-koreanskie-tramwaje/

 46. Lily said

  Tak sobie myslalam,po co powstal KUKIS15?.
  Od pewnego czasu wiem.Mysle,ze tez wiecie.

  Zrodlo;Polskie Radio.

 47. Greg said

  Pani Katarzyno T.
  Polecam Pani TO!

  http://www.mocmodlitwy.info.pl/files/Maria_Valtorta-KONIEC_CZASOW.pdf

  Ponieważ mam to w wydaniu mp-3, słucham tego 5-ty raz.

 48. Sebastian said

  5 czerwca 2019 roku decyzją biskupa bydgoskiego Jana Tyrawy, ks. Roman Kneblewski został odwołany z funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i przeniesiony na emeryturę.

  Warto nadmienić, że do osiągnięcia wieku emerytalnego w rozumieniu kościelnym zostało księdzu Prałatowi jeszcze 8 lat.

  Pewnie za odprawianie Mszy Trydenckiej i niechęć do ciapatych

  http://podpiszapel.pl/petycje/petycja-w-obronie-ksiedza-pralata-romana-kneblewskiego/?fbclid=IwAR3sxjL4yViApCs2K-BSx6W21O8hd81klkFPJQhgt1gfY2FC8eAYDU0–Ag

 49. revers said

  re43

  p.Lilly , tam juz w pierwszym komentarzu pisza o koszer mafii i greenbergami ktora ma koneksje z Kosowem.

  Tak samo o ustawce 447 pisze sie ze to jest druga afera NFOZ, wystarczy ze powola sie kolejny raz fnarodowy fundusz obslugi zadluzenia II z tytulu 447, tam tez wokol 447 krecili sie dawni kreci prlu z wplywami i koszernymi koneksajami, i znowu ani pieniedzy, ani funduszy sie nie zobaczy obok grubych przelewow z budzetu, za to szafa z trupami po sp. Michale Faltzmanie moze byc jeszcze wieksza lub dluzsza lista, kto bedzie chcial za zycia i na bierzaco zmonitorowac spawe.

 50. revers said

  errata 49
  .. sprawe.

 51. Sebastian said

  niedawno dostałem list od Polki mieszkającej w Niemczech. Emocjonalnymi słowami opisała to, co już wcześniej wiedziałem z lektury niemieckich podręczników do obowiązkowej edukacji seksualnej czy orzeczeń niemieckich sądów. Dzieci proszone są tam o projektowanie domów publicznych, prezentowane są im materiały pornograficzne, mają też odpowiadać na pytanie: „Skąd wiesz, że jesteś heteroseksualny?”. Odmowa posłania dziecka na takie zajęcia karana jest grzywną, a nawet aresztem.

  Od razu pomyślałem o rodzicach ze Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza, którzy stanowczo ostrzegali przed treściami prezentowanymi dzieciom przez edukatorów seksualnych w polskich szkołach. Nie spodziewali się, że ich list otwarty spowoduje huraganowy, zmasowany atak prawników najważniejszych promotorów ideologii gender, LGBT i seksedukacji, finansowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej”.

  Pierwsze pozwy przeciwko rodzinom wielodzietnym wysłali prawnicy Marty Konarzewskiej – znanej działaczki LGBT, nauczycielki uczestniczącej w akcji „Szturm na szkoły”, kobiety usuniętej z Parady Równości za obsceniczność, oraz prof. Małgorzaty Fuszary, odpowiedzialnej w rządzie Ewy Kopacz za przyjęcie przez Polskę genderowej konwencji stambulskiej.

  https://polczas.pl/lgbt-chce-zastraszyc-rodzicow-i-zmusic-ich-do-milczenia/

 52. Katarzyna T said

  Ad.47 Dziękuję za link.Tak jest,że P.Bóg w każdym czasie ostrzega .

 53. Anucha said

  W okolicach Bielefeld 13.06.19 miałem wypadek przy pracy,strzaskałem sobie piętę . Przyjechała emergency zawieźli do szpitala w Bielefeld.Po wykonaniu RTG stwierdzono jak powyżej . Jakaś studentka praktykantka poinformowała mnie że na dalsze leczenie powinienem zgłosić się u swojego lekarza rodzinnego. Na koniec wręczono mi kule i niemal powiedziano(spierdalaj do domu tak jak my spierdalaliśmy w 1943 z pod Stalingradu)
  Ale ja wzorem Rosjan ruszę ze swoim adwokatem i w Berlinie nie zatrzymam się,tylko będziemy zdobywać Bielefeld
  Pozdro. z kliniki w Otwocku

 54. Greg said

  Re. 52
  Prawdziwą Perłą Marii Valtorty jest ,,Poemat Boga Człowieka”
  Niestety, kto goni za Światem i jego błyskotkami, nie ma czasu i ochoty poznać tego opisu Arcydzieła Objawienia.
  Katarzyna Emmerich moim zdaniem przy ,,Poemacie” zostaje lekko w tyle.

  Pozycja również dostępna z lektorem (mp-3).

 55. osoba prywatna said

  Policja LGBT w hiszpańskich miastach
  https://stoppedofilii.pl/policja-lgbt-w-hiszpanskich-miastach/

 56. osoba prywatna said

  Broń hipersoniczna – najszybszy wyścig zbrojeń w historii
  https://mlodytechnik.pl/technika/29117-bron-hipersoniczna-najszybszy-wyscig-zbrojen-w-historii

  Film z próbówki
  ….Kilka miesięcy wcześniej obchodząca stulecie powstania firma Technicolor zaprezentowała swój niezwykły wynalazek. Podczas rocznicowej ceremonii, w czasie której szef Technicoloru Frederic Rose otrzymał od Hollywoodzkiej Izby Handlowej „gwiazdę uznania”, przedstawiono najnowszą propozycję dotyczącą przechowywania kopii filmów. Jean Bolot, wiceprezes ds. badań i innowacji, pokazał zgromadzonym niewielką fiolkę z płynem zawierającym milion kopii francuskiego filmu niemego „Podróż na Księżyc”.
  https://mlodytechnik.pl/technika/29100-sztuczne-zycie-po-co

 57. AC said

  Matheuse Piskorski w eMisja
  .https://youtu.be/gdpe2IBzikg

 58. osoba prywatna said

  Nowy Rosyjski pocisk przechwytujący HYPERSONIC
  .https://www.youtube.com/watch?v=RNSDgE8PlNk

 59. osoba prywatna said

  A do Stettin już przybyli „sojusznicy”.
  .https://www.youtube.com/watch?v=317a-nToW3g

 60. osoba prywatna said

  Rolnicy mają dość, powstaje partia! | Michał Kołodziejczak
  .https://www.youtube.com/watch?v=2FFxjce9E50

 61. galaszek said

  ….. polinezyjskie prezydent .zostal przyjety na siedzaco!.. uuuuujjjccc!!1 ..a mnie sze tak wydaje sze – sze w ten poprzedniejszy raz to polinezyjskie prezydent napirwej zostal przyjety na lezaco(na brzuchu} w ten biale publiczne dom ..i latego ze bolala go duda nie mogiel usiadnac ….a tyro stosunki sze unormalizowaly …czyli wyje… go bezbolesnie – mog usiadnac i polinezyjskie i Trump…zn sze obydwa-na dudzie..zn sze dupie

 62. osoba prywatna said

  PATRIOTYZM NACJONALIZM SZOWINIZM MARIUSZ ŚWIDER MACIEJ PORĘBA
  .https://www.youtube.com/watch?v=K815pUD_BtY

 63. lewarek.pl said

  Podczas obchodów rocznicy pierwszej deportacji Polaków do Auschwitz (14 czerwca) dyrekcja muzeum zabroniła wnoszenia polskich flag i śpiewania polskiego hymnu. Wnoszone flagi były zdzierane. Policja odholowała samochód, który przywiózł kwiaty i wieńce. Rocznicowa Msza św. została odprawiona w Harmężach, ponieważ obowiązuje zakaz odprawiania mszy na terenie obozu.
  https://kresy.pl/wydarzenia/kontrowersje-podczas-obchodow-rocznicy-pierwszej-deportacji-polakow-do-auschwitz-polskie-flagi-byly-zdzierane-z-drzewcow/

 64. AC said

  Oświadczenie ks. prałata Romana Kneblowskiego.
  .https://youtu.be/IGLM5zEyxh0

 65. PISKORZ said

  Polska nie będzie waszą następna Palestyną..!! Oby słowo stało się ciałem..!

  ————-
  Już prawie że jest.
  Z tym, że Palestyńczycy wciąż walczą.
  Śmieszą mnie te buńczuczne hasła…
  Admin

 66. Berło said

  Greg

  Re. 52
  Prawdziwą Perłą Marii Valtorty jest ,,Poemat Boga Człowieka”
  Niestety, kto goni za Światem i jego błyskotkami, nie ma czasu i ochoty poznać tego opisu Arcydzieła Objawienia.

  każdy katolik musi wyrzucić do kosza Marii Valtorty antykatolicki judaistyczny Midrasz ,,Poemat Boga Człowieka” jeśli nie chce stracić wiary i popełnić grzechu cięźkiego.

  Katarzyna Emmerich moim zdaniem przy ,,Poemacie” zostaje lekko w tyle.

  zdanie co najmniej zastanawiające jeśli to pisze „katolik” po „katolickiej” lekturze
  Marii Valtorty ,,Poemat Boga Człowieka”

 67. Berło said

  Maria Valtorta antykatolicki judaistyczny Midrasz ,,Poemat Boga Człowieka”

  Propagator „Poematu Boga-Człowieka” kardynał Augustyn Bea ze swoim współspiskowcem z czasów II Soboru Watykańskiego Rabinem Abrahamem Heschelem, który powiedział o chrześcijanach: „Chcę zaatakować ich dusze”.

 68. Berło said

  Maria Valtorta antykatolicki judaistyczny Midrasz ,,Poemat Boga Człowieka”

  ksiądz Robinson powiedział, że widział każdy zarzut wobec „Poematu”, ale ani on, ani nikt z apologetów „Poematu” nie odpowiedział na zawarte w nim skandaliczne przedstawienie Chrystusa czczącego faryzeusza i ojca judaizmu rabinicznego, Hillela; tak jak władze pisma „The Angelus” nigdy nie odpowiedziały na podobny skandal w „Świętym Sanhedrynu” [tytuł artykułu zamieszonego w „The Angelus” – przyp. tłum.].

  .http://www.advancedchristianity.com/Mp3/MPC/Father_Robinson/2008-05-03_Maria_Valtorta.mp3

  „Poemat”, lub dokładniej Midrasz „Boga-Człowieka”, tak jak „Święty Sanhedrynu” wychwala cnotę faryzeusza Hillela, w skandaliczny sposób umieszczając na kolanach Pana Jezusa, który czci grób Hillela, oraz przedstawia wiele innych niedorzeczności.

  Cytat z „Jezusa” jaki jest przedstawiony w Poemacie Boga-Człowieka:

  „Kocham i otaczam czcią Hillela, szanuję i czczę Gamaliela. Są to dwaj mężowie, w których ujawnia się pochodzenie człowieka za sprawą ich sprawiedliwości i mądrości.”

  Kto przy zdrowych zmysłach nie dostrzeże faryzejskiej /rabinicznej ręki w tych słowach oddających cześć faryzeuszowi, które włożono w usta Chrystusa?

  Nie ma sprawiedliwości u faryzeusza Hillela. Książka, w której twierdzi się, że Pan Jezus czci faryzeusza Hillela, który uchylił prawo Boże dotyczące rozwodu i dozwolił nań z jakiegokolwiek powodu; który unieważnił ustanowione przez Boga umorzenie długów po upływie 7 lat i stworzył luki prawne dozwalające na kazirodztwo poprzez zdefiniowane go jako „nie będące współżyciem płciowym” absolutnie, w 100% nie pochodzi od Boga.

  „Poemat” został przeprowadzony obok kardynała Ottavianiego i Świętego Oficjum przez nieszczęsnej pamięci kardynała Bea, którego zdrada sięgnęła zenitu za sprawą przeprowadzenia Nostra aetate przez Sobór Watykański II.

  Żeby zrozumieć, dlaczego jest niemożliwym, aby Pan Jezus czcił tego stwora Hillela, za „sprawiedliwość i mądrość”, spójrzmy na Ewangelię wg św. Marka X, 2-10 i Ewangelię wg św. Mateusza XIX, 3-9, gdzie faryzeusze próbują omotać Pana Jezusa w kwestii rozwodów.

  Nauka judaistyczna i chrześcijańska z każdego okresu bierze przeważnie za pewnik, że przedstawia się Panu Jezusowi faryzejskie stanowisko Hillela i Szamaja w tym fragmencie. Fragment Ewangelii wyraźnie pokazuje, że Pan Jezus potępia zarówno stanowisko Szamaja, jak i Hillela, koryguje niesprawiedliwość zawartą w obu stanowiskach oraz naucza, co jest Bożym zamiarem w kwestii nierozerwalności małżeństwa.

  The Catholic Encyclopedia z 1917 r. utożsamia Hillela i jego „zbyt pobłażliwe” nauczanie dotyczące rozwodu z opowiadaniem biblijnym o próbie omotania Pana Jezusa w tej kwestii przez faryzeuszy:

  Cytat:

  W czasach Chrystusa toczyły się ostre spory pomiędzy świeżą, pobłażliwą szkołą Hillela a surową, konserwatywną szkołą Szamaja dotyczące znaczenia hebrajskiego sformułowania [„z powodu jakiejś nieczystości”]. Stąd pojawiło się pytanie, którym faryzeusze kusili Pana Jezusa: „Czy godzi się [mężowi opuścić żonę swoją] dla każdej przyczyny?” Oddalenie żony z błahych powodów zostało ostro potępione przez Boga w osobach proroków Micheasza (II, 9) i Malachiasza (II, 14), ale w późniejszym czasie stało się to powszechne. (Catholic Encyclopedia, „Rozwód”)

  .http://www.newadvent.org/cathen/05054c.htm

  Wiemy z Ewangelii, że Jezus potępił niegodziwe nauki Hillela dotyczące rozwodu. Wiemy z całkowitą pewnością, że Ewangelia pochodzi od Boga. Jeśli zasada niesprzeczności ma zastosowanie w tej kwestii, to Midrasz „Boga-Człowieka”, który w skandaliczny sposób przedstawia Pana Jezusa oddającego temu stworowi Hillelowi, za jego „sprawiedliwość i mądrość”, nie może pochodzić od Boga.

  Interesujące jest to, że propagator Midrasza „Boga-Człowieka” lewak liberał modernista kardynał Augustyn Bea napisał szkic encykliki Divino afflante Spiritu, która wystawiła Pismo Święte na tekstową i historyczną krytykę w Kościele. Ten sam Augustyn Bea nadużył wszelkich środków, aby zapewnić usianemu błędami Midraszowi „Boga-Człowieka” wolność od wszelkiej krytyki.

  Monotematycznych tradycjonalistów, których nie obchodzi przepchnięcie przez Augustyna Beę Midraszu „Boga-Człowieka” poza wszelką krytyką lub przeprowadzenie za jego sprawą Nostra aetate przez Sobór Watykański II albo zapoczątkowanie w Kościele tekstowej i historycznej krytyki Pisma Świętego może zainteresować jego rola we wprowadzeniu mszy Novus Ordo do katolickich parafii.

  kardynał Augustyn Bea, wraz z Hannibalem Bugninim i innymi, był członkiem tajnej Komisji do spraw Reformy Liturgicznej od samego początku jej istnienia, tj. od 1948 r. Jak wiemy, pierwszym celem ataku była liturgia Wielkiego Tygodnia.

  Kto ma oczy, niechaj patrzy, jak dokładnie wyglądał przebieg jego zdrady. Judaizujący „Poemat Boga-Człowieka” wpisuje się w nią w dużym stopniu.

  Gdy dzieciom będzie się dawało do wierzenia, że Pan Jezus czcił Hillela, wśród wielu innych absurdów, których nie sposób wymienić, nie będzie żadnego wartego uwagi ruchu oporu.

  Telesforus napisał:

  Jak sprawiedliwy człowiek mógłby dowodzić, że mąż ma prawo oddalić swoją żonę za przygotowanie nieudanej wieczerzy, jak nauczał faryzeusz Hillel?

  To szaleństwo, że moderniści próbowali przedstawić Pana Jezusa jako zwolennika Hillela. Co gorsza, niedouczeni lub szaleni redaktorzy „The Angelus” usiłowali umieścić go między Izaakiem a Janem Chrzcicielem. Hillel nie pojawia się w Piśmie Świętym. Hillel nie jest postacią z historii zbawienia. Św. Paweł stwierdził w sposób jasny, że jego faryzejskie wykształcenie było bezużyteczne.

  W rzeczy samej. I jak bp może nie tylko promować utwór, który znacznie przewyższa „Świętego Sanhedrynu” w swoich bezeceństwach, ale też twierdzić, że pochodzi on od Boga?

  Jest to o wiele, wiele gorsze niż artykuł „The Angelus”, który nie idzie tak daleko, aby ukazywać Pana Jezusa czczącego Hillela albo twierdzić, że ma imprimatur z nieba.

  Serafim napisał:

  Ale raz jeszcze – ktoś czytający Pańskie wspaniałe wpisy mógłby odnieść wrażenie, że oskarża Pan biskupa o judaizację, podczas gdy sam uważam, że on tak naprawdę poleca (nieroztropnie) tę książkę za jej inne walory literackie.

  Pax.

  Biskup nie czyni takiego rozróżnienia. Twierdzi, że ta książka pochodzi od Boga. Dzieci, którym czyta się „Poemat”, nie są w stanie rozróżnić między „walorami literackimi” tej książki a błędami, jakie zawiera.

  Nie wiem, jaka jest intencja biskupa w tym przypadku. Wiem, że książka, którą poleca dzieciom jest częścią ataku.

  „Neil Obstat” (jakiś komentator forum – przyp. tłum.), nieporozumienie leży po Pańskiej stronie. Odnoszę się nie tylko do najnowszej aprobaty dla Poematu wyrażonej przez bpa , ale do niezliczonych rekomendacji tego Midrasza, jakie udzielał w ciągu swojej całej posługi duszpasterskiej

  Bp posunął się aż do stwierdzenia, że stawia swoją reputację teologiczną na to, że „Poemat Boga-Człowieka” jest zupełnie wolny od błędu. Powiedział wyraźnie że wierzy w pochodzenie „Poematu” od Boga.

  Nadir napisał:

  Ci, którzy bardzo zachwalali, a nawet darzyli uwielbieniem tę książkę, mówili wówczas takie rzeczy jak: „ale ona wypełnia luki” (w Piśmie Świętym). Jakie luki zostawił Bóg w Swojej księdze?

  Co jest nie tak z czytaniem Pisma Świętego z rodziną? Nie mam pojęcia!

  Mogę tylko się zgodzić. Oszust Augustyn Bea sprzedał nam coś, czego nie tylko nie potrzebujemy, ale co jest też dla nas szkodliwe.

  Rabiniczni spadkobiercy Hillela sprawiają swoim Midraszem, który ma rzekomo „uzupełniać luki”, że od 2000 lat Pismo Święte pozostaje ich uczniom zupełnie nieznane.

 69. Berło said

  „dzieło” pisane przez przedszkolaka

  Poemat Boga-Człowieka
  Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

  Poemat Boga-Człowieka – wielotomowe dzieło literackie autorstwa Marii Valtorty.

  Gdzież są teraz rodziny, w których wpaja się dzieciom miłość do pracy, przez którą można zrobić coś miłego dla rodziców? Wzrastają, twarde, obojętne, ordynarne wobec rodziców. Dzieci są obecnie tyranami domu. Uważają ich za swoje sługi… za swoich niewolników. Nie kochają ich i są przez nich mało kochane.
  To przez waszą haniebną nieobecność i brak zainteresowania stają się kapryśnymi despotami. Dzieci należą do wszystkich, tylko waszymi nie są, o rodzice dwudziestego wieku! Należą do piastunki, do wychowawczyni, do [prywatnej] szkoły z internatem, jeśli jesteście bogaci. Jeśli [jesteście] biedni, należą do kolegów, do ulicy, do szkoły. Ale nie są wasze. Wy, matki, rodzicie je i to wszystko. Wy, ojcowie, postępujecie podobnie. Dziecko jednak nie jest samym ciałem. Jest też umysłem, jest sercem, jest duchem. Uwierzcie, że nikt bardziej niż ojciec i matka nie ma obowiązku i prawa do kształtowania tego umysłu, tego serca, tego ducha.
  Źródło: wyd. Vox Domini, Katowice b.d.w., tom 1, s. 240

  Jan patrzy do góry i widzi wyraźnie, jak Maryja, otoczona teraz promieniami Słońca, budzi się, podnosi na nogi, ma już widocznie właściwość ciał uwielbionych. A Jan patrzy, patrzy. Cud Boży daje mu moc, wbrew wszelkiemu prawu naturalnemu, widzieć Maryję, jak wstępuje do Nieba, otoczona przez aniołów, ale już nie potrzebuje ich pomocy. Jan jest porwany tym widzeniem, którego piękna żadne pióro ludzkie, ani słowo, czy utwór artystyczny nigdy nie potrafi odtworzyć, bo było to piękno nieopisane. Jan, stojąc wciąż oparty o murek tarasu, patrzył wciąż w górę na Niepokalaną, która unosi się coraz wyżej…

  Jezus: Dzieło to nic nie dorzuciło do Objawienia,

  lecz wypełniło luki, -!!!! skandal Objawienie nie ma żadnych luk!!!

  które powstały z przyczyn naturalnych oraz z woli nadprzyrodzonej. A jeśli spodobało mi się zrekonstruować obraz Mojej Boskiej Miłości – jak czyni to ten, kto rekonstruuje mozaikę, układając oderwane lub brakujące kawałki dla przywrócenia jej doskonałego piękna – i jeśli postanowiłem uczynić to właśnie w wieku, w którym ludzkość spieszy się w kierunku przepaści ciemności i przerażenia, to czy możecie mi tego zabronić?

  Jezus: Wy, biedni ludzie, jesteście dziećmi. Ja jestem tu Nauczycielem, by uczynić z was dorosłych, zdolnych do odróżniania prawdy od fałszu, dobra od zła, najlepszego od dobrego. Posłuchajcie więc: Czymże jest życie? Czasem oczekiwania. Powiedziałbym, że to otchłań Otchłani, jaką daje wam Bóg Ojciec, aby doświadczyć waszą naturę synów dobrych lub nieprawych i aby zachować dla was, według waszych dzieł, przyszłość, która nie będzie znała ani oczekiwania, ani prób.

  Maryja: Ze swego przebywania z Jezusem Józef miał tylko kłopoty, umęczenie, prześladowania, głód i chłód. Nic innego nie miał. Ale ponieważ zwrócił się cały do Jezusa, wszystko to przemieniło się w pokój i radość nadprzyrodzoną. Kiedy macie do noszenia jakieś cierpienie, wystarczy zawołać Jezusa: Pomóż mi! A On uczyni tobie to, do czego ty nie jesteś zdolny. Trzeba tylko trwać w Nim. Zawsze w Nim. Nie chcieć oddalić się od Niego.

  Modlitwa jest łącznością ducha z Bogiem.
  Źródło: wyd. Vox Domini, Katowice b.d.w., tom 1, s. 200

  Nauka Moja jest jeszcze surowsza niż Jana, zabrania bowiem żywienia jakiejkolwiek urazy.
  Opis: słowa wypowiedziane przez Jezusa do (przyszłego) apostoła Jana, syna Zebedeusza
  Źródło: wyd. Vox Domini, Katowice 2010, tom 2, s. 33

  Prawdziwa miłość nie zna egoizmu.
  Źródło: wyd. Vox Domini, Katowice b.d.w., tom 1, s. 234

  Pokora jest podstawą doskonałości.
  Źródło: Poemat Boga-Człowieka, tomy V-XI, Centro Editoriale Valtortiano, Wydawnictwo Michalineum, s. 453.

 70. ami said

  Re51
  Żydzi uczą na siłę German, co to Uj, Upa, I kamieni kupa. Dzieje sprzed Hitlera, nic nowego, Aszke – Nazi w akcji. Sami szwendają się po obozach pracy przymusowej odprawiając gole hupce, na wspomnienie roboty i upodlenia. Normalnie pochowani pod obcymi banderami jak pasożyty – żerują niewidoczne. Dla nich uczciwie pracować, za chlebem, to jak gojowi – ścierwu, umierać. Stąd obozy śmierci, i cała ta ich maskarada. Oczywiście prawda w każde fałszywe oczy kole, nawet najbardziej kaprawe – w prawo, świecie rarkoczace ..
  Na to Kneblowskiego kahalni zakneblowali, by misja kahalna,.. rrrykneła, dopóty dopóki ich nie poznamy i w pysk im nie damy.

 71. Berło said

  Ojciec Święty Pius XII nie powiedział:

  «Opublikujcie to dzieło takie jakie jest. Nie ma potrzeby wydawać opinii o jego pochodzeniu. Kto przeczyta, ten zrozumie.» (Osservatore Romano, 26.02.1948) Inne wypowiedzi zebrano z listów, świadectw osobistych, publicznych wypowiedzi, notatek w książkach.
  .https://voxdomini.com.pl/of_ks/o_poemacie.html
  To kolejna haggada o Piusie XII.

  Moderniści odradzają heretycki bluźnierczy „Poemat Boga Człowieka”

  Jezuita polskiego pochodzenia, ojciec ksiądz Mitch Pacwa, człowiek niezwykle wykształcony, znający biegle między innymi język hebrajski, aramejski, grecki, arabski nie licząc wielu innych napisał artykuł na temat tego poematu, gdzie możemy przeczytać:

  W najlepszym wypadku możemy powiedzieć o „Poemacie Boga-Człowieka” że jest kiepską powieścią. Tak to podsumował nagłówek w L’Osservatore Romano nazywający książkę „kiepską fikcją na temat życia Jezusa”.

  W najgorszym przypadku wpływ „Poematu” może być dużo poważniejszy. Mimo, że wiele osób twierdzi, że „Poemat” wzmógł ich wiarę, albo spowodował, że zaczęli czytać Biblię, pozostają one ciągle nieposłuszne decyzji Kościoła w sprawie czytania „Poematu”. W jaki sposób takie lekceważenie autorytetu i mądrości Kościoła ma być pomocą w odnowie Kościoła w tych trudnych czasach?

  .http://truckerhiob.blogspot.com/2005/07/poemat-boga-czowieka.html

 72. Berło said

  Maria Valtorta szkodliwa haggada Poemat Boga-Człowieka umieszczona na katolickim Indeksie Ksiąg Zakazanych przez papieża Piusa XII

  Poemat Boga-Człowieka to kłamstwa jak Dzienniczek siostry faustyny kowalskiej od „Miłosierdzai Bożego”
  Twórczość Marii Valtorty trwała równo 10 lat, od 1943 do 1953 roku. W tym czasie zapisała ponad 15 tysięcy stron[4]

  rektor ksiądz prof. Reginald Garrigou-Lagrange wykazał antykatolickie herezje Poemat Boga-Człowieka
  16 grudnia 1959 Dekret Świętego Oficjum wprowadził to dzieło Poemat Boga-Człowieka Valtorta na Indeks

  An article in The Wanderer, which describes the books as „poorly written prose, filled with imagined conversations between Jesus, Mary, Joseph, and the Apostles that can be, most charitably, described as banal”, says that Bea was a consultor of the Holy Office at the time it condemned the book, as was Dominican theologian Reginald Garrigou-Lagrange[22]. The article further lists seven reasons why the Poem of the Man-God was condemned:

  The book contains a fraudulent imprimatur, allegedly bestowed by Pope Pius XII, and has no legitimate imprimatur, which it must have.
  The Jesus and Mary are in stark contrast to the Gospels. „Jesus speaks the maximum like a chatterbox, always ready to proclaim Himself the Messiah and the Son of God, or to share lessons in theology with the same terms used by a modern professor . . . (and) the Most Holy Virgin speaks as abundantly as a modern propagandist.”
  „Some passages are rather risque and record some descriptions and some scenes like modern novels . . . the reading of such passages as those quoted, only with difficulty could be finished without danger of spiritual damage.
  There are „many historical, geographical, and other blunders.
  There are numerous theological errors in the book, beginning with what „Jesus says about Eve’s sin.”
  „The work would have merited a condemnation . . . if nothing else, for reasons of irreverence.”
  The authoress claims revelation, and the Church decided it was not revelation.[22]

  .https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Valtorta

 73. Berło said

  Maria Valtorta szkodliwa haggada Poemat Boga-Człowieka umieszczona na katolickim Indeksie Ksiąg Zakazanych przez kardynała Alfreda Ottaviani

  Poemat Boga-Człowieka to kłamstwa jak Dzienniczek siostry faustyny kowalskiej od „Miłosierdzia Bożego”

  Papież Pius XII, 26 lutego 1948, w czasie audiencji specjalnej udzielonej ojcom Andrea M. Cecchin, Corrado Berti i Romualdo M. Migliorini, (teolodzy z Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, opiekunowie Marii Valtorty), powiedział:

  „Opublikujcie to dzieło takie jakie jest. Nie ma potrzeby wydawać opinii o jego pochodzeniu. Kto przeczyta, ten zrozumie”

  Ojciec Pio zalecał również czytanie dzieła hm?

  16 grudnia 1959 Dekret Świętego Oficjum wprowadził to dzieło na Indeks

  Ks. Adam Skwarczyński odpowiada „Andzi” na temat błędu w książce bł. Anny Katarzyny Emmerich
  Opublikowano 8 lutego 2013 wobroniewiary

  Andzia pyta:
  Andzia pisze:
  6 Luty 2013 o 09:39
  Rok temu kupiłam książkę ” Żywot i bolesna męka Pana Naszego Jezusa Chrystusa i Najświętszej Jego Matki Maryi” Anny Katarzyny Emmerich. Zabrałam się do czytania z entuzjazmem a dziś książka leży na półce a ja jestem w frustracji. Otóż odłożyłam ją po tym jak przeczytałam że Maryja była drugą córką Anny i Joachima… Pierwsza też miała na imię Maria ale ona nie była tą, na którą czekali, więc ją oddalili.. Ta ich pierwsza córka – Maria – ma być podobno tą Marią Kleofasową z Biblii… Nie wiem co mam myśleć. To wszystko wydaje mi się bardzo dziwne. Z tego co wiem Maria Kleofasowa była żoną Alfeusza, brata św. Józefa, lub też kuzynką NMP. Więc… ?

  Ksiądz Adam Skwarczyński odpowiada:
  +JMJ
  Ma Pani niezbity dowód na to, że i Święci nie są wolni od błędów, więc wydanie ich pism musi być krytyczne, a nie bezkrytyczne – biskup daje swojemu cenzorowi (albo wydawnictwo) i po przejrzeniu biskup wydaje pozwolenie na druk albo nawet polecenie drukowania (imprimatur). Takie błędne zdania się opuszcza całkowicie albo wykropkowuje: […]. Tak i ja robię korektę pism mistyków, niejedna książkę już przygotowałem do druku.
  Jeśli chce Pani poznać prawdę nawet w szczegółach – bez wątpliwości – polecam Poemat Boga-Człowieka Marii Valtorty (kilkanaście tomów) z imprimatur papieża Piusa XII. Żadnej „dodatkowej Marii – oddalonej” nie było, oboje byli starzy i Maryja cudownie poczęła się z bezpłodnej Anny.

  dzwonek pisze:
  8 lutego 2013 o 21:47

  Ja też zwróciłam uwagę na taką rozbieżność.
  U bł. Anny Katarzyny Emmerich , św.Anna pomagała Maryi przy małym Jezusie, natomiast u Marii z Agredy, błogosławiona śmierć Anny nastąpiła, gdy Maryja miała 12 lat i przebywała w świątyni Jerozolimskiej. Do tego po śmierci Joachima miała dwóch mężów i inne potomstwo.

  .https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_Valtorta

 74. Berło said

  kardynał Alfredo Ottaviani kontra judaista kardynał Bea

  kardynał Alfredo Ottaviani – Impacts and Influences – Index of Forbidden Books – Maria Valtorta

  Maria Valtorta

  Ottaviani was also critical of the writings of the bed-ridden Italian mystic Maria Valtorta who, like Faustina Kowalska, reported visions of Jesus and Mary.

  When the typed version of the 15,000 handwritten pages of Maria Valtorta’s notebooks was prepared by Father Romualdo Migliorini and Father Corrado Berti (both Servite priests), they sought Vatican guidance for procedural advice on presenting the alleged revelations to the proper ecclesiastical hierarchy, as the local bishop’s (Fontevecchia) vision was fading. At the Vatican they encountered Monsignor Alphonso Carinci and Cardinal Augustin Bea, Pope Pius XII’s confessor, who advised presenting the typed manuscript directly to Pope Pius XII, through a recommended intermediary, which was accomplished in 1947. Ten months later, Monsignor Alphonso Carinci and Cardinal Augustin Bea facilitated a meeting between the Servite priests and Pope Pius XII, and it was recorded in L’Osservatore Romano .

  Valtorta’s notebooks were to be published as a book called the Poem of the Man God. Cardinal Bea was impressed with the book and later wrote that he found the Poem of the Man God „not only interesting and pleasing, but truly edifying”.

  During the papal audience, Pope Pius XII reportedly said: „Publish this work as it is. There is no need to give an opinion about its origin, whether it be extraordinary or not. Who reads it, will understand.” Father Berti signed an affidavit to this effect, stating that he had a verbal papal approval. However, once he approached the Vatican Press, he was summoned to the Holy Office, was seriously rebuked, and the Holy Office attempted to confiscate the original copies of Valtorta’s writings.

  While Pope Pius XII was alive, Cardinal Ottaviani (who was then Pro-Prefect at the Holy Office) took no action against the Poem of the Man God or Maria Valtorta, but ordered Father Berti to silence. A year after the death of Pius XII, Ottaviani placed the work among the list of books he presented to the newly appointed Pope John XXIII, who signed the decree banning all the books on the list.

  Interestingly, years later, Cardinals Bea and Ottaviani were to disagree once again, at the Second Vatican Council, on more wide ranging issues.

 75. Berło said

  Wizje Pasja bł. Anna Katarzyna Emmerich są sprzeczne z wizjami Maria Valtorta Poemat Boga-Człowieka

  fałśzywe objawienia Medjugorie Medżugorie
  Medjugorie Prawda czy fałsz autor dr Dorota Rafalska

  Identyfikacja domniemanych „objawień” z Medjugorje w świetle kryteriów teologiczno-psychologicznych

  Badania Pani Dr Doroty Rafalskiej mają doniosłe znaczenie dla nauk teologicznych, psychologicznych, socjologicznych i filozoficznych. Autorka zachowała w biegu badań niezwykły krytycyzm metafizyczno-teologiczny. Zwrócił na to uwagę Departament Badań.

  W liście skierowanym do prof. dr. Antoniego J. Nowaka OFM z dnia 2.06.2002 Komitet Badań Naukowych (Zespół Nauk Humanistycznych) pisze: „Uprzejmie informuję, ze nadesłany przez Pana Raport Końcowy (merytoryczny i finansowy) z realizacji projektu badawczego 1H01 B015 18 PB0322/H01/2000/18/ pn. Identyfikacja objawień w Medjugorje w świetle kryteriów teologiczno-psychologicznych PROMOTORSKI został oceniony przez Zespół Nauk Humanistycznych – H01. Ocena: ZNAKOMITY (67 pkt.)”

  książka p. Doroty Rafalskiej to już klasyk. 10 lat temu było to najlepsze na rynku opracowanie tematu, sądzę że do dziś należy do kanonu wiedzy o tych fałszywych objawieniach.

 76. Berło said

  Medżugorie Medziugorie
  Gospa 1 pazdziernika 1981 mowi „wszystkie religie sa rowne wszystkie nalezy szanowac”

  Bp Żanić z kolei zauważa, iż ludzie wierzący w nadprzyrodzony (boski) charakter zjawisk z Medjugorje „medytują o rzekomych posłannictwach Madonny, jakby to było ważniejsze niż Pismo święte i nauczanie Kościoła”

  http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/medjugorie-prawda-czy-falsz-autor-dorota-rafalska,871.html

 77. ami said

  Ostatnio judeo pl szczekaczki, nie tyle bełkoczą, o polityce satanistycznej, co wrzeszczą i skaczą, tupią i łupią, krzywo patrząc na zhybrydyzowaną publikę w Opolu. Kazali, to Dżiny wylazły zewsząd, bez gustu, bez głosu i bez talentu, za to pełne obciachu i tandety. Żydzi polscy z lata, nagłaśniają swe radio i telewizję, a nawet strzygą palmę na aleje Jerozolimskie. Na nasze nieszczęście ta parchata moda na bezguście, tępote i ślepote oraz głuchote dosięga wszystkie zydo-stany. Sprawa ta, gdyby nie była codziennością, nadała by się dla reportera, jak gnoją i doją Polaków, podśpiewując i podśmiechjujac za ich pieniądze. Biedna ta wielka Polska. Mogłaby dać im kolejne przywileje.

 78. abcdef said

  Dla otylych, z umiarkowaną miloscia w sercu, choć estetycznie zawiedziony:

 79. Abcdf, nie ma otyłych a są zatruci z tego konsekwencjami co zmienia perspektywę spojrzenia na problem.

  ———
  Co Pan mówi? Oczywiście, że są. Nie pomoże dieta. Taka genetyka.
  Admin

 80. Kolejni młodzi Polacy do piachu, bo s w y sy ństwo chce ukraińskich imigrantów ..Decydenci mają natychmiast udać się do Rodzin zamordowanych i „pocieszyć” ich, i wytłumaczyć , ” że tak trzeba”i nic się NIE STAŁO!!!!….rośnie liczba zamordowanych Polaków .. w takiej kontynuacji Wołynia.Jak nie wyjdzie ukraiński zbrodniarz za 3 miesiące, to kolejne kilka lat Rodziny zamordowanych Polaków, będą utrzymywać go w więzieniu za 3250 zł miesięcznie!
  https://t.co/LdqCxJbvjQ

 81. Katarzyna T said

  Ad.72 Wizje Pasja bł. Anna Katarzyna Emmerich są sprzeczne z wizjami Maria Valtorta Poemat Boga-Człowieka. Porównać czas powstawania tych dzieł.Ojciec Pio zalecał również czytanie dzieła hm?.(więcej znaków zapytania)https://www.youtube.com/watch?v=aSmfq0D6Mno.
  ” kłamstwa jak Dzienniczek siostry faustyny kowalskiej od „Miłosierdzia Bożego” Dzienniczek był na indeksie z tych samych powodów co objawienia w Fatimie.Ks.Skwarczyński nie powinien mianowac się sedzią w wielu sprawach.
  Na koniec można się zastanowić ile kosztów materialnych , duchowych wyniosła propaganda która rozpoczęła się zaraz po Zmartychwstaniu?
  Ostatnio z okazji celebracji 500 rocznicy Leonarda przypomniał incydent z moimi dobrymi znajomymi, którzy chcieli mnie przekonać książką Kod Leonarda. Sprzedano ponad 80 ml egzemplarzy!!!. Przekonani,że to prawda uznali mnie za zacofaną w moich poglądach.Ja miałam tylko ten argument, że pisał to z obrazu „Ostatnia Wieczerza” a da Vinci w XV wieku mógł mieć jakieś powody. Po analizie okazało się „Maria Magdalena, czyli Święty Graal Jednak autentyczna wiedza na ten temat była przez wieki przechowana przez pewnych „wybrańców”, którzy doskonale zdawali sobie sprawę, że doktryna głoszona przez oficjalny Kościół – szczególnie od czasu zwołanego w 325 r. przez Konstantyna Wielkiego soboru nicejskiego, gdzie ogłoszono dogmat o boskości Chrystusa – opierała się na fałszu. Uznawali się bowiem za bezpośrednich potomków Jezusa i Marii Magdaleny. Od końca XI w. „wybrańcy” należeli m.in. do tajemniczego Zakonu Syjonu.A jego członkiem był też nie kto inny jak sam Leonardo da Vinci. Ów renesansowy geniusz na swym słynnym fresku „Ostatnia wieczerza” w klasztornym refektarzu przy kościele Matki Boskiej Łaskawej w Mediolanie przedstawił, jak się ponoć rzeczy naprawdę miały.http://wyborcza.pl/7,75517,22548335,co-oznacza-litera-m-czyli-tajemnica-ostatniej-wieczerzy.html

  Ps.Skład Apostolski -Credo jest podstawą wiary. Powtórne przyjście Chrystusa jest tematem obszernie dyskutowanym.I tak jak w każdym czasie P.Bóg daje ludzkości pomoc tu widzę Księgę Prawdy . To proroctwo jest najbardziej ze wszystkich niszczone.Właśnie ks. Skwarczyński napisał ,że pochodza od Diabła.Ja tylko dyskutantkę zapytałam , czy Diabeł zwalczałby tak swioje dzieło?. Zamilkła i nie odpowiedziała.
  Przeczytałam (można słuchać) wszystkie po to, aby mieć wiedzę z pierwszej ręki.Podaję link http://www.paruzja.info/ bez żadnego podtekstu.
  Rozum nas zobowiązuje.

 82. osoba prywatna said

  Pamiętacie opowieści PiS o budowie promów?
  .https://www.youtube.com/watch?v=0JIYmGloq0s

 83. Marucha said

  Re 81:
  Nie nazywajmy objawień siostry Faustyny „kłamstwami”, gdyż sugeruje to świadomą, złą wolę.
  Najprawdopodobniej Faustyna była po prostu afektowana i myliła rzeczywistość ze złudzeniami.

 84. osoba prywatna said

  Kto zabroni biednemu…
  .https://www.youtube.com/watch?v=x3y55KfhMjQ

 85. Greg said

  Re. Berło.
  Wsadź sobie twój bełkot i wikipedia w d……
  Uwiera was Valtorta i tyle w temacie.
  Jeżeli coś jest budujące, z natury nie może być złe.
  Przy obecnej judaizacji Kościoła wcale mnie nie dziwią takie ,,wypociny”

 86. Greg said

  Jeszcze jedno, może zamiast Valtorty zaproponujesz M.Zielińskiego?
  Szczęść Boże.

 87. lewarek.pl said

  Jak donosi rosyjska agencja TASS, izraelski prezydent Reuven Rivlin zaprosił DO POLSKI prezydenta Federacji Rosyjskiej, Władimira Putina na obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady w Oświęcimiu przez wkraczająca Armię Czerwoną.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/izrael-zaprosil-do-polski-wladimira-putina

  To zupełnie nowe obyczaje dyplomatyczne, wedle których to nie gospodarz zaprasza do wizyty tylko władze obcego kraju. Stwarza to wrażenie, że Polska nie ma już nic do gadania i nawet nie trzeba uzgadniać z polską dyplomacja kogo zaprasza się na teoretycznie nasze terytorium. Może to też oznaczać, że Izrael uważa utrzymywany z pieniędzy polskich podatników niemiecki obóz w Auschwitz, za część swojego terytorium.

 88. Katarzyna said

  Ad.83 Nie chcę ale muszę wdać się w polemikę.Otóż św. Faustyna była prowadzona nie tylko przez Matkę przełożoną, ale miała dwóch stałych spowiedników bez których nie wolno było jej nic na własną rękę robić.Proponuję odsłuchać(łatwy sposób) całość i poznać rzeczywistość https://www.youtube.com/watch?v=OvRL3afpbVs&t=1549s .
  Ks Maliński mówił mocniej niż Pan i prognozował,że najlepsi z teologów powołani do Jej oceny rozjadą ją.No i nie sprawdziło się.

 89. revers said

  Antykosciol w watykanie ..

  http://gazetawarszawska.eu/2013/03/23/buenos-aires-przerazenie-antykosciol-na-watykanie/

 90. lewarek.pl said

  Ksiądz Kneblewski o powodach odwołania go z parafii. Wśród zarzutów na pierwszym miejscu Msza św. trydencka.
  .https://www.youtube.com/watch?v=IGLM5zEyxh0&feature=youtu.be

 91. Lily said

  Niechaj kazdy z osobna,odpowie sobie sam.

  Zrodlo;WC24tv

 92. Peryskop said

  Re 79

  Taka genetyka.

  Jak ją rozdmuchali chazaryjczycy na podstawie groszków chazara Mendela – m.in. żeby ograniczyć wodogłowie TSD (Tay-Sachs Desease), poprzez dostępność aborcji, adopcji oraz invitro, bo wśród chazarejstwa TSD jest ok. 10 razy częstsze niż u goim.

  Podobnie rozdmuchali obserwacje chazara Darwina, że w tropikach mózgi stworzeniom się lasują, co wywołuje lenistwo i częstą agresję. I z tego faktu wywiedli nawet pochodzenie od małpy – nie tylko owego Darwina, ale także i wszystkich innych sapiensów.

  Nie twierdzę, że nie dziedziczymy pewnych cech przez geny, ale bodaj więcej ich przejmujemy przez BEHAWIORYZM, czyli WZORCE POSTĘPOWANIA.

  Czy wśród więźniów Auschwitz lub innych gułagów, były osoby otyłe ? Genetyka tam siadała ?

  Czy podczas okupacji, gdy aprowizacja kulała, ktoś chorował na otyłość, cukrzycę, miażdżycę i inne tego typu schorzenia hedonistyczne ?

  I proszę mi nie imputować, jakobym tu i teraz gloryfikował nazizm, czy zniewolnictwo, albo racjonowanie żywności.

  Krytykuję gnuśność kołtunerii.
  I piętnuję patogenny hedonizm.

  Jakim prawem ?
  Kadooka.

 93. Yah said

  Ewangelii nie trzeba uzupełniać żadnymi wizjami. Ale działanie złego idące w tym kierunku było widoczne już za czasów Świętego Pawła skoro napisał :

  „Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!”

 94. Troll Polonii said

  87
  Lewarek
  Moj Boze, a co to za nowina?
  Jakos nikt nie protestowal gdy w 2015 roku izraelski Knesset obradowal w Krakowie – i prowadzil wielkie uroczystosci w muzeum martyrologii narodu polskiego w Oswiecimiu.
  W czasie tych uroczystosci przemawial ksiadz biznesman, o. Rydzyk, czym zalegalizowal wystapienie knesetu na polskiej ziemi. Rosjan tam wtedy nie zaprosili.
  A z kolei sam wielki historyk, niejaki Schetyna stwierdzil, ze oboz w Oswiecimiu wyzwolili Ukraincy ( te od Bandery?)

  Z ta najnowsza i mniej najnowsza historia Polski i specami od historii to jest tearaz jakos tak, ze ..kazdy chuj na swoj stoj – i co sie komu przysni.
  A my zbieramy owoce za nieposzanowanie dziejow naszego kraju.

 95. JO said

  Katolicki Ruch Oporu

  https://fsspxr.wordpress.com/

  Kazanie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej:

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/16/kazanie-na-niedziele-trojcy-przenajswietszej-ks-pius-2/

 96. JO said

  Wspólnym Działaniem w Ruchu Oporu:

  Komentarz Eleison nr DCXXII (622) – Biskup Williamson

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/16/prometeusz-i-komentarz-eleison-nr-dcxxii-622-biskup-williamson/

 97. Boydar said

  „Udana kariera nie ma związku ze znakiem zodiaku”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019061610563774-Sputnik-znak-zodiaku-kariera-praca-horoskop/

  No pewnie że nie ma, żydzi rodzą się przez trzysta sześćdziesiąt pięć dni w roku. A lata przestępne wyjątków żadnych nie stanowią

 98. brys said

  „Polska nie będzie waszą następna Palestyną..!! Oby słowo stało się ciałem..!
  ————-
  Już prawie że jest.” – terytorium Polski jest większe. Zmieszczą się i panowie i niewolnicy. A o ile zmalała ludność Polski przez ostatnie 10 lat? A i tak nie ma opisu jakie narodowości zamieszkują terytorium naszego kraju.

 99. Jack Ravenno said

  @93 YAH – i dlatego też wszystko należy zbadać i porównać z wzorcem – Pismem Świętym! Jeżeli się coś nie zgadza z Ewangelią – WON! Po trzykroć WON!

  Cytat z 76 BERŁO – „Medżugorie Medziugorie Gospa 1 pazdziernika 1981 mowi „wszystkie religie sa rowne wszystkie nalezy szanowac”.

  Więc na podstawie tego jednego zdania można na 100% stwierdzić żeby szatan spierdalał, a całe to Medziugorie to kłamstwo, oszustwo i bałwochwalstwo. Pismo Święte mówi o Czci wyłącznie dla jednego Boga i o żadnym szacunku bądź równości dla innych „religii” nie ma tam mowy.

  Pismo Święte jest to wybitnie czuły „papierek lakmusowy” fałszu i zwiedzenia.

 100. Boydar said

  @ Pan Bryś (98)

  Po pierwsze niewątpliwie już jest, tak jak Pan sam napisał, tylko może egzekucje nie są tak spektakularne.

  Ale tam (65) użyty jest czas przyszły, i nie nie ma się co upierać że niedokonany. Co będzie, niewykluczone że z Palestyńczykami w roli, to krakał parchom Kissinger, sam zresztą parch pierwszej wody tylko jakby lepiej zorientowany.

 101. Peryskop said

  Czarne chmury nad Tel Avivem Sary i Bena !

  BBC 1 h ago

  The wife of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu has admitted to misuse of state funds and will have to pay $15,000 (£11,910).

  Sara Netanyahu was accused of spending $99,300 on outside catering while falsely declaring there were no cooks available at the PM’s residence.

  She was charged with fraud and breach of trust last year.

  Her lawyer said the case had nothing to do with her and said it was an attempt to bring down her husband.

  Under a plea deal, Mrs Netanyahu will repay the state $12,490 and pay a fine of $2,777.

  She will have a criminal record though the charges she faced were reduced, the Jerusalem Post reported.

  Prosecutor Erez Padan said that the prosecution had made „significant concessions” that led to a „balanced and right plea deal.” He said the compromise had saved the court from calling on 80 witnesses.

  „The prosecution is aware there isn’t full correlation between the sum and the criminal offence, however in the framework of the legal procedure, a full correlation is not obligatory,” he said.

  Last year, Mrs Netanyahu’s lawyers argued that she had not been made aware of the procedures about outside catering and that the meals had been ordered by the household manager and served to visiting dignitaries.

  Responding to the charges, Mr Netanyahu said in a statement: „Sara Netanyahu is a strong and honourable woman and there has never been any fault in her actions.”

  In 2016, a court awarded $47,000 in damages to a former housekeeper who accused Mrs Netanyahu of workplace abuse. The court accepted Meni Naftali’s claim that he had been insulted and verbally abused.

  Separately, Prime Minister Netanyahu is facing his own legal battles. The Israeli attorney general informed him in February that he intended to indict him on charges of bribery, fraud and breach of trust in connection with three cases, pending a final hearing.

  The corruption allegations facing Netanyahu
  Israel’s Benjamin Netanyahu: Commando turned PM
  The final hearing, at which the prime minister and his lawyers will be able to argue against the allegations, is scheduled to take place in October.

  Mr Netanyahu has denied any wrongdoing and claimed that he is the victim of a political „witch-hunt”.

 102. Powiedział Chrystus, że po nim będzie jeszcze wielu fałszywych proroków? Ktoś nie zrozumiał?

 103. Yah said

  Ad 99.

  Panie Jack, odniosę się do Prawosławia, choć wielu to razi. Tam, na wschodzie, jeśli jakiemuś ascecie ukazywał się anioł lub Chrystus to tenże asceta z góry zakładał, że jest to zwodzenie złego ducha. Dlaczego ? Bo jakże grzesznik ( a wszyscy nimi jesteśmy) jest godzien oglądać aniołów i Jezusa.

 104. Boydar said

  Może Archanioł Gabriel objawić się Mahometowi, może i Pan Jezus Valtorcie czy Faustynie. Nie mogą Oni jednak bredzić gdyż nie leży to w Ich naturalnej naturze. I czy są to brednie, fantazje, zwyczajna prawda czy objawienie, to w Kościele Katolickim była i jest stosowna Komisja przy Kongregacji Nauki i Wiary złożona z ludzi mądrych, wykształconych i ZORIENTOWANYCH w sprawach RÓŻNYCH, i ona ocenia przekaz w odniesieniu do Ewangelii, Tradycji i … rozumu.

  Dziwnym zbiegiem okoliczności „nawrócone” żydówki z grona moich znajomych, z wielkim upodobaniem preferują tak Medjugorie jak i siostrę Faustynę. Popyt kształtuje podaż i vice versa. A są na świecie tacy co korzystne handełesy mają w małym palcu.

 105. Greg said

  Re. 102
  Do kogo to, i o kim?

 106. dudus said


  Izrael zaprosił do Polski Władimira Putina Prezydenta Rosji TVP Info i TVN Milczą

 107. Yah said

  W świetle słów Św. Pawła, żadna komisja „złożona z ludzi mądrych, wykształconych” nie jest potrzebna. Tym bardziej, że poglądy komisji się zmieniają, a tak być chyba nie powinno, no chyba, że komisja ma podążać za „duchem czasów” a nie za Panem Bogiem. Weźmy „Dzienniczek ….” raz jest na indeksie innym razem staje się oficjalnie propagowany przez kościół ….

 108. Greg said

  W świetle słów Św. Pawła czym była w takim razie komisja Św. Inkwizycji złożona na pewno z ludzi mądrych i wykształconych?

 109. Boydar said

  Tak, Panie Yah, ja już się zorientowałem, że nawet Papież jest wam nach. pridatnyj, Wy mądre same z siebie, od małego.

  Pan nie wie na czym opiera się konwencja, albo nie chce przyznać że wie.

 110. Greg said

  Dzisiaj otrzymałem sms-a tej treści.

  ,,Brzezinka, calkowita odbudowa od podstaw nowego baraku, powstaje tez calkiem nowa droga dojazdowa do obozu”

  Od siebie dodam, że nowe Trafo stoi przy bramie głównej już dobre kilka lat.
  Izolatory wymienione i kolczatka również.

 111. Boydar said

  „Chwilowo nieczynne” ?

 112. Piastun said

  Mieszkanie dla każdego

  Niedopuszczalnym jest stan państwa, w którym Polak by móc zapewnić rodzinie własny kąt musi zarabiać na mieszkanie za granicą, do tego wziąć lichwiarski kredyt lub tułać się od stancji do stancji bez jakiejkolwiek pewności jutra.

  Ustrój narodowo-syndykalistyczny zakłada powrót budownictwa komunalnego na ogromną skalę. Udział prywatnego kapitału zostaje tutaj bardzo mocno ograniczony, tak by zniwelować powstałą patologię. Gospodarka kraju zgodnie z założeniami solidaryzmu narodowego ma za zadanie zaspokojenie potrzeb Narodu, nie zaś kumulację kapitału wąskiej grupy posiadaczy. System przydzielania mieszkań również należałoby usprawnić i przyśpieszyć, gdyż na dzień dzisiejszy czas oczekiwania to nawet pięć lat. O kolejności przydziałów decydowały by miejskie syndykaty za konsultacją z osiedlowymi. Cały proces przydzielania spoczywałby na syndykatach a wykonaniem postanowień zajmowałyby się organy administracyjne. Dokładniejszy obraz zarządzania tego rodzaju przedsięwzięciami opisałem w poprzednim numerze Szturmu w tekście dotyczącym funkcjonowania administracji. Polityka mieszkaniowa tego rodzaju zakłada również powstanie znacjonalizowanych zakładów pracy, zajmujących się budownictwem oraz produkcją materiałów budowlanych a co za tym idzie stworzenie kolejnych miejsc pracy. Mieszkanie we własnym kraju jest i musi się stać normalnym zjawiskiem, nie przywilejem.
  Miecław Biały
  Za: .http://www.szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/878-mieclaw-bialy-narodowy-syndykalizm-mieszkanie-prawem-nie-towarem
  .http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2019/06/miecaw-biay-narodowy-syndykalizm_16.html

 113. bebrave2019 said

  Ataki na Mela Gibsona za film o Rothschildach

 114. Piastun said

  Bp Donald Sanborn

  Podstawą Vaticanum II jest modernizm. Modernizm został potępiony jako synteza wszystkich herezji, ponieważ jest to mentalność zdolna do wywołania jakiejkolwiek herezji. Mentalność jest taka, że ​​Kościół musi zostać zmieniony, aby pasował do współczesnego świata.

  Z tego bezdennego dołu modernizmu rodzi się błąd relatywizmu prawdy, który jest najbardziej podstawową cechą współczesnego świata. Przychodzi do nas od osiemnastowiecznych filozofów i niszczy obiektywność prawdy. Dla współczesnego świata prawda jest tym, czym ją tworzysz.

  Prawda nie jest rządzona przez obiekt, który jest taki sam dla wszystkich, ale przez twoje doświadczenie tego obiektu. Więc to, co jest prawdą dla ciebie, może nie być prawdą dla kogoś innego. Ale obaj są w posiadaniu prawdy, ponieważ są wierni własnemu doświadczeniu.

  To brzmi szalenie i tak jest. Ta idea, choć obłąkana, jest tym, co działa w nowoczesnym społeczeństwie.

  To jest powód, dla którego mamy aborcję, małżeństwa osób tej samej płci, transseksualizm, „identyfikację” z określoną rasą lub płcią, która różni się od tej, z którą się urodziłeś.

  W dziedzinie religii prowadzi do ekumenizmu, zgodnie z którym nie ma ani jednej prawdziwej religii, ani jednego prawdziwego kościoła. Każda religia ma wartość i prawdę, ponieważ odpowiada doświadczeniom tych, którzy się do niej stosują. Naturalnym wnioskiem ekumenizmu jest wolność religii i wolność sumienia …

 115. Boydar said

  Jeśli już to związki, relacje, nie małżeństwa.

 116. revers said

  Czy ma szanse Kolodziejczak w jesiennych wyborach z nowa partia Prawda? czy skonczy jak Mateusz Piskorski w Kaczoberezie za NATO i Zmiane.

  https://niezalezna.pl/275821-prawda-taka-partie-zaklada-kolodziejczak-ten-od-blokad-drog-i-wizyty-na-marszu-narodowcow?fbclid=IwAR3mure2hd-sirB-RvLnx7dzjIrngL-AsROJ3sJUYQ3s-Ua5f9XQmuW_O90

 117. AniaK said

  Ja się w ogóle bardzo dziwię, że po profanacji Matki Boskiej Częstochowskiej pan prezydent Częstochowy wyraził zgodę na Marsz Równości w tym mieście. Chamstwo i tupet niektórych ludzi nie ma granic. I to jeszcze Policję w taki upał angażować do ich ochrony.

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/slaskie/news-marsz-rownosci-w-czestochowie-kontrmanifestanci-blokowali-tr,nId,3047594#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 118. Yah said

  Ad 108

  Nie wiem Panie Greg. Inkwizycja miała zwalczać herezje i pilnować katolicką ortodoksję. Widocznie stworzono taka instytucje, bo lokalni biskupi nie radzili sobie z tym problemem. Pytanie raczej powinno brzmieć dlaczego sekty katarów, albigensów i waldensów tak się rozprzestrzeniły ?

 119. revers said

  Angole juz sa na miejscu, jak w kampanii irackiej ich szczury pustyni pierwsze na lini frontu z Iranem , po falszywce z tankowcami..

  https://niezalezna.pl/275821-prawda-taka-partie-zaklada-kolodziejczak-ten-od-blokad-drog-i-wizyty-na-marszu-narodowcow?fbclid=IwAR3mure2hd-sirB-RvLnx7dzjIrngL-AsROJ3sJUYQ3s-Ua5f9XQmuW_O90

  Do tego Saudowie podzeguja

  https://www.defence24.pl/czy-bedzie-wojna-z-iranem

 120. Greg said

  Re.112 wpisuje się dokładnie w re.110
  P. Boydar też się chyba nie myli.

 121. Katarzyna T said

  Ad.104 ” A są na świecie tacy co korzystne handełesy mają w małym palcu”. Cudze widzicie swego nie znacie Panie Boydar?
  Kto przehandlowal Polskę i KK? Pan powie ,ze Wojtyła. Już kiedyś podałam ,że bieg Polski po zablokowaniu abp Wielgusa zmienił kierunek o 180 stopni.
  Obecnie p.Sakiewicz tryumfuje z Gazetą Polską i bez skrupułów walczy o zwycięstwo dobrej zmiany.
  To powinien Pan widzieć , a nie koleżanki nawrócone żydówki, które może też robią drobny biznes.Ale tu zagrożenie jest najwyższe.
  Fragmenty z netu.
  Wiedzieliśmy jednak, że była osoba, której powinniśmy podziękować w sposób wyjątkowy. Osoba, która w każdym ze wspominanych okresów historii gazety była obecna, która towarzyszyła nam cały czas. Osoba, bez której obecności – jak powiedział Tomasz Sakiewicz – ta gazeta już by nie istniała. Tą osobą jest Jezus Chrystus.
  Tak, osobą, której realna obecność, pomoc i opieka były wręcz fizycznie wyczuwalne w najtrudniejszych momentach, był Zbawiciel.https://gpcodziennie.pl/21547-czasnadrugapielgrzymke.html

  ninanonimowa 30.03.2014 12:31:25 o niezależnej.pl -1 raz usłyszałam ,w TV od Kurskiego.Było to ,krótko po powstaniu portalu .Bywałam tam do momentu gdy zorientowałam się,że to portal KRYPTOŻYDÓW .Napisałam kilka postów na ten temat ,następne już nie wchodziły !.Linia Sakiewiczów była czytelna ! UWIARYGODNIĆ się ! SKUPIĆ w OKÓŁ SIEBIE PATRIOTÓW ! UTWORZYĆ –kluby przy parafiach w kraju ! przejąć lokalnych patriotów POŻYTECZNYCH IDIOTÓW katolików –GRAĆ !!! ramię w ramię ! z JEZUITAMI / Braun / ———–ZAGMATWAĆ zrobić wodę z mózgu i PRZEJĄĆ !! ————-CO ?? zorientowaliście się Państwo ?? teraz ? –A KTO WAM UWIERZY !!!! Polska parafialna WIE !!! ,że Sakiewicze to patrioci ———-WY !!! natomiast to !! SOWIECKA AGENTURA

  —————— majstersztyk !! nieprawdaż ??

 122. Greg said

  Św. Inkwizycji już nie ma….,,w Kościele Katolickim była i jest stosowna Komisja przy Kongregacji Nauki i Wiary złożona z ludzi mądrych, wykształconych i ZORIENTOWANYCH w sprawach RÓŻNYCH, i ona ocenia przekaz w odniesieniu do Ewangelii, Tradycji i … rozumu”….o tym też należy zapomnieć !

  Tak było do IISW i od tej pory liczba heretyków w samym Kościele może powalać.
  Karl Rahner, Pierre Teilhard de Chardin, Walter Kasper, Henri de Lubac, Życiński, Pieronek, Nossol, Napiórkowski itd…

  Czy o nich myślał może Pan Krzysztof M. ?(102)
  Oni & Valtorta, wybieram Valtortę.

 123. Zdziwiony said

  Zasługa JP II.

  Grażyna Staniszewska, uczestniczka obrad okrągłego stołu: Jan Paweł II zmobilizował episkopat do uczestniczenia w obradach w Magdalence i okrągłym stole.

  11′ – https://www.rmf24.pl/podcasty/rozmowy/audio,aId,2709112

  „O tym fakcie (w/w, posłuchajcie!) dowiedziałam się dopiero w tym roku”,

  myślał by kto?

  Mówi: „Ktoś na ciebie kamieniem to ty na niego chlebem”; raczej nam kamienie, a im chleb – co jest faktem!!!

 124. Zerohero said

  @Revers, 117

  niezłe zbydlęcenie w komentarzach na tej niezaleznej.pl

 125. Boydar said

  Jednak Gospy nie klepnęli, może przewał za grubymi nićmi ? A co by to przeszkadzało, kłamstwo powtarzane tysiąc razy …

 126. Ad. 119

  Czy o nich myślał może Pan Krzysztof M. ?(102)

  Ja? To chyba Chrystusa słowa są tu ważne, a nie to, co ja… 🙂

  ” I wiele fałszywych proroków powstanie, i wielu zwiodą. .”

 127. Sługusy zionu gadzie podnóżki montują kolejną „akcję”, może ich w końcu trafi jakiś piorun z nieba!
  .https://youtu.be/QqHTyeCRlz0

 128. Gadzie plemię powtarza kropką w kropkę swoje kłamstwa i pierdy!przygotowuje grunt pod atak na Iran.
  .https://youtu.be/s2PWHQ3G5U4
  .

 129. OMEN2
  .https://pbs.twimg.com/media/D9LkM2oXYAAeFtG.jpg

 130. Boydar said

  No nie wiem, nie wiem, moja Baba to chyba by się zeszczała; ale ja lubię różne źwierzaczki, szczury też. W Lublinie zamiast szczurów są kocinki, spoooro chętnych.

  https://pl.sputniknews.com/video/2019061610565358-sputnik-wideo-kawiarenka-dla-milosnikow-szczurow/

  ————
  Szczur to największy przyjaciel osadzonych.
  Admin

 131. Boydar said

  Pani Kasiu, czy czasem nie dopadł Pani jakiś zespół napięcia ? Straszna boleść się z Pani sączy, tyle lat, powinna się już Pani przyzwyczaić

 132. Jasna Góra Częstochowa.Policja „obrabia” protestującego przeciwko ped marszowi.
  .https://twitter.com/i/status/1140313448905134081

 133. PISKORZ said

  Trudno to nazwać inaczej niż skandalem! 4 stycznia w Świebodzicach na ulicy Strzegomskiej pijany policjant staranował auto osobowe. Ranna została jedna osoba i to duże szczęście, że tylko ona, bo w samochodzie podróżowała też 6-letnia dziewczynka. Policjant miał 4 promile alkoholu we krwi! Sprawą zajmuje się wprawdzie prokuratura, ale konsekwencji służbowych 48-latek nie poniesie. Kilka dni przez kolizją kryminalny przeszedł bowiem na emeryturę.
  …bez komentarza…bo zbyteczny!

 134. PISKORZ said

  Marucha said
  2019-06-16 (Niedziela) @ 07:07:15

  Panie Piskorz,
  Sprawdziłem co nieco odnośnie marszałka Żukowa (nie, nie u Suworowa, który jest dla mnie niewiarygodny).
  Istotnie, zgadza się.
  To był okrutny człowiek.
  —-
  NO, WRESZCIE DOCZEKAŁEM SIĘ..dzięki..!! ps Proszę nie uprzedzać się do Suworowa. B. ładnie zachował się w swoim przemówieniu przed Senatem RP w kilka dni przed rocznicą napaści ZSRR na nasz kraj..!!

 135. PISKORZ said

  re 134…Suworow przed Senatem / w jego książce jest cały ciekawy tekst tego przemówienia/ z okazji kolejnej rocznicy napaści ZSRR..powiedział m.i., że za parę dni opuszcza Polskę,…bo jak powiedział 17. IX. on jako były obywatel radziecki nie mógłby spojrzeć Polakom w oczy..i dlatego nie może tego- dnia być w Polsce.!! Cały długi tekst jest na zakończenie jego książki /nie pamiętam tytułu/, b. ciekawa wypowiedź..

 136. Lily said

  „Kierunek,ktory przynosi Polsce sukces”.
  „Pelna przebudowa”.
  Zrodlo;Jaroslaw,(naczelnik) „zlotoustny”.
  „Pelna przebudowa”?,z Polski na „Polin”.
  „Raz zdobytej wladzy,nigdy nie oddamy”.
  O tym marzy J.K,posluchajcie sami.

  Zrodlo;internet,zjazd gazety”Polskiej”,w Spale.

 137. Ale dlaczego? said

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/nyt-usa-eskaluja-cyberataki-na-rosyjska-siec-energetyczna/

 138. revers said

  100 bln ale od zzydow, to koszerny FED nie nadazy drukowac piniazkow, a komputer nie zaksieguje tak wielka ilosc cyfr znaczacych przed przecinkiem groszy..

  http://niepoprawni.pl/blog/dariusz-grudziecki/kiedy-zydzi-w-koncu-zaplaca-nam-polakom-100-bilionow?fbclid=IwAR00wlZo1HPOEe7U2okCLD8RGAUxKJ2-5Z2mfcMIMTejAAsUjKDPtkWSdVo

 139. Katarzyna T said

  Przyzwyczajenie jest drugą naturą. Do czego mnie Pan Boydar namawia?

 140. Nie podobają się Polakom marsze pedów i faceci przebrani za kobiety????!to won z Polski!!Polska dla homoseksualistów, zboczeńców, transwestytów, genderowców….to jest nowa dobra zmiana na wzór USA Israela i zachodu!
  .https://twitter.com/i/status/1140373099692679173

 141. lewarek.pl said

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/rozpoczely-sie-najwieksze-tegoroczne-manewry-wojskowe-w-polsce/

  W informacji jest jedno bardzo ciekawe zdanie: „W ramach ćwiczeń nastąpi też przebazowanie samolotów F-16 z Bazy Lotnictwa Taktycznego na jedno z niemieckich lotnisk.”
  Co ono konkretnie oznacza? A to, że w przypadku konfliktu zbrojnego (z Rosją, bo takie jest założenie manewrów) polskie samoloty spie…lą za granicę.
  Trzeba je oszczędzać, bo są potrzebne do obrony Izraela, ale nie Polski.

 142. lewarek.pl said

  „Gdy widzę białych ludzi błagających nas o jedzenie, to czuję sprawiedliwość. Czuję się jak afrofuturysta po upadku Ameryki. Czuję się jak mokry czarny nacjonalista. To uczucie, które bardzo rzadko odczuwam, sprawia że pocieram sobie brzuch w poczuciu zaspokojenia głodu historycznej zemsty.”
  Skandaliczny artykuł amerykańskiego „profesora”. Cieszy się, gdy widzi żebrzących białych ludzi
  http://www.bibula.com/?p=108473

 143. NyndrO said

  Panie Greg, „chyba”?! On to może uznać za znieważenie! 😉 (120)

 144. Troll Polonii said

  130
  Boydar
  Jaka szkoda, ze nikt mnie nie chce nauczyc jak wklejac te moje zdjecia na gajowce.
  A mam takie ciekawe zdjecia z Indii: np. palac szczurow: szczury laza po tym ‚palacu’- swiatyni i dookola swiatyni: na schodach, przy wejsciu, w oknach… Maja wielkie misy z mlekiem i tubylcy laza wsrod nich na bosaka, karmia; a szczytem szczescia jest dostrzec bialego szczurzego osobnika – bo to podobno przynosi szczescie.
  Indie to chyba tez jedyny kraj, w ktorym sa szpitale dla chorych ‚swietych’ krow, ktore zbieraja zarcie ze smietnisk i potem im sie plastikowe worki w kiszkach poplataly. A na ulicach karmia malpy, ktore z wdziecznosci skacza po czlowieku i domagaja sie ‚repety’.
  Bardzo dziwna ta symbiozaludzi z malpami, szczurami, krowami, kozami i psami w srodowiskach bardzo…miejskich.

 145. Greg said

  Rzeczywiście Indie to dziwny Kraj.
  Cywilizacja ,,godna człowieka” stworzonego na obraz i podobieństwo Boga.

  Szokujący dokument o Indiach (słaba rozdzielczość), ale warto.

  Bogowie New Age.

  .https://www.youtube.com/watch?v=R82xjdxBK88

 146. NyndrO said

  Panie Trollupolonijny, po prawdzie,to gdyby Pan dobrze szukał, to by odszukał, kilka wpisów Pana Kierownika, który w tychże wpisach dość dokładnie tą operację objaśnia.Ale teraz już Pan nie szuka! Pan Kierownik ma dobre serduszko i piękne krawaty oraz koszule, które tworzą niesamoiwtą synergię artystyczną, performance i na pewno objaśni to przedostatni raz.

 147. Troll Polonii said

  146
  NyndrO
  Mnie zaintrygowal.
  Nie wiem o jak operacje sie rozchodzi; a na ubiorach to sie nie bardzo rozumiem bo nidy nie bylem elegantem i nawet ( a zwlaszcza) markowe ciuchy mnie nie fascynuja bo sie na nich nie rozumiem.

  Sprzedawcy się rozumieją. Niech Pan na nich polega. 🙂
  Admin

 148. Berło said

  Greg poganinie zabieraj tego szmatławca Vatlortę i idź na strony pogańskie i tam atakuj Kościół Katolicki

 149. Greg said

  Pocałuj mnie w d……berło.
  Skręca cię?
  Przypuszczam czyje berło nosisz.

 150. NyndrO said

  Operaję wklejenia zdjęcia. # Pan Kierownik idzie w marki oraz modę. Niszową. A jak strzali w szyjkę, to bije od Niego „brutalem”. I wtedy przygotowuje szypę i worki. Wszystko w krawacie.

 151. Marucha said

  Re 144:
  Kilka razy pisałem o wklejaniu zdjęć…

  1. Zdjęcie należy umieścić na sieci.
  2. Do tego celu można użyć dobrze znanych witryn, np.
  >http://pl.tinypic.com/
  3. Przesyłamy własne zdjęcie na pl.tinypic.com przy pomocy przycisków
  – [Choose file]
  – [Prześlij teraz]
  Po drodze trzeba będzie wpisać tekst kontrolny („captcha”) w celu sprawdzenia, że jesteśmy człowiekiem.
  4. Pokaże się napis „Udostępnij to zdjęcie”
  5. Skopiujmy adres z pola „Bezpośrednie łącze na potrzeby układów”
  Np http://i68.tinypic.com/2q9ji50.png

  6. W komentarzu gajówki wpisujemy powyższy adres.

  Prościej nie umiem.

 152. NyndrO said

  Jest wtedy mniej awanturujący się. Rzacej spokojny i jeszcze bardziej, niż zwykle okrutny. I jakby bardziej rubaszny. Ciekawy z Niego pacjent. ( to mówiłem ja ).

 153. revers said

  ,p TP pod144 napisal ” Jaka szkoda, ze nikt mnie nie chce nauczyc jak wklejac te moje zdjecia na gajowce.

  to proste wybiera sie ktorys z serwerow free image, czy jaki polski wykop.pl i dokonuje uploadu przez pole wprowadzania tekstow, obok zawsze wisi buton do browse, przeladania i wybierania z komputera uzytkownika-klienta obrazka.np. host sever https://postimages.org/

  Z reguly serwery generuja gotowe wzorce linkow do internetowych stron w roznych formataach, a nawet wordpressa.

  inne servery ImageShack, TinyPic,Flickr,Photo Bucket,Image Venue,Imagebam,Pixabay.

  niektore serwery zadaja rejestracji uzytkownika, lub kasuja obrazki po jakims czasie, w miare komercjalizacji serwera lub nipoprawnych tresci..

 154. NyndrO said

  🙂

 155. Boydar said

  Wy się Jarząbek nie podśmiech.ujcie.

  A co do takich ‚chyba’ to już się przyzwyczaiłem, nie rusza mnie. Zresztą, nie ważne co mówią, byle po nazwisku 🙂

 156. Troll Polonii said

  151
  153
  Wielkie Dzieki
  Wnuki wracaja z Azji – niechetnie, bo im sie Chiny bardzo spodobaly- to mi pomoga.
  Ja mam wyjatkowy dar do mordowania wszelkich instrukcji.. kazdy widac co innego nie potrafi.

  A gdy chodzi o Chiny, wszystko co o Chinach opowiadaja niektorzy emigranci- to bujda.
  Dziala filozofia Konfucjusza. Nie potrzebne sa domy starcow bo wiezi rodzinne i szacunek dla rodzicow jest taki sam jak sprzed tysiaca lat. Dzieci opiekuja sie rodzicami a rodzice – wnukami.
  Chinczycy zyja o ponad 4 lata dluzej niz Amerykanie i gospodarczo tez przegonily Zachod. Rodzice corce kupuja mieszkanie – W Chinach ciagle widac one child policy. Nie ma wielodzietnych rodzin.
  Za to kobitom sie powodzi!!!.

  Ja nigdzie na Zachodzie nie widzialem takiej automatyki w kuchni i w ogole w domu jak w Chinach.
  Zachod jest naprawde 50 lat za Chinami.
  Teraz Anglicy sie wzieli za Hong Kong a Trump za Taiwan.
  Widac mysla, ze ‚intellectual property’ tez mozna ukrasc.

  Osobiscie nie bardzo lubie Chinczykow, bo z nimi pracowalem, ale nalezy ich podziwiac za niewiarygodne wrecz osiagnecia. Nic dziwnego, ze wielu Amerykanow , a i Polakow troche , nie chce waracac do ‚cywilizacji’ zachodniej. Mamy przyjaciol z Polski i w Hong Kongu i na Taiwanie.
  Od Chinczykow wypadaloby sie nauczyc tzw. pracy zespolowej.
  Ten ‚indywidualizm’ zachodni morduje rodzine i morduje wiezi spoleczne. Morduje instytucje panstwa.
  Nie wyobrazam sobie USA z poltora miliardowa ludnoscia. I powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym i bezplatna nauka. I to jaka nauka!! I tanim transportem publicznym.
  Chiny maja bardzo malo bogactw naturalnych.

 157. osoba prywatna said

  Irańskie niespodzianki-widziane z USA
  http://slepamanka.neon24.pl/post/149374,iranskie-niespodzianki-widziane-z-usa

 158. Boydar said

  A ja np. to bardzo szanuję mrówki, z zagramanicznych zaś – termity, rzekłbym nawet – full szacun.

  Na mrówki używam mrówkotoxu, wychodząc z niekatolickiego założenia że alba ja albo one. Działa, tylko trzeba znać kilka myków.

 159. osoba prywatna said

  Dekadencki Zachód na finalnym rozdrożu
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/149344,dekadencki-zachod-na-finalnym-rozdrozu

 160. Dorota Krupińska, My, Słowianie – DZIECI MOKOSZY, CZCICIELE ŚWIĘTOWITA, Gazeta Wrocławska, 14.06.2019, s. 16-17

  Sprawa Mokoszy-Makoszy jest opisana w dwóch historiografiach: Śląskiej i Świętokrzyskiej. Zaczęła się od wybuchu powstania ANTYEGIPSKIEGO w r. 2180 pne, kiedy to egipski (kultura pucharów dzwonowatych) gubernator Kassateryd-Bohemii Ozyrys-K’ozyrys-Kazimierz wezwał Na Pomoc wojowników kultury amfor kulistych z Kujaw, którzy dokonali OKUPACJI Bohemii i Moraw.
  Z tymi Pepiczkami to nie było tak łatwo, żeby załatwić ich Okupacją, więc po kilku latach Ariowie musieli z nimi Gadać. Pepiczki postawiły sprawę prosto: PO CO MAMY SIĘ GANIAĆ PO LASACH I GÓRACH, skoro jest takie piękne Królestwo do WZIĘCIA. Wy weźmiecie Kraków, gdzie Egipcjanie zbudowali Wawel Imperialny, a my Pragę… Ariowie pomyśleli, że TO NIE TAKIE GŁUPIE więc wygnali tego Kozyrysa-Kazmierza-Palewoja i wynieśli się do Krakowa, w jaki to sposób postały 2 wielkie państwa: Rzesza Albańska kultury unietyckiej i Imperium Ariów kultury trzcinieckiej.
  Kozyrys-Kazimierz jednak wyeliminować się nie dał, bo podążył za ewakuującymi się Ariami, ŻEBY MU CÓRKĘ ODDALI, u której zdeponował 7 wozów złota, a gdy ci nie chcieli to poszedł NA KOLANACH na Łysicę. Kielczanom, którzy towarzyszyli mu w tej wędrówce, mówił, że MODLIŁ SIĘ WE WSZYSKICH WIELKICH ŚWIĄTYNIACH ŚWIATA – na które to dictum Ariowie uwolnili jego córkę Mokoszę-Makoszę, która Z Płaczem zaprowadziła ojca na Zamek, gdzie go opatrzyła. Z tej racji jest w Kielcach pomnik idącego NA KOLANACH na Łysicę Kozyrysa-Palewoja.
  Ariowie wykorzystywali Kozyrysa-Kazimierza do ODBIERANIA BEREŁ MAŁYM WŁADCOM, ale kacyk z Gdańska uparł się, że Berła NIE ODDA a gdy doszło do kłótni to kazał Kozyrysa-Kazimierza przybić oszczepem do jesionu, gdzie ten wisiał aż przybyła Mokosza-Makosza i zdjęła ciało ojca.
  Akt ten był WYODRĘBNIENIEM Słowian ze Wspólnoty Aryjskiej.

 161. osoba prywatna said

  Tak trują Polaków! Tucz nakładczy – czyli kulisy wielkiej afery w rolnictwie! Czerniak / Bustowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=1bSY2LCCRR8

 162. osoba prywatna said

  Efekty tęczowych flag już są.
  .https://twitter.com/OzraeliAvi/status/1137900377011965952

 163. osoba prywatna said

  Państwowe grunty zastawione w zagranicznych bankach!
  .https://www.youtube.com/watch?v=ljvzVQcdjtc&feature=youtu.be

 164. osoba prywatna said

  Niepełnosprawny musiał się czołgać podczas rozprawy!
  .https://www.youtube.com/watch?v=9oQaCJaYYYQ

 165. Ale dlaczego? said

  Bydlaki Angole pachołki żydowskie.
  Nie miejsze niż pachołki amerykańskie:
  https://wolnemedia.net/usa-znowu-przylapane-na-klamstwie/

 166. osoba prywatna said

  Co piąty posiadacz tatuażu może mieć poważne problemy zdrowotne
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/co-piaty-posiadacz-tatuazu-moze-miec-powazne-problemy-zdrowotne

 167. Boydar said

  Każdy „posiadacz” tatuażu, o ile nie jest więźniem KL już MA lub będzie MIAŁ problemy psychiczne. Jeżeli Bóg tego zakazał to nie dla widzimisię. A zdrowotne to tylko nadbudowa.

  Mówię o ludziach białych, z koloru skóry i mentalności; bo poganinowi czy heretykowi to już niewiele jest w stanie zaszkodzić.

 168. osoba prywatna said

  „Biliśmy, porywaliśmy, okaleczaliśmy”. WYZNANIE byłego GANGSTERA – 7 metrów pod ziemią
  .https://www.youtube.com/watch?v=qfrncUJcfas

 169. AniaK said

  https://fakty.interia.pl/slaskie/news-marsz-rownosci-w-czestochowie-kontrmanifestanci-blokowali-tr,nId,3047594

  Myślę że odpowiedzialność za zamieszki do jakich doszło podczas tego Marszu Równości ponoszą głównie władze miasta z panem prezydentem na czele, ponieważ moim zdaniem do tego marszu z wielu powodów w ogóle nie powinno dojść. W sytuacji kiedy mamy do czynienia z jawną prowokacją i profanacją obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, uważam że prezydent miasta wspólnie z Komendantem głównym Policji powinni odwołać ten marsz bez żadnego tłumaczenia się. Dla mnie parodią jest, żeby polska Policja ochraniała ludzi którzy dopuścili się profanacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, i w szeregu dała się im prowadzić na Jasną Górę, żeby w ich obecności ludzie o wątpliwej kulturze i wrażliwości mogli przypieczętować swój akt bezczelności i jeszcze bardziej Ją upokorzyć.

 170. Jack Ravenno said

  @109 BOYDAR – słusznie, nam na ch…j papa rymskij. A na poważnie jeśli ktoś jeszcze tego nie zauważył. Po pierwsze -należy znać Pismo Święte. Po drugie prosić Pana Boga o wsparcie Ducha Świętego i pomoc w rozpoznawaniu zagrożeń. Nie należy słuchać bądź naśladować kogokolwiek bezrefleksyjnie bo dalej już tylko śmierć i zniszczenie…

 171. Katarzyna T said

  P.Boydarowi i innym dedykuję https://www.youtube.com/watch?v=HP-3l-Beibs

 172. Śniardwy said

  Repatriacja po pisowsku, czyli patriotyzm do kwadratu

  Jestem z kresowej rodziny.

  Zdziesiątkowanej i zdradą Traktatu Ryskiego, którego prostą konsekwencją były mordy i zsyłki w ramach Akcji Polskiej NKWD (moi krewni poznali i doły śmierci gdzieś na Podolu i uroki Morza Białego, budując SiewDwinŁag k. Mołotowska w obwodzie archangielskim)

  i pozostawieniem przez rząd londyński na rzeź w czasie genocydu na Wołyniu tamtejszych Polaków (tekst Wołyńskie NIE-ludobójstwo z 2013 roku).

  I dlatego będę do grobowej deski wdzięczny pisowskiej wierchuszce, za rozpoczęcie masowej repatriacji Polaków ze Wschodu, o której tak czule szczebiotał Andrzej Duda, gdy się o prezydenturę ubiegał.

  Jak informuje rządowa telewizja (to nie epitet – to fakt), w całym roku 2017 rząd PiSu repatriował do Polski 260 Polaków, czyli jak by nie liczył – 130 par, i to pełnych, bez-ułamkowych.

  .http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/repatriacja-po-pisowsku-czyli-patriotyzm-do-kwadratu
  .https://naszeblogi.pl/39718-wolynskie-nie-ludobojstwo
  .http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/multikulti-czyli-jak-prezes-kaczynski-podmiane-ludnosci-polski-przyspieszy
  .http://ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl/multikulti-czyli-spanikowany-premier-wyrzuca-z-san-ministra-chorazego

  Rola Kościoła.

  Kościół katolicki nie uczestniczy w jarmarkach średniowiecza jako zwykły widz, kalendarz liturgiczny reguluje sprawy biznesowe. Kościół jest obecny w gospodarce jarmarków dzięki roli, jaką pełni na przykład w oddawaniu sprawiedliwości w swoich opactwach lub w opiece nad chorymi. Reguluje również praktykę kredytowania poprzez zakaz oprocentowanych pożyczek (lichwa).

  Zakaz ten, który ma na celu zakazanie pożyczek pieniężnych po wygórowanych stawkach, jest omijany przez marże przyjmowane przy różnicach kursowych i umowach ubezpieczenia związanych z dostawą towarów.

  Oskarżenie o wyniszczenie przed sądami kościelnymi było poważne i surowo karane, jeśli zostało ujawnione. Zużycie jest utożsamiane z kradzieżą i postrzegane jako „nienaturalny” grzech: pieniądze muszą po prostu służyć jako środek wymiany.

  Opactwo w Clairvaux założone w pobliżu jarmarków w Val d’Absinthe w 1115 r. Przez Bernarda z Clairvaux i kilku towarzyszy, wysłanych przez Étienne’a Hardinga, opata z Cîteaux , na pustkowiach zna niezwykły blask.

  Opactwo jest także potężnym modelem gospodarczym, który obala społeczeństwo feudalne: jego mnisi, od szlachty, stają się chłopami. Opactwo cystersów jest idealnym, samowystarczalnym miastem; zbudowany z dala od wiosek, rozwija działalność rolniczą na własne potrzeby, wspieraną przez sieć stodół, w których pracują bracia i pracownicy najemni.

  Adwent, prestiż i upadek targów.

  Targi w Szampanii w średniowieczu miały ogromny wpływ międzynarodowy, pozwalając kupcom i kupcom z całej Europy spotykać się tam w regularnych odstępach czasu w celu handlu.

  Targi szampańskie będą stanowić decydujący wkład w „rewolucję komercyjną”, która stopniowo zmieni świat średniowieczny w renesans.
  .http://rotmeister.szkolanawigatorow.pl/targi-szampanskie-i-cystersi

  Ziemianie tacy jak Wielopolscy i Zamoyscy zostali usunięci, a ich miejsce zajęli działacze PSL/ZSL/PSL, ugrupowania prawdopodobnie ważniejszego niż endecja, PPS, KPP, PPR, PZPR i SD razem wzięte. Według planu ogłoszonego przez Juliusza Enocha należało:

  – odebrać finansowo samodzielnym ziemianom majątki,

  – wciągnąć ograbionych ziemian do struktur państwowych na posady konserwatystów,

  – zreformować Kościół katolicki.

  Wszystkie punkty zostały zrealizowane, przy czym przedstawiciele PSL/ZSL/PSL do dziś pełnią rolę konserwatystów.

  .http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/biografia-margrabiego-wielopolskiego-pogadanka

  „Narodowy” bankier Rzpltej vs niezwykły baron Kołbielski

  Nic nie wiadomo o jego pochodzeniu – ponoć urodził się w 1757 w Galgoczu na Węgrzech, 60-parę km na płn. wsch. od Bratysławy – teraz to jest Hlohovec na Słowacji. Mowa o Andrzeju Kapostasie – o człowieku bardzo dobrze wykształconym, ale nie wiadomo gdzie – świetnie znającym niemiecki i hebrajski, talmudycznym ekspercie. Około roku 1780 ów Jędrzej Kapostas (inaczej Kaposztas, Kapostasz, Káposztás, Kaposztasz, Kapustas, Kapustaś) osiedlił się w Polsce i zamieszkał w Warszawie.

  Był członkiem radykalnego Zakonu Iluminatów. W grudniu 1790 został nobilitowany; nadano mu herb Odrowąż.

  Podczas czteroletniego posiedzenia Sejmu w latach 1788–1792 Kapostas prowadził ożywioną działalność polityczną**.

  Był członkiem sprzysiężenia kierowanego przez Ignacego Działyńskiego (jednego z zastępców wielkiego mistrza Wielkiego Wschodu Polski) przygotowującego wybuch powstania.

  Z kolei w kawiarni Dziarkowskiego „Na Górce” położonej w jego kamienicy przy ul. Mostowej w Warszawie (naprzeciw kościoła św. Ducha) spotykali się jakobińscy spiskowcy kościuszkowscy, wśród nich ks. Józef Meier, ks. Florian Jelski, Andrzej Kapostas, Jan May, Jan Kiliński, Joachim Moszyński, ks. Aleksander Martelengo (albo Martelingo; prawdopodobnie rosyjski informator).

  W 1789 Kapostas wydał anonimowo słynne dzieło pt. O banku narodowym w Polszcze ustanowić się mającym. Tymczasem rok później Karol Glave w dziele pt. Układ ogólny dwóch Banków dla Rzeczypospolitej, jednego na dobra ziemskie a drugiego na dobra ruchome widział taki bank jako spółkę skarbu państwa (z udziałem 1/3) z 40-letnim przywilejem emisji pieniędzy.

  W efekcie Kapostas zaangażował się w brutalną polemikę z Glave-Kołbielskim. Glave twierdził, że bank Kapostasa byłby spółką prywatną, a zatem byłby niekorzystny dla państwa polskiego.

  Odpowiedź z uwagami na plantę bankową pana Karola Glawe, przez… uczyniona (Warszawa 1790) wyjaśniła szczegółowo, że zgodnie z pomysłem Kapostasa polski bank narodowy byłby półpubliczny, półprywatny w formie spółki akcyjnej, a jego głównym zadaniem byłoby emitowanie banknotów.

  .http://boson.szkolanawigatorow.pl/narodowy-bankier-rzpltej-vs-niezwyky-baron-kobielski

 173. Śniardwy said

  olekfara @Marcin-K
  17 czerwca 2019 16:40

  Ależ z Pana propagandzista. I jeszcze do tego pisze Pan, że sprawia mu to przyjemność. Następnym razem proszę się trochę przyłożyć i pisać o faktach. Pisze Pan o tym, czego już nie ma. Nie ma już polskiej wsi typowej dla czasów przedwojennych i powojennych. Jest polska wieś, ale w w większości to już raczej są miejskie osiedla niezależnie od odległości od miasta z typwymi miejskimi sposobami zycia oraz zdecydowana mniejszość, czy polscy rolnicy. Kłamstwem jest więc, że polskiego rolnictwa nie ma. Ono istnieje , i działa na przekór temu, że robi się wszystko, lub raczej nie robi się nic, żeby funkcjonowało na równych warunkach w Unii Europejskiej.

  Nie przeszkadza Panu, że jak sprowadzamy gaz od ruskich, to tutaj akurat jesteśmy uzależnieni energetycznie, ale jak sprowadzamy miliony ton węgla, to już chyba nie. Jak Pan myśli. Jabłko, mięso kontra węgiel. Komu ci Ruscy przymilali się, że tyle węgla nam sprzedają. Może następcy Gudzowatego, a dopiero potem państwo od niego. No, ale przecież Kwaśniewski już nie rządzi?

  Uczepił się Pan Kołodziejczaka, a czemu nie kilkuset innych przewodniczących kilkuset organizacji rolniczych pasożytujących na rolnikach, tak, że oni sami, chyba nie wiedzą, że aż tyle ich jest. Ale oni akurat nie chodzą w gumofilcach.

  Ci bez gumofilców uchwalają dziesiątki ustaw, też i korupcjogennych, jak np ustawa o gospodarowaniu nieruchomościam skarbu państwa.

  Tym bez gumofilców nie przeszkadza, że cena pszenica w Polsce jest powiązana z ceną pszenicy na Matif. Niby nic złego, gdyby nie pewien szkopuł, cena na Matif dotyczy pszenicy chlebowej z zawartością białka powyżej 11%. Polskiemu rolnikowi płacą zaś taką cenę (mniejszą z zasady) za pszenicę wysokogatunkową o zawartośći białka powyżej 14,5 %. Niech Pan uwierzy, spora różnica w cenie i kosztach produkcji, oczywiście koszty rosną, a cena maleje.

  Tym bez gumofilców nie przeszkadza, że warunki finansowania rolnictwa zachodniego, to kredyty rzędu 1%, u nas powyżej 5%.

  Tym bez gumofilców nie przeszkadza, że polski rolnik na jesieni ubiegłego roku dostawał na skupie 20 gr za kg ziemniaków, a dziś kupuje w biedronce po 5 zł/kg zagraniczne.

  Polski rolnik ma rozsądek i niech Pan zostawi w spokoju ś.p. Leppera. Ci bez gumofilców, do żadnej cholery, nie potrafia wyjaśnić tajemnicy jego śmierci.

  P.S. Dla ścisłości „Prawda” to partia, a nie Agrounia. Porównanie do Belucci chybione, to chyba raczej Mikke szukał do zdjęć Kołodziejczaka, niż odwrotnie. I jednak się dodzwonił, i trafił na spychologię (chłopie, przecież już po wyborach – może tak było) jak dobrze rozumiem, to co Pan napisał .

  „Jest to bowiem polityk wytrawny niczym pijany rolnik …” . Komentarze tego typu , to już jednak poniżej dna.

  porfirogeneta @Marcin-K 17 czerwca 2019 19:18
  17 czerwca 2019 21:43

  PiS nie przegra wyborów, to raz. Dobrze to czy nie dobrze? Nie wiem, puki co to nie Rosja ma jakieś roszczenia terytorialne do Polski tylko Ukraina i Litwa i pewnie Niemcy (ale te pewnie stosują zasadę „zawsze o tym myślcie, nigdy o tym nie mówcie”).

  Polskie jabłka, wiem bo jestem z branży, od 2014 dalej jadą do Rosji (bo gdzie niby mają jechać) tylko via Serbia, via Białoruś z kolosalną przebitką (w 2016 na wiosne jabłko po przechowaniu w chłodniach z kontrolowaną atmosferą kosztowało pod Nowym Sączem koło złotówki a w Moskiewskim Uniwiermagu 8-9zł) podobnie warzywa, z rynku trzody nas rugują duńczycy z amerykanami,

  ASF to skuteczne narzędzie, na wołowinę był zamach (materiał amerykańskiego, a jakże TVN o ubijaniu zdechłych krów), rynek zboża rzepaku i kukurydzy, no cóż jest ten „kontyngent bezcłowy” z Ukrainy od Majdanu, tak że się proszę nie dziwić że się rolnikom pewne rzeczy nie podobają, zwłaszcza że na Litwie i Ukrainie karty rozdają duńczycy, jeśli chodzi o świnie.

  Jak wstąpiliśmy do Unii (2004-2005) to Bracia Czesi i Słowacy nas dosłownie zalali supertanią pszenicą, której zapasy gromadzili 2 lata, ceny poleciały wtedy o 40% w dół. A jakby nawet ten wspaniały PIS się musiał trochę posunąć to przecież słońce dalej będzie wschodzić na wschodzie, a zachodzić na zachodzie, czyż nie? Jak kroś wierzy że jak nie PiS to NKWD, GRU, KGB łagry i zsyłki, no to ja mu nie bronię, ja w to nie wierzę i tyle.

  porfirogeneta @Marcin-K 17 czerwca 2019 19:32
  17 czerwca 2019 22:27

  „Wasze jabłka i marchew” to jest dobre, wiele mówi o „Geostrategach z Żoliboża”

  .http://marcin-k.szkolanawigatorow.pl/agro-nieprawda-czyli-geopolityka-dla-potuczonych

 174. Śniardwy said

  amerykański nasz dziennik :
  Prof. John Lenczowski w bardzo ważnym wywiadzie zamieszczonym w najnowszym Naszym dzienniku („Sojusz do pogłębienia”, przeprowadzonym przez Piotra Falkowskiego; ND, 15-16 06 2019, nr 138, str. M4) mówi: „Myślę, że paradoksalnie, choć ciągle są jakieś napięcia polsko-żydowskie, w istocie właśnie w Polsce jest wiele filosemityzmu, sympatii dla Żydów i niepodległości Izraela. Klucz w tym, że nie tylko Polakom, ale i stronie żydowskiej dobrze by zrobiło więcej dialogu i zrozumienia. Myślę o Polakach, którzy musieli opuścić Kresy Wschodnie. Oni też zostali pozbawieni swojej własności, nie mają żadnej możliwości dochodzenia swoich roszczeń.”

  krzysztof-laskowski @Magazynier
  16 czerwca 2019 19:17

  W Polsce jest wiele filosemityzmu, sympatii dla Żydów i niepodległości Izraela – a Polacy dziwią się, że spotykają się z niezrozumieniem i niewdzięcznością, że się delikatnie wyrażę, tamtej strony. Tamci ludzie tworzą państwo, które znajduje się na ziemiach należących do Kościoła katolickiego. Pytanie więc brzmi, ilu Polaków zauważa ten problem i jego skutki, w tym te oddziałujące na Polskę.

  .http://magazynier.szkolanawigatorow.pl/prof-john-lenczowski-mysle-o-polakach-ktorzy-musieli-opuscic-kresy-wschodnie-oni-tez-zostali-pozbawieni-swojej-wasnosci-nie-maja-zadnej-mozliwosci-dochodzenia-swoich-roszczen

  Nienawiść Lutra do Papieża była tak wielka, że gdy w grudniu 1535 roku katolicki kanclerz (premier) Królestwa Anglii św. Tomasz More Morus i kardynał, biskup Rochester, św. Jan (John) Fisher ponieśli śmierć męczeńską, ponieważ pozostali wierni nauce katolickiej o nierozerwalności małżeństwa, to Luter napisał: „O żeby nasi najczcigodniejsi kardynałowie, papieże i legaci rzymscy mieli więcej królów z Anglii, którzy by ich zabili”.
  Nasz Dziennik – Polska
  .https://naszdziennik.pl/artykul/122777

 175. Voodoosch said

  Jakiś artykuł o zabójstwie dziesięciolatki na głównej winien być załączony. Ważna – tragiczna sprawa, która nawiązuje do ludzkiej (czasem) brudnej duszy, a także można przedyskutować działanie i szczerość policji – czy to kozioł ofiarny został złapany czy naprawdę sprawca tak świetnie przeczytany.

  ————
  Raczej unikam kryminalnych sensacji.
  Admin

 176. Śniardwy said

  Kazimierz Marcinkiewicz i konkubina Isabel Izabela Esterka Marcinkiewicz Olchowicz z banku Goldman Sachs
  .https://prawy.pl/102605-jak-komornik-chcial-zabrac-rower-marcinkiewiczowi-w-trakcie-triathlonu/

  Młode „gwiazdy” w swoich nagraniach chwaliły swobodę, podróżowanie bez barier, a nawet, jak Michał Szpak, który nie wystąpił z powodu choroby gardła, ale wystąpił na nagraniu, utożsamiły wolność z tolerancją.

  Przekaz więc był banalny, ale powiedzmy, głos młodych artystów…

  Prowadzący jednak koncert, a także głos, który się czasami odzywał z głośnika (akcent komediowy), utożsamiali wolność z możliwością konsumpcji, brakiem kolejek, wielością towarów… Ten sam banalny przekaz. Zero jakichkolwiek wartości.
  .https://prawy.pl/102604-kompromitujacy-koncert-tvp-w-opolu/

  żydzi starsi bracia papieża św Jana Pawła II
  .https://prawy.pl/102450-fotorelacja-zydzi-szli-na-warszawskiej-paradzie-gejow-by-w-polsce-byla-aborcja-homo-adopcje-i-homo-indoktrynacja-w-szkolach/

  Projekt „Stop pedofilii”, z którym walczą homo rewolucjoniści, przewiduje, że „kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat”. W projekcie nowelizacji przewiduje się też, że „tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego”. Według nowelizacji „jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego […] za pomocą środków masowego komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”, orazoraz że „kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego, lub innej czynności seksualnej, działając w związku z zajmowaniem stanowiska, wykonywaniem zawodu lub działalności związanych z wychowaniem, edukacją, leczeniem małoletnich lub opieką nad nimi albo działając na terenie szkoły, lub innego zakładu, lub placówki oświatowo-wychowawczej lub opiekuńczej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

  .https://prawy.pl/102599-obroncy-zycia-i-rodziny-ofiarami-agresji-ze-strony-homo-rewolucjonistow/

 177. Śniardwy said

  .https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/nyt-usa-eskaluja-cyberataki-na-rosyjska-siec-energetyczna/

  16 czerwca 2019/3 komentarze/w Bliski Wschód, Wydarzenia /Przez Karol Kaźmierczak

  W stolicy Izraela odbyła się jedna z najliczniejszych manifestacji środowisk homoseksualnych i transseksualnych w ich historii.

  W piątek odbyła się w Tel Awiwie tak zwana Pride Parade czyli marsz homoseksualistów, biseksualistów i transseksualistów oraz ich sympatyków. Według „Jerusalem Post” marsz środowiska LGBTQ zgromadził w izraelskiej stolicy aż 250 tys. uczestników.
  Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.
  Przekaż 50 zł

  Zwalczaj propagandę.

  Piątkowy marszu był zwieńczeniem festiwalu LGBTQ, który trwał w mieście przez miesiąc i składał się między innymi z festiwalu filmów poświęconych tematyce homoseksualnej. Festiwal został zorganizowany pod hasłem „Walka trwa”.

  „Parada” rozpoczęła się od „występu” mężczyzn przebierających się za kobiety (tzw. „drag queen”) na ulicy Ben Tsiyona. Jeden z nich, Tomer Versace twierdził, że w ten sposób chce promować „wolną miłość” i „wolność”. Następnie parada maszerowała promenadą wzdłuż plaży aż do parku znajdującego się na południowych obrzeżach miasta.

  „To co dzieje się w Tel Awiwie to, w moich oczach, osiągnięcie izraelskiego społeczeństwa” – powiedział miejski radny, Etai Pinkas. Wspieraniem ruchu LGBTQ chwalił się burmistrz Tel Awiwu, Ron Huldai – „Tel Awiw został już uznany za >>miasto najbardziej przyjazne gejom na świecie<< i za latarnię wolności, pluralizmu i tolerancji, to duma być domem dla dużej, zróżnicowanej społeczności populacji LBGRTQ. Telawiwska Pride jest nie tylko świętem, ale i ważną deklaracją poparcia i promowania różnych praw dla wszystkich. Będziemy nadal wspierać i celebrować naszą lokalną kulturę LGBTQ i działać jako kierunek docelowy dla międzynarodowej społeczności gejowskiej”.

  Izraelscy działacze homoseksualni już określili piątkowy marsz największym w historii Izraela.

  Czytaj także: Żona premiera Izraela sprzeniewierzyła publiczne pieniądze

  Hundreds of thousands took part in this weekend’s #Pride Parade in Tel Aviv, one of the world’s largest!pic.twitter.com/Pjnczhvsw8

  — Israel ישראל (@Israel) June 15, 2019

  jpost.com/haaretz.com/kresy.pl

  Kto spotyka Jezusa Chrystusa, spotyka judaizm religię żydów (Moguncja, 17.11.1980) papież świętyJan Paweł II młodszy brat żydów judaizmu
  .https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/w-paradzie-lgbtq-w-tel-awiwie-wzielo-udzial-cwierc-miliona-osob/

 178. Śniardwy said

  bart_tg 2 dni temu

  +145

  @Oskarek89: chu… zrobią. Byłem w podobnej sytuacji to mi wmawiali że kamera nie działała a teraz mamy słowo przeciwko słowu i że będzie dużo problemów. 3 nawet zlapali z 12 (3 x recydywa) ale przekonali nas ze sędzia różne pomysły ma przy wydawaniu wyrokow i może narobić nam problemow.

  .http://recambiosdecepillos.com/link/5003785/w-bialy-dzien-w-warszawie-ukraincy-probowali-zabic-mojego-ojca/

  Co mówiła babcia 10-letniej Kristiny z Mrowin

  – Nie wiem dlaczego, ale dzień wcześniej jeszcze mówiłam żeby na siebie uważała, bo we wsi są roboty drogowe. Przestrzegałam żeby nie odpowiadała na żadne zaczepki, a już broń Boże żeby nigdy nie wsiadała do żadnego samochodu. Mówiłam jej, że nie ma żadnych wujków czy innych takich. Żeby nie wierzyła obcym ludziom. A jakby ktoś chciał cię porwać to krzycz, mówiłam wnusi – dodaje babcia zamordowanej 10-latki. Ciało dziewczynki znaleziono w dolnośląskim lesie.

  22 letni student Jakub A. żigolo żigolak kochanek konkubent ? Agnieszki matki Kristina z Mrowiny mordercą córki pasierbicy?

  Morderca Kristiny wpadł m.in. dzięki znajomym rodziny. Dopytywali o „kuzyna”
  Mrowiny. Na jaw wychodzą kolejne fakty ws. wstrząsającego morderstwa Kristiny. Okazuje się, że jej oprawca odbierał czasami dziewczynkę ze szkoły. Matka ofiary przedstawiała swoim znajomym mężczyznę – z którym łączyła ją pewna relacja – jako kuzyna.

  22-letni Jakub A., który zabił 10-letnią Kristinę został zatrzymany i usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.
  mężczyzna od początku chciał zmylić śledczych i skierować poszukiwania w kierunku groźnego pedofila. Przed zbrodnią szukał informacji na temat zabójstw na tle seksualnym w sieci.

  Od kilku dni wiemy już, że 22-latek spotykał się z matką Kristiny. Od powrotu rodziny z Irlandii rok temu, regularnie się widywali.

  mężczyzna odbierał oraz odprowadzał Kristinę do szkoły. Zdaniem sąsiadów, dziewczynka nie przepadała za Jakubem A. Mimo to często go widywała, a 22-latek zostawał czasami w mieszkaniu rodziny na dłużej.

  Co łączyło zabójcę z matką dziewczynki? Pani Agnieszka wróciła do Polski ponad rok temu. Była po rozwodzie. Przed powrotem mieszkała w Irlandii. Ze swoim byłym mężem, obywatelem Czech, miała troje dzieci. Znajomym miała nie chcieć zdradzać, co łączy ją z Jakubem A., dlatego przedstawiała go jako kuzyna.

  Gdy Kristina zaginęła, a potem policja podała informację o znalezieniu ciała, sąsiedzi dziwili się, że „kuzyn” nie odwiedził rodziny, co też przekazali policji.

  Mrowiny. Informacji ws. zabójstw szukał w sieci

  Jak ujawniła w poniedziałek Wirtualna Polska, Jakub A. starał się zmylić śledczych. Przygotował się do zbrodni szukając informacji na temat zabójstw na tle seksualnym w sieci. Przeszukiwał strony opisujące podobne morderstwa, interesował się zdarzeniami z udziałem pedofilów – morderców. Początkowo śledczy poszli tym właśnie tropem, ale szybko zorientowali się, że mężczyzna próbował ich oszukać.

  Został wytypowany jako główny podejrzany. Według naszych ustaleń, śledczym najbardziej miały pomóc zeznania matki 10-letniej Kristiny. To ona miała przekazać informacje o swoich bliskich relacjach z mężczyzną, który później okazał się być zabójcą.
  miał być zakochany w matce, a dziewczynka stała na przeszkodzie w realizacji jego uczuć. – Był o nią zazdrosny – twierdzą śledczy.

  Mrowiny. Wizja lokalna w środku nocy. Trwała kilka godzin

  22-letni podejrzany o zabójstwo to – według medialnych doniesień – student i mieszkaniec Wrocławia. Został zatrzymany w niedzielę w swojej rodzinnej miejscowości. Po zatrzymaniu został przewieziony do prokuratury okręgowej w Świdnicy. Tam początkowo nie przyznawał się do zarzutu zabójstwa, przedstawiał swoją wersję wydarzeń. Twierdził, że ma mocne alibi.

  Jak wynika z ustaleń po pięciu godzinach i po przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, śledczy przeprowadzili z nim wizję lokalną. Trwała kilka godzin i odbyła się w nocy. To właśnie po niej Jakub A. miał przyznać się do winy. Z kolei we wtorek sąd ma wydać decyzję o tymczasowym areszcie. Za brutalne morderstwo grozi mu dożywocie.

  Zabójstwo Kristyny. Nagranie z zatrzymania

  Jak informuje dolnośląska policja, do sprawy zaangażowani zostali najbardziej doświadczeni funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, policjanci ze Świdnicy oraz eksperci z KGP. Wszystkie czynności były wykonywane w związku ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę.

  Nagranie z zatrzymania dolnośląska policja opublikowała w sieci. Widać na nim, jak funkcjonariusze wbiegają do domu podejrzanego, zakładają mu kajdanki, a następnie prowadzą do radiowozu. Całe wideo jest dostępne

  Zobacz także: Mrowiny: zatrzymany 22-latek usłyszał zarzut zabójstwa 10-letniej


  Ale minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie, dysponujący sztabem ekspertów, wiedzieć powinien, że… żadnego seryjnego zabójcy ani mordercy z lubieżności (tak się to w kryminologii nazywa) nie powstrzyma żadne surowe prawo!

  Kryminologia wskazuje trzy podstawowe typy gwałcicieli, ze złości (mszczą się na za dawne krzywdy od kobiety), władcze (kompensują swoje kompleksy kontrolą nad ofiarą) i sadystyczne. Trzeci kategoria czerpie przyjemność nie ze stosunku seksualnego, ale z bólu ofiary. To z tej grupy wywodzą się morderstwa z lubieżności, które często przeradzają się w serię morderstw, a ich sprawcy w seryjnych morderców. Ta kategoria praktycznie nie panuje nad sobą, nawet jeśli zbrodni dokonuje w tzw. uporządkowany sposób, planuje ją i drobiazgowo zaciera ślady. Sprawca panuje nad tym jak dokona zabójstwa, ale nie jest w stanie sam rozsądkiem zatrzymać żądzy zabijania. Tym samym funkcja prewencji generalnej nawet najsurowszego prawa karnego nie może zadziałać.

  .http://www.turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/81-prawo-i-przestepczosc/310-ziobro-seryjni-mordercy-i-kryminologia-czyli-jak-oszukac-ciemny-lud

  Odpowiedzią na powyższe dylematy jest domniemanie niewinności. I to piękna idea, gdyż zgodnie z nią należy komuś udowodnić winę, nim się go skaże. Ale i tutaj pojawiają się dziury. Otóż, dowodem może być także gołosłowne oskarżenie kobiety, któremu sąd da wiarę. I to się niestety zdarza. Wyznacznikiem jest niewinny wygląd – wystarczy wyglądać jak sierota, a sędzia, prokurator i policjant się zlitują. Jeszcze gorzej, jak kochanek nie jest piękny niczym Ken – taki to już na pierwszy rzut oka przecież wiadomo, że gwałciciel… Kolejna sprawa to brak wyroku skazującego, ale wszczęcie śledztwa. I tak pewnego razu stateczny mąż zostaje z miejsca pracy wyprowadzony w kajdankach pod zarzutem gwałtu, w areszcie przez kilka miesięcy czeka na „sprawiedliwość”, a po upływie dwóch pór roku zostaje zwolniony – sprawa umorzona. Żona dawno odeszła do innego, żeby odciąć się od hańby, rodzina się odwróciła, pracy i renomy też próżno szukać bo kto uwierzy w uniewinnienie po takiej akcji, raty za mieszkanie niepłacone, ręki nikt na ulicy nie chce podać. Ale jest wolny. Hura! Nie, nie tak to powinno wyglądać.
  .http://www.turalinski.pl/blog-kazimierza-turalinskiego/81-prawo-i-przestepczosc/309-gwalt-kobiety-kobietom-zgotowaly-ten-los

 179. Śniardwy said

  kolejne dziecko zasczepione Szymon Baranowski zamordowane przez pisowskie ministerstwo zdrowia szpital NFZ lekarzy profesorów medycyny szczepionki?

  zaszczepione Szymon Baranowski ofiara eutanazji i przeszczepów?

  .https://www.facebook.com/WALCZSZYMON/
  Modlili się o zdrowie „polskiego Alfiego”. Godziny zdecydują o jego życiu
  Szymonku walcz Oficjalna strona – Home | Facebook

  – Uwaga‼ Prosimy wszystkich pod szpital‼ Ochrona wraz z policją planują zamknąć szpital, aby podczas odłączenia Szymona nikt nie wtargnął na jego teren‼ Odłączenie na 10 minut to nie próby bezdechu, to jawne morderstwo‼ Po 10 minutach bez tlenu Szymon się udusi ‼ – czytamy w poście umieszczonym o godzinie 20 na profilu szymonkuwalcz. Jak podała właśnie rodzina chłopca próba bezdechu nie została dzisiaj przeprowadzona, ale lekarze zaplanowali na jutro rano konsylium, by zdecydować, czy nastąpiła całkowita śmierć mózgu chłopca. (czyli sprzedaż na części zamienne)

  Zobacz film: „Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków”

  – Wiemy że się martwicie. Dobra wiadomość to taka że nie odbyły sie dziś próby bezdechu a mama nadal rozmawia z rzecznikiem praw dziecka. Zła wiadomość jest taka, że jutro o godzinie 9:00 ma się odbyć konsylium orzekania o śmierci mózgu. Znów nie mamy czasu na sprowadzenie lekarza z USA. Trzymajcie Szymonka w modlitwach – to ostatni post, który wpadł na profil szymonkuwalcz o godzinie 22 w poniedziałek.

  Sprawa „polskiego Alfiego” wzbudza wiele emocji, kontrowersji i niejasności. Niespełna roczny Szymon od ponad 4 miesięcy przebywa na oddziale intensywnej terapii. Rodzina oskarża szpital o zaniedbania. Placówka broni się, że pacjent trafił do szpitala w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego, a lekarze znają już główną przyczynę choroby, ale ze względu na tajemnicę lekarską ujawnili ją tylko rodzicom pacjenta.

  Więcej o sprawie Szymona Baranowskiego przeczytacie tutaj.

  Po jednej stronie sporu stoi rodzina dziecka oraz osoby związane z profilem na Facebooku szymonkuwalcz. Po drugiej, lekarze, który twierdzą, że Szymon i jego życie jest w najlepszych rękach. Sprawą Szymona Baranowskiego zainteresowali się politycy i przedstawiciele mediów. Swego czasu po stronie rodziny chłopca stanął Janusz Korwin-Mikke. Teraz dołączył do nich także Paweł Skutecki, który w jednym z ostatnich postów na Facebooku napisał:

  – Jeśli to zrobią, to będzie zbrodnia! Na miejscu jest Rzecznik Praw Dziecka, są lekarze – przysięgaliście bronić życia!!! – napisał poseł, nawołując do gromadzenia się pod szpitalem w poniedziałkowy wieczór. Swoje poparcie dla tej akcji wyraził także Wojciech Cejrowski, który udostępnił na swoim koncie na Facebooku informacje o zbiórce pod szpitalem na Niekłańskiej. Wieczorem na grupie Szymonkuwalcz pojawiły się pierwsze zdjęcia zgromadzonych ludzi – matek z dziećmi, modlących się.

  Planowana próba bezdechu nie została przeprowadzona. Bardzo prawdopodobne jest, że najbliższe godziny zadecydują o przyszłości chłopca. Całemu wydarzeniu przygląda się Rzecznik Praw Dziecka, który kilka dni temu w rozmowie z nami potwierdził, że jest w stałym kontakcie z lekarzami i planuje wziąć udział w najbliższym konsylium. Niestety nie dowiedzieliśmy się na kiedy dokładnie jest ono planowane, ale jeśli wierzyć wpisowi z profilu szymonkuwalcz, odbędzie się ono we wtorek 18 czerwca o 10 rano.
  Aleksandra Nagel, 3 godziny temu

 180. Śniardwy said

  lekarze nie znają przyczyny stanu zdrowia pacjenta Szymonka Baranowskiego
  Szpital Dziecięcy im. prof. dr. J. Bogdanowicza – Niekłańska 4/24, 03-924 Warsaw, Poland
  Dyrektor lek. med. Małgorzata Stachurska-Turos

  morderstwo dziecka prawicowy katolicki po-pisowski rząd?
  kolejne dziecko zaszczepione Szymon Baranowski zamordowane przez pisowskie ministerstwo zdrowia szpital NFZ lekarzy profesorów medycyny szczepionki?

  zaszczepiony Szymon Baranowski ofiara eutanazji i przeszczepów?

  .https://www.facebook.com/WALCZSZYMON/
  Modlili się o zdrowie „polskiego Alfiego”. Godziny zdecydują o jego życiu
  Szymonku walcz Oficjalna strona – Home | Facebook

  „Szymonku, walcz!”. Szpital na Niekłańskiej wydaje oświadczenie
  Szpital Dziecięcy im. prof. dr. J. Bogdanowicza – Niekłańska 4/24, 03-924 Warsaw, Poland
  http://www.nieklanska.pl
  „Polski Alfie Evans” walczy o życie”, „Szpital utrudnia procedury i nie wyraża zgody na przeniesienie chłopca do innej placówki”
  Do prokuratury złożono szpital? ordynator? izba lekarska? już pierwsze zawiadomienia krytyki lekarzy.

  Przypomnijmy, że w styczniu br. dziś już 11-miesięczny Szymek Baranowski trafił do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Wcześniej, 16 stycznia, był szczepiony przeciwko pneumokokom. Cztery dni później wystąpiła u niego gorączka oraz drgawki. – Ostatecznie 21 stycznia dziecko zostało przyjęte do szpitala. Było reanimowane, wykonano kolejne TK głowy, powstał obrzęk mózgu – opisywał tygodnik Wprost.

  Rodziców miano poinformować, że nastąpiła śmierć mózgu i dziecko odłączono od respiratora. O sprawie napisała na Facebooku ciocia Szymka. Zrozpaczona matka chłopczyka poinformowała lekarza, że ona nie wyraża zgody na odłączenie.

  W tej sprawie jest mnóstwo emocji i równie dużo niejasności. Niespełna roczny Szymon od ponad 4 miesięcy przebywa na oddziale intensywnej terapii. Rodzina oskarża szpital o zaniedbania. Placówka broni się, że pacjent trafił do szpitala w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego, a lekarze znają już główną przyczynę choroby, ale nie powiedzą

  Zobacz film: „Chory na raka chłopiec zmarł po narodzinach swojej siostry”
  1. Szpital wydaje oświadczenie, odmawia komentarzy

  Szymon urodził się 30 lipca 2018 roku. Chłopiec w styczniu 2019 został zaszczepiony przeciwko pneumokokom. Wiele osób uważa, że to był początek dramatu,
  ale lekarze jednogłośne dementują te przypuszczenia bo zapewniali że szczepienia są bezpieczne

  Dziecko z gorączką i drgawkami trafiło do szpitala najpierw w Radomiu, potem przywieziono je do Warszawy. Lekarze orzekli śmierć mózgu bo mają gilotynę w piwnicy

  Najbliżsi sprzeciwili się odłączeniu od respiratora zabójstwu przez lekarzy. Od tamtej pory trwa batalia.

  Z jednej strony – bliscy Szymona oraz rosnąca grupa wsparcia na Facebooku. W sprawę włączyli się również politycy, ostatnio – Janusz Korwin-Mikke. Grupy antyszczepionkowców podkreślają związki stanu zdrowia dziecka ze szczepieniem na pneumokoki.

  – Wiemy, że to nie było powikłanie poszczepiennie – dowiaduję się z biura Rzecznika Praw Dziecka. – Przypadkiem to się zdarzyło w tym czasie, ale nie było powodowane szczepieniem. Demokratyczna ciemnota i zabobon

  Z drugiej strony sporu stoi owiana złą sławą placówka medyczna, pierwszy szpital zbudowany w powojennej Warszawie.

  Historia Szymonka to sytuacja bez precedensu.

  Po blisko 5 miesiącach stan dziecka nie uległ poprawie. Chłopiec jest nieprzytomny, oddycha za niego respirator.
  Rodzina utrzymuje, że szpital nie leczy należycie Szymonka Rodzina utrzymuje, że szpital nie leczy należycie Szymonka (facebook)

  – Od dwóch miesięcy Szymon jest na opiece paliatywnej, dostaje tylko mleko i wodę. Nic więcej – potwierdziła mama dziecka. Narzeka na relacje z personelem szpitala.

  Pani Aneta podróżuje stale między Radomiem, gdzie mieszka z mężem i starszym 3-letnim synem, a Warszawą, gdzie w szpitalu leży Szymon. Udaje nam się chwilę porozmawiać na kolejowej stacji, zanim nadjedzie pociąg, którym wraca do domu.

  – Szpital zaczyna z nami współpracować, ale bardzo powoli – ubolewa mama Szymonka. – Od dwóch miesięcy proszę o pobranie próbki krwi.

  Chcemy na własny koszt zrobić badania genetyczne. Jeśli chodzi o rurkę tracheotomijną, to też miał ją mieć dwa miesiące temu – wymienia pani Aneta.

  – Szpital sugeruje przewiezienie do hospicjum. Tak mi też powiedział poseł Paweł Skutecki, z którym byłam w Ministerstwie Zdrowia. Pan poseł mówi, że szpital chce się pozbyć problemu. Bo przecież Szymek zajmuje miejsce na OIOMie – dodaje.

  Minister Zdrowia, podczas ostatniego spotkania z mamą dziecka, zadeklarował przyglądanie się sprawie.
  Zdaniem rodziny, zaniedbania w terapii były od początku hospitalizacji w Warszawie.

  9 czerwca pod szpitalem odbyła się pikieta. Uczestnicy uważają, że Szymon nie otrzymuje należytej pomocy w szpitalu.

  10 czerwca szpital wydał oświadczenie
  Podaje też informacje, że padła już diagnoza, ale nie chce jej upubliczniać.

  – Szpital twierdzi, że jest leczenie, a od dwóch miesięcy nic nie jest robione – komentuje mama chłopca. Narzeka na bezczynność i opieszałość personelu medycznego.

  Rzecznik prasowy szpitala odmówił jakiegokolwiek komentarza. Udaje mi się uzyskać dosłownie dwa zdania, które nie wnoszą nic nowego:

  – Kilka dni temu wystosowaliśmy komunikat w tej sprawie. To jest wszystko, co mamy na ten temat do powiedzenia.

  Mama chłopca relacjonuje: – U Szymona badania genetyczne wykazały zmutowany gen RANBP2. To jest gen o podłożu infekcyjnym. Nie mamy go my, rodzice. Byłam u genetyczki, która mówi, że to bardzo rzadki gen. Zaleca jednak powtórzenie badań. I to szpital nam uniemożliwia – podaje pani Aneta.

  – Od dwóch miesięcy proszę o pobranie krwi! – podkreśla. – Żeby z prywatnego laboratorium przyszła pielęgniarka i pobrała te 4 mililitry. W szpitalu twierdzą, że każde ukłucie coś może spowodować, że to zagraża życiu.

  – Konsultowałam się z innymi lekarzami – zaznacza pani Aneta. – Mówią, że nic się nie stanie przy pobraniu. Szymon miał przecież takie pobrania codziennie przez dwa miesiące i nic się nie stało.

  Na Facebooku emocje rosną. Mówi się, że stan chłopca się pogarsza. Ktoś publikuje zdjęcie zaczerwienienia na czole dziecka. Podpis sugeruje, że ktoś z personelu medycznego skaleczył dziecko w czoło podczas obcinania mu włosów.

  Internauci nie przebierają w słowach w ocenie lekarzy z Niekłańskiej.
  2. Rzecznik Praw Dziecka nie jest bezczynny

  Kontaktuję się z administratorem facebookowej strony „Szymonku walcz”. Otrzymuję informacje, że profil prowadzi rodzina chłopca.

  – Rzecznik Praw Dziecka zapewnia nas o podjętych działaniach. Wysłali pismo do szpitala w marcu, na co szpital odpowiedział i na tym koniec. Biuro prezydenta także wysłało pismo 13 marca do Ministerstwa Zdrowia z prośba o zajęcie się sprawą i od tej pory także cisza.

  W sieci krąży petycja adresowana do prezydenta Andrzeja Dudy, której autor apeluje o wznowienie leczenia.

  Zdaniem mamy priorytetem powinno być zmniejszenie obrzęku mózgu, który rzutuje na pracę całego organizmu.

  – Bez tego Szymonek nie złapie oddechu – mówi mama. – Powinien mieć odbarczenie mózgu. Od samego początku to powinno być zrobione. Główka jest coraz większa. Czy oni czekają, aż mu głowa pęknie?!

  Proszę Rzecznika Praw dziecka o ustosunkowanie się do zarzutów o bezczynności wobec tej sytuacji.

  – Rodzina chłopca nigdy nie kontaktowała się z Rzecznikiem Praw Dziecka – informuje Rafał Drzewiecki z Biura Rzecznika Praw Dziecka. – Po tym, jak sprawa Szymona została opisana na jednym z portali społecznościowych, do Rzecznika zaczęły wpływać od osób trzecich, niespokrewnionych z dzieckiem, zastrzeżenia do postępowania diagnostycznego i leczniczego prowadzonego przez personel Oddziału Intensywnej Terapii – potwierdza.

  Mama chłopca mówi, że z rzecznikiem kontaktowała się prawniczka rodziny. Drzewiecki dodaje, że mimo braku kontaktu z najbliższymi chłopca, zostały podjęte działania:

  – Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak na bieżąco monitoruje sprawę małego Szymona w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie. W najbliższych dniach osobiście weźmie udział w konsylium zwołanym przez lekarzy – podkreśla Drzewiecki. Wymienia też szczegółowo działania Mikołaja Pawlaka w tej sprawie:

  – Rzecznik Praw Dziecka wystąpił do Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, do Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie neurologii dziecięcej, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, o informacje w sprawie podjętych działań i zajętym stanowisku dotyczącym hospitalizacji Szymona – podkreśla. – Zapoznał się już z przesłanymi dokumentami i pozostaje w kontakcie z wymienionymi instytucjami.

  Rafał Drzewiecki potwierdza informacje o zaprzestaniu leczenia: – Dziecko zostało przywiezione do szpitala w Warszawie z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w stanie skrajnie ciężkim – podkreśla.

  – Pomimo podjętego leczenia nie udało się uzyskać poprawy jego stanu zdrowia i w końcu marca 2019 r. przeprowadzono procedurę, o której mowa w art. 43a ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 537), w wyniku której stwierdzono u dziecka trwałe i nieodwracalne ustanie czynności mózgu (śmierci mózgu). Wdrożono protokół terapii daremnej – przyznaje Drzewiecki.
  5 niepokojących sygnałów w rozwoju dziecka, na które musisz zwrócić uwagę

  KOMUNIKAT nr 2 Szpitala Dziecięcego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie w sprawie stanu zdrowia Pacjenta Szymona hospitalizowanego w Oddziale Intensywnej Terapii

  1. W związku z ponownie wpływającymi do Szpitala licznymi zapytaniami od instytucji, mediów, parlamentarzysty i osób prywatnych informujemy, że Pacjent przebywa w naszym Szpitalu na Oddziale Intensywnej Terapii od 22 stycznia 2019 r. w stanie skrajnie ciężkim z nieodwracalnym uszkodzeniem centralnego układu nerwowego.

  2. W trakcie hospitalizacji odbyły się kilkakrotnie konsylia lekarskie, wynikiem czego ustalono przyczynę choroby dziecka. Ze względu na tajemnicę lekarską nie możemy jej upublicznić hihihi

  Szpital Dziecięcy – Niekłańska 4/24 – Praga Południe, Warszawa
  Dyrektor lek. med. Małgorzata Stachurska-Turos
  .https://twoja-praga.pl/instytucje/sluzba_zdrowia/szpitale/rid,722.html
  Zarazeni zostali także rodzice i dalsza rodzina dziecka. Wszyscy chorowali na bardzo silna biegunke ok 2 tygodnie. Omijajcie szerokim lukiem szpital przy Nieklanskiej. W marcu na tym Oddziale chorowali wszyscy na biegunke. Chorzy na rota wirusa powinni być izolowani, ale jest jeden ustep (w strasznym stanie) w zdrowej części

  Warszawa, szpital przy ul. Niekłańskiej: Pijany ordynator …
  .https://se.pl/wiadomosci/polska/pijany-ordynator-leczy-dzieci-aa-6iyD-deNJ-fchq.html
  Znany warszawski lekarz, Mirosław W., ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w szpitalu przy ul. Niekłańskiej, leczył swoich pacjentów, mimo że był zamroczony alkoholem.

 181. http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_365&sName=ann-ben

  Śledztwo FBI, Interpolu i ONZ w/s Oszusta Światowego: Juliusza Prawdzic-Tell

  2 lata temu Bank Atlantycki ZAPROTESTOWAŁ moje czeki listą Oszustów Światowych, którą rząd RFN Zablokował moje zeznanie w/s Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii. Śledztwo FBI, Interpolu i ONZ trwało cały rok i Uwolniło moje czeki spod Protestu, ale nie uznał tego rząd PiS. Z tej racji mój IMIENNY czek został Podpisany przez FBI, Interpol i Sekretarza Generalnego ONZ, żeby nie został UKRADZIONY przez policję polityczną PiS.

  PiS znalazł jednak na to Genialny Sposób: Zaczął śpiewać: OSZUSTWO NIGERYJSKIE, OSZUSTWO NIGERYJSKIE…, co powtórzyło 15 banków wrocławskich. To BIJE granicę niemiecko-żydowską na Missisipi z II wojny światowej.

 182. ojojoj said

  Amerykańscy kandydaci na prezydenta klęczą przed tronem zdeprawowanego Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego (AJC)

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/united-satanists-of-america-goje-na-kolanach-i-w-prochu-ziemi-przed-wyznawcami-szatana-2019-06

 183. Katarzyna T said

  Ad.182Bądźcie czujni i trzymajcie rękę na pulsie wydarzeń… w przyszłym tygodniu kandydaci będą się zobowiązywać do obrony prawa Watykanu do istnienia, zgodzą się wysyłać im 10 milionów dolarów dziennie i zwalczać tych, którzy nienawidzą chrześcijaństwa.https://www.youtube.com/watch?v=mMD38UaSX2A

 184. lewarek.pl said

  Biskup nakazał, proboszcz zezwolił – żydowski koncert w kościele w Białymstoku. Kilku protestujących katolików wyprowadziła policja.
  http://niezaleznemediapodlasia.pl/czy-bialostocka-kuria-dopuscila-sie-profanacji-kosciola-katolickiego/

 185. Lily said

  Re 138; Lewarek PI
  Ks,S.Gadecki,rozpoczal judaizacje przez
  wprowadzenie,”dni judaizmu’,w K.K.Sam JPII,
  nazwal Zydow,”starszymi bracmi w wierze”.
  Co mialo by znaczyc,wedlug JPII,ze Chrzescijanstwo wywodzi sie z Judaizmu.
  NIC,nie dzieje sie bez przyczyny,np,wybor
  JPII na papieza.Kosciol w Polsce,przed i wyborze JPII.
  CZY,mozecie Wyobrazic,sobie,Katolicki
  chor spiewajacy w Synagodze?.
  ‚EUROPA MUSI WROCIC,do swoich PIERWOTNYCH KORZENI,JUDEO-CHRZESCIJANSTWA’,oswiadczyl A.D.
  Czyli,mamy TEGO poczatki.

 186. Lily said

  Re 106; Dudus
  Czemu mialo sluzyc,posiedzenie izraelskiego
  Knessetu w Polsce,w styczniu 2014r.?.
  A.D,(uczestnik) TO PIERWSZY prezydent
  po- knessetowski,w „Polin”.(wedlug A.D)

 187. Peryskop said

  Arszenik w stanie Bihar

  Zmyłkowo także owoce liczi biorą pod uwagę jako przyczynę zgonów tam wśród dzieci.

  https://www.bbc.com/news/world-asia-india-48610932

  Lecz w tym kontekście, gdy wciskają „Japanese encephalitis”, to kompletnie przemilczają, że w stanie Bihar już w końcu XX wieku wykryto wysoką zawartość związków arsenu w glebie i wodzie. Ilości prawdopodobnie zbyt małe, aby truć dorosłych, ale mogą szkodzić dzieciom.

  To info wpadło mi w oko, bo w 2007 brałem udział w konferencji bio-med-inż w Patna, stolicy Bihar.

  I jakkolwiek mam przekonanie, że nikłe dawki toxyn – np garbniki rozcieńczone w klasycznej herbacie – mogą nas leczyć (hormeza), ale co za dużo, to niezdrowo.

  Trudno zgadnąć czy są to naturalne złoża arsenu, czy z importu – np wskutek przemysłu, czy upraw. Niewykluczone, że mieszanka.

  A jeśli złoża naturalne, to ich uaktywnienie się mogło być nawet efektem aparatury typu HAARP, która może wywoływać m.in. lokalne wzrosty miąższości warstw litosfery – w tym usuwiska gruntu, lawiny błotne, erozję wałów przeciwpowodziowych, ruchy tektoniczne, oraz tzw sinkholes, czyli zapadliska – także głęboko pod powierzchnią ziemi, czy dnami akwenów.

  Niestety, to tylko część możliwości HAARPa.

  Oddziaływań w dodatku niewidzialnych, nie odczuwalnych przez nasze zmysły, oraz dość trudnych do technicznego odokumentowania.

  Tylko ich SKUTKI są bardzo dotkliwe i wielorakie.

  https://m.spiegel.de/wissenschaft/mensch/massenvergiftung-arsen-bedroht-hunderte-millionen-menschen-a-260633.html

  https://www.researchgate.net/publication/277012220_Groundwater_Arsenic_Contamination_in_the_Middle-Gangetic_Plain_Bihar_India_The_Danger_Arrived

  Info z 1997 roku o zawartości arsenu w wodzie w Bangladesz i Bihar, wciaż wskazywane przez gugle (wyszukiwanie arsen bihar) – zostało już zdjęte z strony Dolnośląskiej Biblioteki Cyfrowej
  https://www.dbc.wroc.pl/Content/32071/Lozna_K_doktor_034_DBC.pdf

  „Po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy…” – proroczo śpiewał Wojtek Młynarski.

  Niech nas nie usypia oddalenie od Indii, bo przyszło nam żyć w globalnym hodowlanym kojcu.

  Odpowiednikiem „Japanese encephalitis”
  jest u nas moda na „autyzm” – także wśród zdrowych dzieci i ich zastraszonych rodziców.

  Moda umiejętnie zasiewana również po to, aby FIKCJĘ podstępnie wymieszać z autyzmem FAKTYCZNYM, m.in. poszczepionkowym.

  Albowiem SOFIZMAT zawsze był i wciąż jest najskuteczniejszym środkiem decepcji.

 188. Lily said

  O wizycie,po wizycie, jaki to moze miec
  konsekwencje dla Nas.

  Zrodlo;CW24tv

 189. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  III RP jako Zombieland:
  https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/892182,dzieci-pierdoly-hodujemy-zombie-ktore-nie-wiedza-kim-sa-i-dokad-zmierzaja.html
  (pod tekstem ciekawy komentarz niejakiego Roberta)

 190. Boydar said

  „… co miałoby znaczyć /…/ że Chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu …”

  Znaczyć może różnie, np. że gdyby parch człowieka nie oblazł, to maść rtęciowa nie byłaby potrzebna.

  działanie bakteriostatyczne, grzybobójcze, przeciwpasożytnicze /…/ wykazuje także ograniczone działanie ściągające, złuszczające i rozjaśniające skórę. Dawniej szeroko stosowana w wielu chorobach skóry, głównie w grzybicach, zakażonym trądziku, niekiedy także w niektórych przypadkach łuszczycy, wszawicy łonowej, chorobach gronkowcowych skóry i in. …

  Współcześnie jej zastosowanie zostało bardzo ograniczone !!!

  za https://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%9B%C4%87_rt%C4%99ciowa_bia%C5%82a

 191. cedric said

  http://kontrrewolucja.net/rodzina/pilne-szymonek-odlaczony-wbrew-woli-rodzicow-ktorych-oszukano-polski-alfie-evans-nie-zyje-wideo

 192. PISKORZ said

  re 189 11-miesięczny Szymon, który w styczniu trafił do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, został we wtorek odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Decyzję mieli podjąć na porannej komisji lekarze i – jak podkreślają rodzice – stało się to wbrew ich woli. Dziecko zmarło. Rodzice zapowiadają, że złożą zawiadomienie do prokuratury.
  ps !!!!!!!

 193. osoba prywatna said

  Netanjahu odsłania „Wzgórza Trumpa” w Syrii
  http://xportal.pl/?p=34833

 194. Peryskop said

  Co za upojne manewry NATO w Polsce i obok !
  Tylko złomu F-35 brak.

  Najpierw desantowiec ORP Gniezno rozwala sobie dno o litewską rafę, dziś belgijski Hercules ląduje awaryjnie na 3 silnikach we Wroclawiu, a francuzcy nurkowie pod pretekstem manewrów penetrują objęty zakazem zbliżania się grobowiec Gustloff.

  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-francuzi-nielegalnie-nurkowali-w-rejonie-wraku-statku-wilhel,nId,3050786

  … Co niezwykle ciekawe, Francuzi nurkowali w okolicy Gustloffa dzień przed tym, jak we wraku znaleziono ciało nurka. To najpewniej zaginiony w 2012 roku Robert Szlecht z Poznania. Okazuje się, że nurkujący żołnierze także wypatrzyli w trakcie schodzenia zwłoki, co potwierdziła nam Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa. W dniu 05.06.2019 roku do MRCK Gdynia wpłynęła informacja z francuskiego niszczyciela min Pegaseo odnalezieniu ciała nurka w toni wodnej na wysokości wraku statku Wilhelm Gustloff. Według przeprowadzonej korespondencji radiowej ekipa francuska dokonywała tam prac nurkowych w rejonie wraku, lecz nie na nim bezpośrednio. Według żołnierzy francuskich ciało to miało ok. 2-3 tygodni rozkład. Nie określił tego lekarz, lecz sami żołnierze na podstawie obserwacji pod wodą. Zwłoki te zostały pozostawione pod wodą- mówi RMF FM Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

  Dzień później na Gustloffie nurkowali ludzie z firmy Baltictech. To oni, w sposób formalny, odnaleźli ciało i oznaczyli pozycję, na której się znajduje. Ich zejścia do wraku nie miały jednak związku z obecnością francuskiej armii w tym miejscu. O zgodę na zejście wystąpili bowiem wiele dni wcześniej.

  Płetwonurkowanie w rejonie wraków statków – mogił wojennych: Wilhelm Gustloff i Goya odbywało się z pokładu statku Enduro na podstawie pozwoleń z dnia 23.05.2019 wydanych przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Miało ono na celu wykonanie dokumentacji filmowo-fotograficznej oraz ocenę stanu zachowania wraków. Płetwonurkowanie odbywało się pod nadzorem obecnego na pokładzie archeologa z Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, który w tym przypadku reprezentował służby konserwatorskie to jest Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – mówi Magdalena Kierzkowska, informując przy okazji, jak powinno wyglądać kontrolowane i legalne nurkowani na wraku, który jest mogiłą wojenną.

  Jak udało nam się ustalić, zwłoki w znacznym stanie rozkładu nurkowie odkryli na śródokręciu jednostki, bezpośrednio przy dnie morskim. Znajdowały się w miejscu, w którym część statku zapadła się już w muliste dno. Widoczność pod wodą tego dnia była dobra, jednak aby rozpoznać dokładnie, że grupa ma do czynienia ze zwłokami, nurkowie musieli zbliżyć się do tego miejsca na odległość około 2 metrów. Zdaniem naszych rozmówców, nie jest możliwe, aby Francuzi wypatrzyli zwłoki, nie schodząc bezpośrednio do wraku jednostki objętej zakazem nurkowania…

 195. osoba prywatna said

  Cóż za przemiana. Macierewicz o ustawie 447 rok temu i dzisiaj (WIDEO)
  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/coz-za-przemiana-macierewicz-o-ustawie-447-rok-temu-i-dzisiaj-wideo

 196. osoba prywatna said

  Czy Białostocka Kuria dopuściła się profanacji Kościoła Katolickiego?
  .https://www.youtube.com/watch?v=wVJRSsFcDtM&feature=youtu.be

 197. ojojoj said

  184 Lewarek

  parafianie mogli zrobic zdjecia tym policyjnym mordom, a potem wraz z morda szabesgoja Wojdy powiesic w internecie i na slupach po calym Bialymstoku, moze chociaz jeden ojciec takiego policjanta spierze go po gebie

 198. bebrave2019 said

 199. Peryskop said

  Wnioski nałkowców mogą być chybione, bo mamy w rodzinie semi-wilczycę „Tabakę” i ona też robi sprytne miny górnymi powiekami.

  Zresztą nie wiadomo kto od kogo ściągał. Bo u ludzi uniesienie wewnętrznych skrajów brwi (często połączone z marszczeniem czoła) według moich obserwacji wyraża emocję : „please believe me”.

  https://www.rmf24.pl/nauka/news-a-wszystko-to-przez-te-psie-oczy,nId,3050903

 200. osoba prywatna said

  Świątynia masońska zdewastowana przez żółte kamizelki
  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/149362,swiatynia-masonska-zdewastowana-przez-zolte-kamizelki

 201. osoba prywatna said

  PiS zobowiązał się na forum UE chronić Lgbt i pozwalać na głoszenie ideologii gender
  https://www.ekspedyt.org/2019/06/16/pis-zobowiazal-sie-na-forum-ue-chronic-lgbt-i-pozwalac-na-gloszenie-ideologii-gender/

 202. osoba prywatna said

  Pedofilski skandal w ruchu LGBT
  http://autonom.pl/?p=27062

  Iran rozbił cybernetyczną siatkę CIA
  http://autonom.pl/?p=27060

  Ukraińców zatrzyma tylko wzrost wynagrodzeń
  http://autonom.pl/?p=27053

 203. Drobiazg ode mnie nie na temat 🙂

  Fenomenalne w mym odczuciu filmiki odkryłem. One są robione przez młodą, bardzo przyciągającą i oryginalną Polkę. To są filmy o poznawaniu ludzi z całego świata. Cieszą się dużą popularnością. Napisy po angielsku. Ona żyje tymi podróżami. Żyje poznawaniem ludzi.

  Oto 53 sekundy dla zachęty z początku filmu o Gambii:

  Wielu zada sobie zapewne pytanie: skąd ma pieniądze na podróże?

  Jeśli poszperacie na jej kanale na youtube, znajdziecie odpowiedź. I będzięcie tą odpowiedzią bardzo zadziwieni…

  Jej kanał:

  https://www.youtube.com/channel/UC4ADK57DRGhb6aVOF0Y7GLg

  Tam mnóstwo pięknego.

 204. Peryskop said

  Re 199

  A co miauby do powiedzenia na temat mimiki miauczaków nasz Naczelny Kotolog Kraju, rezydujący w Gojówce od zarania ?

 205. Siekiera_Motyka said

  Pracownica Diabła dostaje zapłatę,

 206. Marucha said

  Re 204:
  Koty mają wyrazistą mimikę, a jakże.
  Emocje wyrażają ruchliwymi uszami, oczami, pyszczkiem, wąsami, marszczeniem skóry na nosie, ruchami językiem.

  Poza tym mają rozbudowaną mowę ciała.

 207. Peryskop said

  Re 199 raz jeszcze

  Bo redakcja rmf24.pl podała jako źródło „materiały prasowe”, choć art nt oczu wilczych vs psich pojawił się dziś na stronie BBC.

  Co ciekawe, BBC dorzuciło linka do info@dezinfo jak to psy chodzą już z maskami anty-pollution, w ramach wciskania ludźowcom kitu o „globalnym ocipienia” i o „końcu cywilizacji za najdalej 30 lat”.

  Natomiast ajencja rmf24 dodała, że mięśni odpowiedzialnych za sympatyczny wyraz pyska nie zauważono u rasy husky syberyjskiego.

  A to najwyraźniej w ramach kampanii anty-Putinowskiej, bo przecież pieski husky ciągają sanki od wieków także po zmarzniętych bezdrożach Lapplandii, Grenlandii, oraz Labradoru, NKanady, aż po Alaskę, gdzie wszędzie tam też polubiły symbiozę z sapiensami typu Eskimo i też zapewne robiły – i robią – błagalne miny, gdy mają gonitwy z lejcami już szczerze dość na dziś.

  Tak oto każdy wciska nam taki kit, za jaki mu/jej Sorosy płacą.

 208. Wieloimienny said

  Zbigniew Kozioł @

  Miała dobrą pracę to sobie odłożyła. Teraz dziaduje na patronajcie i reklamach oraz wyświetleniach filmików, ale do czasu.

  Inni mogą sobie co najwyżej pojechać nad Bałtyk pomarznąć od bryzy.

  Tak samo wkurzają mnie studenciaki co w internecie wciskają kity, że jeżdżą na stopa po całej Europie i Azji bez kasy i znajomości języka, a nic im się złego nie przydarzyło.

  Nie ma co wierzyć w te internetowe baśnie propagandowe dla głupiego ludu.

 209. Wieloimienny said

  Osoba prywatna @

  Nie wyjadą, bo Szwab sobie nie pozwoli na ich leniuchowanie i kombinatorstwo. W Polsce mogą sobie na to pozwolić, a i tak mają raj, bo rząd ich faworyzuje i wspiera na każdym kroku. Głupszego kraju od Polski Ukry w Europie nie znajdą, a polskie goje się cieszą, że oni wszyscy stąd wyjadą. Takiego wała!

Sorry, the comment form is closed at this time.