Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Leo o Walka z wiatrakami – wal…
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (11 – …
  revers o Wolne tematy (11 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Krzysztof M o Wolne tematy (11 – …
  Ale dlaczego? o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  Siekiera_Motyka o Walka z wiatrakami – wal…
  revers o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
  revers o Jak były rektor KUL ułożył mod…
  Carlos o Wolne tematy (11 – …
  Szczepan Zbigniewski o Kultura przeciw tradycji
  revers o W domu wisielca
  UZA o Walka z wiatrakami – wal…
  Marek o Dymitriada, czyli jak PiS Rosj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

PiS w podwójnej pułapce własnej polityki

Posted by Marucha w dniu 2019-07-16 (Wtorek)

Po niedawnym głosowaniu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, w którym zdecydowana większość państw poparła przywrócenie pełni praw członkowskich Rosji, nasi parlamentarzyści postanowili wykonać szeroki gest i demonstracyjnie opuścili sesję Zgromadzenia.

To jest poziom polskojęzycznej polityki.

Oczywiście był to gest jałowy, bo wraz z nami i Ukraińcami, sesję ZPRE opuściły gremialnie tylko delegacje graczy tak wpływowych na europejskiej scenie jak państwa bałtyckie i Gruzja.

Chcąc izolować Rosję polscy parlamentarzyści faktycznie izolowali siebie samych i swój kraj. Tymczasem okazało się, że ponad miesiąc wcześniej szef naszej dyplomacji Jacek Czaputowicz na posiedzeniu Komitetu Ministrów Rady Europy poparł uchwałę otwierającą drogę do przywrócenia delegacji rosyjskiej w Zgromadzeniu Parlamentarnym pełnię praw członkowskich.

Co ciekawe, poprzednik Czaputowicza na stanowisku szefa polskiej dyplomacji, a obecnie poseł na Sejm i z jego ramienia delegat w ZPRE, Witold Waszczykowski wyraził zaskoczenie zachowaniem tego pierwszego na majowym posiedzeniu Komitetu Ministrów RE. Podobne wrażenie sprawiała wicemarszałek Sejmu, wpływowa w zakresie polityki wschodniej Małgorzata Gosiewska [ta idiotka – wpływowa… – admin]. Waszczykowski sugerował, że być może mamy do czynienia z jakąś zmianą polityczną ale, jak stwierdził, nie ma wiedzy na ten temat.

Jak tłumaczyć tę niekonsekwencję? Czyżbyśmy mieli, wbrew frazeologii PiS o silnym państwie, do czynienia z kompletnym bałaganem i małą sterownością nie tylko struktur państwowych ale i samego obozu rządzącego, w ramach którego parlamentarzyści PiS prowadzą politykę zagraniczną inną niż rząd PiS kierowany z kolei przez prezesa tej partii?

Choć po niemal całej kadencji trwania w najlepsze Polski resortowej, w której Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju próbuje kształtować politykę imigracyjną odwrotnie niż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, nie należy przeceniać znaczenia wspomnianej frazeologii. Nie wydaje się jednak aby niezborność obozu rządzącego była aż tak duża.

Wydaje się raczej, że rząd skalkulował, iż antyrosyjskie nastroje są w Polsce tak nasilone, iż usiłuje ukrywać przed opinią publiczną i opozycją swoją politykę łagodzenia relacji z Rosją uważając, że zarzut „prorosyjskości” bardzo mu zaszkodzi. I niestety jest to kalkulacja w dużej mierze trafna. Politycy liberalnej opozycji i sympatyzujący z nimi publicyści, od Radosława Sikorskiego po Tomasza Lisa już rozpoczęli na portalach społecznościowych szarżę pod hasłem: „A nie mówiliśmy?… PiS to partia prorosyjska”.

W tym miejscu trzeba podkreślić, że właśnie obóz PiS najbardziej przyczynił się przez lata do wytworzenia w Polsce w pewnych kręgach rusofobii tak silnej, że nawet zgoda na ustanowienie elementarnej platformy relacji politycznych, bo tym jest przywrócenie Rosjanom głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE, staje się przyczynkiem do oskarżeń o zdradę interesów narodowych i agenturalność.

To właśnie PiS stworzył atmosferę, w której jakiekolwiek elementy normalizacji stosunków z Rosją wydają się czymś nie tyle nieosiągalnym co nieprzyzwoitym.

To politycy PiS przez lata sugerowali, że władze Rosji zorganizowały zamach na prezydenta Polski i 95 przedstawicieli polskiej elity rządzącej, a wszystko to w imię konsolidacji swojej partii i jej elektoratu w czasach gdy przegrywała wybory za wyborami.

To własnie powiązani z PiS publicyści obrzucali określeniem „ruskiego agenta” i „onucy” każdego kto kwestionował całkowite podporządkowanie agendy polityki zagranicznej Polski misji działania zawsze i wszędzie przeciwko pozycji i interesom Rosji.

To w końcu rząd PiS rosyjskim zagrożeniem uzasadniał wasalny charakter relacji ze Stanami Zjednoczonymi, niemożność jasnego odparowania zamachu Izraela i środowisk żydowskich na polską własność czy „strategiczne partnerstwo” z Litwą czy Ukrainą, polegające zwykle na poświęcaniu poszczególnych polskich interesów na rzecz budowy wymarzonego antyrosyjskiego „międzymorza”, spalaniu własnych zasobów na rzecz realizacji interesów Litwinów i Ukraińców.

Obóz PiS z gorliwością upowszechniał w społeczeństwie polskim wizję Rosji nie jako silnego państwa, które w niektórych aspektach ma interesy sprzeczne z interesami polskimi, a w niektóry być może te interesy układają się zbieżnie bądź neutralnie, lecz jako złowrogiego imperium czyhającego tylko, by w pełni podporządkować sobie Polskę lub ją zniszczyć.

Gdy więc przez lata politycy PiS utwierdzali w narodzie, szczególnie we własnym elektoracie przekonanie, że Moskwa jest zagrożeniem dla suwerenności Polski i wolności każdego Polaka, to teraz trudno przyznać się, że można w ogóle rozmawiać z egzystencjalnym wrogiem.

A jednak polski rząd rozmawia, co zasygnalizowało już spotkanie ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza z rosyjskim odpowiednikiem, Siergiejem Ławrowem do jakiego doszło przy okazji majowego posiedzenia Komitetu Ministrów Rady Europy Helsinkach, tego samego, na którym przedstawiciel Polski poparł faktyczną rekomendację przywrócenia Rosjan w prawach członków Zgromadzenia Parlamentarnego RE. MSZ twierdził wówczas, że głównym tematem rozmów był zwrot Polsce wraku prezydenckiego Tupolewa.

Część komentatorów ocenia więc, że doszło do transakcji: wrak za prawo głosu we wspomnianym Zgromadzeniu. Tłumaczenie takie nie wydaje się słuszne, bo wrak leży pod Smoleńskiem od 9 lat, a PiS miał niemal całą kadencją za zaproponowanie takiej transakcji. Chyba, że chodzi o działanie obliczone na zbliżające się wybory, bo zwrot wraku ma już obecnie znacznie czysto symboliczne, większe w politycy wewnętrznej niż na arenie stosunków międzynarodowych.

Wydaje się jednak, że źródeł pewnej minimalnej zmiany polityki rządu PiS wobec Rosji szukać należy daleko poza granicami kraju. 12 czerwca w Waszyngtonie, w czasie konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Dudą, Donald Trump wtrącił się w wypowiedź polskiego prezydenta na temat Rosji wyrażając nadzieję, że „Polska będzie mieć wspaniałe relacje z Rosją” i wiążąc właśnie uzgodnione zwiększenie obecności sił USA na naszym terytorium z tą nadzieją.

Sugestia ta została wyrażona, jak przystało na przywódcę rozmawiającego w blasku fleszy z innym przywódcą, okrągłymi słowami w dyplomatycznym tonie.

O wiele bardziej otwarcie wyrażał się jeden z dawnych współpracowników Trumpa i współautor jego politycznego sukcesu Steve Bannon w obszernym wywiadzie dla TVP Info. Twarz przeprowadzającego wywiad, wściekłego rusofoba Michała Rachuja… [przepraszam za literówkę, powinno być „Rachonia” – admin]  wyrażała na przemian zaskoczenie i zmieszanie gdy słuchał od swojego traktowanego z rewerencją gościa kolejnych uwag, że mimo nieprzyjemnych aspektów rosyjskiej polityki nie można porównywać współczesnej Rosji ze Związkiem Radzieckim.

Według Bannona Rosja przynależy do „judeo-chrześcijańskiego zachodu” i trzeba wejść z nią w dialog, a prawdziwym zagrożeniem dla cywilizacji i wrogiem zachodu są Chiny. Jeśli połączyć to z niedawną, wspólną, zachodnio-rosyjską operacją wymuszenia zmiany władzy w Mołdawii, której ofiarą padł nominalnie prozachodni oligarcha trzęsący do niedawna tym krajem Vlad Plahotniuc, to rysuje nam się proces pewnej zmiany w relacjach Waszyngtonu i Moskwy.

Warto zatrzymać się nad przykładem Mołdawii, który powinien być pouczający dla Polaków. Wymiana mołdawskich władz zrealizowana została ponad głowami Rumunów. Podobnie jak Polska, Rumunia prowadzi politykę zdecydowanie proamerykańską i antyrosyjską, uważa się za niejako naturalnego promotora polityki odpychania Rosji na swoim perymetrze i „adwokata euroatlantyckich ambicji” sąsiedniego państwa poradzieckiego, analogicznie jak Polska w przypadku Ukrainy.

Gdy przyszło co do czego, Rumunii ani pisnęli lecz natychmiast porzucili dotychczas popieranego przez siebie Plahotniuca i udzielili poparcia nowej koalicji w Mołdawii, w której silniejszym uczestnikiem są raczej prorosyjscy socjaliści niż prozachodni liberałowie.

Rząd PiS, o czym już wielokrotnie pisałem, sprowadził Polskę do roli państwa wasalnego USA. Wpędził się w pułapkę pełnego uzależnienia od Waszyngtonu. Gdy więc teraz amerykański rząd dąży do, choćby obliczonego na określony etap, odprężenia z Rosją, polskiemu rządowi nie pozostaje nic innego jak stanąć na baczność, stuknąć obcasami i wykonać zwrot.

Ostatnie czego potrzebuje Waszyngton, tak jak każde mocarstwo posiadające państwa satelickie, to sytuacja w której harcownik zbytnio rozochocił się w swojej roli i zaczął prowokować drugą stronę w momencie, kiedy po rokowaniach odtrąbiono już odwrót z granicy. Lecz w tej pułapce rząd PiS wpadł jeszcze w dodatkowe wnyki. Wnyki, które sam uplótł i zastawił. Przez lata malował tak czarny obraz Rosji, że teraz trudno będzie wytłumaczyć elektoratowi nawet samo nawiązanie rozmów z rzekomym czarnym ludem.

[Spokojnie, elektorat zapomni, co było wczoraj – admin]

Zresztą nie chodzi tylko o elektorat. Politycy PiS, intelektualiści i publicyści identyfikujący się z tym obozem politycznym są tak mocno osadzeni w paradygmacie postrzegania konfliktu polsko-rosyjskiego w kategoriach nie politycznych lecz moralnych (w paradygmacie zakorzenionym w Polsce od czasu XIX-wiecznych romantyków, rewolucjonistów z PPS, piłsudczyków, prometeistów i w końcu opozycji antykomunistycznej doby PRL), że kierownictwo PiS może mieć problem z wdrażaniem najlżejszej choćby korekty polityki wschodniej nawet w szeregach własnej partii.

Karol Kaźmierczak
Za: kresy.pl
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 15 do “PiS w podwójnej pułapce własnej polityki”

 1. bryś said

  Są już tak nieistotni że zapomnieli do nich zadzwonić że robią zmianę kierunku.

 2. Boydar said

  Ciekawy jestem ilu pasożydów rzuci się w panice po bilety jeśli któregoś wieczora przemówi do „narodu” następca Jaruzela. Mam nadzieję że ze sto razy więcej, i że tym razem to nie będzie przedstawienie.

 3. Tomasz Karpiel said

  Chciałbym spytać państwa czy ten napis i obrazek za tymi panami to tak było czy nie w tym programie?

 4. Marucha said

  Re 3:
  To jest autentyczna scenografia studia TVP, co łatwo sprawdzić na sieci.
  Natomiast nie wiem, kiedy nadawano ów program.

 5. Płatni Agenci CIA/NBD z gangów PiS-PO prowadzą SABOTAŻ polskiej gospodarki ! said

  Wskutek chorej skrajnej RUSOFOBI mafiozów anty-polskiego gangu PiS Federacja Rosyjska wprowadziła embargo na import polskich produktów żywnościowych z III R”polin”.

  Tym to sposobem ci płatni agenci CIA z gangu PiS spowodowali bankructwo ponad 350 tysięcy wysokoprodukcyjnych gospodarstw rolnych w Polsce + upadek ponad 250 tysięcy gospodarstw sadowniczych w Polsce.

  Straty finansowe polskiej gospodarki wynoszą co najmniej $5 miliardów wskutek chorej RUSOFOBI tych psychopatów gangu PiS.

  W III R”polin” Kaczynskich, Komorowskiego i Dudy i Tuska rusofobia jest w tzw. dobrym tonie i rozwijana przez syjonistyczne oraz neo-banderowskie „elity”.

  Zwrócie uwagę na bardzo WAŻNY moment w 6 minucie 10 sekundy poniżej relacji jak Minister obrony Rosji zdejmuje czapkę przed Świetym Prawosławnym Ortodoksyjnym Obrazem, robi znak Chrześcijańskiego Krzyże, a nastepnie zakłada czapkę na głowe i rozpoczyna paradę wojskową:

  W jakiejkolwiek rozmowie, komentarzu czy artykule propagndy ZAFAŁSZOWANYCH mafiozów gangów PiS-PO jest przez wyrażana pogarda, kpina i potępienie Rosji, co jest przymusowym OBOWIAZKIEM tych płatnych pachołków CIA.

  Tymczasem Rosja zaczeła rozwijać WŁASNĄ produkcję żywności i też znalazła sobie NOWYCH dostawców żywności . . . z NIEMIEC i Turcji, a nawet z USA !!!

  Głupota tych rusofobicznych DEBILI mafiozów z gangów PiS-PO jest niewybrażalna !

 6. jasiekztoronto said

  Re: 5
  Alez glupota tych rosofobicznych debili jest lustrzanym odbiciem slusznej wiekszosci „polactwa”, ktore swoim poparciem wyrazilo zgode na takich wlasnie debili, by nimi zarzadzali…
  No bo jakze byloby to mozliwe, aby swiadomi Polacy (zakladam, ze bylaby ich wiekszosc) dopuscili sie az takiej politycznej indolencji???…

  Tak wiec, aby zapanowac nad Narodem, to wpierw trzeba go oglupic, okrasc i oszukac, a tym samym doprowadzic do spolecznej stagnacji w wersji „tu mi wisi” lub „a g…wno mnie obchodzi kto rzadzi…”… No i mamy wlasnie tego skutek.
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Defilada Tysiąclecia z 1966r - 450 tysięcy POLSKICH Żołnierzy b.dobrze uzbrojonych na tamte czasy! said

  żydostwo i neo-banderowcy z anty-polskich bandyckich gangów PiS=PO=PSL=SLD którzy WYKOŁOWALI etnicznych Polaków w 1989r przechwycili centralną władzę w III RP.
  Potem natychmiast UNICESTWILI polski przemysł za ŁAPÓWKI od żydo-amerykańskich złodzeji oraz niemieckiego BND.

  Następnie ta syjonistyczna banda złodzeji żydów Unia Wolności = PiS=PO=PSL=SLD którzy dorwali się koryta władzy „warszawki” po 1990 roku ZLIKWIDOWALI w III RP polską 450 tysięczne Polskie Wojsko, którego się BALI chciwe szfaby z Niemiec.

  Te squrwysyny „okragłostołowe” bandy bezkarnych złodzeji żydów Unia Wolności = PiS=PO=PSL=SLD tez przekupczyli tereny wojskowych koszarów oraz poligonów oraz sprowadzili 4 miliony ukrów do Polski aby ROZWODNIĆ oraz OSŁABIĆ Polski Naród, tak aby jego bezkarnie RABOWAĆ np. za pomocą takich przekrętów jak Art-B, Amber Gold i SKOK Wołomin . . .itp

  W 1966r więcej wtedy defilowało Polskiego Wojska na Paradzie Tysiąclecia niż teraz mamy wszystkich tych cherlawych CHŁYSTKÓW „żołnierzy” wykołowanych przez syjonistyczną propagandę.

  LWP było naprawdę wielką siłą jak na tamte czasy tak jak jest teraz jest Turecka armia uzbrojona w rosyjskie systemy obrony rakietowe S-400.

  Te PSEŁDO defiloady organizowane przez tych ZDRAJCÓW żydo-bolszewików złodzieji z PiS=PO to pośmiewisko międzynarodowe . . . te obecne gówniane defilady się ‚CHOWAJĄ” i w 3 minuty przejadą wszystkie „wojskowe” pojazdy, jakieś ZUŻYTE niemieckie RUPIECIE z demobilu, przemaszeruje błednymi krokami kilku cherlawych chłystków oraz kilkunastu ociążałych TŁUŚCIOCHÓW w emerytalnym wieku ….
  I to jest „polska” armia „nato”

  Te przekupne squrwysyny „okragłostołowe” bandy złodzeji żydów Unia Wolności = PiS=PO=PSL=SLD nas Polaków OKRADLI, zbankrutowali, zlikwidowali nam Polskie Wojsko, ale za to budują armie UPA w Polsce i nas Polaków całkowicie rozbroili, robią sobie zwykłą SZYDERSTWA z nas etnicznych Polaków !

  Na dodatek tego wszystkiego „przegłosowali w kneseto-sejmie ANTY-polska „ustawę 1066″ w 2015r która nakazuje STRZELAĆ zagraniczniakom do nas Polaków na TERENIE tej już rozrywanej na kawałki III R”polin” przez żydoską mafię złodzeji tego zafałszowanego ZDRADZIECKIEGO śmiecia dudy, morawieckiego, kaczynskiego, schetyny, kuchcinskiego, tuska, szydło, kopacz, thun, terleckiego i innych płatnych agentów CIA grasujących w Polsce.

 8. PiS=PO=PSL to przestępcze gangi rusofobicznych PSYCHOPATÓW, said

  Rusofobia tych agentów złodziejskich gangów PiS=PO szczuje Polaków na Ruskich.
  Te głupie kuduple macierewicz, kaczynski, duda, schetyna w każdym swoim bełkocie sieją wrogość lub niechęć do Rosjan i do wszystkiego, co rosyjskie.

  Rusofobię, jak każdą fobię, należy traktować w kategoriach medycznych i chorobowych, jako taka nie podlega ocenie, ale jej skutki już tak. Pośród skorumpowanych przekupionych mafiozów gangów PiS=PO=PSL ta przypadłość psychopatyczna jest powszechna, a objawy iście kabaretowe. Dla przeciętnych barnów z gangów PiS=PO zwałaszcza chorych na banderyzm ukrainski, każdy kto nie opluwa Rosji jest przez nich natychmiast szkalowany jako „agent rosyjski”.

  Takie zatrzeciewione głuptasy jak macierewicz, kaczyński i schetyna bez wahania podpuszczają innych rusofobicznych psychopatów jak Słomka z neo-banderowskiego KPN do burzenia pomników:

  Pomników postawionych w Polsce po 2-j Wojnie Światowej wyzwolicielom Polski – żołnierzem radzickim, którzy w liczbie prawie 1 miliona oddali swoje życie na polskiej ziemi, aby wyzwolić Polaków z pod jarzma niemieckiego.

 9. Olo said

  Amerykanie znacznie by zyskali w oczach Polaków, gdyby wszystkie polskojęzyczne onuce żydo-banderowskie (zaczynajac od Kaczyńskiego, Dudy, poprzez Gosiewską, kończąc na Rachoniu i Słomce), po prostu wyrzucili tam gdzie ich miejsce, czyli do papierni mielącej stare i niepotrzebne szmaty.

 10. Marucha said

  Re 9:
  Panie Olo, jest niewiele rzeczy, które obchodzą Amerykanów mniej, niż to, co o nich sądzą Polacy. Innymi słowy – mają naszą opinię o nich w dupie.
  Żadnego pana nie obchodzi, co myślą o nim niewolnicy, dopóki wypruwają dla niego żyły i mu się kłaniają.

 11. JO said

  ad.5. To nie jest glupota a madrosc etapu obliczona na wyniszczenie Polski zrzucajac wine na wszystkich w kolo w tym na Rosjan.

  Rzadza nami kryminalisci, zdrajcy , niepolska ekipa sluzaca Zydo-Maonerii.

  ——————
  To dlatego potrzebujemy Sad Koscielny.

 12. revers said

  Euroszekle Merkel za 25 glosow PIS dla PIS-u i Morawieckiego i opcje „drang nach osten” PIS-u przy wyborze szefa-fowej uni

  https://www.focus.de/politik/deutschland/gastbeitrag-von-gabor-steingart-merkel-sicherte-von-der-leyen-mit-einem-anruf-die-entscheidenden-stimmen_id_10933161.html?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=facebook-focus-online-politik&fbc=facebook-focus-online-politik&ts=201907170847&cid=17072019&fbclid=IwAR2fX-tW77G6zdcl7TlV9IBsF9h4ydPES-M-_s40jla5B54iF-6pJmrkSd4

 13. Troll Polonii said

  Z nienawisci do Rosji Polacy pomagaja mordowac Slowian.
  Czesi buduja kolejne elektrownie atomowe a polski kopciuch ze wstretem kupuje ruski gaz od Niemcow. I ten sam ruski gaz lepiej sie oplaca kupowac od kowbojow. Kowbojom sie oplaca.

  Od 2014 roku , kiedy to Polska razem z Zachodem pomogla zorganizowac burdel na majdanie- Ukraina leci w przepasc gospodarcza.
  Impreza pokazowa Zachodu i kowbojskie okrzyki przyjazni na majdanie przyniosly Ukrainie 80 miliardow dolarow straty na samym tylko handlu z Rosja.
  Zachod nic od Ukrainy nie kupi bo nie po to sie robi ‘rewolucje godnosci’, zeby Zachod stracil na handlu z byle debilami, ktorzy postanowili zlozyc godnosc narodu u stop rzezimieszkow.

  Jeszcze nigdy zadne panstwo zachodnie nie uznalo ani Polski ani Ukrainy jako panstwa zachodniego. I slusznie.
  Polska zachowuje sie jak tatarska orda!

  Od czasu tej wspanialej rewolucji Ukraina wiele stracila a najwiecej na zdrowiu obywateli – jeszcze nie tak dawno zdrowego, silnego panstwa.

  Ukraina jest w stanie wojny domowej z przemyslowym Donbasem, ktoremu to regionowi postanowila Wierchowna Rada odebrac ojczysta mowe.
  Wierchowna Rada wlasnie ustalila, ze po rosyjsku publicznie rozmawiac nie wolno.
  Naturalnie, ze jest to w razacej sprzecznosci z Minskim Porozumieniem.
  I z Karta ONZ. I z Karta Praw Czlowieka.

  Polskie kurwy i ukrainskie zbiry traktuja rosyjsko-jezycznych obywateli Ukrainy jak …kurwa , emigrantow z …Afryki!!!
  Maja nagle wszyscy mowic po ukrainsku, ktory to jezyk jeszcze sie nawet nie dorobil porzadnego slownika ani literatury pieknej ani fachowej – naukowej!!!!!

  Nie ma nawet pieniedzy na przetlumaczenie milionow stron tekstow z j. rosyjskiego na swiezutki ukrainski belkot polsko-ruskiego chlopa panszczyznianego !!

  75% calej literatury na Ukrainie jest w jezyku rosyjskim. Lacznie z dokumentacja, archiwami, aktami prawnymi itp.

  To Polacy popierali bandy Azowa i prawego Sektora, ktore morduja cywilnych obywateli Ukrainy.
  To polskie kurwy, ktore nie chca wiedziec co sie dzialo z Polakami na Wolyniu, we Lwowie i teraz domagaja sie odszkodowania od Niemiec, a popieraja ukrainskich hitlerowcow.

  I kiedy Krym, ktoremu tez zabroniono uzywania ojczystego jezyka i grozono zbrojna napascia, zorganizowal dwa referenda, zeby zachowac autonomie Krymu, ktora mial Krym od ponad 300 lat – polskie kurwy poparly faszyzacje Ukrainy i ‚prawo’, ze parlament krymski ma byc zlikwidowany!!! i ze autonomiczny parlament na Krymie ma gowno do powiedzenia tylko dlatego, ze parchate Polaki nie lubia …Rosji!!

  Polak to taka swinia, ze choc wie, czym grozi rewolucja bolszewicka, wie, ze kraj upadnie i ze szlag trafi narod – zawsze bedzie popierac zydomasona i lizac mu hemoroidy ..nwet publicznie.
  I tak Polacy pomogli wybrac na Ukrainie wladcow majdanu: Turczyna, Jaceniuka, Poroszenko. A teraz blazna i kukle oligarchy Kolomojskiego

  Polskie kurwy pomogly zniszczyc Jugoslawie, Irak, Libie, i pomagaja mordowac w Afganistanie, Syrii…
  I te szmaty niemyte twierdza, ze sa Slowianami !!! pomagaja w ludobojstwie Slowian: Serbow, Ukraincow, Malorosjan..

  Jak sie polskim zdzirom i zbojom wydaje, ze Poroszenko sie podzieli z ‘bratnim polskim narodem’ bogactwami, ktore Poroszenko zebral z poklosia majdanu – to sie moga grubo pomylic;
  Okruchy z panskiego stolu dostaly sie majdanskim kurwom – wielu zasiada w sejmie.
  Polskim kurwom nie przeszkadzaja hitlerowskie symbole w Kijowie.

  Czytam polskie blogi.
  Chryste Panie!
  Co ta polska swolocz wypisuje po blogach!!

  Murzyny znad Limpopo, bushmeni z Czarnej Afryki maja wiecej rozumu niz polskie amatory polityki wschodniej!.
  Polacy sa sto razy gorsi od islamskich kozojebcow: pomagaja niszczyc cale narody.. w tym slowianskie!

  Ukraincy uciekaja z bogatej Ukrainy. 4 miliony w Rosji, w Polsce nie wiadomo ile, ale dobrze ponad milion.

  I sa jeszcze tacy goscinni Polacy, ktorzy nie mieszkaja w Polsce chetnie zaprosza wszystkich ukrow do Polski bo maja nadzieje, ze jak sie Ukry naucza polskiego jezyka – to sie zasymiluja!!!
  Czy ktos tu upadl na glowke w czasie porodu??
  Bandera w jakim mowil jezyku??

  Brak slow, zeby okreslic bydlece ciagoty polactwa, ktore zawsze woli glosowac na zyda niz na Polaka!! A po blogach pieprza, ze zydow nie lubia!!
  Ladna hipokryzja.
  Gdyby Pilsudski nie byl zydem, toby nie mial codziennie swiezych kwiatow na trumnie.
  Wszystkie ‘wolnosciowe ‘ prezydenty w wyzwolonej Polsce to przechrzty. Bo tak sobie Polacy zaplanowali. I tak lubia.
  Prawdziwi Polacy zas siedza w ciurmach albo w trumnach.

  Polskie kurwy pomogly okrasc Serbow, teraz dorzynaja Ukraincow.
  Polskie media porazaja lobuzeria i jawnym popieraniem okupacji Ukrainy.
  Kiedy aktorzyna Zielenski sie przyznal, ze jest zydem – mial gwarantowane poparcie z Polski.

  A najbardziej sie zaprzancom rozchodzi o to, ze nie moga pomagac w mordowaniu mieszkancow Krymu!!
  Polskie wojsko morduje w Donbasie a polska lobuzeria i prasa pyskuje na Rosje, ze to wojsko rosyjskie bombarduje miasta i wsie Donbasu!

  Tymczsem, zupelnie jawnie, ukraniscy faszysci planuja zbombardowac most kierczenski- chodzi o to, zeby mieszkancow Krymu szlag trafil!

  Sudden Death of a „Right Sector” Veteran from Lvov Reveals Blatant Neo-Nazi Symbolism – Fort Russ

  https://www.fort-russ.com/2019/07/sudden-death-of-a-right-sector-veteran-from-lvov-reveals-blatant-neo-nazi-symbolism/

  Brak slow, zeby okreslic dranstwo Polski i polskiej polityki pt. To nie my- to oni!
  To polskie scierwa polityczne i polska opinia tak zwana publiczna, pozwolila i pomogla panu Poroszenko prywatnie wzbogacic sie 10.000 % na zrabowaniu Ukrainy!!!!

  Teraz polskie scierwa popieraja kolejnego blazna chazarskiego – niech sie i on dorobi.
  A my damy niewolnicza prace uciekinierom z Ukrainy. Pokazmy, ze lubimy naszych sasiadow, ktorzy swoja niewolnicza praca pomoga nam w ekonomii!! Z wdziecznosci za majdan!

  Z zeznania podatkowego pana Poroszenki wynika, ze Polacy pomogli mu sie dorobic wielkiego majatku; jego dochody wzrosly o 10.000 procent!
  Slawa Ukrainie!!!
  Zobaczymy jak nam Ukraincy sie kiedys odwdziecza. Spuszcza nam portki przez glowe i dobija nahajami!

  A Ukraina najbiedniejszym krajem w Europie.

  12 milionow dolarow zysku w samym tylko roku 2018! Brawa dla Poroszenko!
  Brawa dla rewolucji godnosci.
  Taxes of Ukraine’s Poroshenko show his income jumped 10,000% thanks to Rothschild Trust — R
  https://www.rt.com/business/455251-poroshenko-fortune-hundredfold-ukraine/

  Nie wiem , kto to byli Lechici.
  Z cala pewnoscia ze zdegenerowanym polactwem nie mieli nic wspolnego.

 14. Lily said

  Re; 7
  Wojsko obrony terytorialnej,TO dziecko,
  p. A.Macierewicza,czyli produkt PIS-u.
  Czy,ktos zwrocil uwage?,na kolorowe apaszki
  naszych,niektore zolto-niebieskie.

 15. Lily said

  „Chinczycy twierdza,ze przyslowia sa
  madroscia Narodu”.
  „Panstwa gina,kiedy ludzie nie potrafia
  odroznic ludzi ZLYCH,od dobrych”.
  „Czlowiek szlachetny,kieruje sie sprawiedliwoscia.Czlowiek maly,korzyscia”.
  „Czlowiek szlachetny,nie szafuje obietnicami,
  lecz czyni wiecej niz przyobiecal”.
  „Na drzewie dobrych intencji,jest wiele
  kwiatow,lecz malo owocow”.

  Zrodlo;Konfucjusz (551-479,p.n.e)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: