Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Polskie elektrownie produkują…
  Boydar o Wolne tematy (53 – …
  Troll Polonii o Otyłość coraz większym problem…
  Birton o Rozstawiamy figury
  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Rozpoczęły się największe tegoroczne manewry wojskowe w Polsce

Posted by Marucha w dniu 2019-06-17 (Poniedziałek)

W sobotę rozpoczął się pierwszy dzień zasadniczej fazy ćwiczeń wojskowych Dragon-19 – największych tegorocznych manewrów polskich sił zbrojnych.

Oprócz Wojska Polskiego biorą w nich udział żołnierze z 11 krajów NATO – w sumie 18 tys. wojskowych i 2,5 tys. jednostek sprzętu wojskowego.

[Zaufanie, jakie wykazali Polsce nasi sojusznicy, zezwalając na organizację manewrów Dragon-19 w naszym kraju, dowodzi stale rosnącej roli Polski w świecie, jej bezdyskusyjnej potęgi militarnej i szacunku, jakim się cieszy w społeczności międzynarodowej – admin]

Faza poligonowa manewrów potrwa 4 dni na głównych polskich poligonach – w Drawsku Pomorskim, Żaganiu i Orzyszu, a także m.in. w okolicach Dęblina i na poligonach morskich na Bałtyku.

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, ćwiczenia będą odbywać się na lądzie, morzu, w powietrzu i w cyberprzestrzeni [i jeszcze w przestrzeni Riemanna, ale to jest tajne, więc morda na kłódkę – admin]. Głównym celem manewrów jest sprawdzenie, jak siły podległe dowódcy generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych współpracują z żołnierzami NATO stacjonującymi w Polsce oraz Wojskami Obrony Terytorialnej i układem pozamilitarnym, czyli m.in. administracją publiczną.

W ramach ćwiczeń nastąpi też przebazowanie samolotów F-16 z Bazy Lotnictwa Taktycznego na jedno z niemieckich lotnisk.

Dragon-19 opiera się głównie na 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. W ćwiczeniach bierze też udział 1,5 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Polaków wspierają pododdziały wschodniej flanki NATO z Niemiec, Hiszpanii, Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, Bułgarii, Norwegii, Węgier, Chorwacji, Rumunii i Słowacji.

Po zakończeniu fazy poligonowej rozpocznie się część dowódcza manewrów, która potrwa do 25. czerwca.

Podczas ćwiczeń będziemy mogli obserwować całe spektrum działań prowadzonych na współczesnym polu walki. W manewrach zostaną zaangażowane całe komponenty lądowe, morskie, powietrzne i wojsk specjalnych. Bez wątpienia przyczyni się to do sprawdzenia, a następnie udoskonalenia procedur, które mają zapewnić bezpieczeństwo na wschodniej flance NATO – powiedział kierownik Dragon-19 gen. broni Jarosław Mika.

https://kresy.pl

Komentarzy 11 to “Rozpoczęły się największe tegoroczne manewry wojskowe w Polsce”

 1. wagler said

  hahahahahahahaaaa……….

 2. Boydar said

  Rozmawiałem z p. Miką dwa czy trzy razy; i zgadzam się z Nim przynajmniej w jednym – naszym się to przyda. Choćby z racji tego z kim ewentualnie mają w perspektywie walczyć. I wcale nie miał na myśli Ruskich 🙂

 3. provincjal said

  A kto płaci za żarcie ?

 4. Dziadzius said

  [„Zaufanie, jakie wykazali Polsce nasi sojusznicy, zezwalając na organizację manewrów Dragon-19 w naszym kraju, dowodzi stale rosnącej roli Polski w świecie, jej bezdyskusyjnej potęgi militarnej i szacunku, jakim się cieszy w społeczności międzynarodowej – admin”]
  Panie Gajowy , Kolo historji [ czy moze histerji] dalej sie tak samo obraca. Tak samo pisaly wszystkie gazety, a szczegolnie „life” w USA i UK zaraz przed Druga Wojna [1938] – chwalac Polskie wojsko i jego wspaniale uzbrojenie i zdolnosci – no i widzelismy i widzimy skutki pochlebstwa.

 5. Piotr Podgórni said

  Amerykanom nazwy operacji nadaje sam szatan:
  „Świt Odyseji” (Libia), „Toczaca sie burza”, „Tłuczek” (Wietnam), „Zabójca” (Korea), poza tym „Sztylet”, „Kamień szakala”, „Anakonda”, „Smok”. Już język świadczy o agresywnych zamiarach i pogardzie dla człowieka.

 6. lewarek.pl said

  Przytoczę tu własny komentarz, który umieściłem pod tą informacją w dziale „Wolne tematy”:

  W informacji jest jedno bardzo ciekawe zdanie: „W ramach ćwiczeń nastąpi też przebazowanie samolotów F-16 z Bazy Lotnictwa Taktycznego na jedno z niemieckich lotnisk.”
  Co ono konkretnie oznacza? A to, że w przypadku konfliktu zbrojnego (z Rosją, bo takie jest założenie manewrów) polskie samoloty spie…lą za granicę.
  Trzeba je oszczędzać, bo są potrzebne do obrony Izraela, ale nie Polski.

 7. Dinozaur said

  Obserwatorem manewrów we wschodniej Polsce i chyba na Wołyniu ( 1936 ?) był m. in płk. Douglas McArthur , wtedy attache wojskowy w Paryżu .

 8. Troll Polonii said

  UWAGA
  Zemsta Asada??

  Na sali sadowej zmarl byly prezydent Egiptu, Morsi, ten, ktorego ‚wybrali’ Egiptowi kowboje a ktory wybieral sie napasc na Syrie:

  BREAKING: Assad Curse Strikes Again! U.S installed Former Egyptian President Morsi Dies in Court – Fort Russ
  Date: 18 June 2019 at 2:21:51 am ACST
  To: Maciej Zurawel

  https://www.fort-russ.com/2019/06/breaking-assad-curse-strikes-again-u-s-installed-former-egyptian-president-morsi-dies-in-court/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article

 9. Kubuś Fatalista said

  Czy będzie znów desant spadochroniarzy Izraela?

 10. Archer said

  I już niedługo dni Putina będą policzone. Nasza niezwyciężona armia, razem z ukraińską niezwyciężoną armią, przy pomocy jankesów, israelitów, litwinów, łotyszy i estów wypowie wojnę, i zaatakuje Rosję i Białoruś. Polska niezwyciężona armia odbije Krym dla Ukrainy i zajmie Moskwę (z której Putas będzie musiał uciekać do Korei Północnej). I wtedy powstanie 3-morze, rosyjski niedźwiedź zostanie pokonany, a na świecie zapanuje pokój po wsze czasy.

 11. Zerohero said

  A na czym polegają te ćwiczenia w cyberprzestrzeni? Na klepaniu przez kilku funkcjonariuszy po wszelkich forach komentarzy o ruskich onucach?

Sorry, the comment form is closed at this time.