Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Auschwitz może się stać obszarem eksterytorialnym. Czy będziemy mieli pierwszą enklawę Izraela w Europie?

Posted by Marucha w dniu 2019-06-19 (Środa)

Odpowiemy w ciemno: TAK.
Admin

Środowiska żydowskie poczynają sobie coraz śmielej. Nie dość, że polscy podatnicy finansują takie antypolskie ośrodki jak Muzeum Polin czy obecne muzeum w Auschwitz, to jeszcze okazuje się, że całkiem poważnie wysuwa się postulaty aby niemiecki obóz zagłady w Brzezince uczynić obszarem zarządzanym przez Izrael lub środowiska żydowskie.

Biorąc pod uwagę zachowanie obecnych władz muzeum w Auschwitz Birkenau właściwie dawny niemiecki obóz i jest już de facto eksterytorialny. Świadczy o tym bardzo wiele aspektów, jak te, że konsekwentnie uniemożliwia się wchodzenie tam z polskimi flagami przez polskich patriotów, oraz pozmieniane opisy konkretnych miejsc w obozie, stosujące rasistowską retorykę opisując więźniów dzieląc ich na Żydów i tak zwanych Nie-Żydów, czyli chyba jakąś formę podludzi.

W najnowszym tygodniku Sieci będącym de facto propagandową partii rządzącej PiS, pojawiły się już po raz kolejny oczekiwania niejakiego Jonnego Danielsa, sierżanta izraelskich sił zbrojnych i jednocześnie wyjątkowo skutecznego agenta wpływu, który uzyskał zdumiewający dostęp do najwyższych władz w Polsce i jest uważany za reprezentanta strony żydowskiej.

Pan Daniels, który do końca nie wiadomo kim jest poza tym, że reprezentuje fundację o nazwie From The Depth, ma wielu znajomych w PiS i niektórzy złośliwcy twierdzą, że posiada pozycję tak mocną jakby to on był rzeczywistym prezydentem Polski.

Zresztą już nie pierwszy raz zaproponował uczynienie z Auschwitz enklawy. Sugerował to już w lutym 2018 roku, kiedy trwał poważny kryzys w relacjach dyplomatycznych między Polską a Izraelem, spowodowany sprzeciwem Izraela wobec polskiej ustawy o IPN.

Wtedy postulat utworzenia czegoś w rodzaju enklawy Izraela w Auschwitz wydawał się zbyt daleko posunięty. Teraz nie jest to już takie oczywiste, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie zachowanie prezydenta Izraela, który zaprosił do Auschwitz prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, nie uzgadniając tego najwyraźniej z polskim MSZ. Może to po prostu oznaczać, że z punktu widzenia Izraela Auschwitz nie leży w Polsce.

Nie zapominajmy, że ta teza kłóci się z promowaną ostatnio teorią, wedle której Żydzi w Holokauście ginęli nie w niemieckich tylko w polskich obozach zagłady. Skoro zatem Auschwitz nie leży w Polsce, tylko w Izraelu, bo tym terytorium dysponuje jak swoim prezydent Izraela, to może przynajmniej w przypadku tego obozu uzasadnione jest nazywanie go nie niemieckim, nie polskim,tylko izraelskim?

Być może przypadkiem jest też to, że w ekspozycji w muzeum Yad Vashem obozy śmierci na terenie Trzeciej Rzeszy oznaczone są biało czerwonymi znacznikami. Trzeba przyznać, że świetnie współgra to popularną ostatnio narracją, aby nazywać niemieckie obozy zagłady polskimi.

Trzeba przyznać, że postulat pana Danielsa, odnośnie przejęcia finansowania Auschwitz jako miejsca o znaczeniu muzealnym jest kuszący. Przynajmniej polski podatnik nie będzie zmuszony do finansowania ośrodków jawnie antypolskich. Enklawa Izraela zwana Auschwitz z obecnego poziomu de facto podniesie się po prostu do poziomu de iure.

Kwestia eksterytorialności jest bardzo delikatna, bo dokładnie takie oczekiwania mieli późniejsi najeźdźcy, Niemcy, oczekujący eksterytorialnej autostrady na Prusy Wschodnie. Historia lubi się powtarzać i teraz słyszymy o eksterytorialności Auschwitz, obozu śmierci zbudowanego dla Polaków.

https://zmianynaziemi.pl

W kwestii eksterytorialności „polskie” rządy będą mieli g… do powiedzenia.
Admin

Komentarze 24 to “Auschwitz może się stać obszarem eksterytorialnym. Czy będziemy mieli pierwszą enklawę Izraela w Europie?”

 1. Moher49 said

  Przecież już jest. Flaga polska w Auschwitz jest niemile widziana.
  Prezydent Izraela zaprasza tu gości, nie pytając o zgodę Polaków, którzy mają cicho siedzieć, bo taka jest wola Boga.

 2. walerianda said

  Panie Gajowy z całym szacunkiem ale tytuł do doopy. JUŻ JEST SKORO nie wpuszczają nas Polaków żydzi w policyjnych mundurach z naszymi flagami.

  De facto ≠ De iure
  Admin

 3. Jack Ravenno said

  Przeginają chazarskie mendy

 4. RomanK said

  No a ….a jesli by tak..tego KOGO..ktory nie wpuszcza z polska flaga…w ryja …chwycic za leb..ojj znowu sie powtarzam….
  Takich nie brakuje ..bo skoro mozna chlopaka Ukrainca..ktory wraca z roboty i natyka sie na czterech polskich husarzy..ktorzy mowia do niego masz papierosy??
  Ten wyciaga paczke i podaje chlopakom ..a ci :
  O k,..a z filtrem..my nie palimy z filtrem…. i luuuuu Ukrainca w ryja i zlapali za lep i dwa razy ,,, upps psie znowu…..

 5. Lily said

  Jesli juz,to gdzie jak nie w Polsce,”Polin”?.
  Jaki mamy rzad,po 04 czereca 1989r.?.
  A tak na koniec,czy zastanawialiscie sie
  panstwo,co robili zbrodniarze wojenni,ktorzy
  wyjechali do USA,po II.W S.?
  Pozmieniali swoje zyciorysy,zmienili
  wyglad twarzy(operacje plastyczne).
  Jak np,J.M,stal sie Maurice G,a A.E,stal sie
  Maurice J,(od globalnego ocieplenia)
  Paleczke po nich,przejeli ich dzieci,wnuki,
  prawnuki.Jest ich,z roku na rok coraz wiecej.
  Maja opanowane media,wydawnictwa,a
  w jakim celu powstal HOLLYWOOD ?,komu,
  czemu sluzy?.Kto ma media,ten ma wladze.
  „Mowi sie,ze wladze w krajach Zach,przejeli
  Nazisci”,”a po nich,ich potomkowie”.

 6. Strażnik historii said

  Faktem jest ze żydzisko chazarskie Dawid Rokefeler finansował budowę Oświęcimia. To za żydowskie pieniądze powstał ten obóz a nie za polskie. Komory też żydki amerykańskie projektowali a cyklon B wynalazł Fritz Haber, żyd niemiecki i noblista. Brawo żydowskie świnie, brawo…. 🙂

 7. Moher49 said

  @4,
  Panie Romanie, próbował walczyć Piotr Rybak z Wrocławia i został ukarany przez szabesgojów z Oświęcimskiego sądu.

 8. Marucha said

  Re 4:
  Nie wiem, czy się Panu nie pomyliły narodowości. Bo ja już wiele razy słyszałem o napaściach Chachlów na Polaków (w tym napaściach rabunkowych) , ale o Polakach to jakby mniej…

 9. RomanK said

  Nie ma mowy o pomylce… napady zlodzieji maja motyw..jak o wiekow materialny..to zjawisko =kryminalen marginalnych grup kryminalnych.
  Taki natomiast robiony dla Chwaly..swiadczy o wybujalym prowincjonalizmie.

 10. abcdef said

  Obrońca Ernsta Zundela Mr. Christie przesłuchuje świadka Raula Hilberga, historyka i eksperta od spraw holokaustycznych, podczas procesu przeciwko Zundelowi w Kanadzie w r. 1985. Zundela oskarżono o negowanie „holokaustu” — zrobiono błąd pozwalając mu na powołanie świadków i ich przesłuchania na sali sądowej. Wyszły sprawki, jak ta poniżej (Q – Christie; A – Hilberg):

  Q. Do you know of one scientific report that substantiates that any single place was used as a gas chamber, just one? If so, please name it.
  A. What do you mean by a scientific report?
  Q. Well, you told me
  MR. GRIFFITHS: No, it’s your term, Mr. Christie. You tell the witness.
  Q.MR. CHRISTIE: I don’t usually have to define simple words, but by „scientific repore’ I mean a report conducted by anyone who purported to be a scientist and who examined physical evidence. Name one report of such a kind that showed the existence of gas chambers anywhere in Nazi-occupied territory.
  A. I still don’t quite understand the import of your question. Are you referring to a German, or a post-War —
  Q. I don’t care who – German, post- War, Allied, Soviet – any source at all. Name one that — A. To prove what?
  Q. To conclude that they have physically seen a gas chamber. One scientific report. A. I am really at a loss. I am very seldom at such a loss, but —
  Q. I put it to you you are at a loss because there isn’t one.
  THE COURT: Gentlemen, there will be one at a time, please. Now, Mr. Christie, cross-examination is permitted with some latitude. You have reached the edge, because you keep interrupting the witness. You may not like the answers he gives; you may not like the length of the answers; I completely understand that, insofar as you are concerned, but would you please let the witness answer?

  Cały transkrypt z procesu (duża czcionka, kilka linijek na stronę, ca 5000 stron):
  https://archive.org/details/1985ZndelTrialTranscript

 11. https://www.gazetawarszawska.com/index.php/okupacja-zydowska-w-polsce/3495-izrael-redukuje-holokaust-3-miliony-tylko

  IZRAEL REDUKUJE „HOLOKAUST”: 3 MILIONY ZABITYCH czyli Skąd się wzięły Holokaustyczna Anglia i Holokaustyczne USA ???

  OŚWIĘCIM był budowany Dla Słowian według doktryny z Wielkiej Wojny, że metalurgia Niemiecka musi być przeniesiona na Górny Śląsk i operować na Odrze Przemysłowej: Katowice-Szczecin-Kiruna. Górnośląski węgiel był spławiany barkami do Szczecina, ładowany na rudowęglowce, które wiozły go do Szwecji, skąd zabierały rudę dla szczecińskiego WULKANA na stale okrętowe, której część płynęła frachtem, powrotnym barek odrzańskich na Górny Śląsk na stale gatunkowe, z których robiono w stoczniach nadodrzańskich PODZESPOŁY okrętowe, które dostarczano barkami do Szczecina, gdzie były SKŁADANE. To był POKER, który brał marynizm angielski, jak Kolej Bagdadzka z giełdą owocową w Budapeszcie i herbacianą w Wiedniu Kanał Sueski.
  System Katowice-Szczecin-Kiruna okazał się jednak NIEKONKURENCYJNY wobec Kanału Przemysłowego: Katowice-Elbląg-Kiruna, wobec czego Hitlerowcy podjęli budowę OŚWIĘCIMIA na jurysdykcji Pracy Niewolniczej dla Słowian. W STU podobozach Oświęcimia mieli uśmiercać Pracą Niewolniczą 10 milionów Słowian rocznie składając ciała w kopalniach na poziomach Do Zawalenia lub spasając zwłoki SZCZURAMI, którymi żywili więźniów, jak Japończycy w Chinach.
  W trakcie budowy OŚWIĘCIMIA wypłynęła Metalurgia Holenderska, wobec której System Oświęcimia też okazał się NIEKONKURENCYJNY a kapitał holenderski Słyszeć Nie Chciał o inwestowaniu w Górny Śląsk – wobec czego pomysł uśmiercania na Górnym Śląsku 10 milionów Słowian rocznie Pracą Niewolniczą Diabli Wzięli., bo Metalurgię Holenderską trzeba było budować OD POCZĄTKU.
  Gdy po DRUGIEJ klęsce RAF-u i USAF z Fuftwaffe Anglosasi skapitulowali przed spermą Holokaustyczną, która odstąpiła od Granicy Izraelsko-Niemieckiej na Missisipi na rzecz DOMINIUM izraelskiego w Anglii i USA, to Wehrmacht zaczął egzekwować ANTIKOMUNISTICHBEFEHL. Wehrmacht KAZAŁ Eichmannowi i Wallenbergowi zabrać 400 tysięcy Żydów węgierskich do USA, z których Żydowskie Już USA kazało zamordować 59 tysięcy komunistów, czego dokonano w drodze z Węgier do Szwecji w OŚWIĘCIMIU, czym POKRYTO pierwotny plan mordowania tam 10 milionów Słowian rocznie.
  Niemcy i Szwajcarzy mają IMIENNE listy Ofiar Holokaustu, którymi ciągają Izrael Za Jaja. Np. Władymir Putin ODZYSKAŁ kapitał sowiecki dzięki Polakom. Zgłosiła się do niego delegacja Polaków z USA z prośbą o Uzupełnienie IMIENNEJ listy 11,5 miliona Polaków zamordowanych przy Przemysłowej Produkcji Amerykanów, na co Władymir Władymirowicz odpowiedział: WEDŁUG NASZYCH DANYCH TO ZAMORDOWANO WÓWCZAS 15 MILIONÓW POLAKÓW, 20 MILIONÓW UKRAIŃCÓW I STO MAŁYCH NARODÓW ROSJI – wobec czego Grecy ODDALI kapitał sowiecki.
  I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Anglosasi skontrowali DRUGĄ klęskę z Luftwaffe KAPITULACJĄ przed Juden-SS, natomiast Polacy zwrócili się do Murzynów z informacją, że hitlerowska technika Pracy Niewolniczej dla Słowian została rozciągnięta na mocy tej Kapitulacji na Murzynów Amerykańskich. Wobec tego Murzyni, którzy mieli dzięki polskiej awiacji kilkanaście tysięcy Przysposobionych Lotników, MUSZĄ podjąć Wojnę Lotniczą według polskiej doktryny lotniczej, bo anglosaska doktryna BRUTALNEJ SIŁY doprowadziła do wielkich strat i KLĘSK.

 12. Birton said

  można tylko rzec:
  co wy na to: Morawer i Kalkstein – wy żydowskie kundle i ty Juda – żydowski służalcu?
  a wy durni Rodacy przy piwie Żubr siedzący i bekający z przeżarcia – co wy na to? żryjcie, pijcie i śpijcie, aż was żydowinowie zniewolą do końca

 13. Jack Ravenno said

  KK

  Art. 127. Zamach stanu

  § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  Jojne Daniels już powinien być ścigany. Także samo te swołocze z antypolskiej „obsługi” Auschwitz

 14. Troll Polonii said

  5
  Lily
  To wszystko prawda i historycznie udokumentowana; Amerykanie sami o tym pisali (‚Off Limits’, ‚Rzeznia nr. 5’…)
  Tyle, ze zlodzieje ziemi maja stare tradycje zbojowania – od czasow Wounded Knee;
  Od wiekow stosuja te sama metode, ktorej nauczyli hitlerowcow: mordowanie tubylcow.. i zwalanie winy na …ofiary agresji.
  To przeciez plemiona indianskie w Ameryce Polnocnej byly dzikusami (nawet broni porzadnej nie mieli), ktore walczyly z rasa wyzsza … wypuszczona z londynskich wiezien.

 15. Ad. 11:
  „W trakcie budowy OŚWIĘCIMIA wypłynęła sprawa Metalurgii Holenderskiej, wobec której System Oświęcimia też okazał się NIEKONKURENCYJNY a kapitał holenderski Nie Chciał Słyszeć o Topieniu Pieniędzy na Górnym Śląsku – wobec czego pomysł uśmiercania na Górnym Śląsku 10 milionów Słowian rocznie Pracą Niewolniczą Diabli Wzięli, bo Metalurgię Holenderską trzeba było budować OD POCZĄTKU.”
  *******************************************************
  Moja rodzina była zaangażowana w sprawę Kapitału Amerykańskiego na Górnym Śląsku. Szkopuł był w tym, że Oświęcim był pod jurysdykcją SS a Lubelszczyzna była tylko Obiecana przez Hitlera dla SS, ale jurysdykcję przejął tam w r. 1941 Wehrmacht, który NIE DOPUŚCIŁ tam kapitału holenderskiego.
  Bez tego to ta Dyskusja jest Przekomarzaniem Się.

 16. Wieloimienny said

  Romank @

  „Nie ma mowy o pomylce… napady zlodzieji maja motyw..jak o wiekow materialny..to zjawisko =kryminalen marginalnych grup kryminalnych.
  Taki natomiast robiony dla Chwaly..swiadczy o wybujalym prowincjonalizmie”

  Ostatnio ktoś przypadkiem o mały włos nie przejechał gdzieś w Polsce chachłackiej świni.
  Grozi mu do 10 lat.

  A jak chacheł zdemolował polski zakład to nie usłyszał zarzutów i odstawiono go do granicy.

  Na dyskotece w jednym z miasteczek w pomorskiem ukraińska dziwka ciągnęła pod stołem chachłowi tak długo, że zachciało jej się do kibla. Nie poszła i zrobiła w gacie. Ochrona wystawiła ich za drzwii i tyle.

  A we Lwowie na wycieczce jeden z Polaków wyrzucił peta na ulicę i wsiadł do autokaru. Już przybiegli upadlińscy pałkarze, wydarli ryja na cały autobus. Wyzywali wszystkich Polaków od najgorszych, a temu co wyrzucił peta dali solidny mandat.

  Takie równe traktowanie!

  Ktoś z Polaków skopał i okradł upadlińca? Serio? Hurra!!!!!! Oby takich było więcej i żeby nie dali się złapać psom!

  Ojejku jejku, „biedne” chachły.
  Co się Kaflowi nie podoba? Ukrom trza wpierdol spuszczać! Morze Kafel kiedyś też spotka husarzy? Daj Boże.
  Coraz bardziej szaleją te ukry, na więcej sobie pozwalają. Już do Polaków na mieście kozaczą.

  Tępić te ukraińskie ścierwa, bo nam niedługo na głowę wejdą!

 17. Szanowny Panie Gajowy Marucha,

  Rzetelność dziennikarska nakazywałaby wskazanie źródła, z którego się korzysta..? Ponieważ Pan tego nie uczynił, więc niniejszym wklejam swój dzisiejszy komentarz, pod moją „źródłową” notką – o tydzień wcześniejszą od Pańskiej (a nawet – o 13 lat!) – zamieszczoną na Legionie św. Ekspedyta:

  https://www.ekspedyt.org/2019/06/12/eksterytorialny-oboz-auschwitz-oraz-miasto-oswiecim/#comment-74852

  A oto ów mój komentarz w całości (w odpowiedzi na wklejenie linku z portalu Zmiany na Ziemi), którego – mam taką nadzieję – nie usunie; w imię dobrych obyczajów..?

  ——————————————————————————————————————————————-

  <>

  Z poważaniem
  Bogdan Czajkowski

 18. Ponieważ ów mój komentarz „wyparował”(?), więc próbuję wkleić go jeszcze raz:

  Link który Pani wkleiła, jest jeszcze jednym dowodem na „podkradanie” moich spostrzeżeń, zamieszczonych w powyższej notce. [Napisanej zresztą już 13 lat temu; poza wprowadzeniem do notki i współczesnym Post Scriptum, na końcu notki.]

  I jeszcze jednym dowodem na moją wprowadzającą tezę, że

  „niektórzy publicyści (prawicowi i niezależni, ma się rozumieć(!); jak np. R. Ziemkiewicz, niezmienny wielbiciel „przyjaciela Polski”, Szewacha Weissa) zaczęli – po 21 latach dopiero! – „odkrywać Amerykę”, w sprawie faktycznej – choć jeszcze nie de iure – eksterytorialności obozu Auschwitz (a może nawet – samego miasta Oświęcim?)”

  Nie wiem, kto jest faktycznym autorem tekstu, do którego link Pani wkleiła? Czy bloger „Gajowy Marucha”, czy Admin portalu Zmiany na Ziemi? [Bo obaj się pod nim „podpisują”..!?] Ale identyczny tekst został zamieszczony na:
  bibula.com/?p=108514

  skąd – z kolei – trafiłem na Dziennik Gajowego Maruchy, gdzie także wisi:

  marucha.wordpress.com/2019/06/19/auschwitz-moze-sie-stac-obszarem-eksterytorialnym-czy-bedziemy-miel…

  Po mojej interwencji na Bibula.com, portal zalinkował – tekst Maruchy(?) – moim tutejszym tekstem, choć winno być dokładnie odwrotnie, skoro mój tekst jest o tydzień wcześniejszy!!! [Nie mówiąc już o tym, że jest to tylko przypomnienie mojego tekstu (spostrzeżeń) sprzed 13 lat!]

  Nie ulega też dla mnie najmniejszej wątpliwości, że obaj panowie (ktokolwiek jest tu „pierwotnym autorem”; Admin czy Marucha?) znali mój tekst – o tydzień wcześniejszy – i posłużyli się moimi argumentami (nie wskazując źródła); w postaci – na przykład – identycznego stosowania terminów: de facto i de iure!

  Wszystko to jest bardzo „wkurzające”, bo narusza rzetelność – a nawet: elementarną uczciwość! – dziennikarską. Nie mówiąc już o tym, że obaj panowie obudzili się z… „ręką w nocniku”! Poniewczasie „odkrywając tę Amerykę”!

 19. Marucha said

  Re 17, 18:
  Panie Bogdanie,
  Moim zdaniem dopełniłem oczywiście wymogów rzetelności: podałem źródlo, skąd tekst został zaczerpnięty, czyli portal „Zmiany na Ziemi”. Jest to wyraźnie uwidocznione na końcu artykułu.

  Jeśli Pan uważa, że „Zmiany na Ziemi” podkradly Pańskie spostrzeżenia, to powinien Pan zwrócić się z pretensjami do nich, a nie do mnie.

  Reszta Pańskich domysłów nie zasłiuguje na odpowiedź – nawet gdyby mi się chciało wnikać w Pana wyjaśnienia..

 20. @ Marucha; Re 19

  Zacznę od Pańskiej niezwykłej formy „elegancji”, zaprezentowanej w następującym cytacie : „Reszta Pańskich domysłów nie zasługuje na odpowiedź – nawet gdyby mi się chciało wnikać w Pana wyjaśnienia..” [Pisownia oryginalna.]

  Powyższy przykład Pańskiej „elegancji” niektórzy nazywają AROGANCJĄ! Jest to tym bardziej uzasadnione, że – nawet po moim tutejszym komentarzu – nie „chciało się” Panu (choćby dla własnej przepastnej wiedzy) zapoznać z moją notką; o wiele bardziej udokumentowaną, niż ta, którą Pan tu „przedrukował”!

  https://www.ekspedyt.org/2019/06/12/eksterytorialny-oboz-auschwitz-oraz-miasto-oswiecim/

  A gdyby Pan to uczynił – łącznie z moimi komentarzami pod powyższą notką, w których posługiwałem się argumentami z Pańskiej publikacji: „Ilu Żydów zginęło w obozach?” (w sporze z innym użytkownikiem, który ją zalinkował i… zignorował!) – przekonałby się Pan niechybnie, czym różni się Pańska (powyższa) arogancja, od mojej afirmacji (i nawet elegancji) dla rzeczowych argumentów!

  Jednak Pańskie trafne argumenty w owej publikacji („Ilu Żydów zginęło w obozach?”), bynajmniej nie mogą stanowić uzasadnienia, dla tu zaprezentowanego, a mocno ROZDĘTEGO EGO!

 21. Marucha said

  Re 20:
  Szanowny, acz nieco upierdliwy Panie Bogdanie,

  Nie wiem po prostu, o co Panu chodzi. Zamieściłem artykuł i podałem źródło… Na tym kończy się moja rola jako administratora forum.

 22. Bogdan Czajkowski said

  Re: 21

  Jest Pan żałosny – jak się okazuje – i źle wychowany! A jeśli Pan „nie wie po prostu”, to może przyczyną jest niedostatek IQ?

  Żegnam więc, bo szkoda mi czasu!

 23. Marucha said

  Re 22:

  „Jest Pan żałosny – jak się okazuje – i źle wychowany! A jeśli Pan „nie wie po prostu”, to może przyczyną jest niedostatek IQ?” [pisownia oryginalna].

  Istotnie, u Pana nedostatek IQ rzuca się w oczy.
  Over and off.

 24. Bogdan Czajkowski said

  @ Marucha

  Szanowny Panie,

  Zmieniłem jednak zdanie, gdyż znalazłem „chwilę czasu”, więc „poświęcę” ją Panu; skoro zrozumienie moich komentarzy (pod numerami 17 i 18), napisanych w cywilizowanej formie, bez obrażania kogokolwiek, sprawiło Panu takie trudności! .

  Krótkich uwag, zapisanych kursywą – na początku i na końcu powyższej notki (już po wskazaniu źródła) – a podpisanych: „Admin”, niestety brakuje we wskazanym źródle (na http://zmianynaziemi.pl), więc nie wiadomo – dalibóg – od kogo pochodzą?! Ponadto wpis: „Posted by Marucha w dniu 2019-06-19 (Środa)” może (choć niekoniecznie musi) sugerować Pańskie autorstwo notki, w której przygotowaniu korzystał Pan także z treści, opublikowanych na portalu: „Zmiany na Ziemi”. Wszystko to uprawniało mnie – z całą pewnością – do nabrania wątpliwości co do tego, kto jest „pierwotnym” autorem powyższej notki: Pan, czy też admin z portalu „Zmiany na Ziemi”! [Dodam jeszcze, iż b. rzadko tu bywam, więc nie muszę znać standardów (terminologii) na tym portalu.]

  Wyjaśnił mi Pan – w odpowiedzi – że „przedrukował” notkę z owego portalu (z podaniem źródła); choć nie do końca jest to prawda, z uwagi na wskazane wyżej uwagi „nieznanego” Admina.? Przyjąłem jednak to Pańskie wyjaśnienie do wiadomości i na tym nasza wymiana komentarzy zakończyłaby się niechybnie!

  Zakończyłaby się, gdyby nie Pańskie rozdęte ego i wynikająca z niego arogancja (zaprezentowana w ostatnim zdaniu tej odpowiedzi: nr 19), którą „podobało się” Panu mi uchybić. Arogancja rozwijana w kolejnych komentarzach, a na koniec – ewidentna już infantylność, w połączeniu z brakiem umiejętności zrozumienia tego, co piszę; i to w prostej zgoła polszczyźnie!

  Tę „idiotyczną sprzeczkę” Pan więc (a nie ja) wywołał, choć nie jest Pan w stanie jej wygrać (ze mną), a co więcej – już ją Pan przegrał! Bo w odróżnieniu od Pana, ja nie posługuję się arogancją, lecz złośliwością, której Pan – najwyraźniej – nie jest w stanie zrozumieć!

  1. W komentarzu nr 20 posłużyłem się ową złośliwością, gdy zacytowałem Pańskie zdanie, które opatrzyłem komentarzem: „Pisownia oryginalna”. Do czego bezspornie uprawniało mnie Pańskie określenie: „Pana wyjaśnienia”; ponieważ JĘZYK POLSKI NIE DOPUSZCZA TAKIEJ FORMY, gdy piszący zwraca się bezpośrednio do kogoś, więc winien Pan napisać: „Pańskie wyjaśnienia”.

  2. Nie zrozumiał Pan jednak tej mojej złośliwości, co nie może specjalnie dziwić, skoro popełnia Pan takie błędy językowe! Nie zrozumiał Pan – co prawda – ale postanowił się „zrewanżować” identyczną – choć bezsensowną – uwagą („pisownia oryginalna”), przy zacytowaniu mojego zdania, napisanego absolutnie poprawną polszczyzną. Czym już Pan rozłożył – siebie samego – „na łopatki”!

  3. Nie koniec jednak na tym, bo postanowił Pan brnąć dalej (zamiast „odpuścić”), „odbijając mi piłeczkę”, w postaci zdania: „Istotnie, u Pana niedostatek IQ rzuca się w oczy.” [Dodałbym tu, że szkoda, iż „rzuca się w oczy” tylko; zamiast do… „rozumu”, co byłoby znacznie bardziej wartościowe..?!]

  4. Zarówno jedno Pańskie zachowanie (opisane w punkcie 2), jak i zwłaszcza drugie (opisane w punkcie 3), jako żywo przywodzi na myśl sprzeczkę z… piaskownicy, gdy jedno dziecko anonsuje drugiemu: „jesteś głupi!”, zaś drugie „rewanżuje się” pierwszemu tym samym: „sam jesteś głupi!”; etc. A TO UPOWAŻNIA MNIE DO SKONSTATOWANIA PAŃSKIEJ… INFANTYLNOŚCI!

  Uwzględniając wszystko powyższe, podtrzymuję swoje wcześniejsze wątpliwości, odnośnie do Pańskiego IQ (i pozostałych atrybutów), co stwierdzam z niekłamanym smutkiem, gdyż nie tego spodziewałem się po Panu…

  Pozdrawiam

Sorry, the comment form is closed at this time.