Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Oni nie odpuszczą. Machina oczerniania naszego narodu rozkręca się. Żydzi chcą, by Polacy ujawnili mienie należące do nich przed wojną.

Posted by Marucha w dniu 2019-06-24 (Poniedziałek)

Amerykańska ustawa 447 to dopiero początek naszych problemów. Strona żydowska coraz śmielej podnosi kwestię restytucji mienia należącego do ich rodaków przed II wojną światową w Polsce. Najlepszym tego przykładem jest najnowsza kampania internetowa.

Projekt zapoczątkowany przez izraelską organizację badającą Holocaust zachęca ludzi do korzystania ze specjalnej infolinii, za pośrednictwem której można zgłaszać informacje o mieniu, które ich zdaniem powinno zostać zwrócone „do domu”.

Internetowa kampania informacyjna wzywa obywateli polskich do pomocy w zlokalizowaniu i zwrocie mienia pożydowskiego. W tym celu organizacja The Shem Olam Faith & Holocaust Institute for Education Documentation and Research, opublikowała film w języku polskim, który dostępny jest w mediach społecznościowych, opowiadający historię Żydów w Polsce i proszący obywateli polskich o odnalezienie i zwrot „skradzionej własności żydowskiej”.

Zdaniem organizacji, mienie powinno zostać zwrócone „do domu”, do Izraela. Jak dotąd, żadna żydowska własność nie została zgłoszona ani zwrócona w wyniku tejże kampanii.

Jest to kolejna odsłona kampanii mającej na celu obrabowanie Polaków. W tej kampanii teoretycznie chodzi o jakieś pamiątki, a realny przekaz jest taki, że Polacy obrabowali Żydów, a teraz nie chcą oddać.

Stawką jest oczywiście tzw. mienie bezspadkowe, pozostawione po żydowskich ofiarach niemieckiej zbrodni. Szacunki mówią nawet o mieniu wartości biliona złotych.

Mienie pożydowskie jeżeli nie ma spadkobierców przechodzi na własność skarbu państwa. Tak jest w całym cywilizowanym świecie. Jednak Żydzi wymyślili kategorię rasową w tej sprawie – to co należało do Żydów, należy się innym Żydom. Rasizm w czystej postaci.

I oczywiście bezprawie, ale trwają naciski na polski rząd żeby stworzył podstawę prawną dla takiego złodziejskiego procederu. Pomagają w tym oczywiście Stany Zjednoczone Ameryki, nasz największy sojusznik.

Możemy być pewni, że oni nie odpuszczą – okazja czyni złodzieja, a jak nie ma okazji to widzimy jak się starają, żeby ją stworzyć.

Źródło: ynetnews.com
https://nczas.com/

Komentarzy 15 to “Oni nie odpuszczą. Machina oczerniania naszego narodu rozkręca się. Żydzi chcą, by Polacy ujawnili mienie należące do nich przed wojną.”

 1. NyndrO said

  Ale żydowinki . Kocham ich. Oprócz jaruzelskich,kiszczakowej,michników,borowskich, kwaśniewskich,urbanów, papy Smurfa, Polak nie ma na ten temat nic do powiedzenia.A wiadomo-nie odpowiadają , bo się wstydzą piersi Matki. Kocham tych popaprańców.

 2. www said

  a chcą też ujawnienia hipotek na tych zdezelowanych drewnianych sklepikach?

 3. Marcin said

  Chcą bo mogą.

 4. rafal z said

  Paradoksalnie bardzo niewiele potrzeba do rozwiązania ów kwestii. Dotychczas relacje pol-żyd bazowały na kłamstwach które nie były podważane przez stronę „polską”. Zrządzeniem losu i wysiłkiem ludzi to społeczne tabu upada na naszych oczach w Polsce. Ludzie już nie boją się aż tak… To jest pochodna pracy wielu ludzi takich jakby Dariusz Ratajczak etc

  Kwestia wyłudzenia haraczu przez syjonistów być może dobrze nam zrobi…

  Dla nas jest to kwestia życia bądź śmierci. I jeśli polski naród w obliczu takiego zagrożenia nie jest w stanie wygenerować postaw samoobronnych to to oznacza………. że już nie ma czego bronić. Przyjdą inni silniejsi i tak powinno się stać w takiej sytuacji. ALE… jeśli jest w stanie stanąć do walki to być może będziemy świadkami bardzo ciekawego zjawiska. Otóż walka ideologiczna w obecnej zachodniej kulturze będzie toczyła się między światem zjudaizowanym a żywiołem polskim. Dwie kultury z zupełnie innym systemem wartości

  Nie chcę się bawić w jakieś prorokowanie a prawdopodobnie tak się stanie. Nie na darmo rabini „ustawili” żydowską młodzież skrajnie antypolsko. Wiedzieli co robią i antycypowali przyszłe wydarzenia.

 5. henio nawija said

  I mają rację. Przecież złodziejowi (żydowi) należy się to co ukradł w/g nich świętych pism-zasranych.
  A poza tym należy wysyłać zewsząd gruz powojenny do Izraela i niech sobie odbudują swoje mienie, które sami zniszczyli.

  Wywołali mendy żydo-chazarskie wszystkie wojny i rewolucje niszcząc pół świata. Kiedy za to te łachudry żydo-chazarskie zapłacą? I za setki milionów ofiar śmiertelnych które przez nich zginęły. „Une” powinni płacić nam, ludziom poszkodowanym przez wywołane przez nich wojny odszkodowania. Musimy się o to od tych genetycznych psychopatycznych bandytów upominać.
  Pamiętajmy, że to nie Niemcy ani nie Rosja na nas napadły tylko kurwy żydowskie z jednej i drugiej strony. Oni to wymyślili, wprowadzili i finansowali. A to, że „lepsze” żydo-chazary mordowały gorszych to ich problem a nie nasz. Holokit zrobili sobie sami i srajmy na to. To ich problem, powtarzam, a nie nasz Ludzi nie żydów.
  WSZELKA OHYDA BIERZE SIĘ OD CHAZARA UDAJĄCEGO ŻYDA !!! Poza tym dodam jeszcze, że „naród” żydowski został wymyślony. Nie ma i nie było takiego narodu, nawet Izraelski nauczyciel akademicki Szlomo Sand o tym pisał. A bardzo dawno dawno temu istniała taka grupa religijna a nie jakiś naród żydowski. Niech przestaną nas ci psychopaci oszukiwać. Rabinów też się wymyślili/stworzyli gdzieś w czasach Napoleona. Przedtem żadnych rabinów nie było – w czasach biblijnych przed Chrystusem i po nim.
  Srać na ich holokaust. To zwykły przekręt służący do dalszej grabieży niewinnych narodów przez żydo-chazarską mafię kryminalną.

 6. Jack Ravenno said

  @5 HENIO NAWIJA – Holocaust zrobili sami sobie mając w budowanej świetlanej perspektywie erec izrael i wyłudzanie odszkodowań do końca świata od wszystkich, których sobie oskarżą.

  To psychopaci, złodzieje, oszuści, kłamcy, bandyci, mordercy i skrajni rasiści, a przede wszystkim nie-żydzi tylko jakaś demoniczna swołocz za żydów się podająca. Wystarczy przytoczyć talmudyczne cytaty.

  Niech kombinują, niech próbują aż w końcu dosięgnie ich złość narodów.

 7. RomanK said

  CO to jest …” Strona zydowska”????
  KTO ma prawo reprzentowac strone ta tzw „strone zydowska”????
  BO widzi mi sie ze reprezenuja ja jakies blizej niezidentyfikowani osobnicy plci roznych w roznych miejscach na swiecie w tym w polskim rzadzie!
  Caly czas ci osobnicy chca dustkutowac o miniu bezspadkowym, usilujac stac ie pelnomocnikami tych nieistniejacych spadkowbiercow.
  Idiotyzm??paradox??? Nie ..bo z chwila uznania ich roszczen przez Rzad Polski – staja sie legalnymi spadkobiercami.
  Temat bogactwa zydow w przedwojnennj polsce traktuje:

  „Spotwarzona Przeszlpsc” str 75 i dalsze….
  Istnieje obecnie – konsekwentnie budowane przez 50 lat i podtrzymywane autorytetem liczących się i uchodzących za bardzo miarodajnych historyków żydowskich – powszechne przekonanie, zarówno w Izraelu, Diasporze jak i w Polsce, o znacznej zamożności Żydów w przedwojennej Polsce. Czego niepodważalnym dowodem ma być ich ogromny udział w opłacaniu podatku i utrzymywaniu Państwa Polskiego. Pozwala to na oskarżanie Polaków, że mimo tak ogromnego udziału (rzekomo 40% wszystkich podatków płaciło zaledwie 10% Żydów), rząd nie finansował wielu przedsięwzięć żydowskich. Owe stwierdzenie przewija się stale w różnych opracowaniach i funkcjonuje już prawie na zasadzie „niepodważalnej, oczywistej, historycznej prawdy”. Niezmordowany poszukiwacz prawdy historycznej pan Roman Gerlach, potomek Klimka Bachledy i emerytowany bibliotekarz Berkeley, prześledził dokładnie historię owej „oczywistej prawdy”.
  * Wielu jako na źródło powołuje się na prof. Yehuda Bauera, byłego dyrektora Instytutu Nowoczesnego Żydostwa Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, a obecnie redaktora naczelnego Holocaust and Genocide Studies wydawanych przez Oxford UP, na rzecz powyższego Instytutu, Holocaust Memorial Council i Yad Vashem, a więc historyka uważanego przez cały świat za bardzo poważnego uczonego. Otóż w swej pracy My Brothers Keeper: A History of the American Joint Distribution Committee, 1929-1939 wydanej przez The Jewish Publication Society of America, Philadelphia 1974, na str. 29 pisze: „Żydzi w Polsce stanowiący 10% populacji płacili 40% wszystkich podatków”. Nie podaje on źródła, na którym opiera swoje informacje. Jednakże możemy znaleźć je w identycznej formie u Antony Polonsky’ego w jego równie autorytatywnej pracy Politics in Independent Poland, 1921-1939 (Oxford UP, London 1972) na str. 469. Jako źródło podaje … Simona Segala The New Poland and the Jews, Lee Furman, New York 1938, str. 141. Tu okazuje się, że Simon Segal sam już innego źródła nie podaje, pisząc po prostu: „… według jak najbardziej konserwatywnych ocen, Żydzi chociaż stanowią zaledwie mniej niż 10% populacji płacą 35-40% wszystkich podatków” (tłum. autor). Koniec, kropka. Interesujące, zwłaszcza po zapoznaniu się z informacją podaną na stronie 470 pracy Polonsky’ego: „1 milion z 3 milonów Żydów polskich prawie w całości uzależniony był od pomocy dobroczynnych organizacji … W 1938 roku 50% Żydów w Polsce nie było w stanie zapłacic 5 złotych komunalnego podatku, 50% pozostałych nie stać było
  41
  Roman Kafel „Spotwarzona przeszłość” – opublikowano na: http://jozefbizon.wordpress.com/roman-kafel/
  na zapłacenie 10 zł …” i jako źródło owej informacji podaje Oskara Janowsky’ego People at Bay: The Jewish problem in East Central Europe, Oxford UP, London 1938, gdzie na str. 92 czytamy: „Ponad 50% polskich Żydów nie jest w stanie płacić na żydowskie środowisko minimalnego podatku 5 złotych na rok … 50-55% całkowicie nie ma żadnego zamiaru płacić w ogóle … Połowa podatników nie może zapłacić 10 złotych na rok … Około 75% polskich Żydów można sklasyfikować jako biedotę …” Janowsky był profesorem w The College of the City of New York, Polonsky jest profesorem w London School of Economics and Political Science – obydwie poważne uczelnie. Dziwić się należy, że Polonsky nie widzi niezgodności w tych dwóch twierdzeniach i nie bada, które z nich jest niezgodne z prawdą. Tak samo Bauer na str. 32 podaje: „W 1931 roku 48,86% Żydów polskich posiadało dochód nie przekraczający 50 złotych na tydzień. 29,06% posiadało dochód pomiędzy 50 a 100 zł na tydzień, i tylko 17,27% ponad 100 złotych na tydzień. W 1929 roku 25% do 30% Żydów żyło poniżej progu nędzy …” Wynika z tego, że w takim przypadku zaledwie 17,27% ludności żydowskiej, czyli ok. 517 500 osób płaciło 40% całego podatku na utrzymanie miliardowego budżetu Państwa Polskiego. Musiała to być … straszliwie bogata mniejszość. Roczniki statystyczne nie podawały dochodów państwa w rozbiciu na mniejszości narodowe, ale znając charakter zawodowy mniejszości żydowskiej możemy pokusić się i chociaż w przybliżeniu zbadać wiarygodność źródeł „autorytetów”.

  Otóż w roku 1937/38 budżet Polski wynosił
  2 049 000 000,00 złotych

  W tym bezpośrednie podatki
  723 000 000,00 złotych
  Z podatków bezpośrednich: Podatek gruntowy 58 000 000,00 złotych
  Podatek od nieruchomości
  86 000 000,00 złotych

  Podatek przemysłowy
  262 000 000,00 złotych

  Podatek od wynagrodzeń
  280 000 000,00 złotych

  Podatek od kapitałów
  5 000 000,00 złotych

  Procenty od zaleglości, kary etc.
  17 000 000,00 złotych

  Licencje na sprzedaż
  2 000 000,00 złotych
  [ [46]
  Do tego dochodził jeszcze podatek od własności 13 000 000,00 złotych
  nie objęty rubryką „Podatki bezpośrednie”.

  Trudno ustalić ile Żydzi faktycznie płacili podatku, ale jak by nie analizować
  46 To na ten podatek zawsze Żydzi skarżyli się najczęściej i przeciw niemu protestowali, ten a nie inny podatek obchodził ich najwięcej i możemy się z tym zgodzić, gdyż to jak najbardziej pokrywa się z ich strukturą zawodową – najwięcej (41,2%) zajmowało się handlem detalicznym i hurtowym.
  42
  Roman Kafel „Spotwarzona przeszłość” – opublikowano na: http://jozefbizon.wordpress.com/roman-kafel/
  powyższych danych, nawet najbardziej przychylne analizy wykazują, że 40% to liczba absolutnie „wyssana z palca” i nie przystająca do niczego.* [47]

 8. Moher49 said

  Brzydziłbym się brać do ręki mienie pożydowskie. Widać to mienie na przedwojennych fotografiach. Żyd w czapce i chałacie po pradziadku, stary wózek pełen rupieci – to ich bogactwo.
  Można to jeszcze spotkać na dolnym Manhattanie. Sklepy z ciuchami sprzed wieku, wszechobecny zaduch i smród.

 9. Wieloimienny said

  Ciekawe czy głupie chuje się obudzą gdy będą masowo wyrzucani przez żydów ze swoich własnych domów i mieszkań?

  U mnie we wsi stała przed wojną gospoda. Okolica była zamieszkana przez Niemców, Polacy byli nieliczni, a jedna rodzina była żydowska. I się tak zastanawiam, skoro wszystkie chałupy poza gospodą, gorzelnią, pocztą, szkołą i pałacem ziemian były drewniane to gdzie te żydziska mieszkały.
  Obecnie w budynku gospody mieszkają dwie polskie rodziny. Takich budynków jest wiele, te kamienice w miastach, budynki gdzie przed wojną były knajpy, banki, szewc i krawiec. Kto tam mieszkał?

 10. Jacek said

  Re 8
  Oj tam, zaraz rupiecie. Te rupiecie to albo złote albo grubo pozłacane, podszewka w chałacie też pewnie tkana złotą nicią. Wychodzi na to że średnio każdy bezspadkowiec, od niemowlaka do starca, posiadał majątek o wartości ok. 400 tys. dzisiejszych złotych. Po prostu nasi „przyjaciele”, jak raczył ich nazwać obecny prezydent, jako osoby z natury skromne, nie obnosili się że swoim bogactwem.

 11. Major Zuber said

  http://swiatowid.neon24.pl/post/149449,coscie-wyborcy-pis-uczynili-z-tej-krainy

  Po kompromitacji w sprawie nowelizacji Ustawy o IPN PiS (Jarosław Kaczyński) jest w swoich wszelkich zapewnieniach i obietnicach niewiarygodny. Widząc skalę oburzenia w sprawie U447 (manifestacja z 11.V.2019) PiS (Jarosław Kaczyński) oszukał ponownie elektorat. W jaki sposób? Zamiast przy użyciu czynów dowieść swoich intencji – i uchwalić projekt Michalkiewicza „Ustawa o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej i własności obywateli polskich przed grabieżą”, wybrał (w polityce pozbawione jakiejkolwiek wagi) zapewnianie na spotkaniach wyborczych, że „Polska żadnych zobowiązań nie ma i to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości!”. Omijał przy tym szerokim łukiem jakąkolwiek wzmiankę o Ustawie 447 i Żydach. Sam projekt ustawy (zgłoszony przez posła Kukiz’15) został tymczasem rękoma PiS (Jarosława Kaczyńskiego) usunięty z porządku obrad Sejmu, w dość skandalicznych okolicznościach.

 12. abcdef said

  Pod artykułem „Młody De Gaulle na temat żydów w Polsce” ktoś zamieścił link do filmu dokumentalnego o przedwojennych żydach w Polsce. Godzina i 30 minut — z pierwszych 10 minut, które oglądnąłem wygląda, że jest to film o „niezwykłej, 900. letniej kulturze żydowskiej” — wszystko należało do nich! Kto chce niech ogląda:

  .https://player.vimeo.com/video/93183984?dnt=1&app_id=122963

  Artykuł tutaj — wiele ciekawych, krytycznych komentarzy na temat roli żydów w Europie wschodniej:
  .http://www.unz.com/gdurocher/young-de-gaulle-on-the-jews-of-poland/

 13. jok said

  „okazja czyni złodzieja”

  Otwarte drzwi/otwarta torebka mogą skłonić złodzieja do kradzieży, niemniej pozostaje jeszcze jakiś strach przed karą, no i istnieje potępienie przez okradzionego…

  Okazję jeszcze większą daje pochyłe drzewo. Szczegolnie gdy pochyłe drzewo/okradziony/okradany nie dostrzega kradzieży lub udaje, że nie dostrzega – boi się jej zuważyć lub/i jest wytresowany w skrajnej uległości wobec kradnącego – wznosi tylko peany na rzecz kradnącego.
  Co najwyżej – ale bardzo skromnie i powściągliwie oraz tylko w swej małej częśći – okradany nieśmiało i rzadko może tylko powiedzieć kradnącemu, by nieco zbastował, bo może lekko przesadza, a wszak pochyłe drzewo i tak mu dużo daje, a ponadto bardzo go (tj. te pochyłe drzewo kradnącego) kocha i uwielbia……

  Czy to – takie opisane alegorycznie wyżej stosunki/układy/zależności – czegoś nie przypomina?

 14. Alexis said

  Przepraszam, ale przed którą wojną? Napoleonską? Czy może Bismarcka 1870?

 15. Polskie Obserwatorium Praw Goja said

  Ewa Kurek pokazuje dokumenty jakie NIK przesłał do muzeów w Lublinie (podejrzewa, że sprawa dotyczy muzeów w całej Polsce), w których pada wezwanie do szybkiego zewidencjonowania zabytków (zwłaszcza nieruchomości) należących niegdyś do mniejszości narodowych)

  Kurek zastanawia się, po co NIK, która to instytucja powinna zajmować się wykrywaniem nieprawidłowości wśród ludzi administrujących krajem, nagle zaczyna ewidencjonować nieruchomości należące niegdyś do mniejszości narodowych.
  Jedno z lubelskich muzeów tak odpisało do NIK w W-wie (fragment około 7:30)

  „Wyżej wymienione obiekty stanowią cenne elementy polskiego dziedzictwa kulturowego, tworzonego przez wieki przez mieszkańców ziem Rzeczypospolitej, mówiących różnymi językami i wyznających różne religie, często z wykorzystaniem elementów zapożyczonych z innych krajów, narodów, religii. Dlatego nie potrafimy przypisać jednoznacznie żadnego zabytku do konkretnej mniejszości narodowej. Nie znamy także kryteriów, które by pozwalały na segregację etniczną zabytków”.

Sorry, the comment form is closed at this time.