Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (40 -2020)
  NC o USA uznają Antifę za organizac…
  sam o Wolne tematy (40 -2020)
  wanderer o Wolne tematy (40 -2020)
  sam o Wolne tematy (40 -2020)
  bryś o Domykanie protektoratu
  bryś o Domykanie protektoratu
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (40 -2020)
  revers o Domykanie protektoratu
  revers o Wolne tematy (40 -2020)
  D-T o Fauci ponownie zmienia zdanie:…
  Boydar o Wolne tematy (40 -2020)
  I*** o Wolne tematy (40 -2020)
  Boydar o Wolne tematy (40 -2020)
  Boydar o Domykanie protektoratu
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 518 obserwujących.

W Sudanie tylko jeden człowiek ma dostęp do Internetu

Posted by Marucha w dniu 2019-06-26 (Środa)

BBC poinformowało, że prawnik z Sudanu, który domagał się przywrócenia dostępu do Internetu w tym afrykańskim kraju odniósł częściowy sukces. Po trzech tygodniach całkowitego zamknięcia, dostęp został przywrócony, ale tylko dla niego.

Abdel-Adheem Hassan wygrał w niedzielę proces sądowy przeciwko operatorowi telekomunikacyjnemu Zain Sudan, w związku z wyłączeniem dostępu do Internetu, zarządzonym przez sudańskich dowodców wojskowych. Prawnik zwrócił jednak uwagę, że jego zwycięstwo jest tylko częściowe, ponieważ wniósł sprawę jako osoba prywatna. Decyzja sądu mogłaby być zgoła odmienna, gdyby chodziło o przywrócenie Internetu dla całego kraju.

Warto przypomnieć, że dostęp został odcięty po tym, jak siły bezpieczeństwa brutalnie rozproszyły protestujących w stolicy Sudanu, Chartumie. Manifestujący domagali się zakończenia rządów wojskowych, które są wynikiem kwietniowego zamachu stanu, wymierzonego wobec wieloletniego przywódcy kraju, Omara al-Bashira.

Hassan jest obecnie jedynym cywilem w kraju, który ma swobodny dostęp do Internetu bez konieczności korzystania z pomocy hakerów. Mężczyzna ogłosił, że zamierza wrócić do sądu, aby wywalczyć to samo prawo dla większej liczby obywateli Sudanu. Hassan ma nadzieję, że do końca tygodnia milion osób odzyska nieograniczony dostęp do Internetu.

W poniedziałek Organizacja Narodów Zjednoczonych wezwała władze Sudanu, aby zezwoliły obserwatorom praw człowieka wjechać do kraju i położyły kres represjom wobec obywateli. Podczas swojego przemówienia w Genewie, przewodnicząca ONZ ds. praw człowieka, Michelle Bachelet, wezwała dowodców wojskowych do zniesienia cenzury Internetu.

Siedmioosobowa Tymczasowa Rada Wojskowa jest kierowana przez generała, Abdela Fattaha Abdelrahmana Burhana. Rada twierdzi, że jest odpowiedzialna za zapewnienie porządku i bezpieczeństwa w kraju, lecz protestujący domagają się przywrócenia rządów cywilnych. Generałowie zostali potępieni przez społeczność międzynarodową za brutalne potraktowanie manifestujących 3 czerwca, gdy śmierć poniosło co najmniej 30 osób.

Pracujący dla BBC sudański dziennikarz, Mohanad Hashim, uważa, że sytuacja w Sudanie może bardzo szybko się pogorszyć i istnieje realne zagrożenie wybuchu wojny domowej.

https://zmianynaziemi.pl

Komentarze 4 to “W Sudanie tylko jeden człowiek ma dostęp do Internetu”

 1. ui said

  Czegoś nie rozumiem. Jeśli ten dziennikarz pracuje dla angielskich mediów, to jest dziennikarzem angielskim. To, że jest akurat Sudańczykiem, nie ma nic do rzeczy. Gdyby Anglik pracował dla rozgłośni sudańskiej, to byłby sudańskim dziennikarzem. Tak nakazuje logika.

 2. Troll Polonii said

  Oczywiscie Polska maczala paluszki uznajac referendum w Sudanie.
  Nie uznala na Krymie.

 3. Troll Polonii said

  1.
  Ui
  Nie logika tylko angaz.
  Mozna pracowac dla roznych obcych firm i byl obywatelem swojego kraju.
  Wielu Polakow tak pracuje.
  Tak pracuje wielu Amerykanow dla np. RT.
  Niemniej jednak wszystko zalezy od warunkow kontraktu.
  Obce firmy bardzo czesto wynajmuja pracownikow lokalnych.
  I jesli dziennikarz Sudanczyk nalezy do zwiazkow zawodowych sudanskich dziennikarzy i jest w Sudanie zrejestrowany jako dziennikarz – nadal jest sudanskim dziennikarzem.
  Klasycznym przykladem jest Julian Assange, ktory dalej jest zarejestrowany w Australii jako dziennikarz, mimo, ze nie pracowal dla australijskich mediow.

 4. brys said

  Jak oni tam żyją bez słitfoci?

Sorry, the comment form is closed at this time.