Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

NATO wzywa Rosję do pozbycia się rakiet

Posted by Marucha w dniu 2019-07-06 (Sobota)

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zaproponował Rosji, by w krótkim czasie pozbyła się pocisków 9M729. Ma to pomóc w „uratowaniu traktatu INF”.

[Ponieważ prezydent Putin jest człowiekiem cierpliwym i kulturalnym, nie odpowie mu „Spierdalaj, chuju!” – admin]

Zdaniem sekretarza Sojuszu Północnoatlantyckiego taka decyzja Rosji pomoże uratować Układ o całkowitej likwidacji pocisków pośredniego zasięgu (INF).

Wcześniej przedstawiciele NATO wielokrotnie mówili, że pociski 9M729 jakoby naruszają Układ INF. Rosyjskie władze odrzucają te oskarżenia. Jak zauważa Moskwa, pociski nie były opracowywane i testowane na odległość przekraczającą ustanowione ograniczenia.

Według Stoltenberga w 1987 roku Rosja potrafiła zniszczyć pociski manewrujące, pociski pośredniego zasięgu w ciągu kilku tygodni. Sekretarz generalny NATO oświadczył, że „Moskwa może to zrobić także teraz, jeśli chce postępować zgodnie z umową”.

Koniec traktatu INF?

Na początku tego roku Waszyngton poinformował o jednostronnym wyjściu z INF, oskarżając Rosję o długotrwałe łamanie umowy. Moskwa zaprzecza oskarżeniom.

2 lutego prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że Rosja symetrycznie odpowie na decyzję Stanów Zjednoczonych w sprawie wycofania się z Układu INF i także wstrzymuje udział swój udział w układzie.

3 lipca prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę federalną w sprawie wstrzymania Układu o całkowitej likwidacji pocisków pośredniego zasięgu (traktat INF). Stosowny dokument został opublikowany na oficjalnym portalu informacji prawnych.

Zawiesić obowiązywanie Umowy między Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich i Stanami Zjednoczonymi Ameryki w sprawie całkowitej likwidacji pocisków pośredniego zasięgu, podpisanej w Waszyngtonie 8 grudnia 1987 roku – głosi dokument.

Lider państwa zauważył, że Rosja nie powinna i nie będzie angażować się w kosztowny wyścig zbrojeń. Putin dodał przy tym, że wszystkie propozycje Rosji dotyczące rozbrojenia „pozostają w mocy i drzwi są otwarte”, ale powiedział, że odtąd jego kraj nie będzie inicjować żadnych rozmów w tej sprawie.

https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 12 do “NATO wzywa Rosję do pozbycia się rakiet”

 1. kojak said

  Te zdegenerowane zydowskie kurwy I smieci sa coraz bardziej bezczelne !

 2. Kenig said

  a My pozbedziemy sie nato I uni=jewropejskiej

 3. Boydar said

  Tak zupełnie off topic; jako że to NATO i USA „podchodzą” ustawicznie i skutecznie pod granicę Rosji jak Szwedzi pod Jasną Górę obstawiając ją swoimi bazami, to ten cały inf jest zupełnie niepotrzebny. Jak by wybuchła prawdziwa wojna to traktatami i tak nikt by się nie przejmował.

  Ale nie wybuchnie, przynajmniej nie USA – Rosja. Jedynym bezpośrednio wojennym zagrożeniem dla świata jest żółty człowiek; a nie tylko wojennym – żyd.

  Żeby było śmieszniej, żyd ma jakąś swoją centralę, która wskazuje muu kierunki i udziela wsparcia, ale tylko gdy wszystko idzie dobrze. Gdy sprawy zaczynają się komplikować nie po myśli, zostawia w pisdu tych wszystkich niższych jewrei swojemu losowi. Po czym na kolejnym ich pogromie robi kolejny super geszeft (zwłoki na kompost).

  Podejrzewam, że Mój Ulubiony doskonale to już pojął, stąd ta rozpaczliwa obrona przed „żydami z innego miasta”.

 4. AlexSailor said

  ” „Moskwa może to zrobić także teraz, jeśli chce postępować zgodnie z umową”

  Umowy już nie ma, czyżby nie wiedział ten, jak mu tam?
  USA ją olało, a Rosja wypowiedziała.
  Umowy nie ma.
  Podejrzewam, że Rosja i USA dogadały się po cichu, bo ta umowa była nie do utrzymania.
  Obowiązywała jedynie Rosję i Stany.
  Nie obowiązywała Chin, Indii, Pakistanu, I Sra Ela (który ma i nie ma broni), oraz innych państw.
  W tej sytuacji głupotą ze strony Stanów i Rosji byłoby samorozbrojenie wobec innych.

 5. Troll Polonii said

  NATO niech sie lepiej samo rozbroi.
  Bedzie (wzgledny) spokoj

  Psychopata Stoltenberg niech się powiesi.
  Admin

 6. mirek said

  NATO .WZYWA Rosję do pozbycia się Rakiet .Najpierw NATO ,niech przestanie otaczać Rosji . TO NATO ,jest zagrożeniem i prowokatorem

 7. Zerohero said

  @AlexSailor

  Niegłupie wyjaśnienie, ale….

  1. USA leżą otoczone oceanami oraz dwoma państewkami satelickimi pozbawionymi zdolności bojowych. Nie jest więc tak, że jakiś bezpośredni sąsiad Ameryki zbroi się w rakiety szachujące Amerykę, a Ameryka nie ma czym odpowiedzieć. Terytorium USA można dosięgnąć jedynie kosztownymi i mało licznymi środkami ICBM i OP.

  2. USA posiadają monstrualną liczbę samolotów bojowych z amunicją zdolną do rażenia ze znacznych odległości. Samoloty te są na wyższym poziomie technicznym niż ich chińskie i rosyjskie odpowiedniki. Silne lotnictwo rekompensuje brak rakiet średniego zasięgu.

  3. USA mają dostęp do szerokiego pasa przygranicznego europejskiej części Rosji. Zerwanie INF powoduje, że mogą tam postawić dużą liczbę rakiet średniego zasięgu. Rosja nie ma jak na to odpowiedzieć.
  Jaka korzyść dla Rosjan?
  Chiny?
  I tak europejska część Rosji jest daleko i zmuszałaby Chińczyków do używania ICBM. Syberyjska część Rosji jest nieprzyjaznym masowemu osadnictwu pustkowiem. Nie ma żadnych mitycznych rezerw za Uralem. Rosja traci wszystko na wschód od Uralu – Rosja nadal istnieje. Rosja traci wszystko na Zachód od Uralu – Rosji nie ma.

  Może być oczywiście ustawka między Rosją a USA w celu skutecznego zniszczenia Chin. To by znaczyło, że cały konflikt NATO vs Rosja jest od kilkunastu lat pozorowany i służy zastawieniu pułapki na Chiny. Oznaczałoby to, że Chiny są ostatnim silnym krajem spoza Żydowskiego Rządu Światowego.

 8. RomanK said

  Czy panowei zapomnieli o oswiadczeniu prez Putina w lutym tegoz roku????
  Otoz prezydent Putin oficjalnie zapowiedzial zmiane ich doktryny wojennej…i uprzedzil USA, ze w przypadku zagrozenia Rosji,,,rezerwuje sobie prawo do uderzenia wyprzedzajacego. Nie na kraje na jakich terytorium znajduja sie rakiety- jak Polska i Rumunia czy inne…bo co -jak dodal- sa winni Polacy czy Rumuni.oni decyzji nei podejmuja,…ale na terytorium i osrodki decyzyjne, I podal ich nazwy, Washington Penatgon, Camp Davies, iron Mountain i kilka innych,,,i zapowiedzial, ze uderzenia zostana dokonane z lodzi podwodnych nosicieli rakiet Zirconia..i Koliber…kazdy po 40 rakiet…
  Wczoraj doszlo do tragedii wypadku na duzej glebokosci przy montowaniu…oborudowania do lapania much.

 9. Birton said

  żydowskie psy z NATO poszczekują na mrozie jak zwykle , a nawet znaleźli jakuckiego idiotę do kąsania, choć i wykształconego
  https://www.rp.pl/Rosja/190709576-Szaman-idzie-do-Moskwy-przegonic-Putina.html

 10. Grace said

  Moja cierpliwosc sie konczy!

 11. hulajdusznik said

  A ja wzywam Rosję do pozbycia się (rozczłonkowania na atomy) wszystkich parchów (na początek jakichś 500), przez których takie rakiety się produkuje, przez co 3/4 świata głoduje, 9/10 bieduje. Dlaczego Rosję? Bo ma ku temu mądrych, odważnych ludzi i niezbędne środki do przeszkolenia i wyposażenia cichociemnych. Nie potrzeba do tego wyżej wspomnianych rakiet, jak też milionowych armii, flotylli okrętów, eskadr samolotów, broni kosmicznej, ani żadnej innej, której wytwarzanie nie dość, że zagraża życiu planety, to w dodatku pochłania przeogromne środki. Dalej nie rozwijam, bo to temat rzeka.

  Zatem czekamy na noc ostrych noży i wielkie sprzątanie świata po człekokształtnych maszkaronach.

 12. Zerohero said

  @RomanK

  Słusznie. Ja zapomniałem, a to przecież mógł być czytelny sygnał ze strony Kremla, że Rosja nie będzie uczestniczyć w ograniczonej wojnie jądrowej wg. amerykańskiego scenariusza.

  Ale z drugiej strony…Nie jestem pewien czy tam nie była przypadkiem mowa o odpowiedzi (odwecie) rosyjskiej, a nie uderzeniu uprzedzającym. Dwie różne sprawy, tzn.

  1. USA atakuje Rosję, a Rosja w odpowiedzi wali wszędzie tam gdzie siedzieli decydenci. Czyli w centra decyzyjne USA

  2. Jest pokój. USA koncentruje swoje armie lotnicze i rakietowe przy granicach Rosji – a Rosja obawiając się nakałtującego ciosu, uderza w te przygraniczne zgrupowania.

  Ograniczony atak jądrowy na amerykańskie wojska koncentrujące się przy rosyjskiej granicy (i te wszystkie nasze „deficytowe” i „głupie” lotniska) daje jeszcze szanse na opamiętanie. Co dałby Rosji atak uprzedzający na USA? Rosja jest za słaba aby takim atakiem wykluczyć amerykańską kontrę.

  Poza tym prawdziwi decydenci w razie wojny nie będą siedzieć w ogólnie znanych lokalizacjach. Tam siedzą tylko ich ludzie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: