Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Między prawdą, mitem, ideologi…
  prostopopolsku o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bryś o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Struktura muzyki
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Wojtek. o Policja twierdzi, że „wracają…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Głos EWTN w Twoim domu

Posted by Marucha w dniu 2019-07-30 (Wtorek)

Magdalena Ziętek-Wielomska: W październiku ubiegłego roku zaczęła nadawać polska filia katolickiej sieci telewizyjnej EWTN.

EWTN to skrót od Eternal World Television Network, czyli Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa. Została założona ponad 40 lat temu przez amerykańską siostrę zakonną Matkę Angelikę.

Dociera do 150 krajów i 220 milionów gospodarstw na całym świecie. Siedziba polskiego oddziału znajduje się we Wrocławiu; zespół tworzą osoby świeckie i duszpasterze.

EWTN Polska nadaje na kanale YouTube. Od osób tworzących tę inicjatywę wiem, że międzynarodowa społeczność sieci z dużą nadzieją patrzy na Polskę. Być może nawet kieruje się wyidealizowanym obrazem Polski – choć na tle społeczeństw Zachodu mimo wszystko różnicę ciągle widać. Każdy kto mieszkał w Niemczech, Holandii czy Francji wie, o czym mówię.

W kręgach katolickich – tych prawdziwych, nie chadeckich, stanowiących gwardię przyboczną masonerii – Polska cieszy się dużym szacunkiem. Jest to zupełnie inne spojrzenie na nasz kraj niż to forsowane w mediach kontrolowanych przez masońską, antykatolicką pajęczynę, dla której Polska jest ciągłym cierniem w oku. Na dobrą sprawę dawno już nas nie powinno być, a my ciągle z uporem trzymamy się naszych „przesądów”.

I wkurzamy budowniczych postępowego świata. Powstanie polskiego oddziału EWTN jest bardzo pozytywnych wydarzeniem, bo umożliwi nam nawiązanie intensywniejszych kontaktów z tymi, którzy są nam autentycznie życzliwi.

Nie są to kontakty polityczne po linii partyjnych i agenturalnych powiązań, służące kolonizacji naszego kraju i celowemu utwierdzaniu w nas poczucia niższości i kompleksów. Katolicy z innych krajów nie chcą nas uczyć prawdziwej „demokracji i liberalizmu”, tylko chcą usłyszeć, co my mamy im do powiedzenia.

Mam nadzieję, że dobrze wykorzystamy tę szansę, czego życzę nie tylko zespołowi EWTN Polska, lecz także i Polakom, i katolikom na całym świecie.

Adam Wielomski: Ważna jest apartyjność katolickiej telewizji, a powiedziałbym szerzej, że całego Kościoła i jego dzieła.

Wszyscy wiemy, że poza EWTN mamy już w Polsce jedną katolicką telewizję: TRWAM. Ponieważ nie mamy telewizora, to rzadko ją oglądamy, zwykle u rodziny, gdy gościmy z wizytą. Kilka razy zmusiłem się do rzucenia okiem na lecące w niej filmy i programy, i było to wrażenie mocno negatywne.

Filmy były dramatyczne, ponieważ były to – z dodatkiem polskiego tłumaczenia – rzewne, naiwne i ckliwe historyjki o purytańskim charakterze, odwołujące się wyłącznie do serca, z wyłączeniem rozumu, przedstawianego jako diabelskie narzędzie.

Uważam, że przynajmniej część puszczanych w TRWAMie filmów ma jawnie charakter protestancki, zaprzeczając fundamentom formacji katolickiej. I nie pomoże temu tłumaczenie słowa „pastor” jako „ksiądz”.

Po drugie, obejrzałem też kilka programów politycznych i społecznych, które są niezwykle jednostronne politycznie. Przyklejenie się Kościoła i katolików do jednej partii politycznej jest, szczególnie w liberalnej demokracji, strasznym błędem, co widać w Polsce, gdzie praktycznie cała antypisowska opozycja nabrała charakteru radykalnie antyklerykalnego, machając sztandarami LGBT+.

W tej sytuacji Kościół i katolicy stali się zakładnikami partii Kaczyńskiego, gdyż utrata przez nią władzy będzie oznaczała początek antyklerykalnej i homoseksualnej apokalipsy politycznej.

Wystarczy, że Jarosław Kaczyński zamknie oczy (czego mu nie życzę) lub kryzys gospodarczy wymusi wstrzymanie programów „plus” i PiS wybory przegra. W demokracji musi się to kiedyś stać.

Mam nadzieję, że EWTN, głosząc fundamentalnie katolickie przesłanie, uniknie utożsamienia się z jedną partią. Bo parta na tym korzysta, ale katolicyzm rzymski traci. Kościół jest szerszy niż PiS. Faktyczni katolicy stanowią w Polsce jakieś 2/3 społeczeństwa, gdy PiS nie dostanie więcej niż 40-45% głosów.

Myśl Polska, nr 31-32 (28.07-4.08.2019)
http://mysl-polska.pl

Komentarzy 5 do “Głos EWTN w Twoim domu”

 1. Piotr Podgórni said

  Jak coś pochodzi z USA to dobrze należy się temu przyjrzeć. Przypadkiem zainteresowała mnie monstrancją fatimska, która została ufundowana przez satanistów i jest blużnierstwem wobec Matki Bożej a ta dziwna telewizja transmituje to blużnierstwo 24/dobę.

 2. Zbyszko said

  Można mieć tylko nadzieję, że ta telewizja przedstawi także Ks Natanka a raczej Dzieło, które Pan Bóg przekazuje nam (całemu światu) poprzez panią Agnieszkę Jezierską.
  Może oglądających telewizję Ks. Natanka razić jego surowizna góralska (mnie czasami razi bardzo, także ten jego niezrozumiały antyPRL-owizm. Ciekawe czy za feudalnej przedwojennej Polski skończyłby jakąkolwiek szkołę), ale nie ulega wątpliwości, że przekazywane nam przez niego „Orędzia na Czasy Ostateczne które właśnie nadeszły” dają już wielkie owoce.
  Właśnie niedawno Ks Natanek rozpoczął cykl kazań nt Orędzi Boga Ojca nt Dekalogu i co współczesny świat z Nim zrobił. Zachęcam do słuchania tego cyklu, bo jest „rewolucja” w naszym myśleniu o 10-ciu Przykazaniach… Co myśmy z nimi zrobili… Tutaj jest link do I-szego z nich :
  .https://www.youtube.com/watch?v=qlZhj1NV9J0&t=6s

 3. NC said

  „Eternal World Television Network, czyli Sieć Telewizyjna Wiekuistego Słowa.”
  Chyba Sieć Telewizyjna Wiekuistego Świata?

 4. Zdziwiony said

  Re 2
  Mnie tam jego „surowizna góralska” nie razi, natomiast skąd ks. Natankowi spadła ta pani Agnieszka Jezierska, z nieba czy z piekła? Mateczka Kozłowska lepiej ludziom była znana, oprócz trzech ślubów zakonnych (ubóstwa, czystości i posłuszeństwa) złożyła czwarty: nieustającej adoracji Przenajświętszego Sakramentu.

 5. korpomuł said

  Matka Angelica walczyła długo o niezależność swojej stacji – niestety przegrała…

  Poniżej je wypowiedź przeciwko wilkom w Winnicy Pana:

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: