Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zachód wczoraj, dziś (i jutro?)

Posted by Marucha w dniu 2019-07-20 (Sobota)

Ciekawą analizę Zachodu opublikował portal New Eastern Outlook.

Obecna dynamika zmian w świecie jest oszałamiająca, co z jednej strony budzi nadzieję na naprawę haniebnej sytuacji w jakiej znajduje się Polska i wiele innych krajów regionu, z drugiej zaś budzi niepokój, gdyż zmiany te do tej pory idą w złym kierunku.

Ponieważ, jak dotąd, ton tym przemianom nadaje Zachód, a w szczególności jego przywódca jakim mienią się być Stany Zjednoczone, warto przyjrzeć się bliżej autentycznej substancji tego wiodącego w skali globalnej bloku.

Ciekawą analizę tego zagadnienia opublikował portal New Eastern Outlook https://www.unz.com/avltchek/if-you-provoke-the-entire-world-something-may-happen/.

Streszczenie ciekawszych jego fragmentów w tłumaczeniu na język polski zamieszczam poniżej:

W przeszłości każda akcja międzynarodowa Zachodu poprzedzana była wyrafinowanym programem propagandowym zastraszania świata. Deklarowano, że imperialne działania są legalne i racjonalne. Ich plan był wielostopniowy. Wpierw definiowano cele i identyfikowano ofiarę (jak w przypadku Jugosławii). Następnie tumaniono własne społeczeństwo i inne narody świata i dopiero wtedy i tylko wtedy „bombardowano nieszczęsny kraj do poziomu epoki kamienia łupanego” (patrz Irak).

Bill Clinton i Barak Obama byli „eleganckimi prezydentami”. Byli uwielbiani w Europie ponieważ umieli prowadzić kulturalną konwersację, wykwintnie jeść, a przede wszystkim wiedzieli jak dokonywać masowych zbrodni ‘racjonalnie i w szlachetny sposób’, czyli w starym dobrym europejskim stylu.

Brutalne i wulgarne metody Busha II czy Trumpa szokowały i szokują obywateli Zachodu, którzy przywykli do ‘stylowych i politycznie poprawnych działań’ czy to w przypadku organizowania zamachów stanu, zagładzania na śmierć milionów poprzez sankcje i embarga (np. Jemen), czy też ‘humanitarne bombardowania’.

Bush i Trump mają jedną wspólną cechę: są szczerzy. Prawdziwy problem tkwi jednak w tym, że ktoś mógłby wziąć poważnie zachowania Trumpa i zareagować adekwatnie. W przeszłości werbalne inwektywy takie jakie obecnie artykułuje prezydent USA, mogły prowadzić do wojen, a już na pewno do zerwania stosunków dyplomatycznych.

Dziś Zachód nie pojmuje, że ludzie w każdym zakątku świata z pasją nienawidzą tego co dociera do nich z Waszyngtonu, wiem to z licznych rozmów z obywatelami wielu państw. W ich oczach świat przypomina brutalne getto, gdzie uzbrojeni bandyci kontrolują każdą ulicę i każdy zakątek.

Jedynie paraliżujący strach powoduje, że jeśli Zachód zdecyduje zrównać z ziemią kolejne miasto w Syrii, Libii czy Afganistanie, zachodnie centra pozostają nietknięte. Co jednak stanie się, gdy Iran, czy nawet Syria zdecydują się zatopić amerykański lotniskowiec, czy zestrzelić brytyjski lub Izraelski samolot? Jest powszechnie wiadomo, że takie techniczne możliwości są w posiadaniu tych państw. Czy więc zostaną one zniszczone atakiem nuklearnym?

Świat nie jest niewolnikiem Zachodu ani amerykańską latryną. Biorąc pod uwagę wielowiekowe bezeceństwa Zachodu w świecie, można uznać mieszkańców Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej czy Bliskiego Wschodu za bardzo cierpliwych. Ale nic nie trwa wiecznie. Zachód powinien przestać prowokować swe byłe i obecne ofiary!

>https://wordpress.com/view/drnowopolskipolskapanorama.home.blog
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 17 to “Zachód wczoraj, dziś (i jutro?)”

 1. Archer said

  Stany (jeszcze)Zjednoczone nie byłyby takie skore samodzielnie zaatakować Iraku, czy Afganistanu, gdyby nie ich przydupasy typu Polska, (nie)Wielka Brytania, Rumunia itd. Popierające bezwarunkowo USrael na arenie międzynarodowej i spełniające każde zachcianki (p)rezydentów z Waszyngtonu.

 2. hulajdusznik said

  Ludzie kochani, nie ma już państw w takim sensie, w jakim je postrzegacie. To są tylko atrapy zarządzane przez marionetki. Za „sznureczki” pociągają z ukrycia kolejne pajace, wyznaczone do tej roli przez 17 rodzin koszer nostra, będących pod rozkazami jednej tylko rodziny – „szlachciurów” od zardzewiałego szyldu. Brednie serwowane o jakimś „Zachodzie” i reszcie świata są wielce mylące. Podobnie jak brednie o jakichś lewakach, prawakach, masonach, illuminatach i tym podobnych. Wszystko to jest zarządzane przez kilkuset człowiekokształtnych. Prezydenci… czy inne kukły do kibla nawet nie chodzą bez nadzoru, a matacze piszący, powielający takie kosierne ślinotoki jak powyższy jawią się zwykłymi oszustami. Szatany Zjeboczone, Zjeboczone Kurestwo, Franca, Spółka handlowa BRD, a nawet gdzieś tam z tyłu „Polska” to tylko folwarki zwierzęce. Zresztą zgodnie z ychnimi śfientymi ksiengami. Goj to bydlak w ludzkiej skórze. A wy zatraciliście już kompletnie prawdziwy obraz świata, biorąc na poważnie serwowane wam inscenizacje, biorąc aktorów za osoby rzeczywiste z granymi przez nich postaciami.

  Pajacom przypisujecie ludzkie atrybuty… Się porobiło. Radzę jak najszybciej zmienić punkt widokowy, wytrzeźwieć i wyjść powolutku z obłędu wirtualnej rzeczywistości, jaką wam zaszczepili pod waszymi ciemionami.

  Tylko ociemniały ciemniak bierze w ciemno ciemnotę, jaką mu wciskają pod ciemię.

 3. Mietas said

  Autor tego artykułu chyba jest nie na czasie z aktualnymi wydarzeniami,jak wszyscy pamiętają jeszcze 5 lat temu Rosja była osamotniona w sankcyjnym uderzeniu zachodu,dzisiaj jest to już blok państw,jak Rosja,Chiny,Turcja,Indie,czy choćby Iran,i wiele innych, które utrzymują suwerenną politykę swoich krajów przed zapędami agresorów, i ta polityka w dłużej perspektywie przyniesie efekty,jestem tego pewien.

 4. Mietas said

  I ten blok krajów integruje się coraz bardziej, i tu przykład z ostatniego czasu,kiedy to wszyscy myśleli że Indie rozliczą się z Rosją za s 400 w euro,a tu proszę, niespodzianka, zapłacą w rublach,mało tego trwa dyskusja o rozliczeniach w własnych walutach w wymianie gospodarczej,nie wiem czy wiecie że Rosja i Chiny planują wspólną bazę na księżycu, to wszystko już się dzieje.

 5. hulajdusznik said

  Cały ten tak zwany „Zachód” zresztą, to uny mają serdecznie w miejscu trochę niżej od serca położonym.

  „Ale naszem właściwem królestwem, naszą stolicą, naszem Jeruzalem będzie Polska. My będziemy jej arystokracją, my tu rządzić będziemy. kraj ten należy do nas, jest nasz…!”

  A jutro…?

  A tak oto Bóg w Trójcy jedyny obiecał świat cały Izraelitom, za potomków których uważają się człowiekokształtni, którzy zowią siebie żydami.

  „Ziemię, do której przybywasz jako przychodzień… dam Tobie i Twojemu potomstwu na wieczne posiadanie.”

  „Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkiemi narodami, tak jak będą sobie tego pragnęli…”

 6. Elita satanistyczna pije adreanalizowana torturami krew dzieci, czesto hodowana w tym celu,.. said

  Mt, 18, 6-11

  Zgorszenie
  Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.

  .https://www.youtube.com/watch?v=lmILmnnTC10&feature=youtu.be

  Ludzie zajmują się medialnym talmudem syjonistycznym oraz religijnymi bajkami żydowskimi zamiast nisczyc Ohydę jaką się szerzy od upadku człowieka.

 7. Korekta said

  Re5 To się odnosi do białych narodów, to logiczne. To one rządziły światem od zawsze. Żydzi podpięli się pod nich i udają białych choć są genetycznymi analfabetami.
  Tak jak nie ma mieszanego tworu w świecie zwierzęcym czy roślinnym tak nie powinno być w człowieczym. Mieszanie genów zawsze źle się kończy. Potopu im mało, będzie ogień. W końcu LGBT się wypali z korzeniami. Tak czy inaczej. Bóg nie pozwoli na zniszczenie swej pracy dla Jego chwały i naszego zbawienia.

 8. kojak said

  Zachod ? To totalna degneracja zgotowana mu przez zydowskich zwyrodnialcow i lajdakow ! Zbdlecenie ludzi to podstawa kryminalnej dzialalnosci zydowstwa ! Tam gdzie brud tan choroby ! Tam gdzie demoralizacja Tam zyd wodzi rej ! Tam gdzie moralnosc tam Zyd zdycha bo brakuje mu tleu !

 9. Ad. 7

  Bóg nie pozwoli

  Skąd taki wniosek?

 10. re/8. Może stąd? „Pycha była związana z panującym tam dobrobytem. Zrodziła ona przeświadczenie o bezkarności. Mieszkańcy Sodomy nie liczyli się z prawami boskimi i ludzkimi. Wyznawali kult siły. https://kjb24.pl/dlaczego-bog-zniszczyl-sodome-gomore/

 11. Anucha said

  Panie Hulajdusznik
  A ci co wiedzą o tym, co mają robić. Założyć pas szahida i rozpryskać swoje goowno na marionetkach.
  Będą następne a do bossa nie ma dostępu

 12. PISKORZ said

  re 8 Tam zyd wodzi rej ! P. Kojak…Lepiej będzie żyd Wodzirej..pozdrawiam.

 13. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej GLOBALNIE,jak to w swoim czasie oceniał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
  ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni?!
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.

 14. Plausi said

  Inne aspekty globalnego imperium

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  szczególnie godne polecenia jest wskazany tekst dr. Petrova.

  Dzisiejsze globalne imperium oparte jest na dolarze, jako pieniądzu światowym, prawie 62% obotu światowego odbywa sią w dolarach wg. najnowszych danych, w euro 1/3 tego (w ciągu roku z 19,5 na 20,7), ale jak widać nie jest w stanie dolara zastąpić, choć MWF już od wielu dziesięcioleci zabiega o przygotowanie waluty rezerwowej.

  https://www.handelsblatt.com/finanzen/maerkte/devisen-rohstoffe/ezb-bericht-der-dollar-verliert-an-macht-davon-profitiert-auch-der-euro/24452740.html

  „Der Dollar behauptete im vergangenen Jahr mit einem weltweiten Anteil von 61,7 Prozent zwar seinen Status als Leitwährung. Dies ist aber ein historischer Tiefpunkt für die US-Währung in diesem Jahrhundert. … Euro, dessen Anteil im Laufe des Jahres 2018 von 19,5 Prozent auf 20,7 Prozent stieg.”

  Łatwo pojąć, dlaczego USA coraz paniczniej stosują sankcje i utrudnienia eksportowe wobec UE i ChRL. W roku 2017 był udzał USA w światowym eksporcie 11% w imporcie 17%.

  https://www.handelsblatt.com/finanzen/maerkte/devisen-rohstoffe/leitwaehrung-wie-der-dollar-seine-dominante-rolle-an-den-euro-verlieren-koennte/23219044.html

  „Nur etwa elf Prozent der weltweiten Exporte und 17 Prozent der Importe entfallen heute noch auf die USA.”

 15. Voodoosch said

  „Świat nie jest niewolnikiem Zachodu ani amerykańską latryną. Biorąc pod uwagę wielowiekowe bezeceństwa Zachodu w świecie, można uznać mieszkańców Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej czy Bliskiego Wschodu za bardzo cierpliwych. Ale nic nie trwa wiecznie. Zachód powinien przestać prowokować swe byłe i obecne ofiary!”
  Ten pan ma klapki na oczach?
  Swiat JEST niewolnikiem Zachodu, a ci wymienieni mieszkancy sa trzymani w garsci i ani fiknac.
  Budzi sie troche Azja z Moskwa i to wszystko. Reszta siedzi w klatce.

  ——
  Azja i Rosja to MAŁO? A kogo brakuje? Zimbabwe?
  Admin

 16. Voodoosch said

  Ad 15
  Admin

  Brakuje chociazby Ameryki Poludniowej, ktorej mieszkancy Stanow nienawidza. Brakuje Japonii, ktorej obywatele sa pograzeni w jakims snie „wyscigu szczurow”. Brakuje Bliskiego Wschodu, w ktorym panstwa sa sklocone i albo robia laske USA, albo sa przez nich niszczone. Duzo brakuje. Proces niestety musi byc powolny, bo jesli ktos naprawde wku***i Juesej to bedzie nieciekawie: to tak jak wyprowadzic z rownagi pacjenta z bronia automatyczna w szpitalu psychiatrycznym.

 17. Troll Polonii said

  Stany Zjednoczone to kraj pedofilow i masowych mordercow oraz spekulantow finansowych.
  .A wszyscy biali..z dodatkiem bliskowschodniego kolorytu.

  Niektore stwierdzenia w tym artykule powalaja na kolana:
  Np.
  ‚Bill Clinton i Barak Obama byli „eleganckimi prezydentami”. Byli uwielbiani w Europie ponieważ umieli prowadzić kulturalną konwersację, wykwintnie jeść, a przede wszystkim wiedzieli jak dokonywać masowych zbrodni ‘racjonalnie i w szlachetny sposób’, czyli w starym dobrym europejskim stylu.’

  W starym dobrym europejskim stylu Napoleona i Hitlera Clinton byl uwielbiany w Europie, w Berlinie i w Belgradzie ..a nawet w Grecji.

  NIGDY, PRZENIGDY nie zrozumiem poparcia Europy dla zboczonego pedofila Reagana i Clintona i zacpanego debila Busha.

  Co wiekszy kretyn w Europie ( nie wylaczajac Polski) bredzi o Stalinie , a o Hiroszimie i Nagasaki pamietac nie moze, bo ma nikla pamiec i jeszcze slabsza wiedze. I nawalone pod czaszka.

  Masowe morderstwa i przestepstwa wojenne w Laosie, Wietnamie, Korei, Korei, Syrii, Sudanie, Iraku, Libii, sa wlasciwie popierane przez wiekszosc kretynow w Europie. Zachwyt nad zacpanymi zolnierzami USA, ktorzy gwalca dzieci i kobiety po calym swiecie trwa nieustannie.

  Stalinowi nie mozemy darowac, ze zwalczal anglosaskich zbrodniarzy i V-ta kolumne w ZSRR. Europa, jak stara sprzedajna dziwka oddaje sie zboczonym bandytom.

  Najwiekszymi przestepcami dla tych zboczencow zza oceanu sa obroncy wlasnego narodu: Stalin, Miloszewicz , Ratko Mladicz czy Karadzic uchodza za zbrodniarzy, podobnie jak Kadafi.

  Bohaterem calej Europy jest zbrodniarz Hacim Thaci.
  NIKT ale TO NIKT w Europie – a tymbardziej w Polsce, nie ma pretensji do masowego mordercy islamskiego..
  Cala banda durnowatych Polakow ma pretensje do … Putina!
  Amerykanskie brednie wdychaja Polaki jak nektar..bo im qrwa wizy obiecali.

  Ratowanie zycia ludzkiego stalo sie przestepswem!

  Z Putina robia w Polsce przestepce za to tylko, ze uratowal Osetie i Krym przed rakietami amerykanskimi. Ominela Krym …amerykanska ‚kultura’!

  A co wiekszy dupek dzwoncy zmysla jak to Rosja napadla na Gruzje!!!
  Dlaczego polskie zbuki i chamy nie zaluja stu niebieskich beretow (zolnierzy ONZ) ktorzy pilnowali Osetii przed agresja gruzinska!!! Gruzini napadli na wojsko pokojowe ONZ wymordowali zolnierzy i zaatakowali spiacych Osetyncow!! 2 tysiace ludzi pomordowali w czasie snu!

  Gdzie wasza moralnosc, barany??? I skad sie wziela wielka milosc co durniejszych Polakow do wodza Szakaszwili, ktorego zona handluje dzieciecymi nerkami?

  Obama dostal nagrode Pokojowa Nobla za to tylko, ze rozpoczal wojny w szesciu krajach.
  Ale za to jaki byl elegancki i wytworny; i jak pieknie straszyl Janukowicza na majdanie!!!!

  Przeciez w Polsce mamy wieksze pretensje do UCIEKINIEROW niz do oprawcow!!!
  Belkotu Trumpa nie da sie sluchac – ale za to jak on kocha Polske!!

  Co ten kolejny dupek amerykanski opowiada:
  „Ja nie chce zabic 10 milionow ludzi w Afganistanie. A moge podbic Afganistan w ciagu 10 dni!”
  Naprawde?
  Trump lubi grac role Boga na Ziemi.
  Jak na razie to od 2001 roku kowbojom nie udaje sie podbic Afganistanu. Ostatnim wodzem, ktory podbil Afganistan byl…Aleksander Macedonski.

  Laskawca Trump moze sie w dupe pocalowac. Pokojowiec? Salonowy??
  Skadze!.
  Dopiero rok temu jak zaserwowal Afganom super bombe (mother of all bombs), ktora skazila ogromny teren na setki lat.

  ‘I don’t want to kill 10 million people’: Trump says he could win Afghanistan war in 10 days — RT USA News
  https://www.rt.com/usa/464782-trump-war-afghanistan-win/

  A Afganistan domaga sie wyjasnienia od glupka Trumpa, zeby moze wytlumaczyl, co mial na mysli, jak straszyl, ze ‚zmiecie kraj z powierzchni ziemi’.
  Pan Trump. Pan zycia i smierci na naszej planecie!

  Afghanistan demands US explain Trump’s comments about ‘wiping’ country off face of earth — RT World News
  https://www.rt.com/news/464818-afghanistan-explanation-trump-war/

  Rosjanie weszli do Afganistanu na zaproszenie rzadu afganskiego, ktory wystraszyl sie amerykanskiej partyzantki. Rosjanie byli w Afganistanie 5 lat.

  Teraz Afganowie blagaja Rosje, zeby przyszla im z pomoca.

  Taliban & Afghan delegates seek end to 18yr war at Moscow peace talks boycotted by US-backed Kabul — RT World News
  https://www.rt.com/news/450743-moscow-afghanistan-taliban-talks/

Sorry, the comment form is closed at this time.