Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Absurd! Utopił marzannę. Stanie przed sądem za… antysemityzm!

Posted by Marucha w dniu 2019-07-06 (Sobota)

18 lipca 2019 roku w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia rozpocznie się skandaliczny proces. Bartłomiej Kurzeja, artysta-rzeźbiarz, stanie przed sądem w roli oskarżonego o antysemityzm, za co grożą mu trzy lata pozbawienia wolności.

Powodem ma być spalenie i utopienie… marzanny zwanej „brzydulą” oraz opatrzenie tego pewnym komentarzem.

– Każdego roku, w pierwszy dzień wiosny, nota bene w moje urodziny, organizuję taki happening. A dlaczego w takiej formie? Jestem artystą i z jednej strony jest to forma pożegnania zimy, a z drugiej wyrażenia dezaprobaty wobec brzydoty i pseudo-kultury, która wkradła się na salony cywilizacji łacińskiej – dla wPrawo.pl tłumaczy Kurzeja i wskazuje na haniebny spektakl „Klątwa” Olivera Frjića, o którym na początku 2017 roku mówiły wszystkie media w Polsce.

– Za przeproszeniem, jeżeli ktoś nasra na stole i mówi, że to dzieło sztuki to chociażby nie wiem jak przekonywał, stolec się sztuką nie stanie. Dziś piękno próbuje się zjednać z brzydotą. Jako artysta jestem szczególnie powołany do tego, by stać na straży piękna! – tłumaczy artysta.

Bartłomiej Kurzeja
@BartKurzeja
5 lip 2019
Uwaga! Dwa ministerstwa obecnego rządu naciskają na niezawisły sąd, aby odbyła się rozprawa bo potrzebują, ,,statystyki”. Tak więc zapraszam na sprawę w obronie Piękna, polskiej tradycji i obyczaju, przed brzydotą i żydowską nagonką na Polaków. Już wkrótce.

Bartłomiej Kurzeja
@BartKurzeja
Ministerstwo Sprawiedliwości i MSWiA jest zainteresowane sprawą. Ciekawe czy włączy się też MKiDN ponieważ sprawa dotyczy polskiej kultury, tradycji, obyczaju, gdzie obwinionym jest artysta polski, który stanął w obronie Piękna przed brzydotą. Poniżej moje pismo do MKiDN.

W tym miejsce powstaje istotne pytanie: „Gdzie prokuratura dopatrzyła się szerzenia antysemityzmu?”. Przed dokonaniem aktu zniszczenia kukły Kurzeja powiedział: – Wiadomo, że określenie „brzydki” jest pochodzenia takiego, że jest „żydowski”. I to jest właśnie brzydula – obraz nędzy i rozpaczy – stwierdził wskazując na marzannę.

– Prokuratura uznała, że utopienie marzanny z równoczesnym dowodzeniem, iż pojęcie „brzydki” jest etymologicznie związane z pojęciem „żydowski” to mowa nienawiści. To nie jest jedynie mój wywód, ale także najwybitniejszego historiozofa XX wieku Feliksa Konecznego, który również wskazał na brzydactwo pierwiastka żydowskiego, który wkradł się do cywilizacji łacińskiej – mówi artysta, po czym przytacza szowinistyczne fragmenty Talmudu: „Spożywanie posiłku wraz z gojem jest jak jedzenie z psem” czy „wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami”. Czy ten żydowski pierwiastek można zaliczyć do kategorii piękna? – pyta rzeźbiarz.

W sprawie spalenia i utopienia marzanny brzyduli na Kurzeję złożono aż 13 zawiadomień do prokuratury. Wśród zawiadamiających są: Hejt Stop, Otwarta RP, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz kryminalista Rafał Gaweł (sic!!! – admin). Ten ostatni otrzymał wezwanie na rozprawę w charakterze świadka. Niestety, hochsztapler nie stawi się w sądzie, ponieważ w ten sposób utraciłby „azyl polityczny” w Norwegii i zostałby doprowadzony do więzienia w Polsce.

Gdy polska prokuratura nie dopatruje się przestępstwa w zbiórce pieniędzy na zamach na Jarosława Kaczyńskiego czy znieważeniu flagi Watykanu, poprzez wsadzanie jej w odbyt, jak uczyniono podczas głośnego spektaklu „Klątwa”, po sądach ciągany jest polski artysta, który późnym wieczorem, w obecności zaledwie kilku osób spalił marzannę i okrasił to odpowiednim komentarzem. Czy wolność do ekspresji artystycznej, którą gwarantuje art. 73 Konstytucji RP przysługuje tylko wybranym?

Rozprawa przeciwko Bartłomiejowi Kurzei, któremu próbuje odebrać się konstytucyjne prawa, odbędzie się 18 lipca 2019 roku, o godz. 10.30 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia w sali 379. Wesprzyjmy polskiego artystę swoją obecnością!

http://wprawo.pl

To, czy p. Kurzeja jest artystą, czy hydraulikiem, nie ma najmniejszego znaczenia. Znaczenie ma jedynie zażydzenie polskiego wymiaru sprawiedliwości oraz niesamowita bezczelność gównianych, antypolskich organizacyjek sponsorowanych przez żydostwo.
Dziękujemy PISdzielcom.

Admin

Komentarzy 41 to “Absurd! Utopił marzannę. Stanie przed sądem za… antysemityzm!”

 1. Moher49 said

  Obudź się Narodzie, wstańcie polskie chochoły. Czas najwyższy organizować armię podziemną. Sądy w Warszawie, Kielcach, Rzeszowie do wywalenia na zbity pysk. Popierają LGBT.

 2. Wieloimienny said

  To jest walka z naszą kulturą.

 3. Bogusz said

  ad 1 W 100% popieram

 4. Kenig said

  rozstrzelac wszystkich ktorzy doprowadzaja kraj do RUINY.

 5. Boydar said

  „… spalenie i utopienie… marzanny zwanej „brzydulą” …”

  A nie bżydulą czasem ?

  Sam Pan artysta niekiepsko się prezentuje i podejrzewam że cała affferrrrka ma pomóc mu w karierze. I to ma być zapłata, bo panu artyście ganc pomada kogo pali czy topi.

  ———–
  Czy tak, czy owak – nie jest, k…mać zadaniem sądu ani się go czepiać, ani promować.
  Admin

 6. Boydar said

  Koło sądu toto nawet nie leżało, to usłużni przebierańcy.

  Tylko dlaczego mamy tolerować „w imieniu Rzeczpospolitej …”.

  I za to kula w łeb.

 7. Kar said

  re:6

  panie Boydar, troche zgubil Pan mnie. O ktorej „kuli” tu mowa ..o tej do podpierania, czy kawalku pozytecznego olowiu (ta druga opcja w warunkach polskich nie figuruje, przecie..prohibicja od zarania)

  – i w warunkach polskich „kula” brzmi patetycznie. Jezeli juz, to dosadniej/realistycznie; klonica, proca, z liscia (p.Nyndro) sztacheta..albo ostatecznie starucha tesciowa

 8. jok said

  „antypolskich organizacyjek sponsorowanych przez żydostwo.”

  Jeśli w sensie, kto zarządza sponsoring, to raczej należałoby się – przynajmniej w olbrzymim,podstawowym zakresie – zgodzić.

  Jesli w sensie od kogo sponsoring, to obawiam się, że należałoby dodać polskiego podatnika via podatki, quasipodatki i opłaty przymusowe (organizacje takie – nasuwa mi się – jak PZPN, nie otrzymałyby przychodów, gdyby nie miały „monopolu” na krajową reprezentację najbardziej popularnej dziedziny sportu). Sponsoring i bezposredni (dotacje) i pośredni (lukratywne zamówienia)

  ———
  Nie inaczej.
  Admin

 9. NC said

  Czy ktoś wie, gdzie Kurzeja spalił tę kukłe?

 10. Joannus said

  Ad 8
  Pod mostem nad Wisłą w Warszawie

 11. Boydar said

  Słusznie, Panie Kar, penalizacja winna uwzględniać stopień szkodliwości czynu. Obrażają nam Matkę. Jeśli raz to może w nerwach albo po pijaku. Ale tysiące razy ? Permanentnie i perfidnie ? Szczudło to za mało.

  I nie ma znaczenia, czy wyrok zostanie wykonany. Oni muszą wiedzieć że jest, został wydany, że znalazł się ktoś, kto bez oglądania się za i przed siebie, dokonał tego aktu sprawiedliwości.
  Proszę zauważyć, że nasi przodkowie znali skutek powieszenia obrazu z braku penitenta.

 12. Listwa said

  @ 5 Boydar

  Kurzeja jest w porządku gość, narodowiec. Sam na siebie nie doniósł.
  https://www.rzezba-oronsko.pl/index.php?aktualnosci,783,bartlomiej_kurzeja_pobyt_indywidualny

 13. Chodzi o to zdarzenie:

  Kto doniósł na Kurzeję?
  W IIIŻydo-RO/Polin funkcjonuje legalnie szowinistyczna żydowska organizacja pn. Otwarta Rzeczpospolita (OR), która zajmuje się prześladowaniem Polaków. OR jest sponsorowana przez terrorystyczną organizację żydowską, legalnie działającą w Polsce, Jewish Defense League, czyli Żydowska Liga Obrony.
  Jest wielce prawdopodobne, że to właśnie żydowscy szowiniści z OR donieśli na B.Kurzeję.

  (O JDL tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/10/iiirp-syjonizm-tak-polski-nacjonalizm-nie/)

  Syjonizm źródłem i siewcą nienawiści – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/02/16/syjonizm-zrodlem-i-siewca-nienawisci/comment-page-1/


  Na zdjęciu redaktor żydowskiej Krytyki Politycznej, co ciekawe, jego matka jest żarliwą katoliczką – Teresa Kapela, przewodzi organizacji Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, gadzinówka Michnika przeprowadza z nią obszerne wywiady.

  _________________

  Przeciw WPS prokuratura także wszczęła postępowanie: Faszystowskie działania Prokuratury w obronie syjonizmu – https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/144143,faszystowskie-dzialania-prokuratury-w-obronie-syjonizmu

  Sąd w Otwocku, który miał prowadzić sprawę wycofał się z jej prowadzenia. Minął już rok jak prokuratura reżimu IIIŻydo-RP/Polin oddaliła się z placu boju.

 14. Zerohero said

  @Boydar

  Pana Kurzeję znam z jutuba od ok. 10 lat. Uczestniczył w happeningach dr. Sendeckiego.

 15. RomanK said

  Wszystko sie zgadza…..ale Panowie Rzeczypospolita i WPS…natychmiast …Natychmiast w Polsce potrzebna jest silna Polska Partia pro rosyjska i pro slowianska, Jako tzw totalna konstruktywna opozycja.
  Nie zadna jaczejka rosyjskich sluzb…ale Polska Partia…bez tego stanie sie POlska srodkowoeuropejskim terytorium utraconych szans.
  Wierze ,ze stac panow i srodowisko na Madrosc Etapu.

  ——-
  Panie Romanie, ja bym się zgodził na jaczejke rosyjskich służb. Lepsze to niż rzydowskie rządy.
  Admin

 16. Listwa said

  @ 13 rzeczpospolitapolska

  Panie Kosiur, niektóre hasła Krytyki politycznej, to jakby od was wyjęte.
  Prawie jak sojusz.

 17. Listwa said

  @ 15 RomanK

  „Wierze ,ze stac panow i srodowisko na Madrosc Etapu'”

  – z pana wiarą nie od dziś cos nie tak.

 18. RomanK said

  Panie Gajowy…te warianty przerabialismy przez ponad 300 lat…z marnym skutkiem.

 19. Birton said

  Głupi Polacy (bo niczym się nie interesują i nic nie czytają w sensie narodowym w głównej swej masie) albo nie chodzą na wybory, albo wybierają programowo antypolskie żydostwo jak:
  PIS=Partia Interesów Syjonistycznych,
  PO=Partia Ogólnożydowska
  SPD=Syjoniści Lewico-Demokratyczni
  PSL=Partia Suki Legawej
  i są zadowoleni,
  przebiegłe warszawkowe żydostwo diaboliczne i polskojęzyczne dalej okrada i przejmuje kraj w biały dzień;
  gdyby co – to i Hitler, i Stalin, i Wojtyła byli pół-Żydami

 20. Boydar said

  Jeżeli z p. Sendeckim to znaczy że węch mię nie zawodzi, jeszcze.

  Naszym problemem, Polaków, a w każdym razie jednym z głównych, jest odruchowe, czarno białe widzenie spraw i rzeczy, świata, ludzi. A to nie ma tak. Żyd żydowi nie równy, nie każdy musi od razu mordować na macę, rabować goja na wyrwę, knuć przeciwko prawowitym właścicielom. Lenin powiedział kiedyś (podobno), że siłą mafii partii nie są jej członkowie tylko zwolennicy.

 21. Boydar said

  Mądrość etapu, ha …

  Czy nie za dużo Pan Kolega Kafel wymaga od prostego człowieka ?

  Indiana Jones mądrość etapu posiadał, „skądś” wiedział, na którą płytkę stanąć, żeby się nie zapadło … Ale to był Indi, nie prosty człowiek.

  Mądrość etapu to uświadomienie sobie tego wszystkiego, czego nie widać. Pan Kolega jest krejzi; gdybyśmy tacy byli, żyd na Polskę nie popatrzyłby nawet przez lornetkę.

 22. Lily said

  Czy prawda jest,ze reporter od Sendeckiego,
  niejaki Radoslaw Siedlecki,gral jako statysta
  w filmie Poklosie?.Jesli gral,TO ciekawe,kto
  Jemu zalatwil ta role?.
  Co by nie powiedziec.NIE po drodze mnie z dr.

  —————
  Jak to mówili… za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze ludzie podli…
  Admin

 23. Marucha said

  Re 18:
  Z marnym skutkiem?
  Królestwo Polskie było kwitnącym pod każdym względem krajem – pełen skarbiec, silne wojsko, wolności obywatelskie, kwitła kultura i nauka, Warszawa stała się miastem…

  Co nam dała Unia? Co Ameryka?
  Pierdolone bandziory…

 24. RomanK said

  Panie Gajowy- 50% wszelakich nieruchomosci w Chicago znajduje sie w rekach Polakow, Polacy placa 33% podatkow w stanie….a stanowia 6.3%..populacji megalopolis..Podobnie wyglada ten stosunek w kazdym jednym miescie USA…
  Pod przyjazna kuiratela naszych braci…Polacy w Polsce stali sie slugami pewnej niskocywilizowanej podrzednej mniejszosci. A dobrobyt walil im na munio, zatem zrywali sie do powstan co ino:-))) Prosze nie zapominac….. ze tyle wolnosci ile wlasnosci.

  Panie Boydar… madrosci etapu chlopskie dzieci uczyly sie w obejsciu….stad maluchy wiedzieli ,ze sie krowka ocieli???:-)))a nawet dokladnie wiedzieli kiedy….
  To dlatego Wladek Ladocek spiwol, jak se wypil:
  Powiadajom ze chlop gupi
  Nie posiado zodnej skoly
  I zond z niego dutki lupi
  i buduje kryminoly…..
  i prosze pana nie byl to zaden program polityczny na rzecz wyborow jakichkolwiek , bo Wladek szyckie urzyndy miol w d…no wie pan gdzie:-)))

  Panie Listwa…panskie watpliwosci co do mojej wiary …..
  oczywiscie sa uzasadnione. Musi pan pamietac , ze wiary poszczegolnych ludzi sie roznia…i czasmi ludzie prosci myla pojecia.
  Otoz w pana przypadku polega to na tym , ze wiara bez rozumu to poprostu zabobon.

 25. RomanK said

  I jeszcze jedno panie Gajowy….
  Panskie pytania choc logiczne, sa zle postawione.
  Widzi pan ludzie rozsadni…kazdy accessment powinni zaczynac od pytania:
  Czy wszyscy zyja i sa zdrowi??? Ile nam zabrali??? Ila nas to kosztowalo????
  Wszystko inne i tak i tak zwsze musimy sobie zrobic sami.
  Bo tylko zywi- nigdy nie tracac nadziej
  Niosac wysoko oswiaty kaganiec,
  Znaja Czas, kiedy po koleji pojda –
  jak kamienie przez Boga rzucane –
  na szaniec!

 26. Marucha said

  RE 24:
  A niech będzie i 100% – i co z tego? Komu to zawdzięczają? Tylko SOBIE.
  Tak samo, jak Polacy w Polsce, którzy przeważnie mieszkają we WŁASNYCH domach i mieszkaniach.

  Polacy w USA nie mają żadnego znaczenia politycznego.
  Są kurwa nawozem.

 27. Marucha said

  Re 25:
  Panie Romanie,
  Mogę i mam prawo oceniać, który z „przyjaciół” dawał nam więcej wolności, który stwarzał lepsze warunki dla rozwoju naszego narodu, który nam nie niszczył kultury, wreszcie – który miał więcej etyki i moralności.

  Gdyby pierdolone USA graniczyło z Polską od 1000 lat – to by kurwa nas już nie było. Od 800 lat,

 28. Kar said

  re:27

  – dintojra (800lat) bylaby lepszym rozwiazaniem od wegetacji w ktorej nas zasadzili zgrabnie

 29. RomanK said

  Starzeje sie pan panie Gajowy:-)))
  Nie mysli pan….w USA Polacy robia to co lubia i chca robic…
  czy sa nawozem..nie wiem -nikt nigdy nie probowal ukladac ich w 12 warstwach w ziemi, czy kompostowac na lodach Alaski.
  Ocywiscie ma pan prawo…dlatego da pan tez to prawo Polakom..a oni juz pokaza co wybieraja…ilu z nich chetnie wybiera USA..a ilu FR….nikt nikogo nie bije i nie zmusza.

 30. Marucha said

  Re 29:
  Ponieważ większość ludzi to bezmyślne tumany, więc idą za większością. I taki jest ZAWSZE główny argument tych, co są dumni, że ich kraj jest krajem wyboru dla mas.

  Ja tylko powtarzam: gdyby to nie Rosja, ale USA, graniczyło z nami od 1000 lat – nas by już dawno nie było.
  I na to Pan nie ma odpowiedzi, bo wie, że mam rację.

 31. Listwa said

  @ 24 RomanK

  To wierz pan w swój rozum i czekaj na „panow i srodowisko na Madrosc Etapu’”

 32. Marek said

  Dodaje, że na przestrzeni ostatnich 72 lat, CIA przeprowadziła niewiarygodną wręcz ilość «zmian rządu» w najrozmaitszych państwach, używając do tego celu «zamachów stanu» oraz «kolorowych rewolucji».

  [No i co z tego? Przecież w Teksasie życie jest piękne, pieką dobry chleb, grają fajne country a dziewuchy mają sterczące cycki… – admin]
  ===
  I o to chodzi, O to chodzi.
  W USA nie ma polactwa.
  My Polacy, w naszej ukochanej Hameryce, całym sercem wspieramy Trumpa i jego żydowską politykę.
  I wam, sakramenckim sarmatom w Polin, radzimy to samo.

 33. RomanK said

  Panie Gajowy mam odpowiedz ..starzeje si e pan i zapomina…:-)))), ze dzieki temu sasiedztwu Polska przestala istniec..MIlutka cesarzowa z tronu kolow Polski zrobila sobie nocnik…i dzieki Polakomzqaprawionych w boju ze sasiadem – Nowa Republika utrzymala sie na powierzchni…i pomietajac o tych POlakach ,ktorzy tyle dla nieij poswiecili…przywrocila do istnienia Polske- jako panstwo…. waznym 13 punkcie Deklaracji Wilsona… ktora byla nie propozycja… ale Ultimatum dla tzw mocarstw…..
  Pan doskonale wie , ze bez tego do dzis pozostawalibysmy tylko Priwislenskoj Stranoj…z ludnoscia gadajaca po rosyjsku dokladnei jak na Wschodniej Ukrainie.

  ————
  Polska przestała na jakiś czas istnieć dzięki Germanom i Żydom. Niech Pan nie przerabia historii, byli już w tej materii lepsi od Pana.

  A dzięki Rosji i jej „podbojom” – do dziś przetrwało masę małych narodów na Syberii, które same by wyginęły, a jednak dziś kultywują swój język, kulturę, obyczaje.

  Zasług Wilsona nie neguję, choć dam sobie urwać głowę przy samej dupie, że nie o jakieś tam „dobro Polski” i Polaków mu chodziło. Trzeba by pogrzebać w Internecie, a to coraz trudniejsze, bo Google już na bezczela oszukują.
  Admin

 34. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ opisał Kevin MacDonald w KULTURA @t swoje rokowania zatem spadek z czasów walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM,kiedy brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.W kontekście POLSKIE LOGOS A ETHOS Feliksa Konecznego trzeba zatem mówić o procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Powyższy polski badacz,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w ŻYDOWSKIEJ,którą nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,zamieścił rozdział EKONOMIA ŻYDOWSKA.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.

 35. Zerohero said

  „Jeżeli z p. Sendeckim to znaczy że węch mię nie zawodzi, jeszcze.”

  Widocznie mamy inne gusta. Akurat Sendecki ze swoimi występami trochę mnie nudził, ale miałem dla niego zawsze pewną sympatię. Po latach okazało się, że wiele (jak nie większość!) osób publicznie występująca na YT a które jakoś tam śledziłem, słuchałem (czasem z nieufną rezerwą jak Brauna) zaczęła się ze sobą kontaktować i być widziana razem. Nie wszyscy w jednej sali, ale po kilku, albo przez jednego wspólnego znajomego.
  Sendecki robił godzinne nasiadówy z Porębą i Jabłonowskim. Jedną taką nasiadówę obejrzałem w całości i zrobiła na mnie dobre wrażenie.

  Jabłonowski był wyjątkowo szczuty przez kilka lat za „prorosyjskość” i nawet Mossakowski wbił mu nóż w plecy. I co się okazało po latach? Dzięki S.Pitoniowi panowie pogodzili się. Być może Mossakowskiemu otworzyła oczy wizyta ABW która była dla niego dużym szokiem.
  Korczarowski, Pitoń, Poręba, Mossakowski, Olszański vel Jabłonowski, Braun, Bekier z Xportalu.

  U Korczakowskiego był Andrzej Szcześniak (wybitny ekspert), a zaraz po wyjściu z aresztu-więzienia był u Korczarowskiego Piskorski.

  Mam Pan coś konkretnego do zarzucenia Sendeckiemu, czy tylko jakieś węchowe intuicje?

 36. Zerohero said

  @33, RomanK

  „Pan doskonale wie , ze bez tego do dzis pozostawalibysmy tylko Priwislenskoj Stranoj…z ludnoscia gadajaca po rosyjsku dokladnei jak na Wschodniej Ukrainie.”

  Ale Pan zdaje sobie sprawę, że termin „Wschodnia Ukraina” pojawił się wyłącznie dzięki sztucznemu stworzeniu Wielkiej Ukrainy, tzn. doczepieniu do Ukrainy właściwej Krymu, Odessy, Donbasu itd.?
  Bolszewicy na całym terytorium Ukraińskiej SRR prowadzili forsowną ukrainizację.

  Poza tym jakoś tak się złożyło, że istnieje język estoński, łotewski, gruziński itd. a nie ma już w praktyce irlandzkiego, bretońskiego. Czyli Paryż i Londyn skuteczniej anihilowały podbite ludy niż Rosjanie. Jednak zachodnia propaganda robi swoje i potrafi odwrócić percepcję o 180 stopni. Nam się wydaje, że np. Brytyjczycy to kulturka i herbatka 5 o`clock. Ta kulturka kazała im zrobić głód w Irlandii na 100 lat przed stalinem, a w XX wieku walić do Irlandczyków z CKM.
  We Francji w czasie Rewolucji Francuskiej były dziesiątki języków.
  No i się zmyły. To już tylko hobby


  „Panie Gajowy mam odpowiedz ..starzeje si e pan i zapomina…:-)))), ze dzieki temu sasiedztwu Polska przestala istniec..”

  Przestała istnieć dzięki głupocie Polaków. Gdyby na wschodzie zamiast Rosji była Hiszpania albo Anglia, to przestalibyśmy istnieć dzięki ich sąsiedztwu. Z resztą to akurat rozbiory mieliśmy dzięki pruskiej agenturze która chciała zagwarantować coś dla Prus.

  Ostateczny koniec Polski to był Potop Szwedzki. Po Potopie ludność i majątek spadły o połowę, a kultura spadła do zera. Gorzej niż w czasie II Wojny. Polska to już był trup. Ale Szwedów też nie ma co winić, bo skoro na południu był bogaty kraj, 10 razy ludniejszy, ale bez armii, to jak nie skorzystać?
  To jakby położyć plik banknotów na ulicy, zostawić i mieć pretensje, że następnego dnia już go nie ma.

  Do kogo te pretensje? Czemu polska przestrzeń publiczna jest dosłownie ZASMRADZANA głupkowatą martyrologią, cierpiętnictwem, wyrzutami typu niemce, sowieci! Jakiś kmiot typu Żebrowski stoi i dosłownie MAZGAI się pomstując na sowietów. Zamiast refleksji płytka egzaltacja.
  W ten sposób kasuje się całkowicie zdolność do wyciągania wniosków z własnych błędów. Ile w naszych mediach jest krytyki I i II RP? Prawie same ochy i achy. No to w takim razie będzie powtórka z historii. Na żywca powtórka, bo człowieka mówiącego, że obóz PiS jest grupą rekonstrukcyjną sanacji słucha ok. 2% ludności, a na PIS głosuje ponad połowa głosujących w wyborach.

  no i last but not least. Co do języka. Ja widzę jak Polacy brzydzą się języka polskiego, jak wkręcają anglicyzmy, jak palanty z IT mówią kontent zamiast zawartość, manual zamiast podręcznik, jak znajomość angielskiego staje się synonimem wykształcenia.
  123 lat zaborów i PRL nie zrobiły we łbach takiej sraki jak ta co jest teraz. Ludzie idą na wybory i głosują na Cimoszewicza który publicznie poparł stronę żydowską w sporze polsko-żydowskim.
  Mamy teraz „naród” szwargoczący po Polsku, ale nie będący już Polakami.

 37. Boydar said

  Do zarzucenia ? Ależ gdzieżbym śmiał …

  Dziwię się Panu, to wszystko.

 38. RomanK said

  Panie Gajowy..tu mnie pan zbulwersowal:-000)
  Te biedne liczne narody, Sibiru… jakieby z cala pewnoscia wyginelyby ..gdyby nie ruskie nahajki:-)))))
  Zastanawiam sie- jak te biedne narody przetrwaly przez tysiace lat, bez opieki Matuszki Rosii:-)))) niechze i pan tez zastanowi przez chwile….
  Oczywiscie ze Polska przestala istniec dzieki Niemcom i Zydom….ruskie tylko wzieli co bylo ich..przynajmniej…j tak pisza w Internecie…..:-)))) NO a pozatym to POlacy sami chcieli..Ustawa Sejmowa, akt abdykacji krola…chcacemu nie dzieje sie krzywda….czhyba ze od Amerekanow …a to to zupelnei co innegoi:-)))))

 39. Boydar said

  Przez tysiące lat te biedne narody podgryzane były jedynie przez inne (ewentualnie) podobne narody oraz wilki i niedźwiedzie. A nie przez zmutowane karaluchy w przeróżnych postaciach.

 40. Marucha said

  Re 38:
  Już odpowiedzi udzielił Panu p. Boydar (#39).
  A ja dodam, że nie tylko jakieś syberyjskie zafajdane plemiona ocaliły swój byt dzięki Rosji.
  Bo Gruzja również.
  Wobec równoczesnego zagrożenia ze strony Turcji i Persji, krainy Kartlia i Kachetia przyjęła rosyjski protektorat w 1783.
  W 1801 car Aleksander I ogłosił wcielenie Gruzji bezpośrednio do Imperium Rosyjskiego. Żadnych „protestów społecznych” praktycznie nie było. Amerykańska ambasada przespała okazję…

  Później do Rosji wcielone zostały także państwa zachodniogruzińskie: Królestwo Imeretii, Królestwo Abchazji, Księstwo Megrelii, Guria i Swanetia.

  Ruskie bandyty nie prowadziły żadnej działalności rusyfikacyjnej. Gruzińska szlachta została zrównana w prawach ze szlachtą rosyjską.
  Okres przynależności Gruzji do Rosji był także okresem rozwoju kulturalnego i gospodarczego (powstanie przemysłu w II poł. XIX w.).

  Tak samo Finowie bardzo dobrze wspominają okres, kiedy byli pod kacapskim butem.

 41. Listwa said

  @ 22 Lily

  Radoslaw Siedlecki, jest to człowiek niepełnosprawny, bezrobotny, kiedys został pobity. Brał udział jako statysta w kilku filmach i serialach.
  Troche sobie zarobi, troche ma rozrywki, troche zobaczy.
  Nie należy wyciągac zbyt dalekich wniosków i mieć pretensje na tej podstawie.

  „Jemu zalatwil ta role?”
  – sądzę że mają do niego kontakt w bazie,
  .

Sorry, the comment form is closed at this time.