Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Holandia: Imigranci odpowiedzialni za przestępstwa w policji

Posted by Marucha w dniu 2019-08-04 (Niedziela)

Tylko w ostatnich tygodniach w Holandii zwolniono ze służby kilkudziesięciu oficerów, współpracujących z gangami przestępczymi, a także odpowiedzialnymi za szereg przestępstw związanych głównie z korupcją czy niewłaściwym postępowaniem zawodowym.

Zwraca przy tym uwagę fakt, iż za ponad czterdzieści procent naruszeń prawa odpowiadają osoby pochodzenia imigranckiego, stanowiące tylko niewielki ułamek wszystkich funkcjonariuszy.

Jedna z holenderskich gazet ujawniła treść poufnego raportu policyjnego, który potwierdza wcześniejsze doniesienia o możliwości zinfiltrowania tamtejszej policji przez zorganizowane grupy przestępcze. Tylko w jednym z regionów tego kraju związki z gangami miało mieć 19 funkcjonariuszy, stąd w ostatnich tygodniach ze służby w całej Holandii zostało zwolnionych kilkadziesiąt osób, zaś część z nich udało się wykryć dzięki zeznaniom jednego ze świadków koronnych.

Najczęściej policjanci w Holandii są zwalniani za współpracę z grupami przestępczymi, korupcję, oszustwa, mataczenie w śledztwach, niewłaściwego postępowania zawodowego, naruszenia tajemnicy śledztwa, zaniedbywania obowiązków służbowych, manipulowania danymi komputerowymi czy za posiadanie narkotyków. Jednocześnie według tamtejszych mediów obecne zwolnienia ze służby są jedynie przysłowiowym wierzchołkiem góry lodowej.

Co najciekawsze, wśród funkcjonariuszy mających związki z przestępcami widoczna jest nadreprezentacja osób pochodzących ze środowisk imigranckich. Ogółem odpowiadają oni za 40 proc. przestępstw w holenderskiej policji, podczas gdy stanowią zaledwie 7 proc. jej kadry. We wspomnianym raporcie stwierdzono, że w porównaniu do innych policjantów są oni bardziej „narażeni” na związki z gangami, ponieważ właśnie imigranci stanowią ogromną część środowiska przestępczego w Holandii.

Na podstawie: theguardian.com
http://autonom.pl

Komentarzy 7 do “Holandia: Imigranci odpowiedzialni za przestępstwa w policji”

 1. JW said

  Kto by pomyślał, że multikulti poskutkuje czymś takim, ajajaj… Ciekawe, kiedy u nas będzie to samo, tylko z Ukraińcami w roli głównej. Ale wtedy pewnie wmówi się nam, że to byli wraży sabotażyści Putlera.

 2. Troll Polonii said

  Gdy chodzi o Holandie… nic mnie nie zdziwi.
  Jaki rzad – taka policja.

 3. Moher49 said

  Polska policja ochrania zboków coby im włos z głowy nie spadł, bo to ogromna strata by była. Ale za to wyżywa się na Narodowcach, zabiera głośniki, rozwiązuje marsze. Przyjeżdża Trump, Narodowcy obiecują demonstrację anty 447, znów policja nas pogoni.

 4. Stary wróbel said

  No bo kto mądry przyjmuje do służby w strukturach obronności i bezpieczenstwa wewnętrznego państwa osoby nie mające od urodzenia obywatelstwa i których rodzina nie posiada od co najmniej 4 pokoleń obywatelstwa i stałego zamieszkania na terenie danego kraju.

 5. RomanK said

  Imigracja- Integracja- Assymilacja- nie ma lojalnosci bez tozsamosci.

  ale… ale ..Polakiem moze byc KAZDY wg polskiej konstytutki…nie musi sie na polskiej ziemi urodzic, wychowac w polskiej rodzinie min 3-4 pokolenia…ba nie musi nawet mowic polski….

 6. abcdef said

  Hassan urodził się w Holandii. Hassan jest Holendrem.

  Mój chomik Mat urodził się w akwarium. Mat jest rybą.

 7. RomanK said

  Zobaczie wywiad z panem St Michalkiewiczem , jakie przeprowadzily Media Narodowe…puki jeszcze jest. Bo Youtube likwiduje kanaly…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: