Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Waldek o Chwała samochwałom
  Mietas o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
  Moher49 o Budynie na prezydenta!
  hulajdusznik o Zmarł Adam Słodowy
  Sarmata o Kard. Raymond Leo Burke: diabe…
  Leo o Na Suwalszczyźnie odkryto cmen…
  Leo o Na Pomorzu istnieją megality z…
  Salcie o Wolne tematy (64 – …
  wanderer o Zmarł Adam Słodowy
  NICK o Zmarł Adam Słodowy
  Marucha o Czas wprowadzić pełne równoupr…
  NICK o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
  Bili de kid o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
  Mietas o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
  Bili de kid o Ławrow: Kongres USA nie zatrzy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 500 obserwujących.

Zanim zaczniemy „świergolić”

Posted by Marucha w dniu 2019-08-12 (Poniedziałek)

No i jak tu nie doceniać spostrzegawczości Józefa Stalina, który powiedział, że walka klasowa zaostrza się w miarę postępów socjalizmu? A przecież socjalizm to dopiero zapowiedź tego, co nas czeka – bo wiadomo, że czeka nas komunizm.

Jak będzie zaostrzać się walka klasowa w komunizmie – strach pomyśleć, skoro na skutek zaostrzenia walki klasowej, już w miarę postępów socjalizmu, zginęło co najmniej kilkadziesiąt milionów ludzi?

U nas jeszcze tak ostro nie idzie, bo sławna transformacja ustrojowa, do jakiej za sprawą porozumienia Moskwy i Waszyngtonu doszło na przełomie lat 80-tych i 90-tych, zapoczątkowała 30-letni okres pieriedyszki, żeby mniej wartościowym narodom tubylczym dać chwilę wytchnienia po intensywnych przeżyciach w socjalistycznym cudnym raju – ale starsi i mądrzejsi, co to w Ameryce Północnej i w Europie forsują rewolucję komunistyczną, najwyraźniej musieli dojść do wniosku, że już wystarczy tego dobrego, no i powoli wchodzimy w związku z tym w etap surowości.

Na tym etapie przedstawiciele i poplecznicy wstecznictwa będą musieli się skonfrontować z awangardą postępu, którą obecnie stanowią sodomici i gomoryci, przez starszych i mądrzejszych wykorzystywani w charakterze mięsa armatniego rewolucji. Oczywiście „bez swojej wiedzy i zgody”, bo gdzież by taki jeden z drugim sodomita zdawał sobie sprawę, że jest mięsem armatnim rewolucji, kiedy cała jego energia i spostrzegawczość ukierunkowana jest na upolowanie jakiejś ofiary na najbliższą noc?

W dodatku stary żydowski finansowy grandziarz wyłożył na potrzeby rewolucji 18 miliardów dolarów, toteż na „marsze równości” peregrynuje coraz więcej amatorów tęczy, nawołujących by sodomię i gomorię nie tylko uznać za zjawisko normalne, ale nawet ją podziwiać.

W związku z tym walka klasowa się zaostrza, bo jeszcze nie wszyscy gotowi są sodomitów podziwiać, a niektórzy nawet ulegają zbrodniczej „homofobii”, która – jak tak dalej pójdzie – pod względem zbrodniczości już wkrótce może zostać zrównana z antysemityzmem, chociaż to nie jest takie do końca pewne, bo Żydzi tak łatwo nie zrezygnują z monopolu na męczeństwo, a zwłaszcza – na płynące z niego profity. Wtedy przyjdzie kryska i na sodomitów, ale na tym etapie wolno im jeszcze dokazywać, z czego oni chętnie korzystają, być może nawet w przekonaniu, że to wszystko naprawdę.

Toteż kiedy JE abp Marek Jędraszewski podczas kazania użył określenia „tęczowa zaraza”, amatorzy zaostrzania walki klasowej ruszyli na niego ławą, a w awangardzie tego natarcia stanęła grupa katolików zawodowych, kręcących się wokół „Tygodnika Powszechnego”, no i przewielebnych księży, którzy najwyraźniej zadaniowani są na odcinku „Żywej Cerkwi” – no bo jakże w kraju przeżartym religianctwem przeprowadzić rewolucję bez dywersji w szeregach wroga?

Toteż przewielebny ksiądz Wojciech Lemański, którego od stryczka odciął wielce oryginalny arcybiskup Ryś, no i trójka przewielebnych ojców dominikanów: Tomasz Dostatni, Ludwik Wiśniewski i Paweł Gużyński pryncypialnie arcybiskupa Jędraszewskiego skrytykowała w imię tak zwanej „miłości Chrystusowej”, bo wiadomo, że to nikt inny, jak właśnie Chrystus, surowo nakazywał nie sprzeciwiać się sodomitom i się z nimi „miłować”, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Przewielebny ojczyk Gużyński zaczął nawet nawoływać do nękania arcybiskupa Jędraszewskiego listami nawołującymi, by podał się do dymisji. Najwyraźniej sodomici musieli zdobyć silne wpływy akurat w zakonie dominikanów, co może mieć tradycję nieco dłuższą, bo – jak pamiętamy – przewielebny ojciec Dostatni towarzyszył biskupowi Życińskiemu podczas przechadzki po czeskiej Pradze, gdzie na ulicy jakiś osobnik zaatakował hierarchę nożem. Wprawdzie surowi panowie z praskiej dyrekcji policji utrzymywali, jakoby do incydentu doszło nie na ulicy, a w pewnym rozrywkowym klubie dla panów, ale kto by im tam wierzył, skoro nawet w „Przygodach dobrego wojaka Szwejka” wizerunek tej instytucji nie został przedstawiony w tęczowych barwach?

Tak czy owak, walka klasowa się zaostrza tym bardziej, że wsteczni religianci stanęli za arcybiskupem Jędraszewskim murem i nawet go oklaskiwali za ten „homofobiczny” zwrot. Widać wyraźnie, że na ten odcinek frontu trzeba będzie rzucić dodatkowe dywizje sodomitów, no i zmobilizować rząd „dobrej zmiany”, a zwłaszcza agenturę w niezależnej prokuraturze i niezawisłych sądach, by wypalili wstecznictwo rozpalonym żelazem pięknych wyroków.

Te wyroki to nie żarty bo jeszcze nie ochłonęliśmy ze zdumienia po samobójczej śmierci boksera Dawida Kosteckiego, co to pomówił funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego o czerpanie korzyści z agencji towarzyskich, prowadzonych na Podkarpaciu przez dwóch braci z Ukrainy, a tu kolejnym seryjnym samobójcą okazał się Brunon Kwiecień, co to – jak bezpodstawnie twierdził – pod kierunkiem funkcjonariuszy ABW planował wysadzenie w powietrze gmachu Sejmu i Senatu.

Widać wyraźnie, że pod rządami „dobrej zmiany” niebezpiecznie robi się nawet w więzieniach – ale jakże ma być inaczej, skoro „Europa” na obecnym etapie zabroniła przywrócenia kary śmierci? W tej sytuacji jest oczywiste, że trzeba postawić na samoobsługę, a niezależne organy strzegące praworządności w podskokach wykluczą udział „osób trzecich”, taktownie nie wspominając o „osobach drugich”, które przecież też mogą to i owo zrobić.

Ale nie jest to jedyny odcinek frontu, na którym zaznaczyło się zaostrzenie walki klasowej. Oto Youtube, który przedstawia się jako nieugięty szermierz wolności słowa, zaczyna kneblować internetowe telewizje, w których prezentowane są opinie niemiłe nie tylko dla sodomitów, ale również – a może nawet zwłaszcza – dla starszych i mądrzejszych, przygotowujących grunt pod okupację naszego i tak już przecież wystarczająco nieszczęśliwego kraju.

Tego rodzaju sankcje zostały zastosowane nie tylko w stosunku do portalu WRealu24, ale nawet do Radia Maryja, które wyemitowało wspomniane kazanie arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Pewne światło na przyczynę tego zaostrzenia walki klasowej również na tym odcinku rzuca okoliczność, że szefową tego całego Youtuba jest Amerykanka Susan Wójcicka, członkini synagogi w San Francisco.

A tak się akurat złożyło, że na kilka dni przed tym kneblowaniem, pani Żorżeta, będąca ambasadorem USA w naszym bantustanie powiedziała, że – po pierwsze – będzie „podnosić głos” gwoli ochrony „amerykańskich wartości” w których centrum, od czasów Ojców Założycieli, sodomia i gomoria zajmuje miejsce centralne, ale też poinformowała tubylców, że sprawa żydowskich roszczeń majątkowych „wkrótce powróci” i będzie wracała dopóty, dopóki „coś” w tej sprawie nie zostanie zrobione.

Co to ma być, to „coś”, tego już pani Żorżeta taktownie nie powiedziała, ale i bez tego domyślamy się, że chodzi o zadośćuczynienie tym wszystkim roszczeniom, czyli o wypłacenie haraczu „ocalałym z holokaustu”. Tych „ocalałych” są zaś miliony, no bo kto żyje – znaczy się – ocalał – więc nie wiadomo, czy na zatkanie tylu dziobów 300 miliardów dolarów wystarczy.

Jeszcze tedy nie ochłonęliśmy z wrażenia po wynurzeniach pani Żorżety, a tu gruchnęła wieść, że 88 senatorów z Kongresu USA napisało do sekretarza stanu, pana Pompeo list, w którym domagają się zastosowania wobec Polski środków dopingujących, żeby nie ociągała się z wypłaceniem Żydom haraczu.

Okazuje się, że wydarzenia na tym odcinku też nabierają tempa, trochę nawet ambarasującego dla prezydenta Donalda Trumpa, który 1 września wybiera się właśnie do Polski, żeby nas skomplementować, że jesteśmy „małym, ale bardzo dzielnym narodem”, który zapłaci „w 100 procentach” za wszystko, co Nasz Najważniejszy Sojusznik poleci nam kupić.

Tedy w sytuacji, gdy żydowska okupacja Polski jest już tylko kwestią czasu i to pewnie nie długiego, trudno się dziwić, że Youtube z panią Susan na czele przystępuje do kneblowania Internetu przy pomocy „sztucznej półinteligencji” – bo jakiż okupant, a zwłaszcza taki, co to od okupowanej ludności będzie domagał się „świergolenia”, to znaczy – wychwalania go pod niebiosa – pozwoli nam na „wolność słowa”? Jasne, że nie pozwoli, no i właśnie przystępuje do dzieła, zaś dywizje sodomitów, wspierane przez „Żywą Cerkiew” mają tresować nas w tej potulności.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 46 to “Zanim zaczniemy „świergolić””

 1. Dziadzius said

  Ostrosc walki z socializmem [ czytaj komunizmem- bo sa tylko dwie strony tej polityki **kapitalizm i**komunizm a reszta to tylko spoleczne belkotanie **ze ktos jest tylko troche w ciazy**] bedzie tak dlugo i tak ostro az sie nie wyczerpia pieniadze u bogatych i wtedy wszyscy poloza sie cicho i beda czekac na wspolna ekonomiczna smierc.

 2. RomanK said

  Chcacym nie dzieje sie krzywda…..

 3. RomanK said

  Prawda o masakrre w ElPaso…
  naoczni swiadkowie mowia:..https://www.youtube.com/watch?time_continue=58&v=6HZTxgcShfI

 4. Moher49 said

  @4,
  Panie Konkret, tego starego „kiejkuta” trzeba tak długo wstawiać, aż Polacy zrozumieją, że są jak żaba, pomalućku gotowani. Oby się za późno nie obudzili. Takich „kiejkutów” więcej potrzeba.

 5. Isreal said

  ad4
  Konkretnie jakiś teksty może napiszesz? chętnie poczytam, jeżeli sięgniesz Konkretnie choćby pięt autora „Zanim zaczniemy „świergolić”” ….
  więc zamiast Konkretnego świergolenia do roboty …. i przyćmić „pisaninę” Pana Stanisława …. tylko tak ze swadą, wiedzą itd ………..

 6. Moher49 said

  @7,
  Panie Konkret, na każdym człowieku można się zawieść. Ludzie się zmieniają, pamiętam tych z pierwszej Solidarności. Michniki, Kuronie, Mazowieckie, cały Tygodnik Powszechny, Giertych to się szczurami okazali. Ale byli też żydzi co się z Polską utożsamiali i jej służyli. Michalkiewicz rozkręcił ust 447 i chwała mu za to mu za to. Co tam w zanadrzu kisi, pożyjemy, zobaczymy, ja zagrożenia z jego strony nie widzę. Natomiast kościół katolicki się sprzedaje. Będzie jedna owczarnia i jeden pasterz pod dyrekcją synagogi.

 7. Troll Polonii said

  Ja pozwole sobie miec troche inne zdanie na temat niektorych stwierdzen autora.
  Stalin zdecydowanie mial co innego na mysli.
  W ideologii marksistowskiej , walka klasowa to konflikt miedzy klasami posiadajacymi i tymi bez majatkow i przywilejow.
  I faktycznie w socjalizmie widac ten konflikt dosc wyraznie bo socjalizm polega na zwalczaniu nierownosci spolecznej.

  To nie ‚postep socjalistyczny wybil kilkadziesiat milionow ludzi’.

  Podobne stwierdzenie mozna probowac o Wenezueli, ze to socjalizm powoduje glod i nedze.

  Przyznam sie, ze mam klopot ze zrozumieniem tego zdania:
  „…sławna transformacja ustrojowa, do jakiej za sprawą porozumienia Moskwy i Waszyngtonu doszło na przełomie lat 80-tych i 90-tych, zapoczątkowała 30-letni okres pieriedyszki..”

  (Jakiej pieredyszki? udzial w wojnach i zniszczeniu Jugoslawii?? Katastrofa smolenska, majdan..)

  Akurat ta transformacja ustrojowa byla przygotowana przez Waszyngton PRZECIWKO Moskwie a nie w porozumieniu z Moskwa.
  Gorbaczow byl czlonkiem CIA; trudno go nazwac przedstawicielem Moskwy

  ”intensywne przezycia w socjalistycznym cudnym raju’ – moglby sobie autor darowac”: socjalistyccne kraje jak Jugoslawia, Wegry, Czechy, DDR, czy Polska – mialy sie duzo lepiej niz dzisiejsza Francja czy Hiszpania.
  A nawet …bardzo antykomunistyczna i antysocjalistyczna Ukraina.
  Kraje socjaldemokracji: Dania, Norwegia, Finlandia cy Holandia maja sie duzo lepiej od raju USA.

  Jesli dwie przeciwne grupy wychodza na walke uliczna – to niekoniecznie jest to objaw walki klasowej.
  Gdy panienki-polatuchy wylatuja na ulice, zeby krzyczec na caly glos, ze wolno im sie skrobac nawet po kazdym stosunku – a napotykaja takie same tlumy kobiet, ktore sa przeciwne skrobankom – to wcale nie jest to zjawisko walki klsowej.
  Obie grupy moga reprezentowac – i na ogol reprezentuja rozne klasy: po obu stronach oglaszaja swoj sprzeciw: osoby wierzace i religijnie obojetne czy przeciwne; te same grupy zawodowe, socjalne, sportowe, hobbystyczne moga miec komplenie rozne zdanie na temat seksu czy dziewictwa.
  W pochodach pedalskich biora udzial rozne zbuki z roznych klas spolecznych: zarowno politycy, artysci, sportowcy, kuglarze, rzemieslnicy czy lekarze.
  Faszyzacja spoleczenstwa nie ma nic wspolnego z walka klasowa.
  Przewaznie jest to walka nieudacznej administracji z narodem.

  Tak, jak ja to rozumiem:
  Obecne draki w Polsce i podzial na ‚zbukow’ i ‚normalnych’ jest jawnym objawem prowokacji dla podniecania idiotycznych nastrojow w spoleczenstwie.
  To prowokowanie widac nie tylko w Polsce. Jest to taki miedzynarodowy trend, zeby wypychac zbuki na ulice. A przeciez wielu pedalow nie chce sie pokazac na ulicy dla ..”nierozpoznaki”

  Smiem twierdzic, ze Biskup zle sie wyrazil porownujac pedalow do czerwonej zarazy – jak na biskupa , to troche nieladnie. Jego zadaniem jest niesc Slowo Boze. Mozna bylo powiedziec to samo ale ‚bardziej po koscielnemu’ – jak mawiaja gorale.
  Nie mnie sadzic biskupa – ale o awanture latwo.

  Zwlaszcza, ze te ostatnio przygotowywane wystepy ulicznych tlumow oburzonych ” i w te – i we wte ” maja wspolna charatkterystyke: obsesji seksualno – obyczajowej i maja na celu zagranie na emocjach, ktore maja zapobiec harmonii spolecznej.

  Soros sie przyznaje, ze funduje tzw. ‚open society movements’ – wystapienia otwartych spoleczensw.
  Otwartych na co?

 8. Plausi said

  Zaraza komunizmu

  „ale na tym etapie wolno im jeszcze dokazywać, z czego oni chętnie korzystają, być może nawet w przekonaniu, że to wszystko naprawdę”

  Łza się w oku kręci, gdy przypomnimy sobie te wspaniałe czasy, wspominane do dziś z rozrzewnieniem, kiedy to nawet 10 milionów Polaków przyjęło, że „na tym etapie wolno im jeszcze dokazywać”, no i podokazywali, nieświadomi, że przyczyniają się do budowy tego komunizmu.

  Projekt komunizmu dla Europy został nawet opublikowany w języku niemieckim przed prawie 100 laty, mały wyciąg

  https://web.archive.org/web/20180322020209/http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  który można znaleźć jedynie dzięki pamiętliwości internetu, bowiem sam portal został zablokowany od paru miesięcy przynajmniej, ano po co trzodę niepokoić tym, jaka świetlana przyszłość ją czeka.

  jak to zresztą szczerze sprawozdano w opisie podstaw UE

  http://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/

  jakąż niesprawiedliwość wyrządzamy Hitlerowi i jego pomocnikom nazywając ich nazistami, ignorując ich zasługi w budowie społeczeństwa komunistycznego,.

  Wielu nie dostrzega związku pomiędzy działalnością agentów MWF, takich jak Uljanow (finansowany i wysłany przez wywiad Niemiec) czy Lejba Bronsztejn (finansowany i wysłany przez MWF z USA) do Rosji, aby tam zbudować komunizm, co zakwitło też wspaniale jako CCCP (polskie ZSRR). Doświadczenia TEGO eksperymentu jak też eksperymentu w Hiroszimie i Nagasaki, w obozach koncentracyjnych a nawet IS (kod operacyjny „państwo islamskie”) czy wreszcie wojny, najlepiej światowe, przekonują, że narzędzia i metody do budowa społeczeństwa komunistycznego są sprawdzone i że jesteśmy an dobrej drodze do tego celu.

  Co prawda mowa jest w artykule o „tęczowej zarazie”, ale budowniczy komunizmu wznoszą wiele sztandarów, nie tylko czerwony ale i tęczowy, w gruncie rzeczy chodzi bowiem o zarazę komunizmu, rozsiewaną przez MWF,

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#MWF

  ten proces zapoczątkowała wreszcie operacja nazwana „rewolucją” z roku 1789 z późniejszymi „rewolucyjnymi” ekscesami, tzw, „Komunę Paryską” zaliczymy do tego nurtu. Warto się czytelniku zastanowić nad tym, jak TY pojmujesz tzw. „rewolucje” ?

 9. konkret said

  @6 Moher49

  Pana odpowiedz na mą odpowiedź istnieje a ma usunięta/
  Więc jak pan widzisz dyskusja jest zbędna to jedna wieka cenzura która czemuś służy, prowadzi was jak stad baranów.

  ——
  Moja tolerancją na bełkot ma swoje granice.
  Admin

 10. Isreal said

  Moja tolerancją na bełkot ma swoje granice.
  Admin

  ))

  Szanowny Adminie , srolli jakby coraz więcej, nie tylko w na tym forum …. niektóre srolle robią to chyba za darmo, tak od siebie, bezinteresownie ….

 11. Moher49 said

  @9,

  To i tak ma pan dobrze, bo komentarz się ukazał a potem dopiero znikł. Moje komentarze na Interii, czy Onecie są usuwane ze względów regulaminowych zanim się na ekranie ukarzą. Sieje pan ziarno wątpliwości, podejrzeń. Pan Stanisław jest jeszcze przyzwoitym człowiekiem, nie jakimś tam marszałkiem. Ataki na niego zaczęły się po artykułach n/t Just 447, pana komentarz też się ładnie w to wpisuje.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Żydostwo I szabesgoje się wściekają.

 13. RomanK said

  Panie Moher..zaden z wymienionych przez pana nie byl czlonkiem Solidarnosci..oni byli czlonkami KOR… To dopiero po rozgromieniu Solidarnosci Stanem Wojennym i oddaniu przyszlosci w ich rece przez Kiszczaka i Jaruzela powolali…. Solidarnosc bis..w PRLu bis….i tak jest do dzis dnia.

  Kuzwa..trollu..miektore twoje zotemysli..som godne wyrzniecia na desce w kiblu:-)))))
  Cyt:
  Gorbaczow byl czlonkiem CIA; trudno go nazwac przedstawicielem Moskwy…..

  To nie ‚postep socjalistyczny wybil kilkadziesiat milionow ludzi’.

  Faszyzacja spoleczenstwa nie ma nic wspolnego z walka klasowa.

  Przewaznie jest to walka nieudacznej administracji z narodem.

  Smiem twierdzic, ze Biskup zle sie wyrazil porownujac pedalow do czerwonej zarazy – jak na biskupa , to troche nieladnie. Jego zadaniem jest niesc Slowo Boze.

  Trolly ..wezze napisz Encyklopedie ….:-))))

 14. Moher49 said

  @13,
  Panie Romanie, to panu coś się popiórgało.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Michnik
  Był działaczem Komitetu Obrony Robotników i „Solidarności”, więzionym i represjonowanym jako więzień polityczny. Od 1989 do 1991 sprawował mandat posła …
  Pozostałe zdania to nie moje.

 15. RomanK said

  Panie Moher…ja wikipedia nie pisalem ..ale ja tam wtedy bylem…
  Solidarnosc byla ZZ..nalezec do niej mozna bylo tylko poprzez przynaleznosc do okreslonej Komisji Zakladowej NDZZ”S”…ani Michnik , ani Kuron nie pracowali nigdzie ..Geremek pracowal w PAN ,ale on nalezal do PZPR.. POtem juz jak zrobili TySOl to tam sie mogli przylepic..ale nei wczesniej….
  ONi tak sie do Solidarnosci przypasowali …jak pies do dzielnicowego….

 16. jasiekztoronto said

  Re: 15 RomanK
  Panie Romku, jedynie co moge zarzucic spontanicznemu ruchowi „Solidarnosc” (zakladam ze byla spontaniczna) najwiekszym bledem bylo to, ze dala sie oglupic zydowskiej doktrynie pt: „demokracja”….. Z grzecznosci pomine inne „czynniki” oglupiajace i destabilizacyjne na ktore dali sie nabrac nie tylko RomkiK, ale rowniez i „Solidarnosc Ursus”…”.

  Bylem w 1996 roku w Ursusie pod Warszawa i doskonale wiem, jaki byl poziom swiadomosci…
  (aby nie bylo nieporozumien z panskiej strony, bowiem mialem zastapic zamordowanego przez SB s.p. Krzepkowskiego na co Z. Wrzodak jak rowniez i ja nie wyrazilem zgody. Wrocilem do Toronto).

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 17. Troll Polonii said

  To KOR zakladal Solidarnosc przy wydatnej, finansowej pomocy NED.
  I nie jest to zadna tajemnica.
  Tak podaja Amerykanie.
  I tak obiecywal Reagan nakldajac sankcje na Polske i Polakow.

  Pomoc dla „opozycji’ lala sie strumieniami z calego Zachodu.
  Zachod zawsze wie, ktora i jaka opozycje popierac i finansowo podpierac.
  Od samego poczatku do konca Solidarnosc miala wielkie wsparcie NED i Europy, Zachodniej.
  I spelnila swoje zadanie.
  To Walesa krzyknal w stoczni: „Tu zaczyna sie globalizacja”!

  Przyznawal sie do stworzenia i finansowania Solidarnosci Reagan, JPII, Zwiazki Zawodowe USA i CIA, ktora jawnie finansowala te ‚rewolucje’.
  Nie da sie jeszcze tak calkiem przemalowac historii.

  Ciekawe dlaczego dzialacze Solidarnosci nie chca opowiadac o tzw. latajacych uniwersytetach, bardzo popularnych ‚szkoleniach’ w czasie strajkow i rozruchow na ulicach Krakowa a zwlaszcza Nowej Huty.

  Co to znaczy Solidarnosc bis?
  Ta sama wierchuszka, ten sam zarzad, ten sam przywodca i ci sami doradcy , ktorzy brali udzial ‚obradach’ Okraglego Stolu a ktorym ‚z nieba’ spadly kariery w wyzwolonej Polsce.
  Caly KOR i cale ‚naczalstwo’ Solidarnosci zostalo wyroznione znakomitymi stanowiskami w ‚nowym’ panstwie.
  Walesa nigdy nie przestal byc szefem Solidarnosci. W uznaniu zaslug dostal Nagrode Nobla i podwojna prezydenture.
  Mazowiecki od samego poczatku byl w Solidarnosci
  Podobnie jak cala armia ministrow i innych karierowiczow, ktorzy otrzymali szlify w Solidarnosci.
  Wszyscy wtedy bardzo sie cieszyli z pokonania komuny i wypedzena sowieckiej armii z Polski.
  Walesa do tej pory rozprawia o tym jak wprowadzil w Polsce demokracje.
  Jeden po drugim dzialacz wczesnej Solidarnosci dochrapal sie najwyzszych stolkow prezydenta, ministrow, biznesmenow i ‚naukowcow’.
  Paru ‚nieprzydatnych’ zlikwidowano, innych odsunieto od zarzadu, jeszcze innym ubecja dala sie we znaki, za to, ze „przeszkadzaja’ demokracji, innych oskarzono o sowiecka agenture… a rewolucje skutecznie przeprowadzono: budowe gazociagu jamalskiego przerwano i zmieniono ustroj w Polsce – bo takie bylo zadanie KOR-u

  Wszyscy byli zadowoleni, ze teraz Polska bedzie czescia swiata zachodniego o czym opowiadali na szkolenich latajacych uniwersytetow : Modzelewskie, Michniki, Kuronie i inni spece od zachodniej demokracji.

  W obecnej awanturze, tez chodzi o gazociag z Rosji, czego juz nikt nie ukrywa.
  I w tej gazowej awanturze tez mamy pelne poparcie tego samego Zachodu, ktory walczy z Rosja o kontrole zrodel energii.

 18. gnago said

  No jamałII był przerwany oddolnie po stronie rosyjskiej ktoś pszeków chciał w ciula zrobić instalując zamiast światłowodu grubości włosa do obsługi rurociągu taki gruby jak udo męskie zawodnika sumo i faktycznie magistrali informatycznej. Po polskiej się połapali i zażądali odpowiednich aneksów i opłat zwyczajowych dla takich infostrad. A potem donek i Strażak połozyli uszy po sobie i umorzyli nalezne opłaty i kary za rezygnację z jamału II strony rosyjskiej

 19. Joannus said

  Ad 17

  Dokładnie tak.

  dalej
  ”…– bo takie bylo zadanie KOR-u”

  Głownie jednak dla swoich – powrót do stanu sprzed 1956 r
  I niech kto zaprzeczy, iż nie udało się.
  Zamieniono tylko centralę z niezbyt odległej na dalszą za oceanem.

 20. JO said

  ad.19. Calkowiecie przeciwnie. Pan nie tylko sie myli, ale celowo przeczy Historii.

  JO

 21. JO said

  Solidarnosc byla Ruchem wywolanym przez bunt przeciwko Zydo-Komunie w PZPR, Sluzbach, Wojsku, Uniwersytetach, bunt przeciwko niewidzialnej presji i represji, groresce panstwa, niewolnictwu polegajacemu do nieustannego popychania do kolejnych osiagniec materializmu socjalistycznego, upadku moralnego…nierozliczonej przeszlosci zbrodni, ktora na siebie wzieli ludzie nalezacy do PZPR…, co wszystko wymionione tworzylo atmosfere mafijna, korupcjna w Ludowym Panstwie, czego wszyscy mieli dosyc.

  Walentynowicz i Gwiazda ale i wielu innych Polakow jak Roman K, tworzyli Zawodowe Zwiazki w calej Polsce z nadzieja na pokojowe nie tyle przejecie wladzy ale pokojowy wplyw na Wladze, wejscie do wladzy, by te atmosfere mafijna, niesprawiedliwosci spolecznej i historycznej zmienic. Przekonany jestem, ze gdziec w podswiadomosci wyczuwalismy cos co dzieje sie w Koscilele Katolickim i To dlatego Ruch Ten Ruch mial charakter kontrewolucyjny, ktory zostal przejety przez SB – Walese, JPII – nowowybranego Papieza, ktory reprezentowal Zydow w Ruchu, ktorego frme z kontrewolucyjnej swym autorytetem zmienil i poprowadzil na Rewolucyjny Ruch sterujac i oddajac wladze totalnie zydowm w PRL i Swiatowemy Zydostwu Syjonistycznemu – Trockistom.

  Joannus jest klamca.
  Troll jest klamca.

  JO

 22. Troll Polonii said

  21
  JO
  Byles? Widziales??
  Skoro pochodzisz z hrabiow i inteligencji a twoj ojciec nalezal do PZPR – to znaczy, ze PZPR przyjmowalo elity!

  Wierze, ze wiele ludzi w Solidarnosci mialo dobre intencje -ale tacy byli usuwani od samego poczatku!!

  Kto Jurczyka wyrzucil z okna?
  Kto zamordowal ministrow: Barszcza i Olszewkiego?
  Kto zamordowal Jaroszewiczow i setki innych ludzi, ktorym sie nie podobala niszczaca kraj rewolucja?

  Kto i kiedy zacznie dochodzic sprawcow smierci bardzo wielu Polakow, ktorzy nie mogli patrzec jak sie Polske rujnuje i jak paralizuja kraj idiotyczne strajki.

  Dlaczego Solidarnosc sie nie zgodzila na wloskie strajki??
  Moze to wytlumaczysz???
  Stoczniowcom sie zle powodzilo?
  Hutnikom?
  Wytapiacz stali zarabial wiecej niz inzynier. Wielu robotnikow zarabialo wiecej od inzynierow.
  Robotnik w Polsce byl niezadowolony?
  Bo mial bezplatne wczasy rodzinne, mieszkanie panstwowe, staly etat i bezplatna nauke dla dzieci?
  Widac, ze nic nie wiesz o tych czasach, w ktorych niemozliwe bylo wyrzucic robotnika z pracy!
  W PRL-u nikt by nie smial wprowadzic umowy smieciowe.

  Byles pajacyku choc na jednym wykladzie Kuronia w latajacych uniwersytetach??
  Ja bylem.
  Ogladales ZBOWIDowskie bandy namawiajace do sparalizowania przemyslu?
  Ja nie tylko ogladalem. Nam kazali zabrac sie z pracy na ulice” jesli jestesmy prawdziwymi Polakami i patriotami”.

  Ja nie moglem wyjsc z pracy. Nie moglem opuscic stanowiska pracy.
  Wielu ludzi nie moglo.
  Stalownicy wyszli i zaklinczowali wielki piec. Caly piec byl zniszczony. Tony stali szlag trafil. A sam piec wart byl miliony dolarow.
  Zdaje sie ze nie masz pojecia o produkcji stali i niewiele cie to do tej pory obchodzi.

  O kosciele nie opowiadaj bo klamiesz. Cala moja rodzina, znajomi i koledzy byli ochrzczeni, bylismy do Pierwszej Komunii i wszyscy mamy sluby koscielne. Nasze dzieci chodzily na religie.
  Po jaka cholere tak brniesz w glupawych klamstwach, czym dyskredytujesz sam siebie.

  Polski Guaido koniecznie chcial puscic Polske z dymem. I puscil.
  Za co dostal nagrode Nobla.
  Dowodztwo Solidarnosci od samego poczatku do konca bylo to samo. Zdelegalizowana Solidarnosc zostala zalegalizowana w tym samym skladzie!!! i z tym samym przywodstwem i ta sama ideologia rozwalenia Rosji Sowieckiej..

  Cala wierchuszka Solidarnosci doczekala sie wspanialych stanowisk w posolidarnosciowej Polsce. Walesa byl az dwa razy prezydentem. Mazowieckie, Macierewicze, Kuronie itp. byly w Solidarnosci od poczatku do konca. Dlatego zosali wynagrodzeni w obecnej Polsce.Przezydenci, ministry, dyrektory, biznesmeni,

  A nawet w Anglii smiali sie z Walesy, ze taki chlopek – roztropek.
  Internowany w DWOCH palacach!!

  Zwykli czlonkowie Solidarnosci gnili w wiezieniach i spali na styropianie. A Walesa … w apalcu przyjmowala zagranicznych gosci i pil koniaki!

  Walesa byl niezadowolony z zycia w PRL-u?
  Byl robotnikiem.
  Mial siedmioro dzieci.
  Zona nie pracowala.
  Nie musiala.
  Walesa stworzyl taka Polske, w ktorej oboje rodzicow nie moga utrzymac jednego dziecka.

  Wielka poboznosc Walesy sie skonczyla jak tylko zostal prezydentem.

  Powtarzam to po raz nie wiadomo ktory:
  Polska potrzebowala reform.
  Kazdy kraj potrzebuje zmian.
  Ale z cala pewnoscia nie potrzebowala amerykanskiej, ubeckiej rewolucji, ktora wypedzila z kraju niemal polowe populacji.
  I zniszczyla religie!
  W PRL-u mielismy liturgie lacinska.

 23. JO said

  ad.22. Pan miesza , wklada mi w usta slowa i opinie ktorych nie wypowiedzialem.

  Na poczatek, niech Pan sie zastanowi co i jak i na co odpisuje. Jezlei Pan nie zmieni tonu oraz jakosci wypowiedzi, to uznam, ze jest Pan prawdziwym Trolem lub po prostu chorym psychicznie starzejacym sie mezczyzna.

  Pan i jak Pan kreujecie stanowisko takie, ze w PRL wszystko bylo dobrze a 10 mil ludzi wyszlo na ulice bo oszalalo a tylko nieliczni jak Pan , Joannus..etc, etc nie byli szaleni.

  Z Panem nie da sie rozmawic…
  RomanK wskazuje a ja i tacy jak ja wciaz doszukujemy sie przyczyn przegranej tkwiacej wg nas w Systemie Komunistycznym, systemie, ktory wydaje sie ze Pan i tacy jak Pan bronicie, nie widzac, badz udajac, ze nie widziecie zla jakie bylo w PRL a conajmniej ignorujac to zlo, ktore waszym zdaniem nie moglo byc powodem do narzekania, do buntu Polakow.

  Pana postawa kompromisu z komuna ( wiele osob zaprzecza , ze taka miala miejsce w PRL :)) ) jest odpowiedza na dzisiejszy Pana poglad. Ci co poszli na kompromic z komuna NIGDY nie doszukaja sie w PRL problemu, przeciw ktoremu nalezalo sie buntowac. Jednak uwazam, ze wiekszosc Polakow nie chciala zyc w komunie, socjalistycznym systemie, gdzie nie bylo sprawiedliwosci, gdzie mozna bylo siedziec w komisariacie za bojke, za to ze bylo sie dziwka, cpalo sie, ale ci co MORDOWALI nie ponosili konsekwencji, Ci co OKRADALI nie ponosieli konsekwencji – zreszta jak to mamy dzis w wielu tematach nieco zliberalizowanym prawie….

  Pan i tacy jak Pan jestescie w bledzie.

  PRL=PRL BIS

  Jezlei Pan chce Polski normalnej dzis, to Pan musi choc starac sie uwierzyc, ze za czasow PRL byli tacy co chcieli tej normalnej Polski, normalniejszej niz byla PRL.

  Dodatkowo, Pan ubliza, co czyni dyskusje niemozliwa do prowadzenia. Ja tez potrafie ublizyac, prosze mi uwierzyc…

  Osobiscie jak nie wierze, ze Pan zrozumie, a jak rozumie, to to okaze, bo uwazam, ze jest Pan albo Trolem albo glupcem, choc ten wyraz jest juz waraza tyle co nic…

  JO

 24. JO said

  Na zachodzie zauwazylem, ze kazdy zachodni Nard – ludzie nienawidza sie za to, ze do niego przynaleza, sa zazenowani , zawstydzeni ich historia .

  Pan Panie Troll, wpisy Pana Joanusa maja chyba na celu wywolac taka nienawisc do samych siebie w nas – otuz tego WAM sie nie uda. Przynajmniej nie tu. :))

  JO

 25. Marucha said

  Re 23:
  Panie JO/Ortodoks,
  Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą, aby raczył Pan zaprzestać generowania idiotyzmów, które deprecjonują Gajówkę. Jestem na granicy wybuchu.

  Dla przykładu: kto i kiedy twierdził, że w PRL wszystko było dobrze?. Pan nieustannie, niczym młynek modlitewny, powtarza tę samą brednie bez najmniejszego dowodu.

  Pan ubliża całej poprzedniej generacji, która wzięła się za odbudowę potwornie zniszczonej Polski, zamiast czekać na kolejną wojnę światową, w której USA miało znieść z powierzchni Ziemi ZSRR i przywrócić Polakom wolność.

 26. […] 2019-08-14 (Środa) @ 16:44:4821 JO Byles? Widziales?? Skoro pochodzisz z hrabiow i inteligencji a twoj ojciec nalezal do PZPR – to znaczy, ze PZPR przyjmowalo elity! […]

 27. Joannus said

  Ad 21
  ”Joannus jest klamca.
  Troll jest klamca.”

  Pana oskarżenia nadają się tylko do zawieszenia na gwoździu w wychodku.

  Jestem Polakiem z dziada pradziada, i kocham Polskę taką jaka była i jaka jest. Wychowałem się w patriotycznej i religijnej rodzinie, która miała tylko w XVIII w 3 księży. Mój tata za opór znalazł się w katowni UB , pod opieką czułą ojców i dziadków aktywistów opozycji, nie szukał awansu w PZPR.
  Jesteś tak ogłupiony człowieku iż nie pojmiesz sprawy, do tego trzeba mieć zdolność analitycznego myślenia, umieć wiązać skutki i przyczyny, a nie kręcić się wokół swego ogona w urojeniach. Nie mówiąc już o braku prawdziwej miłości do Polski, w jej doli i niedoli.
  Diabelskie nasienie buntu zaślepia i miota oskarżeniami gdzie popadnie, nawet nie omijając Kościoła świętego z FSSPX włącznie.

  Jak oskarża się mnie o kłamstwo, to może trzeba wykazać. Jak to możliwe że ortodoks jakoby z biletem do Nieba w kieszeni, nie potrafi odróżnić interesu Narodu i służby Polsce, od wplątania się w imię niezgody na zło i braki towarów, w robotę żydokomuny korowskiej prowadzonej do budowy Polin.

  W moim odczuciu ta specyficzna zaciętość i ciągoty do prawosławia wskazują na ukrowski gen. Ponadto na brak wychowania w rodzinie zakorzenionej we wierze katolickiej. Stąd taka podatność na indoktrynację manipulatorów.

  Przypomnę na koniec ku rozwadze, mające uniwersalne znaczenie słowa Pana Jezusa – chociaż to się stać musiało, biada temu przez kogo się stało.
  Syn dobry nie podnosi łapy na swą matkę, jaka by nie była.

  Pan Troll też nie kłamie, tylko znacznie przerasta Pana,

 28. Ad.25. Czy kiedykolwiek Pan napisał albo wkleił tekst z tym co bo źle w PRL, co wywolywalo bunt u nas Polaków do PRL? Pan jest na krawędzi wybuchu, a ja to nie jestem? Cały czas mantrę Pan pozwala wklejac o osiągnięciach PRL bez słowa krytyki I analizy co złego zrobił dla nas .Czemu Pan jest tak jednostronny? No czemu ?

  JO

  ———–
  Dlaczego? Bo odważnych krytyków PRL jest pełno, jak larw muchy w goovnie.
  Całe środowiska G*** Wyborczego i G*** Polskiego o tym nieustannie bębnią.
  Admin

 29. Panie Joannus, Pan nie tylko potrafi kłamać w temacie Solidarności genezy ale i przekraczać honorowe granice ujawniając publicznie ludzkie tajemnice. Pan się zeszmacil w moich oczach. Rozumie Pan?
  JO

 30. Joannus said

  Re 27
  Uzupełnienie.
  JO ma jakiś defekt, skoro nie potrafi pojąć, że wskazanie na zorganizowany ruch z ukrytym iście szatańskim celem dla Polski i Polaków, jest czym innym od oskarżania Polaków bez wyjątku za udział w nim.
  Ja osobiście nikogo nie oskarżam, poza korowskim czubem, oraz z wyjątkiem tych co służyli świadomie i za pieniądze w obcej walucie szczególnie.
  Może to wyjaśnienie dotrze do głowy i spowoduje jakiś zwrot do rozsądku .

 31. JO said

  ad.30. To zanim Pan przytaknie Trollowi, to sie przed tem Pan zastanowi, bo Troll przemyca falsz z doza prawdy, jej kosztem.

 32. Troll Polonii said

  31
  JO
  Bipolar?
  Czy zwykly schizofrenik?

 33. Marek said

  JO, goowno widziałeś, goowno wiesz o życiu w prlu.
  Od twoich napuszonych mundrości słabo się robi.
  Jeżeli takie kwasy rozsiewasz w swojej rodzinie i środowisku tradycjonalistów, jak tu, to wyrazy współczucia dla podtruwanych przez ciebie.
  Twoje gadki, że ty nie obrażasz nikogo, w d se wsadź.
  Co kilka wpisów wyzywasz ludzi od głupców, kłamców, …pan błądzi, pan kłamie, itp.
  Biednyś ty, ale napompowany.

 34. Marek, Pan to powie Romanowi K, a ja zareaguje jak On.
  Mój dziadek, Ziemianin, Inżynier Rolnictwa i Leśnictwa był Dyrektorem PGR ów w latach 50 tych , po czym to wsadzono do więzienia. Drugiego dziadka próbowano skolektywizowac w PGR, obronił gospodarkę. Nie wszedł do PGR ale jego syn na grobie swej Żony,która mając do wyboru urodzić dziecko I umrzeć lub usunąć dziecko i żyć wybrała życie dziecka. Tak , ona była Święta, jednak Wujek na jej grobie postawił masonski monument…
  Jutro wkleję dwa zdjęcia z czasów Gajowego młodości.
  Ja wiem jaki był PRL a chce więcej wiedzieć, by nie dac się oszukać jednostronnym relacjom I opiniom w Świetle PRL przeobrażenia.

 35. Ad.28.Panie Gajowy , czy Pan nie widzi różnicy mojej krytyki PRL od krytyki PRL Gazety Wyborczej? Przecież moja krytyka Polaków broni! ..A obnaża zydo-madonska podstepna, rozłożona na pięciolatki mozolnie destrukcyjna pracę nad Narodem Polskim.

  Nikt takiej krytyki nie próbuje nawet dokonywać, bo Wy wodę w usta nabietacie gdy zaczyna się temat upadku moralnego waszego pokolenia spowodowanym Socjalistycznym Zydowskim Systemem lub krzyk podnosicie broniac sie wyzwidkami i argumentsmi odbudowy Polski co w istocie bylo …socjslisycznym materoslizmem, bo mozna budować I wzrastać Duchowo a można I budować I tracić Bożego Ducha.
  Nikt z Was nie chce się nic w piersi. Wyzywacie mnie , puszycie się wskazując na nasz upadek jako porównanie co nie jest tematem wywodu a nedzna waszą próba odwrócenia uwagi.

  To wy oskarżacie nas podczas gdy ja Wasze Pokolenie bronię dochodząc przyczyn I wskazując winnych – system I masonów.

  Czy Pan nie widzi, że to nonsens mnie atakować?
  Chyba , że ma to na celu zaprzeczenie prawdy z czym ja absolutnie nigdy się nie zgodzę.

  JO

 36. Boydar said

  Panie JO, koncentruje się Pan zaciekle na … mało istotnych szczegółach. Napisał Pan m.in. – „… ja wiem jaki był PRL …” Z Pańskich wpisów należy jednak wnioskować, że wie Pan jaki był jedynie kawałek (PRL’u). Widziany zresztą oczami „młodego i głupiego”. Dzisiaj uzupełnia Pan te braki swoimi wyobrażeniami. To nie jest zła metoda, trzeba mieć tylko adekwatną ramkę, własną i sprawdzoną. Pan jej nie ma, Pan jest tylko zawścieknięty. W dodatku nie jest do końca jasne na kogo.

  Ustawicznie miesza też Pan to co boskie z tym co cesarskie. Oczywiście, wszystko jest powiązane, lecz niekoniecznie w sposób jaki stara się Pan zaprezentować.
  Już (Panu również, a może i głównie) że najciekawszą zabawą w życiu jest odgadywanie planów Pana Boga. Pan natomiast stara się Stwórcy i nam wykazać, że „to nie tak, Panowie, nie tak !”

  Wszystko jest tak, daję Panu słowo harcerza.

  ———-
  To nie dotrze.
  Admin

 37. Boydar, Tak, mnie nie obchodzi co PRL zbudował materialnego. To prawda. Mnie obchodzi co PRL zbudował lub utracił Duchowego.
  Tu może jest pewien klasz w rozumieniu czy porozumieniu.
  ..bo wiem, że nie pieniądze, nie budynki, nie nauka matematyki…., ale STAN DUCHA jest ważny.

  JO

  ———
  Stan ducha… W ruinach i łachmanach…
  Admin

 38. Boydar said

  To co mam Mu zrobić, łeb urżnąć ? Po sprawiedliwości to musiałbym zacząć od innych. A przecież Chrystus kazał drugi policzek nastawiać; no to nastawiam 🙂

 39. Dotrze, dotrze Panie Gajowy. Nie potrafię jednak budować przyszłości nie rozumiejąc I nie znając przeszłości w najważniejszym temacie. Po co Pan wkleja artykuły o Np Konstytucji 3 Maja?
  Ja zaś dochodzę jak rozwalono moich rodziców by móc pozbierać się I obronić dziś… A to co robię skutkuje I ma dobre owoce.

  JO

 40. Boydar, a czy ja Pana bije? To jakiś obłęd ! Jak możecie mnie tak traktować, atakować za coś co ja nie robię!
  JO

 41. Boydar said

  Panie JO (37), PRL nie kazał nikomu się kur.wić. A kur.wili/kur.wiły się na potęgę, nie mniej niż teraz. Teraz to tylko bardziej widać, bo się jawnie chwalą. Za PRL było wstyd.

  Sam Pan pisał (nie Pan jeden zresztą), że kanalizacja warszawska to jedno cmentarzysko dziecinnych szkielecików była, przed wojną. Przed wojną nie było PRL.

  Musi Pan winnego poszukać gdzie indziej. PRL był tylko formą, etapem walca historii, i to wcale nie najgorszym. Przestań się Pan czepiać marskości wątroby kiedy całe ciało trawi rak z przerzutami.

 42. II RP to Maksymilin Kolbe I Pilsudski a PRL to jak Pan powiedział kolejny etap, którego szczególnie się nie czepiam a ogólnie z Powodu tego że tam moi rodzice oraz moje dzieciństwo i młodość.
  I ten etap chce znać a Pan nie.

  JO

 43. PRLBIS to Bractwo I Ruch Oporu…. I takie tam – Nic więcej dla mnie:)
  Gdybym żył przed Wojną to bym był z O.Maksymilianem…
  W PRL zabrakło Maksymiliana…
  W PRL BIS, Pan Bóg dał Maksymiliana!
  Taka różnica między PRL a Dziś…

 44. Boydar said

  @ Pan JO

  Mleko się rozlało, i nie poradzi nic. U mnie też, i też popłakałbym chętnie. Ale chłopaki nie płaczą, tu trzeba napier.dalać. Łzy obeschną same.

  Choć podobno płakać tylko Ludzie potrafią, podobno, nie wiem.

  Po to Bóg nam zesłał Syna, żeby On nam przypomniał, że koniec to nie jest żaden koniec.

 45. Marucha said

  No cóż… znów zmarnujemy trochę czasu na rzucanie grochem o ścianę…

  Re 39:
  Pan nie chce poznać przeszłości, Panie JO-Polak-Ortodoks.
  Pan chce nam wtrynić jej wizję, jaką się Panu w głowie ulęgła, a która – jeśli ma czasem coś wspólnego z prawdą – to tylko przypadkowo.

 46. hulajdusznik said

  Zanim zaczniecie „świergolić”, to najpierw przestańcie „pierdolić”.

  Zadymiacze, matacze, nieudaczniki, niedojdy, półgłówki, pokręceńcy, szczwacze.

  Napiszę wam, drodzy czytelnicy, jak to wygląda z każdej innej strony niż ta ychnia.

  Przy założeniu, że komentujący są Polakami, chociaż nie świadczy o tem poprawność języka, jakim tu piszą, to wstyd Polakom niosą przeogromny. Jeden zaszmąci, drugi zaszmatławi, trzeci zeszmaci… żrą się między sobą… Taki ma iść w świat przekaz? Czy takie są założenia? Czy robią to według ychniego scenariusza? Bo bardzo podejrzanie mi to wszystko wygląda, i to już od długiego czasu. A może to tylko takie wrażenie jest?

  Odszukajcie w sobie tę iskrę, tego ducha, ten honor. Okażcie szacunek mowie ojczystej, sobie wzajemnie i czytelnikom, bo odnoszę wrażenie, że po każdej wycieczce przez tak zwane „komentarze”, wielu odwróci się ze wzgardą i pójdzie sobie w „knieję”.

  Polacy potrzebują dziś edukacji, pocieszenia, moralnego wsparcia, autentycznej nadziei, a nie gołosłowia, pustosłowia, kolejnych zwodnisiów, podstawiania im nic nie znaczących „tematów”, tracenia czasu na czytanie pozorowanej walki trolli, wieczne łajanie, sianie defetyzmu i beznadziei, grzebanie w „gównach”.

  Ku pokrzepieniu serc, których nie trawi jeszcze zgnilizna:

  Szedłem tam
  Szedłem całkiem sam
  Wilczym traktem przez gęsty las.
  Czułem, że
  Wciąż zanurzam się
  W miejsca, w których stanął czas…

  Orła krzyk
  I niedźwiedzi ryk
  Przed Nieznanym ostrzegał mnie.
  Zadrżał bór
  Gdy mocarny tur
  Na mej drodze zjawił się…

  Wiem, że nigdy wcześniej tu nie byłem
  A znajomy jest mi każdy kąt!
  Może kiedyś wszystko to wyśniłem?
  Może tak naprawdę jestem stąd?

  Miesiąc zgasł
  Ciemny ożył las
  Znów zaczęła krążyć krew…
  Wilków jęk
  Zbudził w sercu lęk
  I poczułem puszczy zew!

  Biegłem wskok
  Rozgarniając mrok
  Gdzie ogniska płomień lśnił…
  Ludzi krąg
  Powitanie rąk
  Już zrobili miejsce mi!

  Wiem, że nigdy wcześniej tu nie byłem
  A znajomy jest mi każdy z nich!
  Może kiedyś sobie to wyśniłem
  Gdy zawiedli wszyscy… (Nawet Ty!)

  Starzec, co
  Tak jak mało kto
  Dawne klechdy umiał pleść,
  Jeszcze raz
  Zbudził tamten czas
  Popłynęła Stara Pieśń…

  A w niej uczuć żar!
  I bitewny gwar!
  Czerwonego wina moc…
  Lutni dźwięk
  I oręża szczęk
  I ta Prasłowiańska Noc…

  Wiem, że nigdy wcześniej tu nie byłem
  A znajomy jest mi nawet wiatr!
  Może kiedyś wszystko to wyśniłem!
  Może we mnie żyje tamten świat…

  Wiem, że nigdy wcześniej tu nie byłem
  A znajomy jest mi każdy kąt!
  Może kiedyś wszystko to wyśniłem?
  Może tak naprawdę (jestem stąd?)

Sorry, the comment form is closed at this time.