Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Psycholog o watykańskim dokumencie o gender: dialog z tą ideologią to dialog z diabłem

Posted by Marucha w dniu 2019-06-17 (Poniedziałek)

Dr Gerard J.M. van den Aardweg, psycholog specjalizujący się w leczeniu zaburzeń seksualnych odniósł się do niedawnego dokumentu, w którym Watykan określił swój stosunek do ideologii gender.

Zdaniem holenderskiego psychologa, brak jednoznacznego potępienia progresywnych tendencji w imię dialogu jest podejściem niewłaściwym, a sam dokument ma charakter ideologiczny.

Dr van den Aardweg zaznacza, że przekaz dokumentu nie jest jednoznaczny. Z jednej strony mamy potwierdzenie dotychczasowego nauczania Kościoła odnośnie do ludzkiej seksualności i płciowości, z drugiej jednak znajdują się w nim stwierdzenia, które podminowują katolickie podejście, takie jak: „podejście do teorii gender jest oparte na ścieżce dialogu”.

[Co w tym dziwnego pod rządami tego dziwaka z Argentyny? – admin]

„Dlaczego? Nie znajdziemy tu żadnych odpowiedzi, ponieważ znajdujemy się w przestrzeni ideologii. Z czym tutaj można dialogować? Znamy efekty takiego dialogowania z doświadczeń komunizmu. Przeciwnicy chrześcijaństwa będą z tobą rozmawiać w swój własny sposób, na własnych warunkach. Efektem jest nic innego jak dialog z diabłem” – nie krył swojego oburzenia.

Holenderski lekarz odniósł się także do roli, jaką Kościół powinien odgrywać w takich sytuacjach. „Agresywna neopogańska seksualna ideologia pochodząca ze świata nie ma do zaoferowania nic czego już nie znamy. Kościół powinien nauczać i korygować, a nie dialogować. Toczy się bezwzględna wojna duchowa na polu małżeństwa, seksualności i rodziny” – podkreślił.

Dodatkowo przytoczył zamieszczone w tekście stwierdzenia posiłkujące się argumentem badań sugerujących głębsze rozpoznanie zróżnicowanego podejścia do płci w innych kulturach.

„Tutaj, jak i w innych miejscach dokumentu podane są jedynie sugestie bez cienia dowodu. Więc jakie to lepsze badania są nam serwowane? Domyślam się, że autorzy odnoszą się do niegdyś popularnych prac Ruth Benedict i Margaret Mead, lesbijek-feministek, starających się wykazać relatywizm ról i funkcji społecznych wynikających z płci w kulturach innych niż zachodnia. Ich twierdzenia już dawno zostały obalone jako bazujące na niekompletnych, czasem sfałszowanych danych” – tłumaczył.

Ekspert określił watykański dokument mianem „ideologicznego”, który charakteryzuje się „nie do końca katolickim podejściem”. „Słuchanie, dialog i otwartość w kółko. Jednak nie ma wzmianki o głoszeniu duchowego nauczania Kościoła katolickiego odnośnie do ludzkiej seksualności, małżeństwa i rodziny (…), jak widać, nauczanie i głoszenie tych wartości w pogańskim świecie najwyraźniej nie jest drogą naprzód”.

Dr van den Aardweg za niewłaściwe uznał podpieranie tych wywodów autorytetami pokroju Jana Pawła II czy św. Jana Bosko. „Jego obecność [św. Jana Pawła II] jest wykorzystana, by wywrzeć wrażenie ortodoksji, na którą ten dokument nie ma prawa się powoływać. Autorzy mają nawet czelność cytować ks. Bosko, którego nauczanie i działania zdecydowanie różniły się od tych proponowanych w tekście, dlatego były tak wyjątkowe”.

Źródło: lifesitenews.com
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 14 to “Psycholog o watykańskim dokumencie o gender: dialog z tą ideologią to dialog z diabłem”

 1. Boydar said

  No to Gościa teraz czeka już tylko eutanazja na własną prośbę. Holandia to … Holandia … od wieków pedalstwo i kazirodztwo było u nich na porządku dziennym, nie darują kontrrewolucjoniście.

 2. Dictum said

  Diabeł wlazł już we wszystkie ludzkie miejsca i miesza rozumy.
  Mnie nic już nie zdziwi z tego, co się dzieje po lekturze książki ks. dr St. Trzeciaka (1936) –

  „Kiedy przyjdzie okres naszych rządów jawnych, wtedy przerobimy wszystkie prawodawstwa. Prawa przez nas utworzone będą zwięźle, jasne, niewzruszone i bez wszelkich komentarzy, to też każdy będzie w stanie poznać je gruntownie. Zasadniczym rysem będzie posłuszeństwo dla zwierzchności, doprowadzone do stopnia najwyższego”.
  „Skasujemy wszelkie nauczania wolne” – to również zaraz wykonano.
  „Postaraliśmy się już zdyskredytować duchowieństwo gojów i w ten sposób uniemożliwić jego posłannictwo, które obecnie mogłoby nam bardzo przeszkadzać. Wpływy duchowieństwa z dniem każdym maleją. Wolność sumienia jest teraz głoszona wszędzie, a więc lata jedynie dzielą nas od chwili zupełnego upadku chrześcijaństwa. Z innymi wyznaniami damy sobie rade jeszcze łatwiej, lecz mówić o tym byłoby przedwcześnie – klerykalizm i klerykałów ujmiemy w takie karby, żeby ich wpływy zwróciły się w kierunku odwrotnym do ich poprzedniego ruchu”.

  „Kochani Bracia w Mojżeszu! Myśmy otrzymali Wasz list, w którym dajecie nam poznać przeciwności i nieszczęścia, które znosicie. Uczucie, które nas tak samo dotyka, jak i was, lecz najwięksi rabini i satrapi naszego prawa wyrzekli następujące zdanie: Mówicie, że król Francji chce, abyście zostali chrześcijanami, zróbcie to, jeśli inaczej nie możecie, lecz zachowajcie zawsze pamięć o Mojżeszu w sercu. Mówicie, że chcą zabrać wasze mienie: uczyńcie wasze dzieci kupcami, a przy pomocy handlu wy nieznacznie wszystko ich mieć będziecie. Wy się skarżycie, że oni godzą na wasze życie, uczyńcie dzieci wasze lekarzami i aptekarzami, którzy sprawią, że oni swoje utracą bez obawy kary. Do tego, co mówicie, że niszczą wasze synagogi, starajcie się, aby wasze dzieci były kanonikami i duchownymi, aby one rujnowały ich Kościół. A co do tego, co mówicie, że was bardzo gnębią, uczyńcie dzieci wasze adwokatami, notariuszami i ludźmi, którzy mają się zajmować zwyczajnie sprawami publicznymi, a w ten sposób wy zapanujecie nad chrześcijanami, zajmiecie ich ziemie i pomścicie się nad nimi. Nie zarzucajcie rozkazu, jaki my wam dajemy, a zobaczycie przez doświadczenie, że z pognębionych stanięcie się wysoko wyniesionymi – V.S.S.V.F.F. książę żydów w Konstantynopolu 21 kasleu 1489 r.”

 3. Boydar said

  A tak w ogóle, to jak On, skubany, się uchował do tej pory ???

 4. ? said

  Re 3:
  No właśnie, też mnie to zastanowiło.

 5. Dziadzius said

  NIe pamietam czyje to powiedzenie i jego oryginalna tresc ale ona brzmialo tak-” Jak nie wierzycz w nic to uwierzysz we wszystko” i tak dzis „Papa Romano” kieruje zbiorem katolikow- nie wedlug wiary i Pisma i tradycji ale wedlug fasonu i uczuc.

 6. RomanK said

  O czym moza dyskutowac- jesli:

  Bog stworzyl Czlowieka- mezczyzna i kobieta stworzyl Go.

 7. RomanK said

  Czy elita intelektualana z trollem na czele juz widziala film……. Kler?????

  ——
  Po co?
  Admin

 8. Greg said

  Zmierzch – Ofensywa Ideologii gender.
  Coś pozytywnego z TRWAM.

  .https://www.youtube.com/watch?v=60pf5ypK5ZE

 9. Ad. 6

  Bog stworzyl Czlowieka- mezczyzna i kobieta stworzyl Go.

  Potem jest napisane nieco bardziej szczegółowo, jak to się odbyło. Coś z żebrem… 🙂

 10. RomanK said

  Jak to po co ??? Urban byl….cala Redakcja Sputnika, burmistrz Legionowa. Warszawy…cala elita intelektualna plujaca na to barachlo amrykanofilskie…..solidaruchow, kremofkofca…i to cale polacfo,,pszebzydle….
  Po co ..zeby dac swiadectfo:-)))) ze nei zginela..ma sie i pelne nadzieji ,ze sie popropawi:-))))

  ——–
  Coś mi się obiło o słuch, że cały Sputnik to własność Urbana…
  Admin

 11. RomanK said

  Heeee to widze pan slucha News Hour of Radio Tirana…owszem to prawda- ale to nie Sputnik jest wlasnoscia Urabana…. ale na odwrot:-)))
  Chyba dlatego nawet nie wspomnieli o nowym filmie Mela Gibsona… Rothchilds…..komedia , ktora wzburzyla Wzgorza Golan na calym swiecie , a w NYorku w szczegolnosci:-))) ku uciesze zwyklych gojow:-))

 12. Voodoosch said

  Ad 3&4
  Tam mieszka 17 milionów ludzi z tego 4 miliony katolików. To paru normalnych się znajdzie…ale pamiętajcie panowie, że katolik i do tego rasowy-przedsoborowy to wg k***a całego świata nie jest normalny; jest faszysto-nazistą, rasisto-homofobem no i przecież jest ANTYSEMITĄ.

 13. brys said

  „Co w tym dziwnego pod rządami tego dziwaka z Argentyny?” – panie Gajowy. Nie bagatelizujmy. Ten człowiek to zło wcielone. Proszę tylko pomyśleć o wiernych idących za nim.

  ——
  Racja.
  Admin

 14. Birton said

  W telewizji nazwanej kiedyś przez okrągłostołowego profesora Trwać Mać nie ma już nic wartościowego oprócz transmisji z Częstochowy
  o 21:00 i żywotów świętych; poza tym to judaistyka pro-pisowska .

Sorry, the comment form is closed at this time.