Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Aby nie straszyć pasażerów zmieniono nazwę feralnego samolotu Boeing 737 Max

Posted by Marucha w dniu 2019-07-19 (Piątek)

Linie lotnicze Ryanair, które zamówiły ponad 200 Boeingów 737 Max, zmieniają nazwę samolotu na „737 8200”. Największe europejskie tanie linie lotnicze nie uruchomiły jeszcze samolotów, które zostały wycofane z użytku po dwóch poważnych katastrofach lotniczych.

Przewoźnik nie zrezygnował z zamówienia, mimo wycofania wadliwych samolotów z użytku aż do wyjaśnienia sprawy. Zdjęcia zrobione w fabryce Boeinga w Renton, niedaleko Seattle, pokazują nowy samolot 737 w kolorach Ryanair ze słowem „Max” zastąpionym numerem „8200”.

Zdjęcia wykonał Chris Edwards, który umieścił swoje fotografie na Twitterze z dopiskiem: „Wygląda na to, że @Ryanair usuwa dopisek MAX z nowego samolotu. Zamiast tego pojawił się numer 8200.”

Ryanair zamówił spersonalizowane egzemplarze Boeinga 737 Max z dodatkowymi siedzeniami i dodatkowym wyjściem awaryjnym. Samolot może pomieścić 197 pasażerów, o osiem więcej niż w standardowym modelu.

Pierwszym śmiertelnym wypadkiem z udziałem Boeinga 737 Max była katastrofa lotu Lion Air 610. Samolot runął do morza krótko po starcie z Dżakarty 29 października 2018 r. Zginęło wszystkich 189 pasażerów oraz załoga. 10 marca 2019 r. miała miejsce kolejna katastrofa, tym razem z udziałem linii Ethiopian Airlines. Boeing 737 Max rozbił się wkrótce po starcie z Addis Abeby, zabijając wszystkie 157 osób na pokładzie.

[Przecież obie katastrofy spowodował Putin… o czym my mówimy? – admin]

Wadliwy system zapobiegający utracie siły nośnej znany jako MCAS jest przyczyną obu katastrof. Uważa się, że wadliwy czujnik uruchomił oprogramowanie, wymuszając opuszczenie dzioba samolotu, któremu piloci nie mogli zapobiec.

Wszystkie loty pasażerskie Boeinga 737 Max zostały wstrzymane wkrótce po katastrofie etiopskich linii lotniczych. Boeing pracuje obecnie nad usprawnieniem systemu MCAS, jednak uważa się za mało prawdopodobne, że model zostanie dopuszczony do użycia przed końcem roku.

Brytyjski dziennik The Independent zwrócił się do linii lotniczych Ryanair o komentarz w sprawie zmiany oznaczenia samolotu, jednak do tej pory nie otrzymał oficjalnej odpowiedzi.

https://zmianynaziemi.pl/

Komentarzy 5 to “Aby nie straszyć pasażerów zmieniono nazwę feralnego samolotu Boeing 737 Max”

 1. Marcin said

  No to teraz czekać kiedy pierwszy Marian Air spadnie.
  Co tam ludzkie życie gdy w grę wchodzi mamona.

 2. Fajny dekolt Marku :) said

  Medytacja oczyszcxajaca dla „lekarzy” zbrodniarzy na czele z Grzesiowskim:

  ???? https://gloria.tv/video/PXVLeB3F1Gxy2KyxExrt1mSy1

  HAHAHAHA ale kompromitacja:

  https://gloria.tv/link/d3xTcYM7STwA4hg7KXyv23ziW

 3. Tylko jeden raz Ryanair !

  Spośród wszystkich airlines, którymi latałem, ta jest najgorsza. Nigdy więcej z MAX i bez, to bez znaczenia.

 4. Jacek said

  737Max to chyba jeden z niewielu samolotów w historii lotnictwa który jest gorszy, a właściwie wręcz do dupy, w porównaniu do swego bardzo udanego poprzednika. Taki nielot przypudrowany wadliwą na dodatek awioniką. Nie tak dawno była wpadka z Dreamlinerem. „Ziemia obiecana” się przypomina i pokazani przez Reymonta chciwi tandeciarze.

 5. Zbyszko said

  Jeżeli przewoźnik nie zrezygnował z tego felernego samolotu, to najwyższy czas zrezygnować z… tego przewoźnika/
  P.S. przewoźnik ma gdzieś bezpieczeństwo pasażerów, bo sam lata wypasionymi salonkami.

Sorry, the comment form is closed at this time.