Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  wanderer o Hajnówka, czyli esencja w…
  Yah o USA przenoszą swoją broń nukle…
  seler o Wolne tematy (11 – …
  seler o Wolne tematy (11 – …
  Sarmata o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Tak ZUS niszczy przedsiębiorcó…
  Tadeusz o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Boydar o Wolne tematy (11 – …
  gnago o USA przenoszą swoją broń nukle…
  Adrem o Wolne tematy (11 – …
  Zbyszko o Otoczenie społeczne PRL-owskie…
  Boydar o Wielka Lechia – kilka uwag met…
  Przemysław Jakub o USA przenoszą swoją broń nukle…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 502 obserwujących.

Resowietyzacja Rosjan? I co z tego może wyniknąć.

Posted by Marucha w dniu 2019-08-19 (Poniedziałek)

Z geopolitycznego punktu widzenia, żaden ze słowiańskich narodów nie będzie w stanie sprostać wyzwaniom niedalekiej przyszłości. Jedyna nadzieja w harmonijnej współpracy.

Symptomy ostatecznego upadku Zachodniego Imperium Zła są coraz bardziej widoczne. Działania USA i ich zachodnich „partnerów” stają się coraz bardziej groteskowe i bezowocne.

Jeśli światu uda się uniknąć wojny nuklearnej, to w niedalekiej przyszłości będziemy mieć do czynienia z wielobiegunowym porządkiem świata pod przywództwem bloku sojuszniczego Rosja-Chiny. Warto więc zastanowić się jakie będą perspektywy Słowiańszczyzny w tym nowym układzie?

Każdy uważny obserwator zagadnień rosyjskich musi odnieść wrażenie, że wraz z niewątpliwymi sukcesami politycznymi i militarnymi RF, narasta w tym kraju coraz bardziej otwarta apoteoza okresu sowieckiego. Rosja nigdy całkowicie nie uwolniła się od tego trądu zżerającego Jej słowiańską duszę, ale teraz nasilenie tego w „publicznych” (czytaj żydowskich) mediach staje się niepokojące.

Komentatorzy otwarcie zachwycają się „naszą wspólną historią” byłych sowieckich republik i ich narodów, jako cząstek składowych wielkiego narodu sowieckiego. Rewizjonizm polityczny osiąga poziom niespotykany nawet za czasów ZSRR i można go jedynie porównać w absurdalnej kłamliwości do współczesnego neo-banderyzmu.

„Niesprawiedliwy Pokój Wersalski, krzywdzący Rosję (jaką?) i Niemcy, był powodem wybuchu II Wojny Światowej, nie licząc polskiego ukrytego udziału w układzie Monachijskim i rozbiorze Czechosłowacji. Podczas gdy wyzwolenie przez ZSRR Polski i innych państw Europy środkowej spotyka się z ciągłą niewdzięcznością nacjonalistów tych krajów”. [A nie jest tak? – admin]

Równolegle nasila się resowietyzacyjna kampania w sferze kultury i obyczajowości. W przestrzeń publiczną wszedł ostatnio „Telekanał Pobieda” sławiący „osiągnięcia” Sowietów w czasie tzw. „wielkiej wojny ojczyźnianej”, której to imieniem nazywa się w Rosji II Wojnę Światową. Zresztą nie bez kozery, biorąc pod uwagę fakt, że ZSRR rozpoczął II Wojnę na stronie hitlerowskich Niemiec; zdradziecko napadając na Polskę.

We współczesnych filmowych produkcjach obyczajowych, coraz częściej zamienia się tytuł „gospodin”, czy zwyczajową trzecią osobę liczby mnogiej (wy) na bolszewicki zwrot „towariszcz”. Sprytnie przemyca się w przestrzeń publiczną wizerunki „wodzów rewolucji”, oraz flagi i inne symbole epoki sowieckiej.

W nowej produkcji filmowej poświęconej sowieckiej pieśniarce Ludmile Gurczenko, niewątpliwie zgodnie z prawdą historyczną, pokazuje się jej koncert na tle ogromnego wizerunku „ojca narodów” tow. Stalina, czym sprytnie wpływa się na podświadomość odbiorców tego serialu, itd.

Aby niepotrzebnie nie przedłużać powyższej wyliczanki już na tym etapie warto zadać pytanie; czemu ma to służyć? Niewątpliwie są to działania „kompensacyjne”, mające uwiarygodnić absurdalną antyrosyjską (antysowiecką – gdyż świadomie zaciera się różnice pomiędzy obu terminami)) propagandę na terytorium Polski i innych okupowanych przez żydostwo państw Europy środkowej.

Trudno jest oszacować efekty opisanej powyżej propagandy na świadomość przeciętnych Rosjan. Jedno nie ulega wątpliwości, słabość dzisiejszej Rosji (pomimo jej militarnej potęgi) w żadnym wypadku nie pozwala nawet marzyć o odbudowie imperium (czerwonego czy białego).

Wspomniana słabość wynika z faktu, że w przeciwieństwie do Zachodu, Rosja nie pozbyła się jeszcze swych wszystkich kolonii, a w szczególności Syberii [??? – admin]. Tak Syberia, Alaska, a nawet San Francisco to są/były jej kolonie! Do dziś główne wzgórze tego pięknego miasta zwie się Russian Hill.

Ze względu na śmiertelny dla Rosji sojusz ze swym naturalnym arcywrogiem Chinami, wymuszonym obłędnie agresywną polityką Zachodu w stosunku do obu tych państw, pierwsza na liście znajduje się Syberia. Również południowe islamskie republiki będące nadal członkami Federacji odejdą z czasem w kierunku swego kulturowego centrum. Rosyjskie sojusze z Turcją, Iranem, Syrią mają tylko charakter taktyczny.

Reasumując; realnie Rosja musi myśleć o sobie jako o obszarze etnicznie słowiańskim pomiędzy Uralem a swą obecną zachodnią granicą. Na który to obszar narastać będzie gigantyczna presja Chin ze wschodu i islamu z południa.

Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja środkowoeuropejskich Słowian. W mniej lub bardziej drastycznej formie stanowi ona wizerunek współczesnej III RP: Zdeindustrializowanej z topniejącą populacją rdzennej ludności, będąca de facto niemiecką/unijną kolonią zarządzaną przez żydowskie elity.

Przy czym tak jak histeryczny strach szerzony przez okupantów w społeczeństwie w stosunku do Rosji, tak i strach w stosunku do Niemiec jest pozbawiony wszelkich realnych podstaw. Niemcy osiągnęły już w Polsce to co mogły. W militarnej okupacji zastąpiły je Stany Zjednoczone. Etniczny podbój jest w przypadku Niemiec niemożliwy.

Pomimo zaabsorbowania w przeciągu ostatnich dziesięcioleci milionów Polek i innych słowiańskich prostytutek, Niemcy okazali się niezdolni do odbudowania swego demograficznego potencjału. Teraz wyręczą ich w tym miliony muzułmańskich emigrantów, a przy okazji poczują na własnej skórze, jak miło jest obserwować własne kobiety w funkcji prostytutek dla swych wrogów, najeźdźców i okupantów!

Reasumując, z geopolitycznego punktu widzenia, żaden ze słowiańskich narodów nie będzie w stanie sprostać wyzwaniom niedalekiej przyszłości. Jedyna nadzieja w harmonijnej współpracy. Dlatego żydowscy okupanci robią wszystko co w ich mocy by uniemożliwić taki właśnie rozwój wypadków.

Ignacy Nowopolski
http://drnowopolskiblog.neon24.pl

Komentarzy 30 to “Resowietyzacja Rosjan? I co z tego może wyniknąć.”

 1. Ola said

  W moim bardzo multi-kulti grajdolku ( Niemcy chyba w mniejszosci) jest liczna grupa tzw. ruskich Niemcow. Wszyscy oni pochodza z Kazachstanu , ale maja niemieckie papiery czyli pochodzenie. I nie maja zadnych cech azjatyckich ani nie wyznaja islamu , typowych dla Kazachstanu.Nie sa ale protestantami! Asymiluja sie naprawde wzorowo. Oczywiscie nazywani sa ruskimi i odbierani jako Rosjanie , chociaz dosc daleko Kazachstanowi do Rosji, tak mysle. Miedzy soba i w rodzinach, w domu, mowia jedynie po rosyjsku. Rowniez to trzecie pokolenie , urodzone juz w Niemczech, mowi biegle po rosyjsku jak w jezyku ojczystym. I nadal uroczyscie swietuja „sowieckie” swieta np. dzjen pobiedy, 8 marca . Ogladana jest rowniez rosyjska tv i w zadnym wypadku nie palaja nienawiscia do bylego ZSRR i Putina. No owszem, jak bijatyka w nocy na dyskotece to kroluja ” ruscy” , ale taka to juz ta slowianska uroda . Krew to krew, gestsza od wody. Ja tam bardzo lubie tych „ruskich”. Rozpoznajemy sie i dogadujemy szybciorem. Jakos nalezymy dalej do jednego sortu nawet w trzecim pokoleniu w Niemczech.

 2. Ola said

  a to byl hicior w Niemczech:

 3. Mieczysław Sylwester Kazimierzak said

  Bardziej chodzi o ANTYROSYJSKOŚĆ przez pryzmat uznania dla ANTYPOLSKICH,banderowskich,bandyckich korzeni.
  Michael E.Jones : WPŁYW ŻYDOWSKIEGO REWOLUCJONIZMU NA HISTORIĘ ŚWIATA.Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.

 4. hulajdusznik said

  Panie Ignacy, coraz więcej Pan widzisz i coraz śmielej o tym piszesz. Oby tak dalej, bo dobrze to o Panu świadczy. Coraz chętniej Pana czytuję.

  ——
  A może to Pan coraz więcej rozumie?
  Admin

 5. PISKORZ said

  re art nawet San Francisco to są/były jej kolonie!” TAKIEJ GŁUPOTY TO B.DAWNO NIE CZYTAŁEM.ps History
  The neighborhood’s name goes back to the Gold Rush era, when settlers discovered a small Russian cemetery at the top of the hill. Russian naval and merchant ships frequently visited /sic!!!/ San Francisco throughout the 19th century beginning in 1806, and there are several mentions of burials of crew members in the Russian Hill cemetery in the first half of the century. The cemetery was eventually removed, but the name remains to this day.

 6. Alina said

  //biorąc pod uwagę fakt, że ZSRR rozpoczął II Wojnę na stronie hitlerowskich Niemiec; zdradziecko napadając na Polskę//

  Bzdury. Ten człowiek ciągle podsyca tradycyjną polską megalomanię opartą na ignorancji. Stalin czekał do 17 września 1939, do dnia opuszczenia terenów Polski przez polski (nie)rząd, przez bohaterów szosy zaleszczyckiej. Zajęcie terytorium opuszczonego przez rząd nie jest uważane w prawie międzynarodowym za akt wojny. Sporo rząd przestał się interesować krajem opuszczając go, to po prostu można go zając. Tak podobno jest do dzisiaj.

  To dlatego formalnie ZSRR nie był w stanie wolny z 2RP wbrew urojeniom „rządu londyńskiego”. I USA oraz UK po prostu rozumiały to.

  ZSRR był ówczesną formą Imperium Rosyjskiego, i trzeba przyznać że za czasów rządów Józefa Stalina bardzo udaną, zwłaszcza biorąc pod uwagę okoliczności zewnętrzne. Autor po prostu cierpi na jakieś fobie. Oczywiście że Rosjanie mają prawo czuć się dumni z osiągnięć ZSRR.

  Rosja przynajmniej od pięciuset lat nie jest krajem „etnicznie słowiańskim” choć ruska kultura to „Leidkultur”, co do tego nie ma wątpliwości. Z rosyjskiego punktu widzenia o wiele lepiej trzymać się razem z muzułmanami czy Ormianami, niż zdradzieckimi i głupimi Polakami. Tym bardziej że Polacy łatwo dają się manipulować. Podobno teraz Polacy są najbardziej proamerykańskim narodem w Europie tuż za Albańczykami. Rosja stworzyła cywilizację, czego Nowopolski nie potrafi zrozumieć. Rosjanie mogą trzymać z Serbami czy Czechami, nawet Koreańczykami czy Mongołami, ale od Polaków powinni trzymać się z daleka.

  Faktem jest że od 1989 roku trwa wojna przeciwko Słowianom, pierwszym etapem było pewnie rozbicie Czechosłowacji, potem wojna z Jugosławią, a teraz niszczenie Ukrainy. Obok trwa wojna gospodarcza, biologiczna (np. szczepionki). Polakom się to podoba…

 7. PISKORZ said

  re 3 , pierwszym etapem było pewnie rozbicie Czechosłowacji, ” B. DOBRA „WZMIANKA”…Kto o tym dziś /pamięta/wie…?! Tak było..

 8. PISKORZ said

  re 6 Stalin czekał do 17 września 1939,” Zgadza się…ALE DLACZEGO..?!
  A może tylko dlatego, aby pokazać światu. że agresor to Hitler, a nie on!! A może tak była umowa..?! PONOĆ NIEMCY NACISKALI /SIC!!!/ STALINA, ABY PRĘDZEJ WSZEDŁ NA WSCHÓD POLSKI…a on nie i nie..Dopiero 17.IX. Ciekawe..

 9. Ad.6. Następny idiota.
  JO

 10. Rafal Cz. said

  Panie Jo: idiota to inwektywa a nie argument.

 11. Rafał. ZSRR nie było forma imperium Rosji.
  Żaden Rosjanin nie może być dumny z ZSRR , to propaganda.
  Nie jest prawdą, że jak rząd opuszcza Państwo, to Państwo jest do przejęcia..:))

  Nie można przejść obojętnie od zdania kamiennego dla obu narodów polskiego I rosyjskiego , że lepiej trzymać z muzeumanami niż Polakami.
  Po prostu cisną się same inwektywy jak czyta się takie treści.

  JO

 12. Rafal Cz. said

  Myli sie pan. ZSRR wpisal sie na trwale w historii. A rosjanie pamietaja osiagniecia panstwa radzieckiego.
  Pamietaja rowniez zbrodnie nie komunizmu ale zydowskiego NKWD. Umieja odroznic jedno od drugiego.
  A polacy nie.Pozatym nie komunizm wygral 2 wojne swiatowa ale zolnerze i ich dowodcy w smiertelnym boju.
  Dali zycie by pan mogl pisac sobie do gajowki. I dzisiaj spia snem wiecznym. Tylko czlowiek bez honoru moze plamic
  ich pamiec.
  odpowiedz do pana Jo.

 13. Yah said

  Panie JO do zwycięstwa Bolszewii w Rosji przyczynił się Piłsudski i polskie elity, które Piłsudskiego działającego na szkodę Polski nie były w stanie wyeliminować. I to jest rzeczywiście pop części nasza wina w przeciwieństwie do innych przypisywanych nam win.

  Dlaczego Zachód nas o to nie oskarża , jak o inne rzeczy. Bo zachodowi upadek carskiej Rosji i zwycięstwo rewolucji pasował, a my przyłożyliśmy do tego rękę.

 14. Ale dlaczego? said

  Robią z Rosjan debili.
  Jak bolszewicki twór, który został tam wojną domową założony, który wyrrznął min. 40mln Rosjan, w tym całą elitę, jak takie szatańskie państwo może być ich dumą i częścią toźsamości???
  Robią im wodę z mózgu, akurat „przypadkowo” odwrotnie niż np. Polakom.

  ————
  Pan nie odróżnia państwowości od władz.
  Admin

 15. Marucha said

  Re 11
  Panie JO-Ortodoks, znów Pan bredzi.

  Rosjanie (większość?), włącznie z prezydentem Putinem, bardzo żałują rozpadu ZSRR. Uważają – w odróżnieniu od Pszeków – ZSRR za część swojej historii, której nie mają zamiaru wymazywać z kart podręczników.
  Więcej, uważają rozpad ZSRR za jedną z największych tragedii światowych – z czym skłonny jestem się zgodzić.
  Nie sądzę, by żałowali ustroju (choć ten na pewno by złagodniał) – ale żal im dawnej potęgi.

  A że z Polakami nie warto trzymać, to rzecz oczywista. Polacy to kundle USA i Izraela. W interesach syjonistów pójdą na wojnę z narodami, z którymi niedawno się przyjaźnili, które nic złego im nie zrobiły: Jugosławia, Afganistan, Libia, Irak… teraz skurwysyny szykują się na przyjazną Persję…
  Nawet z Węgrami nie trzymamy sztamy.

  Jeśli Pan temu zaprzeczy, to jest Pan takim samym ch***, jak to bydło, które wołało aby zabić Serbów, bo się bronili przed muzułmańskimi bandytami,

 16. Yah said

  Panie JO nikt polskich obywateli nie zmusza do jazdy na , he, he, he, „misje pokojowe”. Oni tam jada dla pieniędzy. Reszte opisał powyzej Pan Gajowy.

 17. GZN said

  Autor „poleciał” …. coś tam widział, coś słyszał ale nie do końca, coś sobie dopowiedział, coś mu się wydawało.. i wykombinował; Resowietyzację. Przeszkadza mu kanał „Pobieda” i historia życia Ludmiły Gurczenko…
  „Każdy uważny obserwator zagadnień rosyjskich…” No właśnie. Więcej uwagi autorze.
  Od choćby wczoraj na 1tv.ru rozpoczęto emisję serialu „Sucza Wojna” gdzie pierwsze sceny pokazują grabież ziarna przez NKWD na i tak głodującej już wsi….. i to jest kanał na Europę. I tak właśnie działa na moja podświadomość ta „Resowietyzacja”.
  Czytając powyższy artykuł odnoszę wrażenie jak bym słyszał Madeleine Albright albo liberałów rosyjskich; „Rosja musi się rozpaść”.
  Poziom wiedzy geopolitycznej autora jest co najmniej dziwny …. W Rosji jest ponad 10 mln. muzułmanów i czy „odejdą do swojego kulturowego centrum”? Żeby być mało znaczącymi grupami wśród wielu odłamów islamu i już od wieków ukształtowanych społeczeństw islamskich? Niedorzeczne.
  Proponuję aby autor nie budował swojej opinii o opozycyjne źródła informacji takie jak „Echo Moskwy”, Dożd”, „Radio Svoboda”, czy „Niezawisimaja Gazeta”. Wali nimi na odległość.

  ————
  Proszę bardzo. Komentarz krytyczny – ale zawiera konkretne argumenty, a nie tylko inwektywy i insynuacje.
  Admin

 18. Mietas said

  Co do Chin,mam ciekawy film kierowcy tira z Białorusi który kilka lat pracowal na zach Europy jako kierowca,a teraz pracuje w rosyjskiej firmie transportowej,robi trasy z Europy zach po daleki wschód i Azje,jego pierwsza jazda do Chin i wrażenia.

 19. Alina said

  @ GZN

  Nowopolski pracował kilka dekad w USA. Pewnie wtedy uszkodził sobie mózg pijąc fluoryzowaną wodę, czego efekty widzimy do dzisiaj. Przy okazji przesiąkł propagandą serwowaną przez amerykańskich żydów, ich widzeniem świata. I rzeczywiście, pewnie wiedzę o Rosji czerpie z „Echa Rosji” (Syberia rosyjską kolonią).

  Mimo stosu głupot zawartych w tym artykule, uważam że jest tam również cząstka Prawdy. Mianowicie przetrwanie Polaków jako narodu w średnioterminowej perspektywie wydaje się być co najmniej wątpliwe. Polaków, bo Rosjanie sobie jednak lepiej radzą. To się dzieje na naszych oczach. W celu przetrwania Polska powinna się przyłączyć do Rosji ale nie jako równorzędny partner, tylko jako wasal szukający ochrony. Oczywiście Rosja takiej prośby o ochronę nie musi przyjąć chociażby z powodu zdradliwości i głupoty Polaków.

  Podczas Wielkiej smuty 400 lat temu była realna szansa unii Polski i Rosji, zaprzepaszczona na skutek intryg żydowskich jezuitów. Dwieście lat temu taka unia powstała dzięki Aleksandrowi I, który założył dla Polaków królestwo, mimo że parę lat wcześniej dołączyli się do Bonapartego atakującego Rosję. A potem Polacy wykorzystali królestwo do walki z Rosją. Także są doświadczenia i niewiele wskazuje że teraz byłoby inaczej.

 20. lewarek.pl said

  „Reasumując; realnie Rosja musi myśleć o sobie jako o obszarze etnicznie słowiańskim pomiędzy Uralem a swą obecną zachodnią granicą. Na który to obszar narastać będzie gigantyczna presja Chin ze wschodu i islamu z południa.”

  Gdzie tu nieprawda?

  „Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja środkowoeuropejskich Słowian. W mniej lub bardziej drastycznej formie stanowi ona wizerunek współczesnej III RP: Zdeindustrializowanej z topniejącą populacją rdzennej ludności, będąca de facto niemiecką/unijną kolonią zarządzaną przez żydowskie elity.”

  Gdzie tu nieprawda?

  „Reasumując, z geopolitycznego punktu widzenia, żaden ze słowiańskich narodów nie będzie w stanie sprostać wyzwaniom niedalekiej przyszłości. Jedyna nadzieja w harmonijnej współpracy. Dlatego żydowscy okupanci robią wszystko co w ich mocy by uniemożliwić taki właśnie rozwój wypadków.”

  Gdzie tu nieprawda?

  Autor postawił arcytrafną diagnozę i wyprowadził słuszny wniosek. No, ale giganci myśli, z wielbicielką Stalina na czele, wolą czepiać się trzeciorzędnych szczegółów, a autorowi wymyślać od głupków.

 21. Marucha said

  Re 19:
  Co Pani chce od Nowopolski ego? Czym niby „przesiąkł”? Czy Pani go czytuję?

 22. Alina said

  @ PISKORZ
  W rosyjskich książkach odpowiadają na pytanie, dlaczego Stalin czekał do 17 września. Stalin czekał aż Polskę opuści polski (nie)rząd. Dzięki temu zajęcie wschodu Polski nie było traktowane jako akt wojny, tylko jako zajęcie „ziemi niczyjej”. Konsekwencje prawnomiędzynarodowe są wówczas dramatycznie inne, choć do dr. Nowopolskiego ten fakt do dzisiaj nie dotarł. Dlatego właśnie polscy „sojusznicy” byli zobowiązani do wypowiedzenia wojny Niemcom, ale nie musieli wypowiadać wojny ZSRR.

  @ Marucha
  Nic nie chcę od dr Nowopolskiego. Parę tez z jego tekstu zajeżdża czosnkiem, najbardziej oczywiście teza „Syberia to kolonia Rosji”. To jego opinia, jego sprawa. Ale mieszkał w USA i takie optyki nauczył się w tym właśnie kraju od trockistów. O reszcie piszę poniżej.

  @ Lewarek
  ///„Reasumując; realnie Rosja musi myśleć o sobie jako o obszarze etnicznie słowiańskim pomiędzy Uralem a swą obecną zachodnią granicą. Na który to obszar narastać będzie gigantyczna presja Chin ze wschodu i islamu z południa.”
  Gdzie tu nieprawda?///

  To opinia, prywatna opinia pana Nowopolskiego, więc kategorie prawda-fałsz nie mają tu zastosowania.

  Moim zdaniem opinia pana Nowopolskiego jest głupia, to echo żydowskich obsesji. Za czasów Jelcyna oni planowali podział Rosji na kilkanaście państw i ciągle wierzą w swój mokry sen.

  Nowopolski raczej przecenia zagrożenie ze strony Chin. W swoim tekście inteligentnie zauważa, że Niemcom (niemieckim żydom) udało się zdominować gospodarczo Polskę, ale nic więcej nie mogą zrobić bo Niemcy utracili dynamikę demograficzną (dzisiejsi Niemcy to pedały).

  Nowopolski nie uwzględnia faktu, że to samo dzieje się w Chinach. Tam przez kilkadziesiąt lat prowadzono politykę jednego dziecka pod naciskiem żydów z ONZ (o czym mało kto pamięta). Teraz szkolnictwo w Chinach Ludowych jest całkowicie pod kontrolą trockistowskich żydów, którzy robią małym Chińczykom to samo co zrobili Niemcom po 1948 roku, mianowicie sieczkę z mózgów. Chiny teraz zaludniają Pustynię Gobi czy Tybet, ale nie będą w stanie połknąć Mongolii czy Syberii. Tracą dynamikę demograficzną.

  ///„Niewiele lepiej przedstawia się sytuacja środkowoeuropejskich Słowian. W mniej lub bardziej drastycznej formie stanowi ona wizerunek współczesnej III RP: Zdeindustrializowanej z topniejącą populacją rdzennej ludności, będąca de facto niemiecką/unijną kolonią zarządzaną przez żydowskie elity.”
  Gdzie tu nieprawda?///

  Ponownie, to opinia więc kategorie prawda-fałsz nie mają tu zastosowania.

  Moim zdaniem sytuacja Polski jest dużo gorsza niż sytuacja Rosji, co obrazuje chociażby wskaźnik zastępowalności pokoleń odpowiednio w Polsce i w Rosji (odpowiednio poniżej 1,3 i około 1,6). Nie chcę się jednak rozwodzić nad tą sprawą. Pan Nowopolski ma prawo do własnych opinii nawet jeśli są powierzchowne i błędne.

  ///„Reasumując, z geopolitycznego punktu widzenia, żaden ze słowiańskich narodów nie będzie w stanie sprostać wyzwaniom niedalekiej przyszłości. Jedyna nadzieja w harmonijnej współpracy. Dlatego żydowscy okupanci robią wszystko co w ich mocy by uniemożliwić taki właśnie rozwój wypadków.”
  Gdzie tu nieprawda?///

  Na pewno Polska zanika, choć póki co dużo wolniej niż Ukraina. Należy jednak docenić starania polskiego rządu, który chce wciągnąć Polskę do wojny, dzięki czemu proces znikania Polski znacząco mógłby przyspieszyć. Rosja jest w dużo lepszej sytuacji, ale rozważania na tak ogólnym poziomie, prowadzone przez ignorantów, są zwykle kontrproduktywne.

  ///Autor postawił arcytrafną diagnozę i wyprowadził słuszny wniosek. No, ale giganci myśli, z wielbicielką Stalina na czele, wolą czepiać się trzeciorzędnych szczegółów, a autorowi wymyślać od głupków.///

  Oczywiście że Józef Stalin był geniuszem, choć na pewno nie aniołem. Był geniuszem bo grał z żydami i ich ograł, za co go zamordowali. Jeśli Lewarek będzie próbował zrozumieć Rosję mając tyle wiadomości na jej temat co nasiąknięty trockistowską propagandą dr Nowopolski to nie wróżę powodzenia.

 23. Marucha said

  Re 22:
  Pani Alino, nie każdy, kto powie coś, co się nam nie podoba, od razu musi zajeżdżać czosnkiem. Albo trockizmem.
  Zwłaszcza, gdy osoba, o której mowa, jest – od dawna – przeciwnikiem USA i Izraela, co widać, słychać i czuć.

 24. Boydar said

  Moim zdaniem to obywatel Nowopolski prowadzi akcję ins..eminacyjną.

  ———–
  Nie sądzę.
  To b. ciekawy felietonista.
  Admin

 25. Alina said

  @ Marucha

  Panie Gajowy, napisałam że „parę opinii pana Nowopolskiego zajeżdża czosnkiem” i tego się nie wypieram, nadal to podtrzymuję.

  „Syberia to kolonia Rosji” to teza jak najbardziej koszerna, choć Nowopolski nie musi sobie z tego zdawać sprawy. Polecam: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2019/07/rosja-miala-zostac-podzielona-w-latach-90-tych-na-10-panstw/

  ——
  Ja bym bardzo uważał z tym czosnkiem, trockizmem itp.
  Bo i mnie, z zachowaniem proporcji, niektóre retardy zwą żydowskim prowokatorem.
  Admiin

 26. RomanK said

  Panie Ignacy… co to jest to Zachodnie Imperium????
  Bo- jesli pan inseminuje swoim czytelnikom, to pojecie…i zajda w ciaze intelektualana…to posypia sie czerwone potomkiem… jak szczurzycy szczurkiem…..i ze Slowian zostanie to – co z Popielidow:-)))
  TO ze to tzw Imperium raz siedzi na wschodzie raz na zachodzie …nie upowaania go do uzywania nazw geograficznych…ot sluzy tylko dezinformacji cybernetycznej:-)))
  Rosji i Rosjan nie trzeba resowietyzowac…. Sowieckosc wyrosla na starej tradycji Tartarii Magna…TO nie Soviety zrobili z Rosji wielonarodowe i wielokulturowe, wieloreligijne panstwo…ale Prawoslawni Carowie i Cerkiew Prawoslawna z jej mnichami- prawdziwymi kolonizatorami Tartarii.

  Pan Ignacy nie zauwaza resowietyzacji Europy Srodkowej i Zachodniej????
  Pan Gajowy tez nei widzi chociaz patrzy na to kazdy dzien:-)))

  Sojusz Slowian z Chinami:-))))))))))…w takie duperele nie wierza sami Chinczycy…i buduja na gewalt Jedwabny Szlak z ominieciem Rosji..przez najtrudniejszy teren jaki mozn asobie wyobrazic Pamir…do Pakistanu przez Turcje…omijajac cala srodkowa Europe do Niemiec….
  Chinczycy w odrozniniu od naszych geopolitykow maja hostoryczna pamiec i pamietaja po co ich pr4zodkowie budowali dwukrotnie Chinski Mur…pod obecnym jest stary….ktorych przedluzeniem w Europie bylu ZMijowe Waly..ktorych na szczescie nei trzeba bylo juz odbudowywac po wypchnieciu Zmija do Chin….\
  Panie Ignacy z zyczeniami nalezy byc ostroznym…bo czasami sie spelniaja…..

 27. Boydar said

  Rozpieprzył bym ten jego „felieton” w tri pisdy i adnu minutu; tylko po co, niech się babcia cieszy.

 28. lewarek.pl said

  Prywatne opinie pana Nowopolskiego lepiej opisują rzeczywistość niż odjazdowe urojenia wielbicielki geniuszu Stalina.

 29. hulajdusznik said

  A ja zrobyłem ostatecznom desowietyzacjem 17 września 1994 roku. Przeżegnałem siem i pożegnałem siem z nymy w Belwederze.

  A Amerykanie u nas to z milytarnego widzenia bezsens. ale z takiego praktycznego widzenia, komfortowego, no to fajnie, no.

  I jezdem tera spokojny, bo nawet resowietyzacja ym nie pomoże, jakby chciely do Polski. Ja to wszystko mam z Trumpem obgadane, chociaż jezdem prezydentem emerytowanym. Udowodniłem wam, że każdy może zostać w Polsce prezydentem, a ten Duda wszystko popsuł, bo odowodnił, że jednak nie każdy. I na zdjenciach widać, że ja siedzem a Trump stoi i jego mina jezd uśmiechnienta, a z tym Dudom na odwrotnie.

  A z wamy nie dyskutujem, bo jezdeście

  Howgh!

 30. WI42 said

  @22 Alina
  Moje uznanie za poziom wpisów.
  Poza podanym argumentem na wejście do Polski 17.09 miało również wpływ zawarcie rozejmu z Japonią 16.09

Sorry, the comment form is closed at this time.