Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  solariz o Wolne tematy (47 – …
  Yah o Między politycznym eskapizmem…
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  JOIGNAC o Wolne tematy (47 – …
  wanderer o Polska odrodzi się z Chao…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  Kamil o Wolne tematy (47 – …
  Ralal C. o Czy Rosja potrzebuje wartości…
  lewarek.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (47 – …
  revers o Wolne tematy (47 – …
  Adrem o Konfederacka praca u pods…
  Ola o Niech Czaskoski zakaże Marszu…
  Irek o Wolne tematy (47 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 516 obserwujących.

Litwini znów kąsają – poszło o polską flagę na budynku polskiej szkoły

Posted by Marucha w dniu 2019-06-26 (Środa)

21 czerwca w trockiej gazecie „Trakų žemė” ukazał się artykuł pod tytułem „Trys valstybinės vėliavos” (Trzy państwowe flagi). Jego autor Dobilas Kirvelis, oburza się, że na gmachu polskiego gimnazjum w Trokach obok flag Litwy i Unii Europejskiej umieszczono biało-czerwoną flagę.

Tymczasem prawnicy zapewniają, że wywieszając polską flagę na budynku gimnazjum dyrektor nie złamał litewskiego prawa. Wydrukowany artykuł był sponsorowany przez rządowy Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas (Fundację Wsparcia Prasy, Radia i Telewizji).

„Pięć lat mieszkam w Trokach. Prawie codziennie z dzieckiem idę nad jezioro Lukos. Przechodzimy zawsze obok polskiego gimnazjum w Trokach przy ulicy Birutės, na ścianie którego wiszą trzy flagi” (chodzi o flagi polską, litewską i Unii Europejskiej – od aut.)” – pisze Dobilas Kirvelis, który podpisał się jako mieszkaniec ulicy Birutės w Trokach.

Jego zdaniem – „często demonstrowana flaga biało-czerwona Litwinom zamieszkującym Wileńszczyznę, a nie tylko im, nasuwa myśl, że Wileńszczyznę zamieszkują jeszcze ci, którzy potajemnie marzą, aby ona należała do Polski”.

W sprawie biało-czerwonej flagi na trockiej placówce oświatowej „Trakų žemė” zasięgnęła opinii przewodniczącego sejmowego komitetu oświaty Eugenijusa Jovajšy.

„Zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy Republiki Litewskiej o fladze państwowej i innych flagach, flagi państw obcych mogą być stale podnoszone tylko na terenie lub w siedzibie misji dyplomatycznych obcych państw, urzędów konsularnych i rezydencji ich szefów, innych instytucji państwowych legalnie ustanowionych w Republice Litewskiej, chyba że traktaty międzynarodowe Republiki Litewskiej stanowią inaczej” – tak skomentował biało-czerwoną flagę na polskiej szkole w Trokach Eugenijus Jovaiša.

Polskie gimnazjum w Trokach należy do samorządu rejonu trockiego, więc redakcja „Kuriera Wileńskiego” zapytała, co na ten temat sądzi Edita Rudelienė, mer rejonu trockiego. Mer zakomunikowała, że nikt nic nie mówił na temat polskiej flagi na budynku gimnazjum. Skarg nie było, a dyrektor gimnazjum powinien flagi wywieszać zgodnie z prawem.

Redakcja „Kuriera Wilńskiego” Zwróciła się również z pytaniem do redakcji „Trakų žemė”, czy treść artykułu nie nawołuje do niezgody wśród społeczności polskiej i litewskiej. Redakcja w obszernej odpowiedzi napisała:

„Niezmiernie cieszymy się, że zaciekawiliście się naszym tekstem. Na wszystkie pytania odpowiedziano w artykule. Wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie do dyrektora administracji samorządu rejonu trockiego, ale flaga jak wisiała, tak wisi. Naszym zdaniem, w artykule wszystko zostało wyjaśnione. Chcemy tylko dodać, że bezpodstawne wywieszanie flagi obcego państwa, w tym wypadku państwa polskiego, wywołuje niezgodę wśród ludności Trok i przypomina troczanom o autonomii Wileńszczyzny, która miała miejsce 30 lat temu, w której uczestniczyły cztery starostwa w Trokach. Czy to przypadkiem nie z tej okazji polska flaga wisi już pół roku? Redakcja nie odpowie na to pytanie, ale tylko ujawniła to, co napisali komentatorzy. Ponadto dyrektor szkoły wyraźnie naruszył prawo dotyczące wywieszania flagi. Mamy nadzieję, że administracja samorządu w Trokach każe dyrektorowi gimnazjum trzymać się powszechnie akceptowanych przepisów dotyczących zawieszania flag. Być może dyrektor Marian jest wyjątkiem? Jeśli tak, to dlaczego?” – czytamy w odpowiedzi redakcji „Trakų žemė”.

Tymczasem Marian Kuzborski, dyrektor gimnazjum w Trokach, w rozmowie z „Kurierem Wileńskim” powiedział, że flaga została wywieszona 11 listopada 2018 r.

– Moim zdaniem problem polskiej flagi na polskim gimnazjum jest problemem dla członków organizacji nacjonalistycznych. Polska flaga na naszym budynku znalazła się 11 listopada 2018 r., gdyż nasze oba państwa świętowały stulecie odzyskania niepodległości. Przecież polskie flagi na Litwie były wywieszone 11 listopada, a my chcieliśmy dłużej uczcić to święto i pozostawiliśmy trzy flagi na gimnazjum do końca roku szkolnego, czyli do 21 czerwca. Nigdy nie było z tym żadnego problemu. Nikomu nie przeszkadzała polska flaga. Flagi Litwy i Unii Europejskiej na naszym gimnazjum wiszą przez cały rok szkolny – tłumaczy dyrektor szkoły.

/Kurier Wileński/

https://www.magnapolonia.org

Polskie władze nie potrafią usadzić gównianego, sezonowego państewka „Litwa” na dupie i wymusić na nim szanowania prawa… a o atakowaniu Kaliningradu marzą….
Admin

Komentarzy 9 to “Litwini znów kąsają – poszło o polską flagę na budynku polskiej szkoły”

 1. Anucha said

  Dla gąsiorów problemem jest Polska flaga nie unijna
  A przecież to Bruksela wprowadziła im euro i zubożyła tubylców
  Młode gąsiory wyleciały na zachód za robotą
  Budżetówka natomiast robi zakupy w Polsce. Jest to tak masowy proceder,że władze miejskie
  straszą urzędasów zwolnieniami za to ,że nie wspirają litewskiej gospodarki
  Biurwy robią zakupy u nas incognito 😀

 2. Olo said

  Żydo-banderowski reżim pederasty z Żoliborza wcale nie miałby zamiaru usadzać państewka Litwa czy wymuszać na nim poszanowania dla prawa. Jego przedstawiciele szybciej zawiozą im walizki z pieniędzmi (jak rezydent Juda), żeby tylko poszli w tę samą stronę co banderowska UPAdlina. Dowiozą kamizelki kuloodporne, hełmy, mundury, przeszkolą wojskowo, pojadą na wiece i zaczną wykrzykiwać „Chwała faszystowskiej Litwie!!!”, ale nigdy nie zrobia nic w interesie Polski. Co to to nie!

 3. Wieloimienny said

  W takich chwilach marzę o III wojnie światowej. Żeby Rosjanie w jeden dzień zajęli to małe gówno i wyrżnęli faszystów.

  Bo na to poniżej już liczyć nie mogę 😦

 4. Troll Polonii said

  Oczywiscie powinno sie zdjac …litewska flage z polskiego budynku szkolnego.

 5. WI42 said

  Na Litwie swietoscią są szaulisi i lesni bracia, na Ukrainie banderowcy.
  I im nikt nie zaprzeczy, niech spróbuje….

 6. revers said

  Za to w Grecji nie pier.la sie z upalincami i za wieszanie w hotelach flag banderowskich czerwono-czarnych, zotych wyrzucja z Hotelu, mimo ze noclegi sa oplacone, dyrektor hotelu na tyle ma jaja geeckie i meskie ze wysyla gosci tam skad przyjecjali, oddajac czesc pieniedzy za noclegii.

  Zaslanianie sie dziecmi, nic nie daje, a raczej jeszcze bardziej poucza i dziala wychowaczo – nie umiesz sie zachowac na ziemii hellenskiej nie jestes europejczykiem z antycznym podkladem kultury greckiej i hellenskiej.

  https://ru.tsn.ua/ukrayina/skandal-s-flagom-ukrainy-30-detyam-ugrozhali-vyseleniem-iz-otelya-v-grecii-iz-za-flagov-1369068.html?fbclid=IwAR13oZamCM8AvHiH3OxbKdOtJPc3_TM33MWNtVuG_L2UAcyHqYZaMiY-7ow

 7. Jacek said

  Kiedyś nieświadomie wybrałem się do Druskienik. Na parkingu przed parkiem wodnym trzy czwarte samochodów miało polskie rejestracje. W recepcji napisy tylko po litewsku i niemiecku, recepcjonistki sprawiały wrażenie jakby przed chwilą je szerszeń użądlił. Obsługa ponura i niemiła, kelnerka jak już zwątpiła że nie dogada się z nami po litewsku to naraz przypomniała sobie że zna j. polski. Kompletne świry , nigdy więcej.

 8. Robert Nowak said

  Olo said
  2019-06-26 (Środa) @ 15:09:15

  Żydo-banderowski reżim pederasty z Żoliborza wcale nie miałby zamiaru usadzać państewka Litwa czy wymuszać na nim poszanowania dla prawa. Jego przedstawiciele szybciej zawiozą im walizki z pieniędzmi (jak rezydent Juda), żeby tylko poszli w tę samą stronę co banderowska UPAdlina. Dowiozą kamizelki kuloodporne, hełmy, mundury, przeszkolą wojskowo, pojadą na wiece i zaczną wykrzykiwać „Chwała faszystowskiej Litwie!!!”, ale nigdy nie zrobia nic w interesie Polski. Co to to nie!
  ———————————————————————————————————————

  Olo, czy przegrzały Ci się zwoje, jeśli je masz?

 9. Wieloimienny said

  Pan Nowak to chyba JERZY Robert?

Sorry, the comment form is closed at this time.