Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja oskarża: Polska produkuje radziecką broń bez licencji

Posted by Marucha w dniu 2019-06-29 (Sobota)

Polska, Rumunia, Czechy i Słowacja produkują radziecką broń, nie posiadając na to stosownych licencji – oświadczył w środę na antenie stacji „Rossija 24” dyrektor Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej Rosji Dmitrij Szugajew.

„Polska, Rumunia, Czechy, Słowacja i tak dalej” – powiedział Szugajew, zapytany o to, jakie państwa Europy Wschodniej produkują dziś bez pozwolenia radziecką broń.

Dyrektor resortu zauważył, że dzisiaj wiele państw byłego obozu socjalistycznego nie chcą iść na kompromis z Rosją w kwestii przedłużenia nieważnych już pozwoleń na produkcję broni radzieckiej.

Znajdujemy się dzisiaj w próżni prawnej – mówią nam jak gdyby: „Czas minął, Związku Radzieckiego przecież już nie ma, co się nas czepiacie z tymi swoimi pozwoleniami, które już dawno się przedawniły” – powiedział Szugajew.

Dyrektor rosyjskiego resortu zauważył, że Rosja zdołała osiągnąć w tej kwestii porozumienie z Węgrami.

25 czerwca szef korporacji „Rostech” Siergiej Czemezow przekazał, że w 2018 roku „Rosoboroneksport” sprzedał broń za sumę 13,7 mld dolarów, a także zawarł 1,1 tys. kontraktów na sumę 20 mld dolarów. Według niego, rosyjski sprzęty trafia do ponad 40 krajów świata i Rosja stabilnie zajmuje drugie miejsce pod względem produkcji i eksportu broni na świecie.

Wcześniej minister Obrony Narodowej Polski (MON) Mariusz Błaszczak powiedział, że dobiega końca „era postsowieckiego sprzętu wykorzystywanego przez siły powietrzne Polski, a rozpoczyna się era sprzętu piątej generacji, a więc najnowocześniejszego”.

O wymianie sprzętu lotniczego w Polsce znów głośno zaczęto mówić po tym, jak na początku marca tego roku na Mazowszu rozbił się myśliwiec MiG-29.

Zgodnie z zapowiedzią szefa MON Polska zamierza kupić 32 samoloty F-35. Według niego pozwoli to jej na „dołączenie do elitarnego grona państw”. Amerykańskie myśliwce mogą trafić do Polski już w 2024 roku.

[A w 2024 Polski może już nie być, durniu – admin]

https://pl.sputniknews.com/

Czy polskie władze nie brzydzą się, iż w Polsce nadal produkuje się kacapską broń?
A może to właśnie osławiona „ruska agentura” w tym przejawia swe działanie? Co na to wujcio-wariatuńcio?
Admin

Komentarzy 16 to “Rosja oskarża: Polska produkuje radziecką broń bez licencji”

 1. RomanK said

  Fiuty 35 moga trafic juz w 2024 roku…a wyprodukowne na licencjach sowieckich cuda bronitechniku- jak do dziesiaj nie moga trafic w nic..a caly czas…… sczelajom:-)))))
  Ponadto ja ze szwagrem Staszkiem w naszej szopie podejmiemy produkcje Miga..w generacji TryMiga. Bez zadnej licencji…. TO bedzie samolot..ba samolot SYSTEM LETADLO- taki, .ze wszystkich szlag trafi na sama wiesc!!!!!!!
  A obleci go slynna oblatywaczka, ktora niejednego Fiuta zalatala na zlom..pani pod palkownik Ahnieszka z NIE-Sputnika..nazwiska nie podam- bo to raz tajemnica businessu…a i tez, zeby mnie na nie podala:-:)))) Chociaz mowiac prawde zwisa mi to- jak Fiut 35 w opiniach znawcow, ze strefy wschodniej:-))))

  Panie Gajowy- kto panu takich glupot nagadal,,,, ze w 24 Polski moze nie byc….
  Bzdura moze nie byc Urbana, bo w koncu odwali kite..moz e ne byc mnie, pana ..ale Polski????
  Polsza byla- jest i …..budziet…co by bez niej Rosja zrobila:))))) przepisala podreczniki do ornitologii???

 2. Olo said

  Polski już nie ma, więc nic nie produkuje. Chodzi o POLIN, nowy anglo-syjonistyczny twór pod żydo-banderowskim zarządem.

 3. Marucha said

  Re 1:
  Co wnosi do dyskusji Pański wpis, oprócz – powiedzmy szvczerze – wyglupów?

  Zaś odnośnie przewidywania i planowania przyszłości: doświadczenie uczy, że z tych przewidywań i planów na ogół goowno wychodzi. Tak może być i z planowaniem inwestycji na rok 2050, i tak samo może być z tymi Fiutami-35 w roku 2024.
  I niestety – z Polską.

  Głupie ch*je sobie projektują generalny remont meszkania za dwa lata… a już jutro może ich nie być.

 4. RomanK said

  Panie Gajowy..to moze pan bedzie znaczyl temat ..ze to powazny..do powaznej dyskusji, tylko powaznych ludzi. I wtedy kazdy musi zalozyc motyla..bo po motylu poznamy z jakiej naukowej sfery sie wywodzi…
  A pan tak rzuca temat , nie wiadomo zart, czy wyglup…czy rzenie koni pojebow…..ktorym sie snia dobre czasy kierzy zarli koniczyne na polach sasiada i jeszcze im za to placili:-00)

 5. RomanK said

  aa ..niech pan pouczy glupich ch****jow zeby przestali jesc…bo przeciez moga umrzec jutro..albo i nawet w nocy..a najlerpiej to wogole nie miec zadnego mieszkania..po co ….trumna z powodzeniem wystarczy i zawsze si e przyda… a najlepiej to od razu zglosic access do Federacji Rosji..na zasadzie ogolnej..i bedziemy zyc dlugo i szczesliwie…i bedziem puszczac banki nosem….

  ——
  „Żyj, jakbyś miał jutro umrzeć”.
  Ale ja Pana nie przekonuję. Mnie tylko śmieszą dalekosiężne plany.
  Admiin

 6. Marucha said

  Poczekajcie, poczekajcie…
  Jak już Polska kupi te F-35, to ruskie ze strachu oddadzą nam wszystkie swoje przeszłe, obecne i przyszłe licencje, oddadzą też Królewiec, Smoleńsk i Moskwę.
  Ruskie będą nam ustępy czyścić.

 7. Troll Polonii said

  6

  Marucha
  Chwileczke…

  Sa jeszcze Boeingi na sprzedaz:

  The real reason Boeing’s new plane crashed twice – YouTube

 8. RomanK said

  heheheh co to to nie ..panie Gajowy nie zna sie pan na Ruskich wcale- odwrotnei od pani Agnieszki ,ktora sie doskonale zna na Fiutach:-))))
  Otoz Ruskie nic nie oddadza…wrecz przeciwnie…. oni tylko lepiej schowaja:-))

  ———–
  Przyjąłem do wiadomości.
  Admin

 9. Moher49 said

  Rosjanie wymyślili T-34, prosty, lekki czołg z którym ciężkie Pantery nie miały szans.
  Rosjanie wymyślili Katiusze, dały szwabom popalić.
  W mojej fabryce nie ma produktów na ruskiej licencji. Opieprzam tych moich konstruktorów codziennie – rakietę zróbcie coby do wzgórz Golan doleciała. I Bombę jądrową proszę. Ale oni Błaszczaka słuchają.

 10. Wkurzam Teściową said

  @RomanK

  Przy okazji sraczki z F-35, który dobrze, że lata, a może nawet w 2024 będzie mógł wykonać część zadań które mogą wykonać stare F-16, ponieważ super hiper, oh, ah F-35 póki co nie może przenosić nawet połowy asortymentu uzbrojenia poprzednika.

  Poczytajmy jak to amerykański robotnik, dzięki ploretariackiej woli uszczęśliwienia innych narodów osiągnięciami amerykańskiej partii konserwatywno-ludowodemokratycznej produkuje kolejne cuda techniki którymi podniecają się onanizatorzy technologiczni:

  „US Air Force po raz kolejny wstrzymały odbiory latających zbiornikowców Boeing KC-46 po tym, jak znaleziono w nich śmieci pozostałe po pracach montażowych. Poinformowała o tym dziś rano sekretarz amerykańskich wojsk lotniczych Heather Wilson na posiedzeniu Komisji ds. Służb Zbrojnych w sprawie budżetu. Dodała, że USAF wprowadzają działania naprawcze, w tym wymagają sprawdzenia wszystkich zamkniętych przedziałów płatowców, aby upewnić się, że linia produkcyjna funkcjonuje w należyty sposób. Rzeczniczka USAF, Ann Stefanek poinformowała, że decyzja o wstrzymaniu odbiorów KC-46 została podjęta 23 marca. Inspektorzy nadal jednak znajdują śmieci (w tym porzucone narzędzia, np. młotki) i stwierdzają inne problemy z jakością Pegasusa. Boeing musi nam zagwarantować, że każdy dostarczony samolot spełnia najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa – powiedziała Stefanek. Dodała, że problemy nie są związane z projektem samolotu lub specyfikacjami technicznymi.

  Dostarczone już przez Boeinga latające zbiornikowce KC-46 są teraz poddawane wielu dodatkowym inspekcjom. Wojskowi nadal znajdują w nich niebezpieczne śmieci porzucone przez robotników, a nieusunięte przez inspektorów koncernu. Na zdjęciu – inspekcja KC-46 w bazie McConnell / Zdjęcie: USAF
  Boeing do tej pory dostarczył USAF 7 KC-46. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że naprawienie problemu jest priorytetem dla przedsiębiorstwa. Przeprowadzane są dodatkowe kontrole samolotów, wprowadzono też plany działań zapobiegawczych. Boeing twierdzi, że prowadzi więcej szkoleń i uruchomił bardziej rygorystyczne procedury w zakresie sprzątania montowanych samolotów.

  Po raz pierwszy odbiory KC-46 zostały wstrzymane przez USAF 20 lutego 2019. Wówczas zostało odebranych już 6 zbiornikowców, które trafiły do baz McConnell w Kansas i Altus w Oklahomie. Właśnie w tych samolotach znajdowano pozostawione przez robotników Boeinga narzędzia i inne zanieczyszczenia, które mogły stanowić niebezpieczeństwo. Zagrożenie było na tyle duże, że załogi odmawiały lotów KC-46. Śmieci znajdowano w różnych strukturach samolotów.

  Dostawy zostały wznowione 11 marca. Wtedy do Altus dotarł siódmy Pegasus. Równocześnie wojska lotnicze otrzymały plan działań naprawczych Boeinga. Teraz będą musiały mu się przyjrzeć jeszcze dokładniej niż do tej pory. W międzyczasie Seattle Times doniósł jednak, że na przekór problemom Boeing zaplanował zwolnienie 1000 stanowisk inspektorów kontroli jakości…

  Dowództwo US Transportation Command poinformowało w zeszłym miesiącu, że przygotowuje się do opóźnienia wycofania niektórych tankowców KC-135, które miały zostać zastąpione przez KC-46. Powodem są problemy z jakością i opóźnienia dostaw Pegasusów. Warto przypomnieć, że problemy techniczne opóźniły dostawę pierwszego zbiornikowca (USAF odebrały pierwszego KC-46A, 2019-01-11) o ponad 2 lata w stosunku do pierwotnych planów (pierwszy odebrano 10 stycznia 2019, podczas gdy do sierpnia 2017 Boeing miał dostarczyć 18 samolotów operacyjnych). Koszty programu zostały zaś przekroczone o 3 mld USD. Jakby tego było mało, dostarczane KC-46 są niekompletne, a ich systemy nie funkcjonują prawidłowo (np. kamery operatora tankowania nie są odporne na oślepianie przez Słońce).
  KC-46 jest zbudowany na bazie płatowca 767, montowanego na głównej linii montażowej w Everett. Następnie samoloty trafiają do hali w Paine Field – Military Delivery Center (MDC). Tam instalowane są systemy wojskowe samolotu, w tym urządzenia do tankowania i sprzęt łączności. W 2019 Boeing miał dostarczać co najmniej 3 KC-46 miesięcznie. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że to nadal realne…

  Kłopoty z jakością KC-46 to nie jedyne poważne problemy Boeinga z jakością i bezpieczeństwem samolotów. Po dwóch kolejnych katastrofach (Katastrofa Boeinga 737 MAX w Etiopii, 2019-03-10) zostały wstrzymane loty pasażerskich Boeingów 737-800 MAX (Wszystkie MAX-y uziemione, 2019-03-14). W ich przypadku problemem jest wadliwe oprogramowanie i brak odpowiedniego nadzoru nad certyfikacją przez FAA. Loty samolotów tego typu zostały wstrzymane na całym świecie mimo oporu producenta i amerykańskich instytucji nadzorujących bezpieczeństwo lotnictwa.”

  Hehe, a jak tam Zumwalt – destroyer szczela i szczela trafić nie może, a tyle milionów poszło? Może ze szwagrem Pan wyklepiesz w szopie taki sam bo nasze Olivier Hazard Perry ciągle popsute 🙂

 11. RomanK said

  Moherku..a nei przylaczybys sie do naszej korporacji Aero Space- W TryMIGA Jebu DuP Ltd…????w sumie chyba niedaleko , bo nasza szopa we Wrobliku Krolewskim…..:-))))i mozemy sie powiekszyc wynajmujac w Besku:-))))albo Zarszynie:_)))) gdzie jest idealne miejsce na budowe bomby neutronowej z opoznionym zaplonem….

 12. JMP said

  RomanK to naprawdę ciężki przypadek i schorzenie, niestety, postępuje. Czyżby najlepszy na świecie (bo najdroższy) amerykański system opieki zdrowotnej nie mógł na nie znaleźć lekarstwa?

  ——
  Ja nie mogę poznać Romana K.
  Kiedyś pisał świetne teksty i komentarze…
  Admin

 13. RomanK said

  To bylo dawno…. panie Gajowy ..wtedy jeszcze sie pan modlil do JPII…. i wyrzucal mnie z fora, za kazda krytyczna uwage na Jego temat:-)))))
  Niech pan nie wierzy w diagnozy JMP…i nie daje sie mu badac:-))) z niego taki doktor- jak z knura astronom:-))
  Nastepny oblatywacz??? WT???? Te tankowce tez dosiadal????
  A swoja droga to dla kogo panowie ten marketing…..????? bo nie ….. z obfitosci serca?:-)))))

 14. Boydar said

  A jednak komentarze Kolegi Kafla dalej pozostają bezcenne, bez względu na zawartość. Bo zawartość widniejąca, sugeruje jedynie, czego nie napisał.

  Okropny jest ten Kolega Kafel, okropny. Jeszcze bardziej okropny niż ja; co uważałem za nieprawdopodobne.

 15. yattakaj said

  ad 14
  🙂 🙂 🙂

 16. gnago said

  Coś naszych braci ze strony jutrzenki zdrowo popierdoliło ! Pewnie Trump przez bliski przelot jankeską pazernością trącił. 99 lat ochrony dotyczy jedynie rzeczy niepotrzebnych typu artystycznego nie wyrobów technicznych.Mają pretensje niech z ZAIKS-em gadają.
  A co do broni niech najpierw zapłacą za bezumowną produkcję peryskopów Gerlacha od każdej sztuki i z odsetkami. Od 1940 to ładna sumka będzie. O pasożtach i łże sojusznikach też można było trącić

Sorry, the comment form is closed at this time.