Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ple-ple-ple Plemiel

Posted by Marucha w dniu 2019-07-10 (Środa)

W Katowicach było fulwypaśnie:
Kongres Polska Wielki Projekt, w którym lojalnie od lat w charakterze widza i słuchacza uczestniczę, to przy imprezie Myśląc Polska to był o – taki tyci!

I pewnie dlatego też w Katowicach mieliśmy do czynienia ze zdarzeniami tak fenomenalnymi, jakby z literatury naukowej (acz z dodatkiem fantastyczno-) zaczerpniętymi żywcem.

Mój ulubieniec, premier Mateusz, zapowiedział twórcze rozwinięcie sowieckiego programu „DP”, co się tłumaczyło Dagnat’ i Pieriegnat’, przy czym z tym dogonieniem i przegonieniem to chodziło o Zachód, który Sowiety planowały dogonić i prześcignąć, co prawie im się udało, z naciskiem na prawie.

Trzeba przyznać, że Premier poszedł (w odróżnieniu od tych wszystkich Chruszczowów i innych Breżniewów) w detale i zadeklarował, że za 8 lat dogonimy Włochy, za 10-12 Hiszpanię, za 13-14 Francję ,a potem to już tylko Niemcy, ale bądźmy dla tych okupowanych przez nazistów i w konsekwencji przegranych w II Wojnie Światowej biedactw miłosierni.

[To nic nie szkodzi, że to gówniane pierdoły. PISdzielcy będą zachwyceni. – admin]

Premier dodał wprawdzie, że tak się stanie, jak będziemy grzeczni i za tę słynną, taśmową miskę ryżu będziemy za…. tralalala, ale warunek jest warunek.

To znaczy ten warunek sformułował Premier nieco inaczej, niż przytoczyłem powyżej, ale ja przytoczyłem to, co zostało na premierowym sicie po odcedzeniu didaskaliów.

Nie wiem, czy mu Prezes Kaczyński te liczby klepnął, bo sam już razy kilka wymieniał inne, ale jak powiedział Panta Rei – wszystko płynie, toteż nie czepiajmy się, że tą razą popłynął Premier Mateusz.

*                        *                         *

Katowicki spęd przeszedł do historii i myślałem, że to już koniec obietnic, a tu Premier Mateusz, jak nie rąbnie!
Do końca roku posadzi pół miliarda drzew!

Dlaczego tylko pół miliarda, a nie miliard cały, to nie mnie pytać, choć ta połówka jest zupełnie bez sensu, bo przecież kto bogatemu (miliard drzew posadzić) zabroni?
Tym bardziej, że Polacy kochają liczby okrągłe?

Owszem, jest wyjątek, ale on dotyczy kwestii szczególnej, rzekłbym – żyjącej własnym życiem, bo najpopularniejsza w Polsce pojemność butelki, to pół litra, ale tu mamy raczej do czynienia z ograniczeniem wynikającym ze znanego powszechnie polskiego, zdrowego rozsądku, bo po litrze to się jednak kiepsko brykę prowadzi, co nawet mistrz Bareja poświadczył.

Wracając do liczb okrągłych (i wielkich zarazem), to trzeba z nimi uważać, bo sam Prezes Kaczyński obiecał kiedyś 3 miliony mieszkań i teraz nie ma kto w nich mieszkać – puste stoją.

Inna sprawa, że przy Prezesie Kaczyńskim taki Gomułka, który obiecał (i wybudował) marny 1000 szkół na tysiąclecie państwa polskiego (sam taką jedną tysiąclatkę ukończyłem), to cienki Władek był.

No, ale Gomułka to nie był żoliborski inteligent, a zwykły robol i w dodatku sanacyjny.

Troszkę mnie tylko dziwi (ale tylko troszkę, naprawdę), że w ramach słynnego programu Mieszkanie+ przez 3,5 roku PiS oddało do użytku 867 mieszkań, a co szkodziło oddać 1000?
Nie takie rzeczy statystyki nad Wisłą widziały (i nie takie jeszcze zobaczą!).

Zostawmy te liczby, bo one są, jak każdy humanista przyzna, nudne (przynajmniej do momentu gdy przyjmują nazwy podatek, opłata, składka na ZUS, czy dług), a przejdźmy do czegoś naprawdę miłego, bo do zabawek:

Premier, co zauważyłem z rozczarowaniem, znów nie wspomniał nic o samochodzikach na elektryczne bateryjki, na które obowiązkowo z samochodów normalnych Polaków planuje od 3 lat przesadzić.

[No właśnie, już w tym roku miały jeździć, nasze własne, przez nas wymyślone i poskręcane! Co z samochodzikami? Hulajnogą trudno mi przywieźć szafę z magazynu meblowego! – admin]

Pisałem o tym z okazji wspomnianego kongresu Polska Wielki Projekt i coś mi się zdaje, że mądrzy ludzie doszli do wniosku, że znacznie więcej niż na elektrycznych samochodzikach na elektrowni atomowej przytną, a skutek będzie ten sam, a raczej taki sam, jak z tymi 3 milionami mieszkań, które teraz jak Polska długa i szeroka za pustostany robią.

No to co – do następnego kongresu czy konwencji?

Ewaryst Fedorowicz
Za: ewaryst-fedorowicz.szkolanawigatorow.pl

Ewaryst Fedorowcz – Reklamiarz sum! Po 20 latach marketingu komercyjnego w marketingu politycznym robię.

https://dzienniknarodowy.pl

Komentarzy 20 do “Ple-ple-ple Plemiel”

 1. Alina said

  Morawitzky – oddaj najpierw co nakradłeś, parszywy łobuzie!

 2. RomanK said

  Panowie Morawiecki wie co mowi,,,nie moge tego powiedzie co panach.
  On zna system w jaki weszla POlska….System credytu tworzonego z niczego, zamienianego w Pieniadz w procesie inwestycji, poprzez ktore wprowadzany jest w obieg na terenie Polski.
  Dlatego potrzeba tak wielkich inwstycji jak Przekop, Przebudowa Wisly, Centralny Port Lotniczy na wzor tego w Istambule… system szybkich Drog i Koleji…z tym , ze najwazniejszym jest zeby te inwestycje trafialy do polskich firm i do kieszeni Polakow.

 3. Zerohero said

  Milion samochodów elektrycznych na polskich drogach do 2025
  30 elektrowni jądrowych do 2100 roku!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Strategia_na_rzecz_Odpowiedzialnego_Rozwoju

  Po ostatecznym uszczelnieniu VAT na każdego Polaka będą przypadać min. 3 szczoteczki do zębów i 2 odkurzacze.

 4. RomanK said

  Dylemat czyzykow…panie Zerohero….czemu placzesz?????
  Chyba ze wlascicielowi klatki , powie pan
  – Spierdalaj to moja klata!!!!!
  …i nie klata , ale chata!!!!!
  I od czasu So0lona razs po raz w historii slychac takie okrzyki..spierdalac….i speirdalaja , raz patrrycjusze, druoim razem arystokraci, trzecim burzuje, czwartym, komisarze, piatym bankierzy…Cywilizacja to umiejetynosc tropienia sladow, tych co ……spierdolili:-)))))

 5. Tak ZAATAKUJĄ Polske Niemcy i żydzi ! said

  Prusak Tusk z żydem Schetyną wraz z anty-polskim bandyckim gangiem PO wraz z żydoski złodziejskim gangiem PiS z mafiozami żydo-banderowcami Kaczyńskim, Morawieckim i Dudą PRZEWRÓCILI całą Polske do góry nogami !

  To ci bandyci z anty-polskimi gangami PiS-PO-PSL-SLD całkowicie ROZBROILI Polaków i dlatego Polska jest całkowicie BEZBRONNA !

  Niemcy z żydami już przygotowują o taki ATAK na Polskę:

 6. Tak ZAATAKUJĄ Polske Niemcy i żydzi 2 said

 7. Piotr Podgórni said

  Innowacja (innowatio łac.) to wprowadzanie zmian. Jeśli wezmę kij bejsbolowy i zacznę walić w telewizor to to działanie jest innowacją bo ja w tym telewizorze wprowadzam zmiany.
  Dywersyfikacja jest zlepkiem dwóch słów – dywersja i fikcja. Dywersyfikacja jest dywersją gospodarczą przez wprowadzanie fikcyjnej ekonomii. Fikcja wynika z samej istoty przedsiębiorstwa – aby ono powstało to musi istnieć żródło zaopatrzenia w surowiec i rynek zbytu. Działania dywersanta odcinają od surowców a rynek przejmie ktoś inny. Morawiecki to wielki destruktor pracujący dla judeosatanistów.
  ad.2. Jak popada deszcz i w okolicy zrobi się kałuża to proszę sobie na jej brzegu zbudować stocznię.

 8. Czy mafiozi gangu PiS rozkradli 4 miliardy zł podatnika w aferze SKOK Wołomin ? said

  UWAGA !!!

  Czołowi mafiozi MEGA-złodzieje anty-polskiego gangu PiS nie rozliczyli MEGA-złodzieji mafiozów morderców PO za ich MEGA-złodziejstwo „Amber Gold” gdyż MAFIOZI złodziejskiego gangu PiS nie chcą aby byli ROZLICZENI za ich brutalne MEGA-kradzieże afery SKOK Wołomin gdzie ROZKRADLI 4 miliardy zł polskiego podatnika !!

  Czyli funkcjonuje zasada w III R „polin”:

  Mafiozi przestępczego gangu PiS nie rozliczają mega-złodzieji PO, a mafiozi gangu PO nie rozliczają MEGA-złodzieji PiS !!!!!!!!!!!!!!!

  DLACZEGO żadna TV internetowa jak wRealu24, eMisjaTV i inne BOJĄ się ujawniać aferę SKOK Wołomin – czyli w ROZKRADNIĘCIU ok. 4 miliardów złotych przez czołowych mafiozów ZŁODZIEJI gangu PiS ??????

  LEMINGI zamieszkali w III R „polin” !

  Zostaliście PODWÓJNIE brutalnie OBRABOWANI przez bandytów mafiozów gangu PiS za pomocą MEGA-złodziejstwa aferę SKOK Wołomin i DRUGIEGO MEGA-złodziejstwa na GARBIE podatnika czyli RABUNKU „Amber Gold” zorganizowanego przez mafiozów bandyckiego gangu PO !!!!!!

 9. Marucha said

  Re 2:
  Oczywiście, Moravitzki wie, co mówi. To mówi, co zawsze podobało się polactwu: puste obietnice, jakieś samochody elektryczne, elektrownie jądrowe, rakieta na Marsa, helikopter dla rodzin 2+… puste obietnice, których nikt nie ma najmniejszego zamiaru spełniać (pomnąwszy ich nierealność)

 10. Birton said

  jak najbardziej, wszystko już niedaleko, w roku:

 11. RomanK said

  Panie Gajowy…jak narazie to co obiecali spelniaja …i Polacy to widza…
  Samochody elektryczne…to nieoplacalna sprawa…majac gaz skroplony i potezny terminal..najlepiej przejsc na LNG..czyst, silny..tani….Elektrownei atomowe powinny byc…to najbardziej bezpieczne i efektywne zrodla pewnej energii…zwlaszcza ze paliwo Polska ma wlasne.
  POlsce potrzebna jest Zielona Rewolucja Ekologicznej Produkcji Zywnosci….w oparciu oi Rodzinne Gospodarstwa i Spoldzielcze Przetworstwo….najwyzszej jakosci!!!!!!! To najpewniejszy investement!!!!!
  ..ale coz…rzad sam za nikogo tego nie zrobi…
  Wyzej nie podskoczy… niz pozwoli wysokosc sufitu…. tzn System Finasowy…ktory tez moze si ezmienic na co powinni byc przygotowani wszyscy…

  Morawiecki jak widac wie co robi..wlasnei repatriuje rezerwy zlota do Polski..100ton.bardzo madry ruch…jesli to zloto jeszcze wogole w Anglii jest….
  To zaprzeczeni etego , co zrobil Balcerowcz -kiedy sprzedwal zloto kiedy siegnelo dna,,,280 dollarow/once….

 12. Boydar said

  Panie Kolego Kaflu Romanie. Jeżeli moja nauka arytmetyki w szkole podstawowej nie poszła całkiem w las, to z prostego rachunku wynika że po opróżnieniu Polski z ca. dziesięciu milionów pasożydów, zużycie energi spadnie prawie dwukrotnie. Może chwilowo wzrośnie o ile chwilowo nieczynne przebudowano by na trzy fazy. Ale to tylko chwilowo.

  A Pan Kolega wcale nie zamierza nawet tak prostego rozwiązania uwzględnić. Przecież to zwykła ekonomia; zapytaj Pan Pana Jaśka, On już podobno dwadzieścia lat o ekonomii pisze.

 13. Zerohero said

  @RomanK

  a czemu mam płakać? Im dalszy horyzont czasowy, tym ambitniejsze plany. Będą reaktory, polskie auta elektryczne a cały świat będzie zapartym tchem oglądał na Youtube IPN-owskie filmiki w 3D pokazujące cierpienia i waleczność Polaków. Te filmiki udało się nawet już teraz wypuścić. Ja widziałem pierwsze dwa. Super, zajebiste, jak intro do gry z lat 90.
  Elektrownie i samochody to już tylko kwestia czasu!

 14. Marucha said

  Re 11:
  Krótka piłka:
  Co takiego obiecał premier Morawiecki Polakom i to spełnił? (Oprócz rzeczy trywialnych, jak np. że Słońce będzie nadal wschodzić, a urząd skarbowy ściągać podatki).

  Bo czego Polsce potrzeba, to my wiemy i nie musi nam tego jakiś Icek czy Mosiek objaśniać.

 15. Listwa said

  „Morawiecki jak widac wie co robi..wlasnei repatriuje rezerwy zlota do Polski..100ton.bardzo madry ruch…jesli to zloto jeszcze wogole w Anglii jest….”

  – to jest dobre. Odebrać Nobla Wałesie i dac RomanowiK za naprawianie świata publicystyką.

 16. Zdziwiony said

  ‚Wielkie zdarzenia świata, wojny, rewolucje itd. powodowane są przez partie.”

  „Owe partie mają na oku swój obecny interes lub to, co za jaki uważają.”

  „Odmienne pojmowanie swych interesów przez różne partie jest przyczyną wszelkiego zamętu.”

  ‚Podczas gdy partia urzeczywistnia jakiś ogólny zamiar, każdy człowiek ma na widoku swój własny, prywatny interes.”

  „Skoro tylko partia urzeczywistni swój zamiar ogólny, uwaga każdego z jej członków skupia się na jego własnych interesach, że zaś te wzajemnie sie krzyżują, partia rozbija się na cząstki, co powoduje zwiększenie zamętu.”

  „Nieliczni tylko działacze publiczni mają wyłącznie na oku dobro swego kraju, cokolwiek by twierdzili. A chociaż ich czyny przynosiły rzeczywisty pożytek krajowi, ludzie ci sądzili przede wszystkim, że ich własny interes łączy się ściśle z interesem kraju, ale w działaniu swym nie powodowali się wyłączną troską o innych.”

  „Jeszcze mniej ludzi działa w sprawach publicznych z myślą o dobru ludzkości.”

  Benjamin Franklin: Żywot własny. Warszawa: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1960.

 17. leśnik said

  @2
  Jako głupi Polak i laik w temacie zapytam nieśmiało: Nikt tego kredytu tworzonego z niczego nie musi spłacać..? Trochę leży mi to na sercu bo mieszkam w Polsce
  a i zawartość moich kieszeni nabiera dla mnie coraz większego znaczenia..

 18. Listwa said

  @ 17 leśnik

  Romank niedługo kijem rzeke zawróci. Odleciał.

 19. Listwa said

  @ 2 RomanK

  Może poszukamy panu telefonu do Dańca. Hameryka otworem stoi.
  Naprawdę dobre.

 20. Listwa said

  ad 19

  Jak dojedziesz pan z tą kiszką i kapustą to szał będzie:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: