Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Anucha o Czy Polska ma politykę wschodn…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (60 – …
  Dziadzius o Step we krwi?
  Rokitnik o Step we krwi?
  Alina@Warszawa o Step we krwi?
  revers o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o Eksperci ONZ: „Aborcja podstaw…
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Maverick o List otwarty do łajdaka
  osoba prywatna o Wolne tematy (60 – …
  Siekiera_Motyka o Wolne tematy (60 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 497 obserwujących.

Współczesna Ameryka w oczach świata

Posted by Marucha w dniu 2019-06-20 (Czwartek)

Europejscy wasale Ameryki starają się od niej zdystansować. Wyjątek stanowią Polska, Ukraina i państewka bałtyckie.

Czemu poświęcam czas ocenie Ameryki i światowej sytuacji geopolitycznej, miast rozwodzić się detalicznie nad wypowiedziami czy działaniami takich lub innych luminarzy polskiej sceny politycznej, jak to czynią krajowi obserwatorzy? Zapewne dlatego, że od polskich oficjeli nie zależy nic, a od USA niekwestionowanego przywódcy Zachodu, bardzo wiele! Na dodatek obecnie Stany mienią się być „strategicznym sojusznikiem” III RP. Tak przynajmniej wmawia obywatelom propaganda medialna.

Odpowiedź na pytanie, jak widzą Stany zagraniczni przywódcy i społeczeństwa niezależnych państw daje odpowiedź najnowszy artykuł Amerykanina Freda Reeda pt.„The View from Abroad”:
>https://www.unz.com/freed/the-view-from-abroad/

Poniżej przedstawiam skrócone tłumaczenie wspomnianej publikacji, z której tezami w pełni się zgadzam:

„Amerykanie wychowani są w wierze, że USA to wzorzec dla świata, który nienawidzi ich z powodu żywionej doń zazdrości. Dzisiejsze środki masowej komunikacji, a zwłaszcza Internet pozwalają jednak przekazać obrazy, które były dawniej nieosiągalne z zagranicy. Przykładowo ludzie z Moskwy czy Katmandu mogą oglądać obrazy bezdomnych żyjących na śmietnikach w Los Angeles, San Francisco, Seattle, Portland i dziesiątkach innych miast.

W samym Los Angeles populacją bezdomnych przekroczyła 58 tysięcy i ciągle rośnie. Stada zapchlonych szczurów powodują wybuchy epidemii takich średniowiecznych plag jak tyfus. Każdy posiadacz smartphone’a może to łatwo zobaczyć.

Dla postronnych, militarne wydatki USA wydają się absurdem. Ogromne ilości broni jądrowej i plany jej unowocześnienia, oraz opracowania małego taktycznego uzbrojenia nuklearnego, a także przygotowania do wojny jądrowej przy użyciu wyspecjalizowanych „latających bunkrów”, wydają się obłędem. Żadne inne państwo tak nie postępuje. Nikt inny tego nie chce!

Wolność? Bardziej wyrafinowani zagraniczni obserwatorzy wiedzą dobrze o cenzurze, o słowach które mogą spowodować wyrzucenie z pracy, kontrolowanej prasie, podsłuchach, itp. Amerykanie sami wiedzą dobrze czego i komu nie wolno mówić. Wiemy o militaryzacji policji, która pozostaje poza jakąkolwiek społeczną kontrolą, oglądamy widea dokumentujące brutalność tejże. Widzi ją też reszta świata.

Zagraniczna polityka USA jest znienawidzona przez większość świata. Przykładowo, Stany wymordowały ponad milion ludzi w Iraku, ale Amerykanom to nie przeszkadza.

W XXI wieku Stany zniszczyły Irak, Syrię, Libię, od 18 lat mordują Afganów, bombardują Somalię, wysłały swe wojska do Afryki, grożą interwencją militarną Północnej Korei, Wenezueli i Iranowi, próbują zniszczyć gospodarkę tego ostatniego, oraz Wenezueli, Kuby, Rosji i Chin. Nawet Europę okładają sankcjami. Żadne inne państwo świata tak się nie zachowuje.

Ile wojen w tym wieku rozpętał Iran? 0, Rosja 0, Chiny 0, Północna Korea 0, a Ameryka….?

Amerykanie wiele mówią o wartościach, przywiązaniu do demokracji, prawach człowieka i wolności. Być może wierzą w to co mówią, reszta świata nie! USA ma ogromną historię instalowania i wspierania dyktatorów, usuwania demokratycznie wybranych władz państw; a prawa człowieka? W Izraelu? W Arabii Saudyjskiej?

Patrząc z zewnątrz, Ameryka jawi się dzikim, amoralnym, bezlitosnym imperium, gnijącym od wewnątrz i gotowym na wszystko dla utrzymania swej dominacji.”

Wszystkie państwa posiadające suwerenne elity robią co w ich mocy, by uniknąć wpływów USA na swe losy, zdając sobie doskonale sprawę, że jedyne co mogą one przynieść to klęski, chaos i rabunek.

Nawet najwięksi naturalni wrogowie, jakimi są bez wątpienia ogromna, niezaludniona, bogata w surowce Rosja i przeludnione, wysoko zindustrializowane, pozbawione bogactw naturalnych Chiny, zacieśniają współpracę we wszystkich możliwych dziedzinach w obawie przed szalejącym Zachodnim Imperium Zła.

Prominentny członek NATO, Turcja jest obecnie wysoce skonfliktowana ze Stanami z powodu stopniowego przezbrajania się na rosyjskie systemy militarne. Podobna jest sytuacja z Indiami i innymi państwami Azji.

Nawet europejscy wasale Ameryki starają się od niej zdystansować. Wyjątek stanowią Polska, Ukraina i państewka bałtyckie. Te zacieśniają sojusz, sprowadzają na własny koszt wojska okupacyjne Stanów Zjednoczonych i ostatecznie rujnują swe finanse na zakup amerykańskiego szmelcu wojskowego.

Głupota? Zapewne tak, ale przede wszystkim koncentracja wysiłku „elit” na usatysfakcjonowaniu swych zagranicznych pryncypałów za wszelką cenę. Na pragmatykę w myśleniu o Polsce czasu już i sił brakuje. Stwierdzenie to dotyczy wszystkich ekip rządzących w trzydziestoleciu III RP.

„Elity” zajmowały się współpracą z Zachodem w dziele rabunku i niszczenia Polski, podczas gdy społeczeństwo delektowało się nową „europejską” tożsamością i poszukiwaniem najatrakcyjniejszy miejsc do emigracji, na przykład do USA.

Ach te wizy! Największy nierozwiązany dotąd problem III RP. Wszystko pozostałe jest w pełnym porządku!

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarzy 11 to “Współczesna Ameryka w oczach świata”

 1. Marek said

  Dla relaksu.
  Posłuchajmy pastora Chojeckiego.
  Prawdziwego patrioty, który oczywiście jest przeciwko globalistom:

  Proszę odsłuchać tylko 1min od 18min, chyba że ktoś ma zdrowie…
  ps. no i te flagi na stoliku, jakie swojskie klimaty u pastorka.

 2. Moher49 said

  USA to kolonia Izraela, Polska, Ukraina też. Przyjdzie czas, Izrael pęknie z nadmiaru żarcia.

 3. Troll Polonii said

  Ten facet gada tak jak RomanK: Jezyk, styl, slownictwo i ideologia i sentymenty anty rosyjskie i anty-chinskie……dokladnie takie same..
  I pieprzy o armii chinskiej??
  W USA ucza wiernych ekonomii i obywatel USA wie bo pastorzy mu wyloza. A w Polsce KK nie uswiadamia ludzi ekonomicznie.
  Bo w USA ceny sa podawane netto, bo tam jest wszystko lepsze, nawet system.

  I zdaniem tego tumana uslugi przynosza dochod narodowy;
  Bzdura jedna bzdura po drugiej.
  I demagogia religijna

 4. Maverick said

  Amerykańska chęć dominacji nad światem wcale nie jest amerykańska, to żydki z chazarskim rodowodem, kontrolują wszystkie aspekty życia, i wszystkich polityków, którzy przed nimi czołobitnie przysięgają lojalność wobec małego państewka w Palestynie. Ameryka już nie istnieje, służy interesom Izraela. Na tym egzotycznym sojuszu Polski z USA i z Izraelem wyjdziemy jak wasal, który zostanie poświęcony jak pionek na szachownicy.

 5. Marek said

  W filmiku wyżej jest mnóstwo kabaretowych tez Choojeckiego.
  Jedna z nich, którą dwukrotnie i z naciskiem wyartykułował brzmi:
  Konfederacja (Brauna i Korwina) to agentura Rosji, zaś PiS to agentura Niemiec, a dokładniej UE, czyli trzeciej Rzeszy. Tak powiedział, to nie żart 🙂

  Chojecki to albo głupek, albo agent.
  Admin

 6. JW said

  @ Troll Polonii: który facet? Reed? Nowopolski? Chojecki? Marucha? Jeśli chodzi o dwóch pierwszych, to czytam ich felietony od lat i uważam, że mają dość trzeźwy pogląd na sprawy, zwłaszcza Reed. Polecam jego stronę fredoneverything.org

 7. Plausi said

  „Współczesna Ameryka”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  stara się wyzbyć wszelkich atrybutów imperialnego centrum, stała się centrum wszelkiej zbrodni, zresztą jest kontrolowana przez fachowców, których nie wyminiamy, aby uniknąć zarzutu antysemityzmu.

  https://marucha.wordpress.com/2019/06/15/zydokomuna-spycha-kosciol-do-katakumb/#comment-838096

 8. Andi said

  Bardzo dobry artykuł. Wreszcie ktoś miał odwagę powiedzieć prawdę . ja dodałbym jeszcze o żydach bo to oni tym wszystkim zarządzają . aż dziw bierze że Polska i Głogowska cenzura nie zdjęła tego artykułu

 9. Troll Polonii said

  6
  JW
  Sluszna uwaga.
  Ja oczywiscie mialem na mysli film i pana Chojeckiego.
  Myslalem, ze moj wpis bedzie zaraz pod nr1 (Marek) wiec prawde mowiac zlekcewazylem (niechcaco) sprecyzowanie swojej opinii, za co przepraszam. Moja wina i faktycznie moglem wprowadzic w blad.
  Dziekuje za uwage..

 10. Plausi said

  Jak wystartować youtuba od konkretnego momentu

  @1, Marek

  „Proszę odsłuchać tylko 1min od 18min,”

  w tym przypadku można było ustawIć link jak poniżej:

  https://www.youtube.com/watch?v=G0QP2aTVSmA&t=18m0s

  Aby wystartować od konkretnego momentu należy link do video uzupełnić czasem początku:

  &t=xxmzzs

  przy czym xx oznacza minutę początku, zz sekundę, w tym przypadku xx=18, zz=00.

  Jest miło, gdy autor jak Marek zadba o to, aby przeskoczyć część mniej istotną i wskazać rzecz istotną. Bylibyśmy bardzo wdzięczni, gdyby publikujący korzystali z opisanej możliwości precyzyjnej prezentacji rzeczy istotnych.

 11. Wieloimienny said

  Marek @

  Zastanawiam się czy ci Chujecki i Marian „Nie Mam Na Sterydy” Kovasky to już się powinni z powodu kłamstw i głupoty zapaść pod ziemię czy rozwinąć talent i wystąpić w komedii.

  Córka pastucha na facebooku napisała kiedyś gratulajce dla Trumpa za obecność jankesów w Syrii, bo „Asad to reżim”

  Żałosna komedia!

Sorry, the comment form is closed at this time.