Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

FaceApp sprawi, że Rosjanie zapanują nad światem

Posted by Marucha w dniu 2019-07-18 (Czwartek)

Lider Demokratów w amerykańskim Senacie Chuck Schumer w piśmie do FBI i Federalnej Agencji Handlowej poinformował, że rosyjska aplikacja Face App może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Zabawa facebookową aplikacją „FaceApp”, przerabiającą zdjęcia dodawane na swój profil w sieciach społecznościowych, stała się ostatnio bardzo popularna. Można dodać lub odjąć sobie lat albo dokleić makijaż w stylu znanej aktorki.

W ciągu ostatnich kilku tygodni aplikacja cieszy się niesamowitym powodzeniem. Swoje twarze przerabia mnóstwo ludzi, którzy chcą „sprawdzić”, jak wyglądaliby, np. na późnej emeryturze.

Aplikacja bije też rekordy popularności w Polsce, jednak zdążyły się już pojawić głosy „ekspertów”, którzy twierdzą, że za pomocą aplikacji Rosja otrzymuje informacje, których otrzymywać nie powinna.

„Aplikacja FaceApp została opracowana przez rosyjskiego dewelopera, który posiada dziś dostęp do dziesiątek milionów twarzy. To bezcenna baza danych potencjalnie pozwalająca udoskonalać systemy identyfikacji twarzy i technologię Deepfakes” – uważa jeden z nich.

Więcej na ten temat tutaj:
>https://pl.sputniknews.com/polska/2019071810752748-faceapp-putin-widzi-wszystko-polska-sputnik/

https://pl.sputniknews.com

Idiotyzm (+ skurwienie) amerykańskich „ekspertów” bije wszelkie rekordy.

Chuck Shumer – typowy produkt elitarnych szkół amerykańskich, gdzie w drodze precyzyjnego procesu selekcji wyławia się najlepszych z najlepszych…

Po pierwsze – takich aplikacji są w cyberprzestrzeni chyba SETKI, na Windowsy, Androida, Mac. Wystarczy otworzyć sklepik i wpisać „face”.

Po drugie – baza danych rosyjskiego dewelopera to piardnięcie komara w porównaniu z tym, czym dysponuje np. taki Facebook od wielu lat: miliardy zdjęć. I nikogo jakoś nie dziwi, że koniokrady za pomocą Facebooka otrzymują informacje, jakie nie powinny ich obchodzić.

Zupełnie marginalną sprawą jest fakt, że FaceApp pozwala modyfikować nie tylko zdjęcia dodawane na profilach sieci społecznościowych, ale KAŻDE zdjęcie, jakie masz na komputerze, tablecie czy telefonie.

Oczywiście specjaliści śmieją się w kułak z takich „rewelacji”, ale przecież nie dla nich są one zmyślane, lecz dla tej kupy idiotów, jacy stanowią ludność świata, którzy uwierzą we wszystko.
Z wyjątkiem prawdy.

Admin

Komentarzy 7 to “FaceApp sprawi, że Rosjanie zapanują nad światem”

 1. 5G said

  5G APOKALIPSA film dok. lektor pl

 2. Dembowski Stefan said

  Nie wiekszego zagrożenia niż USA kierowane przez pingwinów

 3. mapa bts pl said

  AD 1
  https://mapabts.pl

 4. RomanK said

  Panie Gajowy..popatrz an na ryj pana Shumer…..czy cos w ten ryj panu pszypomina amerykanski expert???? wie pan ile takie amerykanskie experty sa w ameryklanskie rzondy..w senacie????
  A po co une to robi???? zeby odwrocic uwage…bo za duzo sie uwagee skupilo na wokol takie ryje- jak un sam…. I takie niektore amerykanskie glupie goje co siem nie znajom na niczym- bo nie som z rodu experckiego..uwzieni siem, zeby rozwalic nie tylko Google ..ale i Facebook i inne bardzo tego prywatne companie co robia szmal z niczego,,,, a nawet jeszcze bardziej….

 5. Marucha said

  Re 4:
  Aplikacji/programów, które przetwarzają zdjęcia jest setki, może tysiące. Diabli wiedzą.
  Każdy z nich może bez wiedzy użytkownika skopiować każdy podsunięty mu obrazek i zapisać gdzieś w jakiejś bazie danych.
  Google Photos, Pixlr, Pixart, Photo Lab, PhotoDirector, Snapseed, Beauty Plus, Toolwiz… etc. etc. etc. dla samego tylko Androida.
  I oczywiście Facebook.

  Jakim, k…a, prowokatorem trzeba być, żeby się przyczepić akurat do FaceApp? A nie np. do Face Changer, Human Editor, Face Swap, Face Fun… etc. etc. etc?

  Przypomina mi to aferę z programem do kompresji danych 7zip, napisanym przez Rosjanina…

  Jak łatwo jest ogłupić to ludzkie tumaństwo…

 6. abcdef said

  Pan Admin napisał, parafrazuję, „…facebook to, facebook tamto…” Ale nie napisał, co to jest ta facebook. Nie rozumiem, jak tak można.

  Ten Shumer to taki mosiek w Senacie, który sam siebie nazywa „obrońcą interesów Izraela” w USA. Blokuje każde rozwiązanie przeciwko nielegalnym najeźdźcom z Ameryki Południowej.

  Tu i tam słychać głosy, że członkowie Senatu i Izby nie powinni posiadać podwójnego obywatelstwa. No, ale to wyjątkowo obrzydliwa anty-semecka obelga, powiadają obrońcy demokracji i innych żartów.

 7. Jacek said

  Re Gospodarz
  „Idiotyzm (+ skurwienie) amerykańskich „ekspertów” bije wszelkie rekordy”.
  Coś w tym jest, od wielu lat jak widzę tekst w stylu „amerykańscy uczeni odkryli” to już wiem że czas poświęcony na lekturę bredni tych darmozjadów jest czasem straconym.

Sorry, the comment form is closed at this time.