Wzrasta skrajne ubóstwo
Posted by Marucha w dniu 2019-07-02 (Wtorek)
O ponad jeden punkt procentowy w skali roku wzrosła liczba osób żyjących w skrajnym ubóstwie, oznaczającym wegetowanie na poziomie minimum ludzkiej egzystencji w naszym kraju, zaś dodatkowo powiększyła się liczba Polaków znajdujących się w ubóstwie relatywnym.
Wzrost zasięgu tego niepokojącego zjawiska zasadniczo dotyczył wszystkich grup ludności, ale stanowił większy problem na wsi niż w miastach.
Dane na temat ubóstwa w Polsce podał po raz kolejny Główny Urząd Statystyczny, przy czym sama podstawa wyznaczania granicy ubóstwa skrajnego szacowana jest przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPiSS). Kategoria minimum egzystencji rozumiana jest więc jako bardzo niski poziom zaspokojenia podstawowych potrzeb, stąd też konsumpcja poniżej tego poziomu utrudnia przeżycie i zagraża psychofizycznemu rozwojowi człowieka.
[Najgorsze, że różne gawrony wygrzebują resztki żywności ze śmietników i nic dla ludzi nie zostaje – admin]
Ogółem w ubiegłym roku w Polsce w skrajnym ubóstwie żyło blisko 5,4 proc. ludności, podczas gdy dwa lata wcześniej odsetek ten wynosił 4,3 proc. Ubóstwo relatywne rok temu dotyczyło z kolei 14,2 proc. osób przy 13,4 proc. w 2016 r.
Sam wzrost liczby Polaków żyjących poniżej minimum egzystencji dotyczył głównie mieszkańców wsi, a także gospodarstw domowych utrzymujących się z dochodów innych niż zarobkowe, lecz nie będących emeryturami oraz rentami.
Na podstawie: money.pl, businessinsider.com.pl
http://autonom.pl
A poza tym – nigdy jeszcze w Polsce nie było tak dobrze, jak teraz, a Polska nie była tak piękna, kolorowa i bogata. Aha… i bezpieczna.
Admin
Komentarzy 66 do “Wzrasta skrajne ubóstwo”
Sorry, the comment form is closed at this time.
RomanK said
Nalezy odebbrac 500+//poprawi sie natychmiast. Bedzie Polska piekniejsza ..prawie jak San Francisco i LA..a moze nawet, jak…. Stockholm….
——–

Sztokholm BYŁ piękny. Wenecja Północy. Zanim go nie najechali inzynierowie, lekarze i mikrobiolodzy.
Admin
Niedźwiedź said
Widocznie najważniejsze jest że dla braci „rzondu”i paru dziennikarzyn wystarczy!
https://t.co/GAfI8EaFm0
Andżej said
Gajowy swymi komentarzami doprowadza do łez 😂
Niedźwiedź said
No widocznie te mity o ubóstwie są mocno przesadzone!!Pieniądze som!!
Rząd kupuje nowe auta. Limuzyny SOP będą miały telewizję, lodówkę i wentylowaną skórzaną tapicerkę.
Tak że spieprzaj dziadu… do śmietnika!!
https://t.co/kWyxxqeL3J
Niedźwiedź said
Tam leżą metafizyczne resztki!!co innego polscy ” biologiczni” pochowani w zaniedbanych grobach lub w ogóle bez nich na Wołyniu!! wrowach i studniach.!
https://t.co/55A9QORUxR
AlexSailor said
Efekty kupowania głosów publicznym groszem, ze sztandarowym projektem 500+ na czele.
Banda dyletantów dorwała się do kasy, bez pamięci wydaje pieniądze i się zadłuża.
Przez 4 lata normalnej gospodarki finansowej, nawet na poziomie PO, w czasie trwania prosperity światowej, w Polsce też by się polepszyło.
I to o wiele.
Może nawet zaczęlibyśmy wolno stawać na nogi.
Ale teraz po ptakach.
Prawdziwy pech, że skutki decyzji rządowych, ze słynnym i niezwykle kosztownym (8-10 miliardów rocznie) uszczelnianiem podatków,
pojawiają się po dwóch-czterech latach.
Tak, że właśnie się zaczyna zabawa.
Oszczędności przeżarte, rozdane, albo źle zainwestowane w obawie przed inflacją oraz nieograniczonym, bandyckim fiskalizmem państwa.
Prosta i wielokrotnie sprawdzona droga do Wenezueli.
AlexSailor said
@Niedźwiedź
W pale się nie mieści, nieprawdaż?
100 milionów tu, 100 milionów tam, a co tam?
W normalnym społeczeństwie taki rząd nie doczekałby nawet wyborów, musieliby zrobić przedterminowe.
Ale nie u nas.
Bo przecież dali.
Alina said
Proponowałabym nieśmiało zabrać HGW i jej koleżkom, co nakradli, i rozdać potrzebującym.
Niedźwiedź said
Ad.Pan Alex.
Dokładnie, lekką rąsią walą nasze podatki i zadłużają kraj ,a szpitale zamykane co dnia, ukryta eutanazja narodu polskiego w toku!.Nie ma na leki dla chorych na raka, wycofano 2 specyfiki.
A judole żrą się w Krakowie o synagogę!!niech się zagryzą!
https://t.co/am1NiIkUdY
Rokitnik said
W biede popadaja i ludzie i NARODY.
Wyjsc z biedy jest bardzo trudno…czasami zajmuje to dziesiatki, a nawet SETKI lat.
W przypadku zbiorowosci typu PANSTWO wyjscie z dolka jest warunkowane warunkami i zewnetrznymi ( zaborcy, nachodzcy, okupanci) jak wewnetrznymi / brak srodkow wynikajacy z kataklizmow, bledow gospodarczych…lub braku KADR na poziomie !?
Nie slyszalem by nastapil wzrost zamoznosci SPOLECZENSTWA ( czyli faktyczne znikniecie b i e d y ),w jakimkolwiek przypadku, gdy dana spolecznoscia kieruja…p r z y b y s z e ? Zamoznosc spoleczna to NIE TYLKO posiadana gotowka ! Zamoznosc zazwyczaj wynika z zgodnosci praw ludzkich z Boskimi, a w wymiarze spolecznym; konsekwene przestrzeganego PRAWA nienaruszalnosci osobistej,wlasnosci prywatnej, Rodzinnej z obowiazkiem obronny owych wartosci, kazdymi sposobami…
——————————————————————————————————————————————-
W wymiarze Rodzinnym z biedy wychodzi sie ZGODA, Miloscia i PRACA !
W przypadku zbiorowosci typu PANSTWO, potrzebne sa wlasne Narodowe ELITY !!
MY jako zbiorowosc zamieszkujaca tereny srodkowej Europy od s e t e k lat pozbawiani jestesmy wlasnej KADRY PRZYWODCZEJ ! Z konsekwencjami o ktorych Sz.Panstwo piszecie, a litania narzekan, daleka jest od wyczerpania…
Rafal Cz. said
Byl czas kiedy chciano z upodleniem ludzi skonczyc.Ten czas minol. Teraz jest to „normalne zjawisko” wsrod „wolnych spoleczenstw”.
System kapitalistyczny jak rowniez monarchiczny produkuje ludzkie odpadki i traktuje je jako produkt uboczny rozwoju.
Humanizm tych ustrojow mozna znalezc w kinie i teatrach i egzaltowanych pozach przedstawicieli „kultury” ,ktorzy, poza nielicznymi,
maja czelnosc mienic sie obroncami ubogich, w istocie nie czyniac niczego w obronie tychze.
Zbyszko said
RomaK @1
panie RomanieK, może nich pan w pierwszej kolejności odda swoją emeryturę, którą panu zapewnił ten wredny PRL? Zaś jeżeli pan zdobył w tym okresie za darmo (jak my wszyscy) jakieś wykształcenie (bo widać, że coś pan tam od czasu do czasu potrafi poskładać), to może teraz, wprawdzie z opóźnieniem, zapłaciłby pan za to wykształcenie?
Lily said
TO juz nie UBOSTWO,to skrajna NEDZA,
narodu TUBYLCOW.”WAS POLAKOW NIE BEDZIE”.”ZA 100 lat,Swiat zapomni o tym,
ze kiedykolwiek istnial Narod Polski”.
„Bedziecie zbierac jedzenie po smietnikach”.
Ciszyla sie z tego,wykladowczyni na jednym
z warszawskich uniwersytetow, i piszaca
artykuly do jednego z katolickich czasopism.
Kar said
Sztokholm BYŁ piękny. Wenecja Północy. Zanim go nie najechali inzynierowie, lekarze i mikrobiolodzy.
_____________________
– tak jak dokladnie pan mowi, pamietam Szwecje z lat siedemdziesiatych. Sterylnie czysty kraj z dobrze poukladanym systemem. Pozniej te lego klocki zaczely sie jakos galaretowato trzasc w posadach i finalowym efektem sa te artystyczne muslim bazgroly na scianach…zachodnia kultura dzisiaj w calej krasie
AlexSailor said
@Rafal Cz.
Kolejny komunista?
Na tyle młody, że nie pamięta braku papieru do dupy, planowych wyłączeń prądu,
czarnych rajstop lub butów sprzedawanych za okazaniem aktu zgonu,
ludzi zbierających pety po ulicach z braku możliwości kupna papierosów,
jednego wielkiego złodziejstwa, kiedy nie dało się kupić – trzeba było załatwić.
Proponuję wycieczkę do Wenezueli.
Tam postępy ustroju niekapitalistycznego i oczywiście niemonarchii odnoszą oszołamiające sukcesy.
Kraj, który na takie łowiska, że samą rybą można ludzi wykarmić, stoi w obliczu głodu, gdzie ludzie nie
mogą się najeść do syta, a trzy posiłki dziennie są w strefie marzeń.
No, można jeszcze poczekać.
Za 10 do 15 lat to samo, a nawet gorzej, będziemy mieli w Polsce.
Bazując na własnych komunistach-socjalistach.
Bogusz said
ad. 14 gdyby amerykanie odpiepszyli sie od Wenezueli było by kilkakrotnie lepiej jeśli nie całkiem dobrze
AlexSailor said
Ad 15 @Bogusz
Tak, na pewno.
Najpierw sprawdź Pan co się dzieje w Wenezueli, a wypisuj brednie.
Do Iranu, państwa biedniejszego pod każdym względem 30 lat temu od Wenezueli
amerykanie przyczepili się tak, że chyba bardziej nie można.
Nieustanne sankcje, wywołanie wojny z Irakiem, a głodować nie głodują i mają się całkiem dobrze.
W Wenezueli nie dość, że ludzie nauczeni, że państwo da, nie dość, że szalejąca przestępczość,
braki prądu, wody, cuda na kiju – to nawet, jakby ktoś chciał coś zrobić, to albo nie wolno, albo taki podatek
dowalą, że się odechce.
Przykład pierwszy.
Wenezuela ma wspaniałe klimatycznie i przyrodniczo wyspy z kurortami.
Obsługiwane były przez trzy statki wycieczkowe będące własnością firm prywatnych.
Przedsiębiorstwo przynosiło zyski, cenne waluty, płaciło podatki, dawało ludziom pracę, \
a turystom wypoczynek.
Ponieważ socjaliści zwietrzyli pieniądz, to znacjonalizowali firmę, której statki po trzech
latach bez remontów nie nadawały cię do eksploatacji i firma (już państwowa) zbankrutowała.
Ludzie stracili pracę, państwo podatki, kraj walutę, kurorty klientów, a turyści możliwość wypoczynku.’
Socjalizm.
Przykład drugi.
W Caracas jeżdżą prywatne autobusy wożąc ludzi.
Jakoś to funkcjonuje z trudem, ale jakoś.
Ale nie, socjalista złodziej łapkę wsadził.
Ceny biletów wydały mu się za wysokie i ustanowił ich urzędową wysokość.
Tak, że nie pokrywały kosztów eksploatacji nie mówiąc o zarobku (skąd to znamy?).
No i autobusy nie jeżdżą albo jeżdżą konspiracyjnie pobierając wyższe opłaty od podróżnych.
Efektem kolejki, brak miejsc, wiecznie zepsute (bo po co jeździć) autokary,
przestępczość i szara gospodarka.
Przykład trzeci.
Wenezuela ma ropy pod dostatkiem, ma również wielką elektrownię i zaporę wodną.
Ale prąd jest tylko kilka godzin dziennie.
A ostatnio w ogóle go nie było w stolicy jakiś czas, bo podobno amerykańska agentura wywaliła sieć.
I pewnie wywaliła.
Ponieważ baki prądu trwają już ponad 10 lat, ichni rząd wymyślił, że spali ropę w elektrowniach
na takie paliwo i prąd będzie.
No i zakupił za olbrzymie pieniądze te elektrownie, zamontował, i okazało się,
że są tak nędznej jakości, że w zasadzie nie nadają się do użytku.
Ktoś wziął, z kimś się podzielił, a prądu nie ma dalej.
Przedsiębiorstwo oczywiście państwowe.
Po prostu socjalizm – system zorganizowanej grabieży.
Dużo by pisać.
A tu fotka z PRLu:
A na niej wielbiony (być może słusznie) Gierek w otoczeniu Czarzastego, Przyłębskiej (nie Gersdorf) i Kwacha.
To co się zmieniło po 1989r.?
Ustrój?
Guzik prawda, młode resortowe pokolenia zmieniły dziadków a komunizm pozostał.
Bo w Polsce jest właśnie socjalizm, a nawet komunizm, przez ten cały czas do dziś.
W ZSRR też był NEP, ale się skończył.
Jeżeli nie możesz wyciąć drzewa na własnej ziemi, jeżeli nie możesz sobie z niej wziąć piachu
na budowę, nie wolno ci na niej postawić studni i brać wody, to możesz być pewien, że żyjesz
w komunizmie.
Ba, nie możesz zabić i zeżreć nie tylko własnego psa, ale nawet własnej świni, bo grozi
ci za to 3 lata więzienia,
Reszta, to bajer dla naiwnych.
Marucha said
Re 15:
Panie Alex, w zasadzie wszystkie problemy z zaopatrzeniem nie wynikały z ustroju, ale z jego sabotowania przez rzydostwo i ich pomagierów, którym się marzył liberalizm, kapitalizm i kleptokracja. A głupi lud zwalał winę na Gomułkę czy Gierka i chciał czym prędzej do zachodniego raju. No i ma go.
Jest BARDZO nieuczciwe pisać o problemach Wenezueli i ani słówkiem nie napomknąć o roli USA w rozwalaniu tego kraju.
PS Prawo własności nie jest absolutem, nie jest świętością.
abcdef said
Czyli wszystko idzie według planu. Hebrajskiego, oczywiście.
W planie tym, pauperyzacja społeczeństw jest jak najbardziej pożądanym i zdecdowanie koniecznym kierunkiem ich rozwoju w kierunku równości, braterstwa i … nie pamiętam tego trzeciego — ale z tego samego burdelu francuskiego 1789.
Eksperyment, czy też „powtórkę z rozrywki” zrobiono w niegdyś świetnej republice USA. Rezultaty są zachęcające w kontekście dalszej dezintegracji i degradacji cywilizacji chrześcijańskiej. Patetyczne dupki nie wiedzą już kim był Mozart albo Michał Anioł.
Mozart Piano Sonata No 12 K 332 F major Maria Joao Pirès
Olo said
Banderowskie onuce z Partii Interesów Syjonistycznych zarzynają nas ekonomicznie, żeby uwolnić przestrzeń osadniczą i życiową dla nowych osadników z likwidowanego państwa Izrael. Od dawna to wiadomo.
AlexSailor said
ad 18 @Marucha
Był Pan młodszy i idealizuje.
System PRLu był systemem zorganizowanej kradzieży.
Płace w Polsce w przeliczeniu na dolary czy marki, były nawet trzydziestokrotnie niższe.
Oczywiście ceny w Polsce były niższe, ale i tak zupełnie (w tamtym czasie) nie można było porównać
siły nabywczej, gdyż ta była z 10X niższa.
Tą właśnie pracę komuniści sprzedawali na zgniłym zachodzie za 1/10 – 1/20 wartości pracy
Niemca czy Amerykanina.
A za te pieniądze wysyłali swoje dzieci na studia na Zachód płacąc za nie i wypłacając stypendia.
Dziś to nasi rządzący.
Byliśmy eksploatowani tak, jak Hindusi czy murzyni w Afryce, a znacznie bardziej niż Arabowie.
Po to właśnie był Socjalizm, bo inaczej ludzi na naszym poziomie nie dałoby się tak eksploatować
i rabować.
(Podobnie jest w Wenezueli, gdzie ludzie zarabiają 3 dolary miesięcznie, za co mogą sobie kupić 10 jaj)
No i obecnie również odwołano się do Socjalizmu.
Będziemy robić na odsetki od długów niespłacalnych, a dodatkowo pilnować nas będzie demonokracja i
pedalstwo.
Własność wynika z przykazania „nie kradnij” i jest bezwzględna.
Może być ograniczona lub odjęta tylko w przypadku zapobieżenia utraty życia, ciężkiego rozstroju zdrowia,
lub zagrożenia nieproporcjonalną stratą na innym majątku.
Np. straż pożarna przejeżdża przez cudzą ziemię (żeby prościej) do pożaru.
Za takie ograniczenie własności należy się oczywiście odszkodowanie.
Drugim przypadkiem, gdy pozbawienie własności jest dopuszczalne, to wówczas,
gdy jej celem jest dominacja i zniewolenie innych ludzi.
Np. konfiskata majątków powyżej miliarda złotych na osobę w rodzinie.
Ponieważ tych pieniędzy nie można wydać na własne potrzeby, nawet na lot w kosmos,
a dalsze pomnażanie takiego majątku służyć może wyłącznie dominacji i zniewoleniu innych.
Wenezuela.
Sytuacja w Wenezueli nie jest spowodowana sankcjami amerykańskimi, tylko
polityką rozdannictwa i socjalizmu, to jest zorganizowanej kradzieży.
Gdyby nie to, to Wenezuela miałaby dziś gospodarkę nie do ruszenia i co najwyżej
Stany mogłyby od niej pożyczyć pieniądze na procent.
A tak, na pochyłe drzewo każda koza skacze i pomoc zarówno chińska, jak i rosyjska,
nie będzie darmowa.
Wenezuelczycy, to nie ciemny naród z jakiegoś kraiku pustynnego okutanego islamem,
tylko ludzie tacy jak my, wykształceni, specjaliści, oczytani, katoliccy, na poziomie.
Przynajmniej na tyle, na ile socjalizm po typu latach pozwala.
Porówna Pan Wenezuelę z Turcją.
Czym była Turcja w porównaniu z Wenezuelą 30 lat temu?
Dziś jest mocarstwem regionalnym i ma wszystkich głęboko.
A Wenezuela będąca rajem do życia?
JO said
ad.18. Jaki ustroj tacy ludzie Panie Gajowy.
bryś said
„System PRLu był systemem zorganizowanej kradzieży. ” – panie Marynarzu, a jak wypada porównanie realnej produkcji – stali, aut, telewizorów, zboża, ziemniaków, mięsa, stanu posiadania fabryk, okrętów, hut, elektrowni – za PRL a dziś?
Proszę tylko nie pisać że nie było to nic warte. Proszę.
Ola said
American dream? W ustawieniach jest tlumaczenie na polski.
bryś said
cd 22. A i proszę zauważyć od czego zaczynaliśmy po wojnie!!!!!
JO said
ad.23. A pod jaka kuratela byly te dobra razem z tym goimskim?
I co zmienilo sie dzis, Pan umie logicznie odpowiedziec?
Marek said
JO said
2019-07-03 (Środa) @ 10:02:38
ad.18. Jaki ustroj tacy ludzie Panie Gajowy.
===
I kto to pisze?
JO, jaka religia, tacy ludzie.
Polak-Ortodoks said
Marek , tak właśnie jest. Czym skorupka nasiaknie.., ale co do Państwa I ustroju to temat jest bardziej skomplikowany.W PRL były nurty narodowe oraz główny żydowski.Narodowy przegrał podczas Wojny, przegrał po Wojnie za PRL. Uważam, że przyczyną przegranej było brak niezależnego ośrodka polskiego tak w Polsce jak i poza granicami, ośrodka, który by tętnil polskoscia, Polska racją stanu, który by generować środki tak Duchowe jak i Materialne oraz który by w sumie miał zdolność działania.
Przegrywamy dziś bo nie ma takiego ośrodka. Polskość ginie- giną Polacy.
RomanK said
Alex Sailor napisal prawde , tylko prawde i cala prawde….
\ panie Btys..pan- jak i ja po wojnie zaczynal od rzniecia w pieluche i lazenia za cyckiem…. Rzad zaczal od kradziezy….Czym byla bowiem Nacjonalizacja?? jak nei zorganizowana kradzieza????
Latwo zawsze „dawac” za darmo nie swoje…dokwaterowac do mieszkania wlasciciela domu 5 rodzin i dac im po pokoju z meblami…
Jak pan tak zrobi to nie aczyna pan od niczego..ale od wszystkiego:-_)_)__
To dobre podsumowanei panie Alex..wlaczenie z Fotka….
Jedynie co kazda ekipa zlodziji komunistycznych oferowala Polakom w nadmiarze i za darmo to…falszywe nadzieje….
Produkaja rolna??? bo byla w rekach prywtnego chlopa, ktorego kradli obowiazkowymi dostawami..i struktura cen w kontrolowanym skupie i przetwarzaniu….jak to w zmonopolizowanym zlodziejstwie. I mimo takiej produkcji braklo…zarcia…i od trego sie zaczelo…..
Venezuela…..to jeszcze w 89 roku bylo najbogatrsze panstwo w Ameryce Lac…a Caracas Zwykle socjalisci zaczeli od nacjonalizacji i ukrDLI WSZYSTKO… zatem dzis mamy tylko gowna i smrod. JOke o przejeciu pustyni i zniknieciu piasku ma potwierdzenie wlasnei w venezueli….
Niewiele braklo , zebym tam zamieszkal:-))))))
Pan Bog czuwa:-))))zna’t nie znal , ale niucha mial:-))))
RomanK said
Panie JO… niech pan wlozy mniedzy bajki opowiesci o ruchach narodowych w Partii Zlodzieji i Parchatych Rozbojnikjow….tam jak w wsrod zloczynsow kazdy moial swoje tajemnice,,jeden syfa inny smierdzacego ryja..trzeci nadgniotki…i dlatego dzielili sie na frakcje….do podzialu lupow..Nic wiecej.
TO dlatego Tuch Narodowy w Polsce nie istnieje…a atrap kontrolowanych przez Dintoire ma pan chyba setki….
RomanK said
Venezuela…to narod idealnei stworzony do socjalizmu:-0))))
Takich leni…nie spotkacie nigdzie….:-)))
RObilismy doswiadczenia… na miejscu,, gtdzie krzyzowaly sie sciezk-i po ktorych caly czas chodzili robotnicy..kladlismy szufle- albo taczki… i obserwowalismy… Ilu wlazlo, ilu przerocilo, inni omijali z daleka….ale zaden nie usunal z drogi…..chyba, ze szedl ktorys z chlopokow z Texasu:-)))
Wpadl na to Greg Lester… a on to zauwazyl – jak przypadkowo zostawil taczke z kablami i gratami i siedzial na slupach na platrornie i laczyl Transformator:-)) i obserwowal jak sie tluka:-))0 Wieczorem mi opowiada..nie moglem uwierzyc….wiec powtorzyslismy experyment..potem to byl staly punkt dnia:-)0)
Ale do tanca..do wypitki…do czyjejs baby…oooooo nawet chyba Brazylijczycy im ustepuja:-))))
Najlepiej to chyba ujal Frank..ktory patrzac na selva z helikoptera powiedzial…jak ostatni z nas z tad wyjedzie…. za dwa lata wszystko z powrotem zarosnie….. jak tu…..
brys said
Panie RomanieK – ponownie proszę o odpowiedź – jak wypada porównanie realnej produkcji – stali, aut, telewizorów, zboża, ziemniaków, mięsa, stanu posiadania fabryk, okrętów, hut, elektrowni – za PRL a dziś?
Kto był właścicielem? Ile mieszkań zbudowano za PRL i kto je otrzymał, ile dróg, elektryfikacja, kanalizacja, itp,itd. BEZ KREDYTU!!!!!! Ile w dzisiejszych realiach kosztowała by odbudowa Warszawy? Kto spłaci dzisiejsze „inwestycje unijne”?
„Czym byla bowiem Nacjonalizacja?? jak nei zorganizowana kradzieza????” – w czyich naprawdę rękach były te nacjonalizowane dobra? Po tylu lat zaborów, powstań, prześladowań Polaków?
Troll Polonii said
21
AlexSailor
Ale brednie.
Jak wam w ogole nie wstyd pisac takie brednie??
Nie tylko o Polsce ale i o Wenezueli.
Tylko po to, zeby Hameryka poleciala ratowac rope i amerykanskie korporacje w Wenezueli.
Gdyby AlexSailor byl uczciwy, toby napisal, ze szefostwo opozycji w Wenezueli jest zwiazane z biurem prawnym korporacji naftowych.
Kowboje, to jeszcze tylko nie nalozyli sankcji na …Marsie ale wlasnie sie tam wybieraja w wehicule pana Muska.
Co w ogole Ameryke obchodzi Wenezuela?
Przeciez kowboje nie ukrywaja.
Powiedzial przeciez i Bolton i Pompeo, ze Wenezueli USA ma wielka szanse zrobic kokosowe interesy. USA!!! Ale nie Wenezuela.
A w Polsce?
Solidarnosc wywalila dziecko z kapiela a teraz pyskuja, ze woda byla brudna, wanienka za mala i mydlo rosyjskie.
Socjalizm w USA jest tylko dla bogatych: nie pracuja, podatkow nie placa i pieniadze trzymaja zakopane w jaskiniach podatkowych..
Dzis w propgramie publicystycznym z USA slyszalem takie pytanie?
Jaki sens ma istnienie takiego zboczonego ludobojczego imperium jak USA? Przeciez jankesy nawet nie wiedza po co im panstwo.
Im potrzebny biznes i szmal dla indywidualnych, silnych jednostek darwinowskich .
Troll Polonii said
32
Brys
Troche trudno sie dyskutuje z osobnikami, ktorzy nie maja zadnych podstawowych wiadomosci z zarzadzania gospodarka panstwa.
Dlatego Amerykanie zadluzeni na setki lat w kraju komunistycznym beda opowiadac, ze nacjonalizacja to zlodziejstwo.
A prywatne firmy, banki, okradajace cale narody sa cacy bo sie ladnie nazywaja.Tak jak Karol Marks przykazal.
I to opowiada jankesowski piewca, ktory oskarza Wenezuele o nacjonalizacje ropy!!!!!!!!!!!! Zglupial do potegi!!!!!!!
Niech to samo powtorzy w Anglii czy Norwegii.
Glupich nie sieja.
To tak jak bylo w PRLowskim programie kabaretowym:
Polski len zdobi ciebie a szpeci twojego wroga.
Polak-Ortodoks said
Ad.30. Tym zakazonym wydawało się, że są narodowcami, stąd ta kontuzja wynikająca z obniżenia poziomu rozumienia patriotyzmu.To tak jak dziś rozumienie bycie I życia w chrześcijańskiej religii…
Mleko to dziś rozlało się po całym świecie apel był tym laboratorium.
Ad.32.ponownie pytam pod czyją Kuratela I gdzie kasa PRL wychodziła I jakie owoce dala? Gdzie jest ta Polska? Najłatwiej napisać, ze to my glosowaliamy do Unii etc etc…
Wieloimienny said
Alex Sailor @
Skończ Mises ględzić. Z relacji Polaków, którzy byli w Wenezueli wynika, że jest to kraj czysty w porównaniu z sąsiednią Kolumbią gdzie kurwy, dilerzy i ćpuny na ulicach i pełno śmieci.
Rząd Wenezueli ma jaja! Jaja, żeby się postawić żydoamerykańskim kurwom. Chuje z Warszawy takich jaj nie mają i nie będą mieć.
Tak samo i socjalistyczna Boliwia, gdzie po nacjonalizacji złóż zrobiono progres finansując z tych przychodów programy socjalne iindustrializację kraju.
I jeszcze jedno:
Korwin Krul
https://www.miejski.pl/slowo-Korwin+naszym+krulem%21
RomanK @
Może mamy wrócić do lat 90 i do Balcerowicza? Lepiej zabrać 1/3 pensji posłom, ministrom, wójtom itd. a 500+ to kasa polskiego robola na jego dzieci, nie kasa dla polityka. Prywaciarzy też stać na płacenie o wiele wyższych wynagrodzeń pracownikom, a nie wszystkich na śmieciówki i ukry do roboty. Kurwa!
Polak-Ortodoks said
Brys…no kto był właścicielem mieszkań???
Czy to państwowe było naprawdę polskie czy tych co tym zarządzali?
No ile było na głowę Polaka? Czy ten niby Social równy dla Profesora I sprzątaczki był katolickim socjalem? Czy PGR y na ukradziony Polaków ziemi były sprawiedliwościa która nie wolała o pomstę do Nieba?
Jaką była cena PRL I kto był pierwszym jego beneficjentem I Panem????
PRL to nasza ojczyzna, ale czy nam Polakom można było tam żyć? Czy okres Gomolki I Gierka nie był sterowany, kontrolowany od początku by osiągnąć III RP- Judeopolonie I Polin??
O jaki zachwyt Pan biega?? O szczegółów w całości?
——
W PRL nie było w ogole socjalu, jeśli mnie pamięć nie myli. Nie był potrzebny,
ADMIN
Polak-Ortodoks said
Czy zdjęcie Gierka z Synem MORDERCY Polaków, synem Trockisty nic do Pana Pana nie przemawia?
Jakim młotkiem trzeba być by po tym tylko zdjęciu pisać o PRL jako czymś co niby było dawało coś Polakom dobrego??? Jaki ograniczony mózg powoduje brak rozumowania grania na czas przez Żydów ..socjalistycznym materializmem? Jaki brak edukacji powoduje ociezalosc myślenia?
Wieloimienny said
Co mają zrobić Rosja, Białoruś i Wenezuela? Klęczeć przed żydowskim światem, żeby szatan zdjął sankcje, bo się ciężko żyje?
Czy Wenezuela ma pozbyć się Maduro po to, aby sprywatyzować złoża ropy dla jankeskich koszernych bogaczy?
Już Peru się przejechało jak wybrali masona i Japońca na prezydenta. Ten sterylizował tysiące Indian i rządził twardą łapą w imieniu globalistów. Stracił władzę to wybrali głupole żyda z pochodzenia, który Japońca z pierdla wypuścił.
Ekwador też miał z prozachodnimi, kapitalistycznymi przywódcami kłopoty, ale zmądrzał.
Kolumbia to ćpuny, kartele, prostytucja, patologia. Brazylia = Bolsonaro to kapitalista i jawny syjonista, co ma za śmieci Indian i niszczy puszczę, a hołdy oddaje Waszyngtonowi. I co się dziwić, że Wenezuela i Boliwia nie idą tą drogą.
Polak-Ortodoks said
Moja Mama Św.pamieci , mowila, że na studiach pełna energii, nadziei, planów budowy Polski w sferze Rolniczej jako doradca rolny …, powiedzia mi, że na każdym kroku jej I innych dobre pomysły były ucinane.Nie pozwalano na dobre wdrożenia.jej entuzjazm zdlawiono tak jak zdlawiono każdy entuzjazm Polski.Taki był PRL. Pytanie należy zadać, jak można było budować mimo takiego terroru? Jak ślepym trzeba było być by nie widzieć w jakim kierunku Polska pójdzie? To pytanie do Ojców, którzy byli w Partii. Czy warto było ramię w ramię z Żydem budować PRL?
Czy nie było innej opcji????
—————-
„Ramię w ramię z Żydem budować PRL…”.
Admin
Polak-Ortodoks said
Panie Gajowy.Cala Polska bela na socjalu.A chciałbym by taki Gajowy Polak miał nie tylko kasę ale Armie …, a tak to sobie wówczas Gajowy postrzegać mógł tylko do dzików z dworurki …
RomanK said
Dokladnie panie JO….PRL to 100% socjal!!!! W PRL nie istnialo prawo wlasnosci…a w POlsce nie ma go do dzis dnia. TO byl caly systyem dystrybucji sterowanej…nadzorowanej przez Komuchow systemem nakazowo- represyjnycm.
Panie Brys pokaz pan jakis swoj akt wlasnosci?????
Napisalem panu o wysokiej produkcji rolnej. po odstapieniu od fosownej kolchozacji i przywroceniu chlopstwu prawa do pracy na wlasnej ziemi..w okowach nieludzkich ograniczen,,,Polski chlop produkowal mimo przesladowan komunistycznych rzadow….broniac swojej ziemilln ..odwizlz ,
Ta,lekka odwilz…i tymczasowa, bo Gierkowi potrzebne byly pieniadze na splaty dlugow i obsluge tych kredytow jakie zaciagnal na nowe zaklady przemyslowe, ktore NIE generowaly zakladanych zyskow , ktorymi powinno sie splacac zaciagniete na nie dlugi…..
To byla hanba…te tze nowoczesnosci nei zarabialy na splte same siebie!!!!!!
Produkty byly tak slabe, ze nawet w demoludach nie chcieli kupowqac za ceny parytetowe…
.A teraz mnie pan wyjasni- dlaczego mimo apogeum produkcji rolnej braklo zarcia dla Polakow???? w PRLu…
TO te braki poczely Solidarnosc …o czym zapomina pan i inne trolle….DO dzis dnia Polak w Polsce jest rezydentem trzeciej kategorii…taka pozycje okreslila mu Konstytutka obowiazujaca.
Marucha said
Re 42:
PRL to było samo złodziejstwo, a to co produkowano to nawet Hotentoci nie chcieli itp.
A potem przez wiele lat wprzedawano albo przejmowano te bezwartościowe zaklady. A kobiety rodziły dzieci.
RomanK said
Bylo… owszem to co usilowano produkowac nikt nei chcial…ale byly doskonale produkty ktore produkowano wbrew planom i zlaozeniaom ..Do takich nalezala zywnosc….ale na to dali pinieadze dopiero jak potrzebowali pieniedzy….Sam z ust dyrektora Iglopolu slyszalem- jak powirdzial… Gdyby te pieniadze jakie przeznaczaja na te zaklady samochodowe dali na rolnictwo ..wszyscy jezdzilibyslmy mercedesami…o kruca..zapomnialem nazwiska…ooo..BBb Bieriezowski?????oookiepsko z kiepelle:-))))).. Robiono piekne materialy ,. welenki, len..i szyto ladne ubrania….wiele innych ale to wszystko wbrew zalozeniom i linni PZPR… Wlasnei mielismy nadzieje , ze Solidarnosc zmieni ten trynd kretyna….niestety kretyn ma sile Szatana,,,,
——-
A propos Iglopolu… tej fantastycznej korporacji… to nie PZPR ją wykończył, tylko „ś.p.” Lech Kaczyński.
Admin
Polak-Ortodoks said
Gomolka I inni mogli napisać krew z krwia budować PRL :))
Re:
„Ramię w ramię z Żydem budować PRL…”.
Admin
Pani Profesor Szelagiewicz , była prozydowska, obroncxynia żydów, a na koniec życia opisała jak to razem z nimi budowała uczelnie pozostając całe życie doktorem bo była Polka….A Żydzi swoich porobiło Profesorami…za PRL…
——————
No i co z tego jednego przykładu?
Admin
Joannus said
Ad 25
”A i proszę zauważyć od czego zaczynaliśmy po wojnie!!!!!”
Po wojnie władze przeorały struktury warstw społecznych, na sam wierzch wynosząc najniższe.
Z nich wyrosła najbardziej rozgoryczona niedostatkami rzesza, nie pomna jak żyli przodkowie, jakim trudem Polska wydźwigała się z przedwojennej nędzy, czy odbudowy ze zniszczeń wojennych. Przeliczali pensje na dolary, aż wreszcie dla nich co poniektórzy porzucili Ojczyznę.
Tacy nawet w obliczu likwidacji Polski będą odwracać uwagę,uświadamiając szczególnie młodych, że było znacznie gorzej w okresie PRL.
Dla nich zaiste bogiem brzuch i stan posiadania.
Kar said
re: 40/Polak-Ortodoks
..trzeba zawsze isc z kiepela na karku na kompromis; to co gudla zamaszyscie wyknoci trzeba szybko zgarnac srebna lyzeczka,..i zjesc
Easy Rider said
Ad 44 – RomanK.
Brzostowski, Edward. Na temat Igloopolu to można by wiele podyskutować, to był właśnie najbardziej drastyczny przykład tego, co zrobiono z polską gospodarką po tzw. odzyskaniu niepodległości. To był koncern, który mógł sobie poradzić w gospodarce rynkowej, gdyż produkował wszystko, co jest związane z żywnością – od podstawowej produkcji rolnej aż po maszyny dla przetwórstwa spożywczego. No ale miał jedną wadę – był „komunistyczny” i pod tym pretekstem żydoglobalizm musiał go zniszczyć, aby się pozbyć konkurencji.
brys said
„owszem to co usilowano produkowac nikt nei chcial” – np. 50 000 Ursusów rocznie. I parę tysięcy kombajnów. Nie licząc sprzętu pomniejszego płazu. I innych gałęzi gospodarki. O czym wy k…wa piszecie?
PISKORZ said
re 18 P. Marucha..popieram całkowicie..!!
Marucha said
Re 21:
Jak można kraść, to dowiedziałem się dopiero po 1989 roku,
Tamto, w PRL – to była amatorszczyzna.
Sprawa jest poza dyskusją.
Polak-Ortodoks said
Joannus- PRL utopijnie, łamiąc naturalny porządek…robił z chłopa Pana..I nie chodzi o robienie z chłopskich dzieci nauczycieli etc , ale o to , że w PRL dziecko kata było Królem, dziecko kolaborantów księciem, tępe, bez kultury i wiedzy o niej dziecko Dyrektorem Placówek.. etc etc.
W PRL powstało chore społeczeństwo porządku komunistycznego a nie Naturalnego.
Nie ma ceny w tym wielkości zasług PRL , która by mogła wynagrodzić te stratę bez której żaden Naród nie ma przyszłości.I to się potwierdza na naszych oczach.
Pamiętajmy, że Naród Tworzy Kościół a bezbozne państwa tylko dają miejsce na Plemiona…
Krzysztof M said
Ad. 14
pamietam Szwecje z lat siedemdziesiatych. Sterylnie czysty kraj z dobrze poukladanym systemem
A widział pan tam wtedy ziarna destrukcji? Nie widział pan? A jednak te ziarna tam były… Podobnie w Polsce: Solidarnością zachwycali się wszyscy… Ale gdy ziarna destrukcji dojrzały…
Krzysztof M said
Ad. 21
Sytuacja w Wenezueli nie jest spowodowana sankcjami amerykańskimi
Proszę wyłączyć CNN! 🙂
Polak-Ortodoks said
Krzysztof M, Pana wpis o ziarnach desyrukcji spowodował powstanie obrazu w świadomości mojej powojennej Polski PRL gdzie inteligencja Polska, resztki jej po wymordowaniu podczas Wojny została pozbawiona własności a Gomułka niby za swoim pomysłem dał punkty dzieciom chłopakom za pochodzenie by stali się przyszłością Polski Ludowej niby wyrównując szanse wzgledem dziecmi okradzionych, wymordowanych rodzin…- tak to PRL zasial ziarna destrukcji, które kielkowaly aż cały owoce…A Pan Joannus peany pisał o wspaniałym dziele PRL , który wykształcił dzieci chłopskie, tylko nie dodał jaką cena, czyim kosztem, ruina jakiego porządku, któremu podobno służy dziś…
Marucha said
Gdyby nie polskie durne spoleczeństwo, które dało się podpuścić Żydom w pogoni za zdobyciem na skróty zachodniego standardu życia, epoka Gierka stopniowo przeszłaby do etapu Jugosławii. Przywoite państwo, rozsądny kompromis między państwowym a prywatnym.
Bo na to wskazywała cała historia PRL: coraz więcej swobody, coraz lepszy poziom życia…
Nie, drodzy liperałowie… nie martwcie się. Ten „komunizm” z jakim walczycie, już nigdy nie wróci.
Boydar said
Tak, Panie Gajowy. Ale żydy by zostały. A wkrótce potem my nie.
Tak się stało jak się stać musiało.
——-
Nie koniecznie.
Admin
Boydar said
@ Pan Gajowy
Powiedz Pan to żydom. Śmiechem zabiją. Haczyków jest zbyt wiele, jak w pajęczynie. Tu potrzebna jest Alfios/Penejos, tak to wymyślił Augiasz, i nie ma innego patentu, ludzkiego. Trzeba stworzyć takie warunki, normalne zresztą, żeby się albo nawrócili albo wypier.dolili, nie wiem dokąd, nie interesuje mnie, byle dalej.
Jest oczywiście opcja pierwsza, bo ta powyżej to była druga. Wymrą jak dinozaury. Już wymierają z różnych przyczyn, przede wszystkim sprowokowanych przez siebie. I to jest po Bożemu. Tylko zasługa w obronie Ojczyzny nam umyka, a to nie honor. Dlatego jestem za opcją drugą, a Matka Natura, prawa ręka Pana Boga i tak uczyni co ma uczynić.
——–
Nic nie jest pewne…
Admin
Boydar said
Boże Prawa są pewne, powiedziałbym nawet, że nie ma nic pewniejszego.
A une sobie grabią non stop, ta spekulacyjna bańka musi pęknąć. I to jest niewątpliwe. Abyśmy tylko odłamkami za bardzo nie oberwali. W powyższym aspekcie wydaje się, że np. takie katakumby to całkiem niekiepski pomysł.
Dinozaur said
Ad 14, 53: W Szwecji był Dinozaur raz – w 1977 roku polecial na 3 dni do Malmoe aby spotkać się ze starym przyjacielem z Polski celem ściągnięcia go na tzw. zgniły Zachód – niestety , bez rezultatu – kolega ten zginął w końcu lat 89-tych na skutek zatrucia alkoholowego w Libii Kadafiego , gdzie wysłaliśmy go z nadzieją , że tam rzeczony Kadafi obcina muzułmanom różne części ciała za pędzenie bimbru i picie napojów wyskokowych . Ale – w porównaniu z ówczesnym ( jeszcze dość porządnym ) stanem pozostałej Europy Malmoe zrobiło na Dinozaurze już wtedy wrażenie miasta muzułmańskiego w państwie policyjnym. Dzisiaj to już raczej norma ….
RomanK said
Panie Gajowy Easy Rider panu to wyjasni….l IGlopol cieli jak kawal sukna ..wszystkei chlodfnie jakie Bzostowski budowal podzielili pomiedzy swoje kamaryle…np w Krakowie byla taka czerwona rodzina Krawwcow…Krakow i Kielce..SB i Komitety wojewodzkie..oni poszatkowali wszystkei chlodnie od Przemysla po Wroclaew…a caly przemysl przet3porcvzy opiera si ena chlodniach….
Brzostowski to byl facet z wizja i ucziwy Polak…on p[rzejmowal SKR do Iglopolu..wiedzial jak laczyc ogniwa w silny lancuch…
Dlatego rozdarli..natychmiast….neitylko to…Oni sie baLI BO W iGLOPOLU BARDZO SILNIE ROZWINELY SI ENA BAZIE sOLIDARNOSCI SAMORZADY rOBOTNICZE I rADY KTORE BARDZO SCISLE WSPOOLPRACOWALY Z bRZOSTOWSKIM,.,,,,
to samo zrobili z hutami szkla…..wszystko na duzycyh zyskach z portfelami zamowien na lata….
Panei Gajowy…..pan nei wie kto kradl????? powiem panu Ten kto mogol…..ten komu dali licecje….
Polak-Ortodoks said
Pan Gajowy jest I pozostane PRL socjalista , wg mnie utopista, człowiekiem, który nie potrafi I nie chce rozumieć sytuacji w PRL i tego na czym polega rządzenie państwem.
——
I to mi mówi człowiek, który ani nie zna PRL-u, ani nie rozumie mojego przesłania.
Admin
Polak-Ortodoks said
Pan uważa, że Naród od dołu może cokolwiek zrobić choć cala nauka katolicką temu przeczy.Wladza pochodzi od góry I to dlatego żydowki spały z krolami, wychodziły za dignitarzy, wojskowych, etc etc …
To Polacy w PRL w Partii I innych szczeblach władzy zawiedli a nie Polski tłum którego Pan obwinia niesłusznie. Nie wiem kim Pan był w PRL, ale jeżeli znaczące osoba w PZPR to po części jest Pan winien jak mój ojciec, który zamiast strzelać do zdrajców trzymał pistolet w kaburxe z pozwoleniem na zabijanie Polaków.
Czy I Pan miał taki pistolet? Czy może Pan opowiedzieć nam co robił za PRL, za stanu wojennego czasów?
RomanK said
Narod….to zywy organizm…nie moize sie rozwinac bez wyksztalcenia swojej wlqsnej elity….kryzys Polski to kryzys polskich elit…przycinanych i niszczonych od chwili utraty suwerennosci przez Polske,…to juz 12 pokolen…Teraz czas na likwidacje narodu….
Zamieszanei wokol Narodwej Reprezentacji Polakow, efemerydy, uzuroatoreskie szajki, i pokrzaczne napoleonki….sa czescia tego polecenia… zabij najlepszego z nich….
Wszelka wladza pochodzi od Boga….
Boydar said
… comme ci comme ça …
Był Pan Kolega ostatnio w katakumbach ? Czy nie wpuścili ?
Wieloimienny said
Jo @
Władza pochodzi z góry, ale naród mógłby się organizować i działać oddolnie. Tylko, że narodowi się nie chce. Piwo, fajki i telewizja się liczą.
——
Bóg daje taką władzę, na jaką naród zasługuje.
Admin