Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Sebastian o Facet o ksywce „Margot”
  wanderer o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Instytut Rodła we Wrocław…
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  revers o Segregacja pacjentów. Koronawi…
  I*** o Duchowa przestrzeń Polski?
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Boydar o Wolne tematy (64 – …
  Kowalski3 o Facet o ksywce „Margot”
  Listwa o Wolne tematy (64 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

Za co lubić Trumpa i Amerykę?

Posted by Marucha w dniu 2019-08-07 (Środa)

Donald Trump zapytany o Polskę w kontekście rocznicy powstania warszawskiego lakonicznie stwierdził: „Mam dużo szacunku dla Polski. Wiem, że Polacy mnie lubią a ja lubię ich. Wkrótce wybieram się do Polski. Oni budują dla USA instalację wojskową, za którą zapłacą w 100%”.

Dał tym samym najkrótszy możliwy wykład Polakom o tym czym jest tzw. cywilizacja zachodnia, konkretnie i bez wstawiania kabotyńskich tekstów o bohaterstwie, wspólnych wartościach i innych podobnych rzeczach. Tam gdzie pieniądz jest najwyższą wartością, to o nim należy, przede wszystkim, mówić.

Doceniać należy, że Trump nie jest zakłamany i nie wciska nam napisanych przez doradców formułek. Czyli wygląda to tak; z jednej strony, nasze państwo buduje dla USA ową „instalację” (Trump skromnie nie użył wymyślonej przez polskich polityków nazwy „Fort Trump”), a z drugiej zawarło duże kontrakty na dostawy amerykańskiego gazu LPG. Dodatkowo jeszcze deklaruje wielkie zakupy amerykańskiej broni.

A co w zamian? Pani ambasador Mosbacher, w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”, poparła LGBT: „reprezentuję w Polsce prezydenta Donalda Trumpa, a on wyraził się jasno w kwestii wsparcia dla społeczności LGBT”.

Przy okazji wyraziła swoje oburzenie w stosunku do gazety, która namiętnie walczy z każdym, kto wyrazi najmniejszą krytykę USA: „To co widziałam niedawno w formie nalepki „Strefa wolna od LGBT” w jednej z gazet, było odrażające. Bardzo mnie to wzburzyło …”.

A pan redaktor Tomasz Sakiewicz tak się starał dla USA i zamiast pochwały dowiedział się, że jego działania budzą odrazę. Musi mu być naprawdę przykro. Ale to jeszcze nic, bo co nas tam obchodzi pan Sakiewicz. Odniosła się pani ambasador też do sprawy ważnej, tematu roszczeń żydowskich, stwierdzając: „mam świadomość, że ten temat nie zniknie. Być może nigdy, a na pewno do czasu, aż Polska nie zdecyduje jak do niego podejść. Nie jestem w stanie jako ambasador rozwiązać tego sporu. Jedyne, co mogę, to zarządzać kryzysem, który już istnieje, i sprawić, aby się nie zaostrzył (…) Naprawdę liczę na to, że Polska i społeczność żydowska w USA znajdą wspólne rozwiązanie”.

No i proszę, rząd twierdzi, że nie ma sprawy, a tu okazuje się, że jest „kryzys”. Kryzys, to w ustach dyplomaty bardzo ostre słowo, prawie równoważne słowu wojna. Przypomnę tylko „kryzys kubański” w 1961 r., który o włos nie zakończył się wojną jądrową. I co nasz rząd na to? Jak zamierza rozwiązać ten kryzys? Dlaczego nie mówi nic o tym przed wyborami?

Stanisław Lewicki
Myśl Polska, nr 33-34 (11-18.08.2019)

http://mysl-polska.pl

Komentarzy 26 do “Za co lubić Trumpa i Amerykę?”

 1. hulajdusznik said

  Następny odkrywacz hameryki. Jeszcze jeden obwieszczacz. Kolejny podesraniec.

  Dobrześ napisał lewusiu: „wasz rząd”!

  Wiesz, co ja na to?

  Mam głęboko w „poważaniu” kukłę Trumpa i nawet tę hamerykę, którą masz na myśli, bo do normalnej mój stosunek jest ambiwalentny i ekwiwalentny jednocześnie.

  A twoje wyjwody lewusiu, wsadź sobie w rozkoszną skrytkę, na którę łakomie spozierają spode pojebanych łebów wzrokiem pożydliwem płcie odmienne od normalnych. A jak ci się nie zmieści, to resztę upchaj sobie w buty, może do nieba będziesz miał nieco bliżej.

  _____________________________

  Tak ku refleksji podzielę się z wami, drodzy czytelnicy, którzy nie jesteście spode ciemnej sześcioramiennej, nie jakąś myślą polską, tylko myślą Polaka.

  Nie pamiętam już dokładnie, ani gdzie, ani kiedy wybuchła ta bomba rozpierdzielająca, ale było już to dość dawno. Pamiętam, że wykurwiła owa bomba niemal wszystkich wysoko wew wozduch i potem pospadało toto tałatajstwo, tylko że nie na swoje, przynależne mu według rozumu i umiejętności miejsca. I tak jest do dziś, jak widać, słychać i czuć. Kto i kiedy to dziadostwo posprząta i poukłada? A namnożyło się tego… oj, namnożyło.

 2. Marek said

  Za co lubić Trumpa i Amerykę?
  ===
  Tylko głupi, nie wie, za co.
  Ja lubię Trampsztajna za grzywkę, trzecią żonę, za Iwankę, za zięcia, za Jerozolimę, za wzgórza Golan, za bazę w PL, za sankcje przeciw wrogom USA, za wspieranie demokracji w dziesiątkach krajów, za wspieranie LGBT, żydowskich roszczeń, i wiele in.

  Ale najbardziej za jego walkę z globalizmem i czynienie Ameryki great again.
  I że wreszcie wsadził do pierdla szajkę deep state.
  Jak widzę Klintonów w pierdlu i 100 innych skazanych przez reżim złotowłosego, to płaczę z radości.. razem z Kaflem.

 3. idzmy ze Słowianami said

  Oddany sługa odda wszystko – Ameryce oddadzą pseudo-Polacy ZDRAJCY , NIE-POLACY wszystko. CHCEMY POLAKÓW PRZY WŁADZY.!!! – Czy pierwszoklasista jest kimś równym dla maturzysty,studenta, ,czy profesora ? Dla trampa jesteśmy posłusznymi gówniarzami.

 4. RomanK said

  „`Joe Biden panie Marek po3wiada tak:

  cyt: Trump offers no moral leadership, seems to have no interest in unifying this nation. No evidence that the presidency has awakened his conscience in the least,” Biden said in Burlington, Iowa. „Indeed, we have a president with a toxic tongue who has publicly and unapologetically embraced a political strategy of hate, racism and division.”

  Troll panu przetlumaczy….
  Albo pan czegos nie rozumie..albo nie chce 5rozumiec..zreszta troll to wytlumaczy:-))__
  a propos….czy inne posty usuwa sama sztuczna inteligencja????czy jakies trolle????

 5. Ad. 1

  Nie pamiętam już dokładnie, ani gdzie, ani kiedy wybuchła ta bomba rozpierdzielająca

  Ta bomba, to podstawienie emocji w miejsce rozumu. Ten wybuch trwał wiele lat. Trwał i trwa nadal.

 6. Pan Gryguć twierdzi:

  Amerykanie żądają od Polski 35 mld dolarów na wojnę z Persją. Temu było poświęcone spotkanie zestrachanej agentury na Nowogrodzkiej, a nie jakimś samolotom tzw. marszałka. Ot i problem. Kolejny przykład tego jak niebezpieczna jest jednokierunkowa polityka zagraniczna.

 7. Sarmata said

  Naród polski i Królestwo było 800 lat wcześniej niż powstały Stany Zjednoczone.
  Wawel ma 3x więcej lat niż te całe Stany Zjednoczone.
  Rozumiecie już jak zasrańców traktować?
  Z góry!

  PiS łże tak jak to żyd może tylko łgać a tu mu bracia żydzi z Hameryki podsunęły taki pasztet zapominając o ustaleniach notatki z rozmowy pana ambasadora Jacka Chodorowicza, pełnomocnika ministra spraw zagranicznych RP z panem Thomasem K. Yazdgerdim, specjalnym wysłannikiem Departamentu Stanu USA i przewodniczącym delegacji USA w IHRA (International Holocaust Remembrance Alliance), bo:
  „Amerykański Senat domaga się, by Polska załatwiła sprawę mienia ofiar Holokaustu
  Znacząca większość (88 na 100) amerykańskich senatorów podpisała list do sekretarza stanu Mike’a Pompeo, wzywający go do akcji w sprawie mienia ofiar Holokaustu w Polsce. Pompeo ma wywrzeć nacisk na Polskę w tej sprawie. „Odpowiedź premiera Morawieckiego na pańskie uwagi, w której premier powiedział, że Polska ‘rozwiązała’ ten problem, była niepokojąca” – zaznaczają senatorowie.
  Senatorowie apelują do Pompeo o działania, które mają zmierzać do wypłacenia ofiarom Holokaustu lub ich rodzinom odszkodowań lub zwrotu nieruchomości, „które zostały bezprawnie przejęte przez nazistów, a następnie znacjonalizowane przez komunistów”.
  Senatorowie USA zwracają ponadto uwagę, że obecnie żyje już niewielu ludzi ocalałych z Holokaustu. Argumentują, że problem restytucji musi być niezwłocznie rozwiązany.
  „W istocie Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie uchwalił kompleksowego prawa dotyczącego zwrotu lub rekompensaty za własność prywatną, mimo że w 2009 r. zatwierdziła Deklarację Terezińską w sprawie mienia z epoki holokaustu ‘w sposób sprawiedliwy, kompleksowy i niedyskryminacyjny’” – twierdzą senatorzy.
  „Jako zagorzali poplecznicy sojuszu polsko-amerykańskiego, piszemy, aby przekonać pana do śmiałego i pilnego działania, by pomóc Polsce rozwiązać sprawę kompleksowo i w kontekście wzmocnienia stosunków dwustronnych między naszymi krajami” – konkludują sygnatariusze listu.
  Petycję zainicjowaną przez Demokratkę Tammy Baldwin oraz Republikanina Marco Rubio sygnowało dotychczas łącznie 88 z 100 senatorów USA.” Źródło:
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/QeIk9kpTURBXy9hY2U0ODk2YWY1NzMzMmI5NDliMDc4NGE0NzBjNDE5NS5wbmeSlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCw4GhMAE
  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/faSk9kpTURBXy9jOTMxMDExNjlhOTJiYTNlM2U3MGY2MTg4YjI5NmVhMi5wbmeSlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCw4GhMAE


  Senate calls on Pompeo to pressure Poland on Holocaust property restitution
  A letter signed by 88 US senators, including those running for president, calls on US Secretary of State Mike Pompeo to take urgent action on the restitution of the property of Holocaust victims left in Poland.
  The bipartisan letter was spearheaded by two senators – Tammy Baldwin, a Democrat from Wisconsin, and Marco Rubio, a Florida Republican. Rubio also is responsible for work on “Law 447,” called Justice for Uncompensated Survivors Today, or JUST, which was approved by Congress one year ago.
  “Now is the time, while the last Holocaust survivors are still alive, to back up our words with meaningful action. We encourage you to pursue bold initiatives to help Poland to resolve this issue as quickly as possible,” write the senators in the letter.
  Gideon Taylor, chair of Operations at the World Jewish Restitution Organization, points out that survivors of the Holocaust, Jews and non-Jews, “have waited too long for Poland to pass legislation to address property first taken by the Nazis and then nationalized by the Polish Communist regime.”
  — AP” Źródło: http://www.timesofisrael.com

 8. Didaskalia said

  Za to że Trump i Ameryka nie ma prorosyjskich zielonych ludzików FSB GRU tylko miłujące pokój CIA FBI NSA itp mordujące chrześcijan.

  Kolejna sprawa – Jacek Hoga prezes Fundacji Ad Arma [youtube.usa wyciął] mówił jakie były życzenia sprzed 2 lat sztabowców z USA wobec WP [np. komponent anty partyzancki poza dowództwem WP a podlega po siły specjalne USA i mamy WOT jak jest umieszczony w MON czy kwestia rozwoju artylerii i mamy Kraby wprowadzane] i gdy 2 lata temu był obiekcje to dziś z nawiązką je wypelniono. Jeżeli poważni wojskowi planu lata do przodu to i zagrożenia są też tak liczone.

  – Kilkukrotnie na łamach http://www.PCh24.pl podkreślałem, że budowa w Polsce Fort Trump jest dla Stanów Zjednoczonych po prostu nieopłacalna pod względem materialnym, wojskowym i politycznym. Powiem szczerze: w tym wypadku nie cieszę się wcale, że miałem rację – powiedział w rozmowie z Pch24.pl Jacek Hoga, prezes Fundacji Ad Arma.

  – Ich obecność tu (amerykańskich żołnierzy na terytorium Polski – przyp.) sprowadzi się do zwiększenia zdolności C4ISR (dowodzenie, nadzór, kontrola, rozpoznanie, wywiad, łączność) i komponentu sił specjalnych. Jest to kontynuacja polityki wskazanej przez raport CSBA z 2017 roku. Zgodnie z nim dowodzenie, nadzór i kontrola na terenie naszego kraju ma być w rękach USA, my zaś mamy mieć zdolności uzupełniające w stosunku do Amerykanów. Mamy być zdolni do wystawienia partyzantki z komponentem artylerii pod ścisłą kontrolą USA – podkreślił.

  – Umowa podpisana w środę w Białym Domu przez prezydenta Andrzeja Dudę i prezydenta Donalda Trumpa jest bez znaczenie strategicznego.

  Obiecaliśmy Amerykanom, że bez żadnego przetargu kupimy od nich sprzęt, co jest niedopuszczalne i po prostu nieprzyzwoite. Niszczymy resztki naszego przemysłu już obiecując zakup sprzętu od USA bez rozmów na temat ewentualnego choć częściowego transferu technologii.

  Sprzętu, do którego wiele zastrzeżeń ma dowództwo US Air Force i woli zakupić samoloty F-15X niż zwiększyć ilość modelu nam proponowanego. W zamian Amerykanie po raz kolejny obiecali, że być może w końcu zniosą wizy dla Polaków przybywających do USA – dodał prezes Fundacji Ad Arma.

  W jego ocenie umowa podpisana przez prezydentów Dudę i Trumpa nie zmienia polskiej sytuacji geopolitycznej, a jedynie pogłębia uzależnienie Rzeczypospolitej od Wielkiego Brata.

  – Tracimy pieniądze i co ważniejsze częściowo kontrolę nad naszym terytorium. Jak się spojrzy na analizy przygotowywane przez Amerykanów widać wyraźnie, że nie ma możliwości, żeby zapisy zawarte w dokumencie wpłynęły w jakikolwiek zauważalny sposób na sytuację naszego kraju. Widać również, że nasz kraj jest przez nich uważany za teren możliwego konfliktu o wpływy w świecie nie zaś naszą niezależność – bo przecież o suwerenności nikt z polityków nad Wisłą już poważnie nie myśli – podsumował.

  Rozmowy przeprowadził Tomasz D. Kolanek

  https://www.pch24.pl/jacek-hoga–nie-wyposazymy-sojusznikow-w-sprzet-wojskowy–poniewaz-go-nie-posiadamy,58715,i.html
  https://rozmowy.eu/filmy/wojsko/page/3
  .https://www.youtube.com/channel/UCBo98V24PdrDSeloJl1a2-w
  Jacek Hoga – PCh24.pl – Prawa Strona Internetu.
  http://www.pch24.pl/informacje/szukaj?q=Jacek+Hoga
  Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę porozumienia ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie zwiększenia w Polsce liczebności wojska USA to dowód na to, że Rzeczpospolita nie wstała z kolan, tylko nadal jest państwem postkolonialnym – tak uważają Jacek Hoga, Witold Gadowski i Stanisław Michalkiewicz
  https://www.pch24.pl/michalkiewicz–gadowski–hoga-o-porozumieniu-duda-trump–no-i-wyszedl-polski-postkolonializm,68928,i.html

  Dzień Oręża Polskiego
  http://www.kronikihistoryczne.blogspot.com/2017/08/dzien-oreza-polskiego-czyli-jaki.html
  Fakt, że mając takich sąsiadów jakich mamy w każdym domu powinno być kilka sztuk broni, a powinni karani być Ci, co jej nie posiadają. Nadzieją jest, że pojawiają się ludzie, których warto posłuchać. Tą osobą jest Jacek Hoga

  Raport w sprawie możliwości obronnych Wojska Polskiego 2018 A. D. oraz reform w latach 2004 – 2018

  Aktualnie Wojsko Polskie jest częścią składową Sojuszu Północnoatlantyckiego. Warto pamiętać, że poza korzyściami z tego wynikającymi (wspólne szkolenia, bycie częścią najsilniejszego sojuszu wojskowego) istnieją również konsekwencje innego typu. Ze względu na znaczącą unifikację Sojuszu możliwość samodzielnego, niezależnego od rządzących Sojuszem Amerykanów dowodzenia i zarządzania własnymi siłami zbrojnymi jest znacznie utrudniona. Co szczególnie ważne, próby osiągnięcia własnej kompetencji w produkcji jakiegokolwiek rodzaju uzbrojenia, w której musimy zakupić nową linię technologiczną dostępną u naszych sojuszników są często blokowane przez dyplomację USA. Jest to wygodne zarówno dla Stanów w celu utrzymania zależności nowych krajów NATO, jak i dla Rosji ze względu na utrzymywanie “bliskiej zagranicy” w stanie słabego przedpola na linii granic Federacji, zgodnie z umową Rosja – NATO, na temat budowania zdolności wojskowych nowych krajów NATO. Brak przywiązania do niepodległości (czy też zwykłe lenistwo intelektualne) ze strony rządzących Polską polityków widać po decyzjach i próbach uzależnienia kraju od wsparcia zagranicznego w zakresie rozpoznania i produkcji uzbrojenia.

  https://adarma.pl/2019/03/01/raport-w-sprawie-mozliwosci-obronnych-wojska-polskiego-2018-a-d-oraz-reform-w-latach-2004-2018/#more-2614
  http://sarmatia.net/2018/ukraincy-broni-sie-nie-boja/
  https://nachwaletrojcyswietej.com/2018/08/30/polska-armia-istnieje-tylko-teoretycznie/

  Wróciliśmy w rozmowie do sytuacji z 2008 roku, gdzie wahania kursowe i wzrost wartości dolara spowodował perturbacje w handlu zagranicznym, duże straty nie-amerykańskich firm, które długoterminowo rozliczały się dolarach.

  No i to, że firmy i kraje próbują obejść rozliczenia w dolarach, jeśli mają ku temu okazję. Stany Zjednoczone, dla zabezpieczenia swoich wpływów i interesów używają tylko i wyłącznie dwóch narzędzi – dolara i militarnej interwencji. W większości wypadków wystarczy szantaż lub podporządkowanie sobie lokalnych rynków i osób nimi zawiadujących, a gdzie to nie skutkuje to lecą bomby i lądują żołnierze.

  Na krótką metę to oczywiście działa, ale w dłuższej perspektywie nie da się zbudować partnerskich relacji i w końcu jest to efektywny sposób na wykreowanie sobie wrogów. Mike stwierdził, że te metody na dłuższą metę to kopanie własnego grobu przez Amerykę.

  Dodał jeszcze, nie pytany, że zainstalowanie amerykańskich żołnierzy na polskim terytorium to głupota i bezmyślne prowokowanie Rosjan, do tego, żeby zmusić ich do niepotrzebnych, aczkolwiek z ich strony koniecznych kroków, które będą równoważyć zagrożenie, bo tak jest postrzegana przez Rosjan obecność Amerykanów na terenie Polski.

  Nam to jest przedstawiane na dwa sposoby – po pierwsze, że to rzekomo wzmacnia nasze bezpieczeństwo, a po drugie, że te siły nie są duże więc nieistotne, więc nie ma co demonizować sprawy. Absolutnie nikt – ani z lewej, ani z prawej strony nie postrzega obecności amerykańskiego wojska jako wzrostu zagrożenia i eskalacji napięcia w Środkowej Europie. W tej grze idiotów bierze oczywiście jeszcze udział Słowacja i Rumunia, co nie polepsza naszej sytuacji ani trochę.

  Nie ma mowy w tej chwili o budowaniu jakiejkolwiek relacji z Rosją i o polskiej polityce dyplomatycznej względem Rosji jest w tej chwili cicho. To nie jest poprawny politycznie temat do rozmów. Tyle ogląd spraw oczami emerytowanego szwajcarskiego bankiera i kilka moich didaskaliów.
  http://valser.szkolanawigatorow.pl/duc-in-altum

 9. Za troskliwą opiekę ,nad swoimi protopalstami swojego ISIS i swojej Al Kaidy.

  https://wolnemedia.net/uzyteczni-nazisci-polityka-otwartych-drzwi-i-wysokie-emerytury-dla-bylych-nazistow-w-usa/

  Użyteczni naziści – polityka otwartych drzwi i wysokie emerytury dla byłych nazistów w USA
  Opublikowano: 19.07.2017 | Kategorie: Historia, Publicystyka, Publikacje WM

  Liczba wyświetleń wpisu: 91

  SAA (US Social Security Administration – amerykański odpowiednik naszego ZUS-u) wypłacił w sumie ponad 20,2 mln dolarów 133 byłym nazistom, w ramach emerytur i innych świadczeń socjalnych wypłacanych przez okres około 50 lat. Nawet wtedy, kiedy beneficjenci owej pomocy nie mieszkali na terytorium USA i nie posiadali amerykańskiego obywatelstwa.

  To nie żadna teoria spiskowa, to szokujące i oburzające fakty, na temat tego jak rząd USA za plecami podatników wydawał ich pieniądze na wspieranie tzw. “użytecznych nazistów”, wśród których byli nawet nieosądzeni, ścigani międzynarodowo zbrodniarze wojenni.

  Wśród beneficjentów pomocy socjalnej USA znaleźli się między innymi byli SS-mani, komendanci obozów koncentracyjnych, byli członkowie gestapo i plutonów egzekucyjnych, naukowcy, pracownicy administracji, biurokraci, osoby odpowiedzialne za mordy na cywilach i kolaboranci. Spośród 20,2 mln dolarów pomocy socjalnej, większość wypłacono beneficjentom w latach 1990., a 14 mln wypłacono osobom nigdy nie przebywającym na terytorium USA. Do takich niepokojących wniosków doszedł w wyniku mozolnego śledztwa amerykański Department of Justice (DOJ), badający nieprawidłowości w SAA, a ujawniła je pod koniec 2014 roku agencja prasowa Associated Press. Ujawnione informacje dostarczają kolejnych dowodów na istnienie w USA głęboko zakonspirowanego państwa w państwie, chronionego przez tajne służby (CIA, FBI), oraz sympatyzujących z nimi polityków i pracowników administracji (zwłaszcza proweniencji republikańskiej).

  Nie ma w tym nic dziwnego, jeśli tylko przyjrzeć się korzeniom CIA, powstałej w 1946 roku z przekształcenia dotychczasowej OSS (Office of Strategic Services). Założyciel CIA i jej pierwszy szef – Allen Dulles – otwarcie sympatyzował z nazizmem i faszyzmem, a który podczas II wojny światowej regularnie korespondował z Heinrichem Himmlerem ze swej placówki w Bernie. We współpracę przy tworzeniu CIA zaangażowani byli również inni sympatycy nazizmu, tacy jak James Jesus Angleton, Prescott Sheldon Bush – ojciec George’a H.W. Busha (41. prezydenta Stanów Zjednoczonych), dziadek George’a W. Busha (43. prezydent Stanów Zjednoczonych) oraz Jeba Busha (gubernatora Florydy). Ten drugi powiązany był z radykalną frakcją w ramach Partii Republikańskiej, która planowała przeprowadzić w USA w 1933 roku zamach stanu, by ustanowić w Ameryce dyktaturę wzorowaną na dyktaturach faszystowskich w Europie. Z organizacją powiązany był również Reinhard Gehlen, twórca bliźniaczej dla CIA Organizacji Gehlena przekształconej w roku 1956 w BND (Bundesnachrichtendienst – Federalna Służba Wywiadowcza).

  Spośród bardziej “prominentnych” beneficjentów amerykańskiej pomocy socjalnej, wymienić można:

  – Johna Avdzeja, gubernatora wojskowego na okupowanym przez III Rzeszę terytorium Białorusi (okolice miasta Stolpce), przesiedlony w roku 1984 do RFN w ramach umowy rządu USA z RFN, zmarły w roku 1998. John Avdzej był osobiście zaangażowany w czystki etniczne na Polakach i Żydach na terytorium Białorusi. O jego nielegalnej naturalizacji (nadaniu obywatelstwa) w 1959 roku, informował już wcześniej John Loftus, prawnik prowadzący prywatne śledztwo.

  – Arthur Rudolf, niemiecki naukowiec i specjalista od silników rakietowych.

  – Jakob Dezinger, były członek Waffen SS (od roku 1942), członek niesławnych szwadronów śmierci “Trupiej Czaszki”. Po wojnie zamieszkał w stanie Ohio, gdzie z powodzeniem rozkręcił drobny biznes produkcji wyrobów plastikowych.

  – Martin Hartmann, również były członek batalionu SS “Trupiej Czaszki” i były strażnik w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen.

  – Elfriede Rinkel, prawdopodobnie jedyna kobieta-nazistka na liście płac SAA, była strażniczka obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbrueck.

  – Iwan Demjaniu, ukraiński kolaborant z czasów II wojny światowej, były SS-man i strażnik więzienny w obozach koncentracyjnych w Trawnikach, Sobiborze, Treblince i Flossenbürgu, gdzie obsługiwał komory gazowe i zwany był „Iwanem Groźnym”.

  Wymieniać by jeszcze długo, ale te kilka przykładów w zupełności wystarczy na zobrazowanie tego, jak wyglądał cały proceder. U schyłku III Rzeszy użyteczni naziści i ich sojusznicy (banderowcy, ustasze, kolaboranci z terenów państw bałtyckich i Europy środkowo-wschodniej) przerzucani byli do USA (w sumie mogło być ich nawet ok 10 tysięcy), gdzie tworzyli kadry naukowe, sprzedawali cenne informacje lub pomagali w tworzeniu tajnych służb USA i krajów sojuszniczych (BND) oraz proamerykańskich organizacji paramilitarnych. Wielu z nich całymi dekadami służyło w CIA i FBI otrzymując wysokie państwowe pensje.

  W przypadku ocalonych banderowców czy ustaszy, planowano ich wykorzystać do tworzenia antykomunistycznych oddziałów “wyzwoleńczych” w przypadku spodziewanej wojny ze Stalinem lub Tito, lub jako straszaka w czasie negocjacji z tymi mocarstwami.

  Wprawdzie w latach 1980. i 1990., a zwłaszcza po podpisaniu w roku 1983 z RFN porozumienia o repatriacji (powrocie do Niemiec) wielu z byłych nazistów i byłych SS-manów zostało pozbawionych amerykańskiego obywatelstwa, to jednak w dalszym ciągu otrzymywali oni ogromne pieniądze od SAA, o których zwykły amerykański obywatel może sobie pomarzyć. W USA ludzie spoza systemu muszą radzić sobie sami, natomiast ludzie z systemu mogą zawsze liczyć na hojną i łaskawą rękę państwa, a cała reszta szaraczków może liczyć co najwyżej na niewidzialną rękę rynku.

 10. NICK said

  Panie Marku.
  Kafel jest zniewieściałym postsolidarnościowcem.
  Obiecali i dalej nie dają.

  Pan, hm, pan JO jest podobnym tłukiem.

  Wiedza i doświadczenie ich?
  Są!
  Na pochybel.
  Raczej.

 11. Maverick said

  Trumpa za jaja mocna trzyma kabała sekty Czabad , więc niech się Polactwo nie łudzi po czyjej stronie jest jego lojalność. On znowu będzie Polakom makaron na uszy nawijał podczas planowanej wizyty, a głupki łase na spochlebywanie wezmną to za omen wielkiego przyjaciela Polski.
  Mimo że na niego głosowałem przetarłem patrzałki, on jest pod kontrolą neokonów czyli żydowskich trockistów. Jako hegemon lubi traktować inne kraje jak gangster z Brooklyn – u.

  Wtedy w 2016 trzeba było coś zrobić aby rozbić show dla głupich mas zwany demokracją gdzie podstawiane konie Clinton i Bush reprezentują ten sam NWO. Dość długo Trump mydlił oczy Amerykanom sloganem Ameryka First, gdy coraz bardziej widocznym jest że Izrael jest first.

  Chyba czeka nas nowa i okrutna okupacja, wszystkie znaki na niebie na to wskazują. Ciekawe czy Putin uratuje Polskę przed potomkami enkawudzistów i czekistów żydowskich? Prawdopodobnie machnie na to ręką. https://www.youtube.com/watch?v=SXKLrm5nKBg

 12. NICK said

  Panie Maverick.
  Putin JEST spadkobiercą Klubu Rzymskiego.
  Pozdrawiam.

  Trampkiem to posługują się idioci.
  Typu Kafel et ferajna; na czele ze „profesorem” Mietem.
  Niech już ma.
  Z litery dużej

 13. Maverick said

  Putin gra na czasie. Na razie nie pozwolił robić Rosji na małe państewka kontrolowane poprzez oligarchów żydowskich. Odbudowuje kraj i armię, nie podoba się to pro-zachodnim lewakom i zboczkom z pod znaku tęczy ale i nacjonalistom, ale on jest pragmatyczny, jeszcze nie nadszedł czas rozliczenia się z kabałą.

 14. NICK said

  Tak to się wydaję, Maverick.

  Wydaje.
  No ale piszmy dalej.

 15. JO said

  ad.10. Zobaczymy na Sadzie Panie Nick. Juz niedlugo.

 16. Troll Polonii said

  10
  Maverick
  Ja sie troche dziwie, ze ludzie glosuja na podstawiona holote.
  Przeciez o Trumpie wszyscy powinni wiedziec – bo bylo o nim glosno przez wszystkie lata.

  Tuz przed wyborami w USA akurat spedzalem wakacje na Filipinach. I na Palawan, na statku w rejsie po najpiekniejszych lagunach swiata spotkalem Amerykanina z Kolorado.
  Bardzo mi wspolczul jako Polakowi, ze nas tak uciska i straszy Rosja.
  Sympatyczny facet i udalo mi sie go przekonac, ze bardziej sie boje Ameryki niz Rosji.

  Ale zeszlismy na kandydature Trumpa.
  Ja mialem takie zdanie, ze w USA, tak jak w Polsce nie ma na kogo glosowac.
  I wtedy sympatyczny pan z Kolorado mi wytlumaczyl, ze nie lubi Clintonowej i nie bedzie na nia glosowac ale swiat jeszcze musi sie przekonac na co Trumpa stac.
  „Przeciez on jest z mafii nowojorskich developerow, i wiadomo co sie stalo w 9/11. Trzeba bylo wybudowac nowy kompleks WTO bo stary byl brzydki. Ale koszty wyburzenia byly ogromne.”

  Polacy tez nie wybierali kota w worku.
  Nikt sie nie interesowal co takiego wspanialego zrobil Duda dla Polski, ze trzeba bylo go koniecznie wybrac, mimo, ze w sieci juz bylo o jego obradach w Knesecie w …Krakowie!!!

  Czyli, ze Polacy swiadomie glosowali na zyda i zydostwo.
  Tak samo Amerykanie.

  A gdy chodzi o Trumpa to, dziwie sie Polakom w USA. Przeciez Polacy z Polski pracowali u niego na krzywika, i nie chcial im dran placic.

  Teraz ten Trump pyskuje na nielegalnych emigrantow, choc sam sie ozenil z nielegalna emigrantka, ktora pracowala na czarno w USA.
  Jego przyjazn z Epsteinem tez byla znana jak i jego skandale z babami.

  W Indonezji zabronili chrzescijanom kandydowac do rzadu po tym jak Trump przekupil politykow, ktorzy zgodzili sie dac mu licencje na budowe pola golfowego na terenie bardzo waznej swiatyni. jest to miejsce bardzo odwiedzane przez turystow i pielgrzymow a Trump chcial zwiekszyc ilosc turystow i szmalu.
  Jego coreczka ma sweat shops w Indonezji.
  A to, co opowiadal Trump w czasie kampanii wyborczej – to sie kupy nie trzymalo.
  Jak mozna zwabic ludzi na takie puste hasla jak: MAGA czy osuszenie bagien??
  Przeciez on zadnego programu nie mial!!!
  Wszystko co obiecal jako ‚developer’, ze ukradnie chrzescijanom Jerozolime.

  I chrzescijan to w ogole nie wzruszylo.

 17. Maverick said

  Trollu Poloni pełna zgoda, ale nie było lepszego wyboru, jedynym rozsądnym kandydatem był senator Paul z Tennessee ale brakło mu siły przebicia. Gdyby ta kurwa Clinton wygrała to kto to wie ile milionów już by było wymordowanych??? Jak się czyta polskie media to widać jak powtarzają narrację kabały i nawet nic nie weryfikują tylko takie użyteczne szczekaczki do kontroli narracji dla otłumanionego Polactwa.

 18. RomanK said

  STrzelajacy chlopok w El Paso mial przy sobie Manifest…. jakos media glownego scieku dziwnie na temat nabraly wody w mordy:-)))) Otoz Manifest…typowo ekologiczno lewacki….zupelnie nei pasujacy im do narracji na temat spisku bialych supremasistow:-)))
  Troll….tez nabral wody w ryja i nie dzieli sie sensacjami??? jak ta?????
  NU pochwal sie parchaty wszrzu, zes obczytany w prasie zagranicznej:-)))))

 19. RomanK said

  Ooo nickt kastrat, lazacy kret blady..wylazl z wyra????i ujada….:-)))) ujadaj matolku ujadaj..ani be ani ce ,,poujadaj sobie…zarazo wymozdzona:-)))))

 20. Troll Polonii said

  17
  Maverick
  Naturalnie, ze nie wiemy nwet 1/100 zakulisowych matactw wyborczych.

  Ale prawda jest, ze system i w Polsce obecnie i w USA jest tak ustawiony, ze to oligarchy wybieraja kandydatow a wyborca moze glosowac tylko na „podstawiony towar”.

  W USA odchodzi najwiekszy skandal na swiecie i w historii wyborow.
  Glosy sie kupuje.
  Kandydatow sie oplaca.
  Oligarchy przekupuja gawiedz.
  Media wybieraja na kogo glosowac, prowadzac ciekawa kampanie skandali i nasmarowanych laurek.

  Na Clintonowa Arabia Saudyjska wydala 20 mln dolarow, Poroszenko wplacil 2 miliony, na Trumpa wplacalo cale zydostwo lacznie z Bibi.
  I mimo, ze prawo wyborcze w USA zabrania tego cyganskiego procederu, peniadze leja sie strumieniami roznymi kanalami.
  Manipulacja, kto moze glosowac a kto nie jest przerazajaca. Jeb Bush , ktory byl gubernaorem Florydy gdy jego brat kandydowal, zabronil glosowac murzynom na Florydzie. Po prostu podopisywal im rozne przestepstwa.
  Clintonowej sie glosy nie zgadzaly, oskarzyla Trumpa, ze jej ukradl 2 miliony glosow. Nikt nie wie czy to prawda.
  Z kolei platni milosnicy Clintonowej oskarzali tuma..itd..
  Przeciez to nie sa wybory – tylko wyscigi nierasowych kucow politycznych.
  Chocby Jankes byl najmadrzejszy i
  Ambasadorka USA w Polsce sie publicznie przyznala, ze wplacila zdrowa sume na Trumpa i kupila sobie w ten sposob posadke w Warszawie.
  Trump musial sie wywiazac ze zobowiazan i dlatego porozdawal rozne stanowiska roznym nieudacznikom tylko dlaczego ze zaplacili.
  Znow wyszla sprawa maszynek Sorosa do liczenia glosow.
  Jest to kolejny skandal. W Europie w niektorych krajach maszynki do liczenia glosow sa zabronione.

  System w USA, podobne jak w Polsce jest daleki od demokracji.

  Wyborca nie ma prawa wyrac sobie swojego kandydata.Taki kandydat niezalezny nie ma zadnych szans.
  A jak zaczyna byc bardzo popularny, to sie go sila usuwa; tak jak w przypadku dr. Ron Paula czy Sandersa.
  Prawda jest taka, ze korporacje wybieraja sobie ‚swojego’ czlowieka, zeby im krzywdy nie zrobil.
  A cala ta kampania wyborcza w USA to jest bardzo nieprzyzwoity media show, na ktorym najlepiej zarabiaja media i rezyserzy przedstawienia.

  A gawiedz sie cieszy, oplaceni klakierzy bija brawa i w ogole nie wazne jest co OBAJ faworyci pieprza z promptera..
  Jeszcze urzadzaja dla wiekszej hecy kompletnie kretynskie debaty.
  Obaj kandydaci czytaja z promptera!

  Przez poltora roku zaden kandydat nie pracuje tylko laza jak modele na fashion parade na catwalku i sie mizdrza do publiki.
  Wszystko jest wyrezyserowane i nastawione na zysk a nie na jakiekolwek zmiany w kraju czy w polityce zagranicznej..

  Dla porownania:
  W Rosji wszycy kandydaci w czasie kampanii wyborczej pracuja w swoich zawodach i na swoich stanowiskach.

  Liczy sie, co ktory kandydat i czego dokonal dla kraju – a nie to co opowiada, co bedzie robil.
  Podobnie wybory przebiegaja w wielu innych krajach.
  Ja bylem w czasie kampanii wyborczej na Filipinach.
  W Szwajcarii tez nie ma ‚przedstawienia’ . Ani w Finlandii.
  Nikogo nie obchodzi ‚cudowna’ rodzina kandydata, ilosc dzieci czy majatek.
  Kandydat musi sie poznac tym co juz zrobil dla kraju – tak jak Duterte na Filipinach czy Mahatir w Malezji.
  A Xi w Chinach.

  W USA kandydaci sa przywozeni w walizkach, jak za dobrych sowieckich czasow

 21. Piotr B. said

  Panie Troll…wybierac sobie moga co chca to prawda,ale prawa o ekonomii a moze lepiej napisac o handlu sie nie zmieniaja od czasow rzymskich.Sankcje to nic innego jak upadek szlakow handlowych,a to musi rozlozyc tych ktorzy to czynia.GLOBALIZACJA znow poszla sie j…bac….Cesarstwo Usraelskie i Unijne ida w rozsypke…tyle.

 22. Troll Polonii said

  21
  Piotr
  Nie bardzo wiem na czym polega ekonomia w dzisiejszym znaczeniu.
  W PRL uczyl nas Oskar Lange i byl to znakomity podrecznik do zrozumienia na czym polega gospodarka kraju.

  Japonia pod koniec ubieglego wieku wydala znakomite publikacje o zarzadzaniu i miala rzeczywiscie znakomite wyniki gospodarcze,- za dobre- i trzeba bylo przylozyc Fukuszimie.( bylem w Japonii w latach 70-tych.)

  Natomiast kowboje przyjeli zasade wolnoa-merykanki dla celow wolno-amerykanki opartej na spekulacjach finansowych i wydrukowanym dolarze.

  Gospodarka oparta na pieniadzu i bankowosci niestety, nie byla znana w czasach rzymskich.
  Ale byly przyklady w Babiloniii i Atenach. Dlatego potrzebny byl i Hammurabi i Solon.
  Nas na zadne reformy gospodarcze nie stac bo nie ma zadnych zasad gospodarowania..

  A te kraje, ktore probowaly – i to dosc skutecznie- planowac rozwoj kraju zgodnie z mozliwosciami budzetowymi i naturalnymi bogactwami zostaly zamordowane przez USA i nastepne stoja w kolejce, bo zaden kowboj nie znosi konkurencji i wszystkim sie marzy bogactwo z powietrza albo okradania innych.
  Mozna tez mordowac dla zysku.
  Dlatego Amerykanie rozwineli przemysl militarny, narkotykowy, wiezienny i toksycznie spozywczy:
  Zadna z tych galezi „przemyslu” nie wplywa pozytywnie na gospodarke w kraju

  Dlatego miasta i infrastruktura sie wali w USA bo zlodziejom nie oplaca sie naprawa tam, czy mostow. Miasta upadaja.

  Roger Waters z Pink Floydow wlasnie w wywiadzie stwierdzil, ze rzady USA nie wydaja ani centa na tzw. publiczna edukacje i dlatego tyle kretynow mieszka w USA.

  Potencjalem najwazniejszym dla kraju jest wytwor pracy ludzkich rak i glow.
  Nie pieniadz jest celem gosodarki. Pieniadz pomaga w gospodarce. Jest narzedziem.

  Stany Zjednoczone wyjatkowo nie szanuja klasy sredniej wiec nie ma mowy o zadnym planowaniu gospodarki czy w ogole zarzadzaniu.

  Szczytem zboczenia ekonomicznego jest zaniedbanie oswiaty u dzieci i mlodziezy.
  Zaden kraj nie moze byc rzadzony przez analfabetow i podzegaczy wojennych.
  Moze to bylo dobre dla Mongolow i Tatarow…
  Juz sie paru takich geniuszow wojny bardzo przeliczylo zostawiajac za soba pozoge i ludzkie tragedie.

  Nawet najglupsze murzynskie kraje nie sa tak glupie, zeby masowo produkowac edukacyjnych zombi i kompletnie niedouczonych prezydentwow- posmiewisko swiata!
  Ostatnie wystepy Trumpa sa wrecz skandaliczne; on zdaje sie nawet z promptera czytac nie potrafi.

  Ktory kraj na swiecie jest tak parszywy, zeby zadluzac niepracujace dzieci???

  There’s a Growing Number of College Graduates Owing Nearly Half a Million Dollars

  https://www.activistpost.com/2019/08/theres-a-growing-number-of-college-graduates-owing-nearly-half-a-million-dollars.html

 23. Piotr B. said

  Troll..nie jestem znawca ekonomii ale mam takie szczescie ze udaje mi sie czasami rozmawiac z bardzo dobrze POinformowanymi ludzmi.Zgadzam sie w wiekszosci z tym co piszesz ,ale ze nastepuje upadek systemu sztucznego pieniadza opartego na lichwie totalnej to nawet dziecko widzi.Skad np. takie szuje jak Soros mialy miliardy?Z tych samych raczek co mial Hammer u ktorego ojczym Clintona i ojciec Gora byli wyrobnikami.Tamci prowadzili geszefty kolejno z Leninem i reszta a ten dzisiejszy miesza cala UNija.Bo pieniadz latwy lekko sie wydaje.Dlatego wlasnie nastepuje upadek „szlaku handlowego „co sie objawia sankcjami.Bo latwe pieniazki sie skonczyly,Chiny ..BANKIER..zaczely rzadac wyplat a kasa pusta.Widzialem podczas wizyty u syna w Kanadzie jak chinole kupuja nieruchomosci…malolat z laptopem chodzil po ogladannej nieruchomosci a dziadek w Chinach podejmowal decyzje i placi pdwojna cene jak ta nieruchomosc kosztowac powinna.To juz podobno sie skonczylo ale wspomnienia sa ,widzialem na wlasne oczy.Tak ze to czy UNE
  sie wybieraja tak czy siak,czy przywoza sie w teczkach jak za Brezniewa,to i tak jest tymczasowe ,bo upadek juz sie zaczyna..Praca w bankowosci w Stanach to najgorsza robota jaka mozna miec….Pozdrowko.

 24. Troll Polonii said

  23
  Piotr B.
  Na ogol ludzie sie nie zastanawiaja, ze w Chinach rzadzi Partia Komunistyczna i dlaczego USA jest zadluzone na tryliardy dolarow u komunistow.
  I dlaczego przecietny Amerykanin nie moze sobie kupic posiadlosci w Hong Kongu czy w Sydnej. A CHinczyk moze.

  I jak to sie dzieje, ze dziecko amerykanskie zadluza sie na cale zycie, zeby zdobyc dyplom uniwersytecki a takie chinskie dziecko studiuje w USA i nic nie placi bo Partia Komunistyczna dba a swoja mlodziez. W tamtym tylko roku 60 tysiecy nowych chinskich studentow zapisalo sie na studia w USA ich rodzice ani oni sam nie nie musieli sie zadluzac w zlodziejskich bankach.

  Chiny,, Rosja, kraje arabskie maja walute oparta na parytecie zlota.
  W Libii za Kadafiego i w wielu krajach muzulmanskich absolwenci szkol srednich i i studenci podyplomowi moga sobie wybrac kraj i uczelnie i studiowac na najdrozszych uniwersytetach swiata, bo muzulmankie community placi za studia. (Mahomet nakazal obowiazek nauki na koszt panstwa)

  Prezydent Syrii, Assad i jego zona ukonczyli studia w Anglii. Assad pracowal jako okulista w Anglii przez piec lat zanim zdecydowal probowac ratowac swoj kraj. Niektorzy maja go za tyrana a przeciez on i jego zona sa wychowani i wyksztalceni na Zachodzie. Zona Asada urodzila sie w Londynie, wychowala i skonczyla tam studia.

  Natomiast poziom wiedzy w USA jest przerazajaco niski.Jak moze prezydent USA opowiadac takie bzdury o …Kanadzie??
  Kiedy Trudeau zglosil pretensje do Trumpa za te kretynskie sankcje nalozone na Kanade – kompletny duren Trump powiedzial zupelnie powaznie:
  „To przeciez wy spaliliscie Bialy Dom!”.
  Debil?. ( A w ogole co to za argument??!!)
  W 1814 roku Bialy Dom spalili Anglicy za to, ze koniokrady spladrowali York (ten w USA )
  Uczyli nas o tym w szkole jeszcze w PRL.
  Trump nawet nie wie, ze Izrael lezy na Bliskim Wschodzie.
  Zdaje sie, ze nie odroznia Korei ‚ Polnocnej od Poludniowej bo wlasnie sie chwalil, ze dostal ‚beautiful letter’ od Kima z Korei Polnocnej.

  To nie jest moja opinia.
  Ja tylko powtarzam za innymi i to co uslysze w wywiadach od samego Trumpa

  Trumpek -historyk:
  Trudeau nie jest moim ulubionym politykiem ale jest premierem Kanady, kraju sasiadujacego z USA.
  Jak mozna sie tak po chamsku zachowac wobec innego panstwa, z ktorym koniokrady nie sa w konflikcie??

  „According to the sources, Trudeau pressed Trump on how he could justify the tariffs as a „national security” issue. In response, Trump quipped to Trudeau, „Didn’t you guys burn down the White House?” referring to the War of 1812.
  Note the British attack on Washington was in retaliation for the American attack on York, Ontario, in territory that eventually became Canada, which was then a British colony.”

  To znaczy, kowbojom wolno obrazac inne narody , wolno klamac, oszukiwac i napadac, nawet wtedy, gdy sami sie przyznaja, ze nie mieli racji?.
  Przywilej pawiana?
  Trump invokes War of 1812 in testy call with Trudeau over tariffs – CNNPolitics

  https://edition.cnn.com/2018/06/06/politics/war-of-1812-donald-trump-justin-trudeau-tariff/index.html

 25. RomanK said

  Lzesz …LZESZ JAK PIES….trollu cybernetyku:-))))))
  Tak Chiny to kraj kurewskiej Komuny…o czym praktycznie mass merdia nie wspominaja:-)))
  Idz wymien ruble za zloto:-)))kretynie….nie wiesz co to parytet zlota nie uztywaj pojec..nie mieszaj ludziom we lbie…
  Teraz wytlumacz ..jakim to cudem czlowiek w Chinach zarabiajacy przecietnie 4 000.oo CNY ..moze kupic mieszkanie kosztujace 700 000 CNY i zainwestowac w dwa nastepne po 1 200 000 CNY….
  kiedy 1 dollar kosztuje …. 7 CNY….
  a czlowieka z USA- ktory zarabia $4 ooo,oo….czyli CNY 32 000 000.oo na to nie stac?????

  Zobacz co potrafi komuna:-))))) Moze karmic nie produkujac…badz produkowac nie karmiac:-)))
  albo sprzeda mieszkania za zarobki 3.5 raza mniejsze niz w Polsce……

  Widzidsz komisarzu..to wszystko mozliwe ..jesli masz do czynienia z Niewolnictwem….Niewolnik i mieszkanie jest wlasnoscia Partii Czerwonych Mandarynow…a ty jestes tylko meblem w mieszkaniu….ktore ci powierzono do opieki///i polecono na to zarobic…zarobnic na maintenance wlasnosci Partii.

 26. Piotr B. said

  Tak Trollu …to wyglada jak napisal Roman K.Chinczyk to zwykly niewolnik.Mieszka w „hotelu” tz w POkoju gdzie jest 10 szuflad pietrowych a obok stoi slupko-polka z jednym kiblem i z…la conajmniej 100 godzin w tygodniu,reszte opisano pod 25….I co?Czy jest jakies panstwo na swiecie zeby taki model wytworzyc i zeby dzialal?Watpie….Dlatego POkonaja kazdego przeciwnika ktory stanie w POprzek na ich MANDARYNSKIEJ drodze a wlasciwie na szlaku handlowym.

Sorry, the comment form is closed at this time.