Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„Rosyjska agresja” spędza sen z powiek większości Gruzinów

Posted by Marucha w dniu 2019-07-20 (Sobota)

W Gruzji wzrosła liczba osób przekonanych, że „Rosja kontynuuje agresję” przeciwko państwu. 71% ankietowanych jest zdania, że Rosja kontynuuje agresję przeciwko ich ojczyźnie.
[Witamy w klubie idiotów. – admin]

Odsetek tych, którzy uważają, że Gruzji nic nie grozi, zmniejszył się dwukrotnie.

Przytłaczająca większość mieszkańców Gruzji (86%) ocenia stosunki z Rosją jako złe. Świadczą o tym dane sondażu, przeprowadzonego w Gruzji na zamówienie Międzynarodowego Instytutu Republikańskiego (IRI). 79% respondentów określiło Rosję jako kraj stanowiący największe zagrożenie polityczne, 57% wskazało na zagrożenie gospodarcze z jej strony.

Z danych sondażu wynika, że w Gruzji odradza się wszechobecna obawa przed rosyjską agresją. W porównaniu z wiosną 2017 roku udział tych, którzy są pewni, że Rosja kontynuuje agresję wobec Gruzji wzrósł o 11 punktów procentowych – z 60% do 71%. Natomiast udział osób przekonanych, że agresja należy do przeszłości i raczej nie powróci zmalała dwukrotnie – z 10% do 5%.

Wyniki sondażu odzwierciedlają nastroje, jakie ukształtowały się w gruzińskim społeczeństwie przed początkiem szeroko zakrojonych protestów, które doprowadziły do zaostrzenia dwustronnych stosunków i zawieszenia lotów między państwami.

Badanie został przeprowadzone w okresie od 20 maja do 11 czerwca 2019 roku. Masowe protesty w Tbilisi zaczęły się dopiero 20 czerwca po tym, jak, deputowany do Dumy Państwowej Siergiej Gawriłow zasiadł na fotelu przewodniczącego parlamentu Gruzji.

Dekret o zawieszeniu lotów rosyjskich linii lotniczych do Gruzji prezydent Rosji Władimir Putin podpisał 21 czerwca. Już w przededniu tych wydarzeń udział Gruzinów przekonanych co do konieczności rozwijania dialogu z Rosją zmalał do minimum z 2010 roku. W maju-czerwcu 2019 roku takiego zdania było zaledwie 46% respondentów, podczas gdy jesienią 2012 roku – 83%.

Jednocześnie udział przeciwników normalizacji stosunków z Rosją wzrósł z 2% do 12%. Tym nie mniej za rozwojem dialogu z Moskwą w dalszym ciągu opowiada się (z uwzględnieniem 29% tych, którzy uważają to za „raczej konieczne”) trzy czwarte mieszkańców Gruzji.

Jednocześnie ponad połowa (52%) ankietowanych oświadczyła, że ocenia działania gruzińskich władz w kwestii rozwoju stosunków z Rosją za całkowicie lub raczej negatywne.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 10 to “„Rosyjska agresja” spędza sen z powiek większości Gruzinów”

 1. andzia said

  To są nawet głupsi od ogłupionych Polaków. Nic dziwnego, że nieboszczyk Kaczyński tam latał. Głupi pozna swego po węchu.

 2. Troll Polonii said

  I ze strachu przed Rosja 5 milionow Gruzinow wyemigrowalo do Rosji.
  W Gruzji zas najbardziej sie Rosjan boja jankeskie koniokrady; nie spia po nocach ze strachu, ze im Rosja nie pozwala zbudowac poteznej bazy wojennej.

  ————
  Tak, jak Polacy do Niemiec.
  Admin

 3. Zerohero said

  „po tym, jak, deputowany do Dumy Państwowej Siergiej Gawriłow zasiadł na fotelu przewodniczącego parlamentu Gruzji. ”

  Gruzja nie jest w strefie wpływów Rosji. Te „spontaniczne” protesty wybuchły z bardzo błahego powodu, co świadczy, że to była ustawka. Porównajmy to z Polską w której rząd Izraela oświadcza, że Polacy są g…wnem, oświadcza to wierchuszka UE, a pani ambasador Mosbacher osobiście i bez skrępowania interweniuje np. w sprawie wprowadzenia amerykańskiego leku na listę refundowaną.
  I co? I nic.
  Nawet marsz przeciw 447 przebiegał spokojnie, bez palenia jankeskich flag, bez burdy przed ambasadą.

  Po prostu dzika wściekłość bydląt oczadziałych propagandą jest z reguły kilka razy większa niż gniew człowieka broniącego swojej rodziny. Teoretycznie to ten broniący powinien być bardziej wściekły, ale w praktyce to jest odwrotnie. Wściekłe są zombiaki a nie ludzie.
  Dlatego agresywna jest progresywna lewica, ANTIFA itd. bo oni całym ciałem czują, że walczą ze złem. Wściekły był banderowiec, członek ISIS. To jest dżihad!

 4. Birton said

  dobrzy litewscy szaulisi rżnący Polaków w Ponarach
  dobre SS Lettland, które spaliło Polaków w Podgajach
  dobrzy gruzińscy koledzy Adolfa H.
  http://www.konflikty.pl/historia/druga-wojna-swiatowa/za-wolna-gruzje-u-boku-wehrmachtu/
  sami dobrzy ludzie

 5. RomanK said

  Ile wpisowe do klubu panie Gajowy????
  Piec mln. Gruzinow wyemigrowalo do Rosji….moze ,gdyby emigrowalo z Polski do Rosji 10mln Polakow…nastawienie Sputnika byloby inne?:-))))
  NO… ale ci ‚durnie’ emigruja na Zachod… i w sumie wcale nie wiadomo dlaczego????
  Panie Gajowy dej pan przyklad ..przeprowadz sie pan do Rosji…. na kolienach ubizaju was:-)))))

  ———
  Nie wiem, co Pan chce powiedzieć, ale dla mnie możliwa jest, niestety, tylko przeprowadzka na metr pod ziemię.
  Admin

 6. Maverick said

  Masowa halucynacje. Oczywiście sterowane poprzez żydowskich prowokatorów, Z resztą w Polsce nawet Juda ma takie halucynacje.

  Co tutaj dużo gadać, wystarczy popatrzeć z jaką łatwością promują zboczenia, marsze LGBT, antykulturę, podwarzają znaczenie rodziny chrześcijańskiej, wartości narodowych, wspólnego dobra i dużo innych rzeczy których jesteśmy świadkami, dzieje się to na naszych oczach, ale większość udaje że nic nie widzi, zadowoleni że micha pełna, w dniach ostatnich judasze jak Juda-Duda tak nachalnie udających katolików nawet wyprą się Jezusa.

 7. Maverick said

  Roman czyś ty zachłysnął się tym zachodem? Przecież to system lucyferiański. Jesteś trybem w maszynie:

 8. Maverick said

  Roman czyś ty zachłysnął się tym zachodem? Przecież to system lucyferiański. USA to kurwa babilońska .

  Jesteś trybem w maszynie:

  Wrogami Słowian jest zachód, który u nas wywołuje wojny, przeprowadza rewolucje, ty myślisz bardzo powierzchownie, nie rozumiesz intryg lucyferianów. Urabiają nawet twoje myślenie, karnią cię paszą nienadająca się do ludzkiej konsumpcji, ale micha pełna i to niewolnikowi wystarczy.

 9. RomanK said

  A Wschod????? Maverick….czy jestes przekonany, ze wyzbyl sie lucyferianizmu????
  TO ,ze przeniosl sie oficjalnie na Zachod i powiewa gwiazdami na niebieskiej szmacie nie znaczy, ze to nie jest ten sam stary zydobolszewicki bolszewicki satanizm.
  Ani Rosja,,ani tym bardziej Chiny…nie staly sie chrzescijanskimi krajami….na to potrzeba wiecej czasu. ten „dlugi marsz” rozpoczeli Amerykanie…stad taka histeria i kwik zarzynanej swin,i bez wyjatku zaslaniajacych sie zydostwem satanistow…ktorzy od 3 lat nia robia nic innego tylko impachment Trumpa…
  Oni wiedza ,ze to dla nich to- to be or not to be….
  Glupi komentuje to co mu pokaza..madry wyciaga wnioski na podstawie tego co kryja -nie chcac pokazac.

 10. Jacek said

  Strach bandyty że może mieć odpłacone pięknym za nadobne.

Sorry, the comment form is closed at this time.