Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atomowy front na Zaporożu
  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Rosja bez zaproszenia na obchody w Warszawie: kontynuacja trendu, który ciągnie się od lat

Posted by Marucha w dniu 2019-07-23 (Wtorek)

Władze Polski po raz kolejny zademonstrowały swą rusofobiczną naturę, nie zapraszając Rosji na wydarzenia z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej – powiedział Witalij Bogdanow, pracownik naukowy w Instytucie Badań Historii Wojskowej Akademii Sztabu Generalnego Rosyjskich Sił Zbrojnych.

Wcześniej służba prasowa Prezydenta RP poinformowała, że ​​Warszawa zaprosiła Niemcy do świętowania 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale nie zaprosiła Rosji.

„To kolejna manifestacja rusofobii polskiego przywództwa, która trwa od dziesięcioleci – powiedział Bogdanow. – Jeśli chodzi o zaproszenie Niemiec, to z jednej strony są one sojusznikiem Polski w NATO i czołowym krajem w Europie pod względem potencjału gospodarczego. Z drugiej strony, Niemcy kiedyś publicznie wyraziły ubolewanie za to, że rozpętały II wojnę światową”.

Strona polska, jak zawsze, oskarża nas o podpisanie paktu o nieagresji z Niemcami w sierpniu 1939 roku, chociaż wielokrotnie udowodniono, że dokument ten w żaden sposób nie naruszał praw państwa polskiego, które co prawda nie trwało długo po tym – dodał ekspert.

Przypomniał, że pozycja Polski doprowadziła do zerwania latem 1939 roku trójstronnych radziecko-francusko-brytyjskich negocjacji, w wyniku czego Moskwa została zmuszona do podpisania paktu o nieagresji z Berlinem.

„Po porozumieniu monachijskim z 1938 roku Polska aktywnie uczestniczyła w podziale Czechosłowacji. Były aktywne kontakty między sztabem generalnym Polski i Niemiec. Próbowali stworzyć koalicję przeciwko Związkowi Radzieckiemu” – zaznaczył Bogdanow.

Ponadto sztaby generalne Polski, Finlandii i państw bałtyckich w latach 30. opracowały plany oderwania północno-zachodnich terytoriów radzieckich, podało źródło agencji. „Oznacza to, że Polska od samego początku działała jako aktywny przeciwnik Związku Radzieckiego” – powiedział Bogdanow.

Polska woli obchodzić rocznicę wybuchu II Wojny Światowej z tym, kto ją rozpętał, niż z tym, kto ją zakończył.

 https://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 35 do “Rosja bez zaproszenia na obchody w Warszawie: kontynuacja trendu, który ciągnie się od lat”

 1. RomanK said

  Eto loz- Bogdanow….. i ty luczsze znajesz….. prawdu!
  Traktat zawieral Tajne klauzule ,ktore dzielily Polske…i to byl rozbior Polski.
  Za to wsadacie do wiezien rosyjskich historykow ,ktorzy na podstaWIE TYCH DOKUMENTOW TWIERDZA ,ZE GDYBY NIe TRAKTAT mOLOTOW RIBENTROOP…Hitler nie napadlby na Polske!
  Niemcy rozliczyli sie ze swojej przyszlosci….. widzisz postawiliscie pomnik Swietemu Carowi…ale nei rozwaliliscie pomnika Lenina ,,jego mordercy…..
  Nu kak- ze tak?????

 2. WI42 said

  „„Oznacza to, że Polska od samego początku działała jako aktywny przeciwnik Związku Radzieckiego” – powiedział Bogdanow.”

  Nie jest to wielkie odktrycie, tylko „oczywista oczywistosć”
  Bardziej odkrywczy jest Piotr Zychowicz (książka Pakt Ribbentrop Beck) który udokumentował w swej książce, że Polska była de facto sojusznikiem Hitlera do marca 1939roku

 3. Alexis said

  Dziwny zwyczaj. Świętować rozpoczęcie wojny, która pochłonęła dziesiątki milionów ofiar. Chyba że świętują to ci, którzy tę jatkę rozpoczęli. I można powiedzieć, że wygrali. Spełnili marzenie ,które im przyświecało od pomad tysiąca lat. Panują nad światem. A na dodatek, zrobili to tak przebiegle, że nie dosyć, że ludzie tego nie zauważają, to wręcz przyklaskują. Syndrom sztokholmski.

 4. Marucha said

  Re 3:
  Świętowanie… może raczej upamiętnienie.

 5. andzia said

  Aj waj poczekajmy jak Trump ich kopnie w dupę. Ciekawe czy ktoś rozliczy kaczora i dudasza. Chyba tylko Putin na mocy porozumienia z Trumpem.

 6. NICK said

  Pan to ma dzieło, Gospodarzu.
  A i nikak „do Diabła”, jak napisał JO.
  Gdzieś… tam… .
  Ech… .
  Pamięć o prawdzie.
  O faktach.

  Ślepcy są.
  Zaślepieni… .

 7. Ale dlaczego? said

  Pindolenie tego Bogdanowa.
  Przecież sowieci za rozkazem Stalina zajęli wschód Rzeczpospolitej. I nigdy nie oddali.
  Po cholerę Rosjanie tak się utożsamiają ze swymi ludobójcami?
  Jebane komuchy (nie wnikam teraz w szczegóły narodowościowe) wyrżneli kilkadziesiąt mln Rosjan, a ci ich usprawiedliwiają.

  Inna sprawa to pojebów pisiorów. Niemców zapraszają, chyba w podzięce za wymordowanie milionów Polaków, a Rosjan będących wówczas pod komunistycznym terrorem/okupacją, a którzy własną krew przelewali, by z Polsk i Polakówi COŚ jeszcze zostało, to już nie.
  Patrząc po narodowościach, pisiory są w potrój ej schizofrenii. Albo poczwórnej.
  Bo za większość krzywd w XX wieku od ZSRR Polacy zawdzięczają Gruzinowi. A za obecną Gruzję kaczory chciały iść z kosami na Moskali…

  Co za pop…lny świat.

 8. PISKORZ said

  re art Z drugiej strony, Niemcy kiedyś publicznie wyraziły ubolewanie za to, że rozpętały II wojnę światową”.” P. BOGDANOW…nie pal pan głupa. NIEMCY NIE MIELI WYBORU….u was od lat połowy lat „30 wszystko szło w 1 kierunku…uderzyć na zapad !! Bo nie udało się p. Kłamco w roku 1920 !! Jak mieliście info, że Japońce nie uderzą , wtedy było więcej szwungu w przygotowaniach.! Wszystko co latało, strzelało itd szło- na Zachód Rosji..pod niemiecki nos..NAWET WASZE SUPER MAPY MIAST E. ZACH /na b. dobrym papierze i b. dokładne, nawet Niemcy to potwierdzili /!!/…BYŁY..no właśnie gdzie… p. Bogdanow. były w wagonach niedaleko granicy z Rumunią..! / o rozmówkach ros,-niem. już nie wspominam/. Niemcy was ubiegli..!! W ciągu 6/ 9 miesięcy wojny około 1 mln Rosjan przeszło na stronę niemiecką. ps Hitler powiedział do hrabiego von Schulenburga ‚PANIE HR. JA JUŻ NIE MAM INNEGO WYJŚCIA”. A gdyby chciał pan dalej łżeć jak pies, ..to uprzedzę, że wojna została wam wypowiedzianą /sic!!!. ..i powody też podano.!! I O TYM GRZMIAŁ VON RIBBENTROP…i dlatego dostał w Nor.
  KS.

 9. hulajdusznik said

  Ale dlaczego Gruzinowi? Widział jego metryki? Zbadano mu geny?

  .https://www.youtube.com/watch?v=maTCXGCmo1s [tu wykasowali]

  ale jest tu:

  ______________________________________________________

  Z psychopatycznymi kurduplami, którzy przyczynili się do wymordowania milionów ludzi już jakoś tak jest, że ciężko ustalić ychnie korzenie.

 10. hulajdusznik said

  A teraz do rzeczy. Jakie, kurwa, uroczystości?! Jakie świętowanie?! Zaiste jest co uroczystować! Złożyć kwiaty pod pomnikami poległych i wymordowanych, w ciszy, bez zbędnego pierdolenia. Pokazać filmy dokumentalne z tamtego okresu, bez popierdolonych reklam w środku. Nikogo nie zapraszać na żadne uroczystości. A parchy i zdrajcy nie pchać się z mordami przed kamery, dać wyłączność kombatantom i ich rodzinom, niech mówią, niech wspominają.

  Ale nie…! Parchy zarządzające atrapą Polski zapraszają potomków i pociotków głównego wroga Polski i sprawcy ludobójstwa na Narodzie Polskim! I świętować, kurwa, razem będą! A ten Bogdanow (nie on jeden taki tam) focha, kurwa, strzela, bo też chciał świętować! Zapomniał tylko, że dla jego przodków wojna zaczęła się w czerwcu 1941 roku. Tak mają w papierach do sich por. Do Polski dwa lata wcześniej przyjechali jebańcy z przyjacielską wizytą i troszczyli się o lud pracujący miast i wsi, jakoż o resztę Polaków ze szczególną troską, dzieląc się z nimi pięknymi zakątkami dziewiczej Syberii oraz ostatnim kawałkiem chleba. Musieli też grzebać zmarłych w dość pokaźnej liczbie. A kto im zwróci koszta pogrzebowe? Za wyzwalanie Polski też niektórzy z nich żądają odszkodowania. Jednym z takich jest Aleksiej Puszkow.

  Rzecz w tym, że trudno jest mi uwierzyć, iż naród rosyjski jest reprezentowany we władzach należycie. Polski nie ma swojej reprezentacji żadnej. A tak poza tym to i tu i tam pełne stada „pelikanów”, „makaków” i wszelakiej innej egzotycznej fauny, choć zdawałoby się, że klimat dlań niesprzyjający.

  Wzrasta moja niechęć do tego ych „sputniknews”, chociaż nie lubiłem ych od samego początku.

  Co do tego Bogdanowa, to jak na takiego djejatjelja ruskaja ychpedia podaje bardzo skąpe informacje.

  Myślicie sobie niektórzy, że Rosja jest już odwszawiona? Też bym sobie tego życzył.

 11. PISKORZ said

  re 9 B. dziękuję…ps Nawet jego córka , Swieta. powiedziała wyraźnie, że mój ojciec to paranoik.

 12. rycho08 said

  Ad.1 R.K.

  „Za to wsadacie do wiezien rosyjskich historykow ,ktorzy na podstaWIE TYCH DOKUMENTOW TWIERDZA ,ZE GDYBY NIe TRAKTAT mOLOTOW RIBENTROOP…Hitler nie napadlby na Polske!”

  Panie Romanie nie powielaj Pan plotek z magla, za dużys Pan.

  „Tajny” aneks paktu Rib.-Moł. przewidywał podział Polski wzdłuż Wisły. Niemcy Wisłę przekroczyli po 10 września tj. de facto weszli na tereny przypisane w pakcie Rosji, a wiec ją zaatakowali … dalej to już Pan sobie poradzi.

  Co do debili piszących o planach Rosji zawładnięcia światem – to szkoda czasu na tłumaczenie.

 13. RomanK said

  Rosji -panie Rycho wtedy nie bylo…byl CCCP…. Obecna Rosja mimo wielu zmian pozostaje raczej kontynuacja CCCP niz Rosji carskiej…
  Pan- panie Rycho oczywiscie wie, ze nie wsadzaja historykow??? czy slyszal????

 14. PISKORZ said

  re 10 Co do debili piszących o planach Rosji zawładnięcia światem”…NIE ŚWIATEM, tylko Europą..!! Czytaj pan wszystko Suworowa, tak jak ja czytałem..ps P. Marucha pardon za Suworowa..! /tzn przypomnienie/..

 15. Rafal Cz. said

  Szanowni gajuwkowicze! Zeby oceniac te czesc historii Polski i swiata, nalezy uwzglednic sytuacje polityczna oraz geopolityczna
  tamtych czasow. To nadzwyczaj wazne! Tylko naiwni mogli wierzyc w to ze Hitler nie uderzy na wschod. Do tych nalezal Stalin, mimo doniesien wywiadu.Doniesienia wywiadu zlekcewazyl az tu nagle niemiecka inwazja na Zwiazek Radziecki okazala sie
  realna. Co w takiej sytuacji trzeba bylo uczynic? Ano odsunac niebezpieczenstwo od granic Zwiazku Radzieckiego. Jak?
  Tu jest geneza paktu Ribbentrop- Molotow.
  Faktem jest ze Rzeczpospolita Polska zostala napadnieta z obu stron. I rozni domatorscy „historycy” rozdymaja temat agresji.
  A tu nie oto chodzi.
  Chodzi o to ze wladze owczesnaj Polski nie zdawaly sobie kompletnie sprawy z tego gdzie lezy zagrozenie. A zagrozeniem
  byly oczywiste plany Hitlera wobec wschodu. Podbic, uczunic sobie podleglymi ludy podbite i korzystac z ogromnych bogactw
  naturalnych Rosji a nastepnie podbic Ameryke.Panstwa ktore w koncu zdaly sobie sprawe z konsekwencji planu Hitlera
  podjely walke z panstwem nazistowskim. Rosja, kosztem ogromnych ofiar, pierwsza odniosla sukces. Zachod widzac co sie
  dzieje wybral walke z hitlerowcami wachajac sie miedzy wyborem anhilacji a checia szkodzenia komunizmowi.
  A swoja droga, jesli „komunizm” jest zlym ustrojem to dlaczego nie pozostawic tegoz w spokoju. Przeciez sam sie zniszczy.
  I ten komunizm w wydaniu rosyjskim stworzyl najpotezniesze militarnie panstwo swiata. Stworzyl przemysl w niezwykle
  krotkim czasie.
  A teraz na koniec : nie jestem zwolennikiem komunizmu. Dla czego? Bo ten stan jest przeciwny naturze ludzkiej.
  I jeszcze jedno: Komunizm nigdy i nigdzie nie zaistnial. A socjalizm owszem.

 16. Troll Polonii said

  Dotad polskie ‚spece’ od historii beda powtarzac propagande CIA dopoki nie zezre ich wlasna glupota, na co sie juz zanosi.
  Niemcy zbombardowali nam stolice i polskie miasta i wymordowali kupe ludzi. Tysiace Polakow zeslali na roboty, stworzyli setki obozow koncentracyjnych, zlikwidowali nam panstwo i stworzyli z Polski Generalna Gubernie szwabska.
  Nalezy wiec wykorzystac kazda okazje, zeby to ‚swietowac’. Z Niemcami.

  „…. służba prasowa Prezydenta RP poinformowała, że ​​Warszawa zaprosiła Niemcy do świętowania 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale nie zaprosiła Rosji.”

  Slusznie wiec obchodzimy SWIETOWANIE 80 rocznicy wybuchu wojny. I slusznie, ze nie zapraszamy Rosji…. Rosja nie swietuje wybuchu zadnej wojny.
  Swietuje zakonczenie.

  Trzeba byc ostatnim durniem i blaznem, zeby do tej pory jeszcze nie poczytac o Linii Curzona, ktorej Sowieci NIE przekroczyli. Polskich miast nie bombardowali i nie Rosjanie wymordowali polska inteligencje we Lwowie.
  Bardzo sie Niemcom przydali zydowscy entuzjasci Hitlera na Ukrainie.

  Polska po odzyskaniu panstwa w 1918 roku poleciala bic Moskali zamiast zrobic raban Anglikom za odebranie nam Lwowa. Lwow i Wilno oficjalnie Anglicy przydzielili Sowietom.
  Chodzilo o to, ze Zachod NIGDY sie nie zgodzi, zeby Polska byla silnym panstwem.
  Widac to bylo w 1918 roku i bardzo widac to bylo w 1980 roku!!!!!
  I bardzo to widac teraz.

  Polacy bardzo nisko upadli.
  Sabotuja wlasne dzieje.

  Tylko leniom smierdzacym i sprzedajnym zdrajcom nie chce sie poczytac postanowien Traktatu Wersalskiego.

  A mowia, ze murzyny nie maja inteligencji!!!
  Nie pamietam, ktore to murzyny afrykanskie przehandlowali wlasny kraj za falszywe srebrniki.

 17. NyndrO said

  Rosja jest kontynuacją CCCP. Dejta mu relanium, bo może zrozumie. To by was nie było.

 18. NyndrO said

 19. rycho08 said

  Ad. 14. Piskorz,

  czy kukliński też służy Panu za autorytet…?

 20. revers said

  Aldi byl by dumny z pisdulczykow i polacken.

 21. NyndrO said

  Ale wie pan, że oni se jaja robią?

 22. revers said

  oni tak a inni robia kokosy na ich jajach lub wojnie przynajmiej 10 godzin za barkiem z piwem znajomy do 3 w nocy stal i rozlewal zlocisty plyn na koncercie Ramsteinu w Berlinie w dn.22.06.2019 , Hitlera i Sperra stadion z 1936 roku i z wjazdem z wozkiem cyborga wiekszym od Aldiego.

  .https://www.youtube.com/watch?v=JZSisouSIyE

 23. Marucha said

  Re 19:
  Wiktor Suworow jest absolutnym zaprzeczeniem tego, co opisał, ponieważ według własnej książki nie tylko on, ale cała jego rodzina dawno powinna leżeć w trumnie.

  Jak pisze Suworow „ojczyznę zdradził w 1978 roku”, zatem minęło 40 lat, a Władimir Bogdanowicz Riezun nadal żyje i robi za celebrytę. Zdrowiem i pełną wolnością cieszy się także cała rodzina Suworowa.

  Suworow żyje sobie spokojnie i jeździ po całym świecie, ponieważ nie stanowi dla GRU żadnego zagrożenia. Jego sensacyjne „Akwarium” to zbiór całkowicie nieszkodliwych opowieści, znanych wszystkim szanującym się kontrwywiadom i nawet miłośnikom filmów sensacyjnych i kryminałów. Czego się dowiadujemy z „Akwarium”, że GRU w piecu hutniczym pali zdrajców, że prowadzi szkolenia, które testują lojalność i stosuje metody treningu, takie jak walka na śmierć i życie z więźniami? Świetnie, ale jaka to jest nowość i przede wszystkim jakie zagrożenie dla GRU? Jedna z najsprawniejszych specsłużb na świecie pozwala byłemu agentowi pisać książki o największych „tajnikach” i paradować po spotkaniach autorskich?

 24. hulajdusznik said

  Re 23:

  Ot, to właśnie! W tym cosik musi być!

  Czy można by to zozciągnąć troszki na innych takich sensacyjniaków? Zwłaszcza takich ciut spóźnionych, którzy i tak przypisują pierwszeństwo sensacji sobie w pierwszej kolejności?

  Jeżdżą sobie tacy owacy po świecie, chociaż podobno zawsze z kasą u nich krucho, piszą sobie książki na sprzedaj, bez kas fiskalnych często, paradują na różnych spotkaniach i tem podobne rzeczy. Ałtoryjtety, motyla noga! I nic im się złego od żadnych specsłużb, które podobno obnażają do bólu tychże, nie przydarza. „Suworowy” zakichane!

 25. rycho08 said

  Romank,

  „Pan- panie Rycho oczywiscie wie, ze nie wsadzaja historykow??? czy slyszal????”

  Proszę podać chociaż jedno nazwisko – z wiarygodnym orzeczeniem sądu – inaczej buźka w blaszane naczynko 🙂

 26. WI42 said

  @17, 23

  Nie Suworow tylko REZUN to jest jego oryginalne nazwisko i przezwisko zbrodniarzy UPA. Jego rodowód wyjasnia wiele.

 27. WI42 said

  @16 TP
  Czytając większosć komentarzy „ręce opadają” i własciwie tylko Pan TP znalazł odwagę, aby delikatnie zwrócić uwagę na kilka zasadniczych faktów.

 28. RomanK said

  Panie Rycho…..Chetnie ,,prosze podac adress pocztowy.

 29. Prawda jest taka, że gdyby FSB odjebała kilka osób, które w masońskiej polskiej kurewskiej krainie rządzą – to i Rosja była by wolna i Polska i Europa.

 30. Carlos said

  wezcie sobie suworowa wsadzcie w dupe, toz to michnik ruski

 31. miet said

  U mnie Panie Kluczniku w rodzinie, to się tak mawiało – gdyby babcia miała wąsy to itd.
  My wiemy co powinno być zrobione – tylko mały problemik – kto to zrobi???

 32. Troll Polonii said

  15
  Rafal Cz.
  Niektorzy sie uparli, zeby sie znecac nad nasza historia.
  Moze jednak warto poczytac zrodla.
  Takim zrodlem historycznym jest nie tylko Traktat Wersalski ale i konsekwencje postanowien Traktatu w Niemczech i w Europie..
  I prawdziwe powody dojscia Hitlera do wladzy a takze rzeczywiste przyczyny II wojny swiatowej.
  Sama wojna, jak kazda rozpetana wojna, jest zbrodnia przeciwko ludzkosci..
  Dobrze znac przyczyny, zeby mozna sie wystrzegac kolejnych awantur i zbrodni wojennych.

  A takze gorco polecam milosnikom historii wszystkie przemowienia samego Hitlera. Wyszly w nakladzie ksiazkowym w wielu jezykach.
  Warto jeszcze przetrzepac dzialanosc i wypowiedzi Churchilla. Wspaniale zrodlo historyczne.
  I dopiero wtedy mozna zaczac pouczac innych.

  To nie komunizm stworzyl militarna Rosje tylko imperializm anglo -amerykanski.

  Jesli komunizm jest przeciwko naturze ludzkiej (?) to pragne zauwazyc, ze zostal ci on wymyslony juz w strozytnym Egipcie a obecnie bardzo skutecznie wspolpracuje z ludzka natura w Laosie, Mongolii, Korei Polnocnej, Wietnamie i w Chinach.
  Wszedzie stworzony dzieki amerykanskiej agresji.

  Prosze sie troszke poduczyc tej historii komunizmu.
  W naszych czasach, komunizm zostal wydumany w Anglii.

 33. PISKORZ said

  re 26 . Jego rodowód wyjasnia wiele.” NIC NIE WYJAŚNIA…nazwisko jak nazwisko…W Reichu żyją teraz ludzie o naz. Hitler, Himmler..itp. I CO- Z TEGO..?!

 34. PISKORZ said

  re 30 Carlos…czytałeś cokolwiek Suworowa..Czytałem wszystko co w kraju wyszło, jedną po rosyjsku..!! Bibliografia bogata, prasa, dokumenty itd. To po co człeku pierniczysz takie głupoty..?! WZIĄĆ DO- ŁAPY TE 9 CZY 10 KSIĄŻEK I przeczytać..!

 35. PISKORZ said

  re 34 Wydali na niego wyrok śmierci..Wszyscy się dziwią,że on żyje..!! Ja trochę też…ALE TERAZ NAWIĄŻĘ DO SPRAWY Z LAT „60. Sprawa szpiega O. Pienkowskiego..dostał KS, ALE WYROK PRZYJĄŁ…z uśmiechem /podobno jak twierdził uratował Europę./ Był po pewnym czasie swojej „pracy” ..agentem podwójnym..ALE CZY NIE NA POLECENIE.. KGB..odegrał tę rolę?! Bo.to było możliwe…!! W ówczesnym kodeksie karnym /lata „60/…za zdradę państwa..był w ZSRR..KS I…./sic!!/ konfiskata majątku całej rodziny, zwolnienia z pracy itd..!! I CO SIĘ DZIEJE PO OGŁOSZENIU KS na Pieńkowskeigo..?! MAJĄTKU JEGO RODZINIE NIE ZABRALI, Z LOKALU NIE WYRZUCILI, CÓRKA SKOŃCZYŁA B. DOBRĄ UCZELNIĘ W STOLICY I DOSTAŁA PRACĘ…ZERO REPRESJI.W STOSUNKU DO RODZINY…B. CIEKAWE..zakończenie tej historii. I kto mi to wytłumaczy..?! ps A Suworow..zobaczył, że jest w gównie po same uszy i „zdradził”…zdrajców ./.komuchów / narodu rosyjskiego. Bo jak sam pisał, że nie ropa, gaz i rakiety…stanowią o dobrobycie Rosjan!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: