Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rowerowo-klimatyczna „lewica”

Posted by Marucha w dniu 2019-07-10 (Środa)

Ludzie z Razem, Wiosny, SLD oraz Zielonych wspólnie szykują się do wyborów parlamentarnych. Koalicja wyborcza tzw. „lewicy”(w rzeczywistości progresywnych, socjalnych liberałów), to najlepszy przykład tego, że w Polsce nie ma żadnej lewicy.

Jesienne wybory będą tego potwierdzeniem a skrobankowo-rowerowo-klimatyczna „lewica” będzie po raz kolejny poza nawiasem Sejmu.

[Chyba nie mamy zamiaru nad tym ubolewać i doradzać „lewicy”, co powinna robić? – admin]

Dlaczego? A no dlatego, że Ci ludzie w ogóle nie umieją diagnozować nastrojów społecznych. Nie mają nic do zaoferowania zwykłemu zjadaczowi chleba. Mało tego, mogą tego zwykłego zjadacza chleba zwyzywać od „januszy” i „sebixów”, tylko dlatego że chłopina nie rozumie i nie akceptuje tęczowego, korporacyjnego kapitalizmu.

Mniejsza o kwestie obyczajowe. Proszę zauważyć, co ci ludzie proponują zwykłym zjadaczom chleba jeśli chodzi o kwestie społeczno-gospodarcze:

– Razem proponuję system mieszkań na wynajem po cenach zbliżonych do rynkowych. To nie tylko dublowanie pomysłu PiSu, ale i zachęta do spekulowania mieszkaniami przez właścicieli nieruchomości oraz deweloperów. Odpowiedzią na problem mieszkalnictwa nie jest wspieranie rozwiązań rynkowych, ale tylko i wyłącznie budowanie tanich, komunalnych mieszkań. Oczywiście ze środków publicznych.

– Pseudozwiązkowcy skupieni wokół SLD stawiają sobie za główny cel walkę o pracujące niedziele w sieciach handlowych. Rekompensatą za czas, który można by spędzić z rodziną mają być wyższe stawki. Abstrahując od tego, że to jest jedynie dbanie o tanią siłę roboczą dla zachodniego kapitału, to warto wspomnieć że Solidarność walczyła o wolne soboty już jakieś 40 lat temu. Odpowiedzią na ten problem jest nie tylko wolna niedziela, ale i sobota. I to od wszelkiej pracy najemnej. Stawki powinno się podnosić w dni robocze a nie weekendy.

– Zieloni proponują pozamykanie zakładów przemysłowych, gdyż naczytali się literatury katastroficznej o końcu świata. Ludzie żyjący z węgla, mający pracę w przemyśle w ogóle ich nie interesują. Liczy się papugowanie wzorców zasłyszanych na zachodzie. Odpowiedzią na ten problem jest centralizacja wydobycia surowców strategicznych a co za tym idzie uspołecznienie energetyki opartej na węglu.

– Wiosna oprócz tego, że chce likwidować kopalnie i elektrownie, pragnie również likwidacji ZUSu i KRUSu. Demontaż ubezpieczeń socjalnych to priorytet dla Roberta Biedronia. Odpowiedzią na ten problem nie jest demontaż ZUSu i KRUSu a usprawnienie tych instytucji.

To ma być lewica? Ci ludzie to jeden wielki spektakl żenady. Im szybciej skończą na śmietniku historii tym lepiej. Dzięki nim PiS zyska 60% poparcia.

Mateusz Cichocki
Z profilu fb
Fot. profil fb Partii Razem
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 10 do “Rowerowo-klimatyczna „lewica””

 1. bebrave2019 said

  Lewica to potomkowie zydo-banderowskich komunistycznych zbrodniarzy.

  ———–
  Często tak, ale nie zawsze. Była kiedyś w Polsce uczciwa lewica…
  Admin

 2. Dembowski Stefan said

  Nic sie w Polsce nie zmieni dopoki ludzie nie zrozumieja ze to ONI sami sa przyczyna tego co w Polsce sie obecnie dzieje Jak barany chodza na wybory co cztery lata I swoja obecnoscia legitymizuje ten system na ktory codziennie narzekaja Przestancie narzekac ,pokazcie im srodkowy palec przed wyborami bo oni napewno pokaza wam swoj po wyborach naprawde nie rozumiecie ze tak naprawde to w Polsce nie ma demokracji,ze wybory sa fikcja Jak mozna byc tak zaslepionym zeby tego nie rozumiec??Zbuntujcie sie bo macie do tego pelne prawo I zazadajcie JOW I demokracji jaka jest w Szwajcari ,zazadajcie referendum obligatoryjne w waznych dla WAS sprawach,zazadajcie mozliwosci odwolywania posla w waszym okregu wyborczym Chodzac na wybory tak naprawde nie zadacie niczego Czy tego nie rozumiecie??

  ——–
  Ależ rozumiemy jak najbardziej, tylko nie mamy pieniędzy, aby do naszych idei przekonać te 51% Polaków.
  Polaków, z których więcej popiera zboczeńców, niż Jezusa Chrystusa.
  Admin

 3. brys said

  „Dzięki nim PiS zyska 60% poparcia.” – bo może taki jest scenariusz? Jak by głosowanie na kogokolwiek z układu miałoby cokolwiek zmienić.

 4. mate29 said

  Lewica istniała zanim pojawił się komunizm .( Wywalczyła prawa kobiet do studiowania na uczelniach ,prawa wyborcze kobiet i…)
  Bojkotując wybory ułatwiamy PIS-owi wysokie zwycięstwo ! Można iść na wybory i oddać głos NIEWAŻNY ! ( NA PRZYKŁAD SKREŚLAJĄC WSZYSTKIE LISTY )

 5. osoba prywatna said

  https://demotywatory.pl/4936362/Na-zalaczonym-obrazku-widzimy-protestujacych-przeciwko-zmianom

 6. JW said

  @Mate29: Pan zupełnie poważnie? „Wywalczyła prawa kobiet do studiowania na uczelniach ,prawa wyborcze kobiet” No i to są właśnie dwie z wielu przyczyn upadku społeczeństw Zachodu. Nie chce mi się w tym miejscu rozwijać tematu, ale gorąco polecam dokształcić się. A jaka jest różnica między niepójściem na wybory a oddaniem nieważnego głosu? W ogóle chyba jest Pan dość młody skoro wierzy, że wybory mają jakiekolwiek znaczenie i można nimi coś zmienić. Taki krótki wpis, a tyle głupot…

 7. Boydar said

  Mają, znaczenie, obecnie ogromne, przynajmniej w Polsce. Tylko zupełnie nie takie jak się zwykło uważać.

  Przemyca się … rowery. A my doszukujemy się diamentów.

 8. Easy Rider said

  Autor nie rozróżnia między lewicą a lewactwem.

  Jeżeli by dzisiaj szukać lewicy w Polsce, to – może nie od strony ideologicznej, ale przynajmniej wykonawczej w polityce wewnętrznej – jest nią paradoksalnie PiS! Natomiast lewicą nie są ani dawni komuniści (PZPR nie była ani lewicą, ani prawicą, tylko partią władzy), dzisiaj przepoczwarzeni w liberałów i atlantystów, ani też Zieloni czy inne ugrupowania lewackie, popierające LGBT, ponieważ kryterium lewicowości jest podejście do kwestii socjalnych, a nie do tego, co człowiek ma między nogami.

  Natomiast pojawia się pytanie: czy w Polsce jest rzeczywista prawica, jako istotna siła polityczna? Mogłaby aspirować do takiej formacji Konfederacja, ale nie przetrwała nawet kilkutygodniowej próby czasu. Zresztą, czy warto skupiać się na podziale lewica – prawica, który przez ostatnie dziesięciolecia uległ zupełnemu rozmydleniu? Dzisiaj istotny jest podział na ugrupowania propolskie i antypolskie.

 9. Easy Rider- powinno być podział na ugrupowania Tradycyjnie KATOLICKIE =Propolskie a reszta…

 10. Ależ rozumiemy jak najbardziej, tylko nie mamy pieniędzy, aby do naszych idei przekonać te 51% Polaków.
  Polaków, z których więcej popiera zboczeńców, niż Jezusa Chrystusa.- Gajowy M.

  Tak właśnie, nie mamy Środków na to by przekonać Owce polskie czy zakaska czy batem…bo jedno I drugie jest w innych rękach.W naszych jest Prawda, która sama się nie obroni…A Owce pójdą za złym jak nie ma Pasterza, który nim by Środki do władzy.
  JO

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: