Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily. o Wielki szloch euroelit
  Waldek o Chwała samochwałom
  Mietas o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
  Moher49 o Budynie na prezydenta!
  hulajdusznik o Zmarł Adam Słodowy
  Sarmata o Kard. Raymond Leo Burke: diabe…
  Leo o Na Suwalszczyźnie odkryto cmen…
  Leo o Na Pomorzu istnieją megality z…
  Salcie o Wolne tematy (64 – …
  wanderer o Zmarł Adam Słodowy
  NICK o Zmarł Adam Słodowy
  Marucha o Czas wprowadzić pełne równoupr…
  NICK o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
  Bili de kid o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
  Mietas o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 500 obserwujących.

Nadciąga najsilniejsza od 10 lat burza magnetyczna

Posted by Marucha w dniu 2019-07-15 (Poniedziałek)

15 lipca nad Ziemię nadciągnie burza magnetyczna. Specjaliści twierdzą, że przyczyną będą intensywne wybuchy na Słońcu. Zgodnie z prognozami będzie to najsilniejsza burza magnetyczna od ostatnich dziesięciu lat.

Ludzie mogą reagować na to zjawisko w różny sposób. Wiele osób narzeka na złe samopoczucie, niektórzy odczuwają senność, a inni nie mogą z kolei zasnąć. Jak pisze gazeta, nawet całkiem zdrowy człowiek może odczuwać na sobie skutki burzy magnetycznej, może mieć na przykład zły nastrój lub bóle głowy.

Najbardziej zagrożone są dzieci, osoby starsze i kobiety w ciąży.

Żeby uchronić się przed zgubnym oddziaływaniem burzy magnetycznej należy unikać stresu i nadmiernego wysiłku fizycznego. Trzeba się wyspać i przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu.

Lekarze zalecają wykonać kilka ćwiczeń już z samego rana, aby przyśpieszyć przepływ krwi w organizmie, dobrze jest także stosować naprzemienny prysznic.

Tymczasem z kawy i alkoholu lepiej zrezygnować – powinno się zastąpić je wodą i herbatą ziołową. Z uwagą należy podejść również do jedzenia – jak radzą eksperci, lepiej się w tym czasie nie przejadać.

Oprócz tego warto zaopatrzyć się w najbardziej niezbędne i podstawowe lekarstwa.

[Oto niezbity dowód na to, że Ziemia jest płaska. Na „kulistej” Ziemi żadne burze magnetyczne nie byłyby możliwe – admin]

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 22 to “Nadciąga najsilniejsza od 10 lat burza magnetyczna”

 1. Sarmata said

  A porady medycznej na najbardziej niezbędne i podstawowe lekarstwa najlepiej zasięgnąć u dr Czerniaka słynnego pałkarza-ZOMOwca i wyznawcy Wielkiej Lechii czyli „UBeckich rzygowin” jak mawia Stanisław Michalkiewicz.

 2. Easy Rider said

  Załóżmy, że jakieś wybuchy mają miejsce na Słońcu, ale jaki to może mieć wpływ na Ziemię odległą jakoby o 150 mln km? Ponadto – czy pasy Van Allena nie mają żadnego wpływu na tłumienie „wiatru słonecznego”?

  Natomiast co do antidotum na burzę magnetyczną – wg autora, alkohol nie jest wskazany, ale piwo chyba nie zaszkodzi na odreagowanie i spokojny sen (wyciąg z chmielu!)?

 3. Yah said

  A propos „UBeckich żygowin”.

  Dziwne tylko że historia władców Serbskich zaczyna się od 780 roku, bułgarskich od 681 roku, a polskich dopiero od Mieszka I.
  Doprawdy bardzo dziwne ……

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Wyszesławice

  .https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_Bułgarii_(681-1018)

 4. Marucha said

  Re 3:
  Nikt normalny nie twierdzi, że Polska powstała dopiero za czasów Mieszka. Pan walczy z chimerami.

 5. Yah said

  Panie Gajowy, ja nie walczę, ja tylko chcę rzetelnych informacji, a nie ich ukrywania i przemilczania.

  Gdzie Pan w moim wpisie widzi jakąś chęć do walki. Podałem tylko info, że historia Serbii i Bułgarii zaczyna się wcześniej niż oficjalna historia Polski – i ten fakt budzi moje zdziwienie ….

 6. Yah said

  Nie wiem może to wynika z tego, że kronikarze bizantyjscy byli w stanie rzetelnie opisać historie narodów z którymi walczyli, podczas gdy kronikarze Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego nie byli w stanie tego zrobić, a nawet więcej ( choć to moja opinia) uczestniczyli w zacieraniu śladów prehistorii Polski, która ja wiążę z państwem Wiślan i chrztem w 888 roku. Oczywiście to tylko moja opinia.

 7. Yah said

  Te same palce są umoczone w tworzeniu patridiotów ( celem obrzydzenia Polakom nacjonalizmu jako idei obrony własnego Narodu przed czynnikami zewnętrznymi i wrogiem wewnętrznym) oraz w tworzeniu i ZWALCZANIU ( sic !) mitu wielkiej Lechii ( co z kolei ma odciągnąć uwagę od rzetelnych badań nad rzeczywistymi początkami polskiej państwowości, co koreluje się z tworzeniem nowej historii Polski tworzonej przez dwa narody, przy czym ten drugi, to wcale nie ten z Rzeczypospolitej Obojga Narodów).

 8. Listwa said

  @ 5 Yah

  „Panie Gajowy, ja nie walczę, ja tylko chcę rzetelnych informacji,”

  – jak ktoś pisze w temacie słońca i burzy magnetycznej o okresie sprzed 966 r i wychwala kronikarzy bizantyjskich, wszystko pod pod pretekstem ubeckich żygowin , to ma już ma co najmniej świrka. .

 9. Jowram said

  To już 5 wieków trwa kłamstwo jakoby ziemia miałaby sie obracać z prędkością większą od prędkości dźwięku, a mianowicie 1666 km/h bez żadnych konsekwencji.

 10. re1/ A politycznie owo zjawisko wytłumaczy „Sarmatowi” niezawodny jak zawsze baiarz Michalkiewicz. Un TO wpisze w kontekst polityczny – obwini złowrogiego, ruskiego czekistę. Żygać się chce…

 11. Easy Rider said

  Ad 9.
  … i okrążać Słońce z prędkością liniową 30 km/s, czyli 108 tys. km/h, tj. ok. 3 razy większą, niż asteroidy. Nikt jakoś się nie boi, że mieszka na takiej super-asteroidzie? Może dlatego, że wiara w heliocentryzm tak naprawdę nie jest zbyt mocna, bo ludzie wewnętrznie czują, że coś tu nie gra?

  P.S. Proszę nie łączyć mnie z płaskoziemcami – ja tylko wyrażam wątpliwości. Jaka jest naprawdę budowa Kosmosu, nie dowiemy się prawdopodobnie nigdy, gdyż nie ma i raczej nie będzie badań kosmicznych niezależnych od systemu rządzącego światem.

 12. Jan said

  Ta burz to pewnie przygotowanie, do ataku na Iran.

 13. Jabo said

  Ad11. A dlaczego nie ma Pan wątpliwości do przestrzennego świata, który Pan widzi wokół siebie. Przecież to tylko płaski obrazek na na siatkówce Pańskiego oka. Ot , zwykła płaska fotografia. której nie uzna Pan za realny świat. To dopiero odpowiednio zaprogramowany mózg przetwarza ten płaski obrazek na przestrzenny świat, który jest w naszej głowie, a nie na zewnątrz. Cholera je wie, czy ten nasz programista nie zażartował z nas i tego zewnętrznego świata wcale nie ma?

 14. obserwator said

  Bajki jakich mało!. Jest tu jeszcze ktos ktory wyznaje religie heliocentryzmu? zaginania sie wody i grawitacj? 😂

  ————
  Panie Obserwator… a co mówi lekarz?
  Admin

 15. Yah said

  A tak a propos tej burzy to chyba tym razem prognozy sputnika sie nie sprawdzą:

  Planetary K-index
  Now: Kp= 2 quiet
  24-hr max: Kp= 3 quiet
  explanation | more data
  Interplanetary Mag. Field
  Btotal: 5.4 nT
  Bz: 0.3 nT north
  more data: ACE, DSCOVR
  Updated: Today at 2128 UT

  .http://www.spaceweather.com/

  Cisza spokój, żadnego wybuchu nie było, z którego czastki po dotarciu do magnetosfery mogłyby wywołać burza magnetyczną

 16. maasteer said

  Ad 11 Ridery Rider

  A zastawiał się Pan dlaczego gwiazda polarna jest na niebie cały czas w tym samym miejscu przez cały rok? Skoro okrążamy słońce z taką prędkością i po tak ogromnej orbicie? Ona wisi nad nami?

  I jeszcze jedno – zdjęcia nocnego nieba wykonane z długim czasem naświetlania – ślady gwiazd mają postać okręgów a nie linii (tylko gwiazda polarna jest ciągle kropką)

  Wobec tak dużej prędkości po swojej orbicie i biorąc pod uwagę jeszcze ruch ziemi wokół własnej osi ślady gwiazd powinny wyglądać jak jakieś spirale lub zygzaki. Okręgi mogą świadczyć, że to pozostałe ciała niebieskie nas okrążają a my stoimy w miejscu.

  ps
  A jak mam komuś wierzyć to raczej H. Czerniakowi a nie Michalkiewiczowi

 17. maasteer said

  Easy Rider – przepraszam, że źle napisałem Pana nicka, ale przy kopiowaniu coś się schrzaniło

 18. Easy Rider said

  Ad 16 – Maasteer.
  To zjawisko wyjaśnia jedynie Niebocentryzm, ale tutaj tego rodzaju wiedza nie jest poprawna politycznie.

  Ziemia nie porusza się, co tak naprawdę dowiodło (nie wprost) doświadczenie Michelsona-Morleya. Obraca się jedynie sfera centralna, dając na zdjęciu efekt koncentrycznych okręgów. Tego efektu nie da się wytłumaczyć na gruncie heliocentryzmu. Również płaskoziemstwo nie wyjaśni tego zjawiska, bo okazuje się, że kierunki obrotu sfery centralnej dla obserwatora z Ziemi są przeciwne na obu biegunach.

  ——
  Boże, Boże…
  Admin

 19. Voodoosch said

  Ad 18.
  Jadac pociagiem po torach, to z mojego punktu widzenia, to nie pociag sie porusza ale tory i ziemia, na ktorej sa polozone.

 20. Wieloimienny said

  Aby uchronić się przed burzą magnetyczną należy wypić mocz.

  😀
  Admin

 21. jasiekztoronto said

  Re: 20 Wieloimienny…
  Alez nie bedzie to skuteczne. Nalezy wziac chemo-terapie i oblozyc (wysmarowac) sie g…wnem…I wtedy taki „skafander” napewno uchroni przed niejedna burza magnetyczna…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 22. maasteer said

  Panie Easy Rider – dzięki za wyjaśnienie, ciekawa ta teoria.

  ps

  Burze magnetyczne powodują zorze polarne (ad 15 Yah) – przepiękne zjawiska, chciałbym to kiedyś na żywo zobaczyć. Sporadycznie zdarzają sie w północnych częściach Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.