Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o Niewygodny Chomyszyn
  Ale dlaczego? o Niewygodny Chomyszyn
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  I*** o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  revers o FDA – agencja firm farmaceutyc…
  revers o Wiarygodny scenariusz – Biskup…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Yagiel o Wolne tematy (64 – …
  Maverick o Abp Viganò prosi katolików o w…
  Piskorz o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
  podczaszy o Wolne tematy (64 – …
  Zenon_K o Abp Viganò prosi katolików o w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 555 obserwujących.

Zanim wybuchnie wojna domowa

Posted by Marucha w dniu 2019-08-18 (Niedziela)

Powoli dobiega końca dzielenie skóry na niedźwiedziu, czyli układanie list kandydatów do Sejmu i wyłanianie kandydatów do Senatu.

Kto zna bliżej takie rzeczy, też wie, ze w fazie dzielenia skóry na niedźwiedziu w komitetach wyborczych toczy się walka o byt w najjaskrawszych przejawach.

Kły i pazury są na porządku dziennym, a niekiedy z kurzawy, jaka okrywa tę kotłowaninę wypadają kandydaci na kandydatów, którzy doznali zawodu i truchcikiem próbują przejść do wrogiego do niedawna komitetu, albo do spółki z podobnymi niedobitkami, zakładają własny w nadziei, że jakoś się uda zbajerować suwerenów, dzięki czemu można będzie zapewnić sobie przynajmniej 4 lata dobrego fartu, a jak dobrze pójdzie, to i urządzić się na resztę życia.

Dawno temu, z koszmarnych latach transformacji ustrojowej, Kukuniek, wysunięty podówczas na prezydenta naszego bantustanu wpadł na pomysł urządzenia sympozjonu poświęconego sposobom wydobycia się z ubóstwa. O ile wiem, w końcu do tego nie doszło, a szkoda, bo wystarczyłoby, żeby każdy, kto wydobył się z ubóstwa, opowiedział swoją historię i program gotowy.

Zwróciłem wtedy uwagę, że każdy, kto wydobył się z ubóstwa, przynajmniej przejściowo zajmował jakieś stanowisko publiczne. Wysunąłem w związku z tym racjonalizatorski projekt, żeby w takim razie każdy obywatel przynajmniej przez pół roku jakieś stanowisko publiczne zajął, a jak w tym czasie nie wydobędzie się z ubóstwa, to znaczy, że to dureń, albo pechowiec i nie ma co go żałować.

Zresztą nawet sam Pan Jezus powiedział, że ubogich zawsze będziemy mieli między sobą, więc nie wypada wierzgać przeciwko ościeniowi i nawet Żydzi, którzy wymownymi usty pana prof. Ehrlicha z Pennsylwanii, nawołują do zredukowania ludności świata, przecież wszystkich gojów zlikwidować nie chcą, bo przynajmniej miliard zamierzają pozostawić przy życiu, żeby było komu pożyczać pieniądze na wysoki procent, a wtedy każdy goj będzie mógł kupić sobie makagigi, które synowie Judy mu sprzedadzą.

Wracając do dzielenia skóry na niedźwiedziu, to warto zwrócić uwagę, że wstępna selekcja kandydatów na Wielce Czcigodnych odbywa się przed jakimkolwiek głosowaniem, bo to, kto znajdzie się na tak zwanym „biorącym” miejscu listy, nie zależy od żadnych „suwerenów”, tylko od ścisłych sztabów partyjnych. To one, a nie kiedy nawet nie „one”, tylko „sam główny Srul” ustalają, kto ma szanse zostać Wielce Czcigodnym Prawodawcą, a kto będzie musiał wydobywać się z ubóstwa na własną rękę, narażając się na prześladowania ze strony Centralnego Biura Antykorupcyjnego, powołanego do zwalczania nieuczciwej konkurencji.

Wprawdzie na obecnym etapie odcinamy się od wszystkiego, co rosyjskie, a więc nawet – od rosyjskich obyczajów, ale przecież my, ruscy agenci, którym śmierdzą onuce, pamiętamy, że w Rosji korupcja kwitła, ale pod rządami jasnej reguły: „nie po czinu bieriosz”, to znaczy – bierzesz łapówki w wysokości nie odpowiadającej zajmowanemu stanowisku – i właśnie gwoli dopilnowania tej złotej reguły powołane zostało CBA.

Z faktu, ze miejsca na listach przydzielają „główni Srulowie”, wynikają polityczne konsekwencje. Po pierwsze – Wielce Czcigodni wiedzą, że nie ma się co przejmować jakimiś „suwerenami”, a już zwłaszcza takimi, co to myślą, że z tą demokracją to wszystko naprawdę, tylko trzeba słuchać „Srula” a wtedy takiego nic złego nie spotka.

Po drugie – jeśli o miejscach na listach decydują „Srulowie”, a niechby nawet – ścisłe sztaby partyjne – to znaczy, że zanim jeszcze odbędzie się jakiekolwiek głosowanie, to właśnie one i to bez jakiejkolwiek kontroli, decydują o tym, kto się znajdzie w szczupłym gronie obywateli, wyłonionym spośród 20 milionów suwerenów, którzy w ogóle będą mieli szansę uczestniczenia w dzieleniu skóry na niedźwiedzio.

Po trzecie – to wszystko dlatego, że ludzi, tworzących te ścisłe sztaby, te partyjne Biura Polityczne, jest nie więcej, jak 30 w całym państwie, więc bezpieka, która na zlecenie zagranicznych central wywiadowczych, aranżuje scenę polityczną w naszym bantustanie, nie ma żadnych trudności w ich kontrolowaniu tym bardziej, że połowa z nich, jeśli nie więcej, jest konfidentami tej czy innej bezpieczniackiej watahy. Dzięki temu i bezpieczniacki wilk jest syty i demokratyczna owca cała – a przecież w końcu o to chodzi, żeby wszyscy byli szczęśliwi.

Ponieważ ostateczny wynik tej demokratycznej zabawy zależy jednak od tego, pod czyją kuratelą nasz nieszczęśliwy kraj akurat się znajduje, o czym mogliśmy przekonać się w latach 2013-2015, a wskutek czego pan Marek Falenta znalazł się w psychiatryku, gdzie tylko patrzeć, jak doktorzy zdiagnozują również u niego sławną schizofrenię bezobjawową, a w tej sytuacji nikogo nie zdziwi, jak, sam nie wiedząc kiedy, powiesi się na własnych skarpetkach – to nawet system obliczony na zagwarantowanie powszechnej szczęśliwości nie wszystkich zadowala.

Właśnie podczas spędu płomiennych bojowników o wolność i demokrację pod bramą Stoczni Gdańskiej, z udziałem pani Henryki Krzywonos, co to do dzisiaj obcina kupony od tego, że w sierpniu 1980 roku w Gdańsku na chwilę wyłączono prąd, albo pani Barbary Nowackiej, robiącej za La Passionarię przy panu Włodzimierzu Czarzastym, co to chyba najlepiej w całej Polsce wie, z której strony chleb jest posmarowany – co niedawno wytknęła mu nawet „istota czująca”, czyli pani Katarzyna Maria Piekarska, ongiś uwiedziona przez Leszka Millera stanowiskiem wiceministra spraw wewnętrznych – w tym gronie pojawi się Kukuniek.

Czy przeskoczył przez jakiś płot, czy znowu dowiozła do tam motorówka Marynarki Wojennej – o to mniejsza tym bardziej, że nie wiadomo, czy Marynarka Wojenna ma jeszcze w ogóle jakieś motorówki, bo podczas defilady naszej niezwyciężonej armii w Katowicach nie pokazano ani jednej, a przecież gdyby taka była, to by się nią pochwalono – bo Kukuniek powiedział, że tylko patrzeć, jak wybuchnie u nas wojna domowa.

Oczywiście może to być bełkot kretyna i kto słucha byłego pana prezydenta naszego bantustanu, ten sam sobie szkodzi, ale nic też nie przeszkadza, byśmy przynajmniej raz zrobili od tej złotej zasady wyjątek i zapowiedź o grożącej nam wojnie domowej rozebrali sobie z uwagą.

Pierwszym warunkiem każdej wojny, a więc i domowej, jest istnienie Stron Wojujących. Bez nich żadnej wojny być nie może, bo nikt przeciwko sobie samemu nie wojuje. Z tym nie byłoby u nas problemu, bo takie Strony Wojujące by się pojawiły w postaci – z jednej strony – obozu „dobrej zmiany” a z drugiej – obozu zdrady i zaprzaństwa.

Trudność polega na czym innym – że obydwa obozy stoją na nieprzejednanym stanowisku legalności, to znaczy – na utrzymywaniu przedstawienia w ramach wyznaczonych jeszcze w drugiej połowie lat 80-tych przez amerykańskiego urzędnika Departamentu Stanu Daniela Frieda i szefa KGB Włodzimierza Kriuczkowa, który – przypomnijmy – jako szef I Zarządu Głównego Komitetu Bezpieczeństwa Państwowego ZSRR, a więc – wywiadu zagranicznego – był pierwszym cudzoziemskim gościem znanego z postawy służebnej premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Szczegóły przedstawienia i didaskalia ustanowił generał Kiszczak i nieprzejednane stanowisko legalności polega na tym, żeby się tego trzymać.

Jeśli tedy Kukuniek wspomina o wojnie domowej, to mamy dwie możliwości – albo zmienia się charakter przedstawienia, które z farsy ma przejść w dramat, albo tamte ustalenia przestają już być aktualne.

Jeśli przedstawienie ma zmienić charakter, to wojna domowa będzie polegała na wzajemnym spuszczaniu sobie krwi z nosa, co i teraz przecież się zdarza, nie tylko zresztą w polityce, ale i u celebrytów, czego dowodem jest piosenka pani Katarzyny Szczot, używającej pretensjonalnego pseudonimu „Kayah” pod tytułem „Testosteron”, w której słyszymy, jak to oskarża ona swojego dobiegacza o „przelaną krew” – niewątpliwie z nosa, bo niby skąd?

Konfidenci dostaną rozkaz, by trochę zaostrzyli protesty – oczywiście za stosownym wynagrodzeniem – od czego krwi z nosa będzie co niemiara.

Jeśli jednak tamte ustalenia przestają być aktualne, to sprawa wydaje się poważniejsza. Oznacza to bowiem, ze rywalizacja między USA i Niemcami o wpływy w naszym bantustanie może przybrać formy ostre. W takiej jednak sytuacji obóz zdrady i zaprzaństwa musiałby zostać wyposażony w broń i amunicję – bo obóz „dobrej zmiany” korzystałby przecież z zasobów państwowych.

Wyposażenie obozu zdrady i zaprzaństwa w broń i amunicję może dokonać się dwojako: albo część dysponentów polskich arsenałów posłuchałaby swoich niemieckich mocodawców i tę broń bojówkom obozu zdrady i zaprzaństwa wydała – bo że w naszej niezwyciężonej armii musi agentów chyba nie brakuje – albo Niemcy poderwałyby do „wołynki” pozostające pod nadzorem BND zadaniowanych dywersyjnie uczestników ukraińskiej diaspory w Polsce, która na brak broni narzekać chyba nie może.

Do pacyfikowania tej „wołynki” obóz „dobrej zmiany” użyłby batalionów obrony terytorialnej, ale nie możemy przecież zapominać o ustawie nr 1066, którą reprezentujący obóz zdrady i zaprzaństwa prezydent Bronisław Komorowski podpisał 24 stycznia 2014 roku, a która mimo czteroletnich rządów obozu dobrej zmiany nie została uchylona.

Przypomnijmy, ze przewiduje ona udział formacji zbrojnych obcych państw w tłumieniu rozruchów w naszym bantustanie. Czy wysunięty niedawno przez PO postulat „decentralizacji” państwa miał wyjść naprzeciw tej potrzebie, czy też Wielce Czcigodny Grzegorz Schetino chciał tylko w ten sposób zamarkować posiadanie „programu” – to warto by sprawdzić, ale któż to sprawdzi, skoro ABW, która tylko takim jak mnie przy pomocy zadaniowanych konfidentów może robić koło pióra, ale jest już bezradna wobec pani Ludmiy Kozłowskiej, czy 28-letniego ukraińskiego efeba Wiaczesława Melnyka?

Tak czy owak, mielibyśmy wojnę domową, więc w takiej sytuacji odstępstwo od złotej zasady, by deklaracje Kukuńka puszczać mimo uszu, było słuszne.

Stanisław Michalkiewicz
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 21 do “Zanim wybuchnie wojna domowa”

 1. abc said

  Prośba o ocenę znaczenia takiego festiwalu:

  Festiwal celtyckich kultur (?) całkowicie na zachodzie Francji, trochę powyżej półwyspu Iberyjskiego. Czemu aż tam? Widzę sporo różnorodnych kultur aczkolwiek wszystkich białych ale sam rejon odbycia się tego zjawiska festiwalowego trochę mnie dziwi.
  Pozdrawiam

 2. Yah said

  ad 1

  Dlaczego ? Celtowie zostali wyparci przez germanów na krańce zachodniej Europy – do Szkocji, Walii, Irlandii i …. Bretonii.

 3. Sarmata said

  Wszystko to dzieje się w związku z Globalnym Zażydzeniem Klimatu. Potrzebny Wielki Deparchator.

 4. Boydar said

  Cieee choroba …

  „… spośród 20 milionów suwerenów …”

  # jak Mój Ulubiony to policzył – tajemnica wielka. Ale jeśli odejmowanko czynił na takim samym abaku jak i ja to Mu cóś ta różniczka przyduża wypadła

  „… oznacza to bowiem, ze rywalizacja między USA i Niemcami o wpływy w naszym bantustanie może przybrać formy ostre …”

  # na czym polegała weryfikacja, że Ruskij Czeławiek nie jest zainteresowany ? A może właśnie jest, tylko rękawiczki przyodział … co i mnie macha i świta kiedy już przetrzeźwieję z lekka

  Niech się dzieje Wola Nieba, gorzej nie będzie, może weselej.

 5. PISKORZ said

  re 2na zachodzie Francji, trochę powyżej półwyspu Iberyjskiego. Czemu aż tam? ” A TEN REGION,…to ani Szkocja, ani Walia. ani Irlandia i ani Bretania..PS Też się dziwię..!

 6. MG-42 said

  Czy ktos w POLSCE zajmuje sie poczynaniami wadzy.Czyli sledzi tych zdrajcow dzien w dzien?.Jesli nie
  To najwyzszy juz czas powiedziec tym Sk…om ..Pakowac sie I wynocha z POLSKI

 7. Yah said

  Ad 5

  .https://cache.eupedia.com/images/content/Haplogroup_R1b-borders.png

 8. Troll Polonii said

  Jeden z lepszych artykulow Michalkiewicza.
  Ja tutaj niedawno wyrazilem sie tez na temat demokratycznych wyborow ale Michalkiewicz to zrobil duzo lepiej, piekniej i dosadniej.

  Najwazniejsze, ze przylatuje do Polski super suweren, ktory przypilnuje wyniki tej rywalizacje miedzy Niemcami a USA.

  Wlasnie pare miesiecy temu udalo mu sie wpasc do Anglii i wybrac krajana – nowojorczyka na premiera UK.
  Kiedys na wybory przywozili gotowych kandydatow w walizkach.
  Teraz fatyguje sie sam hegemon.

 9. Troll Polonii said

  1
  ABC
  5
  Piskorz
  A ja sie wcale nie dziwie. Celtowie wedrowali po calej Europie, jeszcze przed Iberami doszli do polwyspu Iberyjskiego a stamtad zawedrowali az do dzisiejszej Iralndii i Szkocji.
  Dalej nie znamy tejemnicy pochodzenia Baskow.

  Czemu sie dziwie?
  Bo my mamy prawo obchodzic Swieta zydowskie a Iberom bronimy festiwali celtyckich?

  A jeszcze bardziej mnie zdziwil Festiwal Piosenki Weselnej w Polsce.
  Wszyscy artysci na scenie wystapili w jankesowskich strojach z czasow hippisow.
  Tak troche ni w d… ni w oko.

  Widownia szalala z zachwytu.

 10. MG-42 said

  morawiecki kaczynski duda glinski czaputowicz I inne imitacje ludzkie.To poprostu 5-kolumna zydowsko=niemiecko=angielska=jankieska to oni dla nich pracuja .I to nie za byle jakie pieniadze.
  Co robic co robic jak kto co? Kosciol Szkola Strzelnica .Cwiczyc sie w rzemiosle wojennym.
  Koniec ogladania telewizji czytania bzdurnych gazet.Szambo =media maja zbankrutowac I sie wyniesc z Polskiego rynku .Niema biznesu w tej Polsce.
  Tak ma byc do roboty POLACY.

 11. gnago said

  na każdym słupie każdej żabce , beidronce , przystanku, kościele lista p.osłów z głosowania nad 447 ze szczegółami tegoż i obok posłowie wybrani z tej ziemi

 12. Sarmata said

  Nie jestem żadnym ambasadorem czy adwokatem Rosji, ale jasno widzę, że obecnie w świecie (Europa + USA) to tylko Rosja jawi się jako normalny kraj. Ludzie mogą posiadać broń, prezydent odbudowuje kościoły (cerkwie – 20 000 świątyń z budżetu państwa)i tworzy inne podobne chlubne pociągnięcia jak skazanie w kilka dni na kolonię karną profanatorki miejsca kultu bożego w Cerkwi. Nie ma żydowskiego wynalazku, żadnej politycznej poprawności”.
  A w Europie i USA tylko rozmowy o pedałach, wrażliwości, uczuciach, emocjach a w Rosji możesz z prostym człowiekiem porozmawiać o Bogu.
  Europa + USA to syf w kurwę jebany generowany przez żydów i tyle.
  P.S. Monte Cassino (bitwa 11–18 maja 1944) było szturmowane po Konferencji teherańskiej (28 listopada 1943–1 grudnia 1943 roku w Teheranie) i zdradzie Polski przez koalicję. Józef Franciszek Emanuel Bocheński nie chciał dopuścić do tej bitwy i wręcz wymuszał na gen. Andersie zerwanie koalicji ponieważ straciła sens jakakolwiek walka Polaków tak haniebnie zdradzonych.

 13. Rokitnik said

  NIC nie wybuchnie ! Polacy w Kraju ze spokojem poczekaja na ” wybory ” i kazdy bedzie zajesty swoimi problemami, a nie rozpatrywaniem KOGO to szanowne sito wyborcze raczylo nam zeslac?
  —————————————————————————————————————
  Ps. Kukieniej JUDZI z nienawisci do Kaczynskiego, ktorego onegdaj sam zwolnil ze sluzby podejrzewajac ze za DUZO WIEDZA…a ten, zamiast sie pokajac, poszukal mozniejszych protektorow !

 14. marteczka said

  Musiałam sobie te makagigi wygooglować, ciekawa nazwa 🙂

 15. Katarzyna T said

  „Deep state” – czyli państwo w państwie – to służby, tajne
  stowarzyszenia i grupy interesów, które poprzez przekupstwo, groźby lub
  szantaż sterują podstawionymi politykami jak marionetkami na sznurkach …
  Podstawione kukły polityków mogą w kampaniach obiecywać wiele rzeczy –
  koniec końców jednak zawsze kontynuują linię wyznaczoną z góry –
  niezależnie od tego kto wygrywa wybory, rządzą ci sami ludzie. Ci ludzie
  nie są zepsuci, dlatego, że są u władzy – oni są u władzy dlatego, że
  są zepsuci.https://zakop999pl.neon24.pl/post/150273,us-deep-state-czyli-panstwo-w-panstwie-i-jego-geneza

 16. RomanK said

  Deep State to nie jest zadne panstwo w panstwie…. to suweren panstw. Ich wlasciciel….
  Najlepszym przykladem sa obecne plasy wyborcze opisane powyzej,
  Otoz to co opisuje SM to faza selekcji podnozkow Deep State….
  Selekcja negatywna,,,,tam rzadzi prywata, egoizm i przebieglosc, sluzalczosc, dyspozycyjnos i brak jakichkolwiek norm moralnych…..selekcja prowadzi do wylonienia sposrod wielu SSynow a sposrod nich ArcySSynow..,.,.,
  Tych umieszcza sie w kolejnosci „aslug i cnot:-)) na listach,..,,,ktore podsunie sie spoleczenstu do glosowania w plebiscycie na najwiekszych SSynow
  Ten plebiscyt na wybranych w procesie selekcji nazywaja …wyborami:-))))
  Medium sprawczym jest KASA….dlatego prawidlowosci ajest , ze kto chce wylezc z biedy musi zanurzyc ryj w korycie…i zanurzyc w gnojowce polityki.
  TO nic nowego…w Polsce ten stystem trwa od 1945 roku…ulegajac drobnym modfyfikacjom i udoskonaleniom.

 17. Marek said

  O kuzwa, ale wykład Kafel wyłożył.
  Ameryka odkryta.

  I dlatego właśnie Polakom państwo zlikwidują, bo na to sobie zasłużyli.
  Zaś Amerykanom, nie zlikwidują, bo to lepsza rasa.

  Tako rzecze teksańczyk, który bezimiennych określa kretynami, ssynami, esbekami i zomowcami.
  Pozdrawlaju was Kafel, żyjcie zdrowo.

 18. Czaruś said

  SM (wg mnie „V kolumna” – zadaniowy krzykacz) w trzecim od końca akapicie ZAPOMNIAŁ napisać (???), że obecni zarządzający naszym bantustanem nie tylko nie zlikwidowali ustawy 1066, ale DOŁOŻYLI NAM, BO DOKONALI ZMIAN W TEN SPOSÓB, ŻE TERAZ NAWET BROŃ NASZEGO WOJSKA BĘDZIE ODDAWANA TYM, CO PRZYJADĄ NAS PACYFIKOWAĆ! Zapomniał o tym napisać? Wątpię!!!

  ——
  Pisał o tym X razy, trzeba czytać nie na wyrywki, zamiast się – bez argumentów – przypierdalać do człowieka.
  Admin

 19. JOIGNAC said

  Członkowie Komitetu Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich

  1. MARCIN ŚWIĘCICKI Przewodniczący Komitetu, b. Prezydent Warszawy
  2. ANDRZEJ ARENDARSKI Prezes Krajowej Izby Gospodarczej
  3. WŁADYSŁAW BARTOSZEWSKI Przewodniczący Rady Ochrony Pamięci,
  Walk i Męczeństwa, b. Minister Spraw Zagranicznych
  4. ELEONORA BERGMAN Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego IN-B
  5. HENRYKA BOCHNIARZ Prezes Boeing Central and Eastern Europe, Prezydent
  Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”
  6. Ks. ADAM BONIECKI Redaktor Naczelny „Tygodnika Powszechnego”
  7. KRZYSZTOF CHWALIBÓG b. Prezes SARP
  8. WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ b. Premier, Marszałek Sejmu, b. Minister
  Spraw Zagranicznych R.P.
  9. IZABELLA CYWIŃSKA Reżyser filmowy i teatralny, b. Minister Kultury i
  Sztuki
  10. Ks. MICHAŁ CZAJKOWSKI b. Współprzewodniczący Polskiej
  Rady Chrześcijan i Żydów
  11. RAFAŁ DUTKIEWICZ Prezydent Miasta Wrocławia
  12. MAREK EDELMAN b. Zastępca Komendanta ŻOB
  13. ELŻBIETA FICOWSKA b. Przewodnicząca Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu w
  Polsce
  14. GRZEGORZ GAUDEN b. redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”
  15. STANISŁAW GĄDECKI Arcybiskup, Metropolita Poznański, Przewodniczący
  Komisji Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego
  16. KONSTANTY GEBERT Publicysta, założyciel miesięcznika „Midrasz”
  17. BRONISŁAW GEREMEK Poseł do Parlamentu Europejskiego, b. Minister Spraw
  Zagranicznych
  18. ALEKSANDER HALL b. Minister i Poseł na Sejm
  19. MAREK GOLISZEWSKI Prezes Business Center Club
  20. HANNA GRONKIEWICZ-WALTZ Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy
  21. JAKUB GUTENBAUM Profesor PAN, Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu
  22. RYSZARD KONWERSKI Prezes Polskiego Klubu Biznesu
  23. MACIEJ KOZŁOWSKI Pełnomocnik Ministra Spraw zagranicznych do
  Kontaktów z Diasporą żydowską, b. Ambasador RP w Izraelu
  24. RYSZARD KRAUZE Prezes Fundacji Ryszarda Krauze, Prezes Zarządu Prokomu
  25. BARBARA LABUDA Ambasador RP w Luksemburgu
  26. JAN LITWIŃSKI b. Prezes PLL LOT
  27. JANUSZ MORGENSTERN Reżyser
  28. HENRYK MUSZYŃSKI Arcybiskup, Metropolita Gnieźnieński
  29. ZBIGNIEW NIEMCZYCKI Prezes Curtis Ltd
  30. MAŁGORZATA NIEZABITOWSKA Publicystka, wydawca
  31. LECH NIKOLSKI b. Sekretarz Stanu i Poseł
  32. GRAŻYNA PAWLAK b. Dyrektor Stowarzyszenia ŻIH
  33. KRZYSZTOF PIESIEWICZ Senator
  34. ROMAN REWALD Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce
  35. ADAM ROTFELD Profesor, b. Minister Spraw Zagranicznych
  36. MAREK SAFJAN Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, b. Prezes Trybunału
  Konstytucyjnego
  37. PAULA SAWICKA Prezes Stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita”
  38. TOMASZ STAŃKO Muzyk
  39. CEZARY STYPUŁKOWSKI Dyrektor Zarządzający JP Morgan Bank na Europę
  Środkowo- Wschodnią
  40. SZYMON SZURMIEJ b. Prezes Towarzystwa Społeczno- Kulturalnego Żydów,
  Dyrektor Teatru Żydowskiego w Warszawie
  41. KRZYSZTOF ŚLIWIŃSKI b. ambasador RP w RPA
  42. GOŁDA TENCER Prezes Fundacji Szalom
  43. AGATA TUSZYŃSKA Pisarka
  44. ANDRZEJ WAJDA Reżyser
  45. WIESŁAW WALENDZIAK Wiceprezes Prokom Investments
  46. PAWEŁ WILDSTEIN b. Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych
  Żydowskich RP, członek Zarządu Stowarzyszenia śIH
  47. CEZARY WINDORBSKI Prezes Rosner&Wspólnicy Sp. z o.o.
  48. ANDRZEJ WISZNIEWSKI b. Prezes Komitetu Badań Naukowych
  49. JOANNA WNUK-NAZAROWA b. Minister Kultury,
  50. STANISŁAW WYGANOWSKI b. Prezydent Warszawy
  51. WITOLD ZARASKA Przewodniczący Rady Głównej Biznes Center Club
  52. SOBIESŁAW ZASADA Prezes ZASADA Ltd.
  53. ANDRZEJ ZOLL Profesor UJ, b. Przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego, b.
  Rzecznik Praw Obywatelskich

  Osoby zaproszone do udziału w Komitecie Wspierania Muzeum
  1. Eleonora Bergman Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego
  2. Ks. Adam Boniecki Redaktor Naczelny „Tygodnika Powszechnego”
  3. Rafał Dutkiewicz Prezydent Miasta Wrocławia
  4. Grzegorz Gauden Prezes Zarządu „Rzeczpospolitej”
  5. Jerzy Kropiwnicki Prezydent Miasta Łodzi
  6. Roman Rewald Prezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce
  7. Adam Rotfeld Prof. nauk humanistycznych, b. Minister Spraw Zagranicznych
  8. Marek Safjan Prof. prawa cywilnego, b. Prezes Trybunału Konstytucyjnego
  9. Paula Sawicka Prezes Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita
  10. Cezary Windorbski Prezes Rosner&Wspólnicy Sp. z o.o.
  11. Andrzej Zoll Profesor prawa karnego, b. Rzecznik Praw Obywatelskich
  12. Jerzy Koźmiński Prezes Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
  13. Tomasz Stańko Muzyk
  14. Leszek Możdżer Muzyk
  15. Zygmunt („Muniek”) Staszczyk Muzyk
  16. Józef Wancer Prezes Zarządu Banku BPH

 20. hulajdusznik said

  Chciałoby siem tej takej wojny, co? Szurwa yego mame kucy!

  Stachu, nie siej fermentu. Nazwij rzeczy i człowieków po ychnim prawdziwym imnieniu i bendzie ganc genał. A kukunamuńkiem to ty sobie gemby nie wycieraj. Krów z tobom nie pasałem. Same siem pasały, na łańcuchach, obie, nasza i somsiadowa.

  I nie fajdaj mnie publycznie, bo ja mam kolegów za plecamy!

  Howgh!

  P.S.
  A na te ychnie ustawki, zwane wyborami, to normalny człowiek, który nie ulegnie zmatoleniu pod wpływem czczego pierdolenia, ma nieodpartą ochotę wylać mieszaninę organicznych wydzielin. lekko już uległych fermentacji.

 21. Boydar said

  Do Niewypowiedzianie Śmiałego Pana Kolegi Kafla Romana

  „… umieszcza się …”

  A kto umieszcza ? Bo kogo, to teoretycznie już mamy względną jasność …

Sorry, the comment form is closed at this time.