Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Stanisław Michalkiewicz pod ostrzałem pytań!

Posted by Marucha w dniu 2019-06-28 (Piątek)

Nastały czasy kryzysu autorytetów, ludzie utracili zaufanie do reprezentantów państwa. Nie powinno to specjalnie nikogo dziwić, wszak rządzą nami ludzie z kręgosłupami z gumy, dla których wartości, takie jak prawda nie mają żadnego znaczenia.

Autorytetami moralnymi w mediach głównego ścieku zostali ludzie pozbawieni moralności, koniunkturaliści o stu twarzach. Żyjemy w świecie informacyjnego zgiełku, w którym trudno jest oddzielić ziarna od plew. Oto nowy, wspaniały świat.

To wszystko nie oznacza jednak, że prawdziwi mężowie stanu zniknęli. Jakiś czas temu na stronie 250pytan.pl zorganizowaliśmy krótką akcję zbierania pytań do Stanisława Michalkiewicza.

Ich ilość, przerosła jednak nasze oczekiwania, zamiast 250 pytań zebrało się ich 290. To pokazało nam, jak bardzo nasi rodacy głodni są wiedzy. Pytania sypały się dosłownie jak z karabinu maszynowego. Redaktor Stanisław Michalkiewicz skrupulatnie odpowiedział na wszystkie. Efekt tej pracy, możecie państwo zobaczyć w książce „250 pytań do Stanisława Michalkiewicza”, która dostępna jest tutaj:
>https://sklep.magnapolonia.org/250-pytan-do-stanislawa-michalkiewicza/

Jako przedsmak tej uczty intelektualnej publikujemy fragment książki:

3) Co by Pan zrobił, gdyby został premierem polskiego rządu?
Jarosław Podgórski

Myślę, że wiele rzeczy, ale najkrócej – po pierwsze: postarałbym się odblokować narodowy potencjał gospodarczy co wymagałoby zmiany ekonomicznego modelu państwa,zmiany prawa i demontażu znacznej części aparatu biurokratycznego.

Po drugie – próbowałbym przeforsować zmianę modelu finansów publicznych ustanawiając gminę, jako jedynego poborcę podatkowego, a przy okazji – dokonując likwidacji samorządów powiatowych i wojewódzkich, których prawdziwym celem jest dostarczenie żerowiska zapleczom partii politycznych.

Po trzecie – zmieniłbym sposób wybierania Senatu, który wskutek tego stałby się czujnym strażnikiem autonomii samorządu gminnego.

Po czwarte – postarałbym się włożyć w ręce obywateli tęgi bat na sędziów; wymagałoby to niewielkiej zmiany konstytucji, w postaci uchylenia zasady nieusuwalności sędziów. Sędzia mianowany przez prezydenta korzystałby ze wszelkich gwarancji niezawisłości – ale co 5 lat, równolegle z wyborami prezydenckimi, musiałby poddać się weryfikacji ze strony obywateli. Jeśli w swoim okręgu sądowym nie uzyskałby przynajmniej bezwzględnej większości głosów obywateli głosujących, wylatywałby z sądownictwa bez odwołania.

Po piąte – próbowałbym przekonać posłów i opinię publiczną, by do konstytucji wprowadzić normę gwarantującą swobodę działalności gospodarczej i zakaz ustanawiania monopoli.

Po szóste – próbowałbym przekonać posłów i opinię publiczną do wprowadzenia do konstytucji normy zakazującej uchwalania budżetu z deficytem.

Po siódme – zlikwidowałbym przymus ubezpieczeń społecznych, co niestety wymagałoby bolesnych i długotrwałych (około 40 lat) przedsięwzięć.

Wreszcie – po ósme – uprościłbym system podatkowy. Chyba wystarczyłoby na początek?

72) Dlaczego Dekalog jest tak trudny do zrealizowania w życiu codziennym?
Marcin Smiatek

A które przykazanie szczególnie? Zatem – po kolei: pierwsze – nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. To trudne, ale oczywiste: jeśli nawet jest wielu bogów, to musi
między nimi panować hierarchia. Jedni są na czele, a inni na końcu. Ale i wśród tych na czele też panuje hierarchia i najważniejszy jest ten Jeden. No, to po co przejmować się
tymi mniej ważnymi, albo i nieważnymi? To przykazanie jest oczywiste i logiczne.

Drugie – nie będziesz brał Imienia Pana Boga twego nadaremnie. Uważam, że chodzi tu o to, by nie maskować Bogiem żadnych łajdactw, bo wtedy łamie się również przykazanie pierwsze, stawiając wyżej łajdactwa, niż szacunek dla Boga Najwyższego.

Trzecie –abyś dzień święty święcił. Naprawdę takie trudne?

Czwarte – czcij ojca swego i matkę swoją, to znaczy – szanuj. No a jakże inaczej, skoro to właśnie im, tj. ojcu i matce każdy człowiek zawdzięcza swoje istnienie? Na szacunek zasługuje zwłaszcza matka, bo to ona usłużyła w tym celu swoim ciałem (…)

Pamiętajmy o tym, że prędzej czy później wszystkie wartościowe kanały znikną z YouTube, internet staje się coraz mniej wolny, pętla się zaciska! Dlatego zakup książki jest ważny, po pierwsze aby wiedza przetrwała, po drugie aby wesprzeć autora i wydawnictwo.

http://www.magnapolonia.org

Komentarze 22 do “Stanisław Michalkiewicz pod ostrzałem pytań!”

 1. AniaK said

  Pan Michalkiewicz to wypisz wymaluj cały mój wujek Staszek. Gadane to on miał, ale był człowiekiem bardzo nieodpowiedzialnym, i od małego współczułam Cioci Heli.

 2. revers said

  a ustawka 447 nabiera mocy prawnej, adminstracyjnej i ksiegowej, zaczyna sie od muzow, bedzie co ksiegowac od eksterytorialnego Auschwitz poczawszy

  przez Wawel, bo tam paru ostanich swoich lezy, po lazienki, ostani guzik i petelka z zakladu krawieckiego Singera w Lodzi i Radomiu.

 3. P. Aniu to chodzi nie o miec gadanie gdyz to w wiekszosci wypadkow maja Panie we krwi..i tez dlatego dla mnie politycy to zwykle sprzedajne cioty. Tu chodzi o myslenie a potem gadanie w tym p. Michalkiewicz jest mistrzem. Mozna sie z jego wypowiediami nie zgadzac ale..trzeba posiadac umiejetnosc argumentacji na tym samym poziome, w przeciwnym razie ..d…zbita.i wychodzi sie na zwyklego przyglup). A co do „gadania”, ten talent posiadla cala klasa rzadzaca pustoglowych politykow ze stajni magdalenkowej. Inspirujacych do refleksji tresci w tych ich pokretnym geganiu brak jesli nie jest to zwykla propagandowa „nowo mowa” Orwelowska.

 4. Listwa said

  „Zatem – po kolei: pierwsze – nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. To trudne, ale oczywiste: jeśli nawet jest wielu bogów, to musi między nimi panować hierarchia”

  – tu Michalkiewicz wprowadza w błąd. Pan Bóg powiedział o sobie: jestem Bogiem jedynym i zazdrosnym. Jestem jedynym stworzycielem i innego nie ma. Chodzi o zupełny brak jakichkolwiek bogów przede mną. Przed moim i twoim obliczem, a nie Pan Bóg jako pierwszy w kolejce bóstw i bożków.

  Tylko Bóg w Trójcy jedyny i zaden inny.

 5. Zdzicho said

  W zasadzie całość okay, ale kilka innych propozycji: Ważne by faktycznie działały przepisy antytrustowe, przeciwko korporacyjne. Stąd ja bym wprowadził podatek obrotowy progresywny, rosnący wraz z obrotem firmy, aż do jej rozpadu na mniejsze niezależne. Pieniądz winien być i kredyt tworzony przez NBP. Cała marża i dochód niezależnych banków nie powinna wynosić więcej niż 2% rocznie powyżej ich lokat rocznych. Zakaz deficytów rządowych. Fikcyjny ZUS do likwidacji. Fundusze emerytalne tylko z 110% gwarancją opartą o wartość nieruchomości.

 6. maximus7 said

  Warto obejrzec, smutne…i straszne

 7. Easy Rider said

  Ad 4 – Listwa.
  Zdanie „nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” z punktu widzenia logiki językowej oznacza, że inni bogowie istnieją, tylko nie wolno oddawać im czci. Gdyby Bóg z Trójcy był ex definitione bogiem jedynym, wtedy drugie przykazanie nie miałoby sensu jako bezprzedmiotowe.

  ————–
  Ci „inni bogowie” są bytami z d..y wziętymi. Nie istnieją. Co nie przeszkadza, by w nich wierzono i oddawano cześć.
  Admin

 8. Easy Rider said

  Ad 7 – Errata.
  Oczywiście przykazanie Pierwsze – chociaż zdanie drugie, uwzględniając zdanie wstępne, którego się nie cytuje.

 9. Marek said

  Michalkiewicz nie wprowadza w błąd, ale używa języka w pełni uprawnionego Panie Listwa.
  1Kor 8:
  (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie – jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów – (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy.

 10. Listwa said

  @ 7 Easy Rider

  Pan sprawdzi zanim zacznie coś poprawiać.

  Punkt widzenia pana logiki językowej jest niewystarczający.

  „Gdyby Bóg z Trójcy był ex definitione bogiem jedynym, wtedy drugie przykazanie nie miałoby sensu jako bezprzedmiotowe”

  – przykład braku logiki. Gdyby nie był Bogiem, to wtedy drugie przykazanie nie miałoby sensu jako bezprzedmiotowe.

  Da pan radę coś samodzielnie sprawdzić zamiast szastać opiniami?

 11. Listwa said

  @ 9 Marek

  „dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my jesteśmy”

  – i to jest prawda, z tym ze list jest w konwencji osobistej, a istnienie tylko jednego Boga jest faktem obiektywnym a nie subiektywnym przekonaniem.

 12. NICK said

  P. Michalkiewicz nie jest bogiem.
  Rzecz to oczywista.

  Ale… .

  Jak najbardziej STARANNIE głowi się i PRÓBUJE DOTRZEĆ do wszech stanów POLSKICH, ogarniając wiele zagadnień.

  Tych POLSKICH.
  Tych normalnych.
  Tych nawet Katolickich.
  I.
  Rosyjskich.
  I.
  Wszystkich.

  Możecie zarzucać.
  Jemu.
  Wiele.

  Krytyka.
  No, tak.

  Nawet gdyby… .
  Nic więcej nie powiem.

 13. Czaruś said

  AD. 6) Pan ambasador ma absolutną rację. Odsyłam do książki dziennikarza śledczego Leszka Misiaka pt. „Prawicowe dzieci czyli blef IV RP”. Udowadnia w niej, że PIS i PO to JEDNA BANDA, która tylko przed społeczeństwem udaje przeciwników. Mają te same korzenie! Chazarskie! Powiązani są też z masonami!

 14. Isreal said

  ad 2
  około 10 lat temu gminy (jednostki admin.) zakończyły opisywanie mienia rzydoskiego w swoich obszarach administracyjnych, trwało to około 2 lat , a zarządzenie – polecenie wydał ówczesny parobek nr 2 (może 1) donald …

 15. lewarek.pl said

  Pan Michalkiewicz nie ma racji co do postulatu likwidacji samorządów wojewódzkich. W tak dużym kraju jak Polska nie może istnieć tylko dwustopniowa struktura administracyjna: gminy liczące różnie – od tysiąca do kilkuset tysięcy mieszkańców – i od razu władza centralna. Powiaty oczywiście są do likwidacji. Musi być struktura pośrednia między gminą a stolicą ze względu na sprawność wykonywania władzy centralnej w terenie. Oczywiście zamiast samorządów wojewódzkich można by wprowadzić wojewódzkie delegatury rządu (wojewodów) w terenie. Takiego postulatu Michalkiewicz nie przedstawia. Ale tak było za Gierka i tak jest na przykład we Francji, gdzie istnieje model trójszczeblowy: gminy, departamenty i Paryż. Po reformie Buzka u nas przyjęto czteroszczeblowy model niemiecki z dużymi województwami na wzór „landów”, tyle że w Niemczech powiaty mają silną pozycję, a u nas to poronione płody, całkiem niepotrzebne i na siłę utrzymywane przy życiu dla partyjnych synekur. A może warto byłoby przywrócić model gierkowski z mniejszymi województwami i gminami, bez żadnych tam powiatów?

  7. Easy Rider
  Zdanie „nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną” z punktu widzenia logiki językowej oznacza, że inni bogowie istnieją, tylko nie wolno oddawać im czci.

  Musimy uwzględnić fakt, że starożytni Żydzi, do których skierowane było to przykazanie, żyli w morzu narodów politeistycznych i co więcej chętnie zdradzali Boga Jahwe z bożkami pogańskimi. Dlatego przykazanie to brzmiało raczej jako przestroga, a nie wyznanie wiary. Starotestamentalni prorocy grozili swoim rodakom najsurowszymi karami za apostazję i nawracali ich przez całe wieki, z różnym zresztą skutkiem. Chrześcijaństwo przejęło to przykazanie w oryginalnym brzmieniu. Jednakże wykładnia tego przykazania zarówno w mozaizmie, jak i w chrześcijaństwie od początku jest jednoznaczna: jest jeden Bóg! W Starym Testamencie znalazło to wyraz w Księdze Powtórzonego Prawa (6,4 i następne) w słowach: „Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem – Panem jedynym” (Szema Israel…). Modlitwę zaczynającą się od tych słów wierzący Żydzi odmawiają do dzisiaj (jak my, nie przymierzając, „Wierzą w Boga”).

 16. revers said

  ad2,4

  Juz mozna od zaraz zlozyc donos na siebie za zajecie mienia zydowskiego przez call linie lub online, najlepiej w stanie uzywalnosci po 80%-towych zniszczeniach wojennych z ostaniej wojny w przypadku nieruchomosci wybudowanych prze rokiem 1939.

  Shem Olam Institute
  Kfar-Haroeh
  38955
  Israel

  972-4-6366011
  972-4-6365929
  shemolam@moreshet.co.il
  http://www.shemolam.col.il

  wiekszosc rozkrecanego na calosc interesu bezspadkowego finasowana jest przez unie europejska, projekt EHRI https://portal.ehri-project.eu/institutions/il-002800

  Takze w koszta wejscia do uni nalezy wliczac dodatkowo bezspadkowe 300 mld, dodatkowo smieci unijne i odpady ktore tez traktat z Lisbony zawiera, oraz uchodzcow, wlasnie koijeny okret nadpynal z afryki do wloch i nikt juz nie zwraca uwagi nawet na wloska straz przybzezna, czy pruderyjny unijny Frontex, a mial byc taki luksus i bogactwo.

  Ostanio w Wroclawiu gmina zydowska kupila dzialke w centrum miasta w cenie 28 zlp za metr kwadratowy, to jest dopiero fart.

  An Israel-based organization, The Shem Olam Faith & the Holocaust Institute for Education Documentation and Research has released a Polish language film on social media, recounting the history of Jews in Poland and requesting the help of Polish citizens to find and return stolen Jewish property.

  https://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-5527587,00.html

  lub w jezyku polskim

  https://kresy.pl/wydarzenia/izraelska-organizacja-wzywa-do-donoszenie-jej-o-pozydowskim-mieniu-w-polsce-video/?utm_source=notification&utm_medium=browser

 17. Rafal Cz. said

  Trzeba przyznac ze duzo tu „znawcow” Boga.Ale moze On czyta Gajowke? W koncu nic jest dla Niego niemozliwe, i pewnie ma
  poczucie humoru.

 18. Rafal Cz. said

  Ad rem
  Trafnie zauwazyl Gajowy ze inni „bogowie” chocby rzymscy byli jedynie tworami stworzonymi na potrzeby imperium w zakresie
  tlumaczenia ludowi niejasnych dla tegoz ludu zjawisk i trzymania populacji w karbach. Tak bylo i w starozytnym Egipcie, i wielu innych przypadkach w historii ludzkosci. Wspolna nazwa tych bostw to idole.
  Natomiast Pojecie Boga jedynego jako stworzyciela to zupelnie inny wymiar jesli ktos woli logiczny. Ale logika jest domena uczonych
  a ci nie zajmuja sie dowodami na istnienie Boga choc istnialy wyjatki (Immanuel Kant i szesc innych jeszcze).
  To jest domena wiary. I taka pozostanie.

 19. Isreal said

  ad 2
  mienie porzydoskie opisywały urzędy administracji państwowej już ponad 10 lat temu, gminy polecenie dostały od ówczesnego nr 1 czy tam 2 , donalda …..

 20. Janusz Pradzynski said

  Szanuje pana Michalkiewicza za jego patriotyczna postawe i wiesci o tym co za kulisami polityki ale o gospodarce to pan Michalkiewicz zielonego pojecia nie ma a powinien to wiedziec bo wyksztalcenie ma zupelnie inne i zero praktyki zawodowej w ekonomi. Nie wie nawet, ze w dluznej generacji pieniadza jaka mamy w Swiecie wlasnie dlug generuje nowy pieniadz a nowy pieniadz nowa prace. Oczywiscie sa alternatywne systemy finansowe do obecnego ale tego na uniwersytetach nie ucza bo ekonomisci maja sluzyc wlascicielom gospodarki i Swiata a nie Kowalskiemu, ktory ma robic to co mu sie kaze. Inne pomysly gospodarcze pana Michalkiewicza to brednie bo nie wie tak jak wiekszoc ludzi, ze wlascicielem wartosci dodanej nie sa ci ktorzy ta wartosc tworza tylko majacy prawo wlasnoci pochodzace ze zrodla systemowego. Bez uwlaszczenia tworcow wartosci dodanej niczego na lepsze dla Kowalskiego, nawet tego najmadrzejszego wnalazcy, sie nie zmieni.

  pozdrawiam,

 21. Janek said

  A Kim Ty jesteś krętaczu.

  ——
  Do kogo pytanie?
  Admin

 22. Boydar said

  Wersja z dedykacją – 65,00 pln

  65 dzielone na 250 daje średnio 26 gr za pytanie. Jak na Pytię to w sumie dość tanio. Sama dedykacja 20 pln, prawie darmo.

  Zaraz się qurwa sam zrzygam, mam uczulenie na smród wymiocin, szczególnie z czosnkową nutą.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: