Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  jasiek z toronto o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Birton o Rozstawiamy figury
  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Wolne tematy (31 – 2019)

Posted by Marucha w dniu 2019-06-18 (Wtorek)

Min.  Ziobro grzmi, że lichwiarze nie będą mogli bezkarnie przejmować mieszkań i dorobku ludzi. Nowa ustawa ma im to uniemożliwić. Taki zakaz kąpieli w suchym basenie.

Poprzednie: https://marucha.wordpress.com/2019/06/14/wolne-tematy-30-2019/
Następne: https://marucha.wordpress.com/2019/06/23/wolne-tematy-32-2019/

Gajowy Marucha

Komentarzy 209 to “Wolne tematy (31 – 2019)”

 1. Boydar said

  Zaczyna mnie Gospodarz wnerwiać tymi zdjęciami; nawet polizać się nie da. Głodny jestem, coraz bardziej.

  ——
  Ja to właśnie (to to na zdjęciu) dzisiaj zjadłem podczas wspólnego grillowania na trawie…
  Łączę się z Panem duchowo.
  Admin

 2. To samo. Te kiełbaski…

  Panie Wieloimienny @208, ja Pana miałem za kogoś poważniejszego. Ale nic. Często przychodzi rozczarowywać się.

  Co do kotów, Panie Marucha. No zasada dość prosta u zwierząt. Może nie wszystkie (zależy od ich własnej inteligencji), ale najczęściej stają się podobni do właścicieli. Mnie kot znajomy (kotka, od właściciela; czasem śpi ze mną) wali łapką po nogach (bez pazurków), gdy domaga się mięska.

 3. Marucha said

  Re 2:
  Każdy kot budzi swego człowieka w inny sposób.
  Jeden walił nas łapami po twarzy.
  Inny delikatnie muskał futerkiem na łapce koniec nosa.
  Jeszcze inny wbijał pazur w czaszkę.
  A jeszcze inny po prostu miauczał w ucho.

 4. Książka Mówiona said

  Proszę zawsze wyjaśnić, co to za link!
  Admin

  .https://youtu.be/NKVm_odCi4w

 5. https://wiadomosci.wp.pl/skandal-na-wraku-na-baltyku-polski-samolot-nakryl-zolnierzy-z-francji-6393233722558081a

  SKANDAL NA WRAKU NA BAŁTYKU. Polski samolot nakrył żołnierzy z Francji. Francuscy żołnierze nielegalnie nurkowali w Bałtyku w rejonie wraku Wilhelm Gustloff, największego cmentarza morskiego na świecie. Polska strona chce wyjaśnień od Francuzów.

  WYJAŚNIEŃ tu nie potrzeba. Na GUSTLOFFIE zginęło 7 razy więcej ludzi niż na TITANIKU, ale nie o to tu chodziło i chodzi. Chodzi zaś o to, że BALAST Gustloffa stanowiło Złoto Gdańska, bo tylko w ten sposób można było więcej skarbów do tego Wielkiego Tytanika upchać. Złota Gdańska było zaś bardzo duże, gdyż Gdańsk przez tysiąclecia miał monopol na eksport Żelaza Gdańskiego, którym była STAL Kaszubska i Powiślańska, na którym w czasach historycznych Wisiały 3 imperia kolonialne: Holendarskie, Hiszpańskie i Portugalskie, które po likwidacji Żelaza Gdańskiego przez Cromwella i Mazarina rękami Szwedów powiesiła sobie na Prąciu Anglia stając się z Państwa Korsarskiego Imperializmem.
  Poza tym Gdańsk miał monopol na eksport Pszenicy Ukraińskiej i Drewna Szkutniczego z Litwy-Białorusi. Po wprowadzeniu krzyżackich cel na pszenicę ukraińską CENY żywności w Europie Północnej i Zachodniej wzrosły KILKAKROTNIE.
  Gdańskiego złota nie można było wywieść do Szwecji, gdyż zostałoby rewindykowane przez Polskę dyplomatycznie, toteż musiało być ZATOPIONE w największej katastrofie morskiej w Historii, którą postanowiła ZBADAĆ Francuska Marynarka Wojenna. Oficjalnie Gustloffa zatopił Jedną Torpedą kapitan okrętu podwodnego z Leningradu Marinescu, ale było to NIEMOŻLIWE – chyba że Gustloff był PRZECIĄŻONY ???
  Historia ZATOPIENIA Gustloffa jest tak wiarygodna, jak zatopienie BISMARCKA przez awionetki angielskie z I wojny światowej, w czym brakowało tylko informacji, że lecieli nimi kadeci. Widziałem film z I eksploracji Bismarcka, w której Prawy ster jest ROZSZARPANY najcięższą torpedą okrętową a Lewy zablokowany, co świadczy, że Bismarcka zranił ŚMIERTELNIE Piorun, a potem to chłopaki angielskie to mogły sobie Pohulać…
  Dzisiejsza Gazeta Wrocławska zamieszcza artykuł: JAK POLSKA ZNALAZŁA SIĘ W ELITARNYM KLUBIE LEONRADA DA VINCI? Damę z Kuną przywiozła do Krakowa Bona Sforza, tak jak Portret Młodzieńca Rafaela Santi będącego jej kochankiem, a poza tym WYCIĘTĄ z Kodeksu warszawskiego Polską Mona Lisę odnalezioną w USA. Takich dzieł było dużo więcej, ale najważniejsze jest to, że pochodziły one z pałacu Bony na Cytadeli Warszawskiej, zagrabionych przez Prusaków i rewindykowanych przez cara Aleksandra I lub Napoleona, który POWIERZYŁ je księciu Czartoryskiemu, który je PRZYWŁASZCZYŁ.
  Leningradzcy historycy sztuki odnotowali, że gdy zwracali Galerię Drezdeńską to na rewersach ram obrazów były wypalone pieczęcie z ORŁEM i POGONIĄ, co znaczyło że pochodziły one z obrabowanego przez Augusta II Mocnego Wawelu. MŁODZIENIEC Rafaela Santi jest w skarbcu Hitlera w Wałbrzychu, który Poczęstował się nim w Morawicy przy oglądaniu zrabowanej przez Hansa Franka galerii wawelskiej.
  Szwedzi obrabowali i SPALILI kilkaset zamków i Pałaców, co robili Rosjanie na Wschodzie, ale galerii wawelskiej nie zabrali, gdyż została ewakuowana do cytadeli na Bielanach, której Szwedzi nie zdobyli.

 6. Ile zarabia Jonny Daniels w LOT? Kto jest właścicielem firmy JD PR Consultant?
  .https://youtu.be/ZAqyQkJdiOM

 7. Wieloimienny said

  Zbigniew Kozioł @

  No właśnie ja pana tak samo oceniałem.

 8. Wieloimienny said

  Marucha @

  Taka ciekawa uwaga, że koty mają inną „mowę ciała”, „porozumiewanie się” w stosunku do siebie samych, a inną wobec człowieka.

  YES.
  Admin

 9. PISKORZ said

  Z innej beczki..wujek Lenin już na początku lat „20 powiedział gdzieś, że jego zdaniem Niemcy wspierają ruchy nacjonalistyczne na ziemiach ukraińskich.! Początek kiedyś musiał być zrobiony..

 10. Jacek said

  Re 3 Gajowyy
  Moje sierściuchy, pospolite dachowce, to były raczej z tych taktowanych, z reguły to bardziej ja je budziłem niż one mnie. Same z siebie tak miały. Wyjątki oczywiście się zdarzały.

 11. revers said

  ad6

  a ile Daniels rzaada eksterytalnosci dla zzydowskich muzeoow?

  https://kresy.pl/wydarzenia/jonny-daniels-proponuje-by-auschwitz-oderwac-od-wspolczesnej-polski/?fbclid=IwAR0lpcoF9IwigXw0vk0An3OcnX3RSBEoJT-EjU-PbKPAhpl7D0c2kDVBrMw

  z daleka smierdzi za palstynizacja Polski, zaczynajac od eksterytialnosci malych gmin i obszarow kultu i prawa holoschwindlu, zawyn tez holocaustem.

  https://de.news-front.info/2019/06/18/sipri-israel-ist-im-besitz-von-100-atomsprengkopfen/?fbclid=IwAR3YswbcyJq2cIUuZhbrvu-BSObgxRdfIeWoS_bL9Z-G3BdMdx8TreqPF34#.XQlWNwO0aPk.facebook

  setka koszernych atomowek tez moze skorzystac z ekstertorialnosci w Polin, i wtedy tubylcy moga skoczyc na obrzezany pukiel , niz odzyskac swoje zimie, nieruchomosci, mienie i domy.

 12. Niedziela said

  Lekarze powiedzieli brutalnie rodzicom: Nie ma szans! Nie „będziemy wentylować zwłok”.
  śmiertelne niebezpieczne szczepionki

  11 miesięczne zaszczepione dziecko Szymon Baranowski z Radomia zabite 18 czerwca 2019r na wniosek lekarzy w szpitalu rządowym pod rządzami „ultrakatolickiego i skrajnie prawicowego” pisu solidarnej polski porozumienia gowina zgodnie z prawem świeckim laickim

  Szymek 16 stycznia tego roku otrzymał szczepionkę na pneumokoki. 5 dni od szczepienia pojawiły się drgawki. Teraz postawiono diagnozę: immunologiczne zapalenie mózgu.

  O sprawie polskiego chłopca poinformowała w mediach społecznościowych jego ciocia Alina Drabik. Z relacji kobiety wynika, że cztery dni po zaszczepieniu na pneumokoki dziecko dostało gorączkę i jego stan zaczął sie gwałtownie pogarszać:

  http://stopnop.com.pl/szymon/
  https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/nie-zyje-polski-alfie-evans-7360.html

  Po czwarte, u narodowców najważniejszą postacią jest Krzysztof Bosak, który pozostaje de facto mózgiem i ideologiem tego środowiska. Winnicki nie jest działaczem samodzielnym ani intelektualnie, ani koncepcyjnie, ani nawet psychologicznie. Bosak to natomiast demoliberał, atlantysta i wolnorynkowiec, zorientowany na Zachód i na świat anglosaski. Jego związki środowiskowe z różnymi „ruchami republikańskimi”, jakimiś anglosaskimi międzynarodówkami konserwatywnymi, austriackimi szkołami ekonomii, TFP etc. są powszechnie znane.
  http://kin-rchristusrex.blogspot.com/2019/06/ronald-lasecki-winnicki-zaprasza-majaca.html

  Jak poinformowali strażacy z OSP w Brzezince, dotychczasowy komendant Marcin J. został zwolniony ze służby.

  Marcin J. w swoim poście nie szczędził krytyki wobec gejów:

  Jak czytam wypowiedzi pedałów, to zaczynam tęsknić za czasami Hitlera. Kur** jakie związki co wy pie*****cie. Zapraszam do mnie w okolice – zobaczycie, jak pięknie są tutaj traktowani pedały. I uwierzyć, że ja ich jeszcze z pożaru mam wyciągać.

  Strażacy z OSP w Brzezince

  https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/komendant-osp-brzezinka-zwolniony-7356.html
  Poniedziałkowy mecz piłki nożnej w Eliminacjach Mistrzostw Europy zakończył się zwycięstwem Polski nad Izraelem 4:0. Jednym z zawodników, który pokonał bramkarza rywali był Krzysztof Piątek. Tym razem jednak kibice nie zobaczyli jego charakterystycznej cieszynki. Jak ujawnił po meczu, zmienił sposób celebrowania ze względu na szacunek dla przeciwników.

  Krzysztof Pątek znany w piłkarskim środowisku jest ze swojej charakterystycznej cieszynki z rewolwerami. Gdy jednak zdobył gola w meczu z Izraelem swoją radość okazał zupełnie w inny sposób. To zachowanie natychmiast zostało wychwycone przez kibiców i ekspertów.

  Domysły te niejako potwierdził sam piłkarz w krótkim komentarzu dla kanału Łączy Nas Piłka. Jak wyznał, powstrzymał się od wykonania swojej charakterystycznej cieszynki ze względu obecne relacje pomiędzy naszym krajem i Izraelem:

  Mamy szacunek do każdego przeciwnika, wiadomo, jaka w Izraelu jest polityka i zachowałem się z szacunkiem do rywala, ale w następnych meczach już na pewno do tego wrócę.

  – powiedział Krzysztof Piątek.
  https://www.prawdaobiektywna.pl/sport/piatek-o-braku-cieszynki-7353.html
  https://www.prawdaobiektywna.pl/sport/wpis-pzpn-po-meczu-z-izraelem-7357.html

  Ambasador Izraela zachwycona gestem Krzysztofa Piątka. „Jest mądrym i wrażliwym człowiekiem”
  Dodano: 13 czerwca 2019, 08:026
  Krzysztof Piątek w meczu z Izraelem
  Krzysztof Piątek w meczu z Izraelem / Źródło: Newspix.pl / Tomasz Folta /

  Ambasador Anna Azari odniosła się do dyplomatycznego zachowania Krzysztofa Piątka z poniedziałkowego meczu z Izraelem. Napastnik reprezentacji Polski powstrzymał się od charakterystycznego dla siebie celebrowania gola – gestu strzelania z rewolwerów.

  Po wygranym 4:0 meczu reprezentacji Polski z Izraelem jedną z szerzej komentowanych spraw było zachowanie Krzysztofa Piątka. Zdobywca pierwszego gola zrezygnował ze standardowej „cieszynki”, którą wykonuje po każdej bramce. Pytany później o swoje motywacje, polski piłkarz udzielił krótkiej odpowiedzi. – Mamy szacunek do każdego przeciwnika. Wiadomo, jaka w Izraelu jest polityka i zachowałem się z szacunkiem do rywala, ale w następnych meczach już na pewno do tego wrócę – mówił w rozmowie z Łączy nas piłka.

  Postawa Piątka, który strzelił dla Polski cztery gole w trzech meczach eliminacyjnych, ujęła ambasador Izraela w Polsce Annę Azari. – Krzysztof Piątek jest nie tylko znakomitym snajperem, który potrafi rozstrzygać ważne mecze (szkoda, że było to tym razem z Izraelem), jest również młodym, mądrym i wrażliwym człowiekiem, który może być fantastycznym wzorem do naśladowania. Gra fair play nie tylko na boisku, lecz także w życiu. Brawo

  Do sportowej redakcji Wirtualnej Polski dotarły też inne pozytywne głosy z Izraela. – To naprawdę unikalne, zadziwiające zachowanie. Izraelczycy są przyzwyczajeni, że obcokrajowcy krytykują Izrael i jego politykę. Jeśli jacyś piłkarze wykonują gesty polityczne, zazwyczaj są one przeciwko naszemu krajowi – wyjaśniał. – Ludzie go za tu u nas pokochają – dodawał.

  https://mocnefakty.com/informacje/p,dzieci-wychowywane-w-rodzinach-jednoplciowych-radza-sobie-gorzej.html

 13. Niedziela said

  Teodor Jeske-Choiński – Poznaj Żyda
  starsi bracia judeo-papieża Jana Pawła II

  https://gloria.tv/article/8fVDdXpdJ2jZ3ZuUtcBoJudfW

  Mowa wielkiego rabina, wygłoszona na zebraniu tajnem przy grobie wielkiego mistrza Kaleba, świętego-rabiego Symeona-syna-Judy. Tajne aspiracje żydów i cel, do którego dążą.

  W końcu idzie o zawładnięcie prasy. Wtedy panowanie nasze całkiem zapewnione.

  dzisiaj powiemy media…

  Mowę rabina lwowskiego powtórzył w całości Rudolf Vrba w książce swojej p. t. „Die Revolution in Russland, socialpolitistische Studien“ (Praga 1906)-za T.Jeske-Choinski

  przemowa rabina, wygłoszona już w r. 1875 w kahale lwowskim

  . — „Bracia! — mówił rabin — dziewiętnaście wieków walczą Żydzi o władzę nad światem, którą Bóg Abrahamowi 199 przyobiecał; krzyż jednak powalił Żydów. Rozproszeni po wszystkich ziemiach świata, byli Żydzi wszędzie przedmiotem prześladowania. Ale już to samo rozproszenie Żydów po całym świecie świadczy o przynależności całego świata do nas! Dziś naród żydowski staje się coraz potężniejszy. W rękach żydowskich nagromadzony jest pieniądz, przed którym uchyla czoło cały świat. Pieniądz to przyszłość Żydów. Czasy prześladowania już minęły. Postęp i cywilizacya ludów chrześcijańskich stanowią mury ochronne dla żydów i przyspieszają urzeczywistnienie naszych planów.

  Nam, Żydom, udało się opanować główne centra giełdy światowej w Paryżu, Londynie, Wiedniu, Berlinie, Amsterdamie i Hamburgu. Wszędzie, gdzie są Żydzi, rozporządzają wielkim kapitałem. Wszystkie państwa są dziś zadłużone. O długach stanowimy my, Żydzi, więc państwa muszą się coraz więcej obdłużać. Długi zaciągnięte oddają w zastaw w ręce żydowskie kopalnie, dobra, państwa, koleje i fabryki państw. Konieczną jest jeszcze rzeczą, aby Żydzi wszędzie ziemię zagarnęli, a zwłaszcza wielką posiadłość. Skoro wielka posiadłość przejdzie w ręce żydowskie, wtedy robotnicy chrześcijańscy umożliwią nam wielkie dochody. Uciskano nas przez 19 wieków, teraz wyrośliśmy ponad głowy tych, którzy nas dotąd uciskali. Prawda, że niektórzy Żydzi dają się chrzcić, ale fakt ten tylko przyczynia się do wzmocnienia naszej potęgi, gdyż chrzceni Żydzi zawsze Żydami zostają.

  Przyjdzie czas, w którym chrześcijanie zechcą przyjąć wiarę żydowską, ale Juda ze wstrętem ich odrzuci. Wrogiem naturalnym Żydów to Kościół katolicki. Dlatego musimy Kościół zarazić duchem swawoli, niewiary i brakiem wszelkiej karności. Musimy podsycać walkę i niezgodę pośród różnych wyznań chrześcijańskich.

  Kapłanom katolickim 200 wypowiedzmy walkę najzacieklejszą na wszystkich polach. Kapłanów musimy zarzucić całą masą szyderstw i wyśmiewisk, 1oraz skandalami z prywatnego życia, aby ich przez to oddać w ogólną pogardę i pośmiewisko.

  Musimy dalej mieć wpływ na szkołę. Religia chrześcijańska musi być wycofana ze szkół, wówczas religia chrześcijańska musi zaginąć. Kościół zubożeje wtedy i straci znaczenie, a dobra jego przejdą w ręce Żydów. Żydzi muszą wszystko w swe ręce ująć, a zwłaszcza władzę i urzędy, dalej adwokaturę, sądownictwo a najbardziej medycynę.

  Żydowski lekarz ma najlepszą sposobność zetknięcia się najbliższego z rodziną chrześcijańską..Żydzi muszą kres położyć nierozerwalności malżeńskiej i doprowadzić do państwowych ślubów cywilnych. Francya pada już ofiarą, obecnie czas na Austryę. W końcu idzie o zawładnięcie prasy. Wtedy panowanie nasze całkiem zapewnione.“ [1] . Wpatrzywszy się uważnie w tę mowę, widzi się w niej odbicie wszystkiego tego, co Żydzi robią w Europie od czasów ich emancypacyi politycznej. Z planem więc idą ku podbojowi narodów chrześcijańskich, głównie Słowian. Niech się Polacy, i Rusini galicyjscy nauczą tej przemowy na pamięć, aby wiedzieli, co im grozi. Nie jest przyjemnością wiedzieć, że to, co stanowi chlubę narodów chrześcijańskich, ich postęp i cywilizacya, ich humanitaryzm, zwraca się w ręku.Żydów zatrutą strzałą przeciwko nam samym, jako środek zagłady.

 14. Maha said

  Ciekawe….pod jednym z artykułów, nie mającym zupełnie związku z polityką znalazłem taki komentarz….:

  Anna
  Miłe Panie, nasza niezależność i styl życia są zagrożone, do naszego kraju przenikają w dużych ilościach przeszkoleni przez izraelskie slużby osobnicy, często są to mężczyzni na warunkowych amnestiach z izraelskich więzień. Warunki amnestii nie dotyczą kraju na teren którego zostali wysłani.. Ich cel to osłabianie naszych wartości podobnie jak islamu w cywilizacji zachodniej. To ostatnie lata żeby zadbać o cywilizacje słowiańską. Ogólnie rzecz biorąc globalizacja to ich sojusznik. Chodzi im przede wszystkim o spłodzenie dzieci. Jak dziecko osiągnie wiek w którym zacznie rozumieć przestaniecie być ważne. To oni wymyślili powiedzenie „Wasze dzieci będą takie jak my„. Biegle znają język polski, posługują się fałszywymi dokumentami. Lubią na przyklad bagatelizować dysleksje oraz różne ruchy wolnościowe, szczególnie o korzeniach prawicowych. Jeśli macie podejrzenia nie pytajcie ich o prawdziwe nazwiska, ostrzegajcie znajomych i organizujcie się lub jeśli to ma sens powiadomcie policje.

 15. Maha said

  Pewnie i tak wszyscy wiedzą….Straszne, w haniebny sposób, niemalże na siłę uśmiercono dzieciaka, mam nadzieję, że nie wypatroszono go na narządy…Jakby chodziło o bękarta kogoś ze skurwiałej władzy, to pewnie nie byłoby dylematu….
  Jeszcze ścierwa zaprzeczają, że to nie po szczepieniu….Nomen omen miał na imię Szymonek, podobnie jak ten przed wiekami…

  https://zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10226721/nazywano-go-polskim-alfie-evansem-szymon-zmarl-po-odlaczeniu-od-aparatury.html

 16. Niedziela said

  Rej drwi z papieża, odpustów, postów i opatów. O mnichach
  pisze:

  „Patrz na te bestyję, patrz na łeb strzyżony,
  Patrz-że jakie w nim dziwne znajdziesz zabobony… ”

  PAPIEŻ

  Dziwna to rzecz, kto to śmie na Boga żywego
  Targnąć się, przywłaszczając sobie miejsce Jego.
  Zapomniawszy, onemu hardemu czartowi
  Co się stało przez pychę — niechaj to sam powie!
  Albo jako nędzny on Nabuchodonozor,
  Co żarł siano jako wół, wywiesiwszy ozor!
  Podobnoć też tak będzie i papie naszemu,
  Bo się na wszem przeciwi Bogu najwyższemu.

  „Zwierzyniec” (Mikołaj Rej — „Pisma wierszem”. Biblio-
  teka Narodowa, S. I, nr 151, Wrocław 1954, str. 255—260).

  OPACI

  Tu się dziwuj tym wieprzom co tak darmo styli,
  I jako się nie wstydzą, co je potuczyli?
  Zażby tu nie lepiej być człeku rycerskiemu,
  Co by służył Koronie, ku czci państwu temu?
  I wdzięczniejsza by chwała z onych Panu była,
  Co nędznie w łykach krzyczą, niż z tych, co zatyła.
  Lecz lepiej w tym nierządzie społu poczekajmy,
  Aż nas wszyscy podskubią, toż w las uciekajmy.

  MNICH

  Patrz-że na tę bestyją, patrz na łeb strzyżony,
  Patrz-że, jakie w nim znajdziesz dziwne zabobony,
  Patrz-że, jakie na szyj wiszą szalawary 18 ),
  Jedno się tak ubierał on nasz diabeł stary.
  Patrz wiary, patrz nauki, patrz-że nabożeństwa,
  Jeśli na wszem nie najdziesz jawnego szaleństwa.
  Ale jeszcze ci więcej byli poszaleli,
  Co te błazny bogacąc, za święte je mieli.

  Tamże.

  Jan Kochanowski fraszkę o celibacie

  „Prawo jest aby kapłan nie mógł pojąc żony;
  Tenże nie ma być w żadnym członku uszczerbiony.
  Jeśli nie miał mieć żony, mogli go zostawić
  Przy uszu, ale jajec lepiej było zbawić. ”

  Juliusz Słowacki
  LUTER

  Niegdyś Europa cała
  Była gotyckim kościołem.
  Wiara kolumny związała.
  Gmach niebo roztrącał czołem…
  Drżącym od starości głosem
  Starzec, pochylony laty,
  Trząsł dumnych mocarzy losem,
  Zaglądał w królów siedziby —
  Zaledwo promyk oświaty

  Przez ubarwione gmachu przedzierał się szyby.

  Jakiś mnich stanął u proga,
  Kornej nie uchylił głowy,
  Walczył słowami Boga
  I wzgardził świętymi kary.
  Upadł gmach zachwiany słowy.
  Błysnęły światła promienie…
  Pierwsze wolności westchnienie
  Było i westchnieniem wiary.

  Z „Ody do wolności”. „Wybór poezji.” Biblioteka Pisań

  Polskich i Obcych, K. i W. 1949, str. 4.

  ksiądz Kazimierz
  Lutosławski pisał:

  „…W stosunku do heretyków, którzy błąd swój z uporem utrzymują i ze
  szkodą innych dusz wbrew wyjaśnieniom kościoła go szerzą –
  sprawiedliwość wymagałaby najsurowszych kar; ich grzech jest taką winą,
  która zasługuje nie tylko na wyłączenie z obcowania wiernych przez
  wyklęcie, ale i na takie osądzenie, jak inne zbrodnie przeciw bliźniemu i
  przeciw porządkowi publicznemu… „

 17. Maha said

  Proszę jak w katolickiej Polsce został potraktowany kandydat na kapłana, obecnie ksiądz, Tomasz Józef Michał Jochemczyk (ten, który był na Marszu Niepodległości)…..nie mógł zostać tutaj wyświęcony bo mu się Mszę Św. „tyłem do ludzi” zachciało odprawiać no i reprezentował „kiczowatą” pobożność….(nie jest wcale takie długie to świadectwo, tylko poprzedzielane komentarzami, nie zawsze mądrymi…):

  http://katolik.us/viewtopic.php?t=3136

 18. Maha said

  Jakiś czas temu zamieszczono w Gajówce artykuł na temat rozdawania ziemii w Rosji.
  Zdaje się, że jakiś solidny ruch z tym się wiąże:

  Dzwoniące cedry Rosji:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzwoni%C4%85ce_cedry_Rosji

  A tutaj pisarz Władimir Megre, jego seria książek o pustelnicy Anastazji „Dzwoniące cedry Rosji”, oprócz jednej wydane w Polsce, nawet w internecie można je znaleźć…:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Megre

  Może ktoś z Państwa ma więcej informacji, zwłaszcza z tzw. pierwszej ręki, niech się podzieli.

 19. Troll Polonii said

  Podobno w Polsce jest takie prawo, ze jak ktos umrze w szpitalu to mozna go pocwiartowac i pobrac organy na przeszczepy.
  Tragedia malego dziecka i jegoo rodzicow zostala udokumentowana.
  I co dalej?

  PILNE! Szymonek nie żyje! Szpital odłączył „polskiego Alfiego Evansa” od aparatury. – YouTube

 20. piwowar said

  Maha: Nie jedna broszurka wyszła w Polsce Autorstwa Władimira Megre, ale cały cykl.

 21. piwowar said

  Mnie kot znajomy (kotka, od właściciela; czasem śpi ze mną) wali łapką po nogach (bez pazurków)

  Właściciel zwyrodnialec. Jak można pozbawiać kota pazurów (w USA dość powszechna praktyka)

  Piwowar koty niespecjalnie kocha, ale uważa, że krzywdzić tych pożytecznych zwierzakó nie wolno.

 22. ojojoj said

  seria wypowiedzi kaczynskich na temat izraela

  .https://www.youtube.com/watch?v=TURhusiDiwo

 23. piwowar said

  „Ja to właśnie (to to na zdjęciu) dzisiaj zjadłem podczas wspólnego grillowania na trawie…”

  Piwowar ma nadzieję, że smakowało lepiej niż wygląda.

  Właśnie Piwowar przygotował salcicci, czyli włoskie kiełbaski tak jak Niemcy robią bratwurst. Najpierw pogotował w piwie z masłem (no dobrze, w piwie rozcieńczonym wodą), potem podsmażył na patelni (powinien był na ruszcie, ale co tam). Podał z… nie, nie z bułeczką paryską, ciepłą i chupiącą, ale ze zwykłą kaszą jęczmienną…. Podpucha, piwowar sobie upraszcza, wcale nie ze zwykłą kaszą, Piwowar nigdy nie robi nic jak się należy. Najpierw zaszklił cebulę, nie taką zwykłą, ale cebulę Vandalia prosto z Tennesee, na masełku, potem dodał bazylię, odrobinę wina, sól, pieprz, wreszcie opłukaną kaszę, wodę w ilości dwukrotnej objętości kaszy, potem dodał jeszcze trochę wody tak na oko: chlup, wreszcie zagotował, zamieszał, zawinął w ścierkę, ręcznik, koc i poszedł kosić trawnik. Jak skończył kosić, kasza była gotowa i można było zająć się tymi kiełbaskami.

  Ale nikt tych kiełbasek nie ruszyl, ponieważ wcześniej Piwowar przygotował krokiety z mięsem i ryżem i towarzystwo obżarło się aż po same skrzela. Te pozostałości z niedzielnego rosołku trzeba było jakoś zutylizować, prawda?. Ale niczewo. Jutro odgrzejemy w makrołeju zarówno kiełbaski jak i kaszę. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

  Teraz z pewnością padnie pytanie, po jasna anielkie te kiełbaski, skoro były krokiety? Ano, jakiś mądry na miarę Bolka wczoraj je rozmroził i trzeba je było obrobić termicznie żeby się nie spiździły względem zepsucia.

  P.S. Zdaje się, że w tej kaszy były jeszcze jakieś grzybki, ale nie potęgujmy oskomy…

  P.S.S. Czasami Piwowar sobie lubi popisać o dupci Maryni zwłaszcza jeśli degustacja domowej wiśnióweczki przynosi pozytywne wyniki.

 24. ojojoj said

  Czy mozna obchodzic rocznice urodzin zmarlego?

  PIS obchodzi 70 rocznicę urodzin prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

  .https://fakty.interia.pl/polska/news-abp-jedraszewski-modlimy-sie-za-prezydenta-lecha-kaczynskieg,nId,3051158

 25. revers said

  W Polsce eutanazji nie bedzie a wysokoetyczni lekarze, tylko bez konowalow prosze, urzednicy pozwalaja odlaczyc sie od aparatury medycznej i pewna smierc bez alternatywnych metod leczenia.

  „11-miesięczny Szymon, który w styczniu trafił do Szpitala Dziecięcego przy ul. Niekłańskiej w Warszawie, został we wtorek odłączony od aparatury podtrzymującej życie. Decyzję mieli podjąć na porannej komisji lekarze i – jak podkreślają rodzice – stało się to wbrew ich woli. Dziecko zmarło. Pełnomocnik rodziców złożył zawiadomienie w prokuraturze.”

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-11-miesieczny-szymon-zostal-odlaczony-od-aparatury,nId,3050868?fbclid=IwAR36jFQ0r6H_SQm3qCaa3SAoOrqAuiwjiXBHxE-P78O3PIFi1nb5dQ74Yk4#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  no ale jak to inaczej nazwac jak nie eutanazja?

 26. revers said

  Modyfikacja kodeksu karnego przez PIS i wprowadzenie autorytaryzmu

  https://koduj24.pl/zamordyzm-zbliza-sie-krok-po-kroczku/?fbclid=IwAR3rBHQcyyEfMgm36GycpzHSh8rbL8dcS_JGMt4RyGhBRSRCEpysxwHteyY

 27. http://192.168.8.1/html/quicksetup.html?randid=1459703610?updataredirect=www.wandaluzja.com

  view-source:about:blank

  –  info@zzfangkuai.com  – 13838225665 –  info@zzfangkuai.com  `1383822566

  Zwracam się do HUAWEI Polska w sprawi dla mnie Pilnej, ponieważ jestem prześladowany i EKSTERMINOWANY przez policję polityczną Prawa i Sprawiedliwości. Tolerowałem przez 10 lat witrynę http://www.wandaluzja.com – najpoczytniejszą i najdroższą w USA jako SĄDOWĄ, gdyż na podstawie niej FBI prowadziło śledztwo w sprawie Satelitarnej Detekcji Złota i Złota Indii, które są Zbrodnią Przeciw Ludzkości. Jednak w ostatnich wyborach prezydenckich w USA sądowa witryna http://www.wandaluzja.com odegrała rolę DECYDUJĄCĄ, gdyż Amerykanie telewizji Nie Wierzą jako PROPAGANDZIE.
  Z tej racji Donald Trumpf ZAMKNĄŁ moją witrynę sądową http://www.wandaluzja.com, którą odzyskałem jako https://www.wandaluzja.pl, ale z Wejściem przez planszę HUAWEI: Zarejestruj Się. Podczas majstrowania przy Wandaluzji wyskoczyła mi NIEMIECKOJĘZYCZNA http://www.wandaluzja.com na serwerze w Hesji, której później odnaleźć nie mogłem – czyli że sprawa jest ŚWIATOWA, co jest istotne, gdyż to Niemcy wpisali mnie na listę Oszustów Światowych, na podstawie którego to KAPTUROWEGO i Wojennego Wyroku spędziłem w Internowaniu w Najostrzejszym Reżimie 30 lat.
  Proszę o najszybsze uregulowanie statusu prawnego https://www.wandaluzja.pl i wypłacenie mi zaległych tantiemów, gdyż będę musiał uznać praktyki HUAWEI za Chińskie Trucicielstwo.

  Z POWAŻANIEM: Juliusz Prawdzic-Tell, https://www.wandaluzja.pl//

 28. Dictum said

  Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Niemczech szczególne zainteresowanie zwróciło zachowanie Angeli Merkel. Nagranie, na którym niemiecka kanclerz cała się trzęsie, obiegło sieć. Przyczyną było prawdopodobnie odwodnienie.

  Powinna trząść się ze strachu przed Sądem Bożym, stara szwabska burzycielka Europy.

 29. Marucha said

  Re 10:
  Nasz ostatni (z czwórki) kot też nas nie budzi, jest kulturalny, czeka natomiast na pierwsze przejawy budzenia się i wówczas niezbyt nachalnie pomiaukuje.
  Ostatni – bo już więcej kotów u nas nie będzie, z powodów raczej oczywistych.

  PS Niech Pan nie traktuje lekko tzw. „dachowców”. To jest nasza własna europejska rasa kotów, zwana właśnie kotem europejskim, albo kotem celtyckim. Piękne, naturalne koty, odporne na choroby.

 30. Dictum said

  Vega: Ujawnię gejowskie romanse polskich posłów

  O wykradzionym scenariuszu, naciskach politycznych, groźbach, ucieczce z Polski oraz o tym, w jaki sposób Jarosław Kaczyński poznał treść filmu przed jego ukończeniem Fakt24 rozmawia z reżyserem filmu „Polityka” Patrykiem Vegą. – Grożono mi, przychodzili do mnie ludzie ze świata polityki i mówili, że muszę przesunąć premierę – mówi Vega w rozmowie z Fakt24. Odpowiada też na pytanie, czy polscy posłowie uprawiają gejowski seks.

  Fakt24: Jarosław Kaczyński powiedział, że pański film ma pokazać PiS jako „ludzi złych, zdemoralizowanych, ludzi którzy nie służą Polsce, ludzi którzy w gruncie rzeczy dopuszczają się różnego rodzaju bezeceństw”. To dobra recenzja?

  Patryk Vega: Przede wszystkim zaznaczmy, że mój film nie skupia się na jednej partii, ale uderza w polityków w ogóle. W ludzi z różnych formacji, a nawet w polityków w sutannach. Zainteresowałem się tym tematem jakiś czas temu widząc, że nawet moja rodzina potrafi kłócić się o politykę przy stole wigilijnym. Doszliśmy w Polsce do takiego momentu, że nie ma już możliwości porozumienia pomiędzy ludźmi podzielonymi na dwa obozy sympatyzujące z dwoma partiami. Poczułem, że to jest najbardziej kontrowersyjny temat w Polsce i że tak naprawdę innego tematu nie ma.

  Czyli Kaczyński ma rację mówiąc, że zobaczymy w filmie ludzi, którzy szkodzą Polsce? Bo tak zdaje się pan postrzegać polityków.

  Dla mnie punktem wyjścia było to, by pokazać jak zachowują się politycy, gdy wyłączane są kamery. My żyjemy pewną iluzją, oglądamy w telewizji ich przybrane maski. A najbardziej interesujące jest to, co robią gdy nikt nie widzi. Ten film poprzedziła półroczna dokumentacja, podczas której rozmawiałem z politykami rozmaitych frakcji i oni opowiedzieli o wielu nieznanych historiach. Oczywiście pojawia się pytanie: skoro ze mną rozmawiali, to byli pewnie rozżaleni na swoich kolegów i szefów, a więc: czy mówili prawdę? Jednak, gdy tę samą historię słyszałem od różnych, niezwiązanych ze sobą osób należy ją uznać za fakt.

  Skąd Jarosław Kaczyński w ogóle zna treść pańskiego filmu, skoro nie jest on jeszcze skończony?

  To pytanie do niego, natomiast mogę powiedzieć, że scenariusz na etapie produkcji został wykradziony. To nie jest domniemanie – to fakt. To co mówi prezes Kaczyński świadczy o tym, że albo mu ktoś ten scenariusz zreferował, albo sam go przeczytał. Przyszły zresztą do mnie osoby ze świata polityki i położyły na stole mój własny scenariusz, jego ostatnią wersję.

  Te osoby panu groziły? A może próbowały pana przekupić?

  Tych kontaktów było kilka. Zaczęło się od tego, że dostałem propozycję zrobienia filmu dla partii politycznej, który gloryfikowałby wartości przez tę partię promowane. Odmówiłem.

  Ta partia nazywa się Prawo i Sprawiedliwość?

  Na tym etapie nie mogę zaprzeczyć, ani potwierdzić.

  Co było dalej? Odmawia pan i co się dzieje?

  Wtedy zgłosiły się do mnie kolejne osoby, które stwierdziły, że mój film „Polityka” jest szkodliwy dla ich ugrupowania i może wpłynąć na wynik wyborów. Powiedzieli, że powinienem przesunąć premierę z września na czas po wyborach, a w zamian dostanę finansowanie na superprodukcję.

  Powtórzę pytanie: z jakiej partii były te osoby?

  Nie będę tego teraz ujawniał.

  I na tym skończyły się wizyty polityków?

  Nie. Padła groźba nie wprost, że może mnie spotkać pozew, sprawa karna, za którą trafię do aresztu i po co mi to. Potem nacisk postępował, próbowano dotrzeć do innych ludzi blisko ze mną związanych. Miałem nawet po kilkanaście telefonów dziennie z pytaniem, czy przesunę premierę.

  To wtedy uciekł pan z Polski do Tokio?

  Wyjechałem. Sprawa tak się spiętrzyła, że zabrałem materiały i pojechałem za granicę w spokoju montować film. By mieć gwarancję, że zostanie ukończony i nic temu nie przeszkodzi.

  Oprócz korupcji i innych patologicznych zachowań ludzi władzy pokaże pan też z pewnością seks. Czy sportretowane romanse oparte są na prawdziwych historiach? Może właśnie tego ktoś się obawia?

  Niech każdy z polityków sam odpowie na pytanie, czego najbardziej się boi. W moim filmie są trzy wątki seksualne.

  Kim są ich bohaterowie?

  Powiem tyle: to dwa wątki homoseksualne i jeden heteroseksualny.

  Premierę tuż przed wyborami zaplanował pan celowo.

  Tak, ale ze szczególnego powodu. Chciałem, żeby ludzie mieli poczucie że oglądają film o tym, co dzieje się tu i teraz. Film jest skonstruowany w ten sposób, że śledząc wydarzenia poprzez optykę poszczególnych polityków zbliżamy się nieuchronnie do wyborów, które następują w ostatniej części. A prawdziwe wybory odbędą się jesienią. Ten film jest więc symulacją tego, co wydarzy się niedługo po premierze.

  Co sądzi pan o Jarosławie Kaczyńskim?

  Uważam, że jest wybitnym strategiem, bo gdyby nim nie był nie doszedłby tam, gdzie jest.

  Sympatyzuje pan z PiS? Z Platformą?

  Nie mam w tym momencie ugrupowania, z którym bym się identyfikował. Raczej głosuję przeciw komuś, a nie za kimś. Nie toleruję radykalizmu i uważam, że fanatyzm nie jest wskazany.

  Mówił pan, że dzięki bogatej dokumentacji zgromadził pan historie z życia polityków. Która z nich jest najgorsza? Cytując prezesa PiS: która zawiera największe bezeceństwo?

  Najbardziej przerażająca konstatacja wynika z tego, że każdy polityk funkcjonujący w systemie po kilku latach staje się socjopatą. Jeśli ktoś oszukuje masę ludzi każdego dnia, to nie jest możliwym, by po powrocie do domu zresetował się przy żonie i dzieciach i stawał się normalnym człowiekiem. Obserwowałem ludzi, którzy zostali totalnie zdeprawowani przez władzę. Uważam, że mój film obnaży kłamstwa i grzechy polityków, którzy dobrali się do publicznych pieniędzy.

  Jak kradną politycy w pańskim filmie?

  Tak, jak słyszałem o tym podczas wielu rozmów. Na przykład wykradają pieniądze na etapie kampanii wyborczej. Politycy wytłumaczyli mi jak to się robi. Oszukuje się choćby na ilości zamówionego towaru: billboardów, ulotek. Tak robi się od lat.

  Dziękuję za rozmowę.

 31. Marucha said

  Re 20:
  Nasz kot za to dość bezceremonialnie łazi po nas w nocy – po nogach, brzuchu, głowie… ale kto by się gniewał?

  Istotnie, wyoperowanie kotu pazurków to ZBRODNIA. Ale może chodziło o to, że kot chowa pazurki, gdy wali łapami po człowieku?

 32. Marucha said

  Re 22:
  Gajowy nie ma żadnych ambicji, aby dorównać Piwowarowi w wyrafinowaniu zarówno procesu sporządzania potraw, jak i w degustacji. Gajowy nie porywa się z łopatą na Księżyc.
  Gajowy na ogół zje, co mu podadzą, choć potrafi odróżniać smaczne od niesmacznego.
  W sumie – to co na obrazku smakowało na wolnym powietrzu całkiem dobrze.

 33. Yah said

  „Ratuj siebie! Błogosławiony jesteś, jeśli znajdziesz jednego wiernego
  współpracownika w dziele zbawienia: jest to – wielki i rzadki w naszych
  czasach Dar Boży. Uważaj, chcąc zbawić bliźniego, żeby nie wciągnął on
  ciebie do zgubnej otchłani. To ostatnie zdarza się co godzinę.
  Odstępstwo zostało dopuszczone przez Boga: nie próbuj powstrzymać go
  niedołężną ręką twoją. Odsuń się, uchroń się przed nim sam: niechaj to
  ci wystarczy. Zapoznaj się z duchem czasu, zbadaj go, aby w miarę
  możności uniknąć jego wpływu. „Obecnie prawie nie ma prawdziwej pobożności,- mówił już Święty Tichon sto lat przed tym: – jest sama obłuda.”

  .https://nicefor.info/o-chrzescijanach-czasow-ostatecznych-sw-ignacy-brianczaninow/

 34. Yah said

  Dziękuje Panie Gajowy

 35. brys said

  Revers z 25 – „no ale jak to inaczej nazwac jak nie eutanazja?” Morderstwo?

 36. Intro said

  Wojsko i policja otoczyły Żwirowisko i były klasztor
  sióstr karmelitanek by aresztować krzyże w IIIRP
  środa, 19 czerwca 2019
  W majestacie prawa pod osłoną nocy! – jak usunięto (z aprobatą „polskich” „biskupów”) krzyże na żwirowisku oświęcimskim.
  [ARTYKUŁ Z 1999 r. + STAN OBECNY]
  Krzyże ze Żwirowiska, maj 2019 r. – fot. Michał Mikłaszewski

  W majestacie prawa pod osłoną nocy!

  „Krzyż, przy którym Jan Paweł II odprawił Mszę św. w Oświęcimiu w 1979 r., a który stoi obecnie na terenie dawnego klasztoru karmelitanek, tuż obok obozu koncentracyjnego, zostanie niedługo przeniesiony.”

  Krzysztof Śliwiński, minister w rządzie J. Buzka, 18 lutego 1998 r.

  „Polacy muszą sobie uświadomić, że żydowska teologia cierpienia różni się od chrześcijańskiej.”
  wyznaczony przez Jana Pawał II „abp” Józef Życiński, 4 sierpnia 1998 r.

  Rano na teren Żwirowiska przybył wyznaczony przez Jana Pawał II „bp” Tadeusz Rakoczy, który pochwalił policję za sprawnie przeprowadzoną akcję. Natomiast Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski,

  wyznaczony przez Jana Pawał II „bp” Piotr Libera oświadczył, że działania władz na Żwirowisku „odpowiadają również duchowi i literze oświadczenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 26 sierpnia ubiegłego roku z Jasnej Góry”. Po usunięciu krzyży, Żwirowiska zaczęli strzec żołnierze i policjanci.

  http://tenetetraditiones.blogspot.com/2019/06/w-majestacie-prawa-pod-osona-nocy-jak.html
  Rabin Joskowicz z wizytą u Prymasa (1989)

  22 lutego 1987 – w Genewie miało miejsce drugie spotkanie delegacji katolickiej i żydowskiej w sprawie Oświęcimia. Obie delegacje przyjechały w rozszerzonym składzie.

  Kościół katolicki reprezentowali:

  kard. Godfried Danneels,
  kard. Albert,
  kard. Jean Marie Lustiger,
  kard. Franciszek Macharski,
  bp Kazimierz Górny (sufragan krakowski),
  o. Bernard Dupuy i o. Jean Dujardin (członkowie Komisji Episkopatu Fran cji ds. Dialogu z Judaizmem),
  oraz ks. Stanisław Musiał SI i Jerzy Turowicz.

  Ze strony żydowskiej w spotkaniu udział wzięli:

  Zdaniem bpa Górnego (obecny ordynariusz diecezji rzeszowskiej), który jako jedyny nie podpisał wspólnej Deklaracji, w Genewie przeforsowany został punkt widzenia jednej strony.

  Najważniejsza jest jednak końcowa część Deklaracji w której czytamy:

  „Ustanowienie tego Ośrodka stanowi kontynuację i konsekwencję zobowiązań podjętych w czasie spotkania w Genewie w dniu 22 lipca 1986 r.

  Zakłada ono, że inicjatywa modlitwy Sióstr Karmelitanek znajdzie w tym nowym kontekście swoje miejsce,

  Nie będzie więc stałego miejsca kultu katolickiego na terenach obozów Auschwitz i Birkenau.

  18 stycznia 1988 – prowincjał karmelitów bosych o. Dominik Wider wystosował list do wszystkich członków zakonu karmelitańskiego w Polsce. Pisał:

  „Od dłuższego czasu nasilają się złośliwe ataki żydowskie oraz nacisk moralny kard. Franciszka Macharskiego na nasze Siostry w Oświęcimiu , by same dobrowolnie wyraziły zgodę na przeniesienie się w inne miejsce.

  Argumentuje się miłością bliźniego, nieprzeszkadzaniu w dialogu Kościoła z Żydami, niedawaniu podstaw do ataku na Ojca świętego i Kościół w Polsce. (…)

  Złożyłem protest u ks. kard. Macharskiego, a także u przedstawiciela strony zachodniej, ks. kard. Lustigera. Odwołałem się także do N.O. Generała.

  Pragnę powiadomić, że prawie wszyscy biskupi krakowscy są oburzeni na ten nacisk wywierany na Siostry.

  Podobnie myśli duchowieństwo Oświęcimia i jego okolic, a także wielu wiernych. Wszyscy oni uważają, że Siostrom dzieje się krzywda oraz że Siostry powinny trwać w obecnie zajmowanym klasztorze – swojej własności.

  24 czerwca 1988 – podczas wizyty w Austrii Jan Paweł II poparł powstanie ośrodka. Papież powiedział:

  „Spośród wielorakich inicjatyw, jakie w duchu Soboru podejmowane są dzisiaj na rzecz dialogu żydowsko-chrześcijańskiego, pragnę wskazać na powstający w Polsce ośrodek informacji\ wychowania spotkań i modlitwy.”

  Tę więź między Kościołem i judaizmem szczególnie mocno podkreślił Jan Paweł II podczas swej wizyty w rzymskiej Synagodze Większej w 1986 r.:

  „Wgłębiając się we własną tajemnicę, Kościół Chrystusowy odkrywa więź łączącą go z judaizmem (Nostra aetate, 4). Religia Żydowska nie jest dla naszej religii rzeczywistością zewnętrzną, lecz czymś wewnętrznym. Stosunek do niej jest inny aniżeli do jakiejkolwiek innej religii. Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i – można powiedzieć – naszymi starszymi braćmi.

  https://opoka.org.pl/biblioteka/K/wam/spotkania-3-2.html

  seminarium duchowne pallotyni
  Po czwartym roku zostalem wyslany na rok na urlop dziekanski, zebym sie nad soba zastanowil, poniewaz moja poboznosc „jest zbyt kiczowata”, bo mialem w seminarium te figure Matki Bozej Fatimskiej (…) i z ta figura sie nie rozstawalem (ona towarzyszy mi do dzisiejszego dnia), organizowalem nabozenstwa fatimskie. Przelozonych niepokoil wyglad mojego pokoju – duzo swietych obrazow, w tytm duzy obraz PiusaXII.

  To nie bylo dobrze widziane, bo PiusXII, jak nas w seminarium uczyli, byl wspolodpowiedzialny, przez swoje milczenie za holocaust. (…). Ten urlop dziekanski spedzilem na praktykach w malej parafii, w Sanktuarium Matki Bozej Wychowawczyni w Czarnej. (…)

  Tam poznalem dwoch ksiezy emerytow (…). Oni wstawali codziennie w nocy i jeden szedl do kosciola, drugi szedl do kaplicy domowej, by odprawic Msze Sw. Mnie to zdziwilo – dlaczego oni tak wstaja w nocy? Pewnego razu obudzily mnie w nocy kroki. To oni wlasnie szli. Poszedlem za jednym z nich i zobaczylem, ze on te Msze Sw. odprawia w inny sposob. Gdy mnie zobaczyl przerazil sie. Poprosil mnie, abym o tym n ikomu nie mowil i powiedzial, ze gdybym przyszedl nastepnym razem to odprawi za mnjie Msze Sw., zebym byl swietym kaplanem. On odprawial Msze Sw. trydencka. Obserwujac jego ruchy przy oltarzu zaczalem wchodzic w swiat Tradycji i Mszy Sw. tradycyjnej, innej niz te dzisiejsze, bardziej mistycznej. (…). Sluzylem mu po nocach jako ministrant.

  W miedzyczasie szybko uczylem sie wloskiego. Ten ksiadz nie mial cierpliwosci. Denerwowal sie, ze czegos nie rozumiem. (…) Trwalo to osiem miesiecy. Musialem tam duzo pracowac. To byl dla mnie bardzo ciezki okres i trudny. To byl ksiadz bardzo nowoczesny, modernista. Probowal mnie zmusic zebym komunie Swieta przyjmowal na stojaco i do reki. Nawet dostawalem od niego pokute i kary, gdy klekalem i nie chcialem przyjmowac komunii Swietej do reki. Niekiedy, w trakcie udzielania Komunii Swietej stal nade mna i trzymal hostie tak, zebym ja wstal i wzial ja do reki. Ja sie podnosilem i ustami wyciagalem mu hostie z rak, zeby jej nie brac do reki. On sie wtedy denerwowal, ze jestem taki, jak on to mowil, „zakuty leb”. „Wy Polacy – mowil – nie wiecie, ze byl Sobor Watykanski II. Jestescie zacofani”. Bylo to ponizajace dla mnie, ale wytrwalem. (…)
  W pewnym momencie ten ksiadz przekazal mnie do diecezji, gdzie mieli problemy z powolaniami i bylo malo ksiezy (…). Tam bylem trzy lata. To byla specyficzna diecezja, ciezka dla mnie, bo to byla diecezja, gdzie byl biskup zwiazany z neokatechumenatem. Tam byla formacja neokatechumenalna. Probowali mnie zlamac, przekonac do tego neokatechumenatu, ale to im sie nie udalo. To byly bolesne przezycia, trzy lata drogi krzyzowej.

  Tomasz Jochemczyk
  http://katolik.us/viewtopic.php?t=3136

 37. ? said

  To jest rodzina!

 38. ? said

  KOMU PRZESZKADZAJĄ RODZINY WIELODZIETNE? Krupska: 500+ odnowiło podejrzenia wobec wielodzietnych
  .https://www.youtube.com/watch?v=YKMRr0Q5XvA

 39. Katarzyna T said

  Ad.28 P.Dictum też na Sądzie Bożym ujrzy dzieje i swoje sumienie w obiektywnej Prawdzie. Na razie swoje miejsce proszę traktować jako luźny elektron krążący po oddalonych orbitach..

 40. bebrave2019 said

  Ambasador Iranu – ataki na tankowce to plan sprowokowania wojny amerykańsko-irlandzkiej!
  .https://www.youtube.com/watch?v=1mpLv9ST3e4

 41. Boydar said

  Narzekamy na Prezydenta; a co te biedne pawiany mają powiedzieć ?

 42. Boydar said

  Te wypowiedzi „Trzaskowskiego” są najlepszym dowodem na bycie pisowskim koniem trojańskim

  https://wiadomosci.wp.pl/trzaskowski-przestancie-biadolic-wezcie-sie-do-pracy-6393546293741697a

 43. Wieloimienny said

  Boydar @

  Kto tego cholernego Biedronia do zoo wpuścił???
  Biedne małpki 😉

 44. Katarzyna T said

  Ad.28. Wolne elektrony przemawiają też obrazkami.

 45. bebrave2019 said

  Putin zaskakuje Xi Jinping z pudełkiem rosyjskich lodów i tortu urodzinowego
  .https://www.youtube.com/watch?v=ogutTP5VJ0c

 46. Troll Polonii said

  Rzadko czytam Wyborcza ale tym razem znalazlem ‚perelke”
  Chodzi o katastrofe smolenska. Dziwie sie, ze to akurat podano w Wyborczej. Czy to chodzi o wybory?
  Ale incipiam:

  Wiadomo bylo od samego poczatku, ze lotnisko w Smirnym bylo zamkniete. Jest to lotnisko wojskowe i otwierane tylko na specjalne okazje.
  Jakos opinia publiczna, ktora od samego poczatku wydala wyrok na Rosje,, nawet nie probowala wytlumaczyc dlaczego rosyjska obsluga, rosyjskiego lotniska nie chce sie zgodzic na ladowanie obcego samolotu i PROPONUJE ladowanie na innym lotnisku.
  Pamietam te idiotyczne argumenty, ze Rosjanie nie znaja angielskiego i nie mogli sie dogadac z polskim pilotem!!!
  Na lotnisku wojskowym Rosjanie nie znaja angielskiego???
  Tylko waryjot moze w to uwierzyc.

  Polskie wladze na taka „propozycje’ alternatywnego ladowania gdzie indziej byly oburzone. Osobista i miedzynarodowa obraza.
  Cala antyrosyjska czesc polskiego spoleczenstwa byla oburzona: Jakim prawem Rosjanie, na rosyjskim lotnisku rozkazuja polskiemu rzadowi gdzie moze a gdzie nie moze ladowac?.
  Nie dopuszczano zadnych wyjasnien.
  Lotnisko jest wojskowe i wladze Rosji maja prawo zezwolic albo nie na ladowanie NAWET polskiego samolotu.
  To co potem sie stalo, to tragiczne konsekwencje
  samowoli … a i konspiracji przeciwko Rosji; ofiara padl polski rzad. I …moj byly student. Ale to juz inna historia. Ale przez to, ze zginal w katastrofie ktos, kogo znalem osobiscie – przygladalem sie tej calej awanturze przez caly czas. Wierzyc mi sie nie chce, ze mozna tak oglupiac tlumy . Wbrew rozsadkowi – wbrew logice.

  Zastanawiam sie, dlaczego akurat teraz PiS sie zgodzil na wydrukowanie tych artykulow:

  Arabski skazany za katastrofę smoleńską. Ale wyobraźmy sobie, gdyby nie dał samolotu prezydentowi…

  http://wyborcza.pl/7,75398,24916227,arabski-skazany-za-katastrofe-smolenska-ale-wyobrazmy-sobie.html

  Rosyjski Komitet Śledczy po wizycie polskich specjalistów: Przyczyną katastrofy smoleńskiej ‚błąd załogi’
  http://wyborcza.pl/7,75399,24869186,rosyjski-komitet-sledczy-przyczyna-katastrofy-smolenskiej-blad.html
  Znikająca podkomisja smoleńska. Szukamy ekspertów Macierewicza
  http://wyborcza.pl/7,75398,24536968,znikajaca-komisja-smolenska-szukamy-ekspertow-macierewicza.html

  Jarosław Kaczyński w dziewiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej: Musimy iść dalej drogą prawdy
  http://wyborcza.pl/7,75398,24638534,jaroslaw-kaczynski-w-dziewiata-rocznice-katastrofy-smolenskiej.html

  Katastrofa smoleńska. Macierewicz: – Nie wiem, jak doszło do eksplozji, ale wiem, że była
  http://wyborcza.pl/7,75398,24094804,katastrofa-smolenska-macierewicz-nie-wiem-jak-doszlo-do.html

 47. Katarzyna T said

  Ad.41 Niektóre wolne elektrony krążące po odległych orbitach mają dar przemawiania także obrazkami. FE.

 48. osoba prywatna said

  Reportaż o Polakach pracujących w Czarnobylu

  https://sport.onet.pl/inne-sporty/reportaz-o-polakach-pracujacych-w-czarnobylu/2ksq6zm

 49. osoba prywatna said

  Przywitanie zabójcy 10 letniej dziewczynki – Areszt śledczy Świdnica (+18)
  .https://www.youtube.com/watch?v=0gQmBgho4o0

 50. osoba prywatna said

  Budzikom śmierć.
  https://demotywatory.pl/4933040/Sommar%C3%B8y-to-malutka-wysepka-nalezaca-do-Norwegii-300-jej

  ———-
  Dobry pomysł. Niech inni na nich pracują.
  Admin

 51. osoba prywatna said

  Pomysł dobry.
  https://demotywatory.pl/4932979/Spryciarz-Grzesio

 52. PISKORZ said

  Tym którzy kiedyś zaczytywali się PARAGRAFEM 22. PRZYGODAMI WOJAKA SZWEJKA…polecam do „kompletu” książkę Wojnowicza…..Popularność przyniosła mu wydana w Paryżu w 1976 powieść satyryczna.. „Życie i niezwykłe przygody żołnierza Iwana Czonkina” zawierająca groteskowy obraz Armii Czerwonej w latach II wojny światowej[4].
  Warto przeczytać..tak jak te wyżej wymienione.

 53. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/3495-izrael-redukuje-holokaust-3-miliony-tylko

  IZRAEL REDUKUJE „HOLOKAUST”: 3 MILIONY ZABITYCH.

  OŚWIĘCIM by budowany Dla Słowian, według doktryny z Wielkiej Wojny, że metalurgia Niemiecka musi być przeniesiona na Górny Śląsk i operować na Odrze Przemysłowej: Katowice-Szczecin-Kiruna. Górnośląski węgiel był spławiany barkami do Szczecina, ładowany na rudowęglowce, które wiozły go do Szwecji, skąd zabierały rudę dla szczecińskiego WULKANA na stale okrętowe, której część płynęła frachtem, powrotnym barek odrzańskich na Górny Śląsk na stale gatunkowe, z których robiono w stoczniach nadodrzańskich PODZESPOŁY okrętowe, które dostarczano barkami do Szczecina, gdzie były SKŁADANE. To był POKER, który brał marynizm angielski, jak Kolej Bagdadzka z giełdą owocową w Budapeszcie i herbacianą w Wiedniu Kanał Sueski.
  System Katowice-Szczecin-Kiruna okazał się jednak NIEKONKURENCYJNY wobec Kanału Przemysłowego: Katowice-Elbląg-Kiruna, wobec czego Hitlerowcy podjęli budowę OŚWIĘCIMIA na jurysdykcji Pracy Niewolniczej dla Słowian. W STU podobozach Oświęcimia mieli uśmiercać Pracą Niewolniczą 10 milionów Słowian rocznie składając ciała w kopalniach na poziomach Do Zawalenia lub spasając zwłoki SZCZURAMI, którymi żywili więźniów, jak Japończycy w Chinach.
  W trakcie budowy OŚWIĘCIMIA wypłynęła Metalurgia Holenderska, wobec której System Oświęcimia też okazał się NIEKONKURENCYJNY a kapitał holenderski Słyszeć Nie Chciał o inwestowaniu w Górny Śląsk – wobec czego pomysł uśmiercania na Górnym Śląsku 10 milionów Słowian rocznie Pracą Niewolniczą Diabli Wzięli., bo Metalurgię Holenderską trzeba było budować OD POCZĄTKU.
  Gdy po DRUGIEJ klęsce RAF-u i USAF z Fuftwaffe Anglosasi skapitulowali przed spermą hitlerowską, która odstąpiła od Granicy Izraelsko-Niemieckiej na Missisipi na rzecz DOMINIUM izraelskiego w Anglii i USA, to Wehrmacht zaczął egzekwować ANTIKOMUNISTICHBEFEHL. Wehrmacht KAZAŁ Eichmannowi i Wallenbergowi zabrać 400 tysięcy Żydów węgierskich do USA, z których Żydowskie Już USA kazało zamordować 59 tysięcy komunistów, czego dokonano w drodze z Węgier do Szwecji przez OŚWIĘCIM, czym POKRYTO pierwotny plan mordowania tam 10 milionów Słowian rocznie.
  Niemcy i Szwajcarzy mają IMIENNE listy Ofiar Holokaustu, którymi ciągają Izrael Za Jaja. Władymir Putin ODZYSKAŁ kapitał sowiecki dzięki Polakom. Zgłosiła się do niego delegacja Polaków z USA z prośbą o Uzupełnienie IMIENNEJ listy 11,5 miliona Polaków zamordowanych przy Przemysłowej Produkcji Amerykanów, na co Władymir Władymirowicz odpowiedział: WEDŁUG NASZYCH DANYCH TO ZAMORDOWANO WÓWCZAS 15 MILIONÓW POLAKÓW, 20 MILIONÓW UKRIŃCÓW I STO MAŁYCH NARODÓW ROSJI – wobec czego Grecy ODDALI kapitał sowiecki.
  I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Anglosasi skontrowali DRUGĄ klęskę z Luftwaffe KAPITULACJĄ przed Juden-SS, natomiast Polacy zwrócili się do Murzynów z informacją, że hitlerowską technika Pracy Niewolniczej dla Słowian została rozciągnięta, na mocy Kapitulacji na Murzynów Amerykańskich. Wobec tego Murzyni, którzy mają dzięki polskiej awiacji kilkanaście tysięcy Przysposobionych Lotników, MUSZĄ podjąć Wojnę Lotniczą według polskiej doktryny lotniczej, bo anglosaska doktryna BRUTALNEJ SIŁY doprowadziła do wielkich strat i KLĘSK.

 54. Wieloimienny said

  Ciekawe co na to Korwin.

  .https://natemat.pl/120635,pragmatyczny-socjalizm-wersja-boliwijska-mozna-mozna

  Autorka lewaczka, ale nie to jest istotne a informacje w artykule.

 55. osoba prywatna said

  W Kijewie..
  https://demotywatory.pl/4933019/W-Kijowie-do-pacjentki-nie-przyjechala-karetka-a-pozniej-ta-po

 56. Ale dlaczego? said

  Kto, skąd i dlaczego.
  2 kamyczki do ogródka:

  http://romualdkalwa.neon24.pl/post/149362,swiatynia-masonska-zdewastowana-przez-zolte-kamizelki

  http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/149165,spotkanie-grupy-bilderberg-w-2019-roku

 57. PISKORZ said

  re 28 A może inna przyczyna..”Alte Schachtel..deine Zeit ist um”.

 58. Kontra said

  Sugestia dla p.Gajowego.
  Na lewej stronie p.Gajowy podaje wartościowe strony internetowe warte odwiedzania.
  Jest tam też sekcja „Katolickie szkoły wolne od modernizmu” – tylko dwie.
  Ponieważ strona p.Gajowego jest odwiedzana również przez Polaków z zagranicy, w tym z USA, chciałbym poinformować, że przy seminarium Trójcy Przenajświętszej w Brooksville, Floryda, prowadzonym przez Bp Sanborna
  istnieje wolna od modernizmu szkoła katolicka „Queen of All Saints Academy”, która od niedawna prowadzi również naukę przez internet.
  Można uczestniczyć w pełnym kursie, lub tylko brać jeden lub parę kursów.
  Kursy internetowe oferowane są od klasy czwartej.
  Językiem wykładowym jest oczywiście język angielski.
  Więcej informacji jest na stronie internetowej
  https://www.qasonline.org/prospectus
  Jeżeli p.Gajowy uważa za stosowne, to proszę umieścić informację o tej stronie
  na swojej zakładce.
  Dziękuję za dobrą robotę i pozdrawiam

 59. abcdef said

  Podpis pod obrazkiem poniżej: Witamy w programie „Widziane z każdej strony”. Naszymi dzisiejszymi komentatorami są: żyd-komunista, żyd-socjalista, żyd-liberał i żyd-progresywny.

 60. awkzim said

  Ad 46
  Szanowny Panie / Pani / Ono
  Lotnisko Północne w Smoleńsku nie było zamknięte (oznacza to coś zupełnie innego), lotnisko to było zlikwidowane. Oznacza to brak samolotów, personelu i części wyposażenia. Pozostało to czego nie opłacało się zabierać – bez remontów i konserwacji. I co najważniejsze, było wykreślone z rejestrów. Dlaczego rosyjska, wojskowa służba lotniskowa ma prowadzić korespondencję po angielsku – paranoja. I na koniec, w polskiej dokumentacji lotniczej – lotnisko Smoleńska Północne jest oznaczone jako „teren przygodny” – kartoflisko.

 61. Lily said

  Re 56;Ale Dlaczego
  Sikorskiego zaprosili drugi raz,a to cos znaczy
  dla u nich. Zona,tez reprezentowala Polske,
  na zjezdzie klubu bilderberg.

 62. Głos Prawdy said

  Tracić zwierzęta ogromnie boli, kiedy one chorują, umierają. Bo one są niewinne i tak nas cieszą, co chcemy, to z nimi robimy, nie sprzeciwuaja się. Bo ludzie to są ludzi – egoizm, wymagania, zdrada, wrogość, rozdrażnienie. Tacy jesteśmy – wzór i podobieństwo Boże.

 63. Głos Prawdy said

  BOZE WIDZISZ I NIE GRZMISZ…

  Szef Mossadu został polskim obywatelem
  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/632127,Szef-Mossadu-zostal-polskim-obywatelem?fbclid=IwAR1jDbgh5J-D3LPkJ7UNnBaw1QKRNG7og613NbiX5-lUyBYnL3QwDEEMEUQ

 64. Głos Prawdy said

  Prezydent Duda NIE ZŁOŻYŁ gratulacji polskiej drużynie po wygranej z Izraelem
  https://wprawo.pl/2019/06/11/prezydent-duda-nie-zlozyl-gratulacji-polskiej-druzynie-po-wygranej-z-izraelem/?fbclid=IwAR0x7GspPRdO0P6Q1Hb9ghfqlaTOJpgBxOW5I0K7SqVMo3ptbnNKyM83jVM

 65. Głos Prawdy said

  Koncert muzyki żydowskiej w białostockim kościele. Protestujący wierni wyprowadzeni w kajdankach
  http://niepoprawni.pl/blog/romuald-kalwa/koncert-muzyki-zydowskiej-w-bialostockim-kosciele-protestujacy-wierni?fbclid=IwAR1iH0nlg835H_OSRFD_KLAwZJ__VYg4FL7ysw2IRojfVAgRL_XMVynhPZ4#new

 66. Głos Prawdy said

  Skandal w Częstochowie! Profanacja religijna i dziwne zachowanie policji
  https://gloria.tv/video/7cjmKxmMaDJg4LCfYRggVoHkh?fbclid=IwAR2zuj5qsImjgxVtO0JzCD4E8jKd1YqfQqbf0_dh0Hy21cJAIDmHg3w6l_o

 67. Głos Prawdy said

  W wyniku burzy miejscowość została odcięta od świata. Zalane budynki i uszkodzone drogi (zdjęcia)
  https://www.lublin112.pl/w-wyniku-burzy-miejscowosc-zostala-odcieta-od-swiata-zalane-budynki-i-uszkodzone-drogi-zdjecia/?fbclid=IwAR2X9GGOzE0p5VcEgUJqMI3S0XLMwrzH7M49Vb20DJMl1WB926Az8MvajLc#close_info_content

 68. Głos Prawdy said

  DZISIEJSZEJ NOCY SPŁONĄŁ 600-LETNI DĄB MIESZKO I- NAJSTARSZY POMNIK PRZYRODY W WARSZAWIE! „DLA TAK STAREGO DRZEWA POŻAR PNIA MOŻE BYĆ ZABÓJCZY.”
  https://warszawawpigulce.pl/dzisiejszej-nocy-splonal-600-letni-dab-mieszko-i-najstarszy-pomnik-przyrody-w-warszawie-dla-tak-starego-drzewa-pozar-pnia-moze-byc-zabojczy/?fbclid=IwAR0gDdewugpCqXhkSNmwFYU7HSk5s1zvfzHrRQ1bIc9iFtCe5X_17p7yDtI

 69. revers said

  Beda wczesniejsze emertury dla munduroowki, w zasadzie to wojsko polskie ani TOWy juz nie s apotrzebne, zandarm z usraela juz jest banderowcy w policji, po co tam tubylcow?

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1417829,zolnierze-przejda-na-emeryture-bez-wzgledu-na-wiek.html?fbclid=IwAR3M7ullDerJv5kN_mBm-bVOEMAmJ7ReMkOgfC_kgTMKPLFwifTH46106EA

 70. NyndrO said

  https://wiadomosci.wp.pl/rakieta-z-jemenu-trafila-w-elektrownie-w-arabii-saudyjskiej-patrioty-jej-nie-zatrzymaly-6393920365856385a

 71. Maha said

  Ad. 20

  Panie Piwowarze, proszę czytać ze zrozumieniem, napisałem, że wydano w Polsce wszystkie te książki oprócz jednej a nie że wydano tylko jedną….

 72. Katarzyna T said

  Mit Piłsudskiego obalony | Tomasz Ciołkowski https://www.youtube.com/watch?v=3uKoUyV3h-4

 73. Boydar said

  Jeszcze na moment wrócę do fotopikowego dania.

  Kto zgadnie, co można uznać za „niestosowne” i dlaczego. Jakie i czyje przysłowie o tym mówi.

 74. osoba prywatna said

  Cena wody WZROŚNIE x20! Strach się myć | WIADOMOŚCI
  .https://www.youtube.com/watch?v=0mrCOnEHCD8

 75. tymbark said

  Już nie pamiętam, który z dawnych autorów, ale chyba Jan Zamoyski pisał, że niebezpiecznie było poruszać się po Krakowie samemu, konno, albowiem groziło człowiekowi ustrzelenie z półhaka. Tak po prostu. Likwidacją niewygodnych podróżnych, na których wydawano zlecenia, byli przeważnie studenci. Różnili się oni znacznie od współczesnych studentów i nie byli wcale rozlazłymi gamoniami, patrzącymi tak mądrze jak cocker spaniel proszący o chrupkę, ale byłymi żołnierzami, albo ludźmi dla zarobku imającymi się rozboju. Wszystkie te niepiękne czynności wykonywali po zajęciach z teologii, prawa i filozofii, prowadzonych na miejscowym uniwersytecie.

  Miasto było miejscem gdzie organizowano produkcję. Do tej produkcji prawa rościli sobie władcy terenu, na którym miasto było położone, przez co konflikty pomiędzy miastem, a władcą miały charakter chroniczny. Nasi władcy byli przez miasta przekupywani, a przez to sytuacja w ośrodkach miejskich, w mojej ocenie, przypominała piekło. Król się nie wtrącał, a jedynie ograniczał wpływy miast przywilejami dla żydów. Tylko nikt tego jeszcze właściwie nie opisał, bo wszyscy wierzą, że powietrze miejskie czyniło wolnym. W Polsce pomiędzy królem a miastem, jeśli nie liczyć sporadycznych konfliktów panował pokój. Było to okupione ciężko, po pierwsze krwią, po drugie pieniądzem.

  Gangi miejskie przekupywały Jagiellonów, żeby ci nie wtrącali się do rozpraw pomiędzy różnymi frakcjami. Dość przypomnieć Erazma Czeczotkę, który regularnie płacił Zygmuntowi Augustowi, ten zaś był wobec tych łapówek bezradny. Miasta w Polsce nie zyskały tej pozycji co na zachodzie, albowiem wrogość pomiędzy szlachtą i magnaterią, a miastem była organiczna i niemożliwa do zlikwidowania. Przewaga jaką latyfundium zdobyło nad miastem kosztowała drogo, musiał zginąć Andrzej Tęczyński, zamordowany przez ceklarzy w kościele Franciszkanów w Krakowie, żeby król stanąwszy wobec wyboru pomiędzy rycerstwem, które stawiało się zbrojnie na bitwy przeciwko krzyżakom, a gangiem krakowskim, wybrał jednak rycerzy. Od tego momentu mówić możemy o przewadze latyfundium nad miastem. Zamordowanie Andrzeja Tęczyńskiego, przygotowana zawczasu prowokacja, opisywana jest przez autorów takich jak Paweł Jasienica, jako coś okropnego, ale nie ze względu na ohydę tego mordu, ale ze względu na to, że rozwój miast został zatrzymany. To jest prosta manifestacja obłędu niestety.

 76. tymbark said

  Ile będzie nas kosztował gazoport?
  Przez
  Andrzej Szczęśniak

  19 czerwca 2019
  1

  Wielkie uroczystości otwarcia polskiego terminalu regazyfikacji gazu skroplonego LNG (w skrócie w Polsce nazywanym „gazoportem”, na wzór powstałego w latach 70-tych Naftoportu), przyjęcie pierwszego gazowca, nazwanie obiektu imieniem zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego – to uroczyste chwile. Wpłyną dwa pierwsze statki, orkiestra będzie grać, politycy będą przemawiać, przecinać wstęgi, wytworzy się podniosły nastrój, będą padały hasła o energetycznej niezależności… wszystko pięknie.

  Tylko kto zapłaci za to rachunek, ile to będzie kosztować? Policzmy.

  Urząd Regulacji Energii opublikował 2 czerwca taryfę, według której będą opłacane usługi Polskiego LNG. Obejmują one wyładunek z gazowca, składowanie w zbiornikach, regazyfikację i podanie gazu do systemu.

  Koszt usługi składa się z dwóch elementów – opłaty stałej i zmiennej. Część stała to opłata za zamówione przez użytkownika moce („moc umowna”) pomnożone przez czas ich wykorzystania i wyznaczoną przez URE stawkę. Część zmienna to opłata za ilość gazu otrzymanego w efekcie tego procesu pomnożona tym razem przez opłatę zmienną.

  Gdyby więc wykorzystać pełne moce polskiego terminalu (5 miliardów m3 = 55,5 TWh), to opłatę (wg taryfy URE) należałoby wyliczyć wg następującego wzoru:

  opłata = [0,0086 zł (za 1 kWh/h za h) * 6,32 GWh (= 570 tys.Nm3/h) * 8760 h w roku] + [55,5 TWh * 0,0005 zł za kWh]

  Gdyby więc gazoport pracował pełną mocą, trzeba byłoby na niego wydać 504 miliony złotych rocznie. Pół miliarda, czyli 13 złotych na obywatela. Tanio?

  Jednak gazoport nie będzie pracował pełną parą – jedynym klientem Polskiego LNG jest dzisiaj PGNiG. Kontrakt na wykorzystanie około 2/3 mocy regazyfikacji – 370 tys Nm3/h (4,1 GWh/h) przez 20 lat zawarto po procedurze „open season” w 2010 r. Była to podstawa budowania terminalu, PGNiG zagwarantowało jego powstanie i będzie przy tej taryfie ponosiło koszty mocy, umożliwiających import ponad 3,2 miliarda m3 gazu (36 TWh) rocznie. Gdyby je w pełni wykorzystano za usługę zapłacono by 328 milionów złotych rocznie.

  Jednak URE zastosowało bardzo ciekawy stosunek opłaty stałej do zmiennej. Za utrzymywanie mocy PGNiG zapłaciłoby 310 milionów złotych, a za uzyskany gaz – 18 mln. Z takiej konstrukcji opłat w taryfie URE wynika, że gdyby gazoport tylko stał, nie pracował, kosztowałby PGNiG 95% całości kosztów importu 3,2 miliarda m3 (36 TWh) gazu. Tak ogromna dominacja opłaty stałej mówi nam jedno – ważne jest, że jesteśmy gotowi, nieważne, ile regazyfikujemy. Model bezpieczny dla Polskiego LNG. Model rentierski, można powiedzieć „czy się stoi czy się leży…”

  Pozornym paradoksem tej taryfy jest fakt, że jeżeli ktoś (czytaj PGNiG) zobowiązuje się do długoterminowego dawania zarobku terminalowi, to… płaci dwa razy więcej. Otóż usługi regazyfikacji podzielono na dwie grupy: długoterminowe (co najmniej okres roczny) i krótkoterminowe (okres jednej doby gazowej i dłużej). W taryfie mamy punkt 4.3.2. wyznaczający dwukrotnie niższe stawki tak przy opłacie stałej, jak i zmiennej, dla korzystających z krótkich (nawet jednodniowych) usług gazoportu. Czyli PGNiG będzie płaciło dwa razy więcej niż każdy jego konkurent, który będzie chciał choćby przez jeden dzień skorzystać z tej usługi.

  Jeszcze raz powtórzę: Trudno nie podziwiać tak pięknie skonstruowanego rynku.

  P.S. 2019: I jeszcze jeden koszt, którego nie da się wyliczyć bez danych handlowych, czyli kosztów LNG. Otóż Gazoport ma zapisaną w taryfie jeszcze jedną opłatę, tym razem w naturze. Pobiera od importującego gaz 1,5% (półtora procenta) gazu, który zużywa do procesu regazyfikacji. Co ciekawe, URE w swojej decyzji określając to jako WZL – współczynnik procentowy zużycia LNG w celu przeprowadzenia regazyfikacji, pozwala Polskiemu LNG określać go samodzielnie. Duże zaufanie, ale 1,5% to koszt znaczący. Przy cenie LNG ok 130 zł za MWh, daje to 2 zł/MWh, czyli przy 55,5 TWh rocznie, 11 milionów zł rocznie. Do 13 zł na obywatela dodać trzeba 30 groszy.

  Niewiele? Pytanie czy obywatele się zgadzają, i czy zadaniem polityków jest minimalizować znaczenie nowych kosztów narzucanych na konsumentów, czy walczyć o obniżenie tych kosztów.

  I najważniejsze, koszty gazoportu to jedynie początek: kosztowna, niepotrzebna operacja nie kosztuje wiele. LNG to dopiero jest koszt.

  czerwiec 2016 r. (+ P.S.)

  LNG zza mórz i oceanów

  Gaz skroplony LNG ma ogromną wadę blokującą jego rozwój – jego – skraplanie i transport są niezwykle kosztowne

  Read more
  [Racja!] +2
  [Nie zgadzam się] 0

  TAGI
  gazoport
  koszty
  LNG

  Andrzej Szczęśniak
  Andrzej Szczęśniak
  Ekspert energetyczny, specjalizujący się w polityce i bezpieczeństwie energetycznym. Publicysta.
  1 KOMENTARZ

  Avatar Groch 19 czerwca 2019 at 20:39

  Jeśli dobrze zrozumiałem, rząd chce po cichu wykończyć PGNiG aby ułatwić konkurencję sojusznikom. (tylu tych sojuszników mamy, że chyba nie starczy pieniędzy następnych pokoleń aby opłacić przyjaźń z nimi).

  ———–
  Ciekawe, ale czy jest aż tak trudno usunąć z wpisu różne zbędne farfocle, jakie przykleiły się w procesie cut-paste?
  Admin

 77. tymbark said

  http://szczesniak.pl/usa-uderza-w-rosyjskie-gazowe-imperium
  http://szczesniak.pl/lng-koszty

  W marcu 2017 r. PGNiG podwoiło ilości w kontrakcie z Qatargas, posiadającym potężne wady – ceny oparte na niekorzystnej formule notowań ropy, 20 lat obowiązywania, wiążącą zasadę „bierz, a jak nie to płać” czy klauzula przeznaczenia.

  Kalkulacja (nie licząc strat przy gazyfikacji) nie pozostawia złudzeń – w Świnoujściu amerykański LNG jest drogi. W 2016 roku średnio o 68%, a w ub.r. – o 45% droższy od notowań na warszawskiej giełdzie (rysunek).

  Unsec 14 czerwca 2019 at 13:03

  Cóż, przestępcza grupa zbrojna (rząd z resortami siłowymi) czyści zasoby finansowe państwa. Jest to ewidentne wyprowadzanie dewiz z kraju.
  Odpowiedz

  Andrzej Szczęśniak Andrzej Szczęśniak 14 czerwca 2019 at 13:04

  To ci wskazani czyszczą? Naprawdę? Nie wydaje mi się, mogą być jedynie pomocni w tym procederze.

  http://szczesniak.pl/wegrzy-otrzymali-gwarancje-dostaw-gazu-od-gazpromu

 78. osoba prywatna said

  Wieże 5G 2G płoną na całym świecie! Ludzie odkryli, że to one wywołują plagę raka!
  .https://www.youtube.com/watch?v=NdaJ_KlMOxY

 79. piwowar said

  Maha: Racja. Jedna literka a duża różnica. Piwowar ma kilka broszurek Wladimira Megre. Przesłanie bez wątpienia słuszne, forma nieco egzaltowana.

 80. piwowar said

  Jak się przelicza megawaty na metry sześcienne gazu? Piwowar rozumie, że kilogram gazu daje 11 tys kcal (o ile go pamięć nie myli). a więc megawaty na kalorie, kalorie na kilogramy i kilogramy na metry sześcienne w warunkach normalnych, przy czym ta ostatnia relacja może zależeć od składu węglowodorów w gazie. Bez p. Boydara nie razbieriosz.

 81. Boydar said

  @ (77) OP

  To jakaś totalna bzdura. To jest stalowe i doskonale na przestrzał widoczne, nie to co WTC.

  Żeby takiego BTS’a w części wieżowej podpalić do stanu zniszczenia należałoby do kabli na dole podłączyć niezabezpieczone nadprądowo jakieś 15 kV albo umieścić na konstrukcji ładunki termitowe, no i odpalić. Co oczywiście możliwe ale jednak mało prawdopodobne. Mogą zrobić tak SS ale nie „ludzie”.

 82. Boydar said

  @ Pan Piwowar

  Wchodzenie w takie szczegóły to układanie gó.wien w szambie.

  Inwestycja znaczenie strategiczne ma, jednak jak przypuszczam, nie doszukujmy się w nim ekonomii gospodarowania, to tylko jakaś polityka kanonierek.

  Tańszego i bezpieczniejszego (gwarancji dostawy) gazu niż od Rosjan nie było, nie ma i nie będzie !

 83. osoba prywatna said

  Bo ci miliarderzy są o wiadomych korzeniach.
  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/francuscy-miliarderzy-wbrew-obietnicom-nie-przekazali-ani-grosza-na-odbudowe-notre-dame

 84. osoba prywatna said

  Kalifornia: przyjęto wytyczne najbardziej radykalnej edukacji seksualnej na świecie
  Read more: http://www.pch24.pl/kalifornia–przyjeto-wytyczne-najbardziej-radykalnej-edukacji-seksualnej-na-swiecie,69043,i.html#ixzz5rOKiX34m

 85. Boydar said

  Ktoś się mocno napracował

  http://www.laliny.hekko24.pl/powie.htm

 86. osoba prywatna said

  Prof. UMK o Żydach: plemię żmijowate. Prokuratura podjęła decyzję
  https://wiadomosci.wp.pl/prof-umk-o-zydach-plemie-zmijowate-prokuratura-podjela-decyzje-6393566155008129a

 87. osoba prywatna said

  Cena gazu LNG z USA ??
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25659&Itemid=44

 88. osoba prywatna said

  USA: Demokraci chcą armii otwartej na osoby „transpłciowe”
  Read more: http://www.pch24.pl/usa–demokraci-chca-armii-otwartej-na-osoby-transplciowe,69053,i.html#ixzz5rOS0r3Eh

 89. osoba prywatna said

  Współczesna Ameryka w oczach świata
  http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/149386,wspolczesna-ameryka-w-oczach-swiata

 90. osoba prywatna said

  Sojusze czyli złudzenia a rzeczywistość
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/149402,sojusze-czyli-zludzenia-a-rzeczywistosc

 91. JO said

  Katolicki Ruch Oporu:

  Kazanie na Boże Ciało – Ks. Pius;

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/20/kazanie-na-boze-cialo-ks-pius-2/

 92. NICK said

  Co do kotófff.
  Zostawcie koty.
  Na Przyzbie i we Stodole.

 93. Anonim said

  Panie JO.

 94. Olo said

  Żydłaki robią miejsca pod synagogi.

  https://www.tvp.info/43152890/plonie-kosciol-sw-piotra-i-pawla-czesc-dachu-runela-do-srodka?fbclid=IwAR15S4X6I0G3WTB3ulmkTkznV12IRPq0zpnIRs_7UE3AmpZ7SazJoIEjuJ4

 95. Boydar said

  Nie mam stodoły, a z kimś spać muszę, inaczej nie zasnę. Ponadto, kocinka nie mrauczy mi wściekle za uszami przy każdej nadarzającej się okazji. Po kociemu, zwyczajnie, cieszy się że mnie ma. I okazuje to swoje szczęście nieustannie.

  Też ją kocham.

 96. osoba prywatna said

  Sebastian Pitoń & Aleksander Jabłonowski: Głos antyAmerykański wPolsce gdzie USA jest „świętą krową”
  .https://www.youtube.com/watch?v=lyBgOsDS-mU

 97. osoba prywatna said

  Za, a nawet Przeciw! F-35 kupimy MIG’iem! Jest kasa tylko na buty dla żołnierzy nie ma!?
  .https://www.youtube.com/watch?v=YSkfcmVsM-E

 98. osoba prywatna said

  Ambasador Mosbacher zdaje raport prezydentowi Trumpowi podczas wizyty prez. Dudy w USA 12.06.2019
  .https://www.youtube.com/watch?v=VYz2GJG22ZM&feature=youtu.be

 99. revers said

  https://odosdrachmis.gr/?p=19862&fbclid=IwAR19dWBxFF-LnxUmesS6DV3l3SD-UHIFG85nDot53UhxCI_idpYk4i4Y_ro

  Podczas forum ekonomicznym w wloskim Trydencie, Soros wsiadl na premiera Wloch Salviniego za jego polityke imigracyjna, wyrzucanie jego NGO z Wloch, dostal od Salviniego ripostee taka, ze Soros musial uciekac z sal konferencji bo ochrona by mu nie pomogla lub po ryju.

  To tylko w kupionej przez Sorosa RP moze sobie pozwolic na odznaki bialych orlow, NGO, bo wie ze szabasgoje i kachal wyylizza mu rowy.

 100. osoba prywatna said

  Okupacja – stała amerykanska baza wojskowa w Polsce?
  .https://www.youtube.com/watch?v=GMNwVXRIzeg

  Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji:

  Za – 49%
  Przeciw – 51%

  Data emisji: 4.06.2018

 101. https://factschasers.com/pl/po-tysiacach-lat-archeologowie-rozwiazuja-tajemnice-piramid/?utm_source=taboola&utm_campaign=FAC_POL_D_PL_piramides&utm_medium=msn-poland&utm_content=239171369

  PO TYSIĄCACH LAT ARCHEOLOGOWIE ROZWIĄZUJĄ TAJEMNICĘ PIRAMID

  Co za BZDURY – że Piramidy budowana narzędziami z MIEDZI ??? Ja jako pierwszy wykazałem, że Wrocław budowano 7 tysięcy lat temu przy użyciu pił DIAMENTOWYCH, co dr Franc Zalewski potwierdził 10 lat później w KRAKOWIE. Nie mógł sobie jednak poradzić z kwestią, DLACZEGO kamieniołomy krakowskie, które eksploatowano przy pomocy pił i wierteł Diamentowych, opuszczono Nagle 7 tysięcy lat temu ??? więc wytłumaczyłem mu, że po zbudowaniu Kanału Przemysłowego Sosnowiec-Bydgoszcz kamieniołomy krakowskie OPUSZCZONO, gdyż wapień z Chrzanowa był Tańszy i Lepszy.
  10 lat temu Francuzi, Anglicy i Amerykanie wykazali, że PIRAMIDY BUDOWANO Z BETONU. Ja podchwyciłem to twierdząc, że cement pochodził z Istrii. Najstarszymi bowiem budowlami BETONOWYMI są piramidy w Bośni – budowane według mnie przez Kara-K’orfeusza z Krakowa, po zbudowaniu przez niego Troi na Złotym Rogu – tego od Eurydyki SPOD Krakowa. W szkole podstawowej nauczycielka mówiła, że Anglicy SZUKALI kamieniołomu, z którego czerpano kamień na budowę piramid, i znaleźli – w Afryce Południowej…
  Mark Lerner OKRADŁ polskich egiptologów i mnie. Polscy egiptolodzy wykazali bowiem, że kanały Na Pustyni były kanałami BUDOWLANYMI, co ja uzupełniłem, że były NAPEŁNIANE tamą w AVARIS-Kairze. Snofren, który dokonał podboju Europy Środkowej ze Stalowniami Kieleckimi WYWŁASZCZYŁ Świątynie, co dało mu m. in. Sto tysięcy robotników budowlanych ze środkami utrzymania w postaci Folwarków. Ta armia budowlana najpierw przez 15 lat budowała Tamę na Nilu w Kairze a potem Grobowiec i SKARBIEC w postaci Piramidy Snofrena.
  Francuscy egiptolodzy tak się tym przejęli, że dostali ZAJOBA więc kazałem im szukać Pałacu Ptolemeuszy, więc znowu dostali Zajoba KRZYCZĄC, że znaleźli Pałac Kleopatry. Wytłumaczyłem im, że ZADNEGO PAŁACU KLEOPATRY NIE BYŁO tylko Najwspanialszy w Historii zespół Pałaców Ptolemeuszy, a to co Znaleźli to pałac Recepcyjny Ptolemeuszy.

 102. Zdzicho said

  Co do budowy piramid. Mnie sie wydai, jak mawiał znany polski trener piłkarski, że można by się pokusić o jeszcze jedno rozwiązanie. Winda wodna. Działająca jak naczynia połączone – np. U- kształtna winda. Napęd do wody to koło z chodzącym w koło bydłem. W jednej części litery U, słup wody unosiłby mini barkę z blokiem skalnym, na jednym tłoku platformie, a na drugiej platformie byłoby rosnące wraz z wysokością obciążenie, np z pustej barki z piaskiem. Słup wody byłby pomiędzy platformami – tłokami. Wraz z wysokością trzeba by dolewać wody pomiędzy platformy.

 103. Zdzicho said

  Natomiast co do cięcia bloków skalnych np. w Starożytnym Egipcie, to w Denderze, w krypcie Świątyni Bogini Hathor, są reliefy, które pokazują metodę cięcia, modelowania bloków skalnych. W jednej z krypt jest to widoczne na reliefie z dużą lampą i sokołem. Otuż stoją tam z lewej strony dwie postacie ze szprycami, z których jeszcze cieknie woda. Woda pod dużym ciśnieniem może ciąć głazy oraz je formować. A lampy pokazane na reliefach, być może dodatkowo zmiękczały strukturę skały, poprzez wytwarzanie impulsowych ( korpuskularnych) fal narastających i sprzężonych z częstotliwością wiązań wewnątrz cząsteczkowych danej struktury skały. Wystarczył dźwięk pobudzonej struktury np. młotkiem, aby określić wysokość tonu drgań struktury do jej pobudzenia i wprowadzenia na poziom drgań, który jednak nie rozrywał struktury, ale poprzez pobudzenie ją rozgrzewał i zmiękczał.

 104. List Mamy Szymona do pana Morawitzkyego!
  .https://pbs.twimg.com/media/D9bU7u4XUAAQv8z.jpg

 105. PISKORZ said

  Dostałem sms..28.06. o godz. 18 promocja ksiazki prof NOWAKA ” O HISTORII NIE DLA IDIOTÓW”..Gdzie ? W Muzeum Polin..w Warszawie..!! Taka info od Solidarni 2010..! NIE MAJĄ GDZIE ROBIĆ PROMOCJI..!! Już zawijam kiecę i lecę..!! Skandal..

 106. PISKORZ said

  Propozycja nie do odrzucenia..

  To może spróbujcie zorganizować koncert muzyki kościelnej….
  w Warszawskiej Synagodze.
  Wystąpcie z pismami i nagłośnijcie temat w mediach zwłaszcza społecznościowych… opublikujcie odpowiedzi naszych żydowskich „przyjaciół”… nagrywajcie ich reakcje, wypowiedzi.
  Rejestrujcie też reakcje waszych przełożonych kościelnych.

  Chętnie Naród się dowie jak ta „współpraca” międzyreligijna wygląda.
  Jest symetria czy jej nie ma..

  Oscar 19.06.2019 13:37:19

 107. PISKORZ said

  https://i.iplsc.com/anna-komorowskam-bronislaw-komorowski/00080I2HEG5B6YCS-C122-F4.jpg Nasza była First Lady…śmiechu warta..

 108. NICK said

  A przyzbę?
  Masz?
  Lubelaku?

  P.S.
  Jestem jedynym ‚odważnym’ we sprawkach ‚kocich’ a WIEM co oceniam a oceniam, z perspektywy, słusznie.
  Zostawcie głupie koty.
  Tyle.

 109. Ad. 106

  To może spróbujcie zorganizować koncert muzyki kościelnej….
  w Warszawskiej Synagodze.

  Zgodzą się z radością! Potem media ogłoszą, że katolicy chcą śpiewać w Synagodze żydowskie chorały. 🙂 Na tę okazję nazwą jakąś nowobudowaną halę słowem „Syna-goga” i co pan zrobisz? 🙂

 110. piwowar said

  Panie Boydar. Piwowar nie chce wchodzić w kwestię opłacalności zakupu ruskiego gazu od Ameryki, bo wszyscy to robią. Piwowar się tylko pyta, zapewne retorycznie, pana autora publikacji, skąd on wytrzasnął takie jednostki miar ilości gazu i co to oznacza dla przeciętnego spalacza opału.

  P.S. Guwno jest cennym surowcem wtórnym, także jako opał. Pan się nie nabija.

 111. Boydar said

  Oczy wiście, Panie Piwowarze, ale układać nie ma potrzeby 🙂

  Miłego dnia.

 112. Boydar said

  Przyzby nie mam, Panie NICK’u, ale jeśli trzeba to pożyczę od sąsiada; mówił mi że ma wszystko, oprócz kota. Dwa wściekłe psy za to ma.

 113. mironik said

  https://gospodarka.dziennik.pl/praca/artykuly/572772,pracowali-za-granica-a-teraz-maja-4793-zl-zasilku-dla-bezrobotnych.html?fbclid=IwAR0osMYO62IUPSYDJ7nmMmk4nBTjdvuScV-e6RAHA-Bbi0hqVeq-2dUOygE

  W przypadku Niemiec osoby bezrobotne samotne i bezdzietne dostają zasiłek w wysokości 60 proc. ostatnich dochodów netto. Te mające dzieci poniżej 18. roku życia – 67 proc.). Przy zarobkach 1500 euro zasiłek wynosi odpowiednio 3834 zł i 4281 zł. W Polsce podstawowe świadczenie przez pierwsze trzy miesiące to netto 717,30 zł, a potem 572,87 zł.

  Ale w Polsce trzeba sie zmieścić w terminie rok pracy w półtora roku, w miasteczkach jakich większość 15-18 tys. i tak wszyscy tylko na lewo zatrudniają. No właśnie moje 18 tys. miasteczko sie nagle zrobiło 15 tys. i zaraz dalej spadnie poniżej.

 114. mironik said

  https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1087242,chleb-z-dodatkiem-owadow-w-finskich-sklepach.html?fbclid=IwAR1n-71R6v0sjDCXO3qsMEQjU_-3NkygWgEIPg2GdquFQ7j5OsGNQZbnGbU
  Wracam co 3 tygodnie z niemiec to mi prawie nic w Polsce nie smakuje, zwłaszcza chleb jedzie zgnilizną i to każdy,
  prawie wszystko z marketów jest dość nieświerze, mówi się, że co jakis czas tylko daty przydatności zmieniają.

 115. Ad. 102, 103:

  Pięknie Pan to zinterpretował Panie Zdzichu: ROZGRZEWANIE LAMPĄ ELEKTRYCZNĄ SKAŁY I CIĘCIE JEJ WODNYM STRUMIENIEM WYSOKOCIEŚNIENIOWYM…
  Gratuluję.

 116. Zdzicho said

  Na poezję się zebrało, a kopfszmerce pozostało. Na stałe? Może jednak nie. Tak czy owak prąd był w Starożytnym Egipcie znany. Stąd galwanizacja precjozów. Żarówki też były znane. Tylko po co takie duże jak w Denderze. Na innym reliefie w podziemnej krypcie Świątyni Bogini Hathor w Denderze widać postać ubraną w strój- kombinezon przypominający małpę z ogonem (uziemieniem?). Trzyma on w rękach dwa przedmioty przypominające noże. Być może to właśnie jest pokazany sposób dostrajania olbrzymich lamp- żarówek do drgań bloku skałnego. Drgające ostrza, po uderzeniu w skałę, określałyby poziom drgań koniecznych do destrukcji czy też zmiękczenia głazu. Za plecami ,, pawiana” jest jakieś urządzenie, zapewne odbierające te drgania i zamieniające je, albo utrwalające, przy pomocy postaci z dołączoną do tego ustrojstwa długą wajchą, na inną formę energii. Co do miękkich skał, to znane są poglądy zawarte w ,,Hipoteza Księżycowa” Jerzego Kijowskiego na ten temat. Coś te skały zmiękczało, dając możliwość ich łatwej obróbki. Fantazjując Pozdrawiam.

 117. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Są jeszcze miejsca w Polin, gdzie duch w narodzie nie ginie:
  https://natemat.pl/276281,akt-wandalizmu-w-bialymstoku-mural-utkany-wielokulturowoscia-zniszczony

 118. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Czy w Polsce jest miejsce na antysystem?
  http://geopolityka.net/michal-siudak-czy-w-polsce-jest-miejsce-na-antysystem/

 119. Boydar said

  Ale po co podgrzewać; przy 400 MPa skała się tnie jak masło, każda jedna, nawet całkiem zimna 🙂

 120. Lily. said

  Kielbasa przedwyborcza JK,”naczelnika”.
  ” Drugi raz przejetej calkowitej wladzy,
  nigdy nie oddamy”.

  Zrodlo;Wapniak VETO

 121. Lily said

  Re119;Lily
  Szukajcie pod.
  Jak Prawo i Sprawiedliwosc Zahakowalo
  Demokracje?.

 122. osoba prywatna said

  Kataster jako źródło nowego podatku! „Dziennikarskie” SZAMBO wybija. Aleksander Jabłonowski.
  .https://www.youtube.com/watch?v=ntKTjWjeMKw

 123. NyndrO said

  Takie tam radyjko # .https://www.youtube.com/watch?v=DSGyEsJ17cI

 124. revers said

  re113

  tylko mieszkania w czynszach kosztuja 600 do 1000 euro na zimno, na cieplo plus400 euro, p. Mironik, po co te porownia? w Brukseli jeszcze wiecej, dlatego pensja urzednika, czy posla pe 22 tys/m-nie euro to malo.

  Z 1600 euro pensji w Niemczech to pan nie wyzyje, ani nawet mieszkania nie wynajmie bo spodzielnia zada taki dochod na dziendobry plus 3xczynsz kaucja, czyli tez ok 3000 euro, lub z doplat korzysta z socjalnego urzedu.

 125. Halo,@EpiskopatNews ,wstyd nam za was!W Gruzji hierarchowie stają wraz z wiernymi w pierwszym rzędzie podczas blokady marszu zboczencow a u nas nie potraficie nawet stanąć za nami! Wasze postępowanie niczym się nie różni od hierarchów z zachodu! Liczymy że niebawem to się zmieni!

 126. osoba prywatna said

  80 LEKARZY HOLISTYCZNYCH NIE ŻYJE – PRZYPADEK CZY ZAPLANOWANE DZIAŁANIA?
  https://prawy.pl/102234-80-lekarzy-holistycznych-nie-zyje-przypadek-czy-zaplanowane-dzialania/

 127. osoba prywatna said

  Marazm kapłanów
  https://prawy.pl/102654-marazm-kaplanow/

 128. Marucha said

  Re 114
  W Polsce jedzenie jest wciąż bardzo dobre, ale nie trzeba kupować w zachodnich supermarketach.

 129. osoba prywatna said

  Donald Trump w ostatniej chwili odwołał atak na Iran! Jesteśmy na skraju III wojny światowej?
  Read more: http://www.pch24.pl/donald-trump-w-ostatniej-chwili-odwolal-atak-na-iran–jestesmy-na-skraju-iii-wojny-swiatowej-,69068,i.html#ixzz5rU9eTLhi

 130. osoba prywatna said

  Iran zestrzelił amerykańskiego drona szpiegowskiego i co dalej?
  https://ripsonar.wordpress.com/2019/06/21/iran-zestrzelil-amerykanskiego-drona-szpiegowskiego-i-co-dalej/

 131. revers said

  a chiny ostrzegaja …

  https://forsal.pl/amp/1418012,chiny-ostrzegaja-swiat-nie-otwierajcie-puszki-pandory-na-bliskim-wschodzie.html?fbclid=IwAR0P2gA2R9H5PW_d_xS8xDQNLWNmrGOnvyDEA-htTTmlygSToRoHR_GsvaU

 132. osoba prywatna said

  1999 – wojna NATO przeciw Jugosławii
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/149413,1999-wojna-nato-przeciw-jugoslawii

  1999 – wojna NATO przeciw Jugosławii – część II
  http://zygumntbalas.neon24.pl/post/149421,1999-wojna-nato-przeciw-jugoslawii-czesc-ii

 133. Zdzicho said

  A może żarówka generowała plazmę, która wypalała na zimno. Materiał znikał. Bez eksplozji. Można by powiedzieć fokus pokus.

 134. osoba prywatna said

  Polski polityk i politolog Mateusz Piskorski po niemal trzech latach pobytu w areszcie jest na wolnośći. Odzyskanie wolności było możliwe po wpłaceniu 200 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Dzisiaj – rozmowa Mateusza Piskorskiego z Redakcją Sputnik Polska.
  https://pl.sputniknews.com/opinie/2019061910586058-Polska-Piskorski-Historia-z-fotografia-Grubski/

 135. revers said

  Burmistrz Londynu… MUZUŁMANIN
  Burmistrz Birmingham … MUZUŁMANIN
  Burmistrz Leeds … MUZUŁMANIN
  Burmistrz Blackburn … MUZUŁMANIN
  Burmistrz Sheffield … MUZUŁMANIN
  Burmistrz Oxfordu … MUZUŁMANIN
  Burmistrz Luton … MUZUŁMANIN
  Burmistrz Oldham … MUZUŁMANIN
  Burmistrz Rockdale … MUZUŁMANIN.

  do tego kosciol szatnistow nie opodatkowany i jest cymes i globcio

  http://krajwspanialy.pl/kosciol-szatana-zostal-uznany-za-oficjalna-religie-w-usa-i-jest-juz-zwolniony-z-podatkow/?fbclid=IwAR3ElZsLsNKis_Bn36irM6A8YQqW8w61MgyEauu3vUvc9c4nZt0rV_YbJ3M

 136. Głos Prawdy said

  Moja znajoma Rosjanka pisze:
  „Niedawno mój mąż rozmawiał z księdzem katolickim z Włoch,i opowiedział mu o tym, jak zanika wiara jego ludu, o powszechnej laicyzacji, i jak w Kościele ciężko, gdzie różne partie wewnątrz walczą, kapłanów brakuje katastrofalnie, średni ich wiek jest już bardzo solidny, a młodzież iść do kapłaństwa nie chce itp. U na w Prawosławiu sprawy nieco lepiej, ale też nie można powiedzieć, że wiara w narodzie odradza sie. Był zdumiewający wzrost w latach 90-tych, ale przeszedł ((( Ale Łaska podczas nabożeństwa niesamowita! Jak szkoda tych wszystkich, którzy odmawiają sobie tej siły, bezpieczeństwa, wsparcia, Prawdziwego Życia!

 137. Sebastian said

  Matka pobiła na śmierć swojego syna ponieważ… nie chciał się ubierać jak dziewczynka

  https://nczas.com/2019/06/21/7-letni-chlopiec-zamordowany-przez-jedna-z-matek-bo-nie-chcial-zalozyc-sukienki-wczesniej-byl-glodzony-i-torturowany/

 138. Ad. 136

  „Niedawno mój mąż rozmawiał z księdzem katolickim z Włoch,i opowiedział mu o tym, jak zanika wiara jego ludu, o powszechnej laicyzacji, i jak w Kościele ciężko (…)”

  Jeśli wierni muszą wysłuchiwać, że Jonasz to, Jozue tamto, Mojżesz owo, to co się dziwić? Co nas to obchodzi? Kapłani zamiast przekładać ponadczasowe prawdy wiary na język codzienności, to klepią te same teksty od stuleci…

  A o prawdziwym przesłaniu przypowieści o „policzkach” cicho sza… – To jest, jak jest.

 139. Sebastian said

  8 i pół roku więzienia za morderstwo? Pewnie niejeden recydywista z takiego wyroku byłby zadowolony. I taki wyrok zapadł w sprawie morderstwa Igora Stachowiaka. Morderstwa szczególnego, bo mordercami byli policjanci na służbie w czasie pracy, a samego czynu dokonano na wrocławskiej komendzie.
  Fan to taki portal, w którym króluje szyderstwo i kpina. Gdzie jest zatem haczyk w powyższej informacji?
  Otóż te 8 i pół roku mają do odsiedzenia w sumie czterej funkcjonariusze.

  http://fanatik.ogicom.pl/archiwa/13097

 140. Troll Polonii said

  Julian Assange nikogo nie zamordowal; nie zlamal zadnego kodu, i nie podawal falszywych wiadomosci a przede wszystkim spelnial obywatelski – i zawodowy- obowiazek informowania ludzi o przestepstwach popelnianych przez panstwo.
  Grozi mu 175 lat wiezienia w USA.
  Clinton za zniszczenie Jugoslawii powinien wisiec,
  Bush za Irak a Anglia razem z USA za mordowanie dzieci i kobiet w Jemenie, Afganistanie, Iraku, Sudanie, Syrii, Hondurasie, Nikaragui, Panamie, El Salwadorze, Haiti…

  USA daje przyklad jak popierac przestepstwa i karac ‚po kowbojsku’.
  Mordercy sa OK. trzeba karac tych, ktorzy ujawniaja mordesrstwa.
  Pax Americana.
  Lex Americana.
  Sex Americana w Polsce : pierd…prawo

 141. Dziś otrzymałem CODZIENNY list ONZ, ale nie z Londynu a Lome:
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
  Dear Mr Tell,

  For the past few days after our response to your message, we have not receive any response from you. 

  What is the problem? 
  Several cancellations would be made on your case if we have not hear from you. We have made several communications with the Banque Atlantic and the ministers of Finance. 
  They made us understand that by the end of this month your file will be cancel which would make it for the confiscation of your total fund by the Government and the central bank of Togo.
  What is your problem!? What is the news from the United Nation and the accredited attorney assigned to arrive in your country? 
  Without delay you must response to make sure the bank and the Government doesn’t confiscate your total fund. 
  Prevent this delay and response to us immediately.
  We hope to hear from you soon,

  Regards…

  Lome dlatego, że tam był polski skarbiec Wojenny, w którym marszałek Broz-Tito-Pindar złożył złoto, które Generalissimus wiózł do Pragi na wykupienie przez Holokaustów USA, które złożył na paszport amerykański mego ojca. To było sprawdzane w Belgradzie i Zagrzebiu, na podstawie czego Bank Atlantycki UZNAŁ moje roszczenia, co zostało potwierdzone w śledztwie Federalnego Biura Śledczego FBI, Interpolu i ONZ za wpisanie mnie na listę Oszustów Światowych.
  Nie wiem, czy Bank Atlantycki, Rząd Federalny Togo i ONZ mają prawo do takiego arbitrażu wobec mego kapitału? do uregulowania którego brakuje mi 520.USD, gdyż padłem ofiarą Rozboju i OSZUSTWA policji politycznej czyli Mossadu, co nadaje sprawie charakteru Polowania na Złoto Stalina. KTOŚ anonimowo wspomógł mnie sumą tysiąca E, za co bardzo dziękuje i zwrócę STOKROTNIE po otrzymaniu Transzy w ciągu 72 godzin po wpłacie Podatku.
  Mniej ważny czek opublikowałem na http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_365&sName=ann-ben//
  BŁAGAM O POMOC, bo ponownej procedury czekowej Nie Zdzierżę. Moje konto USD: PL 04 1050 1575 1000 0090 9629 6505, SWIFT (BIC) INGBPLPW, a złotówkowe: 51 1050 1575 1000 0022 4510 6410.

 142. osoba prywatna said

  Ȍgmundur Jönasson – były minister MSW Islandii o wyrzuceniu z Islandii śledczych FBI, którzy usiłowali oskarżyć Juliana Assange’a o rzekome szpiegostwo. Rozmowa gościa z dziennikarzem w programie GOING UNDERGROUND (schodzimy do podziemia).
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/nieliczni-fantastycznie-niezalezni-2019-06

 143. osoba prywatna said

  Religia holokaustu | Ewa Rzeuska
  .https://www.youtube.com/watch?v=H2z7RGKaFA4

 144. PISKORZ said

  re 126 Jaki przypadek ..?! Jak można stawiać takie pytania..?! 80 ofiar..i przypadek.?! Bandyci widać wyraźnie..w natarciu..!!

 145. PISKORZ said

  Z beczki innej..Ktoś wspomniał o tym ,że woda pójdzie w górę..NIEZALEŻNIE OD TEGO…to warto wiedzieć, że pod względem zasobów wody pitnej jesteśmy w Europie na szarym końcu.!!~ I NASZYM ZAFAJDANYM /PARDON SŁOWO/ OBOWIĄZKIEM JEST OSZCZĘDZANIE WODY NA KAŻDYM KROKU. A NIE JAK JAK JAKIŚ FIRCYK NAPISAŁ WPROST…PRYSZNIC ROBIĘ SOBIE 1.5 GODZINY!! A BABY TEŻ LUBIĄ WYMOCZYĆ DUPSKA /ILE WODY JEST W WANNIE ?/..A NIE WYSTARCZY PRYSZNIC…OSZCZĘDNIEJ I NA PEWNO ZDROWIEJ! DBAJMY O NASZE ZASOBY WODNE.!!

 146. osoba prywatna said

  Wielkanoc we włoskim kościele / Witamy w cyrku !
  .https://www.youtube.com/watch?v=wIrcEBdqKS8

 147. Troll Polonii said

  141
  Osoba prywatna
  re: Islandia

  Ogladalem ten wywiad z bylym ministrem Islandii w angielskim programie.
  Jest przerazajace, ze FBI jezdzi po swiecie i montuje za sowite lapowki tzw. opinie publiczna i opinie ‚international community’ na dowolny temat..
  Wyjatkowe lajdactwo:
  Kraje takie jak Islandia, Vanuaatu, Samoa maja taki sam glos jak Chiny, Indie, Indonezja w Zgromadzeniu Narodowym ONZ.

  Jest to wyjatkowo chamski akt korupcji i lamania Karty ONZ.
  Zorganizowana nagonka na Assange’a sama w sobie jest aktem kryminalnym.
  A przestepcy z FBI powinni byc ukarani – razem ze swoimi bosami…wszystkie organizacje humanitarne powinny stanac w obronie swobody slowa i prawa do krytyowania skorumpowanych wladz.

 148. Ad. 145

  „Wody mamy mało” – ten slogan ma usprawiedliwić podwyżki cen wody. 🙂

  Wodę przejęli Rzydzi.
  Admin

 149. PISKORZ said

  re 148„Wody mamy mało” – ten slogan TO NIE SLOGAN, LECZ FAKT..ps A w Chile. gdyby się ktoś pytał, to wody wszystkich rzek..mają swoich właścicieli.!! One są w rękach wielkich korporacji lub posiadaczy ziemskich. Właściciele wody mają pierwszeństwo w jej wykorzystaniu..Ale mają obowiązek oddawać /czytaj sprzedawać/ tylko 10% zwykłym obywatelom…

 150. Lily said

  Zobaczcie TO. Brrrrrrr !

  Zrodlo;VICE News

 151. Lily said

  Re 148;Krzysztof M
  „Eksploatujcie ich,ile tylko mozecie,gdzie
  tylko mozecie i kiedykolwiek mozecie”.
  Zrodlo; wytyczne z 5-cio ksiegu.

 152. revers said

  ad147
  przeciez teorii spiskowych oficjalnie nie ma, tak samo jak glebokigo panstwa deep state

  BOMBSHELL
  Confirmed by the impeccable Geoffrey Robertson.
  We ALWAYS knew it was the Deep State.

  Assange lawyer reveals Pentagon behind pursuit of WikiLeaks publisher

  A lawyer for WikiLeaks’ Julian Assange has confirmed that the Pentagon – not the White House or any other government agency whose secrets he leaked – was driving the nearly decade-long campaign to destroy the publisher.
  After asking officials at the Obama administration if they “really wanted” the publisher for whistleblowers and warning that “there are dangerous precedents here,” Assange lawyer Geoffrey Robertson said they responded:
  We don’t want him, but the Pentagon does, and the Pentagon may eventually get its way.

  Robertson’s “high connections” got him an audience with Obama administration insiders after he learned of the secret grand jury they had convened against Assange in 2010, he told Phillip Adams on ABC’s Radio National on Thursday. When Robertson warned them of the First Amendment implications of charging a publisher under national security laws, however, they already knew what kind of precedent it would set.

  While the Obama administration charged more leakers under the Espionage Act than all previous presidents combined, it never attempted to wield the law against a publisher.

  And the Pentagon has finally gotten its way. British Home Secretary Sajid Javid signed a request for a US extradition order earlier this month, and Assange will face a full extradition hearing in February.
  read all:

  https://www.rt.com/news/462359-assange-lawyer-pentagon-wikileaks/?fbclid=IwAR0ToGF5mdI527XSGM83oNKtsVbNRNwgZdIi2FqQTxsjNee5VJH4SW6RrVg

 153. PISKORZ said

  28-06: Prof. A.Nowak i prof. Antony Polonsky w Muzeum Polin

  MAM PYTANIE W ZWIĄZKU Z TYM ,CO WYŻEJ..
  CZY WY NIE MACIE GDZIE ROBIĆ SPOTKAŃ..?! TYLKO W MUZEUM POLIN..?!
  TO SĄ JAKIEŚ KPINY…!! PROMOCJA KSIĄŻKI W ŻYDOWSKIM PRZYBYTKU..!!!

  MÓJ MEJL DO WWW. SOLIDARNI 2010.PL !!

 154. revers said

  Mieszkowaki „Ewolucja, która zlikwiduje państwo polskie. „Taki kierunek musimy przyjąć” , czyli jak tu wytlumaczyc tubylcom, polskim gojom ze panstwa polskiego nigdy nie bylo, byla tylko pejsata unia.

  https://www.tvp.info/43138258/ewolucja-ktora-zlikwiduje-panstwo-polskie-taki-kierunek-musimy-przyjac?fbclid=IwAR1RwdWhXAHjB2pSZRMiU3Cs0FSTU24LBYk_86r7QdD-rzqBv4k-lpidgjA

 155. Troll Polonii said

  Co sie dzieje w Gruzji?
  Policja rozgania demonstrantow, ktorzy atakuja parlament.
  Oczywiscie ktos probuje rozpetac antyrosyjska awanture, bo dawno nie bylo draki na Kaukazie.

  Rozeszlo sie oczywiscie o awanture w kosciele prawoslawnym wywolana na Ukrainie.
  W Gruzji parlament zorganizowal miedzynarodowe forum w sprawie jednosci kosciola autokefalicznego.
  Na tym forum przemawial Rosjanin.
  I awantura gotowa…

  Protesters try to storm Georgia parliament in Tbilisi as thousands gather for anti-govt rally(VIDEO) — RT World News

  https://www.rt.com/news/462340-protesters-storm-georgia-parliament/

 156. revers said

  „Proszę zapoznać się z dokumentami, które są zawarte pod tym numerem rejestracyjnym. Okazuje się, że sprzedano nas za rządów SLD – PSL w 2002 roku, a dokładnie zawiązano spółkę pod adresem Polskiego Konsulatu w Nowym Yorku, która ma prawo sprzedawać Polskie zadłużenie.

  Teraz bomba: najnowszy dokument z 2018 roku mówi o tym, że spółka ma prawo sprzedawać zadłużenie Polski do wysokości 400 miliardów dolarów.

  Każdy, kto kupi, może stać się właścicielem kawałka Polski.

  W każdej chwili te pieniądze mogą być przejęte przez rząd okupacyjny spod niebieskiej gwiazdy!”

  link do strony; https://www.sec.gov/cgi-bin/browse-edgar?CIK=0000079312

  https://www.odkrywamyzakryte.com/iiirp/?fbclid=IwAR2B9Do4iwtPxPCCyUwyn4aVnLXSEh-ftou02OqMnna4631hEO5tjZrJWNs

 157. osoba prywatna said

  Światowa Organizacja Zdrowia uznała medycynę chińską za naukę
  https://polakuleczsiesam.pl/swiatowa-organizacja-zdrowia-uznala-medycyne-chinska-za-nauke/

 158. osoba prywatna said

  Roundup znaleziony w prawie wszystkich gatunkach piwa i wina… nawet w ekologicznych!
  https://polakuleczsiesam.pl/roundup-znaleziony-w-prawie-wszystkich-gatunkach-piwa-i-wina-nawet-w-ekologicznych/

 159. revers said

 160. Sebastian said

  diabelskie nasienie to i rogi rosną

  Młodym ludziom wyrastają rogi z tyłu głowy. Naukowcy: to wina smartfonów

  https://www.onet.pl/?utm_source=noizz.pl_viasg_noizz&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=2be1998c-4cc0-439f-9e5e-62ee92aa80ef&sid=b9d49135-2d06-49f0-8a58-46b831027a53&utm_v=2

 161. Zdzicho said

  Transport głazów w Starożytnym Egipcie:
  .https://m.youtube.com/watch?v=94FAQfDZn2U

 162. osoba prywatna said

  Niemieckie inwestycje w Rosji największe od dekady
  https://www.rp.pl/Inwestycje/304159896-Niemieckie-inwestycje-w-Rosji-najwieksze-od-dekady.html

  Największym inwestorem w Rosji są Amerykanie
  https://www.rp.pl/Inwestycje/306069953-Najwiekszym-inwestorem-w-Rosji-sa-Amerykanie.html

  Papież Franciszek Franciszek spotka się z Putinem. Stolica Apostolska podała datę (http://www.tvn24.pl)
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/papiez-franciszek-przyjmie-wladimira-putina-w-watykanie,942418.html

 163. Zdzicho said

  Zastosowanie wodnej windy przy budowie piramid egipskich:
  .https://m.youtube.com/watch?v=TJcp13hAO3U

 164. Zdzicho said

  Zasada działania wodnej windy jest pokazana w części 2.
  .https://m.youtube.com/watch?v=rxFXsoqbfrk

 165. Sebastian said

  Ks. Michał Macherzyński z Wilkowyj pożegnał się z kapłaństwem. Ogłosił to parafianom w Boże Ciało, napisał na Facebooku. 13 maja minęło dokładnie 30 lat od przyjęcia święceń kapłańskich, 7 kwietnia skończył 55 lat. Od 9 lat był proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Aniołów w Wilkowyjach. W tym wszystkim jest 15 lat motocyklowej pasji, która rozsławiła go na całą Polskę.

  „Kochani. Dziś rano odprawiłem ostatnią Mszę św. Pożegnałem się kapłaństwem. To były piękne lata mojego życia głównie dzięki Wam! Rozpoczynam nowy etap życia przy boku Justyny. Dziękujemy za tak liczne słowa wsparcia i serdeczności, które spływają w naszą stronę. Pozdrawiamy! ”

  https://pomorska.pl/ks-michal-macherzynski-z-wilkowyj-pozegnal-sie-z-kaplanstwem-zdjecia-rozpoczynam-nowy-etap-zycia-przy-boku-justyny/ar/c1-14227839?utm_source=facebook.com&utm_medium=gazeta-pomorska&utm_content=polska_i_swiat&utm_campaign=ks-michal-macherzynski-z-wilkowyj-pozegnal-sie-z-kaplanstwem-zdjecia-rozpoczynam-nowy-etap-zycia-przy-boku-justyny&fbclid=IwAR3IRq6PffJ_NahRcwevJZOvIJYfFWzK4eJ1Hclt7MqE3hzDS9600qU_GNU

 166. osoba prywatna said

  Fiut-35
  Duda sam powinien latać samolotami, które zobowiązał się kupić od Trumpa.
  http://nie.com.pl/fiut-35/

 167. revers said

  Trump nie zatakował przed wczoraj Iranu, to teraz zatakowano Trumpa, to już druga z koleji panienka która sobie po 23 latach przypomniała jak ja w Domu Towarowym zgwalcił Trump.z

  https://edition.cnn.com/videos/politics/2019/06/22/e-jean-carroll-accuses-trump-of-assault-ac360-vpx.cnn

  Wcześniej podczas kampanii prezydenckiej zameldowała się panienka lekkich obyczajów, teraz dziennikarka nie pierwszej mlodości Jean Caroll.

 168. Lily said

  Re 159;Revers
  O „wrazliwosci”,na innych.
  https://www.big-lies.org/jews-sayanim-hasbarat/
  Zrodlo;znalezione w internecie.

 169. Bartłomiej Radziejewski, FALA KAPITALIZMU PAŃSTWOWEGO – Możliwość przejmowania przez państwo dużych firm wpisano w projekty strategii przemysłowej Niemiec. Nowy etatyzm jest inny od starego. Jest inteligentniejszy i bardziej wysublimowany od tego, który znamy z poprzednich dekad. W trendzie wiodącym do nowego etatyzmu znajduje się również Polska. I to wbrew medialnym stereotypom, niespecjalnie za sprawą PiS-u, ale cichego ponadpartyjnego konsensusu, Fakt, 19 VI 2019, s. 4.

  Książę Demidow mówił, DLACZEGO WSZYSCY ŻYDZI HISZPAŃSCY SĄ JEZUITAMI. Otóż dlatego, że każdy hiszpański Żyd miał zawodowego kopulanta z haremu Omajadów, który go kopulował. Raz w kawiarni warszawskiej podszedł do niego Broniewski i zapytał, czy miejsca są wolne. Przytaknął i za chwile zjawił się Cyrankiewicz a kelnerka podała 2 koniaki. Broniewski mówił: JÓZIU NIE PIERDOL. JA JESTEM ŻYD HISZPAŃSKI A TY SEFARDYJSKI, NIE PIERDOL MNIE…
  W mym elaboracie ETATYZM PRUSKI podkreślałem, że Etatyzm Prusaki różnił się od Francuskiego Doktrynalnie. Etatyzm Francuski stawiał sprawę, że kapitał Prywatny to WILKI a kapitał Państwowy to OWCE więc oba kapitały w Spółkę wchodzić Nie Mogą. Etatyzm pruski wychodził zaś z doktryny Kapitału Patriotycznego DO PILNOWANIA KAPITAŁU PAŃSTOWEGO jako Psów Pasterskich.
  To znalazło POTWIERDZENIE w postaci Cudów Gospodarczych, które były TYLKO TAM, GDZIE RZĄDZILI PATRIOCI, a więc w Niemczech, Włoszech, Japonii czy Korei. Antytezą tego jest Unia Europejska jako Folwark Rotszyldów. Zdawali sobie z tego sprawę Amerykanie, którzy modlili się: ŚWIĘTY STALINIE, CHROŃ NAS PRZED ROTSZYLDAMI – ale Rotszyld wjechał od USA trzymając Rokefelera za jaja Satelitarną Detekcją Złota i Złotem Indii. Bardzo szybko jednak okazało się, że Satelitarna Detekcja Złota jest potrzebna Rotszyldowi li tylko Instrumentalnie.
  U Giertychów dowiedziałem się, że Rotszyld dał Kaczyńskim miliard dolców za wprowadzenie Polski do Unii Europejskiej a teraz wszystkie markety i banki są HOLDINGOWĄ własnością Rotszyldów. Keynes i Paderewski utworzyli FASZYZM, żeby Anglicy nie zostali Zakopulowani przez Rotszyldów od Piasta Kołodzieja, jak Żydzi hiszpańscy przez jezuitów, co teraz grozi Polakom.
  Marszałek Mossadu Jarosław Kaczyński Polaków przed ZAKOPULOWANIEM przez Rotszyldów nie uratuje, bo to wymagałoby przejęcia przez kapitał państwowy Holdingowego Kapitału Rotszyldów w marketach i bankach.

 170. osoba prywatna said

  Trump i «Operation Sankalp»
  http://ram.neon24.pl/post/149426,trump-i-operation-sankalp

 171. Wieloimienny said

  Kurwa przejrzałem stare artykyly na gajówce sprzed kilku lat na temat Ukrainy. Wszystkie filmy jakie tam dodano you tube już wykasował!

 172. revers said

  Pan Stasiu M. kolejny raz o utraconej suwerennosci, a moze nie?

  https://nczas.com/2019/06/22/michalkiewicz-ostrzega-polska-moze-stracic-suwerennosc-nad-czescia-swojego-terytorium-video/?fbclid=IwAR28ckc8FTh30dG6CIx639pfseKmSkDKPDm-ER8JBxxNmoqt4y2EPMPwgIg

 173. Głos Prawdy said

  Syndrom Piotrusia Pana: gdy mężczyzna nie chce dorosnąć!
  Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/Seks/Psychoseksuologia/Syndrom-Piotrusia-Pana-gdy-mezczyzna-nie-chce-dorosnac?gclid=Cj0KCQjwo7foBRD8ARIsAHTy2wnmvLj62AzNgRuA-Wa4qbWUV_9nAiaacycvBPs0VHx3dDB6FVkDUswaAjZTEALw_wcB&fbclid=IwAR3ROdJR4M8sM-iRaw4Q4df4KI7DgvmiyCimJ0sZdmF4dC0vpgA50Khwnyg

 174. Głos Prawdy said

  Tychy: po mszy w Boże Ciało proboszcz ogłosił, że odchodzi z kapłaństwa

 175. Głos Prawdy said

  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,38770,tychy-po-mszy-w-boze-cialo-proboszcz-oglosil-ze-odchodzi-z-kaplanstwa.html

 176. osoba prywatna said

  https://fakty.interia.pl/swiat/news-iranskie-media-urzednik-panstwowy-stracony-za-szpiegowanie-d,nId,3057778

 177. Głos Prawdy said

  Panie Daniels, my Wam wyplacimy roszczenia w SODOMITACH- a Wy nam oddacie Auschwitz,
  CO PAN NA TO?
  CZYSTY DEAL!!!
  niech wezmą Auschwitz
  na całkowitą wyłączność
  bez prawa opuszczania jego

 178. Głos Prawdy said

  Ile Żydzi są winni Polakom?

  „Sprawę długów kahalnych szczegółowo opisał słynny naukowiec, historyk i historiozof profesor Feliks Koneczny w książce „Cywilizacja żydowska”. Według Konecznego dla żydowskich kahałów było „złotym interesem, żeby zapożyczać jak najwięcej u zamożniejszych Polaków; zadłużano się tak, aż strunka nareszcie pękła (…) W roku 1764 wyniosły długi organizacji żydowskich w ogóle bajeczną na owe czasy sumę półtrzecia miliona (tj. 2,5 miliona ówczesnych złotych), z czego około półtora miliona przypadło na pretensje duchowieństwa (przeważnie Jezuitów, Dominikanów i Franciszkanów), a około 900 tys. złotych polskich na pretensje magnaterii.
  Takiej sumy doliczono się w 1764 roku. Ileż pożyczek nie zarejestrowało się! Drobniejsze wierzytelności zamożniejszej szlachty wiejskiej pozostały zapewne poza spisem; drobniejsze szczegółowo, lecz tak liczne, iż w sumie złożyłyby się również na jaki milion. (Por. F. Koneczny: „Cywilizacja żydowska”, Londyn 1974, s. 311). Wypożyczone żydowskim kahałom pieniądze ostatecznie nigdy nie zostały przez nie spłacone. W ten sposób niespłacone długi kahalne okazały się dla Żydów świetnym sposobem na okradzenie Polaków (głównie magnaterii i duchowieństwa), czymś w rodzaju z dzisiejszych piramid finansowych.” – cytat.
  Obiegowe złote polskie były równoważne polskim złotym czerwonym w proporcji w zależności od okresu od 4 do sześciu złotych obiegowych za jeden polski czerwony. Każdy polski złoty czerwony zawierał 3,5 grama złota. Przyjąłem średnią wartość jednego złotego czerwonego jako pięć złotych obiegowych.
  2 500 000 złotych obiegowych jest równoważne 500 000 polskich złotych czerwonych. Zawartość złota w 500 000 polskich złotych czerwonych wynosi:
  500 000 złpc x 3,5 g/(złpc) = 1 750 000 [g]
  Jedna uncja zawiera 31,1 [g]
  Liczba uncji: 1 750 000 [g] / (31,1g/unc) = 56 270 uncji
  Cena złota 2018 05 11 o szóstej rano wynosiła 1 320 USD za uncję co odpowiada sumie 74 276 527 USD
  Pieniądze te pracowały dla Żydów przez (2018–1764) = 254 lata.
  Wykorzystując te pieniądze Żydzi udzielali biednej szlachcie kredytów na wysokie odsetki. Przyniosło im to fortuny.
  Żydzi najlepiej wiedzą, że pieniędzy nie pożycza się za darmo. Polacy tego doświadczyli po 1989 roku kiedy to odsetki wynosiły 30–40% a w jednym lat po 1989 r. około 80%.
  Obciążmy ukradzioną kwotę odsetkami wynoszącymi tylko 5%, co obecnie daję sume do spłacenia:
  74276527x(1,05)exp254 = 1,79x10exp13 = 17,9x10exp12 = 17,9 europejskich bilionów
  Jeśli odejmiemy od tej sumy żądania żydowskie wynoszące 300 mld USD to w dalszym ciągu Żydzi maja do spłacenia tylko za tę jedną szkodę finansową wyrządzoną Polsce i Polakom 17,6 europejskich bilionów dolarów.
  mgr inż. Adam Bednarczyk
  PS
  Obliczenia powyższe zostały zaprezentowane przeze mnie na zjeździe zorganizowanym przez Pana Prezydenta na uchodźtwie Hr Jana Zbigniewa Potockiego w dniu 2018.05.12
  Proszę o upowszechnianie. Pragnę podziękować Panu Krzysztofowi Cierpiszowi redaktorowi Gazety Warszawskiej w Szwecji za przesłany mi akapit o długach żydowskich z książki p.t. Cywilizacja Żydowska napisanej przez Profesora Feliksa Konecznego.
  Adam Bednarczyk
  Warszawa 2018.05.119

 179. osoba prywatna said

  Jak PiS Polin buduje
  http://marek.neon24.pl/post/149433,jak-pis-polin-buduje

 180. osoba prywatna said

  W małej wiosce na Dolnym Śląsku ma powstać jedno z największych wysypisk śmieci w tej części Polski. Ci, którzy przeciwko niemu protestują, czują się zaszczuci. Skarżą się nie tylko na plagę szczurów i odór, ale składają też doniesienia na policję i prokuraturę, że ktoś uszkadza lub próbuje podpalić ich samochody, podrzuca nadajnik GPS albo śledzi.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24913003,w-malej-wsi-powstaje-gigantyczne-wysypisko-smieci-ci-ktorzy.html

 181. osoba prywatna said

  Imam ostrzega USA: Nie zaczynajcie z nami wojny, bo nie będziecie w stanie jej skończyć
  https://www.wprost.pl/swiat/10227655/imam-ostrzega-usa-nie-zaczynajcie-z-nami-wojny-bo-nie-bedziecie-w-stanie-jej-skonczyc.html

 182. osoba prywatna said

  Prawie identyczny przypadek jak z żydem najsztubem. Ale konsekwencje już inne.
  https://regiony.tvp.pl/43178218/potracil-kobiete-na-pasach-jest-nagranie-z-monitoringu

 183. osoba prywatna said

  Miejska wyspa ciepła (część 2.)
  http://zielonaulica.pl/miejska-wyspa-ciepla-cz-2-ul-jedrusik-i-inne/

 184. osoba prywatna said

  Q&A! JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY CHRZEŚCIJAŃSTWEM A (tfu!)JUDAIZMEM? DUUUŻA!
  .https://www.youtube.com/watch?v=jt1cAUpqEYw&feature=youtu.be

 185. PISKORZ said

  https://allthatsinteresting.com/wordpress/wp-content/uploads/2014/03/photographs-russian-veteran.jpg .. Rosyjski weteran płacze przy czołgu. który był w użyciu w czasie II WŚ.

 186. NyndrO said

  Cóż za biedny pajac…. https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-trump-atak-na-iran-nie-zostal-odwolany-ale-wstrzymany/35hgkd5 * https://esportmania.pl/big-stories/amerykanie-zablokowali-iranczykom-dostep-do-league-of-legends-bo-ci-zestrzelili-ich/4f5fmfb?fbclid=IwAR3Qk9dcjaWD3u3pyi-ikoUbLpNECYWq88QTlHHybAup-rdZkxYGZS1nt1U # A Pan Putin wcin tort…

 187. revers said

  re171

  bo od 22.06.2019 obowiazuja w uni i szwajcarii ACTA2, CETA nowe regulacje prawne dla rresci i autotyzacji, praktycznie totalna cenzura.

 188. bebrave2019 said

 189. .https://youtu.be/uIWdohj68gY
  Sytuacja kryzysowa! dr Lucyna Kulińska – Co się dzieje w Gruzji? Czy grozi nam III Wojna Swiatowa?

 190. Boydar said

  O szkodliwości wszechobecnego pola mikrofal nic, ale techniczny aspekt ujęty interesująco

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/ekspert-ds-cyberbezpieczenstwa-gdyby-chinczycy-chcieli-to-juz-dzis-mogliby-swiatu/19qtbkc

  Mogę powiedzieć, że poznałem gościa prawie osobiście

  https://facet.onet.pl/warto-wiedziec/przesiedzial-12-lat-i-3-miesiace-za-zbrodnie-ktorej-nie-popelnil-za-odszkodowanie/flthwnv

 191. Boydar said

  Czytając nagłówek aktualnych WT cały czas łaziło mi coś po głowie, nie był to jednak komar ani wesz. No i wreszcie skumałem – to konkluzja !

  „min. Ziobro grzmi, że lichwiarze nie będą mogli bezkarnie przejmować mieszkań i dorobku ludzi”

  Jeżeli nie bezkarnie to jak ? Podejrzewam że mandat w maksymalnej określonej widełkami wysokości będzie pewny – pińćset ! Bez Kozery.

 192. Peryskop said

  Kolejne fejki z szoolerskiej kafejki !

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-06-23/milioner-kupil-szkielet-dinozaura-i-wypozyczyl-go-muzeum-ale-tylko-na-kilka-miesiecy/?ref=aside_najnowsze

  Jeśli realizują 70-80% fejkowo „skamieniałości”, to przecież dają radę i całe 100% wcisnąć, żeby Jurassiki i Parki z Hollyvoodoo mieli czym kręcić ludźowcom w skołatanych głowach.

  wiki : Park Jurajski (oryg. tytuł Jurassic Park) – amerykański film z 1993 roku, zrealizowany na podstawie książki Michaela Crichtona o tym samym tytule, wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Został nagrodzony trzema Oscarami. Jest jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii. Traktuje o fikcyjnej wyspie, na której naukowcy skonstruowali park rozrywki z genetycznie wyhodowanymi dinozaurami. Pierwszy film z cyfrowym dźwiękiem DTS. Z okazji dwudziestolecia wejścia do kin, film w 2013 roku powrócił na ekrany w wersji 3D. …

  Kreatywność, głupcze ! Money, honey.

  Przypomnę, że „kamień z Księżyca” z pompą podarowany premierowi Holandii przez „astronałtów Apollo”, następnie przekazany do prestiżowego muzeum w Amsterdamie – okazał się być kawałkiem skamieniałego drewna 🤣

  https://www.telegraph.co.uk/news/science/space/6105902/Moon-rock-given-to-Holland-by-Neil-Armstrong-and-Buzz-Aldrin-is-fake.html

  Moonfejki to dla mnie potwierdzenie dinofejków, Picassofejków oraz wszelkich innych „imaginations” & „innovations”.

  Jeśli do tego dodamy Ferrarifejki i wszelkiie pozostałe brandfejki, climatechangefejki, medfarmafejki, fejknewsy, etc – to co pozostaje ?

  Aż strach myśleć w czym jesteśmy zanurzeni.

  To istny coot, że woogle wciąż żyjemy 😀

 193. Peryskop said

  W Oregonie Katka demokratka, z Braunów, posłała policję, ażeby schwytali jej co najmniej dwóch republikańskich senatorów poczebnych do quorum dla wprowadzenia handełes emisjami CO2 !

  https://www.reuters.com/article/us-climatechange-oregon/oregon-capitol-building-closed-as-precaution-amid-partisan-dispute-idUSKCN1TN0PS

 194. Boydar said

  Z roztargnienia nie dodałem, że nawet rzymskie prawo nie przewidywało karania dwa razy za to samo przestępstwo.

  Nic to Baśka …; na szczęście Stalin przewidział, że zagramaniczne przystąpią kiedyś do frontalnego ataku, i poukładał karty po swojemu. W co uwierzyć trudno, że to on, więc kto ?

 195. osoba prywatna said

  Jerzy Zięba na żywo 19 06 2019 o Szymonku

 196. Boydar said

  Ktoś nad tym czuwa, Zagięta Ruro. Bo wbrew wszelkim pozorom, walka toczy się o nasze dusze, nie o kasę. To tylko chytry diabelski false flag. I właśnie dlatego jeszcze żyjemy.

  Proszę zauważyć, że zależy każdej ze stron.

  ————
  Peryskopa wpuszczam eksperymentalnie. Eksperyment się wkrótce skończy, bo znając go wiemy, iż prędzej czy później napisze coś takiego, że będę odruchowo szukał dubeltówki.
  Admin

 197. osoba prywatna said

  Kto korzysta na atakach na tankowce w Zatoce Perskiej?
  http://www.bibula.com/?p=108575

 198. WTM said

  Bardzo polecam:

  https://www.youtube.com/results?search_query=Leszek+Szymowski+%26+Grzegorz+Braun%3A+ksi%C4%85%C5%BCka+%22Uwik%C5%82any.+Nieautoryzowana+biografia+Zbigniewa+Ziobry

 199. KRYSTYNA said

  Matka Zbawienia: Dzieci, musicie pomóc, łącząc się ze Mną w modlitwie i ofierze, by dopomóc wszystkim dzieciom Bożym wejść przez Bramy Nowego Raju

  https://gloria.tv/article/8jwZQCGNmSTfDHfCk4T9VBTjt

 200. osoba prywatna said

  POLITYKA Vegi. O co chodzi? Czy to Koń trojański? Aleksander Jabłonowski
  .https://www.youtube.com/watch?v=4Jsah3Z7OWc

 201. Krystyna Woźniak said

  Matka Zbawienia: Dzieci, musicie pomóc, łącząc się ze Mną w modlitwie i ofierze, by dopomóc wszystkim dzieciom Bożym wejść przez Bramy Nowego Raju

  https://gloria.tv/article/8jwZQCGNmSTfDHfCk4T9VBTjt

 202. JO said

  Ruch Oporu:
  Wspólnym Działaniem;

  PROMETEUSZ – II – Komentarz Eleison nr DCXXIII (623)

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/23/prometeusz-ii-komentarz-eleison-nr-dcxxiii-623/

 203. JO said

  RUCH OPORU
  KAZANIE NA II NIEDZIELĘ PO ZESŁANIU DUCHA ŚWIĘTEGO
  Umiłowani w Chrystusie Panu!:

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/06/23/kazanie-na-ii-niedziele-po-zeslaniu-ducha-swietego-2/

 204. Boydar said

  Znaczy się ten stary Raj jest jak rozumiem (201) już całkiem przepełniony, czyli jednak nie z gumy, i musieli segment dobudować. To teraz św. Piotr na dwie zmiany musi robić, trochę szkoda staruszka.

  Pani Krysia chyba w maglu rozumu zapomniała.

 205. Marucha said

  Re 204:
  Celnie, Panie Boydar, celnie.
  Ciekawe, co to za sekta…

 206. Zasad said

  re 205

  sekta objawieniowców „romansów katolickich” dla kobiet

  już tom 5 zwodziciela Maria od Bożego Miłosierdzia
  jeszcze lepsze niż Faustyna od Miłosierdzia Bożego
  .https://fatherofloveandmercy.files.wordpress.com/2017/01/best-seller-combo.jpg

  anonimowa sekta adam człowiek prywatne objawienia anioł stróż polski Radio Maryja

  http://www.radiomaryja.pl/warto-czytac/aniol-stroz-polski/
  Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014)

  Adam Człowiek

  Wszyscy wiemy, że posiadamy własnego Anioła Stróża, ale nie wszyscy z nas wiedzą, że istnieją Aniołowie, którzy sprawują opiekę nad całymi narodami. Anioł Stróż Polski przekazał orędzie dotyczące losów naszej Ojczyzny. Jest to szczególny plan Pana Boga dotyczący naszego Narodu, ale jego spełnienie zależy od naszej postawy i zaangażowania.

  Adam Człowiek (1969-2014): współczesny polski wizjoner, który otrzymał Orędzia w latach 1990-2014. Została mu przez Boga powierzona misja ukazywania Kościoła, Polski i świata. Wraz z tą misją otrzymał symboliczne nowe imię. Przez cały czas wypełniania tej misji Adam Człowiek pozostawał pod duchowym kierownictwem kapłanów i hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego, bezwarunkowo wierny Jego nauczaniu i posłuszny Niebu, aby pozostać w ukryciu. Publikacja zatwierdzona do studiowania i medytacji prywatnej. Nihil obstat – Ks. Abp Andrzej Dzięga.

  Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

 207. Boydar said

  Zawsze ta sama … to się robi … nudne.

 208. Peryskop said

  Re

  Experyment trwa już kilkanaście lat i potrwa mać jeszcze sporo.

  Dubeltoowek ci u nas dostatek, ale i tę przyjmę jako wróżbę (jednak Władysław J. poganinem był, a mimo to przyłożył tEUtońskiej huncfoterii) zwycięstwa. Rozsądku nad jego brakiem.

  Co prawda zestrzelony przy pomocy rakiety Khordad dron Triton – mimo że projekt ma już 18 lat – był dopiero w fazie „wstępnej gotowości operacyjnej”, ale był eskortowany przez Posejdona 8 – więc jednak perscy koszykarze w różnych rozgrywkach szachowych potrafią zneutralizować linię obrony przeciwnika.

  Ergo : bajki o napadzie nagłej litości nad 150 ofiarami Trumpek może sobie w d… wsadzić.

  Bo wychodzi na to, że faktyczną i TAKTYCZNĄ przyczyną rezygnacji z kontr-ataku były obawy pentagonerów przed dalszą kompromitacją. Gdyż Triton był rzekomo „niezestrzeliwalny”.

  https://www.presstv.com/Detail/2019/06/21/599025/Iran-US-drone-RQ4A-Global-Hawk-IRGC

  Szybkim echem sukcesu Khordad’a jest oferta Rosji pomocy Iranowi w barterze humanitariów za ropę, skoro EU to obiecywała (takiego wała), ale się boi sankcji.

  Porwanie stealth Sentinel’a w 2011 i miękkie jego wylądowanie, nie było dziełem przypadku. Bo Persowie czują sztukę cyber, wszak wynalazki szachów, patów i matów to są ich sprawki.

  Wystarczy zajrzeć w deklarowane zęby Usuper duper uzbrojenia i skonfrontować z tym faktem zestrzelenia – celnego i selektywnego.

  W dodatku z posprzątaniem okruchów, co oznacza, że załogi dużurnego P-8 oraz daaaalekoooo-morskiej armady mogły tylko z frustracją śledzić akcje Persów na swoich wodach terytorialnych.

  ===

  A to przypomina tragikomiczne fiasko akcji „Orli Szpon” (z 8 helikopterów – 6 zapiaszczyło się i NavySeals ewakuowali się dwoma na chodzie) w nieudanej próbie odbicia zakładników w ambasadzie USA w Teheranie 24.04.1980. W popłochu na lotnisku kilku się pozabijało w zderzeniu helikoptera z Herkulesem C-130.
  I jak mają teraz nie mieć komplexów na punkcie Iranu ?

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Kryzys_zak%C5%82adnik%C3%B3w_(Iran)

  ===

  No i rzut oka na ma$$zyny nie z tej ziemi i 100 lat do przodu :

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Northrop_Grumman_MQ-4C_Triton

  Podobno Triton jest wart $123 mln sztuka.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Boeing_P-8_Poseidon

  P-8 jest rzekomo zdolny śledzić peryskopy ubotów na odległość do 50 km ! Boohahaha 😂🤣😂 Widzą zagiętą rurkę z odległości 50 km. No ale nie potrafili namierzyć Khordad’a, i co najmniej odpalić posiadane na uzbrojeniu flary, mające mylić wrogie rakiety ?

  Właśnie w Maryland 7 veteranów Marines na motocyklach pozabijało się na prostym hajłeju po kolizji z półciężarówką. Takoe ataki są obecnie w zakresie ich możliwości. Cała reszta to dymane pijarowska bajki dla naiwnych.

  Uesańcy są ofiarami sztuki decepcji i korupcji, które to strefy rozbujali perfekcyjnie, bo pod samiuśkie niebiosa.

  Boydar to widzi, bo duchem już przebywa w tych sferach.

 209. Peryskop said

  ~pytajnik- Wczoraj (23:30)
  Jak to jest? Z komentarzy tutaj wynika, ze Polacy są za Iranem, a nie za USA. Rządzący w Polsce natomiast za USA. Powstaje więc pytanie: kogo reprezentują rządzący?

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/swiat/news-trump-dla-nbc-samoloty-nie-byly-w-powietrzu-nie-wydalem-rozk,nId,3056329

Sorry, the comment form is closed at this time.