Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Co knuje Putin? Rosja reaktywuje pułki wojskowe nieużywane od czasów Gorbaczowa. „Jakby szykowali się do wielkiej inwazji”.

Posted by Marucha w dniu 2019-07-31 (Środa)

Co takiego dzieje się w Rosji? Euroazjatyckie imperium reaktywuje pułki rozwiązane pod rządami Gorbaczowa. – W sytuacji bojowej bardzo ważne jest mieć pod ręką TE jednostki – mówi generał Andriej Kołotowkin gazecie „Czerwona Gwiazda”.

Rosyjskie Siły Zbrojne zrekonstruują pułki mostów pontonowych i oddzielne bataliony remontowe, które zostały rozwiązane w armii radzieckiej w roku 1989.

Likwidację tych jednostek przeprowadził sekretarz generalnego Komitetu Centralnego KPZR, Michaił Gorbaczow. Generał Andriej Kołotowkin wyjawił gazecie „Czerwona Gwiazda”, że w tym roku armia rosyjska utworzyła własny batalion naprawczy.

„W sytuacji bojowej bardzo ważne jest mieć pod ręką jednostki zdolne, na przykład, do szybkiego naprawienia czołgu, który stracił taśmę na minie” – powiedział rosyjski wojskowy.

Tego lata rosyjskie siły zbrojne otrzymały także nowy model parku pontonowego, który w ciągu niespełna godziny pozwala na rozmieszczenie mostu pontonowego o długości 250 metrów przez rzekę – twierdzi generał.

Wiktor Murachowski, czyli redaktor naczelny „Arsenału Ojczyzny” uważa, że kroki podejmowane przez osoby zawiadujące rosyjską obroną narodową są właściwe.

Z kolei Kołotokwin zachwala wartość bojową tego typu jednostek: „Jest to ważne z punktu widzenia mobilności: trudno jest wygrać bitwę, jeśli zgrupowanie wojsk nie może samodzielnie forsować przeszkód wodnych”

Dlaczego akurat teraz Rosja zdecydowała się na taki ruch? Czy przez ostatnie 30 lat Rosjanie czuli się na tyle bezpieczni, że pułki mostów pontonowych i oddzielne bataliony remontowe nie były im potrzebne?

Jak widać świat zbroi się na potęgę – dla Polski powinien być to sygnał ostrzegawczy ponieważ nasza armia od dawna jest jedynie parodią prawdziwego wojska.

Źródło: Sputnik Polska
https://nczas.com/

Pewnie bandyta Putin knuje, jak by tu się obronić przed gołąbkami pokoju z USraela…
Admin

Komentarzy 12 do “Co knuje Putin? Rosja reaktywuje pułki wojskowe nieużywane od czasów Gorbaczowa. „Jakby szykowali się do wielkiej inwazji”.”

 1. Ola said

  U Amerykanow podobno nie inaczej. Tak glosi moj ulubiony youtubowy szur ( Michalkiewicz to juz przeszlosc) – Igor Witkowski. Jakosc fatalna , ale co nam tam wychowanym na niemieckiej fali i innej wolnej europie.

  . https://www.youtube.com/watch?v=i-BjVVjQTWU

 2. Adrem said

  Rosja wie, że będzie zaatakowana z co najmniej 3 stron.
  To szykują siły na co najmniej 3 fronty. Stąd mobilizacja czego się tylko da.

  Póki co w Ameryce jeszcze rządzą ciemni.
  A Ameryka żyje z produkcji broni, rozbojów i wysysania swoich sojuszników.
  A właśnie kasa im się kończy…

 3. No przez Don ,zajmuje to skubańcom 3 minuty!
  .https://youtu.be/StEMKy5UedU

 4. andzia said

  A co knuje kaczelnik z premierem i resztą? Przeznaczają ogromne pieniądze na remont radzieckich czołgów z 1980roku. Oskrobią ze rdzy, uruchomią uruchamianie, zainstalują systemy radiowe i będą jak nowiutkie Gdzie knują posłać te czołgi?

 5. kojak said

  Putin przygotowuje zydowskmi mordecom i bandytom z Usraela ,,godne,, przyjecie ! Mam nadzieje ze zydowscy zbrodniarze nie nadaza trupow zwozic do Usraela !

 6. Dinozaur said

  Hmmm… w Berlinie budynek Reichstagu ma być otoczony rowem przeciwczołgowym o głębokości 2,5 m i szerokości 10 m.

 7. Rafal Cz. said

  To sa zwykle rutynowe dzialania na wypadek wojny.

 8. obserwator said

  bandyta putin? ma -rucha aby nie przesadzasz?

  ——–
  Znowu jakiś cymbał.
  Admin

 9. ojojoj said

  a ja uwazam ze gajowy to wojtek jablonowski 🙂

  .https://www.youtube.com/watch?v=o1-48eeb3ow

  w koncu wojtus otwiera oczy, albo moze czyta gajowke ?

 10. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  ROSJA „obrotowym” w pojedynku o pieniądz USA-Chiny?!

 11. Abc said

  Odbudowują to co im rzyt zaorał.

 12. hulajdusznik said

  Knuje? Putin?

  A który…?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: