Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Trump wstąpił do Chabad Lubawicz i stworzy nowy Izrael.” Żydowski publicysta zginął po wyjawieniu tej informacji.

Posted by Marucha w dniu 2019-07-08 (Poniedziałek)

Donald Trump i rabini z Chabad Lubawicz – 27 marca 2018, za atlantajewishtimes.timesofisrael.com

Prezydent Donald Trump 2 lata temu przeszedł na judaizm i wstąpił do synagogi Chabad Lubawicz w Nowym Jorku – w lutym bieżącego roku napisał żydowski publicysta David Elias Goldberg.

Cztery miesiące po wyjawieniu informacji Goldberg zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.

Kim jest David Elias Goldberg? To żydowski publicysta, adwokat i działacz społeczny. Przez ostatnie ćwierć wieku Goldberg dał się poznać jako zaangażowany syjonista. Był orędownikiem Izraela i narodu żydowskiego podczas swojej 25-letniej kariery w służbie publicznej i walczył z antysemityzmem wszędzie tam, gdzie pojawiała się nienawiść i rasizm (? – przyp. JM) wobec Żydów – po śmierci Goldberga napisali jego przyjaciele.

W ostatnich miesiącach życia prowadził bloga (dziś z dopiskiem przyjaciele Davida Goldberga) i równolegle kanał na YouTube. Jego pierwsza publikacja na blogu dotyczyła przejścia Donalda Trumpa na judaizm, zaś kolejne – wojny w Iranie. We wszystkich wpisach opierał się na dokumentacji, którą – jak twierdził – otrzymał od byłego, wysoko postawionego urzędnika w Białym Domu o tajemniczym pseudonimie „Isabel”.

*                        *                         *

Obrzezany Trump

Prezydent Donald Trump 2 lata temu przeszedł na judaizm i wstąpił do synagogi Chabad Lubawicz w Nowym Jorku – 23 lutego 2019 roku napisał David E. Goldberg. Publicysta zaznaczył, że z jego źródła informacji wynika, iż początkowo Trump nie chciał porzucać chrześcijaństwa. Nie wynikało to jednak z jego silnego przywiązania do nauki Chrystusa, ale z koniunkturalizmu. Początkowo Trump stawiał opór, stwierdzając, że może stracić poparcie ze strony ewangelickich wyborców – pisał Goldberg. Ostatecznie – jak donosił publicysta – dał się namówić i w 2017 roku wstąpił do chasydów z Chabad Lubawicz w Nowym Jorku. To znaczy do kogo?

Dominacja na świecie

Wbrew powszechnej opinii, Chabad Lubawicz nie jest denominacją żydowskich ortodoksów. Ortodoksyjni żydzi i gminy wyznaniowe żydowskie nie uważają Chabad Lubawicz za „swoich”, ale za kabalistycznych heretyków, twierdzących, że ich wersja judaizmu jest prawdziwa, a sam Bóg wcielił się w zmarłego w 1994 roku rebe Menachema Mendela Schneersona, do którego dzisiaj się modlą. Chasydzi-lubawicze stoją na drodze tradycyjnemu judaizmowi.

To współcześnie najbardziej wpływowa i najszybciej rozwijająca się grupa żydowska na świecie. Powstała w XVIII wieku. Aktualnie liczy kilkaset tysięcy wyznawców, z których spora część mieszka w Polsce i na Ukrainie. W Polsce, a konkretnie w Warszawie mają swoją synagogę, są coraz częściej zapraszani do telewizji publicznej oraz parlamentu, gdzie m.in. zapalają chanukowe świece, zaś jej rabin Szalom Ben Stambler, zapytany przez Adriana Klarenbacha o żydowskich szmalcowników, zasłynął odpowiedzią: „Nie wiem, to w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka”.

Budzenie Żydów w Polakach

Chabad Lubawicz, do którego dwa lata temu miał wstąpić Donald Trump, nie ukrywa, że ich misją na terenie Rzeczypospolitej jest „budzenie Żydów w Polakach”. Podobny cel obierają sobie także w innych krajach chcąc obudzić „żydowskie dusze”, które wniknęły do ciał nie-Żydów. Dr Stanisław Krajski uważa, że według kabalistów (a do nich należy Chabad-Lubawicz), dusze Żydów pomordowanych w Holokauście wniknęły w Polaków, ponieważ nie miały innego wyboru, bo przecież nie było już Żydów, w których mogłyby wniknąć te dusze.

Koncepcja ustawiania dużych chanukij i zapalania na nich świec w miejscach publicznych została na całym świecie zainicjowana przez naszego Rebbe, Rabina Menachema M. Schneersona, którego lubawicze uznają za boga

Koncepcja ustawiania dużych chanukij i zapalania na nich świec w miejscach publicznych została na całym świecie zainicjowana przez naszego Rebbe, Rabina Menachema M. Schneersona, którego lubawicze uznają za boga

Nowy Izrael

Chabad Lubawicz deklaruję chęć stworzenia „nowego Izraela”. Miejsce owego tworu ich zdaniem zostało podyktowane przez historię. To dawne tereny Rzeczpospolitej, dziś Polski i Ukrainy.

W Dniepropietrowsku już wybudowano gigantyczną siedzibę Chabad Lubawicz zwaną Centrum Kulturalnym Menora. To tam ma się znajdować stolica „nowego Izraela”. W obliczu ponad 70 lat ludobójstwa, które wojska izraelskie przeprowadzają na ludności palestyńskiej, w który zaangażowani są politycy Stanów Zjednoczonych, koncepcja rezygnacji (choćby częściowej) z państwa okupacyjnego na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego wydaje się być bardzo wygodna dla USA, co może wyjaśniać nagłe przejście Trumpa do żydowskich kabalistów i uwiarygodnienia w ten sposób ich religijno-historycznej koncepcji geopolitycznej.

Żydowska migracja do Polski

Centrum Kulturalne Menora w Dniepropietrowsku, hipotetycznej stolicy „nowego Izraela”

Według założenia tej wpływowej denominacji żydowskiej, imperialistyczny lobbing, w którym partycypują Stany Zjednoczone ma doprowadzić do masowej migracji Żydów do Polski i Ukrainy. Zdaje się, że mogłoby to m.in. wyjaśniać dynamicznie rozwijające się „zacieśnianie stosunków” między Polską a Stanami Zjednoczonymi, co w rzeczywistości oznaczałoby realizację interesów Chabad Lubawicz, których członkiem miał stać się prezydent Donald Trump.

Poza tym, o tym że masowa migracja Żydów do Polski jest faktem, świadczą oficjalne dane Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. W ciągu ostatnich trzech lat polska ambasada w Izraelu, wydała Żydom więcej paszportów niż w latach 2002-2010. W latach 2015-2017 polska ambasada w Izraelu wydała 10 820 paszportów. W czasie rządów PiS-u wydano ich ponad 7 tysięcy.

Jeśli zestawimy te liczby z faktem, iż w latach 2004-2013 nie odrzucono ani jednego żydowskiego wniosku, a w latach następnych były to tylko sporadyczne sytuacje, dowiadujemy się, że dla starozakonnego zamieszkującego Izrael, zdobycie polskiego paszportu to tylko formalność, czyli żydowska migracja do Polski rzeczywiście jest faktem.

PRZECZYTAJ: Washington Times nie owija w bawełnę. „Polska nie będzie islamizowana. Stanie się celem dla Żydów!”

W obliczu szeroko rozwiniętego przemysłu pogardy czyniącego z Polaków pozbawione głosu zwierzęta, roszczeń żydowskich (zaznaczę, że organizacje starozakonnych mają już skany WSZYSTKICH akt dotyczących nieruchomości w Polsce, które mają zamiar przejąć) oraz w obliczu kryzysu pozycji Izraela na Bliskim Wschodzie, sprawa wydaje się być oczywista.

Polska ma stać się „nowym Izraelem”, co na łamach Washington Post zaznacza żydowski historyk i znawca polityki na Bliskim Wschodzie prof. Daniel Pipes: Polska może wkrótce stać się celem emigrantów, szczególnie dla emerytów i dla Żydów i pobłogosławi temu wpływowy członek Chabad Lubawicz, Donald Trump.

Chabad Lubawicz i światowa polityka

Z przedstawicielami tej niezwykle wpływowej żydowskiej sekty, o której w ostatnich dniach zrobiło się w Polsce głośno z uwagi na konflikt, który rozgorzał pomiędzy Gminą Wyznaniową Żydowską w Krakowie a chabadowiczami, spotykają się najwyżsi przedstawiciele państwowi. Wśród nich: Donald Trump, Władimir Putin, George Bush, Ronald Reagan, Mahmud Ahmadineżad, Jarosław Kaczyński, Donald Tusk, Angela Merkel, Lech Wałęsa czy Benjamin Netanjahu (jeszcze gdy pracował w ONZ).

Co ciekawe w sprawie tego ostatniego, który oficjalnie trzymał się od chabadowców z daleka, wiele lat temu wypowiedział się rabin David Nachshon. Stwierdził, że aktualny premier Izraela jest prorokiem i to on przekaże klucze Mesjaszowi. Kim ma być ów mesjasz, okaże się za moment. Więzi się zacieśniły, a lubawicze – jak słusznie zauważył żydowski publicysta mieszkający w Kanadzie, dr Henry Makow – zawiązali bliskie stosunki z każdym liczącym się rządem na świecie.

Polska i Ukraina być może do wielkich imperiów politycznych nie należą, jednak nasze położenie dla Chabad Lubawicz jest historycznie istotne. Przecież to tu ma powstać „nowy Izrael”. Czy ów fakt choćby po części nie tłumaczy dostrzegalnego gołym okiem wielkiego zainteresowania duetu Stanów Zjednoczonych i Izraela – Polską i Ukrainą? Na tym nie koniec!

OBEJRZYJ: Żydowski szlak: Polska-Ukraina-Izrael 

Żydowskie trio

Według źródła, Trump został „popchnięty” przez swoją córkę Ivankę i swego zięcia Jareda Kushnera, aby dołączyć do wiary – czytamy w publikacji Goldberga.

Na początek: kim jest Ivanka? To małżonka Jareda Kushnera, zwanego Jarvanką – wpływowego żyda, w gabinecie Donalda Trumpa. Przy prezydencie USA ten duet odgrywa istotną rolę. Rzetelnie tłumaczy to historyk Wojciech Podjacki, na którego publikacji w tym miejscu będę się opierał.

Ivanka, która stosunkowo niedawno porzuciła chrześcijaństwo na rzecz judaizmu marzy podobno o tym, aby kiedyś wystartować w wyborach prezydenckich i konsekwentnie do tego zmierza. Doskonale dogaduje się z ojcem, którego zawsze wspierała w jego ambicjach politycznych, a także w sprawach prywatnych, aż w końcu dorobiła się tytułu mini-Trumpa. (…) Michael Wolff, będąc dobrze poinformowanym o funkcjonowaniu dworu Trumpa, stwierdził, że Ivanka jest „obecnie w praktyce Pierwszą Damą, przeszła na judaizm i w rezultacie została pierwszą Żydówką w Białym Domu” (za: M. Wolff, Ogień i furia. Biały Dom Trumpa, Warszawa 2018, s. 115–116, 120–121, 130, 219).

Ivanka reprezentuje ojca zagranicą, bierze udział w oficjalnych spotkaniach, negocjacjach, a obecnie sprawuje funkcję asystentki prezydenta. To nieformalna Pierwsza Dama USA. To wszystko zauważyli także twórcy dokumentu dla Discovery pt. „Ivanka Trump: prawdziwa pierwsza dama Ameryki?”.

Kim jest Jared Kushner? Jest synem miliardera Charlesa Kushnera, który dorobił się fortuny na rynku nieruchomości i wnukiem ofiar Holokaustu przybyłych z Polski do USA w 1949 roku. Jest też ortodoksyjnym Żydem, gorliwie przestrzegającym nakazów swojej religii. Młody Kushner, potocznie zwany Jarvanką, odniósł wielki sukces w handlu nieruchomościami i za prezydentury Trumpa zbliżył się w poglądach do partii republikanów. Zauważył to Donald Trump i w dowód wdzięczności zięć otrzymał posadę w gabinecie teścia. Kushner został doradcą ds. umów handlowych i Bliskiego Wschodu.

Silny lobbing stronnictwa izraelskiego przy Donaldzie Trumpie, w tym wspierający Ivankę i Jareda jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie Goldman Sachs, doprowadził do przekazania Kushnerowi wszystkich spraw Bliskiego Wschodu, w tym politykę Izraela i Iranu, na którego dziś spoglądają oczy całego świata, a o którym wiele informacji opublikował Godlberg.

Pozycja Kushnera ewidentnie wzrasta, a według informacji, które opublikował m.in. zmarły żydowski publicysta, w 2020 roku, po wygranych wyborach, Trump ma uczynić z Kushnera wice-prezydenta Ameryki. Wtedy mielibyśmy pierwszym żydowskim duecie prezydenckim w Stanach Zjednoczonych.

JMesjasz Jarvanka

Ceremonia odbyła się prywatnie i była pilnie strzeżona przez prawie dwa lata. Wygląda na to, że Biały Dom jest gotów powoli publikować te informacje, a do lata oczekuje się, że Trump poinformuje opinię publiczną o przejściu na judaizm – w lutym bieżącego roku pisał David E. Goldberg.

Ważne jest, aby zrozumieć, że Trump jest Żydem i wierzy, że Jared Kushner jest „Mesjaszem” – pod koniec lutego 2019 roku pisał Goldberg, by dwa miesiące później, w publikacji pt. „Wojna z Iranem zaplanowana przez Trumpa, wybuchnie jesienią 2019 roku”, oznajmić że według proroctwa Chabad Lubawicz, „mesjasz” Kushner nie może „zasiąść na tronie” póki Iran nie zostanie zdobyty.

Bliska relacja Bibi Netanjahu z Jaredem Kushnerem nie jest tajemnicą. Czyżby zatem Donald Trump, kierując się proroctwami rabinów z Chabad Lubawicz pomagał w spełnieniu się proroctwa o premierze Izraela przekazującym klucze mesjaszowi Jarvance? Jeśli doniesienia Goldberga są prawdziwe, wiele wskazuje na to, że tak.

Fałszywa flaga gwoździem do trumny

8 czerwca został znaleziony martwy w swoim nowojorskim mieszkaniu. Miał 59 lat – na blogu Goldberga napisali jego przyjaciele. Są pewni, że żydowski publicysta został zamordowany. Zaznaczają, że po śmierci dokonali przeglądu dokumentów znajdujących się w mieszkaniu, z których niektóre zdają się być tajnymi dokumentami rządowymi i notatkami Białego Domu.

Dokumenty i wiele informacji, które pan Goldberg opublikował na swoim kanale na YoTube odnoszą się do zbliżającej się i planowanej wojny w Iranie, która została przyspieszona przez serię fałszywych flag przez Stany Zjednoczone i Izrael.

Przyjaciele Goldberga nie piszą tego wprost, ale sugerują, że to nie informacje o konwersji Donalda Trumpa doprowadziły go do śmierci, ale ujawnienie tajemnic gabinetu prezydenta ws. operacji fałszywych flag w kwestii „wojny z Iranem”.

Dla jasności. Czym jest fałszywa flaga? To tajna operacja prowadzona w celu wprowadzenia w błąd, stworzenia wrażenia, że dana grupa, naród, państwo itp. jest rzekomo odpowiedzialna za pewne działania. Operacja false flag ma sprawiać wrażenie, że została przeprowadzona przez tych, których ma zdyskredytować (za: https://pl.wikipedia.org/wiki/False_flag). Według licznych obserwatorów polityki zagranicznej przykładem takiej fałszywej flagi ma być na przykład rzekome „poczęstowanie” chlorem cywilnej ludności w Syrii przez wojska dowodzone przez Baszszara Al-Assada.

Wojna z Iranem

Według mojego źródła z Białego Domu prezydent Donald Trump i jego bliscy współpracownicy planują rozległą inwazję na Iran – 18 kwietnia 2019 roku pisał Goldberg. Ta informacja nie wydaje się być wielkim odkryciem, jednak dalej żydowski publicysta wyjawił więcej szczegółów. Plan obejmuje inwazję naziemną i użycie taktycznej broni jądrowej w kampanii zaplanowanej na jesień 2019 r. Iran zostanie „wymazany z mapy” według źródła, a wysiłek wojenny ma kosztować „dwa i pół razy więcej niż wojna w Iraku.”

Według opiniotwórczego portalu Forsal, wojna w Iraku kosztowała Stany Zjednoczone aż 802 mld dolarów. Oznacza to, że według źródła Goldberga wojna w Iranie ma kosztować ponad 2 biliony dolarów. Dla porównania dług publiczny Polski wynosi 1 bilion 5 miliardów złotych. (por. https://forsal.pl/artykuly/576374, \najdrozsze-wojny-w-historii-usa-wojna-w-iraku-kosztowala-802-mld-dol.html)

Publikacja Times of Israela

David E. Goldberg cytuje swojego informatora, który donosi, że zanim oficjalnie wybuchnie wojna z Iranem należy „spodziewać się operacji fałszywa flaga”. Ma ona polegać na rzekomym ataku Irańczyków na amerykański statek przepływając przez Cieśninę Ormuz. Skąd taka metoda? Według źródła Goldberga, Iran nie chce doprowadzić do wojny z Amerykanami, zaś gabinetowi Trumpa zależy na wywołaniu militarnego konfliktu, zarówno z pobudek gospodarczych, politycznych oraz religijnych. Goldberg pisze, że do wojny z Iranem Stany Zjednoczone wykorzystają:

 • 100 taktycznych broni nuklearnych zostanie wykorzystanych do wyeliminowania irańskiego wojska.
 • Do inwazji zostanie użytych 120 000 amerykańskich żołnierzy lądowych.
 • Francja, Wielka Brytania, Kanada, Arabia Saudyjska i Izrael mają dołączyć do „koalicji” wspierającej wojnę.
 • W ciągu ostatniego roku prace przygotowawcze nad aktywami CIA i kontrwywiadami zostały przyspieszone.
 • „Fałszywa flaga” jest przygotowywana przed wojną z Iranem.
 • Propaganda jest przygotowywana przez Biały Dom i izraelskich odpowiedników.
  Izrael poprze ten wysiłek, a Benjamin Netanjahu był podobno „uśmiechnięty od ucha do ucha” podczas ostatniego spotkania z Johnem Boltonem (doradca ds. bezpieczeńństwa USA – przyp. JM).
 • Istnieją obawy, że „baza” Trumpa może opierać się lub krytykować wysiłki, dlatego podejmowane są dalsze wysiłki propagandowe, aby „wzmocnić wsparcie” dla wojny.
 • Oczekiwane straty wynoszą od 1,2 miliona do 2 milionów Irańczyków i 5000 żołnierzy USA.

Informacje Goldberga początkowo wydają się być irracjonalne. Jednak z biegiem czasu jego doniesienia stopniowo są potwierdzane przez światowe media. I tak 22 marca 2019 roku Times of Israel pisał o Donaldzie Trumpie – „pierwszym żydowskim prezydencie Stanów Zjednoczonych”, a dwa tygodnie później, The New York Times o 120 tysiącach amerykańskich żołnierzach lądowych pisał The New York Times.

Zagrożenie życia

12 maja 2019 roku David E. Goldberg poinformował swoich czytelników i widzów, że jego życie jest zagrożone. Proszę teraz o pomoc, ponieważ sprawy stają się bardzo poważne. Oni nie chcą, aby te informacje (w sprawie Trumpa, Kushnera i wojny w Iranie – przyp. JM) zostały ujawnione! – pisał.

Goldberg przestrzegał, że jego mieszkanie jest pod stałą obserwacją, a sam został otruty arszenikiem. Rozmawiał o tym ze swoimi przyjaciółmi, co jeden z nich potwierdził w słowach: David wydawał się bać o swoje życie w ostatnich miesiącach. Jego przeczucia były uzasadnione. Niecały miesiąc później w nowojorskim mieszkaniu został znaleziony martwy.

David odszedł rano, w sobotę 8 czerwca. Otrzymałem wiadomość o jego odejściu od sąsiada, który go znalazł w jego mieszkaniu. David został znaleziony nieprzytomny i nie oddychał. Odwiedził go sąsiad, który wcześniej był z nim umówiony. David nie otwierał drzwi. Sąsiad miał klucz, otworzył i zastał go leżącego na podłodze w głównym salonie. Powiedziano mi, że z jego ust wydobywa się piana, a kiedy go znaleziono, jego oczy były otwarte – pisze przyjaciel Goldberga, a co zasługuje na zaznaczenie, takie właśnie objawy można zaobserwować u osób otrutych arszenikiem.

Sąsiad od razu zadzwonił pod 911 – na blogu Goldberga w artykule pt. „David Goldberg znaleziony martwy w swoim nowojorskim mieszkaniu po tym, jak przewidział fałszywe flagi i wojnę z Iranem”. Tekst został opublikowany 3 dni po śmierci żydowskiego publicysty.

Jak relacjonował sąsiad, do mieszkania Goldberga prędko przybyła nieoznakowana grupa niezidentyfikowanych służb, które wyprosiły wszystkich z mieszkania, a wokół ciała Goldberga rozwinięto taśmę. Najbliższa rodzina poinformowała o sprawie lokalne i ogólnokrajowe media. Żadne z nich nie odważyły się poinformować o tajemniczej śmierci publicysty.

Śmiertelne dokumenty

David informował mnie na bieżąco, że otrzymuje jakieś dokumenty, które prawdopodobnie doprowadzą go do śmierci. Dokumenty dotyczyły niektórych wewnętrznych notatek Białego Domu, z których wynika, że kilku nowojorskich rabinów często spotykało się z Trumpem. Nie dostałem pełnych szczegółów, z wyjątkiem tego, że rabini zamierzają zapewnić Trumpowi zwycięstwo w reelekcji, jeśli zrobi to, o co go prosili – pisze przyjaciel zmarłego Goldberga. Zaznacza, że z notatek, w których posiadaniu był Goldberg, ma wynikać, że wyniki sondażowe Trumpa nie są zadowalające i ten potrzebuje szczególnego wsparcia, które mogą zapewnić mu wpływowi rabini.

W sejfie Davida były też dokumenty, które udało nam się odzyskać po odejściu gliniarzy. Zabrali wiele rzeczy Davida bez żadnego wyjaśnienia. Jednak nie dostali się do sejfu, który był ulokowany w podłodze i możliwe, że nawet nie wiedzieli, że tam jest. Właściwie jesteśmy pewni, że nie wiedzieli, że tam jest, ponieważ jest bardzo dobrze ukryty. David był bystry i umieścił w tym sejfie wszystko, co było ważne – napisał przyjaciel zmarłego publicysty.

Przyjaciel Goldberga zaznacza, że notatki zmarłego przyjaciela zostały skopiowane przez niego i jego znajomych i już niebawem zostaną opublikowane w sieci.

Rosenthal 2.0

Informacje opublikowane przez Davida Eliasa Goldberga początkowo zdające się być wyssanymi z palca. Jednak po połączeniu określonych faktów okazuje się, że informacjom, który upublicznił Goldberg bliżej do prawdy niż fałszu. Czyżby Davida E. Goldberga spotkał taki sam los co Harolda W. Rosenthala?

https://wprawo.pl/

Komentarzy 112 do “„Trump wstąpił do Chabad Lubawicz i stworzy nowy Izrael.” Żydowski publicysta zginął po wyjawieniu tej informacji.”

 1. Kar said

  ..dla mnie (patrzac na zdjecie) to wszystkie ulokowane wygladaja na wykapane chachly (Ukraina!)..gemba w gembe ta sama..jak nocna zmora, jakie to k..a zidy ortodoksy..jak mozna oklamywac mala dzika kaczke, ze jest krolewskim łabondz..?

 2. Dictum said

  Oremus! – do Boga Najwyższego w Trójcy Świętej Jedynego i Matki Bożej Królowej Polski.

 3. Troll Polonii said

  No i moze wreszcie takie osobniki jak Kar i Miet i Roman odczepia sie ode mnie i przestana mnie wyzywac.

  Wszystkie wroble na wszystkich dachach cwierkaja o najwiekszej synagodze na swiecie wlasnie w Dniepropietrowsku -tylko ciemniaki o tym nie maja pojecia – bo czytac nie umieja.

  Kilka lat temu podalem na gajowce video ze spotkania Kolomojskiego z rabinem z Dniepropietrowska. Malo kto to ogladal bo niestety i na gajowce najwazniejsze czesto sa te wiesci, ktore pachna sensacja.

  Po to zreszta jest zadyma na Ukrainie.
  Rosjanie mieli racje, ze nie oddali Sewastopola – ku zgorszeniu roznych piewcow syjonu. A lojalna acz niedouczona Polonia niech sobie w glany wsadzi wszystkie wyzwiska, ktorych powinna sie wstydzic.
  Bo nawet tego nie wiedza, po co zostal stworzony Zydowski parlament Europejski – w tym samym budynku co PE.
  I o tym tez bylo na gajowce.

 4. Kar said

  ..dla mnie trollu, to wciaz nie zidy, dociera? Ty zdolny jestes, przekrzyczec wszystkich. Sprobuj raz chociaz przekrzyczec swoja monomantre

 5. Marucha said

  No i patrz Pan, Panie Troll… a jeszcze niedawno nas przekonywano natarczywie, że Trump to jest wielka Nadzieja Białych przeciwko karaluchom. Że absolutnie Żydom nie sprzyja i choć nie może otwarcie przeciwko nim wystąpić, to na pewno by wystąpił, gdyby tylko mógł.

  A tu się okazuje, że on sam żyd (choć chyba nie Żyd).

  Polactfu to nie przeszkodzi.

 6. Troll Polonii said

  A teraz bedzie najlepsze:
  Wieloletni przyjaciel pana Trumpa i fundator jego kampanii wyborczej zostal skazany za pedofilie i handel ludzkim towarem.
  Musial dobrze nawywijac, skoro takiego multimiliardera i wlasciciela kasyn skazano za przestepstwa na tle seksualnym.
  Jakos niechcaco spalila sie na slynnej wyspie rozpusty swiatynia gdzie dokonywano roznych dziwnych ‚rytualow’.

  Jeffrey Epstein charged with sex trafficking and conspiracy

  https://www.washingtonexaminer.com/news/jeffrey-epstein-charged-with-sex-trafficking-and-conspiracy?utm_source=breaking_push&utm_medium=app&utm_campaign=push_notifications

  Jeffrey Epstein: Trump once praised billionaire charged with sex trafficking minors for liking women ‚on the younger side’ | Business Insider

  https://www.businessinsider.com.au/jeffrey-epstein-trump-link-liking-women-on-the-younger-side-2019-7?utm_source=notification&utm_medium=referral&r=US&IR=T

 7. Marucha said

  Re 6:
  Przecież kręgi władzy i wpływów w USA to jedno wielkie bajoro gnojówki, w której pływają tłuste, białe robaki.

 8. Listwa said

  @ 5Marucha

  Judaizm żydowski uwaza Chabat za zagrożenie i przeciwnika. Stąd np. niedawne blokowanie wstepu do Synagogi w Krakowie. .

 9. Easy Rider said

  Jeśli to prawda, to ciekawe, czy Trump, taki biały „samiec alfa”, dał sobie obciąć napletek? W każdym razie wydaje mi się, że informacja o jego przejściu na judaizm może być bardziej obciążająca go w tamtejszej opinii publicznej, niż przygotowania do wojny z Iranem.

 10. Troll Polonii said

  4
  Kar
  Dla ciebie to moga byc nawet Malgasze – bo i tak sie nie znasz, a twoja prywatna opinia i wiedza antropologiczna nadaje sie do
  zamiatania smieci.

 11. Lily said

  Ron Masak,aktor.Maz jednej zony.
  Ojciec 6-tki dzieci.Pan po 80-tce.

 12. Tadeusz said

  no to już wszystko wiadomo po co Kołomojski wybudował w Dnipro największą w Europie bożnicę Złota Róża (czy jakoś tak?)

 13. Kar said

  ..a z ciebie to znawca antropolog jak z koziej..nazywajac turko-mongolow zydami..dobre sobie

 14. NC said

  Wygląda mi to na fałszywkę wypuszczoną przez zdesperowanych Demokratów.
  Czyżby Biden?

  ————-
  Obawiam się, że to prawda, choć chciałbym się mylić.
  Pozostaje faktem, że Trump jest wybitnie prożydowski.
  Admin

 15. Birton said

  Satanyahu Benjamin, kolega Doniego Trumpsteina, to pospolity rzezimieszek

 16. ? said

  Re 3: „Wszystkie wroble na wszystkich dachach cwierkaja o najwiekszej synagodze na swiecie wlasnie w Dniepropietrowsku -tylko ciemniaki o tym nie maja pojecia – bo czytac nie umieja.”

  Oczywiście, że wiadomo od dawna. Tylko skończony dureń mógł twierdzić inaczej. Proszę:
  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=16734

 17. Boydar said

  Moim skromnym zdaniem nie jest istotne to, co mogłoby się wydawać (względem Trumpa) tylko na ile skutecznie rzeczony współpracuje z Putinem.

 18. Isreal said

  ad1
  dybuki

 19. Isreal said

  „Kim jest Jared Kushner? Jest synem miliardera Charlesa Kushnera, który dorobił się fortuny na rynku nieruchomości i wnukiem ofiar Holokaustu przybyłych z Polski do USA w 1949 roku.”

  nie sposób nie zgodzić się z tym powyżej …
  taki był los ofiar cholokausta – wyjechali do hameryki ……….

 20. ŻYDZI w USA gwałcą 12 - 15 letnie dziewczynki - też hadlują nieletnimi na "sex" ! said

  Rozwydrzeni bezkarnością ŻYDY pedofile w całym zbankrutowanym moralnie USizraelu, mający specjalne PRZYWILEJE prawne ZANĘCAJĄ kradzionymi „US-dolarami” nieletnie dziewczynki w wieku 12 do 15 lat w Europie.

  Następnie zaworzą z Europy te 14-latki dziewczynki swoimi prywatnymi samolotami do ŻYDOSKICH burdeli w Washingtonie, zaszczurzonego New Yorku i żydowskiego „mega-miliarderów” moralnego bagna-miasta zboczenców Palm Beach na Florydzie.

  Głównym PEDOFILEM – bosem ŻYDOWSKIEGO handlu „nieletnim żywym towarem” dla innych mega-złodzieji ŻYDOWSKICH talmudczych zboczeńców „miliarderów jest mega-złodziej „finansista” ZBOCZENIEC też „miliarder” niejaki:

  Jeffrey Epstein – zobaczcie ryj tego ŻYDOWSKIEGO zboczenca pedofila :

 21. jok said

  Czy dobrze domniemuję, że to jakby 3a podstawowa siła/centrum/ośrodek etny/nacji żydowskiej?

  1. tzw Żydokomuna czyli mniej więcej (wg mnie): New York Times, Washington Post, demokraci, nad Wisła gw, Europa Zachodnia, „lewica” w Izrelu….. Umiłowanie multi kulti, czasem (b. umiarkowana) krytyka jastrzębi Izrela. Bardzo bardzo obecna w życiu „świata zachodniego”, bardzo dbająca, by „świat był dobry/lepszy dla Ż-ów.

  2. tzw. neokonowie: Washington Times, republikanie zwłąszcza „prawicowi”, syjonistyczni. Nad Wisłą G.P. W Eur Zach mniej widoczni (jako ci prawicowi religijni Żydzi). „Prawica” Izrela. ……Kochają Izral miłością pierwszą i najczystszą, czasami pozwalają sobie nie iść na czele wprowadzania różnych lgbt, bądź co bądź są „prawicowcami”:). Bardzo dbają by „świat był dobry/lepszy dla Ż-ów.

  3 Ów Chabad. Chyba stosunkowo świeży jako siła. Zgromadzili się wokó Trumpa i np. na Ukrainie, ale i w Rosji. Dość zblizona w niektóych aspektach do 2, ale to nie to. Cóż, trzeba by więcej poczytać. Widać, że bardzo dbają by „świat był dobry/lepszy dla Ż-ów.

  Tak to jakoś widzę.
  Dygresja: Wszystkie te siły kochają nas – jak to kiedyś słyszałem od starszych osób – „jak psi dziada w ciasnej ulicy”. Nie ma co szukać w nich sojusznika, tak jak przyjacielem naszym nie był sędzia Kaufman (potem dostał medal wolności od Reagana), który wbrew żydokomunie (przynajmniej tak oficjalnie jest to pokazywane, ale było tam coś głębiej, jakiś dziwny układ) skazał na śmierć szpiegów sowieckich Rosenbergów. Rosenbergowie, też nie byli przyjaciółmi rosyjskiego robotnika czy białoruskiego kołchoźnika…..

 22. Alina said

  @ Easy Rider

  Niekoniecznie konwersja prezydenta na judaizm ma być obciążająca dla głupich Amerykanów. O tym dyskutują tutaj gadające głowy i dochodzą do wniosku, że dla obłąkanych ewangelicznych chrześcijan to może być nawet „+” a reszta położy na to laskę.

  Podobno dostał zwolnienie z obrzezania. Rabin może taki kwit wystawić. Aczkolwiek lepiej samemu sprawdzić wrzucając do Gugla frazę chociażby: „dick selfie president Trump”.

 23. Pajac pod-żydowski Trump w czarnej "yarmulke kippah" said

  Stary zakłamany OSZUST ten pajac Trump jest faktycznie POPYCHADŁEM żydowskiej krwawej bandycko-złodziejskiej mafii „chabad lubawich” grasujacej w w brutalnie zdominowanej przez nich Ameryce:

 24. Zbyszko said

  Oto w całej pełni to, do czego doprowadziło poparcie polskiej klasy robotniczej udzielone Solidarności

  Dictum@2 polecam,
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego
  bo masz rację.

 25. Miecioo Kovalski said

  Polonus chwali się że syn za pieniądze karierę jedzie pomagać mordować chrześcijan w Iraku itp i iść do świętokradczej Komunii Świętej. Rabin kapelan rozgrzeszy i da się charytatywnego dolara na ofiary wojny amerykańskiej.
  Nie ma takiej decyzji rządu amerykańskiego, której nie usprawiedliwią amerykańscy obywatele neofici – polonusi.

 26. PISKORZ said

  re art Jego pierwsza publikacja na blogu dotyczyła przejścia Donalda Trumpa na judaizm, zaś kolejne – wojny w Iranie. We wszystkich wpisach opierał się na dokumentacji, którą – jak twierdził – otrzymał od byłego, wysoko postawionego urzędnika w Białym Domu..”…..Z tego co wiem /nie pamiętam gdzie czytałem/….to- z powodu blogów odnośnie wojny in spe w Iranie…został zlikwidowany, a NIE ..Z POWODU PRZEJŚCIA prezydenta na judaizm..!!

 27. pokrzywa said

  „Chabad Lubawicz, nie ukrywa, …że ich misją… jest budzenie Żyda w Polakach”. Patrząc chlodno należy zauważyć, że Chabad L. jest wyjątkowo skuteczny.

 28. Pajac pod-żydowski, popychadło żydoskie Trump z CZARNYM "naleśnikiem" yarmulke kippah na swoim łbie, said

  Popychadło Trump to autentyczny PAJAC pod-żydoski i retoryczny OSZUST, który teraz SZCZUJE przeciętnych wykołowanych amerykańców aby zbrodniczo napaść Iran:

  Ten pajac Trump na widok każdego UZURPATORA rabina natychmiast się ślini i realizuje żydo-mafijne złodziejo-bandyckie ZAMÓWIENIA.
  Ten pajac Trump dosłownie „kuca” jak głupek przed każdym mafiosą z kryminalnej mafii „chabat lubawich”.

 29. Listwa said

  Ci od p. Kosiura i turbosłowiańszczyzna zawyje z radości:

  „Katolicy powinny zostać poddani reedukacji? Tak myślą niektórzy działacze żydowscy. Nie podoba im się między innymi pojęcie „faryzeusz” czy fakt, że katolicy mówią o tym, że Jezusa „zabili Żydzi”

  Działaczce nie odpowiada również fakt, że jeden z pracowników Radia Watykańskiego przypomniał o tym, że „Żydzi zabili Chrystusa”. Według niej do użytku wracają najgorsze z „kłamliwych, antysemickich stwierdzeń” i stają się powszechne na całym świecie w codziennych dyskusjach. Dlatego też – jej zdaniem – należy uświadamiać katolickich wychowawców, aby ci zdawali sobie sprawę z „negatywnych konsekwencji zaniechań i zniekształceń w programach szkolnych na wszystkich poziomach, a także podczas katechizowania dzieci w parafiach”. Ma ona nadzieję, że owo „poprawianie” oraz ściślejsza współpraca katolicyzmu z judaizmem pozwoli „skorygować” nauczanie”.

  http://www.fronda.pl/a/zydzi-katolicy-do-reedukacji-tak-ma-wygladac-nowe-otwarcie-w-relacjach-zydowsko-chrzescijanskich-1,129708.html

  Pomożecie Kosiur?

 30. Ale dlaczego? said

  Związki m.in. Morawieckiego z Chabad Lubawicz

  https://dzienniknarodowy.pl/dr-krajskichabad/

 31. Raz w miesiącu KATASTROFA kolejowa w prymitywnym USA ! said

  Największą koleją w USA jest państwo-prywatna spółka o nazwie:
  „Amtrak”
  gdzie zdecydowana większość finansowych „akcji” jest w posiadaniu „rządu washingtońskiego” , który obsadza najwyższe stanowiska kierownicze w zarządzaniu tych „koleji amerykańskiej”.

  Jak w 2008r „prezydentem” USA został ten PROSTAK Obama, to jego murzyńska prostacka mafia powyrzucała na bruk – prawie wszystkich wyuczonych i doświadczonych BIAŁYCH w kolejnictwie menagerów, a w ich miejsce Obama nakazał „zatrudnicć” murzynów, którzy organizowali propagandę w akcji wyborczej 2007-2008 tego PROSTAKA Obamy.

  Od 2008r rozpoczoł się krwawy HORROR na kolejach amerykanskich AMTRAK , czyli jest co najmniej jedna KATASTROFA kolejowa w każdym miesiącu o czym NIE informują za-żydzone centralne media:

  Obecne pociagi w USA jeżdzą z maksymalną predkością 75 mil na godzinę(ok. 100 km/godz), a średnia predkość wszyskich pociagów w USA jest ok 50 mil na godz. (ok 80 km/godz.)

  Niestety ale USA od czasów tego GŁUPA aktora Ronalda Regana, który GRAŁ rolę „prezydenta USA” a faktycznie władzę i urzędy administracji panstwowej za czasów jego panowania PRZECHWYCILI żydzi i murzyni w USA, to rozpoczoł się CAŁKOWITY upadek myśli technicznej USA, a w tym też kileji, przemysłu lotniczego, elektroniki i generalnie techniki. Wszystkie rakiety NASA nośne w przestrzeń kosmiczną USA kupowało w ZSRR a potem w Rosji.

  Dopiero teraz sprowadzenie inżynierowie z całego Świata prubiją opracować „amerykanski” silnik rakietowy dla amerykańskiego NASA.

  Obecne USA jest tak PRYMITYWNE technicznie, że nie jest w stanie wyprodukować telefonu komurkowego, radia, telewizora a nawet maszynki do golenia . . . to wszysko faktycznie obecnie jest projektowane i produkowane w Chinach lub krajach azjatyckich.

  Na wiekszości uniwersytetów w USA, gdzie żydzi przejeli wladzę to tam oni ZLIKWIDOWALI wydziały inżynieryjne i techniczne instytuty badawcze.

  Faktycznie elektroniczna firma Intel kiedyś projektujaca i produkujaca prcesory do komputerów, która powstała w USA została ZLIKWIDOWANA w USA i przeniesiona do Izraela !

  Żydoska rządząca mafia w Waszyngtonie od momentu, kiedy oni zamordowali prezydenta katolika Johna Kennedygo w listopadzie 1963r to oni zamienili tzw. „Biały Dom” w Washyngtonie w centralną MELINĘ żydowską w USA.

 32. Joannus said

  Ad 25
  ”Nie ma takiej decyzji rządu amerykańskiego, której nie usprawiedliwią amerykańscy obywatele neofici – polonusi.”

  Sprzedajne psy za nową budę i dolarki muszą służyć .

 33. hulajdusznik said

  https://marucha.wordpress.com/2017/02/21/co-naprawde-powiedzial-donald-trump-o-rosji/

 34. Miet said

  Re.14.
  (NC)
  Podzielam Pana myśli.
  Dla mnie też to wygląda jak grubymi nićmi szyta sensacja.
  Ileż to razy tutaj w Gajówce gadaliśmy, że une jak nie mogą kogoś załatwić wprost, to stosują starą i dość skuteczną metodę – nagłaśniając „bardzo po cichu – żeby się nie wydało”, że to rzyd albo co najmniej rzydoski agent.
  Internet do takich spraw jest idealnym narzędziem – można na poczekaniu utworzyć dziesiątki stron, które potwierdzą puszczoną w świat fałszywkę.
  Setki tysięcy przyjmie to jako niezbity dowód – tak jak płaskoziemcy, że Ziemia jest płaska.:-)))

  A jeszcze wszystkich wprawi w stan nirwany, że o tym pisał niejaki Goldberg, no to już najprawdziwsza prawda musi być!!!

  Moi drodzy, Goldbergów u nich to spora ilość a wirtualnych to tyle ile sobie zażyczycie – i uśmiercić takich to też nie problem dla dobra sprawy – oczywista.:-)))

  Oczywiście, to są tylko takie moje dywagacje – nie oczekujcie odemnie jakichś dowodów na cokolwiek w tej materii.:-)))

  ————-
  Nie oczekujemy, Panie Mietku.
  Fakt faktem, że Trump jakiś taki prożydowski…
  Admin

 35. Oronto said

  Hmmm. Atak nuklearny, a potem inwazja lądowa? To nie pasuje…

 36. Listwa said

  @ 35 Oronto

  Jest mowa o „wyeliminowania irańskiego wojska”, jest jeszcze obszar i pozostała ludność w tym obiekty militarne.
  Pociski ze zubożonym uranem to też broń nuklearna, a wcale nie mają dużego pola rażenia.

  Temat inwazji na Iran nie jest dążeniem nowym.
  Informacje jakie otrzymał moga nie być ścisłe i pełne.
  „Hmmm. To nie pasuje…” – jeszcze niczego nie wnosi.

 37. Anucha said

  Mamy gotowy sprawdzony plan działania i trzeba tylko realizować go.
  Blondyni z niebieskimi ślepiami tutaj nie pomogą ale reszta może działać.
  Pieprzyć swoje napletki,które trzeba złożyć na ołtarzu wolnej ojczyzny.
  Wnikać do organizacji i rozpiżać
  Trzeba tylko uważać na Esterki ,żeby w chwilach uniesienia nie chlapnąć jęzorem

 38. Listwa said

  @ 34 Miet

  W ten sposób tez mozna wszystko zbagatelizować.

  Jak zwykle pan nie ma żadnych informacji i dysponuje tylko swoją lojalnościa do Hameryki i emocjonalnym zafascynowaniem.

  Tekst jest długi , co pana zdaniem jest grubymi nicmi szyte? Wszystko?

 39. Dictum said

  WOLNA POLSKA
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/donald-trump-pierwszy-zydowski-prezydent-ameryki-2017-07

 40. Olo said

  Podobno trwają zakuliowe rozmowy, w trakcie których banderowskie onuce z PiS omawiają z amerykańskimi i żydowskimi bandytami kwestię wysłania polactwa-poliniactwa na wojnę w Syrii. Czy ktoś wie coś więcej? Czy POLIN będzie mordować Syryjczyków i Irańczyków?

 41. Alina said

  @ Olo

  Polskie(?) bandziory już tam są:

  Hasło „Gniew Eufratu” do dalszego badania zagadnienia. Oni już tam są więc może chodzić o większą instytucjonalizację ich obecności. Zresztą polskie bandziory są już w Afganistanie czy Iraku, więc Syria pasuje, jako sąsiad.

  Mają dobre wzorce, Legiony Dąbrowskiego, co dla bandziora Bonapartego mordowały ludzi w całej Europie i nie tylko.

 42. Troll Polonii said

  Chabad Lubawiczow najbardziej sie boja tradycyjni zydzi z Bliskiego Wschodu.
  Nie jest to zadna nowina.

  To, ze ulubiona coreczka Trumpa przeszla na ortodoksyjny judaizm – tez nie jest nowina.
  To, ze Kushner, ziecioszek nalezy do Lubawiczow – to tez nie nowina.
  I to, ze Kushner – ortodoks byl szefem kampanii wyborczej Trumpa – nie jest zadna tajemnica.
  I wszyscy oficjalnie wiedza, ze Kushner jest ‚osobistym doradca’ Trumpa!!
  Wedlug jakiej Konstytucji??

  I ze wszystkie zydy typu ambasador Izraela w Polsce wplacili na kampanie wyborcza Trumpa ogromne sumy – wiec maja teraz zacne stanowiska – nie jest zadna tajemnica bo to oficjalnie podawali w mediach.

  I tylko Lubawicze mogli odebrac swiatu Jerozolime i…. caly swiat zaniemowil??????
  Ciekawe!

  A ciagle jeszcze wszyscy pyskuja na Krym!!!

  Ja mysle, ze dosc maskarady i udawania, ze: to nie my – to oni!
  Wielu politykow banalu na gajowce bylo dumnych, ze glosowali na Trumpa. Musi co ewangelisci albo specjalni lojalisci, co podpisali ‚lojalke’.

  W zadnym starozytnym skrypcie religijnym ani w zadnych zapiskach historykow starozytnych nie ma wzmianki, ze Jerozolima byla stolica Izraela. Na zadnej mapie starozytnego swiata nie ma panstwa Izrael ale jest kraina – Palestyna, ktora byla terytorium Syrii. Kanaan zas byl terytorium egipskim..

  W Starym Testamencie pisze wyraznie, ze religijny zyd unikal miasta Jebuzejczykow . Nawet na noc zaden zyd sie nie zatrzymal w Jerozolimie.

  Salomon zgodnie ze Starym Testamentem oddal miasto bozkom poganskim wszystkich swoich kochanek i zon.
  Tyle w skrypcie.

  A u historykow ani slowa o krolestwie Izraela. Mieli krolikow tak jak rozne plemiona beduinskie rozsypane po pustyniach i zyznych ziemiach Bliskiego Wschodu.

  Krol Herod nie mogl wybudowac muru ani sciany placzu!!!!
  Nie bylo u zydow takiej technologii ani niewolnikow zydowskich, zeby zbudowali starozytny fort!!!!

  Zydzi nigdy niczego nie zbudowali.
  Nawet amator architekt wie, ze sciana placzu w niczym nie przypomina palacu krolewskiego. To sa mury twierdzy rzymskiej.
  Jeszcze chwile i dowiemy sie, ze zydzi zbudowali Petre … w biegu na wielbladach!

  Na calutkim Bliskim Wschodzie walaja sie tysiace ton starozytnej architektury: Persow, Egipcjan, Hysksosow, Grekow, Syryjczykow, Jebuzejczykow, … nie ma ani jednej zydowskiej budowli. Podobno Salomon zbudowal …stajnie.

  Od wielu lat probuja dokopac sie do …stajni krola Salomona, ktory akurat nie byl religijna postacia. (ani historyczna)
  Byl apostata – o czym mowi nam Stary Testament.
  Nie mogl zbudowac swiatyni.

  Uzywanie starych religijnych ksiag i zapisow do podboju swiata jest barbarzynstwem i nieprawdopodobnym oszustwem i herezja.
  To nie tylko – glownie – Stary Testament sekularni zboczency uzywaja jako blueprint pod wspolczesne podboje.

  I nie ja to wymyslilem. Coraz wiecej historykow protestuje przeciwko uzywaniu swietych ksiag do propagandy ludobojstwa.

  Nalezy zaczac ratowac swiete teksty przed zbojeckim swietokractwem.

  Zydzi wlasnymi, golymi recami zbudowali sfinksa

 43. Olo said

  @ Alina

  Chodzi o większy udział, a nie pojedyńczych bandziorów. Polactwo ma zastąpić Niemców, którzy odmówili Trumpowi i Kushnerowi wysłania wojsk lądowych. Lewacki portal starjk.eu potwierdza te dosniesienia lub przygotowuje grunt pod decyzję.

  https://strajk.eu/polscy-zolnierze-pojada-do-syrii-niemcy-odmowily-amerykanom/?fbclid=IwAR2ugpirmejM-Txo3vTDRnlUuhWyCgjVbFMMQvQ0xn6NFQTuGbTQSYfy94k

 44. Marcin said

  Może by tak Melanie wziąć na spytki?

 45. Ad.42. A czy Żydzi zbudowali PRL? Jednak, kto rządził PRL em…?
  Czy Cezarzy nie mieli żon Zydowek ?
  Żydzi nie muszą mieć zdolności manualnych do budowania ani mentalnych do inżynierii budowlanej, mechanicznej etc etc. Żydzi muszą I mają zdolność okradania, kłamstwa, manipulacji, diabolicznej organizacji zbojeckiej, mafijnej … by posiadać władze w tym bogactwa tego świata..
  Włącznie ze Swiatyniami, które dla nich budowali I budują Goim …

 46. Troll Polonii said

  45
  Polak-Ortodoks

  Wystarczy odrobine znac historie starozytna, zeby wiedziec, ze wszyscy zawsze i w starozytnosci i teraz klamali i klamia. Wszystkie narody. I zwlaszcza te na Bliskim Wschodzie.

  J0 widac nie slyszal nigdy o bankierch babilonskich, ktorzy nie byli zydami; Grecy tez nie byli. Ani Rzymianie.

  I nie chodzi o to, kto co budowal.

  Radze zagladnac do Starego Testamentu: zydzi nie mieli nigdy pretensji do Jerozolimy. Nawet wtedy gdy legendarny Dawid ja rzekomo podbil.

  Stolica religijna zydow byl Shiloh. Tak pisze w Starym Testamencie!

  Zgodnie z Biblia, to Zydzi (niewolnicy??) budowali piramidy!

  Polacy tez klamia. Sami klamia a ciagle maja zufanie do zydow.
  Nigdy do wlasnej religii.

  NIKT NIKT zydom swiatyn nie budowal! Bo ich wcale nie mieli.

  J0
  Swiatynie budowali sobie rozne starozytne religie
  Badz tak laskaw i zagladnij do starozytnych zapiskow.

  Jain – to jedna z najstarszych znanych religii Wschodu
  Zbudowali w starozytnosci wiele swiatyn.
  Ale do zadnej zaden zyd by nie wlazl!. Boby go Jahwe zywcem zjadl!

  I zadnej swiatyni ani jainowie ani hindusi ani Sumerowie ani Babilon by zydom nie budowali.
  To nie byly zniewolone narody!!

  Zydzi nie byli osiadlymi plemionami ; to byli nomadowie i nie siedzieli na jednym miejscu. Zburzyli Jerycho i poszli dalej.

  W Jerozolimie zatrzymal sie Dawid i podobno zasiedzial sie tam jego syn, Salomon, z nieprawego loza a wiec nielegalny nastepca w swietle zydowskiego prawa;

  W Jerozolimie sa stare budowle i stare mury i wiele archeologicznych pamiatek.
  Ale nie ma ANI jednego dowodu, ze ktos cos dla zydow tam wybudowal!

  W Jerozolimie nawet nie ma sladu po zydowskich swiatyniach czy w ogole miejscach kultu. Nawet te monety, ktore rzekomo znalezli- sami zydzi pyskowali, ze to falszywe.

  To stwierdzaja WSZYSCY zydowscy archeolodzy!!!! z Hebrew University.

  J0.
  Na Boga poczytaj cos o tej Jerozolimie!!

  Nie wiem jak teraz, ale w starozytnosci zaden zyd by nie wlazl do swiatyni wybudowanej przez goja!!
  Prawo zydowskie nie pozwalalo!!! Nie ma niekoszernych swiatyn zydowskich!

  I DLATEGO NIE WOLNO IM BYLO WCHODZIC DO JEROZOLIMY!!

  I jesli uwaznie zaczniesz czytac Biblie to z latwoscia zauwazysz, ze zydzi nosili ze soba oltarze i Tore, wszedzie gdzie wedrowali i napadali.
  Mieli ‚przenosna’ arke i ten ich religijny majdan, ktorego nawet zydom nie wolno bylo dotykac.
  Bog zakazal Dawidowi budowac swiatynie pod kara smierci!
  Tego tez nie wiesz?

  I dopoki goje (goyim) nie wezma sie za nauke historii starozytnej – to ciage beda powtarzac zydowskie pierdoly – bo ciemniakom latwo wmowic kazde lgarstwo!!!

  Goje nawet Nowego Testamentu nie znaja.

  Starozytna swiatynia Jainow. Zyd nie mial czasu, ani srodkow ani wiary na takie budowle:

  Ranakpur Jain Temples, Rajasthan

 47. Lily said

  Re 41;Alina
  „Pomagamy Kurdom”.Te”Slowianskie”twarze.
  „Wasza wojna,jest nasza wojna”,L.K, 2006r
  http://www.targetfreedomusa.com/breakthrough-research-on-the-greater-israel-project-cracking-the-code/
  Zrodlo; jak powyzej.

 48. Przed skopiowaniem artykułu od A do Z proszę o kontakt z autorem.
  W przypadku ze mną
  Pozdrawiam
  Jacek Międlar

 49. JO said

  Panie Troll Polonii, prosze na przykladzie PRL i PRL BIS zobaczyc jak Zydzi ograbili oraz wymordowali nas, usuneli nas i usuwaja. Czy to jest bujda czy fakt? Jezeli to zrobili teraz na naszych oczach w sposob jak opisuje wiele razy Biblia…, to czy mysli Pan, ze w przeszlosci tego nie bylo?

  Co Pan sugeruje? Czy Pan czuje sie na silach oraz jako osoba…poruszac temat Biblii i Wiary jednoczesnie? Za kogo Pan sie uwaza?

  Jezeli nawet Swiatynia Salomona jest mysla czysto literacka, to ona siege Nadprzyrodzonosci I ma wieksze znaczenie I jest faktem berdziej niezaprzeczalnym niz nie jeden palac wybudowany w przeszlosci , ktorego morow by Pan mog dotknac wlasnymi rekoma.

  Oczywiscie, ze Swiatynia Salomona byla, oczywiscie, ze to co Biblia zawiera jest Parwda, tylko zaslonieta dla tych co nie wierza jak Pan.

 50. Listwa said

  Troll poloni

  Bredzisz po raz kolejny. Usiądź na d**e i poczytaj albo zaczynaj od ostrzeżenia „Uwaga zmyslam”.

  Oodniosę się tylko do jednego,
  „W Jerozolimie nawet nie ma sladu po zydowskich swiatyniach czy w ogole miejscach kultu.”

  – starożytny Izrael miał tylko jedno miejsce kultu. W chwili śmierci Jezusa Chrystusa zasłona oddzielająca miejsce święte rozerwana została na pół. Właśnie w tej jednej świątyni.

  Może ty masz magnezu za mało i za duzo żelaza że tak tobą rzuca.

  Powinienieś teraz wszytko popoprawiać i wycofać sie z głupot które piszesz.

 51. Listwa said

  Troll polonii

  „W Jerozolimie zatrzymal sie Dawid i podobno zasiedzial sie tam jego syn, Salomon, z nieprawego loza a wiec nielegalny nastepca w swietle zydowskiego prawa”

  – tu też chyba zderzyłeś się bykiem. Wyglądasz jak nawiedzony.

 52. Zerohero said

  ” Jest synem miliardera Charlesa Kushnera, który dorobił się fortuny na rynku nieruchomości i wnukiem ofiar Holokaustu przybyłych z Polski do USA w 1949 roku. ”

  Ha ha. Zjedli ciastko i mają ciastko.

 53. Listwa said

  @ 51 Zerohero

  Potem zrobić 447 i dalej orać.

 54. Marucha said

  Re 48:
  Obiecujemy, że już się to więcej nie powtórzy.
  Nasze artykuły można kopiować bez żadnych ograniczeń, z podaniem źródła.

 55. Troll Polonii said

  50
  Listwa
  JO
  A jednak!
  Bibli nie czytali
  Prasy izraelskiej nie czytaja
  O archeologii nie maja pojecia
  I tylko ja zmyslam!!

  Pokaz mi gdzie pisze, ze Salomon NIE byl apostata!!
  I ze nie pochodzil od zgwalconej Hetytki- Bersheby podczas nieobecnosci jej meza Uriasza

  I gdzie pisze ze Dawid narazil sie Bogu smiertelnie.
  I o historii Jerozolimy tez piszecie z pustej glowy.

  Ja niestety, musze wyjechac i nie mam czasu znalezc wszystkich odnosnikow.
  Przeciez wy nie macie pojecia o tematach ,ktore chcecie dyskuowac i sie wymadrzac.

  Zalozylem naiwnie, ze jak ktos sie uwaza ( albo przebiera) za katolika, to przynajmniej ma chocby blade pojecie o historii Jerozolimy.
  Rozumiem, dlaczego macie wszyscy w DUPIE co sie stalo.
  I guzik was obchodzi co sie stanie.

  W Rzymie kurduple intelektualne tez nie byliscie.
  A wymadrzacie sie po blogach i pieprzycie, ze was zydzi oklamuja i wami manipuluja.
  Pewnie to prawda.

  Wlasnie Bibi sie obiecuje ekspansje Izraela.

  Przy pomocy (znow?) ‚Polakow’, ktorzy sercem i dusza bronia zydostwa!!

  MAJOR: NETANYAHU OPENLY ENDORSES CONTINUED TERRITORIAL EXPANSION OF ISRAEL – Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2019/07/major-netanyahu-openly-endorses-continued-territorial-expansion-of-israel/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article

 56. Ola said

  ad 48 , 54 ( Miedlar i Marucha)

  brak slow, tylko pusty smiech i bullshit …😂😂💩

 57. Boydar said

  Kontakt ? Chyba przez gumoleum. A może w sprawie kwoty i numeru konta ? To po co żeś to […] wysmerfował ? Na zlecenie czy dla ludzi ? Jak na zlecenie to i tak kasę wziąłeś, a jak dla ludzi, to o co kaman ? Ty niebieski nastajaszczy oszust jesteś, pierwowo miczurinskowo sorta; ale Najwyższego Sądu nie wystrychniesz.

  Jest takie powiedzenie, Panie Gajowy – ukradłeś czy zostałeś okradziony, zamieszany jesteś w kradzież. Potem ktoś sraknie że ta gnida w Gajówce publikuje.

  ————–
  A wewogóle to nawet sobie nie zdawałem sprawy, iż p. Międlar był zamieszany w napisanie artykułu. Chyba mało spostrzegawczy jestem. Starzeję się, jak mówi p. RomanK, w braku innych argumentów.
  Admin

 58. Lily said

  Re 54; Mrucha
  Panie Marucha,nigdy bym nie pomyslala.
  Pozdrawiam Pana,zycze duzo zdrowia,
  oraz dziekuje za wszystko,co Pan dla nas robi.

 59. Marucha said

  Re 58:
  A ja dziękuję wiernym gajówkowiczom.

  I tym, którzy mnie wspierają dobrym słowem.
  I tym, którzy przypominają mi, żem nie taki wielce mądry, jak mi się wydaje.
  I nawet tym, którzy nieporadną polszczyzną usiłują lać na mnie oszczerstwa i zwykły gnój – bo uświadamiają mi, że pewnym kreaturom bardzo przeszkadzam, co mnie cieszy.

 60. ibrahim ibn jakub said

  każdy średnio rozgarnięty wie, że chabad (tfu!!!)lubawicz to sataniści, plemię żmijowe tego świata.

 61. piwowar said

  „Sprzedajne psy za nową budę i dolarki muszą służyć” .

  Pan Joannus okazuje się być niezbyt kulturalną jednostką, albo z jakichś przyczyn taką odgrywać. Niestety, wielu z uczestników rozmów na tym forum emocjonalnie wykazuje podobną postawę, choć nie aż tak pogardliwie i nie aż tak nienawistnie.

  Panie Gajowy, Piwowar nie czuje się ani uprawniony, ani inaczej predestynowany do dalszej obecności w Gajówkowych sferach. Proszę wybaczyć. Spotkamy się prywatnie lub półprywatnie gdzie indziej.

  Pozdrowienia zza Oceanu.

  ——
  Odpiszę jutro.
  Admin

 62. miet said

  Re.61.
  Piwowarze, podzielam to co napisałeś, trzeba być wysokiej klasy skurwy…em, żeby napisać coś takiego jak ten o nicku Joannus.
  Jeżeli Ty odejdziesz, to i po mnie nie powinno tu być śladu.
  Szkoda mi bo z P. Gajowym mieliśmy bardzo dobre, wirtualne „relationships” prawie przez dwie dekady.

  Poczekajmy co P. Gajowy Tobie odpisze.

 63. RomanK said

  Starzeje sie pan ..panie Gajowy:-))) Zrzyna artykuly..i nawet, zeby pan choc- Bog Zaplac powiedzial…. Tym bardziej ,ze artykul pisany przez ksiedza musi byc wiarygodny….i zadnych dowodow nie potrzeba:-)))))
  Co sie pan bedzie Trumpowi dziwil… Kiedy to padlo powiedzonko- Wart Paryz Mszy????
  Panei Piwowar..co sie pan bedzie obrazal na Joannusowe bhluzgi:-)))) zal poprostu zydzinie…ze sie wystrychnal na dutka:—_ liczyl na Komune –jak na Mesjasza.. ai tera tacy- jak pan uzywaja zywota, jedza, pija, lulki pala, na parkietach sie slizgaja.dollarami szastaja, carami rozbijaja,….a Joannus musi ……katolika udawac..:-)))

 64. Miet said

  Re.62.
  Mój wpis dotyczący tego samego, czeka na moderację.

  —————
  Nic nie zauważyłem!
  Admin

 65. Boydar said

  Cieee choroba … 🙂

 66. leśnik said

  Hmmmm..Ktoś chyba otrzymał cios w wątrobę..😮

 67. Listwa said

  @ 55 Troll Polonii

  Zmyślasz. Jeszcze pokrzywdznego zgrywasz.
  Jak chcesz napisac co jest w Starym Testamencie to zajrzyj do źródła a nie do gazet.

  Salomon nie był apostatą, złamał polecenie Boga i pojął za zony liczne kobiety obcych narodowości, które go zwiodły do kultu ich bożków. Na tym polegały jego błędy.

  Salomon pochodził z legalnego związku z Betszbą i był legalnym królem Izraela. Zmarło pierwsze dziecko Dawida I Betszeby, które poczeło się gdy ona miała jeszcze męża Uriasza. Salomon począł sie w legalnym związku.

  „I gdzie pisze ze Dawid narazil sie Bogu smiertelnie”

  – 2 księga Samuela: 12.12: Uczyniłes to wprawdzie w ukryciu, jadnak Ja obwieszczę to wobec całego Izraela i wobec słońca,. Dawid rzekł do proka Natana, Zgrzeszyłem wobec Pana. Natan odpowiedział Dawidowi: Pan odpuszcza ci twój grzech – nie umrzesz, lecz dlatego że przez ten czyn odważyłeś sie wzgardzić Panem , syn który ci się narodzi na pewno umrze” [mowa własnie o pierwszym dziecku Dawida i Betszeby]

  1 Księga Kronik
  28.2 Powstawszy więc, król Dawid rzekł stojąc: «Posłuchajcie mnie, bracia moi i ludu mój! Moim pragnieniem było zbudować dom odpoczynku dla Arki Przymierza Pańskiego jako podnóżek stóp Boga naszego i poczyniłem przygotowania do budowy. 3 Ale Bóg rzekł do mnie: „Nie zbudujesz domu dla imienia mego, bo jesteś mężem wojny i rozlewałeś krew”

  – Dawid nie zbudował światyni, a zebrał tylko materały do budowy, Swiątynię zbudował dopiero jego syn Salomon.
  .
  W Ewangeli św Jana Jezus Chrystus tak mówił i czynił wobec dokładnie tej samej Świątyni:

  2.13 Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. 14 W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. 15 Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. 16 Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!» 17 Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie7. 18 W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?» 19 Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». 20 Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?»

  – pozostałością historyczną tej swiatyni jest znana wszystkim ściana płaczu.

  „Przeciez wy nie macie pojecia o tematach ,ktore chcecie dyskuowac i sie wymadrzac”
  – ty może spadaj szczaw, zamiast wypisywać że światyni nie było bo tak w gazecie przeczytałeś.

 68. Listwa said

  Przypomne też tę historię:

  Uriasz jako dowódca wojska był na wojnie. W tym czasie Dawid spostrzegł Betszebę żonę Uriasza. Wezwał ją do siebie i poczęło sie dziecko. Gdy Betszeba powiadomił Dawida o ciąży, on wezwał Uriasza z pola walki pod pretekstem przekazania informacji. Uriasz opowiedzieł na uczcie wszystko Dawidowi a potem poszedł spać do wojska a nie do domu. Dawid zapytał go na kolejnej uczcie , dlaczego tak czynisz. Na co Uriasz,Cały lud naraża życie na wojnie a ja miałbym iść i spac ze swoją żoną wygodnie? Nigdy. Dawid go spił , ale Uriasz ponownie poszedl do wojska a nie do domu. Dawid więc, dał list do głównego dowódcy wojsk Izraelskich, za pośrednictwem Uriasza, aby ten postawił Uriasza tam gdzie jest silna załoga obcych wojsk i odstąpił Uriasza, aby ten zginął. I tak sie stało.

  Uriasz zginął, poczęte dziecko zmarło. Dawid pojął za żonę Betszebę. Po czym urodził sie Salomon, który po śmoerci Dawida przejął królestwo.

  Prorok Natan wyszedł na spotkanie króla Dawida i rzekł mu: przyjechał gosć do bagacza który opływał w bogactwa. Bogacz udał sie wtedy do biednego pasterza i zabrał mu jedyną owieczkę którą miał, z którą spał i ją karmił, którą opiekował sie jak dzieckiem. Aby nie uszczuplic swych stad , zabrał jedyną owieczkę biednemu pasterzowi i ją przygotował jako posiłek swym gościom.
  Na co Dawid oburzył sie bardzo na tego człowieka i powiedział do Natana: „Na życie Pana , człowiek, który teo dokonał jest winien smierci.Nagrodi on owieczke w czwórnasób , gdyż dopuści sie czynu bez miłosierdzia”

  Na co Natan oświadczył : „Ty jesteś tym człowiekiem”

  Przy okazji zwracam uwage niektórym , że o miłosierdziu była mowa juz w czasach Dawida. Jan Paweł II w odkryciu pierwszy nie był, ani Faustyna.

 69. Marucha said

  Re 61, 63:
  Za każdym razem, gdy z gajówki odchodzi ktoś, kogo cenię, jest mi autentycznie przykro.

  Ponieważ dyskutujemy tu problemy ważne, dręczące nas, wkur***jące nas – temperatura dyskusji sięga wysoko na skali i nie zawsze kontrolujemy swoje emocje, co sam wiem po sobie.

  Jedyne, o co mogę prosić… bierzmy poprawkę na owe emocje w osądzaniu innych.

 70. Listwa said

  @ 56 Ola

  Pan Międlar chce pewnie podziękować za darmową promocje jego strony.

  —————–
  Przed chwilą sprawdziłem. P. Międlar istotnie jest redaktorem witryny WPrawo.pl, o czym nie wiedziałem, bo się starzeję.
  Już nic więcej z tej witryny nie będziemy kopiować.
  Admin

 71. Boydar said

  Jestem ostatnim, który by wstawiał się za Panem Janem; jednak nie o niego tu się rozchodzi. Dlaczego, pytam, Szanowni Panowie Emigranci tak te „sprzedajne psy” wzięli na swoje sumienia ?

  Mógłbym wymienić na jednym wdechu zez pięćdziesiąt nazwisk sprzedajnych psów psujących do schematu. Ale ani Pan Miet, ani Pan Kolega Kafel Roman, ani tym bardziej Pan Piwowar, nie przyszliby mi do głowy.

  Dalej nic nie napiszę bo mowa to tylko srebro. A ja pazerny jestem, jak to Chacheł.

 72. Listwa said

  @ 48 Jacek Międlar

  „Przed skopiowaniem artykułu od A do Z proszę o kontakt z autorem.

  – A panu co?

  1. takie oczekiwania może pan formułowac tylko co do swoich tekstów lub tekstów na pana stronie.
  2. taką prośbę powinien pan zamieścić na swojej stronie wraz podaniem formy/możliwości kontaktu.
  3. na swej stronie powinien pan podać też reguły kopiowania swych tekstów, o ile pan nie wnosi zastrzeżeń odnośnie kopiowania od A do K.
  4. Powinien pan podawać kontakt do każdego z autorów, jeśli dokłada info: „W tym przypadku ze mną”

  Żenujące są pana wypowiedzi nt. Bractwa Piusa X.

 73. Kar said

  re:62/Miet

  ..slowo pisane ma paskudny oddzwiek, i siedzi dlugo w naszych aktach, pozniej. ON-Joannus, mial chyba zly dzien, sie mu wypslo spod kontroli. Teraz napewno zaluje swojej gafy/niefortunnej akcji.

  – wg mnie wpisy powinny miec szanse-edit, bo zawsze pozniej po nacisnieciu klawisza enter sa jakies tam mieszane refleksje, ktorych notabane nie mozna skorygowac, jest za pozno..klamka zapadla

  ———-
  Niestety, WordPress nie daje takiej możliwości.
  Jedyne, co można zrobić – odczekać jakieś pół godziny po napisaniu komentarza, zanim się go wyśle.
  Admin

 74. Boydar said

  @ Pan Listwa

  Żenujące to jest że go Matka Ziemia jeszcze nie pochłonęła, no ale może kolejka jest długa …

 75. Listwa said

  @ 61 piwowar

  Panie Piwowar, weź pan nie rozśmieszaj, a raczej nie rób z siebie śmieszności.
  Miał pan kilka komentarzy wartych uwagi, ale zdaje mi się, że to było juz dawno. Cmokanie i pocmokiwaie większej wartosci nie ma. To co pan pokazuje jako kulturalne zachowanie to miałkie jest i mało istotne.

  Pan pokaże że potrafi podać treści i komentarze istotne i wartościowe , celne i wazkie, a przy tym w kulturalnej wymowie i formie. Wtedy uznam i docenie.

  Na dziś to pan może tylko wejść i poczytać. Jeśli pan znajdzie, choćby pojedyńcze treści, które dzięki Panu Gajowemu – raz jeszcze – dzieki Panu Gajowemu , a nie panu są dostępne, które mogą byc przydatne, to sie pan ciesz i dziekuj, bo i tego niedługo nie będziecie mieli, kulturalne maskoteczki ze sztuczymi minami.

  To samo pan Miet. Gó**no pan wnosisz. żadnej łaski pan nie robisz.

  RomanK wypisuje naogół bzdety w durnowatej formie. Ale u niego jest pewna myśl, a nie tylko cmokanie.

 76. Listwa said

  @ 74 Boydar

  No cienki jest. Może się tylko starać, żeby być tym za kogo sie uważa, a może pragnie być.

 77. Listwa said

  —————–
  Przed chwilą sprawdziłem. P. Międlar istotnie jest redaktorem witryny WPrawo.pl, o czym nie wiedziałem, bo się starzeję.
  Już nic więcej z tej witryny nie będziemy kopiować.
  Admin

  – jest, też pisze i handluje, ma już ponoć małe studio do nagrań. Jest dość aktywny, co na plus, ale swą jakość przecenia.

 78. Listwa said

  @ 63 RomanK

  Pan dla swego dobra lepiej czyta pana Joannusa. Ma coś co panu bardzo jest potrzebne.

 79. Marucha said

  Re 75:
  Pan pokaże że potrafi podać treści i komentarze istotne i wartościowe , celne i wazkie, a przy tym w kulturalnej wymowie i formie. Wtedy uznam i docenie.

  Pan Piwowar niejednokrotnie takie treści przekazywał.
  Podobnie, jak p. Miet.

 80. Listwa said

  @ 58 Lily

  +

 81. Listwa said

  @ 79 Marucha

  Może niech piszą większymi literami jak się starzeją. Starzeć się ludzka rzecz i nieodwołalna.
  Ale i dziadek gdy przywali samochodem w drzewo nie wywynie sie wiekiem, chyba że od trumny.

 82. JO said

  Panie PIWOWAR,

  Internet to diaoboliczny wymysl a w nim jest ciezko zachowywac kulture katolicka, kulture polska, byc dzentelmenem.

  Tu wiecej trzeba wybaczac, wiecej miec cierpliwosci, powsciagliwosci.

  Jezeli ktos z nas tu Polakow wyzwie, ktos z nas ublizy, przeklnie…to prosze to traktowac jako upadek wypowiadajacgo sie I starac sie podac mu reke w chrzescijanski sposob, a wyzywajacy, ublizajacy…radze by choc powiedzial cos w rodzaju przepraszam, jezeli nie of razu, to po pewnym czasie….ale by bylo, tak jak sam Pan Bog tego chce by bylo.

  Ja Pana przepraszam za lapsus Pana Joannusa, ktory zapewne byl wypowiedziany pod wplywem emocji.

  Prosze zostac w Gajowce. Jestesmy I tak zatomizowani, rozdzieleni – prosze nie dac sie rozdzielic, usunac z tej wirtualnej polskiej przestrzeni publicznej.

  JO

  P.S. Panie Listwa, nie badz Pan Boydarem czy NICKIEM… – to nie lezy w Pana stylu, jakosci, wiedzy I poziomie wiary.

 83. Boydar said

  Bardziej aktywny od np. Adama „Michnika” ?

  Im bardziej „aktywny” tym gorzej, dla nas. Jest żywym dowodem dla durni, że złamanie przysięgi to klucz do sukcesu. Tylko nie można Kol Nidre zapomnieć odmówić.

  Gdybym miał wybierać, wybrałbym na Szechtera i Urbana, przynajmniej wyglądają jak kaczka, zachowują się jak kaczka i kwaczą jak kaczka. Wątpliwości ani pomyłki być nie może żadnej.

 84. NC said

  Re 63, RomanK (druga część):
  🙂

 85. […] do przeczytania bardzo ciekawego artykułu : https://marucha.wordpress.com/2019/07/08/trump-wstapil-do-chabad-lubawicz-i-stworzy-nowy-izrael-zydo… Jan Paweł 08.07.2019 […]

 86. RomanK said

  ad78…. sprobuje…przyznam, ze z zasady nie czytam ani Joannusa, ani pana panie Listwa i paru innych….I wcale nie dlatego ,zebym was nie lubial…ale poprostu nie znosze bezdennej glupoty udajacej madrosc:-))))jaka reprezentujecie. Mowiac to prosciej..
  …… .nienawidze glupoty ….ale kocham glupkow:-))))
  Pan Piwowar tez wyznaje ta zasade….z tym ze on ucieka , w przypadku- kiedy gowno zaczyna bluzgac:-)))
  Ja odwrotnie..jak gowno zaczyna bluzgac- wracam rozchylam krzaki i sprawdzam co to za gowno..W 99% okazuje, sie, ze to nie gowno klnie- tylko pijany gajowy , na ktorego niechcacy nasrano podczas drzemki…..:-0))

  Zobaczcie…kudy wam do tego mlodego kapitana..ktory bez grosika, za darmo traci takie wielkie piniondze..zeby pomoc….. Kurde Balans…. Moze by mu tak mieniem bezsapadkowym pomoc..wypelniajac cele ustawy 447 pod artykulem ….i inne:-))))).

 87. Listwa said

  @ 82 JO

  Nie przesadzaj pan.

  Pan Międlar napisał tekst, pan Miet twierdzi ze widzi szycie grubymi nićmi, pan Miedlar raczej nie widział nawet cienkich.
  Pan Miet nie odpowiedział na wpis @ 38. I nie wykazał chociaż gdzie te nici widzi.

  Za to po raz kolejny epatuje lojalnościa do US i broni Trumpa. Pan Joannus napisał : „obywatele neofici – polonus”

  Sam nie zaprzeczy że korzysta osobiście z polityki US.
  Rozumiem że poczuli ze to o nich.

  Niech pan Miet zajada sie krewetkami czy homarami, ale niech pamięta ze w Polsce TV lepiej epatują od niego.
  I jeszcze sie dziwi gdy ktoś mocniej zareaguje. Dobrze że juz nie poucza że dla Polski nie ma freelanczów, tylko przepłacony gaz.

  Pan pilnuj swoich wpisów.

 88. Listwa said

  @ 86 RomanK

  „ad78…. sprobuje…przyznam, ze z zasady nie czytam ani Joannusa, ani pana panie Listwa i paru innych….I wcale nie dlatego ,zebym was nie lubial…ale poprostu nie znosze bezdennej glupoty udajacej madrosc:-))))jaka reprezentujecie.

  – Jak pan nie czytasz to i nie za bardzo wiesz że tam jest faktycznie „bezdenna glupota udajaca madrosc” .

  Wiesz pan bez czytania?. A gdzie pan widział cuś takiego? Pokaż pan, zeby też inni mieli pewność , że panu nie migają zwarcia.

  Pan też widzi grube nicie jak pan Miet?

 89. Panie Listwa, tu chodzi o Pana Piwowara, który poczuł się urażony.
  Raz jeszcze napisze, że Internet to nie rozmowa gdzie się widzimy a wpis, który często nie odzwierciedla zamiar wypowiedzi , której nie można zbalansowac mina, odglosem, mrugnięciem…I wychodzi to co indywidualnie każdy z nas odbierze..
  Nie ma co się obrażać w imię dobra wspólnego…

 90. Listwa said

  US rezydenci, było spotkanie i konferencja, poznajcie wypowiedzi Trumpa, zeby nie bajdurzyćsami z sobą
  Tekst poniższy nie oddaje całości konferencji, musicie poszukać, jak zdołacie.

  Żebyście sie nie pomylili, Data : 16.07.2018

  https://www.newsweek.pl/swiat/szczyt-donald-trump-wladimir-putin-relacja-na-zywo-ze-spotkania/eynehp7

 91. Listwa said

  @ 89 Polak-Ortodoks

  Nie pitol pan bajek.
  Pan Joannus odniósł sie komentarzem @ 32 do wpisu @ 25. Obaj nikogo nie wymieniali.

  Pan Piwowar zachował sie cieniutko, wziął i się obraził.

  ”Nie ma takiej decyzji rządu amerykańskiego, której nie usprawiedliwią amerykańscy obywatele neofici – polonusi.”
  – usprawiedliwiają czy nie ?

 92. Enya said

  Wtrącę się. A niech tam. Jest tak jak mówi P. JO. W dyskusji potrzebna jest pewna doza delikatności, taktu. Ja rozumiem, że P. Piwowar czuje się urażony. Pewnie w końcu tu wróci, ale ….
  Co to jest za wartościowanie, kto jest na forum potrzebny, a kto zbędny? Trzeba być ciężkim intelektem, chodzącą encyklopedią, żeby tutaj być użytecznym?
  Ja P. Piwowarowi intelektu nie odmawiam, jednak nie tylko ów intelekt jest ważny. Jego komentarze są pełne smaczków, różnych niuansów, to jest też pewna świadomie przyjęta konwencja dyskutowania z innymi, to jest jego styl po prostu. Ale to trzeba umieć też docenić. A P. Listwa wypala z grubej rury, o starości, stetryczeniu itd. To jest obcesowe, to jest wręcz okrutne i kompletnie pozbawione sensu. Taki jest właśnie dzisiejszy świat, bezpardonowo wykluczający innych. Tak nie można. Mnie życie nauczyło, że starszych należy szanować. To jest czasami niewymierne, co ich obecność wnosi do naszego życia, jednak bardzo ważne.
  Nie wszystkie moje uwagi dot. P. Piwowara, bo on akurat nie jest stary. 🙂

  Owa końcówka – pozdrowienia zza Oceanu. Cudo po prostu.

 93. Listwa said

  @ 92 Enya

  Odniosę się tylko do tego:

  „A P. Listwa wypala z grubej rury, o starości, stetryczeniu itd. To jest obcesowe, to jest wręcz okrutne i kompletnie pozbawione sensu. Taki jest właśnie dzisiejszy świat, bezpardonowo wykluczający innych. Tak nie można. Mnie życie nauczyło, że starszych należy szanować. To jest czasami niewymierne, co ich obecność wnosi do naszego życia, jednak bardzo ważne”.

  – walnęła pani z grubej rury „P. Listwa wypala z grubej rury, o starości, stetryczeniu itd”, by potem wylać jakieś swoje żale.

  W tym wątku wpisałem sporo zdań, ale nie o żadnym stetryczeniu itd. O starości wpisałem jedno ogólne zdanie ” Starzeć się ludzka rzecz i nieodwołalna”. Zaprzeczy pani temu? Nie ma to nic wspólnego z pani żalami.

  „Może niech piszą większymi literami jak się starzeją”
  – odróznia pani wymowę zwrotu „jak sie starzeją od” ” jesteś stary, stetryczły idt wiec cie wykluczam bezpardonowo, nie szanuję cię z powodu starości, nic nie wnososz bo jestes stary. Nie uważam za własciwe robic wyrzuty RomanowiK za wpis @ 63 tak ja pani w stosunku do mnie. Bo nie ma podłoza ku temu.

  Ręce opadają.

  Nie mam nic przeciwko starszym ludziom, pomocy im, słuchania ich gdy sensownie mówią, przebywania z nimi. .
  Jednoczęśnie wiek sam w sobie nie jest argumentem ani za ani przeciw. Dzieci tez potrafią mądrze coś powiezić, podobni jak osoby starsze Z racjo wieku starsi powinni mówić rzeczy mądre, a niestety niekiedy tak nie jest.

  „Ale i dziadek gdy przywali samochodem w drzewo nie wywynie sie wiekiem, chyba że od trumny.”
  – niestety, wiek nie uchroni przed konsekwencjami działań.

  Jakby pani zechciała czytać uwazniej i mniej imputowała rodem ze swych myśli.

 94. Enya said

  Tak odebrałam Pana komentarze. Ewidentnie odmówił Pan wartości wpisom Piwowara. A przy tym w kom. 81 dorzucił dygresję o starzeniu się.
  A przy tym chcę dodać, że zwykle z uwagą czytam polemiki (jeśli są merytoryczne), w jakie Pan się włącza i je cenię.

 95. Listwa said

  @ 94 Enya

  Musi pani przykładac więksżą uwagę do podawanych treści, bo albo pani zgubi treść pozytywną na rzecz własnych wrażeń albo pielęgnuje pani swą podatność na manipulację i przyjmuje bezwiednie. Maniupulacja wciska to czego odbiorca swiadomie nie chciałby przyjąć.

  ” Ewidentnie odmówił Pan wartości wpisom Piwowara”
  – wpisów pana Piwowara nie komentuję zazwyczaj. Nie mam nic przeciwko jego „smaczkom i niuansom”

  Tym razem odniosłem sie do jego reakcji. Bo słabiutka i głupiutka.

  Była degrewja w konkretym kontekście. Ale osoba 20, 30 ,40 i 10 też się starzeje. Co nie znaczy że pogardzam osobami starszymi, czy starymi z racji ich wieku.
  Odniosłem sie głównie i bezpośrednio do pana Piwowara we wpisie @ 75, tam nie użyłem niczego związanego z wiekiem.

  śmieszne że ktokolwiek może wpaść na pomyśł że obrazi sie i nie będzie wiecej korzystał z portalu i z czyjejś pracy podawanej za darmo.

  Wszyscy sie starzejemy, ja też.

 96. RomanK said

  Panie Listwa…ja wiem ze panowie nie mozecie zniesc ludzi dobrych, pieknych i madrych i jeszcze zamoznych. Pewnie, ze pan Mierczyslaw zazera sie krewetkami, nawet z Piwowarem probowali robic z krewetek kiszke….ale nie da sie jesc z kapusta,,musi byc kawior z porzadnym winem koniecznie kalifornijskim…no ale ich stac na takie experymenty…
  I czego im zazdroscic..i po co wam gula lata….ze ci ludzie- ktorzy ciezko pracowali na swoj status martwia sie o Polske?? czy tylko biedni, opuszczeni starzy ormowcy moga to robic????
  a gojom to co nie wolno????
  CO pan chce, zeby emerytowany profesor amerykanskich uniwersytetow pospolitowal sie z zydkiem z komitetu???i klal z nim kazdego, ktory zrobil zydkom kookoo?? Oczywiscie, ze sie cieszy ze Ameryka wyciaga nasz polski narod z bagna…bo jest Polakiem!
  ZObacz pan jak wyglada Polska i np Rosja….byle sasiad..nawet Niemcy….pan Mieczyslaw ani Piwowar jako Polonusi – Amerykanie maja byc z czego dumni…bo to ich zasluga..to wysilki ponad 30 lat dzialalnosci na rzecz Polski w Amerykanskiej Polityce.
  Za co chce im publicznie podziekowac!

 97. miet said

  Jeszcze jestem i czytam i dziękuję Panie Romanie.🍷

 98. Ola said

  Panie Marucho…. wroc pan do tradycji i stawiaj sete z meduza!
  Bo od tych homarow i kalifornijskiego wina to ludziom odpie*dala.

 99. leśnik said

  Spodziewam się w następnej kolejności usłyszeć że realizacjia żydowskich roszczeń
  do których chce zmusić Polaków USA wynika z troski o nasz dobrobyt i w ogóle jest
  naszym wielkim dobrem..Właściwie szkoda słów. Pan Joannus napisał coś co jest merytorycznie uzasadnione i zrobił to w sposób umiarkowanie kurtularny 😏..
  W każdym razie nie nazwał nikogo psim chujem..

 100. Boydar said

  Wpisy/komentarze Pana Piwowara zioną taktem i kulturą. Również szeroką wiedzą w temacie. Pan Piwowar jest egzemplifikacją człowieka czasu pokoju. Jakiego zresztą codziennie doświadcza wokół.

  I myślę, że o to się Panu Listwie rozchodziło, a nie że Pan Piwowar jest be ogólnie.

 101. Kar said

  re:100/Boydar

  prawda, no i jeszcze, ze Piwowar, jest delikatny…za delikatny..mimoza.., a my tu se normalne buszmeny

 102. rycho08 said

  Panie Piwowarze,

  daj sobie spokój z jakimiś niewieścimi fochami, bo ani nie było to skierowane do Pana, ani nie było w żaden sposób porównywalne do formy odnoszenia się do innych dyskutantów przez nijakiego R.K. A ta jakoś nigdy Panu nie przeszkadzała.
  Pozdrawiam, mnie Pański styl się bardzo podoba i z przyjemnością czekam na Pańskie komentarze.

 103. Marucha said

  Re 96:
  Już dawno nie byłem taki wkurwiony… ale postaram się trzymać język na wodzy.

  Pisze oto p. Roman, który po wygranej Trumpa dostał jakiejś pomroczności:

  Oczywiscie, ze sie cieszy [p. Mietek] ze Ameryka wyciaga nasz polski narod z bagna…bo jest Polakiem!
  ZObacz pan jak wyglada Polska i np Rosja….byle sasiad..nawet Niemcy….pan Mieczyslaw ani Piwowar jako Polonusi – Amerykanie maja byc z czego dumni…bo to ich zasluga..to wysilki ponad 30 lat dzialalnosci na rzecz Polski w Amerykanskiej Polityce.
  Za co chce im publicznie podziekowac!

  Ameryka, jawny wróg Polski – WYCIĄGA POLSKĘ Z BAGNA… słuchajta i bijta brawo!
  Popierając bezczelne żądania żydowskie.
  Sprzedając Polsce złom za wygórowane ceny.
  Finansując rozpierdolenie PRL, także tego, co w nim było dobre.
  Robiąc z Polski wasala, pogardzanego i upokarzanego na arenie międzynarodowej.

  W czym kurwa, Ameryka pomogła Polsce? W CZYM? Że nauczyli nas jeść hamburgery i śmiać się wtedy, gdy słychać nagrany uprzednio śmiech?
  Czy w tym, że bez chwili zwłoki realizuje wszelkie zachcianki Izraela?

  To POLSKA POMAGA AMERYCE. Finansuje ich pobyt na naszej ziemi, której niegodni są ucałować, bandyci. Kupuje od nich za ogromne pieniądze bezużyteczny sprzęt.
  Ciekawe, ile USA wypompowało z Polski podczas „reform”… Nie wiem, czy ktoś to wie.

  Najlepszą pomocą byłoby, gdyby Ameryka ZAPOMNIAŁA, ze Polska istnieje i zabrała stąd swoich obrzezanych ludzi.

 104. Enya said

  Pan Listwa. Jeśli Pan tak napisał, tak jest. Nie miał Pan intencji obrażania ludzi starych. Źle zrozumiałam Pana wpis. W kwestii obrażania się na portal, który jest efektem cudzej pracy, udostępnianej za darmo – to owszem, nie jest to rozsądny krok.

 105. Listwa said

  @ 96 RomanK

  „ja wiem ze panowie nie mozecie zniesc ludzi dobrych, pieknych i madrych i jeszcze zamoznych”

  – jak rozumiem, to o was. I pewnie cała Hameryka to sami dobrzy, piekni, madrzy i zamozni. A pedofilów tam macie?

  „I czego im zazdroscic..i po co wam gula lata….ze ci ludzie- ktorzy ciezko pracowali na swoj status martwia sie o Polske??

  – ja im wcale nie zazdroszcze że „probowali robic z krewetek kiszke….ale nie da sie jesc z kapusta,,musi byc kawior z porzadnym winem koniecznie kalifornijskim”. Bo to panie wiocha jest. W Polsce też można krewetek pojeść i susi.

  „ze ci ludzie- ktorzy ciezko pracowali na swoj status martwia sie o Polske?? czy tylko biedni, opuszczeni starzy ormowcy moga to robic????”

  – panu to płacą za takie testy, czy pan z głupoty?

  Jak te wasze martwienie się o Polskę i załamywanie łap dla krewetek i kalifornijskiego wina, ma polegać na tym, ze Hameryka ma mieć darmowe lancze kosztem Polski i nas, to delikatnie mówiąc spieprza**jcie ze swą troską i patriotyzmem udawanym.

  „ZObacz pan jak wyglada Polska i np Rosja….byle sasiad..nawet Niemcy….pan Mieczyslaw ani Piwowar jako Polonusi – Amerykanie maja byc z czego dumni…bo to ich zasluga..to wysilki ponad 30 lat dzialalnosci na rzecz Polski w Amerykanskiej Polityce”

  – no jak wygląda Polska ? Bo w tym waszym widzeniu chyba problem lezy.

 106. Listwa said

  @ 100 Boydar

  Tak, tak, chodzi że zioną.

  @ 104 Enya

  Nieporozumienie z tą starością. Nie mam nic przeciwko ludziom starszym lub starym. Ewentualna głupota grozi w każdym wieku.

  Pan Piwowar położył na szali swoja obecność i korzystanie z portalu i pracy Gajowego.
  Jego smaczki i niuanse to za mało, żeby nimi miał kształtować treści komentarzy innych.
  Mógł pominąć komentarz @ 32 i @ 25 albo skomentować co mu nie odpowiada.

  Jakieś szantarze bo on odejdzie…bo jakiś komentarz. pan Miet ja też ja też … cienkie i bez przyszłości.

 107. Listwa said

  @ 98 Ola

  Krótko i zwięźle.

  Polacy jak nie zaczną dbać o wszystko i to mądrze to zginą.

 108. Listwa said

  Dziennik Gazeta Prawna :

  W Polsce mamy już 31,5 tys. milionerów.
  Choć ich liczba rośnie, zwiększa się też zasięg ubóstwa

 109. jasiekztoronto said

  Re: 96 RomanK
  No i komu pan taka ciemnote „wciska???”…
  (a raczej zapytalbym: „po co pan to robi i w jakim celu???”..)
  No to powiem panu tak wprost: „polactwo w Polnocnej „hameryce” jest tak skur…wione i tak zdemoralizowane, i tak podzielone, ze juz szkoda gadac…
  („ludzie madrzy, piekni i zamozni…”…- no chyba tylko w „wyscigu szczurow”…w wersji Orlwellowskiej…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 110. Marucha said

  Pan Piwowar to jeden z najcenniejszych gajówkowiczów.

  Nie zalewa nas dziesiątkami skopiowanych skądś tekstów ani linkami. Nie wrzuca do gajówki litanii wyzwisk pod adresem żydów/Ukraińców/Niemców/złodziei/lewactwa/lesbijek itd…. z których absolutnie nic nie wynika.

  Pisze dość umiarkowanie – ale zawsze kompetentnie (jego wpisy na temat żywienia są bezcenne), a przynajmniej z nutką takiego łagodnego humoru i życzliwości dla świata, o co coraz trudniej.

  Pan Mietek z kolei pisze, co sądzi o USA od środka.
  Również w sposób kulturalny i łagodny,
  Że się nieraz z nim nie zgadzam? Wolę się z nim nie zgadzać, niż z innymi zgadzać.

 111. Miet said

  Re.110.
  Dziękuję Panie Wacławie, przyznam szczerze, że czekałem na Pana ten wpis.
  Nie o moją osobę mi chodzi ale o p.Piwowara, którego bardzo cenię i poważam.
  Jego wykreowanie Pana Bardzo, to było świetne „assets” dla Gajówki i nie tylko to.

  To co wyskrobał ten niejaki Joannus, to się kwallifikuje jedynie jako czystej wody skurwysyństwo.
  Od dobrych trzydziestu paru lat tutaj na tej amerykańskiej ziemi poznałem bardzo wiele naszych polskich rodzin, żadna, dokładnie żadna nie kwalifikuje się pod miano: ” sprzedajne psy, które za nową budę, oddały się w łapy amerykańskie”.
  Ci ludzie, których znam, to bardzo etyczni, bardzo pracowici i ambitni Polacy, którzy solidną pracą dorobili się tutaj bardzo solidnego statusu.
  To są rodziny lekarzy, profesorów i biznesmanów w różnych dziedzinach i zwykłych bardzo cenionych robotników.
  Im nikt nic nie dał za darmochę, oni wszystko zdobyli pracą własnych rąk i umysłów.

  W takim razie, już „nie straszę”, że uciekam od Gajówki i proszę Pana Piwowara aby tutaj pozostał.

 112. Marucha said

  Re 111:
  Panie Mietku.
  Tu chodzi nie o podważanie pracowitości czy ambicji polskich rodzin, które w obcym kraju osiągnęły jakiś dorobek życiowy. Za darmo dostają tylko Żydzi. Polacy muszą w pocie czoła zdobywać.

  Problemem jest – widoczna dla nas spoza USA jak na dłoni – nazwijmy to „przesadna lojalność” wobec rządu amerykańskiego.

  Nie ma takiego draństwa, nie ma takiego bandytyzmu ze strony USA, żeby go ktoś nie usprawiedliwił. Najczęściej w sposób bezpośredni: „Tak, jesteśmy bandytami, bo leży to w naszym interesie, a poza tym możemy innym narzucać swoją wolę”. „Dlaczego mnie bijesz? – Boś słabszy”..

  Gdy się słyszy takie coś, człowiekowi puszczają nerwy i zaczyna myśleć o tym wulkanie w Yellowstone – kiedy on wreszcie wykona swoje zadanie.

  Na świecie istnieją obecnie dwa bandyckie państwa: USA i Izrael. Nie dziwi zatem, że trzymają ze sobą taką sztamę.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: