Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  I*** o Wypadek w Chorwacji…czy…
  revers o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  maasteer o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  Doinformowany o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Ja o Wypadek w Chorwacji…czy…
  lesnick o Gulgowscy i kaszubski ren…
  bronek o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Andrzej Lepper
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  revers o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Agnieszka o Cywilizacja (Nie)Prawdy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Kogo Michalkiewicz aż tak uwiera?

Posted by Marucha w dniu 2019-07-17 (Środa)

Ostatnich kilka, kilkanaście dni w gajówce – to niezwykły wysyp komentarzy atakujących red. Stanisława Michalkiewicza. Atakowany jest bądź wprost, bądź przy pomocy wplecionych w inny tekst cienkich aluzji czy insynuacji. Np. przez wymienienie jego nazwiska jednym ciągiem z innymi, skompromitowanymi osobami.

Pojawiło się na forum – jak na zawołanie – mnóstwo jakichś nowych ksywek, jakichś agresywnych komentatorów,  których nigdy przedtem nie widziałem.

Powracają wyświechtane i wielokrotnie wyśmiewane brednie o przynależności St. Michalkiewicza do masonerii, do klubu Windsor, do PRL-owskiej milicji, do „narodu wybranego” itp. itd.

Nie ustają plotki o rzekomych ogromnych dochodach z drukowania książek, pisania artykułów, nagrywania wideo na YouTube  i spotkaniach z czytelnikami. I w ogóle jak wielkie pieniądze trzeba mieć, żeby nieustannie jeździć a to do Australii, a to do USA, a to znów do Raciborza!

Ponadto różne zawistne bydlątka wściekają się, że St. Michalkiewicz otrzymał od swych przyjaciół i zwolenników tyle wsparcia, że był w stanie wykupić na własność lokal, w jakim mieszka. A przecież ich to nie kosztowało ani grosza i kosztować nie będzie. Kto im broni ogłosić taką samą zbiórkę dla siebie?

Do bardziej inteligentnych należą zarzuty, iż St. Michalkiewicz nie pisze na takie tematy, na jakie by sobie życzyła dana osoba, że coś pomija, że coś zostawia między wierszami. Bo oczywiście obowiązkiem Michalkiewicza jest uprzednie skonsultowanie się z użytkownikiem gajówki o ksywce „Srytpit” czy „Pikita” i ustalenie tematyki następnego artykułu…

Wszystko to wygląda na jakąś skoordynowaną akcję, choć oczywiście może być czystym przypadkiem.

Nikt, kto miał w jakiś sposób umotywowaną i nadającą się do dyskusji opinię o St. Michalkiewiczu i wyraził ją w gajówce w sposób w miarę kulturalny, nie miał problemów z administratorem. Mógł co najwyżej spotkać się z ripostą.

Wolność słowa to jednak nie to samo, co wolność srania innym na głowę, ciskania obelg, oszczerstw i kłamstw. Dlatego bez wahania usuwam łajdackie komentarze, a ich autorów, jeśli są nachalni, banuję. Oszczercami bowiem pogardzam, jak mało kim.

I mam gdzieś, że robactwo się skarży na „komunistyczną cenzurę”.

Gajowy Marucha

Komentarzy 185 do “Kogo Michalkiewicz aż tak uwiera?”

 1. Boydar said

  Moim skromnym zdaniem akcja jest fucktycznie skoordynowana, tyle tylko że w drugą stronę.

  Podnoszone argumenty przeciw Mojemu Ulubionemu Stanisławowi są tak gównianej jakości że osoba atakowana może tylko zacierać z radości łapki.

  ————–
  Też niewykluczone, ale zauważmy, że im bardziej gównianej jakości są argumenty, tym łatwiej trafiają do polactwa i tym łatwiej są akceptowane.
  Admin

 2. Boydar said

  Polactwo ma wpływ wyłącznie na PKB, wewskutek spożycia.

  A analiza tekstów za i przeciw też daje niekiepskie pojęcie którędy ludkowie przemyśliwują.

 3. Tomasz P. said

  A może Pan, szanowny Marucho, jest tym Stanisławem M.?

  ————–
  To jest tak zabawny wpis, że wypada go przepuścić.
  PS Powiem Panu na ucho. że jestem też p. Morawieckim i Dodą piosenkarką.
  Admin

 4. JO said

  I slusznie Panie Gajowy. Bo jezeli Pan jest autorytetem, to musi tez Pan pretendowac do wladzy I ja uzywac a ci co uznaja Pana autorytet musza wykazywac posluszenstwo w granicach wyznaczonych przez Swieta Tradycje a jezeli nie, to musza podlegac karze.

  JO

 5. Kpt. Sowa said

  Oglądam spotkania Michalkiewicza na tvasme od czasów jak kręcili je ziemniakiem w rozdzielczości 2×2 piksele i wiem jak brzmi pytanie od kogoś kto przyszedł po prostu posłuchać i coś się dowiedzieć.

  Kpt Żbik ma rację, że jest teraz prowadzona jakaś operacja przeciw niemu ( http://tiny.cc/g3hu9y ). Juz dawno zauważyłem dziwne osoby na salach, które jakby recytują pytania z pamięci, nieudolnie i bez znajomości tematu.

  Zabolało ich nagłośnienie 447, w panice przykryli pozorowaną akcją niby zbierania podpisów (że niby coś się dzieje), a teraz chcą osłabić jego wpływ na opinię publiczną.

 6. Katarzyna T said

  Ad.2.Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.
  Panie Boydar , a Pan to robi z serca czy z urzędu?

  ————-
  Ja mogę Panią też „skrytykować”, np. ty cholerna żydówko, córko ubeka, złodziejko i agentko.
  I co Pani na to?
  Za taką krytykę idzie się pod sąd.
  Admin

 7. Marucha said

  Re 4:
  Moja „władza” ogranicza się do gajówki: napomnień, ostrzeżeń, ewentualnie usuwania pewnych osób. I nigdy nie pretendowałem do czegoś więcej. Zresztą byłoby to śmieszne.

 8. misio.l said

  i jak myślałem już usunięty mój wpis

  „Wykryto duplikat komentarza: wygląda na to, że już to powiedziano!”
  gdzie on jest?

  ————-
  Wywalony 🙂
  Jak gnojówka z furmanki.
  Admin

 9. Marucha said

  A propos: od chwili ukazania się niniejszego artykułu zdążyłem już wywalić kilka prostackich, prymitywnych komentarzy odnośnie red. Michalkiewicza.
  I jeszcze jakie dzikie pretensje ma do mnie hołota, że nie pozwalam zrobić gnojowiska z gajówki!

  Powtarzam: krytyka red. Michalkiewicza nie stanowi problemu. Krytyka – a nie bełkot. Zwłaszcza, gdy jedzie od niego czosnkiem.

 10. JO said

  ad.7 . O tu wladzy mam na mysli. Pan ja ma i powinien uzywac.
  A w sparwie Michalkiewicz – Czerniak – SAD i niech wszyscy juz przestana bez Jego wyroku szmerac slownie, bo niczemu dobremu to nie sluzy.
  Michalkiewicz ma prawo do preferencji I moze sie temu Panu nie podobac ktos, kto podczas stanu wojennego wszedl do ZOMO w taki czy inny sposob.
  Bez dowodow obgadywanie Michalkiewicza po tylu Jego dzialaniach jako publicysta obnazajacych wladze zydo-masonerii w Polsce jest haniebne.

  Kto chce, niech odda sprawe do Sadu Koscielnego, niech taki powola, niech wnioskuje I takim wlasciwym dzialanie dochodzi do sprawiedliwosci a nie slowna biegunka, ktora Polsce a wiec i Kosciolowi szkodzi.

 11. Easy Rider said

  Ja również byłem fanem Michalkiewicza, ale raczej ze względu na jego styl pisarstwa, niż poglądy społeczno-polityczne (UPR!) i nadal uważam, że pod względem tego stylu, pozostanie on najlepszym polskim felietonistą, bo następców nie widać. Ale niedobrze się dzieje, jeżeli felietonista staje się politykiem, gdyż traci swój dotychczasowy (domyślny) wizerunek obiektywnego obserwatora.

  Natomiast ja bym cokolwiek odwrócił tytułowe pytanie, bo nie uważam, że jest to jakaś skoordynowana akcja, tylko powszechna reakcja autentycznego oburzenia na pogardę dla naszej tożsamości etnicznej. Pytanie bowiem powinno brzmieć:

  dlaczego Michalkiewicz stał się eksponentem tych sił, którym przeszkadza prawda o historii ziem polskich sprzed 966 r? A że może ona być „antykatolicka” – cóż, prawda zawsze jest wrogiem kłamstwa, niezależnie od jego proweniencji.

  P.S. Czy Michalkiewicz aby nie podtrzymuje (chociaż nie wprost) narracji tych, którzy mówią o „wspólnej, 1000-letniej historii” – wiadomo z kim. Z tymi, którzy jakoby nas dopiero ucywilizowali.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Ile razy można pisać… No ile razy można wyjaśniać?

  Michalkiewicz NIGDY nie negował istnienia naszej historii przed rokiem 966.
  Czy to jest jasne, czy mam jeszcze raz napisać?
  Michalkiewicz NIGDY nie negował istnienia naszej historii przed rokiem 966.
  No… dla pewności – jeszcze raz:
  Michalkiewicz NIGDY nie negował istnienia naszej historii przed rokiem 966.

  Michalkiewicz wyśmiał idiotyczne teorie, które po prostu naszą (pre)historię ośmieszają, a także celnie zauważył, że niemal wszyscy turbo-Słowianie są ANTYCHRZEŚCIJANAMI. Dlaczego?

 13. Kpt. Sowa said

  Żeby „skrytykować” Michalkiewicza potrzeba wiedzy i inteligencji, także sobie nie schlebiajcie. Czytam Michalkiewicza od czasów kiedy NCz wydawany był na papierze toaletowym i sporo wody w Wiśle upłynęło zanim potrafiłem się w jakikolwiek sposób do tego co on pisze ustosunkować.

  Kwestia historii/prehistorii Słowian jest prosta – wystarczy przedstawić źródła i poddać je krytyce. To oczywiście nigdy nie nastąpi, bo nie o to chodzi. Chodzi o wywołanie i nagłośnienie sporów i kontrowersji, które postronnego widza maja przekonać, że Michalkieiwcz „to pijak i złodziej, bo każdy pijak to złodziej i w ogle to najlepiej nie czytać, nie słuchać i nie oglądać, bo to grzech”.

 14. Ola said

  o kurka! wracamy 1000 lat wstecz???? jpd…. ja lece na fitness. Buziaczki 💋

 15. brys said

  Nie można rozpatrywać krytyki redaktora bez tego od czego się ta awantura zaczęła. Bo worek ten rozwiązał się nie bez przyczyny.

  https://marucha.wordpress.com/2019/07/15/michalkiewicz-nie-ma-watpliwosci-ws-dra-czerniaka-najwyzszy-czas-by-przestal-byc-waznym-elementem-konfederacji/

 16. bryś said

  Znaczy się dla niektórych, bo część komentarzy to wyglądają na takie przy okazji i można by je olać.

 17. Dembowski Stefan said

  Na spotkaniu z Janem Kobylańskim na Teneryfie ,przebywałem w towarzystwie Kazika Świtonia śp Spotkałem tam zaproszonego też Michalkiewicza zadałem mu pytanie czemu w jego książkach I felietonach przebija bezśilność Proszę przeanalizować panie gajowy Michalkiewicz prawie udowadnia że nic się nie da zrobić Pan dobrze wie co mam na myśli A skoro nic się nie da zrobić to po co robić Myślę że to jest rola Michalkiewicza na scenie politycznej w Polsce na ktora wchodził od zawszeA tak na marginesie Najwyższego Czasu założonego przez Ozjasza Korwina czy to panu nic nie mówi??Pozdrawiam zza oceanu Stefan M Dembowski

 18. Czaruś said

  Szanowni Państwo! Nieśmiało przypomnę, że nie byłoby tematu SM w gajówce, gdyby ON SAM nie potwierdził swoją obecnością tej hucpy zorganizowanej przeciwko P. Dr Czerniakowi, a następnie na kolejnym otwartym spotkaniu nie przyrównywał P. Dr Czerniaka do jakiegoś szamana leczącego moczem. Wygłupił się dokumentnie! Nikt tutaj słowem nie pisnął, kiedy kilka lat temu przed wyborami do parlamentu, na wspólnym spotkaniu z Gadowskim wypowiedzieli się obaj, że najlepiej jest jednak głosować na PIS! Czy taka wypowiedź nie jest podejrzana?

 19. Rokitnik said

  Nie wiem jak postapi Pan St. Michalkiewicz? To znaczy nie wiem czy nadal bedzie pisywal swoje feljetony polityczne? Ja na Jego miejscu rozgladalbym sie za innym fachem ( np. doradca ? ) lub stal sie wzietym adwokatem – albowiem i WIEDZE i szersze niz inni spojrzenie na toczace sie sprawy – p.Stanislaw MA!!?
  ————————————
  Wyznaje zasade, ze kazdemu zdarzaja sie tez GORSZE dni ( posuniecia) i lapsusy slowne. Trzeba na to patrzec jakos z dystansem, majac na uwadze CALOKSZTALT… Nikt nie musi lubic p.Redaktora, bywac na Jego wykladach, czytywac Jego felietonow czy pogadanek ! Osobiscie bylem na kilkunastu spotkaniach autorskich Pana Michalkiewicza i zawsze ” cos ” z nich wynosilem i TO sie dla mnie liczylo !!
  Podnosicie sprawe powstania i wspoltworzenia Unii Polityki Realnej, jako CZYRAKA na politycznej polskiej zawlaszczonej przez nachodzcow dupie? A ja, gdy pierwszy raz przeczytalem ICH Statut – to bylem zdumiony swierzoscia spojrzenia? Inna rzecz, ze Organizacja czyli Prezesowaniem zajmuje sie niejaki JKM-ikke —- a ten, do mojej bajki NIE nalezy! Stad szybko pierwsze ” zauroczenie ” UPR-em mi minelo…
  Co do wsparcia swoim autorytetem „nagonki ” na dr.Czerniaka ? Nie jestem pewien czy to nie take poslizgniecie jakie przydazylo lata temu Ks.Kardynalowi Macharskiemu? Uczestniczyl bowiem jako z n a c z a c a osoba, w nagonce zydkow na Klasztor Karmelitanek w Oswiecimi? Bo sie IM widoczny z OBOZU Krzyz nie podobal?!! Czy aby o owe uczestnictwo w szemranym towarzystwie, nie poprosil go wowczas „santo subido „?
  ========================
  Ps. Osobami ktore z wlasnej i nie przymuszonej woli wstepowaly do ZOMO czy UB-ecji, po prostu gardze. I…zdecydowanie UNIKAM. Albowiem jak mowi przyslowie” z kim przystajesz, takim sie stajesz „.

 20. Easy Rider said

  Ad 12 – Marucha.
  Nie chodzi o to, że Michalkiewicz neguje historię, bo historia zawsze jakaś jest. Chodzi o to, że neguje on wersję historii, w której na ziemiach polskich istniała państwowość słowiańska przedchrześcijańska, czyli że dopiero chrześcijaństwo nas ucywilizowało. Inaczej, należy rozumieć, że podtrzymuje dotychczasowe bajeczki o kołodzieju, postrzyżynach i myszach, które zjadły Popiela? Bo tak naprawdę, to mieszając z błotem próby odtworzenia historii przedchrześcijańskiej, nie przedstawia wersji historii, która jest dla niego wiarygodna.

 21. Marucha said

  Re 17:
  Panie Stefanie,
  Bezsilność przebija też i u mnie, ponieważ Polakom na Polsce nie zależy, a paru entuzjastów jej nie uratuje.

  Re 18:
  Gdzie i kiedy red. Michalkiewicz przyrównał dr Czerniaka do szamana?
  Czy on jeden uważał PIS za mniejsze zło? Pomylił się? A kto się nie myli, opróćz Jezusa Chrystusa?

  Wydaje mi się co najmniej zastanawiające, dlaczego mało znana postać dr Czerniaka (pierwsze o nim usłyszałem) stała się nagle powodem do ogólnointernetowego atakowania Michalkiewicza.
  Bzdura i tyle.
  Powodem – jeśli już – może być 447.

 22. Marucha said

  Re 20:
  No to jeszcze raz…

  Michalkieiwicz „mieszając z błotem próby odtworzenia historii przedchrześcijańskiej, nie przedstawia wersji historii, która jest dla niego wiarygodna.”

  To nie są żadne „próby odtworzenia historii”. To są brednie, inspirowane przez środowiska antychrześcijańskie. Brednie latwe do obalenia, ośmieszające naszą prawdziwą historię.

  W fali ataków na Michalkiewicza na pewno nie chodzi o prasłowian. Nie bądźmy dziećmi.

 23. Nina said

  Panie Dembowski, miałam napisać post innymi nieco słowami, ale w takim właśnie tonie. Posiada red. Michalkiewicz wiedzę ogromną, Tego nikt – ze mną włącznie – nigdy mu nie ujmie.

  Ja tez zauważyłam ten – tak to nazwę – pesymistyczny ton kierowany pod adresem słuchaczy. Sprytnie to robi, ale skutecznie

  A odnośnie doktora Czerniaka – cóż, redaktor Michalkiewicz zawiódł mnie na całej linii.

  ——
  Taki sam pesymistyczny ton miały – z zachowaniem wszelkich proporcji – kazania ks. Skargi.
  Michalkiewicz nigdy nie pretendował do roli pocieszyciela
  Admin

 24. Kris said

  Michalkiewicz powiedział pod adresem dr. Czerniaka:
  „Chciało mu się ruchać a sam zostanie wyruchany”!
  Bardzo wymowne!

  ———–
  A co to wymawia?
  Admin

 25. Kris said

  A co to ma znaczyć, że dr chciał sobie „poruchać”?
  I kto ma go „wyruchać”?
  I kto na tym skorzysta, że dr zostanie „wyruchany”?

  ———-
  No właśnie ja o to pytam.
  Właściwie to bardziej mnie interesują konkrety, niż jakieś tam słówka
  Admin

 26. Zeus said

  Trolle już są opłacani z ustawy nr 447, suma pewnie wzrośnie przez to.

 27. Wkład Pana Stanisława Michalkiewicza jak również szanownego Gospodarza w uświadamianie słuchaczy i czytelników przynosi wbrew pozorom skutek pozytywny, gdyż coraz większe grono odbiorców włączyło się do dyskusji o prawdziwości i rzeczywistej roli przekazów medialnych. Oznacza to, że odbiorcy zaczynają powoli odróżniać dobre i złe intencje środowisk patriotycznych jak i tych udających patriotyczne. Jeszcze długa droga przed nami zanim nauczymy postrzegać różnice między jednymi a drugimi.

  „Lep na muchy – środek służący do zwalczania osobników aktywnych, w szczególności głodnych natrętów doszukujących się prawdy;

  rodzaj pułapki sporządzonej najczęściej ze środowisk legendowanych jako prawicowo-patriotyczne, przez medialne autorytety obustronnie pokryte warstwą zawoalowanej fałszem prawdy.

  Pułapki takie umieszcza się we wnętrzach zarówno pomieszczeń sal konferencyjnych, jak i na manifestacjach ulicznych, oraz w publikatorach telewizyjno-radiowo-prasowo-internetowych, często pod auspicjami powszechnie uznawanej świetlistej osobistości, w obszarach gdzie często gromadzą się niepokorne środowiska.

  Receptura lepu jest tak dobrana, by miał on dostatecznie dużą lepkość w szerokim zakresie podprogowych oddziaływań na napotkane w indoktrynowaniu grupy społeczne, a często także by wabił innych jeszcze nie do końca otumanionych osobników do tego, by ulegały wpływom sączącej się lepkiej mowy prelegentów i przysiadały na jego powierzchni.

  Osobnik, który przysiądzie na lepie, najczęściej już nie jest w stanie pokonać lepkości sączącej się mowy krasomówców i ginie mentalnie z głodu i wyczerpania przyklejony do frazeologii krypto-liberalizmu.

  Lep taki można sporządzić również także sposobem domowym bez konieczności zadłużania się w instytucjach ponadnarodowych, wykorzystując występujące w otoczeniu darmowo dostępne obietnice sporządzane na bazie nieodpowiedzialnej głupoty i braku obiektywizmu osobników kuszonych miodną mową płatnych indoktrynerów.

  Spotykane w obiegu lepy mogą prócz substancji wabiących zawierać również truciznę przyspieszającą uśmiercenie złapanych na lep naiwniaków.

  Użycie lepów jest tanim i skutecznym sposobem na zmniejszenie ilości osobników krążących wokół zagadnień i tematów społecznie niewygodnych, domagających się drażniąco swoich naturalnych praw do godnego życia w obszarze uznanym za ich ojczyznę.

  Istotną wadą lepów jest nieestetyczny wygląd, zwłaszcza po pewnym czasie, gdy zwisają oblepione dziesiątkami albo nawet setkami i tysiącami zblazowanych i martwych intelektualnie osobników. Dlatego stosowanie ich ogranicza się raczej do obszarów mniej reprezentacyjnych.”

 28. M. S. said

  Kiedyś ludzie docenią Pana Michalkiewicza. Będzie wtedy za późno żeby zmienić bieg wydarzeń, ale w opinii pozostanie sumieniem narodu.

 29. www said

  Michalkiewicz po prostu wyciąga na światło dzienne spiski i spiseczki by je jakoś rozbroić pokazując publicznie.

  ——
  …. a powinien nic o nich nie mówić publiczności, prawda?
  Admin

 30. Kris said

  O to należy się zapytać Michalkiewicza.
  Kim on jest (nie zajmuje żadnej znaczącej funkcji w Konfederacji ani nawet do niej nie należy) że oznajmia wszystkim iż dr zostanie „wyruchany”?
  Ktoś jemu to już oznajmił?
  To może Michalkiewicz sprawi, że „wyruchany” zostanie również Wojciech Jasiński z PiS (były Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB).
  kto na tym skorzysta, że dr zostanie „wyruchany”? Oczywiście PiS!

 31. JO said

  Tak czy inaczej, kazdy spor wsrod Polakow obniza zaufanie dla Przywodcow lub pretendentow do Przywodstwa oraz dzieli nas niepotrzebnie.

  Widac na tym tre SPORU pomiedzy Panami M oraz C, ze brakuje wyzszego ciala nadrzednego, ktore nakazywalo by mimo sporow wspierac tych, co walcza o Polske , culture polkas, o Wiare.

  Powinno powstac niezalezne Cialo Kosciola Katolickiego w Polsce, niezalezne bo zlozone w tym z Ksiezy, ktorzy sa z profecji niezalezni, bo pilnuja dobra nadprzyrodzonego swiata, Cialo, ktore by moralnie dawalo nam stabilnosc we wspieraniu tych co nami Przewodza.

  Zauwazmy, ze po dzis dzien zydo-masoneria wlasnie wspiera sie takim „cialem” w Polsce. Episkopat Polski skladajacy sie z zydow, okupowany przez Zydow wspiera wlasnie moralnie publicznie Zydo-Masonerie, wladze masonska w Polsce. To duet po to, by zwodzic nieswiadomych Polakow. Ten duet wybija nam nasza bron z reki, jaka byla odwiecznie moralnosc katolicka pilnowana wlasnie przez Kosciol.

  Episkopat w Polsce skladajacy sie z Zydow – milczy na temat moralnosci, a wiec Polacy w systemie godza sie na niemoralne dzilania publiczne.

  Raz jeszcze wzywam o zwrocenie sie do Bractwa Piusa X oraz Ruchu Oporu w Polsce o zorganizowanie Sadu Koscielnego, ktory by wskazywal co jest, kto jest I postepuje w zgodzie z moralnoscia katolicka a kto nie.

  Przeciez to jest Ksiezy obowiazkiem byc wlasnie takim Sedzia. Po to sa ci Ksieza powolani a my mamy obowiazek tych Ksiezy poslue w tym wzgledzie uzywac dla dobra Kosciola I pozytku wspolnego dobra – naszego dobra Polakow.

  JO

 32. JW said

  Osobiście śledzę twórczość Michalkiewicza od lat 90. i cenię go za wytrwałe serwowanie odtrutki mentalnej ogłupiałemu narodowi. Co prawda nie spodobał mi się jego ostatni atak na Czerniaka i medycynę „alternatywną” poprzez sprowadzanie jej do urynoterapii, czyli do absurdu i nie znam też przyczyny tego postępku, ale jeden taki wyskok nie dyskredytuje go w moich oczach. Podobnie jak ewentualna działalność Czerniaka w ZOMO nie pomniejsza jego zasług w dziedzinie medycyny. Problemem jest totalitarny sposób myślenia ludzi, którzy nie zgadzając się z jedną rzeczą potrafią wrzucić czyjś cały dotychczasowy dorobek do kosza.

 33. JO said

  „Problemem jest totalitarny sposób myślenia ludzi, którzy nie zgadzając się z jedną rzeczą potrafią wrzucić czyjś cały dotychczasowy dorobek do kosza.” – JW

  I to dlatego potrzebujemy Sadu Koscielnego.

 34. Voodoosch said

  Ad 20 EasyR
  „czyli że dopiero chrześcijaństwo nas ucywilizowało.”
  Tak.
  Wczesniej to sobie plemiona biegaly po tych slowianskich ziemiach. Nie byly zorganizowane. Walczyly ze soba. Nic nie wybudowali co by zostalo. Byli niepismienni, a co najciekawsze skad we wczesnym sredniowieczu wzielo sie w Europie Zachodniej slowo slav (ang. slave) (pozno-lacinskie sclavus) czyli poprostu niewolnik. Wzielo sie stad, ze nasi przodkowie sprzedawali w niewole podbite plemiona jak opetani, nawet jesli mowili tym samym jezykiem. Przez brak organizacji takze „obcy” nas uprowadzali, bo bylo to proste. Prosze sobie poczytac o slowianskich niewolnikach w swiecie arabskim.
  Nikt nie neguje, ze byli tu tysiac lat temu, byli i dwa i trzy tysice lat temu. Nie tylko Slowianie ale tez inne grupy etniczne, wiec najprawdopodobniej jestesmy mieszancami, poniewaz te ziemie od zawsze byly tranzytem.
  Nie istnialo cos takiego jak Wielka Lechia, chyba ze to poprostu chodzi nazwe na te wszystkie plemiona, ktore zamieszkiwaly te tereny od tysiecy lat.
  Dopiero od nadejscia Chrzescijanstwa cos zaczelo sie zmieniac. weszly zasady i chierarchia zalezna nie tyle od sily tylko od wiedzy.

 35. Wieloimienny said

  A jak się ma skoordynowana akcja do liczby wejść na gajówkę? Bo ja na różnych portalach umieszczałem często linki do tego bloga, głównie odnośnie tematów o USA i Ukraińcach. Stąd mogło tu przyjść wiele nowych osób, które przy okzaji wypowiadały się w temacie o Michalkiewiczu i Czerniaku.

  ———–
  Liczba dziennych wejść na gajówkę utrzymuje się na poziomie ok. 20 tysięcy.
  15 lipca było więcej, niż zwykle: prawie 28 tysięcy.
  Admin

 36. Katarzyna T said

  Ad.6 Panie Gajowy , słownictwo i przekaz świadczą o Panu.
  Tu zostałam nazwana- wyzwana wojtylianką i nie zmieniło mnie to ani na gorsze ani lepsze. Uważam ,że spór był wstydliwy nie dla mnie i mam nadzieję ,że Prawda zwycięży.
  Co do P.Michalkiewicza to oprócz olbrzymiej wiedzy ma talent przekazywania jej – w czasie i przestrzeni.
  Czy jest sumieniem narodu?(26). Dla mnie nie. Pomijając zasługi wyliczane powyżej, popularność itp to jednak nie odniósł się jasno do akcji blokowania ingresu Bp Wielgusa.A przecież to było kluczowym przełożeniem zwrotnicy naszych dziejów. Nie wierzę,że nie miał wiedzy .Wierzę , że zapisze się w historii.
  Ps.Spodziewam się pełnego wiaderka, może Pan lać do woli, ubieram ochronną odzież. Pozdrawiam bez jakichkolwiek złych emocji.

  ——
  Michalkiewicz odniósł się bardzo jasno do sprawy bp Wielgusa. O czym pisaliśmy w gajówce.
  Admin

 37. JO said

  ad.34. To czemu w Anglii nie zobaczy Pan ANI JEDNEJ budowli jak w Rzymie? Czy w Niemczech Pan wskazae mi na kamienne budowle z czasow Rzymskich? A moze we francji, gdzie Cesarstwo Rzymskie obejmowalo swe tereny pokaze mi na wspaniale kamienne tysiacletnie budowle?

  W Polsce sa odkrywane osady twierdze I taka miala character cala slowianszczyzna, gdzie budowano I przemieszczano sie , przerzucajac osade twierdze w inne miejsce dogodniejsze dla przezycia. Poza tym, odnajdywane sa I oceniane podstawy wielu budowli sakralnych na daleko starsze niz czasy Srednie.

  To co Pan opisuje w tym o pochodzniu slowa Slav jest brednia publikowana przez zachod w szczegolnosci przez Niemcy, bo pochodzenie naszej nazwy jest of Slowa lub Slawy a nie od niewolnika…

  Przekoany tez jestem o bzdurnej historii sprzedazy przez Slowian wlasnych dzieci.

 38. Marucha said

  Re 37:
  Bogiem a prawdą – mamy w Niemczech Czarną Bramę (Porta Nigra), bramę miejską w Trewirze z II wieku po Chrystusie.
  A we Francji miasto Lyon z 43 roku przed Chrystusem.

  Oczywiście wywodzenie nazwy Słowian od niewolników jest bzdurą, a nawet oszczerstwem, popularnym wśród wrogów Polski.
  Sprzedawanie własnych dzieci przez Słowian wygląda mi na czarną legendę, podobną do spalenia Kopernika i Galileusza na stosie.

 39. ciul -ciul said

  Pan Stanislaw mowi prosto, z dowcipem,wiele razy sie powtarza,ale kto tego nie robi. Kazdy kto krytykuje pana Michalkiewicza musi byc wrogiem Polski.

 40. Dembowski Stefan said

  Ciul- Ciul wrogami Polski tak naprawdę są wszystkie ciule To ONI chodzą na wybory I podtrzymują ten reżim w Polsce Gońcie się ciule

 41. JO said

  ad.38. To sa budowle z ktoregos wieku po Chrystusie. W Polsce posady wielu kosciolow maja te sama date albo I sa starsze. Raz jeszcze spytam, gdzie sa starsze budowle z kamienia we Francji czy Niemczech czy w Anglii gdzie przeciez Brytania byla pod Cesarstem?

  Odpowiedz jest jedna, ktora widac w kulturze budowlanej teraneow po nasze czasy – to drewno I glina. Mialem ta przyjemnosc widziec Zachod w tym Brytanie I smiem stwierdzic, ze po dzis budynki przeplatane drewnem I cegla – glina – to kontynuacja tego co bylo odwiecznie a nie moglo przetrwac czasu jak kamien z prostej przyczyny trwalosci material oraz wielouzytecznosci material – bo belki zdrowe mona latwo rozebran I przerobic na dos innego…

  W Polsce ilosc kurchanow, grobow, nasypow jest przeogromna. To sa wlasnie pozostalosci po miejscach gdzie budowano, ogradzano sie zmieniajac je w zaleznosci od potrzeby. Wskazuje rowniez na ilosc miast wojewodzkich w Polsce I tam kosciolow, ktore bezsprzecznie byly budowane w miejscach przedhistorycznych. Nazwy w Polsce sa tak stare, ze nie sposob je zakwalifikowac do chrzescijanskich czasow. Nasz jezyk to skarbnica I swiadectwo nasze starozytnosci a on nie ksztaltuje sie bez CYWILIZACJI jaka niewotpliwie Slowianczszczyzna tworzyla a nie wspoltworzyla.

  Pana Voodoosch wpis mozna zakwalifikowac jako wpis trola, oraz obrazliwy dla Polakow I nie tylko, dla wszystkich Slowian.

  Jestem dumny, ze jestem Slowianinem, bialym czlowiekiem, Polakiem I od takich Voodoo zadam przeprosin a gdybym byl gospodarzem Gajowki, to byl bez przeprosin po prostu wypraszal.

  Jestem Katolikiem, ale wiem, ze moja rodzina ma pochodzenie udokumentowane odwieczne a wiec przedchrzescijanskie, z ktorego tez jestem dumny, gdyz to ono dalo podstawe do utworzenia Katolickiego Krolestwa – Polski.

 42. Katarzyna T said

  Ad. 36 Panie Gajowy, korzystam z wiedzy też poza Gajówką . Podtrzymuję swoją opinię i do dziś tego wydarzenia nie mogę zapomnieć. Pan wie dlaczego.
  Ad.40. 10/10

 43. JO said

  Kazdy Rod polski szlachty odwiecznej a wiec Rod czasow przedchrzescijanskich – wojow, ksiazat… – jest Swiadectwem zywym wielkosci Cywilizacji Slowian czasow prehistorycznych.

  Kazdy Rod byl personifikacja wielu, wielu rodzin a nawt rodow, ktore nie byly rodami wojow, czy ksiazat a je reprezentowaly , utozsamialy sie z ta grupa , z ktora razem tworzyly spoleczenstwa slowianskich krolestw, ksiestw czasow prehistorycznych a nie zadnych „osad” li tylko.

  Ta kultura przetrwala do poczatkow XIX wieku, gdzie zwykly kmiec i szlachcic to byla jedna rodzina duchowa.

  Wszystkie ekstremalne relacje miedzy „chlopem a szlachcicem” to zydowskie wkadanie kija w polskie szprychy…celem upadku naszej odwiecznej kultury I spoistosci narodowej. Celem jest likwidacja polskich elit I narzucenie nam elit zydowskich.

  Brak szacunku dla Starozytnych polskich Rodow jest samobojstwem kreowanym zewnetrzenie przez naszych wrogow.

 44. Marucha said

  Re 41:
  To sa budowle z ktoregos wieku po Chrystusie

  Porta Nigra to rzymska budowla, nie z któregoś wieku po Chrystusie, ale z lat ok. 160-200, czyli z epoki cesarstwa.

 45. MiraT said

  Ad artykul:

  Przed pisaniem niniejszego zjadlam czosnek w pastylkach by nie jechalo. Zalozylam tez ciemne okulary 🙂

  Pisal pan w obronie SM wiele razy i nic w tym zlego. Kazdy ma prawo do opinii i sympatii. Oswiadczenia ze zna go pan i ufa koliduja z faktami. Dla przypomnienia, pisal pan ze SM to b. zamozny czlowiek. Jak to wyglada w swietle zbiorki na mieszkanie?
  Wierzac w dobra znajomosc pana z SM, wyglada na to ze pan michalkiewicz to bogaty i pazerny cwaniak. Ostatnio napisal pan ze gratis dzieli sie z odbiorcami swa wiedza, madroscia i doswiadczeniem. Kolejne ciekawe stwierdzenie.
  Tu z wpisu powyzej: “Wydaje mi się co najmniej zastanawiające, dlaczego mało znana postać dr Czerniaka (pierwsze o nim usłyszałem) stała się nagle powodem do ogólnointernetowego atakowania Michalkiewicza.”

  Nie widze zadnego ataku na SM, a raczej obrone zomowca.
  Ciekawe ze o malo znana postac upomina sie tak wielu ze liczba wejsc na portal skoczyla o kilka tys, choc moze to wszystko pisowska hasbara i turbo-szuria? To ze pan o nim nie slyszal niczego nie dowodzi, chyba ze to samo kwalifikuje czerniaka jako osobe nieznana. Wypowiedzi SM o medycynie, historii, podparte dowodami picia moczu, przykladami “ruchaniu” oraz uczestnictwo w sadzie kapturowym w TV, publicysty znajacego prowokacje polityczne, tez winno zastanawiac.
  Tzn. ZASTANAWIAC kazdego kto umie konfrontowac slowa i czyny. Pan takiej postawy u czytelnikow nie akceptuje i jest ona panu obca.

  Tu ciekawy wywiad, szczegolnie dla wyznawcow michalkiewicza, gadowskiego, karonia i innych (zapewne tez przez oszoloma i zazdrosnika maciaka), warty posluchania:

 46. Marucha said

  Re 42:
  Jaką opinię Pani podtrzymuje?
  Czy taką, że SM nie zajął jasnego stanowiska?
  Czy taką, że zajął – Pani zdaniem – niewłaściwe stanowisko?

 47. Marucha said

  Re 45:
  Coś się Pani Mirze pozajączkowało. Nigdzie nie pisałem, że red. Michalkiewicz to zamożny człowiek, a już zwłaszcza „bardzo”.
  Reszta Pani wypowiedzi ma charakter śmieciowy.

 48. JO said

  ad.44. No I Rzymianie musieli wybudowac az z Kamienna Brame osaczajac miasto broniace od tych co budowali z drewna :)))

  Ta brama to potwierzdenie wspanialaosci organizacji ludow slowianskich, ktorych Cesarsto Rzymskie nie potrafilo podbic a musialo budowac kamienne fortece miasta by sie przed name bronic:

  Amy, po prostu mielismy inne odwieczne sposoby wyrazajace nasza cywilizacje:

  Żmijowe Wały

  Wał Kimeryjski na Krymie
  Żmijowe Wały (Zmijewe, Zmiejewe Wały) – ziemne wały obronne o średniej wysokości 6-8 m i szerokości 14-16 m, rozmieszczone w stepowej i lasostepowej strefie Ukrainy. Ich łączna długość osiąga 2000 km. Badania metodą datowania radiowęglowego wykazały, że wały budowano od II wieku przed n.e. do VII wieku n.e. Nie jest pewne kto wały zbudował – wśród hipotez wymienia się między innymi rolniczych Sarmatów przeciwko koczowniczym Scytom lub Gotów z Oium przeciwko Hunom lub słowiańskich Antów (Kultura pieńkowska).
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBmijowe_Wa%C5%82y

 49. JO said

  Inny przylkad z historii ridziny. Moj dzad pochodzacy z grodzienszczyzny potrafil wybuskowac sam dom drewniany, ktorych na grodzienszczyznie, bialostoczyznie jest tak wiele. Przeciez, by wybudowac talk dom, trzeba wiedziec jak a wiedza o tym przechodzina z pokolenia na pokolenie. Wyobrazmy sobie teraz pradawne czasy gdzie fachowcy budowali z drewna nie tylko takie domy ale twierdze a wnich siedziby Ksiazat.

  Jako dziecko bylem uczony jak dzielic klonice drzewa uzywajac siekiery, mlota I klina. Jak odrozniac drzewa, jakie maja nazwy i do czego drewno z nich mozemy uzywac a wiedza ta byla nie z ksiazek ale ustna tradycja.

  Gdybym mial wybrac dom drewniany od murowanego – wybral bym drewniany – dla zdrowia daleko leprzy. Drewna bylo zawsze pod dostatkiem na terenach Slowian.

  NIe oznacza, ze Slowianie uzywali li tylko drewno, ale przeciez Orle Gniazda…, to nie byly gniazda li tylko sredniowieczne…

  JO

 50. bryś said

  „Wydaje mi się co najmniej zastanawiające, dlaczego mało znana postać dr Czerniaka (pierwsze o nim usłyszałem) stała się nagle powodem do ogólnointernetowego atakowania Michalkiewicza.” – przebojowość takich postaci może wynikać z miałkości, nijakości i delikatnie mówiąc bylejakości naszej sceny politycznej, lub raczej jakiegoś forum publicznego jakim jest internet.

  Uleczaczy typu Zięba wszędzie jest mnóstwo, a u nas była akurat luka i facet zapełnił ja momentalnie. Co nie zmniejsza jego zasług w zainteresowaniu większej liczby osób tematami około medycznymi. Nawet paru profesorów zstąpiło z katedr aby pooświecać maluczkich. I świadomość ludzi też wzrasta. Odnośnie nawet terminologi, metodyki badań naukowych, itp.

 51. bryś said

  Wracając do tematu Czerniaka, nikt inny nie chciał, to on wziął. Wszedł na rynek.

 52. bryś said

  Proszę: każdy traci bliskich, mamę, dziadka, rodzeństwo i nikt nie mówi dlaczego. A tu proszę, wszystko już mamy gotowe, i to z rozwiązaniem!

  DLACZEGO DZIŚ UMIERA TAK WIELU POLAKÓW? Czerniak, Sachajko, Furgo, Gądek u Barełkowskiego

  .https://www.youtube.com/watch?v=7PWCh6baaDU

 53. Listwa said

  @ 36 Katarzyna T

  „Tu zostałam nazwana- wyzwana wojtylianką i nie zmieniło mnie to ani na gorsze ani lepsze”.
  – będąc zwolenniczką, a nawet totalną i zaślepioną miłośniczką Karola Wojtyły, pani doszukała się w określeniu wojtylianka wyzwiska? Słownictwo i przekaz świadczą o Pani, nieciekawie.

  Czy pani juz znalazła jakieś wybitne teksty Jana Pawła II którymi może sie pochwalić , a nawet usprawiedliwic swoją zaślepioną postawę?

  „do akcji blokowania ingresu Bp Wielgusa.A przecież to było kluczowym przełożeniem zwrotnicy naszych dziejów”
  – gruba przesada i tylko przesada..

  Tutaj pani ma treść znanego autora który juz nie żyje, pisał dawno temu, prosze sobie porównać do tego co obecnie mamy, Borgolio i Marx jescze biskupami nawet nie byli.
  Jest tam też fragment nt. episkopatu , panie Kosiur:

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25766&Itemid=46
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25765&Itemid=46

 54. Listwa said

  Dr Czerniak jest znany, należy do grupy lekarzy których nalezy słuchać. Pan Michalkiewicz pograł paskudnie wystepując w nagonce w MN przciwko dr. Czerniakowi.

  Wrzodak i Czerniak zapowiedzieli utworzenie czegoś w polityce, zdaje się że o to małym narodowcom chodzi.
  Argumentacja ZOMO to przeżytek.

 55. Listwa said

  Lechici to tylko cześć , były tez inne plemiona, polanie, pomorzanie. Sa ślady bytności ludzi na terenach obecniej Polski ale nie ma żadnych dowodów na jakaś wielkość. Po prostu byli. Imperium Romanum nie stworzyli, na co złozyo sie dużo czynników. .

 56. Listwa said

  ad 53
  i małym korwinowcom

 57. Listwa said

  @ 11 Easy Rider

  Pan znowu pojechał tanimi przekonaniami:

  „którym przeszkadza prawda o historii ziem polskich sprzed 966 r? A że może ona być „antykatolicka” – cóż, prawda zawsze jest wrogiem kłamstwa, niezależnie od jego proweniencji”

  – zna pan prawdę .jak było przed 966? to jak było?

  Teoretycznie i oficjalnie katolicyzm dotarł na ziemie Polskie w 966, wcześniej nie było tu katolicyzmu , zatem trudni mówić o antykatolickiej przeszłości.

  Antykatolicka jest propaganda turbolechicka dziś.

 58. Zerohero said

  Na Michalkiewicza posypały się ataki zaraz po tym jak sam wziął udział w ataku na Czerniaka. Przypuszczam, że przyczyną jest po prostu duży elektorat pozytywny Czerniaka który broni swego (powiedzmy brzydko) idola. W dodatku obie grupy w sposób znaczny pokrywają się i wielu (umiarkowanych) sympatyków Michalkiewicza wypowiedziało mu „lubienie”. Jak to napisał pan JW tu w komentarzach….Ludzie myślą totalitarnie. Albo albo.

  ale jeden taki wyskok nie dyskredytuje go w moich oczach. Podobnie jak ewentualna działalność Czerniaka w ZOMO nie pomniejsza jego zasług w dziedzinie medycyny. Problemem jest totalitarny sposób myślenia ludzi, którzy nie zgadzając się z jedną rzeczą potrafią wrzucić czyjś cały dotychczasowy dorobek do kosza.

  Większość ludzi nie jest zdolna do kontry merytorycznej i próbuje odciąć się emocjonalnie. Emocje też powodują, że skreślany jest dotychczasowy dorobek. Do kibla poleciał dorobek Michalkiewicza, ale…wcześniej niesprowokowany Michalkiewicz sam wrzucił całego Czerniaka do kibla. Kibel za kibel. Mocz za zadaniowca, zadaniowiec za zomowca.

  Moim zdaniem Michalkiewiczowi zaszkodziły:

  – nonszalancja z jaką podjął temat (wie już na 100%, zacukał się na pałowaniu, ostentacyjnie ignoruje kontekst)
  – szemrane towarzystwo w jakim ogłaszana była kwestia ZOMO (Patlewicz, jakiś nawrócony narkoman – tam SM był jaśniejącą gwiazdą na tle guana)
  – grubymi nićmi szyta szopka, uroczyste uwalanie w najlepszym możliwym momencie (kilka miesięcy przed wyborami).

  Ja od zawsze sympatyzowałem z Michalkiewiczem, inaczej nie słuchałbym i nie czytał; unikałbym go jak na przykład Gadowskiego. Sympatyzuję z Braunem choć kiedyś w Gajówce tonowałem podekscytowanego entuzjastę Brauna. Sympatyzuję z Gryguciem choć nie mam 100% pewność czy to nie prowokator. itd.
  15 lat temu byłem na tyle młody, że doznałem emocjolanego szoku gdy pewien mój autorytet zachował się zupełnie niezgodnie z oczekiwaniami. Od tego czasu nie mam już 100% autorytetów.
  Pan Mossakowski który zapraszał i Michalkiewicza, i setki innych osób kiedyś powiedział, że gdyby miał gadać tylko z tymi z którymi się zgadza, to gadałby do lustra.

  Co do Wielkiej Lechii, to zwalczają ją również ludzie o profilu psychologicznym czytelnika Wyborczej

  http://sigillumauthenticum.blogspot.com/

  ten wyżej ścierał się z Patlewiczem, a jako zarzut podawał m.in. kumplowaniem się z „katolem i spiskologiem” G.Braunem. Przeciwnik tubosłowian i turbokatolików w jednym. tak więc ten teges. Trochę dystansu do tej Wielkiej Lechii. Jak na razie to ona wygląda bardziej na celowe wyolbrzymienie i wykoślawienie aby z góry wyśmiać wszelkie doniesienia o dłuższej obecności Słowian na ziemiach Polski. To z resztą zgadza się z polityką Polin które zakłada DWÓCH gospodarzy, a czasem nawet tylko jednego (katolicki program „Ziarno” w którym uczono dzieci, że Żydzi kolonizowali dziewiczy las w Polsce. Jedno z polskich dzieci było czarne, więc wymowa programu wręcz poraża).

  @Voodoosch

  „Wczesniej to sobie plemiona biegaly po tych slowianskich ziemiach. Nie byly zorganizowane.”

  Co za ahistoryczne podejście. I co? W ciągu roku nagle się zorganizowały? Przecież chrzest przyjął władca który już wszystko w kraju kontrolował. I co znaczy „biegały”. Nago, z maczugą za żubrem? Tutaj efekt tej bieganiny.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_%C5%82u%C5%BCycka

  „Nic nie wybudowali co by zostało.”

  Takich grodów jak Biskupin było sporo. Zostały wały, skorupy, bransolety, dymarki. Najstarszy wizerunek zaprzęgu pochodzi z tych terenów. Kultura na tyle rozwinięta, że nikt by tu za paciorki nie sprzedał ziemi.

  ” Nie tylko Slowianie ale tez inne grupy etniczne, wiec najprawdopodobniej jestesmy mieszancami, poniewaz te ziemie od zawsze byly tranzytem.”

  Wszyscy ludzie są mieszańcami, inaczej mieliby po 14 palców u jednej nogi 🙂 Mieszańców z Europy Wschodniej można genetycznie odróżnić od mieszańców z Europy Zachodniej. Polka mieszkająca w Szwecji w latach 70 wywoływała zainteresowanie, bo coś w niej było inne.
  W ogóle mitem okazuje się skala wędrówek ludów o jakich uczyli w szkole. Wojny, najazdy, wędrówki. Ale nie miały siły aby przeczesać dokładnie teren i zgwałcić każdą kobietę w odizolowanej wsi. Nie było autostrad, telefonów.

 59. hulajdusznik said

  „Psy szczekają a karawana idzie dalej”. Coraz szybciej. Coraz głośniej. Już nieomal galopuje z pełną zuchwałością. Już ma z górki. Na parchate pazurki. A te psy, rasy kundel pospolity, jako mają we zwyczaju, nie tylko karawanę, ale też siebie wzajem obszczekiwają.

 60. Zerohero said

  W ogóle zauważyłem coś takiego, że część sympatyków Michalkiewicza zaczęła traktować go jak chodzący ideał mający poruszać dosłownie każdy wątek zgodnie z ich oczekiwaniami. Sam wpadłem w pułapkę ciesząc się nieraz „no! wreszcie SM o tym powiedział”.
  A kto komu broni być drugim Michalkiewiczem?

  Nie wykluczam, że to była wielowymiarowa ustawka i np. do odstrzału był i Czerniak i Michalkiewicz za jednym strzałem. Być może po prostu nos zawiódł Michalkiewicza i podżyrował swoim nazwiskiem mętną sprawę, a potem zrobiła się burza i już trzeba było brnąć, bo po obu stronach padło za wiele słów. Niedobrze się stało.

 61. Maverick said

  Michałkiewicz podważył istnienie Wielkiej Lechii jako totalną bzdurę. Gdyby tak było Imperium Rzymskie podbiło by te terytoria. Jednak tego nie uczynili a szkołach tego nie uczą. Wiele wskazuje że istniała dość dobrze zorganizowana społeczność na tych terenach rozciągających się od ŁABY po Ural.

  Pisanie historii Polski od czasów Mieszka to trochę wielki skrót historyczny .
  Sól w Wieliczce wydobywano już 5000 lat temu. Wtedy była na wagę złota. Tu i tam znajdujemy archeologiczne potwierdzenia istnienia silnej cywilizacji, więc nie ma potrzeby aby temu zaprzeczać.

  Pomawianie ludzi to celowe rozbijanie społeczeństwa. Podobno dr, Czerniak którego tak krytykuje to były zomowiec. Gdy on chciał być tylko sportowcem. Ja sam w młodości pojechałem na próby do kilku klubów,
  jak gwardia Koszalin, Ruch Chorzów i kilka innych . Nawet na myśl mnie nie przyszło że Gwardia to komunistyczny wojskowy klub.

  Krytykuje też alternatywną medycynę, którą propaguje Czerniak.

  Medycyna azjatycka jest bazowana na naturalnych składnikach i działa lepiej niż symtetyczne chemikalia. Oni zdobywali doświadczenia produkując je od tysięcy lat. Apukumptura też leczy.

  Ponoć Czerniak dołączył do Konfederacji a to rozjuszyło Michałkowicza,
  nie zgadzam się z Michałkiewiczem, że każdy człowiek musi być przekreślony, sztuka bycia liderem jest przekonywanie ludzi do podążania w wspólnym kierunku, nawet jeżeli gdyby byli poprzednio po złej stronie historii.

  Lubię sarkastyczne komentarze Michałkiewicza, nie znaczy że zawsze się z nim zgadzam. Natomiast co do zadroszczenia, to prymitywne zachowanie, a donoszenie jest jeszcze bardziej prymitywne.

 62. Katarzyna T said

  Ad. 46Jaką opinię Pani podtrzymuje?
  A no taką ,że wszyscy syci emigranci od zawsze pouczali o patriotyźmie, podcinając skrzydła polactfu (poza Norwidem i innymi nieocenionymi).
  Dziś ku mojej radości P.Sienkiewicz w Onecie reklamował swoją książkę o H. Sienkiewiczu.Ogromnie się cieszę ,że zwolenncy tych cyrków kosztownych z odtwarzaniem historii -bitwy pod Grunwaldem, sporów o geny itd dowiedzą się prawdy. Wyjazd H.S do Ameryki był sponsorowany przez Gazetę Polską !. Historia kołem się toczy a emigranci do dziś niczego się nie nauczyli . Jedynie płaczą nad rozlanym mlekiem.Uzupełniająca lektura https://poranny.pl/prof-jolanta-sztachelska-henryk-sienkiewicz-znany-i-nieznany/ar/9966992

 63. osoba prywatna said

 64. Czaruś said

  Przypomnę Państwu, że P. dr Czerniakowi usiłują odebrać prawo wykonywania zawodu za to, że uświadamia nas w sprawie toksyczności wmuszanych w nasze dzieci szczepionek, uświadamia nas w sprawie właściwego odżywiania itp. itd. Pan dr Czerniak w swojej klinice leczy pacjentów z wielu „nieuleczalnych” chorób. Pana Gajowego proszę, aby znalazł trochę czasu i zainteresował się działalnością P. dr Czerniaka. Naprawdę warto! P. dr Czerniak jest tak popularny, że zdobył najwięcej głosów w Konfederacji w ostatnich wyborach.

 65. JO said

  ad.57.
  „Nie wykluczam, że to była wielowymiarowa ustawka i np. do odstrzału był i Czerniak i Michalkiewicz za jednym strzałem. Być może po prostu nos zawiódł Michalkiewicza i podżyrował swoim nazwiskiem mętną sprawę, a potem zrobiła się burza i już trzeba było brnąć, bo po obu stronach padło za wiele słów. Niedobrze się stało.”

  Wyciszmy sie wiec i idzmy dalej. Budowac trzeba polska , narodowa, Katolicka sile polityczna. NIech to bedzie celem.

  W razie sporow – powolujmy Sad Katolicki – Sad Koscielny, bez ktorego wyroku nie przekreslajmy NIKOGO z Polakow.

  Niech Sedziami beda nam Tradycyjni Ksieza wraz z gronem Tradycyjnych Katolikow Polakow, ktorzy sa Autorytetem. Przeciez wsrod nas sa tacy, ktorzy sprawiedliwie rozpatrza sprawe.

  Bez takiego wyroku niech kazda taka awantura bedzie plotkarstwem, spieciem emocjonalnym i tylko tyle.

  JO

 66. Sarmata said

  Bóg wybacza – PiS nigdy!

  Problem „notatki 447” dosięga pana Michalkiewicza. Oczywiści – aby mu zrobić legalnie i formalnie kuku – do tego jest potrzebna sprawa karna do której na wniosek sądu zrobi się „badania psychiatryczne”. Pierwsze były podchody policjantów u niego w jego domu (2 wizyty) o czym mówił w wywiadach wielokrotnie. O to chodzi! Zrobiono to tysiącom niewinnych ludzi w III RP a więc czemu nie panu Michalkiewiczowi.
  tu źródło: https://www.youtube.com/watch?v=0_64jPGrkxI
  „Nie chcą ze mnie zrobić męczennika tylko mnie zdyskredytować” – jak powiedział u Roli pan Michalkiewicz.

  Potem była słynna prowokacja lubelska ze SKOKIEM Wołomin. Była to kolejna (druga) próba założenia panu Michalkiewiczowi sprawy karnej z obowiązkowymi badaniami psychiatrycznymi. Tak się oto zirytowało Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej im. Św. Michała na pana Michalkiewicza za to, że nie chciał podać nazwisk domniemanych przestępców której to lisy z jakichś powodów samo nie podaje skoro ma stronę internetową. (Brawo Pan Michalkiewicz! Prowokatorzy won!).

  O sile agentury świadczy ostatni atak na p. Michalkiewicza. Petlewicz wyciągnął smród z Czerniak a Michalkiewicz niby to za wszystko odpowiada! Jadą więc na bazie ZOMOWca Czerniak, byleby mu zaszkodzić na jak najwięcej przed zasadniczą rozprawą. Dzieje się tak, bo żydzi mają narzędzi (przekaziory) i agenturę a chrześcijanie-Polacy mają słuchać. 😉

  Oczywiści a do „załatwienia” pana Michalkiewicza za ujawnienie „notatki 447” jest potrzebna sprawa karna do której na wniosek sądu zrobi się „badania psychiatryczne” temu niezwykle prawemu człowiekowi.
  O to chodzi!
  Zrobiono badania psychiatryczne tysiącom niewinnych ludzi w III RP a więc czemu nie panu Michalkiewiczowi skoro fika z 447 USA, żydom i ich słudze Kaczyńskiemu.

 67. Easy Rider said

  Ad 56 – Listwa.

  Tak było, że chrześcijaństwo w obrządku rzymskim dotarło na ziemie polskie już w 845 r., ale tylko na Śląsk i Małopolskę. Później, w 874 r., chrześcijaństwo w obrządku wschodnim (zwanym też słowiańskim) objęło Wielkopolskę, Małopolskę i Śląsk. Tak więc, ziemie polskie nie były pogańskie przed 966 r. i ten chrzest w tymże roku, tak naprawdę był tylko przejawem rzymsko-niemieckiego „Drang nach Osten”.

  To podobne kłamstwa, jak z Jagiełłą, który wcale nie był wcześniej poganinem, lecz wyznania prawosławnego. Jak zresztą niemal całe Wielkie Księstwo Litewskie, za wyjątkiem Żmudzi, stanowiącej ok. 10% tegoż Księstwa, które obejmowało cały teren dzisiejszej Białorusi i znaczną część dzisiejszej Ukrainy. Te ziemie przeszły na prawosławie wraz z Rusią Kijowską już w 988 r. Tak więc, w przypadku Jagiełły, można mówić jedynie o konwersji na katolicyzm, a nie o ochrzczeniu.

  Antykatolicka jest propaganda turbolechicka dziś.

  Ma się rozumieć, że dobry katolik to taki, który pluje na swoją słowiańską tożsamość? Czyli nie da się pogodzić tożsamości Polaka-katolika z tożsamością Polaka-Słowianina? Natomiast każde nawiązywanie do przeszłości słowiańskiej jest z założenia „antykatolickie” dlatego, że obnaża kłamstwa, jakimi karmiono nas przez stulecia.

  Natomiast co do „turbolechitów” – gdybym był złośliwy, to na zasadzie wzajemności mógłbym używać terminu „turbokatolicy”, ale chyba nie o to chodzi. Ta Lechia jednak musi kogoś mocno uwierać.

 68. wnikliwym okiem said

  ad.38

  Słowiańskie imiona naszych Przodków mówią, że to był naród wojowników a nie niewolników – w 100%% mowa o niewolnikach to czarny PR mający za zadanie ustawić Polaków w odpowiednim miejscu w szeregu.

  Negowanie Wielkiej Lechii ( nie wnikam w to czy rzeczywiście ona była – że wskazaniem, że jednak była ) też wpisuje się w ten propagandowy scenariusz mający deprecjonować jakąkolwiek państwowa myśl naszych Przodków – wg żydowskiej narracji państwo polskie mogło się zacząć tylko dzięki zaszczepieniu tu chrześcijańskiej ( w domyśle, żydowskiej ) religii.

  Propaganda chodzi różnymi ścieżkami – a po sposobie narracji można wyczaić kto za tym skurwysyństwem stoi.

 69. Syriusz said

  Wiedza pana Maruchy na temat wplywu odzywiania na zdrowie jest hoojowa.
  Dlatego wierzy w dochtorow i w swoich obrazkach serwoje w wiekszosci nawoz a nie pozywienie.
  A tacy jak dr. Zieba czy Czerniak sa dla niego nie znani.

  Syriusz

  —————
  Panie Syriusz, Pan nie wie, w co ja wierzę. Pan sobie wyobraża. Pana uwagi są bezwartościowe.
  Admin

 70. JW said

  @ Czaruś: Racja we wszystkim. Dra Jaśkowskiego też już uwalili. Tacy lekarze jak Czerniak, Jaśkowski, Tombak, Zięba i inni są solą polskiej ziemi medycznej, że tak powiem. Żadne zabójcze chemikalia nie zastąpią naturalnych metod leczenia, z wyjątkiem nielicznych przypadków naprawdę potężnych chorób.

 71. Marucha said

  Re 68 (Wnikliwym okiem):

  Ja mam chyba do czynienia z jakimiś analfabetami funkcjonalnymi, z jakąś patologią mózgową, która uniemożliwia zrozumienie prostych spraw…

  Oczywiście, że jakieś struktury państwowe czy pseudo-państwowe istniały na ziemiach obecnej Polski przed przyjęciem Chrztu. Czy to ma być powodem, że przy pierwszej lepszej okazji autorzy wypisują brednie na temat Kościoła – np. że to przez Kościół potężne państwo słowiańskie upadło?

  A prawda jest taka, że Polska była największą potęgą europejską, gdy była wierna Chrystusowi.

  A poza tym religia katolicka nie jest „żydowska”.. Ten chrzest, dzięki któremu Polska stała się krajem uznawanym przez inne państwa, tak cholernie boli takich, jak ty.

  Spieprzaj, dziadu.

 72. Ale dlaczego? said

  Papieram panie Gajowy.
  Jest niewielu ludzi w Polsce, którzy zrobili tyle co pan Michałkiewicz dla podnoszenia świadomości politycznej Polaków.
  A to, że np. nie zgadzam się ze wszystkimi poglądami wzmaiankowanego, to przecież normalne.
  Jak ktoś tego nie rozumie (lub udaje) to albo ma coś pod kopułą niepoukładane alno jest zadaniowany.

 73. Rafal Cz. said

  Zeby dyskutowac z panem Michalkiewiczem trzeba rzeczowych argumentow i niczego wiecej.
  Nie trzeba koniecznie sie z nim zgadzac ale ogolnikowe opinie niczego nie wnosza do dyskusji. Tylko twarde argumenty poparte
  wiedza sa warte uwagi. A wtedy pan Michalkiewicz, znajac jego temperament do ewentualnej krytyki sie odniesie.

 74. meteor said

  podsłuchacie tego od 7:15 kto tam jest na spotkaniach z SM jacy funkcjonariusze ja tu tę widzę np. Kpt. Sowa, Kpt. Żbik dzielnie wpierają SM czy to ci sami?

  Za to też jest ban że film tylko pokazałem i myślę?

 75. Listwa said

  @ 67 Easy Rider

  Ad 56 – Listwa.

  ” Tak więc, ziemie polskie nie były pogańskie przed 966 r. i ten chrzest w tymże roku, tak naprawdę był tylko przejawem rzymsko-niemieckiego „Drang nach Osten”.”

  – Chrzest 966 to akt polityczny, oczywiste jest że przyjęcie chrześciaństwa aktem politycznym i oficjalnym przez Króla Polskiego w 966 musiało byc poprzedzone wczejszym przybyciem chrześcijaństwa i to sporo wcześniej. To tym bardziej to świadczy, że pan sie myli pisząc :
  „prawda o historii ziem polskich sprzed 966 r? A że może ona być „antykatolicka” – cóż, prawda zawsze jest wrogiem kłamstwa” .

  Nie było żadnego „Drang nach Osten” przed rokiem 1000.

  „To podobne kłamstwa, jak z Jagiełłą, który wcale nie był wcześniej poganinem, lecz wyznania prawosławnego”
  – a skąd pan to wie? Nie był prawosławnym. Po to namówili Jadwigę żeby zrezygnowała z małżeństwa z kimś kogo kochała i wyszła za mąż za nieznanego jej i starszego jakiegoś Jagiełłe z Litwy żeby Litwę wciągnąć w krąg narodów chrześcijańskich. Ale nawet jak był prawosławny, to tym barziej nie świadczy to o prawdziwości antykatoickości tamtego okresu.

  „Te ziemie przeszły na prawosławie wraz z Rusią Kijowską już w 988 r.”
  – tu tez pan błądzi.Od 988 Ruś nawiązała więzi z Rzymem, prawosławie to dopiero za kilka setek lat.

  „Ma się rozumieć, że dobry katolik to taki, który pluje na swoją słowiańską tożsamość? Czyli nie da się pogodzić tożsamości Polaka-katolika z tożsamością Polaka-Słowianina?”

  – katolicyzm to sfera wyznania religijnego, słowiańskość to grupa etniczna. Nie myl pan pojęć.Słowiańskość narodu to nie wyznanie religijne.

  „Natomiast każde nawiązywanie do przeszłości słowiańskiej jest z założenia „antykatolickie” dlatego, że obnaża kłamstwa, jakimi karmiono nas przez stulecia.”

  – brednia na resorach.

  Natomiast co do „turbolechitów” – gdybym był złośliwy, to na zasadzie wzajemności mógłbym używać terminu „turbokatolicy”,

  – turbolechici to ludzie którzy wrednie kłamią dla celów dzisiejszych. To nie sa historycy słowoąńszczyzny czy okresu sprzed 966

 76. Listwa said

  @ 66 Sarmata

  Do studia MN pan Michalkiewicz wszedł raczej dobrowolnie.

 77. Zerohero said

  @Maverick

  Właśnie skończyłem czytać „Wojna o Nisibis. Obrona rzymskiej wschodniej granicy 337-363”. Generalnie takie rzeczy jak wielkie kampanie wojenne zostawiają dość mocny ślad. Wiadomo co oblegano, gdzie były bitwy itd. Wielu szczegółów nie wiadomo, ale to są generalnie szczegóły.
  W przypadku Wielkiej Lechii jest jedno wielkie zero. Żydy ocenzurowały, Watykan spalił wzmianki, masoni i Reptilianie wyczyscili? Nie znam żadnych źródeł promujących Wielką Lechią które można pokazać w dyskusji na neutralnym gruncie i nie zostać w niej potraktowanym zbity jak pies. Suttona podaję bez obaw mimo że jest fundamentalnie sprzeczny z lekcjami historii w szkole, a Lechia to są same świrki-ćwirki.

  Powodów nieekspandowania Rzymu na Europę Wschodnią znajdzie się dużo więcej niż tajemnicze i niepokonane imperium. Choćby fakt, że tam w porównaniu z Egiptem albo Grecją była bida, a Rzymianie podbijali kierując się zyskiem. O, taka Persja. Ileż tu bogactwa! A im dalej w lasy północy, tym gorzej. Zimno, brak miast do podbicia i opodatkowania, brak dróg. Nie chciało im się w tym babrać. Szkocji nie podbili, bo wpływy podatkowe z jej posiadania nie finansowałyby garnizonów. Lepiej było postawić mur Hadriana.
  To samo miało miejsce na południe od Egiptu.

  Proszę też zauważyć, że Galowie byli bardzo potężni i dość bogaci materialnie. Łupili Rzymian i Greków. NIGDY jednak nie tworzyli państwa, a tym bardziej imperium. Myślę też, że ich miasta były większe niż grody Słowian.
  Jak więc Słowianie (w dodatku nazywani Lechici – śmieszny polonocentryzm) mogli tworzyć imperium? Może jak Mongołowie, ale wtedy by ich dobrze zapamiętali sąsiedzi.

  Wielka Lechia to jednak są rzygowiny. Ja po prostu uważam, że nie ubeckie. To są rzygowiny jak teksty o samochodzie na wodę. Kiedyś mnie takie teksy bardzo wkurzały, teraz mniej.

 78. Listwa said

  @ 76 Zerohero

  Archeologia potwierdza, że legiony rzymskie docierały do Polski. Niewątpliwie kronikarze rzymscy odnotowaliby istnienie Wielkiej Lechii, gdyby była.

 79. JO said

  ad.77. Podbic nie chcieli a tylko prowadzic handel, tacy byli dobrzy ci Rzymianie :)))

  Wal Hadriana byl tez takim znakiem gdzie wojna sie konczy a zaczyna tylko handelek.

  A wojny z „Germanami” to tylko mit :)))

  Pan idzie w drugi skrajny koniec, jak Listwa, ktory odkrywa nowa archelogie widzac wszedzie na terenach Polski „Rzymskie Legiony ” :)))

 80. NyndrO said

  .https://www.youtube.com/watch?v=EC-VCSGGuGw * Cicho! Dejta chłopu powiedzieć. 🙂

 81. Kura domowa said

  Szanowni Gajowkowicze,
  Pan Michalkiewicz ujawnił tajną notatkę w sprawie Just 447. I nie bał się że zostanie piątkowym samobójca?
  Dr Ratajczak i P. Lepper nigdy nie mówili tyle o Żydach co Pan Michalkiewicz.

 82. Maverick said

  W Polsce zapewne jest nieznany ale pan Doktor Stanisław Burzyński, który ma swoją klinikę w Stafford TX także jest zwalczany poprzez FDA mimo że leczy ludzi nieuleczalnych. Którym dano tylko kilka miesięcy.

  Obecna medycyna to wielki biznes gdzie pacjenci to maszynki do dojenia. Alernatywna medycyna jaką propaguje dr. Czerniak w wielu przypadkach jest potrzebna.

  Polecam obejrzeć jego walkę z FDA. Kontrolowaną poprzez medyczne korporacje.

  Zorohero plemiona często zwalczały się wzajemnie, ale nie istniała próżnia na terenach słowiańskich co potwierdzają badania DNA.

  Może i był lider który zjednoczył plemiona, ale brak historii pisanej utrudnia tego doniknięcie a badań się nie prowadzi i nie potwierdza, także sławni liderzy byli zabijani, otruwani, bo ludzie zawsze konspirują. Nie ma nić złego w w wspieraniu ideji wielkiej Lechi, nawet gdyby była tylko mityczna. Bo jako Słowianie musimy myśleć o wspólnocie słowiańskiej zdolnej przeciwstawić się lucyferiańskiemu i anglosaskiemu podbikania świata. Nasza przyszłość nie leży w nadskakiwaniu zachodowi, którzy wykorzystuje nas do rozbijania Słowian. ŻYDOWSKIE AGENTURY ROBIĄ TO SAMO JAK I ICH KUNDLE.

 83. NyndrO said

  Nie znam dr Czerniaka, na wybory nie chodzę, ale kwestia siatkówki mnie dość przekonuje. To przecież bardzo istotna kwestia w całej sprawie. A Pan Jego Ulubiony praktycznie nie bierze tego pod uwagę. I chyba znzaleźliby się pałowani przez owego doktora?

 84. Kura domowa said

  Sama zaczynam się zastanawiać, czy Ci tzw. Prawicowe skrzydło internetowe nie istnieje po to, by sklocic Polaków.

 85. Miet said

  No cuś podobnego – ten Michałkiewicz żyje – a powinien przecież nie żyć – czy więcej trzeba dowodów, że on to, no kto, kto zgadnie???

 86. Ale dlaczego? said

  W kwestii słowian.
  Czym to więc było:

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_rzek%C4%85_Tollense
  W wikipedi jest dość stronniczy opis.
  Są opinie, że generalnie walczyli Słowianie z Wikingami.
  Badania wciąż trwają.
  Słowianie nie sostawili budowli murowanych bo po pierwsze drewno było wszędzie, nasze tereny porastała nieprzebyta puszcza, po drugie drewno było łatwym budulcem. To spowodowało, że tak mało pozostało po drewnianych osadach. Drewno palono i samo łatwo rozkładało się w naszym wilgotnym klimacie.

 87. Kura domowa said

  Panie Miet,
  Pan ze mnie drwi, ja z Pana nie.

 88. miet said

  Tak Pani Kuro, drwię z każdego, kto uważa, że ci dobrzy Polacy, to ci, którzy sześć stóp pod ziemią.:-))) – albo ci, którzy w piątek się powiesili.:-)))

 89. Listwa said

  @ 79 JO

  Archeologiczne wykopaliska to potwierdzają, m.in. odnaleziono na Podlasiu. jak nie wiesz to sie nie odzywaj.

 90. Jowram said

  Czy posoborowie może upaść jeszcze niżej? Oczywiście!
  https://www.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,37832,whisky-zamiast-wina-mszalnego-arcybiskup-malty-przerwal-msze.html

  Arcybiskup Malty Charles Scicluna przerwał mszę w katedrze w La Valletcie, gdy zorientował się, że w kielichu zamiast wina mszalnego jest whisky. Hierarcha kazał sprawdzić, co się stało. Okazało się, że zakrystian pomylił butelki.

  Po prostu.

  Widocznie pan zakrystian ma wywalone na swoją robotę i na święte obrzędy. Jak większość funkcjonariuszy w posoborowiu.

 91. Miet said

  Heyyy… Kościuszko, jeżeli Michałkiewicza umysł jest prymitywny, to zastanów się nad swoim własnym.
  No ale przynajmniej ksywkę to sobie wybrałeś super.:-)))

  Wpis „Kościuszkiego” wywaliłem, pewnie będzie się skarżył na stalinowską cenzurę.
  Jedna z wielu nowych ksywek, jakie się ostatnio wyroiły w gajówce.
  Admin

 92. Archer said

  Michalkiewicz za informowanie przez wiele lat opinii publicznej w kwestii roszczeń żydowskich i ustawy 447 powinien dostać medal orła białego, (czy jakiś inny, najwyższy jaki jest w naszym bantustanie). Niestety, Michalkiewicz propaguje u młodej prawackiej pryszczaterii skompromitowany już liberalizm. Nie dziwiłbym się gdyby Michalkiewicz w kwestii liberalizmu wypowiadał się tak w początkach lat 90-tych ubiegłego wieku. Michalkiewicz wypowiada się w wielu kwestiach m.in ekonomicznych, rolnictwa, o których nie ma zbyt wielkiego pojęcia. Ale cóż, on jest psorem uniwerku i na wszystkim się widocznie zna.

  ——-
  Nie jest żadnym psorem. A jego liberalne poglądy uległy z czasem sporej modyfikacji.
  Admin

 93. RomanK said

  Pana Stanislawa Michalkiewicza !!!!!

  Wszystkie naraz wazne ksywki-
  zebrane w potezna w kupe….
  niechaj pocaluja w dupe!!!!!

  Watpie-czy to sprawa 447…bo to jest zadna sprawa…i jej rozwiazanei zalezy tylko od postawy Naczelnika i jego rzadu….ale pan Stanislaw dal twarz KOnfederacji…a danie twarzy Konfederacji nie pomoglo ani Konfederacji ani Polsce icn specie…ale berdzo mocno zachwialo zaufaniem irracjonalnych autorytetolubnych do PiSu…..ghaaaaaaaaa..i tego….mu nie podaruja….
  Musi dszkody sa znaczen , skoro wykluczony -ale tylko czesciowow-pan Michalkiewicz musi wzbudziac niepokoj u Starych Kiejkutow, ktore przeciez sufleruja temu bzydkiemu pszetsawieniu zwanym Dobra Zmiana…i dla higieny przesuna go na pozyucje wykluczonego calkowicie…bo obawiaja sie ,ze moze namieszac w przyszlosci….niedalekiej:-)))
  Osobiscie radze panu Stanislwowi unikac szpitali…i poczestunkow….jakichkolwiek poczestunkow..
  .

 94. polityka wojny said

  Polska, polska publicystyka i polskie smety historyczne to temat bocznikowy.
  W Europie waza sie losy Unii Europejskiej. Nowe wladze probuja stworzyc nastepnego potwora wojny:
  Armie.
  Bedzie NATO i amerykanskie bazy i wielka armia UE.
  I wyscigi zbrojen
  Europa stanie sie jedna wielka militarna strefa.
  Za czyje pieniadze?

 95. Martusia said

  Michalkiewicz nie ma wątpliwości ws. dra Czerniaka. „Najwyższy czas, by przestał być ważnym elementem Konfederacji” Tytul zawiera odpowiedz, wyczerpuje temat. I mamy to co mamy bez narzekan.

 96. Kpt. Sowa said

  Problem z Michalkiewiczem mają taki że publikę napędza mu TVP, TVN i Polsat i własnie dla ich dla wyłapania stworzono różnego rodzaju przedsięwzięcia internetowe, w tym najnowsze przedsięwzięcie Fundacji Nussembaumów jakim są tzw Media Narodowe/wRealu24 i inne (a wcześniej był Tygodnik Nie Jerzego Urbana). Poza tym boli ich, że jest finansowo niezależny.

  Co do podnoszonych „zarzutów”:

  1. Maciak kłamie, że Michalkiewicz poparł PiS w kampanii samorządowej. PiS poparł Gadowski:https://www.youtube.com/watch?v=e8WXUxD3mS8

  2. Maciak twierdzi (a Mossakowski z jakiegoś powodu tematu nie drąży, a przecież sam taką tv prowadzi), że z pracy fizycznej i reklam utrzymuje „załogę” swojej telewizji, chętnie zobaczę rozliczenia, a póki co będę twierdził że kłamie.

  3. Od 46 minuty „o ruchnięciu Czerniaka”:https://youtu.be/_W3Ina2mabM

 97. Carlos said

  re 92 Archer 100% racja,popieram

 98. Katarzyna T said

  Panie Gajowy. Wiara bez uczynków martwa jest.
  „A prawda jest taka, że Polska była największą potęgą europejską, gdy była wierna Chrystusowi”.
  Bucharin doradca Lenina „religią” bolszewizmu nazwał sianie niezgody i podziałów, Przeciwieństwo do Nauki Chrystusa- miłości bliźniego.

  ——-
  Ok, Pani Katarzyno. Co Pani chciała nam przekazać? Bo ja nie wiem.
  Admin

 99. rafal z said

  Zamiast snuć różne teorie wystarczy spojrzeć co ostatnio Michalkiewicz zrobił…

  A zachował się razem z kompanami w kwestii Czerniaka… jak Kaczyński w stosunku do Wielgusa.

  I OD TEGO MOMENTU zaczęły się ataki na Michalkiewicza. Ponieważ sposób aby upierdo…lić człowieka przypominał stare stalinowskie metody. Po tym zdarzeniu ludzie masowo zaczęli opuszczać Media Narodowe na których ten sąd kapturowy miał miejsce

 100. rycho08 said

  Pan Roman,

  „Watpie-czy to sprawa 447…bo to jest zadna sprawa…i jej rozwiazanei zalezy tylko od postawy Naczelnika i jego rzadu…”

  czy to dlatego, że jak Pan pisał, na zachodzie macie tak dużą kasę, że marne 300 mld nie stanowi dla Was żadnego problemu?
  Liczenie na to, że naczelnik zrobi cos w tej sprawie tylko potwierdza Romanowe oderwanie od Polskiej rzeczywistości.

 101. wnikliwym okiem said

  (…)
  ———-
  Panie „Wnikliwy”, jest wiele innych forów, gdzie może Pan generować swój bełkot o żydowskiej religii zwanej katolicyzmem.
  Pan jesteś, w najlepszym przypadku, idiotą.
  Admin

 102. re1 truth2 said

  Myślę, że wiem co ich boli i chcieliby zachachmęcić Polaków własność.
  Zaraz zamieszczę zdjęcia i podam Link

 103. Yah said

  ad 67

  „Natomiast co do „turbolechitów” – gdybym był złośliwy, to na zasadzie wzajemności mógłbym używać terminu „turbokatolicy”, ale chyba nie o to chodzi. Ta Lechia jednak musi kogoś mocno uwierać.”

  Celnie Panie Easy Rider. A propos tekst poniżej.

  Ad 75

  „– tu tez pan błądzi.Od 988 Ruś nawiązała więzi z Rzymem, prawosławie to dopiero za kilka setek lat. ”

  Rus kijowska nie nawiązywała żadnych stosunków z Rzymem. Nawiązała za to z Konstantynopolem za sprawą Focjusza, który wysłał pismo na Ruś I oraz pierwszego na Rusi Kijowskiej biskupa.Pierwszym ochrzczonym władca na Rusi był pochodzący od Waregów Askold.

  Nawiązanie stosunków z Rzymem miało miejsce za sprawa ochrzczonej w Konstantynopolu księżnej Olgi, która zwróciła się do Ottona i ten przysłał biskupa, którego misja chrystianizacji sie nie powiodła. Syn Olgi był wrogi chrześcijaństwo i dopiero jej synowie Jaropełk wysłał poselstwo do papieża , a ten wysłał biskupa, które jednak przetrwało tylko dwa lata – 977-979.

  Ostatecznie chrześcijaństwo na Rus Kijowska przyszło z Bizancjum za sprawa Włodzimierza Wielkiego, a data 988 rok to data symboliczna, gdyż w tym roku nastąpił masowy chrzest mieszkańców miast Rusi Kijowskiej w wodach Dniepru.

  Jedyny błąd jaki popełnił Pan Easy Rider to taki, że napisał „przyszło prawosławie”. Przyszła wirach chrześcijańska , nie od Rzymu tylko od Konstantynopola.

  ad 89

  .http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C29296%2Carcheolog-mamy-dowody-na-obecnosc-rzymskich-legionistow-na-terenie-polski.

  Nikt nie przeczy, że nie docierali, głownie w celu zakupu żelaza, o czym świadczą stanowiska dymarek w Górach Świętokrzyskich. Pytanie raczej powinno brzmieć czemu kupowali to żelazo płacąc monetami rzymskimi, ( te rzymskie skarby znajdowane są dość często) zamiast zdobyć te tereny i mieć je za darmo ( tym bardziej, że eksport żelaza był naprawdę ogromny i zaopatrywał nie tylko Rzymian, ale wrogich Rzymowi barbarzyńców). Z jakiegoś powodu tego zrobić nie było można , albo się tego zrobić nie opłacało.

  ad 78

  „Niewątpliwie kronikarze rzymscy odnotowaliby istnienie Wielkiej Lechii, gdyby była.”

  O to żeby nie była już zadbało Cesarstwo Rzymskiego Narodu Niemieckiego czyli ….. turbokatolicy 😀 – i taka nazwę proponuje stosować do naszych średniowiecznych zachodnich sąsiadów.

  Panie Listwa, daruj Pan sobie osobiste wycieczki, bo ja wpisów pańskich atakujących mnie ad personam w ogóle nie czytam. Raczej bawi mnie kontrast języka, który używa Pan w realu do języka jakiego Pan używa wobec swoich interlokutorów w Gajówce.

 104. Marucha said

  Re 99:
  Panie Rafale, pominę tu pańską jazdę po bandzie odnośnie „stalinowskich metod”…

  Istnieją ataki i ataki.
  Jedne zawierają jakieś argumenty.
  Inne są stekiem wyzwisk i insynuacji.

  Niech mi Pan, kurwa, nie wmawia, że wpis typu „Rebe Michalkiewicz to jeb..y żyd, wróg Polaków, oszust, kłamca i pedofil” miał na celu obronę dr Czerniaka.
  PS. Warto też spojrzeć nie tylko na to, co Michalkiewicz OSTATNIO zrobił, ale i co zrobił przedostatnio i jeszcze wcześniej.
  Usiłuje edukować polskich idiotów, co jest sprawą przegraną – ale to nie jego wina,

 105. Marucha said

  Re 103:
  >>Ta Lechia jednak musi kogoś mocno uwierać.”
  >Celnie Panie Easy Rider.

  Tak, Lechia mnie też uwiera. Podobnie jak teoria płaskiej ziemi, lecznicze właściwości moczu, albo neokatechumenat.

  Trzeba być niezłym prowokatorem, by zamiast normalnego, rzeczowego pisania o Słowianach tworzyć fantsmagorię Wielkiej Lechii, którą każdy może bez trudu wyśmiać.

  Nie ulega wątpliwości, że Wielka Lechia czosnkiem śmierdzi.

 106. Czaruś said

  ad. 93. To nieprawda, że Michalkiewicz „dał twarz” Konfederacji. Przecież do niej nie wstąpił! Twarzą Konfederacji był właśnie P. Dr Czerniak! Proszę popatrzeć, jaki wynik zdobył w wyborach! Prawda o „czasach ZOMO” była taka:
  >https://www.youtube.com/watch?v=WCPADI391A
  (wystarczy odsłuchać pierwsze 18 min.). Pamiętamy to doskonale! Michalkiewicz też powinien! No chyba, że był w tym czasie poza Polską.

  [Nie ma takiego video – admin]

 107. rycho08 said

  Jest coś niepokojącego w zachowaniu Michalkiewicza.

  Patrząc trochę z boku (obaj nie są moimi idolami – choć ich nie odrzucam) to właśnie Michalkiewicz zachował się jak typowy „pałkarz”, bez żadnej refleksji – zaczął walić maczugą na oślep.
  Waląc się po łbach przy byle okazji nigdy nie dojdzie do zbudowania jakiegokolwiek propolskiego ruchu i trudno podejrzewać Michalkiewicza żeby nie zdawał sobie z tego sprawy.

 108. Voodoosch said

  Nie bylo zorganizowanego „panstwa” (Wielka Lechia). Mam tu na mysli czegos na ksztalt Cesarstwa Rzymskiego lub Bizantyjskiego, co niektorzy turboslowianie probuja wciskac. Przeciez napisalem, ze praslowianie byli na terenach centralnej i wschodniej Europy od tysiecy lat wraz z innymi etnicznie grupami ale nic nie wskazuje na to, zebysmy byli w tamtych czasach bardziej rozwinieci niz np. celtowie.

  Nic nie wydarzylo sie w rok od chrztu Polski. To byl proces, moze i nawet stuletni i nie wiadomo kiedy sie dokladnie zaczal. Rok 966 tez nie jest historycznie pewny. Nie powie mi Pan, Panie Jo, ze chrzescijanstwo nie mialo wplywu na rozwoj (praktycznie w kazdej dziedzinie zycia) terenow centralnej i wschodniej Europy w sredniowieczu.

  Ad Marucha,
  Slowo Slowianin (Slawianin) nie pochodzi od slowa niewolnik. To jest nasze slowo (slawa) i tak prawdopodobnie okreslalismy sie (lub czesto uzywalismy go) przy spotkaniach z innymi.
  Nie powie mi pan, ze slowa: ang. Slave-Slavic, fr. Esclave – Slaves, niem. Sklave – Slawe, pol. Slawa nie sa pochodne. Tam gdzie jezyki w wiekszosci wyszly z laciny tam okreslenie Slowianina ma oddzwiek slowa niewolnik. Jest to haniebne ale nie bede sie klocil z nazewnictwem historycznym.

  Co do budynkow rzymskich na terenie UK to nie rozumiem co to ma do rzeczy, ze nie istnieja strasze niz nasza era??? Rzymianie przybyli na wyspy brytyjskie 50lat przed Chrystusem no to starszych pan nie znajdziesz. Jest mnostwo budowli z pierwszego wieku (Lullingstone Villa, Eboracum), drugiego (City Wall w Londynie, Mur Hadriana) czwartego (Lydney Park). Do tego cala masa budynkow, a nawet miast ze wczesnego srenioweicza (V-XI wieku).

 109. osoba prywatna said

  Z sieci:
  jacki caleib
  jacki caleib
  8 minut temu
  I MAŁA PODPOWIEDŹ JEŚLI DOKTOR CZERNIAK BYŁ FUNKCJONARIUSZEM LINIOWYM ZOMO TO !!! WAŻNE !! – POSIADAŁ KARTĘ UPOSAŻENIA SORTÓW MUNDUROWYCH – I ŚRODKÓW PRZYMUSU BEZPOŚREDNIEGO – TU TYLKO CHODZI O MIOTACZ GAZU KTÓRY BYŁ WYDAWANY WSZYSTKIM MILICJANTOM I BYŁ TO PRODUKT ŚCISŁEGO ZARACHOWANIA WYMIENIANY CYKLICZNIE Z POWODU ZUŻYCIA LUB SAMOISTNEGO NABYCIA CECH NIEPRZYDATNOŚCI
  CZYLI ZA 7 LAT SŁUŻBY POWINIEN MIEĆ WYDANYCH CO ROKU 2 SORTY MUNDUROWE POLOWE I WYJŚCIOWE – LETNI I ZIMOWY !! LUB JEŚLI NIE BRAŁ SORTÓW TO DOSTAWAŁ PIENIĄDZE EKWIWALENT MUNDUROWY …………. I WŁAŚNIE WPIS W TEJ KARCIE JEST DOWODEM NA SŁUŻBĘ NA ULICY – PROSTE ……….. ZOMOLE PO PRAKTYCZNIE KAŻDEJ AKCJI MIELI SORTY DO WYMIANY …… POSZARPANE ZBRYZGANE KRWIĄ I TP ……… NIE PRZYDATNE W SŁUŻBIE
  JAKOŚ KARTY SORTÓW NIE MA W TECZCE 🙂 BO BY WYSZŁO Z NIEJ ŻE PAN CZERNIAK BRAŁ EKWIWALENT MUNDUROWY I TYLE TO CO PAŁOWAŁ W SPODENKACH I PODKOSZULKU ZIMĄ W KALESONACH A LATEM W SLIPACH ……..

 110. Czaruś said

  Ad. 106. Poprawka: https//youtube.com/watch?v=WCPADI391A.

 111. Listwa said

  @ 103 Yah

  Pismo św uczy jednoznacznie, po upomnieniu sekciarza omijaj go i unikaj.
  Jesteś pan sekciarz.
  Jeśli nawiązuje do pana komentarzy, to tylko ze względu na ewentualnie czytających to, co pan nasmrodzi na swej klawiaturze. Po prostu prostuje błędy i niedorzeczności, które pan podaje. Juz to panu wyjaśniałem , a pan dalej zachowuje sie jak sekciarz. Do Easy Rader i do pana inforacje i prawda ma drogę zamkniętą. Mozna wam tłumaczyc i pokazywac, a wy i tak będziecie powtarzać nadal przekonania które wam wpadły do głów.

  Niechętnie do was pisze i skrótami, ponieważ nie chce tracić czas dla zakapiorów. Kwestie prawosławia kiedyś opisywałem szerzej, pan czytał i nadal powtarza głupoty. i będzie zapewne powtarzał później.

  „ad 67
  „Celnie Panie Easy Rider. A propos tekst poniżej.”

  – turbolechici to ludzie którzy wrednie kłamią dla celów dzisiejszych. To nie sa historycy słowiańszczyzny, czy okresu sprzed 966

  „Jedyny błąd jaki popełnił Pan Easy Rider to taki, że napisał „przyszło prawosławie”. Przyszła wirach chrześcijańska , nie od Rzymu tylko od Konstantynopola.”

  – pan Easy Rader się wygłupił, bo zabiera głos w temacie o którym ma mgliste pojecie, powinien sie najpierw poduczyć, a nie wymądrzać. .

  Nawet nie chciało mi sie wyjasniać, że o prawosławiu mozna mówic dopiero po roku 1054, a i tak ta data nie jest powstaniem prawosławia. Ruś przyjeła chrzest w 988 i był to związek z Rzymem katolickim , analogicznie jak chrzest Polski w 966. Ten związek trwał kilkaset lat , nawet wtedy gdy już był wyraźny bunt i odszczepienie Konstantynopola, więzi Rusi z Rzymem zniszczył dopiero najazd obcych Rusi i Konstantynopolowi wojsk po roku 1200. i okupacja

  Zdane Easy Radera ” Te ziemie przeszły na prawosławie wraz z Rusią Kijowską już w 988 r. ” – jest przykładem mądrzenia sie mądrali.

  „Rus kijowska nie nawiązywała żadnych stosunków z Rzymem. Nawiązała za to z Konstantynopolem za sprawą Focjusza, który wysłał pismo na Ruś I oraz pierwszego na Rusi Kijowskiej biskupa”

  – nie chce mi się szerzej ponownie o tym pisać, Focjusz to świecki uzurpator urzędu kościelnego, zył ponad 200 lat przed teoretycznym powstaniem prawosławia, czyli przed 1054r. Za życia Focjusza nie było rozłamu. On generalnie dogadał sie z Rzymem jak mu wyjasnili błędy i niewiedzę. Był to człowiek zdolny i wykształcony, zwłaszcza widoczne było to na tle ówczesnych jemu patroarchów.
  Gdy doszło do chrztu Rusi, Rzym Imperium Romanum i Konstantynol oraz Rzym katolicki i Konstantynopol stanowiły jedno. Rozdział między Rzymem katolickim i Konstantynopolem to grubo po 1054 r. Rok 1054 to generalnie tylko nałożenie ekskomuniki na buntownika z Konstantynopola. przez kard. Humberta w Haga Sophia. I nic ponadto. Prawosławie to kwestia poźniejszych wydarzeń. Nie jest istotne, czy chrzest Rusi pochodził bezpośrednio od Rzymu, czy od Konstantynopola, gdyż był to i tak chrzest i związek z katolickim Rzymem a rozłamu ani prawosławia wtedy jeszcze nie było.

  Jeśli chodzi o Ruś, to w latach 1019-1054 panował książe Jarosław Mądry, był to okres zacieśniania kontaktów Rusi z papiestwem i chrześcijańskim zachodem. Były też związki małżeńskie z domami panującymi Szwecji Polski, Cesarstwa, Norwegii Węgier Francji np. córka Bolesława Chrobrego wyszła za mąż za syna kniazia Swiętopełka. Prawdą jest że Ruś przyjęła chrzest ze strony Konstantynopola , ale Jarosław Mądry w 1020 r poprosił papieża Benedykta VIII o uzyskane niezależnego od Konstantynopola biskupa. Zapewne Yah nie wiesz ,ale syn księżnej Anny Jarosławny i króla Francji Henryka – Hugo de Vermadois był jednym z przywódców pierwszej wyprawy krzyżowej. Włodzimierz był jednoznacznie katolikiem tak jak księżna Ruska Olga (wspaniała władczyni) .

  Rozłam ostatecznie przypieczentowała głupota jednego z patriarchów konstantynopolskich (nie pamiętam imienia) którego rodzona siostra była zoną Cesarza konstantynoplskiego. Ich sny o potędze skończyły sie przejęciem Konstantynoploa przez muzułmanów . Jest tak do dzić, a Haga Sophia, jedna z najwspanialszych świątyń katolickich (tam był też przechowywany Całun Turyński) do dziś jest meczetem

  „Jedyny błąd jaki popełnił Pan Easy Rider to taki, że napisał „przyszło prawosławie”. Przyszła wirach chrześcijańska , nie od Rzymu tylko od Konstantynopola”
  – tak wygląda kłamstwo Yaha.

  „Nikt nie przeczy, że nie docierali, głownie w celu zakupu żelaza, o czym świadczą stanowiska dymarek w Górach Świętokrzyskich. Pytanie raczej powinno brzmieć czemu kupowali to żelazo”

  – zdaje się że JO przeczy. Temat docierania legionów Rzymskich na ziemie polskie nie był przywolany w celu kto i co kupował. Chodzi o to że rzymianie nie napotkali tu niczego , co dziś turbolechichi widza jaką Wielką Lechię. Znowu pan przekręcasz dla przekrecania bo se panu przekręca.

  „O to żeby nie była już zadbało Cesarstwo Rzymskiego Narodu Niemieckiego czyli ….. turbokatolicy 😀 – i taka nazwę proponuje stosować do naszych średniowiecznych zachodnich sąsiadów”
  – jakieś cekciarskie brednie. .

  „Panie Listwa, daruj Pan sobie osobiste wycieczki, bo ja wpisów pańskich atakujących mnie ad personam w ogóle nie czytam. Raczej bawi mnie kontrast języka, który używa Pan w realu do języka jakiego Pan używa wobec swoich interlokutorów w Gajówce.”

  – raz jeszcze: jakby pan tak zechciał sie nie przysuwać i trzymac z daleka. Nie wiem co pana tak bawi ale wątpię że spotkał mnie pan w realu. Coś się panu znowu zawirowało w łepetynce.

 112. Katarzyna T said

  ad 98 Co Pani chciała nam przekazać?
  To,że bolszewizm ma się dobrze , a podobno Polski nie ma.Tak pisza i tak mówia.

 113. Listwa said

  Dla jasnoci:

  Dawny Konstantynopol to dzisiejszy turecki Istambuł nie dzisiejszy Kijów. Ruś była wtedy podmiotem zewnętrznym w stosunku do Imperium Romanum, tak jak ówczesna Polska. Chrzest Rusi i chrzest Polski to ta sama koncepcja polityczno-ewangelizacyjna.
  Starozytny Rzym i starożytny Konstantynopol to było jedne Imperium Romanum.

  Prawosławie to efekt pęknięcia najpierw politycznego wewnątrz Imperium Romanum na cześci zachodnią Rzym i wschodnia Konstantynopol, potem pękniecia religijnego, czyli na katolicki Rzym i zbuntowany Konstantynopol, jeszcze nie na prawosławie. Dopiero potem pojawił się bunt przeciw papiestwu i podporządkwanie władcy świeckiemu, skorzystali tu z koncepcji dawno zmarłego Focjusza..

  Rosja była neutralna co do pęknieć i przekształceń wewnatrz Imperium Romanum. Prowadziła swoją polityke i posiadała odrębne od zbuntowanego Konstantynopola więzi z katolickim Rzymem.
  Prawosławie w Rosji to dopiero 1599, głową prawosławia był car, a nie Chrystus poprzez papieża i papiestwo.

  .

 114. Marucha said

  Re 108:
  Slowo Slowianin (Slawianin) nie pochodzi od slowa niewolnik.
  Oczywiście!
  Nie musi mnie Pan przekonywać.

  Co do budynkow rzymskich na terenie UK to nie rozumiem co to ma do rzeczy, ze nie istnieja strasze niz nasza era???
  To nie mój problem, lecz Pana JO-Ortodoksa.

 115. Piotr B. said

  A ja sie zapytowywuje w imieniu”mojego idola Jozefa Wisarionowicza”Ile Pisioro-pelowce macie wojska ze sie czepiacie Tego co zozgrzebal g…no 447?No ?I POwiadomic kaze wam jak procentowo bedzieta sie dzielic temi 800 miliardami wyrwanymi z jelit Polakom?

 116. MiraTe said

  “Jaką opinię Pani podtrzymuje?”
  “Coś się Pani Mirze pozajączkowało. Nigdzie nie pisałem, że red. Michalkiewicz to zamożny człowiek, a już zwłaszcza „bardzo”. Reszta Pani wypowiedzi ma charakter śmieciowy.” Admin.

  Zmyslac nie mam potrzeby. Pan pisal o zamoznosci SM. Wystraczy spojrzec na starsze wpisy. Znajdzie go pan, chyba ze usuwa niewygodne wypowiedzi.

  Opinie o ktora pan pyta zachowam dla siebie by nie narazac sie na kolejne zaprzeczenia, chamstwo, glupote i obelgi do ktorej sprowadzaja sie dyskusje o wypowiedziach “mistrza” n.t. picia moczu, historii Slowian, ubeckich zygowin, nieszczesliswym kraju tubylczych Irokezow i ruskiej razwiedce (choc o niej ucichlo). SM ma wielkie szczescie zyc w tym nieszczesliwym kraju i prosperowac z pisania i wygadywania bzdur i dowcipow z ktorych najczesciej sam sie smieje.

  #46 “Jaką opinię Pani podtrzymuje?”.
  “A no taką ,że wszyscy syci emigranci od zawsze pouczali o patriotyźmie, podcinając skrzydła polactfu (poza Norwidem i innymi nieocenionymi).”

  Pani Kasi nie zastanowilo jak to sie stalo ze emigrowali, czesto za przyslowiowym chlebem, i stale wyjezdzaja? Czy syty Marucha na obczyznie tez poucza o patriotyzmie i podcina skrzydla? Ciekawe, komu podcina i dlaczego, w/g pani?

  # 81 Pani nosna (kura). “Pan Michalkiewicz ujawnił tajną notatkę w sprawie Just 447. I nie bał się że zostanie piątkowym samobójca? Dr Ratajczak i P. Lepper nigdy nie mówili tyle o Żydach co Pan Michalkiewicz.”

  Pan SM nie byl pierwszym z 447 i nigdy tyle o zydach nie uczyl, szczegolnie molodziezy, co sp. dr. Ratajczak. Teraz w mediach najwiecej o zydach mowia zydzi. Prosze posluchac: grygucia, patlewicza, brauna, pastora z lublina i innych – bez zadnych konsekwencji.

 117. Marucha said

  Re 116:
  Powtarzam, nigdzie nie pisałem, że St. Michalkiewicz to człowiek zamożny, a Pani Mira nie potrafi udowodnić, że było inaczej. Zatem albo zmyśla (co jest uprzejmym synonimem słowa „kłamie”), albo zawodzi ją pamięć.

  Odnośnie „podcinania skrzydeł” – istotnie, podciąłem skrzydła sporej liczbie osobników, w wypowiedziach których trudno było odróżnić jakieś treści od gnoju – a którzy wyobrażali sobie, że gajówka będzie dla nich jakąś wolną trybuną.

  Stale słyszę, że Michalkiewicz nie był pierwszym, który poruszył sprawę 447.
  Kto w takim razie był pierwszy? Słucham?
  Na pewno był pierwszy w nadaniu tej sprawie rozgłosu, mimo prób tuszowania jej przez różne Dupy, Moravitzkich i Pisdupowiczów.

  Powtarzam: pani wpisy są ŚMIECIOWE. Zero faktów, same insynuacje i konfabulacje.

 118. Czaruś said

  ad. 106. Poprawiam się (nie umiem wklejać linków, tylko przepisuję całość, a wkradła się pomyłka):
  >https//www.youtube.com/watch?v=WCBPADI391A.

 119. Zerohero said

  Michalkiewicz mówił o roszczeniach żydowskich na długo przed 447.

  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=953

  Tymczasem, gdy my tu jesteśmy zajęci wprowadzaniem demokracji na Ukrainie i Białorusi, od tyłu zachodzą nas Judejczykowie, próbując wymusić na naszym rządzie zapłatę haraczu, zwanego dla niepoznaki rewindykacjami.

  Komentarz • Radio Maryja • 29 marca 2006

 120. Katarzyna T said

  Ad.116.
  Pani Kasi nie zastanowilo jak to sie stalo ze emigrowali, czesto za przyslowiowym chlebem, i stale wyjezdzaja? Czy syty Marucha na obczyznie tez poucza o patriotyzmie i podcina skrzydla? Ciekawe, komu podcina i dlaczego, w/g pani?

  Sama przeżyłam i widziałam. Nie myslałam o emigrantach za chlebem.Nawiązałam do emigracji politycznej i ich działalności.

  ————
  Wciąż nie wiem, komu syty Marucha podcina skrzydła, w jaki sposób i po co.
  Ale się nie dowiem.
  Admin

 121. Zerohero said

  …co nie zmienia faktu, że firmowanie swoją osobą „rozwałki” (jak to zapowiedział sepleniący Ukrainiec) budzi zdumienie. Ja p. Michalkiewicza miałem za publicystę a nie człowieka od tego typu roboty.
  Pan Michalkiewicz, podobnie z resztą jak pan Czerniak, Braun, Karoń, Gryguć itd. dorobił się stada wyznawców i wyszedł z założenia, że okoliczności nie wzbudzą podejrzeń, bo przecież dobrze ułożony prawicowy Polak powinien reagować odruchem Pawłowa na słowo ZOMO. A tu zonk.

  aha. Nie przesadzałbym z tą Konfederacją. W Warszawie wystawili na nr. 1 Bosaka – autorytet nie pierwszej wody, a po Bosaku….same anonimy które wcześniej nie zapracowały na nazwisko. Tak się starali wygrać?

 122. osoba prywatna said

  Robert Wasilewski: Sprawa dra Huberta Czerniaka – stańmy po stronie prawdy -bo jedynie jest ciekawa!

 123. Zerohero said

  Videobloger Uszi na szybko zrelacjonował rewelacje nt. Czerniaka, bez poczekania na reakcję strony zaatakowanej. Usziemu bardzo dostało się w komentarzach, filmik był b.nisko oceniony.
  Daje to przesłankę, że nie Michalkiewicz jest atakowany, ale Czerniak po prostu jest broniony. (w sensie reakcji a nie formy) . Podobny schemat widziałem gdy Uszi atakował Gadowskiego i został zaminusowany przez fanów Gadziny, a także gdy Sebastian Pitoń wyraził się krytycznie o szkodliwej (bez)myśli TW Leszka Żebrowskiego. Wtedy miał tak z 50% na „nie” i ci od Żebrowskiego jechali po nim, ale tylko w tym filmiku.

  Ja myślę, że prawdziwy atak na Michalkiewicza to było wtedy gdy syn publicznie odcinał się od jego poglądów. Wtedy byłem z całym sercem za SM, a teraz…

  Sądzę, że Michalkiewicz będzie funkcjonował jak dawniej, Czerniak też, ale nie będzie już Czerniaka w polityce.

 124. Sarmata said

  ZOMO tyle zainwestowało w Huberta Czerniaka a Stanisław Michalkiewicz wszystko popsuł (przynajmniej tak myśli około 500 000 wyznawców tego lekarza).

 125. RomanK said

  ad100..Panie Rycho….o odszkodowaniach PIsalem w 1996 roku na drugi dzien po wywstapieniu pana Sultanika w Buenos Aires….
  Wtedy drukowala to Polonijna prasa z dzeinnikiem Zwiazkowym na czele….natomiast redaktorzy N Czasu..trzymali wode w piorze:-)))))
  POlonia dokonala i przedsatwila Kongrsowu legalna expertyze ustawki 447…podaje panu jeden fragmencik:

  If there are no heirs, the property is not „wrongfully seized or
  transferred.” It escheats to the state. That’s the law in every
  country. The Bills introduce a precarious precedence of „heirless
  property” compensation that is contrary to the Western legal tradition
  and principles of jurisprudence. In S. 447, the goal and objective
  relative to heirless property is
  _______________________________
  3 Law dated February 20, 1997, DZ. U. 1997 No. 41 Item 251.
  4 Art. 32.1 of the 1997 Law.
  ___________________________________________________________________________
  _______
  is „the provision of property or compensation to assist needy
  Holocaust survivors, to support Holocaust education, and for other….”

  z reszta moze sie pan zapoznac….liczy kilkanascie stron i jest przygotowana doskonale..poid wzgledem prawniczym expertyza..
  Jedynym , ktory palcem nie ruszyl w w/w sprawie sa wladze Polski wlacznie z MSZ….i oczywiscie nasi redaktorzy ktorzy podniesli8 larum…w 22 lata….po fakcie…..nadstawiajac lysiny pod laurowe wience:-)))))
  MImo…. ze chcacym nie dzieje sie krzywda:-))))))

 126. RomanK said

  nastepny fragmencik panie Rycho……

  H.R. 1226 states the goal and objective as „the
  restitution of heirless property to assist needy Holocaust survivors,
  and for other purposes . . .” „Restitution of heirless property” is an
  aberration by definition. „Restitution” means the restoration of
  something to its rightful owner. If the property is „heirless” then,
  by definition, restitution of the property to the rightful owner is
  impossible. The property might have been „wrongfully seized or
  transferred” originally, but if the property is now heirless, it
  escheats to the state. That’s the law everywhere, including the United
  States.

  Text ten jest w posiadaniu polskich urzednikow i MSZ i Prezydenta i rzadu….
  wystarczy pokazac to….i po sprawie.Rzad moze uznac to za jego odpowiedz.

 127. https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fopolczykpl.files.wordpress.com%2F2019%2F04%2Fdomniemana-wielka-lechia.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fopolczykpl.wordpress.com%2F2019%2F04%2F29%2Fkolejny-dowod-turbolechitow-na-imperium-lechii-zdemaskowany%2F&docid=A4fbgHCXdxHegM&tbnid=KJi0X7x67PTNSM%3A&vet=10ahUKEwi_oM3Z1rjjAhVnoosKHWXXAXUQMwhGKBMwEw..i&w=1500&h=1087&bih=609&biw=853&q=Wielka%20Lechia&ved=0ahUKEwi_oM3Z1rjjAhVnoosKHWXXAXUQMwhGKBMwEw&iact=mrc&uact=8

  To jest mapa GRECKA z roku 529 p.n.e. w późniejszej interpretacji. Mapa przestawia Drugi Tryumwirat przed bitwą pod Akcjum jako PROTEST Traktatu w Tarencie w r. 37 p.n.e.: https://opolczykpl.wordpress.com/2019/04/29/kolejny-dowod-turbolechitow-na-imperium-lechii-zdemaskowany/domniemana-wielka-lechia/#main gdyż Azja jest PERSKA.
  Dowodem na to jest pochodzący prawdopodobnie z Niemieckiego Sracza obraz: WJAZD LESZKA CHYTREGO I LUBRANA DO ALEKSANDII TROJAŃSKIEJ czyli Troi na Złotym Rogu: http://wandaluzja.pl/index.php?p=p_265&sName=pod-akcjum//
  **********
  Słowianowiercy są Antykatoliccy jako REWINDYKATORZY. Spróbuj odebrać Złodziejowi łup a ten cię OTRUJE.
  Polski Kościół jest nie tyko Złodziejem, bo ukradł nam Historię, ale i Złoczyńcą bo PALIŁ ARCHIWA. Jednego archiwum jednak Polskiemu Kościołowi nie udało się SPALIĆ: Archiwum Sejmu Śląskiego, KTÓRY DZAIAŁAŁ NIEPRZERWANIE OD POWŁANIA W PRADZE RZESZY ALBAŃSKIEJ W ROKU 2175 PNE.
  Dokonała tego dopiero III RP wywożąc podczas NAGRANEJ Powodzi Tysiąclecia archiwum Sejmu Śląskiego metrem fortecznym do Niemiec.
  Była to Koronkowa Robota Kilku potentatów politycznych, w czym nie udało się tylko Otrucie Mnie trutką Majranowskiego, jak udało się z kilkudziesięcioma innymi.
  Mason Zdradzieckiego Albionu Stanisław Michalkiewicz LŻĄC Rewindykatorów od Jadaczy Fekaliów Niemieckich zaprowadził Kościół Polski do Sracza Niemieckiego czyli Największego Skarbca na Świecie na Fekalia Niemieckie.

 128. Listwa said

  @ 121 Zerohero

  +
  z tym zapracowaniem na nazwisko to troche była trudność, akurat tego inie zarzucałbym im. Jest co zarzucić.

 129. rycho08 said

  Dziękuję Panie Romanie – głównie za formę odp. 🙂

  Co do odszkodowania to odniosłem się do fragmentu, że to żadna sprawa i coś może zrobić naczelnik; on nic nie może a ponadto nie chce.

  Odnoszę wrażenie, że Michalkiewicz „nagłaśniając” temat roszczeń w wysokości 300 mld. chce nas przygotować abyśmy z radością zapłacili 60 mld. – tak niestety odbieram to co robi.

  I jeszcze jedno – może dziecinada, ale gdyby Pan mógł tłumaczyć lub wrzucać streszczenie, posługiwanie się językiem OKUPANTA mierzi mnie.

 130. Katarzyna T said

  Wciąż nie wiem, komu syty Marucha podcina skrzydła, w jaki sposób i po co.
  Ale się nie dowiem.
  Ps. Panie Marucha, kiedyś tak się śpiewało . „Nie udawaj Greka, nie rób takiej miny”.
  Zgrabne przypomnienie na te nasze czasy, czy nie?
  Nie wywołałam Pana , uderzyłam tylko w taki stół z różnymi nożyczkami. Nie tropię nikogo, jeśli włączam sie to intencją moją jest korygowanie tutejszych nowinek. Niektóre są sprzeczne z faktami-, a znam je z innych źródeł niż Gajówka.
  Powoduje mną pogoń za Prawdą- każdą.

  ————-
  Wpisała Pani sporo słów. I ZERO treści.
  Nawet nie odpowiedziała Pani na proste pytanie.
  A teraz krótka piłka: nie podoba się gajówka? Nie podoba się Marucha?
  TO WYPAD!
  Admin

 131. Dembowski Stefan said

  Wszystko to wygląda na jakąś skoordynowaną akcję, choć oczywiście może być czystym przypadkiem.Panie Gajowy niech Pan się zdecyduje Przypadek czy skoordynowana akcja To co napisałem o panu Michalkiewiczu to nie przypadek Zajmując sie tematem Polski od lat obserwuję nie tylko uczestników sceny politycznej ale także komentatorów Pan Michalkiewicz należy do czołowych komentatorów sceny politycznej w Polsce I nie tylko Panie gajowy Pan siedzi sobie w gajówce a ja jeżdziłem po Polsce Z panem Michalkiewiczem spotkałem się osobiście dwa razy Raz na Teneryfie jak już napisałem na spotkaniu z Janem Kobylańskim a drugi raz w Warszawie kiedy poprosiłem Grzegorza Brauna o spotkanie to on zaprosi l na to spotkanie Michalkiewicza Ja nie potrzebuje wiele czasu żeby się zorientować kto jest kim w Polsce Pana Michalkiewicza widywałem również na spotkaniach z profesorem Zybertowiczem dwukrotnie doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego I obecnego prezydenta Andrzeja Dudy Na te spotkania dziwnym trafem przychodziło około 85% sympatyków PiS ,większość z nich to byli znani mi z MENDIOW ludzie jak np Marcin Król Rafał Ziemkiewicz Większośc to żydzi Czy to przypadek??ja już w przypadki nie wierzę Doktora Czerniaka nie znam I dowiedziałem się o nim niedawno Niech pan myśli sobie co chce ale sposób wypowiedzi pana Michalkiewicza jest nie do przyjęcia dla takich jak ja Być może to jak się wypowiedział pan Michalkiewicz na temat pana Czerniaka spowodowało tyle wpisów I takie reakcje Ps niech pan nie pisze do tych którzy myślą inaczej niż pan WYPAD To nie przystoi komuś takiemu jak PAN Komuś kto pisze o sobie że jest Polakiem patriot Niech Pan spróbuje stanąć ponad podziałami Potrafi Pan??Pozdrawiam zza Oceanu Stefan Michał Dembowski Ps I jeszcze jedno to że red Michalkiewicz wyżebrał pieniądze na swoje prywatne mieszkanie utwierdza mnie w przekonaniu że nie jest uczciwym człowiekiem Działając w Polsce doświadczałem podobnych sytuacji I wiem kto posówa się do takich akcjii

 132. lewarek.pl said

  Michalkiewicz – to wiem. Ale kim, do cholery, jest ten Czerniak i co on dobrego zrobił w polityce?

 133. Marucha said

  Re 131:
  Panie Dembowski, pańskie „jeżdzenie po Polsce” to …uj w porównaniu z moim.
  Ja nie tylko jeżdżę. Ja także chodzę.
  Gdyby Pan zadał sobie trudu i zamiast pieprzyć o moim „siedzeniu w gajówce” zajrzał do archiwów, to by zobaczył, gdzie bywałem, gdzie wędrowałem, gdzie spałem. Od bardzo wielu lat.

  Napisał Pan masę słów, z których nic nie wynika – prócz tego, że nie lubi Pan Michalkiewicza.
  A za „wyżebrane pieniądze” to powinno się Panu dać porządnie po ryju, dupku zazdroszczący tym, którzy mają przyjaciół.

 134. Dembowski Stefan said

  Panie Gajowy poczekam aż pan wytrzeżwieje Za dupka się nie gniewam bo po pijanemu każdy bredzi ,mnie też to się zdarzało A kto miał by mi dać po ryju????Pan??Niech mnie Pan nie rozśmiesza A co do Michalkiewicza to on mi wisi I powiewa Napisałem co wiem na jego temat I co o tym myślę Widzę że ma pan swoich faworytów I jest Pan gotów ich bronić nawet za cenę ośmieszania własnej osoby To gdzie pan chodził Chętnie z Panem o tym porozmawiam Możę śp Pani Anna Walentynowicz gdzieś Pana widziała??Mnie o tym nie powiedziała ale znam innych autentycznych działaczy Solidarności ,niech się Pan pochwali a ja to zweryfikuję Pasuje to Panu??Ps co Pan pije??Nalewkę na wiśniach??

  ——
  Panie Stefanie Dembowski.
  Nie życzę sobie Pańskiej obecności w gajówce. Czy mam to powtórzyć w mniej elegancki sposób?
  Merytorycznie nic Pan nie wnosi, za to robi szum.
  Admin

 135. Bili de kid said

  @RomaK Z całym szacunkiem, ale wiara w to że MSZ cokolwiek z tym zrobi raczej o Panu (Państwu) najlepiej nie świadczy.

 136. andzia said

  re 134
  Oj nieładnie, nawet bardzo.
  Ja oglądałam pierwszą konferencję z udziałem red. Michalkiewicza w tv media narodowe. On tam się słowem nie ustosunkował do H. Czerniaka ale opowiadał o mechanizmach działania służb. Teraz też działają z większą intensywnością, ale żaden Patlewicz nie przeprowadzi śledztwa. Nikt nie ma obowiązku słuchać publicystów, został obdarzony własnym rozumem. Może ewentualnie polemizować a nie zaocznie 4 litery obrabiać.
  Redachtorzy nie dosłuchali przyjmując za grzech pierworodny Michalkieiwcza fakt, że wziął udział w programie. Ja nie oskarżam też red. Murgrabiego – wcześniej prowadził na yt. kanał apologetikum. To młody człowiek i mógł dać się podpuścić.
  Gratuluję panu, że mimo swojego wieku jest czysty jak lelija. To taki rodzynek w świecie.
  Raczej przyjrzałabym się tym nagłaśniaczom, bo wałłkowanie człowieka w te i wewte już jest niesmaczne
  ps. A Gajowy może pić co chce i kiedy chce. Nie bredzi.

 137. Stach said

  Michalkiewicza można posłuchać raz czy dwa i więcej się nie da niestety

  ———–
  Pana w ogóle nie warto słuchać. Ani razu.
  Admin

 138. andzia said

  re:137
  To nie słuchaj pan Michalkiewicza. Myślałam, że obrabianie dup należy do kobiet z magla. Może warto się nad sobą zastanowić?

 139. Marucha said

  Re 136:
  Gdy wszystkie inne brudne chwyty zawiodą – zawsze pozostaje przypisanie atakowanej osobie pochodzenia żydowskiego.
  Kto to już nie był Żydem… prezydent Iranu, prezydent Rosji… kto da więcej?
  Są tacy spece na Youtube, którzy całym swym (nieistniejącym) honorem zaświadczają, iż Michalkiewicz to żyd.

  A Pan Dembowski chce mnie „weryfikować”… odpowiem klasykiem: spieprzaj, dziadu.

 140. Yah said

  Można prostować post, w którym jest jedno kłamstwo, trudno, jeśli jest w nim kilka kłamstw. Oczywiście każdy inteligentny może wszystko szybko sprawdzić, niestety ludzie są leniwi i …. wierzą autorytetom, co prowadzi do tego co widzimy za oknami. Ale nie oceniajmy człowieka. Wszystkiemu przecież winna ta nieszczęsna grupa krwi 😀
  Nie mniej ta cecha charakteru idealnie nadaje się do bycia brygadzistą od szpachlowania ważnych tematów, nad czym nieszczerze ktoś kiedyś ubolewał.

 141. Marucha said

  Re 138:
  Przecież tu nie chodzi o obronę dr-a Czerniaka (o którym nic nie wiem), ale o chwytanie okazji aby przywalić znienawidzonemu Stanisławowi Michalkiewiczowi.

  Dlaczego znienawidzony? Bo ma świetne pióro, jest erudyta, porusza wiele ważnych tematów (niekoniecznie w sposób cierpiętniczy), jest popularny, ma wielu zwolenników, jest NIEZALEŻNY finansowo – i jeszcze, na domiar złego, ludzie zrzucili mu się na wykupienie mieszkania, jak kiedyś Sienkiewiczowi na Oblęgorek.

  Jak normalny polaczek mógłby taką niesprawiedliwość wytrzymać? Przecież to jemu się należało! Co on winien, że po polsku nie umie jednego zdania bez błędu napisać? Że nie ma żadnej wiedzy? Że jest ograniczonym tumanem wiary judeo-chrześcijańskiej?

 142. JO said

  Przecież tu nie chodzi o obronę dr-a Czerniaka (o którym nic nie wiem), ale o chwytanie okazji aby przywalić znienawidzonemu Stanisławowi Michalkiewiczowi – Gajowy M

  I ja to tak widze. Tu chodzi o to by przywalic oraz rozbic probe konfederacji Polakow.

  Przeciez sami Polacy maja prawo miec do siebie mniejsze lub wieksze zaufanie. I co z tego, ze Michalkiewicz ujawnil przeszlosc p. Czerniaka?

  Ale to jest przesada, ze Michalkiewicza teraz robi sie za najgorszego…!

  JO

 143. Czaruś said

  ad. 132. Uprzejmie wyjaśniam, że Pan Doktor Hubert Czerniak nigdy dotąd nie „działał w polityce” ON zajmuje się ważniejszymi dla nas sprawami: walką o DOBROWOLNOŚĆ SZCZEPIEŃ nowo narodzonych dzieci (jest teraz przymus szczepienia pod groźbą odebrania dziecka rodzicom już w pierwszej dobie po urodzeniu), naucza nas o prawidłowym odżywianiu, leczy w swojej klinice osoby, dla których w normalnych szpitalach nie ma ratunku. Za tę działalność Naczelna Rada Lekarska włóczy go już ponad rok po swoich sądach, chcąc pozbawić GO zawodu lekarza. Uwierzył w Konfederację i wstąpił do niej na swoje nieszczęście. Ponieważ zdobył najwięcej głosów, zawodowi krzykacze typu SM postanowili GO zniszczyć. Ten SM nie tylko RAZ wziął udział w nagonce w MN, ale POTEM też wielokrotnie wypowiadał się wstrętnie o P. Dr Czerniaku, co można obejrzeć na filmikach w internecie. Uważam, że SM dostał zlecenie na dr Czerniaka i stąd ta jego nagonka obecnie. A pytam się, jak to było możliwe, żeby w tamtych czasach, kiedy to normalny człowiek nie mógł wyjechać z Polski, pan Stanisław Michalkiewicz NIE MIAŁ Z TYM PROBLEMU? Może ktoś w Gajówce zastanowi się nad tym?

 144. Katarzyna T said

  Dlaczego znienawidzony? Bo ma świetne pióro, jest erudyta, porusza wiele ważnych tematów (niekoniecznie w sposób cierpiętniczy), jest popularny, ma wielu zwolenników, jest NIEZALEŻNY finansowo – i jeszcze, na domiar złego, ludzie zrzucili mu się na wykupienie mieszkania, jak kiedyś Sienkiewiczowi na Oblęgorek.
  Ps.Panie Marucha , to pan dolał oliwy do ognia.”Sienkiewiczowi udało się natomiast przekonać redaktora pisma, z którym współpracował, to była „Gazeta Polska”, do sponsorowania wyjazdu. W zamian miał regularnie dostarczać „Listy z podróży”. I tak się stało.” Polecam całość
  https://poranny.pl/prof-jolanta-sztachelska-henryk-sienkiewicz-znany-i-nieznany/ar/9966992

  ———–
  I znów odpowiedź NIC nie wnosząca. W dodatku czyniąca zamęt.
  Podarowanie Oblęgorka Sienkiewiczowi nie ma nic wspólnego z „Gazetą Polską”, ani bitwą pod Verdun, ani epidemią hiszpanki.
  W 1900 r. społeczeństwo polskie ufundowało ze składek majątek w Oblęgorku dla Henryka Sienkiewicza, z okazji 25-lecia pracy literackiej; akt notarialny wręczono mu 22 grudnia 1900 r.
  Admin

 145. Maverick said

  Gdyby konfederacja nie była celowo niszczona i skłócana i wygrała trochę wpływów ja bym dr. Czerniaka nominował na ministra zdrowia.
  Aby zweryfikował przymusy szczepień, przerowadził dochodzenia w czyich kieszeniach siedzą obecni ministrowie tak pociskając przymusy szczepień.

 146. Marucha said

  Re 143:
  Panie Czaruś,
  Pańskie fantazje nie są właściwe warte odpowiedzi… ale niech tam.

  Nazwanie SM „zawodowym krzykaczem” to idiotyzm, bo kto jak kto, ale SM nie „krzyczy”, lecz mówi spokojnym, łagodnym, ironicznym głosem. I tak samo pisze. Kulturalnie i spokojnie.

  SM dostał „zlecenie” na dr Czerniaka… od kogo? W jakim celu? Istnieje więcej lekarzy podobnych do dr Czerniaka…

  Nagonka na Czerniaka? Na razie to ja widzę nagonkę na Michalkiewicza.

  Co Pan wie o wyjazdach Michalkiewicza za granicę, kiedy to normalny człowiek nie mógł wyjechać z Polski? Kiedy to było? (nb. ja też wyjeżdżałem parę razy za granicę za PRL, ani chybi miałem chody w SB…)

 147. RomanK said

  Panie BIlly The Kid..pan to rozumie pisane????
  BO pisze ze 22 lata nikt nie kiwnal palcem a zwlaszcza ci co maja obowiazek ..a MSZ jest glownym odpowiedzialnym….

  Pan to rznie glupa???..czy nei musi?????

 148. Ola said

  Czerniak bylo w zomo, a Michalkiewicz pisal dla radzieckich Nowosti. Dla mnie ani jedno ani drugie nie jest naganne , bo taka byla wowczas koniunktura , w ktora zreszta wierze do dzisiaj , tylko narod sie nie nadawal na ten ustroj. Ale… to chyba obaj panowie wychodza prawie na rowno.

 149. Katarzyna T said

  Podarowanie Oblęgorka Sienkiewiczowi nie ma nic wspólnego z „Gazetą Polską”
  Panie Gajowy, domniemywam ,że Pan nie przeczytał artykułu z którego pochodził cytat.
  Nie dotyczy Gazety Polskiej Sakiewicza, który to Pan skutecznie zablokował ingres Bp Wielgusa.
  A P.Stasiu zachował się tak: Panu Bogu świeczkę , Diabłu ogarek.
  Historia naprawdę kołem się toczy, a Polaków urabia się tak,że przed i po szkodzie głupi są.

  ——–
  Pani już sama nie wie o czym pisze.
  Admin

 150. TeMira said

  Re: # 117

  Krztyna kurtuazji panie Marucha by sie przydala, ale wiem ze takie rzeczy sa panu obce. Nie zarzucalam panu klamstwa. Powtornie powtorze: “pisal pan o zamoznosci SM w jednej z wielu odpowiedzi na liczne krytyki SM przez czytelnikow. Kategoryczne zaprzeczanie wyklucza mozliwosc tlumaczenia sie brakiem pamieci. Prosze porzebac w archiwum.

  O ocene mych wpisow nie prosilam, ale skoro byl pan tak laskaw to prosze o samoocene wlasnych ktore wymieniam ponizej. Mysle ze przynajmniej niektorzy bywalcy potrafia je ocenic.

  Dlaczego ponawia pan pytanie kto pierwszy pisal o 447 skoro niedawno dostal pan odpowiedz od RomaK z nazwiskiem polonijnego publicysty? Czy tego pan juz nie pamieta, czy moze tez zaprzeczy? SM temat 447 drenuje dlatego, ze wszyscy “ustawieni” zaczynaja miec obawy co do przyszlosci wlasnej i rodzin w tym “nieszczesliwym kraju” wobec skali planowanej grabiezy przez starszych i pazerniejszych. A przeciez wyrosly juz i rosna nowe mlode pokolenia dziedzicznych redachtoruf wildsztajnow, prawnikuf rzeplinskich, historykuf patlewiczow, politolguf gryguci i wszystkim “byzness sze krenci”. Polin po naszemu to eldorado, a nie kraj (wy)spoczynku.

  Informacja o przynaleznosci SM do Windsor Club, ktora pan stara sie negowac, to zadna nowosc. Po raz pierwszy ukazala sie ponad 20 lat temu na portalu Wirtualna Polonia ktorej byl pan wowczas zwyklym czytaczem. Wyszperal ja znajomy i tamze zamiescil. Sensacji nie bylo. Wtedy SM z K-M byli w UPR, choc moze juz wtedy SM zaczynal blogowac opisujac sprawe ks. czajkowskiego. Pan to takze zapomnial lub przeoczyl.

  Pan stale zada dowodow od innych na podawane przez nich informacje, a jakie sam przedstawia oprocz “ufojcie towarzysze”?
  Podobnie zarzuca pan czytelnikom, glownie tym ktorych wpisy panu sie nie podobaja, anonimowosc tak jakby sam pisal pod wlasnym imieniem i nazwiskiem.
  Logiki i wiarygodnosci w tym brak, ale hipokryzji az nadto.

 151. andzia said

  re; 148
  z
  Zajmij się pani michnikami, które wory wynosiłi,wwory z kaczorami i, na których nie ma papirrów i innymi cwaniakówi, którrzy zostawili niekompletne dowody w IPN w zamierzonym celu.. Dla mnie to żadne dowody. Układ dalej trzyma władzę a papierów nie ma. Dowody niekompletne to żadne dowody. Całe to IPN nadaje się do zamknięcia, Trzeba być pospolitym głupcem, aby wiierzyć w ten układ i bawić się w analizowaniu życiorysów pomniejszych ludzi. To nawet wstyd.

 152. andzia said

  ad. 148
  Czerniak był w ZOMO ale jak z innych przeprowadzanych dowodów wynika, nie miał nawet czasu pracowoać w ZOMO. A że Michalkiwicz pisał artykuły dla Nowosti, to co w tym złego? Ja byłam kilka razy w Leningradzie potem w Peterrsburgu,( pierwszy raz w szkole średniej) i jestem zachwycona tym miastem. Też mnie pani potępi? A pani czy kiedykolwiek tam była?,

 153. Listwa said

  @ 144 Katarzyna T

  Pani Katarzyna po zderzeniu ze ścianą próbuje coś powiedzieć.

 154. Ola said

  ad 148, Andzia
  jakie analizowanie? przeciez pisze, ze nic nagannego . Jak dla mnie . A IPN ? – do szamba zlac , jak i cala ta historie, z jej papierami, dokumentami i agentami. Inne czasy, inne warunki . Nic nie stoi w miejscu! Wszystko jest jak rzeka i plynie. jestem ostatnia , ktora by rozliczala. Chodzi o to, ze skoro pan Michalkiewicz zarzuca czerniakowi Zomo, to co z Nowostiami dla ktorych pisal? Jesli zapraszamy do konfesjonalu, to rowno.
  A tak w ogole , to zadna z tych youtubowych wielkosci i bozyszczow nie ma zadnego wplywu na przebieg dziejow i wynik najblizszych wyborow na przyklad. I dzieki opatrznosci za to.
  Wszystko jest jakims ukladem i systemem! Bo bez nich to tylko anarchia. A polityka i rzady to nic innego jak proby latania dziur ,przelewanie z proznego w puste i chec zadowolenia mozliwe wiekszej wiekszosci. Ale zeby jakies zle zamiary ze strony wladzy? Swiadome i celowe? Nie sadze. Nie wszystko jest mozliwe. Nie kazdy moze i nie bedzie piekny, zdrowy i bogaty. Wiec dajmy mu chociaz te 500+ i socjalne mieszkanie. Co w tym zlego?

 155. andzia said

  ps. O tym że Michalkiewicz pisał do Nowosti to ja nie wiem, ale przyjęłam te informację za nieistotną. A to na gdyby pan, Redaktor nie pozwał mnie o potwierdzanie informacji, o których nie mam pojęcia.

 156. andzia said

  re 151prosiłaby uprzejmie o podanie mi informacji, w którym to miejscu . cokolwiek Michalkiewicz zarzzuciił p.Czerniankowi. Tylko bez wykrętów i konfabulacji.

 157. Ola said

  a w dup*e mam Czerniaka i Michalkiewicza!!!!!

  jedno z czego jestem dumna, to to, ze tak wychowalam syna ( ktory nawet nie zostal ochrzczony) , zeby placil podatki na kosciol , w tym przypadku katolicki i w ogole podatki z dobrym uczuciem. I tez to czyni bez zastrzezen, bo tak w koncu zostal wychowany.
  Jesli nie wyrobimy w sobie poczucia odpowiedzialnosci za dobro ogolu, to zginiemy jako ogol.
  No ale ja jestem socjalistycznego/ komunistycznego chowu. Dlatego z Czerniakiem Michalkiewiczem nie jest mi po drodze i mam ich w du*ie.

 158. Dembowski Stefan said

  Panie Stefanie Dembowski.
  Nie życzę sobie Pańskiej obecności w gajówce. Czy mam to powtórzyć w mniej elegancki sposób?
  Merytorycznie nic Pan nie wnosi, za to robi szum.
  Admin Panie Gajowy Marucha Mnie nie trzeba wyrzucać ja sam sobie pójdę bo w odróżnieniu od Pana mam swój honor I godność ale skoro skierował pan ostrze swojego długopisu przeciwko mnie to znaczy że czuje się Pan tak pewny siebie że aż pycha pana rozsadza I przesłania wzrok I zaciemnia umysł NIECH PAN WYRZUCI WSZYSTKICH WTEDY BEDZIE MIAŁ PAN ŚWIĘTY SPOKUJ I POZOSTANĄ PANU TYLKO RECENZJE ( CENZURA WŁASNYCH WYPOCIN NIC NIE WSPOMNIAŁEM O PAŃSKIM POCHODZENIU ALE SKORO SAM SIE PAN PROSI TO SZALOM PANIE GAJOWY SZALOM pS A TAK PRYWATNIE TO MOŻESZ MNIE POCAŁOWAĆ W DUPĘ WŁAŚNIE SIĘ WYSRAŁEM WIĘC ZYCZE SMACZNEGO GÓWNA KREATURO UDAJĄCA CZŁOWIEKA

 159. Ola said

  a najlepsze w tym wszystkim, ze tego mojego dobroczynnego podejscia dla ogolu nauczyli mnie moi niemieccy kochasie, wcale nie jakas PRL czy szkolne apele za jej czasow. Tak, niemieccy kochasie glownie. za to tez cenie sobie ten narod. Chociaz wychowanie w socjalizmie na poczatek zawdzieczam rodzicom i dziadkom, o czym oczywiscie musze wspomniec. A potem to juz sie potoczylo.
  A Czerniaki i Michalkiewicze to szkodniki , majacy na uwadze jedynie wlasna kabze.

  ——–
  Sama Pani jest szkodnikiem i oszczercą.
  Admin

 160. andzia said

  re: 254
  Pani Olu ja jednak bym radziła delikatnie poradzić synowi aby się ochrzcił. Kiedyś pomagałam Dyrektorowi szkoły muzycznej. Oni jeżdzili za granicę a w okresie świąt robili koncerty w mieście. Chłopak wychował się w ateistycznej rodzinie, jego mama to farmaceutka z Torunia, ale sam w wieku maturalnym poprosił o chrzest. Chciałaby uzupełnić, że koncertu robili wyłącznie w kościołach. Sama słyszałam jak chłopak z wirtuazerią gra na akordeonie. Pozdrawiam

 161. Listwa said

  @ 155 Ola

  Oj, Ola , za mądra to nie jesteś.
  Płacić podatki na Kościół tzw. katolicki w Niemczech to ciemnota i zabobon.
  A jak syn nie ma jeszcze chrztu to juz klęska.

  @ 156 Dembowski Stefan

  Jak ci Stefciu teraz Gajowy kopa w dupe zasadzi to prędko na ziemie nie spadniesz.

 162. Ola said

  ad Lista, 160

  no czlowieku, a wiesz ile miejsc pracy – jeszcze dobrze oplacanych – gwarantuje w Niemczech kosciol katolicki???
  i to pewna robota, bez wzgledu na pochodzenie i kolor skory!!
  Do ewangelikow tez chodze , bo robie wysprzedaz uzywanych ubran. Place zawsze podwojnie cenie , jaka uslysze, datek. I tak trzeba! Nie szlajam sie po bankach, ktore oferuja mi 50 tys. euro pozyczki od razu. Tys sie pewno szlajal i masz zgage. Czyn dobro a bedzie Ci dobrze!!

 163. Ola said

  ad 162 , Ola

  nie robie, a robia!!! kosciol ewangelicki urzadza 2 razy w roku pchli jarmark, wyprzedaz za grosze rzeczy uzywanych, ciuchow.
  To robia ewangelicy, nie ja robie!!! ( to taki automat lingwistyczny, ktory gubi sie miedzy polskim , niemieckim, angielskim i innymi). ja tam tylko kupuje w dobrej intencji.
  Dodalam dla jasnosci sytuacji.

 164. Ola said

  No Marucho , te Czerniaki i Michalkiewicze zatruwaja panu te ostatnie lata na tej planecie! Pan sie opamieta!! jakies dwie ludzkie jednostki niepewnego pochodzenia, chowu i mentalnosci nie moga i nie powinny miec wplywu na odczuwanie piekna zycia i swiata. Pan se przemysli. Choc, niestety, troche za pozno. Sens i piekno tego bytu nadajemy sobie sami, nie jakies czerniaki i michalkiewicze. Nie daj sie pan!!

 165. Listwa said

  @ 162 Ola

  Ola, dziecino. Nie osłabiaj. Oprócz kupowania starych ubrań są jeszcze inne ważne sprawy. Zginiesz przez tych kochasiów.

 166. Marucha said

  Re 148:
  Kolejna ćwierćprawda na temat Michalkiewicza.
  Michalkiewicz pisal dla radzieckich Nowosti.
  Nie, nie pisał. Podjął pracę tłumacza w warszawskim oddziale Agencji Prasowej „Nowosti” i wszystkie zarobione tam pieniądze przeznaczał na finansowanie druku „Gospodarza”.
  Praca tłumacza to jednak nie ZOMO…

 167. Marucha said

  Re 158:
  Spieprzaj. nieudaczniku.

 168. Marucha said

  Re 164:
  Nikt mi nic nie zatruwa, pani Olu. Jeśli już – to bezmierna głupota moich, pożal się Boże, rodaków.
  Uprzejmie proszę się o mnie nie martwić. a już broń Boże za mnie się modlić, bo nie wiem, czy to byłaby modlitwa katolicka, czy luterańska, czy jeszcze jakaś inna,

 169. Archer said

  Nie jest żadnym psorem. A jego liberalne poglądy uległy z czasem sporej modyfikacji.
  Admin

  Oglądam Michalkiewicza w miarę regularnie na youtube i czytam jego teksty. Jakoś nie zauważyłem, żeby Michalkiewicz na sprawy gospodarcze miał inne zdanie niż Korwin i jego pryszczaci wyznawcy.
  No i jeszcze żebranina Michalkiewicza o mieszkanie, bo nie miał za co wykupić. Co wolno menelowi, to nie uchodzi profesorowi. Jak to, Michalkiewicz profesor akademicki, pisarz, publicysta, wysoki urzędnik który pracował w Trybunale Stanu przez te wszystkie lata nie uciułał sobie na mieszkanie, chociaż zarabiał znacznie lepiej niż przeciętnie tylko musiał żebrać?
  Michalkiewicz brzydzi się jakimkolwiek „rozdawnictwem” pieniędzy typu 500+ na dzieci i innymi, wyznając zasadę darwinizmu gospodarczego, a tutaj żebrał o pieniądze. Wielu zwykłych ludzi nie ma nawet jednej trzeciej dochodów co Michalkiewicz, a nie żebrzą tak jak on to zrobił, tylko biorą kredyt mieszkaniowy nawet na 30 lat.

  ——
  Nie myślałem, że stać Pana na taki chamski, podły wpis.
  Żegnam.

 170. Marucha said

  Re 150:
  Kobieto, masz czelność wymagania ode mnie kurtuazji?

  Ty, która zapodaje jakieś z dupy wzięte plotki? O bogactwie Michalkiewicza? O jego członkostwie w klubie Windsor?
  Ty, która nie rozumie, czym jest ustawa 447?
  O zakusach na polską własność owszem, mówiono od dość dawna – gdy jeszcze nikt nie słyszał o 447! – ale dopiero Michalkiewicz przebił się z tym do opinii publicznej i doprowadził do tego, że nawet ten skurwysyński rząd nie był w stanie negować istnienia tej ustawy. Negujesz to, kobieto?

  I zrozum kobieto – ŻE TO TY MASZ DAĆ DOWODY, jeśli komuś stawiasz zarzuty, a nie ja czy jakikolwiek inny obrońca. Kurwa, tyle setek lat cywilizacji, a kobieta wciąż nie rozumie najoczywistszych reguł… tępota ekstremalna…

  Żebyś zrozumiała, kobieto, powiem ci to łopatologicznie.
  Jeśli piszesz, że SM jest członkiem Windsor – to ty masz przedstawić na to dowody – natomiast ani Michalkiewicz, ani ja nie musimy udowadniać, że nie jest.
  Zrozumiała?

  PS Nikomu nie zarzucam anonimowości. Gajówka działa od kilkunastu lat w oparciu właśnie o zasadę anonimowości.
  Natomiast nie uważam za rzecz godziwą by korzystając z tej anonimowości pisać oszczerstwa na temat osób występujących pod swoim nazwiskiem.

  A teraz – dość uprzejmie – proszę o opuszczenie gajówki.

 171. Gr said

  Mówiłem, że rozpęta się piekło Polactwa.
  Q…….wa, brak słów.

  ——-
  O co Panu chodzi?
  Jak Panu kurwa brak słów, to może zamilczeć?
  Admin

 172. Greg said

  Gajowy otwarł puszkę Pandory !
  Re. 171 Greg

  I bardzo dobrze. Od razu zrobiło się jaśniej.
  Admin

 173. Bogdan Leks said

  Jezeli Czerniak
  1. – byl zomowcem
  2. – wpychal sie do Konfederacji
  3. – chcial „reprezentowac” Konfederacje w PE
  4. – siedziec we wladzach Konfederacji
  TO JEGO PSIM OBOWIAZKIEM BYLO POINFORMOWAC O SWOJEJ PRZESZLOSCI !!!
  Nie zrobil tego wiec :
  1. – oszukal wyborcow
  2. – mogl byc prowadzony
  3. – chcial ukryc podlosc dokonana w swoim zyciu
  4. – byl dobrym kandydatem na osobe sterowana „hakami”, oczywiscie na zgube Konfederacji

  Widzac o tym co mial zrobic Pan Michalkiewicz?
  Takich ludzi jak Czerniak trzeba batami przegonic tak, azeby odczuli swoja nikczemnosc raz na zawsze.
  Niestety Hubercie Czerniak : zomowcem zostaje sie na cale zycie, bo to jest tresura mozgu, azeby bic Polakow i wmowic sobie ze to dla porzadku komunistycznego. Nawet sukcesy w zawodzie lekarza nie zmazuja tej skazy z psychiki.

  ———–
  Panie Bogdanie, w zasadzie ma Pan rację… ale chyba nie ma takiego grzechu, którego nie można zmazać?
  Święty Paweł?
  Fakt, powinien się przyznać…
  Admin

 174. Boydar said

  Jest. Zgorszenie maluczkich.

 175. Listwa said

  @ 173 Bogdan Leks

  1. – byl zomowcem

  – a jak nie był?

  „Takich ludzi jak Czerniak trzeba batami przegonic tak”
  – takich jak pan trzeba przegonić.

 176. Archer said

  Panie Marucha, gdzie i w którym miejscu napisałem na Michalkiewicza jakąś nieprawdę.

  ————-
  Udaje Pan głupiego?
  Co Pana obchodzi, że zwolennicy Michalkiewicza mu pomogli? Kosztowało to Pana coś?
  Zwykła, jakże polska, bezinteresowna zawiść.
  Porucznik zazdrości aptekarzowej, że lekki poród miała.
  Admin

 177. Archer said

  Panie Gajowy, to co patologii raczej uchodzi, to komuś zaliczającemu się do lokalnej inteligencji, czy wręcz elity narodu zwyczajnie nie przystoi. Menel pijący (czy żebrzący) pod sklepem nie robi specjalnego zgorszenia (chyba że się publicznie odleje).
  Co by Pan sobie jednak pomyślał gdyby znajomy profesor uniwersytetu, ksiądz, czy nawet nauczyciel miejscowej szkoły stał pod sklepem i pił piwo jak jakiś menel. Czy miałby Pan do niego wtedy szacunek, i czy ludzie by nie mieli prawa się bulwersować, mimo że on żadnego przestępstwa przecież nie popełnił.
  Ksiądz który grzmi z ambony, że ludzie grzeszą i się źle prowadzą naruszając 10 przykazań, nie powinien chodzić do agencji towarzyskiej, chociaż prostytucja w Polsce nie jest karalna, ani cudzołóstwo.

  ————-
  Nie wiem, o czym Pan pisze.
  Admin

 178. Carlos said

  re169 Archer -Ma pan calkowita racje panie Archer, zebranie Michalkiewicza o kase na mieszkanie jest odrazajace, a odbijanie pilki, ze kazdy moze oglosic zbiorke- jest demagogia. Nie chodzi o popieranie Czerniaka, chodzi o wlasne zdanie na temat cenionego od lat publicysty, A to chyba wolno kazdemu.

  Odrażajaca to jest bezinteresowna, polska zawiść.
  Admin

 179. Boydar said

  Wodecki wielokrotnie w bramie stał i walił gaz z menelami. Oni go kochali, poniekąd my też, ale przecież nie za to.

  Ataki na Mojego Ulubionego prezentowane przez Gajówkowiczów są kompletnie bez sensu. Wy po prostu nie umiecie zabijać, a przy nieudolnych próbach podnieceni jesteście jak stonka w wykopki.

 180. Carlos said

  https://www.salon24.pl/u/gotowynawszystko/971489,konfederacja-i-korwin-mikke-znowu-przegraja-wybory-bo-nie-maja-zadnej-oferty-dla-polakow-gratuluje-zwyciestwa-zjednoczonej-pra wartosci popierane przez mistrza Michalkiewicza

 181. Yah said

  Panie Carlos, wszystko powyżej to prawda z wyjątkiem jednego. Pis nie przywraca godności tylko jest trybikiem w systemie neoliberalnym. Bo co z tego, że 500+, skoro masowo wpuszcza na rynek pracowników ze wschodu wpływając na obniżenie i tek niskich płac. Wiem, że niektórym umożliwi to np. tańsze wybudowanie domu, ale cel tego wszystkiego jest jeden – uniemożliwienie akumulacji kapitału Polakom i skazywanie ich na zakup gotówki w bankach. Czyli autor powyższego artykułu to typowy, nierozumiejący rzeczywistości, PiSowski naganiacz ( nie rozumie bo coś bredzi o Polexicie – Norwegia nie jest w UE, a mnóstwo Polaków tam pracuje bo mamy Europejski Obszar Gospodarczy z UE nie powiązany).

 182. Carlos said

  Chodzilo mi bardziej o ukazanie bledow konfederacji- oczywiscie ma pan racje

 183. Yah said

  Z błędami konfederacji ma Pan również racje. Tak sobie myślę, że są to błędy celowe czyli – tworzymy partie antysystemowa ale taka …. by niewielu na nią zagłosowało

 184. Karol B. said

  Co, kiedy, jak, ile i gdzie napisał, powiedział pan Michalkiewicz o panu Mateuszu Piskorskim?

  ——–
  A znajdź sobie Pan. Google umiesz Pan używać?
  Admin

 185. Karol B. said

  „A znajdź sobie Pan. Google umiesz Pan używać?
  Admin”
  Ano, sobie znalazłem. Niewiele tego. Brednie o „stronnictwie ruskim”. Oj, ciekawy jegomość ten Michalkiewicz, ciekawy…

  http://michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3652

  http://m.telewizjarepublika.pl/michalkiewicz-niemcy-nie-chca-zrezygnowac-ze-swoich-wplywow-w-polsce,55445.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: