Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Oświadczenie polskich organizacji amerykańskich w sprawie wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy w Białym Domu

Posted by Marucha w dniu 2019-06-15 (Sobota)

Za:
STATEMENT OF POLISH AMERICAN ORGANIZATIONS ON THE VISIT OF THE PRESIDENT OF POLAND, ANDRZEJ DUDA TO THE WHITE HOUSE
>https://gazetawarszawska.com/index.php/politics/3601-visit-of-the-president-of-poland-andrzej-duda

Wizyta Prezydenta RP, dr. Andrzeja Dudy i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy w Białym Domu 12 czerwca 2019 r. potwierdza wieloletnie historyczne powiązania między Stanami Zjednoczonymi a Polską i podkreśla zaangażowanie prezydenta Donalda Trumpa w wzmocnienie partnerstwa między Stanami Zjednoczonymi a Polską.

Polacy Amerykanie pochwalają nadchodzącą wizytę i mają nadzieję, że spotkanie prezydentów utoruje drogę do dalszego rozwoju wzajemnie korzystnych stosunków handlowych, a także do wzmocnienia regionalnych, europejskich ustaleń w zakresie bezpieczeństwa.

Pragniemy również przekazać obu przywódcom nasze rosnące zaniepokojenie różnymi problemami, które zagrażają harmonijnej współpracy politycznej i gospodarczej między Stanami Zjednoczonymi a Polską. Istnieje niepokojąca, rosnąca liczba ataków medialnych o podłożu politycznym i często rasistowskich na Polskę i godność Polaków w Stanach Zjednoczonych i za granicą; rozprzestrzenia się wśród społeczeństwa, aby stworzyć fałszywą „dźwignię moralną” w celu uzasadnienia żądań pozaprawnych transferów polskiej własności do organizacji „restytucyjnych”.

Historia II wojny światowej jest regularnie zniekształcana nie tylko przez główne kanały medialne, ale także przez urzędników Departamentu Stanu, amerykańskich dyplomatów, członków Kongresu USA, członków środowisk akademickich i specjalnych interesów organizacji „restytucji” żydowskiej Ameryki. Wprowadzają w błąd opinię publiczną i nękają Polskę, popychając fałszywe i zwodnicze opowieści o „polskich obozach śmierci” i rzekomej polskiej „współodpowiedzialności za Holokaust”. odnoszą się do nazistów, nie identyfikując ich jako Niemców.

Nie ma wzmianki o narodzie polskim pod najbardziej brutalną okupacją niemiecką i oszałamiającymi stratami ludzkimi i materialnymi poniesionymi przez Polskę, które były proporcjonalnie większe niż straty jakiegokolwiek innego kraju. Często jednak słyszymy o „własności żydowskiej”, rzekomo skradzionej przez „złych Polaków”. Takie oczywiste zniekształcenia dotyczące II wojny światowej tworzą fałszywy obraz zacofanej, nacjonalistycznej, nietolerancyjnej i antysemickiej Polski.

Niedokładne, stronnicze i obraźliwe relacje na temat Polski wydają się celowo łączyć legalne i niekontrowersyjne kwestie realnej restytucji, które są rutynowo obsługiwane w Polsce przez sądy, z nowymi pozaprawnymi, szantażowanymi żądaniami „przekazania” tzw. „spłacić” odszkodowanie za rzekomo „skradzione żydowskie wałsność”.

Ustawa publiczna 115-171, powszechnie znana, jako ustawa S.447 i zwodniczo nazwana ustawą JUST, jest postrzegana przez wielu w społeczności polonijnej i w Polsce, jako atak na polskie interesy narodowe i szkodliwy dla dobrych stosunków między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Restytucja „własności bezspadkowej”, zgodnie z ustawą 115-171, jest w rzeczywistości wymuszeniem dla amerykańskich i innych podmiotów zagranicznych, które są całkowicie niepowiązane ze zmarłymi polskimi właścicielami i służą promowaniu nie mniej ni więcej aktu kradzieży na wielką skalę, podpartego prawnie przez Stany Zjednoczone!

Ustawa S.447 uchwalona przez Kongres USA w kwietniu 2018 r. i podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa, choć wygląda na powierzchownie nieszkodliwą, usiłuje usankcjonować te pozaprawne roszczenia wysuwane przez organizacje restytucyjne. Są to jedynie próby wymuszenia, ponieważ wszystkie nieruchomości pozostawione bezspadkowo, niezależnie od pochodzenia etnicznego lub religijnego zmarłych właścicieli, właściwie i legalnie należą po II wojnie światowej do państwa polskiego. Powyższe wydarzyło się zgodnie z obowiązującym prawem, powszechnie przyjętymi zasadami prawnymi i tysiącletnimi tradycjami prawnymi panującymi w zachodniej cywilizacji.

Ponadto znacjonalizowane aktywa, zarówno prywatne, jak i komunalne, zostały zrekompensowane na podstawie traktatu między Stanami Zjednoczonymi a Polską z 1960 r. Oraz polskiego ustawodawstwa z dnia 20 lutego 1997 r., Które ustanowiło Komisję Regulacyjną ds. Restytucji żydowskiej własności komunalnej. Ustawodawstwo z 1997 r. Ułatwiło przekazanie ponad 2500 nieruchomości komunalnych, w tym synagog, cmentarzy i innych ośrodków kultury różnym, nowo utworzonym grupom żydowskim. Majątek komunalny, czasem całkowicie zniszczony w czasie wojny, w większości przypadków został przekazany w ich obecnym, odbudowanym stanie!

Jako polscy Amerykanie, których czujemy się zmuszeni zapytać, dlaczego Stany Zjednoczone stworzyły prawo, które mogłoby jedynie podważyć i negatywnie wpłynąć na Polskę, sojusznika Stanów Zjednoczonych?

[Dlaczego? Bo mogły. Bo są wrogiem Polski. Jasne? – admin]

Światowa Żydowska Organizacja Restytucyjna (WJRO), jedna z żydowskich organizacji restytucyjnych, która ma niewiele lub nie ma nic wspólnego z Polską i polskimi zmarłymi obywatelami pochodzenia żydowskiego, zażądała od polskiego państwa odszkodowania w wysokości TRZYSTA MILIARDÓW! Jest to w przybliżeniu trzykrotność kwoty zapłaconej przez Niemcy na rzecz interesów żydowskich i państwa Izrael w latach 1953–2019!

Ustawa publiczna 115-171 stwarza nie tylko zły precedens prawny naruszający obowiązujące prawo własności, ale narusza również samą Konstytucję Stanów Zjednoczonych. Prawo przynosi korzyści tylko jednej grupie ofiar, ignorując inne ofiary, które poniosły identyczne straty majątkowe podczas II wojny światowej. To preferencyjne traktowanie jednej grupy ocalałych z Holokaustu w stosunku do pozostałych osób, które przeżyły ludobójstwo, to dyskryminacja ze względu na religię i pochodzenie etniczne.

Ustawa publiczna 115-171 (ustawa S.447) zasadniczo narusza warunki Traktatu z 1960 r. i umowy o odszkodowaniu między Stanami Zjednoczonymi a Polską, które uregulowały roszczenia obywateli USA przeciwko Polsce za wszystkie nieruchomości znacjonalizowane po wojnie przez rząd komunistyczny. Polska podpisała również takie umowy i umowy o odszkodowaniu z Kanadą i 12 krajami europejskimi: Wielką Brytanią, Francją, Szwajcarią, Norwegią, Szwecją, Danią, Belgią, Holandią, Luksemburgiem, Grecją, Austrią i Liechtensteinem. Należy podkreślić, że większość nieruchomości i aktywów skompensowanych na podstawie powyższych umów została wcześniej całkowicie zniszczona lub w znacznym stopniu zniszczona, wraz z otaczającą infrastrukturą, przez nazistowskie Niemcy i Rosję sowiecką.

Ustawa publiczna 115-171 (ustawa S.447) zezwala na podwójną rekompensatę za mienie bezspadkowe europejskich Żydów już zapłacone przez Niemcy. Zgodnie z zobowiązaniem podjętym w Protokole nr 2 do Porozumienia luksemburskiego z 1952 r. Między Republiką Federalną Niemiec, Izraelem i Konferencją na temat żydowskich roszczeń materialnych przeciwko Niemcom, Republika Federalna Niemiec przejęła pełną odpowiedzialność za politykę ludobójstwa zadaną przez Niemiecka Trzecia Rzesza i wypłaciła Izraelowi na rzecz Konferencji sumę 450 milionów marek niemieckich za wszystkie nieruchomości, które zostały pozostawione bezspadkowo przez europejskich Żydów, którzy zginęli w czasie II wojny światowej.

Media amerykańskie często wygodnie zapominają, że sama Polska była zarówno pierwszą ofiarą niemieckiej III Rzeszy, jak i łatwą ofiarą po Jałcie dla Rosji Radzieckiej, która przez dziesięciolecia okupowała, niszczyła i terroryzowała Polskę. Polska ani Rosja nigdy nie otrzymały rekompensaty za straty ludzkie i materialne. Same straty materialne, spowodowane przez niemiecką Trzecią Rzeszę, zostały niedawno oszacowane przez grupę roboczą polskiego parlamentu na osiemset pięćdziesiąt miliardów dolarów.

Apelujemy do prezydenta Trumpa [i do składu węgla – admin], aby dokonał prawdziwego wysiłku w celu usunięcia powyższych przeszkód w wypaczeniu historii Polski i nowych prób uzyskania pozaprawnych roszczeń na mocy ustawy publicznej 115-171 (ustawa S.447), co powoduje poważny dysonans i przeszkodę w stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Polską, a dzięki temu prezydent Trump może przywrócić zniszczoną reputację Stanów Zjednoczonych w Polsce. Tylko wtedy partnerstwo polsko-amerykańskie może się dobrze rozwijać i prosperować.

W świetle 80. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej w tym roku chcielibyśmy przypomnieć obu prezydentom, że ponoszą dużą odpowiedzialność za zachowanie prawdy historycznej i obronę sprawiedliwości historycznej.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Edwardem Jesmanem tel 310-291-2681 lub president@pacsocal.org

Podpisano:

Edward Wojciech Jesman, Polish American Congress of Southern California
Urszula Oleksyn, Polonia Institute
Janusz Sporek, Conservation Committe of Katyn Monument and Historic Objects
Dariusz Rutka, Polish American Strategic Initiative, South Carolina
Szymon Tolak, Polish American Strategic Initiative, Massachusetts
Wojciech Mazur, Polish American Strategic Initiative, Connecticut
Peter Trela, Polish American Strategic Initiative, Colorado
Andrzej Prokopczuk, Polish American Congress of Northern California

Dodatkowi sygnatariusze będą mile widziani.

Nad. MatkaPolka

Komentarzy 35 to “Oświadczenie polskich organizacji amerykańskich w sprawie wizyty prezydenta Polski Andrzeja Dudy w Białym Domu”

 1. Moher49 said

  Pan Duda nie rozmawiał z p Trumpem n/t ust 447. Żydzi od lat doją nas i doją. Pomaga rząd, sejm i samorządy.
  Przeciw – tylko Ruch Narodowy, za co Prezes Ruchu Robert Winnicki nie był wpuszczany nawet do kościołów w USA.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Ten zasraniec nigdy nie odważył się w rozmowie z Trumpem poruszyć jakichkolwiek tematów sam z siebie, o ile Trump ich nie poruszył.

 3. JW said

  Apel, jakkolwiek szlachetny, jest bezsensowny. Polsce przypadła na własne życzenie rola gówna narodów, a z gównem się nie dyskutuje, nie mówiąc o wypłacania mu odszkodowań. Nikt się więc za nami nie ujmie, jeżeli sami tego nie zrobimy. Tylko jak, skoro mamy doszczętnie zażydzone pseudoelity, z MSZ na czele? Uważam, że chyba jedynie opcja zerowa mogłaby nam pomóc w odbudowie państwa prawdziwie polskiego, tyle że jest ona równoznaczna z wojną światową albo katastrofą naturalną na potężną skalę, po której można by przystąpić do dzieła tworzenia wszystkiego na nowo.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Wszystkie argumenty zawarte w „Oświadczeniu” są oczywiście znane Usraelcom i Rzydom. Przecież oni doskonale wiedzą, że ich żądania są bezprawne.
  No i co z tego?

 5. JW said

  Toteż właśnie mówię: nic z tego. Strata czasu na napisanie tego oświadczenia. Tu trzeba pracy od podstaw, a nie skarżenia się jakimś zasrańcom na stanowiskach preziów USraela i Polin.

 6. RomanK said

  cyt…..

  Edward Wojciech Jesman, Polish American Congress of Southern California
  Urszula Oleksyn, Polonia Institute
  Janusz Sporek, Conservation Committe of Katyn Monument and Historic Objects
  Dariusz Rutka, Polish American Strategic Initiative, South Carolina
  Szymon Tolak, Polish American Strategic Initiative, Massachusetts
  Wojciech Mazur, Polish American Strategic Initiative, Connecticut
  Peter Trela, Polish American Strategic Initiative, Colorado
  Andrzej Prokopczuk, Polish American Congress of Northern California
  Dodatkowi sygnatariusze będą mile widziani.

  Podpisujcie sie..kazdy moze sobie zalozyc organizacje polonijna…:-)))) wolno….i przybrac kostium jaki chce….

 7. MatkaPolka said

  https://opinie.wp.pl/makowski-kongresmani-pisza-list-do-trumpa-w-sprawie-wizyty-dudy-w-tle-praworzadnosc-media-i-restytucje-news-6391601665452161a

  Amerykańscy Senatorzy i Kongresmeni – piszą list do Trumpa domagając się m.in. restytucji mienia pożydowskiego w Polsce.

  Grupa amerykańskich kongresmenów wystosowała list do Donalda Trumpa dotyczący wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA. Apelują o zwrócenie uwagi na „pogwałcenie wolności słowa” w Polsce, „uzależnienie sądownictwa”, „zagrożenie dla praworządności” oraz nierozwiązaną kwestię „restytucji mienia pożydowskiego„.

  Miał być on ujawniony w przeddzień wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie. – (**) że Senat chce wywrzeć presję na Departamencie Stanu, który „nie wykazuje należytej staranności” w raportowaniu na temat stanu mienia pożydowskiego w Europie, a zwłaszcza w Polsce.

  Sygnatariusze domagają się w nim interwencji w sprawie rządów Prawa i Sprawiedliwości, która to partia od 2015 r. ma „dokonywać bezprecedensowych kroków w sprawie konsolidacji władzy , są szczególnie zaniepokojeni stanem sądownictwa w Polsce oraz Sądem Najwyższym,

  „zagrożenie wolności słowa”, kładąc szczególny nacisk na „media amerykańskich inwestorów w Polsce, które konfrontowane są z coraz większymi zagrożeniami dla ich biznesu

  Tłumaczenie i oryginał listu

 8. Jan Czekajewski said

  Tak długo jak Polacy będą błągali o pomoc na kolanach, tak długo będą pośmiewiskiem możnych tego świata. Z pokornymi idjotami niekt nie będzie się układać, można ich jedynie wykorzystac. Obsesja, że US zabezpieczy Polskę od Rosji, to takie same mrzoniki jakie mieli Polacy w stosunku do Napoleona 1912 roku i Francji w 1939r. Ameryka ma globalne interesy i Polska nie jest dla Ameryki ani na pierszym ani na 10tym planie.

 9. WI42 said

  @8 – Zwięźle i celnie – tylko rok 1812 (nie 1912).

 10. Dziadzius said

  A to od kiedy „pan” nawiazuje lagodne warunki do handlu z „niewolnikiem” i to do tego jeszcze durnym!!!!

 11. ami said

  Ci prezydenci i cały ten demonokratyczny ścielony żydem pociąg władzy, nie ma żadnego wpływu, na nic, poza wykonywaniem poleceń władców, krainy deszczowców. Kahał wykonuje to, co postanowią rodziny żydowskie, zhybrydyzowane z białymi arystokratami.
  Zapłon mieszania ras – czystość rasowa jest święta dla białego człowieka – przyśpieszył proces uwalniania „nowoczesności”, która tak cieszy ale i prowadzi od Boga, do nikąd, bo do piekła. To, dzięki szatańskim wynalazkom, demonicznej inteligencji, Kahał ma takie możliwości. Oni mają już technologie, które zszokowały by nas, gdyby zostały ujawnione. Stąd wyprowadzanie tego na światło dzienne jest powolne, podścielone konfliktami, terrorem, bo w większości prowadzą one do zniewolenie oraz władzy Złego. Jak jest zapowiedziane w apokalipsie Sw. Jana,.

 12. Rokitnik said

  Polonijne Organizacje? Znam jedna z New Yorku..z p.Sporkiem (krypto zydem, moralnie zepsutym, narcyzowatym, nienawidzacych wszystkiego co polskie, jesli UN tam nie szarogesi sie)…liczaca w porywach..14 osob !!!!

 13. Troll Polonii said

  editorialcartoonists.com

 14. Troll Polonii said

  Re:Polonia
  Jacy Polacy byli w Polsce – tacy wyjechali, zwlaszcza do USA
  W Polsce tez wielu Polakow glosowalo na Dude choc dobrze wiedzieli, ze na dwa miesice przed wyborami pan Duda dyskutowal swoje zwyciestwo wyborcze w Knesecie, w Krakowie.
  Kto w Polsce znal tak dobrze Dude, ze na niego glosowal -oprocz tego, ze jego tesc plul publicznie na Polakow?
  Kto znal Walese, Komorowskiego, Kaczynskiego przed wyborami??
  Czy my zawsze kota w worku byle syczal nienawiscia do Slowian??

  Jakim prawem Polonia bierze udzial w wyborach w Polsce??? Rozumiem turystow – ale obywateli innych panstw???
  Czy placa w Polsce podatki?
  Czy ich dzieci chodza do szkoly i do lekarza w Polsce?

  ————-
  Głosować może tylko obywatel III RP.
  Admin

 15. abcdef said

  Wysupłałem jakieś 20 min temu (w innym komentarzu) z pamięci słowa Konecznego. Jeszcze raz powtórzę słowa Profesora: „Albo się odżydzimy, albo się zażydzimy.”

  Dopóki pozwolimy żydom mieniącym się Polakami rozmawiać na tematy Polski z żydami mieniącymi się Amerykanami, to będzie jak jest. A każdy, kto ma oczy otwarte, widzi jak jest.

  W każdym razie — jak czytam tu i tam, sytuacja prawdopodobnie się rozkrochmali w ciągu 5-10 lat, bowiem kaganiec ideologii talmudo-marksizmu, założony na społeczeństwa Białych, pęknie jak nitka.

  Jatki będą wzdłuż podziałów rasowych, pomimo iż, jak informują nas najnowsze badania talmudo-marksistowskich uczonych, rasy nie istnieją. Oy vey.

 16. abcdef said

  Errata:
  Zdanie:
  „Dopóki pozwolimy żydom mieniącym się Polakami rozmawiać na tematy Polski z żydami mieniącymi się Amerykanami, to będzie jak jest.”
  Powinno być:
  „Dopóki pozwolimy żydom mieniącym się Polakami decydować o sprawach Polski z żydami mieniącymi się Amerykanami, to będzie jak jest.”

 17. Do Abcdef..dodałbym jeszcze że dopóki w kraju Michalkiewicze, Gadowskie, Role, Brauny i Bakiewicze będą profilować umysły tak młode jak i te co już powinny myśleć samodzielnie dopóty takie wydmuszki jak organizacje polonijne i to o czym Pan wspomniałeś czyli przebierańcy u sterów administracji państwowej będą rzeźbić i strugać wariatów z Polaków

  ————
  Od..wal się Pan od Michalkiewicza, jasne?
  Admin

 18. Boydar said

  Te „oświadczenie” to dobry znak. Odpadają od wiatru (a kiedykolwiek byli ?) i uznali że wypada się aktualnie zalegendować oraz tradycyjnie umaić bramy. Już tam dogłębnie przeanalizowali na jakiego konia stawiać. I tylko o tego kunia mięsię rozchodzi, a nie o żadne „oświadczenie”, którym de facto można sobie dupę podetrzeć.

  Myśl „Polonia nas popiera” to jak „jedzie Anders na białym koniu”. I on jechał, z zasobami do Izraela.

 19. Boydar said

  Pa Gajowy ma rację, maszyna nie winna. Może produkować to albo tamto, zależy od ustawienia.

 20. revers said

  I tyle sie maja oswiadczenia, czolobitnosci, czy po swojemu wazeliniarstwo, lizustwo Dudy do rzeczywistosci powstania Ford Trumpf

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/2019061510559332-die-zeit-czolobitnosc-nie-pomogla-polakom–fort-trump-nie-powstanie/?fbclid=IwAR0c7ZU6PxuA1F0CE433M2MJ1FHVxDV5dcYHAnPbhg4vlWuJdMNKPbW3aNg

  pod warunkiem plus300 mld, czyli razem najdrozszy gaz w europie na 20 lat, plus F35 zlom 17 mld, plus40 mld utrzymanie w ruchu, bedzie z tego 400 mld, roczny budzet rp dudy.

 21. Troll Polonii said

  14
  Marucha
  re: glosowac moze tylko obywatel III RP

  Tyle to i ja wiem.
  Mnie chodzi o cos innego.
  Kazdy Polak, ktorzy przyjmuje obywatelstwo np., a zwlaszcza USA , przysiega na lojalnosc wylaczna przybranego kraju.
  Niestety, zdarza sie, ze te lojalnosc jakosc wypadaloby pogodzic z interesami panstwa polskiego.
  I nie bardzo sie orientuje, ktory to prezydent USA tak bardzo dba o polskie interesy.
  Czy mozna wiec przyjac, ze polski obywatel, urodzony w Polsce, nie musial przysiegac na wiernosc ojczyznie, wobec tego musi byc lojalny wobec wybranego kraju zamieszkania, ktoremu przysiegal lojalnosc?.
  Czyli…w skrajnych przypadkach, a takich ostatnio jest troszke, glosujac na Dude glosujemy na USA a glosujac na Trumpa…glosujemy na Dude?
  Zaden z nich nie reprezentuje polskich interesow.
  Radosne konsekwencje widac na przykladzie niektorychi posiadaczy wiecej niz dwoch paszportow – dosc czesty przypadek wsrod Polakow, ktorzy wyemigrowali np. z RPA.
  Ze nie wspomne wybranej rasy, ktorej przedstawiciele maja po kilka paszportow – ale jedna lojalnosc..wobec sciany placzu?.

  Urzednik koniecznie chce jechac do Izraela na izraelskim paszporcie. Ale chytrenki zydek nie wydaje mu wizy
  Чиновник хочет в Израиль: хитрый еврей не дает визу – Дизель Шоу 2017 | ЮМОР ICTV – YouTube

 22. lewarek.pl said

  14.
  Głosować może tylko obywatel III RP.
  Admin

  W tym kilkadziesiąt tysięcy izraelskich Żydów, którym ambasada RP wydała na ich życzenie polskie paszporty i których z każdym miesiącem przybywa.

 23. Troll Polonii said

  22
  Lewarek
  To stuprocentowa prawda.
  I mnie sie tez rozchodzi o te paszporty, ktore w naszym przypadku, przestaly miec jakiekolwiek panstwowe znaczenie.

 24. Boydar said

  Ale za to znaleźli się precyzyjnie w bazie danych … ich posiadacze, znaczy się … 🙂

 25. Plausi said

  Smród żydowski roznosi się nad Polską

  od lat, zapoczątkowała go grupa żydowskich tzw. „Komandosów” pod koniec lat 60-tych, spotęgował się ten smród z żydowską organizacją dywersyjną o nazwie KOR, wreszcie kuluminacją tego smrodu było powstanie NSZZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  do którego, o zgrozo, dołączyły się miliony Polaków, zupłenie nieświadomych, w czyim interesie dopuszczają się puczu wobec ówczesnych władz. Podobny, choć może jeszcze tragiczniejszy przebieg miał pucz u naszych sąsiadów w krainie U.

  Najlepszym przykładem tej dławiącego Polaków żydowskiej zgnilizny i takiegoż smrodu jest ich pomnik zwycięstwa nad Polakami

  Wzywamy Polaków aby sobie uświadomi tragiczny fakt:

  POLSKA ZNAJDUJE SIĘ POD OKUPACJĄ USRAela !

  Jednostki wojskowe przesuwane do Polski na wezwanie takich renegatów jak tych z PO.PiSu demokracji

  https://pppolsku.wordpress.com/2019/03/06/przyklad-kolab

  są oddziałami okupacyjnymi, mającymi wspierać konfidentąów i kolaborantów w rodzaju

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/

  z osieroconym braciszkiem kanalii, która podpisała cyrograf lizboński o likwidacji Polski, w rabunku naszego mienia narodowego.

  POLACY, OBUDŹCIE SIĘ Z ŻYDOWSKIEJ HIPNOZY !

  tego żydowskiego prestidigitatora:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

 26. MatkaPolka said

  Tylko, że gdyby nie Emigracja – Polska nie odzyskałaby niepodległości 1918 r – gdyby nie działalność Ligi Polskiej i działalność na emigracji Dmowskiego – powstanie Amii Hallera – we Francji, USA, Kanadzie. Nie powstałby Legion Polski w Rosji.

  Gdyby nie Polacy w Rosji i Związku Radzieckim – nie powstała by I i II Armia Wojska Polskiego, która wyzwoliła Polskę spod okupacji zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej – Polacy by wyginęli w ramach General Plan Ost – Planu zagłady Słowian – w obozach niewolniczej pracy, w obozach zagłady, na wywózkach, rozstrzeliwani…

  Emigracja miała i ma bardzo duże znaczenie dla Polski.

  Tylko niestety to Emigracja – w dzisiejszych czasach spod opresji i buta żydowskiego, Wielu wyjeżdżało i wyjeżdżą od biedy – od warunków, jakie im NIE stwarza w Polsce narzucona przez innych władza; bo ta władza w dzisiejszych czasach nie stwarza miejsc pracy, godnych warunków życia, oddaje obcym zakłady pracy, surowce …Polska jest Kolonią

  Teoretycznie Polacy są bogaczami – ogólnie bardzo zdolny naród, nowoczesny przemysł – w obcych rękach – wyprzedany w ramach prywatyzacji – olbrzymie zasoby naturalne

  Polska jest najbogatszym krajem świata!!! O te złoża toczy się III wojna światowa? Cały artykuł – |POLECAM!

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/02/10/polska-jest-najbogatszym-krajem-swiata-o-te-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa-polecam/

  Polska jest potęgą energetyczna i surowcową – POLSKA KUWEJTEM EUROPY –
  Polska nie potrzebuje importu gazu i ropy ani z Rosji ani z USA– sama może być eksporterem

  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $).

  Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

  FENOMEN GEOTERMALNY– energia z głębokich pokład skał – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

  Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wspomnianego 15 letniego programu badań geologicznych. Sowieci tak się przestraszyli tych informacji, że polski geniusz geologiczny, prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony i w USA), miał zakaz jakichkolwiek publikacji na ten temat!

  ZASOBY ROPY NAFTOWEJ W POLSCE

  https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/02/panonska-prowincja-5.png?w=640&h=545
  MAPA PROFESORA J. SOKOLOWSKIEGO wg. Atlasu Geosynoptyki 1987 – 2008
  Opracowanie prof. J.Zimny, mgr inż. M. Karch, mgr inż. K. Szczotka

  (***)
  MAPA POLSKICH ZŁÓŻ

  Poniższe zestawienie opracował mgr inż. Andrzej Łodziński. — Powstało ono w oparciu o powszechnie dostępne dane geologiczne.

  https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/02/polskie-zloza-4.png?w=640&h=511

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

 27. RomanK said

  Puisze Matka POlska cyt : Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom

  ( jak wszystko co Pan Bog dal ..to tylko potrzymac…potrzymac….)

  jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

  POtrzuymac matko POlako potrzymac jak nei umie trzymac..to puszcza….Odsylam dotraktatu

  O puszczaniu” …

 28. hulajdusznik said

  A czy dziwnym przypadkiem nikt z was nie zastanawiał się nigdy na takim oto fenomenem, że skoro Polacy to naród debili, to dlaczego żydziaki się tak długo z nami pierdolą?

  ————-
  Panie Hulajdusznik… spowodowali rozbiory Polski, opanowali polską politykę i gospodarkę, rządzą mediami i rozrywką, że o bankach nie wspomnę, napisali nam historię, okradli…
  Czego Pan jeszcze chce?
  Żeby wszystkich Polaków spędzili na błonia i wystrzelali albo zarznęli?
  Admin

 29. Boydar said

  Ja to (28) podnoszę od zawsze

 30. MatkaPolka said

  MATEUSZ PISKORSKI

  Dążył do pogłębiania podziałów między Polską i Ukrainą” – twierdził prokurator na procesie byłego posła, dziennikarza i politologa, Mateusza Piskorskiego, zatrzymanego przez ABW w maju 2016 r. W tym czasie Piskorski był liderem nowopowstałej partii Zmiana, której działacze ostentacyjnie protestowali przeciw sprowadzaniu do Polski amerykańskich wojsk. Zmiana krytykowała również zaangażowanie polskich polityków w „awanturę” na kijowskim Majdanie oraz politykę zacieśniania relacji z nowymi władzami na Ukrainie, które otwarcie uznawały działalność morderców z OUN/UPA za bohaterstwo. Piskorski był również jednym z obserwatorów międzynarodowej misji utworzonej w celu monitorowania przebiegu referendum na Krymie. Tam nie dopatrzył się jednak nieprawidłowości przez co spotkał się z zarzutami przedstawiania opinii publicznej rosyjskiego punktu widzenia. Później teza ta znalazła się w akcie oskarżenia, w którym ABW i prokuratura próbowały udowodnić Piskorskiemu agenturalne działanie na rzecz Rosji i Chin. Przez trzy lata nie znaleziono jednak wystarczających dowodów. Lider Zmiany spędził ten czas w areszcie, w którym siedziałby do tej pory, gdyby nie interwencja licznych środowisk, w tym m.in. grupy roboczej ONZ ds. arbitralnych zatrzymań oraz poręczenia majątkowego w wysokości 200 tys. zł. Czy dezaprobata wobec działań rządu może prowadzić do więzienia? Kto w Polsce może bezpiecznie tworzyć opozycję? I dlaczego światopogląd zbieżny z interesem obcego państwa ma oznaczać agenturalną działalność na jego rzecz?

  Wywiad na żywo z Mateuszem Piskorskim

  Dokąd zmierzamy? Więźniowie sumienia III RP

 31. Isreal said

  ))
  https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/64421578_2519386058119015_3236050341896126464_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=b7b085bf786bf8e76694182db5e98265&oe=5D8CAB3A

 32. hulajdusznik said

  Re 29:
  Bo takie różne dziwne rzeczy trzeba podnosić, zawsze, kiedy to bezpieczne, chociażby dlatego, żeby przyjrzeć im się z bliska. Czy owo patrzenie będzie wnikliwe, to już zależy od tego, do kogo przynależą oczy.

 33. Sarmata said

  Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę…

  447 JUST – moje uwagi:
  Budowa Izraela na Bliskim Wschodzie była największym błędem żydostwa na przestrzeni 2000 lat, — bo ich koczownicza i egoistyczna psychika połączona z niską inteligencją oraz patologiczną miłością własną czynią zamieszkanie samodzielne zbyt trudnym, — jak na ich niedostateczny intelekt i słabowite barki, — a co dało im genetyczny nawyk oglądania się na goja, którego w Izraelu nie ma w dostatecznej ilości. Zatem to, co obecnie widzimy w Polsce i Izraelu, to przygotowania do skorygowania tego błędu. (K. Cierpisz)

  PiS chce zapłacić żydom, bo Polskę na to stać. I zrobią to po wyborach udając, że Kongres amerykański (jedyny sojusznik) ich do tego zmusił (po to się skłócili z Rosją aby nie było alternatywy). Oto dowód:
  Po pierwsze i najważniejsze to NIC SIĘ NIE ZAWALI (państwo i naród polski) od planowanej uzurpacji żydowskiej na 300 mld. $ jak twierdzi pan Michalkiewicz. Jest to tylko działanie bezprawne i bezpodstawne oraz rasistowskie (i popierane przez PiS). I tyle.
  Dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300 mld. $ jest prosty przykład jak to III RP płaci żydom rok-w-rok 40 000 000 000 zł w postaci odsetek od pożyczek i nic się nie wali. Kwota ta pomnożona przez 30 lat „wolności” już dała uzurpowane 300 mld. $.
  Po drugie, dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300 mld. $ jest to, jak PO ukradło w 8 lat 250 000 000 000 zł i nic się nie zawaliło a jeszcze udowadniali, że gospodarka kwitnie. I znowu kwota ta przełożona na w tym wypadku 32 lata (x4) również daje kolejne uzurpowane 300 mld. $.
  Po trzecie, skoro ja to wiem to tym bardziej PiS to wie i stąd jego tajne kombinacje za plecami Polaków jak po cichu zapłacić żydom 300 mld. $ bo widać, że na przestrzeni 10 – 30 lat można i nikt się nawet nie zorientuje. Tu własnie się myli pan Michalkiewicz (tak sądzę), który twierdzi, że państwo się zawali. Nic się nie zawali.
  Wynika z tego, że Polska to dosyć bogaty kraj i stąd żydzi żądają kolejnych 300 mld. $ z tym, że tym razem w postaci ziemi i nieruchomości aby ustanowić Polakom Judeopolonię (piąta próba zrobienia Polin na polskiej ziemi). Pięknie to wykłada pan Marian Miszalski w swojej nowej książce „Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu” – Marian Miszalski
  https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ukryta-wojna-%E2%80%94-cicha-kapitulacja.-Polityka-Polska-wobec-zydowskiego-rasizmu-Marian-Miszalski/3737
  Po trzecie wielu propaguje błąd który sprowadza się do rozumowania „A jakby było stać Polskę to może Polska powinna zapłacić?”. To pokazuje, że Teheran i Jałta nic Polaków nie nauczyła a przynajmniej większości tego co zostało z Polaków. Pokazuje, że sprawa polaka jest trudna ale nie beznadziejna.

  Poza tym to uratować żyda to jest tak, jak uratować węża… i tak cię potem ugryzie – bo musi.

 34. Troll Polonii said

  Polski minister d/s obrony, Mariusz Blaszczak wlasnie wyjasnil, gdzie beda stacjonowac amerykanskie wojska, a mianowicie w szesciu miejscach a zwlaszcza wzdluz granicy z Rosja.
  Pan minister ma nadzieje, ze polskie wladze beda mialy cokolwiek do powiedzenia ( we will be involved in decision making)
  Polska obiecala przygotowac (czytaj: zafundowac) cala ‚infrastrukture’ zeby godnie przyjac nowych rezydentow i obroncow ojczyzny – a takze zbudowac lotnisko potrzebne do transportu zolnierzy na rozne cwiczenia oraz na transport sprzetu wojskowego.
  (Paliwa LPG beda nam dostarczac sprzymierzency zza oceanu)

  A w miedzyczasie, Polska postara sie o przyspieszenie terminu dostawy F-35 produkowanych w USA ( i czesciowo w Chinach?)
  Pan Blaszczak sie chlubi tym, ze rozmawial w tej sprawie ‚ze swoim kolega’ – ministrem obrony?/wojny USA, Patrykiem Szanachana a takze z producentem: Lokheed Martin.
  W marcu, polski minister spraw zagranicznych oglosil plan modernizacji polskich sil zbrojnych do roku 2026
  Zgodnie z tym planem, Polska planuje zakup 32 wielofunkcyjnych (?) mysliwcow w 2026 roku, ktore zastapia Su-22 i MiGi-29.

  Ostatnio te mysliwce F-35 mialy serie niebezpiecznych wypadkow; np. pilot jednego z tych samolotow musial opoznic start z powodu…zderzenia z ptakiem. a takze w tym roku F-35 sie rozbil w Japonii , 135 km od miasta Misawa, w czasie szkoleniowego treningu

  Mnie sie ten plan modernizacji wojska polskiego bardzo podoba. Wreszcie sie uniezaleznimy – chociaz czesciowo -od NATO.
  Mamy prawie 6 lat czasu, zeby zagrozic potencjalnym agresorom na granicy z Rosja.
  Martwi mnie tylko, czy nam wystarczy funduszy na 500+ dla kazdego dziecka.
  Bo jak zaczna latac i nas bronic te mysliwce, a godzina lotu F-35 kosztuje 40 tysiecy dolarow, to moze nam nie wystarczyc na podniesienie zarobkow dla nauczycieli, pielegniarek i innych grup zawodowych, ktorym ten doskonaly plan sie wyraznie nie podoba.

  Polish PM reveals positions of U.S troops now stationed close to Russian border – Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2019/06/polish-pm-reveals-positions-of-u-s-troops-now-stationed-close-to-russian-border/

 35. Troll Polonii said

  Trump grozi kara smierci za ..wolnosc slowa. Nie ma juz wolnej prasy w USA

  Prezydent USA oskarza gazete amerykanska (New York Times) o zdrade stanu.
  Zgodnie z konstytucja USA- zdrada stanu moze byc karana smiercia.

  A co zrobil takiego New York Times?
  Wymalowal artykul, ze USA planuje ‚cyber atack’ – zapuscic wirusa komputerowego w rosyjski system zasilania elektrycznego.
  (Nie wiadomo o co Trumpowi chodzi: czy o to, ze NYTimes sklamal, czy napisal prawde i zdradzil tajemnice panstwowa?)

  Oskarzenie wolnej prasy o zdrade stanu moze miec bardzo niebezpieczne konsekwencje.

  Trump Accuses New York Times Of Treason Punishable By Death

  President Donald Trump is not a fan of The New York Times but he has now accused them of a crime that is punishable by the death penalty.

  ‚Do you believe that the Failing New York Times just did a story stating that the United States is substantially increasing Cyber Attacks on Russia. This is a virtual act of Treason by a once great paper so desperate for a story, any story, even if bad for our Country…..’

  Treason is defined in The Constitution as, among other infractions, giving aid and comfort to the enemy and one of the punishments is the death penalty
  The Congress shall have power to declare the punishment of treason, but no attainder of treason shall work corruption of blood, or forfeiture except during the life of the person attainted.

  “Accusing the press of treason is dangerous. We described the article to the government before publication.

  http://www.stationgossip.com/2019/06/trump-accuses-new-york-times-of-treason.html

Sorry, the comment form is closed at this time.