Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
  CBA o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Do posłów klubu Kukiz’15

Posted by Marucha w dniu 2019-07-08 (Poniedziałek)

Szanowni Koledzy!

Zwracam się do Was „Koledzy” z racji wspólnego uczestnictwa w tych wielkich wydarzeniach z roku 2015, które doprowadziły do wprowadzenia do Sejmu grupy 42 posłów w ramach ruchu „Kukiz’15”.

Piszę bo w ten sukces sprzed 4 lat włożyłem wiele lat pracy, wysiłku, a także moich koncepcji, które – jestem o tym przekonany – przyczyniły się do sukcesu.

Dziś po 4 latach obecności grupy posłów Kukiz’15 w Sejmie wyrobiłem sobie przekonanie, z którym chcę się z Wami podzielić, w „krótkich żołnierskich słowach”.

1) Idee, z którymi 4 lata temu szliśmy do wyborów zostały całkowicie zmarnowane, a nadzieje Polaków, którzy zaufali kandydatom Kukiz’15 – całkowicie zawiedzione. Ci którzy chcieli zmian w Polsce zostali oszukani. Przez kogo? Przez lidera czyli Pawła Kukiza i tych, których sobie dobrał na doradców jak np. poseł Stanisław Tyszka, którego głównymi metodami działania były intrygi i pozbywanie się kolejnych – w jego mniemaniu – konkurentów. Tak wypchnięto z klubu takich wartościowych posłów jak Marek Jakubiak czy Liroy.

2) Klub dysponując finansowaniem i możliwościami dotarcia do społeczeństwa nie podjął żadnej akcji społecznej ani w zakresie popularyzowania idei JOW, ani w zakresie postulowanych przez nas zmian w wymiarze sprawiedliwości. Klub Kukiz’15 nie opracował ani projektu ordynacji wyborczej, ani nie podjął żadnej inicjatywy w tym zakresie. Była to jawna zdrada obietnic wyborczych. Winę za to zaniechanie ponosi Paweł Kukiz i jego otoczenie.

3) Wbrew głoszonym przez nas ideom i oficjalnie deklarowanej antypartyjności, klub zamienił się w super-partię już nawet nie „partię leninowską” a „partię stalinowską”, gdzie wola lidera była prawem. Winę za to wynaturzenie ponosi Paweł Kukiz.

4) Lider klubu i jego otoczenie wręcz wielokrotnie złamali zasady etyki czy dobrych obyczajów. Tak stało się w kwestii zwrotu kosztów kampanii wyborczej jaką klub Kukiz’15 dostał z PKW. Było to – o ile wiem – blisko 3 mln zł – kosztów jakie ponieśli wszyscy kandydaci. I ci, którzy weszli do Sejmu i ci, którzy przegrali. Paweł Kukiz nigdy nie zwrócił się do posłów czy nie mają w swoich okręgach organizacji społecznych, na które chcieliby przekazać zwrócone kwoty. O ile wiem klub czy stowarzyszenie kupiło jakąś fundację i przepompowało tam owe miliony pochodzące – przypominam – z wydatków wszystkich kandydatów. Czy tak ma wyglądać przyzwoite postępowanie?

5) Ludzie z najbliższego otoczenia lidera Pawła Kukiza – mający decydujący głos w wielu sprawach organizacyjnych i politycznych w wielu przypadkach budzą podejrzenia o jakieś niejasne powiązania. Jak np. skazany wyrokami karnymi w sprawach kryminalnych gość, który podejmował istotne decyzje personalne i cały czas był obecny w strukturach decyzyjnych klubu czy kilku innych podobnie niejawnie, ale skutecznie decydujących o polityce klubu.

Tego rodzaju powiązania każą wprost zapytać lidera: „Paweł dla kogo pracujesz?”

Podsumowuję moje uwagi wnioskiem następującym: podtrzymywanie dzisiaj przed wyborami pozycji pseudopolityka jakim jest Paweł Kukiz jest szkodliwe dla Polski i stanowi kontynuację oszukiwania wyborców jakie trwa od wejścia do Sejmu. Żenujące i kuriozalne są oferty jakie Kukiz składa poszczególnym ugrupowaniom politycznym jak to np. PSL-owi, partii którą wręcz wyzywał i uważał za ostoję systemu. Teraz anstysytemowiec Kukiz zabiega o uzyskanie mandatu z list tej partii, bo sam Ruch Kukiza – jak wszystko na to wskazuje – nie przekroczy nawet 3% w wyborach.

Tak więc Szanowni Koledzy! Przedstawiam Wam moje wnioski z tą uwagą, że podtrzymywanie tego oszustwa jakim stał się byt polityczny o nazwie Kukiz’15 jest wręcz nieetyczne. Wiem że status posła, w tym status materialny jest dla wielu osób wystarczającym powodem, by popełniać różne niegodziwości, ale kierując do Was moje uwagi mam nadzieję, że przynajmniej będziecie świadomi tego, że te niegodziwości są widoczne dla społeczeństwa i wyborców.

Tak więc jedyne co Wam mogę doradzić to szybko rozwiążcie klub, który stał się synonimem niespełnionych obietnic, lekceważenia danego wyborcom słowa i zasad.

Wasz były kolega
Janusz Sanocki
Nysa, 7 lipca 2019

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 8 do “Do posłów klubu Kukiz’15”

 1. Marcin said

  Paweł nie pracuje dla nikogo a przynajmniej nie ma świadomości nawet jakby pracował bo to typ chwiejny, bez swojego zdania ,niestabilny w poglądach i bardzo łatwy do podprowadzenia.
  Mogli coś zrobić razem z innymi, przynajmniej sprawić, żeby systemowki się trochę mniej czuły pewnie.

 2. andrzejjedrzejewski said

  Panie pośle Januszu Sanocki, oczywiście, że ma Pan rację, ale proszę sobie przypomnieć swój udział w zlotach organizowanych choćby w Katowicach czy w NOT w Warszawie, kiedy na nich przychodziły rzesze różnych organizacji aby wspólnie z Pawłem Kukizem działać, to co Pan wtedy robił? Pan wtedy torpedował współpracę. I wiem co pisze, bo na nich bywałem będąc w Ruchu Oburzonych.

 3. Dembowski said

  Znam Janusza Sanockiego I wierze ze pisze prawde Poznalem tez Pawla Kukiza I rozmawialem z nim kilka razy na temat jak przeprowadzic kampanie w sprawie JOW W trakcie wyborow do sejmu Pawel poklocil sie z liderami Ruchu JOW a ludzi zaangazowanych w temacie JOW nie wystawil na listach wyborczych Wspominalemmu o Kszysku Kowalczyku I o Marku Ostapko ale nie byl tym tematem zainteresowany Wspieralem dzialania sp.Jerzego PrzystawyNa II marszu JOW w Warszawie niesiono na czele marszu baner podarowany przez Stowarzyszenie Demokracja USA z siedziba w Nowym Jorku Pisalem, mowilem na spotkaniach w Polsce ze jedynym sposobem na wprowadzenie JOW z mozliwoscia odwolywania poslow jest bojkot wyborow Przedstawialem apel sp Anny Walentynowicz o bojkot wyborow ale niestety jak widac jest wciaz duza grupa chetnych sluzyc temu rezimowi w Polsce Chca byc poslami chociaz wiedza dobrze ze w sejmie nie sa w stanie nic zdzialac Taki glos jak Janusza Sanockiego jest wyjatkiem Nasze stowarzyszenie nadal poszukuje chociazby jednego posla ktory z trybuny sejmowej zwroci sie do wyborcow z apelem o bojkot wyborow Wierze ze tak sie kiedys stanie I ze ten posel przejdzie do historii Tylko bunt wobec obecnego ukladu wladzy w Polsce moze doprowadzic do odzyskania niepodleglosci Naszej Ojczyzny Polski, do zmiany system wyborczego ,do upodmiotowienia Obywateli Polacy biorac udzial w wyborach do sejmu legitymujecie ten system I powodujecie jego trwanie Takiej Polski chcecie, bez pracy dla mlodych zdolnych ludzi po studiach?Polski ktora reprezentuja niepolskie rzady ,Polski wykonujacej dyrektywy zydo-uni.Jesli tak to dalej chodzcie na wybory jak stado baranow zaganiane do strzyzenia co 4 lata.

 4. Dembowski Stefan said

  Panie Andrzeju Jedrzejewski Pamietam Pana I wielu innych z ruchu Marka Ciesielczyka I mysle ze to bylo powodem ze Janusz Sanocki,obecnie posel izolowal Was od Pawla Kukiza ,dobrze robil bo Ciesielczyk nie mial dobrej opini Wyludzil ode mnie 22 tysiace zlotych w trakcie kampani na prezydenta Tarnowa I nie rozliczyl sie do tej pory a probowal wyludzic wiecej na jakies spoty w lokalnej TV Wiec niech Pan n ie ma pretensji do posla Sanockiego tylko do siebie samego ze wszedl Pan w niewlasciwe towarzystwo Pozdrawiam Stefan Dembowski USA

 5. RomanK said

  1) Idee, z którymi 4 lata temu szliśmy do wyborów zostały całkowicie zmarnowane, a nadzieje Polaków, którzy zaufali kandydatom Kukiz’15 – całkowicie zawiedzione. Ci którzy chcieli zmian w Polsce zostali oszukani. Przez kogo??/ konie ccytaty.

  Jak zwykle przez tych ss-ynskich zydow, masonow i ….Trumpa!

 6. RomanK said

  Czym rozni sie Sejm RP od ……Gajowki Maruchy?????

 7. Boydar said

  W Gajówce nie da się bujać wszystkich i ciągle 🙂

 8. andrzejjedrzejewski said

  Szanowny Panie Stefanie Dembowski u Ciesielczyka nie byłem w Oburzonych choć owszem na zebraniu załozycielskim w Łodzi uczestniczyłem, za to byłem członkiem Demokracji Brzpo0sredniej i nie chodzi o mnie bo za stary jestem na wygłupy, ale chciałem pomóc Pawłowi Kukizowi i na zlotach bywałem organizując wiele różnych oddolnych organizacji. Poza tym nie wiem mczy Pan zna już śp. Wincentego Jabłońskiego z Nysy? Jesli nie to szkoda, bo WJ znakomicie znał pana posła Janusza Sanockiego szczególnie z czasów samorządowych w Nysie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: