Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marguar o Strasburg, porażka Europy…
  Czaruś o Mocarstwowość z podkulonym…
  NC o Po latach bezmyślnego ruchania…
  Parch o List z Moskwy do polskich…
  TTT o Po latach bezmyślnego ruchania…
  MatMati o Izrael przyznaje się do udział…
  Emilian58 o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  minka o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  prostopopolsku o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Przypadek Marka Biernackiego

Posted by Marucha w dniu 2019-07-08 (Poniedziałek)

„PO to już nie jest partia centrowa. To już chyba nawet nie jest centrolew, to jest partia lewicowa. Tak, uważam, że to koniec Platformy, dla wyborców Platforma przestała być partią wiarygodną” – powiedział były poseł PO i były szef MSWiA Marek Biernacki, wykluczony z tej partii na początku 2018 roku, po tym, jak nie zagłosował w sprawie liberalizacji prawa do aborcji tak jak chciał Klub.

[Czy ktokolwiek, nie będący funkcjonalnym analfabetą, uważał PO za wiarygodną partię centrową? Przecież od początku była to partia psów Angeli Merkel. Antypolaków i zwykłych gnojów. – admin]

„Od ostatnich wyborów prezydenckich widzimy marsz Platformy na lewą stronę, tworzenie swoistego centrolewu. Są to czwarte przegrane wybory z rzędu, a ostatnia przegrana była bardzo znacząca. Skąd się to bierze? Przecież to nie jest przypadek, że Platforma przegrywa wybory. Nie jest tajemnicą, mówią o tym także socjologowie, że polskie społeczeństwo jest centrowo-prawicowe. 30 procent Polaków, a nawet mniej, wyznaje lewicowe poglądy, reszta centrowo-prawicowe. Tak wygląda Polska i prawie cała Europa. Polityczne wahadełko przesunęło się na stronę prawą. Taką mamy rzeczywistość i nie ma się co na nią obrażać” – dodał.

Przypadek Marka Biernackiego, jednego z najbardziej poważnych polityków PO, jest znaczący – pokazuje bowiem w jakiem kierunku od kilku lat maszeruje Platforma. „Ciągle nie jest dla mnie jasne tempo, w jakim tego dokonano i to, że decyzję o moim usunięciu zarząd podjął jednogłośnie” – mówi Biernacki.

Jednak jest w tym logika – przesuwająca się na lewo PO, będąca de facto zakładnikiem partyjek i środowisk lewackich i warszawskiego salonu – musiała szybko pozbyć się „prawicowych złogów”, żeby uwiarygodnić się w tych środowiskach. W kategoriach czysto politycznych jest to całkowicie niezrozumiałe, ale tak właśnie dzieje się na naszych oczach.

Chyba jedynym „racjonalnym” wytłumaczeniem tego zjawiska jest próba przystosowania się Platformy do obowiązującego w krajach UE (vide Niemcy) ideowego wzorca. Problem w tym, że ta ideowa „ewolucja” trafia w Polsce w społeczną próżnię. Nawet wyborcy PO nie są na to przygotowani.

Tymczasem Marek Biernacki jest już członkiem Klubu Parlamentarnego PSL (na zdjęciu z prezesem PSL – Władysławem Kosiniak-Kamyszem). Przeszedł tam z innym byłym posłem PO (a wcześniej działaczem ZChN) – Jackiem Tomczakiem.

Biernacki tak to uzasadnia: „Kiedy patrzę na polską scenę polityczną, to tylko w potencjalnej Koalicji Polskiej widzę możliwość dalszego uczestniczenia w życiu publicznym. Polskie Stronnictwo Ludowe, w oparciu, o które buduje się nową koalicję, prezentuje poglądy centrowo-chadeckie. Uważam, że wspólnie mamy szansę przywrócić do polskiego życia politycznego dialog, który zakopałby wewnętrzne podziały”.

O tym, czy tak będzie przekonany się dosyć szybko – czy narzucona przez PiS polaryzacja na dwa zwalczające się obozy – da temu ugrupowaniu pełne zwycięstwo. Bowiem przesuwanie się PO ku lewicy, eksponowanie na pierwszej linii Barbary Nowackiej, nie mającej praktycznie żadnego zaplecza politycznego i poparcia społecznego, a jednocześnie pozbywanie się własnych zasłużonych i poważnych polityków o konserwatywnych poglądach – służy tylko i wyłącznie partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jan Engelgard
http://mysl-polska.pl

Jedna odpowiedź do “Przypadek Marka Biernackiego”

 1. Zerohero said

  Jest taka tendencja aby eliminować z życia publicznego „ekstremistów”, tj. polityków mających jakiekolwiek autentyczne poglądy. Czy to lewicowe czy prawicowe.
  Trafiłem na jakiś „naukowy” kanał na YT (chyba nazywał sie „naukowy bełkot”), był tam odcinek poświęcony szczepieniom, oczywiście w samych superlatywach i zero zastrzeżeń.
  99% komentarzy pochodziło od ludzi wyśmiewających na przemian „antyszczepów”, wiarę w masonów, spiski żydowskie, płaską ziemię, reptilian itd. Wszystko do jednego wora. Co znamienne. Jeden z komentarzy głosił mniej więcej, że przeciw szczepieniom i za teoriami spiskowymi są głównie „ekstremiści” z lewa i z prawa. To jest język zażyczonego, ogłupionego motłochu dla którego nie jest ekstremizmem wymordować w pare lat 200tys Jemeńczyków, ale np. protest przeciw LGBT w szkole to ekstremizm. Pomiot szatana.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: