Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Naszym Wzorem Janusz… o Wolne tematy (48 – …
  bardzo o Wielka rozgrywka
  Marucha o Tożsamość Ukrainy
  Boydar o Strzelanina w Uvalde a dostęp…
  NC o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Kojak o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Emilian58 o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Marcin o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  Kojak o Rosja nakazuje Agencji Żydowsk…
  Kojak o Meyssan: agonia Zachodu
  Boydar o Wydalenie 70 pracowników rosyj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Polska poza G20: nic się nie stało?

Posted by Marucha w dniu 2019-07-01 (Poniedziałek)

Podczas, gdy przywódcy najważniejszych krajów poruszali kluczowe międzynarodowe tematy na spotkaniu w japońskiej Osace, w Polsce po raz kolejny zadaje się pytanie, dlaczego jej nie ma w tym prestiżowym gronie.

[Nie ma, ponieważ Polska nie jest państwem, tylko żydowsko-amerykańskim kondominium, pozbawionym jakichkolwiek ambicji bycia niezależnym – admin]

Przed laty, gdy Prawo i Sprawiedliwość było w opozycji, domagało się dla Polski miejsca w Grupie G20. Obecnie, gdy rządzi nie walczy o to, by uczestniczyć w szczytach tego gremium. Choć nastał czas, że polska obecność byłaby jeszcze bardziej uzasadniona. Czyja to wina? Pytanie zadaje redaktor Jerzy Haszczyński w „Rzeczypospolitej”. Odpowiedzi nie udzielił.

Sputnik zwrócił się z tym pytaniem do publicysty Konrada Rękasa.

Może Pan zna odpowiedź? Przecież najważniejsze kraje G20 (na stałe jest ich dziewiętnaście, dwudziesta jest Unia Europejska) zostały wybrane przede wszystkim zgodnie z wielkością gospodarki, ale w G20 są dwa kraje o mniejszej gospodarce niż polska – to RPA i Argentyna.

– Jest to ciekawa sprawa. Myślę, że mamy do czynienia z pochodną kilku czynników. Po pierwsze, nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że Prawo i Sprawiedliwość nie czuje się najlepiej w środowisku międzynarodowym. Co więcej, najczęściej jest zaskakiwane wszystkim, co w środowisku międzynarodowym wokół Polski się dzieje, także w wyniku działań Prawa i Sprawiedliwości.

Doświadczenie rządów PiS w Polsce wskazuje, że Jarosław Kaczyński i jego ludzie najchętniej, by udawali, że ich nie ma na świecie i w związku z tym nie pojawiali się na terenach, zwłaszcza tych, które zakwestionowałyby samym swym istnieniem obowiązującą narrację w Polsce.

Zastanówmy się, co premier Morawiecki, czy ktokolwiek z tej ekipy mógłby robić na szczycie G20 w sytuacji, gdy stało się jasne, że czas bojkotowania Rosji się kończy? Kończą się niepoważne opowieści o Skripalu i nawet najwierniejsi sojusznicy Waszyngtonu, tacy jak odchodząca premier Wielkiej Brytanii Theresa May, zmuszeni są przyznać, że bez Rosji rządzić politycznie i gospodarczo światem po prostu się nie da.

Inne czynniki – to czynniki obiektywne, to znaczy mówimy tu przede wszystkim o tym, że mimo pewnych zewnętrznych symptomów poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce, nie ma trwałych elementów wzrostu. Obietnice PiS dotyczące istotnych zmian w polityce ekonomicznej państwa nie zostały dotrzymane. Polska korzysta z nieco lepszej koniunktury międzynarodowej, przede wszystkim w związku z gospodarką niemiecką, a Polska jest, jak wiemy, częścią gospodarki niemieckiej.

Nikt jednak nie wyciąga z tego wniosków, nie buduje trwałych elementów wzrostu, nie buduje konsekwentnej polskiej polityki gospodarczej. To nie pasuje do krajów szczególnie dynamicznie się rozwijających. Współczesny rozwój gospodarczy dokonuje się w intensywnych kontaktach międzynarodowych, w oparciu o siłę własną. Co więcej, o elementy autarkii gospodarczej i kontroli nad własnym rynkiem pracy, nad rynkiem finansowym, nad bankowością. Opiera się na tym wszystkim, czego PiS w Polsce po prostu zrobić nie umie albo nie chce.

Redaktor Haszczyński ubolewa nad tym, że przywódcy takich krajów, jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania w tym prestiżowym gronie nie traktują poważnie zagrożenia ze strony „nowego rosyjskiego imperializmu”. A ten zdaniem pana Haszczyńskiego nabiera wiatru w żagle. Ale redaktor Haszczyński przeoczył jeszcze jednego uczestnika G20 – samego prezydenta USA Trumpa. I jak to się stało?

– Właśnie, to jest bardzo charakterystyczne, że PiS i inne partie polityczne w Polsce, bo one od siebie pod tym względem nie bardzo się różnią, w dalszym ciągu kontynuują dość zabawną w istocie opowieść o tym, że cały świat się myli, i tylko oni wiedzą tak naprawdę o tym, co się na świecie dzieje, i tylko oni w tym swym wiecznym straszeniu Rosją i złym Putinem mają rację.

Mają nadzieję, że w końcu ten „głupi świat” przekonają, co do tego, jacy ci Rosjanie są okropni. Można zakładać, że ci ludzie w to nie wierzą, tylko spełniają zamówienie ich mocodawców. Nikt Polakom niczego nie mówi, nie informuje ich, że oto być może, następuje zmiana, odwilż, że Ameryka jest gotowa inaczej rozkładać akcenty w swej polityce globalnej, nie będąc w stanie jednocześnie rywalizować i z Rosją, i z Chinami.

W związku z tym polski rząd w dalszym ciągu kontynuuje linię „zimnowojenną”, pobrzękiwania szabelką, kiedy świat schował szable, wyjął portfel, żeby policzyć na czym w relacjach świata z Rosją można zarobić. Jest to postawa Trumpa.

Lekceważenie Polski jest prawdopodobnie celowym działaniem Stanów Zjednoczonych, którym nie opłaca się informować Polaków o tym, że nastąpiła zmiana. Polska jest trzymana na krótkiej smyczy antyrosyjskiej do poszczucia w potrzebnym i sprzyjającym jastrzębiom wojennym momencie, bo Polska pokłócona z Rosją pozostaje osamotniona międzynarodowo.

A Polska, osamotniona międzynarodowo to ta, która chętniej i łatwiej zapłaci wszystkie roszczenia wysuwane przez środowiska amerykańskie i izraelskie. Niestety, możemy obserwować odprężenie na świecie, natomiast to odprężenie do Polski tak łatwo nie dojdzie. Amerykanom opłaca się utrzymywać konflikt polsko-rosyjski.

Być może, odpowiedź kryje się i w raporcie Pentagonu, w którym jego autorzy przyznają, że Rosja wygrywa z USA w wyścigu o globalne wpływy?

– Musimy stwierdzić, że zwłaszcza ostatnie tygodnie to włączenie szóstego biegu przez prezydenta Putina. O ile dyplomacja amerykańska coraz wyraźniej łapie zadyszkę, prezydent Trump przed walką o reelekcję wyraźnie tonuje swoje wystąpienia. A mimo to w dalszym ciągu jest w światowej czołówce najmniej budzących zaufanie liderów, nawet w krajach sojuszniczych dla Stanów Zjednoczonych.

Technika wymuszeń i słownych napaści na wszystkich coraz mniej działa. Świat się teraz mniej boi Amerykanów.

Natomiast prezydent Putin wyraźnie zdobywa kolejne punkty. Zarówno powrót Rosji do Rady Europy, jak i aktywność bliskowschodnia (zbierający się kolejny szczyt z udziałem Iranu i Turcji), aktywność dalekowschodnia (rozmowy między Rosją a Chinami) – wszystko to pokazuje, że to Rosja jest najlepiej przygotowana do dziejącej się w tej chwili przemiany, do przejścia do świata wielobiegunowego, że nadaje mu własną dynamikę – podsumował Konrad Rękas.

Leonid Sigan
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 16 do “Polska poza G20: nic się nie stało?”

 1. sanning said

  Bardzo dobry artykuł, który w obiektywny sposób, oparty na faktach ukazuje zachodzące zmiany biegunowe na świecie.
  Jestem pewny, że do tubylców znad Wisły i tak nic nie dotrze, a suwereny mają plan i dalej będą
  owijać ich jak swoje własne onuce.

  Putin spotyka się z Kimem z respektem i planami wzajemnych kontaktów handlowych i prostuje to,
  co suwereny zepsuły w przeszłości.
  Prezydent Chin przyjmuje Kima z wielka paradą i opracowują własne plany gospodarcze i nie tylko.

  Firmy amerykańskie kupują rosyjskie firmy farmaceutyczne, jak sweze bułeczki licząc na olbrzymie zyski w przyszlosci.
  Trump nazywa oficjalnie Putina jako „dobrego kumpla”, spotyka sie po raz 3 ci z Kimem i jako pierwszy Prezydent USA przekracza granice Korei Polnocnej i z pełnym szacunkiem nazywa Kima „dobrym przyjacielem” i zaprasza do Białego Domu.

  Amazon przekracza wartość 950 mld $ i indeksy świata idą ostro do góry, a w mediach tubylczych ostrzegają,
  ze w USA wycofano dużo pieniędzy z obiegu indeksów.
  Notaliau, premier Izraela bardzo prosi Europe, aby zrobili wszystko, by porozumienie atomowe
  nie zostało odrzucone i dalej utrzymane w mocy.

  Rosja w ostatnich latach w sprawach międzynarodowych osiąga same sukcesy.
  Syria, Libia, kontakty z Talibami w Afganistanie, poparcie władz Iranu i Iraku, poparcie i wzajemne porozumienia dotyczące zakupów obronnych z Turcją, zyski z konfliktu w Wenezueli w postaci dodatkowej sprzedaży do USA ropy
  „ciężkiej” itd., itd. można by jeszcze wiele wymieniać, choćby sukcesy gospodarki rosyjskiej w dziedzinie rolnictwa
  i eksportu gazu i ropy do krajów najbardziej rozwijających się w Azji.

  Jak to się dzieje, że wszystkie sprawy międzynarodowe i jakiekolwiek konflikty na swiecie przechodzą na korzyść Rosji?
  Jedno jest pewne, konflikty i problemy na świecie dzisiaj nie można rozwiązać bez udziału Rosji,
  a zachodni politycy ostatnio z wielkim szacunkiem odnoszą się do Prezydenta Rosji W. Putina,
  czego w mediach tubylczych jeszcze nie zauważono, a trudno to będzie wytłumaczyć w przyszłości,
  wiec lepiej tego tematu ogóle nie poruszać, gdyż większość mogla, by dostać afrykańskiej sraczki.

 2. RomanK said

  Ciekaw jestem czego oni sie nazarli????? bo po pielmieniach tak nikt nie pieprzy:-)))))
  SIgan pyta Rekasa….a Rekas odpowiada prosto z glowy:-))))))
  Hhehehehehhe…..

 3. AlexSailor said

  @RomanK

  https://demotywatory.pl/4935204/Przywodca-panstwa-w-ktorym-5-milionow-ludzi-zyje-w-skrajnej-nedzy

 4. Olo said

  Jedyne na co zasłużyły banderowskie onuce z PiS to stałe miejsce w zakładzie karnym.

  Chyba w dole z wapnem?
  Admin

 5. Polski nie ma, ponieważ współczesna Polska to masońska dziwka na usługach szatana. Dziwkę się dyma, a nie zaprasza na uroczyste kolacje.

 6. Kuśmidron posępny said

  a taki meksyk mimo , że należy do g20 olał cieplym moczem ten szczyt…

 7. Anucha said

  To kiedy nastąpił rozbiór Polski,bo troszkę przysnąłem
  A i kto tym razem nas rozszarpał

 8. Troll Polonii said

  A tymczasem…
  Konferencja G-20 uplynela w przyjaznej atmosferze – z wyjatkiem sztywnej czapli Teresy May, ktora miala niejakie pretensje do Rosji.
  Reszta sie calkiem niezle bawila

  Kisses, fistbumps and snubs: Donald Trump’s G20 blunders — RT USA News
  https://www.rt.com/news/462933-donald-trump-g20-gaffes/

  Trump sie troszke poszarogesil, o czym z oburzeniem komentowaly hiszpanskie media, ze brzydko potraktowal Sancheza – ale wiadomo, kowboje nie maja manier; atawizm z londyjskich kazamatow
  Tenze Trump zlekcewazyl chwilowo pana Trudeau…widac bal sie, ze mu Trudeau publicznie wypomni wojne handlowa z Kanada;
  W ogole POTUS chcial pokazac, ze czuje sie jak u siebie w domu; pozwolil sobie robic zdjecia z Modim i Abe, rozdawal wdzieki i usmiechy , nawet z Putinem byl za pan brat.

  W ogole zachowywal sie jak pijany marynarz gotow do fraternizacji i usmiechow.
  Pocalowal pania Macron, ktorej niegdys powiedzial, ze “niezle sie trzyma’, z Putinem probowal wypic brudzia – podczas gdy inni dyskutowali dlaczego kazdy chce kupic rosyjski system S-400,

  Why everyone wants S-400 as India buys in – YouTube

  A w koncu, Trump tak sie rozochocil, ze w pubie zaczal tancowac z Kimem z Polnocnej Korei; widac zapomnial jak go jeszcze niedawno zwyzywal:
  Prezydent USA tancuje i spiewa z komunista z Polnocnej Korei:
  Zobaczcie video z jazz band duo:

  https://www.rt.com/news/462899-trump-kim-doppelgangers-g20/

  Jak juz sie Trumpowi zdawalo, ze wspolny taniec z Kimem ich zlaczyl, to postanowil ‘wpasc na chwile’ do Korei Ponocnej i powiedziec Kimowi: Hello!
  I uczynil POTUS historyczny krok: postawil noge na polnocno -koreanskiej ziemi!
  Izraelskie media donosily z zachwytem:

  In historic first, Trump crosses into North Korea in meeting with Kim – U.S. News – Haaretz.com
  https://www.haaretz.com/us-news/trump-headed-for-demilitarized-zone-meeting-with-north-korea-s-kim-1.7422977

  Przyjazn – przyjaznia, ale nie nalezy zapominac o biznesie.
  Trump mial dla gospodarza Korei Polnocnej propozycje nie do odrzucenia:
  Mianowicie, Korea Polnocna sie rozbroi, i odda caly kraj pod kontrole USA lacznie ze sluzbami wywiadowczymi, a w zamian za to, USA postara sie zniesc czesc sankcji.

  Kim -ion ocknal sie z letargu bo sobie przypomnial, ze podobna oferte zlozyl Clinton Miloszewiczowi w Jugoslawii..

  Wiec biedny POTUS jak niepyszny opuszczal teren kraju komunistycnego, w ktorym komunista mu pokazal drzwi.

  Naturalnie, rozczarowana publika w USA wypomniala Trumpowi, ze zarowno z Osaki jak i Korei wrocil biznesman z pustymi rekami.

  I bez zgody USA i za plecami Trumpa Chiny bezczelnie oswiadczyly, ze sercem i dusza popieraja socjalistyczna Koree Polnocna:
  We Strongly Support DPRK’s Socialist Construction” – China’s Xi Jinping arrives in North Korea – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2019/06/we-strongly-support-dprks-socialist-construction-chinas-xi-jinping-arrives-in-north-korea/

  Tymczasem wscibskie media probowaly znalezc pierwsza dame USA wsrod zaproszonych gosci. Melania sie gdzies zapodziala
  Za to wsrod swiatowych biznesow krolowala ulubiona coreczka Trumpa; nikt naprawde nie wiedzial jaka role odgrywala Ivanka na G-20.

  AOC Mocks Ivanka Trump For Sidling Up To World Leaders At G20: „Being Someone’s Daughter Isn’t A Career Qualification” | Video | RealClearPolitics

  https://www.realclearpolitics.com/video/2019/06/30/aoc_mocks_ivanka_trump_for_sidling_up_to_world_leaders_being_someones_daughter_isnt_a_career_qualification.html?utm_medium=referral&utm_source=mixi&utm_campaign=realclearpolitics

 9. RomanK said

  ad 3 Panie Alex Sailor…tylko w ostatnim miesiacu na granicy Texasu zatrzymano 120tys nedzarzy, bezdomnych z glodnymi i chorymi dziecmi…. i nie jest to rekord, ale raczej stany niskie.
  To wina rodzicow, ze ich dzieci glodne..a nie prezydent. UMie pan szukac ..niech pan zobaczy ile milionow nielegalnych , nieobywateli, nieznajacych jezyka utrzymuje , leczy i ksztalci podatnik USA…..

  CO do czlonkostwa w G20….zeby byc czlonkiem nalezy stosowac stara ruska zasade….Kto nie chce karmic swojej armii, bedzie karmil obca. Tam sa tylko ci,,, co znaja ta zasade i stosuja.

 10. Rokitnik said

  Panie Romanie, BYLEM wielokrotnie w Meksyku ( turystycznie ) ale przejezdzalem tez autem przez tereny gdzie turysci NIE bywaja. Tam jest bieda wynikajaca (??) …sam nie wiem z czego, bo zeby nie zadbac o wlasne obejscie ( syf kila i mogila ), a mlodzi meksykanie na podworkach za szczotke czy miotle nie zlapia…ale z upodobaniem lepszej sprawy, kopia szmacianke?
  ONI przypominaja mi plebs najczarniejszy z PRL-u. Nic NIE robienie – to szczyt marzen? Owszem, TAM sloneczko nieco bardziej przypieka, ale zeby w s z y s c y mieli zlasowane mozgi?

  Jest MIT kraju DOBROBYTU na polnocy…wiec ci zdesperowani probuja sie tam wedrzec?
  I coraz ciezej im pojdzie, ze wagledu na zloto-grzywego Prezia co chce im MUR stawiac na drodze do dobrobytu?Takiz sam MIT obecny byl w swiadomosci przecietnego robola w Polsce, czyli wszedzie gdzie swoje pietno odcisnel socjalizm. No, ale zeby w takim Mexico ??????
  Powiadaja ze RYBA gdzie glebiej a CZLOWIEK gdzie …l e p i e j plynie !? Cos w tym musi byc!

 11. RomanK said

  Panie Rokitnik..pan to powie tym „co wszystko wiedzom” :-)))
  Dzis banda kolorowych Demokratow wizytuje osrodki ,gdzie zatrzymauja nielegalnych…zaskoczeni i oburzeni -ze widzieli- jak kobita z Gwatemali pila wode ze srocza….pan rozumie taki porzadny z chromoniklu, jak w koszarach…. Dopiero staraznik( wszyscy mowia po hiszpansku) powiedzial jej zeby tego nie robila..bo poidla sa tu na scianie i nie musi klekac….Ona nie widziala w zyciu muszli klozetowej ..ale idzac czysciutka i zimna wode, myslala ze mozna pic….
  Trump winien ….oczywiscie …KIMac……
  ja nie dziwie sie tym ludziom…ale jak pan wie Mexico City 30mln ludzi ….to cala Polska w jednym miescie….i sa dzielnice..gdzie za jasniejsza gebe dostanie pan nozem od zakonnicy:-))))
  Ale i sa dzielnice, gdzie sa palace , jakich pan nie zobaczy w USA..no moze SA….ale watpie…
  kto je okupuje?? bez wyjatku marksisci:-)))))
  Etyka pracy….a raczej jej calkowity brak! Przez lata w Mexico rzadzili Marksisci- satanisci..jak w PRL, czy SU…dla nich szczytem osiagniec to wlasnie nie robienie NIC..a juz nie daj Boze praca fizyczna…..Tam tak samo istnieje potezna kasta Kiepskich… Ich partia PRI..wychowala ta bande…Kiepskich intelektualistow z motylkami:-)0
  W POlsce ukazala sie dobra pozycja..madry chlopak ,jaki napisal ….nazywa sie chyba Marcin Piatkowski….wlasnei on pisze na temat co zrobic zeby uwolnic polska inicjatywe..ze nalezy calkowicie przeorganizowac Polske….on to zjawisko opisuje patrzac tylko na Polske….
  Opisalem to w „Spotwarzona Przeszlosc” str 220 pod haslem zydokomuny….

 12. RomanK said

  ..a o tym ze w Polsce w zamkach i palacach budowanych w zaciszu Parkow Narodowych mieszkaja same Solidaruchy..zadnego marxisty????? mowilem panu….. czy nie????:-))))
  TRoll ma to udokumentowane…TGajowy widzial papiery :-))))))

 13. Marucha said

  Re 12:
  A co się Pan mnie czepia? Przecież w kwestii Solidarności stoję po Pana stronie (choć mnie Pan ostro wnerwia w wielu innych tematach…).

 14. tolek said

  Solidarnosci ale tej zydowskiej .Bo Polskiej Solidarnosci to niema .Gdyz Polak ludzi sie ze sie dorobi wyjezdzajac na zachod .I pracuja od rana do wieczora w zydowskiej Companii ktora opiekuje sie Polski Goi. OJ OJ ucisk juz mamy socjalny fiskalny polityczny duchowy tozsamosciowy (Polacy nie potrafia sie okreslic)Co w takim balaganie powinni zrobic? Ale karawana jedzie dalej.

 15. Troll Polonii said

  Romank czasami naucza j, ze to Irak napadl na Stany Zjednoczone bo chcial sie zemscic za Hiroszime..
  A czasami naucza, ze to Syria napadla na USA w odwecie za Fukuszime.
  Bo w Ameryce wszystko wiedza lepiej. Bo ‚im widnieje,’

 16. RomanK said

  Jak sobie nie mozesz przypomnac Trollu to walnil lbem o kant kindebala,,,,:-)))
  Najpierw Iraq napadl na Iran,, i bylo OK..dopuki nie zachcialo mu sie Kuwejtu,,Wielkiego Dziala i pieprzenia o okryciu Gwiezdnych Wrot….
  Pieprzyc to on moze na herbatce wsrod Arabow..ale cowboje chca widziec…i pomacac….z tego do tego..itp itd….i trzeba bylo ludwisarza udusic, teren przejac i samemu szukac,,,,a dziada powiesic. Nic personal…just business. Polityka to umiejetnosc zalatwiania rzeczy ….do zalatwienia mozliwych…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: