Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dekadencki Zachód na finalnym rozdrożu

Posted by Marucha w dniu 2019-06-18 (Wtorek)

Degrengolada zachodnich struktur nabiera tempa, a wraz z nią globalny chaos. Wizerunek zachodnich przywódców jest tak marny, że zderzają się oni z otwartą wrogością i pogardą ze strony liderów niezależnych państw.

Wizytujący Iran z amerykańskim posłaniem, premier Japonii Abe, spotkał się z niespotykaną dotąd w sferach dyplomacji ripostą gospodarzy, którzy otwarcie stwierdzili, że Trump nie jest osobą godną jakiejkolwiek odpowiedzi:
>https://www.checkpointasia.net/i-dont-consider-trump-a-person-worthy-of-exchanging-messages-with-irans-supreme-leader/

Prezydent Putin stwierdził bez ogródek, że stosunki amerykańsko-rosyjskie pogarszają się dosłownie z godziny na godzinę, a korzystanie z dolara, jako waluty rezerwowej jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa:
>https://news.antiwar.com/2019/06/13/putin-us-russia-relationship-getting-worse-by-the-hour/

Na Ukrainie, w zatoce Perskiej, oraz na morzu Chińskim narasta napięcie i szerzą się akty sabotażu i agresji, które bez jakichkolwiek dowodów składane są na karb adwersarzy Zachodu, czyli Iranu, Rosji i Chin. Przy czym brak jest jakiejkolwiek reakcji ze strony „wolnych i demokratycznych” społeczeństw Zachodu.

[Ależ Polacy reagują! Ci, którzy jeszcze potrafią mówić, twierdzą że za wszystkim kryje się Putin i KGB – admin]

Ciekawy przyczynek ilustrujący psyche zachodnich społeczeństw stanowi najnowsza analiza sytuacji w Stanach dokonana przez niezależnych amerykańskich analityków:
>https://russia-insider.com/en/americas-approaching-crack-great-invu-james-howard-kunstler-audio/ri22765
Wbrew pozorom, społeczeństwo amerykańskie jest w znacznie gorszej kondycji niż jego zachodnioeuropejskie odpowiedniki, co mogę sam potwierdzić na podstawie własnej autopsji.

Autorzy wzmiankowanego powyżej felietonu konstatują, że nie tylko tamtejsze „elity”, ale całe społeczeństwo żyje w urojonym świecie. Poddawane jest ono nieustannej indoktrynacji przy pomocy mediów korporacyjnych powtarzających na okrągło niczym nie potwierdzone kłamstwa ze wszystkich dosłownie dziedzin życia.

Ponad połowa obywateli pozbawiona jest jakichkolwiek perspektyw życiowych, chorobliwie otyła ze względów na odżywianie się najgorszej jakości tanim „jadłem”, nadużywająca narkotyków, nie jest już w stanie na żadne ludzkie reakcje. Amerykańska gospodarka i finanse, to jedno wielkie oszustwo zarówno w zakresie wewnętrznym jak i zagranicznym, służące jedynie bogaceniu się wąskiej klasie oligarchów.

Ten stan rzeczy całkowicie umyka uwadze opinii publicznej. Pomimo to, obiektywna rzeczywistość istnieje i jest sprawą krótkiego już czasu, kiedy to da znać o sobie w traumatyczny sposób – stwierdzają autorzy. Przy czym są tu tylko dwie opcje: totalne załamanie się gospodarcze lub wojna nuklearna. Przy czym ta pierwsza jest niewątpliwie lepsza od drugiej. Trudno nie zgodzić się z tym punktem widzenia i z nadzieją oczekiwać pokojowego rozpadu Zachodniego Imperium Zła.

W charakterze post scriptum można tylko zacytować doniesienia agencyjne o podpisanej niedawno deklaracji współpracy militarnej pomiędzy Polską i USA.
U.S. and Poland sign joint defence declaration:
>https://uk.reuters.com/article/uk-usa-poland-defense/u-s-and-poland-sign-joint-defence-declaration-idUKKCN1TD2GF?feedType=RSS&feedName=topNews
Należy podkreślić, że zwiększanie obecności militarnej Stanów na terytorium III RP, to nie tylko dowód zdrady stanu „polskich elit”, ale również świadectwo ich zbrodniczej głupoty.

https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog

http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 12 to “Dekadencki Zachód na finalnym rozdrożu”

 1. revers said

  Patrzac po rowoju energetyki w panstwach BRICS, z czego ostanie budowy hydrologicznych w Chinach na doplywie rzeki Jangcy hydro tam trzech przlomow o wydajnosci 4xUSA Koloraddo ca. 6 tys MW

  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_hydroelectric_power_stations

  to jakies pieprzenie o ekologii, taniej produkcji sprzyjacej srodowisku w europie zachodniej, podatakch CO2 to jakies nieporozumienie w europie zachodniej, ciezki wtorny mongolidalizm, zaklinaczy teczy z unijenj 12 stki i satelitow, w czym dosciganie bylych demoludow w bogactwach zachodu to juz jawne ciezkie urojenia.

  No katycznie pozostaje jak zawsze zachodowi rozpierducha na miare III wojny swiatowej, ale koszyt moga byc przeogromne i zmiany ukladu sil.

  .

 2. Yah said

  No cóż, jedyne co nas może uratować to upadek tzw. Zachodu, który był zaplanowany 350 lat wczesniej, ale przez nieszczęną victorię wiedeńska zostal opóźniony. Z naszego punktu widzenie im wcześniej powstana kalifaty w Niemczech i Francji tym lepiej dla nas. Paradoksalnie mysle, że tradycyjny katolicyzm miałby większe szanse na przetrwanie i rozwój w państwach muzułmanskich niz tęczowo-liberalnej demonkracji.

 3. Troll Polonii said

  Australia nadala ten bardzo ciekawy program . Polecam.
  Program zdaje sie przygotowali Amerykanie..

  Chodzi o wojne handlowa Trumpa z Chinami.
  Sprzymierzone z USA kraje padly ofiara tej nieludzkiej polityki Trumpa.
  Pierwsza padla Kanada, bo embargo na aluminium i zelazo najmniej zabolao Chiny a najbardziej …Kanade i Australie.
  Przemysl stalowniczy Australii padl juz wczesniej dzieki jankesowskim machlojkom finansowym.
  Australia ma jedne najbogatszych zloz rudy zelaza na swiecie: 70% zelaza w rudzie zelaza.
  Australia sprzedaje rude do…Chin
  A jednak, wysokogatunkowa stal z australijskiej rudy produkuja Chiny I Korea Pld.
  Stany probuja opedzlowac Mongolie. Zdrowia zycze.Tam maja powszechna oswiate.
  Prosze zwrocic uwage na wypowiedzi Chinczykow: ” Mamy 4-krotnie wieksza populacje od USA wiec nasz GDP powinien byc 4 -krotnie wyzszy.
  A jest taki sam jak w USA .” A powierzchnia Chin stanowi 60% powierzcni USA.
  Zobaczcie tylko jakie Trump opowiada bzdury.
  Przeciez to ‚wstyd europejski ‚ – jak mawial Szwejk.

  Prosze zauwazyc, ze USA zniszczylo kompletnie klase srednia – bo szkoda pieniedzy na inzynierow i technikow i kwalifikowanych robotnikow, nie potrzeba lokalnej ‚intellectual property’- bo za drogo kosztuje.
  – w Chinach zas klasa srednia jest wieksza od calej populacji USA.

  Chiny, Indie, Iran a nawet Syria czy Egipt przetrwaly tysiace lat. I znaja tajemnice przetrwania.

  Zdaje sie, ze Stanom Zjednoczonym trudno bedzie przetrwac zapedy i ambicje ‚ jednojajowych blizniakow politycznych’:Trump-Hillary.

  Przeciez Trump nie ma zadnego przygotowania ekonomicznego, politycznego, ideo – i logicznego doswiadczenia, a doradcow ma samych ‚trefnych’, koszernych i bunczucznych wojownikow. …fotelowych.
  Trump otoczyl sie ortodoksami – sam przeszedl na ten obecny ‚judaizm’ z powodow biznesowych, zeby mu nikt tlustej dupy nie urwal za to, co robi.
  Ukradl Wzgorza Golan Ii Jerozolime.

  Zaden z jego doradcow nie pojdzie walczyc o ‚national security’ swojego kraju.
  Trump tez nie poprowadzi hufcow zbrojnych osobiscie.

  Ciekawe, kto bedzie osuszal bagna po Trumpie, ktory… leje jak z cebra..

  Zwlaszcza, ze USA dba o swoich obywateli, tyle co o dzieci w Jemenie.

  Trump’s Trade War – Four Corners

  https://www.abc.net.au/4corners/trumps-trade-war/11205158

 4. revers said

  … i jego nowy ideologicznie gendryzm, czyli legalizacja pedofili … ..

  http://globalne-archiwum.pl/ideologia-lgbt-a-szerzej-gender-droga-prowadzaca-do-stopniowej-akceptacji-pedofilii/?fbclid=IwAR3Kp84i05MLJ6jsv066WFV0q0VZ3RYd_7RxMRSTf5Mhw0iEPHnAXV6ezRk

 5. Boydar said

  Żadna cudza klęska nie będzie naszym zwycięstwem, Panie Yah (2), obojętnie jak straszliwa. Nasze zwycięstwo będzie, jak o skrobankach to trzeba będzie szukać w archiwum netu. Bo to jest faktor, niezawodny i bezapelacyjny. Aczkolwiek są też też inne, nie przeczę.

 6. ojojoj said

  zachod nie upadnie, co najwyzej sie troche zmieni, nie zabija sie kury znoszacej zlote jaja, chazary o tym wiedza i wy tez, to wszystko to straszenie, zeby ludzie nie zakladali rodzin i nie mieli dzieci w ramach depopulacji

 7. Voodoosch said

  Żeby Zachód zgnił to jeszcze sporo czasu musi minąć. To dopiero początek. Przed nami jeszcze cały repertuar zgnilizny i fetoru:
  – zoofilia i śluby ze zwierzakami
  – żarcie nieboszczyków (przerobionych na białko)
  – dopuszczenie do głosowania oraz do kandydowania dzieci
  – późna poporodowa aborcja / wczesna eutanazja
  – chipy i PEŁNA inwigilacja
  – dojście do władzy partii ultra-radykalnych, tych z lewa, jak i z prawa
  – klony i ludzie „doskonali” pozmieniani genetycznie
  I jeszcze dużo, dużo więcej. Także spokojnie, conajmniej 50 lat do pierdyknięcia i zmiany kierunku.
  Proszę się wygodnie rozsiąść w fotelu i włączyć TV.

 8. miet said

  Coś strasznego, nie wiem czy po tych nokautujących ciosach Trolla, Trump się podniesie z desek.:-)))

  Ale dla pokrzepienia przynajmniej niektórych serc podaję link, gdzie znany satyryk Steve Harvey daje jednak jakąś nadzieję.:-)))

 9. MatkaPolka said

  Uczciwy europoseł bezlitośnie obnaża FIKCJĘ głosowań w Parlamencie Europejskim

  Europoseł Dobromir Sośnierz za pieniądze Unii Europejskiej bezlitośnie obnażył i upublicznił smutne fakty: tak zwany Parlament Europejski to Wielka Fikcja (lub Wielka Fiksacja). Rodacy, nie przejmujmy się więc sfałszowanymi wyborami, gdyż Parlament Europejski to tylko stado małp, którym nie chce się już nawet machać łapką, małp, które doskonale wiedzą, że unijne decyzje i tak podejmowane są zupełnie gdzie indziej…

  Dobromir Sośnierz zrugał europosłów w PE

  Podczas prac komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego doszło do skandalu. Polski europoseł Dobromir Sośnierz w dosadnych słowach zaprotestował przeciwko czytaniu z kartki ustalonych wcześniej „wyników głosowań”. Przewodnicząca komisji nie patrzyła, jak posłowie głosują, a znaczna ich część nawet nie podnosiła rąk. „Chcę zaprotestować przeciwko temu, co tutaj się dzieje. Kultura głosowania w tym Parlamencie jest poniżej jakiegoś zebrania plemiennego. Tu się nie liczy głosów, Pani nawet nie podnosi oczu znad kartki w wielu przypadkach.

  Po co ja tutaj głosuję, po co ja tutaj przychodzę? To jest brak szacunku dla głosu pojedynczego posła. Lecimy w tempie, które uniemożliwia czasem nawet sprawdzenie na kartce tych głosów. Co to jest? To jest jakaś parodia demokracji ! Wy cały świat pouczacie w kolejnych rezolucjach o tym jak powinna wyglądać demokracja, a robicie tutaj cyrk po prostu. Za co Wam ludzie płacą? Połowa ludzi nie podnosi tutaj rąk. Co to jest? To nie jest tempo normalnego głosowania. Głosujmy pomału, kilka sekund na zastanowienie się, na przeczytanie tego nad czym głosujemy, na rozejrzenie się po sali, czy ten przebieg głosowania jest prawidłowy, albo liczmy głosy za każdym razem. To jest parodia. Ja odmawiam udziału w czymś takim!”

  Wiceprzewodnicząca komisji Dubravka Šuica odpowiedziała jedynie: „Dziękuję bardzo. Wie Pan, że mamy kompromis, wszystko już się odbyło na posiedzeniach sprawozdawców cieni. Dziś mamy listę do głosownia.” Dobromir Sośnierz skwitował to słowami: „To po co my tu głosujemy? To jest demokracja, tu każdy głos się liczy!” Niewzruszona tym komentarzem wiceprzewodnicząca odpowiedziała: „Postępuję zgodnie z procedurą. Proszę się nie martwić. Idźmy dalej.”

  Wszystko zarejestrowały kamery i można zobaczyć jak wyglądała ta dyskusja. Procedura głosowań w PE rzeczywiście przewiduje tworzenie „kompromisów”, czyli uzgodnionych przez ugrupowania parlamentarne wersji poprawek. Przed głosowaniem europosłowie dostają listę, w której znajdują się „kompromisy” i inne poprawki zgłaszane przez poszczególnych europosłów wraz z rekomendacjami do głosowania. Uzgodnienia, których dokonuje się przed głosowaniami nie mogą jednak zastępować samych głosowań. Ostatecznie to poszczególni europosłowie decydują o kształcie stanowionego prawa i nie mają obowiązku stosować się do zaleceń, co wiceprzewodnicząca komisji zupełnie ignoruje, mechanicznie czytając wyniki „głosowania” z wcześniej przygotowanej listy bez sprawdzania, jak posłowie naprawdę głosują.

  Co do zasady europosłowie głosują „kompromisy” i poprawki podnosząc ręce, a prowadzący obrady komisji ocenia „większość optyczną” i ogłasza wynik głosowania. W tym przypadku Dubravka Šuica nie udawała nawet, że rozgląda się po sali, co widać na nagraniach z przebiegu prac komisji. Co ważne, jeśli któryś z europosłów uważa, że prowadzący obrady pomylił się w optycznej ocenie wyników głosowania, to może wnioskować o przeprowadzenie ponownie tego głosowania w formie elektronicznej. Trudno jednak kwestionować optyczną ocenę głosowania, kogoś kto czyta wyniki z wcześniej przygotowanego scenariusza, nie patrząc nawet na głosujących, w tempie które europosłom uniemożliwia sprawne śledzenie przebiegu „głosowania”. Na nagraniu widać, jak sama wiceprzewodnicząca myli się, ogłaszając wyniki według własnego uznania, co nie wywołuje żadnej reakcji z sali.

  „Można mieć wątpliwości, czy w ogóle odbyło się tutaj głosowanie, skoro posłowie w większości nie podnosili rąk, a przewodniczący nie sprawdził czy i jak oni właściwie głosowali” — zastanawia się teraz Dobromir Sośnierz. Patrząc na styl pracy w komisji spraw zagranicznych, można przypuszczać, że europosłowie zajmują się mało istotnymi sprawami.

  Nic bardzie mylnego. W trakcie tego posiedzenia komisji przegłosowano projekty siedmiu ważnych aktów prawnych w tym dotyczących cyber-bezpieczeństwa, relacji Unii Europejskiej z NATO. Wśród poprawek głosowanych w takim tempie postanowiono utrzymać zapis, w którym PE wyraża opinię, że „państwa członkowskie UE powinny być wstanie uruchamiać niezależne misje wojskowe także w przypadkach, gdy NATO nie chce podejmować działań lub gdy działania UE są bardziej odpowiednie” (co faktycznie oznacza wejście przez UE w kompetencje NATO).

  W innej rezolucji narzucono Polsce zmianę prawa dotyczącego dopuszczalności zawarcia małżeństwa przez osoby niepełnoletnie. To nie pierwsza taka reakcja Dobromira Sośnierza na to, jak wyglądają głosowania w Parlamencie Europejskim. Na pierwszej swojej sesji plenarnej w Strasburgu wyraził swój sprzeciw w ostrym wystąpieniu, które szybko przyciągnęło setki tysięcy widzów w internetowych serwisach społecznościach.

  To wystąpienie można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/lzigiPUXNzI Ten film oraz tekst można kopiować w całości lub we fragmentach i zamieszczać w serwisach internetowych. Serdecznie proszę o podawanie źródła.

  Film „Tam, gdzie rosną dyrektywy – raport z obłąkanego miasta”: BURKSELA – parlament

 10. MatkaPolka said

  Uczciwy europoseł bezlitośnie obnaża FIKCJĘ głosowań w Parlamencie Europejskim

  Europoseł Dobromir Sośnierz za pieniądze Unii Europejskiej bezlitośnie obnażył i upublicznił smutne fakty: tak zwany Parlament Europejski to Wielka Fikcja (lub Wielka Fiksacja). Rodacy, nie przejmujmy się więc sfałszowanymi wyborami, gdyż Parlament Europejski to tylko stado małp, którym nie chce się już nawet machać łapką, małp, które doskonale wiedzą, że unijne decyzje i tak podejmowane są zupełnie gdzie indziej…

  Dobromir Sośnierz zrugał europosłów w PE

  Film „Tam, gdzie rosną dyrektywy – raport z obłąkanego miasta”: BURKSELA – parlament

 11. Birton said

  żydostwo się szerzy i wszystko jasne

 12. Yah said

  Panie Boydar, upadek to nie klęska. Żeby była klęska to trzeba walczyć.Przetrwanie to nie zwycięstwo, to możliwość kontynuowania wegetacji.
  Pan myśli, że bez skrobanek współczynnik dzietności by wzrósł ? Błąd. Zniszczono instynkt przetrwania i nie wiem jak go przywrócić

Sorry, the comment form is closed at this time.