Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Aryjczyk z pochodzen… o Niemiecka minister zachęca do…
  Leo o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Józef Bizoń o Kaczyński – fałszywy kate…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  Adrian o Wolne tematy (59 – …
  Aryjczyk z pochodzen… o Kaczyński – fałszywy kate…
  Aryjczyk z pochodzen… o Policja twierdzi, że „wracają…
  Aryjczyk z pochodzen… o Policja twierdzi, że „wracają…
  Aryjczyk z pochodzen… o Gotowana na twardo globalistyc…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Choroba prawicy narodowej

Posted by Marucha w dniu 2019-07-14 (Niedziela)

Na temat ostatnich eurowyborów i Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy napisano już niemal wszystko. Wnikliwe analizy – nade wszystko Konrada Rękasa – ich przegranej dają dużo do myślenia.

Trudno się z nimi nie zgodzić, gdyż są nadzwyczaj trafne. Pora wyciągnąć wnioski. Utrzymanie Konfederacji w dotychczasowym składzie jest krótkowzroczne i zabójcze dla nurtu narodowego. Jej reszta nie jest i nie powinna być zmartwieniem środowisk endeckich.

Samo przystąpienie do tej egzotycznej konfiguracji politycznej wyrządziło bowiem wystarczająco dużo szkód nurtowi narodowemu i zmusza do postawienia szkolnego pytania: kogo możemy zaliczyć do narodowców? Nie da się tu pominąć kryterium twórczej wierności ideom nie tylko Romana Dmowskiego, ale również takich przedstawicieli narodowej demokracji jak Zygmunt Balicki, Władysław Grabski, Adam Doboszyński, Jędrzej Giertych i wielu innych, także tych niepokornych, którzy wydawali na emigracji w Paryżu „Horyzonty”.

Zasady naczelne

Wszystkich łączy w sferze międzynarodowej krytyczny stosunek do Niemiec i otwarcie na Rosję. Szkolna wiedza o owym otwarciu przypomina sformułowany przez Dmowskiego jako priorytetowy obowiązek uregulowania relacji z Rosją.

Podstawowa wiedza o narodowej demokracji pozwala również nazwać jej stałą daną krytyczny stosunek do liberalizmu, odrzucający kult własności jako „świętości”. Jest on bowiem sprzeczny nie tylko z pięciomianem cywilizacji łacińskiej/chrześcijańskiej, określonym przez Feliksa Konecznego (prawda-dobro-piękno-zdrowie-dobrobyt), ale również z chrześcijańską filozofią wartości, według której własność ma charakter służebny wobec wartości duchowych oraz moralnych i jako taka nigdy nie może być celem samym w sobie, jak to ma miejsce we współczesnym globalnym liberalizmie, który ujawnił swe antychrześcijańskie oblicze poprzez paradygmat totalnego zysku przeznaczonego dla elitarnego klubu hiperposiadaczy.

Dlatego rzucone przez Korwina – jako przedstawiciela Konfederacji – w stronę strajkujących polskich nauczycieli hasło: sprywatyzować całe szkolnictwo jest nie tylko świadectwem bezproduktywności myślenia w ramach totalnego liberalizmu, ale równie szyderstwem z jego ofiar.

To, co może i powinien w tej kwestii głosić nurt narodowy w dobie upadającego globalnego liberalizmu – to nie kumulacja, lecz „rozproszenie” własności, prowadzące do opóźniającego się coraz bardziej utworzenia polskiej klasy średniej. Jednocześnie zaś jedynie nurt narodowy może i powinien powiązać potencjał klasy średniej z potencjałem dystrybucjonizmu, którego koncepcję wyłożyli: Hillaire Belloc, Gilbert Chesterton czy – na gruncie polskim – Adam Doboszyński.

Już teraz bowiem Polska jest w Unii Europejskiej liderem największych nierówności społecznych i każdy nowy liberalny program polityczny szybko przekształci nasz kraj we własność środowisk oligarchicznych, sterowanych z zewnątrz w ramach opcji transatlantyckiej i podpisanego przez rząd Beaty Szydło układu CETA.

Pozorny spór

Ani PiS, ani PO i cała lewica razem wzięta nie powstrzymają tego procesu, bo wszystkie popierały i popierają model globalnego liberalizmu, mimo iż coraz bardziej widoczne się staje, że jest to model antypersonalistyczny, antynarodowy, antyspołeczny, rozbijający tradycyjne cywilizacje, wykorzystujący dla globalnego zwycięstwa wojny prewencyjne, kolorowe rewolucje, zamachy stanu, organizacje terrorystyczne.

W tym kontekście rozdawnictwo PiS i wszelkie programy 500+ są tylko listkiem figowym dla głębokich negatywnych przemian społecznych, skutkujących nieuchronną w niedalekiej przyszłości rewolucją zbuntowanych „wykluczonych”, czego przykładem jest ruch żółtych kamizelek we Francji.

W przestrzeni aksjologicznej cywilizacji chrześcijańskiej prawo własności nigdy nie może być „święte”. Koneczny to rozumiał i dlatego mówi nie o własności, ale o dobrobycie – w dodatku ściśle powiązanym z innymi czynnikami pięciomianu. Stosunek do liberalizmu, a także do Rosji to dwa wektory, dzięki którym – oprócz stosunku do kwestii żydowskiej – możliwa jest wstępna identyfikacja tożsamości ideowej narodowców.

Rusofobiczne pohukiwania na Rosję i brak jakiegokolwiek programu uregulowania relacji z Moskwą ze strony tych, którzy określili się jako „narodowcy” w Konfederacji, zaburza całkowicie ich ideowe rozpoznanie. Nakłada się ono na akceptację liberalizmu reprezentowanego w tym gronie przez Janusza Korwina-Mikke i w dużej mierze przez Grzegorza Brauna, który sformułował m.in. hasło: wiara – rodzina – własność.

Obydwu polityków łączy kult tej ostatniej, który wraz z paradygmatem zysku jako determinanty nie tylko gospodarki, ale również ustroju społecznego i relacji międzyosobowych – czyni z liberalizmu realne zagrożenie dla chrześcijańskich wartości moralnych.

Przeczy zdecydowanie ekonomii miłosierdzia, którą wskazał dla demokracji narodowej Doboszyński. Z kolei samo nagłośnienie JUST Act 447 – bez klarownego projektu ustawy anty – 447 i bez żądania wyjaśnień, czy w tej sprawie są prowadzone tajne rozmowy Polski ze środowiskami żydowskimi oraz amerykańskimi władzami – nie jest jeszcze wyznacznikiem endeckiej przynależności. Świadczy o tym fakt, iż Kukiz’15 również nagłośnił JUST Act 447 i złożył w kancelarii sejmu projekt ustawy zabezpieczającej nas przed tymi bezprawnymi roszczeniami – choć nie ma nic wspólnego z nurtem endeckim.

Na tym odcinku prawica narodowa musi poddać weryfikacji – zgodnie z rzeczywistą polską racją stanu – wszystkie aspekty opcji transatlantyckiej, którą Warszawa realizuje od 1989 roku pod dyktando Waszyngtonu. JUST Act 447 to przecież jeden z obowiązków Polski wobec środowisk żydowskich i Izraela, realizowany przymusowo w ramach transatlantyzmu.

Samo tylko nagłośnienie JUST Act 447 i jednocześnie milczenie w sprawie Fort Trump i ściągania wojsk amerykańskich do Polski czy budowy w Redzikowie amerykańskiej tarczy antyrakietowej – wycelowanej w Rosję – świadczy o poważnym defekcie myślenia na temat osławionego bezpieczeństwa Polski i o niezdolności do określenia polskiej racji stanu. [No i chyba o ciekawych przepływach pieniędzy? – admin]

Pytania retoryczne

Rodzi się ponadto inne ważne pytanie: jak się to stało, że „narodowcy” z Konfederacji znaleźli wspólny język z liberałami i środowiskami dalekimi od tradycji endeckiej, a nie znaleźli go z rozproszoną prawicą narodową? Kim są ci, którzy, nazywając się „narodowcami”, woleli pójść do środowisk o poglądach odmiennych od Narodowej Demokracji, woleli wesprzeć kontrowersyjnych liderów politycznych i odwrócić się od narodowców z kręgu dawnych posłów i działaczy LPR, „Myśli Polskiej”, stowarzyszeń i fundacji czy komitetów wyborczych o profilu narodowo-patriotycznym, które zarejestrowały się na wybory samorządowe m.in. w Małopolsce, na Śląsku, Łodzi.

Powszechnie wiadomo, że w grę wchodzi konflikt pokoleń. „Narodowcy” z Konfederacji reprezentują „młodych”, choć czołowi działacze to panowie pod czterdziestkę, którzy dogadali się z liderami Konfederacji w wieku 40+, 50+, 70+.

Nie jest to więc międzypokoleniowe napięcie, lecz przejaw niechęci czy też lekceważenia dla doświadczenia endeckich działaczy, mogących się pochlubić sporym dorobkiem nie tylko politycznym, ale również kulturowym, którego należałoby życzyć „narodowcom” z Konfederacji.

Ich wyborcza taktyka to droga na skróty – zawsze zawodna i zawsze donikąd. Tą droga poszli narodowcy cztery lata temu w wyborach do sejmu pod szyldem Kukiz’15. Czy cokolwiek zyskała na tym prawica narodowa, czy powiększył się jej dorobek polityczny i intelektualny? Poza tym, że kilku panów zdobyło diety poselskie, reszta ma jedynie poczucie straconego czasu i marnotrawienia wciąż istniejących możliwości politycznych.

Cztery lata, które upłynęły od ostatnich wyborów, niczego nie nauczyły „młodych narodowców”. Mając potencjał ilościowy w postaci 100 tysięcy uczestników Marszu Niepodległości, powtarzają taktykę „niesamodzielnych” sprzed czterech lat.

Na szczęście pojawiły się próby jednoczenia prawicy narodowej, podejmowane przez środowiska dawnego LPR i nie reprezentowane dotychczas w tzw. debacie politycznej niszowe grupy, fundacje i stowarzyszenia. Im nie idzie o powtórkę z Kukiz’15 i pensje poselskie, ale o budowę struktur prawicy narodowej i wyzwolenie mentalności Polaków ze zniewolenia fałszywym mitem transatlantyzmu i globalnego liberalizmu.

Oby to były próby udane, na które czeka elektorat nie tylko endecki, ale również ten zawiedziony PiS- em czy nie akceptujący Konfederacji. [Nie będą. – admin]

prof. Anna Raźny
Myśl Polska, nr 29-30 (14-21.07.2019)
http://mysl-polska.pl/

Komentarze 62 do “Choroba prawicy narodowej”

 1. bebrave2019 said

  Nalezy odciac PIS i PO od zrodel finansowania czyli afery finansowej SKOK

 2. AlexSailor said

  Kolejna kretynka.
  Wincej socjalizmu, wincej.
  Wincej danin, wincej podatków, wincej obowiązków rejestracyjnych, wincej urzędników, wincej kar,
  wincej urzędów, wincej inwigilacji, wincej uszczelnienia.
  Wincej etatów.

  Mamy 10-15 lat do Wenezueli, w zasadzie nie ma odwrotu, może cud – ale dlaczego miałby się zdarzyć.
  Ta własność tak boli, bo czyni człowieka nie niewolnika.

  A sprawa jest prosta.
  Redukcja aparatu państwowego, samorządowego, wszelkiej administracji – w tym branżowej, zawodowej,
  wszelkich „izb” i organizacji przymusowych z PZPN nawet w tej postaci.
  Redukcja o 90% – sposoby są również.

  Zwiększenie liczebności sił zbrojnych, w tym służb tajnych, do pół miliona ludzi nawet i wyposażenie ich
  w najlepszą wiedzę i broń.

  Likwidacja wszelkich durnowatych przepisów i praw, z najważniejszym – oddaniem Polakom ich własności.
  Własności, która teraz tylko nazywa się własnością, a jest jedynie dzierżawą lub użyczeniem.

  ” jak się to stało, że „narodowcy” z Konfederacji znaleźli wspólny język z liberałami i środowiskami dalekimi od tradycji endeckiej”
  – Bo nie są idiotami i dają się mamić kretynom lub wysokopłatnym cwaniakom.

  Przypomnę tylko, jak zachował się Dmowski, kiedy wspaniały premier Rosji, Polski i Finlandii – Stołypin, z wielkim trudem przeprowadził w parlamencie ustawę znoszącą zakaz obrotu ziemią dla Polaków w Polsce.
  To jest odwrócił kolejny „sukces” Powstania Styczniowego.
  Ano zrąbał go w oczy jak psa dając do zrozumienia, że Polakom Rosjanie do pięt nie dorastają, i że w ogóle mamy ich w DUPIE.
  K**a zielona część pietruszki … .

  Konfederacja ma jak najbardziej program uregulowania stosunków z Rosją.
  A mianowicie ma to być zgodne z polskim interesem, na pewno nie z amerykańskimi bazami,
  których sobie nie życzą.
  Między innymi maksymalizacja korzyści z wzajemnego handlu i położenia.

  @Marucha

  Bo znowu mnie Pan źle zrozumie.
  Interes polski i tylko interes polski, to jest interes Polaków, to jest ludzi, których przodkowie byli co najmniej
  nie wrodzy Polsce i chcą być Polakami respektując naszą cywilizację.

  Przykład.
  Całkowita likwidacja podatków dla osób fizycznych posiadających obywatelstwo polskie.
  Wykazywałem wielokrotnie, że jest to możliwe, no oczywiście nie z 500+.
  Np. cudzoziemiec, Japończyk osiedlający się w Polsce mógłby sobie prowadzić
  interes jak najbardziej, ale płaciłby podatek, np. 10% dochodu.
  Co bystrzejsi wiedzą dlaczego.
  Po 5-10 latach dostałby obywatelstwo polskie i nie płacił nic.
  No i jeszcze musiałby być wpuszczony do Polski.

  Inny przykład.
  Niemiec osiedlający się w Polsce kupiłby sobie ziemię (może z opłatą skarbową 5%, a nie jak Polak bez),
  A następnie płaciłby podatek od tej ziemi, aż nie dostałby obywatelstwa.
  Co bystrzejsi też zauważą, jak taki mechanizm działa.

  10 lat i jesteśmy potęgą regionalną.
  Drugim Singapurem, Hong-Hongiem, Luksemburgiem, Szwajcarią, Dubajem.

  Ale nie nie nastąpi to nigdy, przez właśnie takich cwaniaków mamiących Polaków.
  Dziś jeden pracujący utrzymuje dziewięciu udających pracę na urzędach, którzy na dodatek przeszkadzają.
  Dłuższy temat.
  Oprócz tego nasze stanowiska pracy są prymitywne, ze dwie generacje do wstecz, bo jesteśmy biedni,
  no i wydajność finansowa leży.

 3. Sarmata said

  Re. 1 Bebrave2019 said 2019-07-14 (Niedziela) @ 11:36:33

  Hubert Czerniak o „Wykutym” na Jasnej Górze poczci „kilkuset królów” Polski przed Mieszkiem!

 4. RomanK said

  Szanowna pani Profesor pisze Pani miedzy innymi cyt:
  „est on bowiem sprzeczny nie tylko z pięciomianem cywilizacji łacińskiej/chrześcijańskiej, określonym przez Feliksa Konecznego (prawda-dobro-piękno-zdrowie-dobrobyt), ale również z chrześcijańską filozofią wartości, według której własność ma charakter służebny wobec wartości duchowych oraz moralnych i jako taka nigdy nie może być celem samym w sobie,”…
  I mam prosbe , czy moze pani wskazac jakas cywilizacje oparta o Klamstwo- zlo- brzydote, chorobe i nedze?????
  Znam wiele kultu-r jakie opieraja swoje zasady o inne religie ale nie znam zadnej organizacji religijnej tak bogatej i przez tyle lat wplywowej- jak Nasz Swiety Powszechny Katolickjo Rzymski Kosciol…mimo ze towarzyszy mu caly czas nedza i dziadostwo siedzace u wrot kazdego kosciolka….
  Niech Pani Profesor nie sugeruje sie znakomitymi analizami pana Rekasa, tylko sprobuje je uzyc praktycznie….
  Narodowcy i Ruch Narodowy w Polsce to tylko historia. DO tego tragicznie smutna historia…
  ]Narodowcy to ludzie , ktorzy maja za zadanie dbalosc o Interes Narodowy Polakow.,….
  Niech mi pani pokaze jakiegos polityka, a zna pani wielu z tych pseudo narodowych kregow ..ktory wie..co to jest????I potrafi wyrazic w dwoch- trzech zdaniach,
  Ostatnie proby realizacji takich interesow to slynny list do Rosjan…po ktorym wywalili pania z UJ jako niekompetentna i stetryczala… tylko dlatego, ze Pani go podpisala…..reszty nie trzeba bylo z niczego wywalac , bo juz byli wywaleni dawno…. Probowali to utrzymach duchowni..dyplamacja ikonowa…ale- jak pani sama widziala wystydzono Ojczulkow j-ak okladami z lodu….arktycznego zreszta:-)))
  UKlad w POlsce podzielony na quasi stronictwa zarowno ideologicznie rozne, jak i geopolitycznie orientowane, bez wzgledu na to w jakim kierunku..nie czyni z nich narodowcow. Jurgielt jest Jurgielt….
  Cecha wyrozniajaca jest wlasnie Interes Narodowy….a jak o niego dbaja wszyscy na kupe ..widzi pani po kondycji Polakow…nie -nie panstwa , nie po zurbanizowanym krajobrazie…ale po kondycji Polakow…zagonionych , zadluzonych i niedoplaconych..co pozwala im zajmowac ostania pozycje w UE.dokladnei jak we wlasnej swojej Ojczyznie , gdzie wlasna Konstytutka czyni z nich kasta niskiej klasy..prawie podludzi..Tto, ze dla oslody wpuszcza sie jeszcze biedniejszych i bardziej zdeptanych Ukraincow , Bialorusinow…nie swiadczy o dbalosci o Narod..ale wlasnei potwierdza sprawnoac Jurgieltu….i podkresla Perfidire Rzadzacego Polakami Ukladu .

 5. Archer said

  Ci pożal się Boże „narodowcy”, to nic innego jak korwinowcy udający narodowców. Piszę tutaj o Winnickim, Bosaku, i innej ferajnie. Przez 30 lat korwinowcy z ich idolem, agenciorem postkomuny w muszce, Michalkiewiczem, Ziemkiewiczem, Przybyłem, przegrywali każde możliwe wybory nie mogąc przekroczyć nawet tych głupich 5%, żeby załapać się na koryto do sejmu. To teraz młody narybek Winnicki, Bosak, Bąkiewicz przejęli inną taktykę.
  Nowe ugrupowanie Kukiz15, wielka nadzieja wszelkiej maści „wolnościowców”, to jest taki „korwin” z chińskiego sklepu. No i jeszcze grajek wyrzucił Winnickiego ze swojego ugrupowania na zbity pysk!
  Winnicki chcąc się zemścić ze swoimi „narodowcami” na Kukizie, wszedł w koalicję z korwinowcami (chociaż obydwa „ugrupowania” programowo się definitywnie powinny wykluczać), bo odwołują się do podobnego elektoratu „antysystemowego”. Ale czego się nie robi, żeby załapać się na koryto. Jak chodzi o kasę, to każdą najszlachetniejszą i słuszną ideą można sobie tyłek podetrzeć.

  Teraz, jak znowu sondaże przedwyborcze są sceptyczne zarówno dla „narodowców”, korwinowców, jak i kukizowców, że nie załapią się do Knesejmu. To Winnickiemu i grajkowi przerażenie w oczach się pojawiło że nie zostaną (p)osłami, więc zapomnieli o dawnych urazach bo przecież z czegoś żyć trzeba. Teraz ma być wspólna koalicja wszystkich ugrupowań „patriotyczno-wolnościowo-katolicko-narodowa” typu korwinowcy, „narodowcy”, kukizowcy, braunowcy, i nie ma ch…ja we wsi, teraz musi się udać.

 6. Marek said

  Pani Raźny jest madrzejsza od Korwina Brauna razem wziętych.
  Gdyby pośród tzw narodowców bylo przynajmniej 5 liderów z jej kompetencjami ideami i rozsądkiem – byloby na kogo oddać glos. A tak doopa blada. Szkoda zachodu.
  Panie Alex się pan wyglupil z ta idiotka i socjalizmem autorki.

 7. Sarmata said

  re 5. Archer said 2019-07-14 (Niedziela) @ 14:23:10

  Dr Jan Przybył zapytał: Czy Polacy chcą usłyszeć prawdę?
  moją odpowiedź:
  Polacy – tak, hołota – nie!
  Stosunek Polacy – hołota to 3 do 100
  tak bym to ujął.

  Dr Jan Przybył potwierdził to słowami: „Niestety, to prawda…”

  A więc nie jak napisaliście „nie mogąc przekroczyć nawet tych głupich 5%” tylko nie ma nawet 5% mądrych Polaków.

  P.S. Co do sondaży, to sondaże, są jak sraczka. Szybkie zmiany i nigdy nie wiadomo co będzie dalej a na poważnie to tak własnie żyd ćwiczy frajerów do poddaństwa. Układa ich sondażami jak treser psa.
  To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.

 8. Joannus said

  Ad 6 Marek
  ”Panie Alex się pan wyglupil z ta idiotka i socjalizmem autorki.”

  Pan Alex jak zauważam chyba występuje w dwóch osobach. Wiele razy pisze mądrze i sensownie, ale również często jakby nie on.

 9. RomanK said

  Polacy zawsze byli, sa i beda otwarci na PRAWDE..kazda Prawde…ale nie sluchaja yzw.prawd .jakie probuje im wciskac tzw PSEUDOINTELEKTUALNA CHOLOTA…zatlaczajaca fora, kanaly You tube i inne publikatory, udajacy mendrcufff i wybawicieli obrzeni na Polakow, ze sie na nich poznali :-))))i maja gleboko w doopie. Miotaj w ich kloierunku wyzwiska….

 10. Irek said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/06/13-vi-2019-jesli-mi-sie-oddacie.html

  13 VI 2019

  (…)

  – Ucisk na Polskę waszych wrogów, inspirowanych przez głównego wroga Polski szatana nie zatrzyma się sam z siebie tylko będzie się pogłębiał.

  (…)

  – Co robić, Panie Jezu.
  – Cóż dziecko, są modlitwy, są ofiary. Im ich więcej tym ucisk na Polskę będzie lżejszy.
  Jeśli mi się oddacie roztoczę nad wami parasol ochronny przy którym niczym będą tarcze amerykańskie, nawet gdyby mieli rzeczywistą wolę bronić Polski jak niepodległości. Jednakże robią Polsce coraz większą krzywdę i za to też będą ukarani. Zagłada i zniszczenie USA będzie też z powodu zamachu na Polskę, na jej wolność, własność, w tym surowce, na samych Polaków.

  – Że tak daleko rządy krajów są od swych obywateli.
  – Taki jest skutek odejścia od Boga. Tacy jak Ty, potomkowie elit powinni mieć dużo do powiedzenia w Polsce i gdzie indziej, a nie mają nic w Polsce, gdzie indziej coraz mniej, ci niezależni i uczciwi.
  Ludzie muszą szukać przywódców, lecz zawierzać wszystko Chrystusowi i modlić się za nich. Wtedy można zatrzymywać niedobre działania. Lecz tak się nie dzieje.
  Czy Konfederacja jako ugrupowanie oficjalnie prosi o modlitwę za nich (?). Gdyby tak było mógłbym zatrzymać fałszerstwo wyborcze, pomieszać wrogom szyki. Jednak jak jest wszyscy wiecie i nadto lękacie się takich Moich Słów iż prawo do mieszkania w Polsce mają tylko potomkowie Żydów, którzy tu mieszkali od stuleci i tylko ci z nich, którzy nie uznają Izraela lub jest dla nich obojętny.
  Słowa te dotyczą tych, którzy oficjalnie przyznają się do żydowskiego pochodzenia jak tych, którzy się nie przyznają.
  I to bez względu na deklarowaną miłość do kraju, czy prawdziwe lub rzekome zasługi. Kto kocha prawdziwie poświęci swój interes dla wyższego celu.
  Nikt żydowskiego pochodzenia kto byłby polskim patriotą nie będzie startował w wyborach ni na prezydenta Polski, nie będzie ministrem ni prezydentem większego miasta. Jeśli to robi nie jest polskim patriotą.

  (…)

  – I co teraz, Panie Jezu, winni robić Polacy wobec coraz bardziej zaciskającej się pętli?
  – Upaść, dziecko, na kolana.
  – Ale, Panie Jezu, ludzie tak nie potrafią: zwrócić się do Boga. Są zeświecczeni choćby i prawie połowa z nich chodziła regularnie do kościoła.
  – Czy Ja nie daję wszystkiego co potrzebne? Czy Polacy nie powinni Mi być wdzięczni? Czyż nie daję wszystkich środków, które są potrzebne? Nie potrafią uciekać się do Boga, więc się tego nauczą.

 11. Marucha said

  Re 2:
  Nie chce mi się odpowiadać na ten stek bzdur, Panie Alex. Co jakiś czas Panu chyba się odbija Korwinem…

  Re 4:
  czy moze pani wskazac jakas cywilizacje oparta o Klamstwo- zlo- brzydote, chorobe i nedze?????

  A o cywilizacji żydowskiej Pan nie słyszał?
  Na pewno opiera się na kłamstwie, złu i brzydocie.

  Re 9:
  Polacy są zawsze otwarci na prawdę? Którzy? Ilu ich? Będzie 1‰?

  Typowy Polak to tępak, nie wiedzący się dzieje ani wokół niego, ani na świecie.
  Prawdy nie chce znać, bo mu burzy ustalone przez żydowskie media poglądy.
  Polak kocha mile łechcące go kłamstwa – choćby były nie wiem jak bezczelne.

 12. AlexSailor said

  @Irek

  Konfederacja wyrosła na bazie Konfederacji Gietrzwałdzkiej.
  Pierwszego lipca Konfederacja Gietrzwałdzka miała zjazd w Gietrzwałdzie, gdzie właśnie oddawano się pokucie i
  modlitwie.
  Był tam Braun, nie wiem czy Winnicki i Bosak, a także inni z partii Konfederacja.
  Natomiast Winnicki i Bosak są sygnatariuszami założycielami Konfederacji Gietrzwałdzkiej.

  Nie mieszałbym też jakichś objawień prywatnych z normalnym działaniem.
  Objawień na dodatek nie uznanych.
  Wkurza mnie też to ględzenie, jak to jesteśmy szczególnie chronieni, itp.
  Być może jesteśmy, ale jakoś tego nie widać.
  Wtapiamy wszystko co można, a nawet nie można wtopić, nawet z takim bonusem, jak Rzeź Wołyńska i Powstanie Warszawskie.
  A po wszystkim jeszcze sobie nami tyłek wycierają – ot choćby zabranie złota przez Angoli za obronę Anglii w II WŚ.

  Wcześniej też nie było różowo.
  Trzy wybitne powstania z cyklu bez sensu, oddanie Polaków w Mińsku i Żytomierzu ZSRR, a nawet wtopa ze Śląskiem Cieszyńskim.
  Do tego Sanacja, która zrujnowała kraj i ludzi.

  A wcześniej?
  Może skojarzmy fakty.
  Jan Kazimierz składa śluby po Potopie i zaraz mamy następne sensacje, typu opisany niżej rokosz Lubomirskiego.

  Nawet zwycięstwo pod Wiedniem było powodem zrobienia z nas głupków, i dało nam stosunkowo mało.

  Coś źle robimy.

 13. wow said

  Ta Pani nie rozumie kompletnie obecnej rzeczywistości. Co dało wejście na listy Kukiz’15? A no to choćby, że jednak w Sejmie jest koło Konfederacji, że mamy takich posłów jak Winnicki czy Majka, że znalazło się grono posłów Konfederacji i Kukiza , którzy oprotestowali 447. Nie powstanie żadna „czysto” endecka siła polityczna bo czasy są inne i szanse mają właśnie grupy narodowo-populistyczne, warto oprzeć się na tradycji endeckiej ale bez żadnych dogmatyzmów. Dmowski, Grabski, Balicki to brylanty ale czasy się zmieniły-czy oni sobie w ogóle wyobrażali UE, masową imigrację z innych kontynentów, 447 itp? Litości. A co środowisk LPR, to resztówka tej partii ostatnio poparła otwarcie Koalicję Europejską (sic!!!), a teraz próbują wejść na listy PSL. Z całym szacunkiem ale to ja już wolę narodowców w koalicji z Mikke.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Ta Pani zna odpowiedź na pytania, których Pan jeszcze nie potrafi sformułować.

 15. AlexSailor said

  Ad 2 @Korekta AlexSailor

  Przesadziłem z tą „kretynką”.
  Przepraszam – niewłaściwe słowo.
  Chodziło o infantylizm i oderwanie od podstawowych źródeł tworzenia siły narodu.
  Co wnosi to jojczenie Raźnej (Rażny? to ona nie jest Polką?).
  List do JE Putina, to też szczere dziecięce zagranie.
  Tak właśnie działamy, w sferze bajek, mitów.
  A później zgrzyt i Katyń albo Stutthof.

  Takie mamienie, jak w artykule powoduje naszą bezbronność choćby przed
  różnego rodzaju roszczeniami.
  Upewnia w drodze do przepaści, bo wcale nie musi się skończyć Wenezuelą.

 16. AlexSailor said

  @Marucha

  Zatem Podatki i Socjalizm (PIS) to jest to, o co chodzi.
  No to, jak o to chodzi, to to jest.
  I z pewnością będzie, bo Polacy tego chcą.

 17. Irek said

  https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/05/22-27-v-2019-roszczenia-zydowskie-po_67.html

  22 – 27 V 2019 Roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane
  / Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce/
  W bliskim czasie nie grozi tym Orędziom w Internecie niebezpieczeństwo/
  W Polsce musi być podobne ustawodawstwo jak w Izraelu

  (…)

  – Czy roszczenia żydowskie po wyborach będą zrealizowane?
  – Będą dziecko.
  – Niestety, Panie Jezu?
  – Czyż nie ma na was przyjść ucisk.
  – Ale im, Panie, Jezu, nie chodzi przede wszystkim o pieniądze ale o przejęcie własności w Polsce (?)
  – Tak, przede wszystkim dziecko. Dlatego kwota ta urosła tak aby Polska nie mogła jej dać waszym wrogom i wrogom Kościoła – synagodze szatana. Jak mówiłem synagoga szatana dotyczy przede wszystkim żydowskich elit i to tych, które mówią o sobie, że są żydami lecz nimi nie są lecz kłamią.
  – I nie wywoła to, Panie, protestów Polaków?
  – Wywoła dziecko lecz jeszcze nie w tym roku, to znaczy protestom przeciw którym wysyła się policję i wojsko. Jeśli robią to we Francji to myślicie, że nie zrobią tego u was?
  Gdyby to ugrupowanie (Konfederacja) oddało Polskę Chrystusowi i szło zawsze z moim sztandarem Chrystusa Króla byłoby inaczej. I musiałoby to być zapisane w ich statutach. Nie być tylko prywatną sprawę niektórych jej członków.
  Zresztą na jej czele stoją kryptożydzi a przecież to nie może przynieść nic dobrego.

  – Ty, Panie Jezu, mówiłeś, że potomkowie żydów nasłanych przez carat nie mają prawa do mieszkania w Polsce. Czy dobre zrozumiałem, że nie mają też prawa do reprezentowania Polski jako posłowie? Ale to przecież oczywiste.
  – Tak, to oczywiste. Braun, Liroy, Korwin – Mikke, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce.
  – To mocne Słowa Panie Jezu.
  – Moje słowa zawsze wydawały się mocne, także apostołom i uczniom. Jakże surowe były prawa dla Izraela ( nie mówię o naleciałościach poprzez faryzeuszy i uczonych w Piśmie), zwłaszcza na tle dzisiejszych czasów. Podobnie surowe prawa musi mieć Polska.
  – Podobne ustawodawstwo jak w Izraelu?
  – Można tak rzec moje dziecko.
  – Czyli nawet jakby Konfederacja podwoiła wynik wyborów w jesieni 2019 a nawet potroiła to i tak Polska zostanie sprzedana gdy idzie o ucisk żydów na Polskę?
  – Tak dziecko, nawet gdyby miała 20,25 procent głosów. Inaczej byłoby tylko w sytuacji gdyby mogła samodzielnie stworzyć rząd.
  – No tak, tak to Panie Jezu też wychodzi gdy idzie o rozum.
  – Jak, Panie Jezu, opublikuję Twoje Słowa, że Korwin, Braun, Liroy, Winnicki nie mają prawa do mieszkania w Polsce wyjdzie, że jestem przeciw Konfederacji a i sympatyzujący jej będą może odrzucać te Orędzia.
  – Czy Ja jestem ważniejszy, czy ludzie?
  Polacy pozwalają ciągle by na ich czele stawali ich przedstawiciele ukrywający swoje pochodzenie, często będący agenturą i masonerią. Tak nie może być.
  -Tak Panie Jezu.

 18. RomanK said

  Alez slyszalem..slyszalem….panie Gajowy….samo klamstwo..bzydota, choroba…poczawszy od I przykazania Dealogu…na kazaniu na Gorze skonczywszy ….

  CO do wrzaskow…jacy to POlacy glupi …to procenty ktorymi panowie epatujecie odnosza sie dokladnei do elity..take sa procentowo elity… narod zawsze reaguje biernie..odroznia klamstwo od prawdy ale jego dzalaa formuluje elita…ktora z Polski gonia taki przypudapski od dziesiecioleci sami probujac zajac ich miejsce ze skutkiem- aki widzac…leb nie chce porzyrosnac:-)))))
  Stad frustracje…
  czy ktorys z tych modrusi wydszed dalej niz paplanina-jak mu organzuja????
  Nawet zwyklego stronnictwa nie potrafia sklecic , jes tego nie robia sluzby:-))))

 19. Marucha said

  Re 18:
  Rzydzi NIGDY nie byli ludźmi Boga, raczej pomiotem Kaina.
  Dekalog pierdolili, Kazania mieli w dupie. Swoich proroków mordowali.

  Całą swoją historię i politykę opierają na kłamstwie.
  Nie stworzyli nic pięknego (za to są królami pornografii).
  A jakie dobro z nich płynęło? Dowcip szmoncesowy?

 20. RomanK said

  TO Nowa Ewangelia wg Gajowego????
  Czy QApostolow Jezus powolal sposrod Vikingow???z dlugimi lodziami????
  Wszystko co sie dotkna przpelnione bzydota, zlem, choroba,..a popatrz -jak sie sprzedaje..zwlaszcza wsrod poboznych gojow..nawet na odpustach:-)))))) nawet biskupi wchodza na te sides…gdzie ani Fidiasz ani Michal Aniaol za usmrkany szlomo z podlym aparatem produkuje zjecia kroczy licealistek na masowa sprzedaz:-)))

 21. Boydar said

  żydzizm nie jest cywilizacją

 22. Ad. 2

  Ale fajny program! Ale za 50 lat… 🙂 A na dziś pan propozycje jakieś ma?

 23. Carlos said

  re 14 Dawno nie czytalem tak celnej riposty, panie Gajowy

 24. RomanK said

  Oczywiscie …panie Boydar…to subkultura. Ba w tej grupie istnieje kilka subkulturowych podgrup…
  Co ciekawe na naszych oczach powstala antycywilizacja czy tez cywilizacja obca..nie ludzka…
  To wlasnei to co okreslamy mianem LGBT tfu tfu…
  Tpo zaprzeczenie cywilizacji Ludzkiej…wlan3ei ona opiera si4e na Klamstwo, brzydota, zlo, choroba i nedza…destrukcyjna cywilizacja nonhumanistyczna.Trans- homoidalna.

 25. bebrave2019 said

  Maciej Maciak: prognozy polityczne dla Polski. PIS odda wladze PO, po to aby dac 300 mld amerykanskim zydowskim organizacjom.

 26. GIETRZWAŁD said

  Ad 2, 12, AlexSailor

  Hańba tobie za obrażanie Pani Profesor….
  Objawienia z Gietrzwałdu są, jako jedyne w Polsce uznane ….
  Zanim coś napiszesz…, pomyśl przez chwilę…

  Posłuchaj i poczytaj dr Jerzego Jaśkowskiego, również o naszej historii…

  Wyjdzie na zdrowie…a i rozumu przybędzie…

  Pozdrawiam AMDG

 27. Listwa said

  @ 15 AlexSailor

  „Kolejna kretynka”
  – fakt że przesada i nie infantylizm lub oderwanie od podstawowych źródeł tworzenia siły narodu.

  @ 4 RomanK

  „I mam prosbe , czy moze pani wskazac jakas cywilizacje oparta o Klamstwo- zlo- brzydote, chorobe i nedze?????”
  – pytanie proste i głupie.

  Przy tym samym quincunx jest wiele cywilizacji. Kościół katolicki nie jest tożsamy z cywilizacją lub stanem ekonomicznym narodu.
  @ 13 wow

  Wchodza na jakich warunkach? Żeby był na stałe jakiś listek figowy.

 28. Listwa said

  @ 9 RomanK

  Sluszna samokrytyka.

  @ 26 GIETRZWAŁD

  Oczywiście. Zbadanie i uznane.
  Braun to indultowiec, Bosak też. .
  Godek też poparła tę Konfedercję Gietrzwałdzką.

 29. Listwa said

  @ 20 RomanK

  Wiecej milcz to złota więcej.

 30. Wieloimienny said

  Alex Sailor @

  W rządzonym przeze mnie kraju miałbyś kulę w łeb.
  Nie dość, że uważasz, że policjanci w Polsce to w 90% doskonale wykonujący swoją pracę ludzie bez skazy to jeszcze non stop to twoje gadanie o socjalizmie.

  Anna Raźny wytyka Konfederacji błędy i wskazuje jak powinna się zmienić, żeby stać się licząca POLSKĄ siłą, a pan pierdolisz o tym socjalizmie.

  Pan jest właśnie taki jak Konfederaci, moi znajomi. Im chuj wsio jedno i mogą nawet marzyć, żeby był Ozjasz dyktatorem. Nasłuchają się Jelonka, mediów narodowych, że tylko dziki kapitalizm kraj wyzwoli i powtarzają te brednie. A jeśli ich marzenia się spełnią to będą nierówności społeczne i podziały w narodzie, zatrudnianie na jeszcze większą skalę obcokrajowców którym prywaciarz może zapłacić mniej niż nam Polakom. I to ma być zgoda w narodzie?

  eNDecja pisała o tym, żeby wszystkie klasy społeczne działały razem dla dobra całego narodu. A taki korwinizm to psuje i niszczy dzieląc ludzi na bogatych i biednych, pogłębiając różnice i wrogość między nimi.
  Dziel i rządź. Na tym jedność narodu w walce o wolną Polskę nie wykiełkuje kurwa mać!

  I jeszcze to ich gadanie, że dobrze iż upadł PRL i że koniokrady rozpierdalają Wenezuelę, Białoruś i Rosję, bo komuna, socjalizm itp. Gówno się kurwa znają na geopolityce.

  Ten ich liberalizm gospodarczy i kryptolibertarianizm w ogóle to taka ukryta miłość do Ameryki. I dałbym sobie fiuta uciąć, że tak właśnie jest. Nieustanne bredzenie Korwina, że Konfederacja ma być czymś na wzór partii republikańskiej z USA. No niezły przykład: kapitalizm, libertarianizm, imperializm jankeski. Gdzie tu idee dystrybucjonizmu, pomocy, solidarności całego narodu, państwa etnicznego i suwerennego?

  Słusznie Raźny napisała, że przeciw bazom USA narodowcy nie protestowali.
  Mnie mówili, że „co mieliśmy robić? zboże na tory wysypać?”. Ale jak jakaś rocznica wydarzeń z PRL to wszyscy na ulicę z taką mocą, że gotowibyliby i bez broni pobiec na Warszawę jeśliby kto nimi odpowiednio pokierował. Skąd to???

  Oni mówią jak ten facet powyżej w poście, że Dmowski żył sto lat temu i nie obowiązuje. Co za ignorancja! Cóż za łgarstwo! Dmowski to prorok w kwestii Ukrainy – dziś znów wielkiego dla Polaków zagrożenia. A i w sprawach religii katolickiej miał rację. Niemiec też itp. Co jest w Dmowskim kurwa stare i nieaktualne???

  Kilka miesięcy temu jeden z wojewódzkich szefów Ruchu Narodowego i MW przy okazji mówił, że co prawda USA źle robi, bo 447 itp. ale w Polsce ta razwiedka, że ten podejrzany Xportal bo z tą Rosją, a Ameryka to nas przynajmniej nie szpieguje i temu podobne bzdury.
  Sam konfrontując swoje poglądy z nim i resztą poznanych osób usłyszałem jeszcze inne kwiatki. Np. że I AWP to była za Rosją. Chuj, że tam byli ludzie, co wracali ze wschodu do Polski i chieli bić Niemca. Dla nich to komuniści – jakbym słyszał PiS.
  Albo, że w Polsce po 1989 to rządy i partie albo za Moskwą, albo za Brukselą/Berlinem. Kto za Moskwą to nie potrafili sprecyzować. A Waszyngtonu i Tel Avivu nie dostrzegają. Unia państw słowiańskich to dla nich ruski pomysł (w sensie negatywnym). Ale już o Międzymorzu to część była za. I to są narodowcy.
  Powiedzieć przy nich coś o Rosji i Putinie to dziwne rzucają spojrzenia. Nie widzą, że powinniśmy z Rosją współpracować np. w celu obrony naszych narodów na Litwie i Ukrainie. Zamiast tego woli taki Bosak gadać, że banderowcy odnajdują chrześcijańskie korzenie i można się z nimi porozumieć.

  Pan Listwa Wszechwiedzący kiedyś pisał na gajówce, że korwinowcy do RN nie wchodzą. Otóż ja wiem, że wchodzą. Tam, w tych miejscowościach gdzie Korwin nie miał struktur powchodzili do Ruchu. Zresztą teraz to już i tak jedno.

 31. Listwa said

  @ 19 Marucha

  „Rzydzi NIGDY nie byli ludźmi Boga, raczej pomiotem Kaina”

  – był potop, Kain i jego pokolenia zostały zgładzoen. Pozostał Noe z trzema synami Sem, Cham i Jafeta w Arce.
  Cham za nadużycie został przeklęty.

 32. Wieloimienny said

  Romank @

  Cywilizacje Majów i Azteków: Opierały się na kłamstwie i złu. Wciskano ludziom kit, że zaćmienie to gniew bogów, bo znano astronomię, a głupi lud nie znał. I wtedy można było ludzi przekonać do rytualnych mordów. Wycinania dwudziestu tysięcy serc ku czci jakiejś bogini urodzaju lub bożka kukurydzy.

  Wyzywanie, obrażanie i pouczanie prof. Raźny. Tej profesor, co ma zasługi w obniżaniu hipokryzji PiSiorów i kaczora.

  Hartmana i Środę sobie opluwajcie.

 33. Martusia said

  Niektorzy alternatywni analitycy polityczni sa zdania, ze nalezy wszystkie chetne opcje przytulic pod jednym sztandarem Konfederacji. Ich zdaniem w ten jedyny chytry sposob uda sie wyzbyc zdrajstwa i zaprzanstwa systemowego. Moim zdaniem moze to by pomoglo pomniejszyc elektorat pi.dowski iproukrainski (Schetyna). Probowac zjednoczyc sie antysystemowo jest konieczna potrzeba obojetnie jakim krecim sposobem. Inaczej zostaniemy tylko z ulicami, a moze i ulice zmienia orla na gwiazde. Sa i tacy znani jako alternatywni analitycy co twardo lansuja dwupartyjnosc w Polsce, twierdza, ze to jest nieuchornne, nie da rady tego zmienic. Z tego wynika, ze nie mamy wyjscia, tylko dwie france do wyboru.

 34. Birton said

  Przegrana prawicy to była antypolska robótka dwóch Żydów: Korwina i Brauna w otoczce patriotyzmu, aby oba ruchy :Konfederacja i Kukiz znalazły się poniżej progu i swoją żydowską robotę antypolską wykonali na medal;
  moim zdaniem nieuczestniczenie w wyborach powinno skutkować karą pieniężną np. – minimalna pensja dla otrzeźwienia wyborcy.

 35. Ale dlaczego? said

  Panie Alex.
  Sprzeciw dla ideologii neoliberalnej nie jest od razu socjalizmem (komunizmem?).
  Przegina pan, albo nie rozumie różnicy.
  A różnica jest kolosalna.
  Neoliberalizm to narzędzie globalistów by zagarnąć cały świat dla siebie, czyli przez grupkę najbogatszych. Co się właśnie dzieje. Abstrahując już od Eskimosów.

 36. Ale dlaczego? said

  Neoliberalizm jako ideologia prowadząca do neofaeudalnego systemu GLOBALNEGO jest z natury anty-narodowa. Bo niczym walec rozgniata/rozgniecie wszystkie narody.

 37. Waldemar Bartosik said

  JEŚLI ŻYCIE PRZECZY NASZYM TEORIOM, TO TYM GORZEJ DLA ŻYCIA.

  Czy aby na pewno ?

  Profesor Anna Raźny, polska rosjoznawczyni i kulturoznawczyni, politolog i polityk, dyrektor Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego, popełniła poniższy artykuł.
  Pani profesor zasłynęła odwagą i męczennictwem po tym, jak w maju 2014 podpisała list (wraz z Zygmuntem Wrzodakiem) skierowany do prezydenta Rosji Władimira Putina z prośbą, aby bronił Słowian i chrześcijan przed „unioeuropejskim zepsuciem”. W wielu środowiskach list ten został odebrany jako zdrada Unii Europejskiej, a profesor wydalono z UJ.

  Prof. Raźny pisze : Samo przystąpienie do tej egzotycznej konfiguracji politycznej (Konfederacji) wyrządziło bowiem wystarczająco dużo szkód nurtowi narodowemu i zmusza do postawienia szkolnego pytania: kogo możemy zaliczyć do narodowców? Nie da się tu pominąć kryterium twórczej wierności ideom nie tylko Romana Dmowskiego, ale również takich przedstawicieli narodowej demokracji jak Zygmunt Balicki, Władysław Grabski, Adam Doboszyński, Jędrzej Giertych i wielu innych, także tych niepokornych, którzy wydawali na emigracji w Paryżu „Horyzonty”.

  Podziwiam niezłomność poglądów.
  Ale dla mnie, nawet współtwórca odzyskania porozbiorowej wolności wraz z Ignacym Janem Paderewskim – Roman Dmowski – nie jest wyrocznią, nie stworzył dekalogu ani prawd objawionych, którym winniśmy bezwarunkową wierność po 100 latach.

  Swój pogląd następująco już wielokrotnie wyłożyłem :

  KUPĄ MOŚCI PANOWIE,
  czyli
  CZY WYJŚCIEM JEST GŁOS NA „MNIEJSZE ZŁO” ???

  W żadnym razie !

  Zatem żadną też alternatywą dla zakazanych gęb szubrawców z POKO, nie jest władza PiS, mająca swe korzenie w tych samych źródłach.

  Przez ordynarne polityczne przekupstwo, PiS te wybory wygra.
  Przez haniebną pustkę intelektualną oraz ideową, tępą niczym nie popartą wolę „by było jak było”, przez prostacki rewanżyzm totalniaków – POKO w każdej konstelacji politycznej wybory te przegra.

  Ale aby nie dopuścić do utrwalenia się sceny politycznej ukształtowanej wyłącznie przez agentów Jaruzelskiego i Kiszczaka w Magdalence, przez typy które sprawiły, że „Polska jest dziś w posiadaniu kogoś z zagranicy”, a przez zaniechanie sprzeciwu wobec Act 447 wręcz ryzykuje utratę bytu państwowego……

  TRZEBA PÓJŚĆ NA WYBORY !!!

  i oddać głos na kogokolwiek spoza sejmu nie umoczonego dotąd w kolaborację z kolesiami z republiki okrągłego stołu, byleby stanowił opozycję wobec zmonopolizowania władzy przez zdegenerowany POPiS.

  Mało ?

  Owszem !

  LECZ NAJDALSZĄ DROGĘ ZACZYNAMY OD PIERWSZEGO KROKU !!!
  A JEST NAS 16,4 MILIONY TYCH, CO OLALI POPRZEDNIE WYBORY.
  O TAKIEJ SILE ŻADNEJ Z PARTII SIĘ NAWET NIE ŚNIŁO !!!

  https://marucha.wordpress.com/2019/07/14/choroba-prawicy-narodowej/

 38. AlexSailor said

  @Wieloimienny

  „W rządzonym przeze mnie kraju miałbyś kulę w łeb.”
  Cóż, mentalność NKWDzisty nigdy nie ginie.

  Potwierdza pan fakt, że z komunistami nie ma sensu prowadzić dyskusji.
  Jedyny argument, który rozumieją to ołów.

  ———–
  Czasami mentalność NKWDzisty, czasami zwykła wściekłość, Panie Alex.
  Admin

 39. Marucha said

  Na tym między innymi polega spiździenie Polskiego Narodu. Boją się nawet słowa „ZEMSTA”.

 40. AlexSailor said

  @Ale Dlaczego

  „Panie Alex.
  Sprzeciw dla ideologii neoliberalnej nie jest od razu socjalizmem (komunizmem?).”

  Zorganizowana przez państwo kradzież i zniewolenie ludzi, to właśnie socjalizm.
  Socjalizm to system zorganizowanej kradzieży.
  Zamiast „korwinować” na okrągło, warto pomyśleć.
  Rok temu np. ukradziono ludziom wodę powołując spółkę „Wody Polskie”,
  która otrzymała prawo własności zrabowanych Polakom wód.
  To jest coś porównywalne jedynie z wywłaszczeniami okresu rewolucji.
  I nikt niemal na to nie zareagował.
  No ale wiadomo, prawo własności nie jest święte, w zasadzie nie jest bezwzględne,
  tak na prawdę, to go nie ma, to tylko taka maskirowka, żeby ludzie myśleli, że mają własność,
  przy czym mają tak, jak posiadacze kont emerytalnych OFE lub ZUS zgromadzone środki pieniężne.

  Mają ziemię ludzie, ale nie wolno im jej nikomu w zasadzie podarować, nie można sprzedać,
  no chyba że urzędnik pozwoli.
  A ten, jak wiadomo choćby z filmu „300 mil do nieba”, może uznać albo nie uznać.

  Cały tak zwany „kapitalizm” w Polsce, łącznie z neoliberalizmem, to tylko inne szaty socjalizmu.
  I chodzi o to, żeby tak zostało, żeby zmieniały się tylko świnie przy korycie.
  Polak nie może przecież pracować, jeśli nie zapłaci 1200 zł haraczu miesięcznie, a od 2020r.
  już 1500 zł.
  Polak musi 5 dni w tygodniu robić na socjalizm, bo co czwarty dzień robi na VAT, co piąty na PIT,
  A z reszty płaci różne inne podatki.
  Ba, żeby tylko płacił podatki.
  Narzucone obowiązki są równie dokuczliwe, co podatki.
  Ale socjalista wie, że podatki są dobre.
  Bo nie można ukraść tego, czego nie ma.
  A jak się zedrze podatki, to jest co kraść.

  No i bardzo nie podoba się pani profesor, że ktoś to zauważył.
  Lepiej dalej mamić i nawijać Polakom na uszy makaron.
  Na szczęście w końcu mamy ugrupowanie katolicko-narodowo-wolnościowe.
  Większość liderów tego ugrupowania jest założycielami Konfederacji Gietrzwałdzkiej.
  Konfederacji, która uznaje formalnie Syna Bożego za króla Polski, podobnie jak Jego Matkę
  za królową Polski.

  Oj jak musi boleć, katolicy, narodowcy, wolnościowcy.
  I z Rosją chcą się dogadać, i broń Polakom pozwolić mieć (szef fundacji Ad Arma też jest sygnatariuszem założycielem
  tej Konfederacji), i własność zostawić lub oddać.
  Nie może być, porozmawiajmy o Korwinie błaźnie i „neoliberalizmie” (nie definiując go oczywiście).

 41. Marucha said

  Re 40:
  Posługuje się Pan niedopuszczalnymi uogólnieniami i prymitywizacją argumentów, aby za wszelką cenę udowodnić, że coś, co się Panu nie podoba, jest socjalizmem.

  Pan socjalizm widzi wszędzie, nawet tam, gdy jeden chłop rąbnie drugiego kłonicą w łeb i zabierze mu butelkę wódki.

  NIE MA żadnego socjalizmu, NIE MA kapitalizmu, Jest kleptokracja.

 42. Yah said

  Ad 30

  „eNDecja pisała o tym, żeby wszystkie klasy społeczne działały razem dla dobra całego narodu. A taki korwinizm to psuje i niszczy dzieląc ludzi na bogatych i biednych, pogłębiając różnice i wrogość między nimi.
  Dziel i rządź. Na tym jedność narodu w walce o wolną Polskę nie wykiełkuje k…. !”

  To współdziałanie klas było możliwe jeszcze na przełomie tal 80-tych i 90-tych, kiedy w społeczeństwie był jeszcze duch egalitaryzmu, a nie egoizmu. Piewcy wolnego rynku ( Korwin et consortes) mieli za zadania ( z którego wywiązali się świetnie, stąd nie zostali wypluci przez system i świetnie w nim funkcjonują), obrzydzić egalitaryzm nazywając go populizmem i wynieść na piedestał egoizm nazywając to przedsiębiorczością.

  Wrócić do sytuacji sprzed 30 lat niepodobna, gdyż zbyt wiele osób zbudowało swój byt na egoistycznej „przedsiębiorczości”, albo dosadniej na życiu kosztem innych. I to jest główny problem, bo ta grupa dostatnio żyjących ludzi nie jest zainteresowana zmianą funkcjonującego w Polsce systemu. Oczywiście z wolnym rynkiem to nie ma nic wspólnego, z czego zdają sobie sprawę osoby wiedzące o systemie tzw. doposażenia miejsc pracy dla prywatnych przedsiębiorców czyli dotowaniem przez państwo prywatnych firm.

  Mogłoby to zmienić tylko państwo ale jak …… musielibyśmy zrobić to co w Wenezueli.

  Analogia z przeszłości. Za siłę militarna cesarstwa bizantyjskiego stały tzw. temy czyli jednostki militarne państwa , gdzie funkcjonowali stratoici – żołnierze-rolnicy i zwykli rolnicy będący również źródłem rekruta.. Oczywiście wzrost potęgi arystokracji bizantyjskiej uderzał w stratoitow, co osłabiało militarnie Bizancjum.

  Co pisze Ostrogorski w Dziejach bizancjum ( str. 256) …

  (…) Juz Roman Lakapenos zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakim dla społeczno-ekonomicznej struktury państwa bizantyjskiego był wzrost dużych majątków ziemskich. Wypływające stad konsekwencje polityczne mógl w pełni ocenić Bazyli II, bogaty w doświadczenia z dzieciństwa i wieku młodzieńczego. Wrócił wiec do polityki agrarnej Romana Lakapenosa, przy czym prowadził ja w sposób zdecydowanie bardziej surowszy. (…) Najważniejsza zmiana jaka wniosła ta nowela do dawniejszego prawodawstwa było skasowanie przepisu o czterdziestoletnim okresie przedawnienia, po upływie którego – w myśl dawnych norm prawnych – wygasały wszelkie prawa do rewindykacji gruntów zagarniętych droga nielegalną. Nowela Bazylego II podkreśla, ze dzięki swoim wpływom magnaci mogą łatwo i bezkarnie przeczekać okres przedawnienia, do momentu aż bezprawnie przywłaszczone grunty staną się ich bezsporna własnością. . Cesarz przeto postanawia, że wszystko co możni nabyli os biedaków ma być zwrócone właścicielom bez względu na okres przedawnienia i bez żadnej rekompensaty, o ile transakcja nastąpiła po pierwszym wydanym w tej kwestii prawie Romana Lakapenosa z roku 922. Natomiast skarb państwa, zgodnie z postanowieniem Bazylego II, nie był skrępowany jakimkolwiek okresem przedawnienia: państwo miało prawo do odzyskania utraconej własności sięgając aż po czasu Augusta”

  Redukcja roli państwa są zainteresowane bogate liberalne elity, gdyż oznacza to dla nich większe możliwości działań na szkodę tego państwa. Tzw. „prawica narodowa” odwołuje się do pewnych wzorców z przeszłości ( inna sprawa, że odwoływanie się tylko do takich wzorców świadczy, bez tworzenia nowych idei wokół których może skupić się naród świadczy o schyłkowości państwa), które nie stanowią ŻADNEGO zagrożenia dla polityczno-gospodarczego status quo Polski. Czyli cwani i bogaci będą bogatsi, biedni będą biedniejsi, co uzyskuje się łącząc systemy ekonomiczne Polski i Ukrainy ( przecież mamy pomiędzy tymi państwami coś na kształt wolnego rynku). Zamiast ( tak jak głosi PiS) doganiać Zachód Europy będziemy raczej upodabniać się do gospodarek latynoamerykańskich znajdujących się pod wpływem USA z rosnącym PKB, ale i jeszcze bardziej rosnącym rozwarstwieniem społeczeństwa.

  Mogłoby to zmienić tylko państwo ale jak ……

  Teoretyczna wygrana niegłosującej większości doprowadziłaby do wypadków podobnych do wenezuelskich. Niestety Polska to nie małe Węgry, Polska, to wbrew statystykom nie jest krajem jednolitym etnicznie, Polski Naród, jak zauważył Norwid, jest marnym społeczeństwem.

 43. Birton said

  trzeba pozabijać w świetle prawa, po procesie norymberskim 2, tych wszystkich banderowskich staruchów ukrainnych, a jeśli któryś nie żyje , to zgodnie z włoską wendettą, jego syna, a jeśli nie żyje, to wnuka i będzie OK

 44. Wieloimienny said

  Alec Sailor @

  „Potwierdza pan fakt, że z komunistami nie ma sensu prowadzić dyskusji.
  Jedyny argument, który rozumieją to ołów.”

  Nie chcer pracować w zakładzie w niedzielę i święta – komunista!
  Nie chcę prywatnej służby zdrowia – komunista!
  Nie chcę żydowskiej ekonomii – komunista!

  Dla pojebanych libertarian każdy kto nie z nimi ten komuch.

  Choćby lekkie o 0,000000001% odchylenie od ideologii rebe Misesa to już konunizm.

  Sekta libertarian – was trzeba jebać i to porządnie.

  Janusz Korwin Mikke Konfederacją zniszczył polski ruch nacjonalistyczny i takie pewnie miał zadanie!

 45. Wieloimienny said

  Birton @

  „moim zdaniem nieuczestniczenie w wyborach powinno skutkować karą pieniężną np. – minimalna pensja dla otrzeźwienia wyborcy.”

  A kto gwarantuje, że każdy zmuszony do głosowania odda głos ważny? Może pójdzie i wrzuci do urny kartkę z narysowanym kutasem.

 46. Wieloimienny said

  Tu przykład znanej osoby co publicznie nawołuje do głosowania na Konfederację.
  Widać, że tu już nie są nasi narodowcy, a libertariańska przybudówka Ameryki.

  https://marucha.wordpress.com/2018/05/18/cejrowski-usprawiedliwia-zabijanie-palestynczykow/

  (4:25+)

  Cejrowski, facet co publicznie i w wulgarnym stylu pozbył się polskiego obywatelstwa, który chce dać Niemcom Szczecin i nawołuje do uznania Jerozolimy za stolicę Izraela.

  Cejrowski, wielbiciel USA i misesowskiej ekonomii, rusofob!

 47. Listwa said

  @ 37 Waldemar Bartosik

  „Ale dla mnie, nawet współtwórca odzyskania porozbiorowej wolności wraz z Ignacym Janem Paderewskim – Roman Dmowski – nie jest wyrocznią, nie stworzył dekalogu ani prawd objawionych, którym winniśmy bezwarunkową wierność po 100 latach.

  Swój pogląd następująco już wielokrotnie wyłożyłem :

  KUPĄ MOŚCI PANOWIE,
  czyli
  CZY WYJŚCIEM JEST GŁOS NA „MNIEJSZE ZŁO” ???”

  – panie Bartosik, weź pan nie rób klapy do smietnika.

 48. AlexSailor said

  @Marucha

  A jak mam pisać?
  Mi nie płacą za nawijanie makaronu na uszy bawiąc się w subtelności.
  Socjalizm zaś zawiera w swej doktrynie rabunek i zniewolenie.
  Tym zasadniczo różni się od np. kapitalizmu, niezależnie od stopnia porażenia kleptokracją.
  To waśnie dlatego wielki kapitał nie mogąc kiedyś obejść ograniczeń czy to kapitalizmu, czy to monarchii, czy nawet
  republiki, finansował socjalizm w przeróżnych krajach z ZSRR na czele.
  Teraz te ograniczenia spokojnie złamał właśnie wprowadzając socjalizm na Zachodzie.

  Proszę zauważyć tekst Pana @Yah.

  „Mogłoby to zmienić tylko państwo ale jak …… musielibyśmy zrobić to co w Wenezueli.”
  I dlatego będzie Wenezuela, bo ludzie tego chcą.
  A nawet gorzej, bo tam można w samych gaciach latać, ogrzewania w zasadzie niepotrzebne,
  a jeść się chce mało.
  Do samych prac przy rabunku surowców ich zatrudnią, jeśli Maduro upadnie, i będą jakoś żyć.
  U nas nie ma tylu i w takiej ilości surowców.
  Właśnie to jest efektem mamienia, jak przez prof. Raźny.

  Panią profesor jeszcze raz wyraźnie chcę przeprosić za „kretynkę”.
  To był po prostu skrót myślowy, nieuprawniony, i nie fair.

 49. Listwa said

  @ 30 Wieloimienny

  „Pan Listwa Wszechwiedzący kiedyś pisał na gajówce, że korwinowcy do RN nie wchodzą. Otóż ja wiem, że wchodzą”

  – nie chce mi sie wyjasniąć ani tego co pisałem ani o tym wchodzeniu.
  Takie wchodzenie to może byc tylko chwilowe, poza tym jest bezsensowne. Może byc tylko przejmowanie ze stratą dla RN.
  Ale to też nie interes dla Korwinowców.

  Dlatego nie ma wchodzenia poza chwilowym przenikaniem.

  Niezaleznie od tego – było wtedy poprzeć Konfederację.

 50. AlexSailor said

  @Wieloimienny

  Nie chcesz pracować, to nie pracuj, dlaczego komunista?

  Nie chcesz prywatnej służby zdrowia (służbę to sobie w domu najmij), to jak ma być finansowana?
  Lekarzy i pielęgniarki można batem i egzekucjami do roboty zagonić, ale za resztę trzeba zapłacić.
  No jak zapłacić, skoro państwo nie ma własnych pieniędzy na finansowanie tegoż?
  Ano może te pieniądze zabrać tym, którzy jeszcze coś mają, tylko że będzie musiało opłacić
  tych co zabierają, policjanta z karabinem, żeby zastrzelił tego, co nie chce oddać, i cały łańcuch
  ludzi ze sprzętem, który oczywiście będzie się rozrastał na zasadzie praw Parkinsona.
  A później urzędnik państwowy (maskowany np. NFZ) łaskawie zapłaci panu za wymianę
  protezy biodrowej po 15 latach oczekiwania.

  Mam dla Pana dobrą wiadomość.
  Kolejny dział lecznictwa zostanie upaństwowiony, to jest ratownictwo medyczne.
  Zlikwidowane właśnie zostały prywatne ośrodki ratownictwa na kontraktach z NFZ,
  a będzie wszystko państwowe.
  Gdy nie przyjechała karetka z prywatnego przedsiębiorcy lub najęty lekarz coś zrąbał, mógł pan się sądzić o straty.
  Spróbuj z państwem.
  Ale to nie wszystko.
  Przecież ludzie przez lata organizowali to prywatne ratownictwo, zakupili sprzęt, wzięli kredyty,
  i zostali z tym na lodzie.
  A rzeczywiście działało i to całkiem nieźle, a wiem, że często robili więcej niż kontrakt opłacał.
  Teraz będzie zabawa – obym się mylił.

  Nie wiem, może ratownictwo powinno być w rękach państwa, ale takich rzeczy się nie robi,
  bo jest to złodziejstwo.

  Nie chcę żydowskiej ekonomii – i znowu tłumaczenie żydami, to jest TABU, MIZMU, itd.
  Co to jest żydowska ekonomia?
  Ekonomika jest jedna, z próżnego w próżne Salomon nie naleje.
  Prawdopodobnie to, co nazywa pan żydowską ekonomią, to właśnie socjalizm, którego pan pragnie.

 51. Wieloimienny said

  W Rybniku też wiedzą jak wykarczować socjalizm i to dosłownie.

  _____________

  EDWARD GIEREK:

  POLSKA JEST PIONKIEM NA POLITYCZNEJ SZACHOWNICY USA

  Źródło: „Przerwana Dekada” – Oto, krótki fragment wywiadu z Edwardem Gierkiem przeprowadzonego na przełomie 1989/90 roku przez Janusza Rolickiego:

  „(…) obecna Polska przeżywa zachłyśnięcie się Zachodem i amerykańskimi rozwiązaniami ekonomicznymi. Wiem jednak, czym jest kapitalizm. W odróżnieniu od większości współczesnych Polaków żyłem w nim i poznałem jego zalety i wady. Kapitalizm jest jednak zaprzeczeniem etosu równości społecznej i sprawiedliwości. Demokratyczna zasada równości złożona na ołtarzu pieniądza jest niestety tylko pozorna. Czeka nas straszne rozwarstwienie społeczne, bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja lecz latynizacja czyli kapitalizm nędzy. Jeszcze ciągle ludzie zaczadzeni hasłami antykomunistycznymi nie uświadamiają sobie w pełni, że nie tylko zyskali wiele dzięki ostatnim zmianom ale też wiele stracili. Przede wszystkim stracili spokój socjalny i poczucie bezpieczeństwa (…) Ciekawy jestem jak długo starczy ludziom wiary w lepsze jutro w sytuacji, gdy polityka rządowa polega na gwałtownej pauperyzacji społeczeństwa. Równowagę gospodarczą obecna władza chce uzyskać drogą bezprzykładnego ubożenia społecznego (…) Oby wokół naszych miast nie pojawiły się slumsy a sklepy nie były pełne drogich towarów niedostępnych dla nędzarzy snujących się po ulicach. Znam to z czasów przedwojennych apoteozowanych dziś, jakże niesłusznie na wszystkie możliwe sposoby. Boję się też, że gdy sięgniemy po pomoc ale nie bezinteresowną, nadejdzie z Zachodu – z sytych i zamożnych Niemiec. I znowu jak przed laty na tej ziemi pojawią się panowie, którzy będą za bezcen wykupywali polską własność. Oby nie powróciła sytuacja sprzed wojny gdy zarządy fabryk należały do cudzoziemców, głównie Niemców a Polacy byli robolami (…) Z nową siła wracają nasze stare sentymenty do Zachodu, do Ameryki. O jakże naiwni jesteśmy wierząc w szczerą bezinteresowność Jankesów (…) Wierzcie mi, rozmawiałem z trzema amerykańskimi prezydentami i wiem, że dla nich jesteśmy tylko pionkami na wielkiej szachownicy światowej polityki. Pionkiem o tyle ważnym o ile można go wykorzystać do ruchu przeciwko „czerwonej” Rosji. Może to zabrzmi obrazoburczo ale o ile upadnie na trwałe światowy system socjalistyczny rola Polski w świecie spadnie katastrofalnie. Staniemy się wielką prowincją Europy i magazynem taniej siły robocze

 52. Wieloimienny said

  Alex Sailor @

  „Nie chcesz jeść – nie jedz” = typowy idiota liberał.

  I się dziwić, że nikt normalny nie lubi prywaciarzy oszołomów.

  kula w łeb

  i
  korwin krul

  https://www.miejski.pl/slowo-Korwin+naszym+krulem%21

 53. AlexSailor said

  Widokówka z Wenezueli.

 54. JO said

  ad.51. Jak sie maja slowa Gierka do ” jego ” w tamtym czasie zaciagnietych kredytow wlasnie z zachodu?
  Jak sie maja slowa Gierka do zastopowanych wlasnych technologii samochodowych.. i kupno wloskich licencji?
  Jak sie maja za Gierka decyzje o odsunieciu moczarowcow na rzecz zydow?
  Ja sie ma za Gierka garnitus zydowski w sluzbach, szkolnictwie, sadownictwie, prokuraturze I wyplacane pensje mordercom zydowskim na Polakach
  Jak sie ma obecnosci syna Gierka w PO?
  ———————————

  Czy te piene przemowy nie bylo po czasie juz starego czlowieka, ktory ma wyrzuty sumienia….?

  Tak, ja nie znam tajemnic PRL, ale wiem, ze one predzej czy pozniej wyjda w calosci.

  Wewnetrznie przekonany jestem, ze caly okres PRL to zdalnie sterowane ETAPY rozmatowania Polski, przejecia jej przez zachod chroniac przez caly czas istnienia diaspore zydowska w szczegolnosci tych, co byli katami Narodu Polskiego.

  Nie bylo zadnego polskiego okresu waladzy, czy polskiej drogi socjalizmu. Of poczatku do konca byla li tylko mosonsko-zydowska a Polakow tylko uzyto I wypluto.

  Wzdychanie do czasow PRL z pominieciem tej potwornej zbrodni na Narodzie Polskim od poczatku do konca, jaka bylo BRAK SPRAWIEDLIWOSCI, jest trucizna na wspolczesne czasy.

  Epatowanie osiagnieciami PRL w swietle jego wewnetrzenego ukrytego terror o ktorym pokolenie Gajowego nie chce pamietac jest szkodliwe.

  Caly zachod I wschod narodow Europy mial osiagniecia, nie tylko PRL. Jednak tak na zachodzie jak I w PRL dzialal V kolumna, ktora w PRL my czulismy na kazdym kroku.

  Ja bede dochodzil jak to sie stalo, ze syn zbrodniarza Kwasniewski mlody mial zdjecia z Gierkiem I byl promowany za Gierka.

  Bede dochodzil I nie podaruje. Bo grzech zaniedbania musi byc wskazany. Czy to tylko grzech zaniedbania czy moze CELOWE dzialania?

 55. Birton said

  ad 51
  Lata 70-79 to najlepszy okres mojego życia; Gierkowi, który Żydem nie był, był zawdzięczamy wiele, szkoda, że przebiegłe żydostwo zakończyło jego karierę, a głupi robotnicy sami wystrajkowali sobie żydowski bat 1989-2019 z niewątpliwym błogosławieństwem KK.

 56. JO said

  ad.55. Nie bede mial ostatecznego zdania o Gierku doloki nie dowiem sie wiecej o PRL I jego tajemnicach.
  Gierek zapozyczyl a wiec uzaleznil PRL od zachodu. Gierek dal narzedzie dla zydo-masonerii. Nie ma znaczenia, ze nie ukonczyl kadencji… – znaczenie ma gdzie sie zapozyczyl. Pytanie jest czy zostal wrobiony czy zrobil to celowo?

 57. Ad. 39

  Na tym między innymi polega spiździenie Polskiego Narodu. Boją się nawet słowa „ZEMSTA”.

  Ktoś ich nauczył „walczyć miłością”.

 58. AlexSailor said

  @Krzysztof M

  Pan też to „czuje”?
  Dobre chociaż to.

 59. Ale dlaczego? said

  AD. 40
  Typowa argumentacja ludzi ze spranym umysłem przez propagandę neoliberalną wyprodukowaną przez banksterów dla zniewolenia ludzkości.
  Co widać coraz wyraźniej. Jeszcze 20, 30 lat temu ta ideologia mogła się wydawać niewinna. Dziś za chwilę będzie ludobójcza. Zresztą już jest.

  Dla kogoś, kto nie rozumie, że to nie społeczeństwa i człowiek są dla ideologii, ale system jest dla człowieka i społeczeństwa państwo jest socjalizmem.
  Niech pan wyjedzie do Somalii, tam nie ma państwa.

  Najlepsze, że utracony raj liberałów to XVII i XIX wieczne USA, gdzie na ukradzionej ziemi i surowcach oraz ludobójstwie Indian, prawowitych właścicieli Ameryki Północnej kwitł raj liberalny…
  A może w tym samym czasie w Zachodniej Europie, gdzie ludzie pracowali za miskę zupy po 16 godzin, łącznie z dziećmi w warunkach gorszych od niewolniczych? Zapewne tak.

  Skąd się tacy ograniczeni ludzie biorą.
  Bo Mikke to agentura, ale jego i im podobnych wyznawcy…

 60. jasiekztoronto said

  Re: 50 Alex Sailor
  Pisze: m.n., w zakonczeniu: „Nie chcę żydowskiej ekonomii – i znowu tłumaczenie żydami, to jest TABU, MIZMU, itd.
  Co to jest żydowska ekonomia?
  Ekonomika jest jedna, z próżnego w próżne Salomon nie naleje.
  Prawdopodobnie to, co nazywa pan żydowską ekonomią, to właśnie socjalizm, którego pan pragnie.
  =========================
  Prosze wiec panie Sailor zapodac (objawic) nie-zydowska ekonomie, ktora by nie finansowala socjalizmu jako systemu politycznego… lub jakiegokolwiek systemu politycznego…

  I jeszcze jedno: Prosze wskazac lub wykazac objawiajac nam wszystkim, ze nie za kazdym skandalem politycznym czy finansowym nie stali lub nie stoja zydzi…(lichwiarze)…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W kazdej panskiej „beczce” zapodawanych informacji ZAWSZE znajdzie sie „lyzka dziegciu”…

 61. wow said

  Nie rozumiem dlaczego Pan mnie Panie „gajowy” atakuje za uważam-rzeczowy wpis. Od lat jestem czytelnikiem portalu i sporadycznie coś komentuje. Z tezami Pani Profesor po części się zgadzam, a po części nie. Np. z tym nie zgadzam: „Na szczęście pojawiły się próby jednoczenia prawicy narodowej, podejmowane przez środowiska dawnego LPR i nie reprezentowane dotychczas w tzw. debacie politycznej niszowe grupy, fundacje i stowarzyszenia” Przecież LPR teraz popiera Koalicję Europejską i PSL, a „środowiska dawnego LPR” to nie wiem co to jest-może kanapowa Liga Narodowa? Może coś innego, ale te środowiska z całym szacunkiem -nie są w stanie nawet rejestrować list o czymkolwiek więcej nie mówiąc. Sojusz Ruchu Narodowego i Korwinowców nawiązuje też do historycznej koalicji Stronnictwa Narodowo-Demokratycznego i Stronnictwa Polityki Realnej. A co do „Konfederacji” to powinni wziąć na listy J.R. Nowaka, Michalkiewicza czy właśnie środowisko Ligi Narodowej, portalu Konserwatyzm.pl itp. Ale do licha nie twórzmy fikcji. Albo na jesieni narodowcy wejdą na listach Konfederacji lub Kukiza do Sejmu, albo nie wejdą w ogóle. Akurat Dmowski był politykiem realistycznym, podobnie jak Bolesław Piasecki.

 62. Aguirre said

  Bzdury i pomówienia na temat Konfederacji mają wielkość Himalajów. Ruch Narodowy mocno stoi na stanowisku gospodarczym pomocniczości Państwa a nie etatyzmu socjalistycznego np. bon oświatowy. Cały czas toczą się dyskusje w gronie konfederatów na temat gospodarczej wizji Państwa Polskiego i tutaj RN z Kowinem oczywiście się różnią. Dyskusja Metzen Berkowicz vs Bosak Wawer (bodajże). Konfederacja jest jakąś próbą utworzenia płaszczyzny porozumienia prawicy w celu przekroczenia progu wyborczego i każdy kto ją krytykuje jest de facto przeciwnikiem zmian w Polsce. Ja również nie trawię Korwina a RN i Braun mnie przekonują, jest także Kaja Godek i Kresowiacy. Nie sądzę, że Kresowiacy są zwolennikami liberalizmu korwinowskiego. Natomiast wprowadził ich do gry Winnicki. Ogólniki i nieznajomość faktów, przeinaczanie, dodawanie jakiś subiektywnych odczuć a nie fakty to jest właśnie dezinformacja na temat Konfederacji. Czepianie się jak to w polskim piekiełku, szczegółów „a bo tamten to sobie zrobił zdjęcie z”, albo te teksty o Bosaku i Winnickim, że to żydzi. Jeśli chodzi o Rosję jest to jedyna ekipa akurat, która nie odcina się od możliwości kontaktów z tym Państwem w celu poprawy stosunków oraz dobrej wymiany gospodarczej, dlatego właśnie zostali nazywania przez pisiackich troli „ruskimi onucami”. Atakowanie i rozdrabnianie sceny po prawej stronie w czasie kiedy po raz pierwszy pojawiła się możliwość połączenia sił w celu uzyskania głosu w polskim parlamencie to świadoma lub nieświadoma dywersja.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: