Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Piotr Najsztub został uniewinniony w sprawie potrącenie starszej kobiety, choć nie miał prawa jazdy i ważnego przeglądu

Posted by Marucha w dniu 2019-06-20 (Czwartek)

Jak zawiadamia portal tysol.pl sąd w Piasecznie uniewinnił dziennikarza Piotra Najsztuba od zarzutów spowodowania w 2017 r. wypadku drogowego. Ucierpiała wtedy na pasach 77-letnia kobieta. 

Do zdarzenia doszło 5 października 2017 r. w Konstancinie-Jeziornie. Dziennikarz nie miał prawa jazdy, OC i ważnego przeglądu. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Sąd w Piasecznie wymierzył mu karę grzywny w wysokości 6 tys. zł, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i pokrycia 6 tys. zł kosztów sądowych.

18 czerwca sąd uniewinnił Najsztuba. „Zachował należytą ostrożność”i jechał z prędkością 20 km/h” – stwierdził sędzia. [Kuwwa, a że jechał bez prawa jazdy i bez przeglądu, to najwidoczniej się nie liczy w przypadku Żyda – admin]

– Pani wyszła ze szpitala po kilku dniach. Jechałem ok. 20 km/h, padał deszcz, pasy były niedoświetlone, nie miałem szans zahamować. Czuję teraz spokój. Oczywiście przejechanie kogokolwiek będzie czynnością dla kierowcy, którą będzie się długo pamiętać. Ja odtwarzałam tę sytuację przez kilka następnych miesięcy – powiedział dziś w TVN.

Co wy na to?

https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 78 to “Piotr Najsztub został uniewinniony w sprawie potrącenie starszej kobiety, choć nie miał prawa jazdy i ważnego przeglądu”

 1. kojak said

  Jawnie i ostentacyjnie kryminalny wybryk bandyty i kanali bedacego sedzia ! Nie moze taki odrazajacy lajdak wydawc takich wyrokow, niezaleznosc to nie wydawnie kryminalnych wyrokow ! Powinin byc aresztowany i policyjna pala wtracony do wiezienia ! i Bandyta bowiem nie moze byc sedzia !

 2. Olo said

  Gdyby zabił, dostałby za to medal.

 3. Alina said

  Cóż, to wszystko ma głęboki sens w świetle nauczania świętego Talmudu.

  Strona 150: http://wsercupolska.org/wsp1/images/Chrze%C5%9Bcijanin%20w%20talmudzie%20%C5%BCydowskim.pdf

  III. NALEŻY SZKODZIĆ W SĄDACH

  1. Dla skazania sądem chrześcijanina, godzi się żydowi użyć wszelkiego rodzaju oszustwa, kłamstwa, a nawet krzywoprzysięstwa. |100—101|

  Talmud, traktat Baba kamma 113a:
  ≪Nauka mowi: Gdy Izraelita i goj przyjdą na sąd, jeśli możesz uwolnić go (żyda) według praw Izraela, uwolnij; skarżącemu zaś gojowi powiedz, że tak nakazują nasze prawa. Jeżeli zaś (można uwolnić żyda) według praw narodów ziemi, uwolnij i powiedz: takie są wasze prawa. Jeżeli ani jedno, ani drugie nie jest możliwe, niech działa przeciw niemu (gojowi) podstępnie , jak chce r. Iszmael. Rabbi Akiba zaś utrzymuje, że nie należy działać podstępnie, aby przypadkiem nie znieważyć Imienia (Boga Błogosławionego, gdyby żyd został przyłapany na podstępie).≫ *)

  Że tak rzeczywiście należy rozumieć to sprostowanie r. Akiby, poucza wyjaśnienie na marginesie do tego miejsca:
  ≪Niema wcale znieważenia Imienia (Najwyższego), kiedy (goj) nie zauważy, że on (żyd) kłamie.≫ **)

  A nieco dalej, Talmud, traktat Baba Kamma 113b, Tosefta:
  ≪Niema profanacji Imienia (Boga), gdy np. (żyd) kłamliwie mówi spadkobiercy (gojowi): „dałem (jakąś rzecz) twemu ojcu; on zaś umarł“ (ty przeto mi ją oddaj); byleby tylko goj nie wiedział, że (żyd) wyraźnie kłamie.≫ *)

  2. Żyd może także krzywoprzysięgać ze spokojnem sumieniem. [101—102] (…)

 4. adsenior said

  Polaku, Rodaku, dlaczego dopuściliśmy, by z POLSKI zrobiono polin?

 5. Boydar said

  Pan Najsztub to pier.dolony żyd taki jakich miliony, i to jest prawda.

  Jednakowoż brak prawa jazdy (ważnego), OC i przeglądu nie przyczyniło się do widoczności nieszczęsnej babci na niedoświetlonych pasach w strugach deszczu. Niech ktoś wykaże że się mylę.

  Sąd nie miał za zadanie ocenić przynależności mafijnej, bo tej nikt nie kwestionował od początku tylko czy zawinił uszczerbku na zdrowiu tej kobiety. Moim zdaniem nie zawinił, „mimo wszystko”.

 6. karlik said

  Ad.5″ Niech ktoś wykaże że się mylę.”

  Szanowny Panie…ma Pan całkowicie rację, ale zmieńmy sposób myślenia…Ja jestem autorytetem w sprawach motoryzacji i milionerem w przejechanych kilometrach…
  Czy gdyby to nie był samochód , a pistolet i ktoś strzelał bez uprawnień, bez odpowiednich zabezpieczeń na przykład w kinie gdzie ciemno…To również by szukałby Pan jakiś usprawiedliwień…
  Ten samochód z tym kierowcą tam nie powinien się znaleźć i wtedy z całą odpowiedzialnością mówię, że do wypadku by nie doszło …
  Ponadto stwierdzam, że w Polsce nie potrafią kierowcy jeździć, bo przejście dla pieszych jak sama nazwa wskazuje jest dla pieszych i jak ktoś ma słabą widoczność niech wyjdzie z samochodu i sprawdzi czy dalej może jechać…To samo dotyczy przejazdów kolejowych…

 7. AniaK said

  Re5:
  Myślę że Pan się myli. Tych dwóch spraw nie da się rozpatrywać oddzielnie. Prawo jazdy pana Najsztuba nie straciło ważności tylko zostało mu odebrane. Bez względu na oświetlenie i warunki atmosferyczne pan Najsztub w żadnym wypadku nie miał prawa prowadzić żadnego pojazdu. Swoją obecnością w charakterze kierowcy przyczynił się do wypadku i złamał obowiązujące go przepisy prawne.

 8. NyndrO said

  Pan polizał muchomora ? A skąd pewność,że brak przegldu nie przyczynił się do odpowiedniej widoczności na drodze i co znaczy „niedoświtlone ” wychdzące z najszubowego ryja? W kodeksie p.d. nie ma mowy o stopniu doświetlenia. Jest mowa o potrąceniu na pasach. O braku prawka i OC, to misię nawet nie chce gadać.bo najwyraźniej z okazji święta Pan se gulgnął. To obleśne bydle po prostu nie powinno wyjeżdżać tym pojazdem na drogę publiczną. Powinno dostać surową karę,a potem ewentualnie walczyć o doświetlenie.

 9. AniaK said

  Re5:cd
  Dla mnie parodią jest, że w takim przypadku bierze się pod uwagę oświetlenie, warunki atmosferyczne… Gdyby pan Najsztub nie wsiadł za kierownicę, to by go tam nie było, i do żadnego wypadku by nie doszło.

 10. Moher49 said

  Żaden żyd w rządzonej przez żydów Polsce, nigdy nie został ukarany. Obudź się Polski Narodzie, zacznij myśleć. Nie głosuj na PO, PIS, PSL, SLD bo to żyd na żydzie. Popieraj Ruch Narodowy, Roty Niepodległości.

 11. NyndrO said

  Niech Pan potrąci pieszego na pasach bez prawka i OC nawet w niedoświetlonym miejscu i w czasie gołoledźi. Pogadamy. A w ogóle to kto sprawdzi tej gnidzie, ile jechała? I o ile dobrze pamiętam bydle oddaliło się z miejsca zdarzenia . W przypadku goja, to jest ,Panie Szanowny pierdel.

 12. Marucha said

  Re 5:
  Panie Boydar,
  Najsztub nie miał prawa prowadzić tego samochodu z dwu powodów.

  Gdyby na jego miejscu był zwykły goj, nie obyłoby się bez zapuszkowania goja na parę lat, zwłaszcza że potrącił pieszego. Sąd wyśmiałby jego tłumaczenia, że zła widoczności, że przecież uważał, że wolno jechał itp/

 13. ibrahim ibn jakub said

  kawał chvja, reszta dziada….

 14. Boydar said

  Presja wywierana na mnie nie zmienia mojego poglądu w tej sprawie.

  Ja poglądów nie „prezentuję” tylko je po prostu mam. Swoimi działaniami jako kierującym pojazdem nie przyczynił się do potrącenia babci. Tyle że jechał, bardzo ostrożnie zresztą. Pierwszym winnym śmierci Szymonka był sam Szymonek, po co się gówniarz rodził, nie miał innego wyjścia ?

  Być może z mojej strony to odruch zrozumienia i pewnego rodzaju solidarności; sam jeździłem ponad dziesięć lat bez dokumentu prawa jazdy (jeszcze nie miałem, nie że mi odebrano), dziesiątki razy nie „miałem” przeglądu, wielokrotnie brakowało OC, a za kierownicą pojazdów które zdarzyło mi się prowadzić bali się usiąść zawodowi szoferzy (np. Star 66 bez wspomagania i z niedziałającym jednym cylindrem, Nysa ze zblokowanym kołem, Żuk z poszarpaną przednią oponą czy Syrenka z urwanym lewarkiem ale za to na wrzuconym wstecznym). A jechać był mus.

  Najsztub nie musiał, stać porąbańca na taksówkę do Szczecina i z powrotem, ale nie przesądza to że popełnił błąd w kierowaniu pojazdem.

  ————-
  Obrona Najsztuba, jakby nie była pomysłowa, jest skazana na niepowodzenie i w ogóle nie licuje z Pana profilem.
  Admin

 15. RomanK said

  TO jest parodia Sadow….oczywiscie nie wszycy ale 80% wszystkich sedziow w Polsce kwalifikuje sie do wywalenia na bruk,.,…
  INtresujaca dyskusja w Rosyjskiej Dumie na temat kary smierci…i argument..no a jesli sedzia sie pomyli i zbija niewinnego czlowiejka…i tu zaskoczyl mnie deputat Zirinovski….powiad tak…
  Jesli sedzia powiesi niewinnego czlowieka ..to nalezy powiesic sedziego! To spowoduje ze dlugo beda sedziowie sie zatanawiac zanim wydadza wyrok smierci….
  Jak mozna w takim przypadu wydac wyrok uniewinniajacy??? Ludzie ..jak???

 16. Boydar said

  To jest obrona Najsztuba ???

  Ja ustosunkowuję się do wyroku sądu – „od zarzutów spowodowania w wypadku drogowego”.. Bo to nie on go „spowodował” tylko babcia.

  A odpowiedzialność karna z tytułu prowadzenia pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień i innych „imponderabiliów”, powinna stanowić podstawę oddzielnego aktu oskarżenia i procesu. I tu dyskusji żadnej nie ma, rozprawa w trybie nakazowym nawet bez obecności oskarżonego. I co ? Ano proszę sobie przeczytać co, takie mamy prawo

  https://czasopismo.legeartis.org/2019/04/prowadzenie-pojazdu-bez-uprawnienia.html

  Czyli kwestia rozpatrywana przez sąd a opisana w artykule jest jedyną istotną, bo ob. Najsztub zapłaciłby bez mrugnięcia okiem i trzy razy tyle, być może nawet nie „by”, bo zapewne właśnie zapłacił.

  Ale te dwie sprawy się NIE WIĄŻĄ same, wiąże je tylko niedowidząca i głucha babcia która miała pecha.

  Myślimy emocjonalnie, kierując się odruchowym poczuciem „sprawiedliwości społecznej”.

 17. Boydar said

  W życiu nie siadłem za kierownicą po alkoholu, nawet najmniejszej ilości. Dopiero teraz w przepisach coś drgnęło, do tej pory MORDERCY pozostawali bezkarni !!! Sami swoi na których nie ma mocnych, i goje też !

  A Wy rozdzieracie szaty nad brakiem prawa jazdy, znajcie proporcjum Mospanowie.

 18. AniaK said

  Jak już to nie popełnił błędu kierując pojazdem, ale swoją obecnością na drodze spowodował wypadku. Nawet jeżeli jechał prawidłowo, to ten drobny szczegół w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia. Nie mam żadnego zrozumienia dla Pana Panie Boydar. Dziesięć lat jeździć bez prawa jazdy? Co za źli ludzie Pana do tego zmuszali. W tamtych czasach – nie chwaląc się – bez problemu można było zdać prawo jazdy eksternistycznie.

 19. Marucha said

  Re 16:
  Nic nie poradzę na to, że odebrałem Pana wpisy jako – niebezpośrednią – próbę obrony Najsztuba
  O ile wiem, potrącił babcie na pasach, co powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Co do braku prawa jazdy – to Najsztub go nie zapomniał w domu, ale zostało mu kilka lat temu odebrane za zebranie pełnej kolekcji punktów karnych.

 20. AniaK said

  Re16:
  Myślę że brak prawo jazdy a pozbawienie kogoś prawa jazdy to dwie różne sprawy. W obu przypadkach jazda jest niedozwolona, ale w przypadku pozbawienia kogoś prawa jazdy, ktoś w niedozwolony sposób łamie czyjś zakaz.

  ————-
  Brak prawa jazdy (bo zostało w innej marynarce) to tylko wykroczenie, karane max 250 zł albo naganą.
  Admin

 21. NyndrO said

  Ktoś wie o co Muuuuu chodzi? Tak gdzieś raz na pół roku nie rozumiem o czym gada. Pykło pół roku. # Jak wina „babci” , to „babcia” powinna dostać wyrok. Z spowodowanie możlwości katastrofy w ruchu drogowym i za straty moralne pana kolegi od kamaza .

 22. NyndrO said

  Nie pamiętam,kiedy ostatnio Pan bredził i nie zmienia to mojego mniemania na Pana temat , ale tak ordażajcego i podpadającego piehdolenia spod Pańskich palców, to jeszcze nie widziałem, Panie Boydar. Aż se datę zapiszę; Boże Ciało, A.D. 2019 .

 23. Marucha said

  Re 22:
  Może Boydar nie bredzi, chciał nam coś przekazać, trochę nie wyszło…

 24. Boydar said

  Nie jestem doskonały; posiadam wady. Nie wstydzę się ich.

 25. AniaK said

  @Admin
  Nie miałam na myśli prawa jazdy w innej marynarce, tylko brak prawa jazdy. Można opanować przepisy i poruszanie się po drogach różnymi pojazdami bez kursu na prawo jazdy, ale w takim przypadku mamy do czynienia z niedopełnieniem formalności. Natomiast pan Najsztub złamał czyjś zakaz przez co podwójnie powinien być ukarany i dożywotnio pozbawiony prawa jazdy.

 26. Nie zapominam said

  Tylko zarzynać te żydowskie kurwy z jednej i drugiej strony! Jasne? To jest nie do wybaczenia i trzeba brać sprawy w swoje ręce. Jakby to była moja matka to ta menda żydowska już by nie żyła. Sędzia też. To SKANDAL!!! Rozgłaszajcie żydowską bezkarność gdzie się tylko da. Niech ich łby zaczną zdobić rynsztoki.

 27. NyndrO said

  Pozbawinie prawa jazdy dla osoby prowadcej mimo to pojazd, jest samo w sobie przestępstwem, a nie wykroczeniem. „Lepiej” nigdy nie zdawać prawka i jeździć, niż jeździć,pomimo, że ma się zakaz prowadzenia. Szpital Świecie, ale takie są przepisy.A! do czasu wypadku lepiej. Oczy-wiście nie w przypadku naj, ale to najsztubów.

 28. NyndrO said

  Chciał i przekazał.Wina ” babci”.

 29. Boydar said

  NyndruŚ, Ty się nie wymądrzaj tylko napisz, co Ty byś zrobił żeby tej babci nie rozplaszczyć.

 30. Ale dlaczego? said

  Nie miał prawa jazdy, OC, ważnego przeglądu. I spowodował wypadek. Polak za każdą z trzech przewin dostałby „działę”.
  Polin???

 31. NyndrO said

  Ale spokojnie, biedaczysko,co to jeździ bez prawka,OC i potrąca ludzi na pasach, mimo ulewy, bo przecież mus jest jechać, dzięki miłosierdziu niezawisłych sondów, nie musi traumować. Taki porządny człowiek z powodu babci – ydiyjotki nie będzie cierpiał! Bo jeździłem Kamazem i Nyską.

 32. NyndrO said

  https://www.fronda.pl/a/najsztub-wciaz-jezdzi-samochodem,113965.html

 33. AniaK said

  @Admin
  Dziękuję ślicznie za korektę, ale awatar jeszcze mi nie pasuje. Czuję się trochę jak w obcym ciele.

  ——
  Ograniczenie WordPress…
  Admin

 34. NyndrO said

  Panu dziś odwaliło. Bez prawka, OC i przeglądu, zadzwoniłbym po taksówkę, a gdyby pojazd należał tylko do mnie, wyrejestrowałbym go do czasu odzyskania prawka. Co tu jeszcze wyjaśniać?

 35. Boydar said

  Ja Cię nie pytałem co byś zrobił żeby nie wyjechać tylko co żeby nie rozplaszczyć. Odpowiadasz na swoje pytania, nie moje.

  Muszę niestety się kimnąć, dobranoc, do jutra.

 36. NyndrO said

  Jak mnie stać, żeby taksówką podjechać do Gdańska, przekąpać się i wróci do Inowrocławia, to tego bydlaka również z pewnością.Tu chodzi o co innego. Pana kolega od kamaza ma w zadzie tzw. polskie państwo. I oto nam chodzi, a nie o Nyskę. Mi polin nie jest żal . Mi szkoda „babci”, bo pewno podobnie,jak Pan, zdążyli już z Niej idiotkę i zrobić i wkleić starcze roztargnienie.

 37. NyndrO said

  Aby Jej nie rozpłaszczyć, nie będąc naj , ale to najsztubem, zatrzymałbym się przed pasami, pozwalając Pani przejść,załączając w czasie ulewy awaryjne, a tak przy okazji próbowałbym odzysać prawko, kiedy tylko stałoby się to możliwe, opłaciłbym OC i zrobił przegląd.

 38. No wiadomo, przecież to sqrwienie osiągnęło wyższy poziom!otwórzmy japy szerzej i dziwmy się dalej, aż nas plemię żmijowe zacznie prać nahajem i robić Palestynę!j!
  .https://prawy.pl/43809-zyd-najsztub-wyzywa-polskich-gorali-od-owco-i-jagnio-jebcow-z-poldudnia-polski/

 39. Jacek said

  Na rozprawie prawdopodobnie było tzw. okazanie. Pan Najsztub ściągnął gacie i okazał. W wyniku ww okazania sąd nie miał żadnych wątpliwości co do braku winy oskarżonego.

 40. rycho08 said

  Panie Nyndro,

  DZIĘKUJĘ…

  Panie Boydarze, super Pan komentuje, ale (na szczęście bardzo rzadko) zdarza się; Że dom… że Stasiek… że koń… że drzewo…
  Takie myślenie prowadzi do nonsensów typu wymyślania nowych chorób na potrzeby obrony bogatych gnojków, tak jak w stanach, rozdzielania skutków od przyczyn byle tylko uchronić przed odpowiedzialnością „swojego” lub kogoś z wielką kasą.

 41. #16, Dobrze Panu szlo p. Boydar „…Najsztub zapłaciłby bez mrugnięcia okiem i trzy razy tyle, być może nawet nie „by”, bo zapewne właśnie zapłacił…”…..ale nikt nie podchwycil tematu. Gdybajac, juz wyobrazam sobie okolicznosc jak Najsztubek potraca jakas koszerna babcie…to pewnie nie tylko nie byloby procesu i wielkiego halo…nikt by nic nie wiedzial a babcia za „odszkodowanie” do dzis wylegiwala sie nad morzem Martwym i pila dobrze schlodzonego szampana….A ze gojka….to i i placic nie musial a i niewinnosc mial jak w banku.

 42. #39, p. Jacku…bardzo dobrze ze Pan przypomnial. Takie „okazanie” moim zdaniem powinno byc nakazane konstytucyjnie w stosunku do kazdego kandydata do wladz Judeopolonii.

 43. Poczciwość,uczciwość said

  Jeżeli na – sztub nie był świadomy,że łamie zakazy, to do Tworek z nim. W dzisiejszych czasach takie zera moralne media nazywają : SZANOWNY Szanowany (przez podobnych mu).. O tempora o more !

 44. Peryskop said

  Tak to jest, gdy się ocenia z pominięciem stanu faktycznego.

  „Sąd w Piasecznie wymierzył mu karę grzywny w wysokości 6 tys. zł, 10 tys. zł nawiązki dla pokrzywdzonej i pokrycia 6 tys. zł kosztów sądowych.

  18 czerwca sąd uniewinnił Najsztuba. „Zachował należytą ostrożność”i jechał z prędkością 20 km/h” – stwierdził sędzia.”

  W 2018 roku sąd w postępowaniu cywilnym ukarał Piotr N. tj. sprawcę wypadku drogowego i potrącenia kobiety grzywną za jazdę bez prawa jazdy, bez przeglądu i bez OC. Ponadto sąd wtedy także zasądził nawiązkę na rzecz poszkodowanej oraz koszty postępowania.

  W 2019 roku sąd w postępowaniu karnym uznał, że Piotr N. jako uczestnik kolizji drogowej w 2017 roku, nie ponosi winy za potrącenie kobiety na przejściu, i nie wymierzył mu DODATKOWEJ kary. Sąd uznał tym samym, że brak prawa jazdy, brak przeglądu i brak OC – nie miały wpływu na zdarzenie drogowe i jego skutki.

  Oczywiście takie orzeczenie – jako kontrowersyjne – powinno zostać zaskarżone w apelacji przez organ uprawniony, tj prokuratora, RPO lub Ministra Sprawiedliwošci, ewentualnie wdowca jeśli miał status oskaržyciela posiłkowego, lub jego pełnomocnika.

  Wdowca, bowiem jak pamiętam potrącona kobieta zmarła w kilka miesięcy po zdarzeniu. Czy jej zgon miał bezpośredni lub pośredni związek z doznanymi obrażeniami, powinien orzec rzeczoznawca sądowy. Z doswiadczenia zawodowego wiem, że nawet banalny upadek w podeszłym wieku może zapoczątkować fatalne konsekwencje.

  Zaznaczam, że bynajmniej nie bronię tu sprawcy.
  Ani składu sędziowskiego, który orzekał w sprawie.
  Ani stalmudyzowanego systemu, zamiast „państwa prawa”.

  Ale podałem fakty, dla spełnienia zasady LEX DURA LEX.
  A co będzie dalej, to zobaczymy.

  Boydar się zatem zblamował, choč jeszcze „nie do końca”.

  PS. Parę lat temu zapomniałem portfela z dokumentami. Na wszelki wypadek poinformowałem o tym portiera w instytucie i z całą świadomością wracałem swym autem do domu. Już po północy zatrzymali mnie policjanci do kontroli i jako pierwszy zarzut to było złamanie prawa z PREMEDYTACJĄ, skoro wiedziałem o braku dokumentów, oraz oferta zatrzymania na dołku, do wyjaśnienia.

  – Czyńcie panowie jak procedury wam dyktują. Ale będzie smutna konfuzja, gdy rano się okaże, że wsadziliście do paki niewinnego naukowca, zamiast polować na przestępców. Ponadto mieszkam w tamtym – ooooo – bloku, więc chętnie zostawię tu auto jako zastaw i na piechotę przyniosę za kwadrans dokumenty do okazania.

  – Aha, cwaniak chce, żebyśmy mu jeszcze samochodu popilnowali.

  Po czym z uśmiechami rozstaliśmy się – na zasadzie zaufania.

  A w UK jeszcze w latach 70ych policja wręcz radziła (wątpię czy teraz też), aby jeździć BEZ DOKUMENTÓW, ponieważ w razie ich zostawienia w aucie, i jego kradzieży – kłopotów co nie miara.

 45. Codzienność said

  PRAWO JAZDY. Sama nazwa dokumentu mówi o tym że brak tego dokumentu, bądź jego odebranie z jakiegoś powodu, odbiera delikwentów PRAWO do jazdy samochodem. Najsztub NIE MIAŁ PRAWA wsiąść za kierownicę. ⛈

 46. „Znaczit” dobrze (słusznie) urodzony?_ i wynikające stąd specyalne traktowanie?

 47. Okadwa said

  Ot, pan Najsztub se jadzie a prawo ma w zadzie…
  Państwo to bardzo poważne som… państwo wychowujom i uczom… państwo dużo wiedzom.
  Bareja: – No więc tak… to jest prawda że my tego pana przejechaliśmy na pasach i przy czerwonym świetle.
  Wiele rzeczy się zmienia… ale problem „co mi zrobisz jak mnie złapiesz” władza nadal interpretuje że:
  – Oczywiście… mogą państwo jechać.
  … a potem prosto do TVN po spowiedź i rozgrzeszenie.

 48. Boydar said

  No dobra, a teraz na poważnie.

  Lat temu jakieś czterdzieści pięć, w pewnym mieście przy wschodniej granicy na ulicy Twardej prowadzone były roboty drogowe. Z użyciem walca Fadroma. No i zdarzyło się, pod cofającą maszynę wlazło dziecko, chłopczyk lat sześć. Walec wprasował je w świeży asfalt.

  Powołana ekipa śledcza stwierdziła, że operator maszyny nie miał uprawnień do kierowania walcem, jednak nie przyczynił się do spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nie do niego bowiem należało zabezpieczenie terenu robót a widoczność z tyłu miał co najmniej bardzo ograniczoną w sposób naturalny, on miał wałować nawierzchnię.

  Wina ustalona została po stronie kierownika robót oraz rodziców dzieciaka. Maszyna poruszała się z maksymalną prędkością piętnastu kilometrów na godzinę, prawdopodobnie w chwili zdarzenia – połowę tego.

  Teraz pomyślcie, jedziecie w deszczu 20 km/h, i konstatujecie w pewnym momencie ze zdumieniem, że ktoś Wam się wkitrał na maskę.

  To jest nieszczęśliwy zbieg okoliczności, bo wszystko co mogliście uczynić aby do tego nie dopuścić to tylko nie jechać.

  Czy tak sami byście uczynili ? Na pewno ?

  Tu nie ma co na siłę szukać winnych. Takie jest życie, i taka śmierć.

  Wadliwy odlew turbiny Iła-86 w 1980 spowodował katastrofę i zgon osiemdziesięciu siedmiu osób. Ruscy znaleźli tego, który przystawił pieczątkę kontroli jakości na certyfikacie rentgenowskim krytycznego podzespołu. Okazało się, że nie miał ważnych szkoleń i źle zinterpretował obraz prześwietlenia. Czy mamy go uznać za masowego mordercę ?
  A może masowym mordercą był jego przełożony, który dopuścił do wykonywania czynności pracownika bez stosownych uprawnień ?

 49. Bogusz said

  Az dziw bierze, że sąd nie orzekł „Babcia winna bo nie powinna tam przechodzić „

 50. andzia said

  re:44
  Skoro nie widział, bo padało, to nie powinien prowadzić samochodu bez względu na inne zakazy. Proste jak drut.

 51. Birton said

  i znowu się potwierdziło:
  Polska Żydowska Republika Bananowa pod amerykańskim powiernictwem
  niestety
  to wynik Okrągłego Żydowskiego Złodziejskiego Stołu

 52. Marek said

  No dobra, a teraz na poważnie.
  ===
  Dziękujemy panu za wnikliwe wyjaśnienia.
  Teraz chyba już nikt nie ma watpliwości, że wyrok zapadł słuszny i wszystko jest ok.
  Żydek poruszał się po drodze publicznej bez uprawnień, bez ważnych dokumentów dopuszczających pojazd do ruchu i dodatkowo potrącił starszą panią na pasach.
  Sąd stanął na wysokości zadania, nie wykonano antysemicznego pogromu sądowego. Cieszymy się bardzo razem z Boydarem.
  Który zresztą zaraz mnie objaśni, że się wcale nie cieszy, ale ja mam to w doopie.

 53. Boydar said

  Wniosek niepodważalny z powyższego płynie tylko jeden. Nie powinniście oddawać swego losu w moje ręce jako sędziego. Jestem bowiem tendencyjny, niesprawiedliwy i ślepy na „poczucie sprawiedliwości społecznej”. A, jeszcze zupełnie głuchy na „ukrzyżuj go”.

 54. Lily said

  A dzieje sie to w kraju.
  „Mamy w Polsce pelna demokracje,mozliwe,
  ze jedna z najlepszych w Europie”,oswiadczyl
  Jaroslaw Kaczynski.Jak myslicie,o jakiej
  „demokracji”mowil,szef partii rzadzacej?.

 55. NyndrO said

  O jejuś. Jaki biedny Boydarek. Prawie, jak naj, ale to najsztubek, który będzie długo pamiętał, że przejechał Panią na pasach będąc żydowskim piratem drogowym, odtwarzając. No chodźcie, ugotuję wam flaczki z olejem. 🙂

 56. Puma said

  nie on pierwszy uniewiniony

  żydowski? pisowski dziennikarz TV Republika Paweł Zarzeczny przejechał motocyklistę zostawił rannego i uciekł medal od prezydenta polski andrzeja dudy

  Paweł Zarzeczny przejechał motocyklistę ? – Sport – Forum …
  forum.gazeta.pl/forum/w,31,13182254,13182254,Zarzeczny_przejechal_motocykliste_.html
  W ubiegły wtorek na drodze nr 51 z Olsztyna do Olsztynka
  Paweł Zarzeczny potrącił motocyklistę.
  Do wypadku doszło przy zjeździe do rządowego ośrodka w Łańsku.

  Dziennikarz Paweł Zarzeczny , który jechał terenową toyotą wymusił pierwszeństwo. Później Paweł Zarzeczny uciekł z miejsca wypadku. Ciężko ranny motocyklista trafił do szpitala.

  http://forum.wirtualnemedia.pl/pawel-zarzeczny-pisze-felietony-w-interii-t6227.html

  libacja zarzeczny
  polskatimes.pl/lesniak-czyli-sa-rzeczy-w-niebie-i-na-ziemi/ar/682549
  Pan Zarzeczny wyjeżdżał autem z drogi, prowadzącej z ośrodka rządowego w Łańsku, po całonocnej imprezie (był tam na zaproszenie sponsora).
  Paweł Zarzeczny wyjeżdżał z podporządkowanej na główną.

  Pijany w toyocie

  Pią Lip 29, 2005 12:14 am
  Paweł Zarzeczny po pijanemu jechał toyotą testowa z parku
  prasowego. Potrącił motocyklistę (ciężko ranny) i uciekł z
  miejsca wypadku. Toyote znaleźli w lesie porzucona dzieki
  systemowi GPS ludzie z toyoty.
  Paweł Zarzeczny zgłosił się kilka
  dni później na policji z adwokatem. A teraz… ech…
  SDprawiedliwość. Ukręcili łeb sprawie. Tak nie powinno być.

  Za wypadek
  Paweł Zarzeczny dostał półtora roku w zawieszeniu na cztery lata, na cztery lata zabrano mu prawo jazdy.

 57. WKM said

  Mój komentarz jest 54 w kolejności, z znakomitą większością Szanownych Panów się zgadzam, – jest tylko jedna kwestia: PO CO PIERDOLIĆ GŁUPOTY I OPOWIADAĆ DYRDYMAŁY NA FORACH ?, – ICH JEBANYCH PARCHÓW TRZEBA SZLACHTOWAĆ JAK ZDZICZAŁE PARCHATE ŚWINIE !, ( każdy z nas może COŚ w tym zakresie przedsięwziąć, więc do dzieła ! )

  ———–
  Dobry pomysł. Pan na przedzie, my za Panem.
  Admin

 58. karlik said

  „W życiu nie siadłem za kierownicą po alkoholu, nawet najmniejszej ilości. ” Proszę zapoznać ze statystykami. tylko 5% wypadków powodują pijani kierowcy. więc lepiej zająć się 95% czy 5%,,,,,,

 59. Sebastian said

  Panie Boydarze miałem Pana za błyskotliwego komentatora Gajówki, z ubolewaniem czytam pańskie komentarze, jakby karkołomne próby wytłumaczenia parszywca, że niby niewinny. Niestety to kolejne kuriozum i dowód na to , że te chazarskie qrvy mają w tym nieszczęśliwym kraju wyjątkowe ulgi. Gnój powinien siedzieć, wybecelować sowitą grzywnę , płacić odszkodowanie starszej Pani, której nikt nie pomógł, nie doradził, bo powinna ją bez przerwy boleć głowa i cierpieć straszliwą traumę powypadkową. Niestety starsza Pani jest uczciwa i nie ujebała gnidy.

 60. Marek said

  A, jeszcze zupełnie głuchy na „ukrzyżuj go”.
  ===
  Oj tam, od razu ukrzyżuj.
  Niech przeprosi przynajmniej, zapłaci jakieś odszkodowanie za pobyt w szpitalu, leczenie, uszczerbek na zdrowiu.
  A jeśli nie, bo niewinny [przecież powiedział wprost], niech baba go przeprosi, że wlazła na przejście prosto pod koła, doorna nie wiedziała, że kierowca, to żydek bez prawa jazdy?

 61. Jacek said

  Re 48
  Zacytuję komentarz znaleziony na Wykopie:

  „Może ja odpowiem, gdyż mój tata miał „podobną” sytuację…

  Za rondem na przejściu dla pieszych potrącił kobietę na pasach. Zarzekał się, że jej nie widział. Prędkość oceniono na niecałe 30km/h. Owa Pani miała 2 promile we krwi, jak się okazało, wywaliła się na pasach i jak się podnosiła, to prosto pod maskę samochodu. Pani trafiła do szpitala uwaga – w stanie ciężkim. Lekarz powiedział, że Pani po prostu jest już wykończona od alkoholu i dlatego ma tak rozległe obrażenia, przy tym zdażeniu.

  Wracając do sedna:
  – Babka mocno poturbowana w stanie ciężkim w szpitalu – ogólnie z tego wyszła
  – Mój tata dostał wyrok 2 lata na 5 w zawieszeniu, utrata prawka na rok i grzywna 1200 złotych

  ALE: był trzeźwy, miał prawo jazdy, ważne OC i przegląd techniczny…”

  Nie wnikam w winę czy niewinność Najsztuba ale mogę się założyć że nikt z obecnych na tym forum nie zostałby potraktowany przez sąd tak łagodnie.

 62. Marek said

  Nie wnikam w winę czy niewinność Najsztuba ale mogę się założyć że nikt z obecnych na tym forum nie zostałby potraktowany przez sąd tak łagodnie.
  ===
  Łagodnie?
  Mało powiedziane. Specjalnie, wyjątko, edukacyjnie.

 63. Jacek said

  Re 62
  Mój kolega potrącił, niestety śmiertelnie, starszego rowerzystę. W sądzie nie było żadnego tłumaczenia że poprzedzający go samochód bez włączenia kierunkowskazu raptownie tego rowerzystę wyprzedził a ten mój kolega jadąc w koleinach wypełnionych wodą nie zdążył wyhamować. Brak zachowania odpowiedniego odstępu i niedostosowanie prędkości do warunków jazdy, koniec i kropka. Wyrok w zawiasach, odebranie prawka , grzywna itp itd.
  Wychodzi na to że wybierając się do sądu należy obowiązkowo zaopatrzyć się w jarmułkę, wskazane byłoby też poddanie się drobnemu zabiegowi chirurgicznemu.

 64. JerzyS said

  a co na wyrok Ziobro i Kaczyński?

 65. NyndrO said

  O czym wy do kurwy nędzy gadacie? Żydowski pirat drogowy przejechał pieszego na pasach. To jest pierdel. A Boydar , to w tym przypadku Bodnar. Nie jes zły chłopaszek, ala siarą zaleciało.

 66. NyndrO said

  77 -cio letnia kobieta wtargnęła na pasy. Hussein Bolt na hulajnodze.

  ——–
  Podobno Najsztub jednak NIE dostanie odszkodowania za wtargnięcie kobiety na pasy…
  Admin

 67. Zerohero said

  @56, Puma

  A to ciekawe o Zarzecznym. 🙂
  Nie lubiłem gościa, bo:

  1) trafiałem na jego głupkowaty, płytki słowotok udający erudycję

  2) znam starszych ludzi (oczywiście wyborców PiS) dla których Zarzeczny był geniuszem, autorytetem, krynicą mądrości.

  Wkurzało mnie, że tacy jak Zarzeczny mają dostęp do tłumów, a mądrzy ludzie robią za partyzantów na obrzeżach Internetu.

 68. Boydar said

  Anno … Domini … NyndruŚ …

  Z taką emocjonalnością nigdy nie będziesz najlepszy. Ale to plus dla Ciebie, Ty ze Słowian jesteś.

  Miałem drobną przerwę bo mi della zakropliło ponad miarę; ale jak widać wysechł był 🙂

 69. Troll Polonii said

  Nie wiem co wam Boydar zawinil. Pokazuje druga strone problemu.

  Niezaleznie od wyroku – sprawiedliwego czy nie – Polska przoduje nie tylko w Europie, gdy chodzi o ilosc wypadkow ( w tym smiertelnych) na drogach.

  Boydar nie potrzebuje mojego wsparcia – ale fakt pozostaje faktem:
  W Polsce mozna jezdzic bez prawa jazdy i mozna jezdzic po pijanemu a ilosc wypadkow smiertelnych na pasach jest zatrwazajaca!!!

  W Rzymie, wystarczy, ze pieszy chcac przejsc przez bardzo ruchliwa ulice, nawet tam, gdzie nie ma pasow, podniesie reke- i WSZYSTKIE pojazdy sie zatrzymuja; bo pieszy ma pierwszenstwo na drodze, jako ze w zderzeniu z samochodem nie ma szans.

  Nie wyobrazam sobie takiego zachowania w Polsce.
  Widac, postepowy Polak przesiadl sie z hulajnogi na merca i woda sodowa mu uderzyla do glowy.
  Korzenie tu akurat nie maja znaczenia.

  Caly system nie dziala i Polska nie zostala przygotowana do wzmozonego ruchu kolowego.
  Do tego dochodzi znana korupcja wydzialu sprawiedliwosci- o czym od dawna przypomina nam Unia Europejska.

  Ja tylko przypomne, ze bezprawnie, bez decyzji sejmu czy zgody Rady Bezpieczenstwa ONZ – polskie wojsko bezprawnie pomaga napadac na inne kraje i mordowac ludnosc cywilna.
  Zaden politruk w Polsce nie zostal ukarany.
  Caly system cuchnie na odleglosc.

  Zdaje sie, ze w Polsce jak dotad, rzady IIIPR nie przygotowaly zadnego programu poprawy sytuacji na drogach.
  A ten facet, zyd czy nie zyd, nie jest jedynym przypadkiem, ktoremu ‚uszlo na sucho’.
  Jechal 20km/godz.
  Byly niesprzyjajace warunki atmosferyczne
  Zostal ukarany za brak prawa jazdy i jazdy niesprawdzonym technicznie pojazdem.
  Nie znam szczegolow sentencji, wiec nie wiem czy prokurator, w tym przypadku, moze wniesc apelacje.

 70. Marucha said

  Re 69:

  Nie wiem co wam Boydar zawinil. Pokazuje druga strone problemu.

  Nie tylko „pokazuje”, ale wydaje się stać po tej drugiej stronie. Tak to odebrała większość dyskutantów,

 71. Troll Polonii said

  70
  Dlatego takie mamy prawo w Polsce jakie mamy: oparte na sentymentach

 72. Sebastian said

  raczej coraz bardziej na talmudzie

 73. Adam said

  Jaki z tego morał i co z tym zrobić?

 74. Boydar said

  Tak czy owak zgodnie z regułami Świętego Oficjum przyjąłem na siebie dobrowolnie rolę advocatus diaboli (nie, nie Anno Domini, „pomylało misię”).

  Wiele dobrego z tego wynikło. Oprócz jednego – co ten żyd w ogóle robi na polskiej ziemi. I dlaczego wszyscy się z tym pogodzili, jak z gradem, trąbą powietrzną czy żarem z nieba.

 75. NyndrO said

  Jak to co robi? Przejeźdźa!

 76. NyndrO said

  A! Ktoś musi być ze Słowian, nie? No, żeby byla równowaga! Uznaję, że chciałeś sprowokować dyskusję. I powtarzam, nie zmieniam zdania na Twój temat, którego kwintesencją jest mój do Ciebie szacunek. Oczywiście, że mnie wkurwiłeś, ale zakładając, że mogło Ci o to chodzić, to lubię Cię jeszcze bardziej, Ty A. D. jeden! Tylko zrozum jedno. Pytasz, co une tu robią i dlaczego się z tym wszyscy pogodzili….no właśnie między innymi dlatego, że takie Boydary ich tłumaczą. Jeśli chcesz prowokować ( a znając Twój charakterek, masz taką potrzebę wewnętrzną, co mi się nawet podoba), wybierz se inny temat, niż bronienie totalnego degenerata żydowskiego, pouczajacego i moralizującego zza mikrofonu Polaków, ktory łamiąc wszystkie możliwe przepisy ( tu muszę przeprosić, należą się kwiaty bydlakowi, bo ponoć był trzeźwy) przejeżdża starszą Panią na pasach. * Charakterek, to jeszcze nie charakter, co z pewnością wiesz. 😉

 77. Boydar said

  Niestety, nie przejeżdża, odpoczywa. Tysięczny rok. Bardzo się musiał zmęczyć targaniem egipskiego złota i szwendaniem się po pustyni.

 78. NyndrO said

  To niech zwija mandżur. Czy to wygląda na poczekalnie? (niestety wygląda)

Sorry, the comment form is closed at this time.