Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Putin podliczył, ile Rosja i Europa straciły na sankcjach

Posted by Marucha w dniu 2019-06-20 (Czwartek)

Podczas dorocznej „Gorącej linii z Władimirem Putinem” rosyjski prezydent odpowiada na pytania, które poza kwestiami społecznymi, dotyczą też gospodarki i spraw międzynarodowych.

Mówiąc o stratach wyrządzonych przez antyrosyjskie sankcje, Władimir Putin przywołał liczby, pokazujące, jakie straty sankcje przyniosły poszczególnym krajom i regionom.

Rosja od 2014 roku straciła w wyniku sankcji około 50 mld dolarów, Europa – 240 mld dolarów, USA – 17 mld dolarów, a Japonia – 27 mld dolarów – powiedział Władimir Putin.

Rosyjski prezydent odniósł się także do rozwoju produkcji rolnej, która po wprowadzeniu sankcji zaczęła się rozwijać w zaskakująco szybkim tempie.

– Jeśli by ktoś mi i każdemu z obecnych na tej sali powiedział 10 lat temu, że będziemy eksportować, jak w ubiegłym roku, produkcję rolną o wartości 25,7 mld dolarów, roześmialibyśmy się mu w twarz, uścisnęli dłoń i powiedzieli: dziękujemy za dobre, ale niewykonalne zamiary. Dziś to stało się faktem – powiedział Putin.

Rosyjski prezydent skomentował też perspektywy polepszenia się stosunków między Rosją a krajami zachodnimi. Putin wątpi, że stosunek Zachodu do Rosji kardynalnie się zmieni w przyszłości.

– Jeśli całkowicie się poddamy i spluniemy na swoje narodowe fundamentalne interesy, czy coś się zmieni? Być może będą jakieś zewnętrzne sygnały, ale kardynalnie nic się nie zmieni – powiedział Putin.

Prezydent Rosji Władimir Putin odpowiada dziś na pytania Rosjan podczas corocznego specjalnego programu „Gorąca linia z Władimirem Putinem”. To osiemnasta z kolei gorąca linia, podczas której obywatele mogą zadać pytanie Putinowi.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 5 to “Putin podliczył, ile Rosja i Europa straciły na sankcjach”

 1. Mietas said

  Mi wychodzi 6-1 dla Rosji,tu nie ma co ukrywać, tylko na rolnictwie Rosja od 2014 zarabia teraz co roku ok 45 mld dol więcej,sam eksport za zeszły rok to ok 26 mld dol,przypomnę że w 2013 r eksport rolny nie przekraczał 1 mld dol,a import w tym czasie ograniczyli na ok 20 mld dol,ciekawostką jest że jednym z tych którzy namawiali do embarga rolnego prezydenta Rosji był Niemiec który gospodaruje w Rosji,i to z jakim skutkiem,dzisiaj jest największym producentem mleka w Europie,a po ostatnich inwestycjach pewnie i na świecie, kiedy jedzie do Niemiec na spotkania z rolnikami i politykami to w oczy im mówi, Po co wam to było.

 2. Mietas said

  Putin ma rację mówiąc że Rosja poczyniła ogromny krok naprzód, pamiętacie w 2013r,Rosjanie nie potrafili zrobić porządnego samochodu,traktora,tramwaju,pociągu, ciezarowki,i wielu innych rzeczy,a teraz zaledwie po kilku latach produkują wszystkie te rzeczy dosłownie na światowym poziomie,oni tak naprawdę startowali od zera,gdyż wysokie ceny ropy tak ich zdemoralizowały że myśleli że tak żyć będą wiecznie,a tu czapa, i wszystko trzeba było zaczynać od początku.

 3. Troll Polonii said

  Jak dotad, to zaden prezydent, nawet najbardziej demokratycznego panstwa, nie osmielil sie stawac ‚oko w oko’ z obywatelami kraju, ktory reprezentuje.

  Putin ma czas dla obywateli Rosyjskiej Federacji.
  Kazdego roku ( a nie tylko wyborczego) przyjmuje skargi i zazalenia i odpowiada na pytania.

  Dlatego Putin jest zawsze dobrze poinformowany o tym co sie dzieje w kraju.
  Sam, osobiscie dowiaduje sie o problemach wspolobywateli i z cala odpwiedzialnoscia odpowiada na pytania OSOBISCIE.
  (Trump nawet nie wiedzial, ze wyslal wojsko do Syrii i nawet nie wie gdzie lezy Bliski Wschod) .

  Kancelaria prezydenta RF zbiera wszystkie zadane pytania – i te, na ktore Putin nie jest w stanie odpowiedziec ze wzgledu na ich ilosc.

  Te pytania sa potem analizowane, przedstawiane w Dumie, oglaszane publicznie do dyskusji.
  Na podstawie tych pytan, skarg i zazalen, Federacja Rosyjska przygotowuje program gospodarczy panstwa.
  Rosja ma kilka bardzo dobrych programow publicystycznych – nawet tych bardzo Putinowi przeciwnych.
  Jak powiada stare chinsko-rzymskie przyslowie:
  Nalezy znac bron wroga.

  W wielu wypadkach drastycznych, Putin osobiscie interweniuje.
  Niczego sie tak nie boja lokalne kacyki czy gubernatorzy jak wizyt Putina, ktory wpada znienacka i organizuje na miejscu publiczne spotkanie na temat poruszonego w pytaniach do prezydenta -problemu.

  Patrze na te amerykanskie programy ze zdumieniem:
  Caly czas o niczym i o nikim sie nie gada- tylko o prezydencie!!!
  Jakis kult jednostki?
  Juz teraz wielu senatorow i kongresmenow nie pracuje bo zajeci sa bardzo…kampania wyborcza, ktora bardziej przypomina wybory ..miss ‚catwalku’ czy ‚mistera’ katafalku.

  A rozni politycy , przy uzyciu wielkich srodkow finansowych, zajeci sa tym, zeby wciagnac Trumpa w wojne z Iranem- zapewni to zwyciestwo Demokratom w przyszlorocznych wyborach.

  Takie zmartwienia ma amerykanski wyborca.

 4. bryś said

  To jest Rosji największy kapitał.

  .https://www.youtube.com/watch?v=XBQglp1Y6Ec

  W przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka, Władimir Putin odznaczył Orderem „Rodzicielska Sława” rodzicom z rodzin wielodzietnych. – nie ma murzynów i zmiennopłciowych! Nie dość że rodziny, to białe i wielodzietne. Była kiedyś pełna relacja z tej uroczystości ale nie mogę znaleźć po Polsku.

 5. Troll Polonii said

  Pytania i odpowiedzi
  Putin odpowiada na pytania

  Прямая линия с Владимиром Путиным 20.06.2019 – YouTube

Sorry, the comment form is closed at this time.