Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

CNN oskarża RT o współpracę z Assange’em. Simonian komentuje.

Posted by Marucha w dniu 2019-07-16 (Wtorek)

Redaktor naczelna MIA „Rossiya segodnya” i stacji telewizyjnej RT Margarita Simonian skomentowała na Telegramie śledztwo CNN ws. „podejrzanych gości” założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Wcześniej kanał przygotował materiał, w którym mówi się, że latem 2016 roku (niedługo przed tym hakerzy, którzy są oskarżani o współpracę z rosyjskim rządem, włamali się do systemu informacyjnego Komitetu Narodowego Partii Demokratycznej USA) Assange kilka razy spotykał się z „hakerami na światowym poziomie”, a później z kierownictwem rosyjskiej stacji, w tym z szefem londyńskiego biura RT Nikołajem Bogaczychinem.

Zgodnie z danymi amerykańskich służb specjalnych, dziennikarz przynosił do ambasady Ekwadoru pendrive’a. [No to jest poważna poszlaka. Pendrive’a byle kto nie może posiadać, a tym bardziej go wnosić – admin]

– Powiem wam więcej. Do ambasady do Assange’a chodził nie tylko mój zastępca, a ja sama. I na Twitterze zamieszczałam zdjęcia. Dać linka? I czego my mu tam tylko nie nosiliśmy. Kasety, dyskietki, pendrive’y, karteczki, środki techniczne, cukierki i inne przesyłki – napisała.

Simonian przypomniała także, że założyciel WikiLeaks miał swój program na RT, dlatego to logiczne, że korzystał z różnych sprzętów, w tym pendrive’ów.

– I wynosiliśmy od Assange’a również wiele. Na przykład książkę z autografem, która leży u mnie na stoliku przy łóżku. Potrzebujecie odcisków palców? Mam je. A za co on mi tam dziękuje, to już ustalajcie sami. Czyżby amerykańscy podatnicy na darmo płacili wam pensje? (…) – podsumowała Simonian.

Sprawa Juliana Assange’a

Julian Assange, oskarżony w Szwecji w 2010 roku [przez dwie rzydówki – admin] o molestowanie seksualne i gwałt, ukrywał się od czerwca 2012 roku w ambasadzie Ekwadoru.

Rankiem 11 kwietnia 2019 roku został zatrzymany na podstawie nakazu aresztowania, wydanego przez Szwecję i USA.

Sąd w Londynie uznał go winnym naruszenia warunków zwolnienia za kaucją i skazał na 11 miesięcy więzienia. Przesłuchania w sprawie ekstradycji rozpoczęły się 2 maja.

Później Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych wystosował przeciwko Assange’owi 17 nowych zarzutów, w tym ujawnienie tajnych informacji i szpiegostwo. Grozi mu do 175 lat więzienia. Przesłuchania ws. jego ekstradycji do Ameryki będą kontynuowane od 12 czerwca.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 3 do “CNN oskarża RT o współpracę z Assange’em. Simonian komentuje.”

 1. ciul -ciul said

  ciekawe ze najpierw byl blackout w NY zwiazany podobno z przeszukiwaniem biura Clintonowej, a potem CNN opublikowala historie o Assangu. Czyli, wedlug CNN, bez Assange Trump nie zostalby prezydentem, czyli kto bedzie pierwszy w wiezieniu : Clintonty, czy tez Trump??

 2. Żydoskie głupie CNN uważą się w USA za 100% "fake news" dla LEWAKÓW, homusi i GŁUPTASÓW, said

  W USA na wszystkie lewackie networki kablowej TV to gówniane propagandowe CNN przykleją jak GÓWNO koło koziej obsranej dupy do innych kanałów telewizyjnych w ramach kupowanego „pakietu” różnych networków „informacyjnych”.

  Przeciętni obywatele USA wręcz NIE-nawidzą tego żydoskiego GÓWNA propagandowego CNN rezygnując w ogóle z tradycyjnej TV kablowej , a w miejsce tego kupują jedynie połączenie z szybkim internetem np. z ostatnio popularnego:

  https://www.rcn.com/chicago/

  za opłata $30 do $50 miesięcznie z modemem + do tego tanie urządzenie elektroniczne za $70 jak:

  Roku Ultra | HD/4K/HDR Streaming Media Player

  https://www.amazon.com/Roku-Ultra-Streaming-Player-Voice-Headphones/dp/B07HDHXZH4/ref=sr_1_6?crid=1JVPQ7ROVYOC&keywords=roku+streaming+stick&qid=1563349369&s=gateway&smid=ATVPDKIKX0DER&sprefix=Roku%2Caps%2C157&sr=8-6

  za pomocą którego można oglądać różne TV z całego Świata i to za DARMO !

  Obecnie w USA do tych osobników co TRACĄ czas na oglądanie tych KŁAMSTW i autentycznych fabrykowanych bredni CNN, wszyscy się pukają w czoło . . .uważając tych osobników za ograniczonych umysłowo tępych PRZYGŁUPÓW !

 3. maasteer said

  CNN – Centrum Największej Nieprawdy (tak rozszyfrowali internauci skrót tej stacji, z czym ja oczywiście się nie zgadzam)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: