Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Tusk przeprasza Ukraińców

Posted by Marucha w dniu 2019-07-15 (Poniedziałek)

Wydarzenia ostatnich tygodni wskazują, że w sprawie Ukrainy poważne siły polityczne osiągnęły porozumienie.

Rosji zostało bezwarunkowo przywrócone członkostwo w Radzie Europy (CoE) przeciw czemu protestowali oczywiście delegaci ukraińscy, wysłani tam jeszcze za rządów byłego prezydenta Poroszenki.

Niczego nie zdziałali swoimi protestami i obrażaniem przedstawicieli państw, którzy w głosowaniu o tym zadecydowali. Tylko sobie tym zaszkodzili, gdyż ci Francuzi, Włosi, Hiszpanie, czy Niemcy, którzy byli wystawieni na słuchanie ich impertynenckich i obraźliwych uwag o zdradzie, sprzedajności i uległości względem Rosji, będą, już na stałe, przeciwko wyznaczaniu jakiejkolwiek perspektywy ukraińskiego członkostwa u Unii Europejskiej. Ta sprawa jest dla Ukrainy zamknięta.

Zachód nie chce mieć w swoich gremiach takich nieodpowiedzialnych i nie potrafiących kontrolować emocji ludzi. Na majdanie skandowano „Ukraina ce Jewropa”. Skończyło się to niczym, to już nieaktualne.

Nie tylko kraje i instytucje europejskie odcinają się od popierania Ukrainy. Czyni to także USA. Uaktywnił się Specjalny Reprezentant USA do spraw Ukrainy Kurt Volker. Spotkał się on w Kanadzie, przy okazji Konferencji na temat reform na Ukrainie, z wieloma osobami, w tym z prezydentem Zełenskim oraz szefem polskiego MSZ Czaputowiczem.

Padły tam, jak zwykle przy takich okazjach, okrągłe słowa o popieraniu Ukrainy i wspólnych interesach. Istotny jednak przekaz zawarł Volker w wywiadzie dla stacji Voice of America, gdzie powiedział o swoich ustaleniach ze spotkania z wysłannikiem prezydenta Putina Władysławem Surkowem.

Powiedział m.in,. że „USA nie są częścią formatu normandzkiego i dlatego my prowadzimy aktywne konsultacje z Ukrainą, a także z Francją i Niemcami”. Wyjaśnił także, że „kiedy będzie wybrany nowy parlament (na Ukrainie), trzeba będzie zmienić niektóre prawa by wypełnić mińskie porozumienia”. „Na przykład, wprowadzenie decentralizacji w ramach konstytucji, specjalnego statusu (Donbasu) i amnestii oraz możliwości przeprowadzenia tam lokalnych wyborów”.

To wszystko wskazuje na zawarcie, także w przestrzeni stosunków USA-Rosja, ważnego porozumienia w kwestii przyszłości Donbasu. Nie będzie zatem mowy o powrocie Donbasu w struktury unitarnego państwa ukraińskiego, a tylko w formie jakiejś autonomii, której kształt także pewnie już ustalono, ale jeszcze się o tym nie mówi. Ponadto działanie Rosji polegające na masowym rozdawaniu swoich paszportów mieszkańcom Donbasu stworzy sytuację, że będzie ona miała wiele do powiedzenia w tej sprawie i będzie mogła interweniować zawsze gdy prawa rosyjskich obywateli byłyby naruszane.

Wszystko to pokazuje, że kończy się wsparcie Zachodu dla nieodpowiedzialnych planów Ukrainy mających na celu wtargniecie i zdobycie Donbasu siłą. Władze Ukrainy będą zmuszone do rzeczywistego wypełnienia umowy z Mińska i zgody na faktyczną autonomię Donbasu. Ta sprawa wydaje się jakby rozstrzygnięta, zaś konieczność uzyskania przez Ukrainę wsparcia finansowego od Zachodu faktycznie zmusza ją do przyjęcia tak przedstawionych warunków.

[Zanim się zachodnie kurwy i mikrocefale nie połapali, że to z Rosją trzeba rozmawiać, a Ukrainę pierdolnąć w łeb łopatą – wyrządzili więcej szkód, niż sobie przeciętny polaczek wyobraża. – admin]

W obecnym zachowaniu Zachodu widzę dużą analogię do Traktatu Ryskiego i ówczesnego rozwiązania sprawy ukraińskiej w relacjach między Polską z republikami sowieckimi. Polska wycofała się z nieratyfikowanych nigdy przez polski Sejm obietnic Piłsudskiego wobec Petlury, cofnęła mu uznanie, a zamiast tego uznała faktyczny stan rzeczy na Ukrainie, czyli istnienie Ukraińskiej Republiki Sowieckiej.

Podobnie obecnie, Zachód wycofuje się z bezwarunkowego popierania Ukrainy i przechodzi do normalnych stosunków z Rosją, co długofalowo musi skutkować uznaniem obecnego status quo. [Ciekawe, kiedy to dotrze do zakutych łbów polackich niedorozwojów – admin]

Po traktacie ryskim, Józef Piłsudski, który składał Petlurze obietnice, wycofał się z tego, a niedawnych sojuszników kazał umieścić w obozach internowania. Niewielką dla nich pociechą było słynne jego zdanie: „Ja was przepraszam panowie, ja was bardzo przepraszam”.

Obecnie zaś, po tych wszystkim ustaleniach, po powrocie Rosji do Rady Europy, na Ukrainę przybyli, na 21 Szczyt UE-Ukraina, dwaj ustępujący właśnie z stanowisk, unijni urzędnicy: Tusk i Juncker. Przy okazji rytualnego już prawie zapewniania o poparciu i współpracy Tusk zdobył się także na osobistą refleksję. Stwierdził, że starał się dla Ukrainy jak mógł, i był nawet nazywany „proukraińskim maniakiem”. Zwrócił się także w następujących słowach, gdzie, podobnie jak Piłsudski, przeprosił swoich partnerów z Kijowa: „Robiłem wszystko co w mojej mocy, by posuwać naprzód integrację Ukrainy z resztą Europy. Czasem to było trudne, a ja nie byłem tam silny, jak chciałbym być. Wybaczcie mi, przyjaciele.” [No i ch… ci w d… sukinsynie – admin]

Panowie zmienili się na przyjaciół, ale sens ten sam. Wypada także przypomnieć, że obok Piłsudskiego, który wystąpił wtedy w przeprosinami. byli też inni co dosadniej sprawę przedstawili. Dla przykładu, polski generał Stanisław Szeptycki, prywatnie brat metropolity greckokatolickiego, zwrócił się podobno wtedy do ukraińskiego ministra rządu URL Wołodymira Salskiego: „Wynoście się z Polski wy szmaciarze”.

Dziś czasy bardziej łagodne i nikt oczywiście, z powodu politycznej poprawności, tak nie powie, ale podobieństwo obecnej sytuacji i tej sprzed prawie stu lat narzuca się samo.

Stanisław Lewicki
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 21 to “Tusk przeprasza Ukraińców”

 1. [Zanim się zachodnie kurwy i mikrocefale nie połapali, że to z Rosją trzeba rozmawiać, a Ukrainę pierdolnąć w łeb łopatą – wyrządzili więcej szkód, niż sobie przeciętny polaczek wyobraża. – admin]

  Bardzo mi się podoba powyższy komentarz, ale rzeczownik „Ukraina” zastąpiłbym wyrażeniem „żydo-banderowskie władze Ukrainy”.
  Pan Marucha może się zżymać, ale nie zmieni to faktu, że poparcia dla żydo-banderowskiego majdanu udzielił Episkopat polskiego Kościoła.

  Musimy jednak wiedzieć, że stosunek (czytaj: zasadniczy cel polityki syjonistów) syjonistycznych USA, Izraela i UE, do Ukrainy i Rosji, nie ulega żadnej zmianie. Zmianie ulega jedynie bieżąca polityczna koniunktura, ponieważ światowi syjonistyczni terroryści muszą się liczyć z rosnącą siłą polityczną i militarną Rosji.
  Natomiast polityka żydo-reżimu IIIŻydo-RP/Polin względem Rosji i Ukrainy nie ulegnie żadnej zmianie, ponieważ nie zmieniły się dyrektywy Waszyngtonu dla reżimu IIIŻydo-RP/Polin – główny cel: dzielenie Słowian, musi być realizowany nadal. Jest to zresztą polityka z wielosetletnią historią.

 2. Birton said

  nie byłoby to od rzeczy, gdyby Tusk wraz z rodziną powiesił się o północy na rozstajnych drogach

 3. Listwa said

  @ 1 rzeczpospolitapolska

  „Pan Marucha może się zżymać, ale nie zmieni to faktu, że poparcia dla żydo-banderowskiego majdanu udzielił Episkopat polskiego Kościoła”

  – jesteś pan jak autystyczne dziecko. Potraficie się dowiedzieć czym jest tzw. Episkopat Polski i jakie jest jego znaczenie?
  I nie chodzi o jego zadania czy funkcje.

  Pozwoli wam to dostrzec przeszacowanie wartości jaką przypisujecie.
  .

 4. NC said

  Interpretuje tę wiadomość w świetle kontynuowanych przygotowań do ewakuacji Izraela na terney Polski i w/w Ukrainy. Wychodzi na to, że UE to antysemici nie chcacy Izraela w strukturach UE.

 5. JO said

  Ukraincow = Zydow = Chazarow po ich zbrodniach, kradziezach powinno sie sadzic i ukarac… oraz winnych tych co nie zostali by powieszeni po latach wiezienia… wyrzucic z Polski i Ukrainy a zostawic w spokoju a nawet wesprzec Rusinow, Kresowiakow – Polakow i Rosjan.

  Pozostala diaspore Zydowska powinno sie separowac, tak jak nakazuje Swieta Tradycja.

  JO

 6. Martusia said

  No i jakich mamy „swoich przedstawicieli” we wladzach w kraju i poza krajem? Nalezy sie polactwu w leb lopata grzmotnac, za wybor takiego lajdactwa, za danie glupkom i kanaliom szans do szkalowania, ponizania kraju gdzie tylko sie zjawia, gdzie pyski otworza. Nigdy w naszej obronie, honorze nie dzlali i dzialaja wrecz przeciwnie liza buty – kazdym, nawet bandyckim ekskrementom.

 7. @ 3 – Listwa

  Skoro pan nie jesteś autystyczny, to proszę wypowiadać się jaśniej.

  Wedle definicji:
  Episkopat Polski – ogół biskupów katolickich pracujących w Polsce ( ogół biskupów należących do polskiej prowincji kościelnej).

 8. Listwa said

  @ 7 rzeczpospolitapolska

  Skoro jak będę chciał.
  Definicje pan juz zna. Ale to nie wystarcza zeby zabierać głos tak jak pan t robi.

 9. japadu said  too many ways the change my life

 10. japadu said

  wykasowany niemal natychmiast(nie dający się otworzyć) link powyżęj nad Ace of Base to D TUSK w szansie na sukces -kolędy
  inne linki

  .https://www.youtube.com/watch?v=dmrVdDfzTqE

 11. Boydar said

  Panie Listwo, nie mamy w Polsce innego Kościoła ani innego epidiaskopu, obywatel WPS tu akurat nie skłamał.

  „Do ustalenia pozostaje” co znaczy „mamy”. Czy to tak samo jak „mam kiłę” ? W odniesieniu do Kościoła powyższe może bulwersować, ale czyż ten kościół przypomina Chrystusowy ? No właśnie, przypomina, tylko.

  Co do epidiaskopu, który podobno mamy, wątpliwości nie mam.

 12. Listwa said

  @ 10 Boydar

  Nie twierdze że skłamał, twierdze że nie ma orientacji, a gada i gada.

 13. Boydar said

  Taka jego misja, zagadać na śmierć.

 14. japadu said

  .https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=200739116&q=donald%20tusk&page=1&url=%5B|typ=0]
  Tu są fakty

 15. @ 12 Listwa

  Pan masz orientację, to wyjaśnij w czym rzecz.
  Jak na razie utwierdzasz nas pan tylko w przekonaniu, żeś sam jeśli nie autystyczny, to psychicznie i mentalnie niedorozwinięty.

 16. Listwa said

  @ 15 rzeczpospolitapolska

  Z takimi tekstami to się pan możesz w odchodach wytarzać.
  Nie dość że zbyt często wywijasz epitataemi , to jeszcze nie dajesz pan nadziei, ze trud wyjaśniania cokolwiek do pana dotrze.

  Bredzicie głupoty jeśli uważacie że odmowa biskupa wykonania wspólnej fotografii była decydująca dla przyjazdu wojsk USA do Polski.
  Takie wspólne fotografowanie biskupa to tylko kwiatek do kozucha dla niezorientowanych katolików i dla niezorientowamych rzeczpospolitapolska.

  A jak pan chcesz żebym napisał text który miałby wyjasnic szczegóły i niuanse odnosnie episkopatu, to najpierw przeproś za wyzywanie od idiotów, za pogardliwość dla pogladów katolickich, potem grzecznie popros o taki trud i daj jakieś zapewnienie racjonalnego podejśia. Zeby mój trud nie był stratą czasu
  Bo jak na razie nie widze tego, tylko półdebilne antykatolickie, obmierzłe podskakiwanie pajacyków, co to sądzą że stanowczość własnych poglądów wystarcza.

  Bo niby z jakich powodów miałbym siedzić i pisać dla pana ?

  „żeś sam jeśli nie autystyczny, to psychicznie i mentalnie niedorozwinięty.”
  – z tego?

  Spieprzaj Kosiur.

 17. revers said

  Tusk przeprasza a nawet widzi agresje Rosjan nawet pod Borodino jak przystalo na prawdziwego historyka nie na dzialce haszu, sznurku stasi, bnd.

  Agesja Rosjan w Nowejrosji widziana przez Tuska i Zielenskiego na codzien.

  w tym saym czasie w szkolach zawiesza sie uczni za nazwanie Bandery po imieniu, oraz za bojki ucznia w o to imie probuje sie pozbawic rodzicow wladzy rodzycielskich.

  Kto by pomyslal ze tzw. komuny ktorej nie bylo za ulotke, lub bojke ucznia o wykletego,-aa pozbawiano rodzicow praw rodzicielskich.

 18. japadu said

  Borodino panorama -pierwszy raz w życiu widziałem czerwony laser na teleskopowej antence -ech czas podstawówki

 19. @ 16 Listwa

  Żądanie przeprosin sformułowane przez prymitywnego żydo-katolickiego szowinistę jest taką samą skrajną bezczelnością jak żądanie Żydów kradzieży polskiego majątku przez realizację Just 447.

 20. Boydar said

  „… żydo-katolickiego …”

  A co on ma z katolicyzmu ? Bo ukry to miały „poświęcone” widły i siekiery.

  Aczkolwiek nie wiem co mu Putin na molo zwięźle wytłumaczył.

 21. Listwa said

  @ 19 rzeczpospolitapolska

  Panu Kosiurowi się odleciało na dobre, próbuje porównać żądanie przeprosin z żądaniem zwrotu 300 mld$.
  Panie Kosiur możecie juz zacząć mi wpłacać $. Nie mam nic przeciwko.

  A szowinizm to gdzie pan u mnie widzisz? Podzielam wprawdzie opinię że masz pan antykatolickiego bzika hodowanego na niewiedzy, ale z tym szowinizmem to znowu odlot.

  Nie ma czegoś takiego jak żydokatolicyzm, jest tylko urojony w waszych głowach, prymitywny zydokatoliku..

Sorry, the comment form is closed at this time.