Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości

Posted by Marucha w dniu 2019-07-22 (Poniedziałek)

Sz. P. Minister Sprawiedliwości
Zbigniew Ziobro

Szanowny Panie Ministrze,

Otrzymuję setki alarmujących e-maili i zawiadomień z całego kraju i świata, które informują o skandalicznym procesie, jaki się toczy w Toruniu przeciwko rodzicom polskiego chłopca, który w rozmowie ze swoim ukraińskim kolegą, wychwalającym przywódcę zbrodniczej formacji OUN, Stepana Banderę, powiedział temu koledze, że Bandera przez Polaków uznawany jest za bandytę.

Szkoła (SP nr 10 w Toruniu) skierowała przeciwko rodzicom polskiego chłopca sprawę do sądu opiekuńczego, żądając pozbawienie ich praw rodzicielskich. Polacy są przerażeni, zdruzgotani i zszokowani, iż w polskim prawie dzieją się takie absurdy.

[Gówno prawda. Sprawa ta obchodzi stosunkowo nielicznych Polaków. Reszta nie wie, o co chodzi – admin]

Że żąda się kary za mówienie prawdy. To naruszenie wolności obywatelskich. W świetle Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego na Polakach przez OUN i UPA, morderców naszych braci i sióstr, zwyrodnialców spod znaku Bandery, słusznie nazywa się zbrodniarzami i bandytami. Uczeń nic innego nie powiedział niż prawdę. Zasłużył na nagrodę i wyróżnienie. I mamy nadzieję, że taką nagrodę otrzyma.

Gdyby nie głos p. Magdaleny Majkowskiej z Ordo Iuris, trudno byłoby w to wszystko, co się w Toruniu dzieje, uwierzyć. Oto co napisała: „Sama bym nie uwierzyła, gdyby nie to, że byłam dzisiaj na I rozprawie przed SR w Toruniu reprezentując rodziców polskiego chłopca. Toczy się wobec nich postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem na skutek zawiadomienia szkoły”.

Szanowny Panie Ministrze,

zwracam się do Pana w imieniu Narodowego Forum Kresowego, a także w imieniu tysięcy Polaków, którzy są przerażeni zaistniałą sytuacją, by się Pan z urzędu przyjrzał tej sprawie i temu, jak naruszane jest w naszym kraju prawo człowieka. [Proponuję zaapelować do pobliskiego składu węgla – admin]

Jak się prześladuje polską rodzinę tylko dlatego, że wychowuje swoje dzieci w duchu prawdy i chrześcijańskich wartości. Tym bardziej, że – jak się dowiadujemy z kolejnych enuncjacji medialnych – ów młody Ukrainiec nie tylko wychwalał Banderę, ale też wyzywał i opluwał polskie dziecko z powodu noszenia ubrań z nadrukami przedstawiającymi Żołnierzy Niezłomnych.

Dowiadujemy się też z tych źródeł, że „wychowawczyni chłopca w swoim pisemnym oświadczeniu już pod koniec października 2018 roku podkreślała, że zachowanie chłopca na zajęciach lekcyjnych nie budzi zastrzeżeń(…) Warto też podkreślić duże zaangażowanie rodziców chłopca w kształtowaniu właściwej postawy syna i we współpracy ze szkołą”.

Szanowny Panie Ministrze,

godne jest potępienia także zachowanie dyrekcji szkoły, która zawiadomiła sąd. Ci, którzy doprowadzili do procesu, winni natychmiast zostać zwolnieni ze swoich stanowisk. Zachowali się podle i nikczemnie. A polskiemu dziecku dzieje się wielka krzywda. Przeżywa ogromną traumę i upokorzenie, z którym zapewne będzie się borykać przez długie lata. To okaleczenie jego psychiki. A także cios w etos polskiej rodziny. To także fatalny przekaz mówiący o stanie polskiej sprawiedliwości. Nadal nie mamy ustawy, która by penalizowała zbrodnie i wielbicieli morderców naszych rodaków na Kresach. Tak dalej nie może być.

[Może, kurwa, może… i BĘDZIE – admin]

Uprzedzam, Panie Ministrze,

jeśli się stanie krzywda polskiej rodzinie i chłopcu, który w sposób szczególny zasługuje na podziw, szacunek i uznanie, a nie na traumę i przerażenie, to zobaczy Pan powszechny bunt Polaków przeciwko sądom i wymiarowi sprawiedliwości, a także złej władzy, która respektuje zachowania skolonizowanych przez obcą ideologię umysłów. Oczekujemy na natychmiastową reakcję i powstrzymanie tego szaleństwa.

[Powszechny bunt? Bua ha ha ha! Dobry żart. – admin]

Stanisław Srokowski
Narodowe Forum Kresowe

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 75 do “List Otwarty do Ministra Sprawiedliwości”

 1. Irek said

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2018/09/piatek-7-wrzesnia-nie-byo-przekazu.html

  8 IX 2018

  Pan Jezus:

  (…) Byłeś tydzień po, wystawa nadal była, ale i była druga przykrość. Podjechałeś pod kino Zorza na ul 3 maja. Tam wejście niemal zagrodziła Ci inna wystawa, tym razem dotycząca Ukraińców. Zaczynająca się fragmentem wiersza głównego poety ukraińskiego Tarasa Szewczenki mówiącego o tym, że na Ziemi Ukrainy nie będzie żadnego wroga, a w niedopowiedzeniu oczyszczona ze wszystkiego co nie jest ukraińskie. Ten wiersz był przecież „podkładką” dla inteligencji ukraińskiej w znacznej części sztucznie tworzonej przez żydowską masonerię B`nai B`rith. „Podkładką” dla tych, którzy mienili się być elitą narodu, do mordowania Polaków, braci w wierze, w sposób szatański.

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/07/18-vii-2019-teraz-jestescie-bierni.html

  18 VII 2019

  – Moje drogie dziecko. Widzę jak cierpisz w tej sprawie. W sprawie prześladowania polskiego chłopca i jego rodziny a nie ukraińskiego chłopca i jego rodziny jakby to było po ludzku. Oczywiście nie należy nikogo prześladować, ale żaden Ukrainiec popierający Banderę nie powinien znaleźć się w Polsce. Nawet na pobyt turystyczny.
  Polska nie ma obowiązku godzić się na wjazdy bez wizy, bez względu na to jakie są paszporty. To Polska ma decydować jak będzie się rządzić u siebie. Czy jest kara śmierci, czy nie. Czy są cła, czy nie, czy państwo buduje zakłady pracy, czy daje pracę przy robotach publicznych czy nie, jakie podatki są i czy cudzoziemiec podczas pobytu w Polsce płaci za wszystko tak samo jak Polak czy więcej. To wszystko winno być w gestii Polaków. Ale sami wybraliście.
  Teraz jesteście bierni wobec napływu Ukraińców w Polsce. Jesteście coraz głupsi zamiast coraz mądrzejsi. A przecież Jan Paweł II mówił do was, że musicie być mądrzy i mocni. Żadnej z tych cech nie macie i nawet one maleją. Nie potraficie współpracować. Nie przyświeca wam nadrzędny cel.
  Nigdy naród wybrany nie był karany gdy słuchał Boga i wiernie trwał na straży Jego praw. Nigdy. To samo dotyczy i was bo jesteście drugim narodem (wybranym) naznaczonym.
  Jednak tylko tamten naród niósł prawdziwą wiarę. U was zachowała się w stopniu najdoskonalszym, ale nie tylko u was jest katolicka wiara. Zatem jeśli by naród polski został unicestwiony z powierzchni ziemi a kraj stał się wypaloną pustynią to wiara nie zginie. To wynik Mego Miłosierdzia względem was, że was wybrałem. I to już was Lechitów jeszcze przed Moim Narodzeniem.

  Macie zaszczytną misję nieść wiarę do innych narodów i wspomagać swych braci, swych braci, którzy kochają Boga.
  Wpuszczanie w swe granice bezbożnych, choćby Słowian nie przymnoży ich wiary. Czyż widzicie Ukraińców, którzy wychodziliby z kościołów, rozpoznając ich po mowie? Czy spotykacie takich, którzy szukaliby Mnie i jeśli nawet nie na mszy to szukali Mnie w pustym kościele?
  Nie, nie znajdujecie takich.
  Nie wy tylko jesteście winni. Na polu wiary pierwsi winni być pasterze i pouczać lud we wszystkich potrzebnych sprawach, potem kapłani.
  Macie tu raczej do czynienia ze zdradą narodową ze strony biskupów, tych biskupów, którzy zachęcają do przyjmowania przybyszy „uchodźców” jak mówią mimo że już kilka milionów Ukraińców znajduje się w Polsce. A Polacy przecież nie znają dokładnej ich liczby, która cały czas się zwiększa. 5, 10, 15. Zniesiecie?

  Oj dzieci, dzieci. Bóg oczekuje od swoich dzieci używania rozumu. Nie jesteście psami, ale dziećmi Bożymi. Zresztą zwierzęta mają instynkt i strzegą swego terytorium. I zwierzęta dopuszczają w pewnych granicach inne gatunki, które mają takie potrzeby jak one, ale tylko w pewnych.
  Ale cóż, jest to los, który sami wybieracie. Nie ma waszej inteligencji w tej sprawie. Nie ma waszych środowisk opiniotwórczych.
  Nie sprowadzacie rodaków ze Wschodu a sprowadzacie obcych. (Zacytujesz tu Moje Słowa z 24 X 2016
  – Rosjanie i w Ameryce mają swoich agentów, na pewno w większym stopniu niż Amerykanie w Rosji. Ukraina i Europa Środkowa to rosyjska strefa wpływów i Rosjanie nie pozwoliliby aby Amerykanie bez ich woli mogli tworzyć ten Majdan, czy Ukraińcy za amerykańskie pieniądze. Pozwolili na to bo to robili ich agenci amerykańskimi rękoma, aby w ten sposób zająć Krym i opanować Wschodnią Ukrainę. To działanie jest przeciw Polsce, bo pozbawiona wschodnich ziem Ukraina domaga się coraz bardziej wschodniej Polski. Tak, mają tu swój udział także Żydzi, jednak destabilizacja Polski najpierw przez Smoleńsk, co się nie udało, a tylko częściowo, a teraz przez napływ niechętnych Polsce Ukraińców jest na rękę Rosji. )

  Powiedziałem ze Wschodu gdyż Polacy z terenów II Rzeczpospolitej winni mieszkać u siebie ( o ile chcą) lecz winni mieć pomoc od państwa polskiego, takie właśnie 500 plus na każdego Polaka, z udokumentowanym pochodzeniem, nie piąta woda po kisielu jakby się chcieli dla korzyści podszyć Ukraińcy z małą domieszką krwi lechickiej.

  To tyle moje dziecko
  -Dziękuję Panie Jezu.
  Chwała Tobie Chryste.

 2. Anna-Teresa said

  Mamy odpowiedż kto uczy polskie dzieci w polskich szkołach,ukry ,synowie morderców.

 3. Listwa said

  Pan Srokowski przywalił.

  Gdy sprawę ktoś odda do Sądu to sprawa się toczy. Wyroku jeszcze ne ma. Nie można mieć pretensji ze sprawa sie toczy.
  Powinien on skierowac sprawe do MEN i Kuratorium.

  A Polscy rodzice powinni przenieść dzieci do innych szkół. Bo co to za szkoła z taką dyrekcją? Jakaś walnięta chyba.

 4. Anna-Teresa said

  Dla takich wychowawców uruchomić gilotynę.

  Wystarczyłyby kije.
  Admin

 5. NyndrO said

  Wystarczy nasmarować. W dobie samochodów elektrycznych, okazuje się to niewykonalne.

 6. hulajdusznik said

  Pan Srokowski zrobił to, co uczciwy człowiek zrobić powinien. Pan Srokowski wie, z kim ma do czynienia i z czym ma do czynienia. Pan Srokowski wie, że ten, który już dawno za poślednie ziobro na haku wisieć winien, jest winien różnych bezeceństw przeciwko Narodowi Polskiemu.

  Bardzo dziękuję, Panie Srokowski! Rozumiem Pańskie intencje.

  Bandyci, żeby działać muszą mieć zaplecze i wsparcie finansowe. My, Polacy doskonale wiemy, kto za tym skurwysyństwem, jakie wyczyniane jest na terytorium resztówki Rzeczpospolitej, stoi. Ktoś tu kiedyś napisał, że garbulcowym, sznoblowatym maszkaronom nie sposób dobrać się do skóry. Jestem przekonany, że można. Potem może już być tylko lepiej tak, jak po nocy przychodzi dzień. A wówczas wszelkie robactwo i zawszaństwo, które mieni się być dziś władzą, które tę władzę wspiera lub reprezentuje, nory żadnej nie znajdzie, żeby schować się przed karą.

  Nie znajdziecie nory, szczurze pomioty!

 7. Alina said

  Nie Listwa. To jest sprawa karna. Więc jeśli prokurator otrzymał zawiadomienie o podejrzeniu o popełnieniu przestępstwa od dyrektorki szkoły, to prokurator podjął decyzję o wszczęciu postępowania. Ponadto dyrektorka szkoły, obok prokuratora, to funkcjonariuszka rządowa. Więc we wszczęcie sprawy karnej jest zaangażowanych dwoje funkcjonariuszy rządowych kontrolowanych przez rząd POPISu.

 8. Listwa said

  @ 7 Alina

  „Szkoła (SP nr 10 w Toruniu) skierowała przeciwko rodzicom polskiego chłopca sprawę do sądu opiekuńczego, żądając pozbawienie ich praw rodzicielskich”

  – odebranie praw rodzicielskich odbywa się w Sądzie rodzinnym, a nie karnym. To nie jest sprawa karna, chociaż chęcią karania zalatuje

  Chyba ze jest jeszcze jakiś wniosek, ale pan Srokowski o tym nie wspomina.

  @ 6 hulajdusznik
  Swoje intencje powinien inaczej popchnąć.

  „godne jest potępienia także zachowanie dyrekcji szkoły, która zawiadomiła sąd. Ci, którzy doprowadzili do procesu, winni natychmiast zostać zwolnieni ze swoich stanowisk.”

  – to nie do ministra sprawiedliwości takie teksty. Dyrektorka szkoły jest pracownikiem samorządowym.

 9. Ola said

  „Szkoła chce ograniczyć prawa rodzicielskie opiekunom 10-latka, bo ten zwrócił uwagę koledze z Ukrainy, który chwalił Banderę – alarmuje Ordo Iuris. Na informację oburzeniem zareagowali m.in. poseł Liroy-Marzec i posłanka Sobecka. Okazuje się jednak, że organizacja nie przestawiła całej sytuacji. Z relacji szkoły wynika, że 10-latek od dłuższego czasu bił innych uczniów. O Stepanie Banderze nie ma ani słowa.”

 10. Nyndro said

  Jeśli było tam wiecej ukraińców, to powinien lać jeszcze wiecej. Szacunek dla chłopaka i jego Rodziny.

 11. Ola said

  Nyndro…. ty ch*ju

 12. Listwa said

  @ 9 Ola

  Cos chyba kręcisz Ola.

 13. NyndrO said

  Dziękuję! Nie jest Pani pierwsza. Spotkanko?

 14. NyndrO said

  Czuje, że mogłaby sie pani ode mnie uzależnić. P*zdo. 🙂

 15. Listwa said

  ad Ola

  Ola zawijaj kiece i leć, szansa. Zobaczysz wreszcie prawdziwego chłopa z moturem.

 16. NyndrO said

  Rojber – W gwarze poznańskiej inteligentny nicpoń, co wspina się na najwyższe drzewa. I nie lubi, jak się nim rządzi bez uzasadnienia. I nie daje temu spokoju, bo go to wkuwia, i potrafi być bezczelny, bedac z tego dumnym. Ja jestem po stronie rojbrów.

 17. NyndrO said

  „motur” piszemy przez „ó”. Motór.

 18. Listwa said

  @ 16 NyndrO

  E , to rajber jestem. Dzięki Waszej wysokości w końcu wiem kim jestem. Bedziem rajbrować.

  @ 17 NyndrO

  Na motórze to może Boydar pojeździć po Lublinie.
  Wasza wysokośc przecież nie wsiada na pospolite wozy. To musi brzęczeć i drgać.

 19. Listwa said

  @ 17 NyndrO

  A jak Wasza wysokość poduczy , to od razu wiem jak pisać wszystkie wyrazy i z jakiej litery.

 20. NyndrO said

  Cicho, bo się jeszcze obudzi i znowu zacznie filozofować… Spij Boydarku… Aaaa, aa aaaa. Czy mamy smoczek?

 21. Easy Rider said

  Zobaczymy, jaki ta sprawa będzie miała dalszy ciąg, bo jest świeża i dzieje się to w warunkach kampanii wyborczej. Ale czego można spodziewać się po ugrupowaniu, którego przywódca był na Majdanie i solidaryzował się z neobanderowcami?

  Tutaj nasuwa się taka uwaga ogólna, że nie od razu III RP była postrzegana jako probanderowska – w odróżnieniu od jej prorzydowskiego charakteru. A przynajmniej wydawało się, że ta probanderowska opcja dotyczy tylko ugrupowań o lewacko-liberalnym charakterze. To, że probanderowska jest cała tzw. klasa polityczna, zaczęło być wyraźnie widoczne dopiero po 2013 r., kiedy zaczął się Majdan (vide „antysystemowy” Kukiz).

 22. Ola said

  Ludzie, skad u was tyle nienawisci do tych ukraincow???

  jako dlugoletnia emigrantka spotykam sie cale te lata na emigracji z brakiem zaufania , z pewna niechecia , ale mam nadzieje, ze nie z nienawiscia ze strony tubylcow. Mam taka naiwna nadzieje. W koncu nikogo nie okradam, zarabiam o polowe mniej niz Niemcy, place podatki , nie zabieram nikomu mieszkania – stara buda 53 metry kw. za 500 euro za ktore nie placi niemieckie panstwo. Tak wedle szczegolow . W pewnym stopniu cierpie kazdego dnia poprzez ta swoja emigracyjnosc , ale moge wejsc w buty kazdego emigranta. Tu nie ma niczego, czego mozna by pozazdroscic. I nie rozumiem tej waszej nienawisci wobec „obcych”. Boje sie jej, nawet bardziej niz tej z ktora sama sie spotykam.

 23. NyndrO said

  Za darmo?! No chyba Wielki Imperator postradał zmysły. No ewentualnie, bo widzę, że nawet porządni i wykształceni Ludzie mają problem z Polszczyzną, a mnie jest wstyd. Wiadomo, że łatwiej byłoby: „aaa ja nunu nu dududu bara nej napriodurra ej ej ej ryta ryta toto dadaa” .

 24. NyndrO said

  To nie jest nienawiść do ukraińców. To oni nas nienawidzą. My się próbujemy przed tymi karaluchami bronić. Jak pani jest ukrainką, albo żydówką, allbo nawet kosmitką, to chcąc obrażać Polaków, proszę to robić wśród swoich braci i sióstr, wśród żydów i np. ukraińców. Jesli chcą Tu być gośćmi, proszę bardzo, ale morda w kubeł i nie bedzie chłopakowi-Polakowi paplać, że zboczeniec, morderca jest bohateram. W Polsce?! No nie. chłopak powinien go skopać na szpital. My Polacy nie życzymy se takich gnid. Jeszcze raz: brawo dla Rodziny odważnego, młodego Polaka.

 25. miet said

  Re.22.
  Rozumiem Panią, Pani Olu.
  Paręnaście lat temu – wspominam z mojej Sault Ste Marie, Michigan moich studentów z Kanady – było sporo pochodzenia ukraińskiego.
  To byli bardzo dobrzy studenci.
  Byliśmy tak jak ludzie z tego samego kraju.

  Oczywiście nie mam zamiaru zapominać o Wołyniu – ale może jest czas abyśmy jakoś to wszysko wyważyli i uregulowali???
  Jak to zrobić???- nie wiem.

  ————–
  To byli bardzo kochający członkowie rodziny, którzy w pewnej chwili spytali „Wujku, śpicie?”.
  Admin

 26. Ola said

  a zreszta… bylam w lipcu tydzien nad Baltykiem troche na wschod i polnoc od Szczecina. Cudowny tydzien. I tani – pokoj dwuosobowy za 20 euro za dobe!! Sprobujcie taki znalezc po zachodniej stronie Odry. Bez szans. Dlaczego? – bo panie sprzatajace to ukrainki, ekspedientki i kelnerzy tez. No owszem, produkty w miejscowych sklepikach NIE byly , rzeczywiscie, tansze niz w Niemczech. Moze i przykre, ale chyba podciagamy do niemieckiego „poziomu”, co chyba zawsze bylo marzeniem i celem. Nie prawda? Tylko , ze bez tej ukrainskiej obslugi i personelu nie byloby to chyba mozliwe. No i co piaty urlopowiec to Niemiec, ale taki autentyczny. Bo za takie pieniadze to sie nie ma co zastanawiac. Jakby wygladaloby to bez tej taniej ukrainskiej „sily”? raczej marnie.
  Tak wiec, moje wy „narodowowcowe ch*je ” , zacznijcie myslec globalnie i gospodarczo, bo jak narazie, to nic innego nam nie pozostaje.

 27. NyndrO said

  To ja Panu powiem. Tak, przybijaliśmy dzieci za uszy do drzew, nabijaliśmy dzieci na płoty, odcinaliśmy kobietom piersi, rozpruwaliśmy ludzi kosami, takie tam wianuszki na drzewkach… no ale teraz Kaczy daje nam dopłaty do mieszkań…. my chcemy ino 500 dolców na miesiąc i to się nie powtórzy. Kochomy was. Panie, Pan nie ma pojecia, co te świnie bez honoru robia w Polsce! Życzę wam, żeby się do was dostali. A Bandera. Wie pan, że ci psychopci łażą po miastach w czerwono-czernych barwach? wykształcony ośle?

 28. NyndrO said

  Ola, ty po prostu przestań mysleć, nienarodowa (bo skąd) piz’do. Planeta będzie bezpieczniejsza.

 29. Listwa said

  @ 24 miet

  Panie Miet, znowu pan jakiś zwichnięte spojrzenie pokazuje.

  Jakiś ukrainiec korzysta z polskiej szkoły i zachwala twórce ruchu który zamordował co najmniej 130 000 Polaków.

  Polak przeciwstawia się temu i twierdzi że ten UPawiec to nie bohater tylko morderca. Po czym jest on ścigany i chcą odebrać prawa rodzicelskie, polskiej rodzinie nad polskim dzieckiem w Polsce ponieważ sprzeciwial sie bezczelnej gadaninie ukraińca.

  Spadaj pan na szczaw i du*y nie zawracaj swoim zrozumieniem.

 30. Listwa said

  @ 25 Ola

  „Tak wiec, moje wy „narodowowcowe ch*je ” , zacznijcie myslec globalnie i gospodarczo, bo jak narazie, to nic innego nam nie pozostaje”

  – że co idiotko? jakim nam.
  To że pracujesz na pół darmo, mieszkasz w jakiś norze i podnosisz dochód Niemcom, bo tyrasz całymi dniami, nie sprawi jeszcze że masz pojęcie o globalnym myśleniu i gospodarce. Bo nie masz.

  To dla Polski i dla nas żaden interes żeby niemcy przyjeżdzali do Polski i płacili marne pieniądze ukraińcom tu pracującym.
  jak juz tak bardzo gospodarczo chcesz rozważać.

  Nasz interes w gospodarce i globalnym myśleniu się liczy a nie twoje dukanie o gospodarce.
  A moze chcesz powiedzieć, że Polacy i Polki mają być bezrobotnymi albo mają wyjeżdzać i tyrac jak ty za półdarmo całymi dniami, bo ukrainiec jest zatrudniony?

  Następna półcalowa.

 31. Listwa said

  @ 27 NyndrO

  Przestać myśleć to można jak sie zacznie. Ona cytuje gazety.

 32. Ola said

  ad 26, Nyndro

  bylam gleboko i swiecie przekonana, ze nigdy w zyciu nie naucze sie niemieckiego! jakze paskudnego jezyka – ” achtung, hande hoch!” . Wyjezdzalam z Polski jak pod gilotyne do kraju mordercow Polakow… A tu, kurwa, zaskok totalny! Niemcy okazali sie normalnymi ludzmi! Nie moglam uwierzyc. Oni mieli zupelnie takie same marzenia , cele i troski jak Polacy! I wcale nie byli bogatsi tak srednio , piekniejsi i szczesliwsi. Dlugo jeszcze trwalo, co prawda, zanim jakies niemieckie drzewo czy rzeczka bylo dla mnie tak piekne jak polskie, ale przyszedl taki czas, ze sie odmienilo. I juz minelo wlasnie 30 lat. Od wojny 80. I nie mam i nie widze zadnych podstaw i powodow , zeby cofac sie te 80 lat. I takiego podejscia do historii , wedlug mnie „kurwy” nauk, zycze i panu.

 33. Ola said

  do jakiej Polski teraz wracac?

 34. NyndrO said

  Szkoda, gadać, Stary Listwo. Po pierwsze to cep, a co za tym idzie samotny babsztyl. Nie,że się z tego cieszę, czy mam satysfakcję. To jest smutne, jak 100 ch*i. I ten gosciu z usa. Doktor, czy profesor..Ja się do tego cyrku przyzwyczaiłem, choć jestem rocznik 80-ty. Jarałem trawę i oglądałem różnych asów, ucząc się ich dekielka. Technologię znam, ale nie znam powodu debilizmu. Z tym, że pracuję nad tym

 35. Listwa said

  @ 31 Ola

  Nie wracaj, lepiej jedź do Mieta do hameryki, jak masz wracaj. Nie potrzebujemy tu idiotek, bo i tak tu takich całkiem sporo.

 36. NyndrO said

  Cytować gazety można. Problem, żeby cytujący wiedział ” ło co tu się rozchodzi?”

 37. Listwa said

  @ 32 NyndrO

  Szkoda gadać. Asiory aż drogę krzywi.

 38. Listwa said

  @ 36 NyndrO

  Jej się wydaje że jak zacytuje to już wie o co chodzi.
  Jeden ma pryszcze, drugi globalnie myśli, inny nosi czapkę. Cóż zrobić. .

 39. Ola said

  oj Nyndro.,baba cie zostawila, mamy jak na dloni i mlecz ci uwiera. Spusc se z krzyza, ulzy.

 40. NyndrO said

  A idź Pan w c*uj z tymi mędrcami. Rynce opadają, a giry tańczą salsa. Ale wiadomo; tolerncja. więc wznieśmy ręce i tańczmy!

 41. Listwa said

  @ 38 NyndrO

  To bazarówa jest i słoniną handluje.

 42. NyndrO said

  Ola, po takim wstępnym spojrzeniu na profil Pani Osoby, twierdzę, że Pani nigdy nie miała, nie ma i nigdy mieć nie będzie Związku, choćby podobnego do Naszego małżeństwa, mojego i mojej Kobiety. Pani Jest psycholem. Pozdrawiam i życzę zdrowia. I mowie to od serca. Tylko za bardzo się w to tym moim sercem nie angażuję, bo nie masz praktycznie szans.

 43. NyndrO said

  Chociaż tak myślę….szansa jest. Na majdanie (to na „szóstkę”), a na „tak na trójkę ” to jakaś (czy ja wiem), no może jakaś parada, czy cuś. A tenn… umie Ola udać, ze ma poczucie humoru, czy ostry, czy jak to bydlę Grodzka? 🙂

 44. Alina said

  Ola, no właśnie problem jest z tą gospodarką, że żydzi ją tak ustawili, aby Polacy i Ukraińcy „zapierdalali za miskę ryżu”, jak to pięknie ujął żydowski grandziarz Matthaus Morawitzky. To nie jest gospodarka, to wyzysk. I lepiej, zamiast bezkrytycznie powtarzać tezy z żydomediów, najpierw pomyśleć. Przynajmniej spróbować. Bo to żadna satysfakcja jak zubożały Niemiec przyjedzie do Polski i zapłaci 20 ojro za nocleg, jak sprząta nu Ukrainiec na żydowskiej kwaterze.

 45. MatkaPolka said

  Chłopiec 10 letni to mały chłopiec

  Jeśli rzeczywiście powodem wytoczenia sprawy rodzicom – o pozbawienie praw rodzicielskich przez dyrekcje szkoły jest wypowiedź chłopca o tym że Bandera był bandytą

  TO mamy przypadek GLORYFIKACJI NAZIZMU przez Dyrekcję Szkoły – czyn kryminalny Art. 256 Kodeksu Karnego

  Dyrekcja Szkoły powinna być natychmiast usunięta ze stanowisk i postawiona w stan oskarżenia – OBRONA FASZYZMU BANDEROWSKIEGO

  § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu

  http://www.sp10.torun.pl/index.php

  KLAUZULA INFORMACYJNA
  1. Administratorem Danych Osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu.
  2. Dane do kontaktu:
  • nr telefonu: (056) 655 71 50;
  • listownie na adres: Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu ul.Bażyńskich 30/36, 87-100 Toruń;

  Dyrektor
  mgr Iwona Cieślak

  Wicedyrektor mgr Elżbieta Hasse
  Wicedyrektor mgr Magdalena Dawidowicz

  Skład Rady Rodziców:
  Przewodnicząca: Agnieszka Lubnau
  Sekretarz: Anna Nyga
  Skarbnik: Katarzyna Szelangiewicz
  Pozostali członkowie Prezydium RR:
  Ilona Jędrzejewska, Olga Impert, Magdalena Kuczewska, Monika Breitenbach, Kazimierz Suwała,Tomasz Niburski

 46. W miejsce listu otwartego do Ziobry: https://bgoczynski.wordpress.com/2019/05/10/swinski-ryj-dla-ziobry-i-bodnara/

 47. Ad.32. Do Polski Ojcow Naszych, do Pilski zdeptanej, do Polski niesmieryelnego Ducha, Do prochow Ojcow naszych, do Polski by ja wskrzesic do ostatniego polskiego tchu.
  JO

 48. Marucha said

  Pani Olu, niech się Pani fraternizuje z Niemcami. To tacy sympatyczni ludzie. Tacy jak w latach 1930-tych, mieli żony, dzieci, rodziców… potem stało się, co się stało. Rozbijali polskim dzieciom główki o ścianę.

  Ale niech Pani od nas nie wymaga tolerowania Chachłów.
  Nie w naszej mocy jest wybaczać w imieniu setek tysięcy okrutnie pomordowanych na Kresach.
  Co więcej, takie wybaczenie, gdy zbrodniarz o nie nie prosi, a nawet jest dumny ze swych zbrodni, jest podłością i skundleniem.

  Poza tym nic Pani nie rozumie z gospodarki.

  Jeśli ma Pani dalej tak pisać, to może lepiej, żeby sobie Pani poszła gdzie indziej.

 49. AnKa said

  Tak się składa, że znam rodzinę chłopca. Mieszkamy w Toruniu, blisko siebie. Łączą nas również podobne losy naszych rodzin pomordowanych w Rzezi Wołyńskiej.
  Problem ze szkołą (w której uczy również nauczyciel z Ukrainy _ Ukrainiec) nie rozpoczął się parę dni czy tygodni temu, ale trwa już od jesieni zeszłego roku.
  Rodzicie chłopca osobiście i poprzez e-meile przez cały czas zwracali się do szkoły o pomoc i rozwiązanie konfliktu. Nie było odzewu ani nawet chęci zapobieżenia eskalacji kłótni między chłopcami.
  Ukraiński chłopiec pluł, bił, popychał, wyzywał, oblewał klejem, (jego młodszy brat chodzi z nożem do szkoły, co jest tajemnicą Poliszynela, bo dzieciom nie wolno tego mówić ani zgłaszać do „wychowawców”). W pewnym momencie polski chłopiec nie wytrzymał i na popchnięcie zareagował popchnięciem. Od tego zaczęła się cała już urzędowa sprawa.
  Chce powiedzieć, że status rodziny ukraińskiej nie jest do końca jasny. Nie wiadomo na jakich zasadach przebywają w Polsce.

  Pani Ola pyta: „ludzie, skąd w was tyle nienawiści do Ukraińców ?”

  To może ja panią Olę zapytam: Gdyby pani widziała jak Ukraińcy jej ojcu wbijają gwoździe w głowę, jej brata topią w studni, jak dzieciątka przybijają widłami do pni drzew, jak przepoławiają siekierą ….. ach i jeszcze wymyślniejsze tortury i zadawanie śmierci to ja pytam, to co pani Ola nosiłaby w sercu ?
  Ja pani powiem co ja noszę córka uratowanych. Bynajmniej nie nienawiść, a pogardę i wielką niechęć do plemienia, które nie potrafi z godnością przyjąć winy i ponieść karę.
  Ciekawa jestem czy byłaby pani zdolna w tej sposób spojrzeć na krzywdę już nie tylko swojej rodziny, ale samych Polaków. Pozdrawiam i życzę pani dobrego samopoczucia myśląc o mordach na Ukrainie, bo ani rodzina chłopca ani ja takowego nie mamy.

 50. Tekla said

  Pani Ola i Pan Miet nigdy nie zrozumieja mentalnosci Ukraincow..to tylko Polacy ze wschodu wiedza jakie bylo sasiedztwo. z nimi…polecam przesluchac wspomnienia swiadkow tej okrutnek masakry .ludobojstwa ..
  Kiedys na cmentarzu zobaczalam starsza kobiete ,ktora sie trzesla jak lisc osiki..zapytalam co sie stalo i czy dzwonic na pogotowie..odpowiedziala ze wyszla z domu ,bo boi sie Ukraincow../wtedy wlasnie mial sie odbyc rajd rowerowy bandery../
  panie co moja rodzina przeszla i jako dziecko..dzis w Polsce myslalam ze spokojnie bede zyc..a tu..zjezdzaja sie..boje sie chce juz tylko na cmentarz.. to bylo okolo 2009 r

 51. Zdziwiony said

  Miet przyjrzyj się i „wyważ i ureguluj”.

  10 lat temu:

  100 rokiw wid dnja narodżjenija 1909-1959 Ukraina 2009

 52. hulajdusznik said

  Zapraszam na stronę pana Stanisława Srokowskiego

  https://srokowski.art.pl/

  Pisarz, autor między innymi „Duchów dzieciństwa” i „Repatriantów”, zna tematykę kresową okresu wojny jak mało kto, bo sam to przeżył. „Nienawiść”, książka przepojona okrucieństwem, wstrząsająca, jątrząca. Małe obrazy przeszłości; historie, które wydarzyły się naprawdę na Kresach w czasie II wojny, kiedy odziały OUN/UPA przystąpiły do „ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej” na Podolu, Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej i Posaniu. Srokowski po prostu chce opowiedzieć o dramacie.
  A dramat to podwójny. Dramat około pół miliona Polaków zamordowanych w okrutny sposób przez ukraińskich nacjonalistów.

  Wyliczenia są moje własne.

  Lubelskie – 30 tys.
  Lwowskie – 100 tys.
  Poleskie – 20 tys.
  Stanisławowskie – 50 tys.
  Tarnopolskie – 100 tys.
  Wołyńskie – 200 tys.

  Należałoby tu dodać ofiary kolaboracji „ukraińców” i „żydów” z Sowietami w latach 1939 – 1941, w wyniku czego ponad dwa miliony Polaków zostało aresztowanych i większość z nich została wymordowana przez żydowski system w Rosji;
  ________________________________________

  Wcześniej była Operacja Polska żydowskiego NKWD na terenie przedrozbiorowych województw Rzeczpospolitej, które znalazły się w granicach Ukrainy Sowieckiej

  https://naszahistoria.pl/operacja-polska-nkwd-1937-w-ludobojczej-operacji-zginelo-111-tys-ludzi/ar/13593670
  ________________________________________

  deportowanych na Syberię i do Kazachstanu, około 1,5 miliona. I tam kilkaset tysięcy z nich zmarło z głodu, mrozu i wycieńczenia;
  ofiar kolaboracji „ukraińców” z „niemcami”, w wyniku czego ogromna liczba Polaków została aresztowana i wymordowana przez „niemców”, oraz przez gestapowców ukraińskich, zesłana do obozów koncentracyjnych i na przymusowe roboty i tam poniosła śmierć – często z rąk strażników ukraińskich i żydowskich kapo;
  polskich ofiar poniesionych z rąk rożnych formacji ukraińskich będących na usługach niemieckiego okupanta, a działających poza terenem kresów wschodnich Rzeczpospolitej (np. w Warszawie, na Mazowszu, w woj. kieleckim);
  polskich ofiar spośród uciekinierów przez tzw. „zieloną granicę” na Słowację, Węgry i Rumunię, zamordowanych przez ukraińskich chłopów lub przekazanych policji ukraińskiej, co kończyło się okrutnym śledztwem, rozstrzelaniem lub zsyłką na Syberię (na terenie okupowanym przez ZSRR), czy do obozów koncentracyjnych (na terenie okupowanym przez III Rzeszę). Działo się tak w całym paśmie granicznym od Beskidu Niskiego, przez Bieszczady (Zachodnie i Wschodnie), Gorgany i Czarnohorę – czyli od Krynicy do Zaleszczyk. Część Legionu Ukraińskich Nacjonalistów (sotnia pod dowództwem por. Jewhena Noryn-Hutowyna) pod koniec września 1939 roku Niemcy skierowali do wsi Wołkowyja i Cisna, pow. Lesko, aby „oczyszczać Łemkowszczyznę od niedobitków polskiej armii i pojedynczych jej żołnierzy, którzy skrycie przedzierają się lasami na Węgry i do Rumuni”. Przy pomocy wieśniaków Hutowyn zorganizował ukraińską straż chłopską, która przeczesywała Bieszczady i wyłapywała Polaków, którzy chcieli przedostać się przez granicę;
  ofiar ludności Warszawy, w tym Czerniakowa, gdzie dwie sotnie Wołyńskiego Legionu Samoobrony pod dowództwem Petro Diaczenki (za „zasługi” otrzymał on od Hitlera Krzyż Żelazny), w nomenklaturze niemieckiej występujące jako 31 batalion SD – Sicherheitsdienst, mordowały ludność cywilną. W wydawanej podczas Powstania Warszawskiego gazecie „Walka Śródmieścia”, z dnia 17 sierpnia 1944, w artykule Hajdamaczyzna w Warszawie pisano: Codzienne komunikaty z walk na ulicach Warszawy, zawierają pewną stalą informację, notowaną przez prasę jakby mimochodem, bez komentarza, – choć krzyczy ona wprost o to, by się nią bliżej zająć. Chodzi o „owocną” kolaborację „ukraińców” z „niemcami”. w walce Polaków o prawo do własnego narodowego życia, chodzi o codziennie dokonywane przez „braci słowian” ohydne mordy na bezbronnej ludności polskiej, grabieże i podpalenia, – chodzi wreszcie o specyficzne rozbestwienie ponurego hajdamaki z karabinem w ręku, a nożem za cholewą. Mimo woli nasuwa się pytanie niezorientowanemu: Skąd ta nienawiść? Czego chce „rezun’ spod Stanisławowa w Warszawie /…/? Jarosław W. Gdański w książce „Zapomniani żołnierze Hitlera” (Warszawa 2005) podaje, że w różnych formacjach niemieckich podczas II wojny światowej służyło 310 tys. Ukraińców. W Warszawie podczas powstania różne formacje ukraińskie zamordowały kilkadziesiąt tysięcy Polaków;
  ofiar kolaboracji „ukraińców” z Sowietami i polskimi komunistami (czytaj żydami) w latach 1944 – 1956, w wyniku czego ogromna ilość Polaków została aresztowana i wymordowana w katowniach NKWD i UB (głównie żołnierze AK, NSZ, WiN i przedstawiciele delegatury Rządu), aresztowana i internowana w ZSRR i tam zginęła, zamordowana w obławach i po aresztowaniu przez „ukraińców” – funkcjonariuszy MO i UB.

  Koniecznym jest również powtarzanie za każdym razem, że dwaj najwięksi, wieczni bohaterowie „ukraińców” – Stepan Bandera i Roman Szuchewycz byli z pochodzenia „żydami”.

  Wracam do wspomnianej książki. Recenzenci, którzy po wizycie w kinie na seansie „Apocalypto” twierdzili, że nie sposób o większe natężenie okrucieństwa – po prostu nie czytali krótkich, reporterskich niemal zapisów Srokowskiego. To trudna lektura. Ale jest też drugi dramat – i on przede wszystkim, jak się zdaje, pchnął Stanisława Srokowskiego do pisania „Nienawiści”. Dramat niepamięci – jak dowiodły badania socjologiczne 86 procent Polaków nie wie nic o tragedii, jaka w czasie II Apokalipsy dotknęła polskie Kresy. Wiedza o obozach koncentracyjnych jest dostępna szeroko, wiedza o piekle Podola i Wołynia – do dziś pozostaje ukryta, a przez wiodące media przez wiele lat po 1989 roku (!) była rozmywana, rozwadniania. Srokowski zapisuje, co przeżył, co zapamiętał pamięcią dziecka, a w tej najłatwiej wypalić stygmaty na całe życie.
  Ta książka wstrząsa, poraża. Tymczasem moglibyśmy podchodzić do niej tak jak chociażby do „Medalionów” Nałkowskiej, czy opowiadań Borowskiego. Rozdział okrutny, ale już zamknięty. I – tutaj wróćmy do postawionej na początku tezy – te historie są wciąż niebezpiecznie żywe i rozjątrzone nie ze względu na to, że miały miejsce, że się zdarzyły w ogóle. Nie z powodu upiornej przeszłości, ale ze względu na współczesną pamięć i percepcję. Na Ukrainie (tzw. Zachodniej) UPA zajmuje miejsce w panteonie narodowej sławy, jej weterani cieszą się przywilejami, budowane są pomniki jej przywódców oraz ideologów nacjonalizmu. Gdyby tak w Niemczech gloryfikowano SS i wznoszono pomniki tej formacji – świadectwo „Medalionów” wciąż byłoby rozjątrzoną raną. „Mego dziadka piłą rżnęli…” Z dramatycznych opowiadań Srokowskiego płynie to przesłanie, że nie można zapomnieć dopóki zbrodnia nie zostanie nazwana po imieniu, dopóki zbrodniarze nie przestaną być strojeni w aureole herosów. Można zaszywać ranę, ale dopiero po oczyszczeniu jej wnętrza z gnijącej ropy.

  Tak, ta książka opowiada wręcz o potrójnym dramacie: w warstwie fabularnej – dramacie Polaków na Kresach, zaś w warstwie przesłań współczesnych o dwóch dramatach: polskiej niepamięci i ukraińskiej niepamięci. Polacy – pamiętają za mało, nasi sąsiedzi i – tak naprawdę przecież – bracia swoją pamięć oparli na fundamencie kłamstwa. Są obszary, w których nienawiść wciąż triumfuje.

  Przed potencjalnym zakupem, polecam w ramach reklamy elektroniczną wersję kartkowaną „Nienawiści”.

  http://www.mediafire.com/file/rz8pqg0cad1d3n0/Stanis%25C5%2582aw_Srokowski_-_Nienawi%25C5%259B%25C4%2587.rar/file

 53. Troll Polonii said

  Nie podoba mi sie ta dyskusja.
  Niektorzy dyskutanci sobie nie zdaja sprawy z tego co sie TERAZ dzieje na Ukrainie.
  Ludzie!!!
  Kiedy zatraciliscie czlowieczenstwo???
  W czasie bombardowania Belgradu??
  Serca i rozum wam odjelo??

  Kapitalizm i fetysz pieniadza wam wyzarl resztki sumienia??

  Na Ukrainie wlasnie odbyly sie wybory.
  Ostatnio jest moda na klaunow w parlamentach swiata.
  No wiec wygral ukrainski clown, ktory wlasnie wyrezyserowal Wieczorny Kwartal – ukropski, slaby, bardzo antyrosyjski program satyryczny, – dla calej Ukrainy.
  Donbas ma zakazane mowic po rosyjsku, nie ma prawa glosowania, nie dostaje zadnych swiadczen socjalnych, nawet emerytury im Kijow zabral..
  W czasie kampanii wyborczej, clown Zelensky obiecywal, ze zakonczy wojne na Dobasie i wypelni Minskie Porozumienia.
  Tlumy wyly z zachwytu – jak za czasow Chmielnickiego.
  I jak na majdanie.

  Ani na jedna chwile, ani na jeden dzien armia kijowska nie przestala bombardowac ludnosci cywilnej na Donbasie.
  Serbow, ktorzy byli ofiarami zachodniej polityki zaglady, nikt nie wpuscil do Polski ani do wielu krajow faszystowskiej Europy.
  Nad Ukrami lituja sie rozni ‚humanisci’.
  I slusznie. Polska pomaga w rozbiorce Ukrainy.
  Nawet pozyczylismy kolejne duuuze pieniadze z banku na bron dla armii kijowskiej..

  Niemcy w pierwszym rzedzie pomogli zniszczyc Jugoslawie. Niemcy pomagali na majdanie; Niemcy sobie ‚przywlaszczyli’ Slowenie…

  Niemcy maja swietna historie: pomagali ustaszom, banderowcom i albanskim faszystom w czasie wojny.
  Niewatpliwie jest to cywilizowany narod!
  Zupelnie tak samo jak Ukraincy z Kanady, ktorzy pomogli finansowo na majdanie i wysylaja ochotnikow i bron do mordowania mieszkancow Donbasu.

  Senatores boni viri sed senatus bestiam???

  Puknijcie sie w tykwiane glowy, wy ekonomisci i spece od polskiej gospodarki, ktora ma polegac na niewolniczej pracy podbitych narodow!!
  Tanie hotele, bo Polacy w nich nie pracuja?
  A ukry pracuja za miske ryzu?
  Pewnie milo jest spedzac czas w takim hotelu.

  Okrutny los mieszkancow Zajcewa: nawet psy wariuja ze strachu od calodobowej strzelaniny:
  i to pomimo nakazu wstrzymania ognia dzien i noc rakiety niszcza budynki mieszkalne i gospodarcze. (ogladnijcie video!)
  VIDEO: ZAITSEVO – „Despite alleged ceasefire, shelling is so intense that even dogs go insane” – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2019/07/video-zaitsevo-despite-alleged-ceasefire-shelling-is-so-intense-that-even-dogs-go-insane/

  Donieck: Armia ukrainska szesc razy zlamala rozejm w ciagu 24 godzin!
  A nowoobrany prezydent Ukrainy Zelensky wyrazil gotowosc ….rozmowy z Rosjanami na temat …Minskich Porozumien!!
  A co Rosja ma wspolnego z tymi Porozumieniami??
  I jeszcze clown dodal, ze Ukraina ma prawo sie bronic… i rozwijac ekonomicznie… Przed kim? przed Ukraincami??
  Dlatego zamiast z Donbasu, kupuja wegiel od kowbojow. Bo drozszy.
  NOT EVEN ONE DAY! Ukraine breaks Donbass ceasefire in less than 24 hours – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2019/07/donetsk-denounces-violations-of-new-truce-in-donbass/

  Video: Nawet Niemcy nazistowscy byli bardziej humanitarni..
  VIDEO: Kominternovo – „Even German Nazis were more humane” – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2019/07/video-kominternovo-even-german-nazis-were-more-humane/

  Przypadek?
  Faszystowskie Ukry na Ukrainie uzywaja dokladnie tego samego symbolu czarnego slonca co morderca na Nowej Zelandii, ktory strzelal w meczecie..
  You Tube – Google Hate Speech Hypocrisy Exposed: Ukrainian Nazis Using Same Black Sun Symbol As New Zealand Mosque Shooter Provided Completely Open Platform By You Tube – Fort Russ
  https://www.fort-russ.com/2019/05/you-tube-google-hate-speech-hypocrisy-exposed-ukrainian-nazis-using-same-black-sun-symbol-as-new-zealand-mosque-shooter-provided-completely-open-platform-by-you-tube/?utm_medium=ppc&utm_source=wp&utm_campaign=push&utm_content=new-article

 54. Listwa said

  @ 49 AnKa @ 50 Tekla

  Jakaś nadzeja jest, że Ola przynajmniej czegoś sie dowie.

  Jak na razie, prowadzila wojnę w ’80 i jak po trzydziestu latach przyjechała na tydzień do Polski za 20 jejro za dobę, to takiej geopolityki dostała że jej słonina z toreb powypadała.

  Ciemniaki nie rozumieją że historia z Wołyniem może się powtórzyć.

 55. AlexSailor said

  Ad 3 @Listwa

  Sąd powinien odrzucić sprawę (tak się robi w idiotycznych sprawach).
  Mało tego.
  Sędzia, jako wysoko kształcony i doświadczony, powinien złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa
  szykanowani dziecka oraz złożenia fałszywego oskarżenia przeciw rodzicom do prokuratury.
  W sumie taki jego obowiązek.

 56. AlexSailor said

  @Tekla

  Nie tylko Polacy ze Wschodu rozumieją o co chodzi.
  Nawet bardziej chyba ci, którzy mieli szczęście nie zaznać banderowskiej przyjaźni.

  Problem jest znacznie większy, niż większość Polaków, w tym antybanderowsko nastawionych, myśli.
  A problem polega na tym, że nie było czegoś takiego jak ukraińcy, zatem i ukraińcy mordujący Polaków.
  Były bandy banderowskie, byli zwykli bandyci, SS Galicja, kolaboranci hitlerowscy.
  Mordowali Polaków, Rusinów, Łemków, Czechów, Rumunów, Rosjan, i wszystkich, którzy się do nich nie przyłączyli.

  Ale dziś, po powstaniu państwa ukrów za sprawą władz upadającego PRLu, powstaje na na szych oczach
  naród ukraiński ze zbrodnią założycielską w postaci Rzezi Wołyńskiej, z ideologią banderowską.

 57. PISKORZ said

  re 7 B. dobra uwaga..

 58. Listwa said

  @ 55 AlexSailor

  Sąd rodzinny nigdy nie odrzuci wniosku instytucji, tu akurat szkoły, o odebranie prawa rodzicielskiego z teoretycznego i wstępnego względu na dobro dziecka. Musi zbadać czy nie ma zagrożenia i czy wniosek jest słuszny, a to może zrobić tylko w trakcie rozprawy.

 59. Tekla said

  „Trzeba terroru – uczyńmy go piekielnym!” Powstanie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów
  ostatnia aktualizacja:
  27.01.2019 07:00

  Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), która bezwględnym terrorem miała walczyć o niepodległe państwo ukraińskie, powołano do życia 27 stycznia 1929 roku w Wiedniu.

  https://klubjagiellonski.pl/2016/10/10/ii-rp-nie-lubila-ukraincow/

  dobry artykul..jak sie organizowli i jak II RP im poblazala.im..

  Moim dziadkom przed wojna spalili stodole po zniwach i stajnie z dobytkiem dom tylko dlatego sie ostal ,bo byl murowany..

 60. PISKORZ said

  re 49 Połowę tego postu…właśnie wysłałem do tej szkoły../z odpowiednim komentarzem /..!!! A MOŻE INNI…pójdą w moje ślady, nic nie kosztuje.! NIECH CZYTAJĄ..!!

 61. Sytuacja w Krakowie, u mojej krewnej!Na światłach Ukrainiec kopie butem przycisk zmiany światła.Ewa zwraca mu uwagę, że tak się nie robi bo te światła służą wszystkim i są bardzo potrzebne/ nawet nie wiedząc że to jest Ukrainiec/. Jest ich dwóch, ten od świateł odwraca się i mówi ” zamknij mordę polska kurwo:.Kobieta chora na serce zakończyła dzień na SOR rze zamiast w pracy!Mimo namów, nie złożyła zawiadomienia na policji, bo bała się o dziecko, w razie gdyby byli z Jej osiedla i Ja zapamiętali.Takie sytuacje są na porządku dziennym.
  Pod dyskoteka w Lublinie polskie dziewczyny to „polskie kurwy”, w sklepie w Gorzowie w Święta Wielkanocne sprzedawczynie to „polskie kurwy”, chłopina co się za nimi ujął został rozwalony o betonowy kwietnik itd.
  Pijani w sztok i kompletnie ukraińscy kierowcy zarówno TIRów/ pracujący w polskich firmach/ jak i osobówek na polskich drogach to już standard.
  Są takie bidoki co wyją ,ze ” napuszczanie| jednych na drugich i łamanie wielkowiekowej „przyjaźni” polsko ukraińskiej.To znaczy że mamy dać się gnoić. i rozjeżdżać i opluwać …bo tak sobie życzą psychopaci…
  Chyba istniej jakaś granica czy nie??

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-09/zmarl-po-w-bojce-z-ukraincami-byl-pewien-ze-obroni-siebie-kolegow-i-kasjerke/

 62. Kar said

  re:59/Tekla..Moim dziadkom przed wojna spalili stodole po ..

  ..w latach szescdziesiatych bedac na wakacjach w podwalbrzyskiej miejscowosci bylem swiadkiem jak rozezlony do bialosci chachel gonil sasiada krowe po miedzy z uzbrojna kosa, bo ta glupia bez gps wlazla w jego morgi..pozerajac chciwie… poniemiecka trawe..

  A on.. grzeczny chachel, darl sie, az pod same chmury..Slychac go bylo u drugich chachlow, bo az gdzies tam k/Szczawna Zdroj;..”job twoja mat.. ja tebia nie ubiju, ja tebia zarezaju”…dla mnie to byl szok widziec tego pedzacego w kalesonach furiata z kosa gotowa do dzgniecia sfrustrowana bogu ducha winna krowe..ale..o czym my tu gadamy, przeciez to nie byly ukry to byly tylko Lemki..

  – dzisiaj dla upewnia sie z jaka rasa mamy do czynienia, to warto rozdziawic szeroko paszcze petenta i sprawdzic jakiego koloru podniebienie jego mac byla..

 63. anne said

  Mój ojciec z Wileńszczyzny, a mama z lubuskiego, więc moja rodzina nie doświadczyła „przyjaźni”. Jakiś czas temu byłam z córkami na wycieczce we Lwowie. Pierwszego dnia kluczylysmy uliczkami i w pewnym momencie musialysmy skorzystać z mapy, żeby trafić do hotelu, który był na ulocy bandery. Ponieważ jedyna czytam cyliryce, wzielam mapę i szukałam ppd nosem mrucząc:
  – Bandery, bandery, gdzie to jest…
  Podlazlo 2 facetów i kobieta:
  – Co masz do bandery? W mordę chcesz???
  Potem same wymyślaliśmy nazwy ulic, żeby rzeczywiście w mordę nie dostać.

 64. anne said

  Chciałam na FB wrzucić. 2 próby i za każdym razem komunikat, że im przykro, ale coś poszło nie tak. Ale oczywiście żyjemy w państwie prawa, wolności słowa i już tylko najstarsi pamiętają co oznacza słowo ” cenzura”.

 65. Miet said

  Re.25(odnośnie uwagi Admina)

  Nie raz i nie dwa wypowiadałem się na ten temat tutaj w Gajówce, a i także w innych miejscach.
  Wołyń, to była okropność, jaką sobie normalny człowiek nie jest w stanie w pełni wyobrazić.
  Zapomnieć tego nam żyjącym nie wolno. Tak samo nie mamy prawa wybaczać.

  Pisałem też, że obecna „mieszanka” polsko- ukraińska organizowana jest w Polin w jednym zasadniczym celu: niedopuszczenie do państwa jedno-narodowego.
  W innych krajach też to obserwujemy i to od dawna – dzika, niekontrolowana emigracja.

  Ja mam tylko pytanie: jak temu się przeciwstawić?
  Możemy sobie setki razy opowiadać o tych okropnościach jakie ukraińscy bandyci zgotowali naszym Rodakom.
  Ale co dalej??? Czy ktoś ma jakąś koncepcję w tym problemie? – ja nie mam, ale chętnie bym sobie poczytał o takowej.

 66. RomanK said

  +KOmu?????? Jest potrzebna sprawa z chlopcami z Torunia????

  Oczywiscie Bandera i caly Ruch banderowski to bandyci i zbrodniarze! Kazdy , kto utozsamia sie , gloryfikuje ten Ruch i jego przywodcow przez assocjacje staje sie takim samym bandyta!
  Ja nie dziwie sie Ukraincom,,,,jeden nauczyciel w szkole Ukrainiec, a reszta to kto????
  I zaloze sie o wszystkie pieniadze, ze ten Ukrainiec nauczyciel nie ma z tym nic wspolnego…..dziwie sie prokuratorom i sedziom!
  Zaden z nich nie jest uprawniony do zajmowania sie historia!

  Gdzie ???jest caly Torun//……ze wszystkimi Parafiami i ich Proboszczami???? Gdzie sa mieszkancy Torunia?????
  Chcacym trzesidupkom nei dzieje sie krzywda!
  te wszystkie prowokacje podpierane demondstracjami sily policjii..maja za zadanie zastraszenie spolecznosci polskiej i spacyfikowanie jakiejkolewiek inicjatywy!
  Nie bojcie sie!!!! Strach jest zlym doradca!

 67. Listwa said

  @ 63 Miet

  Rzeczowy wpis. I pytania.

 68. Trzesidupek z Torunia said

  Gdzie jest caly Torun? W kolonii usralskiej.
  Tam gdzie byla cala Polska i sprzedajna Polonia, gdy dr. Piskorski siedzial w pierdlu za bezdurno. A Szpinete, Petelickiego i lepera zamordowali za o, ze sie strachu nie bali.
  Podobno dalej sa w Polsce wiezienia CIA w ktorych gringos torturuja ludzi.
  Cala polska sra ze strachu przed obroncami demokracji z Waszyngtonu.
  Przyjda i wymorduja. Tak jak w Somali i Nikaragui.
  Piskorski tylko brzydko sie wyrazil o NATO. Wystarczylo, zeby go aresztowac na 3 lata bez wyroku.
  A tu sa takie co sie nie dziwia ukraincom.
  Bo ukraincy maja poparcie z USA

 69. Trudno miec koncepcje po koncepcji said

  Trudno miec koncepcje po koncepcji. A nie mamy srodkow antykoncepcyjnych na kocepcje zdegenerowanych polusow i polonii.
  A mielismy taka koncepcje zeby Rosji dac w dupe i wypuscic na Moskwe caly majdan za amerykanskie srebrniki
  A ‚dzika, niekontrolowana emigrcja jest bardzo ladnie pzorganzowana przez Unie Europejska (NATO) i USA.
  USrancy potrzebuja mlodego narybku na wyspe orgii. Dzieci emigracyjne trzymane w klatkach sa wielkim zrodlem dochodu dla przywodcow zachodu.

  Former Epstein lawyer Alan Dershowitz brags about ‚perfect sex life’
  https://nypost.com/2019/07/19/alan-dershowitz-brags-about-perfect-sex-life-during-attack-on-david-boies/

 70. Alina said

  Listwa broni rządu POPISu a tymczasem skandalem jest, że funkcjonariuszka administracji rządowej, dyrektorka szkoły, wysłała taki wniosek do sądu opiekuńczego. Swoją drogą wiadomo że te sądy to placówki mafii zaangażowane w handel dziećmi.

  Zaczęło się od wniosku dyrektorki szkoły, więc odpowiedzialny jest za to minister od „edukacji”, akurat z POPISu, nawet nie chce mi się sprawdzać nazwiska. Gdyby POPIS był takim akcjom przeciwny, to by zrobił czystkę w dyrekcji szkoły. Jeśli nie robi, to znaczy wyraźnie, że takie działania popiera.

  Przeczytajcie same nazwiska, są pod #45. Co to za szkoła? Co to za rodzice? Skąd nazwisko „Dawidowicz”? Przecież to cyrk.

 71. Listwa said

  @ 70 Alina

  „Listwa broni rządu POPISu a tymczasem skandalem jest, że funkcjonariuszka administracji rządowej,

  – gdzie bronie rząd popisu ?

  cos ci się miesza Alina, nie pierwszy raz wstawiasz gnioty. Dyrekcja szkoły i nauczyciele są zatrudniani i opłacani przez samorząd.

 72. PISKORZ said

  re 66 re 49 Połowę tego postu…właśnie wysłałem do tej szkoły../z odpowiednim komentarzem /..!!! A MOŻE INNI…pójdą w moje ślady, nic nie kosztuje.! NIECH CZYTAJĄ..!!….walić mejla do tej szkoły ile się da..!! Na co czekamy..?!

 73. Miet odpowiedź jest w Gajowce. Należy informować oraz przestać się bać nawet po SMIERC.
  Cześć tzw Ukraińców, nawet duża będzie Polakami bo nimi są od zawsze. Cześć zajmie stanowisko Ruskie czyli propolskie. Cześć żydowska będzie gotowa nas Mordować. Skończy się domowa wojna na która trzeba się gotować prosząc o Pomoc Rosję, która jest dla nas jedynym ale realnym ratunkiem. Takiej możliwości pomocy nie mają Anglicy, Szwedzi …te narody zginą…
  Trzeba współpracować że Slowakami oraz innymi prorosyjskimi słowiańskimi narodami w Europie a są. Trzeba współpracować z Białorusią.
  Polska i Polacy mamy wielkie szanse oraz rolę do odegrania ale nie możemy być Kundlami oraz Posoborowcami.

 74. ibrahim ibn jakub said

  bandera..ty jebany ludobójco….żebyś gnił w piekle ty banderowska mendo….

 75. NyndrO said

  Tak. Pan Liswa broni pis, mogę kupić od Pani 3. gramy? % fajowo widzieć, że Ludzie mieszkający w Polsce mają wyrobione zdanie na temat zbrodniarzy. A doktoryprofesory, oraz prawniki są jajcarzami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: