Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Krzysztof M o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Krzysztof M o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Rosja o „odstraszaniu” przez Polskę: To marnowanie czasu i zasobów.

Posted by Marucha w dniu 2019-08-17 (Sobota)

Rosja zastrzega sobie prawo do podjęcia środków odwetowych w przypadku rozmieszczenia amerykańskiego kontyngentu wojskowego w Polsce. Chodzi o wypowiedzi ministra Czaputowicza (vel Pisdupowicza) na temat odstraszania Rosji.

Deklaracje polskiego dyplomaty skomentował członek komisji obrony Rady Federacji Franc Klincewicz.

Czaputowicz powiedział wcześniej, że wojska amerykańskie, gdyby zostały rozmieszczone w Polsce, będą „skuteczniej powstrzymywać Rosję” niż gdyby zostały wysłane do Europy Zachodniej. Minister wyraził nadzieję, że podczas zbliżającej się wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce zostaną określone plany przeniesienia części amerykańskich żołnierzy do Europy Wschodniej.

Amerykańscy żołnierze mogą opuścić Niemcy

Komentarze na temat relokacji amerykańskich żołnierzy z Niemiec do Polski pojawiły się w kontekście powtarzających się od kilku lat nacisków Waszyngtonu na Berlin w sprawie zwiększenia wydatków na obronę.

Ostatnio głos w sprawie zabrała m. in. ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher oraz ambasador USA w Niemczech Richard Grenell. Obydwoje są zgodni, że Polska w przeciwieństwie do Niemiec jest dobrym sojusznikiem i zgodnie z deklaracją przeznacza 2% PKB na obronę.

Amerykanie nie uważają po prostu obecności wojsk USA na terytorium Niemiec za „dobrą inwestycję” – oświadczył minister spraw zagranicznych Polski w wywiadzie dla Deutsche Presse Agentur. „Zdaniem amerykańskiego społeczeństwa pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa Niemiec jest niewystarczająco uzasadniona” – dodał Czaputowicz.

„Musimy być przygotowani na sytuacje, w których Rosja nadal będzie chciała łamać prawo międzynarodowe, czy prowadzić agresywną politykę” – powiedział polski dyplomata, którego cytują niemieckie media.

Rosja zastanowi się dwa razy nad użyciem środków militarnych, jeśli zobaczy obecność międzynarodowych wojsk w Polsce, zwłaszcza amerykańskich – dodał.

Z krytyką nie zgadza się kanclerz Angela Merkel, która oświadczyła, że nie widzi powodu do takich działań USA, podkreślając, że Niemcy bardzo dużo zainwestowały w obecność armii USA.

Istnieją ważne przyczyny do rozmieszczenia amerykańskich żołnierzy w Niemczech, w tym obecność wysokiej jakości infrastruktury, w którą zainwestowano duże środki – powiedziała na konferencji prasowej w Berlinie kanclerz RFN Angela Merkel, komentując wypowiedzi ambasadora USA ws. możliwego przerzutu części amerykańskich wojsk do Polski.

Podjęliśmy decyzję ws. zwiększenia wydatków na obronność do 2024 roku do 1,5%, doprowadzi to do znacznej poprawy stanu naszych Sił Zbrojnych. Jest to oczywiście w naszym własnym interesie. Wzięliśmy na siebie te zobowiązania nie w czasie prezydentury Donalda Trumpa, decyzje zostały przez nas podjęte, kiedy prezydentem był Barack Obamai należy ich przestrzegać – dodała kanclerz.

Deputowany o powstrzymywaniu Rosji: To absurdalne

„Po pierwsze, samo postawienie kwestii jest absurdalne. Po co „powstrzymywać Rosję”, marnując na to zasoby materialne i ludzkie, tworząc atmosferę psychozy w kraju, skoro nawet w myślach nie mamy użycia siłowych środków do rozwiązania problemów międzynarodowych”, zauważył Klincewicz.

Jego zdaniem realizacja propozycji polskiego ministra spraw zagranicznych zwiększy napięcia militarne w Europie, zwłaszcza w kontekście niedawnego wystąpienia USA z traktatu INF.

„Zwłaszcza, że od dzisiejszego polskiego kierownictwa można oczekiwać wszystkiego, w tym zgody na rozmieszczenie odpowiednich amerykańskich pocisków w tym kraju. Mogą nawet poprosić o to sami” – powiedział senator.

„Myślę, że w tym kontekście warto przypomnieć – a w historii jest masa przykładów, czym kończyły się próby odegrania przez Polskę niezwyczajnej dla niej roli w polityce światowej. Jeśli chodzi o Rosję, jesteśmy gotowi na każdy rozwój wydarzeń, pozostawiając sobie prawo do zastosowania środków odwetowych” – powiedział Klincewicz.

Rosja nie ma zamiaru nikogo atakować

Doniesienia o polsko-amerykańskich negocjacjach na temat stacjonowania amerykańskich żołnierzy w Polsce od dłuższego czasu budzą zdecydowaną reakcję ze strony Rosji. Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow wielokrotnie podkreślał, że z punktu widzenia Moskwy wzrost liczby amerykańskich żołnierzy w Polsce będzie pogwałceniem fundamentalnego aktu „Rosja-NATO”.

Po podpisaniu polsko-amerykańskiej deklaracji w czerwcu 2019 roku MSZ Rosji wydało oświadczenie w tej sprawie. Moskwa widzi w decyzji Warszawy i Waszyngtonu o rozmieszczeniu dodatkowego kontyngentu wojskowego USA sygnał do przygotowania kolejnych zakrojonych na szeroką skalę działań i nie może nie brać tego pod uwagę w swoim planowaniu obronnym – poinformowano w komunikacie prasowym MSZ Rosji.

Oświadczenia w sprawie rzekomego zagrożenia ze strony Rosji dla państw bałtyckich i Polski wielokrotnie padały również wcześniej, mimo że Moskwa wielokrotnie podkreślała, że nigdy nie zaatakuje żadnego z państw NATO.

Aktywizacja działalności NATO przy rosyjskiej granicy pozostaje poważnym czynnikiem destabilizującym – oznajmił szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow.

Według szefa MSZ Rosji Siergieja Ławrowa NATO zdaje sobie sprawę z tego, że Moskwa nie zamierza nikogo atakować, po prostu wykorzystuje pretekst do rozmieszczenia większej ilości sprzętu i batalionów w pobliżu rosyjskiej granicy.

https://pl.sputniknews.com

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych to banda żydowskich psychopatów – co wypada przypomnieć w tym miejscu.
Admin

Komentarzy 14 to “Rosja o „odstraszaniu” przez Polskę: To marnowanie czasu i zasobów.”

 1. JW said

  Już ja widzę, jak Rosja drży przed pisuarskim odstraszaniem. Jednak na ich miejscu też czułbym się zaniepokojony przysunięciem wojsk usraelskich do ich granic. Sytuację nieźle oddaje poniższy obrazek, czy też – posługując się nowomową – mem:
  https://imgur.com/gallery/UzaEGyw

 2. W czasach PRL był taki żart: chcecie uwolnić się od sowieckiej okupacji to wypowiedzcie wojnę Zachodowi.
  Dzisiaj w IIIŻydo-RP/Polin ten żart można sparafrazować następująco: chcecie uwolnić się od żydowsko-anglosaskiej okupacji to wypowiedzcie wojnę Rosji.
  Kto wie, może J.Kaczyński i jego syjonistyczna banda zmierzają właśnie w tym kierunku?

 3. jasiekztoronto said

  Re: 2 Rzeczpospolitapolska
  Oj Panie Dariuszu, „wyjal” mi to Pan z ust.. Tak wlasnie te zydowskie s…syny kieruja nas ku kolejnej tragedii…
  Jesli tak sie stanie, to bedzie to nasza Narodowa OSTATNIA tragedia…Innych juz nie bedzie. Nas juz nie bedzie…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 4. revers said

  odstarszanie i wspieranie agresji w zatoce Perskiej, czy o to chodzi Ciaputowiczom i tubylcom?

  http://xportal.pl/?p=35173&fbclid=IwAR1KvxXhsmvGSdb7-iBcnnKJQZyw_9WgLwQPd5HtrUsnd_SqpABqysHp4a0

  Petroyuan-renminbi w tle …
  .https://www.youtube.com/watch?v=pCkXtMAeP5o

 5. Rafal Cz. said

  Lawrow ma racje. Chodzi o to zeby zblizyc USA maksymalnie do granicy Federacji.
  A zagrozenie rosyjskie to idiotyzm wymyslony na uzytek propagandy USA. Polska wiernie sluzy interesom USA nie ogladajac sie
  na polska racje stanu.

 6. RomanK said

  Panowie …pomyslcie na chwile…Rosja USA..wojska tu tam..
  wchodze do sklepu i slysze rosyjski..dwoch mlodych chlopakow zastanawia sie przebierajac w serach.. Proponuje im pomoc…ucieszeni..gaducha- wy skad…Jeden z Moskwy drugi z Piotrogrodu,.,fizycy astro cosmonauto…co tu robicie….. pracuja nad wspolnym projektem .. przyjechali tydzien temu na wymiane…
  Pracujecie??? gdzie??? siegaja za koszule i pokazuja mi przepustki….otwieram gebe….
  Wiecie my tu mamy rosyjski sklep trzy mile stad??pokazac wam??? ucieszeni jedziemy ,,wchodza i..wot u siebia:-))))
  Jeli oni robia sobie wymiany na takim poziomie….to ja sie nie boje ilu zolnierzy bedzie spac w Polsce…..gdzies musza.

 7. hulajdusznik said

  „Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych to banda żydowskich psychopatów – co wypada przypomnieć w tym miejscu.
  Admin”

  Tak, wypada przypomnieć, szczególnie członkom komisji obrony Rady Federacji Rosyjskiej. Tylko wypadałoby to uczynić słowami bardziej dyplomatycznymi, bo i u nich ci żydów dostatek.

 8. Boydar said

  W tym (6) szaleństwie jest metoda. Ładny spektakl; tylko drogi.

 9. MatkaPolka said

  Obecność wojsk amerykańskich w Polsce ma służyć osłonie desantu dużego kontyngentu wojsk Izraela w celu „wrogiego przejęcia” Polski przez Izrael. Wiąże się to zapewne z planami utworzenia na terytorium Polski i Ukrainy Wielkiej Chazarii

 10. JO said

  ad.9. Tak wlasnie jest.

 11. Birton said

  moje koleżanki z Rosji mówią mi: gdyby nie nasza przyjaźń, o Polsce słyszałabym tylko kilka razy w ciągu ostatnich 10 lat – Tupolew, Katyń i wojska USA w Polsce itp. , nie więcej niż raz na rok, Polska niewiele znaczy dla Rosji, to mały kraj, poza tym władze nieprzyjazne.

 12. gnago said

  ee odstrasza od Polski dobór kadr politycznych i to już od trzech dekad, dziwa się jak mozna byc takimi sprzedajnymi qrwami bez skrupułów wobec własnego kraju. W zamian mamy zalew spekulantów międzynarodowych

 13. Troll Polonii said

  Rozmowy rosyjsko amerykanskie na temat gazu (rosyjskiego)

  Гарик Харламов и Тимур Батрудинов – Газовые переговоры – YouTube

 14. Troll Polonii said

  13
  Przepraszam cos sie zle wkleilo: sprobuje jeszcze raz:

  Rozmowy gazowe Rosja -USA w Bulgarii:

  Гарик Харламов и Тимур Батрудинов – Газовые переговоры – YouTube

Sorry, the comment form is closed at this time.