Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ojojoj o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  ojojoj o Afera
  Jack Ravenno o Wolne tematy (38 – …
  Jack Ravenno o Co właściwie napisał Mora…
  zorard o Premier wzywa do wojny z …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  revers o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Pat Buchanan przeciwko Finland…
  Listwa o Znaczenie wojny w XXI wie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

MSZ Polski: Wzywamy Iran do natychmiastowego uwolnienia brytyjskiego tankowca

Posted by Marucha w dniu 2019-07-21 (Niedziela)

Warszawa wzywa władze Iranu do natychmiastowego uwolnienia brytyjskiego tankowca, podało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu wydanym w sobotę.

[Nie wątpimy, że ogromny autorytet, jakim cieszy się Polska, a zwłaszcza jej żydowskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, skłoni Iran do natychmiastowego uwolnienia brytyjskiego tankowca, a może i dwu. – admin

Marynarka Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC, część irańskich sił zbrojnych) zatrzymała brytyjski tankowiec „Stena Impero” w Cieśninie Ormuz, a następnie odprowadziła go do portu Bandar Abbas. Załoga tankowca, składająca się z 23 osób, w tym trzech Rosjan, pozostaje na pokładzie, ale armator nie może się z nim skontaktować.

W związku z ostatnimi incydentami związanymi z aresztowaniem i przetrzymywaniem statków w Cieśninie Ormuz, Polska wzywa Iran do przestrzegania międzynarodowych zasad wolności żeglugi i natychmiastowego uwolnienia brytyjskiego statku – napisano w oświadczeniu.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, że napięcia w Zatoce Perskiej stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu morskiego i lotniczego, globalnego rynku dostaw energii oraz bezpieczeństwa i stabilizacji w regionie Bliskiego Wschodu” – dodano

Co się dzieje z załogą brytyjskiego tankowca

Załoga brytyjskiego tankowca Stena Impero, zatrzymanego przez irańskich wojskowych wieczorem 19 lipca, pozostanie na pokładzie do zakończenia śledztwa w sprawie incydentu z kutrem rybackim – informuje Fars News, powołując się na szefa lokalnej agencji portowej.

Urzędnik powiedział, że tankowiec znajduje się w porcie Bandar-e Abbas. Członkowie załogi muszą pozostać na statku, dopóki trwa śledztwo. Ze względów bezpieczeństwa załoga nie powinna opuszczać pokładu – podkreślił szef agencji.

Irańskie władze poinformowały, że tankowiec został zatrzymany z powodu incydentu z udziałem znajdującego się w pobliżu statku rybackiego. Jego załoga nie zareagowała na wysłany przez rybaków sygnał o niebezpieczeństwie.

Na pytanie dziennikarza, jakie działania podejmie Rosja wobec Iranu, jeśli wybuchnie wojna, Zarif oświadczył, że „jest to trudne do przewidzenia”. Zapewnił przy tym, że wojna jest tym, czego „trzeba nam wszystkim unikać”, jednak Iran nie może „uciec” ze swojego własnego regionu.
„Uważamy Rosję za ważnego partnera i ważnego sąsiada. Nie jesteśmy związani sojuszem wojskowym z Rosją, ale utrzymujemy dobre relacje” – powiedział Zarif w wywiadzie dla National Interest.

Szef irańskiej dyplomacji zauważył, że Iran nie buduje polityki zagranicznej, „kierując się czyjąś ewentualną pomocą”, mając na myśli Rosję. Według jego słów Iran „nauczył się polegać na własnych siłach”.

Zarif wyjaśnił, że pozycja Iranu „jest bardzo zbliżona” do pozycji Rosji i Chin, ale obydwa kraje podejmują decyzje, „kierując się interesem ich własnego bezpieczeństwa narodowego”. To samo robi Iran. Zdaniem irańskiego dyplomata w wielu sferach interesy narodowe kraju „są do siebie bardzo podobne”.

Incydent w Cieśninie Ormuz

Incydent ze „Stena Impero” był de facto reakcją władz irańskich na zatrzymanie irańskiego tankowca przez władze brytyjskiego Gibraltaru w dniu 4 lipca. Statek „Grace 1” był podejrzewany o naruszenie sankcji UE wobec Syrii. W ramach dochodzenia w sprawie policja zatrzymała kapitana, starszego asystenta tankowca i dwóch innych członków załogi. Sąd przedłużył areszt do 15 sierpnia.

Irańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych złożyło protest na ręce brytyjskiego ambasadora w Teheranie odnośnie zatrzymania statku, a rzecznik ministerstwa Abbas Mousavi powiedział wcześniej, że Teheran uważa zatrzymanie tankowca za niedopuszczalne z powodu sankcji, które nie są oparte na decyzjach ONZ.

[Ale w tym przypadku „polskie” MSZ milczało. – admin]

Irański wiceminister spraw zagranicznych Abbas Arakchi powiedział na konferencji prasowej, że tankowiec nie transportował ropy do Syrii.

https://pl.sputniknews.com

Komentarze 44 do “MSZ Polski: Wzywamy Iran do natychmiastowego uwolnienia brytyjskiego tankowca”

 1. www said

  „Polskie MSZ” z siedzibą w Israelu?

 2. nnn said

  Polski MSZ niech wezwie do uwolnienia dokumentów z katastrofy gibraltarskiej.

 3. Listwa said

  Nie może być, to chyba 1 kwietnia dziś.
  Zachciało sie bezpieczeństwa energetycznego przez terminal, bez gazociągu z Rosji.

 4. kojak said

  Te syjoniostyczne gnidy i smiecie z PPPYYYSSS budza coraz wieksze obrzydzenie ! Widac wyraznie ,ze to banda sterowana przez zydowskich kryminalistow z Usraela ! Polska jest republika kolonialna zydowskich ktyminaslistow z Usraela !

 5. kojak said

  ,,Polskie ,,MSZ ? Tam dobor jest od lat rasowy, iscie hitlerowski ! Najwieksze szanse maja potomkowie zydowskich mordercow, bandytow i zlodzieji ! Nie przypadkiem synalek zydowskiewgo zbrodniarza i bandyty Shnepf byl wieloletnim ambasadorem w Hiszpani i USA ! Na nim samym ciaza zarzuty szeregu kryminalnych zlodziejestw ! Oczywiscie bez rozpatrzenia ! Bo Zyd moze krasc i juz !

 6. Rokitnik said

  Noo taaaak p.Kojak ! A moze ma pan jakies antydotium na TO co sie wyprawia w MS Zagranicznych Polin?

 7. AlexSailor said

  „Szef irańskiej dyplomacji zauważył, że Iran nie buduje polityki zagranicznej, „kierując się czyjąś ewentualną pomocą”, mając na myśli Rosję. Według jego słów Iran „nauczył się polegać na własnych siłach”.”

  Tak.
  Wyć się chce, jak nisko upadliśmy.

  Do tematu.
  Jakie korzyści uzyskała Polaka i jakie straty poniosła na skutek tego oświadczenia?
  Bo może mamy do czynienia ze zdradą zwaną eufemistycznie „zdradą dyplomatyczną”?

 8. Plausi said

  Jakież kanalie muszą w MSZ

  w Warszawce okupować to ministerstwo. Pochodzenie „solidarnościowe” tłumaczy co nieco

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Polacy !

  Czy macie w Warszawce dość latarni, aby rozdysponować na nich tę całą bandę zaprzańców i zdrajców, nie ważny czy żydowskich, czy po prostu Gojów szabasowych ? Oddaliśmy kraj w ręce band w rodzaju tego PO.PiSu demokracji, któremu sekundują zawodowi zbrodniarze z band SLD, PSL, SP i innych, jak też powoływanch przez służby na krótko do życia w rodzaju Palikokotek, Kukizków czy nowoczesnych oszusta Ptriego.

  Filia żydowskiego MSZ w Warszawce wydaje komunikaty, który co prawda nik na żwiecie nie bieże poważnie, ale szkodzi dobremu imieniu Polaków dalego więcej niż żydoskie oskarżenia o „antysemityzm”- Polacy nie mogą być antysemitami choćby dlatego, że żydowscy bandyci w Polsce nie są żadnymi Semitami, to są po prostu przestępcze oragnizacje, bandy, ich ważnym centrum jest bandycka cedntrala w Warszawie „Polin”

  wystawiona na naszą hańbę, mająca nam co dziennie przypominać:

  Polacy, jesteście dla żydostwa jedynie bydłem ! i to jedynie bydłem rzeźnym. To jest wieść, którą wam niesie ten PO.PiS demokracj …. SLD, …

 9. Komentatorzy niczego nie rozumieją.
  Otóż naród wybrany, którego przedstawiciele sterują polityką Zachodu, a zwłaszcza jego centrum, czyli USA, Wlk.Brytanii oraz Izraela, nie mogą być traktowani na równi z innymi podmiotami polityki. Narodowi wybranemu należy się bezwzględne pierwszeństwo we wszystkim – zresztą, jak niektórzy pamiętają, a niektórzy niestety zapomnieli, tego uczą nas także ojcowie Kościoła.

  A zatem w kwestii zajętych tankowców jest dokładnie tak samo jak z „mową nienawiści” i z „mową miłości”, co można było obserwować na procesie zbrodniarza B.Kurzei.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/07/20/straszna-zbrodnia-bartlomieja-kurzei-lub-syjonistyczna-hucpa-iiizydo-rp-polin-i-jej-sluzb/

 10. Moher49 said

  Obciach, śmiech na cały świat. Pewnie jeszcze sankcje na Iran nałoży Ciaputowicz.

 11. Kowalski said

  muzielum starszych braci w wierze.
  Smiechu warte .Bedzie zniszczone Nie zostanie kamien na kamieniu.Bo coz mnie Polaka obchodzi muzielum zydow polskich.Oni nigdy sie nie asymilowali duchowo z nami I jak oni maja byc moiymi starszymi bracmi w wierze.Ale oni dobrze wiedz ze my ich nie nawidzimy .Dla tego specjalnie to podkreslaja ;;starsi bracia w wierze?.
  Poprostu dolewaja oliwy do ognia.

 12. Ale dlaczego? said

  Tak jak pan Kojak napisał.

  Obrzydzenie…

 13. RomanK said

  Panie Kowalski….zydzi sa Zydami . wlasnie tylko z tego jednego powodu..oni sie nie assymiluja.
  A co do budynku ..to porzadny i solidny budynek o duzej kubaturze…. szyld tani..lokalizacja doskonala….
  Zreszta moim skromnym zdaniem 800lat historii Zydow w Polsce.. jest czescia historii Polski…i muzeum powinno zostac muzeum…zawsze moz a przywrocic mu funkcje historyczna ,pokazujac i dokumentujac prawde, tylko prawde i cala prawde. Wlacznie z zaslugami w historii wspolczesnej,,,

  ——–
  Tak samo 800 lat Rzydów, jak Niemców, Holendrów, Włochów etc.
  Admin

 14. hulajdusznik said

  Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy.

  Henryk Sienkiewicz, „W pustyni i w puszczy”.

 15. Listwa said

  @ 9 rzeczpospolitapolska

  Panie Kosiur, pan nie potrafi zmieścić się w temacie a bierze sie jeszcze za dukanie o ojcach Kościoła.

  Trzeba mieć antykatolickiego bzika żeby pisać takie głupie „pouczenia”.
  Masz pan głupie przekonanie i nawiedzone podejście.

  O ropie mowa, o statku, o oświadczeniu.

 16. NC said

  Cikawe, e MSZ Polin nie wezwa ło Wlk. Brytani do zwrotu uprzednio zatrzymanego irańskiego tankowca.
  Skończy się na wymianie, a Czaputowicz znowu nie skorzystał z okazji, by sie nie wygłupiać.

 17. Troll Polonii said

  Iran z byle kim gadac nie bedzie. Co najwyzej da Polakom do zrozumienia, ze sie ich nie boi bo szlag gdzies po drodze trafil te nasze systemy hamerykanskie antyrakietowe, ktore Polska wystawila za sluszne pieniadze przeciwko Iranowi.

  W zapomnianym juz slowniku dyplomacji taki polski stosunek do Iranu nazywalby sie „bias’ – znaczy sie Polacy zapomnieli juz jak bardzo popularna niegdys byla w Polsce wizyta szacha Iranu Rezy Pahlavi z malzonka Soraja.

  Kiedys, za czasow PRL, zylismy w zgodzie z narodami Bliskiego Wschodu, nie do pomyslenia bylo, zeby polski zonierz mordowal w Iraku, Libii, Syrii i odgrazal sie Iranowi.

 18. RomanK said

  NIe panie Gajowy…nie to samo..krotko, zeby nie zgubic watku:-))
  Po Niemcach , Wlochach , Wegrach , Holendrach..zostalu Polakom nazwiska….
  W Jedynie w przypadku Zydow..zostalo nam kupe mehesow, mamzerow, quasi rzydoff i ……ich muzeum.
  Oczywiscie za wszystko odpowiada Ameryka.

 19. @15 Listwa

  Dla mnie jest oczywiste, że pan jako polityk co najwyżej konfesyjny – zamknięty w dogmatach, a więc wyzbyty niezależnego myślenia – nie jest w stanie zdobyć się na pogłębioną refleksję.

  A właśnie sytuacja opisana w tekście wskazuje na uzurpację supremacji cywilizacji żydo-chrześcijańskiej z syjonistycznymi ośrodkami władzy na Zachodzie. Jest to przejaw tego samego szowinizmu i rasizmu z jakim mamy do czynienia w religiach żydowierczych, które te cywilizacje kształtowały.

 20. JerzyS said

  Ciekawe dlaczego to MSZ nie zainteresuje się tym tematem i nie zażąda od Niemiec wydania ludzkich czaszek rodzinom z Afryki?

 21. ibrahim ibn jakub said

  wzywam jebanych angoli do natychmiastowego uwolnienia irańskiego tankowca….i chuj królowej w stare dupsko.

 22. czesc said

  Głosowanie nr 12 na 84. posiedzeniu Sejmu
  dnia 19-07-2019 r. o godz. 10:43:34

  Chyba juz nie ma zadnych watpliwosci kim jest pis

  https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=84&NrGlosowania=12

 23. Easy Rider said

  W polowaniach na grubego zwierza używa się też kundli, które tegoż zwierza lokalizują i obszczekują z bezpiecznej odległości. Kundel jest odważny tylko w nagonce.

 24. Bogusz said

  Ad. 21 Jaka szkoda, że nie jestesmy kundlem choć powinniśmy być brytanem

 25. Troll Polonii said

  8
  Plausi
  Bardzo ladna architektura.
  Jak sie dobrze przyjrzec – przypomina rekina -ludojada.

 26. Troll Polonii said

  Ten polski MSZ juz tak zglupial, ze mu sie faktycznie pomylila geografia.
  Widac wyraznie, ze przejelismy kowbojski system edukacji.
  Ktos nam mapy poprzestawial do gory nogami.

  Zatoka Perska to nie Zatoka Pucka.

  Gdyby polski MSZ mialo odrobine przyzwoitosci toby poinformowali polska opinie publiczna, ze angielski tankowiec najechal na iranski kuter i nie zareagowal na SOS.
  Debile. Uciekali jak pijany kierowca.

  Za to w Iranie zniszczono siatke CIA. Zaaresztowano 17 szpiclow- takich iranskich Kuklinskich; podobno niektorym grozi kara smierci za infiltracje waznych osrodkow administracyjnych w Iranie.

  UK tanker hit Iranian boat, ignored its distress call
  https://www.whatreallyhappened.com/node/780215

  Iran busted 17 spies linked to CIA, some received death sentence – media — RT World News
  https://www.rt.com/news/464722-iran-spy-ring-cia/

 27. JerzyS said

  Czesc

  Czego dotyczyło to glosowanie:
  https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=84&NrGlosowania=12

 28. Ad.25 pan Troll.
  Wszyscy kandydaci na główne urzędy w Polsce, są odpowiednio obserwowani w Polsce i zrobiony jest im portret psychologiczny/ ostatnio Szydło i Morawiecki/.Potem sa szkoleni w Wielkim Babilonie., zapewne również w kwestii popierania homoli ich marszów oraz ich „praw”.
  Potem sterownia USA/Izrahell kombinuje przy wyborach!kasa idzie na obligacje USA z 4mld straty, stary sprzęt i super drogi gaz.
  https://naszeblogi.pl/56343-stanislaw-michalkiewicz-i-szkola-liderow-w-usa

 29. Listwa said

  @ 19 rzeczpospolitapolska

  Nie potrafi pan napisać tekstu, zeby przy tym nie wspominać Kościoła katolickiego, a mnie nazywa konfesyjnym politykiem . Chyba się u pana antykatolicki bzik wzmaga.
  Panu wiele rzeczy może wydawać się oczywiste, no i co z tego? To nie znaczy, że prawdą jest, co panu się wydaje.

  Dogmaty kogoś zamykają ? a jak?
  Dogmaty są tezami zawierającym prawdę z zakresu ściśle religijnego.
  Pana może coś zamyka.

  Ja potrafię w temacie zatrzymania tankowca coś napisać bez tykania katolicyzmu, a pan tego nie potrafi.
  Do tego kieruje się pan jakimś własnymi urojeniami, bo nie jest prawdą, że katolicyzm daje pierwszeństwo we wszystkim żydom rozumianym jako narodowość lub jako religia.

  Ponownie tylko się panu wydaje.

  „Tego uczą nas także ojcowie Kościoła” – którzy ojcowie? coś się jeszcze z ojcami panu wydaje. A na tym nie koniec błędów, które pan zawarł.

  „Jest to przejaw tego samego szowinizmu i rasizmu z jakim mamy do czynienia w religiach żydowierczych, które te cywilizacje kształtowały”

  – nie chce mi sie podejmowac tego tematu, gdyż jest obszerny, zwłaszcza temat cywilizacji.
  Ale znowu inspirują pana własne urojenia.

  Być może, jak pan będzie długo szukał , to znajdzie w strukturach władzy zachodu jakigoś chrześcijanina.
  W katolicyzm nie jest szowinistyczny lub rasistowski.

  A jak pan będzie sie upierał, że jest, to co to za stękania i pojękiwania na prymasa Polaka. Zdecydujecie sie na coś.

 30. Troll Polonii said

  28
  Niedzwiedz
  Zgadza sie.
  W USA szkola V-ta kolumne.
  Nie tylko dla Polski

 31. hulajdusznik said

  Liga intuicyjnej samoobrony teistów wiary apostolskiej, zwarta i gotowa na słusznych pozycjach.

  A tak zupełnym mimochodem ośmielam się zapytowywać, czy prymas Polak to Polak? Bo nie wygląda i kosiernie mu z oczu patrzy…

 32. hulajdusznik said

  Mam jeszcze jedno słowo do „Ligi”, słowo niepochwalne, bo efekty samoobrony są chyba kierowane nie tam, gdzie trzeba, bo efekty są raczej mierne. A oto one.

  Papież „Polak”, z należytej mamełe, który od kilku lat piastuje etat świętego, zawołał był jeszcze za żywota swego ziemskiego Niebieskiego Ducha Świętego, żeby tenże odnowił oblicze Ziemi – no to Duch przyszedł i je odnowił. Chyba dla żydów, jako narodu wybranego je odnowił, bo nie dla Polaków przecież. Przede wszystkim wyrzucono z Kościoła wszystkich antysemitników… Polaków w polskim Episkopacie, na przykład, jak na lekarstwo, chyba tylko jeden i to z nazwiska… Powoli krzyże z kościołów ustępują miejsca menorom… urządzane są nabożeństwa z udziałem rabinów… Sklepienia świątynne oswajane są powoli z wibracją żydowskiej muzyki… A te oporne kościoły palą się ze wstydu… I to same… Na popiół się zazwyczaj palą… Katechety już uczą, że Jezus był tym, kim żydzi twierdzą, że był: żydowskim rabinem, choć nie za bardzo ortodoksyjnym… Katolicyzm to według słów licznych kapłanów, zwłaszcza tych wysokohierarchicznych dzika latorośl wyrośniętą na szlachetnym pniu judaizmu… I dlatego żydzi są waszymi starszymi braćmi w wierze… Nawet katolickie programy telewizyjne ostatnio uczą, jak to Polska otrzymała swoją nazwę od „Polin”, od szlachetnego narodu, który został zesłany przez ich anioła na tę ziemię w celach relaksacyjnych.

  Proszę się przede mną nie samoobraniać, bo to nie ja atakuję Kościół Katolicki. Pozdrawiam Ligę serdecznie i życzę wytrwałej i skutecznej samoobrony.

 33. Możemy straszyć Iran bo mamy za sobą „bochateruf”.
  .https://youtu.be/SNwiAerLJnk

 34. .https://youtu.be/PB6FKORY2Mg
  USA boi się potęgi IRANU – Unia Europejska popiera IRAN -Analiza sytuacji na bliskim zschodzie

 35. Abc said

  „Nie ogarniam tej kuwety” – cuś tam polskojęzyczni przemycali megacennego na pokładzie i przepadło że taki ból doopy?
  Ani to polski tankowiec, ani „Warszawa” mu na imię, ani też załoga z PL.
  Po co?

 36. mamrot said

  „Polski” MSZ jak trzeba coś zrobić to siedzi cicho a jak trzeba trzymać gębę na kłódkę to pier#$*i 3 po 3.

 37. http://niepodległy.pl/37/wojna-na-tankowce/
  Wojna na tankowce.

 38. gnago said

  Wzywam polskie MSZ do wywalenia służalców i funkcjonalnych kretynów, a zostawienie rozumnych , kompetentnych dbałych o Polską rację stanu.

  Odpowiedzi nie oczekuję . Nie ma niestety kto jej dać

 39. Listwa said

  @ 31 hulajdusznik

  Pan Kosiur i jego towarzystwo adoracji wzajemnej, na płaszczyźnie religijnej jest na etapie odróżniania cegły od pustaka.

 40. Listwa said

  @ 32 hulajdusznik

  Jak widać od dawna, wielu się podszywa. Ale coraz gorzej im to wychodzi.

 41. NyndrO said

  A jo wzywom, żeby jenzioro wiktorowskie zlikwiidować, gdyż tam robio siku.

 42. Życzę Iranowi wyprodukowania wielu bomb z ładunkiem nuklearnym!inaczej będą mieli Gazę.
  GAZA palestyńskie dzieci!18+
  .https://pbs.twimg.com/media/D9wZtjlX4AAn0C6.jpg

 43. revers said

  sypia sie siatki szpiegowskie cia i zachodnie w Iranie, sa pierwsze wyroki smierci dla agnetow cia …

  https://pl.sputniknews.com/swiat/2019072210776101-iran-rozbil-siatke-szpiegow-usa-i-pokazal-ich-twarze/?fbclid=IwAR3_dvyB_2I9tUgxYn-wpj5vDqVbx173QcPnO2xEzTv0UAdEZik0OALQMdc&utm_source=https://www.facebook.com/&utm_medium=short_url&utm_content=7TuG&utm_campaign=URL_shortening

 44. Truthmasters said

  polskie chazary znów wodza polskich chłopaków na śmierć…jak za opium w afganistanie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: