Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Chasyd o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Michalkiewicz nie ma wątpliwości ws. dra Czerniaka. „Najwyższy czas, by przestał być ważnym elementem Konfederacji”

Posted by Marucha w dniu 2019-07-15 (Poniedziałek)

Stanisław Michalkiewicz ostro podsumował działalność Huberta Czerniaka. Odniósł się przy tym do listu internauty, który zarzucił publicyście nierzetelność i bycie opłacanym przez kogoś, bo na antenie Mediów Narodowych skrytykował „alternatywnego medyka”.

– Ostatnim razem miałem takie krytyczne uwagi pod moim adresem po tym, jak powiedziałem, że „Wielka Lechia to UBeckie rzygowiny”. Powtórzyłem to w tym programie wiedząc, że pan dr Czerniak jest jednym z propagatorów Wielkiej Lechii – przypomniał Stanisław Michalkiewicz, publicysta „Najwyższego Czasu!”.

– Jeśli więc medycyna alternatywna jest tej samej wartości, co Wielka Lechia, to myślę, że najwyższy czas, by pan Czerniak przestał być „ważnym elementem Konfederacji”. Jak Konfederacja go przyhołubi, to oczywiście nie moja sprawa, ale ja też wyciągnę z tego wnioski – dodał Michalkiewicz.

– Obawiam się, że pan dr Czerniak, który chlubnej karty życiowej nie ma, bo w stanie wojennym na ochotnika wstąpił do ZOMO i tam dosłużył się nawet stopnia kaprala, to musiał tęgo łomotać pałą. Potem MSW w uznaniu widocznie dla jego zasług zasponsorowało mu dokończenie studiów medycznych. Bo pan dr Czerniak zaczął te studia, po dwóch latach je przerwał, żeby wstąpić do ZOMO – nie wiem, co nim kierowało, bo on mi się nie zwierza. Ale być może ta sama motywacja, co panem Petelickim generałem nieboszczykiem. On kiedyś w jednym z wywiadów powiedział, że wstąpił do SB, żeby spełniać dobre uczynki. Niektórzy w tym celu wstępują do zakonów, a niektórzy do SB. A niektórzy – jak pan Czerniak – do ZOMO – przypomniał.

– Dlaczego miałoby to rzucać cień na moją wiarygodność jako rzetelnego i niezależnego komentatora? Tego nie bardzo rozumiem. Ja nie wierzę w medycynę alternatywną, uważam to za szarlatanerię. Oczywiście ludzie się tak leczą, np. Małgorzata Braun podobno leczyła się własnym moczem, niewiele jej to pomogło, bo jak wiadomo, zmarła. Ale ludzie się rozmaitych środków chwytają – zauważył Michalkiewicz.

https://nczas.com

Komentarzy 219 do “Michalkiewicz nie ma wątpliwości ws. dra Czerniaka. „Najwyższy czas, by przestał być ważnym elementem Konfederacji””

 1. Ten wielce rzetelny komentator (był honorowym prezesem PAFERE – polsko-amerykańskiej fundacji edukacji i rozwoju; jedna z idei PAFERE: zamiast funkcji socjalnych państwa wystarczy katolicka jałmużna) jest także bardzo rzetelnym zwolennikiem liberalizmu gospodarczego, czyli de facto żydowskiego kapitalizmu i tego wszystkiego, co ten żydowski kapitalizm ma uchronić przed zlikwidowaniem.
  Zatem nie należy się dziwić, że ów rzetelny komentator pluje na prawdziwą historię Słowian.

 2. Zakładając, że w latach osiemdziesiątych miały miejsce wydarzenia inspirowane i wspierane przez agendy niepolskiego pochodzenia, dążące uzyskania stanu w jakim obecnie się znajdujemy (zniszczenia dorobku pokolenia Polski powojennej), można by wysnuć tezę, iż Pan Hubert Czerniak „odpracowując” między innymi obowiązkową na ówczesne czasy służbę wojskową, przyczyniał się w ramach swoich działań w ZOMO do patriotycznego obowiązku obrony suwerenności Polski od zagrożeń, które inspirowane były przez obecnie już znanych wrogów narodu polskiego.

 3. Olo said

  A ja wierzę Czerniakowi, chociażby za jego „patologiczną nienawiść do żydów i anglosasów”, jak to określił w swoim filmiku Patlewicz. Jedyną przewiną ZOMO, Milicji czy służb PRL było to, że za słabo lali po łbach i pałowali styropianowców (a nie żadnych patriotów), bo dzisiaj nie mielibyśmy Partii Interesów Syjonistycznych, POLIN, 447 i wchodzenia w tyłki banderowcom i chazarskiej mafii. Proste. A jeśli chodzi o Michalkiewicza, to owszem, lubiłem go, ale koniec słuchania jego bajeczek. W kółko opowiada to samo.

 4. Listwa said

  Pan Michalkiewicz niech zweryfikuje co mówi i czy chce tak powiedzieć. Bo raczej będzie musiał dokonać korekt.
  Dr Czerniak wyjaśnił,ze gra w siatkówke do dziś.

  Kiedyś rozpoczął sudia medyczne, przerwał je i grał w siatkówkę w Gwardii warszawa, czyli klubie milicyjnym. Byli tacy co grali w wojskowym lub jako pracownicy kopalni.

  Potem dr. Czerniak powrócił do medycyny i ukończy ją. Jak dla pana Michalkiewicza stopień kaprala decyduje o wszystkim to pa Michalkiewicz pogrywa jak partyjniak.
  Kogo i kiedy pałował dr Czerniak?

  Panie Michalkiewicz mówi „musiał tęgo łomotać pałą” – no to kogo i kiedy?

 5. Listwa said

  Pan Michalkiewicz niech lepiej wyjaśni komu i dlaczego dr. Czerniak dziś przeszkadza w Konfedreacji, zamiast stękać o Wielkiej Lechii i pałowaniu.

 6. Listwa said

  ad 4

  A jak red Michalkiewicz odpowe że nikomu nie przeszkadza i nie ma powodów żeby przeszkadzał, to prosze podac jakie korzyści i od kogo macie obiecane za wywalenie dr. Czerniaka?

  Bo nikt nie uwierzy ze red. Michalkiewicz spotkał sie z dr. Mandrelą i wydawcą ksiązki Patlewicza Stalą oraz Holoherem byłym działaczem RN a dziś Magma Polonia zupełnie przypadkowo w studiu MN, a nie na propagandowy gwizdek.

 7. Listwa said

  Może nie wszyscy wiedzą ale np.Jabłonowski to też dla RN, czy Bąkiewicza wróg.

 8. […] https://marucha.wordpress.com/2019/07/15/michalkiewicz-nie-ma-watpliwosci-ws-dra-czerniaka-najwyzszy… […]

 9. brys said

  Ciekawe czy wypłynie temat przymusu szczepień. Strasznie ich ten 0.00001 procenta nie szczepiących dzieci gryzie w dupę.

  Co do Czerniaka – trudno wymagać od człowieka aby się na wszystkim znał, z historii np., ale porównując do anglosaskich liderów raczej jest na +. Dobrze by było aby pan Michalkiewicz miał jakieś konkrety, np. z tym pałowaniem.

  I skąd u pana Michalkiewicza takie zainteresowanie alternatywną medycyną? Dlaczego przytacza od razu jakiś debilny przykład z piciem moczu? Przecież to całe ziołolecznictwo na przykład. Czy czepiają się kogoś że jest np. kiepskim nauczycielem czy inżynierem?

 10. Zerohero said

  W sprawie Czerniaka

  1. Czerniak twierdzi, że do ZOMO należał czysto formalnie aby uprawiać sport wyczynowy. W PRL sportowcy byli oficjalnie amatorami zatrudnianymi fikcyjnie przez wojsko, milicję, zakłady pracy, więc nie jest to aż tak nieprawdopodobne.

  2. Czerniaka znam od kilku lat, walką o prawa pacjentów napytał sobie biedy i grozi mu sąd lekarski. Zaznaczam, że nie jest fanem Czerniaka (choć szanuję) i pewne opinie wygłaszane przez niego uważam za brednie, np. o wolnej energii. Czerniak nie ma jednak charakteru zomowca i nad tym nie można przechodzić do porządku dziennego, bo w połączeniu z punktem nr. 1 daje zbyt wielkie ryzyko pochopnego sądu. Wystarczy posłuchać przez kilka minut Wałęsę i już nam się „bolkowość” sama potwierdza. U Czerniaka nie.

  3. atak na Czerniaka przeprowadził Patlewicz – sepleniący troll z youtuba. Tropiciel antyukrainizmu, endokomuny i „szurów antyszczepionkowych”. Historyk samouk, tzn. taki historyk który pisuje kompilacje z innych książek. Autor książki „historia Polski” w której zabrakło Wołynia. Zauważyłem, że połowa lubianych przeze mnie kanałów politycznych z YT trafiła pod jego nóż. Za to nie trafił nikt z gapola, nikt decyzyjny ani żaden reżimowy publicysta udajacy wiecznie opozycjnego publicystę. Jedyni źli ludzie na celowniku Patlewicza to pastor Chojecki i Marian Kowalski. A co tam robi Maciej Maciak? Chyba tropiciel antyukrainizmu zapędził się nieco.
  Ponadto Patlewicz jest bardzo zadziorny i agresywny, przypomina mi trochę Żebrowskiego. O Czerniaku kilka miesięcy temu powiedział (to jest nagrane), że to „następny do rozwałki”. Zauważyłem dziwną satysfakcję w zachowaniu Patlewicza.

  4. formuła obwieszczenia przynależności do ZOMO wyglądała jak ustawka. Czerniak był akurat za granicą, Michalkiewicz w studio nic nie wnosił, służył za jedyną rozpoznawalną twarz (autorytet) która po prostu nadawała oskarżeniu ważności. Zmaksymalizowano efekt „masakracji” i buchnięcia smrodu. Ktoś życzliwy Konfedeacji załatwiłby sprawę po cichu, a ktoś chcący podbudować monopol POPIS zrobiłby właśnie taki smród.
  To wyglądało na uroczysty odstrzał po znalezieniu haka.
  I nasz do tej pory taki zdystansowany publicysta wystąpił tu w roli mocno zaangażowanego działacza.

  Podsumowując punkty 1-4:

  Okoliczności dziwne, cel dziwny, Patlewicz jako demaskator od dawna podejrzany, a teksty o „pałowaniu” żerują na uproszczeniach. Nota bene sam Michalkiewicz był głupkowato oskarżany o wsółpracę z PRL, bo przecież w latach 70 wyjeżdżał za granicę. Oskrażyciele liczą w tym wypadku na to, że widownia nie zna realiów PRL w różnych okresach. Oczywiscie nawet jeśli Czerniak służył tylko formalnie w ZOMO to mu to chwały nie przynosi, jednak ośli upór z jakim Michalkiewicz zacukał sie na frazie „pałował i to mocno” budzi zdziwienie. A co jeśli faktycznie nie pałował?

  Co do wiarygodności pana Michalkiewicza jako publicysty. Wyrobił sobie markę rzetelną pracą i sygnalizowaniem problemów. Widzę jednak, że poczuł się zbyt pewny siebie, za często słyszał o sobie „skarb narodowy”. No to ja napiszę co powoduje, ze Michalkiewicz nie należy do mojej (MOJEJ – piszę za siebie) I klasy czystości źródeł.

  1. Sprowadzając medycynę naturalną do kpin z „moczu” pan Michalkiewicz pokazuje, że ma w nosie co teraz reżim robi z medycyną.
  Ponadto! Mamy przymus szczepienia i de facto zakaz krytyki szczepień w każdym aspekcie (tutaj jest jak z holokaustem albo ruskimi trollami – nie ma ŻADNEJ dyskusji, jest etykietowanie, piętnowanie. Nawet gdy ktoś nie jest krytykiem szczepień jako takich, ale np. ma zastrzeżenia do jakości szczepionek dla Polski, wobec napiętego kalandarza albo przypomni wpadki wakcynologii. Ta krytyka jest brutalnie tłumiona. Jest cenzura, szczucie na lekarzy, a koncerny farmceutyczne sponsorują nawet zrzeszenia pielęgniarek w Polsce. (potem takie zsrzeszenie publicznie piętnuje krytykę szczepień).
  Poza tym w kraju którego rząd w tajemnicy wdraża 447, równie dobrze może w tajemnicy pchać jako obowiązkowe szczepienie z trucizną, np. zmniejszającą płodność. W przypadku szczepioni na HPV mieliśmy z ewidentną próbą Andrzeja Dudy zmuszczenia małych Polek szczepienia się czymś z czego kraje rozwinięte cichcem wycofały się.
  Pan Michalkiewicz taki błyskotliwy, ale faktów nie łączy?

  2. Niedawno pan Michalkiewicz powiedział, że nie miał nic wspólnego z Grunwaldem i docentem Kosseckim, bo „starannie dobiera towarzystowo”. Ja mu tego nie bronię, ale mam prawo ocenić bywanie Michalkiewicza w neokonserwatywnym Klubie Ronina.

  3. Aspekt międzynarodowej banksterki nigdy nie był obecny w publicystyce pana Michalkiewicza. Mówimy o szczycie piramidy władzy! Niedawno dowiedziałem się od Pitonia, że Michalkiewicz wyśmiał wręcz prace profesora Anthonego Suttona. Wyśmiał jako oszołomstwo i teorie spiskowe. A to już podejrzane, bo Sutton operuje na bardzo twardych dowodach.

  4. Wielka Lechia to brednia, ale:
  – podpada raczej pod mitomaństwo entuzjastów, trochę w stylu UFO, Danikena, Atlantydy itd.
  – faktem jest, że zachodnia propaganda zredukowała Słowian do małp które wyszły z krzaków w VIII wieku, a wcześniej ich nie było. Nawet genetyka zaczęła potwierdzać, że to nieprawda. Słowianie tworzyli biżuterię i budowali grody tysiace lat przed naszą erą. Wątpię (na 99,999%) aby tworzyli imperium, ale wysoką kulturę – tak.
  – PRAWDZIWYMI ubeckimi rzygowinami są teksty z muzueum Polin mówiące o Żydach wkraczających 1000 lat temu na dziewicze tereny Polin. NIE MA ŻADNEGO bezpieczniackiego ośrodka zainteresowanego promowaniem słowiańskiej dumy narodowej czy jakiejkolwiek dumy dla gojów. Goje mają być dumne ze służenia NATO, członkostwa UE, wojsk amerykańskich, „wolności”, otwartego społeczeństwa itd.

  Michalkiewicz WYMYŚLIŁ sobie teorię, że za Wielką Lechią stoi bezpieka i nie podał na nią ŻADNYCH DOWODÓW, a nawet logicznego rozumowania.
  Dowody Suttona zlewa, a tu sobie paple co mu ślina na język przyniesie.
  Poza tym kontra do Wielkiej Lechii idzie znacznie dalej i w sposób typowo żydowski szydzi z naszej spuścizny. Skąd ten pogardliwy termin „turbo słowianie”? Czy on przypadkiem nie rościąga się poza Wielką Lechię i nie robi smrodku osobom które w sposób rzetelny (bez Wielkiej Lechii) wskazują na słowiańskie dziedzictwo?

  ***********

  Jeszcze taki się nie urodził co by wszystkim dogodził. Niektórzy chcieliby aby Michalkiewicz odpowiadał ich wyobrażeniom, a jak nie – to się obrażą. 🙂
  Dziś jednak zaszła fundamentalna zmiana. Michalkiewicz wziął udział w ustawce Patlewicza. Mógł stać z boku, mógł w felietonie wsadzić jednozdaniową szpileczkę Czerniakowi – jak to miewa w zwyczaju. Mógł. Jednak poszedł DALEKO dalej.
  Jego audytorium nie stanowi stado sekciarskich baranów będące mu do końca życia wdzięczne za zasługi i łykające wszystko co powie. Pan Stanisław powinien być zadowolony. Po latach dorobił się niesłychanie wymagającej publiczności. 🙂

 11. Zerohero said

  Lustrację należy traktować pragmatycznie. Jeśli TW zostaje ministrem, to ktoś go będzie szantażował teczką. Dlatego urzędnicy powinni być zlustrowani. Niech sobie będzie ministrem, ale po upublicznieniu sprawy.
  Polactwo i tak głosuje na SLD, na Ciemoszewicza, na UW. Ma to więc generalnie w nosie.

  Przekleństwem polskiej prawicy stało się traktowanie umoczenia w system PRL w kategoriach wyłącznie moralnych. Prawacki antykomunizm stał sie jak lewacki antyfaszyzm. Przestało się liczyć jako kto ma stosunek do Polski, przestał się liczyć interes narodowy, a ważny stał się „antykomunizm”.

  Nawet gdyby Czerniak pałował w ZOMO (w co wątpię), to co? Czy to on układa listy leków refundowanych? Nie. Czy on nęka rodziców, poluje na ciała dla przeszczepów? Wręcz przeciwnie. Miał szanse zostać ministrem? Przez najbliższe 10 lat nie. No to w czym rzecz. Oczyszczanie dla samego oczyszczania? Taki termin i taką formułę wybraliście tym „oczyszczaniem”, że zatopiliście na zawsze alternatywę dla POPIS. Tam jedzie PZPR na całego, a tu najwyższe, he he, standardy.
  Ludzie to widzą, wyczuwają instynktownie. Za inteligentny, za stary, zbyt oczytany jesteś Pan aby odstawiać takiego bezkompromisowca i w ciemno żyrować cudzą akcję.

 12. JO said

  ad.12. Gdyby nie bylo tajemnic o PRL a szczegolne dane, informacje , prawdziwa geneza historii to nie bylo by oglnikowego „precz z komuna=precz z PRL”

  Jednak za dochodzenie o szczegolach w czasie PRL mozna dostawac paly po glowie.

 13. Ola said

  ale czy panu Michalkiewiczowi nie wolno wyrazic swojej opinii na temat p. Czerniaka? zwlaszcza , ze opiera sie na dosc niechlubnych faktach z zycia owego. Przy tym powiedzial co mysli raz i krotko. Powinien przemilczec? Krecia robota to to powtarzanie jego krotkiej wypowiedzi przez te „wolne i niezalezne” glosniki. teraz to juz kazdy zna prawde o Czerniaku po wielokroc. A swoja droga to skad to uwielbienie dla pana Czerniaka? Jakie ma zaslugi dla kraju? Te jego co miesieczne od lat „wyklady” i „seminaria” za 50 zl wstepu na poziomie kolorowych gazetek? Wyglada, ze od kilku lat raczej nie praktykuje typowo w zawodzie lekarskim. Pytanie – dlaczego? Ze wzgledu na wzmozona ostatnio ochrone danych osobowych raczej trudno to zweryfikowac. Na pewno nie za ta jego tzw. antysystemowsc. To raczej efekt po. Karierowicz i dorobkiewicz pod haselkami pseudopatriotycznymi i niby antysystemowo.

 14. pivo said

  KONFIDENT PATLEWICZ NIE MA CZASU NA SKOK WOLOMIN
  ale na oczernianie Pana Czerniaka zawsze czas znajdzie.

 15. Spadły maski z Michalkiewicza – może to i dobrze? Co widzimy tak jak zawsze, atlantystę, piewcę USA i ukrytego pisowca.

 16. bladymamut said

  Szarlataństwo – czerpanie korzyści z wykorzystywania wiary ludzi w swoją rzekomą wiedzę lub umiejętności
  https://sjp.pl/szarlata%C5%84stwo

  Rady Dave’a Sacketta, ojca medycyny opartej na dowodach:
  • Najpotężniejszym narzędziem terapeutycznym, jakie kiedykolwiek będziesz miał, jest twoja osobowość.
  • Połowa tego, czego nauczysz się w szkole medycznej, okaże się całkowicie błędna, albo przestarzała w ciągu pięciu lat od ukończenia szkoły; problem polega na tym, że nikt nie może ci powiedzieć, która to będzie połowa – więc najważniejszą rzeczą, której trzeba się nauczyć, to to jak samodzielnie się uczyć.
  • Pamiętaj, że twoi nauczyciele opowiadają brednie tak samo jak Twoi rodzice.
  • Będziesz miał więcej frajdy, niż możesz sobie wyobrazić.
  Źródło: Thoughts for new medical students at a new medical school, BMJ. 2003 Dec 20; 327(7429): 1430–1433.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC300793/

  „Szacuje się, że tylko od 10 do 20 % wszystkich procedur medycznych, obecnie stosowanych w praktykach lekarskich, okazało się skuteczne w badaniach z grupą kontrolną.” – Dr Kerr L. White, Assessing the Efficacy and Safety of Medical Technologies. Sierpień 1978. Office of Technology Assessment (OTA)
  http://www.princeton.edu/~ota/disk3/1978/7805_n.html

  „Tylko około 15% interwencji medycznych jest poparte solidnymi dowodami… Po części dlatego, bo tylko 1% artykułów w czasopismach medycznych jest faktycznie naukowych i częściowo dlatego, bo wiele kuracji w ogóle nie zostało sprawdzonych.” – Where is the wisdom…? Dr Richard Smith, Redaktor, BMJ. 1991 Oct 5; 303(6806): 798–799.
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1671173/

 17. Marek said

  Brawo dla pana Zerohero.
  Wartościowe i wnikliwe uwagi.
  Wielu nie lub pochlebców, ale panu należą się szczególne podziękowania za całokształt komentarzy w Gajówce.

 18. Boydar said

  @ Pan Zerohero

  „… Michalkiewicz WYMYŚLIŁ sobie teorię, że za Wielką Lechią stoi bezpieka …”

  Nic nie wymyślił, bo stoi. I nie bezpodstawnie, wręcz przeciwnie, ma poważne kwity /bezpieka/, jeszcze się Pan zdziwi. Zresztą, sam Pan pisze dalej – „… wątpię (na 99,999%) aby tworzyli imperium, ale wysoką kulturę – tak …”
  Żeby stworzyć wysoka kulturę, ex definitione konieczna jest społeczność, i nie tyle co wchodzi do autobusu. Imperium ma inne cele i motywacje istnienia. Słowianie po prostu tu byli, od zawsze, przyzwyczaili się; i to był ich błąd. Nie mieli antidotum na „nowe” czasy.

 19. mixak said

  dlaczego połowę komentarzy skasowaliście!!!
  były tu ciekawe filmy w temacie, oglądnąłem jeden a teraz ich brak, dajcie choć linka do nich.

  Po co ludzie tu piszą aby ich wpisy kasować w obronie michalkiewicza, kim wy jesteście ?

 20. Zbyszko said

  Niektórzy mówią, że za to co mówi Michalkiewicz, inni już dano byliby po ziemią

 21. Martusia said

  Michalkiewicz zawsze kochal ponad wszystko kase i to jest jego wielka przegrana, no bo w koncu musial wybrac i sie wysypal. Krzywdy nie do odrobienia nie robil rzadzacym bo kasa fiskalna przy sprzedazy ksiazek nie pracowala, znaczy wladze przymykaly oko. Mnie dawno denerwowal jak poruszal tematy zwiazane z wiara, z glupim usmieszkiem na twarzy jakby szydzil z balwanow, ktorzy wierza w Boga. To mi jakos nie pasowalo do moich wyobrazen na temat Michalkiewicza osobowosci, bo wypadalo na dwulicowosc. Poza tym kiedy s z Frackiewiczme w wSensie na temat protestow przeciwko ustawie 447 organizowanych przez narodwcow kpili, ze to „glupota.” No, ale mu wybaczalam, nie chcialam widziec tych wpadek, wierzylam, ze to tylko moje przeslyszenia, przeze mnie zle interpretowane. No, z dr.Czerniakiem to wpadl , lisia natura w calej jaskrawosci sie ukazala, nie dalo rady tego zatuszowac ani po ludzku takiego wrednego postepowania – wytlumaczyc. Sam siebie wpuscil w bagno, widocznie nie mial wyboru. A dr. Czerniak przeszkadza nie tyle moze i politykom co Wielkiej Farmie.

 22. Easy Rider said

  Ad 18 – Boydar.
  Jeżeli Wielką Lechię wymyśliła bezpieka – to mam rozumieć, że uczył się Pan o tym na lekcjach historii? A czy w PRL-u obchodzono by 1000-lecie Państwa Polskiego w 1966 r., gdyby była obowiązująca wersja rzekomo „ubecka”?

  Michalkiewiczowi po prostu spadła maska (chyba nawet niejedna) i w tej chwili byłbym skłonny uwierzyć w pogłoski, że jest masonem rytu szkockiego. Stąd też, nie ma obaw o swoje życie, jeżeli działa w ramach udzielonej licencji. To obliguje również do określonych działań dezinformacyjnych, ale w tym przypadku nie docenił on inteligencji swoich słuchaczy. Zgubiła go pycha, oparta na przeświadczeniu o posiadaniu szerokiego kręgu „rządu dusz”. Ciekawe, co teraz zrobią ci, którzy się jakby legendowali Michalkiewiczem?

 23. Wieloimienny said

  Listwa @

  „Może nie wszyscy wiedzą ale np.Jabłonowski to też dla RN, czy Bąkiewicza wróg.”

  Wróg, którego wrzucają do jednego wora z Marianem Sterydziarzem i pastorem nazywając „szurem” czyli szurniętym.

 24. Marucha said

  Red. Michalkiewicza znam od wielu lat i obdarzam zaufaniem, w odróżnieniu od znanych mi tylko z ksywki wojowników klawiatury.

  Rzeczowa krytyka red. Michalkiewicza (czy kogokolwiek innego) – np. taka, jakiej dokonał Zerohero (#10) – nie miała nigdy problemów z cenzurą admina. Bo z jego wypowiedzią da się dyskutować w cywilizowany sposób.

  Natomiast usuwałem, usuwam i będę usuwał „komentarze”, które nie zawierają treści, lecz tylko wyzwiska i insynuacje. I proszę mi dupy nie zawracać swoimi pretensjami. W uporczywych przypadkach założę szlaban.

  =================================================

  Medycyna…
  Ja odróżniam medycynę naturalną (np. ziołolecznictwo) od tzw. „medycyny alternatywnej”.
  Ta pierwsza od dawna jest (była?) wykładana na akademiach medycznych i nie potrzebuje żadnego specjalnego, oficjalnego uznania jej za naukę.
  Ta druga – to w 95% przypadków pseudomedycyna. Wyjątkowo udało się akupunkturze przejść do pierwszej kategorii. Reszta, te wszystkie homeopatie, radiestezje, urynoterapie czy aromaterapie, to lipa. Podobnie, jak „snake oil”, uniwersalne lekarstwo na wszystko, a w dodatku świetny smar do łożysk kulkowych.

  Wielka Lechia…
  Gdyby nie regularne, nachalne i kłamliwe napaści tych rzekomych „badaczy” prasłowiańszczyzny na Kościół i na religię, to może dałbym się nabrać na ich fantastyczne teorie.
  Niestety, zdradza ich natychmiast stosunek do Kościoła. Ubeckie gówno śmierdzi nawet przez kalesony. Nikt mi nie powie, że jest inaczej.

  Tadeusz Miler napisał b. ciekawą książkę „3000 lat historii Polski”, w której nigdzie nie napadał na Kościół. I takiemu badaczowi wierzę. Bo istotnie trwamy na naszych ziemiach od tysięcy lat.
  Ale turbosłowianie wolą czytać jakichś domorosłych „historyków”.

 25. Boydar said

  Nic bezpieka nie wymyśliła. Kiedyś etap miał inne założenia, dzisiaj przyszedł czas na odkrycie kart, przynajmniej niektórych.

  A Mojemu Ulubionemu nic nie spadło, tym bardziej maska.

 26. bebrave2019 said

  Ten komentarz umieszczam tutaj juz 4 raz. Za kazdym razem jest usuwany przez Gajowego. wem, ktorzy dzialaja na szkode Polakow.

  (….)

  I będzie usuwany, ponieważ ciska Pan w nim oszczerstwami, których nie potrafi udowodnić.
  Już Panu wykazałem np. kłamstwo o związkach z klubem „Windsor”.
  Nie uznał Pan za wskazane nawet napisać „przepraszam”.

  Poza tym regularnie pierdoli Pan moje prośby o zapisanie bodaj w kilku słowach, czego dotyczą zamieszczane przez Pana linki.

  Admin

 27. Wieloimienny said

  Easy Rider @

  „Michalkiewiczowi po prostu spadła maska (chyba nawet niejedna) i w tej chwili byłbym skłonny uwierzyć w pogłoski, że jest masonem rytu szkockiego”

  A gdzie to takie pogłoski były?

  Jeśli chodzi o Michalkiewicza to były pogłoski, że był szoferem jakiegoś masona.

  Ale odpowiedź jest dużo prostsza. Michalkiewicz ma na ekonomię poglądy liberalne. Zakładał z Korwinem UPR.
  Stąd jego niechęć do ludzi w jakikolwiek sposób związanych z PRL, nawet jeśli mają jakieś zasługi.

  I tu pan ma odpowiedź i nie trzeba daleko szukać po masonach.

  Bądź co bądź Michalkiewicz od dość dawna zwracał uwagę na żydowskie roszczenia wobec Polski, więc to na jego korzyść plus.

 28. Marucha said

  Re 23:

  Bezpieka NIC nie wymyśliła. Mając do dyspozycji wiedzę znaną od dawna, twórczo ją przekształciła, aby:
  – dokopać znienawidzonemu Kościołowi.
  – ośmieszyć prawdziwych historyków badających historię Słowian.

  W 1966 obchodzono 1000-lecie oficjalnego chrztu Polski, ale ponieważ słowo „chrzest” nie mogło unym przejść przez gardło, zrobili z tego „1000-lecie Państwa Polskiego”. Podobnie jak ze św. Mikołaja zrobili Dziadka Mroza, a z 22. Lipca – święto narodowe.

  Nie widzę, żeby z Michalkiewicza spadły jakieś maski – natomiast widzę, powracające jak zaraźliwa sraczka, plotki o jego związkach z masonerią.

 29. mixak said

  @Marucha „Natomiast usuwałem, usuwam i będę usuwał „komentarze”, które nie zawierają treści, lecz tylko wyzwiska i insynuacje.|

  Kłamiesz zwyczajnie bo usunęłaś wszystko np. filmy gdzie nie było wyzwisk tylko rzeczowe dowody i 100% w temacie, link z prawda2 GDZIE NIE BYŁO WYZWISK tylko rzeczowa analiza https://prawda2.info/viewpost.php?p=249803

  Dla mnie to tu śmierdzi

 30. bebrave2019 said

  re: 27
  Panie Marucha jakie ma Pan korzenie rodzinne? Czy nie sa ukrainskie czy lemkowskie? Czy Pan byl chrzczony w Cerkwi?
  To tylko potwierdz moja teze ze prawdziwy podzial w Polsce jest miedzy etnicznymi Polakami a Zydami-Chazarami / Ukraincami.
  Pan woli podzial agent PRL wytypowany przez IPN, ktory Polacy nie kontroluja.

 31. Marucha said

  Re 29:
  Usuwam również komentarze zawierające jakieś linki, ale ANI SŁOWA wyjaśnienia, czego te linki dotyczą.
  Pisałem o tym wiele razy, a nawet osobiście prosiłem konkretne osoby o dochowanie tych prostych reguł.
  Zostałem olany.

  WIĘC, KURWA, SPIERDALAJ.

 32. Marucha said

  Re 30:
  Kim Pan jest, żeby mnie o to pytać?
  Swoją drogą, jakim kretynem być trzeba, aby po tylu latach nie zauważyć, jakie mam poglądy i do jakiego Kościoła należę..
  Szkoda mi marnować elektrony na odpowiedź.

 33. Zgodnie z rozumowaniem pana Michalkiewicza św.Paweł z Tarsu winien zostać obwołany siepaczem chrześcijan.
  A nawet jak Czerniak był z ZOMO i pałował to co tego?
  Niech kto bez grzechu pierwszy kamieniem rzuci!

  Michalkiewicza zjadła pycha, bo pomyślał że już jest prorokiem, pozjadał wszystkie rozumy i z jego zdaniem będą się zgadzali wszyscy naokoło. Nawet jak mówi, że na medycynie się nie zna to i tak feruje wyroki za pomocą środków pozasłownych. Bufon.

  ————-
  Św. Paweł kajał się za swoje grzechy i błagał o wybaczenie.
  O ile mi wiadomo, dr Czerniak – toutes les proportions gardées – nie zrobił nic podobnego.
  Dla wyjaśnienia: w tej sprawie jestem neutralny.
  Admin

 34. Plausi said

  Partia, czyli jak wyruchać

  Zwracaliśmy na to uwagę już wielokrotnie:

  „wielkie ruchy polityczne,… nas zawsze wyruchają”

  https://marucha.wordpress.com/2018/12/06/slynna-dziennikarka-o-walesie-to-prozny-ignorant/#comment-797555

  Do wszystkich organizacji o zasięgu krajowym wysyłają różne grupy operujące, także służby, swych agentów, nie inaczej jest z tą czy inną konfederacją. Kiedy wrrszcie przynajmniej część zrozumie, że jedynie na poziomie lokalnym,gmina, dzielnics, można uniknąć infiltracji agentów, a i to znajdzie się tam paru konfidentów, ale przynajmniej tych jest łatwiej zidentyfikować. O przywódcach Konfederacji i innych „dobrych ludziach” nie ma się tej możliwości. Jedno możemy każdemu zagwarantować, każdy z nich musiał się zaprezentować przed oficerem służb, bo tak funkcjonuje ta demokracja jak i każdy inny reżym.

 35. JO said

  ad.30 . Pan Gajowy jest Polakiem z krwi i kosci oraz Ducha. Jest Rzymskim Katolikiem co w Gajowce przeciez widac

 36. Alina said

  Być może w czasach, kiedy pan Czerniak wysługiwał się ZOMO, pan Michalkiewicz zakładał z Korwinem-Mikke i Kisielewskim Unię Polityki Realnej. I nie wiem kto ma większe powody do wstydu. Za czyje pieniądze zakładałeś UPR – Michalkiewicz? Tam CIA wam nie pomagała?

  Głupi Michalkiewicz będzie się wyśmiewał z picia moczu. To jest poważna terapia na poważne choroby, nie dla każdego. Ale brzmi paskudnie i Michalkiewicz będzie eksploatował ciemnotę ludu. Tuman.

  Przypuszczam że każdy, kto leczył się na cokolwiek, to koniec końców umarł. A najszybciej to umierają ludzie, którzy leczą raka chemioterapią czy radioterapią. I to jest poważna medycyna? bardzo dużo medycyny akademickiej, chociażby szczepionki, psychiatria czy „leczenie” raka to zwykła szarlataneria. Żydowska szarlataneria.

 37. rafi said

  o bajkopisarzu Michalkiewiczu mój ulubiony Maciej Maciak, posłuchajcie i pomyślcie a on sobie z palca tego nie wyssał tylko opisuje jak jest.

  ps.
  bajkopisarzem nazwał go Pan Maciak a ja się tylko w 110% z tym zgadzam, to dla wyjaśnienia bo zaraz usuną za nic jak wszystko co źle o tym typie się mówi/pisze

  ————-
  Taaaa… Pan Maciak to wielki autorytet…
  Admin

 38. Jacek said

  Re 25
  Homeopatii nie wrzucałbym do jednego worka z szarlatanerią, jakoś Niemcom ona nie przeszkadza. Hahnemann nie był znachorem tylko wszechstronnie wykształconym człowiekiem. Co do radiestezji to sam na własne oczy widziałem rzeczy o których „fizjologom” się nie śniło. W Ełku przyjmuje pewna bioenergoterapeutka (pani Myszka). Był u niej mój kolega. Po wizycie w szoku jakim cudem przez ubranie za pomocą dłoni wykryła uszkodzony lata temu staw łokciowy, złamaną w dzieciństwie nogę czy dyskopatię lędźwiową. W przypadku tej ostatniej nawet powiedziała że ktoś ją leczył tylko niewłaściwie co było prawdą. Znajomy wyleczył płaczące miesiącami małe dziecko przy pomocy „znachora” w sytuacji gdy pediatrzy rozłożyli ręce. W moim przypadku też nastąpił cud gdy tknięty intuicją w ciągu kilku dni pozbyłem się dolegliwości która dokuczała mi ok. 30 lat. Współczesna medycyna oczywiście była bezradna, żeby nie powiedzieć głupia.

 39. Listwa said

  @ 13 Ola

  „ale czy panu Michalkiewiczowi nie wolno wyrazic swojej opinii na temat p. Czerniaka?”

  – wolno, niech tylko dba żeby komentarz zawierał prawde względem czyjejś osoby.

  „zwlaszcza , ze opiera sie na dosc niechlubnych faktach z zycia owego.”
  – wydaje sie ze dorabia własne teorie nt. niektórych faktów.

  „Powinien przemilczec?:
  – powinien sprawdzić a nie opowiadać co inni opowiadają.

  „A swoja droga to skad to uwielbienie dla pana

  „Wyglada, ze od kilku lat raczej nie praktykuje typowo w zawodzie lekarskim”
  – raczej sprawdź a nie bredzisz. Cały czas pracuje jako lekarz medycyny po ukończniu wydziału medycznego w Szczecinie.

  A ty Ola co?

 40. Jacek said

  To do pana Gajowego, w międzyczasie któryś komentarz został chyba usunięty.

 41. Listwa said

  @ 36 Jacek

  Panie Jacek, naiwny pan jesteś i ciemny.

 42. Jacek said

  To do pana Gajowego, usunięty komentarz przesunął wiersze w górę.

 43. To nie Czerniak jest problemem. Problemem jest to, że zasięg działania Czerniaka może się gwałtownie zwiększyć. A tego pharma nie lubi… 🙂

 44. Listwa said

  @ 1 rzeczpospolitapolska

  „ów rzetelny komentator pluje na prawdziwą historię Słowian”.

  – konfabulujecie z tą historią.

 45. Jacek said

  Re 41 Listwa
  Dlaczego ciemny? Napisałem tylko o tym co znam z własnego doświadczenia czy doświadczenia osób do których mam zaufanie. Ciemnotą jest wyleczenie się we wręcz banalny sposób z choroby której nie potrafił przez tyle lat wyleczyć żaden lekarz? To jakim słowem określić takich lekarzy, po sześciu latach studiów i kolejnych kilku na zdobycie specjalizacji?

 46. Alina said

  Dla równowagi, bo wszyscy rzucili się na Michalkiewicza (nie twierdzę że niesłusznie), to oczywiście robienie z dr Czerniaka mesjasza jest błędem. On może i ciągle jest medykiem, ale od dawna sygnalizował zamiar przejścia na pasożytnictwo.

  Ten Kikuz15 to oczywiście wielka ściema, operacja służb, i tak samo będzie z Konfederacją, jeśli wejdzie do knesetu. Ale przemysł rozrywkowy ma swoje prawa…

 47. jasiekztoronto said

  Re: 36
  P. Stanislaw Burzynski z Teksasu w swej prywatnej klinice wylecza raka w 95% (nawet w formie zaawansowanej), a „antyneoplastony” uzyskuje wlasnie m.in., z ludzkiego moczu, ktore doskonale sie sprawdzaja w kuracji.
  Tak wiec „wysmiewanie” sie czy powatpiewywania (bez znaczenia o kogo chodzi) z dzialania moczu ludzkiego (pobieranego przez osoby podczas rozkwitu) jest dalece infantylne…

  Dodac nalezy, ze (wlasny) mocz jest bardzo skuteczny na wszelkie oparzenia, otwarte rany, a nawet mozna go pic (jako przyklad spozywania wlasnego moczu, byli gornicy, ktorzy byli zasypani w kopalni na dlugie dni…i dzieki temu sposobowi przetrwali…I nie zatruli sie…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Warto przeczytac ksiazke pt: „Cuda w urynoterapii”…

 48. Listwa said

  @ 46 Jacek

  Bo pan zachłystuje się tematem przy jego powierzchownym poznaniu, po „swiecidełkach” , a temat jest śliski i zły, nie warty efektów

 49. Listwa said

  @ 39 Listwa

  Przyjeżdzają do niego ludzie z całej Polski, pomaga tez dzieciom z powikłaniami poszczepiennymi.

 50. Marucha said

  Re 36:
  Urynoterapia to bzdura. Żadne badania nie potwierdzają jej skuteczności.
  Uryna składa się z substancji, które organizm odrzucił.
  Dlaczego ponowne ich wprowadzenie do organizmu miałoby w czymkolwiek pomóc człowiekowi???

 51. Wieloimienny said

  Jacek, Alina @

  Przypomina mi się scena z filmu Znachor. Tam Antoni Kosiba ziołami leczył ludzi – czyli coś tam wyleczyć nimi można.

  Natomiast picie sików to już jakiś cyrk.

  Bioenergoterapia śmierdzi okuktyzmem. Sprawdźcie co na ten temat twierdzą księża egzorcyści.

  ———–
  Ziołolecznictwo to uznana oficjalnie gałąź medycyny i farmacji.
  Admin

 52. Jacek said

  Re 48 Listwa
  Listwa to taki który więcej w życiu przeczytał czy może więcej napisał? Ręce opadają.

 53. Marucha said

  Re 38:
  Jest wiele krajów, gdzie lekarstwa homeopatyczne są dopuszczone do obrotu. w tym Polska i Szwecja.
  Moim zdaniem mogą działać tylko jako placebo.

  Przytoczył Pan przypadki, gdy medycyna „alternatywna” dała sobie radę z problemami, wobec których medycyna tradycyjna była bezradna.
  Obawiam się, że przypadków odwrotnych jest znacznie więcej…

 54. jasiekztoronto said

  Re: 50 Marucha
  Organizm nie odrzuca, ale wydala wszystko to, co staje sie dla organizmu nadmierne, a nie szkodliwe…A to jest zasadnicza roznica..

  Mocz, to nic innego jak filtracja krwi…A dalej to Panie Gajowy prosze troche poczytac na ten ciekawy temat…(tabu w swiecie „lekarskich” tuzow)
  Podobna sytuacja w wiedzy jest w kwestii finansow.

  Prosze znalezc ksiazke w ktorej jest napisane n/t nieopodatkowywania obywateli i na temat bezprocentowych kredytow finansowych…

  Tak wiec dzisiejsza wiedza na te wazne tematy jest w zasadzie „promilowa”…,z prostej przyczyny: zagraza zydowskim monopolom na „kase”…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 55. Jacek said

  Re 50
  Nie tyle odrzucił co wydalił jako niepotrzebne i szkodliwe produkty przemiany materii. Ta urynoterapia to chyba taki test mający określić do jakiego stopnia zidiocenia można doprowadzić niektórych ludzi.

  ——
  Oczywiście!
  Admin

 56. Marucha said

  Re 54:
  Panie Jaśku, czy organizm odrzuca, czy wydala – to nie gra roli.
  Ważne, że organizmowi nie jest to potrzebne. Albo szkodliwe.

 57. Listwa said

  @ 52 Jacek

  Nie ma to znaczenia. Opadaniem rąk nie wchodzi sie z niewiedzy.

 58. Jacek said

  Re 53 Gospodarz
  Oczywiście że tak, wcale nie neguję osiągnięć współczesnej medycyny ale widzę też jej wady. Co do homeopatii: dlaczego działa w przypadku zwierząt czy niemowląt? To też efekt placebo? Przy okazji chciałbym przypomnieć takich „oszołomów” jak Linus Pauling czy Antoni Bechamp.

 59. nikita said

  @50
  //Mocz, to nic innego jak filtracja krwi…A dalej to Panie Gajowy prosze troche poczytac na ten ciekawy temat…(tabu w swiecie „lekarskich” tuzow)//

  Tu była nazwa podanej przez pana książki i już jej brak? jak to jest możliwe skoro dalej post wisi na tej samej pozycji a autor wpisu nie może go edytować?

  Nie dość że wszystko prawie kasowane jak leci to jeszcze cenzurowane, bagno pejsate

  ———–
  Idiota. Powinienem go wypieprzyć.
  Admin

 60. Greg said

  Koniec MN, koniec Michalkiewicza, koniec Czerniaka.
  Czy o to wam chodziło Polactwo?
  Chazarowie zacierają rączki.

  ————
  E tam, żaden koniec. Tylko po raz kolejny z niektórych polaczkow wylazło chujostwo.
  Admin

 61. PANIE STANISŁAWIE, COŚ PAN NAROBIŁ…
  **********
  https://twojahistoria.pl/2017/09/14/po-co-nam-wyssana-z-palca-wielka-lechia-skoro-mielismy-prawdziwe-mocarstwo/
  PO CO NAM WYSSANA Z PALCA WIELKA LECHIA, SKORO MIELIŚMY PRAWDZIWE MOCARSTWO?
  Michael Morys-Twarowski, Paweł Stachnik

  Książę Demidow tłumaczył, DLACZEGO WSZYSCY ŻYDZI HISZPAŃSCY SĄ JEZUITAMI? Otóż dlatego, że każdy Żyd Hiszpański miał zawodowego kopulanta z haremu Omajadów, który go kopulował – takiego Michaela Morysa-Twarowskiego.
  Sprawa Wielkiej Lechii to sprawa Największego Skarbca na Świecie. Gdy weszli doń czerwonoarmiści to był ZAPCHANY starymi dokumentami Sejmu Śląskiego, który funkcjonował nieprzerwanie od powołania w Pradze w r. 2175 p.n.e. Rzeszy Albańskiej, ale jego archiwum nie udało się katolikom SPALIĆ. Armia Czerwona chciała wywieść to Archiwum do Leningradu, ale Bierut uprosił pitrowców, aby zostawili je we Wrocławiu, każąc go pilnować UB i Lwowsko-Wrocławskiej Szkole Archeologicznej i Architektoniczno-Historycznej.
  Przeciwnicy Wielkiej Lechii POWOŁUJĄ się na Krakowską Szkołę Archeologiczną szofera Hitlera Oskara Schindlera, która ZNISZCZYŁA Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczna i Architektoniczno-Historyczną w ciekawy sposób. Otóż zaproszono ją do ODATOWANIA starej architektury Krakowa. Wysłano Hawrota, który kopał na Wawelu i dokonał rekonstrukcji Wawelu Przedromańskiego jako kultury Przedłużyckiej, oraz na cytadeli krakowskiej, gdzie znalazł jakoby Pałac NA MIARĘ Dioklecjana.
  Potem zaproszono historyka architektury z Oxfordu, który odatował wszystko Jak Leci KAZIMIERZEM WIELKIM, bo Zastał Polskę Drewnianą a Zostawił Murowaną – wobec tego całą Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną WYTRUTO Trutką Majranowskiego, że zostałem tylko ja.
  Wobec tego przy Największym Skarbcu Świata zostało tylko UB, które pilnowało go do Powodzi Tysiąclecie, kiedy to Leszek Miller wywiózł go metrem fortecznym do Niemiec.
  Kościół Polski tłumaczy to tym, że Niemcy zbudowali Największy Skarbiec Świata, żeby do niego SRAĆ a Lwowsko-Wrocławska Szkoła Archeologiczna i Architektoniczno-Historyczna NAJADŁA SIĘ fekaliów niemieckich i OBRZYGIWAŁA. – Jeśli tak to faktycznie trzeba było ich WYTRUĆ, bo by ZARZYGALI POLSKĘ…, którą uratował Leszek Miller, który został Płaczkiem u Rydzyka.

 62. bryś said

  Czy byłaby afera z Czerniakiem gdyby wszedł do europarlamentu? To mnie trochę zastanowiło, tak chcą działać dla Polski ,a pchają się tam gdzie nic mogli by zrobić, co najwyżej wysmażyć jakiś raport czy zalecenia.

 63. Ad. 53

  Moim zdaniem mogą działać tylko jako placebo.

  Kiedyś na ból gardła pomogły mi takie małe pigułki. Rewelacyjne. Dopiero później doczytałem, że to homeopatyczne… 🙂

  ———
  Cóż, widocznie byłem odporny na homeopatię…
  Admin

 64. Jacek said

  Re 57 Listwa
  Jeżeli już to „wychodzi”. Przecież nie propaguję żadnej „wiedzy”, napisałem tylko o tym co widziałem bez żadnej oceny moich obserwacji .Tylko tyle ale dla szanownego pana to chyba aż tyle.

 65. jasiekztoronto said

  Re: 56 Marucha
  Nie zamierzam Pana i innych przekonywac do czegokolwiek, ale zapodalem jedynie informacje na ten temat i nic ponad to, a nawet posluzylem sie przykladem gornikow.

  Owszem, zapomnialem dodac, ze doznalem bardzo wiele poparzen pierwszego i drugiego stopnia m.in., podczas wykonywania pracy zawodowej i na poparzenia przykladalem swoj wlasny mocz na papierowym reczniku. Bol po 15-20 minutach ulegal, a zaczerwnienienie znikalo po 2-3 dniach.

  Jaki smak ma wlasny mocz? Ano jest to slony plyn i bez zadnego problemu mozna go spozywac….zwlaszcza w warunkach „kopalnianych”…lub „pustynnych”…nawet 40 dniowych…

  Z lichwa jest podobnie: wszyscy wiedza ze jest oszustwem, ale bardzo niewielu wie jak pozbyc sie tego „raka”… od ponad 2000 lat… Wiec cos jest na rzeczy…

  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ksiazke w wersji elektronicznej moge przeslac ZUPELNIE BEZPLATNIE w formacie MsWord’a kazdemu, kto sobie zazyczy ja przeczytac.
  Moj adres e-mail to: jasiek80@outlook.com

  Jestem w posiadaniu ponad 200 ksiazek w wersji elektronicznej i ZAWSZE przesylam bezplatnie…(no, chyba ze ktos sie bedzie upieral i bedzie chcial zaplacic…to juz zupelnie inna sprawa, choc NIGDY nie chcialem jakiejkolwiek zaplaty).

 66. jasiekztoronto said

  Re: 65 cd.
  Zapomnialem dodac: Gdyby wszyscy uzywali wlasny mocz jako lekarstwo na raka, to 90% szpitali zostaloby zamkniete na klodke, a co za tym idzie…apteki rowniez…
  (to moje prywatne zdanie na ten temat)
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ————–
  Niewątpliwie. Ponadto odrastałyby zęby.
  Admin

 67. Marucha said

  Re 65:
  Panie Jaśku, jodyna albo woda utleniona też pomagają na pewne dolegliwości, ale czy to znaczy że można je pić?

 68. Jacek said

  Ignaz Semmelweis, prawie zjedzony na surowo przez swoich kolegów po fachu. Swego czasu leżąc w szpitalnej sali na przeciwko toalety miałem okazję zaobserwować że mycie rąk wśród medycznej braci to nie jest reguła.

 69. jasiekztoronto said

  Re: 67 Marucha.
  Zawsze ma Pan wybor miedzy „hemo-terapia” a antyneoplatonami (wyciag z moczu ludzkiego)…
  Mnie nie interesuje, jakiego Pan dokona wyboru… Chce Pan cierpiec prosze isc na „hemo-terapie”, a jesli nie, to prosze zwrocic sie do p. S. Burzynskiego z Teksasu i troche porozmawiac z nim na ten temat…

  Moja zona wybrala „hemo-terapie”…No i ma na co zasluzyla…Cierpienie to najkrotsza droga do prawdy…No i wygrania z wlasnym „ja”…

  Polecam jednak „hemoterapie” na slusznej wiekszosci „polactwa”…

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 70. Maah said

  Red. Michalkiewicza znam od wielu lat i obdarzam zaufaniem, w odróżnieniu od znanych mi tylko z ksywki wojowników klawiatury. Admin.

  Warto pamietac madre przyslowie: “Predzej beczke soli zjesz…” Sporo jeszcze niektorym w beczce zostalo.

  Przypisujacy Michalkiewiczowi zaslugi naglasniania sprawy zydowskich uroszczen, albo nie wiedza kto byl pierwszym publicyta ktory temat naglosnil, albo nie rozumieja ze SM tylko oswaja opinie publiczna z nadchodzacymi wydarzeniami, zwlaszcza ze sam oswiadczyl, proponujac ustawe, ktora PiS olal, jako rozwiazanie nieskuteczne, grajace tylko na zwoke. Twierdzenie ze uroszczenia beda realizowane po wyborach to klamstwo. One sa stopniowo realizowane od lat przez minione “zonty”. Po wyborach maja byc tylko zalegalizowane prawnie, przyspieszone i dokonczone. Process ma trwac kilka lat, a do tego dojda jeszcze inne uroszczenia jak n.p. dziela sztuki i zabytki. Na dodatek mamy jeszcze sprawe wieloletniej zazylosci i przyjazni SM z K-M.

  Czerniak zrobil ten sam blad co ks. Wielgus gdy stal sie osoba publiczna liczac ze brudy nie wyplyna. Za to sam ponosi wine i konsekwencje. Dodatkowo najbardziej kompromitujace informacje w teczakch usunieto co widac po “wybielonych” miejscach. Calej prawdy nie poznamy. Najbardziej szokuje koniec filmu gdzie zomowiec Czerniak (bo co do tego zadnej watpliwosci nie ma) laskawie “wybacza” ludziom. Ani slowa “przepraszam”. Taka sama moralnosc i mentalnosc jak u Bolka Wala.

  Braun, Liroy, Korwin-Mikke, Winnicki, Jakubiak to farbowane lisy i karierowicze.

 71. Listwa said

  @ 64 Jacek

  Np to niech z pana wyjdzie wyjaśnienie jak to się dzieje.

 72. Jacek said

  Re 69
  Obecnośc białka w moczu to objaw choroby nerek, moczowodów, pęcherza czy cewki moczowej. Normalnie ich nie ma więc z czego ten wyciąg? Te antyneoblastony to przecież niby z aminokwasów?
  Dawno temu zakupiłem przedwojenną książkę autorstwa ojca naszego najsłynniejszego kapitana Karola Borchardta, Kiedyś ja przepiszę zanim się rozsypie, jest w marnej kondycji, i za zgodą Gospodarza umieszczę w Gajówce. Ten starej daty lekarz twierdził że nowotwory powstają w środowisku beztlenowym, ponoć leczył skutecznie swoich pacjentów przez co naraził się swoim „kolegom” po fachu, efektem były wybite szyby w jego gabinecie. Coraz częściej słychać z ust uznanych autorytetów że mógł mieć rację.

 73. Ola said

  ad 39, Listwa

  a znajdzie pan w google adres gabinetu lub szpitala , w ktorym pracuje pan Czerniak? bo mi sie nie udaje.
  jedynie , ze udziela konsultacji w czyims gabiniecie w Gdynii Orlowo czy innej podobnie. Mi to wyglada, ze pozbawiono go prawa wykonywania zawodu , dlatego od lat zarabia na „pogadankach” czy , jak w tym przypadku na konsultacjach. I oczywiscie zostal antysystemowcem. Albo : – „Od stycznia 2019 nie prowadzimy zapisów do doktora. Pacjentów zainteresowanych konsultacją prosimy o kontakt bezpośrednio z doktorem poprzez wiadomość na Facebooku lub drogą mailową. ”
  Wie pan Czerniak leczy via Face book….naprawde antysystemowiec🤣

 74. Listwa said

  @ 70 Maah

  Panu z dobrej zmiany juz dziękujemy.

 75. jasiekztoronto said

  Re: 72 Jacek
  Prosze mi przeslac zdjecia z kazdej strony tejze ksiazki na moj adres: jasiek80@outlook.com
  Przepisze ja bardzo szybko nadajacej sie do kazdej wersji elektronicznej.
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 76. Boydar said

  Podobno wszyscy znają się na polityce i na medycynie … okazuje się że wcale nie podobno 🙂

  Preparaty na bazie moczu nie są lekarstwem ani też nie pomogą każdemu. Są rodzajem „autoszczepionki”. Wprowadzają do organizmu częściowo unieszkodliwione produkty usunięte, powodują gwałtowną reakcję organizmu, konkretnie kontrofensywę immunologiczną oraz inną. W normalnych warunkach organizm uznałby że wszystko jest ok, bo się pozbył. Wniosek płynący z powyższego jest również taki, że przedmiotowa terapia ma zastosowanie w dość wąskim przedziale czasowym; zależy to zresztą od rodzaju schorzenia.

 77. AlexSailor said

  @Marucha

  Michalkiewicz ma blokady mentalne związane ze stereotypami.
  Tak, jak przez wiele lat nie zauważał Rosji, jakby w jej miejscu była wielka dziura.
  Rosja w publicystyce jego prawie nie istniała, jak jakieś tabu, czarna skrzynka, od której należy trzymać się
  z daleka.
  Aż w końcu jakieś lat 5 temu stopniowo zaczęło mu się odmieniać, że nawet mówi, że może amerykanów
  postraszyć sojuszem z Rosją i przesunięciem jej wojsk na nasze granice zachodnie.
  Po prostu był zablokowany mentalnie, nie tak jak JKM, który swojego czasu proponował, by zawrzeć z Rosją
  układ, że nie wstąpimy do NATO i jaszcze coś tam, a oni w zamian dadzą nam Królewiec ze sprzętem i tymi, którzy zechcą
  tam zostać.

  Tak samo jest zablokowany na punkcie współpracy z władzami PRLu.
  Stąd niepoważny stosunek do Kosseckiego, Poręby, czy np. tych, którzy pracowali w ZOMO.
  Mentalnie „ZOMO” czy „Grunwald” go blokuje i przestaje logicznie się zachowywać.
  Stąd stosunek do Czerniaka.
  Może kiedyś mu przejdzie, ale wątpię – nikt nie jest doskonały.

  Wielka Lechia – bardzo niedorzeczne się o niej wyraża.
  Ubeckie rzygowiny, to niewątpliwie rycie pod katolicyzmem i jakieś recydywy pogaństwa bez sensu.
  Ale żeby całą wiedzę o 1000, a może więcej, lat historii naszych ziem i naszych przodków opierać na
  jednym źródle i ze dwóch zdaniach?
  To jest niepoważne.
  Jeszcze bardziej niepoważne jest opieranie się na zapisach rzymskich kronikarzy, czy żydowskich handlarzy.
  Którzy z natury byli niezainteresowani nami w inny sposób, jak jako dostarczycieli łupów i pieniędzy.

  Podobnie z medycyną „alternatywną”.

  Po prostu blokady mentalne i zaskorupienie się w stereotypach, poza które nie jest w stanie na razie wyjść.

 78. Jacek said

  Re 71
  Ile razy mam powtarzać? Nie próbuję niczego wyjaśniać.Kiedyś twierdzono że maszyna cięższa od powietrza nie ma prawa latać a żelazne statki muszą tonąć. Jako niedowiarkowi proponuję prosty eksperyment:: niech pan przystawi dłoń na jak najbliższą odległość do czoła. Czuć ciepło? A jak pan dotknie czoła to co jest cieplejsze? Chyba tylko ostatni ignorant może twierdzić że wiemy wszystko.

  ————-
  No i co ma z tego wynikać?
  Admin

 79. bryś said

  Mocz czeba pić rano, ten z nocy. Podobno. Z 10 lat temu mówił mi to poważny i ze struktur człowiek. Córka jego twierdziła że pije, szklankę trzymał na toaletce. Niestety nie wiem jak się to dalej potoczyło. A miał już po 70 – ce.

  Panie Jacku są skanery z oprogramowaniem zamieniającym skany na .txt. Są też firmy tym zajmujące.

 80. Listwa said

  @ 73 Ola

  Nie wiem co to za głupkowata maniera uzupełniania braków w informacji kubkami smakowymi.
  Pracuje jako lekarz albo nie. Żadne wygląda mi.

  Jak można nawiązać kontakt z dr w celu zapisów to chyba leczy.

  „Wie pan Czerniak leczy via Face book….naprawde antysystemowiec”
  – jak jest pani taka mądra i nie wie co to znaczy kontakt bezpośredni, to nie podam miejscowości.

 81. Zachar said

  Michalkiewicz jest the best i proszę się od niego odpimpac bo będziecie mieli ze mną do czynienia 🙃🙃🙃🙃🙃🙃

 82. Listwa said

  @ 78 Jacek

  Tak nie skacz synku. Jak bredzisz że ci działa i leczy to wyjaśnij jak to sie dzieje.

 83. Jacek said

  Re 82
  Chłop swoje a baba swoje. Dobranoc panie Listwa.

 84. cedric said

  @Gajowy

  Jest świetny film – „W moczu moc”.Podają tam informację , że w Chinach picie moczu dzieci kosztuje niemałe pieniądze-zawiera oprocz mocznika (którym porf. Danopoulos leczył terminalne nowotwory,a i jest w wybielaczach, pastach do zębów oraz ślinie, krwi) , b12,melatoninę (poranny), DHEA , wit. D3, C, B, magnez, potas.

  Mocznik jest niesamowicie ważny , a jego produkcja zależy m.in.od CO2, kwasu alfaliponowego, i paru innych rzeczy , które z wiekiem spadają. Jest do kupienia na Allegro w czystości farm.
  Pochodne mocznika slużą do leczenia cukrzycy.

  https://www.healingcancernaturally.com/urea-treatment-cancer-cures.html

  https://www.health-science-spirit.com/urine.html

  http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?f=17&t=219&p=99937&hilit=mocznik#p99937

  Natomiast kwas moczowy zmniejsza ryzyko SM.

 85. Ola said

  jest! niezle kasuje: https://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=19157

  „Rejestracja do doktora Huberta Czerniaka odbywa się pod nr telefonu 75 732 65 88 lub 75 734 68 68.

  Lekarz będzie przyjmował od lutego w Stomadencie przy ulicy Dolne Młyny 21. Wizyta 45 minut kosztuje 200 zł.”

  ———–
  W Szwecji może kosztować i 500 zł i więcej.
  Poza tym – nie ma obowiązki zapisywać się do niego. Są inni lekarze.
  Admin

 86. Ola said

  niech dziennie tylko przyjmie 10 pacjentow po 200zl – ma 2000 zeta . Za miesiac – 20 dni roboczych – 40 000zl !
  Antysystemowiec jak jasna cholera.

 87. cedric said

  Czy ten tekst dr Czerniak nie powinien zgłosić do prokuratury?

  Patlewicz: ”Dr Hubert Czerniak do rozwałki”

  Tej tekst pochodzi z

  Braun, Karoń, Mandrela, Teglund, Patlewicz, Srokowski na XXV Targach Wydawców KATOLICKICH!!!!!

  Z mikrofonem red. M.Murgrabia

  https://www.gosc.pl/doc/1344224.Diabel-chcial-zadeptac-mi-podloge

 88. PISKORZ said

  re 67 ale czy to znaczy że można je pić?” A PEWNIE, ŻE TAK…pomaga to na jakieś schorzenia. ale…w odpowiednim roztworze..! Ale nie perhydrol, bo chyba ma 30%…tylko woda utleniona 3% lub jodyna wchodzą w rachubę.

  No właśnie. „W odpowiednim roztworze”.
  Admin

 89. bryś said

  Byłem ostatnio prywatnie u okulisty – 5 minut, recepta – 70 PLN. U „normalnego lekarza” – za parę minut, może z trzy, bo dolegliwość moja byłe dla niego oczywista, – 50 PLN. Czy tam jest napisane 45 MINUT?

 90. Marek said

  Samuel Hahnemann twórca homeopatii był okultystą.
  Mnie wcale nie dziwi, że leki homeopatyczne działają, bynajmniej nie jako efekt placebo.
  Nie polecam, odradzam stosowanie.

 91. Ola said

  Recepta od okulisty? czyli zapalenie spojowek? rzeczywiscie 3 minuty wystarcza na diagnoze i wypisanie recepty.Ale po cholere do prywatnego z zapaleniem spojowek????

 92. Listwa said

  @ 83 Jacek

  Dobranoc. Prosze uwazać na wysokość rachunków w ewentualnym leczeniu.
  Takie metody drogo kosztują jeśli działają.

  @ 85 Ola

  Jeszcze zazdrości.
  Dr. Czerniak żąda niedrogo. Są znacznie wyższe stawki za mniejszą ofertę.

  Weź Ola ogłoszenenie daj i zarabiaj tyle samo.

 93. Listwa said

  ad 84

  Nie tylko tam. Czasami łatwiej dojechać lekarzowi.

 94. Yah said

  Mandrela ….. ktoś kiedyś pisał, że mądra, piękna i inteligentna niczym ……. muzyka Mozarta 😀 😀 😀

 95. Ola said

  ad 93, Listwa

  pan naprawde nie rozumie najprostszych mechanizmow , jakimi pan Czerniak uzyskuje uznanie i zaufanie jako lekarz prywatny ( =drogi)?
  to ja panu na skroty wyjasnie – dyma naiwnych z wyrazem twarzy pokerzysty.

 96. Listwa said

  @ 96 Ola

  Też pani wyjasnie na skróty, niech pani sie leczy tylko u takich, którzy panią nie wydymają, i biorą mniej niż 200 zł.

 97. cedric said

  Pan Czerniak był ochotnikiem w ZOMO w stanie wojennym, nie mam do niego szacunku – Michalkiewicz
  wypowiedź Michalkiewicza -IMHO nędza

 98. Marucha said

  Re 77:
  Panie Alex, czy zechciałby mi Pan wskazać jakichś autorów zajmujących się „Wielką Lechią”, którzy nie atakują Kościoła?

 99. MatkaPolka said

  HISTORIA OSADNICTWA ARIO-SŁOWIAN na zajmowanych obecnie terenach sięga 10,000 lat
  Wielka Lechia to zaledwie wycinek tej starożytnej historii. Komuś zależy żeby zdyskredytować tę historię ograniczyć ją do Wielkiej Lechii i po to, by łatwiej to dyskredytować

  Kto wynalazł „Wielką Lechię” i dlaczego niemieccy sponsorzy?

  https://3obieg.pl/kto-wynalazl-wielka-lechie-i-dlaczego-niemieccy-sponsorzy/

  „Już od kilku lat możemy obserwować w Polsce usilne, a niekiedy wręcz nachalne upowszechnianie wizji najdawniejszej historii naszego kraju, która bardzo się różni od tego, co możemy przeczytać w książkach historycznych. Książki, artykuły i filmy sprzedają nam wizję wielkiego starożytnego imperium słowiańskich Lechitów rozciągającego się od Renu i Dunaju daleko na wschód. Mówi się i pisze o Słowiano-Ariach i ich wyjątkowych genach. Z internetowych portali i książek wylewa się strumień treści, który ma dotyczyć ukrytej celowo przez wrogie siły nieznanej historii przedchrześcijańskiej Polski. Ale to tylko pozory. W rzeczywistości Czytelnik zalewany jest całą masą pseudoinformacji, których nie jest w stanie zweryfikować, choćby ze względu na brak czasu i nawał codziennych zajęć.
  (***)

  Prawdę mówiąc po raz pierwszy to określenie usłyszałem od allochtonistów, na przemian z pobłażliwą inwektywą „turbosłowianin” lub którymś z licznych eufemizmów słowa „idiota”, kiedy zbyt mocno przyciskałem ich do muru dociekliwymi pytaniami. Na przykład:, Jaką haplogrupę posiadali rycerze, którzy zginęli trzy i pół tysiąca lat temu, zarówno po jednej jak i po drugiej stronie, w największej bitwie epoki brązu, w okolicy pomorskiej Dołęży (dziś niemieckie Tollense) i dlaczego jest to haplogrupa R1a1?

  Dlaczego ta informacja jest wciąż trzymana przez „niemiecką naukę” w tajemnicy? W jakim tempie musieli się rozmnażać troglodyci znad Prypeci by we wczesnym średniowieczu zasiedlić w ciągu zaledwie kilku pokoleń rzekomo powstałą w Środkowej Europie pustkę osadniczą? Jakie wynalazki bądź odkrycia stały się ekonomiczną podstawą takiej, przecież nigdy wcześniej w historii Świata niespotykanej ekspansji? Albo dlaczego we wszystkich słowiańskich językach, od Uralu po Ren i od Skandynawii po Indie i Palestynę słoń nazywa się „słoń”, oraz gdzie i kiedy przodkowie dzisiejszych „turbosłowian” tego cholernego słonia spotkali by dać mu tę piękną słono-słoneczną nazwę?

  (***)

  Dla przykładu: Odkrycie, że na podstawie porównania materiałów genetycznych pozyskanych z wykopalisk z tymi pochodzącymi od żyjących współcześnie Polaków, pozwala bez żadnych wątpliwości stwierdzić, iż od wielu tysięcy lat istnieje genetyczna ciągłość w zamieszkującej na ziemiach polskich populacji. Oznacza to, że większość współczesnych Polaków mogłaby się wylegitymować przodkami, którzy mieszkali na tych terenach już przed 6-cioma tysiącami lat. Takie fakty boleśnie obalają wielosetletni dorobek turbogermańskiej, pseudohistorii, pseudoarcheologii i propagandy, opartych na bezsensownym założeniu, że przez całą starożytność, ziemie dzisiejszej Europy Środkowej, w tym Polski, zamieszkiwali tzw “Germanie”, czyli wg niemieckiego rozumienia tego terminu, plemiona posługujące się językami przypominającymi współczesny język niemiecki (lub idisz), które to plemiona wyprowadziły się ostatecznie ok VI wieku naszej ery na południe w czasie wielkiej wędrówki ludów. Wg tej turbogermańskiej pseudoteorii, dzicy Słowianie dotychczas skutecznie ukryci przed starożytnymi historykami i historiografami, nagle wyszli z bagien nad Prypecią i mnożąc się jak króliki zasiedlili pustkę osadniczą rzekomo powstałą w Środkowej Europie po wyprowadzce prawowitych jej panów, protoplastów dzisiejszych Niemców.

 100. MatkaPolka said

  cd..
  Kolejnym szokującym i trudnym do wytłumaczenia odkryciem jest fakt, że jedno z 10 biblijnych plemion starożytnego Izraela, tzw Lewici mają taką samą haplogrupę R1a1 jak Polacy. Co wskazuje, że Polacy są pełnoprawną częścią Narodu Wybranego, albo że Lewici nigdy nie byli Żydami.

  Legenda “Wielkiej Lechii” nie odpowiada na żadne z wyżej postawionych pytań, ani nie wyjaśnia rzeczywistych faktów, o których zaledwie tu wspomniałem. Stanowi natomiast łatwy do zaatakowania i ośmieszenia, nawet przez przeciętnie wyedukowanego propagandystę, zlepek przesądów, fałszywych domniemań i chciejstwa. Moim zdaniem została ona celowo tak spreparowana przez obcą agenturę i dużym nakładem środków rozpropagowana. Ma to na celu odciągnięcie uwagi Polaków od prawdziwych (w/w i jeszcze wielu innych) odkryć naukowych, prowadzących do ciekawszych i bardziej szokujących wniosków niż to się kiedykolwiek śniło jakimkolwiek propagandystom. Przykrycie wartościowych informacji i rewolucyjnych wniosków i koncepcji trywialną propagandą może tylko mieć na celu zniechęcenie ludzi dociekliwych, rzetelnych i poważnych do eksploracji tematyki historycznej w ogóle, a w konsekwencji opóźnia przebicie się prawdy do opinii publicznej.

  Dla turbogermanów ta walka wydaje się tak ważna jakby chodziło w niej co najmniej o życie

  I chyba rzeczywiście chodzi tu o życie? O życie wyobrażenia „Germanii” w jej dotychczasowym sensie. Paradygmat tak pomyślanej Germanii ludziom uznającym się za „germanów” zawsze dawał poczucie wyższości nad wszystkimi, którzy germanami – cokolwiek to znaczy – nie byli.

  Bez tego poczucia wyższości, zwłaszcza nad słowiańskimi podludźmi, Niemcy szybko straciliby zapał i energię niezbędną do napędzania ich bandyckiej zachłanności i agresji. Straciliby też doktrynę, która ich barbarzyństwo do tej pory tuszowała, lub nie mogąc zatuszować, ideologicznie usprawiedliwiała. Przede wszystkim jednak straciliby tożsamość, jak stracili ją już na przykład Szwedzi.

  Z resztą stracą ją i tak, jak tylko przyjmą do wiadomości, że co trzeci z nich to zgermanizowany Słowianin, a język niemiecki to tylko niemający głębszej spójności, skreolizowany pathwork. Całkiem niedawno uszyty z niezliczonych odprysków językowych nicią lingwistycznego synkretyzmu i szalbierstwa. Ostatecznie uformowany dopiero w średniowieczu, na peryferiach Zachodniej Słowiańszczyzny – czy jak kto tam woli: „Wielkiej Lechii”.

  Dlatego tak ważne jest żeby kupić sobie czas na wyprodukowanie nowej doktryny zdolnej zastąpić tę już wysłużoną przez ostatnie tysiąclecie i właśnie ostatecznie skompromitowanej. Do tego czasu należy podrzucić najgroźniejszemu przeciwnikowi i zarazem odwiecznej ofierze, czyli Słowianom, quazi-doktrynę możliwie głupszą i intelektualnie bezpłodną. Legenda „Wielkiej Lechii” znakomicie się do tego nadaje. Pod jednym wszakże warunkiem. Takim, że będzie ona wciąż uwiarygadniana zajadłymi atakami i ośmieszana na publicznym forum przez specjalnie wyhodowanych i starannie wyselekcjonowanych w pajęczynie akademickich grantów strażników narracji, naukowców takich jak np. Stalagmit z portalu „Szkoła Nawigatorów”, którzy stanowią gwarancję, że podrzucona gawiedzi narracja nigdy nie wyjdzie poza oficjalne, starannie ustalone ramy, a słabo rozgarnięte osobniki raz sformatowane na tzw „turbosłowian” nigdy się z tego formatu nie wyzwolą.

  CZYTAJ CAŁOŚĆ

 101. Zerohero said

  Jeśli ktoś imputuje panu Gajowemu „łemkostwo” to chyba jest tu od niedawna. Pożytecznie jest poznać daną osobę, posłuchać, poczytać, porozmawiać. Przez minimum kilka lat, a nie 2 dni.

  Wielka Lechia

  Mainstream propagandy postawił na metamorfozę katolicyzmu jako podnóżka judaizmu. „wiarołomni” Żydzi stali się „starszymi braćmi”, kwitnie termin „judeochrześcijaństwo”. Siepacz izraelskiej armii jest już w Radio Maryja, Bergolnięty apeluje aby przyjmować więcej muzułmańskich uchodźców. Droga już została wyraźnie wyznaczona.

  Wielką Lechię uważam za dość żenującą bzdurę funkcjonującą na obrzeżach. Dla kogoś kto umiarkowanie interesuje się na przykład starożytnością, zupełnie niedorzeczne są opisy walk Rzymu z Lechitami. GZIE one są? W zapomnianym notesie Juliusza Cezara? Taka narracja trafia wyłącznie do ludzi którzy twierdzą, że człowiek nie mógł sam zbudować piramid, że musieli mu pomagać kosmici wyposażeni w lasery. Tacy ludzie zawsze byli niezależnie od UB. Może Daniken jest z UB?

  Wśród WielkoLechitów pojawiają się zajadli wrogowie chrześcijaństwa, ale

  1. nie muszą być od razu UB-kami. Mogą, ale nie muszą. Równie dobrze ja mógłbym ad hoc sformułować tezę, że Wielka Lechia to UBckie wymiociny mające ośmieszyć szacunek dla słowiańskiego dziedzictwa.
  Nie trzyma się to kupy? Trzyma. Nadymamy bzdurną legendę, ona pęka dyskredytując tych którzy rzetelnie promują badania na temat historii Polski grubo przed 1000 lat.

  2. nie każdy WielkoLechita jest wrogiem chrześcijaństwa.

  Nawiasem mówiąc zauważyłem jak ludzie pozujący na poważnych

  https://archeologia.com.pl/2018/12/18/wielka-lechia-pseudoarcheologia-o-poczatkach-polski/

  używają słowa „turbosłowianie”. Poważnie? A ty panie naukowcu użyłbyś słowa „turbożydzi” na żydowskie legendy o wielkim starożytnym Izraelu? Nie odważyłbyś się, czułbyś że to emocjonalne, nienaukowe, wykraczające poza ramy języka naukowego. A tu ci już zwieracz puszcza. Dodam jeszcze, że pan „naukowiec” bardzo bojaźliwie podchodzi do genetyki.

  W przypadku teorii mówiących o istnieniu Słowian na terenie dzisiejszej Polski od zawsze (albo oszczędniej od 5500 lat) głównym argumentem są badania genetyczne, do których archeolodzy podchodzą sceptycznie.

  To tylko świadczy o tych debilach archeologach którzy raz zostali wytresowani i już wszystko interpretują zgodnie z wolą tresera, bez zdolności konfrontacji z rzeczywistością. Kurwa. Jak to ładnie napisał:

  ” badania genetyczne, do których archeolodzy podchodzą sceptycznie.”

  A ja sceptycznie podchodzę do twojej polińskiej gęby. 🙂

 102. Miet said

  Re.99.
  Heyyy… ty Bitpit, już wiele razy tutaj pisałem, że Michałkiewicza poznałem osobiście na jego odczycie w San Francisco.
  To wspaniały Polak i… tobie bardzo daleko do niego. Nie dorastasz mu do pięt i to cię bardzo wk..wia.
  A może po prostu nie pojmujesz co on pisze i to cię wku..wia najbardziej.????

 103. JO said

  Wazne jest co bylo kiedys i jak sie kiedys ktos zachowywal.

  Jednak, wazniejsze jest jaki ma stounek do swej przeszlosci i co robi dzis.

  Z perspektywy widac, ze ktos wlozyl kij w polskie szprychy.(…)

  Lepiej sie pogodzic w Imie Boze i dobra Wspolnego Polakow umierajac dla wlasnych uniesien.

  A za klotnie odpokutowac naprawiajac szkode i zadoscuczyniajac Panu Bogu oraz bliznim..

  I to co napisalem to nie sa slogany ani nic nie znaczaca rada a nakaz I cel dla kazdego Polaka w wasni, bez czego tylko Zyd sie cieszy.

  JO

 104. Sarmata said

  Wylane łzy nad pierwszorzędnym ZOMOwcem Hubertem Czerniakiem, lekarzem pałkarskiej medycyny MSW ciągle nie obsychają.
  No właśnie! Ob. Jakubiaków, Czerniaków czy Kolonków nie potrzeba w Konfederacji.

  Takich wysportowanych potrzebowali w ZOMO. Tu historia podobnego, Leszka Drewniaka (AWF, instruktor karateka):
  „Kuroń i Lipski podają w swych relacjach tę samą listę bojówkarzy. „Wydaje
  się, że warto utrwalić w pamięci społecznej zidentyfikowane osoby bojówkarzy:
  Jacek Balaun (AWF, bokser), Stanisław Bienia (AWF, ciężarowiec), Zdzisław
  Brzowski (Brzozowski? AWF, zapaśnik, bramkarz w „Relaksie”), Leszek Drewniak
  (AWF, instruktor karateka), Zbigniew Fiks (AWF, bramkarz w „Relaksie”), Jerzy
  Folcik (AWF, przewodniczący Rady Uczelnianej SZSP), Andrzej Guziała
  (absolwent SGPiS, sekretarz Warszawskiej Rady Federacji Socjalistycznych
  Związków Młodzieży Polskiej), Andrzej Kowalczyk (UW, ekonomia, sekretarz
  Zarządu Stołecznego SZSP), Tadeusz Kulmacz (AWF, ciężarowiec, bramkarz
  w „Relaksie”), Andrzej Łapiński (AWF, ciężarowiec), Andrzej Parzęcki (AWF,
  karateka), Czesław Pisarkiewicz (UW), Marek Rudziński (UW, ekonomia), Tomasz
  Sadowski (UW, ekonomia, wiceprzewodniczący ds. ideowo-wychowawczych RW SZSP),
  Jerzy Szczepaczyński (absolwent socjologii), Ireneusz Tondera (UW, historia),
  Wiesław Witrony (SGPiS lub UW, ekonomia)” – pisze Lipski.”
  tu link:
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,5842378,5842378,Tak_bila_ORDYNACKA.html
  P.S. Tak pierdzieli, że teraz pan Rola musi zaprosić Płaskoziemców żeby go przebić 😉

 105. MatkaPolka said

  Grupa WIDSOR – Jak działają w Polsce w interesie Atlantystów – USA, WB, Niemiec a przeciw interesom Polski.

  Heritage Foundation jako części Grupy Windsor oraz Instytut „Tertio Millennio Adveniente”
  https://boskaenergia.blogspot.com/2017/02/heritage-foundation-jako-czesci-grupy.html

  „ONZ została powołana, aby wprowadzenie jednej światowej wspólnoty odbyło się bez przeszkód . Największą barierą, która musi zostać usunięta to nacjonalizm, czyli duma z twego kraju. Dlatego też media przez wiele lat prowadzą pranie mózgów ludów świata po to, aby każdy był za zniesieniem granic. (np. UE), a w rezultacie wszystkie nacjonalistyczne uczucia muszą zostać zniszczone. ONZ robi tylko prace przygotowawcze. Po zainstalowaniu New World Order, ONZ straci ważność.”

  „Oni nienawidzą Izraela, i czekają na okazję, aby całkowicie zniszczyć ten kraj. Podczas kolejnego przejmowania władzy ONZ zaprezentuje (jedną z wielu) mylącą ”gałązkę oliwną”, mianowicie, że przejęcie władzy ma zapobiec wielkiej wojnie na Bliskim Wschodzie.”
  „Masoneria, FBI, CIA, naziści, mormoni i Świadkowie Jehowy to twory Illuminatów.”

  Na koniec jeszcze jedno zdanie z dokumentów Heritage Fundation, ono wyjaśnia wszystko:

  „Ale naturalną koleją rzeczy na pierwszym miejscu musi być postawiona mocarstwowa wiarygodność USA w stosunku do państw, którym dawno udzieliły gwarancji, przede wszystkim Izraela.”

  Dla podkreślenia tej zależności USA od Izraela, zacytujmy jeszcze wypowiedź jednego z najwyżej postawionych w skali światowej masonów. Zbigniew Brzeziński w wywiadzie dla „Nouvel Observateur”1-7.01.1998 r., omawiając politykę USA na Bliskim Wschodzie powiedział:

  „Lecz czy zastanawiano się, dlaczego Saddam nie użył swego ogromnego potencjału chemicznego i bakteriologicznego podczas wojny w Zatoce Perskiej?

  Odpowiedź brzmi: Wiedział, że gdyby taką bronią zaatakował Izrael, odpowiedzielibyśmy bronią jądrową”.

  Grupa Windsor – nieformalna loża w Polsce i część Heritage Fundation

  Jest to organizacja międzynarodowa. Obejmuje swym zasięgiem głównie kraje Europy środkowowschodniej; Polskę, Węgry, Czechy, Słowację, Rosję, gdzie jest szczególnie aktywna oraz inne kraje post-komunistyczne naszej części starego kontynentu.

  Wywodzi się ona z Wielkiej Brytanii, a jak sama nazwa wskazuje, musi mieć powiązania z rodem angielskiej rodziny królewskiej – Windsorów.

  Ale jej powiązania i źródła finansowania sięgają również do USA.

  W “Gazecie Wyborczej” z 15 XI 1994 roku stoi napisane.:

  “Działająca od roku Grupa Windsor, skupia konserwatystów Europy Środkowej i jest finansowana przez największą amerykańską fundacje republikańską Heritage Foundation i brytyjskie fundacje konserwatywne.
  Razem z działającymi już od dawna w tym regionie niemieckimi fundacjami Konrada Adenauera [CDU] i Hansa Seidla [CSU], anglosascy konserwatyści postawili sobie za cel wspieranie i jednoczenie środkowo-europejskiej centroprawicy.”

  Grupa Windsor jest finansowana przez organizacje zagraniczne.
  W 1991 r. w angielskim mieście Windsor, odbył się pod kuratelą Partii Konserwatywnej, zjazd przedstawicieli partii i środowisk prawicowych z państw dawnego bloku komunistycznego.

  Chodziło o utworzenie, w krajach reprezentowanych na zjeździe, grup nacisku na rzecz przemian w kierunku wolnego rynku, zacieśnienia ich więzi z NATO i Wspólnotami Europejskimi.

  Utworzono w ten sposób sieć dyspozycyjnych wobec masonerii światowych ekspozytur, koordynujących działania globalistyczne w naszej części świata.

  Nic więc dziwnego, że wiceprzewodniczący brytyjskiej Partii Konserwatywnej, Sir Geoffrey Pattie, ogłaszał w 1994 r. zainstalowanie siatki jako:

  Najlepsza wiadomość, jaka nadeszła z byłych państw komunistycznych Europy Środkowej od czasu upadku komunizmu

  Inicjacja “polskiego” oddziału Grupy Windsor miała miejsce w lipcu 1993 roku“., podczas uroczystego obiadu w ekskluzywnej warszawskiej restauracji “Pańska Club”. W skład grupy inicjatywnej weszli m.in: Hall Aleksander, Ujazdowski Kazimierz Michał, Wiesław Chrzanowski, Jan Olszewski, Jan Józef Lipski – prominentny mason z loży “Kopernik, oraz Henryk Krzeczkowski.

 106. Martusia said

  Zgoda buduje niezgoda rujnuje, prawda stara jak swiat. Kazdemu z nas znana. Moim zdaniem bez wzgledu na fakty (ktore sa mocno dyskusyjne, bo umiejscowione w komunie) nie wolno bylo ruszac czlowieka, ktory cieszy sie duza estyma wsrod polskiego spoleczenstwa, bo wiadomo bylo, z gory, ze to spowoduje rozlam, zgrzyty oraz podwazanie wiarygodnosci dotychczasowych, niekwestionowanych autorytetow. I komu to na reke? Ano, kaczorowi i w bliskiej perspektywie rysujacej sie dwupartyjnosci na polskiej scenie politycznej. Budujaca sie w bolach opozycja antysystemowa takich rewelacji, nie przezyje, negatywnie to sie odbije w nadchodzacych wyborach. Prawda jest taka, ze to nie dr,Czerniak atakowal zajadle p.Michalkiewicza tylko odwrotnie. I co to dalo? Dalszy podzial zbudowalo. I mamy dwie france do wyboru w najblizszych wyborach i moze wlasnie o to w tym wszystkim chodzilo. Dlatego dziwie sie postawie p.Michalkiewicza bo mozna bylo od czlowieka tak oblatanego w politycznym bagnie – odpowiedzialnego postepowania spodziewac, to inteligentny polityk. Osobiscie Michalkiewicz na tych pomowieniach stracil, bo czesc jego wielbicieli zajadle go teraz atakuje i oskarza o skryte popieranie systemu. Dal ku temu podstawy, lepiej zeby nie bral udzialu w tej hucpie. I dla nas i dla Konfederacji i dla niego. Dr.Czerniakowi nie zaszkodzil, on cieszy sie wielkim uznaniem bo zdrowie dla Polakow to sprawa najwyzszej rangi, a doktor demaskuje nie tyle brudy w polityce co w medycynie i to ma znaczenie.

 107. Kris said

  W kwestii Michalkiewicza:
  * Michalkiewicz powiedział kiedyś, że lepiej podpisać lojalkę amerykańską nawet gdyby miało się to wiązać z realizacją ustawy 447!
  Czy potrzeba lepszego dowodu?
  * Michalkiewicz NIGDY nie potępił bandyckich wojen NATO natomiast nawet po latach krytykuje interwencje wojsk Układu Warszawskiego
  * Michalkiewicz nigdy nie uważał za coś nagannego polskiego udziału w napastniczych, niemoralnych wojnach w jakich brała udział polska armia po 89 roku.
  Zamartwiał się jedynie tym, że nie zostaliśmy za to wynagrodzeni.
  * Michalkiewicz kłamie mówiąc w jaki potworny sposób Gierek zadłużył Polskę (w tym miejscu podaje zadłużenie z roku 1989)
  * Żebranie o pieniądze na wykup na właśność mieszkania jest wprost żenujące.
  W kwestii moczu:
  Tym którzy wypowiadają się krytycznie w tym temacie proponuję zerknąć do książki: „Your own perfect medicine” – M. Christy
  W książce tej autorka cytuje NAUKOWE, MEDYCZNE i FARMACEUTYCZNE źródła ( z podaniem autorów, roku wydania, strony…) które poświadczają o leczniczych właściwościach moczu. Żeby było śmieszniej to WIELE farmaceutyków obecnie dostępnych w aptekach ma urynowe pochodzenie.
  Przykłady:
  Ureaphil – diuretic made from urea
  Urofollitropin – fertility drug
  Amino-Cerv – urea cream for skin problems
  Premarin – urine extract estrogen
  Panafil – for burns and skin ulcers
  Urokinase – to dissolve blood clots
  Itd…….. całą masa leków.
  Żeby coś krytykować najpierw trzeba to bardziej zgłębić.
  Pomimo całej swojej „odwagi” Michalkiewicz ZAWSZE w kwestii naszych sojuszy wyciąga jedną konkluzję: tylko z USA. Musimy jednak więcej się domagać!
  To nie wina Ameryki tylko polskiego rządu. Za mało jest odważny.
  To tak jakby małego chłopca kilku bandytów okradało z kieszonkowego a matka miała by na to jedną radę:postaw się im!
  A może nawet zarządaj od nich kieszonkowego.
  Debilizm!

 108. jasiekztoronto said

  Re: 107 Kris
  Mialem okazje przeczytac kilka ksiazek n/t urynoterapii…rowniez w j. angielskim, choc zaproponowalem zapoznanie sie z polska ksiazka pt: „Cuda w urynoterapii” tak na poczatek, bowiem jest napisana w sposob obraz(k)owy…(….).
  I ta ksiazke osobiscie bardzo polecam do przeczytania nawet 3 razy.
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 109. Kris said

  @108
  Mam kilka książek na ten temat również i tę przez Ciebie wymienioną.
  Na marginesie ciekawostka; wielu ludzi (raczej tych starszych) pracujących na budowach przy cemencie na koniec dnia „myło” sobie dłonie właśnie uryną.
  Bardzo dobrze wpływa na stan skóry.
  Jeszcze kilka zdań dot. Michakiewicza.
  Bardzo często usprawiedliwia ona działania rządu amerykańskiego czy też amerykańskiego prezydenta argumentując, że:
  „amerykański prezydent jest prezydentem Ameryki i on realizuje interesy Ameryki.
  To wina POLSKIEGO RZĄDU, że się nie domaga więcej”.
  Ciekawe czy przed 89 rokiem Michalkiewicz posługiwał się identyczną logiką:
  „To nie wina Breżniewa czy też innego I sekretarza ZSRR ale polskiego rządu. I sekretarz ZSRR realizuje interesy ZSRR”.
  Idiotyczna logika. Ale czego się nie robi żeby zmanipulować ludzi.

 110. jasiekztoronto said

  Re: 109 Kris
  Kiedys mialem (zarazilem sie na basenie) grzybice miedzy palcami w prawej stopie.
  Moja s.p. Mama zaproponowala mi, abym nasikal do malej miednicy i przez kilka razy (w kilka dni) moczyl stopy przez 20-30 minut.
  Po 2 tygodniach znikla grzybica jak i nieprzyjemny zapach moich stop. I jak do tej pory nie mam zadnych dolegliwosci.
  Jesli chodzi o budowlancow (zbrojarzy i betoniarzy), to faktycznie w ukryciu myli sobie rece ( nie tylko) wlasnym moczem…
  No, ale dla dzisiejszych „madrali”, to wrecz nie do pomyslenia…”poparzyli by” sobie nie tylko „rence”, ale z obrzydzenia daliby sie nawet „zaszlachtowac”…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 111. Kris said

  @110 Ja pierwszy raz usłyszałem o tym „zabobonie” kiedy mieszkałem przez kilka lat w małej wiosce. Nasz mały synek dostał na języku tzw. pleśniawkę. Po kilku wizytach u specjalisty kiedy nie pomagały żadne leki jakaś baba ze wsi poradziła nam żebyśmy posmarowali ten języczek zasikaną przez dziecko pieluszką. Ja jako taki „mądrala” wyśmiałem w duchu tę babcię. Jednak moja żona nic mi nie mówiąc postąpiła zgodnie z jej radą i po kilku dniach nie było śladu po pleśniawce.
  Dopiero wtedy moja żona przyznała się do tego co zrobiła.

 112. Kris said

  Oskarżenie doktora Czerniaka:

 113. Plausi said

  Ilustracja tezy @34, Plausi

  patrz
  @105, Matka Polka
  @107, Kris, aż do „Żebranie o pieniądze na wykup na właśność mieszkania jest wprost żenujące.”

  Przykład @105 nie jest jedynym ośrodkiem, który operuje w Polsce. Zajmijmym się najpierw „pracą u podstaw” jak to mówili pozytywiści, ale tym razem we własnym interesie a nie tylko dla intersiku. Warunkime odrodzenia Polski jest solidna baza i to jest jedyny racjonalny cel po okupacją pod tym łukiem triumflanym sił okupujących naszą ziemię.

 114. Alina said

  ////Urynoterapia to bzdura. Żadne badania nie potwierdzają jej skuteczności.
  Uryna składa się z substancji, które organizm odrzucił.
  Dlaczego ponowne ich wprowadzenie do organizmu miałoby w czymkolwiek pomóc człowiekowi???////

  Na szczęście nie musiałam tego zagadnienia studiować i nie mam o to do życia pretensji. Natomiast słyszałam o urynoterapii od ludzi inteligentnych, w tym od lekarzy i wiem że coś takiego istnieje.Dlatego nie nazwę tego bzdurą.

  Rozumowanie na poziomie chłopka-roztropka w medycynie może być zawodne. A może organizm musiał odrzucić te substancje? Ludzki pot składa się w dużym stopniu z soli. Czy oznacza to, że nie należy spożywać soli, bo organizm ją odrzucił? Z tego co wiem, jest dokładnie odwrotnie, im więcej się człowiek poci, tym więcej powinien jeść soli. Taka jest zasada, a jest sprzeczna z tą regułą chłopka-roztropka.

  Powtarzam, istnieją całe hektary akademickiej medycyny, które są zwykłą szarlatanerią.
  Wiemy że to nie szczepionki wyeliminowały epidemie, tylko higiena i poprawa wyżywienia. We Francji od dekad 50% ludzi nie szczepi dzieci i nie ma tam żadnej epidemii, a mają dużo imigrantów. Więc czemu służy obowiązek szczepień w Polsce? Tylko chodzi o hołd dla dorobku doktora Mengele?
  Szczepionka przeciw tężcowi nawet teoretycznie nie powoduje powstania przeciwciał, więc po co się szczepić. Tężec był problemem bo żyjątka roznoszące to choróbstwo żyły w końskim nawozie. Teraz koń jest zwierzęciem tak niszowym jak jednorożec i ryzyko zarażenia jest zerowe. Po co szczepionka przeciw tężcowi?
  Transplantologia oparta jest na pobieraniu organów od zabijanych w tym celu ludzi, bo organy od trupa są niezdatne do użycia. Ewentualnie chodzi o okaleczanie ludzi, od których się wyłudza nerki. „Śmierć mózgowa” to oszustwo, nie ma takiej śmierci, jest tylko głęboka śpiączka. Ludzi po prostu się zabija, jak świnie w rzeźni. Czemu więc mamy barbarzyńską transplantologię w rozkwicie?
  To wszystko to medycyna akademicka i jest to zwykła szarlataneria. A głupek uczepił się urynoterapii.

  Nie zamierzam bronić Czerniaka bo dla mnie jest to kłótnia w rodzinie. Niech się Michalkiewicz wytłumaczy, czy UPRu nie zakładał ze wsparciem CIA.
  A wstępowanie do zakonu celem spełniania dobrych uczynków to nie jest reguła. Do dominikanów wstąpił Maciej Zięba, cyngiel Wojtyły. Może przy okazji spełnił jakieś dobre uczynki, typu podanie mleka kotkowi, ale to również można zrobić w ZOMO. A Zięba to gangster z powiązaniami typu CIA/Mossad, specjalista od wojny ideologicznej.

  Może zdaniem Michalkiewicza jest on bardzo błyskotliwy. Nie podzielam tej opinii.

 115. kramibiz said

  Czy uzasadnionym jest stwierdzenie że każdy kto w nieskrępowany sposób głosi publicznie że walczy z systemem w rzeczywistości jest trzymanym na smyczy przez swoich mocodawców mącicielem który w potoku głoszonych banałów między wierszami zaszczepia publice ich dyrektywy?

 116. Alina said

  @ Kramibiz

  Realistycznie, przynajmniej w 90% przypadków. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy ktoś robi to długie lata i korzysta z szerokiego dostępu do mediów.

  Dla porównania przypomnę postać Dariusza Ratajczaka, który krytykował małą, choć kluczową, część sytemu. I jak skończył?

 117. jasio said

  tu niema przypadków posłuchajcie o czym Czerniak mówi, to są podstawy on mówi o tym o czym bajkopisarz Michalkiewicz milczy.
  Było pewne że go zaatakują teraz przynajmniej wiemy kto atakuje kto farbowanym lisem.

  Hubert Czerniak na temat afery SKOK

 118. Boydar said

  @ Pan Gajowy (98)

  Ja mogę; ale to ubek, nie wiem czy to się liczy.

  —————
  Dawaj Pan.
  Admin

 119. jasio said

  On nie pałował przecież

 120. kramibiz said

  Ad 14 psychiatria jest wg mnie jedną z nich z jej serotoninową teorią depresji którą notabene obala lek przeciwdepresyjny o nazwie tianeptyna który serotonine blokuje. Jest też więcej kwiatków w tej kwestii choćby taki dlaczego nastąpiła podmianka z katecholowej na serotoninergiczną teorię depresji i bupropion który kosztuje 250 zł 🙂

 121. Carlos said

  Nie lubie sie rozpisywac, z powodu lenistwa, ale chce dopisac dwa zdania. Nie ma zadnego powodu, by nie uwazac Michalkiewicza za wybitne pioro,za prekursora demaskowania roszczen zydowskich, za uswiadamiacza -przez tyle lat-topornego sluchacza,czytelnika. Sa jednak czasami pytania ktore Michalkiewiczowi troszke przeszkadzaja. Przez 20 lat emigracji ( nie pamietam od jakich lat) zawsze sluchalem felietonow Michalkiewicza w RM. Czekalem na piatek jak panienka na randke. Kupilem co najmniej 5 jego ksiazek. Guru polityki polskiej, uwielbiam jego wyszukany, pelny cudownych niuansow jezyk, choc ostatnio czesto sie powtarza. I wlasnie jako uwazny sluchacz, pamietam, iz w 2005 roku a takze w 2015 Michalkiewicz, w delikatny,bardzo zawoalowany sposob sugerowal, by glosowac na PIS. Michalkiewicz jest zbyt inteligentny, by popierac kogokolwiek otwarcie, jednak tak zrozumialem jego felietony, sam glosujac w 2005 roku na PIS. po pol roku przeprosilem kolegow za pomylke, widzac, jak PIS miast zajac sie wykonywaniem obietnic, zaczal szukac hakow na LPR i Leppera. Pisalem juz , ze w programie E.Michalik „broni” tez Macierewicza, delikatnie zreszta. Za sugestia Gajowego, zwocilem sie do Michalkiewicza z pytaniem jaka wize posiada, ze podrozuje 2-3 razy w roku, od lat do USA? Odpisal mi, ze….normalna, zyczac Spokojnych Swiat ( to bylo przed Bozym Narodzeniem). Intrygowalo mnie to , gdyz wiem jak sluzby graniczne USA, potrafia trzepac Polakow na wizach turystycznych, posadzajac ich o nielegalna prace. Rozni artysci znani i mniej znani „przewiezli „sie na tej wizie, zas Michalkiewicz nigdy. No, chyba ze ma Green Card, lub wize pracownicza, to by usprawiedliwilo jego podroze. Czy pan Miet wie o czym mowie? Jak juz opisali niektorzy poprzednicy, Michalkiewicz nienawidzi PRL-u choc dal mu wyksztalcenie darmowe. Zza tego opluwanego PRL-u ja zostalem wyleczony z powaznych chorob urologicznych, kiedy mialem 10 lat. Dzis prawdopodobnie nie doczekalbym tych operacji, no chyba ze bym zaplacil. Nienawidzilem ZOMO tak jak wszyscy w tamtych czasach, ale z perspektywy lat, kiedy wiemy, ze wszelkie rewolucje -w tym solidarnosciowa- oplacane byly przez rozne sily i kiedy wiemy jak sie dla POLSKI to skonczylo, to mam watpliwosci, czy mialem wtedy racje. I rzecz ostatnia : mieszkanie pana Michalkiewicza. Otoz, dosc dziwnie brzmi prosba o wsparcie finansowe, majac na uwadze wyksztalcenie prawnicze Michalkiewicza. Kiedy w latach 90-tych cala Polska wykupowala za symboliczne sumy mieszkania, on zapomnial tak zajety publicystyka? Nie chcialem pisac o swoich klopotach, ale ,kiedy M. ujawnil te prosbe na swoim forum, skomentowalem u Gajowego, ze cyt.” ja jestem w sytuacji 10 razy gorszej, a nie prosze nikogo”. Krotko opisze moja sytuacje. W 1997 roku chcialem wykupic mieszkanie na wlasnosc, ale Gmina dwukrotnie mi odmowila, mowiac,iz -w zwiazku z budpwa Stadionu i Obwodnicy- budynek w ktorym mieszkalem bedzie wyburzony. Poniewaz wybieralem sie do kuzyna w Chicago, odlozylem te sprawe na pozniej . W USA zachorowalem na nowotwor ( kto tam mieszka, wie ile to kosztuje) a w tym czasie Gmina zabrala mi mieszkanie, mimo ,ze bylo oplacane caly czas. Na moja pisemna interwencje, obiecano mi , ze jak sie wylecze i wroce to oddadza mi mieszkanie komunalne o tym samym metrazu i standarcie. Wrocilem, ale 10 lat po tej korespondencji i Gmina odmowila mi, a 3- adwokatow odradzilo mi sadzenie sie z Gmina. Dodam, ze sporny budynek dalej stoi, a w moim, komunalnym mieszkaniu, mieszka ktos inny. Wrocilismy z zona do Polski, dla jej chorego ojca, umawiajac sie, ze- po zamianie mieszkania na wieksze- zamieszkamy razem i bedziemy sie ojcem zony opiekowac. Tesc po 2-ch miesiacach zalozyl nam sprawe o eksmisje i po 3-ch latach ja wygral. Ze wzgledu na stan mojego zdrowia Sad przyznal nam mieszkanie socjalne ( 8 lat czekania) W PRL ta sytuacja nie mialaby miejsca ! Nie pisalbym o tym, gdyby nie zebranie Michalkiewicza. Ok, starczy… Nie chce mi sie szukac tych felietonow z 2005 i 2015 roku, ale wiem co pisze.

 122. Carlos said

  https://www.youtube.com/watch?v=rkCyV2GG-uQ Liza Michalik i gosc

 123. AlexSailor said

  @Marucha

  Liznąłem właśnie trochę informacji o SKOK Wołomin.
  To afera odpowiadająca aferze FOZ.
  Umaczani wszyscy po szyję.

  ——
  Nie wątpię. Dlatego nikomu włos z głowy nie spadnie,
  Admin

 124. Ad. 100:
  Matka Polka ZAZDROŚCI Żydom Hiszpańskim Ad. 61.

  https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fopolczykpl.files.wordpress.com%2F2019%2F04%2Fdomniemana-wielka-lechia.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fopolczykpl.wordpress.com%2F2019%2F04%2F29%2Fkolejny-dowod-turbolechitow-na-imperium-lechii-zdemaskowany%2F&docid=A4fbgHCXdxHegM&tbnid=KJi0X7x67PTNSM%3A&vet=10ahUKEwi_oM3Z1rjjAhVnoosKHWXXAXUQMwhGKBMwEw..i&w=1500&h=1087&bih=609&biw=853&q=Wielka%20Lechia&ved=0ahUKEwi_oM3Z1rjjAhVnoosKHWXXAXUQMwhGKBMwEw&iact=mrc&uact=8

  To jest mapa GRECKA z roku 529 p.n.e. w późniejszej interpretacji. Mapa przestawia Drugi Tryumwirat przed bitwą pod Akcjum jako PROTEST Traktatu w Tarencie w r. 37 p.n.e.: https://opolczykpl.wordpress.com/2019/04/29/kolejny-dowod-turbolechitow-na-imperium-lechii-zdemaskowany/domniemana-wielka-lechia/#main gdyż Azja jest PERSKA.
  Dowodem na to jest pochodzący prawdopodobnie z Niemieckiego Sracza obraz: WJAZD LESZKA CHYTREGO I LUBRANA DO ALEKSANDII TROJAŃSKIEJ czyli Troi na Złotym Rogu: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_265&sName=pod-akcjum//

 125. Kris said

  @121 Kramibiz
  O serotoninie:
  http://raypeat.com/articles/aging/tryptophan-serotonin-aging.shtml
  https://raypeat.com/articles/articles/serotonin-depression-aggression.shtml

 126. Kaszalot said

  Re:38
  Jeśli chodzi o P.Hahnamann to może on był wszechstronnie wyksztalcony ( jak dr. Mengele) ale oprócz tego był masonem i okultysta. Jednym z celów masonerii jest doprowadzenie do zniszczenia Kościoła Jezusowego oraz wiary w Boga.
  Jeśli chodzi o homeopatie to argument ze Niemcom ona nie przeszkadza jest tak samo trafiony jak fakt ze nie przeszkadzało im mordowanie Słowian.
  Homeopatia polega na wierze ze substancja nieorganiczna ( woda) posiada pamięć i ze rozcieńczając w wodzie substancje terapeutyczne używa się pamięci wody o danej substancji do leczenia dolegliwości.10 M to znaczy jedna cząstka leku na 10 mln części wody , 20M to jedna czasteczka leku na 20 mln części wody. Substancji nieorganicznej czyli wodzie przypisuje się pamięć czyli zdolność charakterystyczna dla stworzenia czyli min.czlowieka.
  Trochę z przekory chciałbym zaproponować P.Jackowi żeby przy następnej ochocie na piwo lub drinka zastosować metodę homeopatii.
  W trakcie producji substancji homeopatycznych są one tez energetyzowane ( bliżej nie sprecyzowana energia) oraz czasach Hahnamanna a może i teraz były wzywane duchy ( raczej niezbyt czyste) do nadania tym substancjom mocy leczniczej. Jest to metoda zabroniona przez KK jako ze występuje przeciw pierwszemu przykazaniu
  Inne takie przykłady uzdrawiania okultystycznego to reiki , bioenergoterapeutka,wahadełko, ayervedii, yoga oraz niektóre procedury azjatyckie i New Age.
  Pan Jacek poruszył temat znachora ( szeptunki?) który sprawił ze dziecko przestało płakać. Jest to na ogół zapraszanie ducha niemego do dziecka przez rodziców za pośrednictwem czarownika . Jest to forma inicjacji okultystycznej. Może to spowodować problemy z wymowa lub poważne problemy duchowe w przyszłości.
  Jest jeszcze sprawa znajomosci czyjejś historii medycznej poprzez energoterapeute , bez poprzedniej znajomosci tej osoby. Czy ten terapeuta może sam z siebie znać czyjaś przeszlosc – raczej nie . Ktoś musiałby mu o tym powiedzieć. To może być osoba , Pan Bóg,anioł na polecenie Boże lub demon który tez jest aniołem tyle ze upadłym. Jeśli to nie człowiek, nie Pan Bog( oni twierdzą ze uzdrawiają energia nie moca Boża) i nie anioł to pozostaje jedynie demon. Uczciwi bioenergoterapeuci mówią ze uzdrawiają mocą energii pochodząca od duchów. Jakich każdy może sobie dopowiedzieć.
  Upadłe anioły maja zdolności i moce które otrzymały po stworzeniu,mogą znać nasza przeszłość , oczywiście nie znają przyszłości która zna tylko Bóg, ale mając niesamowita inteligencje mogą przewidzieć najbardziej prawdopodobny wynik znając danego człowieka i okoliczności w jakich żyje.
  Uzdrowienia okultystyczne nigdy nie trwają długo oraz często jest tak ze inni członkowie rodziny zapadają na różne dolegliwości bo demony nigdy nic za darmo nie dają. Jedocześnie dbają o to aby ich informacje przekazane przez medium ( bioenergoterapeuta) były jak najbardziej celne i spektakularne żeby przyciągnąć nowe ofiary a za pół roku czy rok jak ofierze się pogorszy nikt nie będzie wiązał jednego z drugim.
  Oczywiście jest to forma okultyzmu zabroniona przez Kościół.
  Nie wiem co to jest dotknięcie intuicja ale przypuszczam ze to tez jest forma okultyzmu.
  Polecam w tym temacie książki Grzegorza Bacika pt.Okultyzm oraz „Zniewolenie demoniczne” oraz jego wykłady na youtube.
  Podzielam tez opinie P. Jacka na temat obecnej akademickiej medycyny oraz jej nieskuteczności. Jest ona tez nazywana medycyna rockefellerowska gdyż została ustanowiona na początku zeszłego stulecia przez krypto-Żyda Rockefellera i magnata stalowego Carnegie w celu sprzedawania substancji zmniejszających objawy chorób oraz powodujących inne dolegliwości.
  Ich spadkobiercami są obecne kolosy farmaceutyczne którzy bardziej trują ludzi niż ich leczą. Dlatego popieram każdego lekarza który sprzeciwia się zabójczym procedurom oraz trującym substancjom nazywanych lekami.

 127. jakub said

  kto opłaca patle-wiczów i kto pociąga za sznurki ,zastanówmy się

 128. Marucha said

  Re 107:
  Zawsze z polactwa wyjdzie ta słynna, kurewska, bezinteresowna zazdrość… w tym przypadku zazdrość o to, że Michalkiewicz ma wielu przyjaciół i zwolenników, którzy złożyli się mu na zakup mieszkania.

  Idź Pan, napij się moczu, może Panu pomoże, choć wątpię.

 129. Marucha said

  To, że jakiś środek pomaga użyty zewnętrznie, nie oznacza, że można go wypić i pomoże na co innego.
  Ale co mnie to obchodzi, pijcie własne (albo i cudze) szczochy…

 130. Kura domowa said

  Artykuł o P. Michalkiewiczu wzbudził w czytelnikach wiele emocji.
  Wyczytałam że na jego mieszkanie złożyło się ok. 10000 osób. Choć nie w całości. Pan Michalkiewicz zamówił mszę w intencji darczyńców w kościele św. Teresy w Warszawie 5 maja o 10.00. Ktoś był może na tej mszy?

  ——-
  Pani Kuro,
  Michalkiewicz wzbudził zwykłą, polacką, bezinteresowną zawiść – cechę, której wyjątkowo nie lubię.
  Przecież nikogo nie zmuszał do wspierania go, nikogo nie oszukał…
  Przeciwnie: ZA DARMO dzieli się owocami swej pracy.
  Admin

 131. Sarmata said

  re 130 Marucha said 2019-07-16 (Wtorek) @ 09:26:50

  No własnie! W czasie jego zbiórki próbowałem powstrzymać tę ciemną masę plującą na pana Michalkiewicza wpisami, cyt.:
  „Przeczytałem ze strony http://www.michalkiewicz.pl około 2000 (dwadzieścia tys.) felietonów. Zaoszczędziłem 10 000 zł (dziesięć tys. licząc 5 zł za czasopismo) na czasopismach w których zostały opublikowane – przekazałem 100 zł a więc jestem 9 900 zł na plusie.”

  Niewiele to dawało.

  P.S.
  Dr Jan Przybył zapytał: Czy Polacy chcą usłyszeć prawdę?
  moją odpowiedź:
  Polacy – tak, hołota – nie!
  Stosunek Polacy – hołota to 3 do 100
  tak bym to ujął.
  potwierdził słowami: „Niestety, to prawda…”

 132. Kura domowa said

  SP. Albin Siwak też wstąpił do PZPR żeby spełniać dobre uczynki. I spełniał je.

 133. Sarmata said

  re 112 Kris said 2019-07-16 (Wtorek) @ 05:07:32

  W nagraniu mówi Pan (4m05s) – „bo akurat w latach w których był w tym ZOMO to się akurat skończył już stan wojenny …” – więc przypomnę szanownemu Panu, że stan wojenny wprowadzony 13 grudnia 1981 został zawieszony 31 grudnia 1982 roku, a zniesiono go dopiero 22 lipca 1983 roku a więc jest Pan w błędzie albo co gorsza kłamie w żywe oczy. (Zawieszony znaczy, że był, tylko zawieszony). Skoro wstąpił do ZOMO w 1982 to w stanie wojennym. Co do pałowania to zwrócę Panu uwagę, że MO/ZOMO zamordowało pałkami mojego kolegę w lutym 1985. Więc po co wygaduje Pan te głupoty?

 134. Marucha said

  Re 114:
  Ludzki pot składa się w dużym stopniu z soli. Czy oznacza to, że nie należy spożywać soli, bo organizm ją odrzucił?

  Czy to oznacza, że mamy zlizywać swój pot, bo to jest pożyteczne?

 135. Olo said

  Każdy ma prawo popełnić publiczne seppuku. Czy to będzie znany polskojęzyczny publicysta o frankijskim nazwisku, czy też jakiś pseudo-historyk o banderowsko-chazarskiej facjacie, który po odbiór teczek z IPN przylatuje do Warszawy samolotem. Dzięki temu co sie stało już wiemy, kto w Polce dzieli i wszystko rozwala w interesie chazarsko-anglosaskiej mafii. Każdy z nas niech teraz wyciągnie własne wnioski i ze zdobytą mądrością dalej żyje i działa dla dobra Polski i Polaków.

 136. jakub said

  @Marucha //Czy to oznacza, że mamy zlizywać swój pot, bo to jest pożyteczne?//

  To parchate odwracanie kota ogonem, pisanie o niczym.
  Brakuje soli w sklepi? jest droga?

  Gdyby nam soli brakowało w organizmie i nie moglibyśmy jej zdobyć to tak z całą pewnością zlizywanie słonego potu lub jeszcze lepiej pozyskiwanie z niego czystej soli i jej spożycie było by pożyteczne.

  Ja gajówkę czytać przestaje za dużo już razy broniła tego śliskiego typa w debilny parchaty sposób ,cenzurą i bredniami o niczym.

  —————-
  Po co lizać pot?
  A po co pić mocz, skoro jego składniki też znajdują się w handlu?
  Sam Pan jesteś parchaty i do tego masz Pan wszy, jak chrabąszcze.

  A poza tym – nie podoba się w gajówce, to wynocha.
  Admin

 137. hulajdusznik said

  Brakuje tu tylko pindolenia o Szopenie i pierdolenia o dupie Maryny. Ogarnijcie się ludziska!

  Jak napisałem: „Oba cwaj razem we dwóch (cieleśnie, a mentalnie i osobościowo to moży nawyt wiency) majo prowadzoncych. I to moży nawyt z ty samy psiarni une, te prowadzonce som.”, to mi to któś nieopatrznie skasował, choć było to w temacie, ale o szczynach i innych wydzielinach można napierdalać bez cenzury.

  Powtórzę zatem innymi słowy. Nie mam zaufania do obydwu rzeczonych i to od samego początku. Najwyższy czas, żeby przestali rżnąć tę sieczkę, bo zabrnęli już zbyt daleko, uwłaczając własnej godności. Tym panom już dziękuję za występy.

  ——
  Pan nie ma zaufania do Michalkiewicza, ja mam, choć może nie we wszystkim się z nim zgadzam.
  PS Kto Panu coś skasował?
  Admin

 138. Barbara Chojnacka said

  Ad.Listwa
  Turbolechickie Ubeckierzygowiny zostały rozpracowane dokładnie i z dowodami przez Radosława Patlewicza.
  Niestety Olszański się u nich zatrudnił, chociaż często dobrze nadawał…
  Filmiki Patlewicza nie pozostawiają wątpliwości!!! Ku

 139. Olo said

  Re. Barbara Chojnacka (137)

  Tak się składa, że obszar przypisywany tak zwanej Wielkiej Lechii pokrywa się terenami objętymi słowiańskim osadnictwem reprezentowanym przez haplogrupę R1a i jej klady. Słowianie imperium nie stworzyli, ale weszli ze swoim osadnictwem na tereny odwiecznie zamieszkałe przez Wenetów/Wenedów z haplogrupy I2 (Prapolacy), którzy się w wyniku tych kontaktów zeslawizowali i połaczyli ze Słowianami. O Wenedach/Wenetach źródła rzymskie mówią już całkiem sporo, ale Pani zdaje się woli przyjmować wyłącznie rzygowiny banderowskiego pseudo-historyka Patlewicza, więc na tym zakończę swoją wypowiedź. Mogę tylko dodać, że do przedstawiieli tej staroeuropejskiej haplogrupy I (I1 i I2) w czasach przedsłowiańskich i przedrzymskich należała prawie cała Europa uwolniona spod ostatniego zlodowacenia.

 140. jaro said

  Hubert Czerniak ujawnia swoją teczkę i wyznaje – „Jestem agentem… zdrowia”

 141. jasiekztoronto said

  Re: 129 Marucha.
  Rownie dobrze moglbym napisac: ” a zazywajcie farmakologiczna chemie (z chemo-terapia wlacznie) i zdychajcie w cierpieniach…I g…wno mnie to obchodzi…”
  Tak lepiej?
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  —————–
  Pan nie potrafi chyba zachować równowagi między dwoma skrajnościami. Mogę wyśmiewać „urynoterapię” a zarazem leczyć się preparatami ziołowymi.

  Nie każdemu może jest wiadome, iż pewne dolegliwości żołądkowe (ciężkie biegunki) można podobno leczyć pastylkami z gówna… ehem, kału. Jeśli to nawet prawda – czy oznacza to, że mamy jeść regularnie gówno dla zdrowia?
  Przepraszam za wyrazistość sformułowań, ale czasami chyba inaczej nie można.
  Admin

 142. hulajdusznik said

  Panie Marucha, wpis był pod numerem 13. Jak już napisałem, kasacja zapewne była nieopatrzna.

  Przejrzałem kosz, ale nie zaważyłem nic Pana autorstwa…
  Admin

 143. Wieloimienny said

  Jeśli się numerki postów poprzestawiają to może przez to, że np. moje posty idą do moderacji, a po akceptacji robią roszadę wciskając się między te wasze napisane w tym samym czasie.

  Tak więc nie ma się o co kłócić.

  Nie kłóćmy się o to kto jest dobry, a kto zły. Czy Czerniak czy Michalkiewicz. Po co nam to?

  Proponuję aby wszyscy na zgodę napili się moczu.

  ———–
  … i zakąsili… eh, nie powiem czym… 😀
  Admin

 144. Jp2 said

  Michalkiewicz=UPR. Czyli 5 rozbior

  Ple ple.
  Admin

 145. Boydar said

  @ Pan Gajowy

  Zbigniew Nienacki

  No proszę, czasami uczciwość znajdzie się tam, gdzie by człowiek się nie spodziewał…
  Admin

 146. Jowram said

  Ci, którzy tak bardzo interesują się Słowianami, że za najważniejsze uznają w trakcie Apokalipsy, blisko końca świata, odtwarzanie przeszłości, aby w takiej wyimaginowanej żyć ( co się i tak nie uda) dlaczego nie zainteresują się moim wyglądem. Włosy, wąsy i broda, ale także wzrost, nie mówiąc o kolorze włosów i oczu, które są przecież atrybutami dawnych Słowian. Nie tylko ja w Galilei nosiłem długie włosy.
  Powiedz im, że są niewykształceni. Jeśli chcą odrzucić Jezusa swego słowiańskiego brata gdy idzie o geny, ale także wiele cech ludzkich, to niech to uczynią po przeczytaniu mego życia u Valtorty. Niech wiedzą, że badania genetyczne pokazały, że zrodziłem się tylko z matki. Niech wiedzą, że imię mojej matki jest słowiańskie (o czym wspominałem), a co rozpoznali niezależni wasi badacze.
  Wtedy, jak to wszystko będą wiedzieli, niech dokonają wyboru. Mają wolną wolę. Poza mną jednak nie ma zbawienia. Czy im się „podoba” Chrystus czy nie, spotkają go po śmierci i albo będą chcieli z nim być, albo wybiorą piekło, a to będzie ich też wolna wola, zwłaszcza wtedy.
  Żadne rzekome wybory po śmierci im nie pomogą. Ni „energie” ni pseudofilozofia, ni pseudonauka..

  Staną twarzą w twarz z Chrystusem i będą wiedzieć, że to nie jest „jakiś” narzucony, żydowski „ktoś” tylko Bóg, Stworzyciel wszystkiego, Pan i Władca.

  Będą to wiedzieć bardziej niż każdy najbardziej wierzący wiernie katolik, czy ktoś nawet o wielkiej świętości.

  Staną w Prawdzie i przed Prawdą.

 147. Barbara Chojnacka said

  Ad.Olo
  Turbo brednie pan prawi
  Nie może Pan przełknąć Prawdy

 148. osoba prywatna said

  Re 56
  Panie Jaśku ja również czytałem w którejś z gazet, lata 70/80- te o górniku który był przysypany przez kilka dni i przeżył tylko dlatego, że pił własny mocz.
  A mój wujek (kilkadziesiąt lat temu) gorączka 40 stopni, środek surowej i śnieżnej zimy, wioska położona kilkanaście km od miasta. Z telefonu od sołtysa udało się dodzwonić na pogotowie. Niestety, okazało się, iż karetka nie przyjedzie, bo opowiedziano o trudnościach z samym przemieszczaniem się po mieście. Co robi ciotka.Każe swoim małym dzieciom sikać na płótno, którym potem obkładane są piersi wujka. I gdy tylko opatrunek zaczyna obsychać, znów jest zanurzany w moczu.
  Następnego dnia temp. spadła bodajże do 37. Wujek został jeszcze 2 dni w łóżku i tak choroba została przełamana.
  Kto chce niech wierzy.
  Dowodów naukowych na to nie mam.

  ——
  Co innego picie szczochów, co innego okłady (powtarzam to już n-ty raz…)
  Admin

 149. Sarmata said

  Dr.Czerniak jak będzie mądry to doda nową wielko-lechicką super-terapię przy pomocy pały gumowej 75 cm.
  Jak na razie – jako rasowy to ZOMOwiec – mądry nie jest i idzie w zaparte jak „bolek”. Szkoda. Pała wielu idiotom zrobiłaby dobrze.
  A pana Michalkiewicza się nie czepiajcie w prostacki i zawistny sposób.
  Wszak każdy może dać ogłoszenie, żeby wpłacać mu na mieszkanie.
  Zróbcie to i już nie plujcie nieudacznicy.

  P.S. (powtórzę) W czasie jego zbiórki próbowałem powstrzymać wszelką ciemną masę plującą na pana Michalkiewicza wpisami, cyt.:
  „Przeczytałem z jego strony około 2000 (dwa tys.) felietonów. Zaoszczędziłem 10 000 zł (dziesięć tys. licząc 5 zł za czasopismo) na czasopismach w których zostały opublikowane – przekazałem mu na mieszkanie 100 zł a więc jestem 9 900 zł na plusie. Zyskałem 9900 zł dzięki łaskawości pan Stanisława Michalkiewicza który publikuje większość swojej twórczości na http://www.michalkiewicz.pl ZA DARMO!”

 150. Jowram said

  Więc nie może być manipulacji i

  kłamstwa gdy idzie o przedchrześcijańskie korzenie

  Polaków/Lechitów. I to, że wtedy wasze państwo było godne, szacowne i silne. I to, że byliście rozwiniętym kulturowo krajem. Oczywiście Kościół przyniósł wiele, pod względem cywilizacyjnym, wartościowych rzeczy, nie mówię o wierze, bo ta jest oczywista, natomiast chodzi o rozwój cywilizacyjny. Natomiast i wasz rozwój nie był rozwojem półdzikich ludzi, jakby niektórzy chcieli to ustalić. Widzisz są odkrycia, jest odkrycie za odkryciem, teraz ostatnio słyszałeś i o hucie szkła sprzed 2 tysięcy lat. Zmienia się obraz Polski przedchrześcijańskiej.
  Tak dziecko, jesteście narodem starożytnym i Słowianie jeszcze przed moim narodzeniem emigrowali z waszych ziem z powodu przeludnienia i szukali nowych siedzib. To jest prawda dziecko, to jest fakt i ja mówię, że to jest rzecz nie do podważenia.

 151. Sarmata said

  re. 150 Jowram said2019-07-16 (Wtorek) @ 15:09:14

  Kiedyś byliśmy potęga a teraz mamy Dudę który mógłby pracować na poczcie i znaczki lizać …

 152. Ad. 72

  Dawno temu zakupiłem przedwojenną książkę autorstwa ojca naszego najsłynniejszego kapitana Karola Borchardta, Kiedyś ja przepiszę zanim się rozsypie, jest w marnej kondycji

  Proszę o fotografie wszystkich stron. Zwrotnie prześlę panu to samo w wersji elektronicznej. Pozdrawiam.

  km_dante@poczta.onet.pl

 153. Olo said

  Barbara Chojnacka said
  2019-07-16 (Wtorek) @ 14:26:10

  Ad.Olo
  Turbo brednie pan prawi
  Nie może Pan przełknąć Prawdy

  Tylko tyle ma Pani do powiedzenia :))))

 154. Marek said

  Nie wątpię. Dlatego nikomu włos z głowy nie spadnie,
  Admin
  ===

  Nie spadnie aferzystom, ale tym którzy zaczną grzebać i dochodzić prawdy.
  Jak w Fozie.

 155. Jacek said

  Re 126
  Hahneman był tylko podejrzewany o to że należy do masonerii, co do wody to chyba musi Pan przyznać że jest to substancja niezwykła. Ten „znachor” odesłał dziecko mojego znajomego do zaufanego pediatry z prośbą żeby było leczone na grzybicę przewodu pokarmowego. Jaki w tym okultyzm skoro pani Myszka, do której jest prawie niemożliwe się dostać, jest na tyle wrażliwą osobą że przyjmuje bez kolejki dzieci? Jakie w tym okultystyczne nietrwałe samouzdrowienie skoro już 12 lat żyje bez tej przeklętej dolegliwości która tak mi życie zatruła?

  ————–
  Podejrzenia są BARDZO umotywowane.
  Admin

 156. Kura domowa said

  ad. 130 do komentarza P.Gajowego.
  Widzę, że Pana również targają emocje. Ja nie z zawiści napisałam komentarz. Moje zapytanie dotyczyło tego, czy ktoś z Państwa był na mszy dziękczynnej. do sedna: czy ona się w ogóle odbyła?
  Wie Pan, że jestem zwykłą kurą, ale czytając komentarze oraz felietony Pana Michalkiewicza, więcej świadczy przeciw niemu niż za nim.
  Może Pan powie, że szukamy dziury w całym, ale proszę się nie dziwić,że ta resztka Polaków jest już bardzo nieufna i właściwie nie ma już autorytetów. Pozdrawiam Pana serdecznie. Kura

 157. Marucha said

  Re 136:
  Pani Kuro Domowa,
  Absolutnie nie miałem najmniejszego zamiaru sugerować jakiejś zawiści u Pani, a jeśli tak to wyglądało, to niniejszym zdecydowanie się od takich zamiarów odcinam.

  Czy Msza się odbyła – nie wiem…

 158. Kura domowa said

  ad.149 P. Sarmata
  Każdy może pisać feliteony po 5 zł. Rzecz nie w tym. Chodzi chyba nam wszystkim o to, co Pan Stanisław próbuje nam powiedzieć między wierszami, a czego w ogóle nie mówi. I chyba spór jest o to, czego NIE MÓWI i dlaczego nie mówi.

 159. Jacek said

  Re 78 Gospodarz
  Spróbował Pan z tą dłonią? Każdy któremu zaproponowałem ten „test” miał identyczne wrażenia. Jakim cudem odczuwa się ciepło dłoni skoro jej temperatura jest kilka stopni niższa? Jeżeli mieszka Pan niedaleko sklepu z materiałami dla spawaczy to proponuję nabyć dwa druty spawalnicze i wygiąć je w literę „L”. Jeżeli ma Pan predyspozycje, nie każdy ma, to choćby nie wiem jak je ściskać to zbliżając ich końce do przewodu miedzianego nie będzie Pan ich w stanie tak utrzymać żeby żeby one się nie schodziły albo wręcz krzyżowały. Kiedyś, może Pan pamięta, napisałem o moim kocurze który tarmoszony przez moich małych siostrzeńców tak to w końcu znienawidził że całymi miesiącami góra kilkanaście minut przed ich wizytą wspinał się na pobliski słup telefoniczny i nie schodził z niego do czasu jej zakończenia. Cała moja rodzina miała niezły ubaw, w niedzielę kot wdrapujący się na słup to był znak że czas parzyć kawę. To z tego wynika że niektórych zjawisk na chwilę obecną nie da się wyjaśnić. Mogę być ciemnogrodem, wcale za to określenie się nie pogniewam.

  ————
  Ależ Panie Jacku, to że nie wierzę np. w urynoterapię, nie musi oznaczać że nie wierzę np. w kocią intuicję.
  Test z dłonią wykonałem. Istotnie, coś ciekawego…
  Admin

 160. jasiekztoronto said

  Re: 141 Gajowy (Admin) komentarz.
  Nie dogadamy sie na dzien dzisiejszy.
  Rownowaga nie polega na awersji, ale na wyborze miedzy jednym rozwiazaniem a drugim, a ja daleki jestem od tego, aby komukolwiek i cokolwiek narzucac. Mnie to nie interesuje jakiego wyboru dokonuje jeden czy enty czlowiek w obliczu fizycznego zagrozenia.
  Podobnie ma sie sprawa w finansowym zniewoleniu. Nie do mnie nalezy wybor, ale przedstawienie rozwiazan i uwolnienia sie spod (z pod) jurysdykcji lichwiarskiego terroryzmu, a czy ludzie wybiora co jest dobre i co jest zle, to juz zupelnie inna sprawa, a bynajmniej nie moja.
  Wracajac do kwestii urynoterapii, to KAZDY ma wybor miedzy jednym rozwiazaniem a drugim i nic mi do tego, co KAZDY wybierze, czy firme „Bayer” czy firme „Stanislawa Burzynskiego”…Mnie to ani grzeje ani ziebi…, ale w dalszym ciagu mam czyste sumienie, bo publicznie takie rozwiazanie zapodalem…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 161. Jacek said

  Re 75 Jasiek
  Postaram się w miarę szybko zeskanować, roboty wiele z tym nie będzie bo to raptem niecałe 100 stron. I tak muszę to zrobić bo ta, nie tyle książka co wręcz broszura, przy każdym dotknięciu dosłownie rozsypuje się w proch

 162. Sarmata said

  re. Kura Domowa said 2019-07-16 (Wtorek) @ 19:08:29
  cyt. „Moje zapytanie dotyczyło tego, czy ktoś z Państwa był na mszy dziękczynnej. do sedna: czy ona się w ogóle odbyła?”
  Jakby Pani miała cokolwiek wspólnego z KK to wiedziałaby Pani, ze jak pan Michalkiewicz podał datę i godzinę to znaczy, że ustalił to z Kancelarią i przekazał datek. Proszę się nie ośmieszać.

  re. Kura Domowa said 2019-07-16 (Wtorek) @ 19:26:26
  cyt. „Każdy może pisać feliteony po 5 zł.”
  Znowu jest Pani w błędzie. Sądząc po Pani komentarzach nie ma pani szans na jakąkolwiek poczytność, nawet własnych znajomych. Poza tym Pani nie rozumie treści: napisałem „licząc 5 zł za czasopismo”. Żeby przeczytać felieton SM to trzeba kupić czasopismo/tygodnik.

 163. Marucha said

  Re 160:
  Panie Jaśku,
  Pan zapodał alternatywę: albo zdychanie w cierpieniach z powodu chemioterapii, albo wspaniałe, bezproblemowe uleczenie przy pomocy „alternatywnych” metod.

  A sprawa nie jest tak prosta.
  Szkoda, że tak mało się pisze o osobach, które zrezygnowały z normalnego leczenia i oddały się w ręce różnych znachorów, ze skutkiem opłakanym.

  I jeszcze jedno: nie rozumiem, dlaczego efekty osiągane (podobno) przez okłady z moczu miałyby być argumentem za jego piciem? Co ma piernik do wiatraka?
  Albo co ma wspólnego picie własnego moczu w braku wody – z piciem moczu w celach leczniczych? Nie ma nic wspólnego.

 164. Boydar said

  Dłoń człowieka to nie tylko białko, kości i temperatura. U prawego osobnika to potężne narzędzie oddziaływania na otaczającą rzeczywistość i vice versa. Kości palców posiadają właściwości o których się fizolofom nie śniło.

  Podczas modlitwy należy złożone dłonie trzymać pod brodą; nikt tego nie powie i nigdzie, a to jest rewers „nie samym chlebem człowiek żyje”

 165. Listwa said

  Nie ma żadnego leczenia organizmu moczem. Piciem moczu można sobie tylko zaszkodzić.
  Jest możliwe że moczem mozna ewentualnie pozbyc sie jakiegoś rodzaju grzybicy, byc moze wcale nie wszystkich.
  Ale jest to możliwe z powodu kwasowego odczynnika. moczu, taki efekt da kazda substancja będaca podobnym kwasem.
  Tak samo jak środowisko tlenu dla bakteri beztlenwcyh.

  Mocz jest produktem systemu oczyszcania organizmu, jeśli organizm cos odrzuca i wydala, jako produkt niepotrzebny albo szkodliwy, to naiwnościa jest sądzić, że powtórne wprowadznie moczu do organizmu pozwoli leczyc choroby. W najlepszym wypadku poniwnie zostanie identycznie wydalony.
  Nerki i wątrpba nie sa organami produkującymi leki, to sa organy oczyszcsajsce organizm oraz bronicymi go przed toksynami i truciznami.

  to co jest pozytywne i potrzebne organizm przyswoi w procesie .odżywania, co trujące i zbyteczne odrzuci. Śmieciami i toksynami nikt nie wyleczy chorób.

  Teraz będę brutalny:
  Pan Bóg wiedział co robi, gdy zdecydował ze g**no smierdzi i jest obrzydliwe. Bo by to jedli i robili sobie kotlelciki za darmo.

  Może tak byscie uważali na bagienka intelektualne. .

 166. Grażyna said

  ad. 13

  Jakie zasługi dla Polski ma pan Michalkiewicz? Przez 30 lat pisze i mówi i co się w Polsce zmieniło na dobre przez to mówienie? Nawet te partie liberalne, z którymi był związany, nie zdobyły znaczącego sukcesu. Gdzie efekty tego gadulstwa? Nie tego należałoby się spodziewać po 30 latach działalności. Nawet dla siebie nie zarobił na mieszkanie. Ogłosił żenującą zbiórkę na wykup mieszkania, zamiast z godnością, w zgodnie z liberalnymi przekonaniami przeprowadzić się do mieszkania, na które go stać.

  ———–
  Dała Szanowna Pani bodaj grosz na mieszkanie dla Michalkiewicza?
  Nie.
  To się prosze od niego odpi…ć.

  A taki x. Piotr Skarga też swymi kazaniami nie naprawił tego durnego polskiego narodu.
  Admin

 167. Boydar said

  Dlaczego żenującą ?

 168. Sarmata said

  Boydar said 2019-07-16 (Wtorek) @ 20:06:38

  Nie tyle „Kości palców posiadają właściwości o których się filozofom nie śniło” tylko właściwa postawa przez Panem Bogiem sprawia obdarzanie człowieka Łaską Bożą.
  To Łaska Boża jest źródłem tych zadziwiających następstw a układ rąk jest tylko prawidłową formą postawy przed Panem Bogiem.

 169. Listwa said

  Jacek

  Choroba to anomalia w funkcjonowaniu organizmu. eby leczyć to najpierw trzeba zrozumieć na czym ta anomialia polega i jakie sa przyczyny, potem dopiero trzeba dobrac odpowiednią metodę i środki. I może sie uda.

  Jeśli ktoś twierdzi , ze leczy substancją gdzie czynnika leczącego jest mniej niż zanieczyszczeń substancji i to bez celnej diagnozy, to jest pytanie jak to możliwe.

  Jest możliwe i działa , ale wtedy choroba to będzie mały problem. Pan zachłystuje sie efektami nie patrząc na zatrute źródo i kto za tym stoi.

  Temat znany, pan nie zna.

 170. Jacek said

  W kwestii zabobonów i ciemnoty, to do pana Listwy. Motocykl który całe lata palił od przysłowiowego „strzału” ni z gruszki nie pietruszki tak się zbuntował że pomimo kręcenia rozrusznikiem nawet nie kaszlnął, całkowicie martwy. Cztery cylindry, cztery gażniki, dwie cewki zapłonowe a tu kompletnie nic. Wręcz niemożliwe żeby choć na jednym cylindrze nie zaskoczył. Po kilku minutach bez problemu zapalił i tak, już trzy lata, jest do dziś. Tylko tym sobie potrafię to wytłumaczyć że KTOŚ zadbał o to żebym nie znalażł się w nieodpowiednim miejscu o niewłaściwej porze. Trzydzieści parę lat w siodle, zawsze proszę Pana o bezpieczną podróż a po powrocie dziękuję. Póki co przez całe dekady bez żadnego zadrapania.

 171. Boydar said

  Jenakowoż, Panie Listwo, porzekadło (polskie) mówi – „wszystko goovno; oprócz moczu” 🙂

 172. kura domowa said

  ad.162. Pan Sarmata
  Ja się nie ośmieszam, tylko zapytałam, czy ktoś z Państwa byl na mszy.

  Panie Sarmato, ja w ogóle nie liczę na poczytność. Nawet własnych znajomych.

  Moi znajomi,którzy czytają Gajówkę to mój tato i moja mama,im drukuję interesujące ich informacje,

 173. Boydar said

  @ Pan Sarmata

  Aha … no to mi Pan wreszcie wyjaśnił, dziękuję najuprzejmiej. Jednak starzy ludzie twierdzą, że Bóg ma obecnie tylko nasze ręce.

 174. Marucha said

  Re 167:
  Przychodzą takie różne śmiecie na gajówkę… Ostatnio mamy prawdziwy wysyp. Co bardziej nachalnym zamknąłem jadaczki. Niech się skarżą na „cenzurę”.

 175. Boydar said

  A, i jeszcze odpierdol się Pan od Kury; z czystej życzliwości radzę

 176. Listwa said

  @ 148 osoba prywatna

  Spadek temperatury organizmu nie był efektem jakiś szczególnych właściwości leczniczych moczu.
  Gdy ciecz zamienia swój stan skupienia ze stanu płynnego w forme gazową, efektem jest spadek temperatury otoczenia.

  Każda inna ciecz dałaby podobne zjawisko. Na tej samej zasadzie jest obniżenie temperatury poprzez pot. Gdy organuzm ustali zbyt wysoką temperature i groźbę przegrzania, wydziela płynny pot , ten parując ze skóry ochładza organizm.
  O ile dorze pamiętam, stężenie soli w pocie zmienia temperature przeksztacenia cieczy w gaz, Dlatego wysiłek fizyczny powoduje pocenie sie, czyli spadek poziomu wody w organiźmie i poziomu soli. Trzeba to uzupenić po wysiłku.

  Wujek niepotrzebnie nawdychał sie oparów moczu.

 177. Listwa said

  @ 172 kura domowa

  Ja Panią czytam. Podoba mi sie Pani myśl i podejście.

 178. Jacek said

  Re 169
  Mnie uleczyła woda z mojej własnej studni. Może jakaś cudowna, tego nie wiem. W każdym razie żródlana, zawsze zimna, krystaliczna, bardzo smaczna, nigdy nawet w największą suszę jej nie brakowało. Miejsce do wykopania tej studni wskazał nieżyjący ojciec mojego kolegi za pomocą różdżki.Na temat wody to pewnie wiemy tyle co zjemy.

 179. Listwa said

  @ 170 Jacek

  Być może o to chodziło, ale pewności pan nie ma.Natomiast okultyzm jest faktem, potrafi niby leczyć, ale też zaburzac funkcjonoanie organizmu.

  Ludzie patrzą no działa cuda. Jednak albo Pan Bóg albo okultyzm. Okultyzm nigdy nie sprawi trwałego zdrowia i nigdy trwałego dobra. Tylko chwilowe pozory, czasami efektowne. Zawsze będzie wystawiony rachunek i zawsze wysoki.

 180. Listwa said

  @ 178 Jacek

  Pan musi troche posiedzięć i ochłonąć. Różdżka to tez bagienko i nie było jej zasługą woda w studni, czysta i zimna.
  Posiedzi pan, odpocznie , popatrzy na rybki w akwarium. Wróci rozsądek.
  .

 181. Jacek said

  Re 179
  Z uporem maniaka powtórzę: od roku 2007 jestem zdrowy, dwanaście lat to jest chwilowe ozdrowienie? To nie żaden okultyzm, najzwyczajniej w świecie nikt tak nie pomoże jak człowiek sam sobie pomoże.!

 182. Listwa said

  @ 138 Barbara Chojnacka

  Turbolechictwo to antykatolicki produkt ostatnich czasów. Patlewicz też od niedawna nadaje, ale nie mam przekonania do jego aktywności.

  „Niestety Olszański się u nich zatrudnił, chociaż często dobrze nadawał…”
  – nie sądze. Ma swoje wady ale to inteligentny gość. Wątpie aby utożsamiał sie z fikcją.

  „Filmiki Patlewicza nie pozostawiają wątpliwości!!! Ku”

  – akurat nie wiem co Pani ma na myśl. Ku.

 183. Listwa said

  @ 181 Jacek

  „Trzydzieści parę lat w siodle, zawsze proszę Pana o bezpieczną podróż a po powrocie dziękuję”

  – a co to za Pan?

 184. Jacek said

  Re 176
  Woda to nie jest ” każda ciecz”, posiada przecież unikalne właściwości.

 185. Listwa said

  ad 182
  Różni lechici i turbosłoanie nie uświadamiją sobie jednej rzeczy:

  Załóżmy że ludzkość trwa 100 mld lat, wybierzmy dowolny moment czasu wstecz, powiedzmy 80 mld lat temu.
  Teraz gdy weżmiemy dowolnego człowieka na ziemi, to posiada on przodka sprzed 80 mld lat.

  Czyli społczność słowiąńska niczym pod tym względem nie wyróżnia się od innych społeczności.
  Jeśłi turbosowoanie powiedzą że mają przodków sprzed 80 mld lat , to tak może powiedzć każda osoba żyjąca aktualnie na ziemi.

  Więc co wyróznia nas , czym moglibyśmy sie chlubić? na pewni nie urojeniami.

 186. Listwa said

  @ 184 Jacek

  A to panu jeszcze trzeba poprawić sposób myslenia, ze skołatanego na katolicki.
  Woda tak sam jak inne ciecze wykazuje obnizenie temperatury podczas parowania. Pot to woda i sole. Chcl , czyli chlorek potasu, czyli sól kuchenna, to nie jedna sól.

  A wie pan co jeszcze obniża temperaturę, czyli wydobywa ciepło z otoczenia?

 187. jasiekztoronto said

  Re: 165 Listwa
  Dodam jeszcze, ze mocz ludzki jest rowniez plynem pioracym jak i utrwalajacym strukture plutna…
  ( zazwyczaj punkt widzenia panie Listwo, zawsze zalezy od punktu siedzenia…)

  Re: 163 Marucha
  Nic nie wspominalem n/t „znachorow” ani „alternatywnego leczenia”, a jedynie skoncentrowalem sie na wlasciwosciach moczu ludzkiego. Nic wiecej.
  Podczas wojny, pielegniarki przemywaly otwarte rany rannym ich wlasnym moczem…Wiec jednak cos jest na rzeczy…(…)
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 188. miet said

  Cholera, z tym moczem to jak sobie przypomnę za moich gówniarskich czasów to różnie bywało.
  Z chłopokamy żeśmy się ścigali, kto siknie najdalej….
  Inna impreza była, żeby siknąć nad głową do tyłu i się nie opryskać – nie muszę pisać, że nasze dziewuchy miały dużo ubawu.

 189. Wieloimienny said

  Grażyna @

  Liberalne przekonania to mają być dla plebsu. Sami liberałowie się do nich stosować nie będą.
  Pierwsi lecą po państwowe dotacje dla swoich firm. Korwin wziął dla dzieci 500+

  Boydar @

  „Dłoń człowieka to nie tylko białko, kości i temperatura. U prawego osobnika to potężne narzędzie oddziaływania na otaczającą rzeczywistość i vice versa. Kości palców posiadają właściwości o których się fizolofom nie śniło.”

  Zgadzam się z całą stanowczością.
  Gdy Kaszpirowski wyciągał swoje ręce na polsacie to zasypiałem z nudów.

 190. Kpt. Żbik said

  Przeciw Michalkiewiczowi trwa teraz jakaś akcja, bo widać jaka jest mobilizacja agentury i konfidentów na spotkaniach.

 191. kramibiz said

  Ad 158 a co ma mówić między wierszami,czego Pani oczekuje,on po prostu mówi to co mówi a że nie ma w tym tego czego Pani oczekuje to zapewne nie wynika z jego złej woli . Trudno by poruszał wszystkie zagadnienia świata i wszystkich zadowolił.

 192. Sarmata said

  re. 190 Kpt. Żbik said 2019-07-17 (Środa) @ 01:21:53

  Słuszna uwaga. Zauważę jeszcze pewien paradoks: dyskusję o ZOMOwcu Czerniaku zdominowała dyskusja o szczynach.
  Jakże to symboliczne.

 193. JO said

  Gdyby do dzialania Polakow tak p. Michalkiewicza jak I p. Czerniaka dolaczone bylo podejscie katolickie, to kazdy by dzialal w hierarchii wartosci, przewinien, bledow, pokuty w swietle sprawiedliwosci.
  Smutne, ze Zydzi potrafia sie ulozyc w imie strachu wszechobecnego dla nich oraz sekretow koniecznych dla ich funkcjonowania a my Polacy o chrzescijanskiej kulturze nie potrafimy juz byc katolikami ani w mowie ani w czynach tracac nasze krolestwo.

 194. Sarmata said

  re. 193 JO said 2019-07-17 (Środa) @ 09:46:17
  moja uwaga:
  Bo żydzi mają narzędzi (przekaziory) i agenturę a chrześcijanie-Polacy mają słuchać. 😉
  O sile agentury świadczy ostatni atak na p. Michalkiewicza. Petlewicz smród wyciągnął a Michalkiewicz za wszystko odpowiada!

 195. JO said

  ad.194. Ponad agentura jest Kosciol, gdybysmy oddali to pod Sad Kosciolowi I sluchali sie Kosciola wyroku/ow – nie bylo by problem. Bez Kosciola sami jestesmy sobie sedzia I katem, atomizowani m.in. wlasnymi emocjami, ciala namietnosciami rozudzanymi przez Zydo-Masonerie.

  TYLKO Kosciol Moze zapanowac nad tym emocjonalnym szmbem pod warunkiem, ze jako Polacy bedziemy Katolikami a wiec posluszni Kosciola wyrokom, oddajacy problem pod Kosciola rozwage.

  Zarowno p. Michalkiewicz jak I Czerniak jak I kazdy pretendujacy do „polityki”, wladzy, przywodstwa, kto nie WSKARZE wladzy, ktorej podlega, wladzy Koscilenej jest dla mnie wrogiem, zdrajca, glupcem, tuptusiem, egoista, etc, etc.

  Czas skonczyc z tym chocholim tancem. My Katolicy mamy wciaz instrument, my Polacy mamy wlasna culture wg ktorej mamy mowic I dzialac.

  Takie napierdalanie sie slowne bez Sprawiedliwosci na ktora mamy sie powolywas, sluzyc o odwolywac niczemu I nikomu nie sluzy a li tylko pomiotowi sztana , wrogom Polski.

  Ja mam Sad na ktory moge sie powolac, poprosic o wyrok. Jest nim Biskup Williamson i wyswieceni przez niego Biskupi oraz Swieci Ksieza.

  Nawoluje, by Pan Michalkiewicz zanim cokolwiek dalej powie w kierunku Pana Czerniaka oddal sprawe Kosciolowi i postepowal tak jak Kosciol kazde. To samo dotyczy Pana Czerniaka.

  Jezlei tego Panowie nie zrobia, to wara ze srodowiska polskiego. Krzykaczow jest za duzo. My toniemy, giniemy i na prywate juz nas nie stac.

  SAD! Wnosze o SAD KOSCIELNY!!

 196. Marucha said

  Re 195:
  Hierarchia Kościola w Polsce jest w wielkiej mierze agenturą.
  O jaki więc Sąd Kościelny Pan wnosi?

  PS. Red Michalkiewicz do władzy się nie rwie. Jest komentatorem polityczno-obyczajowu=ym.

 197. P.s…. kazdemu w Gajowce też mówię, że zanim coś powiecie pod adresem tych dwóch Panów, przed tam wsparcie wasz Sąd Kościelny I do czasu powołania, rozpatrzenia Sprawy i wyroku jego milczcie. Jeżeli tego nie zrobicie to wyrok sami na siebie piszecie.

 198. O Sąd prawdziwych Księży i Biskupów. Wnoszę o oddanie sprawy Księżom z Bractwa I Ruchu Oporu oraz tam powołanym Polakom Tradycjonalisom.
  Przecież nie myślę o żydach w Polin episkopacie.
  Pan jest Tradycyjnym Katolikiem Marucha I ja też, więc nie musimy się żreć bez końca mając władze nad nami. Niech ona decyduje.

 199. Pan Michalkiewicz, którego cenie I stronę w sporze biorę pretensje słusznie do władzy a więc jak jest spór, to powołanym Sąd Kościelny na Miłość Boską! Po to on jest, by nam pomagał w decyzjach , sporach .Bez niego jak widać w sporach wyginiemy!
  JO

 200. Marucha said

  Re 198:
  Panie JO…
  To by było słuszne i sprawiedliwe.
  Ale pomyślmy – czy Bractwo ma środki, aby podjąć się stworzenia takiego sądu? Czy ma chęć mieszać się do polityki?
  Przecież jego status jest w Polsce dość słaby, a autorytet ogranicza się tylko do stosunkowo nielicznej garstki katolików tradycyjnych.

 201. JO said

  ad.200. Panie Gajowy. To Ksiezy OBOWIAZEK. I niech Pan nie pisze, ze tak nie jest.

 202. JO said

  Poza tym, Sad Koscielny ma wydac wyrok, jezeli jest zarzut natury nadprzyrodzonej, czy czyjes dzialania sa pomowieniem, sluzace dobru wspolnemu, klamstwem etc, etc oraz wydac wyrok w sprawie czy ktos ma prawo zajmowac moralnie miejsce w hierarchii, na poziom do ktorego sie pcha lub pretenduje.

  Bez takiego Sadu, ktorego nedziemy sie poddawac wladzy my sie zarzniemy slownie w rozuchanych przez zydo-masonerie pretensjach.

  Wnosze o Sad do Ksiezy Bractwa i Ruchu Oporu. Tym im mozemy ufac.

  Tu jest srodowisko Swtetej Tradycji a wiec badzmy nimi przez tez dzialania. Nie osmieszjmy sie. Nie lekcewazmy tego KOM JESTESMY chyba, ze nasze slowa to WIATR.

  JO

 203. Listwa said

  @ 187 jasiekztoronto

  Na ogół substanje i związki oddziaływują na siebie. Może dojść do zmiany barwy, zapachu, struktury, ale odchody nie są i nie będą lekami. Są nieporządane w organiźmie albo wprost szkodliwe. zawierają toksyny, bakterie.

  Pijąc mocz można naruszyć równowagę kwasowo/zasadową, flory bakteryjnej i już są problemy.

 204. jasiekztoronto said

  Re; 203 Listwa.
  Dokladnie tak samo (taka sama „mantre”) powiedziala mi lekarka domowa 20 lat temu na temat uzywania moczu…I dokladnie ta sama lekarka namawiala moja rodzine (4 osoby) na zaszczepienie sie przeciwko „ptasiej grypie…”..
  (mocz szkodzi, ale w/g niej ciezkie metale zawarte w szczepionce sa zdrowe i potrzebne…).

  Nie mam nic wiecej do dodania… Jest pan dokladnie w tym samym miejscu, gdzie „lekarka” domowa…(bedaca na „garnuszku” systemu…)
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 205. Listwa said

  @ 204 jasiekztoronto

  Może pan sie leczyć pijąc mocz, ale czy się z czegoś wyleczy to wątpię. Narobi pan sobie tylko kłopotów.
  Nie popieram głupich szczepień.

  O moczu lekarka mówiła prawdę, na szcepionkach chciala chyba skorzystać. .

 206. Kaszlot said

  Re: 155
  Drogi Panie Jacku.
  Celem mojego poprzedniego wpisu było tylko uświadomienie tym którzy może jeszcze nie wiedzieli tego ze są terapie okultystyczne czyli diabelskie. Wiem ze to może brzmieć staroswiecko( bo diabeł oczywiście nie istnieje 🤫🤭) ale demony nie maja zbytnio do nas dostępu jeśli mu na to nie pozwolimy i nie zaprosimy go. Jedna z takich form zaprosin jest bioenergoterapia ( p. Myszka) szamanizm( płaczące dziecko) i homeopatia. Jest więcej tych form ale nie mam na nie teraz czasu. Pani Myszka działa w podobny sposób jak szarlatan Harris . On później jasno mówił ze jego seanse były inicjacjami okultystycznymi. Tez „leczył” dzieci ale czy to świadczy o wrażliwości i jej znaczenie jest tu nieistotne. Ważny jest fakt ze każdy kto idzie do takich „ uzdrowicieli” to tak jakby mówił ze: ja nie będę szukał pomocy u Boga który mnie stworzył i wszystko naokoło łącznie z lekarstwami , tyko zawierzam swoje życie i zdrowie pewnej niesprecyzowanej, nienazwanej energii której źródła pochodzenia nie znam. Wracając do domu taka osoba zabiera ze sobą do domu demona któremu dała prawo do działania w niej , a w pośredni sposób na członków rodziny.
  Używając szamana/ znachora do „ modlitw” nad płaczącym dzieckiem ,rodzice dają prawo tym demonom których wzywa szaman ( bo przecież gdyby chcieli wzywać Boga to by wezwali księdza albo sami by pomodlili się) do działania w życiu dziecka. Często jest tak ze takie dziecko jak będzie miało problemy duchowe w wieku np. 20 lat lub 40 lat to nikt nie będzie wiązał tych dwóch faktów.
  A demony maja czas.
  Moim celem nie jest naśmiewanie się z Pana lub pana wierzeń a jedynie ostrzeżenie przed pewnymi praktykami które mogą zniszczyć ludziom życie.
  Jeśli jedna osoba po moim wpisie zastanowi się i nie poprosi diabła o pomoc to będzie to dla mnie sukces, jeśli więcej to tym lepiej.
  Nie mam teraz wiecej czasu na to żeby pisać bardziej dokładnie na te tematy, ale jeśli Pan je jeszcze będzie poruszał to postaram się przedstawić mój punkt widzenia .
  Pozdrawiam

 207. lewarek.pl said

  Ale wątas! Super się czyta.
  A tak przy okazji – dobrze, że jest Michalkiewicz. Setkom tysięcy ludzi otworzył oczy i umeblował mózgownice. Dziesiątki tysięcy „mówią Michalkiewiczem”. Niech go Pan Bóg jak najdłużej darzy zdrowiem i talentem.
  Tamten jakiś Patlewicz czy inny Maciak mogą mu najwyżej obsikać nogawki.
  A Pan Gajowy celuje w samo sedno tarczy:
  „Sam Pan jesteś parchaty i do tego masz Pan wszy, jak chrabąszcze.” (136)
  Myślałem, że z krzesła spadnę z uciechy.

 208. jasiekztoronto said

  Re: 205 Listwa.
  Jesli ktokolwiek idzie do lekarza (nawet domowego), a ten z „miejsca” proponuje zaszczepienie czlonkow mojej rodziny (oczywiscie nie mowiac o tym, ze robi to za „kase” tzw., „od lba” $50) i nie wyjasnia czym jest ta szczepionka i jej sklad, a jednoczesnie neguje wlasciwosci moczu ludzkiego, to jaki jest sens – z logicznego punktu widzenia – nie wierzac w wlasciwosci szczepionki przeciw „ptasiej grypie” w/g pana Listwy, a wierzac na niewlasciwosci substancji zawartych w moczu, to jest dla mnie jakas dziwna „retoryka” i wnioskuje, ze w/g p. Listwy jak i w/w lekarki domowej jest to, ze lekarka mowi to co jest dobre dla niej jak i p. Listwa pisze to, co jest dobre dla niego, a nie dla pacjenta czy czytajacego.

  Czy tak mam rozumiec panskie rozumowanie???…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 209. Listwa said

  @ 208 jasiekztoronto

  Panie Jaśku, nie kombinuj pan z logikowaniem.

  Nie udowodni pan w żaden sposób, ani teoretyczny, ani praktyczny, ze pan lub ktokolwiek zdołali wyleczyć chorobę, zwłaszcza poważną, piciem moczu.

  To że jakas lekarka mówiła o moczu i szcsepionkach, to nie znaczy że o moczu nie podała prawdy.
  Żaden powazny lekarz nie zaproponuje panu picia moczu jako terapii. Może pan sobie i wyleczył grzybice stóp, ale to kwestia kwasowości. Mocz nie jest lekiem tylko odchodami przemiany materii.

 210. jasiekztoronto said

  Re: 209 Listwa.
  Jesli lekarka nie zapodala prawdy n/t szczepionek, to tymbardziej nie w jej (i systemie) interesie bylo (i jest) zapodanie prawdy n/t urynoterapii…

  Podobnie jest z lichwiarskim procederem: jesli ktos jest na pasku „systemu”, to ZAWSZE ten „system” bedzie bronil, no bo niepodobne byloby dla jego interesu, aby kasac reke, ktora „go” karmi…

  Rowniez jest dokladnie ten sam przyklad n/t uzywania molibdenu przez prywatnych uzytkownikow pojazdow mechanicznych, gdzie ZADEN mechanik (nawet ten w wielkim doswiadczeniem) NIGDY nie zarekomenduje uzywania molibdenu w samochodzie, bo ten FAKT jest wlasnie przeciwny jego interesom i interesom producentow samochodow…

  Jesli chodzi o wyleczenie choroby (raka), to akurat jestem w stanie ten fakt udowodnic…Jesli juz…

  Moja logika jest calkiem poprawna, ale z panskim „podwojnym standardem” staje sie wrecz nie do zaakceptowania, bowiem nie dotarlo do pana uzywanie moczu rannych zolnierzy do przemywania ich otwartych ran, czy leczenie przez dr. S. Burzynskiego preparatami z moczu ludzkiego…, a jak rowniez lekarstwami pochodnymi z moczu ludzkiego…, bo byc moze (mam prawo sie domyslac), jest pan na „smyczy systemu”…i dlatego pisze pan to co jest dla pana dobre i „systemu”… a nie dla czytajacych…

  ===============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 211. Maverick said

  W Polsce narrację kontrolują hopstaplerzy żydowscy już od dłuższego czasu, {od kiedy można by się było nad tym zastanowić} z resztą nie tylko w Polsce. Robią to w celu abyśmy nigdy nie stali się mocni, czy silni ekonomicznie, umiejętnie nas skłócając i właśnie oliwy do ognia dolał Michałkiewicz, powtarzając żydowskie wypłuczyny niepotwierdzone żadnymi dowodami, Teczki są dostępne. Wszystko łatwo sprawdzić a człowiek, który chce być wpływowym na kreowanie tej narracji czy uświadamianie lemingów polskich nie powinien nabierać się na plewy podrzucone poprzez agentury chazarskie z PiS.

  Jeden żyd rzuca pomówienie a naiwne goje je powtarzają. To ich stara zagrywka i zawsze się sprawdzająca my się kłócimy a oni nas kontrolują. Pożytek mają tylko z tego ci co przy korycie. Michałkiewicz pownień swoją narrację skoncetrować na jednoczeniu was wokól wspólnej wizji i celu a nie dzielić.

  Liberał to było kiedyś piękne słowo, ale to chyba było w 18 wieku, teraz to słowo strasznie zdewaluowało. Liberalizm to nowoczesny komunizm.

 212. Maverick said

  * 190 Kpt. Żbik jako doświadczony żyćciowo Michałkiewicz, lubi być aurytatywny. Michałkiewiczem ponoszą emocje i unosi się w tym drugim video gdy powinien bez emocji odpowiedzieć. Młody ma rację, Michałkiewicz zadowolony że lekarze uratowali go od problemów z sercem, ale nie rozumie że alternatywą było zdrowe odżywianie i sportowy tryb życia, który do tej kondycji nie doprowadziły.

  ——
  Panie Maverick, na serce chorują też ludzie prowadzący bardzo zdrowy tryb życia. W tym sportowcy.
  Admin

 213. Plus said

  Panie Maverick, na serce chorują też ludzie prowadzący bardzo zdrowy tryb życia. W tym sportowcy.
  Admin

  Sportowcy nie prowadzą zdrowego trybu życia. Sami mówią że są (pół)inwalidami, mają mikrozawały serca.

  ————-
  „W tym”.
  Admin

 214. Sarmata said

  ZOMO tyle zainwestowało w Huberta Czerniaka a Stanisław Michalkiewicz wszystko popsuł (przynajmniej tak myśli około 500 000 wyznawców tego lekarza).

 215. Miet said

  Moi drodzy, gdy ktoś wam nadaje, że jakaś terapia anty-rakowa daje wyniki 95% pełnego wyleczenia – to potłuczcie sobie to o kant….
  Nie spotkałem lekarza, który by potrafił udowodnić, że jakaś terapia daje pełne wyleczenie z tego paskudztwa.
  Wszystko co wiemy w dziedzinie lecznictwa nad rakiem, to statystyka i nic więcej.
  Jest statystycznie wykazane, że np. ktoś kto ma raka odbytu, przy wszystkich obecnych możliwych sposobach leczenia, średnio przeżywa następne pięć lat.
  To oczywiście nie znaczy, że ktoś nie może przeżyć i 20 lat. To jest sprawa „średniej”.

  No ale wśród nas Polaków, to znawców medycyny jest bez liku.:-)))

  ——
  Szkoda tylko, że jest tak mało osób rozumiejących choć pobieżnie, czym jest statystyka…
  Admin

 216. jasiekztoronto said

  Re Miet…
  Podobnie jest z wiedza n/lichwiarskiego procederu.
  Wszyscy wiedza ale sluszna wiekszosc jest wciaz w d…pie…w ciemnej d…pie…
  ===============
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 217. Yah said

  Ad 215

  Świetny komentarz pokazujący realny stan onkologii.

 218. Listwa said

  @ 210 jasiekztoronto

  Panie Jaśku,
  brzęczysz pan jak bąk.

  Niepotrzebnie miesza pan szczepionki, lekarkę, wizyte, dzici, do kwesti picia moczu. Bo panu wychodza podwójne standardy.

  Sam nie piłem moczu, nie pije i nie zamierzam pić. Nikomu tez tego nie polecam. Ponieważ można sobie tylko zaszkodzić.
  Jak pan tak bardzo chce pić i się leczyć piciem moczu, to sie pan tym lecz i pij.

  Przestrzeżony pan został.

  @ 215 Miet

  „gdy ktoś wam nadaje, że jakaś terapia anty-rakowa daje wyniki 95% pełnego wyleczenia – to potłuczcie sobie to o kant…”
  .
  – poza tym są różne organizmy, różne odmiany raka, rózne stadium wykrycia i kilka jeszcze czynników m.in. możliwości diagnostyczne placówki, zdolności lekarza, itd.

  Tak panie Jaśku. Tym piciem moczu pan sobie nie poleczysz za bardzo.

 219. Yah said

  Uleczalne są tzw. stany przedrakowe, które ….. cofają się bez leczenia. Stad nacisk na badania przesiewowe, wykrywanie takich stanów i …. poprawianie statystyk. Z prawdziwym rakiem nie ma przeproś – pozostaje tylko kwestia ile mamy czasu na wybór gustownego nagrobka. Natomiast na pewno statystyki mówią nie o uleczeniu , a tylko o wydłużeniu okresu przeżycia. Nie mówią nic o tym jakim kosztem się to odbywa, jaka jest jakość życia i z jakimi cierpieniami te wszystkie terapie się wiążą. Znam 10 przypadków raka płuc. 6 leczonych z tragicznymi cierpieniami i 4 nieleczone, gdzie ludzie powoli „gaśli” słabnąc, a nie cierpiąc. Oczywiście nie opowiadam się ani za, ani przeciw leczeniu. To decyzja osobista każdego chorego. Teść zmarł na raka płuc w ciągu dwóch miesięcy od wykrycia. Nie leczony zmarł siedząc na ławce przed domem, w słoneczny dzień …. paląc papierosa. Nie było morfiny do końca.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: