Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Polacy pracują nawet podczas urlopu

Posted by Marucha w dniu 2019-07-16 (Wtorek)

Polacy nawet podczas urlopu nie mogą zupełnie odpocząć od swojej pracy, ponieważ według najnowszych badań prawie dwie trzecie z nich musi pozostawać w stałym kontakcie z pracodawcą.

Prawie połowa deklaruje natomiast, że jest gotowa wykonywać swoje obowiązki względem miejsca zatrudnienia nawet w swoim czasie wolnym.

Badanie na temat aktywności zawodowej Polaków przeprowadziła firma Michael Page, która w swoim raporcie „Życie w pracy” przedstawiła niepokojące dane dotyczące ich uzależnienia od aktualnego miejsca pracy. Blisko 65 proc. z nich rzekomo z powodu specyfiki swojej pracy pozostaje w stałym kontakcie ze swoim pracodawcą, natomiast 42 proc. ankietowanych jest do tego przymuszana przez pracodawcę.

Prawie 48 proc. respondentów za pośrednictwem swojego sprzętu służbowego pracuje nawet podczas urlopu. Jednocześnie według 77 proc. Polaków posiadany przez nich służbowy sprzęt (83 proc. badanych posiada służbowy sprzęt elektroniczny) zmienia ich życie, przy czym dla 61 proc. z nich jest to przemiana zdecydowanie negatywna.

Na podstawie: nowyobywatel.pl, wp.pl.
http://autonom.pl

 

Komentarzy 15 do “Polacy pracują nawet podczas urlopu”

 1. Wieloimienny said

  Tak działa wolny rynek.

 2. JW said

  @Wieloimienny: Wydaje mi się, że to nie wolny rynek tu działa, a zaszczepiony w społeczeństwie jeszcze w latach 90. paniczny strach przed wyrzuceniem z pracy, bezrobociem i biedą w połączeniu z brakiem jaj do przeciwstawienia się absurdalnym żądaniom przełożonych, jako że Polacy w ciągu ostatnich 30 lat zostali skutecznie zwałaszeni. Gdyby w Skandynawii jakiś pracodawca był na tyle głupi, by zażądać od pracownika zapieprzania w czasie urlopu, od razu miałby na głowie związki zawodowe, a w najlepszym wypadku skończyłoby się na wyśmianiu go. Oczywiście są stanowiska, na których mniej lub bardziej stały kontakt z firmą jest wymagany, ale należą do marginesu, a nie normy.

 3. Moher49 said

  Nikt i nic mnie nie zmusza. Pracuję, bo sprawia mi to przyjemność. To się nazywa pracoholizm.

 4. Dembowski Stefan said

  Moher 49 pieprzysz głodne kawałki A co do związków zawodowych w Polsce to zostały przejęte przez żydostwo Maniek Krzaklewski w gdańskiej siedzibie żydowskiej neosolidarności pilnuje porzadku w Polsce

 5. obserwator said

  zaraz beda obuzeni blokersy i inne mieszczanstwo. jak tak mozna czlowiek potrzebuje odpoczynku. 8 godzin pracy to max. itd. a gdzie jest miejsce na tych ktorzy maja swoje male biznesy. tam sie robi 24/7 a rolnicy? nie kazdy pracuje w budrzetowce czy mundurowce. pracuje sie tyle ile wymaga tego potrzeba. chcesz miec wiecej pracuj wiecej. pretesje miej sam do siebie

 6. kojak said

  oD 1 Jeden z rosyjskich miliarderow powiedzial : ,,Jesli panstwo nie steruje rynkiem, steruja nim: mordercy bandyci i zlodzieje !!!!

 7. miet said

  Bardzo dawno temu, kiedy pracowałem, na czas urlopu nie musiałem nic robić, ale miałem możliwość pracować w tzw.” summer school” – nikt mnie do tego nie zmuszał ale wiedziałem jakie mogę mieć z tego korzyści. Univerek za tę pracę wpłacał mi poza normalnym wynagrodzeniem podwójną stawkę na emeryturę.
  Nie zawsze z tego korzystałem ale mogłem zawsze.
  Pozostawanie w kontakcie z pracodawcą nawet w czasie urlopu, to przecież rzecz naturalna – czyż nie???

 8. biale niewolnictwo said

  7
  Miet
  24 godziny do dyspozycji plantatora?

 9. Wieloimienny said

  Weź wróć z jeden dzień z urlopu do stolarni, bo duże zamówienie jest jo?

  No i dupa z długiego wyjazdu z żoną nad morze.

  Korwin krul.

 10. Voodoosch said

  Polacy tak pracuja (w Polsce), bo sobie na to pozwolili. W UK mogloby to podpasc pod „wspolczesne niewolnictwo”.
  Mowimy tu oczywiscie o zwyklych wyrobnikach, bo pozycja menadzera zobowiazuje do nieregulowanych godzin pracy i musi byc on w kontakcie z pracodawca ale wszystko jest napisane w kontrakcie (umowie o prace) jaki podpisal.

  Ad 7. „Pozostawanie w kontakcie z pracodawcą nawet w czasie urlopu, to przecież rzecz naturalna – czyż nie???”
  Nie. Jak do mne dzwoni pracodawca po godzinach pracy, bo cos naprawde awaryjnego sie wydarzylo, to przez pierwsza minute mnie przeprasza, ze do mnie dzwoni. Moja prace mam wykonac w moich godzinach pracy. Tak wszystko poinno byc rozplanowane. Przypominam, ze istnieje cos takiego jak nadgodziny, ktore powinny byc platne o 50% wiecej, a czasem i podwojnie.

  Nie robmy z siebie wiekszych niewolnikow niz juz jestemy.

 11. N said

  Do Kojaka (Nr 2 na ten moment)

  Napisałeś, cyt. :”Jeden z rosyjskich miliarderow powiedzial : ,,Jesli panstwo nie steruje rynkiem, steruja nim: mordercy bandyci i złodzieje !!!!”.

  To zapewne prawda.

  Ale, w Polsce to właśnie bandyci i złodzieje tworzyli poszczególne rządy (bo nie tylko myślę o obecnym rządzie), są oni także w sądach, samorządach, w sejmie i w senacie, w urzędach, w mediach.

  Nie wiem tylko co by na to powiedział ów miliarder rosyjski

 12. RomanK said

  Rosja od 1917 roku rzadza bandyci, mordercy i zlodzieje……w POlsce zainstalowali to po przejeciu okupacji niemieckiej….

  Co to jest???? Urlop????

 13. miet said

  Tak Panie Romanie, zawsze należy pytać o definicję.:-)))
  Tego dyskutanci nie cierpią.:-)))

 14. kapitalizm? said

  Kto rzadzi w USA:
  Amerykanskie elity polityczne:
  Wielkim mocarstwem jakim jest Ameryka Pln. i amerykanska polityka zagraniczna rzadza zboczency i pedofile, ktorzy dorabiaja sie ogromnych majatkow na handlu dziecmi i mlodymi kobietami.
  Aktualnie odbywa sie proces poteznego mogula amerykanskiej polityki. Juz raz siedzial za pedofilie a teraz caly wydzial sprawiedliwosci w USA probuje ( ze strachu przed szantazem) ratowac najslynniejszego pedofila wszechczasow przed
  zasluzona kara.

  Assange’a chca wsadzic do paki na 175 lat choc nie zlamal zadnego prawa.

  Wyspa orgii pana Epsteina jest regularnie odwiedzana przez amerykanskich prezydentow. Dopuszczaja sie tam wszetecznosci na cudzych dzieciach porwanych od rodzicow. Dzieci sa porywane na wszystkich kontynentach.
  Popatrzcie na obrazek b. prezydenta USA:

  Bill Clinton took 26 flights on Epstein’s jet, frequently ditched Secret Service | WHAT REALLY HAPPENED
  http://www.whatreallyhappened.com/node/779187

  Jeffrey Epstein zbudowal fortune na szantazowaniu zboczonych politykow amerykanskich: zapraszal na orgie seksualne – ksiazke o tym znanym finansiscie napisal profesor socjologii
  http://www.whatreallyhappened.com/node/778843
  Nawet Trump sie zachwycal postacia poteznego finansisty:

  Jeffrey Epstein: Trump once praised billionaire charged with sex trafficking minors for liking women ‚on the younger side’ | Business Insider

  https://www.businessinsider.com.au/jeffrey-epstein-trump-link-liking-women-on-the-younger-side-2019-7?utm_source=notification&utm_medium=referral&r=US&IR=T

  Sexual Predators Within America’s Power Elite: What You’re Not Being Told
  https://www.blacklistednews.com/article/73799/sexual-predators-within-americas-power-elite-what-youre-not-being.html

  Ponad milion dzieci rocznie jest porywane i sprzedawane pedofilom i handlarzom dziecmi:
  Kto kupuje dzieci w celach seksualnej eksploatacji i znecania sie:
  Who buys a trafficked child for sex? Otherwise ordinary men.
  https://www.usatoday.com/story/opinion/nation-now/2018/01/30/sex-trafficking-column/1073459001/

  More than 1 million children, according to the International Labour Organization, are exploited each year in the commercial sex trade. IndyStar columnist Tim Swarens, through the support of a Society of Professional Journalists fellowship, spent more than a year investigating a lucrative business where children are abused with low risk to buyers or traffickers, despite tougher laws and heightened international awareness of the scourge. Google, Eli Lilly and Co., and Indiana Wesleyan University provided additional support for this project.

  Wielki biznes w demokracji swiata: handel bronia, narkotykami i dziecmi.
  As I documented in the in-depth piece I wrote earlier this year, child sex trafficking — the buying and selling of women, young girls and boys for sex, some as young as 9 years old — has become big business in America. It is the fastest growing business in organized crime and the second most-lucrative commodity traded illegally after drugs and guns.

  Dorosli kupuja dzieci dla gwaltow 2 i pol miliona razy ROCZNIE
  Adults purchase children for sex at least 2.5 million times a year in the United States.
  Adults purchase children for sex at least 2.5 million times a year in the United States.

  But then there are the extra-ordinary men, such as Jeffrey Epstein, who belong to a powerful, wealthy, elite segment of society that operates according to their own rules or, rather, who are allowed to sidestep the rules that are used like a bludgeon on the rest of us.

 15. kapitalizm? said

  Prywatna wyspa rozkoszy dla amerykanskich elit politycznych i decydentow o losach swiata:

  Madam Epstein … Clinton

  (Moze wreszcie media sie odczepia od katolikow)

  https://www.blabber.buzz/conservative-news/615260-meet-the-madam-epstein-arrest-casts-spotlight-on-clinton-linked-socialite-special?utm_source=c-alrt&utm_medium=c-alrt-email&utm_term=c-alrt-GI

  Jeffrey Epstein built fortune by ‚blackmailing investors over sex parties,’ says sociology professor writing a book about the financier | WHAT REALLY HAPPENED

  http://www.whatreallyhappened.com/node/778843

  SEXUAL PREDATORS WITHIN AMERICA’S POWER ELITE: WHAT YOU’RE NOT BEING TOLD | WHAT REALLY HAPPENED
  https://www.whatreallyhappened.com/node/778754

  Here is a list of all the Republicans and Democrats Jeffery Epstein donated to – Investment Watch

  https://www.investmentwatchblog.com/here-is-a-list-of-all-the-republicans-and-democrats-jeffery-epstein-donated-to/

  Mystery surrounding Epstein’s private island… Safe room no one can enter… How did he make money? Dozen new accusers… – Investment Watch
  https://www.investmentwatchblog.com/mystery-surrounding-epsteins-private-island-safe-room-no-one-can-enter-how-did-he-make-money-dozen-new-accusers/

  Rumors Swirling that Epstein’s Underage Prostitutes Has Provided Damaging Info on his Friends and Accomplices!
  https://www.blabber.buzz/conservative-news/614827-rumors-swirling-that-one-of-epsteins-underage-prostitutes-has-provided-damaging-information-on-epsteins-friends-and-accomplices-special?utm_source=c-alrt&utm_medium=c-alrt-email&utm_term=c-alrt-GI

  Dershowitz: ‘I Kept My Underwear on’ During Massage at Epstein’s Mansion | WHAT REALLY HAPPENED
  http://www.whatreallyhappened.com/node/778705

  Operation ‚Broken Heart’: 51 arrests made in Texas child sex crime sting | WHAT REALLY HAPPENED
  http://www.whatreallyhappened.com/node/778703

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: