Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Telewizja = programowanie twoj…
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (54 – …
  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Polska i dwa imperia zła

Posted by Marucha w dniu 2019-08-11 (Niedziela)

Za czasów prezydentury Ronalda Reagana rozpowszechniło się określenie Związku Radzieckiego mianem „Imperium Zła”. Imperium to było już wtedy w stadium upadku. Dziś w stadium rozkładu znajduje się drugie imperium (USA), które co prawda nie określa się epitetem „zła”, ale które może z powodzeniem konkurować w tym względzie z pierwszym.

Tak się nieszczęśliwie złożyło, że nasza Ojczyzna była częścią składową pierwszego (PRL) i jest obecnie elementem drugiego (III RP).

Aby móc prognozować przyszłość Polski, najlepiej jest porównać szanse i zagrożenia okresu PRLu z tymi obecnymi w III RP.

Oba omawiane imperia charakteryzują się trójwarstwową strukturą. Ich twarde jądra to ZSRR i USA. Otoczenie tychże stanowili/ią „sojusznicy”. W przypadku ZSRR były to tzw. „kraje demokracji ludowej”, w skład których wchodziła PRL. W przypadku USA są to państwa Unii Europejskiej, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Japonia i Korea Południowa. Zewnętrzna warstwa imperiów to „kraje trzeciego świata”, które w wyniku zmagań dwu mocarstw przechodziły „z rąk do rąk”.

Elitę zarówno jednego, jak i drugiego imperium stanowili/ią żydzi, którzy dbają jedynie o własne interesy i instrumentalnie traktują ludność tubylczą. Różną jednak zastosowali oni strategię w obu omawianych przypadkach.

Sowieckie Imperium Zła można określić jako „odśrodkowe”. Strumień dóbr płynął od jądra i otoczki (krajów demokracji ludowej) do podopiecznych z trzeciego świata. Budowano im przemysł, szkolono kadry, tych tubylców którym udało się już zejść z drzew wysyłano na „studia” do ZSRR i Demoludów, gdzie pławili się oni w rozkoszach kontaktów z pięknymi i niezmiennie przychylnymi wszelkiej egzotyce, Słowiankami. I wszystko to na koszt obywateli imperium.

W zamyśle władców imperium, strategia taka miała zyskać przychylność mieszkańców krajów trzeciego świata. Rodziła ona jednak dodatkowe konsekwencje w postaci nędzy społeczeństwa ZSRR, biedy obywateli Demoludów oraz stosunkowo wysokiej stopy życiowej „podopiecznych” z trzeciego świata.

Niektóre państwa z tego obszaru, takie jak Irak, Libia czy Syria, znacznie przerosły stopą życiową swych „opiekunów”. Aby móc prowadzić tego rodzaju politykę imperium zmuszone było rozbudowywać bazę materialną, nie tylko w sektorze militarnym. W rezultacie dawało to wszystkim obywatelom pracę i kawałek chleba. Ograniczenia emigracyjne wspomagały wzrost populacji społeczeństw imperium. W rezultacie czego, takie społeczeństwa jak polskie mogły przetrwać biologicznie w swych narodowych ramach.

Amerykańskie Imperium Zła to organizacja „dośrodkowa”. Strumień dóbr wsysany jest z peryferii (kraje trzeciego świata) do „twardego jądra” (USA). Po drodze „okruchy z pańskiego stołu” dostawały się „sojusznikom” oraz społeczeństwu amerykańskiemu.

Bezwzględna eksploatacja państw trzeciego świata spowodowała ogrom nienawiści do Zachodu w ogólności a USA w szczególności. Przy czym wyjątek w tej regule stanowią byłe kraje Demoludów i obszaru postsowieckiego. One wyzysk i pomiatanie odbierają jako „sojusznicze pieszczoty”. Otwarte granice pozwalają ich obywatelom na „robienie kariery na Zachodzie”, a masom kolorowych emigrantów, których amerykańskie „bombardowania humanitarne” strząsnęły z drzew, przenikać na pustoszejące terytoria.

Porównując opisane systemy funkcjonowania imperialnego, można łatwo zauważyć, że o ile w czasach PRLu istniała realna szansa na przetrwanie Narodu, o tyle teraz jest to co najmniej dyskusyjne. Inna sprawa, że większość obywateli III RP nie czuje się związanych z Polską ani Jej cywilizacją i kulturą, które są im po prostu nieznane dzięki „wysokim standardom europejskim” w szkolnictwie i edukacji.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl/

Komentarze 132 do “Polska i dwa imperia zła”

 1. Panie Ignacy, cywilizacja Polska jest nieznana dzieki zamianie heh na zydowska za PRL przez JPII.

  Jakoś nikt z wychowanków Bractwa Piusa X nie chce uciekać na Zachód..A wszyscy z Posoborowia Tak.

  Tu nie chodzi o wiedzę a o Ducha, którego Polacy już polskiego nie mają.

  JO

 2. Andżej said

  Prawda wyjdzie na jaw już wkrótce. Jebać Amerykę. Jebać tych skurwysyńskich jankesów!!!!!!

 3. Rafal Cz. said

  Ironia wyczuwalna „dzieki wysokim standartom europejskim”

 4. RomanK said

  Stack bzdur panie Ignacy,,wstydz sie pan.
  Jest jedno Imperium Zla, oparte na Cywilizacji Smierci,…Satanistyczna Ideologia jaka posluguje sie stale innymi tworami politycznymi uzywajac je do calkowitego zuzycia…
  Ubrana w forme najbardziej praktyczna marxizmu zmienia kolory, formy i panstwa….jej elity to nei jak pan szafuje zydzi….bo wsrod jej elit przewijaja sie wszystkie nacje..a raczej zdrajcy swoich nacji..w tym zatrzesienei Polakow…illuminaci..dla ktorych celem jest ..uzyc….To oni sadzaja na tron tzw Wyemancypowanego Czlowieka- Prometeusza….zaraz obok Dionizosa…..i kolorowych marxistow pajacy:-)))))
  Nie pokazuj pan palcem…bo widac reka ,ktora nim kieruje:-))))

 5. Rafal Cz. said

  Ad 4
  Sadze ze temat przerasta panskie mozliwosci. Gdyby pan przeczytal ten artykol z nalezyta uwaga moglby pan
  dojsc do sensownych wnioskow.

 6. Przeczyałem wpis,w którym ze strachu brakuje informacji o tylko kilkudziesięcu rodzin,które decydują o losie naszej planety Ziemia.One są właścicielami.
  Imperia? Religie? Patenty? Podziały polityczne?Podziały gospodarcze, militarne?Chiny? Kraje arabskie?To jest cyrkowa iluzja dla zysków,rodzin, które nawet korzystają z usług mafii na różnych kontynentach.

 7. PISKORZ said

  re art Strumień dóbr płynął od jądra i otoczki (krajów demokracji ludowej) do podopiecznych z trzeciego świata’ …DO TYCH PODOPIECZNYCH…to ZSRR przez wiele lat wpompowała setki mln. dolarów….z marnym skutkiem.

 8. sami said

  @Polak-Ortodoks
  100/100

  Pozdrawiam

 9. Rafal Cz. said

  Ad all
  dla rozluznienenia trzy tysiace lat „duduk”

 10. Rafal Cz. said

  Prosze posluchajcie tej muzyki jak jest czarowna.

 11. Kenig said

  Tylko starcie Gigantow w wojnie swiatowej moze zalatwic sprawe;wojna chin z usa z rosja.I to wojna totalna ktora zmiecie te panstwa z powierzchni ziemi.Co daj BOZE .Innej mozliwosci nie widze A mowienie o jakis wyborach ze trzeba isc do wyborow I wybrac partie narodowe czy partie monarchistyczna To tylko pobozne zyczenia ktore nie moga sie ziscic .Gdyz swiatem rzadza finance A wiec ci co maja wszystko w swoich lapach.Takze poprostu trzeba ich unicestwic ;FIZYCZNIE w wielkiej Wojnie.Co do tego nie dojdzie bo oni wiedza ze bedzie to koniec zycia na ziemi.I robia to w inteligentny sposob poprzez trucie srodowiska zywnosc GMO 5-G zatruta woda Eutanazja aborcja LGBT I itp.Co moglo by przeciwstawic sie temu wszystkiemu Powszechny ;;;;;;;;BUNT OBYWATELSKI ;;;;;;;;;TYDZIEN BEZ PRACY WSZYSTKO STOI NIEMA LUDZI W FIRMACH W BIURACH W WIELKICH ZAKLADACH PRACY.Ale do tego nie dojdzie gdyz ludzkosc jest tak zafascynowana ;bogactwem I rzadza posiadania wszystkiego.Dopiero jak wszystko stracimy wszelkie dobra materialne I bedziemy totalnymi dziadami .I to zachipowanymi .Kontrolowanymi od kolyski az do grobu.Wtedy ludzkosc zrozumie jak zostala ;;;OSZUKANA;;;A wtedy bedziemy mieli taka zeznie ze zyjacy beda zazdroscic zabitym.Oby do tego nie doszlo.I mysle ze lepszy sposob pogardzic tymi bogactwami I OLAC ICH FIRMY I wrocic do dawnej prostoty zycia.Co sobie I Panstwu zycze.Amen

 12. Rokitnik said

  Oj p.Kening…same sprzecznosci tu widze…!

 13. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Z „Przedwczesnego Świtu” : „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony demokracji.Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM,można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  Tragiczna śmierć mojego brata Janusza pokazała jak za KORUPCJĄ KOŚCIELNO-DUCHOWĄ poszła ŚWIECKA.

 14. Maverick said

  Imperium zła USA cały czas musi przypominać swoim obywatelom jaki wspaniały i niepowtarzalny jest to kraj, gdzie połowa ludzi jedzie na antydepresantach, inni na opionoidach.

  Praca dla polityków to iście hazard zawodowy i o śmierć łatwo.

  Lista śmierci wspólpracownikó Hitlery Clinton jest długa.

  https://lasvegas.cbslocal.com/2016/08/10/the-list-of-clinton-associates-whove-died-mysteriously-check-it-out/?fbclid=IwAR0YgaTzL9z9tdiWxYfwS3piIBNXYjSvI_oEmvPaHjMWJ52RAL-tWrRL0VI

 15. Marucha said

  Re 11:
  Tak Panu zależy, żeby Rosją została zmieciona z powierzchni ziemi, a z nią cała Słowiańszczyzna?
  Bo ja bym wolał, aby w pierwszej kolejności zlikwidowano Izrael (wraz z diasporą), a potem Niemcy.

 16. Kenig said

  Otych panstwach na niby.Niechce wspominac bo one powinny porzegnac sie z zyciem w pierwszej kolejnosci.Ale to nie lezy w naszej ludzkiej gestii Tylko to BOZA sprawa gdyz on stwozyl narody I tylko on to moze zrobic.

  ———
  Ominął Pan sedno sprawy.
  Admin

 17. Yah said

  To byłaby już czwarta próba – po Napoleonie, rewolucji i Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

  W Polsce Słowiańszczyzna praktycznie nie istnieje. Jest tylko ośmieszana. Jeśliby istniała, Koneczny nie pisałby o cywilizacji łacińskiej tylko ruszyłby głowa i napisał po prostu o cywilizacji polskiej odwołując się do jej jakiegoś najlepszego okresu. Celowe działanie, czy wrodzone u niektórych poczucie niższości wobec Zachodu.

 18. MatkaPolka said

  Drażni mnie ta narracja z III RP

  I RP to do rozbiorów – cóż to była za wspaniała wolność
  II RP to odzyskanie niepodległości – dla mnie trwała do maja 1926 – potem to rządy faszystowskie Piłsuda i kolonizacja Polski

  III RP – to dopiero demokracja i wolność wg. Michnika i kohorty– bo przecież PRL to była okupacja przez ZSRR; teraz mamy WOLNOŚĆ – wyprzedania przemysłu i WOLNOŚC podróżowania i emigracji „za chlebem”. Polskę ponownie skolonizowano

  ODMAWIA się PRL istnienia, jako III RP. Tak PRL to była III RP – uratowana od eksterminacji przez zbrodniczą, III Rzeszę Niemiecką, odbudowana z gruzów pod protektoratem Rosji, zelektryfikowaną (zabrano ciemnym chłopom świeczki,) wykształconą – nauczyli ciemnego chłopa pisać i czytać, a całym rzeszą dano darmowe wykształcenie …..
  =============
  ad 17 Yah
  W Polsce Słowiańszczyzna praktycznie nie istnieje
  aludzie mówią po polsku – zdaje sie że to słowiański język

 19. Troll Polonii said

  Zastanawiam sie, dlaczego nic na tej planecie nie zalezy od nas, od wiary, religii, Bozych Przykazan – a wszystko, zdaniem niektorych specow od polityki, zalezy od diabla i zyda.
  Wykrecanie sie i omijanie naszego uczestnictwa w samobojstwie narodow jest bezprecedensowe.

  Zarowno pan Lewicki jak i niektorzy ‚doradcy techniczni’ zza oceanu zapominaja, nie chca pamietac, ze Rosja byla ogromnie zniszczona, i to nie raz, i okradziona przez tych samych zbrodniarzy, ktorzy wymordowali Indian i z Afryki wywiezli 9.5 miliona czarnych niewolnikow, z czego polowa padla w czasie transportu.
  Rosje bardzo trudno odbudowac ze wzgeldu na ogromny obszar.
  A jednak jest bardziej zadbana niz wiele terenow USA …na przyklad Detroit czy Puerto Rico.

  Rosja nie napadla ani na Francje, ani na Niemcy, Anglie czy Hiszpanie…
  ani na Indonezje
  I nie zrzucala bomb na inne panstwa i nie bombardowala bronia atomowa Hiroszimy, Nagasaki czy Jugoslawii.

  Niech sobie rozne historyki od siedmiu bolesci przypomna, kiedy to Rosja napadla na Alaske, kraje Ameryki Poludniowej czy niszczyla kraje Afryki.
  I kiedy to Rosja okradala Bliski Wschod i urzadzala ludobojstwo narodow?

  W Rosji mowi sie 272 -ma jezykami.
  W USA super-bialym albinosom politycznym przeszkadza jezyk hiszpanski.

  10 milionow Polakow doszlo do wniosku, ze lepiej, zeby nas okradal Zachod niz zeby nas budowal Wschod.
  I lepiej, zebysmy placili ‚opiekunom’ zza oceanu za bron i gaz – niz zebysmy mieli wlasna energie i wlasne przedsiebiorstwa.

  Gdzie sie podzialy polskie osrodki badawczo -rozwojowe tzw. OBR-y?

  Mielismy stocznie i huty i wlasne rolnictwo.
  Dlaczego Czesi i Wegrzy maja elektronie atomowe – a my nie?
  Co sie stalo z polskim kinem, teatrem, literatura?

  Ani Rosjanie nie stworzyli marksizmu ani nie wprowadzili marksizmu u siebie.

  Imperium zla przygotowuje kolejny atak na Rosje wyslugujac sie panstwami osciennym, ktore imperiumm zla gnebi szantazami i sankcjami.
  Imperium zla zaopiekowalo sie Polska gdy nalozylo na polskie dziecko i jego rodzine dranskie sankcje i opedzlowalo SAM- y z towarow na polkach. A wszystkie towary staly w wagonach, na bocznicach i ubecja pilnowala, zeby nie dostarczyc do sklepow!
  Pamietam jak w Nowym Targu gorale z Solidarnosci pootwierali takie wagony i je dokladnie oproznili.
  I to nie tylko w Nowym Targu.

  Imperium zla moze grasowac tylko tam, gdzie wojsko i narod zdradzi wlasny kraj.
  Dlatego Syria i Wenezuela sie trzymaja.
  Utrzymali sie tez Turcy.

  Polska miala Kuklinskiego.
  Dochodzenia w sprawie pomordowanych polskich oficerow i generalow- czlonkow NATO w Polsce po-komunistycznej nie bylo i ….nie bedzie.

 20. Troll Polonii said

  Kiedy w 2008 roku Szakaszwili napadl na oddzial wojsk ONZ na granicy Osetii i wymordowal 72 zolnierzy ONZ a nastepnie przez dwa dni bombardowal osiedla mieszkaniowe Osetyncom; wymordowal ponad tysiac spiacych mieszkancow — zachodnia prasa milczala.
  Przez dwa dni media zachodnie nie byly w stanie poinformowac swiata o tragedii Osetii.
  A tu nagle, po dwoch dniach raptem caly swiat obiegla straszliwa wiadomosc: Rosjanie napadli na Gruzje!!

  Wojska rosyjskie rzeczywiscie weszly ale nie do Gruzji tylko do Tsvingalii … i stamtad przepedzily Gruzinow. Popedzili ich az do Tbilisi.
  Media zapomnialy dodac ilu zginelo Osetyncow a ilu Gruzinow.
  ZADNE media na Zachodzie nie podaly ilosci ofiar rosyjskiego ‚napadu’ na Gruzje.
  Media nie podaly tez narodowosci pomordowanych ofiar gruzinskiego napadu. Wsrod pomordowanych byli obywatele rosyjscy.

  Nikt i nigdy na Zachodzie nie poczul sie w obowiazku przeprowadzenia wywiadu ani z Gruzinami ani z Osetyncami. O Rosjanach to nawet mowy nie bylo.
  Osetia nie byla w stanie wojny z Gruzja. Ale byla pod opieka ONZ wlasnie z powodu gruzinskiej agresji, ktora traktowala Osetyncow jak podludzi.
  Osetia miala calkowita autonomie i wojska obserwacyjne ONZ mialy zabezpieczyc Osetie przed gruzinskimi atakami.
  Szakaszwili mial lepszy pomysl: napasc na Osetie w czasie i olimpiady i wyborow w USA. Przez Osetie chcial rozezlic Rosjie i sprowokwoac do wiekszego konfliktu.
  Zarowno Izrael, ktory mial w Gruzji swoich ‚doradcow’ , jak i USA bardzo odradzaly panu Szakaszwili przedwczesna awanture z Rosja.

  Od tej pory minelo juz 10 lat a caly Zachod powtarza bezczelne klamstwa o gruzinskiej awanturze obwiniajac oczywiscie Rosje.
  Do tej pory wstyd sie przyznac, ze wojsko gruzinskie wymordowalo zolnierzy ONZ.

  Bardzo polecam ten film dokumentalny, zeby uczciwi ludzie zaczeli sie zastanawiac nad tym, co to takiego jest imperium zla i jakie sa kryteria ocen:

  Georgia’s Gamble Revisited — RT Documentary
  https://www.rt.com/shows/documentary/435028-georgia-ossetia-war-change/

 21. JO said

  ad.18. Oczywiscie, ze PRL byl III RP, ale byl tez III RP Komunistyczna, ktora podmywala podstawy polskosci tak, by doprowadzic do kolejnej rewolucji by ustanowic IV RP i bodajrze ostatnia, jezeli nie vedzie Cudu.

  NOKT NIE ZAPRZECZA OSIAGNIEC PRL, ale te osiagniecia sa zbyt male w konfrontacji z „atomowym” spustoszeniem w Polakow Duszy, ktore stalos ie podczas PRL: zmiany posoborowe, ideologia komunizmu = duchowo Polacy stalismy sie Zydami.

  JO

 22. Troll Polonii said

  21
  JO
  Podstawy polskosci to podmywaja takie durnie , jak ty.
  Umiesz na pamiec wszystkie piosenki Mazowsza?
  Potrafisz wszystkie zaspiewac a capella?

 23. RomanK said

  ja jestem pewny- ze owszem durnie, ale takie- jak ty trollu…. W czasie kiedy koncesjonowany Slask i Mazowsze..spiewali i tanczyli..nasmiewano sie szydzono w „wiochy i cepelli”, likwidowano polskia wies, poczynajac od instalacji przymusowej kolchoznikow w kazdej chalupie… obowiazkowych dostaw, przymusowej kolektywizacji, a potem drenazu ludzi przez utrzymywanie rolnictwa w stanie sredniowiecznej technologii. Apartheid wobec polskiej wsi czynil taklie postepy ..ze po ubraniu i wygladzie, zachowaniu i jedzreniu poznawalo sie kto ze wsi…
  Przesladowanie tradycji religijnej i KK…areszty Obrazu Jasnogorskiego… gdzies ty sie qrwa uchowal????parchu????
  A mimo tych przesladowan wies polska odbudowala Polske…i sam sie odbudowala….jak??? sam budowalem dom …kiedy na wszystko byly przydzialy..na kazdy material budowlany….i wybudowalismy razem z ojcem…bez jednego przydzialu ..nawet na jedna cegle…

  IMperium Zla jest Jedno….TO NWO…Satanistyczny Zwiazek Uzurpatorow….jego celem nie sa jakies szczegolne panstwa -ale Wladza Globalna. Swiat…po koleji zajezdza panstwa narodowe. i utilizuje je w drodze unifikacji i wyzysku po czym zostawia ruiny…To Antykulturowy Nihilistyczny i Miedzynarodowy Twor.

 24. Ad. 9

  Ta hołota nie ma żadnego szacunku dla sztuki. Pierwsze dźwięki i reakcje jakby Michael Jackson się pojawił. Tfu…

 25. JO said

  ad.22. A Pan potrafi wytlumaczyc na czym polega Nadprzyrodzone Zycie i po co urodzil sie Pan Jezus Chrystus?

 26. […] 2019-08-12 (Poniedziałek) @ 13:37:1121 JO Podstawy polskosci to podmywaja takie durnie , jak ty. Umiesz na pamiec wszystkie piosenki Mazowsza? Potrafisz wszystkie zaspiewac a capella? […]

 27. Sarmata said

  Naród polski i Królestwo Polskie było 800 lat wcześniej niż powstały masońskie a obecnie żydowskie Stany Zjednoczone A.P. Wawel ma 3x więcej lat niż te całe Stany Zjednoczone A.P. Rozumiecie już jak zasrańców traktować? Z góry!
  Żyd tu rządzi od 1944 i tyle. Dlaczego na zebranie podpisów i rejestrację list do październikowych wyborów dał tylko 25 dni?

  MOTTO: Bo PiS MUSI wygrać wybory aby sprostać prośbom żydków z NYC (dlatego sprzedaliby własne matki …)
  447 JUST – moje uwagi:
  Budowa Izraela na Bliskim Wschodzie była największym błędem żydostwa na przestrzeni 2000 lat, — bo ich koczownicza i egoistyczna psychika połączona z niską inteligencją oraz patologiczną miłością własną czynią zamieszkanie samodzielne zbyt trudnym, — jak na ich niedostateczny intelekt i słabowite barki, — a co dało im genetyczny nawyk oglądania się na goja, którego w Izraelu nie ma w dostatecznej ilości. Zatem to, co obecnie widzimy w Polsce i Izraelu, to przygotowania do skorygowania tego błędu. (K. Cierpisz)

  Jarosław Kaczyński powiedział w ambasadzie USA, że Polska zapłaci żydom 20%. Skąd te 20%? Stąd, że nagle żądania podniesiono z 65 mld. $ na 300 mld. $ po to by zrabować te wcześniejsze 65 mld. $. Dzięki temu misz-masz PiS będzie mógł się pochwalić, że oszczędził 240 mld. $. Taki psychologiczny myk – jak to u żydokomuny zawsze bywało (patrz załączony link od 3:01). PiS chce zapłacić żydom, bo Polskę na to stać. I zrobią to po wyborach udając, że Kongres amerykański (jedyny sojusznik) ich do tego zmusił (po to się skłócili z Rosją aby nie było alternatywy). Oto dowód:
  Po pierwsze i najważniejsze to NIC SIĘ NIE ZAWALI (państwo i naród polski) od planowanej uzurpacji żydowskiej na 300/65 mld. $ jak twierdzi pan Michalkiewicz. Jest to tylko działanie bezprawne i bezpodstawne oraz rasistowskie (i popierane przez PiS). I tyle.
  Dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest prosty przykład jak to III RP płaci żydom rok-w-rok 40 000 000 000 zł w postaci odsetek od pożyczek i nic się nie wali. Kwota ta pomnożona przez 30 lat „wolności” już dała uzurpowane 300 mld. $.
  Po drugie, dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest to, jak PO ukradło w 8 lat 250 000 000 000 zł i nic się nie zawaliło a jeszcze udowadniali, że gospodarka kwitnie. I znowu kwota ta przełożona na w tym wypadku 32 lata (x4) również daje kolejne uzurpowane 300/65 mld. $.
  Po trzecie, skoro ja to wiem to tym bardziej PiS to wie i stąd jego tajne kombinacje za plecami Polaków jak po cichu zapłacić żydom 300 mld. $ bo widać, że na przestrzeni 10 – 30 lat można i nikt się nawet nie zorientuje. Tu własnie się myli pan Michalkiewicz (tak sądzę), który twierdzi, że państwo się zawali. Nic się nie zawali.
  Wynika z tego, że Polska to dosyć bogaty kraj i stąd żydzi żądają kolejnych 300 mld. $ z tym, że tym razem w postaci ziemi i nieruchomości aby ustanowić Polakom Judeopolonię (piąta próba zrobienia Polin na polskiej ziemi). Pięknie to wykłada pan Marian Miszalski w swojej nowej książce „Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu” – Marian Miszalski
  https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ukryta-wojna-%E2%80%94-cicha-kapitulacja.-Polityka-Polska-wobec-zydowskiego-rasizmu-Marian-Miszalski/3737
  Po trzecie wielu propaguje błąd który sprowadza się do rozumowania „A jakby było stać Polskę to może Polska powinna zapłacić?”. To pokazuje, że Teheran i Jałta nic Polaków nie nauczyła a przynajmniej większości tego co zostało z Polaków. Pokazuje, że sprawa polaka jest trudna ale nie beznadziejna.

  „Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę…”
  Poza tym to uratować żyda to jest tak, jak uratować węża… i tak cię potem ugryzie – bo musi.

 28. Troll Polonii said

  23
  RomanK
  Nie wyzywaj nikogo banderowski syjonisto od parchow bo to zaden argument .
  A przede wszystkim nie lgaj.

  Chodzilem na religie od pierwszej klasy szkoly podstawowej nr. 16 we Wroclawiu, Przy szkole byla kaplica sw. Klemensa i tam bylem do Pierwszej Komunii.

  Byly awantury z Kosciolem i byly aresztowania.
  Za popieranie kary smierci dla biskupow, taka jedna pani ‚poetka’ Szymborska zostala wynagrodzona przez rzady po-Solidarnoscowe – dostala Narode Nobla … ale juz w Po-Solidarnosciowej Polsce.
  Cala ubecka wierchuszka z PRL rzadzi teraz w Polsce dzieki staraniom innego noblisty, ktoremu nie podobal sie gazociag jamalski.

  Nikt nie opowiada, ze PRL byl rajem – bo nie mogl byc.
  USA tez nie jest rajem choc ich nikt nie zbombardowal.

  Takiego klasowego spoleczenstwa jak jest teraz i w Polsce i w USA nie bylo w historii swiata.

  Po ubraniu sie i teraz poznaje: markowe szmaty z plastiku Made in China; apartheid finansowy kwitnie, ludzie umieraja z glodu, zamarzaja na sniegu i z powodu nedzy, bo nie maja za co kupic lekarstw.

  I nie bylo tyle wojen na raz, co teraz.

  Ja nie lubie szarlatanerii w dyskusji.
  Kolektywizacja akurat byla bardzo potrzebna.
  Moi dziadkowie pochodza ze wsi i dziadek tez bil pokatnie swinie ale babcia mi tlumaczyla, ze rzad to robi dlatego, zeby nie bylo spekulacji bo wies miala nakarmic miasto ale nie po cenach spekulacyjnych.
  I jeszcze mi tlumaczyli, ze jest za malo jeszcze hodowli.
  Dziadkowie moi mieszkali w podkrakowskiej wsi w ktorej po wojnie polowa ludnosci byla schorowana i wyniszczona wojna. Dopiero wl latach 50-tych bylo we wsi swiatlo. Ja jeszcze czytalem wieczorami u babci przy lampie naftowej.
  Mnie nie trzeba uczyc jak bylo.
  Zaden, ale to zaden kraj nie byl tak zniszczony wojna jak Polska.

  Szarlataneria jest wiec takie zdanie, ze:
  „utrzymywanie rolnictwa w stanie sredniowiecznej technologii.”

  Po wojnie w ogole nie bylo parku maszynowego we wsi. Zwlaszcza w Malopolsce.
  Ja mam palec obciety bo pomagalem kosic sierpem. Kosa byla luksusem. A nie zelektryfikowana wies nie mogla nawet marzyc o mlockarni elektrycznej.
  Bywalo i tak, ze wojsko pomagalo przy roznych pracach na wsi.

  Kolektywizacja za Gomulki juz byla niepotrzeban bo gospodarstwa staly sie samowystarczalne i ze zdumieniem widzialem zmiany na wsi.
  Wielu chlopow kontraktowalo ‚tabak’ tyton, i rozne rosliny przemyslowe i dorobili sie naprawde dobrych dochodow. Na wies mojej babci zajedzali juz krewni wlasnym autami.
  Byly tez panstwowe kontrakty na ‚zywca” – rozna hodowle. Powstawaly na wsi nowe domy
  W miastach badylarze byli bogaczami.

  Czemu sie czepiam tej sredniowiecznej technologii???
  Bo kto to pisze?
  Pan z kraju Monsanto, ktore najnowoczesniejsza technologia zatruwa caly swiat.

  To Monsanto produkowalo kiedys agent orange, eby mordowac ludzi i lasy w Wietnamie.

  Nikt u nas nie kupuje ketchupow i przetworow Heinze’a bo to syf.
  Toksyczne zarcie produkuje sie przy najnowoczesniejszej technologii zatruwania ludzi.

  A Polska powojenna bardzo szybko sie odbudowala. Juz w 1956 roku nie bylo w kraju gruzow.
  Ja jeszcze chodzilem do podstawowej szkoly przez blota i rozkopy ale powstawaly domy i osiedla mieszkaniowe.

  Kraj nam zburzyli Niemcy.
  Ale latwo jest kochac Merkelowa i zapomniec, kto nam zburzyl ne tylko stolice i 75% kraju.

  Najlepiej zwalac na komunistow ( ktorych akurat nie bylo) ze w Polsce byly braki.

  To nie komunisci zburzyli kraj.
  Ale tez i nie Zachod pomogl Polske odbudowac.
  I nie komunisci zburzyli Jugoslawie i urzadzili ludobojstwo Serbow.

  W tych wszystkich szczekaczkach anty-PRLowskich NIKT, NIKT nie wspomina szwabow, ktorzy nam zrujnowali kraj.

  Dlatego uwazam takie pierdoly o „komunie’ i kolektywizacji za zwykla pyskowke i szarlatanerie.

 29. Marucha said

  Re 23:
  Co Pan wypisuje?
  Polską wieś, z samowystarczalnymi gospodarstwami, produkującą naturalną żywność wykończyła III RP, a nie PRL! Teraz już prawie nie ma wsi, nie ma piejących kogutów, ryczących krów, gęgających gęsi.
  Nie pamiętam ani „kołchoźników” w każdej chałupie, ani przymusowej kolektywizacji na jakąś skalę. Ona się w Polsce nigdy nie udała.

 30. Joannus said

  Ad 19
  ”– a wszystko, zdaniem niektorych specow od polityki, zalezy od diabla i zyda.”

  Takich mamy niestety speców, którym się uwodziało iż Pan Bóg jest obojętny na wszystko, tylko pozostawił sobie karanie.

 31. 29. Pan Roman ma racje. PRL zniszczył polskiego rolnika. PRL BIS teraz jego morduje.
  JO

  ————
  No ku*wa, nie mogę słuchać tych bredni… Co ty człowieku wiesz o PRL?
  Admin

 32. …Pan Roman K doskonale opisał jaj PRL niszczył rolnika…
  – urbanizacja, zaburzenie proporcji między miastem a wsią, drenaż I indoktrynacja młodzieży, zacofanie …- wielki temat, a widać, że Pan Gajowy rolnikiem nie był…:)

 33. Tekla said

  Tak niszczyl rolnika PRL ,ze dzieci chlopa dostawaly dodtkowe punkty za pochodzenie,,,jak szly na studia–wiem bo zabraklo mi tych punktow..byly tez dla tych dzieci chlopskich luksusowe intarnaty..z obsluga..itd,

 34. PISKORZ said

  re 29 Nie pamiętam ani „kołchoźników” w każdej chałupie, ani przymusowej kolektywizacji na jakąś skalę. Ona się w Polsce nigdy nie udała.” DOKŁADNIE TAK P. MARUCHA…Je też nie pamiętam..!! Około 75% ziemi było w rękach chłopów /inna rzecz, że b. rozdrobione gospod./..reszta to PGR i SPÓŁDZIELNIE ROLNICZE..

 35. Wiem o PRL, p.Gajowy. O rolnictwie też w nim. Byłem blisko Inspekcji Doractea Rolnego w potężnym ośrodku w Besi oraz mieszkałem na wsi I małym miasteczku. I muszę napisać, PRL organizował doskonale szkolenia, pomoc doradczą ale poprzez kolektywizacje , PGR y zniszczył hierarchię wsi niszcząc naturalną elitę przywódcze dając w zamian Partie I Inspekcje Państwa. Rolników dopingowano by produkowano jak najwięcej coś w rodzaju przodownictwa. Zrównano rolników, bo byli tylko malorolni I PGRy gdzie autorytet z kościoła, ziemianina- Pana,…, przeniesiono na Socjalistyczne Państwo, inspektorów …kradnąc rolnikom dzieci poprzez szkolna indoktrynacje.
  Więzi wsi , społeczeństwa pekaly mimo tworzonych kół gospodyń wiejskich , straży , wies była uboga, bo nie mogło być inaczej, była skolowana , oglupiona I tak trwało dekadami aż cwaniactwo przyszło za Gierka, który wyprodukował kurnikarzy, hodowców tucznikow w nienaturalne sposób powstało na wsi nowobogackich, co wieś rozwarstwilo. No i przyszło nowe po Gierku.
  Wyczekiwanie aż nagle bum I bes skrupułów ten cwanszy, bogatszy niszczył ubogiego I tak jest po dziś.

  Pan jak zwykle o Chlebie a ja o Niebie.
  Bardziej przyziemne opisał PRL i rolników Pan Roman K.
  Pan, Panie Gajowy nie jest mentalnie w stanie zobaczyć I zrozumieć. Pan jest czarne albo białe I dlatego NIGDY Pan nie rozpozna KABALY, która w PRL i Teraz trwa I niszczy . Pan Roman potrafi rozpoznać.
  JO

 36. Tekla! Właśnie tak te dzieci niszczył. Dał im złudzenie, że mogą być miastowe oraz , że mogą być wszystkie- inteligentami:)))

 37. Marucha said

  Re 35, 36
  Pan jest nieuleczalnym durniem.

 38. Boydar said

  „… co ty człowieku wiesz o PRL? …” – Pan Gajowy do Pana JO

  Myślę sobie (ale tylko jak nie mam czasu, odwrotnie do tego Bacy), że gdyby nie PRL to Pan JO by sobie dzisiaj nie pobrykał. Cokolwiek by to znaczyć nie miało. Żydzi bez antysemityzmu też cienko przędą.

 39. Carlos said

  Jestem od urodzenia mieszczuchem z Wroclawia. W Chicago pracowalem czesto z rolnikami z malych i duzych wiosek. I WSZYSCY MOWILI ZE DOMY I GOSPODARSTWA ZBUDOWALI ZA KOMUNY I ZE TO BYL NAJLEPSZY CZAS DLA NICH. durnie….

 40. lewarek.pl said

  Polak-Ortodoks.
  Nie pisz pan lepiej o PRLu. Nic pan o nim nie wiesz. To, co piszesz, to wytwory propagandy, zresztą niskich lotów. Tyle jest innych tematów!
  Chyba że chcesz zbierać joby od tych, którzy PRL pamiętają.
  A od takiego pierdolenia
  „Elitę wybiera Kościół a nie Socjalistyczny System jak w PRL. Elite kształtuje Kościół a nie PZPR.”
  to się słabo robi.

 41. Bili de kid said

  @Tekla >byly tez dla tych dzieci chlopskich luksusowe intarnaty..z obsluga..itd,

  Może Pani podać chociaż jeden adres takiego internatu i nazwę uczelni?

 42. RomanK said

  ad 29….Panie Gajowy to ze pan nie pamieta usprawiedliwia starosc….
  BYlo dokladnie jak pisze… Kiedy nie udala sie kolektywizacja, zaczeli proces odwrotnEJ parcelacji…zeby nie upelnorolnic chlopow zakladali PGR..masakra …od samegpo poczatku do konca mimo ze na dyrektorow angazowali ziemian…z wykszatlceniem rolniczym , ci robili co mogli a mogli niewiele. Potem zaczeli odbierac ziemie starszym chlopom..za renty i ubezpiecznie…i zakladali WOPRY i SPoldzielnei Kolek Rolniczych….to co po tym zostalo to dzis mienie bezspadkowe,,,,,
  To Carlos co ci opowiadali w Chicago to chloporobotnicy….to dzieki temu, ze pracowali na dwie zmiany odbudowali wies… przebierali sie w drodze ..w drodze jedli..i od piecow chutniczych – pedzili do kosy…ich dzien zaczynal sie o 4 rano konczyl o 10 w nocy…..
  To dla nich byl nalepszy czas…. dla mnie tez mielismy wtedy po 20pare lat…..i sami robilismy traktory z silnikow DSek,Junakow,,,Izy….i inne maszyny rolnicze,,,,czasami udalo sie kupic ciagnik, jaki skASOWALI PO AMORTYZACJI W INSTYTUCJACH PANSTWOWYCH…
  Wiekszosc uciekala ze wsi za lepszym zyciem…status rolnika byl kstaltowany opiniami parchatych i umyuslow inzynierow dusz;:-))))
  wIES PRZESTQAWALA BYC WSIA STAWALA SIE ZAPIECKIEM MIAST…i tak zostalo do dzis…

 43. towarzysz0 said

  Panie JO!

  A kto zniszczył niemiecką wieś?mam na uwadze w zachodnich landach. Podejrzewam, że podobnie wygląda wieś i w innych zachodnich panstwach

 44. RomanK said

  To samo zniszczylo farmera amerykanskiego i to ile lat temu….. TowarzyszuO…
  Antykultura Smierci….Wies stworzyl Bog…niszczy ja Szatan…
  Wis nisczy sie Systemowo..zeby pozbawic wlasnosci ziemi….wlasnosc ziemi jest podstawa kazdej wlasnosci…. i tyle wolnosci ile wlasnosci….

  Kiedy przejma ziemie…zawyja narody…..z glodu….!!!!!!

 45. RomanK said

  Trollu po polsku pisze sie,,nie lzyj:-))))
  O …do Pierwszej Komunii byles????To pochwal sie zdjeciem….. a do ostatniej kiedy???

  Gdybym mogl miec z powrotem 30 lat..kupilbym ziemie…na Lemkowszczyznie pod pasionke bydla..kozy i owce ……i pszczoly …
  Ale mnie juz tylko wystarczy 8x4x6 …stop.

 46. miet said

  Re.33.
  No coś podobnego – Pani Teklo, ja syn chłopo-robotnika, mieszkałem w akademiku na Bystrzyckiej w Łodzi (dla wtajemniczonych – Bystra), ona później nazywała się Ul. Lumumby.

  Ale że to były jakieś luksusy przydzielone chłopskim dzieciom, to pierwsze słyszę… i to nawet z obsługą???!!!
  Ja żadnych punktów nie dostałem – i bardzom z tego zadowolony – bo nikt mi łaski nie robił.

  Bardzo żałuję Pani Teklo, że pani tych punktów nie dostała – może teraz byłaby Pani „ktuś”.:-)))

 47. Rafal Cz. said

  Ad 28
  Brawo!

 48. Troll Polonii said

  Zdaje sie, ze w czasie tej calej dyskusji, niektorzy zapomnieli – moze i niechcaco- ze:
  – Nie komunisci zbombardowali nam kraj
  – nie komunisci stworzyli obozy koncentracyjne na terenie Polski
  – nie komunisci wymordowali 75 tysiecy katolickich ksiezy w Stuthoffie, Dachau i Sachsenhausen
  – nie komunisci wysylali Polakow na roboty do Niemiec
  – nie komunisci namawiali do mordowania Polakow przez Polakow – juz po zakonczeniu wojny.
  – nie komunisci kazali bojkotowac trzy kolejne amnestie po wojnie
  – nie komunisci okradaja teraz nasz kraj
  – nie komunisci wynaradawiaja Polske
  – nie komunisci rozkradli nasz majatek narodowy
  – nie komunisci namawiaja nas do mordowania innych narodow
  – nie komunisci nakladaja na nas mordercze sankcje
  – nie komunisci spowodowali, ze tysiace polskich rolnikow popelnilo samobojstwo
  – nie komunisci kaza nam placic odszkodowania zydom
  – nie komunisci rozwalaja nam Kosciol

  I :
  NIE komunisci sprzedali nas w Jalcie – Jak krowe na zydowskim targu.

  Dlatego nie bardzo rozumiem dlaczego niektorzy koncentruja sie wylacznie na dyskutowaniu nie- stniejacej komuny.

  W PRL nie bylo KPP. (Komunistyczna Partia Polski) . Ale byla za sanacji.

  Ogladac sie nie da obecnych ‚festiwali na piesn’ gdzie strach i wstyd wystapic w polskim stroju narodowym i zaspiewac polska piosenke.

  A tak beztrosko spiewalismy „za komuny”

  Mazowsze – Cyt, cyt – YouTube

 49. jasiekztoronto said

  Re: Artykul…
  Czasy PPR-u I PZPR-u byly okresami odbudowy I kierunkiem do zgromadzenia tego przez Polakow, czego po 89 r. zabrali nam „prywatyzatrzy”,I „restrukturyzatorzy”, a reszte co nam dzisiaj pozostalo czyli „bydlo robocze” swiadczace uslugi, lasy I publiczne nieruchomosci zabiora w/g ustawy 447 do konca zydzi…No I zostaniemy na „golasa” z czarnymi emigrantami, banderowska policja I hamerykanskim wojskiem, by nikomu nie „wpadlo” do glowki bycia niezadowolonym…z takiego stanu rzeczy…

  Czy ktos ma jeszcze jakies watpliwosci czy PRL byl dobry a III „rzeczy-pospolita-zydowska” napewno bedzie „lepsza” I bardziej skuteczniejsza dla idiotow I kretynow…

  A tak na marginesie: Nasze „losy” (Polakow) zostaly rozpisane po dojsciu do wladzy s…syna pilsudskiego…, ktory nie bez powodu zostal „zagrzebany” pod dzwonnica…,

  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Za czasow PRL-u – ok. 3.6 miliona moze PRL- chwalic, 25 milionow walczyla z „biurokracja”, a reszta siedziala cicho w „betonowych celach” pt: „M-2 czy M-3…

 50. Marucha said

  Re 48:
  Komuniści po to odbudowali Polskę, żeby potem mieć co niszczyć.
  Po to kształcili młodzież że wsi, żeby zniszczyć wieś.
  Po to fundowali wczasy i sanatoria, by rozwalić więzi społeczne i rozpić naród.
  Itd.

 51. z prowincji said

  komuny nie ma już 30 lat ,ale wszystko zło jakie dziś się pojawia i nas atakuje ,ciagle wielu blogowiczów , uczonych w piśmie i w mowie stara się winę za te niepowodzenia dzisiejsze
  i nieszczęścia , jakoś obciążyć komunę (czyli w większości nas ,starsze pokolenie i niewidzialną ale złą komunę ,tak dla dodania sobie usprawiedliwienia i zbudowania swojego kombatanctwa chyba ).
  Żygać się chce od tego zwalania winy na te wszystkie „komunistyczne” przewiny ,łatwo z powodu bezkarności używane na usprawiedliwienie własnych grzechów wobec polski .
  Tak każdy z nas powinien sobie zadać pytanie czy ja k…a zrobiłem cos dobrego dla Polski ,dla
  ojczyzny ,czemu pozwalam sfołoczy się panoszyć i pogardzać naszą trudną ,ale przecież nie zawinioną przeszłością ,czemu zezwalam na wybory ludzi niegodnych na moich reprezentantów .czemu ich nie oceniam ,czemu nie myślę i ide na łatwiznę .

 52. Ad.36 Ortodoks
  Taak oczywiście ,dzieci ze wsi miały pozostać fornalami we dworze!
  I koniecznie nie pobierać ” nauk” na uczelniach.Niestety większość znakomitych profesorów pochodziła ze wsi.Dano im szansę by się uczyli.
  Profesor Religa,wielu znakomitych inżynierów/ znam kilkunastu/, różnych specjalności, budowlanej, mechaników, architektów, aktorów,elektroników itp.
  Znajomy profesor fizyki, z biednej chłopskiej Rodziny koło Rzeszowa, był namawiany na studia na UJ , przez księdza ze swojej parafii, gdy ten zobaczył ze chłopak jest bardzo zdolny i chętny do nauki.
  Jak to mówią, jak się niektórych czyta to powiedzenie mojej ś.p Babci,” głupich nie sieją, sami się /niestety/ rodzą”…. nabiera sensu

 53. Dla rozrywki:
  .https://twitter.com/Robert_Kogga

 54. RomanK said

  ad 50..Panie Gajowy belkocic trolla przy panskim wtorowaniu…bierze sie z tad ,ze obaja zapomnieliscie ze IIIRP to PRLbis….i ze po to zylo sie nam w PRL golo
  zeby oligarchii jaka si enim uwlaszczyla zylo sie wesolo…i bezpiecznie.

 55. JO said

  ad.54. Oni nie sa w stanie tego pojac Panie Romanie. Nie ma co przekonywac. Trzeba uzanc, ze sie roznia od nas i tyle.

 56. Troll Polonii said

  54
  RomanK
  A konkretnie ?
  I moze bardziej po polsku?

 57. JO said

  ad.56. Nie jestescie w satnie zrozumiec, ze PRL jako system byl atypolski, antykoscielny, przeciw Panu Bogu, oparty na marksizmie, ktory stawial czlowieka podad wszystko, w tym ponad Boga. Kazde dzialanie w takim systemie konczylo sie kolejna rewolucja i pikowaniem w dol. Kazda pieciolatka to taka mala rewolucja. 56. 68, 70, 81, 89 to sa rewolucje PRL, ktory przeobrazil sie rewolucyjnie w PRL BIS.

  TYLKO a TYLKO KONTREWOLUCJA mogla by cos zmienic a byla nie Kontrewolucja Solidarnoscioawa, ktora zostala zmiazdzona , przejeta i obrocona przeciwko Polsce, Polakom i przeciwko Bogu.

  JO

  ..ale Pan tego nie zrozumie i tacy jak Pan.

  Czy Pan sobie zdaje sprawae, ze Pana wyliczanka w 48 jest dowodem na Pana blad, bo Sosjalizm Hitlera niczym innym ni ejest jak socjalizmem=komunizmem po drugiej stronie kija…

 58. Boydar said

  Istotne są tylko trwałe zmiany w miózgach jakie dokonały się za PRL. Reszta to ch.

  Niektórych poje.bało ze szczętem; najwytrwalsi się umocnili. O ile nie mieli całkowitej pewności who is who to teraz już ją mają.

  Do czego im się przyda ? Trudno wyczuć, nie kiełbasa.

 59. JO said

  „Istotne są tylko trwałe zmiany w miózgach jakie dokonały się za PRL”. – Boydar

  Strzal w dzisatke!

  Istotnie, nie wazne sa zdobycze materialne a utrata dobr Duchowych pojedynczego Polaka oraz calego Narodu Polskiego. Napisze raz jeszcze, ze nikt mnie za PRL nie uczyl co to Msza Trydencka i Swieta Tradycja, nikt mnie nie uczyl kim byl w istocie Pilsudski, nikt mi nie wyjasnil , ze mial miejsce Sobor Watykanski II, ktory byl Rewolucja w Kosciele.

  Na lekcjach Historii wpajano mi Romantyzm – uwielbienie powstan narodowych, Konstytucji 3 Maja, Komiski Edukacji Narodowej, Legionow Pilsudskiego, Powstania Warszawskiego. Holokaustu i Powstanmie w Getcie ..Naukowksa i Borowski opowiadania….NIkt mi nie powiedzial o Katyniu, ze to Zydzi, ze Zydzi to Komuna, ze Marks to Zyd, ze w I RP byla ARENDA dowiedzialem sie od Romana K w Gajowce.

  Na studiach Profesor S przyznala, ze byla przez cale zycie zydofilka a doznala od nich tylko cierpien i niegodziwosci co spowodowalo, ze ujawnila przede mna pochodzenie kadry Uniwersyteckiej! Taki zydofilski byl PRL…

  W PRL jako dziecko mialem wpajana ideologie materializmu socjalistycznego i lekkiego katolicyzmu objawiajacego sie w TV Swietach, filmach, jedzeniu, Mszy Swietej, ktora w istcie byla PROTESTANCKA…gdzies lezal niezrozumialy katechizm, ktory kolidowal z socjalistycznym swiatem, bo w PRL Bog to byl czlowiek robotnik.

  Takich jak ja dzieci przesiedlencow oddzielonych od korzeni…przeszlosci i pamieci historycznej ciaglosci, kresowiakow byly miliony i nie dziwie sie, ze dalismy sie wymanewrowac KORowcom a w istocie calej PZPR ( bo narodowa frakcja w tej partii w mojej i jak ja swiadomosci nie istniala…).

  „Bractwo Piusa X i Gajowka ..”- to powinno byc w PRL a nie bylo…

  JO

  P.s. ja sie pytam, jak majac wladze w PZPR podobno w tym w sluzbach, mozna bylo stracic Polske? Gdzie Polacy w Armii, Milicji? Kim byli zdrajcy? Najprosciej zwalic wszystko na dupopolakow z 10 milionowej Solidarnosci…

 60. Boydar said

  Niech Pan przyjmie, że było to mniejsze zło, jedyne możliwe poludzkie wyjście. Żeby ocenić, trzeba mieć inną ramkę, nie siedemdziesięcioletnią. Rosja ma taką.
  Gdyby nie stało się tak jak się stało, prognoza Klubu Rzymskiego nie miałaby szansy się spełnić. I tak przewartościowali, nie będzie piętnastu, może osiem, dziesięć.

  Ale to qurestwo pójdzie w pisdu, słowo harcerza. Jeszcze trochę przetrzymajmy z godnością, to jedyne nasze zadanie.

 61. JO said

  ad.60. I ja doszedlem do takiego wniosku. Wszyscy co nie kolaborowali, zostali zakopani 2 m w piachu a reszta nie miala wyjscia jak lawirowac a nawet kolaborowac kosztem utraty Ducha jak najmniej jak to bylo mozliwe a taka czolowa postacia w minimalizowaniu zla okazal sie , przynajmniej dla mnie – Kardynal Wyszynski.

  Nie mam pretensji.

  Chce wszystko rozumiec, chocby bolalo a boli.

  JO

 62. Sebastian said

  Najlepiej mieć pretensje do PRL-u, że nie było internetu, hipermarketów i wszechobecnej tolerancji do zboków i dziwolągów płci nieokreślonej.

  Za to była dyscyplina w domu, w szkole i praca, zdrowa żywność i służba wojskowa, mordercom groziła kara śmierci a łobuzom milicyjna pałka,rodzina była rodziną i się jeździło do domu dziadków pksem, a że spało się nieraz w stodole na sianie czy słomie to nikt sobie nie krzywdował.

  Obecnie za kawałek asfaltu do samej chałupy dawni chłopi małorolni pozbyli się ostatniej parceli, ziemi swoich przodków. Są mądrzejsi bo wszystko wiedzą z telewizora i internetu. Kiedyś w konia wozem cała wieś jeździła do Kościoła co niedziela, teraz w Trwam sobie obejrzą.

  Czy w Prl-u każda nastolatka wiedziała co to znaczy robić loda ? Ja się pytam kto i kiedy stracił Ducha ?

  Jeżeli teraźniejszy postęp technologiczny, nadmiar wszystkiego byleczego, tolerancję, ignoranctwo i znieczulicę, samolubstwo, konformizm, dyletanctwo i infantylność, rozwarstwienie społeczne, wolność wyznania i fałszywy ekumenizm etc etc jest lepsze niż to co było za Prl dla podtrzymania Ducha Katolickiego narodu to już chyba jestem całkiem zacofany.

 63. Joannus said

  Ad 51 Z prowincji
  ”…ciagle wielu blogowiczów , uczonych w piśmie i w mowie stara się winę za te niepowodzenia dzisiejsze
  i nieszczęścia , jakoś obciążyć komunę (czyli w większości nas ,starsze pokolenie ”

  Dziwi to Pana.
  Wszak są to często synowie aktywistów PZPR lub innych organów władzy.
  Czyż jest tajemnicą, że najgorliwsi aktywiści tzw komuny, czyli gwiazdy opozycji / nie muszę podawać nazwisk/ obrzydzali aż wreszcie zlikwidowali PRL.
  Głupota pomieszana z diabelską pychą sprawia im wielki ból, że ówczesne Państwo Polskie nie sprostało ich chciejstwu.
  Nie przyjdzie chyba nigdy do zakutych pał, że trzeba za wiele właśnie Panu Bogu dziękować, jako i za wysiłek i ofiary przodków.

  Sam Pan Jezus na prośbę św. Faustyny uratował przed zburzeniem Kraków / najpiękniejsze miasto w Polsce/, posługując się komunistą Iwanem Koniewem. Tak samo, tym samym człowiekiem, Najświętsza Panna Maryja uratowała od zburzenia klasztor Jasnogórski.
  Po nowennie Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w 1956 r nastąpiła tzw odwilż i nie został powtórzony ” epizod” węgierski.

  A ile innych dobrodziejstw było, wie sam Pan Bóg, niekiedy też trochę ludzie żyjący we zdrowej wierze i pokorze, bo ślepi, pazerni na dobra i nienasyceni w pożądliwościach i oskarżaniu, nie potrafią niczego dostrzec.

 64. i tyle said

  Za Gomulki Polska byla odbudowywana – Polakami, za Gierka Polska byla industralizowana – Polakami, od 1980 jest tylko rozkradana i niszczona – zydami. Owoce ciezkiej pracy Dziadow, Ojcow i nas z okresu 1945-1989 zostaly zniweczone a my wywlaszczeni, poprzez przestepcze scierwo, szwedajace sie po Ojczyznie naszej od wiekow juz.
  W nim jest zlo a nie w socjalizmie z okresu PRL.

 65. JO said

  ad.62. Sebastian, by Panu odpwoeidziec, to musi Pan sie nauczyc pokory.

  Jezeli Pan sie na nia zdobedzie, to w pokorze musi Pan przyznac, ze ani Roman K, Ani ja, ani nikt inny o zdrowych zmyslach NIE ZARZUCA tego, ze w PRL bylo gorzej moralnie od tego co mamy dzis. NIKT tez z nas nie przeczy faktom osiagniec materialnych PRL, choc sa opinie rozne w tych osiagnieciach „jakosci” dystrybucji oraz zakladanych celow.

  To co jest rozpatrywane pod MIKROSKOPEM o powiekszeniu x 5 na poczatek, bo tacy jak Pan uniemozliwiaja na wiecej…, to w jezyku lekarskim brzmi poszukiwaniem ETIOLOGII chorob w narodzie naszym, ktorych poczatki widzimy co najmniej w PRL.

  Zrozumienie etiologii politycznych zmian w PRL ma pomoc nam w zwalczaniu choroby dzis, bo tak jak juz wiemy, ze za PRL millo miejsce podmycie naszej Wiary, ktora nas bronila, to inny przyklad dajac, smiem twierdzic, ze obnizenie statusu inteligencji a masowe windowanie ludzi pochodzenie chlopskiego i robotniczego do statusu inteligencji polskiej MUSIALo doprowadzic do np ROZWODOW, klaszu kulturowego wydajacego zle owoce w kolejnych pokoleniach. Ten kulturowy szok, przed wojna byl promowany przez polska masonerie w weselu chlopki ze szlachcice, a w PRL bylo to masowe, ba dochodzilo do mieszanych malzenstw polakow i zydowek! – z oplakanymi konsekwencjami.

  Robiono to w imie postepu. Owoce tego byly i sa oplakane.

  Nalezy przypuszczac, ze dzis takim kolejnym krokiek SZOKUJACYM, majacym te same cele co ten za PRL – sa malzenstwa mieszane juz nie tylko klas, czy warstw, czy stanow, ale miesznie ludzi rozniacych sie RASA i roznica cywilizacyjna w tym.

  Natomiast materializm socjalistyczny zostal zamieniony na materializm kapitalistyczny- wyscig szczurow.

  Walka z kosciolem i wiara katolicka jest zamieniona na implozje wewnatrz kosciola i narzucanie nam od srodka Ideii Nowej Religii pod plaszczykiem Wiary Kosciola Katolickiego i posluszenstwa Papiezowi.

  Szkolna Koedukacja w PRL, jest zamieniona juz na GENDER

  Socjalistyczne Panstwa Narodowe gdzie Robiotnik Czlowiek byl uosobieniem Boga – zamieniane sa na kosmopolityczne wielokulturowe tlumy z Planeta Ziemia Ojczyzna, gdzie taki LUDZ ma miec prawa do osobistego „szczescia” i „dobrobytu”.

  Systemowe zmniejszanie ilosci urodzin dzieci na kobiete, ma byc zamienione na ilosc w kobiecie zycia posiadanych psow i kotow, kroliczkow, swinek morskich.

  Pikowanie w dol, w przeciwnym kierunku od tego, ktore wytyczalo Chrzescijanstwo.

  PRL, to krok, wrota do Satanizmu przed ktorym przyszlo nam sie bronic dzis – NOWO

  Nasi Ojcowie przezyli PRL. Warto analizowac ich dzialania, by przezyc NOWO.

  etc, etc, etc.

 66. JO said

  ad.63. REWOLUCJA , Panie Joannus, POZERA wlasne dzieci, ktorym byl PRL.

  Pan NIC nie pojmuje. Ma Pan swoj calkiem duzy KLUB.

  JO

 67. Ad. 59

  ja sie pytam, jak majac wladze w PZPR podobno w tym w sluzbach, mozna bylo stracic Polske?

  Pan się zapytaj, po ile rozum? I czy nie za drogo dla pana? 🙂

 68. Yah said

  A propos SKR-ów czyli kółek rolniczych. Głównym ich celem była mechanizacja prac polowych u rolników, którzy nie mieli maszyn, albo byli w takim wieku, że zakup i obsługa maszyn była niemożliwa. Dzięki SKR-om można było uprawiać swoja ziemie nie mając pełnego parku maszynowego.

 69. Ad.67. Czy Pan sugeruje, że nie mieliśmy służb polskich ani wojska ?
  To czyje one były?

  JO

 70. Troll Polonii said

  65
  JO
  Idz sie napij wodki i zacznij pisac jak trzezwy.
  Przeciez to ty obrazasz Boga na kazdym kroku nie tylko swoim nieuctwem ale BRAKIEM pokory i lamaniem boskich przykazan.
  Kogo ty chcesz i czego nauczyc??

  Z pustego lba i Salomon nie przeleje.
  Naucz sie sam pokory a potem zacznij gadac ludzkim glosem.
  Uparles sie grac role guru i ‚pouczac’ innych bo cierpisz na egocentryzm afrykanski i granie w tam-tamy.
  Co ty w ogole wypisujesz??

  Co to znaczy?:
  „Pikowanie w dol, w przeciwnym kierunku od tego, ktore wytyczalo Chrzescijanstwo”.
  A jest pikowanie w gore?

  A to?:
  „za PRL millo miejsce podmycie naszej Wiary”
  Sam sie podmyj, hrabio od siedmiu bolesci.

  i jeszcze taki pasztecik:

  ‚..ze obnizenie statusu inteligencji a masowe windowanie ludzi pochodzenie chlopskiego i robotniczego do statusu inteligencji polskiej MUSIALo doprowadzic do np ROZWODOW, klaszu kulturowego wydajacego zle owoce w kolejnych pokoleniach. ‚

  Na czym polega obnizenie statusu inteligencji?
  Jak niski jest status twojej inteligencji??

  „Szkolna Koedukacja w PRL, jest zamieniona juz na GENDER”-
  Tobie ciagle organy plciowe w glowie?

  Czy ty masz dobrze pod sufitem?

  Cos tu namazal?:
  „Masowe windowanie ludzi pochodzenia chlopskiego i robotniczego do statusu inteligencji polskiej…musialo doprowadzic do rozwodow..”

  Mniszkowna do piet ci nie siega..

  W zwiazku z twoja tworczoscia arystokraty z Klaja, przypominasz mi taka scene:

  „Ha, haha, hi hi – zasmial sie hrabia (JO) po francusku i splunal przez zepsute zeby na blada piers kochanki”.

 71. Oh Trolu, Trolu:
  Wszystkie wierze koscilne pikują w Górę.Tak, jest pikowanie w Górę. Reszta, też się zgadza. Ty jakiś niekumaty Trolu jesteś.
  JO

 72. Marek said

  gdzies ty sie qrwa uchowal????parchu????
  ===
  I za co Kafel tak bluzga i oczernia Trolla Polonii?
  Troll za mądrze pisze, za dużo dobrych przykładów, faktów podaje i za dużo logicznych wniosków wyciąga, więc Kafla ponosi, chyba z zawiści.

 73. jasiekztoronto said

  Re: 72 Marek
  Pan RomanK jest przewidywalny, a pan jest az nato impulsywny (podobnie jak „gawiedz”, ktora jak szczupak lapie sie na „blysk” blachy ciagnacej przez wedkarza…).

  Troll Polonii jest swego rodzaju „trollem”, ktory wplatuje swoje odczucia i doswiadczenia probujac je dopasowac do rzeczywistosci nas wszystkich otaczajacych. (dodajac do beczki z miodem lyzke „dziegdziu”)… Trolla Polonii nie interesuje prawda, jego interesuje zupelnie cos innego…Interesuja go przekonania, ktore byly i sa w zamknietych ramach osobistych odczuc…. I nic ponad to…
  I w zasadzie niczego konkretnego nie wnosi do publicznej awokady…

  Na podobnych zasadach (doktrynach) funkcjonowal KOR i „Solidarnosc” uprawiajaca zydowska propagande „demokracji” (rownych praw i podzialu w miekiej wersji – rownosc, wolnosc i braterstwo…”)

  Trzeba umiec patrzec na przedstawienie i po przemysleniu zwracac uwage jak sie ono ma do samej rzeczy… To bardzo jest pomocne…

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  ================================

 74. Bogdan Kowalik said

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019072810806591-janusz-sanocki-zada-przywrocenia-polakom-biernego-prawa-wyborczego-wideo-sputnik/

 75. Troll Polonii said

  73
  Jasiek z oronto.
  Ale fajny kawal!!!!

  To ja ? a nie Jaiek z Toronto dopasowuje do rzeczywistosci cokolwiek??

  A to co to za belkot:

  „Troll Polonii jest swego rodzaju „trollem”, ktory wplatuje swoje odczucia i doswiadczenia probujac je dopasowac do rzeczywistosci nas wszystkich otaczajacych. (dodajac do beczki z miodem lyzke „dziegdziu”)… Trolla Polonii nie interesuje prawda, jego interesuje zupelnie cos innego…Interesuja go przekonania, ktore byly i sa w zamknietych ramach osobistych odczuc…. I nic ponad to…
  I w zasadzie niczego konkretnego nie wnosi do publicznej awokady…”

  Jasiek
  To o mnie czy o sobie Jasiek wysmarowal?
  (‚Troll jest swego rodzaju trolem’ – idem per idem logical fallacy)
  Jasiek jest swego rodzaju Jaskiem?

  Ja uczciwie i szczerze podaje linki do swoich informacji albo uczciwie i szczerze opowiadam, co sam przezylem.
  Nie wiedzialem, ze to grzech smiertelny!!

  A prosze mnie objasnic, co to za pokraczna polszczyzna i do czego sluzy:

  „Troll Polonii jest swego rodzaju „trollem”, ktory wplatuje swoje odczucia i doswiadczenia probujac je dopasowac do rzeczywistosci nas wszystkich otaczajacych. (dodajac do beczki z miodem lyzke „dziegdziu”)… Trolla Polonii nie interesuje prawda, jego interesuje zupelnie cos innego…Interesuja go przekonania, ktore byly i sa w zamknietych ramach osobistych odczuc…. I nic ponad to…”

  A konkretnie?

  Ja cytuje zrodlo swoich informacji – nie udaje, ze sam te informacje wymyslilem, i cytuje na ogol madrzejszych od siebie.
  I od Jaska.
  Podaje tez linki do autentycznych wywiadow i wypowiedzi.
  Jasiek nazywa to klamstwem
  Czy to znaczy, ze za malo podaje linkow i zrodel informacji na gajowce?? Jeszce Jaskowi malo?

  Ja bardzo przepraszam, ale nia znam Jaskowej rzeczywistosci i nie bardzo mnie interesuje.

  To Jasiek raczyl mnie zwyzywac od zydow czym UDOWODNIL., ze dopasowuje innych do swojej rzeczywistosci, n’est-ce pas?

 76. Tekla said

  Ad.33
  ..Pan Miet ie urodzil za wczesnie,wiec nie dostal punktow..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Punkty_za_pochodzenie

  Studiowal pan w przyzwoitych warunkach…. bez tych punktow dalam rade. nie pije kalifornijskich win..ale dobre wina francuskie i wegierskie…

  Ad.41
  Nie wiem co pan chce jakie wykazy..chodzilam do Liceum..nasza szkola miala internat dla dzieci ze wsi.. , kucharki przygotowywaly smaczne sniadania ,obiady i kolacje wszystko na biezaco.. byly panie sprzatajace….dzieci mialy tylko tylko przed soba nauke w szkole…
  Jedno znane technikum w naszym miescie mialo za internet wille ktora polaczono ze szkola korytarzem i aby uczniowie bez przebierania sie mogli przyjsc do klas..wszystko o czym pisze dotyczy konca lat 60tych i poczatku lat 70tych..
  ubieglego wieku.

 77. Troll Polonii said

  75
  Tekla
  Niestety, my tu dyskutujemy z osobami, ktore albo nie wiedza albo nie pamietaja – i nie chca wiedziec, co sie wydarzylo w naszej burzliwej historii. .

  Co tak trudno wytlumaczyc?
  Naturalnie, ze w PRL bylo duzo brakow. Kraj po rozbiorach i po sanacji, po pierwszej i drugiej wojnie trzeba bylo TWORZYC na na nowo…od samego poczatku.

  Polska po ponad 120 latach, rozbita na trzy rozne panstwa byla wlasciwie niemozliwa do ‚ zszycia’ co widac bylo po zamordowaniu prezydenta Narutowicza.

  Pilsudski bardziej dbal o swoja kobyle i kochanki niz o kraj.
  Realizowal polityke Zachodu wojny z Moskwa.

  Po II-ej wojnie swiatowej, Polacy nie mieli zadnego wyboru.
  Pomagalismy aliantom walczyc z armia hitlerowska a oni nas za to oddali Sowietom za dlugi i nie mielismy wyboru po wojnie jaki sobie system przyjac.
  Nie mielismy wyboru. Nas do Jalty nie wpuscili.

  Szczescie, ze odbudowalismy kraj bez narkomanii, bez mafii, bez spekulacji bankowych i bez kolonialnych restrykcji. I be sankcji.

  Warszawa wygladala tak jak zbombardowane Aleppo czy Mosul.
  Trzeba nie miec wyobrazni ani odrobiny przyzwoitosci czy empatii, wspolczucia dla tragedii narodowej, zeby opowiadac takie lobuzerskie dyrdymaly , ze nasi rodzice, ktorzy golymi rekami nosili cegly i budowali miasta to byly prostytutki komunistyczne.
  To moga tylko opowiadac wlasnie s..syny.
  Trzeba byc zboczencem, przechrzta i zwyczajnie, draniem bez czci i wiary. Lobuzem z podworka.

  Rownoczesnie ta prostacka lobuzeria zachwycona Ameryka nie ma zielonego pojecia jak powstaly Stany Zjednoczone.

  Skazancy i zboje zbroczone krwia Indian i niewolnicza praca uprowadzonych z Afryki murzynow zbudowaly raj dla idiotow, szrlatanaow, spekulantow , pedofilow, narkomanow, i rabusiow cudzej ziemi, ktorzy chwala kowbojska demokracje!!!.

  Uratowanie przed zniszczeniem i bombardowaniem Krymu jest przestepstwem, zniszczenie i grabiez Haiti , Puerto Rico, Nikaragui czy Panamy – jest wzorem demokracji!!!

  Wybudowanie mostu kierczenskiego jest aktem agresji!!!!
  Budowa muru berlinskiego na granicy meksykanskiej jest ostatnim krzykiem DEMOKRACJI!!!

  Zapewnienie mieszkancom Krymu dogodnego i spokojnego zycia i dostarczenie na polwysep energii elektrycznej i wody a takze zapewnienie kontaktu ze swiatem – to wyraz agresji!!
  Mimo, ze na to czekali wszyscy mieszkancy Krymu a Rosja wydala ogromne pieniadze na odrestaurowanie zupelnie zrujnowanego polwyspu. Nie zginela ani jedna osoba. Nie padl ani jeden strzal.
  I to jest zdaniem pajacow najwieksza zbrodnia Putina!

  Natomiast bombardowanie Donbasu juz piaty rok, mordowanie dzieci, burzenie szkol i przedszkoli, mordowanie cywilnych mieszkancow – jest demokratycznym gestem Unii Europejskiej i panstw NATO a takze wyrazem opiekunczych uczuc wobec narodu ukrainskiego.
  Nalezy odebrac ludnosci gaz i energie elektryczna, zasiac Monsanto i sprzedawac bron – wylacznie po to, zeby ludnosc Donbasu poczula sie niezalezna od Rosji i szczesliwa.
  Zniszczenie Jugoslawii to wyraz troski o przyszlosc Europy a przede wszystkim humanitarne traktowanie islamistow z Arabii Saudyjskiej, Czeczni , Albanii i Turcji..

  A wracajac do powojennej Polski.
  Akurat mnie sie tak zdarzylo, ze wysylali mnie po roznych sanatoriach przeciwgruzliczych.
  W Bardo Slaskim mieszkalismy w Zamku. Autentycznym.
  Rzad po wojnie rozmieszczal chore dzieci gdzie sie dalo.
  W opuszczonych zabudowaniach, dworkach, klasztorach.

  W Bardo Slaskim dziewczynki mieszkaly w starym klasztorze.(Warszawianka)
  Pol klasztoru przeznaczono na sanatorium – w drugiej polowie mieszkaly zakonnice. Chlopcy mieszkali ‚na miescie’ w starym zamku.
  Przeciez to do tej pory mozna sprawdzic w starych miejskich archiwach.
  W Obornikach Slaskich umieszczono nas w starym, poniemieckim uzdrowisku; piekny osrodek w olbrzymim parku.

  W wielu miejscowosciach turystycznych w roznych kurortach umieszczano chorych leczonych z panstwowego funduszu zdrowia.
  Poczytajcie Grzesiuka, ktory tez byl leczony po wojnie; przezyl 5 lat kacetu i chetnie o tym pisal.

  W calej tej idiotycznej awanturze o PRL chodzi o to, ze nikt nie robi z PRL-u ziemskiego raju!.
  Ale tez nie byla to Kambodza Pol Pota!!.

  Natomiast ubecka rewolucja zniszczyla caly system uslug socjalnych, zupelnie niepotrzebnie.
  Zniszczyla troske o mienie publiczne, i uslugi socjalne. Zniszczyla status samodzielnego panstwa.

  Rzad nie ma zadnych zobowiazan wobec spoleczenstwa. Okrada ludzi rowno a pieniadze w zebach zanosi na Zachod.

  Okrada spoleczenstwo, zeby kupic bron i utrzymywac obca armie.
  Rzad nie wydaje ani grosza na tzw. publiczna edukacje.
  Ogromna ilosc dzieci i mlodziezy – to sieroty spoleczne.

  Rzad, ktorzy zbiera podatki nie jest w stanie utrzymac ani porzadku publicznego ani bezpieczenstwa na drogach ani bezpieczenstwa w prywatnych domach.

  Troska o spoleczenstwo sie skonczyla. Nikt juz nie planuje zadnej przyszlosci polskim dzieciom i polskiej mlodziezy.
  Na to nie ma pieniedzy.

  Zapatrzeni w USA zapominamy o wlasnej tozsamosci narodowej.

  A Polakom i polskim przechrztom wpuscili do mozgu bakterie rusophrenii.

 78. Boydar said

  Cóś Wam Troll za dobrze to pisanie idzie … 🙂

 79. Tekla said

  76
  Pan Troll Polonii

  dziekuje za Pana wpisy..

 80. Sebastian said

  Ad JO : A cóż to za cnota ? by do kogoś napisać w te słowa „by Panu odpwoeidziec, to musi Pan sie nauczyc pokory.” albo

  ” To co jest rozpatrywane pod MIKROSKOPEM o powiekszeniu x 5 na poczatek, bo tacy jak Pan uniemozliwiaja na wiecej…, to w jezyku lekarskim brzmi poszukiwaniem ETIOLOGII chorob w narodzie naszym, ktorych poczatki widzimy co najmniej w PRL. ”

  Czy mój wpis był pychą przepełniony ?

  Jako prosty człowiek tęsknię za tamtą Polską, Polską w której się urodziłem i wychowywałem.

  Etiologii chorób w narodzie polskim należy się doszukiwać od czasów wpuszczenia do naszego domu Ojczyzny naszej chazarskich koczowników udających semitów z narodu niewybranego.

  „Żydzi mają okazję do ujęcia w swoje ręce całości życia państwowego w Polsce i rozszerzenia nad nim swojej kontroli. Nie pchać się na stanowiska reprezentacyjne. W ministerstwach i urzędach tworzyć tzw. drugi garnitur. Przyjmować polskie nazwiska. Zatajać swoje żydowskie pochodzenie…….. j.berman

  https://www.rodaknet.com/rp_szumanski_117.htm

  W związku z powyższym jak zwykli Polacy po hekatombie II wojny światowej,wymordowaniu elit, które wiedziały o co w tym wszystkim chodzi, jak zwykli, Bogobojni wtedy ludzie, w biedzie, głodzie i strachu mieli się w tym połapać.

  Na koniec dano im papieża za którym skręcili nie w tę stronę.

 81. jasiekztoronto said

  Re: 80 Sebastian

  pisze m.in. w zakonczeniu stawiajac pytanie:

  „W związku z powyższym jak zwykli Polacy po hekatombie II wojny światowej,wymordowaniu elit, które wiedziały o co w tym wszystkim chodzi, jak zwykli, Bogobojni wtedy ludzie, w biedzie, głodzie i strachu mieli się w tym połapać.
  Na koniec dano im papieża za którym skręcili nie w tę stronę.”…

  Odpowiedz jest bardzo prosta: „Czy zwyklym Bogobojnym ludziom ktos zakazal czytac Pisma Swietego Nowego Testamentu?”
  Czy zwykli Bogobojni ludzie umieli czytac czy sluchali „wolnej Europy”, „Glosu Ameryki” i ogladali serial „wojny domowej”, „stawki wiekszej niz zycie”, „czterech pancernych i pies…itd. itd.???..

  Powiem panu cos na „ucho”… Cala przedwojenna elita Narodu Polskiego byla wychowywana (uczona) na podstawie Pisma Swietego Nowego Testamentu…i stad m.in., na sztandarach widnial napis: „Bog, Honor i Ojczyzna”… jesli juz…, natomiast jedyna ich wtedy wada bylo, ze byli az nadto latwowierni wobec zydowskich lucyfierianow…i za to „zaplacili” rachunek m.in., w Katyniu, Ostaszkowie, Stryju, we Lwowie…strzalami w tyl glowy…

  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 82. Sebastian, Jaś- I ja tęsknię I dlatego głośno szukam drogi do Niej, która jest zasypywana.
  Tak, okres stalinowski to zabranianie czytan8a pisma świętego, to indoktrynacja socjalistycznym modernizmem na chama o pod groźbą tak jak to się dzieje dziś z na chama indoktrynacjami liberalnymi.

  O tym trzeba krzyczeć I wskazywać jak wpadliśmy kiedyś by rozumieć upadek dziś by móc bronić się I powstawać.

  Wy się obrażacie z poczucia dumy , która graniczy z pychą.

  JO

 83. Troll Polonii said

  82
  Polak -ortodoks
  Skad sie u ciebie wzielo to zaklamane, sztuczne swietoszkowanie?
  Ojciec -hrabia -elita, Dyrektor Kolchozu, czlonek PZPR… mial czas cie nauczyc paciorka i zadbac o twoj stan DUCHA?
  I nie bal sie Stalina?
  Kto ci czytal Pismo Swiete??

  Bo mnie Pismo Swiete czytal ksiadz, z ambony.

 84. jasiekztoronto said

  Re: 82 Polak Ortodoks
  Czy JO juz naprawde „odlecial???”…
  Czy tylko pier…oli „trzy po trzy…para pietnascie???”…

  Za czasow stalina Pismo Swiete bylo praktycznie dostepne dla kazdego. Byly wydania w antykwariatach, na bazarach, na tzw., „zielniakach”, a kto chcial czytac, to czytal (mogl czytac) przy lampie naftowej w nocy.
  A i koscioly byly wowczas pelne…zwlaszcza na wsi, tylko ze uczeszczanie do kosciola bylo swego rodzaju „spolecznym przymusem”…, gdzie wiekszosc nie przywiazywala wagi do kazan ksiezy, a do zupelnie czegos innego…

  Za moich czasow, to ksiadz grajac ze mna w tenisa stolowego tlumaczyl mi Pismo Swiete i w sposob obrazowy zawarte przypowiesci…wiec kto chcial sie uczyc, to sie uczyl, a kto nie chcial, to nawet 100 koni nie zaciagneloby go do nauki…i system zydowsko-stalinowski w zasadzie nie kontrolowal co i kiedy ludzie czytaja czy sluchaja…, chyba, ze „ktos usluzny” doniosl do UBP….

  A jak jest dzisiaj? Ano wlasnie…Dzisiaj jest „wyscig szczurow” gdzie nie jest istotne co wiesz, ale istotne jest ile posiadasz…Jak rowniez nie jest wazne ile dyplomow (wiedzy) posiadasz, ale najwazniejsze kto cie zna…No i tak sie ten talmudyczny „cyrk” kreci jak za czasow bieruta, kwasniewskiego czy obecnego zyda z ukrainy „judy”…

  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 85. JO said

  Nie, Panie Jasiu, to co Pan ma to Panskie wyobrazenia, bo choc powierzchownie wygladalo tak jak Pan opisuje, to w praktyce bylo tak jak dzis :))) z Tradycja Swieta – przeciez wszedzie dostepna a przeciez zakazana. Czy Pan tego nie widzi? Czy i Pan do reszty zwiariowal?

  Durnia to mozecie robic z siebie ale nigdy ze mnie.

  Mam tez ksiazke wydana po angielsku z opisem jak przemycano do Polski wlasnie za Stalina Biblie – protestanckie. On wlasnie opisuje to co Pan napisal, ze Polska, to taki dziwny komunistyczny kraj, gdzie mozna bylo sie spotkac i z katolikami i z protestantami i innymi mascimi chrzescijanstwa :)))

  ale tab brakowalo w tym PRL Biblii ( i zapewne modlitewnikow) i kazdy mogl sobie czytac, no i wlasnie, kazdy mogl sobie NIEOFICJALNIE czytac, no jak zacznie to robic oficjalnie, to kariery nie zrobi, nie dostanie stanowiska, lepszej pracy, dodatku a nawet jak jest antykomunista to i kule i do piachu.

  Pan mysli za za Stalina czyli Trockistow to bylo NIe bo NIE, oczywiscie, ze to bylo robione talmudycznie jak i dzis, co spowodowalo rozluznienie, podmycie wiary w praktyce zycia a potem w jej praktyce wyznawania, ze bez mysla waszyscy w PRL za wyjatkiem pojedynczych Ksiezy i moze osob przyjeliscie POSOBOROWIE bo byliscie tacy jak na zdjeciach:

  I nie pisze by was glupkow oskarzac, ale uswiadomic przede wszystkim sobie i bliskim GENEZE mojego upadku kochani moi bracia. Dzieki w tym waszemu upadkowi ja upadlem. Ale ja powstalem i NIGDY sie nie poddam, bo upadlem w niewiedzy, ktora wasze pokolenie posiadalo – wiedze, wiare a ja dzieku waszemu zaniedbaniu pokoleniowemu ( tak wymuszonemu jak i dzis na polakach..) – ja upadlem.

  Dzis mam wiare, wiedze, ktora wy porzuciliscie. Ja jej NIGDY NIE PUSZE, nie opuszcze – jak wy to zrobiliscie.

  JO

  P.s. tak Panie Gajowy, mam teraz, teraz zal do ogolu Pana pokolenia, ze opusciliscie wiare z Progresistami. Jezeli to jest bledny osad waszej zbiorowej narodowej akcji, to niech mnie za to Pan Bog sadzi.

 86. Yah said

  Panie JO, zdjąłem z półki. Nowy Testament – 1951 rok – drukarnia diecezjalna w Sandomierzu. 1957 – instytut wydawniczy PAX.

  Wina stoi po stronie ….. przedwojennych księży , że nie postawili się modernistycznym zmianom, a nie postawili się bo …. hierarchia, posłuszeństwo etc. A Polak księdza słuchał. Ksiądz nie protestuje widocznie tak ma być.

  Jak dla mnie to było doskonale przygotowane. Wprowadzanie modernizmu za zasłoną antykomunizmu.

 87. JO said

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/08/13/etapy-prl-i-rolnik/#jp-carousel-3250

 88. JO said

  re 87. Popatrzcie na przyklady pokolenia Pana Gajowego – to czasy Gajowego i Joannusa jak sadze mlodosci – lata przelom 50/60, mysle, ze koncowka 50 tych lat. Dzis zdjecie z tak rozneglizowanymi ludzmi, to nic, to norma wlasciwiwie, ale w latach 5060 ubieglego stulecia to bylo ZGORSZENIE rozpoznawalne na tyle, ze tam dwie kobiety zakrywaja glowe, wstydza sie robionego zdjecia.

  Tak wygladala PODMYTA wiara naszych ojcow, nie, nie przez to, ze oni sami, ale im jak naszym dzieciom pomagali Trockisci, ktorych chyba niechcaca Pan Jas z Toronto broni :)))) mimochodem. Panie Jasiu, to rodzice Kwacha , i jak Kwacha byli w zasadzie swietymi, to co Pan chce od teraz ich dzieci? :)))

  Glupek z Pana i tyle!

  Popatrzcie na kolenje zdjecie, gdzie mlody mezczyzna udaje Ksiedza i daje zapewne Slub dla kleczoacych – ci mlodzi dokonali profanacji naszej wiary a MUSICIE wiedziec, ze kazdy z nich w PRL potem zajmowal wysokie stanowiska w PZPR lub spoleczne, wychowujac mlodych ludzi – nas, nasze pokolenie – wtedy my bylismy dziecmi.

  Pierwsze zdjecie to dwoch mezczyzn w tle motory- tak, tym sie mlodzi nasi rodzice pasjonowali – secjalistycznym materializmem a NIE DUCHOWOSCIA Katolicka.

  Czy dzis jest inaczej? Wy patrzylisci ena motory a my na Komputery a miedzy czasie pij, pieprz i PRACUJ.
  NIC si enie zmienilo!
  JO

 89. Yah said

  Ad 88

  A przed woja motorami sie nie pasjonowali ?

 90. JO said

  ad.86. Modernizm byl wprowadzony WRAZ z komunizmem. Za zaslona antykomunizmu ( co jej falszem, bo dzis mamy komunizmu komntynuacje) wprowadzono kolejny etap modernizmu – liberalizm.

  Pan zauwazy, ze Posoborowe zmiany wprowadzone zostaly za Komuny. A wiec nie ma zgody na Pana twierdzenie, ze przed wojna Ksieza nie postawili sie modernizmowi, bo to jest nieprawda – dowodem jest wielki Ruch Ksiedza Kolbe!

  To po wymordowaniu 70-100 tysiecy polskich ksiezy!! podczas II Wojny Swiatowej – wprowadzono do KK zydow – ksiezy – franksistow. Ksiedz staruszek, ktory dal poreczenie dla Biskupa Williamsona by wyswiecil Ksiedza, ktory dzis posze kazania jako Ksiadz Pius ( Pius – to imie obral podczas biezmowania jako chlopak…)opowiedzial swoja historie Biskupowi.

  On byl wyswiecony dzieki Kardynalowi Wyszynskiemu, bo kazdy z Biskupow Zydow, Ksiezy Proboszczow Zydow NIE dawal mu zgody na to. Polacy, pragnacy byc Ksiezmi, majacy powolania bylo odsuwani za PRL!! a to byly bodajze wlasnie czasy Stalinowskie, ktore tak Pan Jasi chwali :))) ( to sie Pan zblaznil Panie Jasiu..)

  70-100 tysiecy Polskich Ksiezy- to bylo powodem upadku naszych Rodzicow! Tych Ksiezy zabraklo a Komuna Trockistowska wpychala do Koscila Zydow, ktirzy do dzis rzadza Polakow Duszami.

  JO

 91. JO said

  ad.89. Przyed Wojna Byl Pius jako Papiez i Maksymilian Kolbe z 100 tysiacami Tradycyjnych Ksiezy.

  Po wojnie byl grob Kolbe a Biskupi Zydzi przejeli Tron Papieza – Piotra.

  Dzis mamy za Laska Pana Boga kolejnego Maksymiliana Kolbe – Biskupa W

  JO

 92. JO said

  PAX:

  W latach 1948–1955 Tadeusz Mazowiecki działał w Stowarzyszeniu „Pax”[4]. Pod koniec lat 40. uczestniczył w wewnętrznych dyskusjach programowych „Paxu” i zgłaszał wątpliwości wobec jednoznacznego opowiedzenia się za ustrojem socjalistycznym[5]. Początkowo (do 1951) był w grupie tygodnika „Dziś i Jutro”, następnie (1950–1952) pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego dziennika „Słowo Powszechne”. W 1952 należał do grupy młodych działaczy (m.in. z Januszem Zabłockim), którzy sprowokowali dyskusję wewnętrzną, która dała zaczyn tzw. frondzie. W toku tej dyskusji wskazywał, że występuje w życiu publicznym jako katolik w imię chrześcijańskiej odpowiedzialności w polityce[6]. Został wówczas odsunięty od działalności w Warszawie i skierowany do Wrocławia[7]. Został tam współzałożycielem „Wrocławskiego Tygodnika Katolików”, którego w latach 1953–1955 był redaktorem naczelnym. W 1952 był jednym z bohaterów broszury Wróg pozostał ten sam (wydanej przez PAX, Warszawa 1952), która zawierała zbiór wypowiedzi księży i działaczy katolickich przeciwnych remilitaryzacji Niemiec Zachodnich oraz opowiadających się za pokojem wewnętrznym w Polsce Ludowej. W 1953 w „WTK” opublikował artykuł krytykujący działalność biskupa Czesława Kaczmarka, skazanego w tym samym roku w procesie pokazowym[8]. Wiosną 1955 wystąpił jako jeden z liderów wewnętrznej opozycji w Stowarzyszeniu „Pax”, w ramach tzw. frondy. Podnosił zarzuty niedemokratycznej formuły kierowania stowarzyszeniem przez Bolesława Piaseckiego, kwestionował nadmierny lojalizm państwowy i politykę wobec duchowieństwa[9]. Został wówczas odwołany z funkcji redaktora naczelnego „WTK” i przeniesiony do pracy w Instytucie Wydawniczym „Pax”[9], a 9 września 1955 zawieszony w prawach członka organizacji[10][11]. W ramach frondy należał do założycieli tzw. Klubu Okrągłego Stołu, a następnie Klubu im. Emmanuela Mouniera, które były miejscem poszukiwań formuły połączenia wartości katolickich i lewicowych[12]. Na przełomie 1955 i 1956 ostatecznie opuścił Stowarzyszenie „Pax”[10]. W okresie wrocławskim jako członek kierownictwa stowarzyszenia zasiadał w Wojewódzkiej Rady Narodowej[13].

 93. JO said

  re.55. No i co p. Gajwy – czy Polska ni ebral audzial w rewolucji wewnatrz KK???

  Gdzie wy qwa byliscie???

 94. Troll Polonii said

  82
  JO
  Dawno wodki nie piles.

  W Krakowie na Malym Rynku byl – nie wiem czy dalej jest – sklep z dewocjonaliami.
  Bylem tam z babcia, ktora mi kupowala rozaniec i ksiazeczke do modlitwy.
  Babcia mieszkala na wsi a ja tam spedzalem wakacje.
  Specjalnie wybrala sie ze mna do Krakowa, zeby mi kupic rozaniec i ksizaeczke do Komunii..
  Byl rok 1952 gdy bylem wtedy pierwszy raz w Krakowie.

  A sklep mi sie bardzo podobal.

 95. Boydar said

  „… jak dla mnie to było doskonale przygotowane. Wprowadzanie modernizmu za zasłoną antykomunizmu …” – Pan Yah

  Myśl godna uwagi. Wybieraliśmy naturalną alternatywę, przeciwwagę, bezkrytycznie. A to jeszcze większa ch.ujnia była. cbdo.

  Pułapka na myszy, pier.dolone cwane parchy.

 96. ad.93. Takim jak ty NIC nie przemowi do rozumu Trollu. Dac takim jak ty parszywcom 1000 dowodow przed oczy to I tak zaprzeczycie.
  ad.94. Tak, cwane parchy po wymorowaniu 70-100 Tradycyjnych Katolikow .. nauczycieli, inteligencji polskiej latwo byc cwanym. Jednak oszukali I sila wbili modernism pokoleniom PRL, socjalizm, tak, ze NIKT nie mrugnal jak wprowadzali marksizm do wewnatrz KOsciola Katolickiego a tym Koniem Trojanskim w Polsce byl Wojtyla, ktory potem wdrozyl to na calym Swiecie katolickiem.

  Tak zydzi zrobili w durnia CALE polskie pokolenia – wyksztalciuchow w PZPR I innych.

  Ja sie chce zapytac Panie Joannuc, czy Pan sie sprzeciwil wprowadzaniu marksizmu do KK. Czy Pan wiedzial o PAX I co robi PAX? Czy jak wprowadzonono Soborowe zmiany czy Pan poeidzial NIE?

  JO

 97. Yah said

  Początkowo liczył się entuzjazm wobec zmian w kościele, później pojawił się antykomunizm. Młodzi ( wtedy) księża ( lata 70-te) traktowali wszystkich nienastawionych entuzjastycznie co najmniej podejrzliwie. A starzy , przedwojenni proboszczowie przyglądali się temu z życzliwą obojętnością.

  Miał miejsce kapitalistyczny marketing. Zdobyć jak najwięcej klientów ( msze bigbeatowe etc.), a następnie wciskać towar bez wartości. Może klient się nie zorientuje, że jest nabijany w butelkę.

  To nie jest tak, że ustrój panujący w Polsce po wojnie do tego się przyczynił. Ten ustrój i jego mankamenty ułatwiły tylko rozwalenie KRK. No bo jak w Polsce, ostoi katolicyzmu, uda się rozwalić kościół, to uda się wszędzie.

  Pytanie tylko , jak wcześnie to wszystko zaplanowano ?

 98. Joannus said

  Ad 68
  ”Popatrzcie na przyklady pokolenia Pana Gajowego – to czasy Gajowego i Joannusa jak sadze mlodosci – lata przelom 50/60, mysle, ze koncowka 50 tych lat.”

  Brednie, ja pod koniec lat 50-ych dopiero przyszedłem na świat.

  1. Po kazaniu ks. Biskupa na Mszy świętej 11.XI.1979 r wyszedłem mocno zaniepokojony.
  Wtedy do końca nie rozumiałem słów kaznodziei sprowadzających się do wielokrotnie powtarzanej przestrogi – nie brykajcie, nie dokazujcie bo doprowadzicie do trwałej utraty niepodległości.
  Miał rację, a aktywiści solidarności przez lata oskarżali go za brak poparcia i agitacjii.

  2. Chociaż stoisz Pan na swej dziwacznej barykadzie, to klangorzysz nie inaczej jak Michniki, Sakiewicze i im podobni. Niby z innej pozycji, a cel taki sam.

  3. Z uporem maniaka imputujesz Pan jakoby motorem napędowym ruchu Solidarność był zbiorowy sprzeciw wobec ateizmu. Bzdura , tak nie było. Symbolami religijnymi i narracją posługiwali się manipulatorzy dla oszukania ludu, zakrycia prawdziwego celu.
  Pamiętamy jak pchali się do świątyń z paluchami ustawionymi w V, jeden nawet przyozdobił klapę marynary. Ciężko myślący i ślepi na rzeczywistość do dziś w to wierzą

  3. Kościół należy do Chrystusa Pana, idzie na ziemi Jego drogą włącznie z danym czasem próby. Dlatego oskarżanie za zepsucie wiary starszych lub już zmarłych , którym danym było żyć w rzeczywistości PRL, jest niedorzeczne.

  4. Prezentujesz się Pan niby tradycjonalistą, jest to bardzo dziwny tradycjonalizm, jakże zbieżny z niegdysiejszymi naprawiaczami, którzy jak luteranie czy kalwiniści budując arsenał zarzutów czy win, odrywali się i zakładali swoje super nieskazitelne i ortodoksyjne stada wyznawców.

  5. Rzesze ludzi pracujących i doświadczających boleśnie biedy i niedoli przed i w czasie wojny, dopiero w Polsce Ludowej poprawiły swój byt, niekiedy w wyścigu do pochwał i awansów. Jeżeli tacy odeszli od wiary to nie z nakazu władz tylko na swój rachunek dla swego niby dobra. Stąd zaniedbali lub porzucili obowiązek przekazu wiary dzieciom, które teraz kierują pretensje tylko nie do nich.
  Dziś statystyki kościelne podają, że do kościołów chodzi tylko 5 procent z tych co wyemigrowali na zachód dla lepszego życia i za pracą .
  Musi też za sprawą Gomułki i Gierka, ani chybi.

 99. JO said

  ad.98.
  Nie brednie a bledne przypuszczenie – nie wiedzilame, ze jest Pan tak mlody.

  ad. 1. Ja nie pytalem o Solidarnosciowy Ruch a o wprowadzenie zmian Posoborowych – posoborowa Msze – jak Pan zareagowal, czy Pan w ogole byl swiadom tego co sie dzieje?

  da.2 . Pan po prostu nie widzi, bo pycha Pana rozpiera… – typowe.

  ad.3. Pan nie widzi, ze ja nie oskarzam o zepsucie wiary , bo to robili i robia zydo-masoni jak Mazowiecki, ktorego wyzej przywolalem, ale oskarzam o dzialania zaniedbujace . To samo oskarzenie Pan podnosi do ludzi w moim wieku oraz mlodych dzis. No ale Pana PYCHA….Pana zaslepia.

  ad.4. Nie buduje arsenalu zarzutow, nawet do Pana, bo wiem, ze tacy jak Pan , jak my wszyscy po prostu dalismy sie orznac, oszukac, bo zabraklo lepszych od nas ….Ja przynajmniej sie przyznaje, i poszukuje odpowiedzi jak zydo-masoneria nas oszukala, po to by nie dac sie oszukiwac dalej a Pan zwykle zaniedbanie w sprawach naszej wiary , zwykle grzeszenie po prostu opisuje jako efekt proby i tego co bylo nieuniknione z czym ja sie do konca nie zgadzam.

  ad.5. Napisalem, ze NIE OBCHODZI mnie byt materialny Panie Joannus. Mnie obchodzi BYT DUCHOWY, ktory wydaje dobre lub zle owoce. Najwyrazniej BUT DUCHOWY schodzil z Drogi wydajac ZLE OWOCE, czego Pan absolutnie nie chce uznac wskazujac na mantre materializmu socjalistycznego. Wez sobie Pan wszystkie skarby tego SWiata Joannus a zostaw mi Wiare a o reszte nie dbam, bo bede mial tyle dzieki wierze ile mi potrzeba. Pan jednak nie pojmuje…

  ————————

  Prosze Pana tylko o jedna odpwiedz – czy Pan byl swiadom z przeprowadzanej rewolucji w KK w Polsce i Swiecie. Czy Pan wiedzial o rewolucji podczas Soboru WAtykanskiego ? Pytam o lata 70 te? I jak Pan zareagowal, co Pan robil jezeli wiedzial?

  JO

  Mnie Mama urodzila po Soborze.

 100. JO said

  ad.97.

  „To nie jest tak, że ustrój panujący w Polsce po wojnie do tego się przyczynił. Ten ustrój i jego mankamenty ułatwiły tylko rozwalenie KRK. No bo jak w Polsce, ostoi katolicyzmu, uda się rozwalić kościół, to uda się wszędzie.” – Yah

  Pan sobie sam przeczy, no jezeli jest Pan zdania, ze ustruj …ulatwil rozwalenia KRK , to oznacza, ze ustruj do rozwalenia sie przyczynil,!

  Poza tym, Pan jest w bledzie co do przedwojennych Ksiezy – bo oni walczyli z Modernizmem a powojenni z nim kolaborowali, ba, bo zydowskiego pochodznie Ksieza modernizm doslownie wprowadzali – JPII etc, eyc i to jest co jest Faktem. Pytanie teraz jest takie – na ile Polacy musieli przyjac a na ile chcieli modernizmu w KRK. A na ile po prostu z razji slabej wiary nie rozumieli co sie dzieje?

  JO

 101. JO said

  ad.86. „Panie JO, zdjąłem z półki. Nowy Testament – 1951 rok – drukarnia diecezjalna w Sandomierzu. 1957 – instytut wydawniczy PAX.”

  Panie Yah!

  Komuna Trockistow mogla produkowac Biblie, ktora byla „przemycana” z Zachodu do Polski :)))

  Komunie takim jak Zyd Mazowiecki chodzilo o rozwalenie Swietej Tradycji, ktora jest 2 gim filarem Swietej Religii. Pan jako Prawoslawny o tym powinien wiedziec, bo w Prawoslawiu tez jest Swieta Tradycja…

  Czy Pan jest Prawoslawny?

  JO

  P.S…. Ducjowa Protestantyzacja PRL..za Trockistow., Rewolucja w KRK i Protestantyzacja KRK za Gomolki i Gierka,Silowa Rewolucja w Kontrewolucji Solidarnosciowej, Okrahly Stol, PRL BIS Trockistow i planowana likwidacja Polski i Narodu Polskiego.

  To wszystko bylo zaplanowane z zegarmistrzowska precyzja i nawet w PRL byla piosenka kabalistyczna o tym..:)

  A my zachlystywalismy sie „odbudowywaniem z ruim Polski”

 102. Joannus said

  Ad 98
  Niech Pan zaprzestanie tego wałkowania,proszę kierując się nakazem z katechizmowego wskazania uczynków co do duszy.

  W niczym nie przysparza to ani chwały Panu Bogu, ani uznania dla siebie.
  Zamiast kreowania się na Don Kichota przystoi więcej pokory , a mniej plątania się w doczesności,
  Zarzuca Pan mi pychę, tymczasem sam z tej to przyczyny nachalnie usiłuje czytelnikom przedstawiać się jakimś herosem wyrastającym ponad innych,
  To forum nie jest miejscem do przedstawiania swoich życiorysów, niemniej zapewniam iż otrzymanej formacji nie popsułem, a na miarę swych możliwości i okoliczności coś niecoś robiłem.
  Dziś jest wielkie święto Najświętszej Panny Maryi w Niebie i na ziemi, dlatego uważam za godne przypomnienia, że warto zwrócić się aby przylgnąć do Niej i we wszystkim naśladować.

 103. Boydar said

  U Pana coś na bakier z logiką, Panie JO, a nawet z banalną arytmetyką.

  Pisze Pan takie „cóś” – „przedwojenni księża walczyli z modernizmem a powojenni kolaborowali”; to teza, nie cytat.

  No to ja się pytam, gdzie byli rodzice ? Znaczy się, skąd po pięciu latach okupacji „wzięła się” ta armia promodernistycznych kapłanów. Pan w cuda wierzy, a to tylko zwykła biologia.

  A może Hans Frank wykształcił …

 104. JO said

  ad. 102. Pan nie odpowiedzial na pytanie i sobie zartuje ze mnie. NIe jestem Don Kichotem :))), to moze Pan jest nim. Nie jestem tez herosem. Jestem zwyklym Polakiem z dysleksja jak widac wobec. To co mnie charakteryzuje w Gajowce to to, ze dygam prawde, wyrywam ja, odkopuje po to by siebie ratowac.

  ad.3. Boydar, na to pytanie polowicznie odpowiedziala Gajowka – 70-100 TYSIECY Tradycyjnych Ksiezy bylo wymordowanych podczas II Wojny Swiatowej. Mysle, ze ci co przezyli musieli byc modernistami w czesci oraz zapewne juz to byla kolumna Zydowska w KRK – modernisci , o ktorych juz wspominal Swiety Pius X.

  To oni werbowali innych Zydkow do KRK w Polsce i nie tylko.

  Polacy, ktorzy mieli powolanie …przewaznie byli wysylanie na Misje :))) , z ktorych my bylismy w PRL tak dumni, ze wydajemy tak wielu misjonarzy a to po prostu byla banicja naszch mlodych Ksiezy po to by nie przeszkadzali takim Dziwiszom , Macharskim, Wojtylom, Muszynskim, Glempom…oh Panie Boze jak ich duzo!!!

  Mozemy sobie wyobrazic ILE rodzin zydowskich jest zakamuflowanych…, ktore wyslaly synkow do Seminariow.

  Pnie Boydar. Nie jestem na bakier z logika. Wbrew pozorom, dysleksja nie wplywa na logike a przeciwnie, wymusza na czlowieku wysilek spojrzenia, moze dlatego jest mi latwiej zauwazyc cos, co inni nie widza. Ten krzyz byc moze okazal sie darem…

  JO

 105. Boydar said

  Znaczy się, proces musiał zostać zainicjowany znacznie wcześniej. I ten punkt przegięcia charakterystyki trzeba nam odszukać.

 106. Marucha said

  Znowu geniusz ujemny, czyli JO-Ortodoks…

  Re 82:
  Mówiłem k*rwa, żebyś Pan przestał bredzić/kłamać/zmyślać.
  Na próżno.

  Kto. k*rwa zabraniał w PRL czytać Pismo Święte? Gdzie?
  Ja miałem w szkole podstawowej przedmiot „Religia” za czasów jeszcze stalinowskich. Z ocenami na świadectwie. A w szkole średniej mieliśmy (dobrowolne) katechezy/lekcje poza szkołą. Nikt nas nie prześladował.
  Nawet miałem szkolną książkę „Propedeutyka teologii katolickiej”. Bynajmniej nie wydaną w samizdacie.

  Re 85:
  Nie ucz nas, synu, jak to było za PRL.
  I nie obrażaj nas, bo potrafimy odpowiedzieć.

  Re 90:
  Modernizm byl wprowadzony WRAZ z komunizmem
  Idiotyzm.
  Po pierwsze, komunizm wprowadzono wcześniej, niż modernizm w KK.
  Po drugie – miał Pan komunizm we Francji, Włoszech, Hiszpanii? Kto im wprowadził modernizm? Gomułka czy Jaruzelski?

  Modernizm, Panie JO, wprowadzono w związku z olimpijskimi sukcesami żydówki Kirszenstein.

  Re 93:
  Odpierdol się.

  Re 99:
  Jeśli kogoś tu pycha rozpiera, to przede wszystkim JO.
  Nie ma kur*a prawie jego komentarza, żeby się do nas nie przypier***ł – głównie za to, żeśmy pozwolili na realizację II Soboru Watykańskiego.
  Ale on oczywiście nikogo „nie atakuje”…

 107. JO said

  ad.105. Tak wlasnie. Daleko wczesniej i to jest mrozace w zylach krew jak to oni realizuja z zelazna konsekwencja. Cokolwiek Mickiewicz mial na Mysli, ale Zydzi to zamienili na Kabale i „Iskra” wyszla z Polski.

  ad. 106. Panie Gajowy, skoro Pan ni epotrafi odczytac spokojnie moich wpisow to trudno. Przeciez socjalizm to forma modernizmu. Wkleilem wpis o Mazowieckim, ktory podjal sie zadania wprowadzenie marksizmu do KK przez PAX robil to doskonale, stopniowo razem z inni zydkami wewnat KRK..

  Faktem jest, ze zaden z nas w PRL ( poza pojedynczymi osobami) nie polapal sie o co chodzi, choc mozna bylo – lapal sie CALY zachod zwiazany z Arcybiskupem, ale my Katolicy Polacy nie :))))

  Nie ma co z Panem rozmawiac. Prosze spokojnie odpoczywac , nie czytac moich wpisow, nie wlaczac sie do rozmowy. To moja rozmowa z tymi co rozumieja o co chodzi i lub spokojnie dyskutuja. Prosze mi pozwolic na rozmowe.

  Pozdarwiam,

  JO

 108. Marucha said

  Re 107:
  Niech mi Pan nie mówi, jak mam prowadzić Gajówkę I z kim i jak rozmawiać.
  Nie pozwolę, aby mi ktokolwiek zaśmiecał forum ewidentnymi bzdurami.
  Pan nawet nie potrafi odpowiedzieć na wielokrotne wykazywanie Panu kłamstw na temat PRL. Pan udaje, że nic nie słyszał. I za jakiś czas powtórzy swoje.

 109. Boydar said

  Napisał Pan JO – „… mysle, ze ci co przezyli musieli byc modernistami w czesci oraz zapewne juz to byla kolumna Zydowska w KRK – modernisci , o ktorych juz wspominal Swiety Pius X …”

  Wniosek z tego, że rację mam ja; z trzydziestu tysięcy obecnych kapłanów kościoła rzymskokatolickiego w Polsce, mniej niż pięciuset to Polacy.

  I ten fakt chcą sprzedawczyki ukryć za wszelką cenę, także „wykrywaniem” afer pedofilskich i pedalskich. Odpadnie zez tysiąc, a pewnie nawet tyle nie. W każdym razie trzon krystaliczny pozostanie nietknięty …

  Nie wiem co z tym zrobić, ale sprowadzanie zagramanicznych to równie bagniste zło.

 110. JO said

  ad.108. Ja tylko prosilem: „Prosze mi pozwolic na rozmowe.” a nie narzucalem, bo jak mozna narzucic skoro Pan ma wszystie asy. Poza tym, zawsze staram sie odpowiadac na zarzuty.

  JO

 111. Boydar said

  I właśnie dlatego Bóg stworzył papugę. I Wachowskiego.

 112. JO said

  ad.109. Rozwalili nam Kosciol doszczetnie podszywajac sie za Polakow i Ksiezy Katolickich a w istocie sa Zydami, Judaistami kontynuatorami ideii Franka, klamcami, zlodziejami, mordercami Swietej Tradycji etc, etc, etc.

  Z daleka od nich.

  Jedynym wyjsciem sa Ksieza z Bractwa…zobaczymy jak dlugo…oraz Ruchu Oporu , ktorym tez trzeba sie przygladac jak to mowi Biskup W.
  Jestesmy w obozie…i kapo tez sa wszedzie…

  Biskup pytal sie kiedys jak w Sowietach – Komunistycznej Rosji Prawoslawnie Ksieza organizowali przetrwanie. Mysle, ze wlasnie to jest jedyny sposob, ktory Biskup wdraza w KRK na wszystkich kontynentach.

  Panie Boydar. Jak Pan widzi „puszka pandory” nawet nie ma uchylonego wieka. Nie mozna swobodnie dochodzic jak i co sie stalo a juz napewno przez kogo i wjakich okolicznosciach a przeciez w KRK wszyscy Ksieza byli kiedyc przez jakiegos Biskupa wyswieceni oraz poparci przez inny Ksiezy – to te dokumenty odslonily by OBRAZ RZECZYWISTOSCI po wszyskie rodziny Franksistow – tylko kto te dokumenty ujawni i na jakim forum?

  JO

 113. Boydar said

  Ta puszka wcale nie ma wieczka, zaginęło w 966, tak pi razy oko.

  Jeżeli nawet tak miało być, jeśli taki był Boży Plan, w co wątpić nie sposób, to „Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych”.

  I nie ma tłumaczenia, zwłaszcza że wiedzieć musieli.

 114. JO said

  ad.113. Pan to jest zagadka dla mnie Boydar. Jednak Pan urosl w moich oczach po tym, jak chcial ujawnic moja tajemnice ale sie „ugryzl” a moze nawet „pogryzl caly” :))

  Jestem pelen podziwu Pana sily Ducha i Darow jakie Pan ma. Postapil tez Pan jak Dzientelmen.

  JO

 115. Ad. 108

  Pan nawet nie potrafi odpowiedzieć na wielokrotne wykazywanie Panu kłamstw na temat PRL. Pan udaje, że nic nie słyszał. I za jakiś czas powtórzy swoje.

  Typowa technika. Ignorowanie argumentów.

 116. Boydar said

  Ochu.jałeś Kiler ? Co mnie jakieś Pańskie tajemnice interesują ! A ich ujawnianie tym bardziej ! Jakbym innych zmartwień nie miał …

 117. Boydar, na dodatek Pan to Osa.
  – gdyby nie obchodziło, to by Pan mi nie pogrozil palcem:) ..
  Krzysztof M. – a czy Pan wie, czemu mnie „nie lubi”. Bo ja wiem a Pan się oklamuje…że niby wie czemu.
  —–
  JO

 118. Boydar said

  Ja tam o niczym nie wiem, broń się Pan sam … 🙂

 119. Uśmiałem się… Pan przeżyje wszystko Panie Boydar. Jest Pan na cztery nogi kuty, że aż iskry złote lecą…
  JO

 120. Boydar said

  To po Babci …

 121. Yah said

  Lubię Pana , Panie JO, bo Pan jak piszesz, to wierzysz w to co piszesz, choć czasami piszesz brednie 😀 Nie jesteś Pan krętacz i kombinator.

  Panie JO, czemu Pan nap..la na PAX Piaseckiego. Mazowiecki był tam wtyczka i to chyba oczywiste. Pogdybajmy …. gdyby frakcja Moczara w PZPR miała wpływ na obsadzanie biskupów to czy epidiaskop ( jak pisze Pan Boydar) miałby taki skład jak teraz ?
  PAX Piaseckiego to było jedyne wyjście po wojnie, dla wielu ludzi z AK, by normalnie funkcjonować. Stąd Piasecki był sola w oku mieszkańców Polinezji Francuskiej.

  „Mysle, ze ci co przezyli musieli byc modernistami w czesci oraz zapewne juz to byla kolumna Zydowska w KRK – modernisci , o ktorych juz wspominal Swiety Pius X.”

  Nie wszyscy byli, ale na pewno byli posłuszni ze wszystkimi konsekwencjami.

  „To oni werbowali innych ……”

  Z tym akurat sie zgodzę w ministranturze i ruchu „Światło życie” była nadreprezentacja. A i kariery można było zaobserwować. Kolega z Polinezji ledwo skończył podstawówkę, a jest profesorem na liczącej się uczelni.

  „Biskup pytal sie kiedys jak w Sowietach – Komunistycznej Rosji Prawoslawnie Ksieza organizowali przetrwanie. Mysle, ze wlasnie to jest jedyny sposob, ktory Biskup wdraza w KRK na wszystkich kontynentach.”

  Tam tez nie było różowo. Sergianizm kwitł i nadal nie został potępiony. Stąd Dugin- starowiercy.

  „Pan sobie sam przeczy, no jezeli jest Pan zdania, ze ustruj …ulatwil rozwalenia KRK , to oznacza, ze ustruj do rozwalenia sie przyczynil,!”

  Panie JO, Pan czyta ze zrozumieniem. Mówię o KRK w Polsce. A KRK to cały świat no nie ? Ułatwił, bo ludzie walcząc z komunizmem, oglądali się na wsparcie kościoła i „nie widzieli” modrnistycznych zmian. Jak widzieli, to nie krytykowali , bo dostawali wsparcie. A księżą …… on tak byli formowani w seminariach, że kościół ma się dostosować do czasów, żeby było w nich więcej ludzi …. i było – kościoły pękały w szwach. Ksiądz naocznie widział, że msze big beatowe działają na wzrost ilości wiernych. Czy do pały im przychodziło, ze to podgatowka pod gender i Franciszka ? Wątpię, ale warto pogadać z nimi , bo jeszcze żyją. Jak ja rozmawiam to wykręcają się papieska nieomylnością i posłuszeństwem. Zgodzę się , że to wygodne – „nie chce, ale muszę”

 122. Yah said

  Aha, w PAKP tez było trochę agentów, ale im do głowy nie przyszło, choć przecież mogli ( autokefalia) wprowadzić do liturgii polski zamiast starocerkiewnosłowiańskiego. Pewnie dlatego, że nad nimi nie było żadnej opoki, która ich do tego zmusiła.

 123. JO said

  ad.121. Panie Yah. Dziekuje za Pana wpis i propozycje dywagacji.

  PRL jest dla mnie kluczem, kluczem ktorego zrozumienie – chodzi mi o zrozumienie myslenia i dzialania naszych Ojcow bo Dziadowie w II RP to wg mnie to inne dzianie – oni wiedzieli o modernizmie i z nim walczyli. Dziadow juz nie ma a OJCE jak Pan zauwazyl, np ci w Koscile „Jak ja rozmawiam to wykręcają się papieska nieomylnością i posłuszeństwem. Zgodzę się , że to wygodne – „nie chce, ale muszę”, – a ci co poza stanem duchownym to WIDAC w Gajowce – w zasadzie woda w usta i NACISK , presja, zero dyskusji procz epatowania materialnymi osiagnieciami jakby to bylo najwazniejsze.

  II RP czasy to Maksymilian Kolbe, To Pius X, Pius XI. Walke nasi DZIADOWIE prowadzili i to zawzieta a zwienczeniem jej bylo zwyciestwo w 21 roku i Cud Nad Wisla. We wsi , w ktorej mieszkam, moj krewny ma z tamtych czasow dwa Obrazy, ktore proponowal bym od niego Kupil – odmowilem, bo wiedzialem, ze te Obrazy ( Najswietrze Serce Pana Jezusa…) to skarby Rodzinne, przed Ktorymi dawno temu ta Rodzinna Intronizowala Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie bylo sily do pokonania takich Katolikow- Polakow a li tylko Wojna i morderstwem. To dlatego wymordowano 70 – 100 tysieci Ksiezy i inteligencje polska bo ona w wielkiej ilosci byla w Milicji Niepokalanej, organizacjach przyklasztornych etc, etc –

  BO WIEDZIELI O MODERNIZMIE i zagrozeniach bo czytali nauke Piusa X, ktory wylozyl kawa na lawe co i jak i KTO a uczyl tego Maksymilian Kolbe w II RP. II RP byla podobno znana z antyzydowskich postaw – trzeba to wyprosowac – to byly postawy anty masonsko-zydowskie z powodu ktorych Moscicki wywalil Loze BB – zakazal jej istnienia w Polsce a Kaczynski ja przywrocil bo zapewne do niej od poczatku przez caly PRL przynalezal potajemnie…..

  My mozemy dywagowac i rozpoznawac po Owocach kto byl i jak dzialal, bo jak widac „woda w usta” i mantra „odbudowy za PRL Polski ” i nic wiecej.

  Kontynuujac – PRL byl bez Elity a za to milionami! przybyli Zydzi z Czerwona Armia. My Polacy nie zdajemy sobie sprawy z ilosci i sily ich dzialania i wplywu na PRL od samego jego poczatku. Poczatkowo oni uzywali swoich nazwisk, do momentu kolejnego etapu , gdzie Terror na pozostalej elicie musial byc zamieniony na „odwilz”. Polaczono to wszystko ze smiercia Stalina zrzucajac wine na trupa, podczas gdy wewnetrznie przekoneny jestem, ze on nie mial w wiekszosci nic wspolnego z Trockistow Terrorem do 56 roku – mordami, indoktrynacja komunistyczna Polakow.

  Trockisci wiedzieli , ze ten stan sie musi skonczyc (..) wiec juz dawno majac plan przejecia KRK, przygotowali rok 56 i 68, kiedy to 10 000 ucieklo z Polski przed konsekwencjami „Odwilzy”, ktorej NIGDY nie bylo a jedynie zmiana etapu.

  Kiedys przeczytalem ksiazke wydana 1940 roku o jednosci zydow i KRK! Ta Ksiazka mowila o wspolczensych czasach, gdzie katolicyzm bedzie zmieniony i dojdzie do polaczenia judaizmu z katolicyzmem. Wspominalem o tej ksiazce w Gajowce, ale nikt nie zauwazyl….nie podjal teatu, moze dlatego , ze trzeba by bylo mowic o PRL zle (?)

  Tak czy inaczej, Pan wspominal Moczara i Moczarowcow. Przeciez to byl i oni byli komunistami a jezeli ktos z nich byl katolikiem, to „miekkim” a wiec modernistycznym, nie znajacym nauki Papieza Piusa X, bo gdyby znali, to zaden z nich by nie wszedl do PZPR…a by Meczenikiem za wiare, po prostu umarl by za wiare.

  Wg mnie dywagacja, czy gdyby Moczarowcy mieli wplyw na wybor Biskupa to czy bylo by inaczej jest zbedna, bo jak wiem, NIKT z nich podczas PRL nie napisal nic w obrone Tradycji, choc na Zachodzie byla Kontrewolucja Arcybiskupa.

  Bylo tak jak Pan napisal – kazdy chodzil do Kosciola, bo to byla postawa „Polska” i antykomunistyczna i to byla CALA wiara naszych Ojcow – o zgrozo. Jednak DOKTRYNY Wiary NIKT juz nie chcial za bardzo znac raz bo nie bylo przywodcow z przykladem a i bylo coraz mniej Ksiezy Tradycyjnych co by te Doktryne Wykladali i walczyli o nia. Po prostu temat sie unikalo a z uplywem lat, gdy zydo-ksieza przejmowlai parafie za parafiami to oni po prostu przeksztalcali KRK i Dusze Nas Polakow na judeokatolicyzm wspolpracujac z Zydo-Masoneria dazaca do zmian ustrojowych.

  To nie III RP rozwalika KRK a PRL podczas ktorego do rozwalenia KRK doszlo.

  Pan Troll i inni daja przyklady ILOSCI ludzi w kosciele ale czy to byla jakosc? Czy w PRL nasi rodzice zyli w Lasce Uswiecajacej? Czy czytali Katechizm, Pisma Papiezy, ktore zabraniaja Modernizmu, ktorym byl Socjalizm?

  Odpowiedz jest jedna – NIE

  To PRL prawo zabranialo zboczen, kradziezy, zbrodni morderstwa ale dla tych maluczkich, bo jak Pantwo Ludowe Kradlo, Mordowalo to juz to byla inna sprawa, ktorej nasi rodzice presji ulegli z powodu tych, co poszli na kompromis z zydo-masoneria w tym w KRK- Gomulka, Gierek. A jak Gomulka, Gierek to kazdy poszedl na kompromis, ktorego rezultatem byla utrata wiary oraz utrata Panstwa.

  JO

  ( zaznaczam, to sa moje opinie w oparciu o Owoce i jakies szczatkowe informacje, ktore skladam w jakas logiczna a nie romantyczna calosc) bedac w podziwie dla Dziadow a w rozpaczy do Ojcow.

 124. Troll Polonii said

  123
  Polak-Ortodoks
  Najpiekniejsza opowiesc tysiaclecia!!!!!!

  Wielki uczony, potomek elity z PZPR napisal:

  …’za to milionami! przybyli (do Polski) Zydzi z Czerwona Armia..’

  Ramie w ramie do Berlina szly polskie wojska w asyscie milionowej armii zydowskiej?.

  Schetyna opowiadal, ze to Ukraincy wyzwolili Oswiecim.

  Dzieki JO, teraz juz wiem, ze to zydzi wyzwolili Polske spod okupacji hitlerowskiej.
  Pewnie dlatego domagaja sie od nas pieniedzy za te obrone.

  W Armii Czerwonej walczyli… zydzi!! Cale miliony!
  I pod Stalingradem i pod Kurskiem i na Slasku zydzi przelewali krew w walkach z wojskimi hitlerowskimi
  i razem z Polakami oddawali zycie „za wolnosc nasza i wasza’ – i odwrotnie.

  Z tego nalezy wnosic, ze to wojska zydowskie pogromily hitlerowcow i wkroczyly do Berlina, razem z Polakami.

  Czy moze, tak jak w obozie w Auschwitz, Polakow nigdy nie bylo?

  JO
  Radze zmienic tabletki i lekture Harry Pottera zamienic na basnie braci Grimm.

 125. Boydar said

  …’za to milionami! przybyli (do Polski) Żydzi z Czerwoną Armią…’

  To akurat prawda, Panie Troll, Pan JO zgubił jedynie drugie „za”, zamiast „z”. Ale dziwić się pisaniu Pana JO to nieporozumienie 🙂

  Pomijam, że szli tak „z” jak i „za”. Ale „za” dobyło nieporównywalnie więcej, ca. dwa i pół miliona. W pierwszej kolejności zaczęli wyrzynać żydostwo tubylcze, a jak tylko mieli jakieś wolne moce przerobowe to Polaków.

 126. JO said

  Yah:

  Dziś i Jutro – katolicki tygodnik społeczny – czasopismo wydawane od 25 listopada 1945 r. w Polsce przez grupę katolików popierających działania obozu komunistycznego.

  https://zascianekporusza.wordpress.com/2019/08/16/dzis-i-jutro-herezja-prl/

  Niech Pan poczyta zyciorysy…. Wg mnie Oni wszyscy byli zlamani i poszli na wspolprace z nadzieja, ze tak obronia Polske. Niestety, mozna isc na ustepstwo w odbudowaniu budynku, ale isc na ustepstwo w sprawach wiary NIE, bo to konczy sie tym, co mamy dzis w Polsce i Na Swiecie.

  II WS m.in byla po to, by wyrznac Tradycyjnych Katolikow w Polsce i na „ich trupach” zbudowac NOWO. Tylko Polska w Europie byla Katolicka przezd II WS w takiej skali. Tylko w Polsce bylo Serce Milicji Niepokalane zagrazajacej Masonerii…..

  JO

 127. JO said

  Historia PRL coraz bardziej mnie ciekawi. To niesamowicie ciekawe, dramatyczne, pouczajace jest po latach analizowanie jak ZMIEZDZONO ruch narodowo polski, zmiazdzono Katolikow w Polsce, jak lamano , przymuszano Przywodcow co przezyli by byli przywodcami …..”zycie za kolaboracje”, za ustepstwa, ktore sprzedawano narodowi.

  Czy PZPR bylo jak dzis PIS… ? Wydaje sie, ze tak. Przeciez w PIS sa tez Polacy…

  JO

 128. Troll Polonii said

  125
  Boydar
  Ja chcialbym wiedziec ile bylo tych milionow, dokladnie.
  Bo 6 milionow podobno ubili w Polsce Niemcy.
  W Rosji byli zydzi w NKWD
  Z Krymu ich Stalin przepedzil do Birobidzanu

  Do czasow Aleksandra I , zydow w Rosji nie bylo.
  Caryca Katarzyna ich przegonila na wschodnie polskie tereny.

  Faktycznie za Armia Czerwona przybylo do Polski troche zydow, byli w tzw. trzeciej linii. Rzeczywiscie byli tez w rzadzie.

  Ale mnie sie rozchodzi o te miliony.
  Odessa przeciez sie ostala. W Rostowie i na uczelniach tez sie ich troche ostalo. I na Ukrainie.
  Sholem Alejchem opisywal, jak przed wojna zydzi masowo wyjezdzali do USA i Argentyny.
  Pamietam, ze po wojnie Swidnica, Dzierzoniow byly rzeczywiscie zazydzone- duzo wyjechalo do Izraela.
  Agencja Zydowska przez cala wojne wysylala zydow z Polski, Wegier itp do Izraela. Wielu zydow jakos dziwnie sie uratowalo w Niemczech, Belgii i Holandii, ze nie wspomne Anglii i Francji.
  I rzeczywiscie wielu zydow trzeba bylo sie pozbyc bo jak opowiadala Golda Meyer polscy Chasydzi nie nadawali sie do Izrela (wierzyli, ze zyd moze wrocic do Jerozolimy dopiero po przyjsciu mesjasza)

  Po wojnie bylo bardzo duzo procesow bo wojna w Polsce trwala do roku 50-tego.
  Zaraz po wojnie wyjechalo duzo zydow tworzyc zydowski raj w Palestynie. (Mieczyslaw Biegun – czyli Menachem Begin i bardzo wielu innych tzw. dzialaczy a takze naiwnych, ktorym marzylo sie panstwo zydowskie. . Wielu wrocilo do Polski)
  Dobrze jest poczytac Shlomo Sanda, ktory opisuje rekrutacje do Izraela.
  To samo opowiadaja Rosjanie. Jak byla ‚rekrutacja’ do Izarela, to wystarczylo podac w podaniu, ze np. dziadek byl zaproszony na bar mitzwach, zeby dostac sie do Izraela. Chodzilo o to, ze w Palestynie ciagle Arabow bylo wiecej i nie mozna bylo wprowadzic ‚demokratycznego’ glosowania.

  O co mi sie tak naprawde rozchodzi?
  O to, ze gdy chodzi o chazarskich zydow to bylo/jest bardzo duzo przechrztow, ktorzy uciekali od Stalina. Chazarskie zydy nie sa semitami. To Mongoly stepowe.
  W Polsce jest bardzo duzo zdrajcow, ktorzy podawali sie za zydow, zeby ‚ulatwic sobie zycie’ i wejsc do administracji.

  I chodzi mi o to, ze tak naprawde nie wiemy kto jest kto i ilu zydow zostalo zamordowanych przez zydow a ilu ucieklo na Zachod – a ilu udaje, ze sa Polakami.
  Jest to swoista mimikra.

  Uczciwiej jest po prostu przyznac, ze nie wiemy.
  Nie wiemy, ilu przywloklo sie do Polski powojnie i nie wiemy, ilu wyjechalo. I nie wiemy, ile paszprtow wydala polska ambasada w Tel Awiwie przez ostanie chocby 10 lat.
  A to co wiemy , to nas akurat malo obchodzi, bo np. dlaczego swiezo upieczona ‚Polka’ pani Applebaum decyduje o losach Bialorusi a polski rzad wydaje kupe pieniedzy na opozycje w Minsku.

  Wielu zydow w Izraelu sie teraz buntuje przeciwko polityce Trumpa, bo sie boja wpuszczac ‚ewangelikow’ do Izraela. Nie wszyscy zydzi popieraja zamach na Jerozolime – ale wyglada na to, ze ogromnie duzo chrzescijan jest zadowolonych. Nikt nie protestuje.

  I dopoki Polacy sluchaja zydow, powtarzaja zydowska propagande, oddaja Polske zywcem po kwalku zydom i popieraja polityke zydowska; to spekulacje na temat ilosci zydow w Polsce zaraz po wojnie i teraz, sa bez sensu.

  10 milionow Polakow nosilo jednego zyda na rekach.

  Teraz kolejne rzady posolidarnosciowe wydaja paszpory „Polakom” z Izraela.
  To sa zydzi, ktorzy w Izraelu podaja sie za Polakow, zeby dostac polski paszport.
  I o to mi sie rozchodzi.

  Wielu Polakow radosnie glosowalo na ziecia syjonu Kornhausena, i dalej beda glosowac .
  Pod kazdym wzgledem bardzo sie roznimy od Czechow.
  I od Bialorusinow.

 129. Ad. 117

  Jak coś do mnie, to wyraźnie proszę.

 130. Marucha said

  Re 127:
  Pana historia PRL wcale nie ciekawi. Pan się NIC nie uczy od ludzi, którzy w nim żyli i go pamiętają. Pan udaje, że nie słyszy ich sprostowań, tylko w kółko powtarza swoje fantazje. Pan ma własną wizję PRL, która – jeśli się nie zgadza z faktami, to tym gorzej dla faktów.

 131. Boydar said

  @ Pan Troll (128)

  To nie jest księga wieczysta ani papieska bulla; niemniej może Pan rzucić okiem

  http://wawel.neon24.pl/post/149722,ukrywajaca-sie-diaspora-zydowska-w-polsce-liczy-4-5-mln

  Miałem gdzieś jeszcze coś, ocenę radzieckiego oficjela z ’58 roku, podobną, o dziwo, co do liczb. Ale teraz nie mogę znaleźć, te terabajty mnie zwyczajnie zadusiły.

 132. Uczę się, uczę. Po to dłubie temat I wyciągam informacje m.in od Pana Panie Gajowy.
  JO

Sorry, the comment form is closed at this time.